KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (201 entries)

en: &Restart Application
hu: &Alkalmazás újraindítása

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
hu: © A DrKonqi szerzői, 2000-2018.

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
hu: © A DrKonqi szerzői, 2020-2022.

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
hu: (c) A Dr. Konqi2 szerzői, 2009.

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
hu: <h2>Mi a „backtrace”?</h2><p>Egy backtrace leírja, hogy mi történt az alkalmazáson belül az összeomlás pillanatában, így a fejlesztő vissza tudja követni, hol kezdődött a baj. Az Ön számára értelmetlennek tűnhet, valójában azonban hasznos információkat tartalmazhat.<br />A backtrace-t általában interaktív és összeomlás utáni hibakövetés során használják.</p>

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

[ctx: @action]
en: Retry
hu: Újra

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
hu: Interaktív hibakereső futtatása

[ctx: @action]
en: See Developer Information
hu: Fejlesztői információk megtekintése

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
hu: Automatikus jelentés küldése

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
hu: %1 újraindítása

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
hu: Jelentés ide: %1

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
hu: Újra

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
hu: Küldés újra

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
hu: H&ibakövetési szimbólumok telepítése

[ctx: @action:button]
en: &Reload
hu: Új&ratöltés

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
hu: &Alkalmazás újraindítása

[ctx: @action:button]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: @action:button]
en: Finish
hu: Befejezés

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
hu: Hozzájárulok a kapcsolatfelvételhez

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
hu: H&ibakövetési szimbólumok telepítése

[ctx: @action:button]
en: Login
hu: Bejelentkezés

[ctx: @action:button]
en: Next
hu: Következő

[ctx: @action:button]
en: No
hu: Nem

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
hu: A jelentés előnézete

[ctx: @action:button]
en: Reload
hu: Újratöltés

[ctx: @action:button]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
hu: Jelentés mentése fájlba…

[ctx: @action:button]
en: Send Message
hu: Üzenet küldése

[ctx: @action:button]
en: Submit
hu: Elküldés

[ctx: @action:button]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
hu: Részletek hozzáadása

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
hu: Az alkalmazás egyéni beállításai, amelyek kapcsolódhatnak

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
hu: Szokatlan asztali viselkedést vettem észre

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> has closed unexpectedly.
hu: A(z) <application>%1</application> váratlanul bezárult.

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
hu: <note>A lefagyás adatai és a rendszerjellemzők automatikusan bekerülnek a hibabejelentésbe.</note>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
hu: <para>Mivel a Hibakezelő maga is meghiúsult, az automatikus jelentési
    folyamat le van tiltva, hogy csökkentse az újra meghiúsulás
    kockázatát.<nl /><nl />
    Kérjük <link url='%1'>kézzel jelezze</link> a hibát a KDE hibakövető
    rendszerébe. Ne felejtse el hozzáadni a visszakövetést a
    <interface>Fejlesztői információk</interface> lapról.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
hu: <para>Mivel a Hibakezelő maga is meghiúsult, az automatikus jelentési folyamat le van tiltva, hogy csökkentse az újra meghiúsulás kockázatát.<nl /><nl />Kérjük <link url='%1'>kézzel jelezze</link> a hibát a KDE hibakövető rendszerébe. Ne felejtse el hozzáadni a visszakövetést a <interface>Fejlesztői információk</interface> lapról.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
hu: <para>A jelentés asszisztens le van tiltva, mert az
    összeomlott alkalmazást frissítették vagy eltávolították
    az indítása óta. Ez megakadályozza a pontos hibajelentést
    és lehet a hiba előidézője is.</para>
    <para>Frissítés után mindig érdemes ki- és bejelentkezni, hogy
    megbizonyosodjon róla, a frissítés befejeződött és nem okozott
    mellékhatásokat.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
hu: <para>A jelentés asszisztens le van tiltva, mert az összeomlás-kezelő párbeszédablak biztonságos módban lett indítva.<nl />
    Jelentheti kézzel ezt a hibát ehhez: <link>%1</link> (tartalmazva a visszakövetési információt a <interface>Fejlesztői információk</interface> lapról.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
hu: <para>A jelentés asszisztens le van tiltva, mert az összeomlás-kezelő párbeszédablak biztonságos módban lett indítva.<nl />Jelentheti kézzel ezt a hibát ehhez: %1 (tartalmazva a visszakövetési információt a <interface>Fejlesztői információk</interface> lapról.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
hu: <para>A jelentés asszisztens le van tiltva, mert az összeomlott alkalmazást frissítették vagy eltávolították az indítása óta. Ez megakadályozza a pontos hibajelentést és lehet a hiba előidézője is.</para><para>Frissítés után mindig érdemes ki- és bejelentkezni, hogy megbizonyosodjon róla, a frissítés befejeződött és nem okozott mellékhatásokat.</para>

