KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (389 entries)

en:  [read only]
hu:  [csak olvasható]

en: %1 doesn't exist in a git repo.
hu: A(z) %1 nem létezik a git tárolóban.

en: &All Sessions
hu: Minden munk&amenet

en: &Behavior
hu: Műkö&dés

en: &Close Document
hu: &Dokumentum bezárása

en: &Double click opens a new document
hu: &Dupla kattintás új dokumentum megnyitásához

en: &Edit
hu: Szer&kesztés

en: &Expand tabs
hu: Lapok &kibontása

en: &File
hu: &Fájl

en: &Go
hu: U&grás

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Ignore Changes
hu: &Módosítások mellőzése

en: &Limit number of tabs:
hu: Lapok számának kor&látozása:

en: &Load last used session
hu: Utoljára használt munkamenet betö&ltése

en: &Manage Sessions...
hu: &Munkamenetkezelő…

en: &Manually choose a session
hu: Munkamenet ki&választása

en: &Middle click closes a document
hu: &Középső kattintás dokumentum bezárásához

en: &Mouse
hu: &Egér

en: &Next Tab
hu: &Következő lap

en: &Open
hu: Megny&itás

en: &Open Containing Folder
hu: &Tartalmazó mappa megnyitása

en: &Plugins Handbook
hu: A bővítmények ké&zikönyve

en: &Previous Tab
hu: E&lőző lap

en: &Quick Open
hu: &Gyors megnyitás

en: &Recent Sessions
hu: L&egutóbbi munkamenetek

en: &Reload
hu: Új&ratöltés

en: &Remove
hu: &Eltávolítás

en: &Rename...
hu: Átne&vezés…

en: &Save Session
hu: Munkamenet menté&se

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Show close button
hu: Bezárás gomb megjeleníté&se

en: &Sidebars
hu: Oldal&sávok

en: &Start new session
hu: Ú&j munkamenet

en: &Status Bar Items
hu: Az állapot&sor elemei

en: &Switch to output view upon message type:
hu: Váltá&s kimenetnézetre, ha az üzenettípus:

en: &Tabs
hu: &Lapok

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &View
hu: Né&zet

en: &View Difference
hu: Különbségek &megtekintése

en: &Window Color Scheme
hu: &Ablak színsémája

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
hu: A <b>git</b> nem található. A Git szükséges a dokumentumok összehasonlításához. Ha a git már telepítve van, ellenőrizze, hogy a PATH tartalmazza-e. Lásd https://git-scm.org/downloads

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
hu: <p>A(z) „%1” dokumentum megváltozott, de még nincs elmentve.</p><p>El szeretné menteni a módosításokat vagy inkább eldobja azokat?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
hu: <p>Egy vagy több nagy fájlt próbál megnyitni:</p><ul>%1</ul><p>Szeretné folytatni?</p><p><strong>Ügyeljen arra, hogy a Kate néha nem válaszol nagy fájlok megnyitásakor.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
hu: <qt>Az alábbi dokumentumok megváltoztak a lemezen.<p>Válasszon ki néhányat, majd nyomja meg a kívánt művelet gombját. A műveletet addig kell ismételni, amíg a lista ki nem ürül.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
hu: <qt>Az alábbi dokumentumok megváltoztak. El szeretné menteni őket bezárás előtt?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
hu: <qt>Az oldalsávok elrejtését kérte. Rejtett oldalsávok esetén nem lehet az egérrel közvetlenül elérni az eszköznézeteket, hanem ezt kell tenni: válassza az <b>Nézet &gt; Eszköznézetek &gt; Az oldalsávok megjelenítése</b> menüpontot. Az eszköznézetek megjelenítését vagy elrejtését továbbra is meg lehet tenni a megfelelő billentyűparancsokkal.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Enable
hu: Engedélyezés

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
hu: Összes fájl megnyitása

[ctx: @action:button]
en: Reopen
hu: Újranyitás

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
hu: Váltás a példányra

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
hu: Átnevezés…

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
hu: Diagnosztikai nézet

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
hu: %1 [mellőzve: %2]

