KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (109 entries)

[ctx: @action:button cancels permissions change]
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @action:button changes permissions]
en: Change Permissions
hu: Jogosultságok módosítása

[ctx: @action:button creates a new samba user with the user-specified password]
en: Set Password
hu: Jelszó beállítása

[ctx: @action:button opens dialog to create new user]
en: Create Samba password
hu: Samba jelszó létrehozása

[ctx: @action:button opens the change permissions page]
en: Fix Permissions
hu: Jogosultságok javítása

[ctx: @button]
en: Install Samba
hu: Samba telepítése

[ctx: @button]
en: Show Samba status monitor
hu: Samba állapotmonitor megjelenítése

[ctx: @button restart the system]
en: Restart
hu: Újraindítás

[ctx: @info]
en: 
    <para>
    Samba uses a separate user database from the system one.
    This requires you to set a separate Samba password for every user that you want to
    be able to authenticate with.
    </para>
    <para>
    Before you can access shares with your current user account you need to set a Samba password.
    </para>
hu: 
    <para>
    A Samba a rendszerétől eltérő felhasználói adatbázist használ.
    Ezért minden felhasználónak, aki hitelesítést szeretne végezni, külön Samba
    jelszót kell létrehoznia.
    </para>
    <para>
    Mielőtt hozzáférne a megosztásokhoz az aktuális felhasználóval, be kell állítania egy Samba jelszót.
    </para>

[ctx: @info]
en: 
    <para>The folder <filename>%1</filename> needs extra permissions for sharing to work.</para>
    <para>Do you want to add these permissions now?</para><nl/>
hu: 
    <para>A(z) <filename>%1</filename> mappa extra jogosultságokat igényel a megosztás működéséhez.</para>
    <para>Szeretné hozzáadni ezeket a jogosultságokat most?</para><nl/>

[ctx: @info]
en: 
    Additional user management and password management can be done using Samba's <command>smbpasswd</command>
    command line utility.
hu: 
    További felhasználó- és jelszókezelés a Samba <command>smbpasswd</command> parancssori segédprogramjával végezhető.

[ctx: @info]
en: 
    Denying access prevents using this share even when another access rule might grant access. A denial rule always
    takes precedence. In particular denying access to <resource>Everyone</resource> actually disables access for everyone.
    It is generally not necessary to deny anyone because the regular directory and file permissions still apply to shared
    directories. A user who does not have access to the directory locally will still not be able to access it remotely even
    when the Share access rules would allow it.
hu: 
    A hozzáférés megtagadása megakadályozza a megosztás használatát, még akkor is ha más hozzáférési szabály engedélyezné. Egy elutasító
    szabály mindig elsőbbséget élvez. <resource>Mindenki</resource> hozzáférésének a megtagadása ténylegesen letiltja a hozzáférést mindenkinek.
    Általában nem szükséges megtagadni senkitől a hozzáférést, mert a normál mappa- és fájljogosultságok továbbra is érvényesek a megosztott
    mappákra. Egy felhasználó, akinek nincs helyi hozzáférése a mappához, távolról sem érheti el azt,
    még ha a Megosztás hozzáférési szabály engedné is azt.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid group name; cannot make user <resource>%2</resource> a member of it.
hu: A(z) <resource>%1</resource> nem érvényes csoportnév; a(z) <resource>%2</resource> felhasználót nem lehet a tagjává tenni.

[ctx: @info]
en: Failed to make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>
hu: Nem sikerült a(z) <resource>%1</resource> felhasználót a(z) <resource>%2</resource> csoport tagjává tenni.

[ctx: @info]
en: File sharing service unavailable
hu: A fájlmegosztó szolgáltatás nem érhető el

[ctx: @info]
en: For security reasons, cannot make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>.                                                    The group name is insecure; valid group names do not                                                    include the text <resource>admin</resource> or <resource>root</resource>.
hu: Biztonsági okokból nem lehet a(z) <resource>%1</resource> felhasználót a(z) <resource>%2</resource> csoport tagjává tenni. A csoportnév nem biztonságos; az érvényes csoportnevek nem tartalmazzák az <resource>admin</resource> vagy <resource>root</resource> szavakat.

