konqueror - en to ka translation catalogue (322 entries)

en:  MB
ka:  მბ

en:  day |  days
ka[0]:  დღე
ka[1]:  დღე

en: &Black on white
ka: &შავი თეთრზე

en: &Cache size
ka: &კეშის ზომა

en: &Custom cache directory
ka: &ქეშის საქაღალდის მითითება

en: &Custom identification
ka: მომხმარებლის &იდენტიფიკაცია

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Edit...
ka: &ჩასწორება...

en: &Enable cache
ka: &კეშის ჩართვა

en: &Export...
ka: &გატანა...

en: &Fixed font:
ka: &ფიქსირებული ფონტი:

en: &Foreground:
ka: წინა პლანი:

en: &Host or domain name:
ka: &ჰოსტის ან დომენის სახელი:

en: &Import...
ka: &შემოტანა...

en: &Management
ka: &მართვა

en: &Maximum completions:
ka: &მაქსიმალური დასრულება:

en: &Medium font size:
ka: ფონტის ს&აშუალო ზომა:

en: &New...
ka: &ახალი...

en: &Policy
ka: &პოლიტიკა

en: &Reload List
ka: სიის &თავიდან ჩატვირთვა

en: &Rename...
ka: &სახელის გადარქმევა...

en: &Show close button on tabs
ka: ჩანართებზე დახურვის ღილაკის &ჩვენება

en: &Suppress images
ka: &გამოსახულებების აკრძალვა

en: &Use same size for all elements
ka: &ყველა ელემენტისთვის იგივე ზომის გამოყენება

en: &White on black
ka: &თეთრი შავზე

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
ka: <b>ფონი</b><p>ამ კარს უკან იმყოფება შესაძლებლობა, ნაგულისხმევი ფონი ხელით მიუთითოთ.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
ka: <b>ფონი</b><p>ფონის ფერი ფერია, რომელიც ტექსტის მიღმა ნაგულისხმევად ჩანს. ამას ფონის სურათი გადაფარავს.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
ka: <b>შავი თეთრზე</b><p>ეს ისაა, რასაც ჩვეულებრივ ხედავთ.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
ka: <b>ხელით</b><p>აირჩიეთ ეს პარამეტრი, რომ ნაგულისხმევი ფონტის ფერი ხელით მიუთითოთ.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
ka: <b>ფონტის ოჯახი</b><p>ფონტის ოჯახი ფონტების ჯგუფია, რომლებიც ერთმანეთს წააგავენ, წევრებთ, რომლებიც სქელი, კურსივი ან ნებისმიერი ვარიანტია.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
ka: <b>წინა პლანის ფერი</b><p>წინა პლანის ფერი ფერია, რომელშიც ტექსტი იხატება.</p>

en: <b>Images</b>
ka: <b>გამოსახულებები</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
ka: <b>სტილის ცხრილები</b><p>კასკადური სტილის ცხრილების შესახებ მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
ka: <b>სტილის ცხრილები</b><p>აირჩიეთ ეს დამჯგუფებელი, რომ აღწეროთ, როგორ დაარენდერებს Konqueror სტილის ცხრილებს.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
ka: <b>ფონის სურათების მოცილება</b><p>ამის არჩევის შემდეგ Konqueror ფონის სურათებს აღარ ჩატვირთავს.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
ka: <b>გამოსახულებების მოცილება</b><p>ამის არჩევის შემდეგ Konqueror გამოსახულებებს აღარ ჩატვირთავს.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
ka: <b>წვდომადობის სტილების ცხრილის გამოყენება</b><p>ამ პარამეტრის არჩევა საშუალებას გაძლევთ, აირჩიოთ ნაგულისხმევი ფონტი, მისი ზომა და ფერი თაგუნას რამდენიმე წკაპით. უბრალოდ გადადით მორგების დიალოგზე და აირჩიეთ სასურველი პარამეტრები.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
ka: <b>ნაგულისხმევი სტილების ცხრილის გამოყენება</b><p>არჩიეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, ნაგულისხმევი სტილების ცხრილი გამოიყენოთ.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
ka: <b>იგივე ფერის გამოყენება ყველა ტექსტისთვის</b><p>აირჩიეთ ეს პარამეტრი, რათა გადაატაროთ არჩეული ფერი ნაგულისხმევ ფონტზე ისევე, როგორც ყველა სტილების ცხრილშია აღწერილ ფონტზე.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
ka: <b>ტექსტისთვის იგივე ფონტის გამოყენება</b><p>მონიშნეთ ეს პარამეტრი, რომ გადაფაროთ მითითებული ფონტები ყველგან, ერთი ფონტის სასარგებლოდ.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
ka: <b>იგივე ფონტის ზომის გამოყენება ყველა ელემენტისთვის</b><p>აირჩიეთ ეს პარამეტრი, რომ გადაფაროთ მითითებული ფონტის ზომები საბაზისო ფონტის ზომით. ყველა ფონტი იგივე ზომით გამოჩნდება.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
ka: <b>მომხმარებლის მიერ აღწერილი სტილების ცხრილის გამოყენება</b><p>თუ ეს ჩართულია, Konqueror სცდის , ჩატვირთოს მომხმარებლის მიერ აღწერილი სტილების ცხრილი, როგორც ის ქვემოთაა აღწერილი. სტილის ცხრილი საშუალებას გაძლევთ, სრულად გადაფაროთ, როგორ რენდერდება ვებგვერდები თქვენს ბრაუზერში. მითითებული ფაილი სწორ სტილების ცხრილს უნდა შეიცავდეს. (მეტი ინფორმაცია კასკადური სტილის ცხრილების შესახებ შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
ka: <b>თეთრი შავზე</b><p>ეს თქვენი კლასიკური ინვერსიული ფერის სქემაა.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
ka: <h1>Konqueror-ის სტილის ცხრილები</h1> ეს მოდული საშუალებას გაძლევთ, Konqueror-ზე თქვენი საკუთარი ფერისა და ფონტის პარამეტრები გადაატაროთ სტილის ცხრილების (CSS) გამოყენებით. შეგიძლიათ, პარამეტრები მიუთითოთ. ან მის მდებარეობაზე მითითებით, თქვენივე დაწერილი სტილების ცხრილი გადაატაროთ.<br /> დაიმახსოვრეთ, რომ ეს პარამეტრები საიტის ავტორის მიერ დაყენებული მნიშვნელობების გამოყენებამდე შევა ძალაში. ეს შეიძლება სასარგებლო იყოს მხედველობის პრობლემების მქონე პირებისთვის, ან ვებგვერდებისთვის, რომლების წაკითხვაც სხვა შემთხვევაში შეუძლებელია ცუდი დიზაინის გამო.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
ka: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>სათაური 1</h1>
    <h2>სათაური 2</h2>
    <h3>სათაური 3</h3>
    
