kio - en to ka translation catalogue (1319 entries)

en: 
    The server said: "%1"
ka: 
    სერვერმა სთქო: "%1"

en:  (Points to %1)
ka:  (მიუთითებს %1-ზე)

en:  byte |  bytes
ka[0]:  ბაიტი
ka[1]:  ბაიტი

en:  day |  days
ka[0]:  დღე
ka[1]:  დღე

en:  days
ka:  დღე

en:  second |  seconds
ka[0]:  წამი
ka[1]:  წამი

en: %1 (Error %2)
ka: %1 (შეცდომა %2)

en: %1 (hidden)
ka: %1 (დამალული)

en: %1 Item | %1 Items
ka[0]: %1 ელემენტი
ka[1]: %1 ელემენტი

en: %1 contacted. Waiting for reply...
ka: დავუკავშირდით %1-ს. ველოდები პასუხს...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
ka: %1 ფაილია. მოველოდით საქაღალდეს.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
ka: %1 საქაღალდეა. მოველოდით ფაილს.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
ka: %1: SSL მიმოცვლის შეცდომა

en: %1 is required by the server, but is not available.
ka: სერვერის მოთხნოვილია %1, მაგრამ ის ხელმიუწვდომელია.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
ka: %1 %2-მდე

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ka: უცნობი შეცდომა(%1) %2-ის მცდელობის დროს.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
ka: %1-ის მცდელობისას წვდომა აკრძალულია.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
ka: %1 შეუძლებელია, რადგან სამიზნე სერვერი ფალის ან საქაღალდის მიღებაზე უარს აცხადებს.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
ka: %1-ის შეცდომა. რესურსი დაბლოკილია.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
ka: შეცდომა %1-ის დროს. %2. მიზეზები იხილეთ ქვემოთ.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ka: უცნობი შეცდომა(%1) %2-ის მცდელობის დროს.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
ka[0]: <p>მიიღეთ ქუქი <br/><b>%2%3-სგან</b><br/>მიიღებთ ამ ქუქის, თუ არა?</p>
ka[1]: <p>მიიღეთ %1 ქუქი <br/><b>%2%3-სგან</b><br/>მიიღებთ ამ ქუქიებს, თუ არა?</p>

en: &Accept
ka: &დათანხმება

en: &Application
ka: &აპლიკაცია

en: &Browse...
ka: არჩევა...

en: &Charset:
ka: &კოდირება:

en: &Copy Here
ka: აქ ჩაკოპირება

en: &Current Session only
ka: &მხოლოდ მიმდინარე სესიაში

en: &Description:
ka: &აღწერა:

en: &Details
ka: &დეტალები

en: &Do not close when command exits
ka: &არ დახურო ბრძანების დასრულებისას

en: &Enable Web search keywords
ka: ვებ-ძებნის საკვანძო სიტყვების &ჩართვა

en: &Execute
ka: &შესრულება

en: &File type:
ka: &ფაილის ტიპი:

en: &Filter:
ka: &ფილტრი:

en: &Forever
ka: &სამუდამოდ

en: &Keyword delimiter:
ka: საკვანძო სიტყვის &გამყოფი:

en: &Link Here
ka: &აქ ბმული

en: &Location:
ka: &მდებარეობა:

en: &Management
ka: &მართვა

en: &Move Here
ka: აქ გადმოტანა

en: &Name:
ka: &სახელი:

en: &New...
ka: &ახალი...

en: &No
ka: &არა

en: &Only show when using this application (%1)
ka: მხოლოდ ამ აპლიკაციის (%1) &გამოყენების დროს

en: &Only these cookies
ka: მ&ხოლოდ ეს ქუქიები

en: &Only this cookie
ka: &მხოლოდ ეს ქუქი

en: &Open
ka: &გახსნა

en: &Open folder with %1
ka: &საქაღალდის %1-ით გახსნა

en: &Open with %1
ka: %1-ით &გახსნა

en: &Paste Clipboard Contents
ka: &ბაფერის ჩასმა

en: &Paste File | &Paste %1 Files
ka[0]: &ფაილის ჩასმა
ka[1]: %1 &ფაილის ჩასმა

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
ka[0]: URL-ის ჩასმა
ka[1]: %1 URL-ის ჩასმა

en: &Permissions
ka: უ&ფლებები

en: &Policy
ka: &წესები

en: &Reject
ka: &უარყოფა

en: &Reload List
ka: სიის &თავიდან ჩატვირთვა

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
ka: &აპლიკაციის ასოციაციის დამახსოვრება ყველა ფაილისთვის ტიპით
    "%1"

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
ka: &აპლიკაციის ასოციაციის დამახსოვრება ყველა ფაილისთვის ტიპით
    "%1" (%2)

en: &Rename
ka: &გადარქმევა

en: &Resume
ka: გაგრძელება

en: &Server response:
ka: &სერვერის პასუხი:

en: &Shortcuts:
ka: &მალსახმობები:

en: &Show All Entries
ka: &ყველა ელემენტის ჩვენება

en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

en: &Supported file types:
ka: &მხარდაჭერილი ფაილის ტიპები:

en: &Use preferred keywords only
ka: &მხოლოდ სასურველი საკვანძო სიტყვების გამოყენება

en: &View Mode
ka: &ხედის რეჟიმი

en: &Work path:
ka: &სამუშაო ბილიკი:

en: &Yes
ka: &დიახ

en: (%1, Link to %2)
ka: (%1, ბმული %2-მდე)

en: (Symbolic Link to %1)
ka: (სიმბმული %1-მდე)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
ka: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror-შემქმნელთაგან

en: *|All Files
ka: *|ყველა ფაილი

en: *|All Folders
ka: *|ყველა საქაღალდე

en: 1 File | %1 Files
ka[0]: 1 ფაილი
ka[1]: %1 ფაილი

en: 1 Folder | %1 Folders
ka[0]: 1 საქაღალდე
ka[1]: %1 საქაღალდე

en: 1 day %2 | %1 days %2
ka[0]: %1 დღე %2
ka[1]: %1 დღე %2

en: 1 file | %1 files
ka[0]: 1 ფაილი
ka[1]: %1 ფაილი

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
ka[0]: 1 ქვესაქაღალდე
ka[1]: %1 ქვესაქაღალდე

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
ka: <b>%1</b> <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
ka: <b>მოთხოვნის დეტალები</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
ka: <b>შესაძლო მიზეზები</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
ka: <b>შესაძლო გადაწყვეტილებები</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
ka: <b>ტექნიკური მიზეზი</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
ka: <h1>ქუქიების მართვის სწრაფი დახმარება</h1>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ვებში ძებნის საკვანძო სიტყვების ჩართვა ან გამორთვა. </p></p> ვებში ძებნის საკვანძო სიტყვები საშუალებას გაძლევთ, ონლაინ ან თქვენს ლოკალურ დისკზე მოთავსებული ინფორმაცია სწრაფად მოძებნოთ. </p><p>KDE-ს ბევრი წინასწარ აღწერილი საკვანძო სიტყვა მოჰყვება. ერთი ასეთი საკვანძო სიტყვა შეგიძლიათ, Google (TM)-ში ძებნისთვის გამოიყენოთ. მის გამოსაყენებლად გამოიყენეთ 'gg', შემდეგ გამყოფი სიმბოლო და საძებნი სტრიქონი. მაგ: <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>შეიყვანეთ ვების მალსახმობის ადამიანის მიერ წაკითხვადი სახელი.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>აირჩიეთ ნაგულისხმები ვების ძებნის საკვანძო სიტყვა. </p><p>ეს აპლიკაციებს საშუალებას აძლევს, აკრეფილი სიტყვა ან ფრაზა ვებში ძებნის მოთხოვნად გადააკეთოს, როცა მათი გაფილტვრა სწორ URL-ში შეუძლებელია. </p><p>ამ ფუნქციონალის გასათიშად სიიდან <span style=" font-weight:600;">არაფერი</span> აირჩიეთ. </p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
ka: <li>დამატებითი ინფორმაცია: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
ka: <li>თარიღი და დრო: %1 </li>

en: <li>Protocol: %1</li>
ka: <li>პროტოკოლი: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
ka: <p>
    დროებითი ქუქიების, რომლებიც მიმდინარე სესიის ბოლოს იწურებიან, ავტომატური მიღება. ასეთი ქუქიები კომპიუტერში დამახსოვრებული არა. ისინი წაიშლება, როცა დახურავთ აპლიკაციას (ბრაუზერს), რომელიც მათ იყენებს.</p><p><u>შენიშვნა</u>ამ პარამეტრის ჩართვა გადაფარავს როგორც ნაგულისხმებ პარამეტრებს, ისე საიტისთვის მითითებულ ქუქიების პოლიტიკას.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
ka: <p>საკონტროლო ჯამები არ ემთხვევა.</p>ეს შეიძლება გადმოწერისას დაშვებული შეცდომის ბრალი იყოს. სცადეთ, ფაილი თავიდან გადმოწეროთ.<br/>თუ გადამოწმება მაინც ვერ მოხდება, ფაილის ავტორს მიწერეთ.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
ka: <p>ნაწილობრივ ატვირთული FTP ფაილების მონიშვნა.</p><p>როცა ეს პარამეტრი ჩართულია, ნაწილობრივ ატვირთულ ფაილებს ".part" გაფართოება მიემატებათ. გაფართოება მოიხსნება, როცა ფაილი სრულად იქნება ატვირთული.</p>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
ka: <p>SMB, SFTP და სხვა პროტოკოლებით ნაწილობრივ ატვირთული ფაილების დანიშვნა.</p><p>როცა ეს პარამეტრ ჩართულია, ნაწილობრივ ატვირთულ ფაილებს ".part" გაფართოება ემატება. ეს გაფართოება ავტომატურად მოცილდება, როცა ატვირთვა დასრულდება.</p>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
ka: <para>KDE-ის wastebin <b>Finder</b>ის სანაგვე ყუთს გამოიყენებს.<br></para>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    <p>ქუქიების ფაილების მხარდაჭერის ჩართვა. ჩვეულებრივ, სასურველია, ქუქიები ჩართული და თქვენს საჭიროებებზე მორგებული გქონდეთ.</p><p>
    გაითვალისწინეთ, რომ ქუქიებს მხარდაჭერის გამორთვის შემდეგ საიტების უმეტესობა მუშაობას უბრალოდ შეწყვეტს.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    <p>შეიყვანეთ მძიმით გამოყოფილი ჰოსტის სახელების ან IP მისამართების სია, რომლებიც ზემოთ მითითებული პროქსის პარამეტრებიდან გამოირიცხება.<p>
    <p>თუ გნებავთ, მითითებული დომენის ყველა ჰოსტი გამორიცხოთ, შეიყვანეთ დომენი, რომელიც წერტილით იწყება. მაგალითად, თუ <i>kde.org</i> დომენიდან ყველა ჰოსტის გამორიცხვა გნებავთ, შეიყვანეთ <i>.kde.org</i>. ვაილდკარდის სიმბოლოები, როგორებიცაა '*' და '?' მხარდაჭერილი არაა და არ იმუშავებს.</p>
    <p>დამატებით, შეგიძლიათ, IP მისამართებიც (მაგ: 127.0.0.1) და მთელი ქსელებიც (მაგ: 192.168.0.1/24) მიუთითოთ.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
ka: <qt>
    პროქსის პარამეტრებს ავტომატური აღმოჩენა და მორგება.<p>
    ავტომატური აღმოჩენა <b>Web Proxy Auto-Discover Protocol (WPAD)</b>-ით ხდება.<p>
    <b>შენიშვნა:</b> ამ ოპერაციამ შეიძლება, ყველა Unix/Linux დისტრიბუტივში სწორად არ იმუშაოს.
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
ka: <qt>
    ჩართეთ, თუ გნებავთ ზედა პროქსის პარამეტრები მხოლოდ <i>გამონაკლისის</i> სიაში მყოფ მისამართებზე გავრცელდეს.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    განსაზღვრავს, როგორ ვექცევით დაშორებული მანქანებიდან მიღებულ ქუქებს: 
    <ul>
    <li><b>კითხვა</b> KDE ყოველთვის გკითხავთ, გნებავთ ქუქის დაყენება, თუ არა.</li>
    <li><b>მიღება</b> ქუქიებზე დათანხმება თქვენთვის კითხვის გარეშე.</li>
    <li><b>სესიის ბოლომდე დათანხმება</b> ქუქიების მიღების შესახებ არ გკითხავთ, მაგრამ სესიის ბოლოს ყველა ქუქი წაიშლება.</li>
    <li><b>უარყოფა</b> ყველა ქუქი უარყოფილი იქნება.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
ka: <qt>
    შეიყვანეთ გარემოს ცვლადი, მაგალითად <b>, NO_PROXY</b>, რომელიც იმ საიტების მისამართების შესანახად გამოიყენება, როლებისთვისაც პროქსი სერვერი არ გამოიყენება.<p>
    გარდა ამისა, თქვენ შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკს <b>"ავტომატური აღმოჩენა"</b> , რომ ამ ცვლადის ავტომატური აღმოჩენა სცადოთ.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
ka: <qt>
    შეიყვანეთ ჰოსტი ან დომენი, რომელზედაც ეს პოლიტიკა ვრცელდება. მაგ: <b>www.kde.org</b> ან <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    შეიყვანეთ გარემოს ცვლადის სახელი, მაგალითად, <b>FTP_PROXY</b>, რომელიც FTP პროქსის სერვერის მისამართის შესანახად გამოიყენება.<p>
    გარდა ამისა, თქვენ შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკს <b>"ავტომატური აღმოჩენა"</b> , რათა ამ ცვლადის ავტომატური აღმოჩენა სცადოთ.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    შეიყვანეთ გარემოს ცვლადის სახელი, მაგალითად, <b>HTTPS_PROXY</b>, რომელიც HTTPS პროქსის სერვერის მისამართის შესანახად გამოიყენება.<p>
    გარდა ამისა, თქვენ შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკს <b>"ავტომატური აღმოჩენა"</b> , რათა ამ ცვლადის ავტომატური აღმოჩენა სცადოთ.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    შეიყვანეთ გარემოს ცვლადის სახელი, მაგალითად, <b>HTTP_PROXY</b>, რომელიც HTTP პროქსის სერვერის მისამართის შესანახად გამოიყენება.<p>
    გარდა ამისა, თქვენ შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკს <b>"ავტომატური აღმოჩენა"</b> , რათა ამ ცვლადის ავტომატური აღმოჩენა სცადოთ.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    შეიყვანეთ გარემოს ცვლადის სახელი, მაგალითად, <b>SOCKS_PROXY</b>, რომელიც SOCKS პროქსის სერვერის მისამართის შესანახად გამოიყენება.<p>
    გარდა ამისა, თქვენ შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკს <b>"ავტომატური აღმოჩენა"</b> , რათა ამ ცვლადის ავტომატური აღმოჩენა სცადოთ.</p>
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
ka: <qt>
    საიტების სია, რომლებისთვისაც ქუქიების პოლიტიკა ხელით გაქვთ მითითებული. მითითებული პოლიტიკა ამ საიტებისთვის ნაგულისხმებ პოლიტიკას გადაფარავს.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
ka: <qt>
    ე.წ. მესამე პირების ქუქიების უარყოფა. ეს ის ქუქიებია, რომლებიც მოდიან საიტიდან, რომლებიც თქვენს მიერ ამჟამად გახსნილ საიტს არ წარმოადგენს. მაგ. თუ გახსნით <b>www.foobar.com</b> როცა ეს პარამეტრი ჩართულია, მიიღებთ მხოლოდ ქუქიებს, რომლებიც www.foobar.com-დან მოდიან. ქუქიები, რომლებიც ნებისმიერი სხვა საიტიდან მოდიან, უარყოფილი იქნება. ეს ამცირებს შანსს, რომ საიტის ოპერატორებს თქვენი ყოველდღიური ინტერნეტში მუშაობის ჩვევების შესახებ ინფორმაცია ექნებთ.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
ka: <qt>
    აირჩიეთ სასურველი პოლიტიკა:
    <ul>
    <li><b>მიღება</b> - ამ საიტისთვის ქუქიების დამახსოვრების უფლების მიცემა</li>
    <li><b>სესიის ბოლომდე მიღება</b> - საიტს ქუქიების დამახსოვრების უფლება სესიის დასრულებამდე ექნება.</li>
    <li><b>უარყოფა</b> - ამ საიტიდან ქუქიების უარყოფა</li>
    <li><b>კითხვა</b> - ყოველ ჯერზე, რამდენჯერაც ამ საიტიდან ქუქის მიიღებთ, ეკრანზე კითხვას გამოგიტანთ</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
ka: <qt>
    აირჩიეთ საძიებო სისტემა, რომელიც შეყვანის ველებისთვის იქნება გამოიყენება და მოგაწვდით ავტომატური ძებნის სერვისებს, როცა URL-ის მაგიერ ნორმალურ სიტყვებს და ფრაზებს აკრეფთ. ამ თვისების გამოსართავად სიიდან <b>არაფერი</b> აირჩიეთ.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
ka: <qt>
    პროქსის კონფიგურაციის მორგება.
    <p>
    პროქსი სერვერი შუალედური მანქანაა თქვენსა და ინტერნეტს შორის, რომელიც ვებგვერდების გაფილტვრითა და კეშირებითაა დაკავებული. კეშირების პროქსი ვებსაიტებთან სწრაფად წვდომის საშუალებას გაძლევთ წინა ვიზიტის შემდეგ საიტის შემცველობის ლოკალურად შენახვის ხარჯზე. მფილტრავი პროქსი კი ბლოკავს ისეთ მოთხოვნებს, როგორიცაა რეკლამა, სპამი და დანარჩენი ყველაფერი, რისი დაბლოკვაც გსურთ.
    <p>
    თუ იმაში, უნდა გამოიყენოთ პროქსი, თუ არა, დარწმუნებული არ ბრძანდებით, იხილეთ პროვაიდერის დოკუმენტაცია ან დაუკავშირდით თქვენს სისტემურ ადმინისტრატორს.
    </qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
ka: <qt>
    აქ შეყვანილი მალსახმობები შეიძლება KDE-ში ფსევდო-URI-ის სახით გამოიყენოთ. მაგ: მალსახმობი <b>av</b>შეიძლება გამოიყენოთ როგორც <b>av</b>:<b>რასაც ეძებთ</b>
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
ka: <qt><b>%1</b>-ს საწყისი საქაღალდე არ გააჩნია.</qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
ka: <qt><p>სისტემაში აღწერილი პროქსის პარამეტრების გამოყენება.</p>
    <p>ზოგიერთ პლატფორმას პროქსის პარამეტრები მთელი სისტემისთვის ეწერება და ამ პარამეტრით ზუსტად მას გამოიყენებთ.</p>
    <p>Mac პლატფორმებზე</p>
    <p>Windows პლატფორმებზე</p>
    <p>Unix/Linux პლატფორმებზე ასეთი პარამეტრები, როგორც წესი, გარემოს ცვლადით აღიწერება. თუ აღწერილია, გამოიყენება შემდეგი გარემოს ცვლადები: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
ka: <qt>პოლიტიკა უკვე არსებობს<center><b>%1</b></center>გსურთ ჩაანაცვლოთ ის?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
ka: <qt> პროქსის პარამეტრების ავტომატური აღმოჩენის მცდელობა გარემოს ცვლადების დახმარებით. <p>ეს თვისება გავრცელებული გარემოს ცვლადების, როგორიცაა HTTP_PROXY, FTP_PROXY და NO_PROXY, გამოყენებით მუშაობს.</qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
ka: <qt>მშობელ საქაღალდეში შესასვლელად ამ ღილაკზე დააწკაპუნეთ.<br /><br />მაგალითად, თუ მიმდინარე მდებარეობაა file:/home/konqი, ამ ღილაკზე დაჭერა /home-ზე გადაგიყვანთ.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
ka: <qt>შეიყვანეთ გარემოს ცვლადი, მაგალითად <b>, NO_PROXY</b>, რომელიც იმ საიტების მისამართების შესანახად გამოიყენება, როლებისთვისაც პროქსი სერვერი არ გამოიყენება.<p>
    გარდა ამისა, თქვენ შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკს <b>&quot;ავტომატური აღმოჩენა&quot;</b> , რომ ამ ცვლადის ავტომატური აღმოჩენა სცადოთ.</qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
ka: <qt>შეიყვანეთ გარემოს ცვლადის სახელი, მაგალითად, <b>SOCKS_PROXY</b>, რომელიც SOCKS პროქსის სერვერის მისამართის შესანახად გამოიყენება.<p> გარდა ამისა, თქვენ შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკს <b>&quot;ავტომატური აღმოჩენა&quot;</b> , რათა ამ ცვლადის ავტომატური აღმოჩენა სცადოთ.</p> </qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ka: <qt>აირჩიეთ პროგრამა. თუ პროგრამა ჩამონათვალში არაა, შეიყვანეთ მისი სახელი და მოძებნის ღილაკს დააწექით.<qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ka: <qt>აირჩიეთ პროგრამა ფაილის ტიპისთვის: <b>%1</b>. თუ პროგრამა ჩამონათვალში არაა, შეიყვანეთ მისი სახელი, ან მოძებნის ღილაკზე დაწკაპუნეთ.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ka: <qt>აირჩიეთ <b>%1</b>-ის გასახსნელი პროგრამა. თუ პროგრამა სიაში არაა, შეიყვანეთ სახელი ან მოძებნის ღილაკზე დააწკაპუნეთ. </qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
ka[0]: <qt>აირჩიეთ პროგრამა, რომელიც გნებავთ, ფაილის გასახსნელად გამოიყენოთ.</qt>
ka[1]: <qt>აირჩიეთ პროგრამა, რომელიც გნებავთ, %1 ფაილის გასახსნელად გამოიყენოთ.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
ka: <qt>აირჩიეთ პროგრამა, რომელიც გნებავთ, ფაილის გასახსნელად გამოიყენოთ<br/>%1</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
ka: <qt>აირჩიეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, ეს ელემენტი მხოლოდ მიმდინარე აპლიკაციის (%1) გამოყენებიას გამოჩნდეს.<br /><br />თუ ეს პარამეტრი ჩართული არაა, ელემენტი ხელმისაწვდომი ყველა აპლიკაციაში იქნება.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
ka: <qt>ნიმუშის ფაილი <b>%1</b> არ არსებობს.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
ka: <qt>მომხმარებელი არ არსებობს: <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
ka: <qt>ეს ღილაკი მითითებული მდებარეობების სანიშნეებში ჩამატების საშუალებას გაძლევთ. დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე, რათა გახსნათ სანიშნეები მენიუ, სადაც მათი დამატება, ჩასწორება და არჩევა შეგიძლიათ. <br /><br /> ეს სანიშნები მხოლოდ ფაილის დიალოგისთვისაა, მაგრამ, ისე ჩვეულებრივი KDE-ის სანიშნესავით იქცევა.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
ka: <qt>ეს ფაილის ტიპის ამრჩევია. ის გამოიყენება იმ ფორმატის არჩევისთვის, რომელშიც ეს ფაილი შეინახება.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
ka: <qt>ეს სიაზე გადასატარებელი ფილტრია. ფაილის სახელები, რომლებიც ფილტრს არ ემთხვევა, ნაჩვენები არ იქნება.<p>შეგიძლიათ ჩამოსაშლელი მენიუდან წინასწარ განსაზღვრული ფილტრი აირჩიოთ, ან ტექსტის ადგილას თქვენი ფილტრი შეიყვანოთ.</p><p>ასევე დაშვებულია ვაილდკარდები * და ?.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
ka: <qt>ეს ხატულა მდებარეობების პანელში გამოჩნდება.<br /><br />სხვა ხატულის ასარჩევად ღილაკზე დააწკაპუნეთ.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
ka: <qt>ეს ჩანაწერთან ასოცირებული მდებარეობაა. შეგიძლიათ ნებისმიერი სწორი ბმული გამოიყენოთ. მაგ: <br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br /> ტექსტური რედაქტორთან მდებარე ღილაკზე დაწკაპუნებით შეგიძლიათ შესაბამის URL-ზე გადახვიდეთ.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
ka: <qt>ეს ფაილის გახსნის დიალოგის პარამეტრების მენიუა. ამ მენიუში ბევრი რამ შეგიძლიათ, იპოვოთ. მაგ: <ul><li>სიაში ფაილები რის მიხედვით ლაგდება</li><li>ხედის ტიპით, ხატულისა და სიის ჩათვლით</li><li>დამალული ფაილების ჩვენება</li><li>ადგილების პანელი</li><li>ფაილების მინიატურები</li><li>ფაილებისა და საქაღალდეების გაცალკევება</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
ka: <qt>ეს ტექსტია, რომელიც Places-ის პანელში გამოჩნდება. <br /><br />ჭდე უნდა შედგებოდეს ერთი ან ორი სიტყვისგან, რომელიც დაგეხმარებათ, რას ეხება ეს ელემენტი. თუ ჭდეს არ შეიყვანთ, ის მდებარეობის URL-დან განისაზღვრება.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
ka: <qt>მითითებული ბრძანების გაშვება შეუძლებელია. ფაილი ან საქაღალდე <b>%1</b> არ არსებობს.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
ka: <qt>ტექსტის კრეფისას ყველა შესაძლო დამთხვევას გაჩვენებთ. ამ თვისების კონტროლი <b>ტექსტის დასრულების</b> მენიუდან მარჯვენა თაგუნას ღილაკით დაწკაპუნებით და სასურველი რეჟიმის არჩევით ხდება.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Rename
ka: &გადარქმევა

