kwin - en to ka translation catalogue (137 entries)

en:  ms
ka:  მწმ

en: &Center snap zone:
ka: &ცენტრში მიმაგრების ზონა:

en: &Click raises active window
ka: &წკაპი ამოწევს ფანჯარას

en: &Delay focus by:
ka: &ფოკუსის დაყოვნება:

en: &Double-click:
ka: &ორმაგი წკაპი:

en: &Focus
ka: &ფოკუსი

en: &Left click:
ka: &მარცხენა-წკაპი:

en: &Middle click:
ka: &შუა-წკაპი:

en: &Raise on hover, delayed by:
ka: &გადატარებისას ამოწევა. დაყოვნების ხანგრძლივობა:

en: &Right click:
ka: &მარჯვენა წკაპი:

en: &Separate screen focus
ka: &თითოეული ეკრანის ცალცალკე ფოკუსი

en: &Snap windows:
ka: ფანჯრების &მიმაგრება:

en: &Titlebar Actions
ka: &სათაურის პანელის ქმედებები

en: &Window snap zone:
ka: &ფანჯრის მიმაგრების ზონა:

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
ka: <em>წკაპი ფოკუსისთვის (თაგუნას უპირატესობა):</em> ძირითადად იგივეა, რაც <em>წკაპი ფოკუსისთვის</em>. თუ აქტიური ფანჯარა სისტემის მიერ იქნა არჩეული (მაგ იმიტომ, რომ ამჟამად აქტიური დაიხურა), ფანჯარა, რომელიც თაგუნას კურსორის ქვეშაა, სასურველი კანდიდატი ხდება. <em>წკაპი ფოკუსისთვის</em>-ის უცნაური, მაგრამ შესაძლო ვარიანტი.

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
ka: <em>ფოკუსისთვის დააწკაპუნეთ:</em> ფანჯარა აქტიური მაშინ გახდება, როცა ზედ დააწკაპუნეთ. ეს ქცევა საერთოა ოპერაციულ სისტემებს შორის და როგორც წესი ისაა, რაც თქვენ გჭირდებათ.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
ka: <em>ფოკუსი დაყვება თაგუნას:</em> თაგუნას კურსორის შეტანა ფანჯრის შიგნით გაააქტიურებს მას. მაგ: ფანჯრები, რომლებიც თაგუნას კურსორის ქვეშ გაჩნდებიან, ფოკუსს ვერ მიიღებენ. როგორც ყოველთვის, <em>ფოკუსის მოპარვის თავიდან აცილება</em> ხდება. იფიქრეთ ამაზ, როგორც <em>დააწკაპუნეთ კურსორისთვის</em>-ზე, დაწკაპუნების საჭიროების გარეშე.

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
ka: <em>ფოკუსი ყოველთვის მხოლოდ თაგუნას ქვეშაა:</em> ფოკუსი ყოველთვის ფანჯარაზეა, რომელიც თაგუნას ქვეშაა, რაც ძალიან წააგავს უმართავ მოძველებულ X11 გარემოს.<br/><strong>გაფრთხილება:</strong> <em>ფოკუსის მოპარვის თავიდან აცილება</em> და <em>ამოცანების გადართვა ('Alt+Tab')</em> ხელს უშლიან აქტივაციის პოლიტიკას და არ იმუშავებენ. ალბათ <em>ფოკუსი თაგუნას დაყვება</em> პოლიტიკა გირჩევნიათ!

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
ka: <em>ფოკუსი თაგუნას ქვეშ:</em> ფოკუსი ყოველთვის თაგუნას კურსორის ქვეშ მდებარე ფანჯარაზე იქნება. <br/><strong>გაფრთხილება:</strong> <em>ფოკუსის მოპარვის თავიდან აცილება</em> და <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> ეწინააღმდეგება აქტივაციის ამ პოლიტიკას და არ იმუშავებენ. ალბათ, სჯობს, <em>ფოკუსი დასდევს თაგუნას (თაგუნას უპირატესობა)</em> აირჩიოთ!