    <p>მომხმარებლების მიერ აღწერილ სტილის ცხრილებს შეუძლიათ
    წვდომადობის აწევა მხედველობადაქვეითებული
    ხალხისთვის.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
ka: <html><head/><body><p align="justify">დაამატეთ თქვენს სტილების ცხრილს (წვდომადობის სტილების რცხილის ჩათვლით) წეი, რომელიც ყველა ფონის ფერს თქვენთვის სასურველ ფერზე დააყენებს ორივე, სტილების ცხრილში და კონფიგურაციის დიალოგში.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">შენიშვნები:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">წესი გადაიფარება სხვა წესების მიერ ფონის ფერებისთვის თქვენს სტილების რცხილში ჩვეულებრივი CSS წესებით</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">წესი ფაილს არ დაემატება. ის მხოლოდ ჩაისმება ასლში, რომელიც Konqueror-ს მეხსიერებაში აქვს. ეს ნიშნავს, რომ თუ თქვენ ყენებთ სტილების რცხილს სხვა ბრაუზერებში, წესი ხელით უნდა დაამატოთ.</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p align="justify">ვებგვერდების ფონად ამ ფერის გამოყენება:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">როცა ფონის ფერი გვერდის ან მომხმარებლის სტილების ცხრლის მიერ პირდაპირ არაა მითითებული</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">ფონის ფერის ხელით მითითება მაშინაა გამოსადეგი, როცა იყენებთ თქვენს სტილების ცხრილს, რომელიც აყენებს ფონის ფერს (განსაკუთრებით, მუქ ფერს), რომ თავიდან აიცილოთ თეთრი ნათება, სანამ გვერდი ჩაიტვირთება</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>კეში დისკზე არ იქნება შენახული. მხოლოდ მეხსიერებაში.</p><p>ამისი ჩართვა ნიშნავს, რომ Konqueror-დან გასვლისას კეში წაიშლება</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>თუ ჩართულია, მორგებული იდენტიფიკაციის გათიშვა და ნაგულისხმევის გამოყენება</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გამოყენებული ბრაუზერის იდენტიფიკატორი, როცა ნაგულისხმევი გამორთულია.</p><p>ის შეგიძლიათ, ხელით შეიყვანოთ ან აირჩიოთ ქვემოთ მოყვანილი სიიდან და შეცვალოთ ისე, როგორც თქვენ გნებავთ.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ფონის ფერი ვებგვერდებისთვის</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ეს, წინა პლანის მაგიერ, ახალ ჩანართს ფონურად გახსნის.</p><p>გეჭიროთ ღილაკზე <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> ჩანართის გახსნისას რომ ეს ქცევა შეცვალოთ</p></body></html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
ka: <html>მართვა, როგორ აკეთებს Konqueror ბმულების ხაზგასმას:<br /><ul><li><b>ჩართულია</b>: ბმულები, ყოველთვის, ხაზგასმული იქნება</li><li><b>გამორთულია</b>: ბმულები ხაზგასმული არ იქნება</li><li><b>მხოლოდ გადატარებისას</b>: ბმულის ხაზგასმა, მხოლოდ, როცა თაგუნას გადაატარებთ</li></ul><br /><i>შენიშვნა: საიტის CSS-ს შეუძლია, ეს პარამეტრი გადაფაროს.</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
ka: <html>კონტროლი, როგორ აჩვენებს Konqueror ანიმირებულ გამოსახულებებს:<br /><ul><li><b>ჩართულია</b>: ყველა ანიმაციის სრულად ჩვენება.</li><li><b>გამორთულია</b>: პირველი კადრის გარდა ანიმაცია ნაჩვენები არ იქნება.</li><li><b>მხოლოდ ერთხელ ჩვენება</b>: ანიმაცია ნაჩვენები ბოლომდე იქნება, მაგრამ მხოლოდ ერთხელ.</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
ka: <html>განსაზღვრავს, უნდა გამოიყენოს Konqueror-მა გლუვი ბიჯები HTML გვერდების გადახვევისას, თუ მთლიანი ნაბიჯები:<br /><ul><li><b>ყოველთვის</b>: გადახვევისას ყოველთვის გლუვი ბიჯების გამოყენება.</li><li><b>არასდროს</b>: არასდროს გამოიყენო გლუვი გადახვევა, მხოლოდ ნაბიჯებით.</li><li><b>როცა საჭიროა</b>: გლუვი გადახვევს გამოყენება ვებგვერდებზე, სადაც ამის მიღწევა დიდი სისტემური რესურსების გამოყენების გარეშე შეიძლება.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
ka: <html>თუ ეს ჩართულია, Konqueror ავტომატურად ჩატვირთავს ყველა გამოსახულებას, რომელიც ვებგვერდშია ჩაშენებული. წინააღმდეგ შემთხვევაში ის მათ ადგილას ადგილმჭერებს აჩვენებს და ამ გამოსახულებების ჩატვირთვა ხელით შეგიძლიათ, სურათის ღილაკზე დაჭერით.<br />თუ ძალიან ნელი ინტერნეტი არ გაქვთ, უმრავლეს შემთხვევაში ეს ველი ჩართული უნდა გქონდეთ.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
ka: <html>თუ ეს ჩართულია, Konqueror ვებგვერდში ჩაშენებული გამოსახულებების, რომლებიც ჯერ არ ჩატვირთულა, ადგილმჭერების გარშემო საზღვრებს დახატავს.<br />უმრავლეს შემთხვევაში ალბათ ეს ჩართული უნდა გქონდეთ, განსაკუთრებით, თუ ნელი ინტერნეტი გაქვთ.</html>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
ka: <p>
    დროებითი ქუქიების, რომლებიც მიმდინარე სესიის ბოლოს იწურებიან, ავტომატური მიღება. ასეთი ქუქიები კომპიუტერში დამახსოვრებული არა. ისინი წაიშლება, როცა დახურავთ აპლიკაციას (ბრაუზერს), რომელიც მათ იყენებს.</p><p><u>შენიშვნა</u>ამ პარამეტრის ჩართვა გადაფარავს როგორც ნაგულისხმებ პარამეტრებს, ისე საიტისთვის მითითებულ ქუქიების პოლიტიკას.</p>