[ctx: @action:button]
en: Add...
ka: დამატება...

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
ka: გაანგარიშება...

[ctx: @action:button]
en: Change…
ka: ცვლილება…

[ctx: @action:button]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
ka: სამუდამოდ წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Edit...
ka: ჩასწორება...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ka: ნაგვის დაცარიელება

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
ka: %1-ში დათვალიერება

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
ka: &შექმნა...…

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
ka: გამეორება

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
ka: დეტალები

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
ka: &ჩასწორება…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
ka: &გამოღება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
ka: &დამალვა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
ka: &გათავისუფლება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
ka: &უსაფრთხოდ მოცილება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
ka: &მიმაგრების მოხსნა (unmount)

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
ka: ელემენტის დამატება…

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ka: ნაგვის დაცარიელება

[ctx: @action:inmenu]
en: More
ka: მეტი

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
ka: მიმაგრება

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
ka: ბაფერის ჩასმა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
ka: ერთი ფაილის ჩასმა

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
ka: ერთი საქაღალდის ჩასმა

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
ka[0]: ჩანაწერის ჩასმა
ka[1]: %1 ჩანაწერის ჩასმა

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
ka: გათავისუფლება…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
ka: უსაფრთხოდ მოცილება…

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
ka: მოხსნა…

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
ka: &სხვა აპლიკაცია...

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
ka: # შეიცვლება ზრდადი რიცხვით, რომელიც იწყება:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
ka: <filename>%1</filename> გამშვებ ფაილს არ გავს.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
ka: <filename>%1</filename> ვერ ვიპოვე. შეიყვანეთ სწორი ბილიკი გამშვებ ფაილამდე.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
ka: საქაღალდე სახელით <filename>%1</filename> უკვე არსებობს.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
ka: ფაილი სახელით<filename>%1</filename> უკვე არსებობს.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
ka: <filename>%1</filename>-ის გადატანის შეცდომა

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
ka: <filename>%1</filename>-ის გადატანა შეუძლებელია მისი ზომის გამო. სამიზნე ფაილური სისტემის ფაილის მაქსიმალური ზომაა 4გიბ

[ctx: @info]
en: Could not change owner and group for
    %1
ka: მფლობლისა და ჯგუფის შეცვლა შეუძლებელია ფაილისთვის
    %1

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
ka: თვისებების შენახვის შეცდომა არასაკმარისი ჩაწერის უფლებების გამო ფაილზე:<nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
ka[0]: მართლა გნებავთ %1 ელემენტის ნაგვის ყუთში გადატანა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ელემენტის ნაგვის ყუთში გადატანა?

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
ka: მართლა გნებავთ ამ ელემენტის ნაგვის ყუთში გადატანა?<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ka[0]: მართლა გნებვთ ამ %1 ელემენტის წაშლა?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ელემენტის სამუდამოდ წაშლა?<nl/><nl/><emphasis strong="true">ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ka: მართლა გნებავთ ამ ელემენტის წაშლა?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ka[0]: მართლა გნებავთ ეს ელემენტი სამუდამოდ წაშალოთ?<nl/><nl/><emphasis strong="true">ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ელემენტის სამუდამოდ წაშლა?<nl/><nl/><emphasis strong="true">ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ka: მართლა გნებავთ ამ ელემენტის წაშლა??<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>ეს ქმედებ შეუქცევადია.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ka: მართლა გნებავთ სანაგვე ყუთიდან ყველა ელემენტის სამუდამოდ წაშლა?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Go back
ka: უკან დაბრუნება

[ctx: @info]
en: Go forward
ka: წინ გადასვლა

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ka[0]: ეს %1 ელემენტი სანაგვე ყუთში გადასატანად ძალიან დიდია. წავშალო ისინი სამუდამოდ?<nl/><emphasis strong='true'>ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>
ka[1]: ეს %1 ელემენტი სანაგვე ყუთში გადასატანად ძალიან დიდია. წავშალო ისინი სამუდამოდ?<nl/><emphasis strong='true'>ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ka: ამ ფაილის ნაგვის ყუთში გადატანა შეუძლებელი, რადგან ის მეტისმეტად დიდია. წავშალო ფაილი სამუდამოდ?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
ka: ამ პროქსის პარამეტრს ყველა აპლიკაცია არ იყენებს. უფრო ზუსტად, <application>Firefoox</application> და <application>Chromium</application> ან ყველაფერი, რაც <application>QtWebEngine</application>-ზეა დაწერილი, რომელიც შეიცავს <application>Konqueror</application>-ს, რომელიც <application>WebEnginePart</application>-ს იყენებს, <application>Akregator</application> და <application>Falkon</application> - არ გამოიყენებენ ამ პარამეტრებს. ზოგიერთ აპლიკაციას კი პროქსის საკუთარი პარამეტრები შეიძლება, ჰქონდეს.

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
ka: ბრძანება <command>%1</command> ნაპოვნი არაა.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
ka: ფაილის, <filename>%1</filename>, გადატანა შეუძლებელია. სამიზნე ფაილურ სისტემას არ გააჩნია ასეთი დიდი ფაილების მხარდაჭერა

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
ka: სახელის: <filename>%1</filename> გამოყენება შეუძლებელია; ის ოპერაციული სისტემის მიერაა დარეზერვებულია.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
ka: სახელი: <filename>%1</filename> წერტილით იწყება, რაც ნიშნავს, რომ ნაგულისხმებად ის დამალული იქნება.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
ka: სახელი <filename>%1</filename> გამოტოვებით იწყება, რაც სხვა უცნაურობებთან ერთად იმასაც გამოიწვევს, რომ ის სიაში ყოველთვის პირველი იქნება.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
ka: <p>აპირებთ შეხვიდეთ საიტზე "%1" მომხმარებლის სახელით "%2", მაგრამ საიტი ავთენტიკაციას არ მოითხოვს. ამან შეიძლება დაგაბნიოთ. </p><p>არის თუ არა საიტი, რომელზეც შესვლას აპირებთ "%1"?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
ka: (უცნობი)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
ka: (უცნობი)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
ka: უცნობი ზომა

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
ka: ჩართეთ ეს გამოკვეთილი ვების ძებნის საკვანძო სიტყვის სასურველად მოსანიშნად. <nl/>არჩეული ვების ძებნის საკვანძო სიტყვები გამოიყენება ადგილებში, სადაც მხოლოდ რამდენიმე საკვანძო სიტყვის მითითება შეგიძლიათ.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
ka: გამოთვლილი და მოსალოდნელი საკონტროლო ჯამები განსხვავდება.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
ka: გამოთვლილი და მოსალოდნელი საკონტროლო ჯამები ემთხვევა.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
ka: შეყვანილი ტექსტი სწორ MD5, SHA1 ან SHA256 საკონტროლო ჯამს არ წარმოადგენს.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
ka: <para>ზემო პარამეტრის ჩართვა იმ ფალების <emphasis strong='true'>ავტომატური წაშლის</emphasis> საშუალებას გაძლევთ, რომლებიც მითითებულ მნიშვნელობაზე ძველია. თუ <emphasis strong='true'>არ</emphasis> გნებავთ რაღაც დონეზე ძველი ფაილების წაშლა, ეს პარამეტრი გამორთული დატოვეთ</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
ka: <para>ჩართეთ ეს ნაგვის ყუთის მაქსიმალური ზომის მისათითებლად. წინააღმდეგ შემთხვევაში ის შეუზღუდავი იქნება.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
ka: <para>KDE-ის სანაგვე ყუთის გასუფთავება მასში არსებულ მხოლოდ KDE-ის ელემენტებს წაშლის მაშინ, როცა<br>Finder-დან გასუფთავება სანაგვე ყუთს მთლიანად გაასუფთავებს.</para></para>KDE-ის სანაგვე ყუთის საქაღალდეს KDE.trash ჰქვია და ის ნაგვის ყუთის საქაღალდეშია მოთავსებული.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
ka: <para>დააყენეთ დღეების რაოდენობა, რომლის განმავლობაშიც ფაილები სანაგვე ყუთში დარჩება. უფრო ძველი ფაილები ავტომატურად წაიშლება. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
ka: <para>ეს გამოთვლილი ადგილის მაქსიმუმია დისკზე, რომელიც ნაგვის ყუთისთვის იქნება გამოყენებული.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
ka: <para>დისკზე ნაგვის ყუთისთვის გამოყენებული ადგილის მაქსიმალური პროცენტული რაოდენობა.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
ka: <para>როცა ზომის ზღვარი მიიღწევა, მითითებული ფაილის ტიპი წაიშლება. თუ დაყენებულია, რომ შეგატყობინოთ, ფაილის წაშლის მაგიერ ის ამას ჩაიდენს.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
ka: მოწყობილობები

[ctx: @item]
en: Places
ka: ადგილები

[ctx: @item]
en: Remote
ka: დაშორებული

[ctx: @item]
en: Removable Devices
ka: მოხსნადი მოწყობილობები

[ctx: @item]
en: Search For
ka: ძებნა

[ctx: @item]
en: Tags
ka: ჭდეები

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
ka: Ბოლო

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
ka: ნაგულისხმები

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
ka: მოწყობილობები

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
ka: სექციის დამალვა

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
ka: სექციის დამალვა %1

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
ka: ხატულების ზომა

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
ka: %1-ის ახალ ჩანართში გახსნა

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
ka: %1-ის ახალ ფანჯარაში გახსნა

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
ka: ახალ ჩანართში გახსნა

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
ka: ახალ ფანჯარაში გახსნა

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
ka: სხვები

[ctx: @item:inmenu]
en: Subversion
ka: ქვევერსია

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
ka: ზომის ავტომატური შეცვლა

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
ka:  [დომენებს შორის]

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
ka: ექსპოზიცია:

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
ka: მითითებული არაა

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
ka: დაცული სერვერები, გვერდების სკრიპტები

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
ka: დაცული სერვერები, გვერდების სკრიპტები

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
ka: სერვერები

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
ka: მხოლოდ დაცული სერვერები

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
ka: სესიის დასასრული

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
ka: გაუქმების შემთხვევაში ნაწილობრივ ატვირთული ფაილები წაიშლება, თუ ისინი მცირეა, ვიდრე:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
ka[0]: მიუთითეთ %1 მონიშნული ჩანაწერის ახალი სახელი:
ka[1]: მიუთითეთ %1 მონიშნული ჩანაწერის ახალი სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
ka: მიუთითეთ <filename>%1</filename> -ის ახალი სახელი:

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ka: აღარ მკითხო

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
ka: მეტჯერ აღარ აჩვენო ეს გაფრთხილება

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
ka: აღარ მკითხო

[ctx: @title job]
en: Copying
ka: კოპირება

[ctx: @title job]
en: Creating directory
ka: საქაღალდის შექმნა

[ctx: @title job]
en: Deleting
ka: წაშლა

[ctx: @title job]
en: Examining
ka: გამოკვლევა

[ctx: @title job]
en: Mounting
ka: მიმაგრება

[ctx: @title job]
en: Moving
ka: გადატანა

[ctx: @title job]
en: Renaming
ka: გადარქმევა

[ctx: @title job]
en: Transferring
ka: გადაგზავნა

[ctx: @title job]
en: Unmounting
ka: მიმაგრების მოხსნა

[ctx: @title:column]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: @title:column]
en: Group
ka: ფენათა მენიუჯგუფი

