kscreen - en to ka translation catalogue (102 entries)

en: %1 Hz
ka: %1 ჰც

en: &Keep
ka: &შენარჩუნება

en: &Revert
ka: &დაბრუნება

en: 90° Clockwise
ka: 90° საათის ისრის მიმართულებით

en: 90° Counterclockwise
ka: 90° საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით

[ctx: @action:button]
en: Calibrate HDR Brightness…
ka: HDR სიკაშკაშის კალიბრაცია…

[ctx: @action:button]
en: Select ICC profile…
ka: აირჩიეთ ICC პროფილი…

[ctx: @action:button Briefly show the display name in a popup label on each screen]
en: Identify Screens
ka: ეკრანების იდენტიფიკაცია

[ctx: @action:button Edit the arrangement of display outputs]
en: Edit Arrangement
ka: დალაგების ჩასწორება

[ctx: @action:button Shrink the height of a view]
en: Collapse
ka: ჩამოშლა

[ctx: @info]
en: All displays are disabled. Enable at least one.
ka: ყველა ეკრანი გამორთულია. საჭიროა ერთი მაინც ჩართოთ.

[ctx: @info]
en: Determines how much padding is put around the image sent to the display to compensate for part of the content being cut off around the edges.<nl/><nl/>This is sometimes needed when using a TV as a screen.
ka: დაადგენს, რამდენითაა საჭირო შევსება გამოსახულების გარშემო, რომელიც საჩვენებლადაა განკუთვნილი, რომ მოხდეს იმ ნაწილების კომპენსაცია, რომელის გამოსახულებას წიბოებთან მოეჭრება.<nl/><nl/>ეს ხანდახან დაგჭირდებათ, როცა ეკრანად ტელევიზორს იყენებთ.

[ctx: @info]
en: Determines whether the range of possible color values needs to be limited for the display. This should only be changed if the colors on the screen look washed out.
ka: განსაზღვრავს, საჭიროა თუ არა ნაჩვენები ფერების რაოდენობის შეზღუდვა. ეს, მხოლოდ, მაშინ შეცვალეთ, თუ ეკრანი გარეცხილს წააგავს.

[ctx: @info]
en: Gaps between displays are not supported. Make sure all displays are touching.
ka: ეკრანებს შორის ადგილი მხარდაუჭერელია. დარწმუნდით, რომ ყველა ეკრანი ეხება.

[ctx: @info]
en: This determines which screen your main desktop appears on, along with any Plasma Panels in it. Some older games also use this setting to decide which screen to appear on.<nl/><nl/>It has no effect on what screen notifications or other windows appear on.
ka: განსაზღვრავს, თქვენი მთავარი სამუშაო მაგიდა და პანელი რომელ ეკრანზე გამოჩნდება. ზოგიერთი ძველი თამაში ასევე იყენებს მას, რომ განსაზღვროს, რომელ ეკრანზე გამოჩნდეს <nl/><nl/>. იმაზე, გაფრთხილებები და სხვა ფანჯრები რომელ ეკრანზე გამოჩნდება, ეფექტი არ გააჩნია.

[ctx: @info]
en: “%1” is the only refresh rate supported by this display at the current resolution.
ka: "%1" ამ ეკრანის მიერ მხარდაჭერილ ერთადერთი განახლების სიხშირეს წარმოადგენს მიმდინარე გარჩევადობისთვის.

[ctx: @info]
en: “%1” is the only refresh rate supported by this display.
ka: "%1" ამ ეკრანის მიერ მხარდაჭერილ ერთადერთ განახლების სიხშირეს წარმოადგენს.

[ctx: @info]
en: “%1” is the only resolution supported by this display.
ka: "%1" ამ ეკრანის მიერ მხარდაჭერილ ერთად ერთ გაფართოებას წარმოადგენს.