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
hu: <para>Sajnáljuk, de a(z) <application>%1</application> váratlanul leállt.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
hu: <para>Segíthet nekünk a KDE szoftver tökéletesítésében ennek a hibának a jelentésével.<nl /><link url='%1'>Tudjon meg többet a hibajelentésről.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
hu: <para>Nem jelentheti ezt a hibát, mivel <application>%1</application> nem adott meg hibabejelentési címet.</para>

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
hu: <subtitle>Írja le a lehető legrészletesebben az összeomlás körülményeit:</subtitle>
    <list>
    <item>Részletezze, hogy milyen lépéseket tett a az alkalmazáson belül egy pillanattal az összeomlás előtt.</item>
    <item>Írja le, ha bármilyen szokatlan viselkedést észlelt az alkalmazásban vagy az egész környezetben.</item>
    <item>Írja le, ha bármilyen nem alapértelmezett beállítást használt az alkalmazásban</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
hu: Hiba történt a hibakövetési szombólumcsomagok telepítése során.

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
hu: Egy másik nyomkövető már csatlakozott az alkalmazáshoz, ezért nem sikerült lekérni a hibajellemzőket.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
hu: Nem sikerült megnyitni írásra: <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
hu: Nem sikerült létrehozni fájlt a bejelentési adatok elmentéséhez.

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
hu: Nem találhatók hibakeresési szimbólumcsomagok ehhez az alkalmazáshoz.

[ctx: @info]
en: Distribution method:
hu: Terjesztési módszer:

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
hu: Ismeretlen okokból nem sikerült elérni az összeomlási adatokat.

[ctx: @info]
en: Failed to contact %1: <message>%2</message>
hu: Nem sikerült kapcsolódni ehhez: %1: <message>%2</message>

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
hu: Nem sikerült elküldeni a hibajelentést: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
hu: Ismeretlen okokból nem sikerült összegyűjteni az összeomlási információkat. Megpróbálhatja újból, bezárhatja az ablakot, vagy <link url='%1'>megtekintheti a részletes kimenetet</link>.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
hu: Ismeretlen okokból nem sikerült összegyűjteni az összeomlási informácoókat. Megpróbálhatja újból, vagy bezárhatja az ablakot.

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
hu: Információk az összeomlásról:

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
hu: Kérjük adja meg a következő információkat angolul.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
hu: A bejelentés ebbe a fájlba került: <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Submitting bug report…
hu: Hibajelentés küldése…

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
hu: Az alfolyamat összeomlott. Ellenőrizze a telepítését.

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
hu: Az alfolyamat hibával lépett ki: %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being a part of KDE. You may now close this window.
hu: Köszönjük, hogy hozzájárult a KDE-hez. Most már bezárhatja ezt az ablakot.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is likely not useful.
hu: A generált összeomlási információ valószínűleg nem hasznos.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
hu: A generált összeomlási információ nem hasznos

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful.
hu: A generált összeomlási információ nem hasznos.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
hu: A generált összeomlási információ valószínűleg nem hasznos

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
hu: A generált összeomlási információ hasznos

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful.
hu: A generált összeomlási információ hasznos.

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
hu: A generált összeomlási információ talán hasznos

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful.
hu: A generált összeomlási információ talán hasznos.

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
    If you can't think of any more information, you can close the bug report dialog.
hu: A szolgáltatott információkat nem lehet elég hasznosnak tekinteni ebben az esetben.
    Ha nem jut eszébe több információ, bezárhatja a hibabejelentő ablakot.

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
hu: Az összeomlási információ értékelése érvénytelen. Ez egy hiba a DrKonqiban.

[ctx: @info]
en: There was not enough memory to gather crash information. You can close some applications to free up memory and try again.
hu: Nem volt elég memória az összeomlási információk összegyűjtéséhez. Memória felszabadításához bezárhat néhány alkalmazást, és újra megpróbálhatja.