[ctx: @title:column]
en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

[ctx: @title:column]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column]
en: Owner
ka: მფლობელი

[ctx: @title:column]
en: Permissions
ka: წვდომები

[ctx: @title:column]
en: Preferred
ka: მირჩევნია

[ctx: @title:column]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: @title:column]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
ka: გაშვება

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
ka: მომხმარებელი

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
ka: &ქმედებები

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
ka: &საქაღალდის პროგრამით გახსნა

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
ka: &საქაღალდის პროგრამით გახსნა...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
ka: &გამხსნელი პროგრამა

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
ka: &გამხსნელი პროგრამა...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
ka: აქ ჩაკოპირება

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
ka: გადაკოპირება

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
ka: საწყისი საქაღალდე

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
ka: აქ გადმოტანა

[ctx: @title:menu]
en: Move To
ka: გადატანა

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
ka: Root საქაღალდე

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
ka: მოძებნა...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
ka: &საკონტროლო ჯამები

[ctx: @title:tab]
en: Share
ka: გაზიარება

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
ka: &ზოგადი

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
ka: ქუქიების პოლიტიკის შეცვლა

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
ka: დაადასტურეთ ვებგვერდთან წვდომა

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
ka: დუბლირებული პოლიტიკა

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
ka: ქუქიების ახალი პოლიტიკა

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

[ctx: @title:window]
en: Places
ka: ადგილები

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
ka: ჩანაწერის სახელის გადარქმევა

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
ka: ჩანაწერების სახელის გადარქმევა

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
ka: განახლების შეცდომა

en: A file named %1 already exists.
ka: ფაილი სახელით %1 უკვე არსებობს.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
ka: ფაილი ან საქაღალდე არ შეიძლება საკუთარ თავში ჩავაგდოთ

en: A file or folder named %1 already exists.
ka: საქაღალდე ფაილი სახელით %1 უკვე არსებობს.

en: A folder cannot be moved into itself
ka: საქაღალდე საკუთარ თავში ვერ გადავა

en: A folder named %1 already exists.
ka: საქაღალდე სახელით %1 უკვე არსებობს.

en: A more recent item named '%1' already exists.
ka: უფრო ახალი ჩანაწერი სახელით '%1' უკვე არსებობს.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
ka: ბრანდმაუერი (მოწყობილობა, რომელიც ზღუდავს ინტერნეტთან წვდომას), რომელიც თქვენ ან სერვერის ქსელს იცავს, შეიძლება ჩაერია და მოთხოვნას ხელი შეუშალა.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
ka: შეიძლება მოხდა პროტოკოლის შეცდომა, რომელმაც სერვერს პასუხად მიერთების დახურვა აიძულა.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
ka: პროტოკოლის შეცდომა ან შეუთავსებლობა.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
ka: დანიშნულების წერტილზე რესურსის შექმნა მანამდე, სანამ ერთი ან მეტი შუალედური კოლექცია (საქაღალდე) არ შეიქმნება, შეუძლებელია.

en: A similar file named '%1' already exists.
ka: მსგავსი ფაილი სახელით '%1' უკვე არსებობს.

en: A&dvanced Permissions
ka: &დამატებითი წვდომები

en: Above File Name
ka: ფაილის სახელის ზემოდან

en: Accep&t all cookies
ka: ყველა ქუქის მიღება

en: Accept
ka: დასტური

en: Accept &until end of session
ka: ყველა ქუქის მიღება ამ სესიის ბოლომდე

en: Accept For Session
ka: ამ სესიისთვის ნების დართვა

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
ka: ქუქიების მიღება ამ სესიის დასრულებამდე

en: Accept for this &session
ka: ამ &სესიისთვის ნების დართვა

en: Accept until end of session
ka: ყველა ქუქის მიღება ამ სესიის ბოლომდე

en: Access Denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Access Permissions
ka: წვდომის უფლებები

en: Access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Access denied to %1.
ka: წვდომა %1-თან აკრძალულია.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
ka: წვდომა აკრძალულია.
    %1-ში ჩაწერის შეცდომა.

en: Access to restricted port in POST denied.
ka: POST-ში მითითებულ შეზღუდულ პორტთან წვდომა აკრძალულია.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
ka: მითითებულ რესურსთან წვდომა აკრძალულია. <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
ka: ბოლო წვდომა:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
ka: ფაილებთან წვდომა მხარდაუჭერელია პროტოკოლით %1.

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
ka: მოქმედება: %1
    წყარო: %2
    %3

en: Ad&vanced Options
ka: &დამატებით პარამეტრები

en: Add File Type for %1
ka: %1-სთვის ფაილის ტიპის დამატება

en: Add Places Entry
ka: მდებარეობის ელემენტის დამატება

en: Add a new Web search keyword
ka: ვებ-ძებნის საკვანძო სიტყვის დამატება

en: Add...
ka: დამატება...

en: Advanced Options for %1
ka: %1-ის დამატებითი პარამეტრები

en: Advanced Permissions
ka: დამატებითი წვდომები

en: All &cookies
ka: ყველა &ქუქი

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: All Supported Files
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი

en: All cookies from this do&main
ka: ამ დომენი&ს ყველა ქუქი

en: Allow Expansion in Details View
ka: დეტალების ხედის გაშლის ჩართვა

en: Already Exists as Folder
ka: უკვე არსებობს საქაღალდეში

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
ka: იმის მიუხედავად, რომ <strong>%1</strong>-თან მიერთება დამყარებულია, კავშირი მიმოცვლის მოულოდნელ წერტილში დაიხურა.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
ka: მიუხედავად იმისა, რომ სერვერს დავუკავშირდით, დაკავშირებისთვის გამოყოფილ დროში ეს ვერ მოხერხდა შემდეგი მოთხოვნისთვის:<ul><li>კავშირის დამყარების ვადა: %1 წამი</li><li>პასუხის მიღების ვადა: %2 წამი</li><li>პროქსი სერვერთან მიერთების ვადა: %3 წამი</li></ul>დაიმახსოვრეთ, რომ ამ ვადების შეცვლა KDE-ის სისტემური პარამეტრებიდან შეგიძლიათ, მენუში ქსელის მორგება -> კავშირის გამართვა.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
ka: ძალიან პატარა შანსით, მაგრამ შეიძლება ეს იყოს აპარატურული პრობლემა.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
ka: შეიძლება თქვენი შეყვანილი ავთენტიკაციის დეტალები სწორია, მაგრამ შესვლა წარუმატებლად დასრულდა, რადგან მეთოდი, რომელსაც სერვერი იყენებს, KDE-ის პროგრამის მიერ, რომელიც %1 პროტოკოლის მხარდაჭერისთვის გამოიყენება, მხარდაჭერილი არაა.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ka: მცდელობა, მითითებული რესურსისთვის, <strong>%1</strong>, შეგვეცვალა წვდომის უფლებები, წარუმატებელია.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ka: მცდელობა, მითითებული რესურსისთვის, <strong>%1</strong>, შეგვეცვალა მფლობელი, წარუმატებელია.

en: An attempt to create the requested folder failed.
ka: მოთხოვნილი საქაღალდის შექმნის მცდელობა ავარიულად დასრულდა.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ka: მცდელობა, მითითებული რესურსი, <strong>%1</strong>, წაგვეშალა, წარუმატებელია.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
ka: რესურსის <strong>%1</strong> შესახებ ინფორმაციის, როგორიცაა მისი სახელი, ტიპი, ზომა და ა.შ. დადგენის მცდელობა წარუმატებელი აღმოჩნდა.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
ka: მოთხოვნილი ოპერაციის შესასრულებლად შესვლის მცდელობა წარუმატებლად დასრულდა.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
ka: მცდელობა, წაგვეშალა მითითებული საქაღალდე, <strong>%1</strong>, წარუმატებელია.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ka: მცდელობა, მითითებული რესურსისთვის, <strong>%1</strong> სახელი გადაგვერქმია, წარუმატებლად დასრულდა.

en: An error occurred while accessing '%1'
ka: შეცდომა "%1"-სთან წვდომისას

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ka: შეცდომა "%1"-სთან წვდომისას. სისტემის პასუხია: %2

en: An older item named '%1' already exists.
ka: ძველი ჩანაწერი სახელით '%1' უკვე არსებობს.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
ka: უცნობი ჰოსტის შეცდომა ნიშნავს, რომ სერვერი მითითებული სახელით, <strong>%1</strong>, ინტერნეტში აღმოჩენილი არაა.

en: Appl&y to All
ka: ყველაზე &გადატარება

en: Apply Choice To
ka: ცვლილებების გადატარება

en: Apply changes to all subfolders and their contents
ka: ცვლილებების გადატარება ყველა ქვესაქაღალდეზე და მათ შემცველობაზე

en: Arguments:
ka: არგუმენტები:

en: Ascending
ka: ზრდის მიხედვით

en: Ask
ka: კითხვა

en: Ask &for confirmation
ka: დადასტურების მოთხოვნა

en: At least %1
ka: %1 მაინც

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
ka: არჩეულია სულ ცოტა ერთი ფაილი და ერთი საქაღალდე. მონიშნული ფაილები გამოტოვებული იქნება და გამოიყენება მონიშნული საქაღალდე

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
ka: მცდელობა, მოვძებნოთ სხვა გზა, რათა იგივე შედეგს მივაღწიოთ.

en: Authentication Dialog
ka: ავთენტიკაციის ფანჯარა

en: Authentication Failed.
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა: მეთოდი %1 მხარდაჭერილი არაა

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა. ტიპი %1 მხარდაუჭერელია

en: Authorization failed.
ka: ავტორიზაციის შეცდომა.

en: Auto D&etect
ka: ავტომტურად გამოცნობა

en: Automaticall&y accept session cookies
ka: &სესიის ქუქიების ავტომატური მიღება

en: Automatically select filename e&xtension
ka: ფაილის გაფართოების ავტომატური მითითება

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
ka: ფაილის გაფართოების ავტომატური მითითება (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
ka: %2-დან %1 თავისუფალია (გამოყენებულია %3%)

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
ka: ფაილისა და საქაღალდის სახელებში უკუღმა დახრილ ხაზს ვერ გამოიყენებთ.

en: Blocked request.
ka: დაბლოკილი მოთხოვნა.

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: C&ancel
ka: გაუქმება

en: C&onnect
ka: &მიერთება

en: C&ontinue
ka: გაგრ&ძელება

en: C&ontinue Loading
ka: ჩატვირთვის გაგრძელება

en: Calculate
ka: გამოთვლა

en: Calculating...
ka: გამოთვლა...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
ka: გამოთვლა... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Only View
ka: მხოლოდ ნახვის უფლებით

en: Can Only View Content
ka: შემცველობის ხოლოდ ნახვის უფლებით

en: Can Only View/Read Content
ka: შემცველობი მხოლოდ ნახვის/წაკითხვის უფლებით

en: Can View & Modify
ka: ნახვისა და ჩასწორების უფლებით

en: Can View & Modify Content
ka: შემცველობის ნახვისა და ჩასწორების უფლებით

en: Can View/Read & Modify/Write
ka: შემცველობის ნახვის/წაკითხვისა და ჩაწერა/შეცვლის უფლებით

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
ka: სოკეტის შექმნის შეცდომა KIO-ის დამხმარე პროცესის გასაშვებად პროტოკოლისთვის '%1'.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
ka: '%1'-ზე 'kioslave5' გამშვები ფაილი ვერ ვიპოვე.

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
ka: პროტოკოლისთვის '%1' KIO -ის დამხმარე პროგრამა ვერ ვიპოვე.

en: Canada
ka: კანადა

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
ka: პროტოკოლის %1 დაწყების შეცდომა

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
ka: %1 პროტოკოლის მიერ მოთხოვნილი პროცესის გაშვების შეცდომა

en: Cannot Open Resource For Reading
ka: რესურსის წასაკითხად გახსნის შეცდომა

en: Cannot Open Resource For Writing
ka: რესურსის ჩასაწერად გახსნის შეცდომა

en: Cannot Read From Resource
ka: რესურსიდან წაკითხვის შეცდომა

en: Cannot Save Cookies
ka: ქუქიების შენახვის შეცდომა

en: Cannot Write to Resource
ka: რესურსში ჩაწერის შეცდომა

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
ka: %1-ის %2-ში კოპირების შეცდომა. (შეცდომის კოდი: %3)

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
ka: სიმბმულ %1-ის შექმნის შეცდომა.
    სამიზნე ფაილურ სისტემას არ აქვს სიმბმულების მხარდაჭერა.

en: Cannot open file
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Certificate chain:
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი:

en: Chan&ge...
ka: &შეცვლა...

en: Change Attribute
ka: ატრიბუტის შეცვლა

en: Change File Owner
ka: ფაილის მფლობელის შეცვლა

en: Change File Permissions
ka: ფაილის წვდომების შეცვლა

en: Change Timestamp
ka: Timestamp-ის შეცვლა

en: Change...
ka: შეცვლა...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
ka: ფაილების ატრიბუტების შეცვლა მხარდაუჭერელია პროტოკოლისთვის %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
ka: ფაილების მფლობელის შეცვლა მხარდაუჭერელია პროტოკოლით %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
ka: დარწმუნდით, რომ სხვა აპლიკაცია ამ მოწყობილობას არ იყენებს და თავიდან სცადეთ.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
ka: შეამოწმეთ, მზადაა თუა რა მოწყობილობა. მოხსნადი მოწყობილობები მედიას უნდა შეიცავდნენ და გადატანადი მოწყობილობები შეერთებული და ჩართული უნდა იყოს... და თავიდან სცადეთ.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ აპლიკაცია, რომელიც გნებავთ, გაუშვათ, ტექსტური რეჟიმი აპლიკაციაა ან გჭირდებათ ინფორმაცია, რომელიც ტერმინალის ემულატორის ფანჯარაში იქნება გამოტანილი.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ ტექსტური რეჟიმის აპლიკაცია გასვლისას შესაბამის საინტერესო ინფორმაციას გთავაზობთ. ამ ინფორმაციის სანახავად ასევე შეგიძლიათ ტერმინალის ფანჯარა ღია დატოვოთ.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, ზუსტად იცოდეთ, რომ თქვენი აპლიკაცია გაეშვა. ამოცანების ზოლში შეიძლება დაკავებულობის კურსორი დაინახოთ.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
ka: ჩართეთ, თუ ეს აპლიკაცია სხვა მომხმარებლის ID-ით გნებავთ, გაუშვათ. ყველა პროცესს თავისი მომხმარებლის ID აქვს მიბმული. ეს ID-ის კოდი განსაზღვრავს, რომელ ფაილებთან აქვს ამ პროცესს წვდომა. ამ პარამეტრის გამოსაყენებლად სამიზნე მომხმარებლის პაროლის ცოდნა აუცილებელია.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
ka: ჩართეთ, რომ დარწმუნდეთ, რომ სხვა აპლიკაცია და მომხმარებელი ამ ფაილს არც იყენებენ და არც ჩაუკეტავთ ის.

en: Check your access permissions on this resource.
ka: შეამოწმეთ რესურსზე წვდომის უფლებები.

en: Check your network connection status.
ka: გადაამოწმეთ ქსელთან კავშირის მდგომარეობა.

en: Checksums match.
ka: საკონტროლო ჯამი ემთხვევა.

en: Choose Application
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია

en: Choose Application for %1
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია %1-სთვის

en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
ka: აირჩიეთ გამოყოფი ვებში ძებნის საკვანძო სიტყვის გამოსაყოფად.

en: Choose a different filename for the destination file.
ka: წყაროსა და სამიზნე ფაილებისთვის აირჩიეთ სხვადასხვა სახელები.

en: Choose an &icon:
ka: აირჩიეთ ხა&ტულა:

en: Choose an alternate filename for the new file.
ka: ახალი ფაილისთვის სხვა სახელი შეარჩიეთ.

en: Choose an alternate name for the new folder.
ka: ახალი საქაღალდის ალტერნატიული სახელი.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
ka: აირჩიეთ გამყოფი სიმბოლო, რომელიც საძებნ ფრაზას ან სიტყვას საკვანძო სიტყვისგან გამოყოფს.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
ka: ამოირჩიეთ პროგრამა ამორჩეული ფაილების გასახსნელად.

en: City:
ka: ქალაქი:

en: Class
ka: კლასი

en: Cleanup:
ka: გაწმენდა:

en: Click for Location Navigation
ka: მდებარეობის ნავიგაციისთვის დააწკაპუნეთ

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
ka: ფაილურ სისტემაში სასურველი გამშვები ფაილის მოსაძებნად აქ დააწკაპუნეთ.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
ka: დააწკაპუნეთ, თუ გნებავთ შეცვალოთ, როგორ ეშვება ეს აპლიკაცია, გაშვების უკუკავშირი, D-Bus-ის პარამეტრები ან სხვა მომხმარებლით გაუშვათ.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
ka: დააწკაპუნეთ აქ, თუ გნებავთ დაამატოთ ფაილის ტიპი, (mimetype) რომელიც თქვენს აპლიკაციას შეუძლია, გახსნას.

en: Click this button to create a new folder.
ka: ახალი საქაღალდის შესაქმნელად ამ ღილაკზე დააწკაპუნეთ.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
ka: ბრაუზერის ისტორიაში ერთი ნაბიჯით უკან გადასასვლელად დააწკაპუნეთ ამ ღილაკს.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
ka: ბრაუზერის ისტორიაში ერთი ნაბიჯით წინ გადასასვლელად დააწკაპუნეთ ამ ღილაკს.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე მიმდინარე მდებარეობის შემცველობის თავიდან ჩასატვირთად.

en: Click to Edit Location
ka: დააწკაპუნეთ მდებარეობის ჩასასწორებლად

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
ka: დააწკაპუნეთ საკონტროლო ჯამის ბუფერში დასაკოპირებლად.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
ka: დააწკაპუნეთ საკონტროლო ჯამის ბუფერიდან შეყვანის ველში ჩასასმელად.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
ka: შეერთებების დახურვა მხარდაუჭერელია პროტოკოლით %1.