[ctx: @info]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
hu: Hiba a reguláris kifejezésben: %1
    eltoltás %2: %3

[ctx: @info]
en: Info
hu: Információ

[ctx: @info]
en: Log
hu: Napló

[ctx: @info]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
hu: Teljes véglegesítő megjelenítése

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
hu: Véglegesítés %1

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
hu: Fájlelőzmények - %1

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
hu: Fájlok megnyitása rekurzívan

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
hu: Mappa megnyitása

en: Add Global Suppression
hu: Globális mellőzés hozzáadása

en: Add Local Suppression
hu: Helyi mellőzés hozzáadása

en: All
hu: Mind

en: All Projects
hu: Minden projektben

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
hu: Mindenki, aki segített valamiben, de nincs név szerint megemlítve

en: Application Startup Behavior
hu: Az alkalmazás működése induláskor

en: Application Startup/Shutdown Behavior
hu: Az alkalmazás működése indításkor/kilépéskor

en: Automatically save and restore:
hu: Automatikus mentés és visszaállítás:

en: Behavior
hu: Működés

en: Behavior Options
hu: Működési beállítások

en: Bottom Sidebar
hu: Alsó oldalsáv

en: Change Style
hu: Stílus módosítása

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
hu: Jelölje be ezt, ha szeretne visszaállítani minden nézetet és keretet az alkalmazás minden egyes indulásakor.

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy a dokumentumokkal kapcsolatos egyéb információk (pl. könyvjelzők) a szerkesztő bezárása után is megmaradjanak. Ha a dokumentum nem változott meg időközben, akkor a program megnyitáskor visszaállítja azokat.

en: Cl&ose Current View
hu: Az akt&uális nézet bezárása

en: Clear Diagnostics Filter
hu: Diagnosztikai szűrő törlése

en: Clear Recent Files
hu: Legutóbbi fájlok törlése

en: Clear all messages
hu: Összes üzenet törlése

en: Click here to switch to the Quick Open view.
hu: Kattintson ide a Gyors megnyitás nézetre váltáshoz.

en: Clos&e All
hu: Össz&es bezárása

en: Close
hu: Bezárás

en: Close &All Documents
hu: Összes dokumentum bezárás&a

en: Close Document
hu: Dokumentum bezárása

en: Close Inactive Views
hu: Inaktív nézetek bezárása

en: Close Other &Documents
hu: Többi dokumentum bezárás&a

en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
hu: Bezárja az összes dokumentumot a fájllistában, amely nem nyitható meg újra, mert nem érhető el többé.

en: Close all open documents.
hu: Az összes megnyitott dokumentum bezárása.

en: Close documents with the window they belong to
hu: Dokumentumok bezárása az ablakkal, amelyhez tartoznak

en: Close every view but the active one
hu: Minden nézet bezárása az aktív kivételével

en: Close other open documents.
hu: Bezárja a nyitott dokumentumokat, kivéve az aktuálisat.

en: Close the application entirely when the last file is closed
hu: Az alkalmazás teljes bezárása az utolsó fájl bezárásakor

en: Close the current document.
hu: Az aktuális dokumentum bezárása.

en: Close the currently active split view
hu: Az aktuális aktív megosztott nézet bezárása

en: Close this window
hu: Az ablak bezárása

en: Closing Aborted
hu: A bezárás félbe lett szakítva

en: Collapse All
hu: Összes összecsukása

en: Compare
hu: Összehasonlítás

en: Compare with Active Document
hu: Összehasonlítás az aktív dokumentummal

en: Compare with Active Document Using
hu: Összehasonlítás az aktív dokumentummal ezzel:

en: Configure
hu: Beállítás

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
hu: A programban használt billentyűparancsokat lehet itt testreszabni.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
hu: A szerkesztőkomponens és az alkalmazás különféle jellemzőit lehet itt beállítani.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
hu: Az eszköztárban megjelenő elemek beállítása.

en: Configure...
hu: Beállítás…

en: Control view space splitting
hu: Nézetfelosztás beállítása

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
hu: Az aktuális fájl elérési útjának másolása a vágólapra.