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, როცა თაგუნას მაჩვენებელს სათაურის ზოლზე ცოტა ხანს გააჩერებთ, დაჩრდილული ფანჯარა ავტომატურად განიჩრდილება.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
ka: <html><head/><body><p>განლაგების პოლიტიკა განსაზღვრავს, სად გამოჩნდება ახალი ფანჯრები.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ჭკვიანი</span> ეცდება, ფანჯრებმა ერთმანეთი რაც შეიძლება ნაკლებად გადაფარონ</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">გადიდებული</span> ეცდება, ყველა ფანჯარა მთელ ეკრანზე გაშალოს. შეიძლება სასარგებლო იყოს ფანჯრების არჩევითად განლაგებისთვის კონკრეტული ტიპის ფანჯრებისთვის.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">შემთხვევითი</span> შემთხვევით მდებარეობას აირჩევს.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ცენტრში</span> ფანჯარას ცენტრში განათავსებს</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ნულოვანი-კუთხით</span> ფანჯარას ზედა-მარცენა კუთხეში მოათავსებს</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">თაგუნას ქვეშ</span> ფანჯარას კურსორის ქვეშ მოათავსებს</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ეს პარამეტრი მიუთითებს, რა ძალიან ეცდება KWin, ახალი ფანჯრების მიერ ფოკუსის მოპარვა თავიდან აიცილოს. (შენიშვნა: ეს ფუნქცია არ მუშაობს, როცა <span style=" font-style:italic;">ფოკუსი თაგუნას ქვეშ</span> ან <span style=" font-style:italic;">ფოკუსი მხოლოდ თაგუნას ქვეშ</span> პარამეტრები ჩართულია.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">არაფერი:</span> თავიდან აცილება გამორთულია და ახალი ფანჯრები ყოველთვის აქტიურია.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">დაბალი:</span> დაცვა ჩართულია. როცა რომელიმე ფანჯარას ამ მექანიზმის მხარდაჭერა არ გააჩნია და KWin-ს არ შეუძლია, გადაწყვიტოს, გაააქტიუროს ფანჯარა, თუ არა, ის გააქტიურდება.ამ პარამეტრს, აპლიკაციაზე დამოკიდებულებით, შეიძლება კარგი შედეგიც ჰქონდეს და ცუდიც.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">საშუალო:</span>თავიდან აცილება ჩართულია.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">მაღალი:</span>ახალი ფანჯრები მხლოდ მაშინ გააქტიურდება, თუ ისინი ამჟამად აქტიურ აპლიკაციას ეკუთვნიან. ეს პარამეტრი ალბათ არც ისე სასარგებლოა, თუ თაგუნას ფოკუსის პოლიტიკას არ იყენებთ.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ექსტრემალური:</span> ყველა ფანჯარა მომხმარებლის მიერ უნდა გააქტიურდეს.</li></ul><p>ფანჯრები, რომლებსაც ფოკუსის გადატანა აეკრძალათ, მოინიშნებიან, როგორც აპლიკაციები, რომლებსაც ყურადღების მიქცევა სჭირდებათ. ეს კი ნაგულისხმევად გამოკვეთას ნიშნავს. ამისი შეცვლა გაფრთხილებების კონტროლის მოდულიდან შეგიძლიათ.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ეს პარამეტრი აკონტროლებს, რა მოხდება, როცა აქტიურდება ღია ფანჯარა, რომელიც მიმდინარე ვირტუალური სამუშაო მაგიდის გარდა ნებისმიერ სხვაზე მდებარეობს. </p><p><span style=" font-style:italic;">ვირტუალურ სამუშაო მაგიდაზე გადართვა</span> გადართავს ვირტუალურ სამუშაო მაგიდას იქ, სადაც ფანჯარა ახლა მდებარეობს. </p><p><span style=" font-style:italic;">ფანჯრის მიმდინარე ვირტუალურ ფანჯარაზე გადმოტანა</span> ფანჯრის აქტიურ ვირტუალურ სამუშაო მაგიდაზე გადმოტანას გამოიწვევს. </p></body></html>

en: Activate
ka: აქტივაცია

en: Activate and lower
ka: აქტივაცია და დაწევა

en: Activate and pass click
ka: გაააქტიურეთ და დააწკაპუნეთ

en: Activate and raise
ka: გაააქტიურეთ და აწიეთ

en: Activate and scroll
ka: გაააქტიურეთ და ჩამოქაჩეთ

en: Activate, pass click and raise on release
ka: გაააქტიურეთ, დააწკაპუნეთ და ასწიეთ გაშვებისას

en: Activate, raise and move
ka: გაააქტიურეთ, აწიეთ და გადაათრიეთ

en: Activate, raise and pass click
ka: გაააქტიურეთ, ამოწიეთ და დააწკაპუნეთ

en: Activate, raise and scroll
ka: გაააქტიურეთ, აწიეთ და ჩამოქაჩეთ

en: Active
ka: აქტიური

en: Adva&nced
ka: &დამატებით

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
ka: აპებისთვის, მათში ამის მხარდაჭერის არსებობის შემთხვევაში, საკუთრი ფანჯრების მდებარეობის დამახსოვრების უფლების მიცემა