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
ka: <p>ჩართეთ, თუ გნებავთ გააფრთხილოთ ვებგვერდი, რომ არ გნებავთ, თქვენი ტრეკინგი მოხდეს.</p><p><strong>გაფრთხილება:</strong> ეს თავსართი მიჩნეულია მოძველებულად, ასე რომ ის გამოტოვებული იქნება ვებგვერდების უმრავლესობაზე.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ka: <p>ეს ყუთი შეიცავს დომენებს და ჰოსტებს, რომლებისთვისაც ცალკე JavaScript-ის პოლიტიკა დააყენეთ. ეს პოლიტიკა ნაგულისხმევის მაგიერ იქნება გამოყენებული JavaScript-ის ჩასართავად ან გამოსართავად გვერდებზე, რომლებიც ამ დომენებმა ან ჰოსტებმა გამოაგზავნეს.</p><p>აირჩიეთ პოლიტიკა და გამოიყენეთ კონტროლები რომ დააყენოთ ის ზუსტად ან შეცვალოთ ის.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
ka: <p>ეს ამჟამად მონიშნული ფონტის ოჯახია</p>

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
ka: <p>ვებგვერდების ბმულებიდან მოსული ფაილების Konqueror-ში ჩვენებისას, ყოველთვის ახალი ჩანართის გამოყენება

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    <p>ქუქიების ფაილების მხარდაჭერის ჩართვა. ჩვეულებრივ, სასურველია, ქუქიები ჩართული და თქვენს საჭიროებებზე მორგებული გქონდეთ.</p><p>
    გაითვალისწინეთ, რომ ქუქიებს მხარდაჭერის გამორთვის შემდეგ საიტების უმეტესობა მუშაობას უბრალოდ შეწყვეტს.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
ka: <qt>
    განსაზღვრავს, როგორ ვექცევით დაშორებული მანქანებიდან მიღებულ ქუქებს: 
    <ul>
    <li><b>კითხვა</b> KDE ყოველთვის გკითხავთ, გნებავთ ქუქის დაყენება, თუ არა.</li>
    <li><b>მიღება</b> ქუქიებზე დათანხმება თქვენთვის კითხვის გარეშე.</li>
    <li><b>სესიის ბოლომდე დათანხმება</b> ქუქიების მიღების შესახებ არ გკითხავთ, მაგრამ სესიის ბოლოს ყველა ქუქი წაიშლება.</li>
    <li><b>უარყოფა</b> ყველა ქუქი უარყოფილი იქნება.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
ka: <qt>
    შეიყვანეთ ჰოსტი ან დომენი, რომელზედაც ეს პოლიტიკა ვრცელდება. მაგ: <b>www.kde.org</b> ან <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
ka: <qt>
    საიტების სია, რომლებისთვისაც ქუქიების პოლიტიკა ხელით გაქვთ მითითებული. მითითებული პოლიტიკა ამ საიტებისთვის ნაგულისხმებ პოლიტიკას გადაფარავს.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
ka: <qt>
    ე.წ. მესამე პირების ქუქიების უარყოფა. ეს ის ქუქიებია, რომლებიც მოდიან საიტიდან, რომლებიც თქვენს მიერ ამჟამად გახსნილ საიტს არ წარმოადგენს. მაგ. თუ გახსნით <b>www.foobar.com</b> როცა ეს პარამეტრი ჩართულია, მიიღებთ მხოლოდ ქუქიებს, რომლებიც www.foobar.com-დან მოდიან. ქუქიები, რომლებიც ნებისმიერი სხვა საიტიდან მოდიან, უარყოფილი იქნება. ეს ამცირებს შანსს, რომ საიტის ოპერატორებს თქვენი ყოველდღიური ინტერნეტში მუშაობის ჩვევების შესახებ ინფორმაცია ექნებთ.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
ka: <qt>
    აირჩიეთ სასურველი პოლიტიკა:
    <ul>
    <li><b>მიღება</b> - ამ საიტისთვის ქუქიების დამახსოვრების უფლების მიცემა</li>
    <li><b>სესიის ბოლომდე მიღება</b> - საიტს ქუქიების დამახსოვრების უფლება სესიის დასრულებამდე ექნება.</li>
    <li><b>უარყოფა</b> - ამ საიტიდან ქუქიების უარყოფა</li>
    <li><b>კითხვა</b> - ყოველ ჯერზე, რამდენჯერაც ამ საიტიდან ქუქის მიიღებთ, ეკრანზე კითხვას გამოგიტანთ</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
ka: <qt>
    ახალი პოლიტიკის დასამატებლად, უბრალოდ, დააწკაპუნეთ <b>დამატების...</b>ღილაკზე და შეიყვანეთ საჭირო ინფორმაცია. არსებული პოლიტიკის შესაცვლელად, <b>შეცვლის...</b> ღილაკი გამოიყენეთ და აირჩიეთ ახალი პოლიტიკა შესაბამისი დიალოგური ფანჯრიდან. <b>წაშლის</b> ღილაკი ამჟამად მონიშნულ პოლიტიკას წაშლის, რაც გამოიწვევს, ამ დომენისთვის, ნაგულისხმევი პოლიტიკა იყოს გამოყენებული მაშინ, როცა <b>ყველაფრის წაშლა</b> ყველა საიტზე დადებულ პოლიტიკას წაშლის.
    </qt>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
ka: <qt><p>შეიყვანეთ გამოსახულების ფილტრი. ფილტრები შეგიძლიათ, აღწეროთ:<ul><li>გარსის სტილის ვაილდკარდით, მაგ: <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, ვაილდკარდები <tt>*?[]</tt> შეგიძლიათ გამოიყენოთ</li><li>სრული რეგულარული გამოსახულება, მისი '<tt>/</tt>'-ში ჩასმით, მაგ: <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>ნებისმიერ ფიტრის სტრიქონის წინ შეგიძლიათ დაწეროთ '<tt>@@</tt>', რათა დაუშვათ ნებისმიერი ბმული რომელიც დაემთხვევა, რასაც უფრო დიდი პრიორიტეტი აქვს, ვიდრე შავ სიაში (დასაბლოკ) მყოფ ფილტრებს.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
ka: <qt><p>ფილტრის გატანის ფორმატი უბრალო ტექსტური ფაილია. ფაილი იწყება თავსართის ხაზით <tt>[AdBlock]</tt>, შემდეგ კი ფილტრები, თითოეული ცალ-ცალკე ხაზზე.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
ka: <qt><p>ფილტრის შემოტანის ფორმატი უბრალო ტექსტური ფაილია. ცარიელი ხაზები, კომენტარები , რომლებიც '<tt>!</tt>'-ით იწყება და თავსართის ხაზი <tt>[AdBlock]</tt> გამოტოვებულია. დანარჩენი ყველაფერი ფილტრის გამოსახულებას ემატება.