[ctx: @info]
en: This backtrace is very limited because there was not enough memory available to generate a full backtrace. You can close some applications and try again.
hu: Ezek a visszakövetési adatok korlátozottak, mivel nem volt elég memória a teljes visszakövetés előállításához. Néhány alkalmazás bezárása után újra megpróbálhatja.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
hu: A hibajelentés címe:

[ctx: @info]
en: Trying to contact %1…
hu: Kapcsolódás ehhez: %1…

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
hu: Várakozás az adatokra…

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
hu: <para>Programfájl: <application>%1</application> PID: %2 Szignál:%3 (%4) Idő: %5 %6</para>

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
hu: Összeomlás-jelentések betöltése

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
hu: Nincsenek a keresésnek megfelelő összeomlások

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
hu: Még egyetlen folyamat sem omlott össze

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
hu: Részletes áttekintést nyújt a korábbi összeomlásokról

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
hu: <placeholder>Kérjük írja le részletesen, milyen műveleteket hajtott végre, amikor az alkalmazás összeomlott.</placeholder>

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>First install the debugger application (%1), then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
hu: <emphasis strong='true'>Először telepítenie kell a hibakereső alkalmazást (%1), majd kattintson az <interface>Újratöltés</interface> gombra.</emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    to request further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email addresses.</note>
hu: <note>Szüksége van egy felhasználói fiókra a <link url='%1'>KDE hibakövető rendszerben</link> a hibajelentés elküldéséhez, mert később szükségünk lehet felvenni
    a kapcsolatot Önnel további információk kéréséhez. Ha még nincs fiókja, szabadon <link url='%2'>létrehozhat egyet itt</link>. Kérjük ne használjon eldobható e-mail fiókot.</note>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
hu: <strong>Először telepítenie kell a hibakereső alkalmazást (%1), majd kattintson az <interface>Újratöltés</interface> gombra.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
hu: Egy másik hibakövető folyamat van csatolva az összeomlott alkalmazáshoz, ezért a DrKonqi hibakövetője nem tudja letölteni a backtrace-t. Zárja be a másik hibakövetőt, és kattintson az <interface>Újratöltés</interface> gombra.

[ctx: @info/rich]
en: Click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work, read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace, install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
hu: A <interface>Hibakövető szimbólumok telepítése</interface> gombra kattintva automatikusan telepítheti a hiányzó hibakövetési információkat tartalmazó csomagokat.
    Ha mégsem sikerülne, olvassa el a <link url='%1'>Hogyan készítsünk hasznos hibajelentést</link> oldalt, hogy megtudja hogyan kaphat hasznos
    visszakövetést. Telepítse a szükséges csomagokat (<link url='%2'>a fájlok listája</link>) és kattintson az <interface>Újratöltés</interface> gombra.

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
hu: Emlészik rá, hogy mit csinált az összeomlás előtt?

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
hu: Összeomlott újra az alkalmazás ugyanebben a szituációban?

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
hu: Olvassa el a <link url='%1'>Hogyan készítsünk hasznos hibajelentést</link> oldalt, hogy megtudja hogyan kaphat hasznos visszakövetést. Telepítse a szükséges csomagokat (<link url='%2'>a fájlok listája</link>) és kattintson az <interface>Újratöltés</interface> gombra.

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
hu: Válassza ki milyen további információkat tud megadni:

[ctx: @info/rich]
en: Read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace, install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
hu: Olvassa el a <link url='%1'>Hogyan készítsünk hasznos hibajelentést</link> oldalt, hogy megtudja hogyan kaphat hasznos visszakövetést. Telepítse a szükséges csomagokat
    (<link url='%2'>a fájlok listája</link>) és kattintson az <interface>Újratöltés</interface> gombra.

[ctx: @info/rich]
en: The backtrace generation was stopped due to memory pressure. You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
hu: A visszakövetés előállítása memóriahiány miatt leállt. Megpróbálhatja újragenerálni a visszakövetést az <interface>Újratöltés</interface> gombra kattintva.

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
hu: Ez az asszisztens elemezni fogja az összeomlási információkat és végigvezeti a hibajelentési folyamaton.

[ctx: @info/rich]
en: Try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
hu: Megpróbálhatja újragenerálni a visszakövetést az <interface>Újratöltés</interface> gombra kattintva.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
hu: A <interface>Hibakövető szimbólumok telepítése</interface> gombra kattintva automatikusan telepítheti a hiányzó hibakövetési információkat tartalmazó csomagokat. Ha mégsem sikerülne, olvassa el a <link url='%1'>Hogyan készítsünk hasznos hibajelentést</link> oldalt, hogy megtudja hogyan kaphat hasznos visszakövetést. Telepítse a szükséges csomagokat (<link url='%2'>a fájlok listája</link>) és kattintson az <interface>Újratöltés</interface> gombra.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
hu: Megpróbálhatja újragenerálni a visszakövetést az <interface>Újratöltés</interface> gombra kattintva.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not wish to accept this.</para>
hu: <para><note>Mivel szükséges a kommunikáció Ön és a fejlesztők között a hatékony hibakereséshez,
    a hiba jelentésének a folytatásához  <emphasis strong='true'>szükséges elfogadnia, hogy a fejlesztők kapcsolatba léphetnek Önnel</emphasis>
    </note></para><para>Nyugodtan zárja be ezt a párbeszédablakot, ha nem szeretné ezt elfogadni.</para>

