fwupd - en to hr translation catalogue (783 entries)

en: %.0f minute remaining | %.0f minutes remaining
hr[0]: %.0f minuta preostala
hr[1]: %.0f minute preostale
hr[2]: %.0f minuta preostalo

en: %s BMC Update
hr: %s BMC nadopuna

en: %s Battery Update
hr: %s nadopuna baterije

en: %s CPU Microcode Update
hr: %s nadopuna CPU mikrokôda

en: %s Camera Update
hr: %s nadopuna kamere

en: %s Configuration Update
hr: %s nadopuna podešavanja

en: %s Consumer ME Update
hr: %s nadopuna potrošačkog pogona upravljanja (ME)

en: %s Controller Update
hr: %s nadopuna upravljača

en: %s Corporate ME Update
hr: %s nadopuna korporativnog pogona upravljanja (ME)

en: %s Device Update
hr: %s nadopuna uređaja

en: %s Display Update
hr: %s nadopuna zaslona

en: %s Dock Update
hr: %s nadopuna doka

en: %s Drive Update
hr: %s nadopuna diska

en: %s Embedded Controller Update
hr: %s nadopuna ugrađenog upravljača

en: %s Fingerprint Reader Update
hr: %s nadopuna čitača otisaka prsta

en: %s Flash Drive Update
hr: %s nadopuna flash memorije

en: %s GPU Update
hr: %s GPU nadopuna

en: %s Graphics Tablet Update
hr: %s nadopuna grafičkog tableta

en: %s Headphones Update
hr: %s nadopuna slušalica

en: %s Headset Update
hr: %s nadopuna slušalica s mikrofonom

en: %s Input Controller Update
hr: %s nadopuna kontrolera ulaza

en: %s Keyboard Update
hr: %s nadopuna tipkovnice

en: %s ME Update
hr: %s nadopuna pogona upravljanja (ME)

en: %s Mouse Update
hr: %s nadopuna miša

en: %s Network Interface Update
hr: %s nadopuna mrežnog sučelja

en: %s SSD Update
hr: %s nadopuna SSD diska

en: %s Storage Controller Update
hr: %s nadopuna kontrolera pohrane

en: %s System Update
hr: %s nadopuna sustava

en: %s TPM Update
hr: %s TPM nadopuna

en: %s Thunderbolt Controller Update
hr: %s nadopuna Thunderbolt kontrolera

en: %s Touchpad Update
hr: %s touchpad nadopuna

en: %s USB Dock Update
hr: %s nadopuna USB doka

en: %s USB Receiver Update
hr: %s nadopuna USB prijemnika

en: %s Update
hr: %s nadopuna

en: %s and all connected devices may not be usable while updating.
hr: %s i svi spojeni uređaji možda neće biti upotrebljivi tijekom nadopune.

en: %s appeared: %s
hr: %s pojavljen: %s

en: %s changed: %s → %s
hr: %s promijenjen: %s → %s

en: %s disappeared: %s
hr: %s nestao: %s

en: %s is not currently updatable
hr: %s trenutno nije nadopunjiv

en: %s is pending activation; use %s to complete the update.
hr: %s čeka aktivaciju; Koristi %s za dovršavanje nadopune.

en: %s manufacturing mode
hr: %s način rada za proizvođače

en: %s must remain connected for the duration of the update to avoid damage.
hr: %s mora ostati spojen tijekom trajanja nadopune kako bi se izbjeglo oštećenje.

en: %s must remain plugged into a power source for the duration of the update to avoid damage.
hr: %s mora ostati spojen s izvorom energije tijekom trajanja nadopune kako bi se izbjeglo oštećenje.

en: %s override
hr: %s zaobilaženje

en: %s version
hr: %s inačica

en: %u day | %u days
hr[0]: %u dan
hr[1]: %u dana
hr[2]: %u dana

en: %u device has a firmware upgrade available. | %u devices have a firmware upgrade available.
hr[0]: %u uređaj ima dostupnu nadopunu firmvera.
hr[1]: %u uređaja imaju dostupnu nadopunu firmvera.
hr[2]: %u uređaja ima dostupnu nadopunu firmvera.

en: %u device is not the best known configuration. | %u devices are not the best known configuration.
hr[0]: %u uređaj nema najbolje poznato podešavanje.
hr[1]: %u uređaja nema najbolje poznato podešavanje.
hr[2]: %u uređaja nema najbolje poznato podešavanje.

en: %u device is supported in the enabled remotes (an update has been published) | %u devices are supported in the enabled remotes (an update has been published)
hr[0]: %u podržan uređaj u omogućenim daljinskim uređajim (objavljena je nadopuna)
hr[1]: %u podržana uređaja u omogućenim daljinskim uređajim (objavljena je nadopuna)
hr[2]: %u podržanih uređaja u omogućenim daljinskim uređajim (objavljena je nadopuna)

en: %u device is updatable | %u devices are updatable
hr[0]: %u uređaj se može nadopuniti
hr[1]: %u uređaja se mogu nadopuniti
hr[2]: %u uređaja se mogu nadopuniti

en: %u hour | %u hours
hr[0]: %u sat
hr[1]: %u sata
hr[2]: %u sati

en: %u minute | %u minutes
hr[0]: %u minuta
hr[1]: %u minute
hr[2]: %u minuta

en: %u second | %u seconds
hr[0]: %u sekunda
hr[1]: %u sekunde
hr[2]: %u sekundi

en: %u test was skipped | %u tests were skipped
hr[0]: %u test je preskočen
hr[1]: %u testa su preskočena
hr[2]: %u testova su preskočeni

en: %u%% (threshold %u%%)
hr: %u%% (najmanja inačica %u%%)

en: (obsoleted)
hr: (zastarjelo)

en: A TPM PCR is now an invalid value
hr: TPM PCR je sada nevaljana vrijednost

en: AMD Firmware Replay Protection
hr: Zaštita ponavljanja AMD firmvera

en: AMD Firmware Write Protection
hr: Zaštita zpisivanja AMD firmvera

en: AMD Secure Processor Rollback Protection
hr: Zaštita od vraćanja na stariju inačicu AMD sigurnog procesora

en: Action Required:
hr: Radnja je potrebna:

en: Activate devices
hr: Aktiviraj uređaj

en: Activate pending devices
hr: Aktiviraj uređaje na čekanju

en: Activate the new firmware on the device
hr: Aktiviraj novi firmver na uređaju

en: Activating firmware update
hr: Aktivacija nadopune firmvera

en: Activating firmware update for
hr: Aktivacija nadopune firmvera za

en: Adds devices to watch for future emulation
hr: Dodaje uređaje za praćenje za buduću emulaciju

en: Age
hr: Dob

en: Agree and enable the remote?
hr: Slažete li se s omogućavanjem udaljene lokacije?

en: Alias to %s
hr: Zamjena za %s

en: All TPM PCRs are now valid
hr: Svi TPM PCR-ovi su sada valjani

en: All TPM PCRs are valid
hr: Svi TPM PCR-ovi su valjani

en: All devices are prevented from update by system inhibit
hr: Blokada sustava sprečava nadopune svih uređaja

en: All devices of the same type will be updated at the same time
hr: Svi uređaji iste vrste će biti nadopunjeni u isto vrijeme

en: Allow downgrading firmware versions
hr: Dopusti vraćanje starije inačice firmvera

en: Allow reinstalling existing firmware versions
hr: Dopusti ponovnu instalaciju firmvera postojeće inačice

en: Allow switching firmware branch
hr: Dopusti prebacivanje između ogranaka firmvera

en: Already exists, and no --force specified
hr: Već postoji, i nijedna --force nije navedena

en: Alternate branch
hr: Alternativni ogranak

en: An update is in progress
hr: Sprovodi se aktualiziranje

en: An update requires a reboot to complete.
hr: Nadopuna zahtijeva ponovno pokretanje za završetak.

en: An update requires the system to shutdown to complete.
hr: Nadopuna zahtijeva potpuno isključivanje sustava.