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
ka: <qt>პოლიტიკა უკვე არსებობს<center><b>%1</b></center>გსურთ ჩაანაცვლოთ ის?</qt>

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
ka: <qt>ფილტრის გამოსახულება (მაგ: <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">მეტი ინფორმაცია</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
ka: <qt>მეტი ინფორმაცია <a href="importhelp">შემოტანის ფორმატისა</a> და <a href="exporthelp">გატანის ფორმატის</a> შესახებ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
ka: სუფთა გვერდის ჩვენება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
ka: საწყისი გვერდის ჩვენება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
ka: ჩემი სანიშნების ჩვენება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
ka: ჩემი საწყისი გვერდის ჩვენება

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
ka: როცა &ახალი ჩანართი შეიქმნა

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
ka: &დომენის

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ka: შრიფტები

[ctx: @title:tab]
en: General
ka: საერთო

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
ka: სტილის ფურცლები

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
ka: ქუქიების პოლიტიკის შეცვლა

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
ka: JavaScript -ის პოლიტიკის შეცვლა

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
ka: დომენისთვის სპეციფიკური პოლიტიკები

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
ka: დუბლირებული პოლიტიკა

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
ka: ქუქიების ახალი პოლიტიკა

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
ka: JavaScript -ის ახალი პოლიტიკა

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
ka: აირჩიეთ  საწყისი გვერდი

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
ka: აირჩიეთ საწყისი გვერდი

[ctx: @title:window Title of dialog to choose name to given to new User Agent]
en: Choose User Agent name
ka: აირჩიეთ მომხმარებლის აგენტის სახელი

en: A&nimations:
ka: &ანიმაციები:

en: A&utomatically load images
ka: გამოსახულებების &ავტომატური ჩატვირთვა

en: Above contents
ka: შემცველობის ზემოთ

en: Accep&t all cookies
ka: ყველა ქუქის მიღება

en: Accept
ka: დასტური

en: Accept &until end of session
ka: ყველა ქუქის მიღება ამ სესიის ბოლომდე

en: Accept all popup window requests.
ka: ყველა მხტუნარა ფანჯრის მოთხოვნის მიღება.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
ka: მხტუნარა ფანჯრის მოთხოვნების, მხოლოდ, მაშინ მიღება, როცა ბმული თაგუნას აშკარა წკაპით, ან კლავიატურის ოპერაციით გააქტიურდება.

en: Accept until end of session
ka: ყველა ქუქის მიღება ამ სესიის ბოლომდე

en: Activate previously used tab when closing the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვისას წინა გამოყენებულ ჩანართზე გადართვა

en: Add custom background color to stylesheet
ka: სტილების ცხრილისთვის მომხმარებლის ფონის ფერის დამატება

en: Allow
ka: დაშვება

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
ka: სკრიპტებისთვის სტატუსის ზოლის ტექსტის შეცვლის უფლების მიცემა.

en: Allow scripts to change the window position.
ka: სკრიპტებისთვის ფანჯრის მდებარეობის შეცვლის ნების დართვა.

en: Allow scripts to change the window size.
ka: სკრიპტებისთვის ფანჯრის ზომის შეცვლის ნების დართვა.

en: Allow scripts to focus the window.
ka: სკრიპტებისთვის ფანჯრის ფოკუსის ნების დართვა.

en: Always display files from web pages in a new tab
ka: ვებგვერდებიდან მოსული ფაილების ყოველთვის ახალ ჩანართში გახსნა

en: Always duplicate current view
ka: მიმდინარე ხედი ყოველთვის დადაუბლირდება

en: Ask
ka: კითხვა

en: Ask &for confirmation
ka: &დადასტურების მოთხოვნა

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
ka: სანიშნის დამატებისას სახელისა და საქაღალდის კითხვა

en: Aspect
ka: ასპექტი

en: Auto
ka: ავტო

en: Automatic Filter
ka: ავტომატური ფილტრი

en: Automatic update interval:
ka: ავტომატური განახლების ინტერვალი:

en: Automaticall&y accept session cookies
ka: &სესიის ქუქიების ავტომატური მიღება

en: Bac&kground:
ka: &ფონი:

en: Base family:
ka: საბაზისო ოჯახი:

en: Base font si&ze:
ka: საბაზისო ფონტის &ზომა:

en: Below contents
ka: შემცველობის ქვემოთ

en: Boo&kmarks
ka: &სანიშნები

en: C&ursive font:
ka: &კურსივის ფონტი:

en: Cache &Directory
ka: &კეშის საქაღალდე

en: Chan&ge...
ka: &შეცვლა...