en: Co&ntinue
ka: &გაგრძელება

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
ka: ორი წერტილი

en: Comm&ent:
ka: &კომენტარი:

en: Command to execute
ka: შესასრულებელი ბრძანება

en: Common name:
ka: საერთო სახელი:

en: Communication with the local password server failed
ka: პაროლების ლოკალურ სერვერთან კავშირის შეცდომა

en: Compact View
ka: შემჭიდროებული ხედი

en: Configure &Policy...
ka: წესების მო&რგება...

en: Configure Web Shortcuts...
ka: ვებ მალსახმობების მორგება...

en: Configure enhanced browsing features
ka: ბრაუზერის დამატებითი პარამეტრების მორგება

en: Connect to the Internet directly.
ka: ინტერენტთან პირდაპირ მიერთება.

en: Connected to host %1
ka: დავუკავშირდი %1-ს

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
ka: სერვერთან შეერთება მოულოდნელად დაიხურა

en: Connection to Server Refused
ka: დაკავშირება უარყოფილია სერვერის მიერ

en: Connection to host %1 is broken.
ka: %1-თან კავშირი გაფუჭებულია.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
ka: შემდგომი ნაბიჯებისთვის დაუკავშირდით ადმინისტრატორს.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
ka: დაუკავშირდით სერვერის ადმინისტრატორს და ჰკითხეთ პრობლემის შესახებ.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
ka: შემდგომი ნაბიჯებისთვის დაუკავშირდით თქვენი კომპიუტერის მომწოდებელს ან ტექნიკური მხარდაჭერის გუნდს.

en: Content:
ka: შემცველობა:

en: Cookie Alert
ka: ქუქის გაფრთხილება

en: Cookie Details
ka: ქუქის დეტალები

en: Cookie Name
ka: ქუქის სახელი

en: Copy
ka: კოპირება

en: Copy Files
ka: ფაილების კოპირება

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
ka: დააკოპირეთ და ჩასვით საკონტროლო ჯამი ქვედა ველში.<br/>საკონტროლო ჯამს ჩვეულებრივ იგივე ვებგვერდზე იპოვით, საიდანაც ეს ფაილი გადმოწერეთ.

en: Copying files within %1 is not supported.
ka: %1-ში ფაილების კოპირება მხარდაჭერილი არაა.

en: Could Not Accept Network Connection
ka: ვერ ვიღებ ქსელურ ტრაფიკს

en: Could Not Alter Permissions of Resource
ka: რესურსის წვდომების ჩასწორების შეცდომა

en: Could Not Bind
ka: მიბმის შეცდომა

en: Could Not Cancel Listing
ka: სიის გაუქმება შეუძლებელია

en: Could Not Change Ownership of Resource
ka: რესურსის მფლობელის შეცვლის შეცდომა

en: Could Not Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: Could Not Create Link
ka: ბმულის შექმნის შეცდომა

en: Could Not Create Network Connection
ka: ქსელური შეერთების შექმნის შეცდომა

en: Could Not Create Socket
ka: სოკეტის შექმნის შეცდომა

en: Could Not Create Symbolic Link
ka: სიმბმულის შექმნის შეცდომა

en: Could Not Delete Original File
ka: საწყისი ფაილის წაშლის შეცდომა

en: Could Not Delete Resource
ka: რესურსის წაშლის შეცდომა

en: Could Not Delete Temporary File
ka: დროებითი ფაილის წაშლის შეცდომა

en: Could Not Determine Resource Status
ka: რესურსის სტატუსის განსაზღვრა შეუძლებელია

en: Could Not Listen
ka: მოსმენის შეცდომა

en: Could Not Listen for Network Connections
ka: ვერ ვუსმენ ქსელურ კავშირებს

en: Could Not Login: %1
ka: %1-ზე შესვლა წარუმატებელია

en: Could Not Mount Device
ka: მოწყობილობის მიმაგრების შეცდომა

en: Could Not Remove Folder
ka: საქაღალდის წაშლა შეუძლებელია

en: Could Not Rename Original File
ka: საწყისი ფაილისთვის სახელის გადარქმევის შეცდომა

en: Could Not Rename Resource
ka: რესურსისთვის სახელის გადარქმევის შეცდომა

en: Could Not Rename Temporary File
ka: დროებითი ფაილისთვის სახელის გადარქმევის შეცდომა

en: Could Not Resume File Transfer
ka: ფაილის გადმოწერის გაგრძელება შეუძლებელია

en: Could Not Stat Resource
ka: რესურსის აღმოჩენის შეცდომა

en: Could Not Unmount Device
ka: მოწყობილობის მიმაგრების მოხსნის შეცდომა

en: Could not accept %1.
ka: %1-ის თანხმობის შეცდომა.

en: Could not access %1.
ka: %1-ზე წვდომის შეცდომა.

en: Could not bind %1.
ka: %1-ზე მიბმის შეცდომა.

en: Could not change ownership for %1.
ka: ფაილ %1-ის მფლობელის შეცვლის შეცდომა.

en: Could not change permissions for
    %1
ka: %1-ზე
    წვდომის ცვლილების შეცდომა

en: Could not change permissions for %1.
ka: %1-ზე წვდომის შეცვლის შეცდომა.

en: Could not communicate with password server
ka: პაროლების სერვერთან კავშირის შეცდომა

en: Could not connect to host %1.
ka: ჰოსტ %1-თან კავშირის შეცდომა.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
ka: %1-ის შექმნის შეცდომა.
    სამიზნე ფაილურ სისტემას (%2) არ გააჩნია შემდეგი სიმბოლოების მხარდაჭერა ფაილის სახელებში: %3
    "შეცვლის" მონიშვნით სამიზნე ფაილის სახელებში დაუშვებელი სიმბოლოები შეიცვლება ქვედახაზით "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
ka: %1-ის შექმნის შეცდომა.
    სამიზნე ფაილურ სისტემას (%2) არ გააჩნია შემდეგი სიმბოლოების მხარდაჭერა საქაღალდის სახელებში: %3
    "შეცვლის" მონიშვნით დანიშნულების წერტილამდე საქაღალდეების სახელებში დაუშვებელი სიმბოლოები შეიცვლება ქვედახაზით "_".

en: Could not create directory %1
ka: საქაღალდე %1-ის შექმნის შეცდომა

en: Could not create socket for accessing %1.
ka: %1-თან წვდომისთვის საჭირო სოკეტის შექმნის შეცდომა.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
ka: სიმბმულ %1-ის შექმნის შეცდომა.
    გადაამოწმეთ წვდომები.

en: Could not delete file %1.
ka: ფაილ %1-ის წაშლის შეცდომა.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
ka: საწყისი ფაილი %1-ის წაშლის შეცდომა.
    გადაამოწმეთ წვდომები.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
ka: ნაწილობრივი ფაილი %1-ის წაშლის შეცდომა.
    გადაამოწმეთ წვდომები.

en: Could not download the proxy configuration script
ka: პროქსის კონფიგურაცის სკრიპტის გადმოწერის შეცდომა

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
ka: პროქსის კონფიგურაცის სკრიპტის გადმოწერის შეცდომა:
    %1

en: Could not enter folder %1.
ka: საქაღალდე %1-ში შესვლის შეცდომა.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
ka: '%1'-დან გამშვები სახელის გამოღება შეუძლებელია. აკრიფეთ სწორი პროგრამის სახელი.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
ka: 'FindProxyForURL' ან 'FindProxyForURLEx' აღმოჩენილი არაა

en: Could not find a usable proxy configuration script
ka: პროქსის მორგების სკრიპტის გადმოწერის შეცდომა

en: Could not find any application or handler for %1
ka: %1-სთვის აპლიკაცია ან დამმუშავებელი აღმოჩენილი არაა

en: Could not find filename %1 in %2.
ka: %2-ში ფაილი %1 ვერ ვიპოვე.

en: Could not find program "mount"
ka: ვერ ვიპოვე პროგრამა "mount"

en: Could not find program "umount"
ka: ვერ ვიპოვე პროგრამა "umount"

en: Could not find the program '%1'
ka: '%1' პროგრამა PATH-ში ვერ მოიძებნა.

en: Could not get group id for given group name %1
ka: ჯგუფის, %1, gid-ის მოძებნის შეცდომა

en: Could not get user id for given user name %1
ka: მომხმარებლის, %1, uid-ის მოძებნის შეცდომა

en: Could not listen %1.
ka: %1-ზე მოსმენის შეცდომა.

en: Could not login to %1.
ka: %1-ზე შესვლა წარუმატებელია.

en: Could not make folder %1.
ka: საქაღალდე %1-ის შექმნის შეცდომა.

en: Could not modify the ownership of file %1
ka: ფაილ %1-ის მფლობელის შეცვლის შეცდომა

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
ka: ფაილის <filename>%1</filename> მფლობელის ჩასწორების შეცდომა. თქვენ არ გაქვთ ამ ცვლილებისთვის საკმარისი წვდომა.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
ka: მოწყობილობის მიმაგრების შეცდომა.
    შეცდომის ტექსტი:
    %1

en: Could not read %1.
ka: %1-ის კითხვის შეცდომა.

en: Could not read file %1.
ka: ფაილ %1-ის წაკითხვის შეცდომა.

en: Could not remove %1, check permissions
ka: %1-ის წაშლის შეცდომა. გადაამოწმეთ წვდომები

en: Could not remove folder %1.
ka: საქაღალდე %1-ის წაშლის შეცდომა.

en: Could not rename file %1.
ka: ფაილ %1-ის სახელის გადარქმევის შეცდომა.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
ka: საწყისი ფაილი %1-ის სახელის გადარქმევის შეცდომა.
    გადაამოწმეთ წვდომები.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
ka: ნაწილობრივი ფაილი %1-ის სახელის გადარქმევის შეცდომა.
    გადაამოწმეთ წვდომები.

en: Could not resume file %1.
ka: ფაილ %1-ის გაგრძელების შეცდომა.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
ka: თვისებების შენახვა შეუძლებელია. მხარდაჭერილია მხოლოდ ლოკალურ ფაილურ სისტემებზე მდებარე ელემენტები.

en: Could not start process %1.
ka: პროცესის გაშვების შეცდომა: %1.

en: Could not terminate listing %1.
ka: %1 სიის დასრულების შეცდომა.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
ka: მოწყობილობის მიმაგრების მოხსნის შეცდომა.
    შეცდომის ტექსტი:
    %1

en: Could not write to %1.
ka: %1-ში ჩაწერის შეცდომა.

en: Could not write to file %1.
ka: ფაილ %1-ში ჩაწერის შეცდომა.

en: Country:
ka: ქვეყანა:

en: Create Directory
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Create New
ka: ახლის შექმნა

en: Create Symlink
ka: სიმბმულის შექმნა

en: Create link to URL
ka: URL-მდე ბმულის შექმნა

en: Create new folder in %1:
ka: ახალი საქაღალდის შექმნა %1-ში:

en: Created:
ka: შექმნილია:

en: Creating directory
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
ka: პროტოკოლით %1 საქაღალდეების შექმნა მხარდაჭერილი არაა.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
ka: პროტოკოლით %1 სიმბმულების შექმნა მხარდაჭერილი არაა.

en: Current connection is not secured with SSL.
ka: მიმდინარე კავშირი SSL-ით დაცული არაა.

en: Current connection is secured with SSL.
ka: მიმდინარე კავშირი SSL-ითაა დაცული.

en: Cyclic Link Detected
ka: ნაპოვნია ციკლური ბმული

en: Cyclic Link Detected During Copy
ka: კოპირებისას ნაპოვნია ციკლური ბმული

en: D&elete
ka: &წაშლა

en: D-Bus Communication Error
ka: D-Bus-თან კავშირის შეცდომა

en: Data format:
ka: მონაცემების ფორმატი:

en: Date: %1
ka: თარიღი: %1

en: De&lete
ka: წა&შლა

en: Default Policy
ka: ნაგულისხმევი წესები

en: Default Web &search keyword:
ka: ნაგულისხმები ვებ-&ძებნის საკვანძო სიტყვა:

en: Default for new files in this folder
ka: ამ საქაღალდეში ახალი ფაილების ნაგულისხმები ტიპი

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
ka: *|ყველა ფაილი

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Default password:
ka: ნაგულისხმები პაროლი:

en: Default user name:
ka: ნაგულისხმევი მომხმარებლის სახელი:

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete A&ll
ka: ყვე&ლაფრის წაშლა

en: Delete Biggest Files From Trash
ka: ნაგვიდან უდიდესი ფაილების წაშლა

en: Delete Files
ka: ფაილების წაშლა

en: Delete Oldest Files From Trash
ka: ნაგვიდან უძველესი ფაილების წაშლა

en: Delete Permanently
ka: სამუდამოდ წაშლა

en: Delete files older than
ka: თარიღზე ძველი ფაილების წაშლა

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
ka: მიმდევრობაში წაშალეთ ერთი ნაწილი, რათა უსასრულო მარყუჟი აღარ კეთდებოდეს და თავიდან სცადეთ.

en: Delete the current file and try again.
ka: წაშალეთ მიმდინარე ფაილი და თავიდან სცადეთ.

en: Delete the current folder and try again.
ka: წაშალეთ მიმდინარე საქაღალდე და თავიდან სცადეთ.

en: Delete the highlighted Web search keyword
ka: ვებ-ძებნის საკვანძო სიტყვის წაშლა

en: Deleting
ka: წაშლა

en: Deleting files from %1 is not supported.
ka: %1-დან ფაილების წაშლა მხარდაჭერილი არაა.

en: Descending
ka: Დაღმავალი

en: Description
ka: დახასიათება

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
ka: სამიზნე ფილები, რომლებსაც უფრო ძველი ცვლილების დროები გააჩნიათ, თავზე იქნება გადაწერილი საწყისი ფაილებით. სხვა შემთხვევაში კი - გამოტოვებული იქნება.

en: Detailed Tree View
ka: ხისმაგვარი დეტალური ხედი

en: Detailed View
ka: დეტალური ხედი

en: Details
ka: დეტალები

en: Details View
ka: დეტალური ხედი

en: Details:
ka: დეტალები:

en: Detect proxy configuration automatically
ka: პროქსის პარამეტრების ავტომატური მორგება

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Differences
ka: განსხვავებები

en: Directory
ka: საქაღალდე

en: Directory Permissions: %1
ka: საქაღალდის წვდომები: %1

en: Disable Passive FTP
ka: პასიური FTP-ის გათიშვა

en: Discrete GPU
ka: დისკრეტული GPU

en: Disk Full
ka: დისკი გადავსებულია

en: Display SSL &Information
ka: SSL-ის &ინფორმაციის გამოტანა

en: Do Not Delete
ka: არ წაშალო

en: Do Not Know
ka: არ ვიცი

en: Do Not Upload
ka: არ ატვირთო

en: Do not ask again
ka: აღარ მკითხო

en: Do not close when command exits
ka: არ დახურო ბრძანების დასრულებისას

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
ka: ეს ფაილი არ დაკოპირდება და არც გადატანილი იქნება. შემდეგ ელემენტზე გადახტომა

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
ka: ეს საქაღალდე არ დაკოპირდება და არც გადატანილი იქნება. შემდეგ ელემენტზე გადახტომა

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, ეს ჩანაწერი ნაგავში გადაიტანოთ?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ელემენტის ნაგვის ყუთში გადატანა?

en: Do you want to retry?
ka: გნებავთ, თავიდან სცადოთ?

en: Domain
ka: დომენი

en: Domain:
ka: დომენი:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
ka: გადაამოწმეთ შეყვანილი მდებარეობის სისწორე და სცადეთ თავიდან.

en: Double-check your proxy settings and try again.
ka: დაამოწმეთ პროქსის პარამეტრები და თავიდან სცადეთ.

en: Drop the item into a different file or folder.
ka: ჩააგდეთ სხვა ფაილში ან საქაღალდეში.

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Edit ACL Entry
ka: ACL ჩანაწერის ჩასწორება

en: Edit Places Entry
ka: მდებარეობის ელემენტის ჩასწორება

en: Edit mode
ka: რედაქტირების რეჟიმი

en: Effective
ka: ეფექტური

en: Empty the contents of the trash
ka: ნაგვის დაცარიელება

en: Enable coo&kies
ka: &ქუქიების ჩართვა

en: Enable launch feedback
ka: გაშვების უკუკავშირის ჩართვა

en: Enable passive &mode (PASV)
ka: პასიური რეჟიმის (PASV) ჩართვა

en: Enable this flag to allow entering the folder.
ka: ეს ალამი საქაღალდეში შესვლის უფლებას გაძლევთ.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
ka: ფაილის პროგრამის სახით გასაშვებად ჩაერთეთ ეს სალამი.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, საქაღალდეში არსებული ფაილებისა და საქაღალდეების წაშლა მხოლოდ მის მფლობელს შეეძლოთ. სხვა მომხმარებლებს ახალი ფაილების მხოლოდ დამატება შეუძლიათ, რასაც 'შემცველობის ჩასწორების' წვდომა სჭირდება.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, ფაილი გაშვებადად მოინიშნოთ. ამას აზრი მხოლოდ პროგრამებისთვის და სკრიპტებისთვის აქვს და აუცილებელია, როცა მათი გაშვება გნებავთ.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
ka: FTP-ის პასიური რეჟიმის ჩართვა. ეს აუცილებელია FTP-ის ბრანდმაუერის მიღმა სამუშაოდ.

en: Encoding:
ka: კოდირება:

en: Encryption:
ka: შიფრაცია:

en: End of session
ka: სესიის დასრულება

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
ka: დარწმუნდით, რომ საქაღალდე არსებობს და ის ცარიელია და სცადეთ კიდევ.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
ka: დარწმუნდით, რომ რესურსი არსებობს და სცადეთ თავიდან.

en: Enter descriptive label here
ka: შეიყვანეთ აღმწერი ჭდე

en: Enter the address for the proxy configuration script.
ka: შეიყვანეთ პროქსის კონფიგურაცის სკრიპტის მისამართი.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
ka: შეიყვანეთ FTP პროქსი სერვერის მისამართი.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
ka: შეიყვანეთ HTTP პროქსი სერვერის მისამართი.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
ka: შეიყვანეთ HTTPS პროქსი სერვერის მისამართი.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
ka: შეიყვანეთ SOCKS პროქსი სერვერის მისამართი.

