kate - en to ka translation catalogue (197 entries)

en:  canceled.
ka:  გაუქმდა.

en:  error: %1
ka:  შეცდომა: %1

en: "%1" executed successfully: %2
ka: "%1" წარმატებით შესრულდა: %2

en: &Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის &გახსნა

en: &Projects
ka: &პროექტები

en: &Rename
ka: &გადარქმევა

en: '%1' is not installed on your system, %2.<br/><br/>%3. The tool will be run on all project files which match this list of file extensions:<br/><b>%4</b>
ka: %1 თქვენს სისტემაზე დაყენებული არაა, %2.<br/><br/>%3. ეს ხელსაწყო გაეშვება ყველა პროექტის ფაილზე, რომელიც ფაილის გაფართოებების ამ სიაშია:<br/><b>%4</b>

[ctx: '%1' refers to project name, e.g,. Code Analysis - MyProject]
en: Code Analysis - %1
ka: კოდის ანალიზი - %1

en: <untracked>
ka: <მიუთვალყურებელი>

[ctx: @title:tab]
en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Base)
ka: ტერმინალი (ძირითადი)

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Build)
ka: ტერმინალი (აგება)

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Project)
ka: ტერმინალი (პროექტი)

en: Activate Next Project
ka: შემდეგი პროექტის გააქტიურება

en: Activate Previous Project
ka: წინა პროექტის გააქტიურება

en: Amend
ka: შესწორება

en: Amend Last Commit
ka: ბოლო გადაცემის ჩასწორება

en: Amending Commit
ka: გადაცემის ჩასწორება

en: Analysis failed with exit code %1, Error: %2
ka: ფაილის (%1) შექმნის შეცდომა: %2

en: Apply Last Stash
ka: ბოლო სამალავის გადატარება

en: Apply Stash
ka: სამალავის გადატარება

en: Are you sure you want to delete the selected branch? | Are you sure you want to delete the selected branches?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ მონიშნული ბრენჩი?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ მონიშნული ბრენჩები?

en: Are you sure you want to discard all changes?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, უგულებელყოთ ყველა ცვლილება?

en: Are you sure you want to discard the changes in this file?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააუქმოთ ცვლილებები ამ ფაილში?

en: Are you sure you want to discard the changes?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, უგულებელყოთ ყველა ცვლილება?

en: Are you sure you want to remove these files?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ეს ფაილები?

en: Are you sure you want to remove these untracked changes?
ka: მართლა გნებავთ წაშალოთ ეს მიუთვალყურებელი ცვლილებები?

en: Are you sure you want to remove this file?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ ფაილის წაშლა?

en: Back
ka: უკან

en: Branch
ka: ბრენჩი

en: Branch %1 checked out
ka: ბრენჩი %1 გამოთხოვილია

en: Cancel
ka: გაუქმენა

en: Cancel Operation
ka: ოპერაციის გაუქმება

en: Changes committed successfully.
ka: ყველა ცვლილება დაკომიტებულია.

en: Changes stashed successfully.
ka: ცვლილებების სამალავში შენახვა წარმატებით დასრულდა.

en: Checked out to new branch: %1
ka: გამოთხოვილია ახალ ბრენჩში: %1

en: Checkout Branch
ka: ბრენჩის გამოთხოვა

en: Checkout Git Branch
ka: Git-ის ბრენჩის გამოთხოვა

en: Choose a directory
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Close All Projects
ka: ყველა პროექტის დახურვა

en: Close Orphaned Projects
ka: მიტოვებული პროექტების დახურვა

en: Close Project
ka: პროექტის დახურვა

en: Close project
ka: პროექტის დახურვა

en: Code Analysis
ka: კოდის ანალიზი

en: Code Index
ka: კოდის ინდექსი

en: CodeAnalysis
ka: კოდის ანალიზი

en: Commit
ka: გადაცემა

en: Commit Changes
ka: ცვლილებების გადაცემა

en: Commit message cannot be empty.
ka: კომიტის შეტყობინება ცარიელი ვერ იქნება.

en: Compare Branch with...
ka: ბრენჩის შედარება...

en: Confirm project closing: %1
ka: დაადასტურეთ პროექტის დახურვა: %1

en: Conflict
ka: კონფლიქტი

en: Copy Location
ka: მდებარეობის კოპირება

en: Create New Branch
ka: ახალი ბრენჩის შექმნა

en: Create New Branch From...
ka: ახალი ბრენჩის შექმნა წყაროდან...