en: Choose &selected identification
ka: &მონიშნული იდენტიფიკაციის არჩევა

en: Choose where to display the tabs bar
ka: აირჩიეთ, სად ვაჩვენო ჩანართების ზოლი

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე, რომ შეცვალოთ პოლიტიკა ჰოსტისთვის ან დომენისთვის, რომელიც ჩამონათვალში აირჩიეთ.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე, რომ წაშალოთ პოლიტიკა ჰოსტისთვის ან დომენისთვის, რომელიც ჩამონათვალში აირჩიეთ.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე, რათა ჰოსტის ან დომენის პოლიტიკა ხელით დაამატოთ.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე, რომ აირჩიოთ ფაილი, რომელიც JavaScript-ის პოლიტიკებს შეიცავს. ეს პოლიტიკები არსებულს შეუერთდება. დუბლიკატები გამოტოვებულია.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე, რომ JavaScript-ის პოლიტიკა zip-ით შეკუმშულ ფაილში, სახელად <b>javascript_policy.tgz</b> შეინახოთ. მდებარეობას თქვენ მიუთითებთ.

en: Closing
ka: დახურვა

en: Colors
ka: ფერები

en: Configure &Policy...
ka: წესების მო&რგება...

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
ka: ფანჯრების, რომელსაც ერთზე მეტი ჩანართი გააჩნია, დახურვის დადასტურების მოთხოვნა

en: Content
ka: შემცველობა

en: Cookie Name
ka: ქუქის სახელი

en: Cus&tom
ka: &ხელით

en: Custom Page Background
ka: გვერდის ფონის მორგება

en: Custom&ize...
ka: &მორგება...

en: D&elete
ka: &წაშლა

en: De&lete
ka: წა&შლა

en: Default Policy
ka: ნაგულისხმები პოლიტიკა

en: Default encoding:
ka: ნაგულისხმები კოდირება:

en: Default web browser engine:
ka: ვებ ბრაუზერის ნაგულისხმები ძრავა:

en: Delete A&ll
ka: ყვე&ლაფრის წაშლა

en: Deny
ka: უარყოფა

en: Details
ka: დეტალები

en: Display online PDF files using WebEngine
ka: ონლაინ PDF ფაილების WebEngine-ით გახსნა

en: Domain
ka: დომენი

en: Domain-Specific JavaScript Policies
ka: JavaScript-ის დომენისთვის სპეციფიკური პოლიტიკები

en: Domain:
ka: დომენი:

en: Dra&w frame around not completely loaded images
ka: &ჩარჩოს დახატვა გამოსახულებებისთვის, რომლებიც სრულად არ ჩატვირთულა

en: Du&plicate...
ka: &დუბლირება...

en: Duplicate current view only for local files
ka: მიმდინარე ხედი ყოველთვის დადუბლირდება მხოლოდ ლოკალური ფაილებისთვის

en: Ena&ble JavaScript globally
ka: JavaScript -ის გლობალურად &ჩართვა

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
ka: წვდომის ღილაკის Ctri ღილაკით &აქტივაციის ჩართვა

en: Enable coo&kies
ka: &ქუქიების ჩართვა

en: Enable filters
ka: ფილტრების ჩართვა

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
ka: AdBlocK-ის ფილტრების ჩართვა ან გამორთვა. როცა ჩართულია, ძალაში შესასვლელად, ფილტრების სიაში ბმულის გამოსახულებები უნდა აღწეროთ.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
ka: ECMA-Script-ზე (რომელიც ასევე ცნობილია, როგორც JacaScript) დაწერილი სკრიპტების, რომლებსაც შეიძლება, HTML გვერდები შეიცავდეს, გაშვების დაშვება. დაიმახსოვრეთ, რომ სკრიპტინგის ენების ჩართვა შეიძლება რისკებს შეიცავდეს.

en: End of session
ka: სესიის დასრულება

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
ka: შეიყვანეთ ჰოსტის ან დომენის სახელი (მაგ: .kde.org) , რომელზეც ეს წესი ვრცელდება.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
ka: შეიყვანეთ ჰოსტის სახელი (მაგ: www.kde.org) ან დომენი, რომელიც წერტილით იწყება (მაგ: .kde.org ან .org)

en: Existing identifications
ka: არსებული იდენტიფიკაციები

en: Expires:
ka: იწურება:

en: Export Filters
ka: ფილტრების გატანა

en: Export...
ka: გატანა...

en: Fantas&y font:
ka: &ფანტაზიის ფონტი:

en: Focus window:
ka: ფანჯრის ფოკუსი:

en: Font &size adjustment for this encoding:
ka: &ფონტის ზომის მორგება ამ კოდირებისთვის:

en: Font Family
ka: ფონტების ოჯახი

en: Font Si&ze
ka: ფონტის &ზომა

en: Font Size
ka: ფონტის ზომა

en: Global JavaScript Policies
ka: JavaScript-ის გლობალური პოლიტიკა

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
ka: აქ შეგიძლიათ აირჩიოთ, რამდენი მნიშვნელობა დაიმახსოვროს Konquer-მა ფორმის ველისთვის.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
ka: აქ შეგძლიათ, თითოეული დომენის თუ ჰოსტისთვის საკუთარი JavaScript-ის პოლიტიკები დააყენოთ. პოლიტიკის დასამატებლად, უბრალოდ დააკწაპუნეთ ღილაკზე <i>ახალი...</i> და შეიყვანეთ საჭირო ინფორმაცია, რომელსაც დიალოგი მოგთხოვთ. არსებული პოლიტიკის შესაცვლელად დააწკაპუნეთ ღილაკზე <i>შეცვლა...</i> და აირჩიეთ ახალი პოლიტიკა გამოტანილი დიალოგიდან. თუ დააწკაპუნებთ ღილაკზე <i>წაშლა</i>, მონიშნულ პოლიტიკა წაიშლება, რაც ამ დომენზე ნაგულისხმევი პოლიტიკის გამოყენებას გამოიწვევს. <i>შემოტანის</i> და <i>გატანის</i> ღილაკები საშუალებას გაძლევთ, პოლიტიკები სხვებსაც გაუზიაროთ, მათი .zip ფაილის სახით გატანის და შემოტანის საშუალებით.

