plasma-workspace - en to ka translation catalogue (109 entries)

[ctx: @action: button]
en: Delete %1
ka: %1-ის წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
ka: ახალი მომხმარებლის დამატება…

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
ka: აირჩიეთ ფაილი…

[ctx: @action:button]
en: Go Back
ka: უკან დაბრუნება

[ctx: @action:button]
en: Initials
ka: ინიციალები

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
ka: ადგილმჭერის ხატულა

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
ka: ახლის დამატება…

[ctx: @action:button Cancel creating new user]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @action:button Create a new user]
en: Create
ka: შექმნა

[ctx: @info]
en: Failed to crop image: %1
ka: სურათიდან ამოჭრა ჩავარდა: %1

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
ka: თითის ანაბეჭდების გამოყენება პაროლის მაგიერ ეკრანის განბლოკვისას, აპლიკაციებისთვის ადმინისტრატორის უფლებების მინიჭებისას და ბრძანების სტრიქონიდან ავტორიზაციის მომთხოვნი აპლიკაციებისთვის შეგიძლიათ.<nl/><nl/>სისტემაში თითის ანაბეჭდით შესვლა ჯერჯერობით მხარდაუჭერელია.

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, consider changing the password on your default KWallet to match it.
ka: ახლა, როცა შეცვალეთ შესვლის პაროლი, შეიძლება, ასევე გნებავთ შეცვალოთ პაროლი თქვენს ნაგულისხმევ KWallet-ზეც, რომ ისინი ერთმანეთს ემთხვეოდეს.

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
ka: თითი ჩაწერილია

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in, so their files cannot be deleted. Delete just the account instead?<nl/><nl/>This will make %1 unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
ka: %1 ამჟამად შესულია სისტემაში, ასე რომ, მათ ფაილებს ვერ წაშლით. გნებავთ, უბრალოდ, ანგარიში წავშალო?<nl/><nl/>ეს სისტემაში %1-ის შესვლას შეუძლებელს გახდის და შეიძლება, უცნაური რაღაცები მოუვიდეს, სანამ სისტემიდან გავა.

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in. Deleting the account will make them unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
ka: %1 ამჟამად შესულია სისტემაში. ანგარიშის წაშლა მათი სისტემაში თავიდან შესვლას შეუძლებელს გახდის და მათ შეიძლება, უცნაური რაღაცები შეამჩნიონ, სანამ გავლენ სისტემიდან.

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
ka: მომხმარებლის პროფილის ჩასასწორებლად დააწექით გამოტოვების ღილაკს

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
ka: მომხმარებლის ავატარის ადგილმჭერი ხატულა

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
ka: გამჭვირვალე ქარვა

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
ka: იისფერი ბახო

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
ka: დამწვარი ნახშირი

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
ka: შავი ყავა

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
ka: დრაკონის ხილი

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
ka: ენერგიული ფლამინგო

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
ka: არაფერია

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
ka: ლიმონი-ლაიმი

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
ka: ხშირი ჭალა

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
ka: ფურცლის სრულყოფილება

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
ka: ლურჯი პლაზმა

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
ka: იისფერი პომპონი

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
ka: პარკეტი

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
ka: შუშხუნა სხივი

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
ka: ტკბილი კარტოფილი

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
ka: თბილი იხვინჯა

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
ka: სიმწვანეშეპარული შარმი

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
ka: გამოსახულების ფაილები (ყველა ძირითიადი ფაილის ტიპი) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @title]
en: Change Avatar
ka: ავატარის შეცვლა

[ctx: @title]
en: Choose a picture
ka: აირჩიეთ სურათი

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User Without Deleting Files?
ka: წავშალო სისტემაში შესული მომხმარებელი ფაილების წაშლის გარეშე?

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User?
ka: წავშალო სისტემაში შესული მომხმარებელი?