en: Cross-Project Completion
ka: პროექტთაშორისი დასრულება

en: Cross-Project Goto Symbol
ka: პროექტთაშორის გადასვლის სიმბოლო

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete Branch
ka: ბრენჩის წაშლა

en: Delete File
ka: ფაილის წაშლა

en: Diff - stash
ka: სხვაობა - სამალავი

en: Directory for index files
ka: საქაღალდე ინდექსის ფაილებისთვის

en: Discard
ka: გაუქმება

en: Discard All
ka: ყველაფრის მოცილება

en: Discard Selected Files
ka: მონიშნული ფალების მოცილება

en: Do you want to close the project %1 and the related %2 open documents?
ka: მართლა გნებავთ დახუროთ პროექტი %1 და მასთან დაკავშირებული %2 ღია დოკუმენტი?

en: Do you want to delete the file '%1'?
ka: ნამდვილად გსურთ, წაშალოთ ფაილი "%1"?

en: Double click action in the git status view
ka: ორმაგი წკაპი ქმედებაზე git-ის სტატუსის ხედში

en: Drop Stash
ka: სამალავის მოცილება

en: Enable indexing
ka: ინდექსრების ჩართვა

en: Enter name:
ka: შეიყვანეთ სახელი:

en: Enter new branch name. Press 'Esc' to cancel.
ka: შეიყვანეთ ახალი ბრენჩის სახელი. 'Esc' გასაუქმებლად.

en: Error
ka: შეცდომა

en: Execute a command in the active project's terminal.
ka: ბრძანების შესრულება აქტიური პროექტის ტერმინალში.

en: Extended commit description...
ka: კომიტის გაფართოებული აღწერა...

en: Failed to apply stash. Error:
ka: სამალავის გადატარება ჩავარდა. შეცდომა:

en: Failed to checkout to branch %1, Error: %2
ka: შეცდომა ბრენჩის (%1) გამოთხოვისას. შეცდომა: %2

en: Failed to commit: %1
ka: კომიტის შეცდომა: %1

en: Failed to compare %1...%2
ka: შედარების შეცდომა %1...%2

en: Failed to create dir: %1
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %1

en: Failed to create file: %1, Error: %2
ka: ფაილის (%1) შექმნის შეცდომა: %2

en: Failed to create new branch. Error "%1"
ka: ახალი ბრენჩის შექმნა შეუძლებელია. შეცდომა "%1"

en: Failed to discard changes. Error:
ka: ცვლილებების გაუქმების შეცდომა:

en: Failed to drop stash. Error:
ka: სამალავის მოცილება ჩავარდა. შეცდომა:

en: Failed to find .git directory for '%1', things may not work correctly
ka: შეცდომა '%1'-სთვის .git საქაღალდის აღმოჩენისას. შეიძლება, ყველაფერმა სწორად არ იმუშაოს

en: Failed to get Diff of file: %1
ka: შეცდომა სხვაობის მიღებისას ფაილისთვის: %1

en: Failed to get numstat when diffing %1...%2
ka: %1...%2 სხვაობების გამოვლენისას რიცხვითი სტატისტიკის მიღება ჩავარდა

en: Failed to get stash list. Error:
ka: სამალავების სიის მიღება ჩავარდა. შეცდომა:

en: Failed to open file at HEAD: %1
ka: შეცდომა ფაილის გახსნისას HEAD-ში: %1

en: Failed to pop stash. Error:
ka: სამალავის ამოღება ჩავარდა. შეცდომა:

en: Failed to remove. Error:
ka: წაშლა შეუძლებელა. შეცდომა:

en: Failed to stage file. Error:
ka: ფაილის შუალედური შენახვის შეცდომა:

en: Failed to stash changes %1
ka: %1-ის ცვლილებების სამალავში შენახვა ჩავარდა

en: Failed to unstage file. Error:
ka: ფაილის შუალედური შენახვის გაუქმების შეცდომა:

en: File
ka: ფაილი

en: File name already exists
ka: ფაილის სახელი უკვე არსებობს

en: Filter…
ka: ფილტრი…

en: Full path to current project excluding the file name, with native path separator (backslash on Windows).
ka: სრული პროექტის ბილიკი სახელის არჩათვლით, სისტემის ბილიკის გამყოფით ('\' Windows-ზე).

en: Full path to current project excluding the file name.
ka: მიმდინარე პროექტის სრული ბილიკი ფაილის სახელის გარეშე.

en: Goto: %1
ka: გადასვლა: %1

[ctx: Groupbox title]
en: Autoload Repositories && Build Trees
ka: რეპოზიტორიების ავტომატური ჩატვირთვა && ხეების აგება