[ctx: @info]
en: For security reasons, creating Samba users with empty passwords is not allowed.
hu: Biztonsági okokból nem hozható létre Samba felhasználó üres jelszóval.

[ctx: @info]
en: No Permissions Found
hu: Nem találhatók jogosultságok

[ctx: @info]
en: The <application>Samba</application> file sharing service must be installed before folders can be shared.
hu: A <application>Samba</application> fájlmegosztó szolgáltatást telepíteni kell, hogy meg tudja osztani a mappákat.

[ctx: @info]
en: There are probably no SMB/Windows/Advanced permissions set on this file.
hu: Valószínűleg nincsenek beállítva SMB/Windows/speciális jogosultságok ezen a fájlon.

[ctx: @info]
en: This permission entry was inherited from a parent container and can only be modified on that parent (e.g. a higher level directory).
hu: Ez a jogosultságbejegyzés egy szülőtárolóból öröklődött, és csak abban a szülőben (például egy magasabb szintű könyvtárban) módosítható.

[ctx: @info]
en: User name <resource>%1</resource> is not valid as the name of a Samba user; cannot check for its existence.
hu: A(z) <resource>%1</resource> felhasználónév nem érvényes Samba felhasználó neve; nem lehet ellenőrizni a létezését.

[ctx: @info '%1 %2' together make up a terminal command; %3 is the command's output]
en: Command <command>%1 %2</command> failed:<nl/><nl/>%3
hu: A(z) <command>%1 %2</command> parancs sikertelen:<nl/><nl/>%3

[ctx: @info detailed error messsage]
en: An access rule's user is not valid.
hu: Egy hozzáférési szabály felhasználója érvénytelen.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: Enabling guest access is not allowed.
hu: A vendég hozzáférés bekapcsolása nem engedélyezett.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The 'Guest' access rule is invalid.
hu: A „Vendég” hozzáférési szabály érvénytelen.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The access rule is invalid.
hu: A hozzáférési szabály érvénytelen.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path does not exist.
hu: Az útvonal nem létezik.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is invalid.
hu: Az útvonal érvénytelen.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is not a directory.
hu: Az útvonal nem mappa.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is relative.
hu: Az útvonal relatív.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is already in use for a different directory.
hu: A megosztási név már használatban van egy másik mappához.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is invalid.
hu: A megosztási név érvénytelen.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: This path may not be shared.
hu: Ez az útvonal nem osztható meg.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: You have exhausted the maximum amount of shared directories you may have active at the same time.
hu: Túllépte az egyszerre aktív megosztott mappák maximális számát.

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to share the directory. The share has not been created.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
hu: <para>Hiba történt a mappa megosztására tett kísérlet során. A megosztás nem lett létrehozva.</para><para>A Samba belső jelentése:</para><message>%1</message>

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to un-share the directory. The share has not been removed.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
hu: <para>Hiba történt a mappa megosztásának visszavonásakor. A megosztás nem került eltávolításra.</para><para>A Samba belső jelentése:</para><message>%1</message>

[ctx: @info error while looking up uid from dbus]
en: Could not resolve calling user.
hu: Nem sikerült feloldani a hívó felhasználót.

[ctx: @info/title]
en: Failed to Create Network Share
hu: A hálózati megosztás létrehozása sikertelen

[ctx: @info/title]
en: Failed to Remove Network Share
hu: A hálózati megosztás eltávolítása sikertelen

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing.
hu: Ezt a hibát az okozza, hogy a disztribúciója nem állította be megfelelően a Samba megosztást. Kérjük, küldjön egy hibajelzést a disztibúciójának, vagy ellenőrizze a disztribúciója dokumentációját a Samba megosztás beállításáról.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing. Error:<nl/><message>%1</message>
hu: Ezt a hibát az okozza, hogy a disztribúciója nem állította be megfelelően a Samba megosztást. Kérjük, küldjön egy hibajelzést a disztibúciójának, vagy ellenőrizze a disztribúciója dokumentációját a Samba megosztás beállításáról. Hiba:<nl/><message>%1</message>