en: Answer yes to all questions
hr: Odgovori 'da' na sva pitanja

en: Apply update even when not advised
hr: Primijeni nadopunu iako nije preporučljivo

en: Apply update files
hr: Primijeni nadopunu datoteka

en: Applying update…
hr: Primjena nadopuna…

en: Approved firmware: | Approved firmware:
hr[0]: Odobreni firmver:
hr[1]: Odobreni firmver:
hr[2]: Odobreni firmver:

en: Asks the daemon to quit
hr: Zatraži da pozadinski program prekine

en: Attach to firmware mode
hr: Prebaci u firmver način rada

en: Authenticating…
hr: Ovjeravanje…

en: Authentication details are required
hr: Potrebne su pojedinosti ovjere

en: Authentication is required to downgrade the firmware on a removable device
hr: Potrebna je ovjera za vraćanje starije inačice firmvera na uklonjivom uređaju

en: Authentication is required to downgrade the firmware on this machine
hr: Potrebna je ovjera za vraćanje starije inačicu firmvera na ovom računalu

en: Authentication is required to enable emulation data collection
hr: Potrebna je ovjera za omogućavanje prikupljanja podataka emulacije

en: Authentication is required to fix a host security issue
hr: Potrebna je ovjera za ispravljanje sigurnosnog problema glavnog računala

en: Authentication is required to load hardware emulation data
hr: Potrebna je ovjera za učitavanje podataka o hardverskoj emulaciji

en: Authentication is required to modify BIOS settings
hr: Potrebna je ovjera za promjenu BIOS postavki

en: Authentication is required to modify a configured remote used for firmware updates
hr: Potrebna je ovjera za promjenu udaljene lokacije koja se koristi za nadopunu firmvera

en: Authentication is required to modify daemon configuration
hr: Potrebna je ovjera za promjenu podešavanja pozadinskog programa

en: Authentication is required to read BIOS settings
hr: Potrebna je ovjera za čitanje BIOS postavki

en: Authentication is required to reset daemon configuration to defaults
hr: Potrebna je ovjera za vraćanje konfiguracije pozadinskom programa na zadane postavke

en: Authentication is required to save hardware emulation data
hr: Potrebna je ovjera za spremanje podataka o hardverskoj emulaciji

en: Authentication is required to set the list of approved firmware
hr: Potrebna je ovjera za postavljanje popisa odobrenih firmvera

en: Authentication is required to sign data using the client certificate
hr: Potrebna je ovjera za potpisivanje podataka vjerodajnicom klijenta

en: Authentication is required to stop the firmware update service
hr: Potrebna je ovjera za zaustavljanje usluge nadopunjavanja firmvera

en: Authentication is required to switch to the new firmware version
hr: Potrebna je ovjera za prebacivanje na novu inačicu firmvera

en: Authentication is required to undo the fix for a host security issue
hr: Potrebna je ovjera za poništavanje ispravka sigurnosnog problema za glavno računalo

en: Authentication is required to unlock a device
hr: Potrebna je ovjera za otključavanje uređaja

en: Authentication is required to update the firmware on a removable device
hr: Potrebna je ovjera za nadopunu firmvera na uklonjivom uređaju

en: Authentication is required to update the firmware on this machine
hr: Potrebna je ovjera za nadopunu firmvera na ovom računalu

en: Authentication is required to update the stored checksums for the device
hr: Potrebna je ovjera za nadopunu spremljenog kontrolnog zbroja uređaja

en: Automatic Reporting
hr: Automatsko izvještavanje

en: Automatically uninhibiting in %ums…
hr: Automatsko uklanjanje blokade za %u ms …

en: Automatically upload every time?
hr: Automatski pošalji svaki put?

en: BIOS Firmware Updates
hr: Nadopune BIOS firmvera

en: BIOS Rollback Protection
hr: Zaštita od vraćanja na stariju inačicu BIOS-a

en: BIOS firmware updates
hr: Nadopune BIOS firmvera

en: BIOS rollback protection
hr: Zaštita od vraćanja na stariju inačicu BIOS-a

en: BIOS updates delivered via LVFS or Windows Update
hr: BIOS nadopune isporučene putem LVFS-a ili Windows ažuriranja

en: BUILDER-XML FILENAME-DST
hr: IZGRADITELJ-XML NAZIV DATOTEKE-DST

en: Battery
hr: Baterija

en: Bind new kernel driver
hr: Poveži novi kernel upravljački program

en: Blocked firmware files:
hr: Datoteke blokiranog firmvera:

en: Blocked version
hr: Blokirana inačica

en: Blocking firmware:
hr: Blokiranje firmvera:

en: Blocks a specific firmware from being installed
hr: Blokira instalaciju određenog firmvera

en: Bootloader Version
hr: Inačica učitača pokretanja

en: Branch
hr: Ogranak

en: Build a cabinet archive from a firmware blob and XML metadata
hr: Izradi CAB arhivu od firmware bloba i XML metapodataka

en: Build a firmware file
hr: Izgradi datoteku firmvera

en: CET OS Support
hr: Podrška za CET OS

en: CET Platform
hr: CET platforma

en: CPU Microcode must be updated to mitigate against various information-disclosure security issues.
hr: Mikrokod CPU-a se mora nadopuniti kako bi se smanjio rizik od različitih sigurnosnih problema s otkrivanjem informacija.

en: Can tag for emulation
hr: Može se označiti za emulaciju

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancelled
hr: Prekinuto

en: Cannot apply as dbx update has already been applied.
hr: Nemoguća primjena kao dbx nadopune jer je već primijenjeno.

en: Changed
hr: Promijenjeno

en: Check if any devices are pending a reboot to complete update
hr: Provjeri čekaju li neki uređaji ponovno pokretanje za dovršavanje nadopune

en: Checks cryptographic hash matches firmware
hr: Provjeri podudarnost kriptografske jedinstvene vrijednosti firmvera

en: Checksum
hr: Kontrolni zbroj

en: Choose branch
hr: Odaberi ogranak

en: Choose device
hr: Odaberi uređaj

en: Choose firmware
hr: Odaberi firmver

en: Choose release
hr: Odaberi izdanje

en: Clears the results from the last update
hr: Uklanja rezultate posljednje nadopune

en: Command not found
hr: Naredba nije pronađena

en: Community supported
hr: Podržano od strane zajednice

en: Compares two versions for equality
hr: Uspoređuje dvije inačice radi jednakosti

en: Configuration Change Suggested
hr: Predložena promjena podešavanja

en: Configuration is only readable by the system administrator
hr: Podešavanje može čitati samo administrator sustava

en: Control-Flow Enforcement Technology detects and prevents certain methods for running malicious software on the device.
hr: Tehnologija „Control-Flow Enforcement“ otkriva i sprječava određene metode za pokretanje zlonamjernog softvera na uređaju.

en: Control-flow Enforcement Technology
hr: CET (Tehnologija provedbe kontrole toka)

en: Convert a firmware file
hr: Pretvori datoteku firmvera

en: Created
hr: Stvoreno

en: Critical
hr: Kritična

en: Cryptographic hash verification is available
hr: Provjera kriptografske jedinstvene vrijednosti je dostupna

en: Current Value
hr: Trenutna vrijednost

en: Current version
hr: Trenutna inačica

en: DEVICE-ID|GUID
hr: UREĐAJ-ID|GUID

en: Debugging Options
hr: Mogućnosti otklanjanja greške

en: Decompressing…
hr: Raspakiravanje…

en: Description
hr: Opis

en: Detach to bootloader mode
hr: Prebaci u način učitača pokretanja

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Deviate from the best known configuration?
hr: Odustani od najbolje poznatog podešavanja?

en: Device Flags
hr: Oznaka uređaja

en: Device ID
hr: ID uređaja

en: Device Requests
hr: Zahtjevi uređaja

en: Device added:
hr: Uređaj dodan:

en: Device already exists
hr: Uređaj već postoji

en: Device battery power is too low
hr: Energija baterije uređaja je preniska

en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
hr: Energija baterije uređaja je preniska (%u%%, zahtijeva %u%%)

en: Device can recover flash failures
hr: Uređaj se može oporaviti od neuspjelog zapisivanja frimvera

en: Device changed:
hr: Uređaj promijenjen:

en: Device firmware is required to have a version check
hr: Potreban je firmver uređaja za provjeru inačice

en: Device is emulated
hr: Uređaj je emuliran

en: Device is in use
hr: Uređaj se koristi

en: Device is locked
hr: Uređaj je zaključan

en: Device is lower priority than an equivalent device
hr: Uređaj ima niži prioritet od ekvivalentnog uređaja

en: Device is required to install all provided releases
hr: Uređaj je potreban za instalaciju svih dostupnih izdanja

en: Device is unreachable
hr: Uređaj je nedostupan

en: Device is unreachable, or out of wireless range
hr: Uređaj je nedostupan ili je izvan dometa bežične mreže

en: Device is usable for the duration of the update
hr: Uređaj se može koristiti tijekom trajanja nadopune

en: Device is waiting for the update to be applied
hr: Uređaj čeka na primjenu nadopune

en: Device list uploaded successfully, thanks!
hr: Popis uređaja je uspješno prenesen, hvala!

en: Device removed:
hr: Uređaj uklonjen:

en: Device requires AC power to be connected
hr: Uređaj zahtijeva vanjski izvor energije

en: Device requires a display to be plugged in
hr: Uređaj zahtijeva priključivanje ekrana

en: Device requires a software license to update
hr: Uređaj zahtijeva softversku licencu za nadopunu

en: Device software updates are provided for this device.
hr: Nadopune softvera uređaja su isporučene za ovaj uređaj.

en: Device stages updates
hr: Nadopune uređaja u fazama

en: Device supports switching to a different branch of firmware
hr: Uređaj podržava prebacivanje na drugačiji ogranak firmvera

en: Device update needs activation
hr: Nadopuni uređaja je potrebna aktivacija

en: Device will backup firmware before installing
hr: Uređaj će sigurnosno kopirati firmver prije instalacije

en: Device will not re-appear after update completes
hr: Uređaj se neće ponovno pojaviti nakon završetka nadopune

en: Devices that have been updated successfully:
hr: Uređaji koji su uspješno nadopunjeni:

en: Devices that were not updated correctly:
hr: Uređaji koji nisu ispravno nadopunjeni:

en: Devices with firmware updates that need user action:
hr: Uređaji s nadopunama firmvera koje trebaju radnju korisnika:

en: Devices with no available firmware updates:
hr: Uređaji bez dostupnih nadopuna firmvera:

en: Devices with the latest available firmware version:
hr: Uređaji s najnovijom dostupnom inačicom firmvera:

en: Did not find any devices with matching GUIDs
hr: Nije pronađen niti jedan uređaj s podudarajućim GUID-ovima

