KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (137 entries)

en:  px
hu:  képpont

en: &Center snap zone:
hu: Közé&pső vonzási távolság:

en: &Click raises active window
hu: Az aktí&v ablak rákattintáskor felemelkedik

en: &Delay focus by:
hu: &Fókuszváltási késleltetés:

en: &Double-click:
hu: &Dupla kattintás:

en: &Focus
hu: Fók&uszálás

en: &Left click:
hu: &Bal kattintás:

en: &Middle click:
hu: &Középső gombos kattintás:

en: &Raise on hover, delayed by:
hu: &Előtérbe hozás rámutatáskor, késleltetve:

en: &Right click:
hu: &Jobb gombos kattintás:

en: &Separate screen focus
hu: Fókuszálás csak az &aktív képernyőn

en: &Snap windows:
hu: Ablakok &dokkolása:

en: &Titlebar Actions
hu: A &címsor műveletei

en: &Window snap zone:
hu: &Ablakvonzási távolsága:

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
hu: <em>Kattintás fókuszáláshoz - Egérprecedencia:</em> Szinte teljesen megegyezik a <em>Kattintás fókuszáláshoz</em> működésével. Ha a rendszernek ki kell választania az aktív ablakot (például az aktuális bezárása miatt), az egér alatti ablak az előnyben részesített jelölt. Szokatlan, de lehetséges változata a <em>Kattintás fókuszálásra</em> működésének.

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
hu: <em>Kattintás fókuszáláshoz:</em> Egy ablak akkor válik aktívvá, ha rákattint. Ez a működés általános más operációs rendszereken, és valószínűleg ezt szeretné.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
hu: <em>Fókuszálás egérkövetéssel:</em> Az egér mozgatása egy ablakba aktiválja azt. Az egér alatt véletlenszerűen megjelenő ablakok például nem kapják meg a fókuszt. A <em>Fókuszlopás megakadályozása</em> ugyanúgy működik, mint máskor. Olyan, mint a <em>Kattintás fókuszálásra</em>, csak kattintás nélkül.

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
hu: <em>Fókusz szigorúan az egér alatt:</em>A fókusz mindig az egér alatti ablaké  - kétség esetén sehol -, hasonlóan egy nem kezelt, elavult X11 környezethez.<br/><strong>Megjegyzés:</strong> A <em>Fókuszlopás megakadályozása</em> és a <em>tabdoboz („Alt+Tab”)</em> sérti a szabályokat, és nem fog működni. Valószínűleg inkább a <em>Fókuszálás egérkövetéssel - Egérprecedencia</em> az Önnek való!

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
hu: <em>Fókusz az egér alatt:</em> A fókusz mindig az egér alatti ablaké.<br/><strong>Megjegyzés:</strong> A <em>Fókuszlopás megakadályozása</em> és a <em>tabdoboz („Alt+Tab”)</em> sérti a szabályokat, és nem fog működni. Valószínűleg inkább a <em>Fókuszálás egérkövetéssel - Egérprecedencia</em> az Önnek való!