[ctx: @info accessible description of slider value]
en: in percent of regular scale
ka: ჩვეულებრივი შკალის პროცენტებში

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter ICC profile path…
ka: შეიყვანეთ ICC პროფილის ბილიკი…

[ctx: @info:tooltip]
en: DDC/CI is a feature supported by many monitors. Plasma can use it to adjust screen brightness with desktop controls, as if using the monitor's own hardware buttons and OSD menu.
ka: DDC/CI ფუნქციაა, რომლის მხარდაჭერაც ბევრ ეკრანს გააჩნია. Plasma-ს შეუძლია, გამოიყენოთ ის ეკრანის სიკაშკაშის სამართავად, თითქოს ეკრანის აპარატურულ ღილაკებს და OSD მენიუს იყენებდეთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: EDR allows viewing HDR content on SDR displays by dynamically adjusting the backlight.<nl/><nl/>Note that this increases battery usage while viewing HDR content.
ka: EDR საშუალებას გაძლევთ, იხილოთ HDR შემცველობა SDR ეკრანზე უკუნათების დინამიკურად გასწორებით.<nl/><nl/>დაიმახსოვრეთ, რომ ეს მეტ ელემენტს ხარჯავს HDR შემცველობის დათვალიერებისას.

[ctx: @info:tooltip]
en: HDR allows compatible applications to show brighter and more vivid colors.
ka: HDR თავსებად აპლიკაციებს საშუალებას აძლევს, უფრო კაშკაშა და მკვეთრი ფერებით გამოჩნდეს.

[ctx: @info:tooltip]
en: ICC profiles aren’t compatible with HDR yet.
ka: ICC პროფილები, ჯერჯერობით, HDR-სთან თავსებადი არაა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Increases the intensity of sRGB content on the screen.
ka: ზრდის sRGB შემცველობის ინტენსივობას ეკრანზე.

[ctx: @info:tooltip]
en: Limits the color resolution of the image that is sent to the display. This does not affect screenshots or recordings.<nl/><nl/>Because the display is currently connected through a dock, automatic color resolution has been temporarily reduced to 8 bits to avoid common dock issues.<nl/><nl/>Due to graphics driver limitations, the actually used resolution cannot be known.
ka: ზღუდავს ფერის გაფართოებას გამოსახულებებისთვის, რომელიც ეკრანს ეგზავნება. ეს არ ეხება ეკრანის ანაბეჭდის აღებას და მის ჩაწერას.<nl/><nl/>იმის გამო, რომ ახლა ეკრანი დოკითაა მიერთებული, ზოგადი პრობლემების თავიდან ასაცილებლად ავტომატური ფერის გაფართოება დროებით შეიცვალა 8 ბიტამდე.<nl/><nl/>გრაფიკული დრაივერის შეზღუდვების გამო რეალურად გამოყენებული გაფართოების გაგება შეუძლებელია.

[ctx: @info:tooltip]
en: Limits the color resolution of the image that is sent to the display. This does not affect screenshots or recordings.<nl/><nl/>Limiting color resolution can be useful to work around display or graphics driver issues.<nl/><nl/>Due to graphics driver limitations, the actually used resolution cannot be known.
ka: ზღუდავს ფერის გაფართოებას გამოსახულებებისთვის, რომელიც ეკრანს ეგზავნება. ეს არ ეხება ეკრანის ანაბეჭდის აღებას და მის ჩაწერას.<nl/><nl/>ფერის გაფარტოების შეზღუდვა ეკრანის ან გრაფიკული დრაივერის შეზღუდვების გვერდით ასავლელად გამოიყენება.<nl/><nl/>გრაფიკული დრაივერის შეზღუდვების გამო რეალურად გამოყენებული გაფართოების გაგება შეუძლებელია.