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Disables a given remote
hr: Onemogućuje zadane udaljene lokacije

en: Disables virtual testing devices
hr: Onemogućuje virtualne uređaje za testiranje

en: Distribution
hr: Distribucija

en: Do not check for old metadata
hr: Ne provjeravaj stare metapodatke

en: Do not check for unreported history
hr: Ne provjeravaj neprijavljenu povijest

en: Do not check if download remotes should be enabled
hr: Ne provjeravaj trebaju li preuzete udaljene lokacije biti omogućene

en: Do not check or prompt for reboot after update
hr: Ne provjeravaj ili upitaj za ponovno pokretanje nakon nadopune

en: Do not include log domain prefix
hr: Ne uključuj prefiks domene zapisa

en: Do not include timestamp prefix
hr: Ne uključuj prefiks vremena

en: Do not perform device safety checks
hr: Nemoj izvoditi provjere sigurnosti uređaja

en: Do not prompt for devices
hr: Ne upitaj za uređaje

en: Do not prompt to fix security issues
hr: Ne upitaj ispravljanje sigurnosne probleme

en: Do not search the firmware when parsing
hr: Ne pretražuj firmver tijekom obrade

en: Do not turn off your computer or remove the AC adaptor while the update is in progress.
hr: Ne isključujte svoje računalo ili AC adapter tijekom procesa nadopune.

en: Do not write to the history database
hr: Ne zapisuj bazu podataka povijesti

en: Do you understand the consequences of changing the firmware branch?
hr: Razumijete li posljedice promjene ogranka firmvera?

en: Do you want to disable this feature for future updates?
hr: Želite li onemogućiti ovu značajku za buduće nadopune?

en: Do you want to refresh this remote now?
hr: Želite li odmah provjeriti ovu udaljenu lokaciju?

en: Do you want to upload reports automatically for future updates?
hr: Želite li poslati izvještaje automatski za buduće nadopune?

en: Don't prompt for authentication (less details may be shown)
hr: Ne pitaj za ovjeru (može biti prikazano manje pojedinosti)

en: Done!
hr: Završeno!

en: Downgrade %s from %s to %s?
hr: Vrati %s na stariju inačicu sa %s na %s?

en: Downgrades the firmware on a device
hr: Vraća stariju inačicu firmvera na uređaju

en: Downgrading %s…
hr: Vraćanje %s na stariju inačicu…

en: Download a file
hr: Preuzmi datoteku

en: Downloading…
hr: Preuzimanje…

en: Dump SMBIOS data from a file
hr: Ispiši opširnije podatke SMBIOS-a iz datoteke

en: Duration
hr: Trajanje

en: Each system should have tests to ensure firmware security.
hr: Svaki sustav bi trebao imati testove kako bi se osigurala sigurnost firmvera.

en: Emulate a device using a JSON manifest
hr: Emuliraj uređaj koristeći JSON manifest

en: Emulated
hr: Emulirano

en: Emulated host
hr: Emulirani poslužitelj

en: Enable
hr: Omogući

en: Enable emulation data collection
hr: Omogući prikupljanja podataka emulacije

en: Enable new remote?
hr: Omogućiti udaljenu lokaciju?

en: Enable this remote?
hr: Omogućiti ovu udaljenu lokaciju?

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enabled if hardware matches
hr: Omogućeno ako se hardver podudara

en: Enables a given remote
hr: Omogućuje zadane udaljene lokacije

en: Enables virtual testing devices
hr: Omogućuje virtualne uređaje za testiranje

en: Enabling firmware updates for the BIOS allows fixing security issues.
hr: Omogućavanje nadopuna firmvera za BIOS omogućuje ispravljanje sigurnosnih problema.

en: Enabling this functionality is done at your own risk, which means you have to contact your original equipment manufacturer regarding any problems caused by these updates. Only problems with the update process itself should be filed at $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.
hr: Omogućujete ovu funkcionalnost na vlastiti rizik, što znači da morate kontaktirati svog izvornog proizvođača opreme u vezi problema uzrokovanih tim nadopunama. Samo probleme sa samim postupkom nadopune treba prijaviti na $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.

en: Enabling this remote is done at your own risk.
hr: Ovu udaljenu lokaciju omogućavate na vlastiti rizik.

en: Encrypted
hr: Šifrirano

en: Encrypted RAM
hr: Šifrirani RAM

en: Encrypted RAM makes it impossible for information that is stored in device memory to be read if the memory chip is removed and accessed.
hr: Šifrirani RAM čini nemogućim čitanje informacija spremljenih u memoriji uređaja ako je memorijski čip uklonjen i može mu se pristupiti.

en: End of life
hr: Kraj podrške

en: Enumeration
hr: Nabrajanje

en: Erase all firmware update history
hr: Obriši svu povijest nadopune firmvera

en: Erasing…
hr: Brisanje…

en: Exit after a small delay
hr: Izađi nakon kratke odgode

en: Exit after the engine has loaded
hr: Izađi nakon učitavanja pogona

en: Export a firmware file structure to XML
hr: Izvezi strukturu datoteke frimvera u XML

en: Export firmware history for manual upload
hr: Izvezi povijesti firmvera za ručni prijenos

en: Extract a firmware blob to images
hr: Izdvoji blob firmvera u slike

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: FILE [DEVICE-ID|GUID]
hr: DATOTEKA [UREĐAJ-ID|GUID]

en: FILENAME
hr: NAZIV DATOTEKE

en: FILENAME CERTIFICATE PRIVATE-KEY
hr: PRIVATNI-KLJUČ NAZIV DATOTEKE VJERODAJNICE

en: FILENAME DEVICE-ID [VERSION]
hr: NAZIV DATOTEKE: ID UREĐAJA [VERZIJA]

en: FILENAME OFFSET DATA [FIRMWARE-TYPE]
hr: NAZIV DATOTEKE POMAKA PODATAKA [FIRMWARE-VRSTA]

en: FILENAME [DEVICE-ID|GUID]
hr: NAZIV DATOTEKA [UREĐAJ-ID|GUID]

en: FILENAME [FIRMWARE-TYPE]
hr: NAZIV DATOTEKE [FIRMWARE-VRSTA]

en: FILENAME-SRC FILENAME-DST [FIRMWARE-TYPE-SRC] [FIRMWARE-TYPE-DST]
hr: NAZIV DATOTEKE-SRC NAZIV DATOTEKE-DST [FIRMWARE-VRSTA-SRC] [FIRMWARE-VRSTA-DST]

en: FILENAME|CHECKSUM1[,CHECKSUM2][,CHECKSUM3]
hr: NAZIV DATOTEKE|KONTROLNI ZBROJ1[,KONTROLNI ZBROJ2][,KONTROLNI ZBROJ3]

en: Failed
hr: Neuspjelo

en: Failed to apply update
hr: Neuspjela primjena nadopune

en: Failed to connect to Windows service, please ensure it's running.
hr: Neuspjelo povezivanje s Windows uslugom, provjerite je li pokrenuta.

en: Failed to connect to daemon
hr: Neuspjelo povezivanje s pozadinskim programom

en: Failed to load local dbx
hr: Neuspjelo učitavanje lokalnog dbx-a

en: Failed to load system dbx
hr: Neuspjelo učitavanje dbx-a sustava

en: Failed to lock
hr: Neuspjelo zaključavanje

en: Failed to parse arguments
hr: Neuspjela obrada argumenata

en: Failed to parse file
hr: Neuspjela obrada datoteke

en: Failed to parse flags for %s
hr: Neuspjela obrada oznaka za %s

en: Failed to parse local dbx
hr: Neuspjela obrada lokalnog dbx-a

en: Failed to set front-end features
hr: Neuspjelo postavljanje značajki sučelja

en: Failed to validate ESP contents
hr: Neuspjela provjera ESP sadržaja

en: False
hr: Laž

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filename Signature
hr: Potpis naziva datoteke

en: Filename Source
hr: Izvor naziva datoteke

en: Filename required
hr: Potreban je naziv datoteke

en: Filter with a set of device flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'internal,~needs-reboot'
hr: Filtar sa skupom oznaka uređaja koji koristi ~ prefiks za izuzimanje, npr. 'internal,~needs-reboot'

en: Finds firmware releases from the metadata
hr: Pronalazi izdanja firmvera iz metapodataka

en: Firmware Attestation
hr: Frimver provjera

en: Firmware Attestation checks device software using a reference copy, to make sure that it has not been changed.
hr: Frimver provjera provjerava softver uređaja koristeći izvornu kopiju, kako bi se osiguralo da nije mijenjan.

en: Firmware BIOS Descriptor
hr: Frimver BIOS opisnik

en: Firmware BIOS Descriptor protects device firmware memory from being tampered with.
hr: Frimver BIOS opisnik štiti memoriju frimvera uređaja od neovlaštenog mijenjanja.

en: Firmware BIOS Region
hr: Firmver BIOS područje

en: Firmware BIOS Region protects device firmware memory from being tampered with.
hr: Firmver BIOS područje štiti memoriju firmvera uređaja od nevlaštenog mijenjanja.