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by creating that folder manually. Then close and re-open this window.
hu: Ezt a hibát az okozza, hogy a disztribúciója nem állította be megfelelően a Samba megosztást. Javíthatja a mappa kézzel létrehozásával. Ezután zárja be és nyissa meg újra ezt az ablakot.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> does not exist.
hu: Ez a mappa nem osztható meg, mert a(z) <filename>%1</filename> nem létezik.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account doesn't have permission to write into <filename>%1</filename>.
hu: Ez a mappa nem osztható meg, mert a felhasználói fiókjának nincs jogosultsjogaága írni ide: <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account isn't a member of the <resource>%1</resource> group.
hu: Ez a mappa nem osztható meg, mert a felhasználói fiókja nem tagja a(z) <resource>%1</resource> csoportnak.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by ensuring that the <resource>%1</resource> group has write permission for <filename>%2</filename>. Then close and re-open this window.
hu: Ezt úgy javíthatja, ha biztosítja, hogy a(z) <resource>%1</resource> csoportnak legyen írási joga erre: <filename>%2</filename>. Ezután zárja be és nyissa meg újra ezt az ablakot.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by making your user a member of that group. Then restart the system.
hu: Ezt úgy tudja orvosolni, hogy a felhasználót a csoport tagjává teszi. Ezután indítsa újra a rendszert.

[ctx: @info:status]
en: Your Samba installation appears to be broken.
hu: A Samba telepítése sérültnek tűnik.

[ctx: @label]
en: Applies to:
hu: Következőkre vonatkozik:

[ctx: @label]
en: Could not change permissions for: %1. All permission changes have been reverted to initial state.
hu: Nem sikerült megváltoztatni a(z) %1 jogosultságait. Minden jogosultság vissza lett állítva a kezdeti állapotra.

[ctx: @label]
en: Group:
hu: Csoport:

[ctx: @label]
en: Guest access is disabled by the system's Samba configuration.
hu: A vendég hozzáférés ki van kapcsolva a rendszer Samba beállításaiban.

[ctx: @label]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @label]
en: Owner:
hu: Tulajdonos:

[ctx: @label]
en: Restart the computer to complete the changes.
hu: Indítsa újra a számítógépet a változtatások véglegesítéséhez.

[ctx: @label]
en: The Samba package failed to install.
hu: A Samba csomag telepítése sikertelen.

[ctx: @label]
en: The share might not work properly because share folder or its paths has Advanced Permissions: %1
hu: Előfordulhat, hogy a megosztás nem működik megfelelően, mert a megosztási mappának vagy elérési útjainak speciális jogosultságai vannak: %1

[ctx: @label]
en: This folder needs extra permissions for sharing to work
hu: A mappának extra jogosultságok szükségesek a megosztás működéséhez

[ctx: @label]
en: This name cannot be used. Share names must not be user names and there must not be two shares with the same name on the entire system.
hu: A név nem használható. A megosztási nevek nem lehetnek felhasználónevek, és két megosztás neve nem lehet ugyanaz a teljes rendszeren belül.

[ctx: @label]
en: This name may be too long. It can cause interoperability problems or get rejected by Samba.
hu: A név túl hosszú lehet. Ez együttműködési problémákat okozhat, vagy a Samba elutasíthatja.