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Az automatikus legördítés bekapcsolása esetén a felgördített ablakok automatikusan legördülnek, ha az egérmutató bizonyos ideig a címsoruk fölött marad.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Az elhelyezési szabály meghatározza, hol jelenjenek meg az új ablakok az asztalon.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az <span style=" font-style:italic;">Intelligens</span> mód megpróbálja a lehető legkisebb átlapolással elhelyezni az ablakokat.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <span style=" font-style:italic;">Maximalizáló</span> mód megpróbálja maximalizálni az összes ablakot a teljes képernyő kitöltéséhez. Egyes ablakok elhelyezését érdemes lehet ablakspecifikus szabályokkal megadni.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <span style=" font-style:italic;">Véletlenszerű</span> mód véletlenszerűen helyezi el az ablakokat.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <span style=" font-style:italic;">Középre</span> mód középre igazítva helyezi el az ablakokat.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az <span style=" font-style:italic;">Origó</span> mód a bal felső sarokban helyezi el az ablakokat.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az <span style=" font-style:italic;">Egér alá</span> mód a kurzor alatt helyezi el az ablakokat.</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Ezzel az opcióval lehet beállítani, hogy a KWin milyen esetben akadályozza meg az újonnan megjelenő ablakokat abban, hogy elvegyék a fókuszt az aktív ablaktól (megjegyzés: a beállításnak nincs hatása a <span style=" font-style:italic;">Fókusz az egérmutató alatt</span> és <span style=" font-style:italic;">A fókusz szigorúan követi az egeret</span> mód esetén.)</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Nincs:</span> Nincs akadályozás, az ablakkezelő az új ablakokat aktiválni fogja.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Alacsony:</span> A KWin megpróbálja megakadályozni, hogy az új ablakok elvegyék a fókuszt, de ha az ablak nem kezeli a szükséges hívásokat, és ezért az ablakkezelő nem tudja eldönteni, hogy biztonságos-e az aktiválás kikapcsolása, akkor az új ablak mégis aktívvá válik. Az alkalmazástól függően ez a beállítás általában jobb, de esetleg rosszabb fókuszkezelést eredményez, mint a „Közepes” választása esetén.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Közepes:</span> A fókusz elvétele meg lesz akadályozva.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Magas:</span> Az új ablakok csak akkor lesznek aktiválva, ha nincs más aktív ablak vagy ha az éppen aktív alkalmazáshoz tartoznak. Ez a beállítás nem igazán használható, ha egérkattintásra történő fókuszváltási mód van bekapcsolva.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Nagyon magas:</span> A felhasználónak az összes ablak aktiválását magának kell elvégeznie.</li></ul><p>A rendszer a fókuszelvételben megakadályozott ablakokat figyelemfelhívó ablaknak jelöli meg, azaz alapértelmezés szerint a címsoruk kiemelt lesz. Ez a beállítás megváltoztatható a Rendszerüzenetek beállítómodulban.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Ez a beállítás vezérli, hogy mi történjen, ha egy, a jelenlegitől eltérő virtuális asztalon aktiválódott egy ablak.</p><p>A <span style=" font-style:italic;">Váltás arra a virtuális asztalra</span> átvált arra a virtuális asztalra, amelyen az ablak jelenleg található.</p><p>Az <span style=" font-style:italic;">Ablak áthozása a jelenlegi virtuális asztalra</span> áthelyezi az ablakot az aktív virtuális asztalra.</p></body></html>

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Activate and lower
hu: Aktiválás és lesüllyesztés

en: Activate and pass click
hu: Aktiválás és a kattintás átadása

en: Activate and raise
hu: Aktiválás és felemelés

en: Activate and scroll
hu: Aktiválás és görgetés

en: Activate, pass click and raise on release
hu: Aktiválás, kattintás és felemelés elengedéskor

en: Activate, raise and move
hu: Aktiválás, felemelés és mozgatás

en: Activate, raise and pass click
hu: Aktiválás, felemelés és a kattintás átadása

en: Activate, raise and scroll
hu: Aktiválás, felemelés és görgetés

en: Active
hu: Aktív

en: Adva&nced
hu: &Speciális

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
hu: Az alkalmazások megjegyezhetik az ablakaik pozícióját, ha támogatják

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
hu: A <em>dupla</em> kattintás hatása, ha az a címsorra történik.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
hu: Ebben az oszlopban az aktív ablakok címsorára és keretére történő kattintások hatását lehet testre szabni. A <em>bal</em> gombbal történő kattintás hatása, ha az egy <em>aktív</em> ablak címsorára vagy keretére történik.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
hu: A <em>bal</em> gombbal történő kattintás hatása, ha az egy <em>inaktív</em> ablak címsorára vagy keretére történik.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
hu: A maximalizáló gombra történő <em>bal</em> kattintás hatása.

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
hu: A maximalizáló gombra történő <em>középső</em> kattintás hatása.

