powerdevil - en to ka translation catalogue (141 entries)

[ctx: @accessible:name:button]
en: Choose run conditions for command or script
ka: აირჩიეთ სკრიპტის ან ბრძანების გაშვების პირობა

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action performed at critical battery level
ka: ელემენტის მუხტის კრიტიკულ დონემდე დაცემისას შესრულებული ქმედება

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the laptop lid is closed
ka: ქმედება, როცა ლეპტოპს დახურავთ

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the power button is pressed
ka: ქმედება რომელის შესრულდება, როცა ჩართვის ღილაკს დააწვებით

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the system is idle
ka: ქმედება, რომელიც შესრულდება, როცა სისტემა უქმადაა

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: When sleeping, enter this power-save mode
ka: ძილისას, გადასვლა ამ ენერგის დაზოგვის რეჟიმზე

[ctx: @accessible:name:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to power profile
ka: გადართვა კვების პროფილზე

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Critical battery level
ka: ელემენტის მუხტის კრიტიკული დონე

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Duration of inactivity before the command or script runs
ka: არააქტიურობის პერიოდი, სანამ სკრიპტი ან ბრძანება გაეშვება

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level
ka: ელემენტის მუხტის დაბალი დონე

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level for peripheral devices
ka: მუხტის დაბალი დონე პერიფერიული მოწყობილობებისათვის

[ctx: @accessible:name:textfield]
en: Command or script when inactive
ka: ბრძანება ან სკრიპტი, როცა არააქტიურია

[ctx: @action:button]
en: Advanced Power &Settings…
ka: ენერგიი&ს დამატებითი პარამეტრები…

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose script file
ka: აირჩიეთ სკრიპტის ფაილი

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose…
ka: არჩევა…

[ctx: @info]
en: Regularly charging the battery close to 100%, or fully discharging it, may accelerate deterioration of battery health. By limiting the maximum battery charge, you can help extend the battery lifespan.
ka: ელემენტის რეგულარულად 100%-მე დატენვამ ან სრულად განმუხტვამ შეიძლება ელემენტის სიცოცხლის დრო შეამციროს. მაქსიმალური ელემენტის მუხტის კონტროლით, შეგუძლიათ, ელემენტის სიცოცხლის დრო საგრძნობლად გაზარდოთ.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter command or script file
ka: შეიყვანეთ ბრძანება ან სკრიპტის ფაილი

[ctx: @info:status]
en: Disabling automatic suspend will result in higher energy consumption.
ka: ავტომატური ძილის გათიშვამ, შეიძლება, უფრო მეტი ენერგიის ხარჯვამდე მიგიყვანოთ.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for reaching the critical battery level is now unsupported on your system. Please select a different one.
ka: ქმედება, რომელიც ადრე დააყენეთ ელემენტის კრიტიკული დონისთვის, ახლა თქვენს სისტემაზე მხარდაუჭერელია. აირჩიეთ სხვა ქმედება.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the lid is closed is now unsupported on your system. Please select a different one.
ka: ქმედება, რომელიც ადრე ნოუთბუქის დახურვისას შესასრულებლად დააყენეთ, თქვენს სისტემაზე მხარდაჭერილი აღარაა. აირჩიეთ სხვა ქმედება.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the power button is pressed is now unsupported on your system. Please select a different one.
ka: ქმედება, რომელიც ადრე ჩართვის ღილაკის დაჭერისთვის დააყენეთ, თქვენს სისტემაზე მხარდაჭერილი აღარაა. აირჩიეთ სხვა ქმედება.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured to happen when inactive is now unsupported on your system. Please select a different one.
ka: ქმედება, რომელიც ადრე მოირგეთ, რომ მოხდეს არააქტიურობის დროს, თქვენს სისტემაზე მხარდაჭერილი აღარაა. აირჩიეთ სხვა ქმედება.

[ctx: @info:status]
en: The screen will not be dimmed because it is configured to turn off sooner.
ka: ეკრანი არ გამუქდება, რადგან ის უფრო მალე გამოირთვება.

[ctx: @info:status]
en: The sleep mode you had previously configured is now unsupported on your system. Please select a different one.
ka: ძილის რეჟიმი, რომელიც ადრე მოირგეთ, თქვენს სისტემაზე მხარდაჭერილი აღარაა. აირჩიეთ სხვა რეჟიმი.