en: Firmware Base URI
hr: Osnovni URI firmvera

en: Firmware Update D-Bus Service
hr: Firmver nadopuna D-Bus usluge

en: Firmware Update Daemon
hr: Pozadinski program nadopune firmwera

en: Firmware Updater Verification
hr: Provjera firmwera nadopunitelja

en: Firmware Updater Verification checks that software used for updating has not been tampered with.
hr: Provjera firmver nadopunitelja provjerava je li softver za nadopunu neovlašteno mijenjan.

en: Firmware Updates
hr: Nadopune frimvera

en: Firmware Utility
hr: Firmver pomagalo

en: Firmware Write Protection
hr: Firmver zaštita zapisivanja

en: Firmware Write Protection Lock
hr: Frimver zaključana zaštita zapisivanja

en: Firmware Write Protection protects device firmware memory from being tampered with.
hr: Firmver zaštita zapisivanja štiti memoriju firmvera uređaja od nevlaštenog mijenjanja.

en: Firmware attestation
hr: Frimver provjera

en: Firmware is already blocked
hr: Firmver je već blokiran

en: Firmware is not already blocked
hr: Firmver još nije blokiran

en: Firmware metadata has not been updated for %u day and may not be up to date. | Firmware metadata has not been updated for %u days and may not be up to date.
hr[0]: Metapodaci firmvera nisu nadopunjeni %u dan i možda nisu najnoviji.
hr[1]: Metapodaci firmvera nisu nadopunjeni %u dana i možda nisu najnoviji.
hr[2]: Metapodaci firmvera nisu nadopunjeni %u dana i možda nisu najnoviji.

en: Firmware updates
hr: Nadopune frimvera

en: Firmware updates disabled; run '%s' to enable
hr: Nadopuna firmvera onemogućena; Pokreni „%s“ za omogućivanje

en: Fix reverted successfully
hr: Ispravak je uspješno vraćen

en: Fixed successfully
hr: Uspješno ispravljeno

en: Flags
hr: Oznake

en: Force the action by relaxing some runtime checks
hr: Prisili radnju zanemarujući neke provjere vremena pokretanja

en: Found
hr: Pronađeno

en: Full Disk Encryption Detected
hr: Potpuno šifriranje diska je otkriveno

en: Full disk encryption secrets may be invalidated when updating
hr: Tajne potpunog šifriranja diska mogu biti poništene pri nadopuni

en: Fused Platform
hr: Pregorjela platforma

en: Fused platform
hr: Pregorjela platforma

en: GUID | GUIDs
hr[0]: GUID
hr[1]: GUID-ovi
hr[2]: GUID-ovi

en: Get BIOS settings
hr: Dohvati BIOS postavke

en: Get all device flags supported by fwupd
hr: Dohvati sve oznake uređaja koje fwupd podržava

en: Get all devices that support firmware updates
hr: Dohvati sve uređaje koji podržavaju nadopunu firmvera

en: Get all enabled plugins registered with the system
hr: Dohvati sve omogućene priključke registrirane sa sustavom

en: Get all known version formats
hr: Dohvati sve poznate formate inačica

en: Get device report metadata
hr: Dohvati metapodatke izvještaja uređaja

en: Gets details about a firmware file
hr: Dohvaća pojedinosti datoteke firmvera

en: Gets the configured remotes
hr: Dohvaća udaljena podešavanja

en: Gets the host security attributes
hr: Dohvaća sigurnosne značajke poslužitelja

en: Gets the list of approved firmware
hr: Dohvaća popis odobrenih firmvera

en: Gets the list of blocked firmware
hr: Dohvaća popis blokiranih firmvera

en: Gets the list of updates for all specified devices, or all devices if unspecified
hr: Dohvaća popis nadopuna za sve navedene uređaje ili sve uređaje ako nisu navedeni

en: Gets the releases for a device
hr: Dohvaća izdanja za uređaj

en: Gets the results from the last update
hr: Dohvaća rezultate posljednje nadopune

en: HWIDS-FILE
hr: HWIDS-DATOTEKA

en: Hardware is waiting to be replugged
hr: Hardver čeka da ponovno bude spojen

en: High
hr: Visoka

en: Host Security Events
hr: Događaji sigurnosti računala

en: Host Security ID (HSI) is not supported
hr: ID sigurnosti računala (HSI) nije podržan

en: Host Security ID attributes uploaded successfully, thanks!
hr: Atributi ID-a sigurnosti računala su uspješno preneseni, hvala!

en: Host Security ID:
hr: ID sigurnosti računala:

en: IOMMU Protection
hr: IOMMU zaštita

en: IOMMU Protection prevents connected devices from accessing unauthorized parts of system memory.
hr: IOMMU zaštita sprječava pristup povezanih urađaja neovlaštenim dijelovima memorije.

en: IOMMU device protection disabled
hr: Onemogućena zaštita IOMMU uređaja

en: IOMMU device protection enabled
hr: Omogućena zaštita IOMMU uređaja

en: Idle…
hr: Mirovanje…

en: Ignore SSL strict checks when downloading files
hr: Zanemari SSL ograničene provjere pri preuzimanju datoteka

en: Ignore firmware checksum failures
hr: Zanemari neuspjele kontrolne zbrojeve firmvera

en: Ignore firmware hardware mismatch failures
hr: Zanemari neuspjela poklapanja hardvera firmvera

en: Ignore non-critical firmware requirements
hr: Zanemari nekritične zahtjeve firmvera

en: Ignoring SSL strict checks, to do this automatically in the future export DISABLE_SSL_STRICT in your environment
hr: Zanemaruju se stroge SSL provjere, kako bi se ovo ubuduće automatski izvezlo DISABLE_SSL_STRICT u svojem okruženju

en: Image
hr: Slika

en: Image (custom)
hr: Slika (prilagođeno)

en: Inhibit ID is %s.
hr: ID blokade je %s.

en: Inhibit the system to prevent upgrades
hr: Blokiraj sustav za sprečavanje nadogradnji

en: Install Duration
hr: Trajanje instalacije

en: Install a firmware file in cabinet format on this hardware
hr: Instalirajte firmware file u CAB formatu na ovaj hardver

en: Install a specific firmware file on all devices that match
hr: Instaliraj određenu datoteku firmvera na sve uređaje koji odgovaraju

en: Install a specific firmware on a device, all possible devices will also be installed once the CAB matches
hr: Instaliraj određeni firmver na uređaj, svi mogući uređaji će biti instalirani jednom kada se CAB podudara

en: Install old version of signed system firmware
hr: Instaliraj staru inačicu potpisanog frimvera sustava

en: Install old version of unsigned system firmware
hr: Instaliraj staru inačicu nepotpisanog frimvera sustava

en: Install signed device firmware
hr: Instaliraj firmver potpisan uređajem

en: Install signed system firmware
hr: Instaliraj firmver potpisan sustavom

en: Install unsigned device firmware
hr: Instaliraj firmver nepotpisan uređajem

en: Install unsigned system firmware
hr: Instaliraj firmver nepotpisan sustavom

en: Installing a specific release is explicitly required
hr: Instalacija određenog izdanja je izričito potrebna

en: Installing firmware update…
hr: Instalacija nadopune firmvera…

en: Installing on %s…
hr: Instaliram na %s…

en: Installing this update may also void any device warranty.
hr: Instaliranje ove nadopune može poništiti svako jamstvo uređaja.

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Intel BootGuard ACM Protected
hr: Intel BootGuard ACM zaštićen

en: Intel BootGuard ACM protected
hr: Intel BootGuard ACM zaštićen

en: Intel BootGuard Error Policy
hr: Intel BootGuard pravilo greške

en: Intel BootGuard Error Policy ensures the device does not continue to start if its device software has been tampered with.
hr: Intel BootGuard pravilo greške osigurava da se uređaj ne nastavlja pokretati ako je njegov softver uređaja neovlašteno mijenjan.

en: Intel BootGuard Fuse
hr: Intel BootGuard OTP osigurač

en: Intel BootGuard OTP fuse
hr: Intel BootGuard OTP osigurač

en: Intel BootGuard Verified Boot
hr: Intel BootGuard provjereno pokretanje

en: Intel BootGuard error policy
hr: Intel BootGuard pravilo greške

en: Intel BootGuard prevents unauthorized device software from operating when the device is started.
hr: Intel BootGuard sprječava pristup neovlaštenog softvera uređaja iz operativnog sustava kada se uređaj pokrene.

en: Intel BootGuard verified boot
hr: Intel BootGuard provjereno pokretanje

en: Intel GDS Mitigation
hr: Sigurnosna mjera protiv Intel GDS-a

en: Intel GDS mitigation
hr: Sigurnosna mjera protiv Intel GDS-a

en: Intel Management Engine Manufacturing Mode
hr: Način rada Intel pogona upravljanja

en: Intel Management Engine Override
hr: Zaobilaženje Intel pogona upravljanja

en: Intel Management Engine Override disables checks for device software tampering.
hr: Zaobilaženje Intel pogona upravljanja (Intel Management Engine) onemogućava provjere za neovlaštni softver uređaja.