en: Hide filtered images
ka: გაფილტრული გამოსახულებების დამალვა

en: Hide the tab bar when only one tab is open
ka: ჩანართების დამალვა, როცა მხოლოდ ერთი ჩანართი არსებობს

en: Home page:
ka: პირადი ვებგვერდი:

en: Host/Domain
ka: ჰოსტი/დომენი

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
ka: თუ ეს ჩართულია, Konqueror, სანიშნის დამატებისას, უფლებას მოგცემთ, შეცვალოთ სანიშნეს სათაური და აირჩიოთ საქაღალდე, სადაც ის შეინახება.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
ka: თუ ეს ჩართულია, Konqueror დაიმახსოვრებს მონაცემებს, რომელსაც ვებფორმებში შეიყვანთ და მათ ყველა ფორმის შესაბამის ველებში შემოგთავაზებთ.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
ka: თუ ეს ჩართულია, Konqueror, მხოლოდ, იმ სანიშნეებს გაჩვენებთ, რომლებსაც სანიშნეების რედაქტორში შესაბამისი ჭდე დაუსვით.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
ka: თუ ეს ჩართულია, ისტორიაში უკან გადასვლა Konqueror-ის ხედზე თაგუნას მარჯვენა ღილაკზე დაწკაპუნებით შეგიძლიათ. კონტექსტური მენიუს გამოსაძახებლად დააჭირეთ თაგუნას მარჯვენა ღილაკს და გადაიტანეთ ის.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
ka: თუ ეს ჩართულია, Konqueror-ის ხედში, მონიშნულში, ბმულების გახსნა, თაგუნას შუა ღილაკით ზედ დაწკაპუნებით შეგიძლიათ.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
ka: თუ ამას გამორთავთ, Konqueror შეწყვეტს <i>window.open()</i> JavaScript-ის ბრძანებისთვის ყურადღების მიქცევად. ეს გამოგადგებათ, თუ რეგულარულად შედიხართ საიტებზე, რომლებიც ბანერებს და მხტუნარებს ხშირად იყენებს.<br /><br /><b>შენიშვნა:</b> ამ პარამეტრის გამორთვამ შეიძლება ხელი შეუშალოს ზოგიერთ საიტს, რომელიც <i>window.open()</i>-ს სწორი მიზნებისთვის იყენებს. ფრთხილად იყავით ამ პარამეტრთან.

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
ka: სკრიპტების მცდელობის გამოტოვება, სტატუსის ზოლის ტექსტი შეცვალოს. ვებგვერდი <i>იფიქრებს</i>, რომ მან შეცვალა ტექსტი მაშინ, როცა ის არ შეიცვლება.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
ka: სკრიპტების მიერ ფანჯრის მდებარეობის შეცვლის მცდელობების გამოტოვება. ვებგვერდი <i>იფიქრებს</i>, რომ მანდ გადაადგილა ფანჯარა, მაგრამ ის არ შეიცვლება.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
ka: სკრიპტების მიერ ფანჯრის ზომის შეცვლის მცდელობის გამოტოვება. ვებგვერდი <i>იფიქრებს</i>, რომ მან ზომა შეცვალა, მაგრამ ფანჯარა არ შეიცვლება.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
ka: ფანჯრის მიერ ფოკუსის აღების მცდელობების გამოტოვება. ვებგვერდი <i>იფიქრებს</i>, რომ მან მიიღო ფოკუსი იმ დროს, როცა ის არ შეიცვლება.

en: Images
ka: გამოსახულებები

en: Import Filters
ka: ფილტრების შემოტანა

en: Import...
ka: &შემოტანა...

en: Insert
ka: ჩამატება

en: JavaScript policy:
ka: JavaScript -ის პოლიტიკა:

en: Keep cache in &memory
ka: კეში &მეხსიერებაში

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
ka: Konqueror არ გაჩვენებთ ტექსტს, რომელიც ამ ზომაზე პატარაა,<br /> ყველა სხვა პარამეტრის გადაფარვით.

en: Left of contents
ka: შემცველობის მარცხნივ

en: M&iddle click opens URL in selection
ka: &შუა წკაპი მონიშნულში ბმულს გახსნის

en: M&inimum font size:
ka: ფონტის &მინიმალური ზომა:

en: Manual Filter
ka: მორგებული ფილტრი

en: Middle-click on a tab to close it
ka: თაგუნას შუა ღილაკით ჩანართის დახურვა

en: Modify status bar text:
ka: მდგომარეობის ზოლის ტექსტის შეცვლა:

en: Mouse Beha&vior
ka: თაგუნას &ქცევა

en: Move window:
ka: ფანჯრის გადაადგილება:

en: Name
ka: სახელი

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
ka: მომხმარებლის აგენტის სახელი

en: Name:
ka: სახელი:

en: New Tab Behavior
ka: ახალი ჩანართის ქცევა

en: O&pen new tabs in the background
ka: &ახალი ჩანართების ფონურად გახსნა

en: Offer to save website passwords
ka: ვებგვერდის პაროლის დამახსოვრების შეთავაზება

en: Only acce&pt cookies from originating server
ka: &ქუქიების მხოლოდ საწყისი სერვერიდან მიღება

en: Only on Hover
ka: მხოლოდ გადატარებისას

en: Open &links in new tab instead of in new window
ka: &ბმულების ახალი ფანჯრების მაგიერ ახალ ჩანართებში გახსნა

en: Open &new tab after current tab
ka: &ახალი ჩანართის მიმდინარე ჩანართის შემდეგ გახსნა