en: Copy &Location
hu: &Hely másolása

en: Copy Location
hu: Hely másolása

en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Core Developer
hu: Kiemelt fejlesztő

en: Could not save the document 
    '%1'
hu: Nem sikerült elmenteni ezt a dokumentumot: 
    „%1”

en: Could not start program
hu: Nem sikerült elindítani a programot

en: Create a new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: Create a new window.
hu: Létrehoz egy új ablakot.

en: Created
hu: Létrehozva

en: Current Project
hu: Az aktuális projektben

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
hu[0]: Jelenleg egy további dokumentum van megnyitva. Az összes dokumentum megjelenítéséhez kattintson ide, a Gyors megnyitás nézetre váltáshoz.
hu[1]: Jelenleg %1 további dokumentum van megnyitva. Az összes dokumentum megjelenítéséhez kattintson ide, a Gyors megnyitás nézetre váltáshoz.

en: D&etach Document
hu: Dokumentum l&eválasztása

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
hu: Az elmentésre kijelölt adatokat nem sikerült kiírni. Válassza ki, mit szeretne tenni.

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete file
hu: Fájl törlése

en: Delete unused meta-information after:
hu: A már nem szükséges metaadatok törlése ennyi idő után:

en: Deleted
hu: Törölve

en: Deleted file %1
hu: Törölt fájl: %1

en: Deletes the file belonging to the current document.
hu: Az aktuális dokumentumhoz tartozó fájl törlése.

en: Description
hu: Leírás

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
hu: A Kate kabalájának, „Kate a cyberfakopáncs" tervezője

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Diagnostics
hu: Diagnosztika

en: Diagnostics View
hu: Diagnosztikai nézet

en: Diff
hu: Összehasonlítás

en: Diff %1
hu: %1 összehasonlítása

en: Diff %1 .. %2
hu: %1 .. %2 összehasonlítása

en: Diff %1..%2
hu: %1..%2 összehasonlítása

en: Disable Suppression
hu: Mellőzés kikapcsolása

en: Discard Hunk
hu: Módosítás eldobása

en: Discard Line | Discard Lines
hu[0]: Sor eldobása
hu[1]: Sorok eldobása

en: Do you really want to delete file "%1"?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) „%1” fájlt?

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Documents Modified on Disk
hu: A lemezen megváltozott dokumentumok

en: Documents to open.
hu: Megnyitandó dokumentumok.

en: Don't ask again
hu: Ne kérdezze meg többet

en: Duplicate...
hu: Duplikálás…

en: Enable Suppression
hu: Mellőzés bekapcsolása

en: Error
hu: Hiba

en: Error Creating Diff
hu: Hiba történt a diff-fájl létrehozásakor

en: Errors
hu: Hibák

en: Expand All
hu: Összes kibontása

en: Failed to get file history: %1
hu: Nem sikerült lekérni a fájl előzményeit: %1

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
hu: Nem sikerült lekérni a fájl előzményeit: a git nem található a PATH-ban

en: File "%1" could not be deleted.
hu: A(z) „%1” fájl nem törölhető.

en: File "%1" could not be moved to "%2"
hu: A(z) „%1” fájl nem helyezhető át ide: „%2”.

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Files
hu: Fájlok

en: Files with unsaved changes
hu: Fájlok nem mentett változtatásokkal

en: Filter Sessions
hu: Munkamenetszűrő

en: Focus the navigation bar
hu: Fókusz a navigációs sávra

en: Focus the next tab.
hu: Fókusz a következő lapra.

en: Focus the previous tab.
hu: Fókusz az előző lapra.