en: Intel Management Engine Version
hr: Inačica Intel pogona upravljanja

en: Internal device
hr: Unutrašnji uređaj

en: Invalid
hr: Nevaljano

en: Invalid arguments
hr: Nevaljani argumenti

en: Invalid arguments, expected GUID
hr: Nevaljani argumenti, očekivan je GUID

en: Invalid arguments, expected INDEX KEY [VALUE]
hr: Nevaljani argumenti, očekivano je INDEX KEY [VALUE]

en: Invalid arguments, expected INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
hr: Nevaljani argumenti, očekivano je INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]

en: Invalid arguments, expected an AppStream ID
hr: Nevaljani argumenti, očekivan je AppStream ID

en: Invalid arguments, expected at least ARCHIVE FIRMWARE METAINFO
hr: Nevaljani argumenti, očekivano je barem ARCHIVE FIRMWARE METAINFO

en: Invalid arguments, expected base-16 integer
hr: Nevaljani argumenti, očekivan je cijeli broj s bazom 16

en: Is downgrade
hr: Je nadogradnja na stariju inačicu

en: Is in bootloader mode
hr: U načinu učitača pokretanja je

en: Is upgrade
hr: Je nadogradnja

en: Issue | Issues
hr[0]: Problem
hr[1]: Problemi
hr[2]: Problemi

en: Kernel is no longer tainted
hr: Kernel više nije kontaminiran

en: Kernel is tainted
hr: Kernel je kontaminiran

en: Kernel lockdown disabled
hr: Zaključavanje kernela onemogućeno

en: Kernel lockdown enabled
hr: Zaključavanje kernela omogućeno

en: LOCATION
hr: LOKACIJA

en: Last modified
hr: Posljednja promjena

en: Less than one minute remaining
hr: Preostalo je manje od minute

en: License
hr: Licenca

en: Linux Kernel Lockdown
hr: Linux kernel zaključavanje

en: Linux Kernel Lockdown mode prevents administrator (root) accounts from accessing and changing critical parts of system software.
hr: Linux Kernel zaključavanje sprječava administratorske (korijenske) račune da pristupe i mijenjaju ključne dijelove softvera sustava.

en: Linux Kernel Swap temporarily saves information to disk as you work. If the information is not protected, it could be accessed by someone if they obtained the disk.
hr: Linux Kernel Swap privremeno sprema informacije na disk dok radite. Ako informacije nisu zaštićene, netko im može pristupiti ako je u posjedu diska.

en: Linux Kernel Verification
hr: Linux Kernel provjera

en: Linux Kernel Verification makes sure that critical system software has not been tampered with. Using device drivers which are not provided with the system can prevent this security feature from working correctly.
hr: Linux Kernel provjera osigurava da ključni softver sustava nije mijenjan. Korištenje upravljačkih progrma uređaja koji se ne isporučuju sustavom može sprječiti ispravan rad ove značajke.

en: Linux Swap
hr: Linux swap

en: Linux Vendor Firmware Service (stable firmware)
hr: Firmver Usluga Linux Proizvođača (LVFS) (stabilni firmver)

en: Linux Vendor Firmware Service (testing firmware)
hr: Firmver Usluga Linux Proizvođača (LVFS) (testni firmver)

en: Linux kernel lockdown
hr: Linux kernel zaključavanje

en: List EFI variables with a specific GUID
hr: Prikaži popis EFI varijabla s određenim GUID-om

en: List entries in dbx
hr: Prikaži popis unosa u dbx-u

en: List the available firmware GTypes
hr: Prikaži popis dostupnih GTypes vrsta firmwara

en: List the available firmware types
hr: Prikaži popis dostupnih vrsta firmvera

en: Lists files on the ESP
hr: Prikazuje popis datoteke na ESP-u

en: Load device emulation data
hr: Učitaj emulirane podatke uređaja

en: Loaded from an external module
hr: Učitano iz vanjskog modula

en: Loading…
hr: Učitavanje…

en: Locked
hr: Zaključano

en: Low
hr: Niska

en: MEI Key Manifest
hr: Manifest MEI ključa

en: MEI key manifest
hr: Manifest MEI ključa

en: MEI manufacturing mode
hr: MEI način rada za proizvođače

en: MEI override
hr: MEI zaobilaženje

en: MEI version
hr: MEI inačica

en: Manually enable specific plugins
hr: Ručno omogući određene priključke

en: Manufacturing Mode is used when the device is manufactured and security features are not yet enabled.
hr: Način rada za proizvođače se koristi kada je uređaj proizveden i sigurnosne značajke još nisu omogućene.

en: Maximum length
hr: Najveća duljina

en: Maximum value
hr: Najviša vrijednost

en: Medium
hr: Srednja

en: Message
hr: Poruka

en: Message (custom)
hr: Poruka (prilagođena)

en: Metadata Signature
hr: Potpis metapodataka

en: Metadata URI
hr: URI metapodataka

en: Metadata can be obtained from the Linux Vendor Firmware Service.
hr: Metapodaci se mogu dobiti od Firmver Usluge Linux Proizvođača (LVFS).

en: Metadata is up to date; use %s to refresh again.
hr: Metapodaci su aktualni; koristi %s za ponovno osvježavanje.

en: Minimum Version
hr: Najmanja inačica

en: Minimum length
hr: Najmanja duljina

en: Minimum value
hr: Najmanja vrijednost

en: Modifies a daemon configuration value
hr: Mijenja vrijednost podešavanja pozadinskog programa

en: Modifies a given remote
hr: Mijenja udaljenu lokaciju

en: Modify a configured remote
hr: Promijeni zadanu udaljenu lokaciju

en: Modify daemon configuration
hr: Promijeni podešavanje pozadinskog programa

en: Monitor the daemon for events
hr: Nadgledaj događaje pozadinskim programom

en: Mounts the ESP
hr: Montira ESP

en: Needs a reboot after installation
hr: Potrebno je ponovno pokretanje nakon instalacije

en: Needs reboot
hr: Zahtijeva ponovno pokretanje

en: Needs shutdown after installation
hr: Potrebno je isključivanje nakon instalacije

en: New version
hr: Nova inačica

en: No action specified!
hr: Nema zadane radnje!

en: No devices are updatable
hr: Nijedan uređaj se ne može nadopunit

en: No downgrades for %s
hr: Nema starijih inačica za %s

en: No firmware IDs found
hr: Nije pronađen nijedan ID firmvera

en: No firmware found
hr: Nije pronađen nijedan firmver

en: No hardware detected with firmware update capability
hr: Nije pronađen nijedan hardver s mogućnosti nadopune firmvera

en: No matching releases for search token
hr: Nema odgovarajućih izdanja za token pretraživanja

en: No reboot is necessary
hr: Ponovno pokretanje nije potrebno

en: No releases available
hr: Nema dostupnih izdanja

en: No remotes are currently enabled so no metadata is available.
hr: Trenutno nema omogućenih udaljenih lokacija stoga nema dostupnih metapodataka.

en: No remotes available
hr: Nema dostupnih udaljenih lokacija

en: No updatable devices
hr: Nema nadopunjivih uređaja

en: No updates available
hr: Nema dostupnih nadopuna

en: No updates available for remaining devices
hr: Nema dostupnih nadopuna za preostale uređaje

en: Not approved
hr: Nije odobreno

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Not supported
hr: Nije podržano

en: OK
hr: U redu

en: OK!
hr: U redu!

en: Old version
hr: Stara inačica

en: Only install onto emulated devices
hr: Instaliraj samo na emulirane uređaje

en: Only show single PCR value
hr: Prikaži samo jednu PRC vrijednost

en: Only use peer-to-peer networking when downloading files
hr: Koristi peer-to-peer umrežavanje samo prilikom preuzimanja datoteka

en: Only version upgrades are allowed
hr: Dopuštene su samo nadogradnje inačica

en: Output in JSON format (disables all interactive prompts)
hr: Rezkutat u JSON formatu (onemogućuje sve interaktivne upite)

en: Override the default ESP path
hr: Zaobiđi zadanu ESP putanju

en: P2P Firmware
hr: P2P firmver

en: P2P Metadata
hr: P2P metapodaci

en: PATH
hr: PUTANJA

en: Parse and show details about a firmware file
hr: Obradi i prikaži pojedinosti datoteke firmvera

en: Parsing dbx update…
hr: Obrada dbx nadopune…

en: Parsing system dbx…
hr: Obrada dbx-a sustava…

en: Password
hr: Lozinka

en: Patch a firmware blob at a known offset
hr: Zakrpaj datoteku firmvera na poznati pomak

en: Payload
hr: Sadržaj prijenosa

en: Pending
hr: Na čekanju

en: Perform operation?
hr: Obavi radnju?

en: Platform Debugging
hr: Otklanjanje grešaka platforme

en: Platform Debugging allows device security features to be disabled. This should only be used by hardware manufacturers.
hr: Otklanjanje grešaka platforme dopušta onemogućavanje sigurnosnih značajki uređaja. Ovo bi trebali koristit samo proizvođači hardvera.

en: Platform debugging
hr: Otklanjanje grešaka platforme

en: Please ensure you have the volume recovery key before continuing.
hr: Pobrinite se da imate ključ oporavka uređaja prije nastavka.