[ctx: Groupbox title]
en: Cross-Project Functionality
ka: პროექტთშორისი ფუნქცონალი

[ctx: Groupbox title]
en: Project Index
ka: პროექტის ინდექსი

[ctx: Groupbox title]
en: Projects Properties
ka: პროექტის თვისებები

[ctx: Groupbox title]
en: Session Behavior
ka: სესის ქცევა

en: Indexing is not enabled
ka: ინდექსირება ჩართული არაა

en: Kind
ka: ტიპი

en: Last Commit
ka: ბოლო კომიტი

en: Line
ka: ხაზი

en: Lookup
ka: ამოხსნა

en: Lookup: %1
ka: მოძებნა: %1

en: Malformed JSON file '%1': %2
ka: არასწორი JSON ფაილი '%1': %2

[ctx: Message to the user that analysis finished. %1 is the name of the program that did the analysis, %2 is a number. e.g., [clang-tidy]Analysis on 5 files finished]
en: [%1]Analysis on %2 file finished. | [%1]Analysis on %2 files finished.
ka[0]: [%1] ანალიზი ფაილზე %2 დასრულებულია.
ka[1]: [%1] ანალიზი ფაილზე %2 დასრულებულია.

en: Modified
ka: შეიცვალა

en: Name
ka: სახელი

en: New File
ka: ახალი ფაილი

en: New File…
ka: ახალი ფაილი…

en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: New Folder…
ka: ახალი საქაღალდე…

en: No Action
ka: ქმედების გარეშე

en: No cmd provided
ka: ბრძანება მითითებული არაა

en: No diff for %1...%2
ka: %1...%2-თვის სხვაობა აღმოჩენილი არაა

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Nothing to commit. Please stage your changes first.
ka: დასაკომიტებელი არაფერია. ჯერ დაგეგმეთ ცვლილებები.

en: Open &Folder...
ka: საქაღალდის &გახსნა...

en: Open .gitignore
ka: .gitignore-ის გახსნა

en: Open Commit...
ka: გადაცემის გახსნა...

en: Open External Terminal Here
ka: გარე ტერმინალის აქ გახსნა

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Open Internal Terminal Here
ka: შიდა ტერმინალის აქ გახსნა

en: Open With
ka: გამხსნელი პროგრამა

en: Open at HEAD
ka: HEAD-თან გახსნა

en: Open file
ka: ფაილის გახსნა

en: Open projects list
ka: ღია პროექტების სია

en: Pop Last Stash
ka: ბოლო სამალავის ამოღება

en: Pop Stash
ka: სამალავიდან ამოღება

en: Project
ka: პროექტი

en: Project Command
ka: პროექტის ბრძანება

en: Project Completion
ka: პროექტის დასრულება

en: Project Manager
ka: პროექტის მმართველი

en: Project TODOs
ka: პროექტის გეგმები

en: Project ctags index settings
ka: პროექტის ctags ინდექსის მორგება

en: Project plugin is able to autoload repository working copies and build trees when there is no .kateproject file defined yet.
ka: პროექტის დამატებას აქვს შესაძლებლობა, ავტომატურად ჩატვირთოს რეპოზიტორიის მუშა ასლები და ააგოს ხეები მაშინ, როცა ჯერ .kateproject ფაილი აღწერილი არაა.

en: Project plugin is able to perform some operations across multiple projects
ka: პროექტის დამატებას ზოგიერთი ოპერაციის შესრულება ერთზე მეტ პროექტზე შეუძლია

en: Projects
ka: პროექტები

en: Projects Index
ka: პროექტის ინდექსი

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: Refresh
ka: განახლება

en: Refresh git status
ka: Git-ის სტატუსის განახლება

en: Reload Project
ka: პროექტის თავიდან ჩატვირთვა

en: Reload project
ka: პროექტის თავიდან ჩატვირთვა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove All
ka: ყველას გამოერთება

en: Remove Selected Files
ka: მონიშნული ფაილების წაშლა

en: Restore Open Projects
ka: ღია პროექტების აღდგენა

en: Search
ka: ძებნა

en: Select Branch...
ka: აირჩიეთ ბრენჩი...

en: Select branch to checkout from. Press 'Esc' to cancel.
ka: აირჩიეთ გამოსათხოვი ბრენჩი. გასაუქმებლად 'Esc'.

en: Select branch to checkout. Press 'Esc' to cancel.
ka: აირჩიეთ გამოსათხოვი ბრენჩი. გასაუქმებლად 'Esc'.