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
hu: Nem sikerült lekérni a platformlistát

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
hu: A hiányzó hibakövetési szimbólumcsomagok telepítésének kérése…

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
hu: A program <neve>

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
hu: A program <elérési útja>

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
hu: Bugzilla terméknéb

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
hu: A lemezhozzáférés korlátozása

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
hu: Ne jelenjen meg értesítés, indítsa közvetlenül a hibakeresési ablakot

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
hu: Tartsa futva a programot és hozzon létre nyomkövetést indításkor

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
hu: A program indítási <azonosítója>

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
hu: A program folyamatazonosítója (<PID>)

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
hu: A meghiúsult szál <szálazonosítója>

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
hu: A program <verziószáma>

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
hu: Hibabejelentési <cím>

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
hu: A programot már elindították

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
hu: A programot a kdeinit indította el.

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
hu: A fogadott szignál <száma>

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
hu: <Programnév> (lefordítva)

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
hu: bugstest.kde.org jelszó

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
hu: bugstest.kde.org felhasználónév

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
hu: <strong>Hiányzik a nyomkövető alkalmazás vagy nem sikerült elindítani.</strong>

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
hu: Backtrace generálása, ez sokáig eltarthat…

[ctx: @info:status]
en: Loading...
hu: Betöltés…

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
hu: Nem sikerült lekérdezni a hiba jellemzőit.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
hu: Nem sikerült létrehozni a hiba jellemzőit.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
hu: A nyomkövető váratlanul kilépett.

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
hu: A továbblépéshez először be kell jelentkeznie a(z) %1 fiókjával.

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system, with no manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
hu: Mindig automatikusan elküldi az összeomlási jelentéseket a KDE összeomlás-követő rendszerébe, nincs szükség kézi bevitelre.
    Nem fog több értesítést kapni az összeomlásokról.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
hu: Bezárja ezt az ablakot (a hibajellemzők elvesznek).

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage, will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
hu: Az összeomlásjelentések nagyobb értéket képviselhetnek, ha további hibakeresési erőforrásokat tölt le előbb közvetlenül a disztribútorától.
    Ez megnövekedett memóriahasználatot okozhat, és hosszabb időt vesz igénybe, és ismeretlen méretű letöltéseket jelent összeomlás bekövetkezésekor. Forgalmi díjas internetkapcsolat esetén automatikusan kihagyásra kerül.

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
hu: Elindítja a hibabejelentő segédet.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
hu: A szimbólumok telepítése nem lehetséges, mivel az alkalmazást frissítették vagy eltávolították az indítása után.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
hu: Ezzel a gombbal lehet a vágólapra másolni a visszakövetési adatokat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
hu: Ezzel a gombbal telepítheti a hiányzó hibakövetési szimbólumokat tartalmazó csomagokat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the packages for missing debug symbols.
hu: Ezzel a gombbal telepítheti a hiányzó hibakövetési szimbólumokat tartalmazó csomagokat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided email address and password.
hu: Ezzel a gombbal jelentkezhet be a KDE hibakövető rendszerébe a beírt e-mail címmel és jelszóval.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
hu: Ezzel a gombbal lehet újratölteni a visszakövetési adatokat. Akkor lehet rá szükség, ha telepítette
    a szükséges nyomkövetési csomagokat és részletesebb visszakövetési adatokat szeretne kapni.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
hu: Ezzel a gombbal lehet újratölteni a visszakövetési adatokat. Akkor lehet rá szükség, ha telepítette a szükséges nyomkövetési csomagokat és részletesebb visszakövetési adatokat szeretne kapni.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
hu: Ezzel a gombbal újraindítható a lefagyott alkalmazás.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
hu: Ezzel a gombbal lehet fájlba menteni a visszakövetési adatokat. Ez hasznos lehet, ha meg szeretné tekinteni az adatokat vagy hibabejelentést szeretne készíteni.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
hu: Ezzel a gombbal lehet menteni az összeomlás információit egy fájlba kézi bejelentéshez.