en: Please enter a number from 0 to %u:
hr: Odaberite broj od 0 do %u:

en: Please enter either %s or %s:
hr: Unesi %s ili %s:

en: Plugin dependencies missing
hr: Zavisnosti priključka nedostaju

en: Plugin enumeration may change device state
hr: Nabrajanje dodataka može promijeniti stanje uređaja

en: Plugin is only for testing
hr: Dodatak je samo za testiranje

en: Possible Values
hr: Moguće vrijednosti

en: Pre-boot DMA Protection
hr: DMA zaštita predpokretanja

en: Pre-boot DMA protection
hr: DMA zaštita predpokretanja

en: Pre-boot DMA protection is disabled
hr: DMA zaštita prije pokretanja je onemogućena

en: Pre-boot DMA protection is enabled
hr: DMA zaštita prije pokretanja je omogućena

en: Pre-boot DMA protection prevents devices from accessing system memory after being connected to the computer.
hr: DMA zaštita predpokretanja sprječava pristup uređaja memoriji sustava nakon što se povežu s računalom.

en: Press unlock on the device to continue the update process.
hr: Pritisnite otključavanje na uređaju za nastavak procesa nadopune.

en: Previous version
hr: Prijašnja inačica

en: Priority
hr: Prioritet

en: Problems
hr: Problemi

en: Proceed with upload?
hr: Nastavi sa slanjem?

en: Processor Security Checks
hr: Sigurnosna provjera procesora

en: Processor rollback protection
hr: Zaštita od vraćanja na stariju inačicu procesora

en: Proprietary
hr: Vlasnički

en: REMOTE-ID
hr: UDALJENI-ID

en: REMOTE-ID KEY VALUE
hr: VRIJEDNOST KLJUČA ID-UDALJENE_LOKACIJE

en: Read Only
hr: Dozvola čitanja

en: Read a firmware blob from a device
hr: Očitaj blob firmvera s uređaja

en: Read a firmware from a device
hr: Očitaj firmver s uređaja

en: Reading from %s…
hr: Čitanje iz %s…

en: Reading…
hr: Čitanje…

en: Ready
hr: Spremno

en: Refresh Interval
hr: Interval osvježavanja

en: Refresh metadata from remote server
hr: Osvježi metapodatke s udaljenog poslužitelja

en: Reinstall %s to %s?
hr: Ponovno instalirati %s na %s?

en: Reinstall current firmware on the device
hr: Ponovno instaliraj trenutni firmver na uređaj

en: Reinstall firmware on a device
hr: Ponovno instaliraj firmver na uređaj

en: Release Branch
hr: Ogranak izdanja

en: Release Flags
hr: Oznake izdanja

en: Release ID
hr: ID izdanja

en: Remote ID
hr: Udaljeni ID

en: Removes devices to watch for future emulation
hr: Uklanja uređaje za praćenje buduće emulacije

en: Report URI
hr: URI izvještaja

en: Reported to remote server
hr: Prijavljeno na udaljenom poslužitelju

en: Required efivarfs filesystem was not found
hr: Potrebni efivarfs datotečni sustav nije pronađen

en: Required hardware was not found
hr: Potreban hardver nije pronađen

en: Requires a bootloader
hr: Zahtijeva učitača pokretanja

en: Requires internet connection
hr: Potreban je pristup internetu

en: Reset daemon configuration
hr: Resetiraj podešavanja pozadinskog programa

en: Restart now?
hr: Ponovno pokreni odmah?

en: Restart the daemon to make the change effective?
hr: Ponovno pokreni pozadinski program kako bi se promjene primijenile?

en: Restarting device…
hr: Ponovno pokretanje uređaja…

en: Retrieve BIOS settings.  If no arguments are passed all settings are returned
hr: Preuzmi BIOS postavke.  Ako se argumenati ne proslijede, postavke su nepromijenjene

en: Return all the hardware IDs for the machine
hr: Vrati sve ID-ove hardvera za uređaj

en: Review and upload report now?
hr: Pregledati i učitati izvještaj sada?

en: Rollback Protection prevents device software from being downgraded to an older version that has security problems.
hr: Zaštita od vraćanja na stariju inačicu sprječava softver uređaja da ga vrati na stariju inačicu koja ima sigurnosne probleme.

en: Run `%s` for more information.
hr: Pokrenit`%s` za više informacija.

en: Run `%s` to complete this action.
hr: Pokrenit`%s` za završavanje ove radnje.

en: Run the plugin composite cleanup routine when using install-blob
hr: Pokreni rutinu čišćenja sastavljanja priključka kada se koristi install-blob

en: Run the plugin composite prepare routine when using install-blob
hr: Pokreni rutinu pripreme sastavljanja priključka kada se koristi install-blob

en: Run without '%s' to see
hr: Pokrenite bez '%s' za prikaz

en: Running kernel is too old
hr: Pokrenuti kernel je prestar

en: Runtime Suffix
hr: Sufiks vremenskog izvršavanja

en: SETTING VALUE
hr: VRIJEDNOST POSTAVKE

en: SETTING1 VALUE1 [SETTING2] [VALUE2]
hr: POSTAVKA1 VRIJEDNOST1 [POSTAVKA2] [VRIJEDNOST2]

en: SMM locked down
hr: SMM jezaključan

en: SPI BIOS Descriptor
hr: SPI BIOS opisnik

en: SPI BIOS region
hr: SPI BIOS područje

en: SPI lock
hr: SPI zaključavanje

en: SPI replay protection
hr: Zaštita od SPI ponavljanja

en: SPI write
hr: SPI zapisivanje

en: SPI write protection
hr: Zaštita od SPI zapisivanja

en: SUBSYSTEM DRIVER [DEVICE-ID|GUID]
hr: UPRAVLJAČKI PROGRAM PODSUSTAVA [UREĐAJ-ID|GUID]

en: Save a file that allows generation of hardware IDs
hr: Spremi datoteku koja omogućuje stvaranje ID-ova hardvera

en: Save device emulation data
hr: Spremi emulirane podatke uređaja

en: Saved report
hr: Spremljeni izvještaj

en: Scalar Increment
hr: Skalarni umnožak

en: Scheduling…
hr: Zakazivanje…

en: Secure Boot disabled
hr: Sigurno pokretanje (SecureBoot) onemogućeno

en: Secure Boot enabled
hr: Sigurno pokretanje (SecureBoot) omogućeno

en: See %s for more details.
hr: Pogledajte %s za više informacija.

en: See %s for more information.
hr: Pogledajte %s za više informacija.

en: Selected device
hr: Odabrani uređaj

en: Selected volume
hr: Odabrani uređaj

en: Serial Number
hr: Serijski broj

en: Set BIOS setting '%s' using '%s'.
hr: Postavi BIOS postavku '%s' koristeći '%s'.

en: Set a BIOS setting
hr: Postavi BIOS postavku

en: Set one or more BIOS settings
hr: Postavi jednu ili više BIOS postavki

en: Sets one or more BIOS settings
hr: Postavlja jednu ili više BIOS postavki

en: Sets the list of approved firmware
hr: Postavlja popis odobrenih firmvera

en: Setting type
hr: Vrsta postavke

en: Settings will apply after system reboots
hr: Postavke će se primijeniti nakon ponovnog pokretanja sustava

en: Share firmware history with the developers
hr: Podijeli povijest firmvera s razvijateljima

en: Show all results
hr: Prikaži sve rezultate

en: Show client and daemon versions
hr: Prikaži inačicu klijenta i pozadinskog programa

en: Show daemon verbose information for a particular domain
hr: Prikaži dodatne informacije pozadinskog programa za određenu domenu

en: Show debugging information for all domains
hr: Prikaži informacije otklanjanja greške za sve domene

en: Show debugging options
hr: Prikaži mogućnosti otklanjanja greške

en: Show devices that are not updatable
hr: Prikaži uređaje koji se ne mogu nadopuniti

en: Show extra debugging information
hr: Prikaži dodatne informacije otklanjanja grešaka

en: Show history of firmware updates
hr: Prikaži povijest nadopune metapodataka

en: Show the calculated version of the dbx
hr: Prikaži predviđenu inčicu DBX-a

en: Shutdown now?
hr: Odmah isključi?

en: Sign a firmware with a new key
hr: Potpiši frimver s novim ključem

en: Sign data using the client certificate
hr: Potpiši podatke koristeći vjerodajnicu klijenta

en: Sign the uploaded data with the client certificate
hr: Potpiši poslane podatke s vjerodajnicom klijenta

en: Signature
hr: Potpis

en: Signed Payload
hr: Potpisani sadržaj prijenosa

en: Size
hr: Veličina

en: Some of the platform secrets may be invalidated when updating this firmware.
hr: Određene tajne platforme mogu biti poništene tijekom nadopune ovog firmvera.