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
hu: Mappák csak akkor nyithatók meg, ha a Projekt bővítmény engedélyezve van

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
hu: Új Kate munkamenet kényszerített indítása (figyelmen kívül hagyva, ha az indítás van használva, és már van egy másik Kate példány a megadott munkamenettel), kényszerítve, ha egy paraméter és URL sincs megadva.

en: Former Core Developer
hu: Korábbi vezető fejlesztő

en: Fuzzy Filtering
hu: Fuzzy szűrés

en: Get involved
hu: Közreműködés

en: Go to Next Location
hu: Ugrás a következő helyre

en: Go to Previous Location
hu: Ugrás az előző helyre

en: Hamburger Menu Toolbar
hu: Hamburger menü eszköztár

en: Help
hu: Súgó

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
hu: Itt láthatók a telepített Kate bővítmények. A megjelöltek be vannak töltve, és a Kate indulásakor mindig automatikusan betöltődnek.

en: Hide Button
hu: Gomb elrejtése

en: Hide Inactive Views
hu: Inaktív nézetek elrejtése

en: Hide every view but the active one
hu: Minden nézet elrejtése az aktív kivételével

en: Hide menu bar
hu: Menüsáv elrejtése

en: Highlighting for Ferite
hu: Ferite-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for ILERPG
hu: ILERPG-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for LaTeX
hu: LaTeX-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for Makefiles, Python
hu: A Makefile-ok és a Python szintaxiskiemelése

en: Highlighting for Python
hu: Python-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
hu: Az RPM-leíró, Perl, Diff stb. fájlok szintaxiskiemelése

en: Highlighting for SQL
hu: SQL-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for Scheme
hu: Scheme-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for VHDL
hu: VHDL-szintaxiskiemelés

en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
hu: Ha ki van kapcsolva, egy névtelen dokumentum jelenik meg az új ablakokban.

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
hu: Ha be van kapcsolva, egy modális párbeszédablak jelenik meg az összes módosított fájl megjelenítéséhez. Ha ki van kapcsolva, minden egyes fájlnál külön-külön meg kell adnia, mi történjen, amint a fájl nézete fókuszt kap.

en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
hu: Ha be van kapcsolva, az alkalmazás kilép, ha az utolsó szerkesztett fájl is bezárásra kerül, ellenkező esetben egy üres oldal nyílik meg, hogy új fájlt kezdhessen.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
hu: Ha már van egy futó Kate példány, blokkolódjon, amíg az kilép, ha URL-t kell megnyitni.

en: Include &window configuration
hu: Ab&lakbeállítások

en: Info
hu: Információ

en: Information
hu: Információk

en: Invalid hash
hu: Érvénytelen hash

en: Jump to Next File
hu: Ugrás a következő fájlra

en: Jump to Next Hunk
hu: Ugrás a következő módosításra

en: Jump to Previous File
hu: Ugrás az előző fájlra

en: Jump to Previous Hunk
hu: Ugrás az előző módosításra

en: KWrite - Text Editor
hu: KWrite - szövegszerkesztő

en: KWrite Author
hu: A KWrite szerzője

en: KWrite Undo History, Kspell integration
hu: KWrite visszavonási napló, KSpell-integráció

en: KWrite XML Syntax highlighting support
hu: XML-szintaxiskiemelés a KWrite-ban

en: KWrite port to KParts
hu: A KWrite átírása KPart-alapúra

en: Kate - Advanced Text Editor
hu: Kate - a KDE szövegszerkesztője

en: Keep &meta-information past sessions
hu: A korábbi munkamenetek metaadatainak me&gőrzése

en: Last opened
hu: Legutóbb megnyitva

en: Left Sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Location
hu: Hely

en: Log
hu: Napló

en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Make the next split view the active one.
hu: Váltás az osztott nézet másik felére.

en: Make the previous split view the active one.
hu: Váltás az osztott nézet előző felére.

en: Manage Sessions
hu: Munkamenetkezelő

en: Manage Sessions...
hu: Munkamenetkezelő…

en: Maximum number of entries in recent file list:
hu: A legutóbbi fájlok listájának maximális hossza:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
hu: Új munkame&net

en: Modified
hu: Módosítva

en: Move Splitter Down
hu: Elválasztó mozgatása lefelé

en: Move Splitter Left
hu: Elválasztó mozgatása balra

en: Move Splitter Right
hu: Elválasztó mozgatása jobbra

en: Move Splitter Up
hu: Elválasztó mozgatása felfelé

en: Move To
hu: Mozgatás ide

en: Move the splitter of the current view down
hu: Az aktuális nézet elválasztójának mozgatása lefelé

en: Move the splitter of the current view to the left
hu: Az aktuális nézet elválasztójának mozgatása balra

en: Move the splitter of the current view to the right
hu: Az aktuális nézet elválasztójának mozgatása jobbra

en: Move the splitter of the current view up
hu: Az aktuális nézet elválasztójának mozgatása felfelé

en: Name
hu: Név

en: Navigate to this column.
hu: Ugrás erre az oszlopra.