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
ka: შეიყვანეთ ჰოსტის ან დომენის სახელი (მაგ: .kde.org) , რომელზეც ეს წესი ვრცელდება.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
ka: აქ შეიყვანეთ საძიებო სისტემის ადამიანისთვის გასაგები სახელი.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
ka: შეიყვანეთ FTP პროქსი სერვერის პორტი.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
ka: შეიყვანეთ HTTP პროქსი სერვერის პორტი.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
ka: შეიყვანეთ HTTPS პროქსი სერვერის პორტი.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
ka: შეიყვანეთ SOCKS პროქსი სერვერის პორტი.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი, რომლითაც გნებავთ აპლიკაციის გაშვება ამ საქაღალდიდან.

en: Enter the user name you want to run the application as.
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი, რომლითაც გნებავთ აპლიკაციის გაშვება.

en: Entry Type
ka: ჩანაწერის ტიპი

en: Environment Variables:
ka: გარემოს ცვლადები:

en: Error saving image to %1
ka: გამოსახულების %1-ში ჩაწერის შეცდომა

en: Error. Out of memory.
    %1
ka: შეცდომა: არასაკმარისი მეხსიერება.
    %1

en: Exceptions:
ka: გამონაკლისები:

en: Exec
ka: გაშვ

en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
ka: სასურველი საკონტროლო ჯამი (MD5, SHA1, SHA256 ან SHA512)...

en: Expires:
ka: იწურება:

en: Explore in Filelight
ka: Filelight-ში გახსნა

en: FIXME: Document this
ka: FIXME: საჭიროა დოკუმენტირება

en: FTP Options
ka: FTP-ის პარამეტრები

en: FTP Proxy:
ka: FTP პროქსი:

en: Failed to open %1
ka: %1-ის გახსნის შეცდომა

en: Failed to open the file.
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: File
ka: ფაილი

en: File Already Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: File Changed
ka: ფაილი შეცვლილია

en: File Expected
ka: მოველოდით ფაილს

en: File System:
ka: ფაილური სისტემა:

en: File is too large to be trashed.
ka: ფაილი მეტისმეტად დიდია ნაგავში ჩასაგდებად.

en: File not found: %1
ka: ფაილი %1 ნაპოვნი არაა

en: File or Folder Does Not Exist
ka: ფაილი ან საქაღალდე არ არსებობს

en: File or Folder dropped onto itself
ka: ფაილი ან საქაღალდე საკუთარ თავზე დააგდეთ

en: Filename for clipboard content:
ka: ბუფერის შემცველობის ფაილის სახელი:

en: Filename for dropped contents:
ka: მოცილებული შემცველობის ფაილის სახელი:

en: Files and folders selected
ka: მონიშნული ფაილები და საქაღალდეები

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
ka: ფაილები და საქაღალდეები არსებულ საქაღალდეში მის არსებულ შემცველობასთან ერთად დაკოპირდება.
    თუ არსებულ ფაილთან კონფლიქტი კიდევ დაფიქსირდება, ამის შესახებ კიდევ გკითხავთ.

en: Folder Already Exists
ka: საქაღალდე უკვე არსებობს

en: Folder Expected
ka: მოველოდით საქაღლდეს

en: Folder Listing Unavailable
ka: საქაღალდის  ჩამონათვალი მიუწვდომელია

en: Folder moved into itself
ka: საქაღალდე საკუთარ თავში ვერ გადავა

en: Folders First
ka: ჯერ საქაღალდეები

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
ka: ბრძანების შემდეგ გექნებათ რამდენიმე ცვლადი, რომელიც, როცა პროგრამა გაშვებულია, მიმდინარე მნიშვნელობებით ჩანაცვლდება:
    %f - ერთი ფაილის სახელი
    %F - ფაილების სია. გამოიყენება აპლიკაციებისთვის, რომლებსაც ერთდროულად რამდენიმე ფაილის გახსნა შეუძლიათ.
    %u - ერთი ბმული
    %U - ბმულების სია
    %d - გასახსნელი ფაილის საქაღალდე
    %D - საქაღალდეების სია
    %i - ხატულა
    %m - მინიხატულა
    %c - კომენტარი

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
ka: უსაფრთხოებისთვის გამშვები ფაილების შესრულება ამ კონტექსტში დაშვებული არაა.

en: Found a cyclic link in %1.
ka: %1-ში ნაპოვნია ციკლური ბმული.

en: Found a cyclic link while copying %1.
ka: %1-ის კოპირებისას ნაპოვნია ციკლური ბმული.

en: Fraud Department
ka: ფროდის განყოფილება

en: Free Space:
ka: თავისუფალი ადგილი:

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
ka: გაათავისუფლეთ ადგილი 1) დროებითი და არასასურველი ფაილების წაშლით 2) ფაილების დაარქივებით მოხსნად ან CD-RW დისკებზე 3) შეიძინეთ უფრო დიდი დისკი.

en: From: %1, To: %2
ka: %1-დან %2-მდე

en: Full Trash:
ka: სანაგვე სავსეა:

en: Get more Apps from Discover
ka: მიიღეთ მეტი აპი Discover-დან

en: Global Options
ka: გლობალური პარამეტრები

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
ka: არასწორი პასუხი %1 -> %2 გამოძახებისას

en: Gro&up:
ka: &ჯგუფი:

en: Group
ka: ფენათა მენიუჯგუფი

en: Group:
ka: ჯგუფი:

en: Group:
ka: დაჯგუფება:

en: HTTP Proxy:
ka: HTTP პროქსი:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
ka: დამხმარე პროგრამა KDE-ის ნაგვის ყუთის დასამუშავებლად
    შენიშვნა: ფაილების ნაგვის ყუთში გადასატანად ktrash-ს ნუ გამოიყენებთ. ამისთვის არსებობს "kioclient move 'url' trash:/"

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
ka[0]: დააყენეთ მოლოდინის ვადის მნიშვნელობები. თუ მიერთება ძალიან ნელია, შეგიძლიათ შეცვალოთ ისინი. მაქსიმალური დასაშვები მნიშვნელობაა 1 წამი.
ka[1]: დააყენეთ მოლოდინის ვადის მნიშვნელობები. თუ მიერთება ძალიან ნელია, შეგიძლიათ შეცვალოთ ისინი. მაქსიმალური დასაშვები მნიშვნელობაა %1 წამი.

en: Hidden Files Last
ka: დამალული ფაილების ბოლოში ჩვენება

en: Home Folder
ka: საწყისი საქაღალდე

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
ka: უზარმაზარი (%1x%1)

en: IP address:
ka: IP მისამართი:

en: Icon Position
ka: ხატულების მდებარეობა

en: Icon file too big, download aborted
ka: ხატულის ფაილი მეტისმეტად დიდია. გადმოწერა შეწყვეტილია

en: Icon size: %1 pixels
ka: ხატულის ზომა: %1 პიქსელი

en: Icons View
ka: ხატულების ხედი

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
ka: თუ საქაღალდეზე წებოვანი ალამი აყენია, ფაილების წაშლა მხოლოდ მფლობელს და root-ს შეუძლია. სხვაგვარად ჩაწერის უფლებები ყველას გააჩნია.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
ka: თუ ეს ფაილი გაშვებადია და ეს ალამი დაყენებულია, ის ჯგუფის პრივილეგიებით გაეშვება.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
ka: თუ ეს ფაილი გაშვებადია და ეს ალამი დაყენებულია, ის მფლობელის პრივილეგიებით გაეშვება.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
ka: თუ ეს ალამი დაყენებულია, ამ საქაღალდის ჯგუფი ყველა ახალი ფაილებისთვის იქნება დაყენებული.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
ka: თუ ეს ალამი დაყენებულია, ამ საქაღალდის მფლობელი ყველა ახალი ფაილის მფლობელიც იქნება.

en: If you do not trust this program, click Cancel
ka: თუ ამ პროგრამას არ ენდობით, გაუქმებას დააწექით

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
ka: თუ იცით, სერვერის პროგრამა ვისი დაწერილია, სჯობს პირდაპირ მას მისწეროთ.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
ka: თუ გნებავთ, წაშალოთ ფაილის ტიპი (mimetype), რომლის მხარდაჭერაც თქვენს აპლიკაციას არ შეუძლია, მონიშნეთ ის ზემო სიაში და ამ ღილაკს დააწექით.

en: Improperly Formatted URL
ka: არასწორად შედგენილი URL

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Information Lookup Failure
ka: ინფორმაციის ძიების შეცდომა

en: Insert query placeholder
ka: შეიყვანეთ მოთხოვნის ადგილმჭერი

en: Internal Error
ka: შიდა შეცდომა

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
ka: შიდა შეცდომა
    გთხოვთ ატვირთოთ შეცდომის სრული ანგარიში https://bugs.kde.org-ზე
    %1

en: Internal Error in Server
ka: სერვერის შიდა შეცდომა

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
ka: შიდა შეცდომა copyOrMove-ში. არ უნდა მოხდეს

en: Internal error in server
    %1
ka: სერვერში %1 შიდა შეცდომაა

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
ka: შიდა შეცდომა: მომხმარებლისთვის აპლიკაციის არჩევანის მოთხოვნის ჩვენება შეუძლებელია

en: Invalid URL: %1
ka: არასწორი URL: %1

en: Invalid checksum.
ka: საკონტროლო ჯამი არასწორია.

en: Invalid combination of protocols.
ka: პროტოკოლების არასწორი კომბინაცია.

en: Is &executable
ka: &გაშვებადია

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
ka[0]: 1 ელემენტი
ka[1]: %1 ელემენტი

en: KDE SSL Information
ka: KDE SSL ინფორმაცია

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ka: KDE-ს აქვს საშუალება პროტოკოლის შიგნით მდებარე პროტოკოლით ურთიერთობის. ამას გამოსაყენებელი პროტოკოლის მითითება სჭირდება, მაგრამ ამ პროტოკოლს ამის საშუალება არ გააჩნა. ეს იშვიათი მოვლენაა და როგორც წესი პროგრამისტის შეცდომას ნიშნავს.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ka: KDE-ს აქვს კავშირის საშუალება პროტოკოლით, რომელიც სხვა პროტოკოლშია. მითითებული პროტოკოლი მხოლოდ ამ სიტუაციისთვისაა, მაგრამ ის ახლა არ ხდება. ეს იშვიათი მოვლენაა, რომელიც ხშირად პროგრამისტის შეცდომაზე მიუთითებს.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
ka: ყველა ჭდე

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
ka: დოკუმენტები

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
ka: გადმოწერები

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
ka: სახლი

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
ka: შეცვლილია დღეს

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
ka: შეცვლილია გუშინ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
ka: მუსიკა

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
ka: ქსელი

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
ka: სურათები

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
ka: ბოლო ფაილები

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
ka: ბოლო მდებარეობები

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
ka: ნაგავი

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
ka: ვიდეო

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
ka: KIO Exec - ხსნის დაშორებულ ფაილებს, უყურებს ცვლილებებს, კითხვა ატვირთვისას

en: Keep It
ka: შენარჩუნება

en: Known Applications
ka: ცნობილი აპლიკაციები

en: L&abel:
ka: &ჭდე:

en: Lakeridge Meadows
ka: ლეიკრიჯის ჭალები

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
ka: დიდი (%1x%1)

en: Launching %1
ka: %1-ის გაშვება

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
ka: %1-ის გაშვება

en: Limit to
ka: ზღვარი

en: Link
ka: Ბმული

en: Link to Device
ka: კავშირი მოწყობილობასთან

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
ka: საქაღალდეების სიის მღება პროტოკოლისთვის %1 მხარდაუჭერელია.

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Login OK
ka: შესვლა წარმატებულია

en: Looking up correct file
ka: სწორი ფაილის მოძებნა

en: Looking up section
ka: სექციის მოძებნა

en: Malformed URL
    %1
ka: არასწორი URL
    %1

en: Malformed URL %1
ka: %1 არასწორი URL-ა

en: Malformed URL %1.
ka: არასწორი URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
ka: პროქსი სერვერის კონფიგურაციის პარამეტრების ხელით შეყვანა.

en: Mark &partially uploaded files
ka: ნაწილობრივ გადმოწერილი ფაილის დანიშვნა

en: Mark partially uploaded files
ka: ნაწილობრივ ატვირთული ფაილის დანიშვნა

en: Mask
ka: ნიღაბი

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
ka: საშუალო (%1x%1)

en: Menu
ka: მენიუ

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
ka: გაგზავნილი შეტყობინება:
    შედი მომხმარებლით %1 და პაროლით [დამალულია]
    
    სერვერმა გვიპასუხა:
    %2

en: Modified:
ka: შეცვლილია:

en: Modify Web Shortcut
ka: ვების მალსახმობის ჩასწორება

en: Modify the highlighted Web search keyword
ka: ვებ-ძებნის საკვანძო სიტყვის ჩასწორება

en: More than one file provided
ka: მითითებულია ერთზე მეტი ფაილი

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
ka: არჩეულია ერთზე მეტი საქაღალდე და ამ ფანჯარას საქაღალდე არ სჭირდება, ასე რომ, იმის გადაწყვეტა, რომელი ავირჩიოთ, შეუძლებელია. აირჩიეთ მხოლოდ ერთი საქაღალდე.

en: More than one folder provided
ka: მითითებულია ერთზე მეტი საქაღალდე

en: Mount
ka: მიმაგრება

en: Mounted From:
ka: დამაგრების წყარო:

en: Mounted On:
ka: მიმაგრებულია:

en: Mountpoint
ka: მიმაგრების წერტილი

en: Move Items
ka: ელემენტების გადატანა

en: Move the item into a different folder.
ka: გადაიტანეთ სხვა საქაღალდეში.

en: Move to Trash
ka: ნაგავში გადატანა

en: Moving
ka: გადატანა

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
ka: მრავალი მიღება მხარდაუჭერელია პროტოკოლით %1.

en: Name
ka: სახელი

en: Name for new link:
ka: ახალი ბმულის სახელი:

en: Name:
ka: სახელი:

en: Named group
ka: მითითებული ჯგუფი

en: Named user
ka: მომხმარებელი

en: Navigate
ka: ნავიგაცია

en: Network
ka: ქსელი

en: New Filename: %1
ka: ახალი ფაილის სახელი: %1

en: New Folder...
ka: ახალი საქაღალდე...

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
ka: ახალი მფლობელი: UID=%1, GID=%2

en: New Permissions: %1
ka: ახალი წვდომები: %1

en: New Web Shortcut
ka: ახალი ვების მალსახმობი

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
ka: &შემდეგი >>

en: Next to File Name
ka: ფაილის სახელის შემდეგ

en: No Access
ka: წვდომის გარეშე

en: No Content
ka: შიგთავსის გარეშე

en: No Exec field in %1
ka: %1-ს არ გააჩნია Exec ველი

en: No Proxy
ka: პროქსის გარეშე

en: No associated application
ka: ასოცირებული აპლიკაციის გარეშე

en: No favicon found for %1
ka: %1-ის favicon ნაპოვნი არაა

en: No host specified.
ka: ჰოსტი მითითებული არაა.

en: No hostname specified.
ka: ჰოსტი მითითებული არაა.

en: No mail client found
ka: ელ-ფოსტის კლიენტი ნაპოვნი არაა

en: No media in device for %1
ka: მოწყობილობაში მედია არ დევს %1-თვის

en: No preferred search providers were found.
ka: სასურველი საძიებო სისტემები აღმოჩენილი არაა.

en: No registered file type
ka: ფაილის ტიპი რეგისტრირებული არაა

en: No search providers were found.
ka: საძიებო სისტემა აღმოჩენილი არაა.

en: No terminal emulator found
ka: ტერმინალის ემულატორი ნაპოვნი არაა

en: Nothing to Delete
ka: წასაშლელი არაფერია

en: Nothing to Trash
ka: წასაშლელი არაფერია

en: O&thers:
ka: &სხვები:

en: O&wner:
ka: &მფლობელი:

en: One or more files on this device are open within an application.
ka: აპლიკაციას ამ მოწყობილობაზე მდებარე ერთი ან მეტი ფაილი აქვს გახსნილი.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
ka[0]: ამ მოწყობილობაზე ერთი ან მეტი ფაილი გახსნილია აპლიკაციაში <application>"%2"</application>.
ka[1]: ამ მოწყობილობაზე ერთი ან მეტი ფაილი გახსნილია აპლიკაციებში <application>"%2"</application>.

en: Only acce&pt cookies from originating server
ka: &ქუქიების მხოლოდ საწყისი სერვერიდან მიღება

en: Only executables on local file systems are supported.
ka: დაშვებულია მხოლოდ ლოკალურ ფაილურ სისტემაზე მდებარე გამშვები ფაილები.

en: Only folders can be added to the Places panel.
ka: ადგილების პანელზე მხოლოდ საქაღალდეების დამატება შეგიძლიათ.

en: Only own&er can rename and delete folder content
ka: საქაღალდის შემცველობის სახელის გადარქმევა და წაშლა მხოლოდ &მფლობელს შეუძლია

en: Only the owner can change permissions.
ka: წვდომების შეცვლა მხოლოდ მფლობელს შეუძლია.

en: Open
ka: გახსნა

en: Open &with %1
ka: %1-ით &გახსნა

en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

en: Open Directory
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Open With
ka: გამხსნელი პროგრამა

en: Open With:
ka: გამხსნელი პროგრამა:

en: Open file dialog
ka: ფაილის გახსნის დიალოგი

en: Opening connection to host %1
ka: ვუკავშირდები %1-ს

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
ka: შეერთებების გახსნა მხარდაუჭერელია პროტოკოლით %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
ka: ფაილების გახსნა მხარდაუჭერელია პროტოკოლით %1.