en: Source
hr: Izvor

en: Specify the dbx database file
hr: Odredi datoteku dbx baze podataka

en: Stop the fwupd service
hr: Zaustavi uslugu fwupd

en: String
hr: Izraz

en: Success
hr: Uspjeh

en: Successfully activated all devices
hr: Svi uređaji su uspješno aktivirani

en: Successfully disabled remote
hr: Udaljena lokacija je uspješno onemogućena

en: Successfully disabled test devices
hr: Testni uređaji su uspješno onemogućeni

en: Successfully downloaded new metadata:
hr: Novi metapodaci su uspješno preuzeti:

en: Successfully enabled and refreshed remote
hr: Udaljena lokacija je uspješno omogućena i osvježena

en: Successfully enabled remote
hr: Udaljena lokacija je uspješno omogućena

en: Successfully enabled test devices
hr: Testni uređaji su uspješno omogućeni

en: Successfully installed firmware
hr: Firmver je uspješno instaliran

en: Successfully modified configuration value
hr: Vrijednost podešavanja je uspješno promijenjenja

en: Successfully modified remote
hr: Udaljena lokacija je uspješno promijenjena

en: Successfully refreshed metadata manually
hr: Metapodaci su ručno uspješno osvježni

en: Successfully reset configuration section
hr: Odjeljak konfiguracije je uspješno resetiran

en: Successfully reset configuration values
hr: Vrijednosti konfiguracije su uspješno resetirane

en: Successfully updated device checksums
hr: Kontrolni zbroj uređaja je uspješno nadopunjen

en: Successfully uploaded %u report | Successfully uploaded %u reports
hr[0]: Uspješno je poslan %u izvještaj
hr[1]: Uspješno su poslana %u izvještaja
hr[2]: Uspješno je poslano %u izvještaja

en: Successfully verified device checksums
hr: Kontrolni zbroj uređaja je uspješno provjeren

en: Successfully waited %.0fms for device
hr: Uspješno se čekalo %.0f ms na uređaj

en: Summary
hr: Sažetak

en: Supervisor Mode Access Prevention
hr: Sprečavanje pristupa u nadzornom načina rada

en: Supervisor Mode Access Prevention ensures critical parts of device memory are not accessed by less secure programs.
hr: Sprečavanje pristupa u nadzornom načina rada osigurava da manje sigurni programi ne pristupaju kritičnim dijelovima memorije uređaja.

en: Supported
hr: Podržano

en: Supported CPU
hr: Podržan je CPU

en: Supported on remote server
hr: Podržano na udaljenom poslužitelju

en: Suspend To Idle
hr: Suspendiraj u mirovanje

en: Suspend To RAM
hr: Suspendiraj u RAM

en: Suspend to Idle allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
hr: Suspendiraj u mirovanje omogućuje uređaju brz odlazak na spavanje u svrhu štednje energije. Dok je uređaj suspendiran, njegova se memorija može fizički ukloniti i na taj način pristupiti informacijama.

en: Suspend to RAM allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
hr: Suspendiraj u RAM omogućuje uređaju brz odlazak na spavanje u svrhu štednje energije. Dok je uređaj suspendiran, njegova se memorija može fizički ukloniti i na taj način pristupiti informacijama.

en: Suspend-to-idle
hr: Suspendiraj-u-mirovanje

en: Suspend-to-ram
hr: Suspendiraj-u-ram

en: Switch branch from %s to %s?
hr: Prebaci ogranak sa %s na %s?

en: Switch the firmware branch on the device
hr: Zamijeni ogranak firmvera na uređaju

en: Sync firmware versions to the chosen configuration
hr: Sinkroniziraj inačice firmvera s odabranom konfiguracijom

en: System Management Mode
hr: Način upravljanja sustavom

en: System Update Inhibited
hr: Blokirano nadopunjavanje sustava

en: System management mode is used by the firmware to access resident BIOS code and data.
hr: Firmware koristi način upravljanja sustavom za pristup rezidentnom BIOS kodu i podacima.

en: System power is too low
hr: Energija sustava je preniska

en: System power is too low (%u%%, requires %u%%)
hr: Energija sustava je preniska (%u %%, zahtijeva %u %%)

en: System requires external power source
hr: Sustav zahtijeva vanjski izvor energije

en: TEXT
hr: TEKST

en: TPM (Trusted Platform Module) is a computer chip that detects when hardware components have been tampered with.
hr: TPM (Pouzdani Modul Platforme) je računalni čip koji otkriva neovlaštene promjene hardverskih komponenta.

en: TPM PCR0 reconstruction
hr: TPM PCR0 rekonstrukcija

en: TPM PCR0 reconstruction is invalid
hr: TPM PCR0 rekonstrukcija je nevaljana

en: TPM PCR0 reconstruction is now valid
hr: TPM PCR0 rekonstrukcija je sada valjana

en: TPM Platform Configuration
hr: Podešavanje TPM platforme

en: TPM Reconstruction
hr: TPM rekonstrukcija

en: TPM empty PCRs
hr: TPM prazani PCR-ovi

en: Tag | Tags
hr[0]: Oznaka
hr[1]: Oznake
hr[2]: Oznake

en: Tagged for emulation
hr: Označeno za emulaciju

en: Tainted
hr: Pokvareno

en: Target
hr: Odredište

en: Test a device using a JSON manifest
hr: Testiraj uređaj koristeći JSON manifest

en: Tested
hr: Testirano

en: Tested by %s
hr: Testirao %s

en: Tested by trusted vendor
hr: Testirano od pouzdanog dobavljača

en: The Intel Management Engine Key Manifest must be valid so that the device firmware can be trusted by the CPU.
hr: Manifest ključa Intel pogon upravljanja (Intel Management Engine) mora biti valjan tako da CPU može vjerovati firmveru uređaja.

en: The Intel Management Engine controls device components and needs to have a recent version to avoid security issues.
hr: Intel pogon upravljanja (Intel Management Engine) upravlja komponentama uređaja i mora biti najnovije inačice kako bi se izbjegli sigurnosni problemi.

en: The LVFS is a free service that operates as an independent legal entity and has no connection with $OS_RELEASE:NAME$. Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices. All firmware is provided only by the original equipment manufacturer.
hr: LVFS (Firmver Usluga Linux Proizvođača) je besplatna usluga koja djeluje kao neovisna pravna osoba i nema veze sa $OS_RELEASE:NAME$. Vaš distributer možda nije provjerio nadopune firmvera za kompatibilnost s vašim sustavom ili priključenim uređajima. Svi firmveri su pružani od strane izvornih proizvođača opreme.

en: The TPM (Trusted Platform Module) Platform Configuration is used to check whether the device start process has been modified.
hr: Podešavanje TPM (Pouzdani Modul Platforme) platforme se koristi za provjeru je li proces pokretanja uređaja mijenjan.

en: The TPM (Trusted Platform Module) Reconstruction is used to check whether the device start process has been modified.
hr: TPM (Pouzdani Modul Platforme) rekonstrukcija se koristi za provjeru je li proces pokretanja uređaja mijenjan.

en: The TPM PCR0 differs from reconstruction.
hr: TPM PCR0 razlikuje se od rekonstrukcije.

en: The UEFI Platform Key is used to determine if device software comes from a trusted source.
hr: UEFI ključ platforme se koristi za otkrivanje dolazi li softver uređaja iz pouzdanih izvora.

en: The daemon has loaded 3rd party code and is no longer supported by the upstream developers!
hr: Pozadinski program je učitao kȏd treće strane i više nije podržan od upstream razvijatelja!

en: The firmware from %s is not supplied by %s, the hardware vendor.
hr: Firmver od %s nije isporučen od %s, dobavljača hardvera.

en: The system clock has not been set correctly and downloading files may fail.
hr: Sat sustava nije pravilno postavljen i preuzimanje datoteka možda ne uspije.

en: The update will continue when the device USB cable has been re-inserted.
hr: Nadopuna će se nastaviti kada se kabel USB uređaja ponovno poveže.

en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged and then re-inserted.
hr: Nadopuna će se nastaviti kada se kabel USB uređaja odspoji i ponvno priključi.

en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged.
hr: Nadopuna će se nastaviti kada se kabel USB uređaja odspoji.

en: The vendor did not supply any release notes.
hr: Proizvođač nije objavio nikakve bilješke izdanja.

en: There are devices with issues:
hr: Postoje uređaji s problemima:

en: There are no blocked firmware files
hr: Nema blokiranih firmvera

en: There is no approved firmware.
hr: Ne postoji odobreni firmver.

en: This device will be reverted back to %s when the %s command is performed.
hr: Ovaj uređaj će biti vraćen natrag na %s kada se %s naredba pokrene.

en: This firmware is provided by LVFS community members and is not provided (or supported) by the original hardware vendor.
hr: Ovaj firmver je omogućen od LVFS članova zajednice i nije omogućen (ili podržan) od izvornog proizvođača hardvera.

en: This package has not been validated, it may not work properly.
hr: Ovaj paket još nije provjeren, možda neće ispravno raditi.

en: This program may only work correctly as root
hr: Ovaj program možda radi ispravno samo ako je pokrenut kao korijenski korisnik

en: This remote contains firmware which is not embargoed, but is still being tested by the hardware vendor. You should ensure you have a way to manually downgrade the firmware if the firmware update fails.
hr: Ova udaljena lokacija sadrži firmver koji nije zabranjen, ali se još uvijek testira od strane proizvođača hardvera. Provjerite da imate način na ručno vraćanje starije inačice firmvera ako nadopuna firmvera ne uspije.

en: This system doesn't support firmware settings
hr: Ovaj sustav ne podržava postavke firmvera

en: This system has HSI runtime issues.
hr: Ovaj sustav ima HSI probleme s vremenskim izvršavanjem.

en: This system has a low HSI security level.
hr: Ovaj sustav ima nisku HSI sigurnosnu razinu.