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
hu: Az <em>egérgörgő</em> hatása a címsor fölött görgetéskor.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
hu: A maximalizáló gombra történő <em>jobb</em> kattintás hatása.

en: Bring window to current Virtual Desktop
hu: Ablak áthozása a jelenlegi virtuális asztalra

en: Centered
hu: középre igazított

en: Change opacity
hu: Az áttetszőség módosítása

en: Click to focus (mouse precedence)
hu: Kattintás fókuszáláshoz (egérprecedencia)

en: Close
hu: Bezárás

en: Decrease opacity
hu: Átlátszatlanság csökkentése

en: Do nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Extreme
hu: Nagyon magas

en: Focus &stealing prevention:
hu: A fókuszel&vétel megakadályozása:

en: Focus follows mouse
hu: Fókuszálás egérkövetéssel

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
hu: Fókuszálás egérkövetéssel (egérprecedencia)

en: Focus strictly under mouse
hu: A fókusz szigorúan az egér alatt

en: Focus under mouse
hu: A fókusz az egér alatt

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
hu: Itt lehet testre szabni az egérgörgős görgetés hatását, ha le van nyomva egy módosító billentyű és a görgetés ablakban történik

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor az ablakok csak akkor fogják egymást vonzani, ha átfedik egymást, ha kívülről érnek egymás közelébe, akkor nem.

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
hu: Itt lehet beállítani a képernyőszélek vonzási távolságát. Ha egy ablak ezen a távolságon belülre kerül, akkor automatikusan illeszkedni fog a képernyő széléhez.

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
hu: Itt lehet beállítani a képernyő közepének vonzási távolságát. Ha egy ablak ezen a távolságon belülre kerül, akkor automatikusan illeszkedni fog a képernyő közepéhez.

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
hu: Itt lehet beállítani az ablakok vonzási távolságát. Ha két ablak ezen a távolságon belülre kerül, akkor széleik automatikusan illeszkedni fognak egymáshoz.

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
hu: Itt lehet beállítani, hogy az Alt vagy a Meta billentyű lenyomva tartásával elvégezhetők-e a következő műveletek.

en: High
hu: Magas

en: Horizontally maximize
hu: Maximalizálás vízszintesen

en: In Top-Left Corner
hu: Bal felső sarokban

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
hu: Ebben a sorban lehet testre szabni az inaktív ablakok belsejébe (a címsor és a keret által határolt területre) eső görgetések hatását.

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
hu: Ebben a sorban lehet testre szabni a bal gombbal történő, az inaktív ablakok belsejébe (a címsor és a keret által határolt területre) eső kattintások hatását.

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
hu: Ebben a sorban lehet testre szabni a bal gombbal történő, a címsorra vagy a keretre eső kattintások hatását.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
hu: Ebben a sorban lehet testre szabni a középső gombbal történő, az inaktív ablakok belsejébe (a címsor és a keret által határolt területre) eső kattintások hatását.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
hu: Ebben a sorban lehet testre szabni a középső gombbal történő, a címsorra vagy a keretre eső kattintások hatását.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
hu: Ebben a sorban lehet testre szabni a jobb gombbal történő, az inaktív ablakok belsejébe (a címsor és a keret által határolt területre) eső kattintások hatását.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
hu: Ebben a sorban lehet testre szabni a jobb gombbal történő, a címsorra vagy a keretre eső kattintások hatását.

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Inactive Inner Window Actions
hu: Inaktív ablakok műveletei

en: Increase opacity
hu: Átlátszatlanság növelése

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
hu: Ablakok, címsorok és keretek műveletei

en: Keep above/below
hu: A többi ablak felett/alatt

en: L&eft click:
hu: B&al kattintás:

en: Low
hu: Alacsony

en: Lower
hu: Lesüllyesztés

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Maximize Button Actions
hu: Maximalizáló gomb műveletei

en: Maximize window by double clicking its frame
hu: Ablak maximalizálása a keretére való dupla kattintással

en: Maximize/restore
hu: Maximalizálás/visszaállítás

en: Maximized
hu: Maximalizált

en: Medium
hu: Közepes

en: Middle &click:
hu: &Középső gombos kattintás:

en: Middle c&lick:
hu: &Középső gombos kattintás:

en: Minimal Overlapping
hu: Minimális átfedés

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Mo&difier key:
hu: Mó&dosítóbillentyű:

en: Mo&use wheel:
hu: &Egérgörgő:

en: Mo&vement
hu: Mo&zgatás

en: Mouse &wheel:
hu: Egér&görgő:

en: Move
hu: Mozgatás

en: Move to previous/next desktop
hu: Áthelyezés az előző/következő asztalra

en: Multiscreen behavior:
hu: Több képernyős működés:

en: None
hu: Nincs

en: Note that "Activate, pass click and raise on release" doesn't work on X11, and falls back to "Activate, raise and pass click" instead
hu: Az „Aktiválás, kattintás és felemelés elengedéskor” nem működik X11-en, az „Aktiválás, felemelés és kattintás átadása” helyettesíti

en: On titlebar hover after:
hu: A címsorra mutatás után ennyivel:

en: Only when overlapping
hu: Csak átfedéskor

en: Raise
hu: Felemelés

en: Raise/lower
hu: Előre hozás/hátratevés

en: Raising windows:
hu: Ablakok előtérbe hozása:

en: Random
hu: véletlenszerű

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Right clic&k:
hu: &Jobb gombos kattintás:

en: Screen &edge snap zone:
hu: A ké&pernyőszélek vonzási távolsága:

en: Scroll
hu: Görgetés

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
hu: Az a késleltetési idő (ezredmásodpercben), amely eltelte után az ablak legördül, ha az egérmutató a címsor felett marad.

en: Shade
hu: Felgördítés

en: Shade/unshade
hu: Felgördítés/legördítés

en: Show actions menu
hu: Műveletek menü megjelenítése

en: Show on all desktops
hu: Megjelenítés az összes asztalon

en: Switch to that Virtual Desktop
hu: Váltás arra a virtuális asztalra

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
hu: Szinte teljesen ugyanaz, mint a <em>Fókuszálás egérkövetéssel</em>. Ha a rendszernek ki kell választania az aktív ablakot (az aktuális bezárása miatt), az egér alatti ablak az előnyben részesített jelölt. Válassza ezt, ha rámutatással szeretné irányítani a fókuszálást.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
hu: Ez az a várakozási idő, melynek letelte után egy ablak az előtérbe jön, ha az egérmutató végig fölötte maradt.

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
hu: Ez az a várakozási idő, melynek letelte után az egérmutató alatti ablak megkapja a fókuszt.

en: Titlebar A&ctions
hu: Cí&msorműveletek

en: Titlebar Actions
hu: Címsorműveletek

en: Titlebar and Frame Actions
hu: Címsor- és keretműveletek

en: Toggle raise and lower
hu: A felemelés és a lesüllyesztés átkapcsolása

en: Under mouse
hu: Az egér alatt

en: Vertically maximize
hu: Maximalizálás függőlegesen

en: Virtual Desktop behavior:
hu: Virtuális asztal működése:

en: W&indow Actions
hu: Ablakműv&eletek

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
hu: Ablak aktiválásakor egy másik virtuális asztalon:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
hu: Az opció bekapcsolása esetén a háttérben levő ablakok automatikusan felemelkednek az előtérbe, ha az egérmutató bizonyos ideig fölöttük marad.

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
hu: Ha be van jelölve, a fókuszálási műveletek az aktív képernyőre korlátozódnak.

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor az ablakok automatikusan az előtérbe kerülnek, ha a belsejükre kattint. Ha ugyanezt szeretné inaktív ablakoknál, váltson át a Műveletek lapra.

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
hu: Ha bevan kapcsolva, akkor azok az alkalmazások, amelyek képesek megjegyezni az ablakaik pozícióját, ezt megtehetik. Ez felülírja a fentebb meghatározott ablakelhelyezési módot.

en: Window &activation policy:
hu: Ablak&aktiválási szabály:

en: Window &placement:
hu: Ablak&elhelyezés:

en: Window &unshading:
hu: Ablakok legö&rdítése:

en: Window Actio&ns
hu: Ablakműv&eletek

en: Window activation policy description
hu: Ablakaktiválási szabály leírása

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
hu: Ezzel a beállítással megadhatja, hogyan és mikor kapják meg az ablakok a fókuszt.

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
hu: Kattintás fókuszáláshoz