en: Navigate to this line.
hu: Ugrás erre a sorra.

en: Navigation Bar
hu: Navigációs sáv

en: Never
hu: Soha

en: New File
hu: Új fájl

en: New Session
hu: Új munkamenet

en: New file %1
hu: Új fájl: %1

en: New file name
hu: Új fájlnév

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
hu: Új fájl megnyitása történt a Kate bezárása közben, a bezárás félbeszakadt.

en: Newly-created unsaved files
hu: Újonnan létrehozozz, nem mentett fájlok

en: Next Item
hu: Következő elem

en: Next Split View
hu: Következő osztott nézet

en: Next tab
hu: Következő lap

en: No differences found
hu: Nem találhatók különbségek

en: No recent documents
hu: Nincsenek legutóbbi dokumentumok

en: No recent documents or projects
hu: Nincsenek legutóbbi dokumentumok és projektek

en: No saved sessions
hu: Nincsenek mentett munkamenetek

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
hu: Csak ezt a folyamatazonosítójú Kate példányt próbálja meg újra használni (figyelmen kívül lesz hagyva, ha az indítás van használva, és már van egy másik Kate példány a megadott munkamenettel).

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: Open File...
hu: Fájl megnyitása…

en: Open Folder...
hu: Mappa megnyitása…

en: Open Selected Files...
hu: Kiválasztott fájlok megnyitása…

en: Open W&ith
hu: Megnyitás ezze&l

en: Open a form to quick open documents.
hu: Űrlap megnyitása dokumentumok gyors megnyitásához.

en: Open an existing document for editing
hu: Egy már létező dokumentum megnyitása szerkesztésre

en: Open as Template
hu: Megnyitás sablonként

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
hu: Az aktuális fájl megnyitása a fájlnév kiterjesztéséhez rendelt alkalmazással vagy egy tetszőlegesen választott programmal.

en: Opening Large File
hu: Nagy fájl megnyitása

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
hu: Megnyitja a dokumentumot egy új ablakban, és bezárja a jelenlegi ablakot

en: Output
hu: Kimenet

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
hu: A kijelölt dokumentumok felülírása, a lemezen történt módosítások elvetése

en: PHP Keyword/Datatype list
hu: PHP kulcsszó- és adattípuslista

en: Patches and more
hu: Javítások, stb.

en: Plugin Manager
hu: Bővítménykezelő

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Previous Item
hu: Előző elem

en: Previous Split View
hu: Előző osztott nézet

en: Previous tab
hu: Előző lap

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Python Plugin Developer
hu: Python bővítmény fejlesztő

en: QA and Scripting
hu: QA és szkriptelés

en: Quick Fix
hu: Gyors javítás

en: Raw
hu: Nyers

en: Read handbook
hu: Kézikönyv olvasása

en: Read the contents of stdin.
hu: A szabványos bemenet tartalmának olvasása.

en: Recent Documents
hu: Legutóbbi dokumentumok

en: Recent Documents and Projects
hu: Legutóbbi dokumentumok és projektek

en: Recent Files
hu: Legutóbbi fájlok

en: Reload all open documents.
hu: Újratölti a megnyitott dokumentumokat.

en: Reload selected documents from disk
hu: A kijelölt dokumentumok újratöltése a lemezről

en: Remove Global Suppression
hu: Globális mellőzés eltávolítása

en: Remove Local Suppression
hu: Helyi mellőzés eltávolítása

en: Remove modified flag from selected documents
hu: Módosított jelző eltávolítása a kijelölt dokumentumokról

en: Rename file
hu: Fájl átnevezése

en: Renames the file belonging to the current document.
hu: Az aktuális dokumentumhoz tartozó fájl átnevezése.