en: This tool allows an administrator to apply UEFI dbx updates.
hr: Ovaj alat omogućuje administratoru primjenu UEFI dbx nadopuna.

en: This tool allows an administrator to query and control the fwupd daemon, allowing them to perform actions such as installing or downgrading firmware.
hr: Ovaj alat dopušta administratoru postavljanje upita i upravljanje fwupd pozadinskim programom, što omogućuje obavljanje radnji poput instalacije i vraćanje starije inačice frimvera.

en: This tool allows an administrator to use the fwupd plugins without being installed on the host system.
hr: Ovaj alat dopušta administratoru korištenje fwupd priključaka bez instalacije na sustavu.

en: This tool can change the BIOS setting '%s' from '%s' to '%s' automatically, but it will only be active after restarting the computer.
hr: Ovaj alat može promijeniti BIOS postavku '%s' iz '%s' u '%s' automatski, ali će biti aktivno nakon ponovnog pokretanja računala.

en: This tool will read and parse the TPM event log from the system firmware.
hr: Ovo pomagalo će očitati i obraditi TPM zapis događaja iz frimvera sustava.

en: Transient failure
hr: Privremeni kvar

en: True
hr: Istina

en: Trusted metadata
hr: Pouzdani metapodaci

en: Trusted payload
hr: Pouzdan sadržaj prijenosa

en: Type
hr: Vrsta

en: UEFI Bootservice Variables
hr: UEFI varijable usluge pokretanja sustava

en: UEFI ESP partition may not be set up correctly
hr: UEFI ESP particija možda nije ispravno postavljena

en: UEFI ESP partition not detected or configured
hr: UEFI ESP particija nije otkrivena ili podešena

en: UEFI Memory Protection
hr: UEFI zaštita memorije

en: UEFI Platform Key
hr: UEFI ključ platforme

en: UEFI Secure Boot
hr: UEFI sigurno pokretanje (SecureBoot)

en: UEFI Secure Boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
hr: UEFI sigurno pokretanje (SecureBoot) sprječava učitavanje zlonamjernog softvera pri pokretanju uređaja.

en: UEFI bootservice variables
hr: UEFI varijable usluge pokretanja sustava

en: UEFI capsule updates not available or enabled in firmware setup
hr: Nadopune UEFI kapsule nisu dostupne ili omogućene u frimver postavljanju

en: UEFI dbx Utility
hr: UEFI dbx pomagalo

en: UEFI firmware can not be updated in legacy BIOS mode
hr: UEFI firmver se ne može nadopuniti u zastarjelom BIOS načinu

en: UEFI memory protection
hr: UEFI zaštita memorije

en: UEFI memory protection enabled and locked
hr: UEFI zaštita memorije omogućena i zaključana

en: UEFI memory protection enabled but not locked
hr: UEFI zaštita memorije omogućena, ali nije zaključana

en: UEFI memory protection is now locked
hr: UEFI zaštita memorije je sada zaključana

en: UEFI memory protection is now unlocked
hr: UEFI zaštita memorije je sada otključana

en: UEFI platform key
hr: UEFI ključ platforme

en: UEFI secure boot
hr: UEFI sigurno pokretanje (SecureBoot)

en: Unable to connect to service
hr: Neuspjelo povezivanje s udaljenom uslugom

en: Unable to find attribute
hr: Nemoguć pronalazak svojstva

en: Unbind current driver
hr: Prekini povezivanje s trenutnim upravljačkim programom

en: Unblocking firmware:
hr: Deblokiranje firmvera:

en: Unblocks a specific firmware from being installed
hr: Deblokira instalaciju određenog firmvera

en: Unencrypted
hr: Nije šifrirano

en: Uninhibit the system to allow upgrades
hr: Blokiraj sustav za dopuštanje nadogradnji

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Unknown Device
hr: Nepoznat uređaj

en: Unlock the device to allow access
hr: Otključaj uređaj za dopuštenje pristupa

en: Unlocked
hr: Otključano

en: Unlocks the device for firmware access
hr: Otključava uređaj za pristup firmveru

en: Unmounts the ESP
hr: Demontira ESP

en: Unplug and replug the device to continue the update process.
hr: Isključi i ponovo priključi uređaj za nastavljanje postupke nadopunjavanja.

en: Unsigned Payload
hr: Nepotpisani sadržaj prijenosa

en: Unsupported daemon version %s, client version is %s
hr: Nepodržana inačica pozadinskog programa %s, inačica klijenta je %s

en: Untainted
hr: Ispravno

en: Updatable
hr: Nadopunjivo

en: Update Error
hr: Greška nadopune

en: Update Image
hr: Slika nadopune

en: Update Message
hr: Poruka nadopune

en: Update State
hr: Stanje nadopune

en: Update failure is a known issue, visit this URL for more information:
hr: Neuspješna nadopuna je poznat problem, posjetite ovaj URL za više informacija:

en: Update now?
hr: Nadopuni odmah?

en: Update the stored cryptographic hash with current ROM contents
hr: Nadopuni spremljenu kriptografsku jedinstvenu vrijednost s trenutnim sadržajem ROM-a

en: Update the stored device verification information
hr: Nadopuni spremljenu informaciju provjere uređaja

en: Update the stored metadata with current contents
hr: Nadopuni pohranjene metapodatke s trenutnim sadržajem

en: Updates all specified devices to latest firmware version, or all devices if unspecified
hr: Nadopuni sve navedene uređaje na najnovije inačice firmvera, ili sve uređaje ako nisu navedeni

en: Updating
hr: Nadopunjivanje

en: Updating %s…
hr: Nadopunjujem %s…

en: Upgrade %s from %s to %s?
hr: Nadogradi %s sa %s na %s?

en: Upload data now?
hr: Sada poslati podatke?

en: Upload the list of updatable devices to a remote server
hr: Prenesi popis uređaja koji se mogu nadopuniti na udaljeni poslužitelj

en: Upload these anonymous results to the %s to help other users?
hr: Prenijeti ove anonimne rezultate na %s kao pomoć za druge korisnike?

en: Uploading firmware reports helps hardware vendors to quickly identify failing and successful updates on real devices.
hr: Slanje izvještaja firmvera pomaže proizvođačima hardvera brzo otkrivanje nedostatka i brzu nadopunu na stvarnim uređajima.

en: Urgency
hr: Hitnost

en: Use %s for help
hr: Koristi %s za pomoć

en: Use CTRL^C to cancel.
hr: Koristi CTRL^C za prekidanje.

en: User has been notified
hr: Korisnik je obaviješten

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Valid
hr: Valjano

en: Validating ESP contents…
hr: Provjera ESP sadržaja…

en: Variant
hr: Varijanta

en: Vendor
hr: Proizvođač

en: Verifying…
hr: Provjeravanje…

en: Version
hr: Inačica

en: Version[fwupd]
hr: Inačica[fwupd]

en: WARNING
hr: UPOZORENJE

en: Wait for a device to appear
hr: Pričekaj da se uređaj pojavi

en: Waiting…
hr: Čekanje…

en: Watch for hardware changes
hr: Nadgledaj promjene hardvera

en: Will measure elements of system integrity around an update
hr: Mjerit će elemente integriteta sustava oko nadopune

en: Writing file:
hr: Zapisivanje datoteke:

en: Writing…
hr: Zapisivanje…

en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from the system firmware setup, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
hr: Trebali bi osigurati da možete vratiti postavke iz podešavanja firmvera sustava, pošto ova promjena može uzrokovati nemogućnost pokretanja u Linux sustav ili uzrokovati druge nestabilnosti sustava.

en: Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices.
hr: Vaš distributer možda nije provjerio nadopune firmvera za kompatibilnost s vašim sustavom ili priključenim uređajima.

en: Your hardware may be damaged using this firmware, and installing this release may void any warranty with %s.
hr: Vaš hardver se može oštetiti upotrebom ovog firmvera, instalacija ovog izdanja može poništiti jamstvo sa %s.

en: Your system is set up to the BKC of %s.
hr: Vaš sustav je postavljen na BKC od %s.

en: [CHECKSUM]
hr: [KONTROLNI ZBROJ]

en: [DEVICE-ID|GUID]
hr: [UREĐAJ-ID|GUID]

en: [DEVICE-ID|GUID] [BRANCH]
hr: [UREĐAJ-ID|GUID] [OGRANAK]

en: [DEVICE-ID|GUID] [VERSION]
hr: [ID|GUID-UREĐAJA] [INAČICA]

en: [FILE FILE_SIG REMOTE-ID]
hr: [DATOTEKA POTPIS_DATOTEKE ID-UDALJENE_LOKACIJE]

en: [FILENAME1] [FILENAME2]
hr: [NAZIV DATOTEKE1] [NAZIV DATOTEKE2]

en: [SETTING1] [SETTING2] [--no-authenticate]
hr: [POSTAVKA1] [POSTAVKA2] [--no-authenticate]

en: [SMBIOS-FILE|HWIDS-FILE]
hr: [SMBIOS-DATOTEKA|HWIDS-DATOTEKA]

[ctx: command-description]
en: Sign data using the client certificate
hr: Potpiši podatke koristeći vjerodajnicu klijenta

en: default
hr: zadano

en: fwupd TPM event log utility
hr: fwupd TPM pomagalo zapisa događaja

en: fwupd plugins
hr: fwupd priključci