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
hu: <subtitle>Példák jó címekre:</subtitle>
    <list>
    <item>A Plasma összeomlott a Feljegyzések widget hozzáadása és az arra írásra után.</item>
    <item>A Konqueror összeomlott az „X” Facebook alkalmazás megnyitásakor.”</item>
    <item>A Kopete hirtelen bezárult felfüggesztésből felébredés és egy MSN beszélgetés után.</item>
    <item>A Kate bezárult egy naplófájl szerkesztése és a Delete gomb többszöri megnyomása közben</item>
    </list>

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
hu: Nem próbáltam újra

[ctx: @item:inlistbox placeholder while loading]
en: Loading…
hu: Betöltés…

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
hu: Mindig

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
hu: Néha

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
hu: Soha

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
hu: Hibakeresési szimbólumok automatikus letöltése az összeomlási jelentések javításához

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
hu: Összeomlások automatikus jelentése

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
hu: Összeomlási jelentés elküldve

[ctx: @label]
en: Details:
hu: Részletek:

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
hu: A jövőben:

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
hu: Meséljen még az összeomlásról…

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
hu: Összeomlási adatok gyűjtése. Az összegyűjtött adatok automatikusan beküldésre kerülnek a háttérben.

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the contents of the report which will be sent.</para><para>If you want to modify the report, return to the previous pages.</para>
hu: <para>Ez az elküldendő jelentés tartalmának előnézete.</para><para>Ha módosítani szeretné, menjen vissza az előző oldalra.</para>

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: Email Address:
hu: E-mail-cím:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
hu: A KDE Platform forrásból van fordítva

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
hu: A bejelentkezési adatok elmentése a KDE jelszókezelőjével

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
hu: Amit csináltam a(z) <application>%1</application> alkalmazás összeomlásakor

[ctx: @title]
en: Automatic Report
hu: Automatikus jelentés

[ctx: @title]
en: Bug Report Preview
hu: Hibabejelentés előnézete

[ctx: @title]
en: Crash Handler
hu: Programhiba-kezelő

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
hu: Összeomlási jelentés elküldve

[ctx: @title]
en: Crashes
hu: Összeomlások

[ctx: @title]
en: Details
hu: Részletek

[ctx: @title]
en: Enter Details About the Crash
hu: Adja meg a részleteket az összeomlásról

[ctx: @title]
en: Failure
hu: Hiba

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
hu: Nem kellőképpen hasznos

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
hu: Összeomlott folyamatok megjelenítője

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
hu: &Fejlesztői információk

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
hu: Ált&alános

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
hu: Fejlesztői információk

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
hu: Hiba történt a hibakövetési szimbólumok telepítése során

[ctx: @title:window]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
hu: Visszakövetési információk lekérése (Automatikus összeomlási információk)

[ctx: @title:window]
en: Log in to the Bug Tracking System
hu: Bejelentkezés a hibakövető rendszerbe

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
hu: Hiányzó hibakövetési szimbólumok

[ctx: @title:window]
en: Overview
hu: Áttekintés

[ctx: @title:window]
en: Reporting Assistant
hu: Hibabejelentési segéd

[ctx: @title:window]
en: Save Report
hu: Jelentés mentése

[ctx: @title:window]
en: Your Knowledge
hu: Az Ön ismeretei

en: A file containing the backtrace.
hu: A visszakövetést tartalmazó fájl.

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
hu: Elrejtés

en: BugzillaLib Test (DrKonqi2)
hu: BugzillaLib teszt (DrKonqi2)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Crash Handler
hu: Programhiba-kezelő

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
hu: A Programhiba-kezelő értesíti a felhasználót, ha egy program összeomlott.

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
hu: Hiba bejelentése

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
hu: Alkalmazás újraindítása

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
hu: Jelentse ezt a hibát a szoftver minőségének javítása érdekében.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
hu: Az alkalmazás váratlanul bezárult.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
hu: Az alkalmazás váratlanul bezárult. A jelentés automatikusan elküldésre került.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
hu: A(z) %1 váratlanul bezárult

en: Please report this error to help improve this software.
hu: Jelentse ezt a hibát a szoftver minőségének javítása érdekében.

en: Report &Bug
hu: Hiba &bejelentése

en: Test application for bugtracker manager lib
hu: Tesztalkalmazás a hibakövető-kezelő függvénykönyvtárhoz

en: The debugger name passed to the parser factory
hu: A feldolgozó-előállítónak átadott hibakereső neve

en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
hu: Az alábbi alkalmazások és függvénykönyvtárak hibakeresési információit tartalmazó csomagok hiányoznak:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
hu: Hiányzó hibakövetési csomagok

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
hu: Minimális hossz elérve

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
hu: További információk szükségesek