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
ka: მონიშნეთ სურათის ალაგი

en: Account type:
ka: ანგარიშის ტიპი:

en: Add
ka: დამატება

en: Administrator
ka: ადმინისტრატორი

en: An unknown error has occurred.
ka: უცნობი შეცდომა.

en: Cancel
ka: გაუქმენა

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
ka: ანგარიშის ტიპს სტანდარტულზე ვერ შევცვლი, თუ სისტემაში კიდევ ერთი ადმინისტრატორი მაინც არ არსებობს. მის გარეშე ავთენტიკაციას ვერ განახორციელებთ ან მოითხოვს root მომხმარებლის პაროლის დაუცველ გამოყენებას.

en: Change Password
ka: პაროლის შეცვლა

en: Change Wallet Password
ka: საფულის პაროლის შეცვლა

en: Change Wallet Password?
ka: გნებავთ საფულის პაროლის შეცვლა?

en: Change avatar
ka: აირჩიეთ ავატარი

en: Configure Fingerprint Authentication…
ka: ანაბეჭდებით ავთენტიკაციის მორგება…

en: Configure Fingerprints
ka: ანაბეჭდების მორგება

en: Confirm password
ka: პაროლის დადასტურება

en: Confirm password:
ka: პაროლის დადასტურება:

en: Could not get permission to save user %1
ka: მომხმარებლის (%1) ჩაწერის წვდომა აკრძალულია

en: Create User
ka: მომხმარებლის შექმნა

en: Delete User…
ka: მომხმარებლის წაშლა…

en: Delete files
ka: ფაილების წაშლა

en: Delete fingerprint
ka: ანაბეჭდის წაშლა

en: Done
ka: დასრულებულია

en: Email address:
ka: ელფოსტის მისამართი:

en: Failed to resize image: opening temp file failed
ka: გამოსახულების ზომის შეცვლის შეცდომა: დროებითი ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
ka: გამოსახულების ზომის შეცვლის შეცდომა: დროებითი ფაილის ჩაწერის შეცდომა

en: Finger not centered on the reader. Try again.
ka: თითი წაკითხელის შუაში არ დევს. თავიდან სცადეთ.

en: Fingerprint enrollment has failed.
ka: ანაბეჭდების მორგების შეცდომა.

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
ka: KWallet-ი წარმოადგენს პაროლების მმართველ პროგრამას, რომელიც ინახავს Wifi-ის და სხვა დაშიფრული რესურსების პაროლებს. მას თავისი პაროლი გააჩნია, მაგრამ თუ ეს პაროლი ემთხვევა მომხმარებლის პაროლს, საფულე თვითონ განიბლოკება.

en: Keep files
ka: ფაილების დატოვება

en: Leave Unchanged
ka: შეუცვლელად დატოვება

en: Name:
ka: სახელი:

en: No fingerprint device found.
ka: ანაბეჭდების წამკითხველი მოწყობილობა ნაპოვნი არაა.

en: No fingerprints added
ka: ანაბეჭდები დამატებული არაა

en: Other Accounts
ka: სხვა ანგარიშები

en: Password
ka: პაროლი

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Passwords must match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Pick a finger to enroll
ka: აირჩიეთ ჩასაწერი თითი

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარცხენა საჩვენებელი თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარცხენა ნეკა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარცხენა შუა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარცხენა არათითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარცხენა ცერა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარჯვენა საჩვენებელი თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარჯვენა ნეკა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარჯვენა შუა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარჯვენა არათითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ მოათავსოთ თქვენი მარჯვენა ცერა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარცხენა საჩვენებელი თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარცხენა ნეკა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარცხენა შუა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარცხენა არათითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარცხენა ცერა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარჯვენა საჩვენებელი თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარჯვენა ნეკა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარჯვენა შუა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარჯვენა არათითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
ka: გთხოვთ ბევრჯერ გადაუსვათ თქვენი მარჯვენა ცერა თითი ანაბეჭდის სენსორზე.

en: Re-enroll finger
ka: თითის თავიდან ჩაწერა

en: Remove your finger from the reader, and try again.
ka: აიღეთ თქვენი თითი წამკითხველიდან და თავიდან სცადეთ.

en: Retry scanning your finger.
ka: თითის სკანირება თავიდან სცადეთ.

en: Set Password
ka: პაროლის დაყენება

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Swipe too short. Try again.
ka: ძალიან მოკლედ გაუსვით. თავიდან სცდეთ.

en: The device was disconnected.
ka: მოწყობილობა გათიშულია.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
ka: მოწყობილობაში მეტი ადგილი აღარაა. წაშალეთ სხვა ანაბეჭდები და თავიდან სცადეთ.

en: There was an error while saving changes
ka: ცვლილებების შენახვის შეცდომა

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: What is KWallet?
ka: რა არის საფულე?

en: Your Account
ka: თქვენი ანგარიში
