binutils-2.44.90 - en to ka translation catalogue (153 entries)

en: 	Dir
ka: 	საქღლდ

en: 	Name
ka: 	სახელ

en: 	Size
ka: 	ზომა

en: 	Time
ka: 	დრო

en: 
    
    Symbols from %s:
ka: 
    
    
    სიმბოლოები %s-დან:

en: 
     The %s is empty.
ka: 
    %s ცარიელია.

en: 
    Archive index:
ka: 
    არქივის ინდექსი:

en:     Build ID:
ka:     აგების ID:

en:    --machine <machine>
ka:    --machine <მანქანა>

en:    --mno-cygwin           Create Mingw DLL
ka:    --mno-cygwin           Mingw-ის DLL-ის შექმნა

en:    --verbose, -v          Verbose
ka:    --verbose, -v          მეტი შეტყობინება

en:    Length:        %#llx (%s)
ka:    სიგრძე:        %#llx (%s)

en:    Length:        %#lx (%s)
ka:    სიგრძე:        %#lx (%s)

en:    Unit Type:     %s (%x)
ka:    ერთეულის ტიპი:     %s (%x)

en:    Version:       %d
ka:    ვერსია:       %d

en:   Address size (bytes):        %d
ka:   მისამართის ზომა (ბაიტებში):        %d

en:   Checksum Len: %llu
ka:   საკონტროლო ჯამის სიგრძე: %llu

en:   Checksum Len: %lu
ka:   საკონტროლო ჯამის სიგრძე: %lu

en:   Checksum:
ka:   საკონტროლო ჯამი:

en:   Copy
ka:   კოპირება

en:   DWARF Version:               %d
ka:   DWARF-ის ვერსია:               %d

en:   Data:                              %s
ka:   მონაცემები:                              %s

en:   Entry
ka:   ჩანაწერი

en:   Filename:     %s
ka:   ფაილის სახელი:     %s

en:   Generic options:
ka:   ზოგადი პარამეტრები:

en:   Is Supp:      %u
ka:   მხარდაჭერილია:      %u

en:   Length:                      %ld
ka:   სიგრძე:                      %ld

en:   Length:                      %lld
ka:   სიგრძე:                      %lld

en:   Machine:                           %s
ka:   მანქანა:                           %s

en:   OS/ABI:                            %s
ka:   ოს-ი/ABI:                            %s

en:   Offset size:                 %d
ka:   წანაცვლების ზომა:                 %d

en:   Offset:                      %#llx
ka:   წანაცვლება:                      %#llx

en:   Offset:                      %#lx
ka:   წანაცვლება:                      %#lx

en:   Offset:                      %#tx
ka:   წანაცვლება:                      %#tx

en:   Version:                     %d
ka:   ვერსია:                     %d

en:   Version:      %u
ka:   ვერსია:      %u

en:   d            - delete file(s) from the archive
ka:   d            - ფაილ(ებ)-ის წაშლა არქივიდან

en:  (offset: %#llx)
ka:  (წანაცვლება: %#llx)

en:  (offset: %#lx)
ka:  (წანაცვლება: %#lx)

en:  Convert addresses into line number/file name pairs.
ka:  მისამართების გადაყვანა ხაზის ნომერი/ფაილის სახელის წყვილებში.

en:  None
ka:  არცერთი

en:  commands:
ka:  ბრძანებები:

en:  optional:
ka:  არასავალდებულო:

en: %c(offset: %#llx) %s
ka: %c(წანაცვლება: %#llx) %s

en: %c(offset: %#lx) %s
ka: %c(წანაცვლება: %#lx) %s

en: %s is not a library
ka: %s ბიბლიოთეკა არაა

en: %s: Error:
ka: %s: შეცდომა:

en: %s: Warning:
ka: %s: გაფრთხილება:

en: %s: cannot find section %s
ka: %s: ვერ ვიპოვე სექცია %s

en: %s: cannot get addresses from archive
ka: %s: არქივიდან მისამართები ვერ მივიღე

en: %s: supported architectures:
ka: %s: მხარდაჭერილი არქიტექტურები:

en: %s: supported targets:
ka: %s: მხარდაჭერილი სამიზნეები:

en: (no)
ka: (არა)

en: (undefined)
ka: (აღუწერელია)

en: (unknown accessibility)
ka: (უცნობი ხელმისაწვდომობა)

en: (unknown type)
ka: (უცნობი ტიპი)

en: (unknown virtuality)
ka: (უცნობი ვირტუალურობა)

en: (unknown visibility)
ka: (უცნობი ხილვადობა)

en: (user defined)
ka: (მომხმარებლის განსაზღვრული)

en: (user specified)
ka: (მომხმარებლის მითითებული)