[ctx: @info:status]
en: You might have to disconnect and re-connect the power source to start charging the battery again.
ka: თქვენ შეიძლება მოგიწიოთ ენერგიის წყაროს გათიშვა და ხელახლა დაკავშირება, რომ კვლავ დაიწყოთ ელემენტის დამუხტვა.

[ctx: @info:status A long duration until suspend/shutdown]
en: A long duration will result in higher energy consumption.
ka: დიდი ხანგრძლივობა უფრო მეტი ენერგიის ხარჯვას გამოიწვევს.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge for peripheral devices will be considered low when it reaches this level.
ka: პერიფერიული მოწყობილობის ელემენტის დონე ჩაითვლება დაბლად, როცა ის ამ დონეზე ჩამოვა.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered critical when it drops to this level. After a brief warning, the system will automatically suspend or shut down, according to the configured critical battery level action.
ka: ელემენტის მუხტი ჩაითვლება კრიტიკულად, როცა ის ამ დონეზე ჩამოვა. მოკლე გაფრთხილების შემდეგ სისტემა ავტომატურად დაიძინებს ან გამოირთვება იმაზე დამოკიდებულებით, რა გაქვთ არჩეული კრიტიკული ელემენტის დონის ქმედებაში.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered low when it drops to this level. Settings for low battery will be used instead of regular battery settings.
ka: ელემენტის მუხტი ჩაითვლება დაბლად, როცა ის ამ დონეზე ჩამოვა. ელემენტის ჩვეულებრივი პარამეტრების მაგიერ დამჯდარი ელემენტის პარამეტრებს გამოვიყენებ.

[ctx: @label:button]
en: Related pages:
ka: მსგავსი გვერდები:

[ctx: @label:button]
en: Run command or script:
ka: ბრძანების ან სკრიპტის გაშვება:

[ctx: @label:checkbox]
en: &Battery protection:
ka: &ელემენტის დაცვა:

[ctx: @label:checkbox]
en: &Media playback:
ka: &მედიის დაკვრა:

[ctx: @label:combobox After X minutes]
en: &Turn off screen:
ka: &ეკრანის გამორთვა:

[ctx: @label:combobox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically:
ka: &ავტომატური მინავლება:

[ctx: @label:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to po&wer profile:
ka: გადართვა &კვების პროფილზე:

[ctx: @label:combobox Power action such as sleep/hibernate that will be executed when the critical battery level is reached]
en: A&t critical level:
ka: &კრიტიკული დონისას:

[ctx: @label:combobox Sleep mode selection - suspend to memory, disk or both]
en: When sleeping, enter:
ka: ძილისას, გადასვლა:

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When &power button pressed:
ka: როცა &კვების ღილაკს დააწვებით:

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When laptop &lid closed:
ka: როცა ლეპტოპს &დახურავთ:

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the system is idle]
en: When &inactive:
ka: როცა &არააქტიურია:

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change key&board brightness:
ka: კლავიატურის &სიკაშკაშის შეცვლა:

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change scr&een brightness:
ka: &ეკრანის სიკაშკაშის შეცვლა:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Run command or script after:
ka: ბრძანების ან სკრიპტის გაშვება დრის შემდეგ:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Turn off screen after:
ka: &ეკრანის გამორთვა:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: When locked, turn off screen after:
ka: &როცა ჩაკეტილია, ეკრანის გამორთვა:

[ctx: @label:spinbox Battery will start charging again when this charge percentage is reached, after having hit the stop-charging threshold earlier]
en: Start charging once &below:
ka: დატენვა დაიწყება, როცა მუხტი მითითებულ დონეზე და&ბლა ჩამოვა:

[ctx: @label:spinbox Battery will stop charging when this charge percentage is reached]
en: &Stop charging at:
ka: &დატენვის შეჩერება მუხტის დონისას:

[ctx: @label:spinbox Critical battery level percentage for the main power supply battery]
en: Cr&itical level:
ka: &კრიტიკული დონე:

[ctx: @label:spinbox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically after:
ka: &ავტომატური მინავლება:

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for peripheral devices]
en: Low level for peripheral d&evices:
ka: მუხტის დაბალი დონე პერიფერიული &მოწყობილობებისათვის:

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for the main power supply battery]
en: &Low level:
ka: &მუხტის დაბალი დონე:

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Enter command or choose script file
ka: შეიყვანეთ ბრძანება ან აირჩიეთ სკრიპტის ფაილი

[ctx: @label:textfield Command or script to run]
en: When i&nactive:
ka: როცა ა&რააქტიურია:

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&ntering "%1" state:
ka: "%1" მდგომარეობაზე გადასვლისას:

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&xiting "%1" state:
ka: "%1" მდგომარეობიდან &გამოსვლისას:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when entering "%1" state
ka: სკრიპტი ან ბრძანება "%1" მდგომარეობაზე გადასვლისას

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when exiting "%1" state
ka: სკრიპტი ან ბრძანება "%1" მდგომარეობიდან გასვლისას

[ctx: @option:combobox]
en: %1 minute | %1 minutes
ka[0]: %1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

[ctx: @option:combobox]
en: %1 second | %1 seconds
ka[0]: %1 წამი
ka[1]: %1 წამი

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 minute | After %1 minutes
ka[0]: %1 წუთის შემდეგ
ka[1]: %1 წუთის შემდეგ

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 second | After %1 seconds
ka[0]: %1 წამის შემდეგ
ka[1]: %1 წამის შემდეგ

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 minute | Run after %1 minutes
ka[0]: გაშვება %1 წუთის შემდეგ
ka[1]: გაშვება %1 წუთის შემდეგ

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 second | Run after %1 seconds
ka[0]: გაშვება %1 წამის შემდეგ
ka[1]: გაშვება %1 წამის შემდეგ

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values]
en: Custom…
ka: ხელით…

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values (caution: watch for string length)]
en: Custom…
ka: ხელით…

[ctx: @option:combobox Dim screen automatically]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
ka: დაბალანსებული

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
ka: წარმადობა

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
ka: ენერგიის შენახვა

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 minute | %1 minutes
ka[0]: %1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 second | %1 seconds
ka[0]: %1 წამი
ka[1]: %1 წამი

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 minute | When locked: %1 minutes
ka[0]: როცა დაბლოკილია: %1 წთ
ka[1]: როცა დაბლოკილია: %1 წთ

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 second | When locked: %1 seconds
ka[0]: როცა დაბლოკილია: %1 წამი
ka[1]: როცა დაბლოკილია: %1 წამი

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: Immediately
ka: როცა დაბლოკილია: დაუყოვნებლივ

[ctx: @option:combobox Turn off screen after X minutes regardless of lock screen (caution: watch for string length)]
en: When locked and unlocked
ka: როცა დაბლოკილია და განბლოკილია

[ctx: @text:action:menu Command or script to run]
en: When inactive
ka: როცა არააქტიურია

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When entering "%1" state
ka: "%1" მდგომარეობაზე გადასვლისას

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When exiting "%1" state
ka: "%1" მდგომარეობიდან გამოსვლისას

[ctx: @text:button Determine what will trigger a command or script to run in this power state]
en: Choose run conditions
ka: აირჩიეთ გაშვების პირობები

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Activities
ka: ქმედებები

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Desktop Session
ka: სამუშაო მაგიდის სესია

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Screen Locking
ka: ეკრანის დაბლოკვა

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management notification category]
en: Notifications: Power Management
ka: გაფრთხილებები: კვების მართვა

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management shortcut category]
en: Shortcuts: Power Management
ka: მალსახმობები: კვების მართვა

[ctx: @text:checkbox]
en: Limit the maximum battery charge
ka: ელემენტის მაქსიმალური დატენვის დაყენება

[ctx: @text:checkbox]
en: Pause media players when suspending
ka: ძილისთვის მომზადებისას მედიის დამკვირებელის შეჩერება

[ctx: @text:checkbox Trigger laptop lid action even when an external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
ka: მაშინაც კი, როცა გარე ეკრანია მიერთებული

[ctx: @text:placeholdermessage]
en: Power Management settings could not be loaded
ka: ენერგიის მართვის პარამეტრების ჩატვირთვა შეუძლებელია