[ctx: @label]
en: Type:
hu: Típus:

[ctx: @label error message]
en: Passwords must match
hu: A jelszavaknak egyezniük kell

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Checking if Samba user '%1' exists
hu: A Samba felhasználó („%1”) létezésének ellenőrzése

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Creating new Samba user '%1'
hu: Új Samba felhasználó („%1”) létrehozása

[ctx: @label kauth action description %1 is a username %2 a group name]
en: Adding user <resource>%1</resource> to group <resource>%2</resource> so they may configure Samba user shares
hu: A(z) <resource>%1</resource> felhasználó hozzáadása a(z) <resource>%2</resource> csoporthoz, hogy beállíthassa a Samba felhasználói megosztásokat

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm password
hu: Jelszó megerősítése

[ctx: @label:textbox]
en: Password
hu: Jelszó

[ctx: @option:check]
en: Allow guests
hu: Vendégek engedélyezése

[ctx: @option:check]
en: Change permissions
hu: Jogosultságok módosítása

[ctx: @option:check]
en: Create files / write data
hu: Fájlok létrehozása / adatok írása

[ctx: @option:check]
en: Create folders / append data
hu: Mappák létrehozása  / adatok hozzáfűzése

[ctx: @option:check]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: @option:check]
en: Delete subfolders and files
hu: Almappák és fájlok törlése

[ctx: @option:check]
en: List folder / read data
hu: Mappa listázása / adatok olvasása

[ctx: @option:check]
en: Only apply these permissions to objects and/or containers within this container
hu: Csak az ebben a tárolóban lévő objektumokra és/vagy tárolóban alkalmazza ezeket a jogosultságokat

[ctx: @option:check]
en: Read attributes
hu: Attribútumok olvasása

[ctx: @option:check]
en: Read extended attributes
hu: Kiterjesztett attrubútumok olvasása

[ctx: @option:check]
en: Read permissions
hu: Jogosultságok olvasása

[ctx: @option:check]
en: Share this folder with other computers on the local network
hu: Mappa megosztása más számítógépekkel a helyi hálózaton

[ctx: @option:check]
en: Take ownership
hu: Tulajdonjog átvétele

[ctx: @option:check]
en: Traverse folder / execute file
hu: Mappa bejárása / fájl végrehajtása

[ctx: @option:check]
en: Write attributes
hu: Attribútumok írása

[ctx: @option:check]
en: Write extended attributes
hu: Kiterjesztett attrubútumok írása

[ctx: @option:radio an entry allowing permissions]
en: Allow
hu: Engedélyezés

[ctx: @option:radio an entry denying permissions]
en: Deny
hu: Tiltás

[ctx: @option:radio an unknown permission entry type (doesn't really happen)]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Files only
hu: Csak fájlok

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders and files only
hu: Csak almappák és fájlok

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders only
hu: Csak almappák

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and files
hu: Ez a mappa és fájlok

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and subfolders
hu: Ez a mappa és almappák

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder only
hu: Csak ez a mappa

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder, subfolders and files
hu: Ez a mappa, almappák és fájlok

[ctx: @option:radio permission applicability type (doesn't really happen)]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @option:radio user can read]
en: Read Only
hu: Csak olvasható

[ctx: @option:radio user can read&write]
en: Full Control
hu: Teljes irányítás

[ctx: @option:radio user not allowed to access share]
en: No Access
hu: Nincs hozzáférés

[ctx: @title]
en: Access Control Entries
hu: Hozzáférés-vezérlési bejegyzések

[ctx: @title]
en: Current Permissions
hu: Jelenlegi jogosultságok

[ctx: @title]
en: Denying Access
hu: Hozzáférés megtagadása

[ctx: @title]
en: File Path
hu: Fájlelérési út

[ctx: @title]
en: Required Permissions
hu: Szükséges jogosultságok

[ctx: @title]
en: Set password
hu: Jelszó beállítása

[ctx: @title file/folder owner info]
en: Ownership
hu: Tulajdonjog

[ctx: @title:tab]
en: Remote Permissions
hu: Távoli jogosultságok

en: Please ensure the Samba service is enabled and running.
    If you haven't disabled it manually, consider reporting a bug to your distribution.
hu: Kérjük, győződjön meg róla, hogy a Samba szolgáltatás engedélyezve van és fut.
    Ha nem tiltotta le saját kezűleg, fontolja meg a hibabejelentést a disztribúciójának.

en: Report a bug
hu: Hibabejelentés

[ctx: action@button makes user a member of the samba share group]
en: Make me a Group Member
hu: Legyek csoporttag
