plasma-desktop - en to ka translation catalogue (171 entries)

en: %1 min | %1 min
ka[0]: %1 წთ
ka[1]: %1 წთ

en: %1 ms | %1 ms
ka[0]: %1 წთ
ka[1]: %1 წთ

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
ka: შეტყობინებების მორგება…

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
ka: მალსახმობების მორგება…

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
ka: Orca - ეკრანის მკითხველის მორგების გაშვება…

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
ka: დააყენეთ ის და თავიდან გახსენით ეს ფანჯარა

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
ka: Orca - ეკრანის მკითხველი დაყენებული არაა

[ctx: @info:tooltip]
en: For a key to be accepted, it has to be held until the set amount of time. Useful if you accidentally type more than one key at a time or have difficulty pressing the key you want the first time.
ka: იმისათვის, რომ ღილაკი მისაღები იყოს, ის გარკვეული დროის განმავლობაში უნდა გეჭიროთ. სასარგებლოა, თუ შემთხვევით აკრიფეთ რამდენიმე ღილაკი, ან გაქვთ პრობლემა, პირველად დააწვეთ სასურველ ღილაკს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore rapid, repeated keypresses of the same key. Useful if you have hand tremors that cause you to press a key multiple times when you only intend to press once.
ka: სწრაფი, განმეორებადი ღილაკის დაჭერების იგნორი. სასარგებლოა, თუ კანკალებთ და ამიტომ ღილაკზე ბევრჯერ გეჭირებათ, როცა ეს ერთხელ გნებავდათ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Modifier keys like Ctrl, Shift, Alt, and the Meta/Super/Windows key act as though they “stick in place” and no longer need to be held down when typing a keyboard shortcut.
ka: მოდიფიკატორი ღილაკები, როგორებიცაა Ctrl, Alt, Sift და Meta/Super/Windows მუშაობენ, თითქოს ისინი "დაწებებულები არიან" და აღარაა საჭირო, ზედ გეჭიროთ, როცა კლავიატურის მალსახმობს კრეფთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing a modifier key twice will keep it in active state until pressed again.
ka: მოდიფიკატორი ღილაკის ორჯერ დაჭერა მას აქტიურ რეჟიმში დატოვებს, სანამ ღილაკს კიდევ ერთხელ არ დააწვებით.

[ctx: @info:tooltip]
en: The locking keys are Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock.
ka: დამბლოკავი ღილაკებია Cals Lock, Num Lock და Scroll Lock.

[ctx: @info:tooltip]
en: The numpad key <shortcut>5</shortcut> functions as a mouse click. The keys <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>, and <shortcut>8</shortcut> allow for cardinal movement (down, left, right, and up). The keys <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>, and <shortcut>9</shortcut> allow for diagonal movement.
ka: კალკულატორის ღილაკი <shortcut>5</shortcut> თაგუნას წკაპივით მუშაობს. ღილაკები <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut> და <shortcut>8</shortcut> შესაბამისი მიმართულებით გადაადგილებისთვის (ქვემოთ, მარცხნივ, მარჯვნივ და მაღლა). ღილაკებით <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>და <shortcut>9</shortcut> კი - დიაგონალურად.

[ctx: @info:tooltip, indicates feature unavailable on X11]
en: Zoom scroll gestures are only available on Wayland.
ka: მასშტავის გადახვევის ჟესტები, მხოლოდ, Wayland-ზეა ხელმისაწვდომი.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
ka: შუაზე გასწორებული

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled
ka: გამორთული

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hide
ka: დამალვა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Keep
ka: შენარჩუნება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Proportional
ka: პროპორციული

[ctx: @item:inlistbox]
en: Push
ka: პუში

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scale
ka: მასშტაბი

[ctx: @label]
en: Color blindness correction:
ka: ფერების სიბრმავის შესწორება:

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
ka: გეჭიროთ ღილაკი Shift 8 წამის განმავლობაში ნელი ღილაკების ჩასართავად

[ctx: @label]
en: Intensity:
ka: ინტენსვობა:

[ctx: @label]
en: Invert:
ka: ინვერსია:

[ctx: @label]
en: Mode:
ka: რეჟიმი:

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
ka: დააჭირეთ Shift-ს 5-ჯერ, წებოვანი ღილაკების ჩასართავად

[ctx: @label]
en: Scroll gesture modifier keys:
ka: გადახვევის ჟესტის მოდიფიკატორი ღილაკები:

[ctx: @label]
en: Shake cursor to find it:
ka: კურსორის ჯანჯღარი მის საპოვნელად:

[ctx: @label Cursor magnification level]
en: Magnification:
ka: გადიდება:

[ctx: @label Hint for invert effect enable button]
en: Use shortcuts to toggle inverting display and window colors
ka: გამოიყენეთ მალსახმობები ეკრანის და ფანჯრის ფერების ინვერსიისთვის

[ctx: @label Hint for scroll gestures]
en: Scroll while modifier keys are pressed to zoom
ka: გადახვევა, როცა მოდიფიკატორი ღილაკი გასადიდებლადაა დაჭერილი

[ctx: @label Hint for zoom/magnify effect usage]
en: Use shortcuts to control zoom
ka: მალსახმობების გამოყენება გადიდების სამართავად

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
ka: ინტენსიური

[ctx: @label Large cursor size]
en: Large
ka: დიდი

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
ka: რბილი

[ctx: @label Normal cursor size]
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: @label, followed by 'full screen' or 'magnify region']
en: Zoom:
ka: მასშტაბი:

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse pointer:
ka: თაგუნას კურსორი:

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse tracking:
ka: თაგუნას თვალყურის დევნება:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
ka: აჩქარების დაყოვნება:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
ka: აჩქარების დრო:

[ctx: @label:spinbox]
en: Height:
ka: სიმაღლე:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
ka: მაქსიმალური სიჩქარე:

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
ka: კურსორის აჩქარება:

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
ka: გამეორების ინტერვალი:

[ctx: @label:spinbox]
en: Show pixel grid at zoom level:
ka: პიქსელების ბადის ჩვენება გადიდების დონეზე:

[ctx: @label:spinbox]
en: Width:
ka: სიგანე:

[ctx: @label:spinbox]
en: Zoom factor:
ka: გადიდების კოეფიციენტი:

[ctx: @option]
en: Deuteranopia (green weak)
ka: დეიტერანოპია (სუსტი მწვანე)

[ctx: @option]
en: Protanopia (red weak)
ka: პროთანოპია (სუსტი წითელი)

[ctx: @option]
en: Tritanopia (blue-yellow)
ka: ტრიტანოპია (ლურჯი-ყვითელი)

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: @option check, Enable invert effect]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: @option check, Enable shake cursor effect]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
ka: აქტივაციის მალსახმობები:

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
ka: წებოვანი და ნელი ღილაკების გათიშვა დროის შემდეგ:

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
ka: ეკრანის მკითხველის ჩართვა

[ctx: @option:check]
en: Enable focus tracking
ka: ფოკუსის თვალყურის დევნების ჩართვა

[ctx: @option:check]
en: Enable text caret tracking
ka: ტექსტის კარეტის თვალყურის დევნების ჩართვა

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
ka: წებოვანი ღილაკების დაბლოკვა

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
ka: სისტემური ზარის დარეკვა დაბლოკვის ღილაკების გამოყენებისას

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
ka: მოდიფიკატორი ან ჩამკეტი ღილაკების გამოყენებისას შეტყობინების ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
ka: წებოვანი ღილაკები:

[ctx: @option:check]
en: Use number pad to move cursor:
ka: კურსორის გადასაადგილებლად ციფრული კლავიატურის გამოყენება:

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
ka: უკუკავშირი:

[ctx: @option:check, disable zoom/magnify effect]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: @option:check, enable magnify effect, following 'Zoom:']
en: Magnify region
ka: გადიდების რეგიონი

[ctx: @option:check, enable zoom effect, following 'Zoom:']
en: Full screen
ka: სრულ ეკრანზე

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
ka: ეკრანის ციმციმი

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
ka: ეკრანის ფერების ინვერსია

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
ka: სისტემური ზარი

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Zoom & Magnifier
ka: გადიდება და გამადიდებელი შუშა