en: Reopening files from the last session...
hu: A legutóbb nyitva hagyott fájlok megnyitása…

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Right Sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Save As (%1)
hu: Mentés másként (%1)

en: Save Documents
hu: Dokumentumok mentése

en: Save Session &As...
hu: Munk&amenet mentése másként…

en: Save all open, modified documents to disk.
hu: Az összes megnyitott, módosított dokumentum elmentése a lemezre.

en: Saved Sessions
hu: Mentett munkamenetek

en: Se&lect All
hu: Összes kije&lölése

en: Search...
hu: Keresés…

en: Sess&ions
hu: M&unkamenetek

en: Session
hu: Munkamenet

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
hu: A(z) „%1” munkamenet már meg van nyitva egy másik Kate példányban, átvált arra, vagy újramegnyitja ebben a példányban?

en: Session Chooser
hu: Munkamenetválasztó

en: Session Elements
hu: Munkamenet elemei

en: Session Management
hu: Munkamenetkezelés

en: Session Name
hu: A munkamenet neve

en: Session Renaming
hu: Munkamenet átnevezése

en: Session name:
hu: A munkamenet neve:

en: Session will be deleted on dialog close
hu: A munkamenet törlődik a párbeszédablak bezárásakor

en: Set encoding for the file to open.
hu: A megnyitandó fájl kódolása.

en: Sho&w Path in Titlebar
hu: Út&vonal megjelenítése a címsorban

en: Show %1
hu: %1 megjelenítése

en: Show %1 Button
hu: %1 gomb megjelenítése

en: Show &Tabs
hu: Fü&lek megjelenítése

en: Show File Git History
hu: Fájl Git előzményeinek megjelenítése

en: Show Navigation Bar
hu: Navigációs sáv megjelenítése

en: Show Side&bars
hu: Oldalsávok meg&jelenítése

en: Show text for left and right sidebar buttons
hu: Szöveg megjelenítése a bal és jobb oldali oldalsáv gombjain

en: Show the complete document path in the window caption
hu: A dokumentum teljes elérési útjának megjelenítése az ablak fejlécében

en: Show the welcome page
hu: Kezdőlap megjelenítése

en: Show welcome view for new windows
hu: Kezdőlap megjelenítése új ablakokban

en: Show/Hide Commit Info
hu: Véglegesítő információk megjelenítése/elrejtése

en: Shows a hint how to compare documents.
hu: Súgó megjelenítése két dokumentum összehasonlításához.

en: Side By Side
hu: Egymás melletti

en: Sidebar Buttons
hu: Oldalsáv gombjai

en: Specify a name for this session
hu: Adja meg a munkamenet nevét

en: Specify a new name for session: %1
hu: Adja meg a munkamenet új nevét: %1

en: Split &Horizontal
hu: Felezés vízsz&intesen

en: Split Ve&rtical
hu: Felezés fü&ggőlegesen

en: Split View
hu: Nézetfelezés

en: Split the currently active view horizontally into two views.
hu: Az aktuális nézetet felosztja két egymás melletti nézetre.

en: Split the currently active view vertically into two views.
hu: Az aktuális nézetet felosztja két egymás alatti nézetre.

en: Stage Hunk
hu: Módosítás kiválasztása

en: Stage Line | Stage Lines
hu[0]: Sor kiválasztása
hu[1]: Sorok kiválasztása

en: Start Kate with a given session.
hu: A Kate elindítása a megadott munkamenettel.

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
hu: A Kate indítása névtelen munkamenettel, ugyanaz mint a „-n”.

en: Starting Up
hu: Indulás

en: Status on Disk
hu: Állapot a lemezen

en: Testing, ...
hu: Tesztelés, stb.

en: The Editing Commands
hu: Szerkesztési parancsok

en: The cool buffersystem
hu: A nagyszerű pufferkezelési rendszer

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
hu: A(z) „%1” fájlt nem sikerült megnyitni, mert nem fájl, hanem könyvtár.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
hu: Az alkalmazás által megnyitott fájlok és URL-ek használat után törlődnek

en: The selected program could not be started. Maybe it is not installed.
hu: A kiválasztott program indítása sikertelen. Talán nincs is telepítve.