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
ka: ჩანართის სახით გახსნა გაშვებულ Konqueror-ში, როცა URL-ს გარედან გამოიძახებთ

en: Open new windows:
ka: ახალი ფანჯრების გახსნა:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
ka: &მხტუნარების ახალი ფანჯრის მაგიერ ახალ ჩანართებში გახსნა

en: Path:
ka: ბილიკი:

en: Policy
ka: წესები

en: Policy:
ka: პოლიტიკა:

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
ka: ვებგვერდების თვალიერებისას Ctrl ღილაკის დაწოლა წვდომის ღილაკებს ააქტიურებს. ამის გამორთვა ამ წვდომადობის ფუნქციას გათიშავს. (ამ ცვლილების ძალაში შესასვლელად აუცილებელია გადატვირთოთ Konqueror.)

en: Preview
ka: გადახედვა

en: Prompt every time a popup window is requested.
ka: კითხვა იმდენჯერ, რამდენჯერაც მხტუნარა ფანჯარაა მოთხოვნილი.

en: Re&ject all cookies
ka: ყველა ქუქის უარყოფა

en: Reject
ka: უარყოფა

en: Reject all popup window requests.
ka: ყველა მხტუნარა ფანჯრის მოთხოვნის უარყოფა.

en: Remove
ka: წაშლა

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Resize window:
ka: ფანჯრის ზომის შეცვლა:

en: Right click goes &back in history
ka: მარჯვენა &წკაპი ისტორიაში უკან გადადის

en: Right of contents
ka: შემცველობის მარჯვნივ

en: S&erif font:
ka: S&erif ფონტი:

en: S&mooth scrolling:
ka: &გლუვი აწევა/დაწევა:

en: S&tandard font:
ka: &სტანდარტული ფონტი:

en: Sa&ns serif font:
ka: Sa&ns serif ფონტი:

en: Search
ka: ძებნა

en: Search interactively for domains
ka: დომენების ინტერაქტიული ძებნა

en: Search interactively for domains and hosts
ka: დომენების და ჰოსტების ინტერაქტიული ძებნა

en: Search...
ka: ძებნა...

en: Search:
ka: ძებნა:

en: Secure:
ka: დაცული:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
ka: აირჩიეთ JavaScript-ის პოლიტიკა ზედა ჰოსტის ან დომენისთვის.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
ka: აირჩიეთ ნაგულისხმევი კოდირება გამოსაყენებლად. ჩვეულებრივ, 'ენის კოდირების გამოყენება' საკმარისია და ამისი შეცვლა არ უნდა დაგჭირდეთ.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
ka: DNT თავსართის გაგზავნა, რომ ვებგვერდებს უთხრათ, რომ არ გნებავთ, ტრეკინგი განახორციელონ

en: Show Only Once
ka: მხოლოდ ერთხელ ჩვენება

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
ka: სანიშნების პანელზე მხოლოდ დანიშნული სანიშნების ჩვენება

en: Site
ka: საიტი

en: Site Policy
ka: საიტის პოლიტიკა

en: Site name:
ka: საიტის სახელი:

en: Smart
ka: ჭკვიანი

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
ka: ზოგიერთი ვებგვერდი სტატუსის ზოლის ტექსტს ცვლის, <i>window.status</i> ან <i>window.defaultStatus</i> ფუნქციებით, რითიც ხელს უშლის რეალური ბმულის გამოტანას. ეს ფუნქცია ამნაირების წამლობის ხერხზე მიუთითებს.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ka: ზოგიერთი ვებგვერდი თავსი ფანჯრის მდებარეობას თვითონ, <i>window.moveBy()</i> ან <i>window.moveTo()</i> ფუნქციებით ცვლის. ეს პარამეტრი წყვეტს, როგორ უწამლოს ამნაირებს.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ka: ზოგიერთი ვებგვერდი თავისი ფანჯრის ზომას თვითონ ცვლის, <i>window.resizeBy()</i> ან <i>window.resizeTo()</i> ფუნქციებით. ეს პარამეტრი მიუთითებს, როგორ ვუწამლოთ ამნაირებს.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
ka: ზოგიერთი ვებგვერდი ცდილობს, ფოკუსი, თავის თავზე <i>window.focus()</i> ფუნქციით გადაიტანოს. ეს ჩვეულებრივ იწვევს ამ ფანჯრის წინ გადმოწევას, რითიც თქვენს სამუშაოს გაგაწყვეტინებთ. ეს პარამეტრი ამნაირებისთვის წამლობის ხერს მიუთითებს.

en: Stylesheets
ka: სტილის ფურცლები

en: Suppress background images
ka: ფონის სურათების აკრძალვა

en: Tab bar position
ka: ჩანართების ზოლის მდებარეობა

en: Tabs Behavior
ka: ჩანართების ქცევა

en: The custom directory to store cache
ka: ქეშის საქაღალდის მითითება

en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
ka: მაქსიმალური ადგილი დისკზე ან მეხსიერებაში, რომელიც კეშისთვის იქნება გამოყენებული. როცა ზღვარი მიღწეული იქნება, ძველი გვერდები წაიშლება, რათა ადგილი ახლებს დაუთმონ

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
ka: შეიყვანეთ სასურველი საწყისი გვერდი

[ctx: The user gave a custom user agent string an empty or duplicate name]
en: Invalid user agent names:
ka: არასწორი მომხმარებლის აგენტის სახელები:

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
ka: ეს იმ ვებგვერდის ბმულია, რომელსაც Konqueror გაშვებისას გაჩვენებთ.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
ka: ეს იმ ვებგვერდის ბმულია, სადაც Konqueror გადავა, როცა "საწყისი გვერდის" ღილაკს დააწვებით.