en: <None>
ka: <არცერთი>

en: <none>
ka: <არცერთი>

en: <unknown: %x>
ka: <უცნობი: %x>

en: <unknown>
ka: <უცნობი>

en: <unknown>: %d
ka: <უცნობი>: %d

en: Absent
ka: აკლია

en: Access
ka: წვდომა

en: Address
ka: მისამართი

en: CORE (Core file)
ka: CORE (ბირთვის ფაილი)

en: Configuration file
ka: კონფიგურაციის ფაილი

en: Corrupt attribute
ka: დაზიანებული ატრიბუტი

en: DYN (Shared object file)
ka: DYN (გაზიარებული ობიეტქის ფაილი)

en: Directory Table
ka: საქაღალდის ცხრილი

en: EXEC (Executable file)
ka: EXEC (შესრულებადი ფაილი)

en: End
ka: დასასრული

en: File Name Table
ka: ფაილის სახელის ცხრილი

en: Flags:
ka: ალმები:

en: Initial
ka: საწყისი

en: NONE
ka: არცერთი

en: NONE (None)
ka: NONE (არაფერი)

en: Name
ka: სახელი

en: Name: %s
ka: სახელი: %s

en: None
ka: არცერთი

en: Nothing to do.
ka: გასაკეთებელი არაფერია.

en: OPEN
ka: გახსნა

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Owner
ka: მფლობელი

en: REL (Relocatable file)
ka: REL (გადაადგილებადი ფაილი)

en: Report bugs to %s
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: Report bugs to %s.
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: Start
ka: დაწყება

en: Supported architectures:
ka: მხარდაჭერილი არქიტექტურები:

en: Supported targets:
ka: მხარდაჭერილი მიზნები:

en: Type
ka: ტიპი

en: UNKNOWN:
ka: უცნობი:

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Usage: %s [option(s)] [addr(s)]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრ(ებ)-ი] [მისამართ(ებ)-ი]

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Visible
ka: ხილული

en: Where
ka: სად

en: arguments
ka: არგუმენტები

en: big endian
ka: მსხვილბოლოიანი

en: blocks
ka: ბლოკები

en: cannot read header
ka: თავსართის წაკითხვის შეცდომა

en: code
ka: კოდი

en: conflict
ka: კონფლიქტი

en: cursor
ka: კურსორი

en: debug_end_block: no current block
ka: debug_end_block: მიმდინარე ბლოკის გარეშე

en: debug_end_common_block: not implemented
ka: debug_end_common_block: განხორციელებული არაა

en: debug_end_function: no current function
ka: debug_end_function: მიმდინარე ფუნქციის გარეშე

en: debug_make_undefined_type: unsupported kind
ka: debug_make_undefined_type: მხარდაუჭერელი ტიპი

en: debug_record_label: not implemented
ka: debug_record_label: განხორციელებული არაა

en: debug_record_parameter: no current function
ka: debug_record_parameter: მიმდინარე ფუნქციის გარეშე

en: debug_start_block: no current block
ka: debug_start_block: მიმდინარე ბლოკის გარეშე

en: debug_start_common_block: not implemented
ka: debug_start_common_block: განხორციელებული არაა

en: default
ka: ნაგულისხმევი

en: directory
ka: საქაღალდე

en: error
ka: შეცდომა

en: fatal error: libbfd ABI mismatch
ka: ფატალური შეცდომა: libbfd ABI არ ემთხვევა

en: func
ka: ფუნქც

en: function
ka: ფუნქცია

en: g
ka: გ

en: global
ka: გლობალური

en: length %d [
ka: სიგრძე %d [

en: little endian
ka: წვრილბოლოიანი

en: more than one dynamic segment
ka: ერთზე მეტი დინამიკური სეგმენტი

en: no entry %s in archive
ka: არქივში %s ჩანაწერი არ არსებობს

en: no info
ka: ინფორმაციის გარეშე

en: none
ka: არცერთი

en: not set
ka: დაყენებული არაა

en: notes
ka: შენიშვნები

en: offset: %llu
ka: წანაცვლება: %llu

en: offset: %lu
ka: წანაცვლება: %lu

en: options
ka: პარამეტრები

en: other
ka: სხვა

en: program headers
ka: პროგრამის თავსართები

en: resource name
ka: რესურსის სახელი

en: s
ka: წმ

en: section headers
ka: სექციის თავსართები

en: signature
ka: ხელმოწერა

en: size %d
ka: ზომა %d

en: size: %llu
ka: ზომა: %llu

en: size: %lu
ka: ზომა: %lu

en: static
ka: სტატიკური

en: symbols
ka: სიმბოლოები

en: type
ka: ტიპი

en: unknown
ka: უცნობი

en: unknown: %#llx
ka: უცნობი: %#llx

en: unknown: %#lx
ka: უცნობი: %#lx

en: variable
ka: ცვლადი

en: warning
ka: გაფრთხილება

en: yes
ka: დიახ

en: yes
ka: დიახ