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
hu: A munkamenet tartalmazza a megnyitott dokumentumok listáját, a nemrég megnyitott fájlok listáját, könyvjelzőket, kurzorpozíciókat, stb. A munkamenet betöltésekor minden elem visszaállítódik.

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
hu: Nem sikerült átnevezni a munkamenetet erre: „%1”. Nem sikerült írni ezt: „%2”.

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
hu: (soha)

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
hu: Már létezik ilyen nevű munkamenet: %1
    Válasszon egy másik nevet.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
hu: Kilistázza a legutóbb használt fájlokat, lehetővé téve egyikük újbóli megnyitását.

en: This shows help files for various available plugins.
hu: A bővítőmények dokumentációját jeleníti meg.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
hu: Ez bezár minden megnyitott dokumentumot a jelenlegi mellett. Biztos, hogy folytatni kívánja?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
hu: Ez bezár minden megnyitott dokumentumot. Biztos, hogy folytatni kívánja?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
hu: Teljesen elrejti a menüsávot. Ezzel a paranccsal állítható vissza: %1.

en: To save a session, you must specify a name.
hu: Munkamenet mentéséhez meg kell adni egy nevet.

en: Toggle Orientation
hu: Tájolás váltása

en: Toggles the orientation of the current split view
hu: A jelenlegi osztott nézet tájolásának váltása

en: Tool &Views
hu: Eszkö&znézetek

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
hu: Összehasonlítás megjelenítése a teljes környezettel, nem csak a módosított sorok

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
hu: Összehasonlítás újratöltése

en: Top Sidebar
hu: Felső oldalsáv

en: Unified
hu: Egyesített

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Unstage Hunk
hu: Módosítás visszavonása

en: Unstage Line | Unstage Lines
hu[0]: Sor visszavonása
hu[1]: Sorok visszavonása

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
hu: Külön párbeszé&ablak használata külső program által módosított fájlok kezeléséhez

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
hu: Használja a Lapsáv helyi menüjének két dokumentum összehasonlításához

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
hu: Ezzel a paranccsal lehet a nézetek füleit ki-be kapcsolni

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
hu: Ezzel a paranccsal lehet a nézet állapotsorát ki-be kapcsolni

en: User Feedback
hu: Felhasználói visszajelzés

en: Very nice help
hu: A szépséges súgófájlok

en: Visit homepage
hu: Honlap megnyitása

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Welcome
hu: Kezdőlap

en: Welcome Page
hu: Kezdőlap

en: Welcome to %1
hu: Üdvözli a %1

en: When checked double click opens a new document.
hu: Ha be van jelölve, dupla kattintással lehet új dokumentumot megnyitni.

en: When checked each tab will display a close button.
hu: Ha be van jelölve, a bezárás gomb minden fülön megjelenik.

en: When checked middle click closes a document.
hu: Ha be van jelölve, a középső kattintás bezárja a dokumentumot.

en: When checked tab text might be elided if its too long.
hu: Ha be van jelölve, a lapok szövege rövidülhet, ha túl hosszú.

en: When checked tabs take as much size as possible.
hu: Ha be van jelölve, a fülek annyi helyet foglalnak el, amennyit csak lehet.

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
hu: Ha be van jelölve, a lapok el lesznek rejtve, ha csak egy dokumentum van megnyitva.

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
hu: Ha be van kapcsolva, a szakasz mérete a lapok pozíciója szerint lesz meghatározva.
    Ez a beállítás nem hat az alsó oldalsávra.

en: Wildcard Filtering
hu: Helyettesítőkarakter-szűrés

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
hu: A(z) %1 mappát a Kate-be ejtette. Szeretné megnyitni az abban lévő összes fájlt?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
hu: Nem mentett változtatásai vannak. Szeretné alkalmazni a változtatásokat, vagy eldobja azokat?

en: [NEW]
hu: [ÚJ]

en: [OLD]
hu: [RÉGI]

en: [urls...]
hu: [URL-ek…]

en: column
hu: oszlop

en: encoding
hu: kódolás

en: line
hu: sor

en: session
hu: munkamenet