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: days
ka: დღე

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: hours
ka: საათი

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: milliseconds
ka: მილიწამი

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: minutes
ka: წუთი

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: months
ka: თვე

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: seconds
ka: წამი

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: weeks
ka: კვირა

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: years
ka: წელი

[ctx: @title]
en: Advanced Power Settings
ka: ენერგიის დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @title:group]
en: Battery Levels
ka: ელემენტის დონეები

[ctx: @title:group]
en: Charge Limit
ka: დატენვის ლიმიტი

[ctx: @title:group]
en: Display and Brightness
ka: ეკრანი და სიკაშკაშე

[ctx: @title:group]
en: Other Settings
ka: სხვა პარამეტრები

[ctx: @title:group]
en: Suspend Session
ka: სესიის შეჩერება

[ctx: @title:group Miscellaneous power management settings that didn't fit elsewhere]
en: Other Settings
ka: სხვა პარამეტრები

[ctx: @title:window]
en: Choose script file
ka: აირჩიეთ სკრიპტის ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Custom Duration
ka: ხანგრძლივობის მორგება

en: Do nothing
ka: არაფრის გაკეთება

en: Hibernate
ka: პროგრამული ძილი

en: Hybrid sleep
ka: ჰიბრიდული ძილი

en: Leave unchanged
ka: უცვლელად დატოვება

en: Lock screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: On AC Power
ka: შეერთებულია დენის წყაროში

en: On Battery
ka: ელემენტზე

en: On Low Battery
ka: დამჯდარ ელემენტზე

en: Open "Activities" settings page
ka: "ქმედებების" მორგების გვერდის გახსნა

en: Open "Desktop Session" settings page
ka: "სამუშაო მაგიდის სესიის" მორგების გვერდის გახსნა

en: Open "Notifications" settings page, "Power Management" section
ka: გახსენით "გაფრთხილების" მორგების გვერდი, "კვების მართვის" სექცია

en: Open "Screen Locking" settings page
ka: "ეკრანის დაბლოკვის" მორგების გვერდის გახსნა

en: Open "Shortcuts" settings page, "Power Management" section
ka: გახსენით "მალსახმობების" მორგების გვერდი, "კვების მართვის" სექცია

en: Perform laptop lid action even when an external monitor is connected
ka: ლეპტოპის დახურვის ქმედების შესრულება მაშინაც კი, როცა გარე ეკრანია მიერთებული

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
ka: გამორთვა

en: Show logout screen
ka: გასვლის ეკრანის ჩვენება

en: Standby, then hibernate
ka: ჯერ ჩვეულებრივი ძილი, შემდეგ კი პროგრამული

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
ka: სესიის, ორივე, დისკზე და მეხსიერებაში შენახვა

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
ka: სესიის შენახვა მეხსიერებაში

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
ka: პროგრამულ ძილზე გადართვა უქმეობის პერიოდის შემდეგ

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation when battery runs low
ka: პროგრამულ ძილზე გადართვა, როცა ელემენტის მუხტი ძალიან დაბალია

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ka: ძილი

[ctx: Suspend to RAM]
en: Standby
ka: უქმე

en: The Power Management Service appears not to be running.
ka: კვების მართვის სერვისი მგონი გაშვებული არაა.

[ctx: The unit of the time input field]
en: day | days
ka[0]: დღე
ka[1]: დღე

[ctx: The unit of the time input field]
en: hour | hours
ka[0]: საათი
ka[1]: საათი

[ctx: The unit of the time input field]
en: millisecond | milliseconds
ka[0]: მილიწამი
ka[1]: მილიწამი

[ctx: The unit of the time input field]
en: minute | minutes
ka[0]: წუთი
ka[1]: წუთი

[ctx: The unit of the time input field]
en: month | months
ka[0]: თვე
ka[1]: თვე

[ctx: The unit of the time input field]
en: second | seconds
ka[0]: წამი
ka[1]: წამი

[ctx: The unit of the time input field]
en: week | weeks
ka[0]: კვირა
ka[1]: კვირა

[ctx: The unit of the time input field]
en: year | years
ka[0]: წელი
ka[1]: წელი

en: Toggle screen on/off
ka: ეკრანის ჩართვა/გამორთვა

en: Turn off screen
ka: ეკრანის გამორთვა