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Organization:
ka: ორგანიზაცია:

en: Organizational unit:
ka: ორგანიზაციული ერთეული:

en: Others
ka: სხვები

en: Otherwise, the request would have succeeded.
ka: არადა მოთხოვნა წარმატებული იქნებოდა.

en: Out of Memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
ka: &ძველი ფაილების თავზე გადაწერა

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Owner (Default)
ka: მფლობელი (ნაგულისხმები)

en: Ownership
ka: მფლობელობა

en: Owning Group
ka: მფლობელი ჯგუფი

en: Parent Folder
ka: მშობელი საქაღალდე

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
ka[0]: %1-ბიტიანი გასაღების
ka[1]: %1-ბიტიანი გასაღების

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
ka[0]: %1 ბიტის გამოყენება
ka[1]: %1 ბიტის გამოყენება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Path:
ka: ბილიკი:

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
ka: Places პანელის დამატების შეცდომა: %1

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
ka: მოგვწერეთ შეცდომის შესახებ ბმულზე <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a>, რათა KDE-ის გუნდს მხარდაუჭერელი ავთენტიკაციის მეთოდის შესახებ შეატყობინოთ.

en: Points to:
ka: მიუთითებს:

en: Policy
ka: წესები

en: Policy:
ka: წესები:

en: Port:
ka: პორტი:

en: Preparing document
ka: დოკუმენტის მომზადება

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
ka: საჭიროა წვდომის დონის ამაღლება საჭირო არაა
    იმიტომ, რომ %1-ის მფლობელი მიმდინარე მომხმარებელია.
    სცადეთ თავიდან წვდომების შეცვლის შემდეგ.

en: Pro&xy connect:
ka: პროქსისთან კავშირი:

en: Program:
ka: პროგრამა:

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: Properties for %1
ka: %1-ის თვისებები

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
ka[0]: 1 ჩანაწერის თვისებები
ka[1]: %1 ჩანაწერის თვისებები

en: Protocol %1 does not support action %2.
ka: პროტოკოლს %1 ქმედების (%2) მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
ka: პროტოკოლი %1 ფაილური სისტემა არაა

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
ka: პროტოკოლი %1 ფილტრის პროტოკოლს არ წარმოადგენს

en: Protocol is a Filter Protocol
ka: პროტოკოლი ფილტრის პროტოკოლია

en: Proxy Authentication Failed.
ka: პროქსის ავთენტიკაციის შეცდომა.

en: Proxy:
ka: პროქსი:

en: Quebec
ka: კვებეკი

en: Re&ject all cookies
ka: ყველა ქუქის უარყოფა

en: Read
ka: წაკითხვა

en: Receiving corrupt data.
ka: მიღებულია დაზიანებული მონაცემები.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
ka: თავიდან დააფორმატეთ სამიზნე დისკი ფაილური სისტემით, რომელსაც ამხელა ფაილების მხარდაჭერა გააჩნია.

en: Refresh
ka: განახლება

en: Reject
ka: უარყოფა

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Remote Files Not Accepted
ka: დაშორებული ფაილები მიუღებელია

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
ka: დაშორებული ბმული %1
    --tempfile პარამეტრთან ერთად დაშვებული არაა

en: Remote files not accepted
ka: დაშორებული ფაილები მიუღებელია

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove Directory
ka: საქაღალდის წაშლა

en: Remove File
ka: ფაილის წაშლა

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Rename:
ka: სახელის შეცვლა:

en: Renaming
ka: გადარქმევა

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
ka: %1-ში ფაილების გადაადგილება ან სახელის გადარქმევა მხარდაჭერილი არაა.

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Replace All
ka: ყველას ჩანაცვლება

en: Request Aborted
ka: მოთხოვნა შეწყვეტილია

en: Request Aborted By User
ka: გაუქმდა მომხმარებლის მოთხოვნით

en: Restore a trashed file to its original location
ka: ნაგავში ჩაგდებული ფაილის საწყის მდებარეობაზე აღდგენა

en: Retrieving %1 from %2...
ka: %2-დან %1-ის მიღება...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
ka: %1-დან მონაცემების მიღება მხარდაჭერილი არაა.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
ka: %1-დან mime ტიპის ინფორმაციის მიღება მხარდაჭერილი არაა.

en: Retry
ka: გამეორება

en: Retry Authentication
ka: ავთენტიკაციის თავიდან ცდა

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
ka: მოთხოვნა თავიდან სცადეთ და დარწმუნდით, რომ შეყვანილი ავთენტიკაციის დეტალები სწორია.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
ka: თავიდან ცდა გადაცემის გაგრძელების ცდის გარეშე.

en: Retry the request.
ka: მოთხოვნის თავიდან ცდა.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
ka: ფაილის ატრიბუტების შესაცვლელად საჭიროა Root წვდომა. გააგრძელებთ?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
ka: სახელის გადარქმევის დასასრულებლად საჭიროა Root წვდომა. გააგრძელებთ?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
ka: ფაილების კოპირების დასასრულებლად საჭიროა Root წვდოა. გააგრძელებთ?

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
ka: ფაილების წაშლის დასასრულებლად საჭიროა Root წვდომა. მაგრამ ასე მოქცევამ შეიძლება დააზიანოს თქვენი სისტემა. გააგრძელებთ?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
ka: გადატანის დასასრულებლად საჭიროა Root წვდომა. გააგრძელებთ?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
ka: მონაცემების გადატანის დასასრულებლად საჭიროა Root წვდომა. გააგრძელებთ?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
ka: სიმბმულის შესაქმნელად საჭიროა Root წვდომა. გააგრძელებთ?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
ka: ამ საქაღალდის შესაქმნელად საჭიროა Root წვდომა. გააგრძელებთ?

en: Run as a different user
ka: სხვა მომხმარებლით გაშვება

en: Run in &terminal
ka: ტერმინალ&ში გაშვება

en: Run in terminal
ka: ტერმინალში გაშვება

en: Run using dedicated graphics card
ka: დისკრეტული ვიდეობარათით გაშვება

en: SOCKS Proxy:
ka: SOCKS პროქსი:

en: SSL Proxy:
ka: SSL პროქსი:

en: SSL version:
ka: SSL-ის ვერსია:

en: Save As
ka: შენახვა როგორც

en: Saving to cache
ka: ქეშში შენახვა

en: Search
ka: ძებნა

en: Search F&ilters
ka: &ფილტრების ძებნა

en: Search for '%1' with
ka: '%1'-ის მოძებნა მოხდება

en: Search for web search keywords
ka: ვებ-ძებნის საკვანძო სიტყვის ძებნა

en: Search interactively for domains
ka: დომენების ინტერაქტიული ძებნა

en: Search interactively for domains and hosts
ka: დომენების და ჰოსტების ინტერაქტიული ძებნა

en: Search...
ka: ძებნა...

en: Secure:
ka: დაცული:

en: Security Information
ka: უსაფრთხოების ინფორმაცია

en: See or modify the cookie information
ka: ქუქიების ინფორმაციის ნახვა ან ჩასწორება

en: Select one or more file types to add:
ka: დასამატებლად აირჩიეთ ერთი ან მეტი ფაილის ტიპი:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
ka: აირჩეთ სიმბოლოების კოდირება, რომელიც თქვენი ძებნის მოთხოვნის კოდირებისთვის იქნება გამოყენებული

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
ka: აირჩეთ სიმბოლოების კოდირება, რომელიც თქვენი ძებნის მოთხოვნის კოდირებისთვის იქნება გამოყენებული.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი ამ საიტიდან ყველა ქუქის მისაღებად ან ასაკრძალად. ამ პარამეტრის არჩევა დაამატებს ახალ პოლიტიკას საიტისთვის, საიდანაც ქუქ მოვიდა. პოლიტიკა სამუდამოა, სანამ სისტემის მორგების ფანჯრიდან მას ხელით არ შეცვლით.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, რათა ქოქიები ნებისმიერი ადგილიდან მიიღოთ/უარყოთ. ამ პარამეტრის შეცვლა შეცვლის ქუქიების გლობალურ პოლიტიკას ყველა ქუქისთვის, სანამ მათ სისტემური პარამეტრებიდან ხელით არ შეცვლით.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი ამ ქუქის მხოლოდ მისაღებად ან უარსაყოფად. სხვა ქუქისთვის ცალკე გკითხავთ.

en: Sending data to %1
ka: %1-თვის მონაცემებს გაგზავნა

en: Sending login information
ka: შესვლის ინფორმაციის გაგზავნა

en: Serial number:
ka: სერიული ნომერი:

en: Server Authentication
ka: სერვერის ავთენტიკაცია

en: Server co&nnect:
ka: სერვერთან კავშირი:

en: Server processing request, please wait...
ka: სერვერი ამუშავებს მოთხოვნას. გთხოვთ მოითმიმოთ...

en: Set GID
ka: GID-ის დაყენება

en: Set UID
ka: UID-ის დაყენება

en: Sets the working directory for your application.
ka: აყენებს სამუშაო საქაღალდეს თქვენი აპლიკაციისთვის.

en: Setting ACL for %1
ka: %1-ზე ACL-ის დაყენება

en: Short View
ka: მოკლე ხედი

en: Shortcut &URL:
ka: მალსახმობის &URL:

en: Shortcut &name:
ka: მალსახმობის &სახელი:

en: Show
    Entries
ka: ჩანაწერების
    ჩვენება

en: Show Bookmarks Button
ka: სანიშნეების პანელის ჩვენება

en: Show Full Path
ka: მთლიანი ბილიკის ჩვენება

en: Show Hidden Files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Show Places Panel
ka: მდებარეობის პანელის ჩვენება

en: Show Preview
ka: გადახედვის ჩვენება

en: Show Preview Panel
ka: გადახედვის ზოლის ჩვენება

en: Show a Warning
ka: გაფრთხილების ჩვენება

en: Show details of the next cookie
ka: შემდეგი ქუქის დეტალების ჩვენება

en: Show the &value of the environment variables
ka: გარემოს ცვლადების მნიშვნელობების ჩვენება

en: Site
ka: საიტი

en: Site Policy
ka: საიტის წესები

en: Site name:
ka: საიტის სახელი:

en: Site:
ka: საიტი:

en: Size:
ka: ზომა:

en: Size: %1
ka: ზომა: %1

en: Skip
ka: გამოტოვება

en: Skip All
ka: ყველას გამოტოვება

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
ka: ფაილისა და საქაღალდის სახელებში დახრილ ხაზს ვერ გამოიყენებთ.

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
ka: პატარა (%1x%1)

en: Soc&ket read:
ka: სოკეტის კითხვა:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
ka: ამ დოკუმენტის ზოგიერთი ნაწილი დაშიფრულია SSL-ით, მაგრამ მთავარი ნაწილი არაა.

en: Sorry
ka: უკაცრავად

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
ka: ჯერ ძველები

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
ka: ჯერ პატარები

en: Sort by Date
ka: თარიღის მიხედვით დალაგება

en: Sort by Name
ka: სახელის მიხედვით დალაგება

en: Sort by Size
ka: ზომის მიხედვით დალაგება

en: Sort by Type
ka: ტიპის მიხედვით დალაგება

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
ka: ჯერ დიდები

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
ka: ჯერ ახლები

en: Sorting
ka: დალაგება

en: Source
ka: წყარო

en: Source and Destination Files Identical
ka: წყარო და სამიზნე ფაილი ერთი და იგივეა

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
ka: გამოტოვება

en: Special
ka: სპეციალური

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ka: სპეციალური ალამი. ამ ალმის ზუსტი მნიშვნელობა შეგიძლიათ მარჯვნივ მდებარე სვეტში იხილოთ.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ka: სპეციალური ალამი. მუშაობს მთელის საქაღალდისთვის. ალმის ზუსტი მნიშვნელობა მარჯვენა სვეტში შეგიძლიათ, იხილოთ.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
ka: ქმედებები, რომლებიც მომხმარებლებს, რომლებიც არც მფლობელები არიან და არც ჯგუფის წევრები, შეუძლიათ, შეასრულონ.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
ka: განსაზღვრავს ქმედებებს, რომლის შესრულებაც მოცემული ჯგუფის წევრებს შეუძლიათ.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
ka: განსაზღვრავს ქმედებებს, რომლის შესრულების უფლებაც მფლობელს გააჩნია.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
ka: ფაილის ან საქაღალდის სახელის ტილდით დაწყება რეკომენდებული არაა, რადგან ის დამაბნეველია და საშიშია, როცა ფაილების წასაშლელად ტერმინალს იყენებთ.

en: State:
ka: მდგომარეობა:

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Suggest New &Name
ka: ახალი &სახელი

en: Suggested file name for the downloaded file
ka: გადმოწერილი ფაილის ნარჩევი სახელი

en: Syntax error in command %1 coming from %2
ka: სინტაქსური შეცდომა %1-ში მოდის %2-დან

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
ka: სინტაქსური შეცდომა %1-ში %2-ის გაშვების დროს

en: Target: %1
ka: დანიშნულება: %1

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
ka: %2-ის გაშვების მცდელობისას ვერ ვიპოვე ტერმინალი %1

en: Terminal options
ka: ტერმინალის პარამეტრები

en: Terminal options:
ka: ტერმინალის პარამეტრები:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
ka: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), რომელიც შეიყვანეთ, რესურსზე არ მიუთითებს..

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
ka: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) რომელიც შეიყვანეთ, არ მიუთითებს სწორ მექანიზმზე, რომელიც მითითებულ რესურსთან, <strong>%1%2</strong> წვდომისთვისაა საჭირო.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
ka: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), რომელიც შეიყვანეთ, არასწორი ფორმატითაა. URLის ფორმატი ჩვეულებრივ ასე გამოიყურება:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
ka: პროგრამა, რომელიც თქვენს კომპიუტერზე პასუხს აგებს <strong>%1</strong> პროტოკოლთან წვდომაზე, გაუთვალისწინებლად დასრულდა მეხსიერების არასაკმარისი რაოდენობის გამო.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
ka: ეს ალამი ფაილის შემცველობის ნახვის უფლებას გაძლევთ.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
ka: მალსახმობის URL არ შეიცავს \{...} ადგილმჭერს მომხმარებლის მოთხოვნისთვის.
    ეს ნიშნავს, რომ შეხვალთ იგივე გვერდზე იმის იუხედავად, რა ტექსტი აკრიფეთ ამ მალსახმობით.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
ka: წებოვანი ალამი ფაილზე Linux-ზე ჩვეულებრივ იგნორირდება, მაგრამ შეიძლება გამოიყენებოდეს სხვა სისტემებზე

en: The URL %1
    is malformed
ka: არასწორი URL %1

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
ka: ეს ალამი ფაილის შემცველობაში ჩაწერის უფლებას გაძლევთ.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
ka: გამომცემელი

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
ka: არა. აღმოჩენილია შეცდომები:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
ka: დიახ

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
ka: ბუფერი მას შემდეგ, რაც თქვენ 'ჩასმა' გამოიყენეთ, შეიცვალა: არჩეული მონაცემების ფორმატი შესაფერისი აღარაა. კიდევ ერთხელ დააკოპირეთ ის, რისი ჩასმაც გნებავდათ.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
ka: სამუშაო დაფის ფაილი
    %1
    არასწორია.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
ka: .desktop ფაილი
    %1
    ტიპი FSDevice-ია, მაგრამ Dev= ჩანაწერი არ გააჩნია.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
ka: .desktop ფაილს
    %1
    Link ტიპისაა, მაგრამ URL=... ჩანაწერი არ გააჩნია.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
ka: სამუშაო მაგიდის ფაილს %1 Type= ჩანაწერი არ გააჩნია.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
ka: სამუშაო მაგიდის ჩანაწერი
    %1
    უცნობია.

en: The desktop is offline
ka: სამუშაო მაგიდა გათიშულია

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
ka: სამიზნე <b>%1-ით დიდია</b>

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
ka: სამიზნე <b>%1-ით პატარაა</b>

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ka: დანიშნულება

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
ka: სამიზნე რესურსს ამ მეთოდის შესრულების შემდეგ რესურსის მდგომარეობის შესანახად საკმარისი ადგილი არ გააჩნია.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
ka: მოწყობილობა '%1' დისკი არაა და მისი გამოღება შეუძლებელია.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
ka: შეიძლება, მოწყობილობა დაკავებულია, ან ჯერ კიდევ გამოიყენება სხვა აპლიკაციის ან მომხმარებლის მიერ. ისეთი რამებსაც კი, როგორიცაა ბრაუზერის ღია ფანჯარა ამ მოწყობილობაზე მდებარე მდებარეობაზე, შეუძლია, ეს გამოიწვიოს.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
ka: მოწყობილობა შეიძლება მზად არაა. მაგალითად, შეიძლება, დისკი არ დევს (მაგალითად, CD დისკი CD-ROM-ში) ან, ან შემთხვევაში გარე/მოხსნადი მოწყობილობა შეიძლება არასწორადაა მიერთებული.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
ka: საქაღალდე %1 აღარ არსებობს, ასე რომ ამ ჩანაწერის თავდაპირველ ადგილას აღდგენა შეუძლებელია. შეგიძლიათ, საქაღალდე თავიდან შექმნათ და აღდგენის ფუნქცია თავიდან გამოიყენოთ, ან ელემენტი აღსადგენად ნებისმიერ ადგილას გადაათრიოთ.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
ka: გამშვები ფაილი "%1" დაშორებულ ფაილურ სისტემაზეა მოთავსებული. უსაფრთხოების მიზნით ის არ გაეშვება.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
ka: ფაილი
    %1
    შეიცვალა.
    გნებავთ ცვლილებების ატვირთვა?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ka: ფაილ %1 უკვე არსებობს. გნებავთ გადავაწეროთ?

en: The file "%1" could not be found
ka: ფაილი %1 ნაპოვნი არაა

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
ka: ფაილი %1
    შეიცვალა. გნებავთ ცვლილებების ატვირთვა?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
ka: ფაილი %1 დაკოპირდა %2-დან, მაგრამ მას შემდეგ, როგორც ჩანს, %3-ში შეიცვალა.
    კოპირების გაუქმება წაშლის ფაილს და მისი ცვლილებები დაიკარგება.
    მართლა გნებავთ %4-ის წაშლა?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
ka: შეიძლება ფაილი გამოიყენება (ამიტომ იყოს დაბლოკილიც) სხვა მომხმარებლის ან აპლიკაციის მიერ.

en: The file or folder %1 does not exist.
ka: ფაილი ან საქაღალდე %1 არ არსებობს.

en: The files are different.
ka: ფაილები განსხვავდება.

en: The files are identical.
ka: ფაილები ერთნაირია.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
ka: ფაილები სავარაუდოდ იდენტურია: მათი ზომები ტოლია და მათ შემცველობა დასაწყისში, შუაში და ბოლოში ერთმანეთს ემთხვევა.

en: The files seem identical.
ka: ფაილები ერთნაირია.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
ka: %1 სიმბმულის შექმნის შეცდომა.
    სამიზნე ფაილურ სისტემას(%2) არ გააჩნია სიმბმულების მხარდაჭერა.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
ka: შემდეგი მალსახმობები უკვე მინიჭებულია. აირჩიეთ სხვა მალსახმობები.
    %1

en: The location where the folder was to be created may not exist.
ka: საქაღალდის შესაქმნელად მითითებული მდებარეობა შეიძლება არ არსებობდეს.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
ka: ამ დოკუმენტის მთავარი ნაწილი დაშიფრულია SSL-ით, მაგრამ ზოგი ნაწილი არაა.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
ka: სახელი, რომელიც აკრიფეთ, %1, შეიძლება არ არსებობს. შეიძლება აკრეფისას შეგეშალათ.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
ka: ქსელური მიერთება არასწორადაა მორგებული ან ქსელის ინტერფეისი ჩართული არაა.

en: The new file name is empty.
ka: ახალი ფაილის სახელი ცარიელია.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
ka: ოპერაციის დასრულება შეუძლებელია, რადგან სერვისთან, რომელიც პაროლებს გეკითხებათ (kpasswdserver) დაკავშირება შეუძლებელია

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
ka: ოპერაციის დასრულება შეუძლებელია, რადგან საწყისი და სამიზნე საქაღალდე ერთი და იგივეა.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
ka: ოპერაციის დასრულება შეუძლებელია, რადგან საწყისი და სამიზნე ფაილი ერთი და იგივეა.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
ka: ოპერაციის დასრულება შეუძლებელია. რესურსები ვერ იქნება გადატანილი საკუთარ თავში.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
ka: თქვენი პარტნიორის SSL სერტიფიკატის ჯაჭვი, როგორც ჩანს, დაზიანებულია.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
ka: პროცესი პროტოკოლისთვის "%1" მოულოდნელად მოკტა.

en: The program "%1" could not be launched.
ka: პროგრამა %1-ის გაშების შეცდომა.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
ka: პროგრამას "%1" გაშვებამდე შესრულებადობის წვდომა სჭირდება.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
ka: პროგრამა %1-ს არ აქვს გაშვებს წვდომები.