[ctx: @info:tooltip]
en: Preferring color accuracy limits potentially inaccurate offloading of color operations to the display driver and increases the maximum color resolution.<nl/><nl/>Note that this setting can have a large impact on performance.
ka: ფერის სიზუსტისთვის მეტი პრიორიტეტის მინიჭებამ, შეიძლება, ფერების ოპერაციების დატვირთვის ვიდეობარათის დრაივერზე გადატანის უზუსტობები გამოიწვიოს და გაზარდოს მაქსიმალური ფერის გაფართოება.<nl/><nl/>გაითვალისწინეთ, რომ ამ პარამეტრის ცვლილებას, შეიძლება, წარმადობაზე დიდი გავლენა ჰქონდეს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Preferring efficiency simplifies the ICC profile to matrix+shaper, improving performance at the cost of color accuracy.<nl/><nl/>Note that changing this setting can have a large impact on performance.
ka: ეფექტურობისთვის პრიორიტეტის მინიჭება ამარტივებს ICC პროფილს მატრიცამდე+შეიპერამდე, რაც ზრდის წარმადობას ფერის სიზუსტის ხარჯზე.<nl/><nl/>დაიმახსოვრეთ, რომ ამ პარამეტრის შეცვლას, შეიძლება, წარმადობაზე დიდი გავლენა იქონიოს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Screen tearing reduces latency with most displays. Note that not all graphics drivers support this setting.
ka: ეკრანის დაჭრა ამცირებს დაყოვნებას უმეტესი ეკრანებისთვის. დაიმახსოვრეთ, რომ ამ პარამეტრის მხარდაჭერა, ბევრ დრაივერს არ გააჩნია.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the color profile built into the screen itself, if present. Note that built-in color profiles are sometimes wrong, and often inaccurate. For optimal color fidelity, calibration using a colorimeter is recommended.
ka: თუ არსებობს, ეკრანში ჩაშენებული ფერის პროფილის გამოყენება. დაიმახსოვრეთ, რომ ჩაშენებული ფერის პროფილები ხანდახან არასწორია, თან ხშირად. ფერების სისწორისთვის რეკომენდებულია, კალიბრაცია colorimeter-ით გააკეთოთ.

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: Built-in
ka: ჩაშენებული

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: ICC profile
ka: ICC პროფილი

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: %1 bits per color
ka: %1 ბიტი თითოეული ფერისთვის

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: Automatic  (%1 bits per color)
ka: ავტომატური  (%1 ბიტი თითოეული ფერისთვის)

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: Automatic (%1 bits per color)
ka: ავტომატური (%1 ბიტი თითოეული ფერისთვის)

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer color accuracy
ka: მირჩევნია ფერის სიზუსტე

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer efficiency
ka: მირჩევნია ეფექტურობა

[ctx: @label]
en: Brightness:
ka: სიკაშკაშე:

[ctx: @label]
en: Extended Dynamic Range:
ka: გაფართოებული დინამიკური შუალედი:

[ctx: @label]
en: High Dynamic Range:
ka: მაღალი დინამიკური დიაპაზონი:

[ctx: @label]
en: Screen tearing:
ka: ეკრანის დაჭრა:

[ctx: @label]
en: Sharpness:
ka: სიმკვეთრე:

[ctx: @label]
en: sRGB color intensity:
ka: sRGB ფერის ინტენსივობა:

[ctx: @label for a checkbox that says 'Enabled']
en: Device:
ka: მოწყობილობა:

[ctx: @label:listbox]
en: Color accuracy:
ka: ფერის სიზუსტე:

[ctx: @label:listbox]
en: Color profile:
ka: ფერის პროფილი:

[ctx: @label:listbox]
en: Limit color resolution to:
ka: ფერების გარჩევადობის შეზღუდვა:

[ctx: @option:check]
en: Control hardware brightness with DDC/CI
ka: აპარატურის სიკაშკაშის მართვა DDC/CI-ით

[ctx: @option:check]
en: Enable &HDR
ka: &HDR-ის ჩართვა

[ctx: @option:check]
en: Enable EDR
ka: EDR-ის ჩართვა

[ctx: @option:check The thing being allowed in fullscreen windows is screen tearing]
en: Allow in fullscreen windows
ka: სრულ ეკრანზე გაშლილი ფანჯრების დაშვება

[ctx: @title:window]
en: Change Priorities
ka: პრიორიტეტების შეცვლა

[ctx: @title:window]
en: Select ICC Profile
ka: აირჩიეთ ICC პროფილი

en: A new output has been added. Settings have been reloaded.
ka: ახალი გამოტანა დამატებულია. პარამეტრები თავიდან ჩაიტვირთა.

en: Adaptive sync:
ka: ადაპტიური სინქი:

en: All legacy applications will be scaled by the system to the correct size, however they will always look slightly blurry.
ka: ყველა მოძველებული აპლიკაცია გადიდდება სისტემის მიერ სწორ ზომამდე. მაგრამ ისინი ყოველთვის ბუნდოვნების იქნებიან.

en: Always
ka: ყოველთვის

en: An output has been removed. Settings have been reloaded.
ka: გამოტანილი წაშლილია. პარამეტრები თავიდან ჩაიტვირთა.