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
ka: <em>ორმაგი</em> წკაპის ქცევა ფანჯრის სათაურის ზოლზე.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
ka: თაგუნას <em>მარცხენა</em> ღილაკის ქცევა <em>აქტიური</em> ფანჯრის სათაურის ზოლზე ან ჩარჩოზე დაწკაპუნებისას.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
ka: თაგუნას <em>მარცხენა</em> ღილაკის ქცევა <em>არააქტიური</em> ფანჯრის სათაურის ზოლზე ან ჩარჩოზე დაწკაპუნებისას.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
ka: <em>მარცხენა</em> ღილაკის ქცევა გადიდების ღილაკზე..

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
ka: <em>შუა</em> ღილაკის ქცევა გადიდების ღილაკზე..

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
ka: <em>თაგუნას ბორბლის</em> ქცევა სათაურის ზოლზე დატრიალებისას.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
ka: <em>მარჯვენა</em> წკაპის ქცევა გადიდების ღილაკზე.

en: Bring window to current Virtual Desktop
ka: ფანჯრის მიმდინარე ვირტუალურ სამუშაო მაგიდაზე გადმოტანა

en: Centered
ka: შუაზე გასწორებული

en: Change opacity
ka: გაუმჭვირვალობის შეცვლა

en: Click to focus (mouse precedence)
ka: წკაპი ფოკუსისთვის (თაგუნა უპირატესია)

en: Close
ka: დახურვა

en: Decrease opacity
ka: გაუმჭვირვალობის დაწევა

en: Do nothing
ka: არაფერი

en: Extreme
ka: ექსტრემალური

en: Focus &stealing prevention:
ka: ფოკუსის &მოპარვის აცილება:

en: Focus follows mouse
ka: ფოკუსი მიყვება თაგუნას

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
ka: ფოკუსი მიყვება თაგუნას (თაგუნა უპირატესია)

en: Focus strictly under mouse
ka: ფოკუსი მხოლოდ თაგუნას ქვეშ

en: Focus under mouse
ka: ფოკუსი თაგუნას ქვეშ

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
ka: აქ შეგიძლიათ მოირგოთ KDE-ის ქცევა თაგუნას ბორბლით ფანჯარაში გადახვევისას მაშინ, როცა მოდიფიკატორ ღილაკზე თითი გიკავიათ.

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
ka: აქ შეგიძლიათ დააყენოთ, რომ ფანჯრები მხოლოდ მაშინ მიებმება, როცა ერთმანეთს გადაადებთ. ანუ, ისინი არ მიებმება, თუ ფანჯარა სხვა ფანჯარასთან ან საზღვართან ახლოს მივა.

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
ka: აქ შეგიძლიათ დააყენოთ მიბმის ზონა ეკრანის კუთხეებისთვის, ანუ მაგნიტური ველის 'სიძლიერე', რომლებიც ფანჯრებს ერთმანეთს მიამაგრებს, როცა ახლოს მიიტანთ.

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
ka: აქ შეგიძლიათ დააყენოთ მიბმის ზონა ეკრანის ცენტრისთვის, ანუ იმ მაგნიტური ველის "ძალა", რომელიც ფანჯრებს ეკრანის ცენტრზე მიამაგრებს, როცა ახლის გადაიტანთ.

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
ka: აქ შეგიძლია ფანჯრების მიბმის ზონა დააყენთ, ანუ მაგნიტური ველის "სიძლიერე", რომელიც ფანჯრებს ერთმანეთს აწებებს, თუ ისინი ახლოს არიან ერთმანეთთან.