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
ka: პროგრამა "%1" ნაპოვნია "%2"-ში, მაგრამ არ აქვს გაშვების წვდომები.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
ka: პროგრამამ, რომელიც <strong>%1</strong> პროტოკოლთან წვდომას უზრუნველყოფს, შიდა შეცდომა დააბრუნა: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
ka: პროგრამა თქვენს კომპიუტერზე, რომელიც <strong>%1</strong> პროტოკოლთან წვდომას უზრუნველყოფდა, არ ეშვება. როგორც წესი, ეს ტექნიკური პრობლემების გამოა.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
ka: პროგრამა, რომელიც თქვენს კომპიუტერზე პასუხს აგებს <strong>%1</strong> პროტოკოლთან წვდომაზე, გაუთვალისწინებლად დასრულდა მეხსიერების არასაკმარისი რაოდენობის გამო.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
ka: პროგრამამ თქვენს კომპიუტერში, რომელიც უზრუნველყოფს წვდომას პროტოკოლთან <strong>%1</strong>, შიდა შეცდომა დააბრუნა.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
ka: პროგრამამ თქვენს კომპიუტერში, რომელიც უზრუნველყოფს წვდომას პროტოკოლთან <strong>%1</strong>, უცნობი შეცდომა ან დასრულების კოდი დააბრუნა: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
ka: პროგრამამ თქვენს კომპიუტერში, რომელიც უზრუნველყოფს წვდომას პროტოკოლთან <strong>%1</strong>, უცნობი შეცდომა დააბრუნა: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
ka: პროგრამა, რომელიც თქვენს კომპიუტერზე პასუხს აგებს <strong>%1</strong> პროტოკოლთან წვდომაზე, გაუთვალისწინებლად დასრულდა.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
ka: პროგრამა, რომელიც ამ პროტოკოლთან თავსებადობას უზრუნველყოფს, KDE-ის ბოლო განახლების შემდეგ არ განახლებულა. ამას მიმდინარე ვერსიასთან არათავსებადობა შეუძლია, გამოიწვიოს.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
ka: პროტოკოლ %1-ს არ აქვს საქაღალდის სერვისი.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
ka: პროტოკოლი %1 არ წარმოადგენს ფილტრის პროტოკოლს.

en: The protocol %1 is not supported.
ka: მხარდაუჭერელი პროტოკოლი %1.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
ka: პროტოკოლი %1 წარმოადგენს მხოლოდ ფილტრის პროტოკოლს.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
ka: პროტოკოლი <strong>%1</strong> ამ კომპიუტერზე დაყენებული KDE-ის პროგრამების მიერ მხარდაჭერილი არაა.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
ka: პროტოკოლს ან სერვერს არ გააჩნიათ ფაილის გადაცემის გაგრძელების მხარდაჭერა.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
ka: პროქსის კონფიგურაციის სკრიპტი არასწორია:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
ka: პროქსის კონფიგურაციის სკრიპტმა დააბრუნა შეცდომა:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
ka: შინაარსი

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
ka: დაშორებულ ჰოსტს SSL სერტიფიკატები არ გამოუგზავნია.
    მუშაობა შეწყდება, რადგან ჰოსტის იდენტიფიკატია შეუძლებელია.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
ka: მოთხოვნა მოელოდა ფაილს, თუმცა აღმოჩენილია საქაღალდე <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
ka: მოთხოვნა მოელოდა საქაღალდეს, თუმცა აღმოჩენილია ფაილი <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
ka: მოთხოვნა არ დასრულებულა, რადგან გაუქმდა.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
ka: KDE-ის პროგრამას, რომელიც <strong>%1</strong> პროტოკოლის განხორციელებას წარმოადგენს, მოთხოვნილი ქმედების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ka: მოთხოვნილი მოწყობილობის ინიციალიზაცია (მიმაგრება) შეუძლებელია. შეცდომა: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ka: მოთხოვნილი მოწყობილობის ინიციალიზაციის გაუქმება (მოხსნა) შეუძლებელია. შეცდომა: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
ka: მოთხოვნილი ფაილის, <strong>%1</strong>, ჩაწერის შეცდომა. დისკზე არასაკმარისი ადგილია.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
ka: მოთხოვნილი ფაილის შექმნა შეუძლებელია, რადგან ფაილი იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
ka: მოთხოვნილი საქაღალდის შექმნა შეუძლებელია, რადგან საქაღალდე იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
ka: მოთხოვნილი ფაილის დამუშავების შეცდომა:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
ka: მოთხოვნილი ბლოკის მიღების შეცდომა. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
ka: მოთხოვილ ოპერაციას დროებითი ფაილის <strong>%1</strong> შექმნა სჭირდება, რაც შეუძლებელია.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ka: მოთხოვნილ ფაილს დროებითი ფაილის შექმნა სჭირდება, რომელშიც ის ახალ გადმოწერილ ფაილს შეინახავს. დროებითი ფაილის <strong>%1</strong> წაშლა შეუძლებელია.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ka: მოთხოვნილ ოპერაციას ორიგინალური ფაილის წაშლა სჭირდება, დიდი ალბათობით ფაილის გადატანის ოპერაციის დასრულებისას. ორიგინალური ფაილის <strong>%1</strong> წაშლა შეუძლებელია.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
ka: მოთხოვნილ ოპერაციას საწყისი ფაილის <strong>%1</strong> სახელის გადარქმევა სჭირდება, რაც შეუძლებელია.

en: The requested protocol may not be supported.
ka: მოთხოვნილი პროტოკოლის მხარდაჭერა შეიძლება არ არსებობდეს.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
ka: მოთხოვნილი სიმბმულის შექმნა ფაილამდე %1 შეუძლებელია.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
ka: POST ოპერაციისთვის აუცილებელი შემცველობის ზომის ინფორმაცია მოწოდებული არ ყოფილა.

en: The resource cannot be deleted.
ka: რესურსის წაშლა შეუძლებელია.

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
ka[0]: მონიშნული ბმული მხარდაუჭერელ სქემას იყენებს. გამოიყენეთ შემდეგი სქემა: %2
ka[1]: მონიშნული ბმული მხარდაუჭერელ სქემას იყენებს. გამოიყენეთ შემდეგი სქემა: %2

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
ka: სერვერმა <strong>%1</strong> ამ კომპიუტერიდან მიერთების მცდელობა უარყო.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
ka: სერვერს არ აქვს WebDAV პროტოკოლის მხარდაჭერა.

en: The server does not support the request type of the body.
ka: სერვერს სხეულის ტიპის მოთხოვნის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: The server failed the authenticity check (%1).
ka: სერვერის სინამდვილის შემოწმების შეცდომა (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
ka: სერვერს საპასუხოდ არ სცალია.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
ka: სერვერმა 'propertybehavior' XML ელემენტში ჩამოთვლილი
    თვისებების ცოცხლობა ვერ უზრუნველყო, ან თქვენ
    სცადეთ გადაგეწერათ ფაილი, რომელიც
    არ უნდა შეცვლილიყო.
    %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
ka: სერვერი, მიუხედავად იმისა, რომ ინტერნეტთან მიერთებულია, შეიძლება მოთხოვნების მისაღებად გამართული არაა.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
ka: სერვერი, მიუხედავად იმისა, რომ ინტერნეტთან მიერთებულია, შეიძლება მოთხოვილი სერვისის(%1) მისაღებად გამართული არაა.

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
ka: მალსახმობი "%1" უკვე მინიჭებულია "%2"-ზე. აირჩიეთ სხვა მალსახმობი.

en: The source and destination are the same file.
    %1
ka: წყარო და სამიზნე ფაილი ერთი და იგივეა.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ka: წყარო

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
ka: მითითებული ფაილი ან საქაღალდე <strong>%1</strong> არ არსებობს.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
ka: მითითებული საქაღალდე არ არსებობს, ან წაკითხვადი არაა.

en: The specified folder may not be empty.
ka: მითითებული საქაღალდე შეიძლება ცარიელი არაა.

en: The specified folder may not exist.
ka: მითითებული საქაღალდე შეიძლება არ არსებობს.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
ka: მითითებულმა მოთხოვნამ მოითხოვა, რომ ფაილი <strong>%1</strong>გადაცემა უნდა გაგრძელდეს რაღაც დროის შემდეგ. ეს შეუძლებელი იყო.

en: The specified resource may not exist.
ka: შეიძლება მითითებული რესურსი არ არსებობს.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
ka: მითითებული რესურსი არ არსებობს ან მიუწვდომელია.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
ka: სავარაუდოდ დროებითი ფაილი
    %1
    შეიცვალა.
    ჯერ კიდევ გნებავთ, წაშალოთ ის?

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
ka: ნაგავი გადავსებულია. დააცარიელეთ ან ხელით გადაიტანეთ ელემენტები.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
ka: %1 პროტოკოლის ვერსიები, რომლებსაც ეს კომპიუტერი და სერვერი იყენებენ, შეიძლება თავსებადი არაა.

en: There are no special actions available for protocol %1.
ka: პროტოკოლისთვის %1 სპეციალური ქმედებები ხელმიუწვდომელია.

en: There is no documentation available for %1.
ka: %1-ს არ გააჩნია დოკუმენტაცია.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
ka: %1-ის ჩაწერის შეცდომა. დისკი გადავსებულია.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
ka: შესაძლო ქსელური პრობლემა თქვენს კომპიუტერსა და სერვერს შორის.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ka: შეიძლება გაქვთ პრობლემა თქვენს ქსელის კონფიგურაციასთან, უფრო ზუსტად კი თქვენი პროქსის ჰოსტის სახელთან. მაგრამ, თუ ახლახანს ინტერნეტთან წვდომა გქონდათ, ალბათ ეს ასე არაა.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ka: შეიძლება ქსელში პრობლემები გაქვთ. თუ ინტერნეტთან წვდომა ახლახანს გქონდათ, ალბათ ეს ასე არაა.

en: There may have been a problem with your network connection.
ka: თქვენს ქსელთან მიერთებას შეიძლება პრობლემები აქვს.

en: These files use advanced permissions.
ka: ეს ფაილები დამატებით წვდომებს იყენებენ.

en: These settings apply to network browsing only.
ka: ეს პარამეტრები მხოლოდ ქსელში ძებნას ეხება.

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
ka: ახალი სახელი #

en: This action was prevented by another error.
ka: ქმედება გაუქმებულია სხვა შეცდომის მიერ.

en: This action will overwrite the destination.
ka: ეს ქმედება სამიზნეს თავზე გადააწერს.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
ka: ეს ქმედებ '%1'-ს თავზე საკუთარ თავს გადააწერს.
    შეიყვანეთ ახალი ფაილის სახელი:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
ka: შეცდომა KDE-ის პროგრამაზეა დამოკიდებული. დამატებით ინფორმაციას შეუძლია იმაზე მეტი რამ მოგცეთ, ვიდრე ის KDE-ის შეტანა/გამოტანის არქიტექტურას გააჩნია.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
ka[0]: ეს ფაილი ბმულია და წვდომები არ აქვს.
ka[1]: ეს ფაილები ბმულებია და წვდომები არ აქვს.

en: This file is already in the trash bin.
ka: ეს ფაილი უკვე სანაგვეშია.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
ka: ფაილი დაუსრულებელია და ვერ გაიხსნება.
    შეამოწმეთ ღია აპლიკაციები და საათთან რამე ამოცანა ან გადმოწერა ხომ არ მიმდინარეობს.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
ka[0]: ეს ფაილი დამატებით წვდომებს იყენებს
ka[1]: ეს ფაილები დამატებით წვდომებს იყენებენ.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
ka: ეს ალამი ფაილის დამატების, სახელის გადარქმევის და წაშლის უფლებას გალევთ. დაიმახსოვრეთ, რომ წაშლისა და სახელის გადარქმევის შეზღუდვა წებოვანი ალმით შეგიძლიათ.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
ka: ეს ალამი საქაღალდის შემცველობის ნახვის უფლებას გაძლევთ.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
ka[0]: ეს საქაღალდეები დამატებით წვდომებს იყენებენ.
ka[1]: ეს საქაღალდეები დამატებით წვდომებს იყენებენ.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
ka: ეს საკმაოდ ტექნიკური შეცდომაა, რომელშიც ქსელური კავშირის მოწყობილობის (სოკეტის) შექმნა შეუძლებელია.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
ka: ეს საკმაოდ ტექნიკური შეცდომა, რომელშიც საჭირო მოწყობილობა ქსელური კომუნიკაციისთვის (სოკეტი) შემომავალი ქსელური მიერთებებისთვის ვერ შეიქმნა.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
ka: ეს საკმაოდ ტექნიკური შეცდომაა, როცა მოხდა შეცდომა შემომავალი ქსელური მიერთების დადასტურებისას.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ka: დიდი ალბათობით ეს გამოიწვია შეცდომამ პროგრამაში. გთხოვთ ატვირთოთ შეცდომის სრული ანგარიში, როგორც ქვემოთაა აღწერილი.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ka: დიდი ალბათობით ეს გამოიწვია შეცდომამ პროგრამაში. გთხოვთ ატვირთოთ შეცდომის სრული ანგარიში, როგორც ქვემოთაა აღწერილი.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
ka: ეს გასახსნელი ფაილების სიაა. ერთზე მეტი ფაილის მითითება მათ სახელებს შორის ადგილის გამოტოვებით შეგიძლიათ.

en: This is the name of the file to open.
ka: ეს არის გასახსნელი ფაილის სახელი.

en: This is the name to save the file as.
ka: ეს არის შესანახი ფაილის სახელი.

en: This may be an error on the server side.
ka: შეცდომა სერვერის მხარეს.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
ka: ეს ნიშნავს, რომ გაიგზავნა მოთხოვნა, რომელსაც საქაღალდის შემცველობის გარკვევა სჭირდება და KDE-ის პროგრამამ რომელიც ამ პროტოკოლის მხარდაჭერას უზრუნველყოფს, ეს ვერ შეძლო.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
ka: ეს ნიშნავს, რომ მიუხედავად იმისა, რომ რესურსის <strong>%1</strong> გახსნა შესაძლებელია, მისი შემცველობის წაკითხვის მცდელობა შეცდომით დასრულდა.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
ka: ეს ნიშნავს, რომ მიუხედავად იმისა, რომ რესურსის <strong>%1</strong> გახსნა შესაძლებელია, მისი შემცველობის ჩაწერის მცდელობა შეცდომით დასრულდა.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
ka: ეს ნიშნავს, რომ სცადეთ შეგეყვანათ (სხვა სიტყვებით, გაგეხსნათ) საქაღალდე <strong>%1</strong, რაც უარყოფილი იყო.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
ka: ეს ნიშნავს, რომ ფაილში <strong>%1</strong> ჩაწერის მცდელობა უარყოფილია..