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
ka: ფიქსირებული-ზომის მქონედ მონიშნული ტექსტის საჩვენებელი ფონტი.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
ka: ვებგვერდის ნორმალური ტექსტის საჩვენებელი ფონტი.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
ka: Fantasy font-ად მონიშნული ტექსტის საჩვენებელი ფონტი.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
ka: Italic-ად მონიშნული ტექსტის საჩვენებელი ფონტი.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
ka: Sans-serif-ად მონიშნული ტექსტის საჩვენებელი ფონტი.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
ka: Serif-ად მონიშნული ტექსტის საჩვენებელი ფონტი.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
ka: ეს ბმულის ფილტრების სიაა, რომელიც ყველა ჩაშენებულ გამოსახულებაზე და მედიის ობიექტებზე გადატარდება.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
ka: ეს ფარდობითი ფონტის ზომაა, რომელსაც Konqueror ვებგვერდების საჩვენებლად იყენებს.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
ka: ეს გკითხავთ, გნებავთ თუ არა ფანჯრის დახურვა, როცა მასში ერთზე მეტი ჩანართია ღია.

en: This will display close buttons inside each tab.
ka: თითოეული ჩანართისთვის დახურვის ღილაკის ჩვენება.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
ka: ეს გამოაჩენს ჩანართების ველს, მხოლოდ, თუ არსებობს ორი ან მეტი ჩანართი. სხვა შემთხვევაში ის ყოველთვის ხილულია.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
ka: ეს სხვადასხვა სიტუაციებში ახალი ფანჯრის მაგიერ ახალ ჩანართს გახსნის. მაგალითად მაშინ, როცა ბმულს ან საქაღალდეს შუა თაგუნას ღილაკით დააწკაპუნებთ.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
ka: ეს გახსნის ახალ ჩანართს, რომელიც გაიხსნება გვერდისგან, რომელიც მიმდინარე ჩანართის შემდეგაა, უკანასკნელი ჩანართის მაგიერ.

en: U&se accessibility stylesheet
ka: &წვდომადობის სტილების ცხრილის გამოყენება

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
ka: გამორთეთ ეს, რომ ინტერნეტიდან გახსნილი PDF ფაილები სისტემური პარამეტრების მიხედვით გაიხსნას

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
ka: გამორთეთ ეს თოლია, რათა ვებგვერდების პაროლის შენახვა აღარ მოგთხოვოთ

en: Und&erline links:
ka: ბმულების ხაზის გასმა:

en: Update
ka: განახლება

en: Us&e default stylesheet
ka: ნაგულისხმები სტილების ცხრილის გამოყენება

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Use &default identification
ka: ნაგულისხმები იდენტიფიკაციის &გამოყენება

en: Use &user-defined stylesheet
ka: &მომხმარებლის სტილის ცხრილის გამოყენება

en: Use Global
ka: გლობალურის გამოყენება

en: Use Language Encoding
ka: ენის კოდირების გამოყენება

en: Use a custom directory to keep the cache
ka: ქეშის საქაღალდის ხელით მითითება

en: Use custom &background color
ka: &ფონის ფერის მითითება

en: Use global
ka: გლობალურის გამოყენება

en: Use same color for all text
ka: ყველა ტექსტისთვის იგივე ფერის გამოყენება

en: Use same family for all text
ka: ყველა ტექსტისთვის ფონტის იგივე ოჯახის გამოყენება

en: Use setting from global policy.
ka: პარამეტრის გლობალური პოლიტიკიდან აღება.

en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: When Efficient
ka: როცა ეფექტურია

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
ka: თუ ამას ჩართავთ, ამჟამად აქტიური ჩანართის დახურვისას ფოკუსი წინაზე გამოყენებულ ან გახსნილ ჩანართზე გადართვის მაგიერ, მიმდინარე ჩანართის მარჯვნივ არსებულ ჩანართზე გადაერთვება.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
ka: როცა ჩართულია, დაბლოკილი გამოსახულებები ვებგვერდებიდან სრულად წაიშლება. წინააღმდეგ შემთხვევაში გამოყენებული იქნება 'დაბლოკილი' გამოსახულების ადგილმჭერი.

en: When splitting a view
ka: ხედის გაყოფისას

en: When starting up, restore state from last time
ka: გაშვებისას, ბოლო მდგომარეობის აღდგენა

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
ka: თუ დააწკაპუნებთ ბმულზე სხვა KDE-ის პროგრამაში ან გამოიძახებთ kfmclient-ს ბმულის გასახსნელად, მიმდინარე სამუშაო მაგიაზე არაჩაკეცილ Konqueror-ს მოვძებნი და თუ ვიპოვი, ბმული მასში ახალ ჩანართში გაიხსნება. სხვა შემთხვევაში მოთხოვნილი ბმულით ახალ ფანჯარას გაგიხსნით.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
ka: თუ დააწკაპუნებთ ჩანართს თაგუნას შუა ღილაკით ან თაგუნას ბორბლით, ის ჩანართს დახურავს.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
ka: თუ ჩართულია, JavaScript-ის მხტუნარას ახალ ფანჯარაში გაიხსნება თუ ახალ ჩანართში.

en: Yes
ka: კი

en: You must first enter a domain name.
ka: ჯერ დომენის სახელი უნდა შეიყვანო.

en: You must first select a policy to be changed.
ka: შესაცვლელად ჯერ პოლიტიკა უნდა აირჩიოთ.

en: You must first select a policy to delete.
ka: წასაშლელად ჯერ საჭიროა, აირჩიოთ პოლიტიკა.

[ctx: animations]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: animations]
en: Enabled
ka: ჩართულია

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
ka: ყოველთვის

[ctx: soft scrolling]
en: Never
ka: არასდროს

en: there are multiple templates with the same name
ka: არსებობს ერთზე მეტი ნიმუში იგივე სახელით

en: there are templates with empty names
ka: არსებობს ნიმუშები ცარიელი სახელით

[ctx: underline]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: underline]
en: Enabled
ka: ჩართულია