[ctx: @title Category name in sidebar, for inverting screen colors]
en: Invert
ka: ინვერსია

en: Activation Shortcuts
ka: აქტივაციის მალსახმობები

en: Ask for Confirmation for a gesture
ka: ჟესტის დადასტურების მოთხოვნა

en: Audible bell:
ka: გასაგონი ზარი:

en: Beep if a bounce key event is rejected
ka: დაპიპინება, თუ მხტუნავი ღილაკის მოვლენა უარყოფილია

en: Beep on a rejected keypress
ka: პიპინი უარყოფილ ღილაკებზე

en: Beep on a slow keypress
ka: პიპინი ღილაკების ნელა დაწყოლაზე

en: Beep on a sticky key press
ka: პიპინი, როცა წებოვან ღილაკებს დააწვებით

en: Beep on an accepted keypress
ka: პიპინი დათანხმებულ ღილაკებზე

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Bounce Keys
ka: მხტუნავი ღილაკები

[ctx: Bounce keys delay]
en: Delay:
ka: დაყოვნება:

[ctx: Bounce keys enable]
en: Enable
ka: ჩართვა

en: Bounce keys:
ka: მხტუნავი ღილაკები:

en: Button search audio file
ka: ხმოვანი ფაილის მოძებნის ღილაკი

en: Color of the Visual Bell
ka: ვიზუალური ზარის ფერი

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
ka: ფერი

en: Configure Notifications…
ka: შეტყობინებების მორგება…

en: Confirm access to the Keyboard
ka: კლავიატურასთან წვდომის დადასტურება

[ctx: Correction for color blindness]
en: Color Blindness Correction
ka: ფერების სიბრმავის შესწორება

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
ka: Orca-სთვის gsettings-ის დაყენების შეცდომა: "%1"-ის შეცდომა

en: Customize system bell
ka: სისტემური ზარის მორგება

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
ka: ხმის მითითება:

en: Delay for the key press
ka: ღილაკის დაწოლის დაყოვნება

en: Delay for the mouse movement
ka: თაგუნას მოძრაობის დაყოვნება

en: Delay for timeout
ka: დაყოვნების მოლოდინის დრო

en: Disable when two keys are held down
ka: გამორთვა, როცა დაწოლილია ორ ღილაკზე

en: Display a confirmation dialog
ka: დადასტურების ფანჯრის ჩვენება

en: Duration of the Visual Bell
ka: ვიზუალური ზარის ხანგრძლივობა

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Enable Screen Reader
ka: ეკრანის მკითხველის ჩართვა

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: Enable slow keys]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: Enable visual bell]
en: Enable
ka: ჩართვა

en: Error: Could not launch "orca --setup"
ka: შეცდომა: "orca --setup" -ის გაშვების შეცდომა

en: Green
ka: მწვანე

en: Invert the system colors on the bell
ka: ფერების ინვერსია ზარის დაკვრის დროს

en: Lock the sticky keys
ka: წებოვანი ღილაკების დაბლოკვა

en: Magnification
ka: გადიდება

en: Maximum Velocity
ka: მაქსიმალური აჩქარება

en: Mouse Key Curve
ka: თაგუნას ღილაკის მრუდი

en: Move Down
ka: ჩამოწევა

en: Move Left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Move Mouse to Center
ka: თაგუნას ცენტრში მიტანა

en: Move Mouse to Focus
ka: თაგუნას ფოკუსზე გადატანა

en: Move Right
ka: მარჯვნივ გაწევა

en: Move Up
ka: აწევა

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
ka: ogg, oga და wav აუდიო ფაილები (*.ogg *.oga *.wav)

en: Notify when a keyboard modifier is pressed
ka: შეტყობინება, როცა კლავიატურის მოდიფიკატორს დააწვებით

en: Please choose an audio file
ka: აირჩიეთ აუდიო ფაილი

en: Purple
ka: იისფერი

en: Red
ka: წითელი

en: Repetition interval for the mouse movement
ka: გამეორების ინტერვალი თაგუნას მოძრაობისთვის

en: Ring system bell when modifier keys are used
ka: სისტემური ზარის დარეკვა მოდიფიკატორი ღილაკების გამოყენებისას

en: Ring system bell when rejected
ka: უარყოფისას სისტემური ზარის დარეკვა

en: Ring system bell:
ka: სისტემური ზარის დარეკვა:

en: Ring the system bell
ka: სისტემური ზარის დარეკვა

en: Search audio file for the system bell
ka: სისტემური ზარის ხმოვანი ფაილის მოძებნა