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
ka: ეს ნიშნავს, რომ ფაილის ან საქაღალდის, <strong>%1</strong>, შიგთავსის ნახვა შეუძლებელია, ან არ გაქვთ წაკითხვის უფლება.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
ka: ეს ნიშნავს, რომ ფაილის <strong>%1</strong> ჩაწერა ისე, როგორც მოთხოვნილია, შეუძლებელია, რადგან წვდომა არ გაგაჩნიათ.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
ka: ეს პარამეტრი რთავს ზოგიერთ საჭირო თვისებას გაფართოებების მქონე ფაილების შესანახად:<br /><ol><li>ნებისმიერი გაფართოება, რომელიც <b>%1</b>-ის ტექსტის ველში აკრეფთ, განახლდება, თუ შეცვლით ფაილის ტიპს, რომელშიც ინახავთ..<br /><br /></li><li>თუ <b>%2</b>-ის ტექსტის ველში <b>შენახვაზე</b> დაჭერისას გაფართოება მითითებული არაა, %3 ფაილის სახელის ბოლოში (თუ ფაილის სახელი უკვე არ არსებობს), თვითონ მიეწერება. ეს გაფართოება ეყრდნობა ფაილის ტიპს, რომელშიც შენახვა გნებავთ.<br /><br /> თუ ამ ფუნქციის გამოყენება არ გნებავთ, შეგიძლიათ, ეს პარამეტრი გამორთოთ ან შეგიძლიათ გაფართოების მაგიერ წერტილი (.) მიუთითოთ. (ეს წერტილი ავტომატურად წაიშლება).</li></ol> თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით, რა ქნათ, დატოვეთ ჩართული, რადგან ის ფაილების მართვაში დაგეხმარებათ.

en: Timeout Error
ka: დროის გასვლის შეცდომა

en: Timeout Values
ka: ვადის მნიშვნელობები

en: Timeout on server
    %1
ka: სერვერ %1-მდე კავშირის დრო გავიდა
    %1

en: Transfer data
ka: მონაცემების გადატანა

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
ka: URL-ებთან, როგორც ლოკალურ ფაილებთან მუშაობა და შემდეგ მათი წაშლა

en: Tree View
ka: ხისმაგვარი ხედი

en: Trusted:
ka: სანდო:

en: Try again, either now or at a later time.
ka: კიდევ სცადეთ. ახლავე, ან ცოტა ხანში.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
ka: სცადეთ, ჯერ მიმდინარე ფაილი მოიშოროთ, შემდეგ კი თავიდან სცადეთ.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
ka: სცადეთ, ჯერ მიმდინარე საქაღალდე მოიშოროთ, შემდეგ კი თავიდან სცადეთ.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
ka: სცადეთ თქვენი ვერსიის თავიდან გაშვება ან kiod-ის ჟურნალში ჩაიხედეთ.

en: Type
ka: ტიპი

en: Type any comment you think is useful here.
ka: აქ ნებისმიერი თქვენი აზრით სასარგებლო კომენტარი შეგიძლიათ, ჩაწეროთ.

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
ka: აკრიფეთ აპლიკაციის აღწერა, მისი გამოყენებიდან გამომდინარე. მაგ: მოდემის აპლიკაცია (KPPP) უნდა იყოს "ინტერნეტის პროგრამა".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
ka: აკრიფეთ სახელი, რომელიც ამ აპლიკაციას გნებავთ, მიანიჭოთ. აპლიკაცია მენიუში და პანელზე ამ სახელით გამოჩნდება.

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
ka: აპლიკაციების გასაფილტრად აკრიფეთ ქვემოთ, ან ბრძანების სახელი შეიყვანეთ.
    შედეგებში ნავიგაციისთვის ქვემოთ ჩამოსვლის ისარს დააჭირეთ.

en: Type:
ka: ტიპი:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ka: Unix-ის გარემოებს როგორც წესი, აქვთ საშუალება ფაილი ან საქაღალდე განსხვავებულ სახელს ან/და მდებარეობას მიაბას. მოთხოვნილი კოპირების ოპერაციისას KDE-მა აღმოაჩინა ბმულები სერიები, რომლებიც უსასრულო მარყუჟს იწვევს - ანუ, ფაილი თავის თავზე იყო მიბმული.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ka: Unix-ის გარემოებს როგორც წესი, აქვთ საშუალება ფაილი ან საქაღალდე განსხვავებულ სახელს ან/და მდებარეობას მიაბას. KDE-მა აღმოაჩინა ბმულების სერია, რომელიც უსასრულო მარყუჟს იწვევს - ე.ი ფაილი თავის თავზე იყო მიბმული.

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
ka: ნიღაბი

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
ka: მომხმარებელი

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
ka: სხვები

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
ka: მფლობელი ჯგუფი

en: URL Does Not Refer to a Resource.
ka: URL რესურსზე მიბმული არაა.

en: URL Resource Invalid
ka: URL-ის რესურსი არასწორია

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
ka: ბრძანების URL-ები ან ადგილობრივი ფაილები

en: URL:
ka: მისამართი:

en: Unable to Create KIO Worker
ka: KIO დამხმარე პროცესის შექმნის შეცდომა

en: Unable to Enter Folder
ka: საქაღალდეში შესვლის შეცდომა

en: Unable to Initialize Input/Output Device
ka: შეტანის/გამოტანის მოწყობილობის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Unable to Launch Process
ka: პროცესის გაშვების შეცდომა

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
ka: შეტანის/გამოტანის მოწყობილობის ინიციალიზაციის გაუქმების შეცდომა

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
ka: ქუქიების დამმუშავებელ სერვერთან ურთიერთობის შეცდომა.
    შეტანილი ცვლილებები ძალაში სერვისის გადატვირთვამდე არ შევა.

en: Unable to create KIO worker. %1
ka: KIO დამხმარე პროცესის შექმნის შეცდომა. %1

en: Unable to create KIO worker: %1
ka: KIO დამხმარე პროცესის შექმნის შეცდომა: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
ka: მოთხოვნის მიხედვით ყველა ქუქის წაშლის შეცდომა.

en: Unable to delete cookies as requested.
ka: მოთხოვნის მიხედვით ქუქიების წაშლის შეცდომა.

en: Unable to determine the type of file for %1
ka: %1-ის ფაილის ტიპის გამოცნობა შეუძლებელია

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
ka: "%1"-ის გამშვებ ფაილად გადაკეთების შეცდომა.
    %2.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
ka: სერვისის %1 გაშვებადად გადაკეთება შეუძლებებელია. შესრულება შეწყდება.
    %2.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
ka: თქვენს კომპიუტერზე დამახსოვრებული ქუქიების შესახებ ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Und&o
ka: &გაუქმება

en: Und&o: Batch Rename
ka: &გაუქმება: ერთდროული გადარქმევა

en: Und&o: Copy
ka: &გაუქმება: კოპირება

en: Und&o: Create File
ka: &გაუქმება: ფაილის შექმნა

en: Und&o: Create Folder
ka: &გაუქმება: საქაღალდის შექმნა

en: Und&o: Create Folder(s)
ka: &გაუქმება: საქაღალდეების შექმნა

en: Und&o: Link
ka: &გაუქმება: ბმული

en: Und&o: Move
ka: &გაუქმება: გადატანა

en: Und&o: Rename
ka: &გაუქმება: გადარქმევა

en: Und&o: Trash
ka: &გაუქმება: ნაგავში გადატანა

en: Undo Changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

en: Undo File Copy Confirmation
ka: ფაილის კოპირების დაბრუნების დადასტურება

en: Undocumented Error
ka: არადოკუმენტირებული შეცდომა

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
ka: ამ ოპერაციის გაუქმებ root-ის უფლებებს მოითხოვს. გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Unexpected Program Termination
ka: პროგრამის გაუთვალისწინებელი დასასრული

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
ka: მფლობელი

en: Unknown Action
ka: უცნობი ქმედება

en: Unknown Authorization method.
ka: ავტორიზაციის უცნობი მეთოდი.

en: Unknown Error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Unknown HTTP verb.
ka: უცნობი HTTP ზმნა.

en: Unknown Host
ka: უცნობი ჰოსტი

en: Unknown Interruption
ka: უცნობი წყვეტა

en: Unknown Proxy Host
ka: პროქსის უცნობი ჰოსტი

en: Unknown error
    %1
ka: უცნობი შეცდომა
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
ka: შეცდომის უცნობი კოდი %1
    %2
    გააგზავნეთ შეცდომის სრული ანგარიში https://bugs.kde.org-ზე.

en: Unknown host %1
ka: უცნობი ჰოსტი %1

en: Unknown interrupt
    %1
ka: უცნობი წყვეტა
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
ka: უცნობი პროტოკოლი %1.

en: Unknown proxy host
    %1
ka: პროქსის უცნობი ჰოსტი
    %1

en: Unknown size
ka: უცნობი ზომა

en: Unmount
ka: მოხსნა

en: Unsupported Action: %1
ka: მხარდაუჭერელი ქმედება: %1

en: Unsupported Protocol %1
ka: პროტოკოლი %1 მხარდაუჭერელია

en: Unsupported URL scheme
ka: URL-ის მხარდაუჭერელი სქემა

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
ka: განაახლეთ თქვენი პროგრამული უზრუნველყოფა ბოლო ვერსიამდე. თქვენს დისტრიბუტივს უნდა ჰქონდეს საშუალება, განაახლოს ის.

en: Updating System Configuration
ka: სისტემის კონფიგურაციის განახლება

en: Updating system configuration.
ka: სისტემის კონფიგურაციის განახლება.

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Use manually specified proxy configuration:
ka: პროქსის ხელით მითითებული კონფიგურაციის გამოყენება:

en: Use proxy auto configuration URL:
ka: პროქსის ავტომატური გამართვის სკრიპტის URL:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
ka: პროქსის პარამეტრების მხოლოდ გამონაკლისების სიაში ჩამოთვლილი მისამართებისთვის გამოყენება

en: Use system proxy configuration:
ka: პროქსის სისტემური კონფიგურაციის გამოეყენაბა:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
ka: პროქსის მორგების მითითებული სკრიპტის გამოყენება.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
ka: ამ პროქსი სერვერის ყველა პროტოკოლისთვის გამოყენება

en: User
ka: მომხმარებელი

en: User canceled action
    %1
ka: მომხმარებელმა გააუქმა ქმედება
    %1

en: User:
ka: მომხმარებელი:

en: User:
ka: მომხმარებელი:

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Using cached version
ka: ვიყენებ დაქეშილ ვერსიას

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
ka: საქაღალდის სახელში დახრილი ხაზის გამოყენება ქვესაქაღალდეებს შექმნის. მაგ:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
ka: საქაღალდის სახელში დახრილი ხაზის გამოყენება ქვესაქაღალდეებს შექმნის.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
ka: ქვებმულების გამოყენება %1-თან ერთად მხარდაჭერილი არაა.

en: Validity period:
ka: ვადა:

en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: Varying (No Change)
ka: ცვალებადი (ცვლილების გარეშე)

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Web Search Keywords
ka: ვებში ძებნის საკვანძო სიტყვები

[ctx: Web page address]
en: Address:
ka: მისამართი:

en: What do you wish to do with this file?
ka: რა გნებავთ, ამ ფაილს უქნათ?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
ka: როცა FTP მიერთება პასიურია, კლიენტი უერთდება სერვერს და არა პირიქით, ასე რომ ბრანდმაუერები ამ მიერთებას არ დაბლოკავენ, მაგრამ ძველ FTP სერვერებს შეიძლება ამის მხარდაჭერა არ ჰქონდეთ.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
ka: როცა ყველა იმედს გადაწურავთ, იფიქრეთ, დაეხმაროთ KDE-ის გუნდს ან მესამე პირის პროგრამისტებს მათთვის მაღალი ხარისხის ანაგარიშის გადაცემით. თუ პროგრამა მესამე პირმა მოგაწოდათ, მათ დაუკავშირდით. სხვა შემთხვევაში ჯერ შეხედეთ <a href="https://bugs.kde.org/">KDE-ის შეცდომების ვებგვერდზე</a>, ამ შეცდომის შესახებ სხვამაც ხომ არ მოიწერა. თუ არა, ჩაიწერეთ ზემოთ მოხსენიებული დეტალები და დაურთეთ ისინი თქვენს ანგარიშს შეცდომის შესახებ იმ ყველაფერთან ერთად, რასაც ფიქრობთ, რომ სასარგებლო იქნება.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
ka: თუ ეს ჩართულია, ღილაკის მნიშვნელობა, რომელსაც დააწვებით, მიმდინარე დავალებაში წარმოქმნილ ყველა კონფლიქტზე იქნება გამოყენებული.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
ka: როცა ეს ჩართულია, ღილაკი, რომელსაც დააჭერთ, მიმდინარე დავალების შესრულებისას ყველა დანარჩენი საქაღალდეების კოპირებისას წარმოქმნილ კონფლიქტებზე იქნება დამოკიდებული.
    თუ დააწვებით გამოტოვებას, საქაღალდეში ფაილების კონფლიქტისას მაინც გკითხავთ.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
ka: ფაილის ატვირთვისას ფაილის გაფართოებაა ".part". ატვირთვის დასრულებისას ფაილს ნამდვილი სახელი ერქმევა.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
ka: მითითებული პროქსის ჰოსტის, <strong>%1</strong>, შესახებ ინფორმაციის მიღებისას უცნობი ჰოსტის შეცდომა დაფიქსირდა. უცნობი ჰოსტის შეცდომა ნიშნავს, რომ მითითებული სახელის ინტერნეტში პოვნა შეუძლებელია.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
ka: გნებავთ სერტიფიკატთან სამუდამო წვდომა კითხვის გარეშე?

en: Write
ka: ჩასწორება

en: Write
    Entries
ka: ჩანაწერების
    ჩაწერა

en: Write Access Denied
ka: ჩაწერის წვდომა აკრძალულია

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
ka: &ჩაწერა

en: Writing to %1 is not supported.
ka: %1-ში ჩაწერა მხარდაუჭერელია.

en: Yes
ka: დიახ

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
ka: აპირებთ, უსაფრთხო რეჟიმში გადახვიდეთ. ყველა მიმოცვლა დაიშიფრება, გამონაკლისების გარდა.
    ეს ნიშნავს, რომ გადაცემისას მესამე პირებს თქვენი მონაცემების მიღება არ შეუძლიათ.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
ka: აპირებთ, გახვიდეთ დაცული რეჟიმიდან. მიმოცვლა დაშიფრული აღარ იქნება.
    ეს ნიშნავს, რომ მესამე პირებს გადაცემული ინფორმაციის წაკითხვა შეუძლიათ.

en: You are not authorized to execute this file.
ka: ამ ფაილის შესრულების წვდომები არ გაგაჩნიათ.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
ka: ამ ფაილის გასახსნელი აპლიკაციის არჩევის ავტორიზაცია არ გაგაჩნიათ.

en: You can only select local files
ka: შეგიძლიათ მონიშნოთ მხოლოდ ადგილობრივი ფაილები

en: You can only select local files.
ka: შეგიძლიათ მონიშნოთ მხოლოდ ადგილობრივი ფაილები.

en: You can only select one file
ka: შეგიძლიათ მონიშნოთ მხოლოდ ერთი ფაილი

en: You did not select a file to delete.
ka: წასაშლელად არაფერი მოგინიშნავთ.

en: You did not select a file to trash.
ka: სანაგვე ყუთში გადასატანად არაფერი მოგინიშნავთ.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
ka: თქვენ არ გაქვთ %1-თან წვდომის უფლება.

en: You do not have permission to create that folder.
ka: საქაღალდის შექმნის უფლება არ გაქვთ.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
ka: ცვლილებების ძალაში შესასვლელად საჭიროა KDE-ის სესიის გადატვირთვა.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
ka: ცვლილებების ძალაში შესასვლელად აუცილებელია გაშვებული აპლიკაციების გადატვირთვა.

en: You may have encountered a bug in the program.
ka: შეიძლება შეეჩეხეთ შეცდომას პროგრამაში.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
ka: თქვენი მითითებული ავთენტიკაციის დეტალები არასწორია ან მითითებული არაა.

en: You may not have permissions to accept the connection.
ka: შეიძლება არ აქვთ უფლება, მიიღოთ ეს ქსელური ტრაფიკი.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
ka: შეიძლება წვდომები მოწყობილობის ინიციალიზაციისთვის (მიმაგრება") არ გაგაჩნიათ. UNIX სისტემებზე მოწყობილობის ინიციალიზაციისთვის ხშირად ადმინისტრატორის პრივილეგიებია საჭირო.

en: You may not have permissions to read from the resource.
ka: თქვენ შეიძლება არ გაქვთ უფლება წაიკითხოთ რესურსი.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
ka: თქვენ შეიძლება არ გაქვთ უფლება წაიკითხოთ ფაილი ან გახსნათ საქაღალდე.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
ka: მოწყობილობის მოხსნის ("unmount") წვდომა არ გაგაჩნიათ. UNIX სისტემებზე მოწყობილობის მოსახსნელად სისტემური ადმინისტრატორის პრივილეგიებია საჭირო.

en: You may not have permissions to write to the resource.
ka: თქვენ შეიძლება არ გაქვთ უფლება, ჩაწეროთ ამ რესურსში.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
ka: შეგიძლიათ ინტერნეტში პროგრამული დამატებით (რომელსაც "KIO Worker" ქვია) მოძებნოთ, რომელსაც ამ პროტოკოლის მხარდაჭერა გააჩნია. მოსაძებნი ადგილი შეიცავს საიტს <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
ka: საიტებთან წვდომისთვის ქვემოთ მოყვანილ პროქსი სერვერისთვის მომხმარებლის სახელი და პაროლია საჭირო.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
ka: ამ ადგილის სანახავად საჭიროა მომხმარებლისა და პაროლის მითითება.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
ka: წვდომის თქვენი უფლებები შეიძლება არასაკმარისი აღმოჩნდეს რესურსზე მოთხოვნილი ოპერაციების განსახორციელებლად.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
ka: თქვენს ანგარიშს მითითებულ რესურსთან შეიძლება წვდომა არ გააჩნია.

en: a suitable extension
ka: შესატყვისი გაფართოება

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
ka: klauncherმა ვერ იპოვა ან ვერ გაუშვა დამატება, რომელიც ამ პროტოკოლის მუშაობას უზრუნველყოფს. ეს ნიშნავს, რომ დამატების ვერსია ძალიან ძველია.

en: mounting is not supported by Windows CE.
ka: windows CE-ზე მიმაგრება მხარდაჭერილი არაა.

en: not supported
ka: მხარდაუჭერელია

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
ka: საკონტროლო ჯამის შემოწმება...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
ka: ეს გაუშვებს პროგრამას:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის ან ფაილის კოპირება

[ctx: request type]
en: create the requested folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის შექმნა

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის ან ფაილის წაშლა

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის ან ფაილის ჩაკეტვა

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის ან ფაილის გადატანა

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
ka: სერვერის შესაძლებლობების გადამოწმება

[ctx: request type]
en: retrieve property values
ka: თვისების მნიშვნელობების მიღება

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის ან ფაილის შიგთავსის მიღება

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის ან ფაილის ანგარიშის შექმნა

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის ან ფაილის მოძებნა

[ctx: request type]
en: set property values
ka: თვისების მნიშვნელობების დაყენება

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
ka: მოთხოვილი საქაღალდის ან ფაილის განბლოკვა

[ctx: request type]
en: upload %1
ka: %1-ის ატვირთვა

en: the extension <b>%1</b>
ka: გაფართოება <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by Windows CE.
ka: windows CE-ზე მიმაგრების მოხსნა მხარდაჭერილი არაა.