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Change Screen Priorities…
ka: ეკრანის პრიორიტეტების შეცვლა…

en: Display configuration reverted.
ka: ეკრანის კონფიგურაცია დაბრუნებულია.

en: Drag screens to re-arrange them
ka: ეკრანების გადასალაგებლად გადაათრიეთ ისინი

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Full
ka: სრული

en: Global scale changes will come into effect after the system is restarted.
ka: გადატარებულია ახალი გლობალური მასშტაბირება. ზოგიერთი ცვლილება ძალაში მხოლოდ სისტემის გადატვირთვის შემდეგ შევა.

en: Global scale:
ka: გლობალურის მასშტაბი:

en: Implementation error
ka: განხორციელების შეცდომა

en: Keep display configuration?
ka: დაიტოვებთ ამ პარამეტრებს?

en: Legacy applications (X11):
ka: მოძველებული აპლიკაციები (X11):

en: Legacy applications that support scaling will use it and look crisp, however those that don’t will not be scaled at all.
ka: მოძველებული აპლიკაციები, რომლებსაც მასშტაბირების მხარდაჭერა გააჩნია, გამოიყენებს მას. მაგრამ გაითვალისწინეთ, აპლიკაციები, რომლებსაც ამისი მხარდაჭერა არ გააჩნია, საერთოდ არ იქნებიან მასშტაბირებული.

en: Limited
ka: შეზღუდული

en: Lower priority
ka: პრიორიტეტის შემცირება

en: Manual
ka: ხელით

en: Never
ka: არასდროს

en: No KScreen backend found. Please check your KScreen installation.
ka: KScreen-ის უკანაბოლოები ვერ ვიპოვე. შეამოწმეთ KScreen-ს ფაილები.

en: No Rotation
ka: შეტრიალების გარეშე

en: None
ka: არაფერი

en: Only when in tablet mode
ka: მხოლოდ ტაბლეტის რეჟიმში

en: Opens a file picker for the ICC profile
ka: გახსნის ფაილის არჩევის ფანჯარას ICC პროფილისთვის

en: Opens a window to calibrate HDR brightness
ka: გახსნის ფანჯარას HDR სიკაშკაშის კალიბრაციისთვის

en: Orientation:
ka: ორიენტაცია:

en: Outputs changed while trying to apply settings
ka: პარამეტრების გადატარების მცდელობისას გამოტანა შეიცვალა

en: Outputs could not be saved due to error.
ka: გამოტანის შენახვა შეუძლებელია შეცდომის გამო.

en: Overscan:
ka: გადასკანირება:

en: Primary
ka: ძირითადი

en: RGB range:
ka: RGB დიაპაზონი:

en: Raise priority
ka: პრიორიტეტის გაზრდა

en: Refresh rate:
ka: განახლების სიხშირე:

en: Replica of:
ka: რისი რეპლიკა:

en: Replicas
ka: რეპლიკები

en: Replicated by other output
ka: რეპლიცირებულია სხვა გამოტანის მიერ

en: Resolution:
ka: გარჩევადობა:

en: Restart
ka: რესტარტ

en: Scale:
ka: გაფართოება:

[ctx: The apps themselves should scale to fit the displays]
en: Apply scaling themselves
ka: მასშტაბირების მათზევე გადატარება

[ctx: The argument contains the reason for the failure]
en: Couldn’t apply display configuration: %1
ka: ვერ გადავატარე ეკრანის კონფიგურაცია: %1

en: The global scale factor is limited to multiples of 6.25% to minimize visual glitches in applications using the X11 windowing system.
ka: გლობალური მასშტაბის ფაქტორი შეზღუდულია 6.25%-ის ნამრავლებზე, რომ ვიზუალური შეცდომები მინიმუმამდე გავიდეს პროგრამებში, რომლებიც X11 სისტემას იყენებენ.

[ctx: The system will perform the x11 apps scaling]
en: Scaled by the system
ka: მასშტაბირებულია სისტემის მიერ

en: Upside Down
ka: ქვემოდან ზემოთ

en: Will revert to previous configuration in %1 second. | Will revert to previous configuration in %1 seconds.
ka[0]: წინა კონფიგურაცია %1 წამში დაბრუნდება.
ka[1]: წინა კონფიგურაცია %1 წამში დაბრუნდება.