en: Session settings for projects
ka: სესიის მორგება პროექტებისთვის

en: Show Commit
ka: გადაცემის ჩვენება

en: Show Diff
ka: სხვაობის ჩვენება

en: Show Git History
ka: Git ისტორიის ჩვენება

en: Show Last Commit
ka: ბოლო კომიტის ჩვენება

en: Show Stash Content
ka: სამალავის შემცველობის ჩვენება

en: Show in External Git Diff Tool
ka: ჩვენება გარე Git-ის სხვაობების პროგრამაში

en: Show stash failed. Error:
ka: სამალავის ჩვენება ჩავარდა. შეცდომა:

en: Sign off
ka: გასვლა

en: Single click action in the git status view
ka: ერთი წკაპი ქმედებაზე git-ის სტატუსის ხედში

en: Stage / Unstage
ka: შუალედური შენახვის გამოყენება/გამორთვა

en: Stage All
ka: ყველა ფაილის შუალედური შენახვა

en: Stage File
ka: ფაილის შუალედური შენახვა

en: Stage Selected Files
ka: მონიშნული ფაილების შუალედური შენახვა

en: Staged
ka: აღნიშნულია

en: Start Analysis...
ka: ანალიზის დაწყება...

en: Stash
ka: შენახვა საკუჭნაოში

en: Stash (Include Untracked)
ka: სამალავი (მიუთვალყურებლების ჩათვლით)

en: Stash (Keep Staged)
ka: სამალავი (შუალედურების შენარჩუნება)

en: Stash applied successfully.
ka: სამალავის გადატარება წარმატებით დასრულდა.

en: Stash dropped successfully.
ka: სამალავის მოცილება წარმატებით დასრულდა.

en: Stash message (optional). Enter to confirm, Esc to leave.
ka: სამალავის შეტყობინება(არასავალდებულო). დასადასტურებლად Enter, გასასვლელად კი Esc.

en: Stash popped successfully.
ka: სამალავის ამოღება წარმატებით დასრულდა.

en: The directory already exists
ka: საქაღალდე უკვე არსებობს

en: The file already exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: The index could not be created. Please install 'ctags'.
ka: ინდექსის შექმნა შეუძლებელია. დააყენეთ პროგრამა 'ctags'.

en: The system temporary directory is used if not specified, which may overflow for very large repositories
ka: თუ მითითებული არაა, გამოიყენება სისტემის ნაგულისხმევი, დროებითი საქაღალდე, რომელიც, დიდი რეპოზიტორიების შემთხვევაში, შეიძლება, გადაივსოს

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' branch is checked out]
en: Active branch: %1
ka: აქტიური ბრენჩი: %1

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' commit is checked out]
en: HEAD at commit %1
ka: HEAD კომიტთან: %1

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' tag is checked out]
en: HEAD is at this tag %1
ka: HEAD არის ჭდეზე %1

en: Type to filter, Enter to pop stash, Esc to leave.
ka: გასაფილტრად აკრიფეთ, სამალავის გამოსაყენებლად - Enter, გასასვლელად - Esc.

en: Unable to load %1 based project because either %1 is not installed or it wasn't found in PATH environment variable. Please install %1 or alternatively disable the option 'Autoload Repositories && Build Trees' in project settings.
ka: %1-ის პროექტის ჩატვირთვა შეუძლებელია, რადგან ან %1 დაყენებული არაა, ან ის გარემოს ცვლადში PATH ხელმისაწვდომი არაა. დააყენეთ %1 ან გათიშეთ პროექტის პარამეტრებში 'რეპოზუტორიებისა ავტოჩატვირთვა && აგების ხეები'.

en: Unstage All
ka: ყველა ფაილის შუალედური შენახვის გაუქმება

en: Unstage File
ka: ფაილის შუალედური შენახვის გაუქმება

en: Unstage Selected Files
ka: მონიშნული ფაილების შუალედური შენახვის გაუქმება

en: Untracked
ka: მიუთვალყურებელი

en: Using %1 installed at: %2.<br/><br/>%3. The tool will be run on all project files which match this list of file extensions:<br/><b>%4</b>
ka: ვიყენებ %1-ს ბილიკიდან: %2 <br/><br/>%3. ეს ხელსაწყო გაეშვება ყველა პროექტის ფაილზე, რომელიც ფაილის გაფართოებების ამ სიაშია:<br/><b>%4</b>

en: Write commit message...
ka: დაწერეთ კომიტის შეტყობინება...