[ctx: Shake cursor to find it]
en: Shake Cursor
ka: კურსორის ჯანჯღარი

en: Show a notification
ka: გაფრთხილების ჩვენება

[ctx: Slow keys Delay]
en: Delay:
ka: დაყოვნება:

en: Slow keys:
ka: ნელი ღილაკები:

en: Sound file for the Bell
ka: სისტემური ზარის დაკვრა

[ctx: System Modifier Keys]
en: Modifier Keys
ka: მოდიფიკატორი ღილაკები

[ctx: System keyboard filters]
en: Keyboard Filters
ka: კლავიატურის ფილტრები

[ctx: System mouse navigation]
en: Mouse Navigation
ka: თაგუნით ნავიგაცა

[ctx: System mouse navigation]
en: Screen Reader
ka: ეკრანის მკითხველი

en: Time to hit maximum velocity
ka: მაქსიმალური აჩქარების მიღწევის დრო

en: Toggle Invert Effect
ka: ინვერსიის ეფექტის გადართვა

en: Toggle Invert Effect on Window
ka: ფანჯარაზე ინვერსიის ეფექტის გადართვა

en: Toggle keys beep
ka: ღილაკების გადართვის პიპინი

en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
ka: ორი ღილაკის ერთდროულად დაწოლისას წებოვანი ღილაკების გათიშვა

en: Use Gestures
ka: ჟესტების გამოყენება

en: Use System Bell
ka: სისტემური ზარის გამოყენება

en: Use a beep for access
ka: წვდომისთვის პიპინის გამოყენება

en: Use a delay for bouncing
ka: ხტუნვისას დაყოვნების გამოყენება

en: Use a timeout delay
ka: დაყოვნების ვადის გამოყენება

en: Use a visual bell instead of a sound
ka: ხმის მაგიერ ვიზუალური ზარის გამოყენება

en: Use keys to control the mouse
ka: თაგუნას საკონტროლოდ ღილაკები გამოიყენეთ

en: Use slow keypresses
ka: ღილაკებზე ნელი დაწოლის გამოყენება

en: Use sticky Keys
ka: წებოვანი ღილაკების გამოყენება

[ctx: Use system bell when a key is accepted]
en: when any key is &accepted
ka: როცა ნებისმიერი ღილაკი &მიღებულია

[ctx: Use system bell when a key is pressed]
en: when any key is &pressed
ka: როცა ნებისმიერი ღილაკი &დაწოლილია

[ctx: Use system bell when a key is rejected]
en: when any key is &rejected
ka: როცა ნებისმიერი ღილაკი &უარყოფილია

en: Visual bell:
ka: ვიზუალური ზარი:

en: When a shortcut is used:
ka: როცა მალსახმობი გამოიყენება:

en: Whether Colorblindness Correction is enabled
ka: ჩართულია თუ არა ფერების სიბრმავის შესწორება

en: Whether Shake Cursor is enabled
ka: როცა კურსორის ჯანჯღარი ჩართულია

en: Whether the Invert effect is enabled
ka: ჩართულია თუ არა ინვერსიის ეფექტი

en: Whether the Magnifier effect is enabled
ka: ჩართულია თუ არა გამადიდებელი შუშის ეფექტი

en: Whether the Zoom effect is enabled
ka: ჩართულია თუ არა გადიდების ეფექტი

[ctx: short for millisecond(s)]
en: ms | ms
ka[0]: მწმ
ka[1]: მწმ

[ctx: short for minute(s)]
en: min | min
ka[0]: წთ
ka[1]: წთ

[ctx: short for pixel(s)]
en: %1 px | %1 px
ka[0]: %1 პიქს
ka[1]: %1 პიქს

[ctx: short for pixel(s)]
en: px
ka: პქს