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
ka: აქ შეგიძლიათ აირჩიოთ, Meta/Alt ღილაკების დაჭერისას რომელი ქმედებების არჩევა შეგიძლიათ.

en: High
ka: მაღალი

en: Horizontally maximize
ka: ჰორიზონტალურად გადიდება

en: In Top-Left Corner
ka: ზედა მარცხენა კუთხეში

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ka: ამ მწკრივში შეგიძლიათ არააქტიურ შიდა ფანჯარაზე თაგუნათი გადახვევის ქმედება განსაზღვროთ ('შიდა' ნიშნავს: სათაური ზოლისა და ჩარჩოს გარეშე).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ka: ამ მწკრივში შეგიძლიათ არააქტიურ შიდა ფანჯარაზე თაგუნას მარცხენა წკაპის ქმედება განსაზღვროთ ('შიდა' ნიშნავს: სათაური ზოლისა და ჩარჩოს გარეშე).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ka: ამ მწკრივში სათაურის ზოლში ან ჩარჩოზე დაჭერისას თაგუნას მარცხენა წკაპის ქცევა შეგიძლიათ მოირგოთ.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ka: ამ მწკრივში შეგიძლიათ არააქტიურ შიდა ფანჯარაზე თაგუნას შუა წკაპის ქმედება განსაზღვროთ ('შიდა' ნიშნავს: სათაური ზოლისა და ჩარჩოს გარეშე).

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ka: ამ მწკრივში სათაურის ზოლში ან ჩარჩოზე დაჭერისას თაგუნას შუა წკაპის ქცევა შეგიძლიათ მოირგოთ.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ka: ამ მწკრივში შეგიძლიათ არააქტიურ შიდა ფანჯარაზე თაგუნას მარჯვენა წკაპის ქმედება განსაზღვროთ ('შიდა' ნიშნავს: სათაური ზოლისა და ჩარჩოს გარეშე).

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ka: ამ მწკრივში სათაურის ზოლში ან ჩარჩოზე დაჭერისას თაგუნას მარჯვენა წკაპის ქცევა შეგიძლიათ მოირგოთ.

en: Inactive
ka: არააქტიური

en: Inactive Inner Window Actions
ka: არააქტიური შიდა ფანჯრის ქმედებები

en: Increase opacity
ka: გაუმჭვირვალობის აწევა

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
ka: შიდა ფანჯრის, სათაურის ზოლისა და ჩარჩოს ქმედებები

en: Keep above/below
ka: ზემოდან დატოვება/ფანჯრის ქვემოთ ჩატანა

en: L&eft click:
ka: მარცხენა წკაპი:

en: Low
ka: დაბალი

en: Lower
ka: დაწევა

en: Maximize
ka: გადიდება

en: Maximize Button Actions
ka: მთელ ეკრანზე გაშლის ღილაკის ქმედებები

en: Maximize window by double clicking its frame
ka: ფანჯრის გაშლა მის ჩარჩოზე ორჯერ დაწკაპუნებით

en: Maximize/restore
ka: გადიდება/ჩაკეცვა

en: Maximized
ka: გაშლილი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Middle &click:
ka: შუა-წკაპი:

en: Middle c&lick:
ka: შუა &წკაპი:

en: Minimal Overlapping
ka: მინიმალური გადაფარვა

en: Minimize
ka: ჩაკეცვა

en: Mo&difier key:
ka: მოტიფიკატორი ღილაკი:

en: Mo&use wheel:
ka: &თაგუნას ბორბალი:

en: Mo&vement
ka: &გადაადგილება

en: Mouse &wheel:
ka: თაგუნას &რგოლი:

en: Move
ka: გადაადგილება

en: Move to previous/next desktop
ka: წინა/შემდეგ სამუშაო მაგიდაზე გადატანა

en: Multiscreen behavior:
ka: ქცევა ერთზე მეტი ეკრანის ქონისას:

en: None
ka: არაფერი

en: Note that "Activate, pass click and raise on release" doesn't work on X11, and falls back to "Activate, raise and pass click" instead
ka: დაიმახსოვრეთ, რომ "გააქტიურება, წკაპის გადაცემა და აწევა აშვებისას" X11-ზე არ მუშაობს და გადაირთვება "გააქტიურება, აწევა და წკაპის გადაცემაზე"

en: On titlebar hover after:
ka: სათაურზე თაგუნას გადატარების შემდეგ:

en: Only when overlapping
ka: მხოლოდ გადაფარვისას

en: Raise
ka: აწევა

en: Raise/lower
ka: აწევა/დაწევა

en: Raising windows:
ka: ფანჯრების ამოწევა:

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Right clic&k:
ka: მარჯვენა წკაპი:

en: Screen &edge snap zone:
ka: ეკრანის &წიბოს მიმაგრების ზონა:

en: Scroll
ka: ჩამოქაჩვა

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
ka: დრო მილიწამებში, რომლის შემდეგაც დაჩრდილული ფანჯრის განჩრდილვა მოხდება, როცა თაგუნას კურსორს დაჩრდილულ ფანჯარაზე გადაატარებთ.

en: Shade
ka: დაჩრდილვა

en: Shade/unshade
ka: დაჩრდილვა/განჩრდილვა

en: Show actions menu
ka: ქმედებების მენიუს ჩვენება

en: Show on all desktops
ka: ყველა სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება

en: Switch to that Virtual Desktop
ka: იმ ვირტუალურ სამუშაო მაგიდაზე გადართვა

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
ka: ეს თითქმის იგივეა, რაც <em>ფოკუსი თაგუნას დაყვება</em>. თუ აქტიური ფანჯარა, რომელიც სისტემამ აირჩია (მაგ: იმიტომ, რომ აქტიური ფანჯარა დახურეთ), ფანჯარა, რომელიც თაგუნა კურსორის ქვეშ იმყოფება, ფოკუსის მისაღებად სასურველი კანდიდატი გახდება. აირჩიეთ, თუ გადატარებით მართვადი ფოკუსი გჭირდებათ.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
ka: პაუზა, რომლის გავლის შემდეგაც ფანჯარა, რომელზეც თაგუნას კურსორი მიუთითებს, წინ ავტომატურად გამოვა.

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
ka: პაუზა, რომლის გავლის შემდეგაც ფანჯარა, რომელზეც თაგუნას კურსორი მიუთითებს, ფოკუსს ავტომატურად მიიღებს.

en: Titlebar A&ctions
ka: ქუდის ზოლის &ქმედებები

en: Titlebar Actions
ka: ქუდის ქმედებები

en: Titlebar and Frame Actions
ka: სათაურის პანელის და ჩარჩოს ქმედებები

en: Toggle raise and lower
ka: აწევისა და დაწევის გადართვა

en: Under mouse
ka: თაგუნას ქვეშ

en: Vertically maximize
ka: ვერტიკალურად გადიდება

en: Virtual Desktop behavior:
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდის ქცევა:

en: W&indow Actions
ka: &ფანჯრის ქმედებები

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
ka: ფანჯრის სხვა ვირტუალურ სამუშაო მაგიდაზე აქტივაციისას:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, თუ თაგუნას კურსორს ფონურ ფანჯარაზე ცოტა ხანს გააჩერებთ, ის წინ გადმოვა.

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, ფოკუსის ოპერაცები აქტიური ეკრანით შეიზღუდება

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, აქტიურ ფანჯარა წინ გადმოვა, როცა მის შემცველობაში სადმე დააწკაპუნეთ. ამის არააქტიური ფანჯრებისთვის შესაცვლელად შეგიძლიათ ქმედებების ჩანართში პარამეტრი ჩართოთ.

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
ka: როცა ჩართულია, აპებს, რომლებსაც აქვთ საშუალება, დაიმახსოვრონ თავიანთი ფანჯრის მდებარეობები, ამისი უფლება მიეცემათ. ეს გადაფარავს ფანჯრების მოთავსების რეჟიმს, რომელიც ზემოთ აირჩიეთ.

en: Window &activation policy:
ka: ფანჯრის &აქტივაციის პოლიტიკა:

en: Window &placement:
ka: ფანჯრის &მდებარეობა:

en: Window &unshading:
ka: ფანჯრის &განჩრდილვა:

en: Window Actio&ns
ka: ფანჯრის &ქმედებები

en: Window activation policy description
ka: ფანჯრის აქტივაციის პოლიტიკის აღწერა

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
ka: ამ პარამეტრით შეგიძლიათ მიუთითოთ, ამ ფანჯრის ფოკუსირდება როგორ და როდის მოხდება.

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
ka: წკაპი ფოკუსისთვის
