plasma_engine_weather - en to gl translation catalogue (809 entries)

en: Day
gl: Día

en: N/A
gl: N/D

en: Night
gl: Noite

[ctx: Separator between forecast conditions that follow a temporal sequence (ex. "Rain then Sunny")]
en:  then
gl:  e logo

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
gl: Ven

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
gl: Lun

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
gl: Sáb

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
gl: Dom

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
gl: Xov

[ctx: Short for Today]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: Short for Tonight]
en: Tonight
gl: Esta noite

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
gl: Mar

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
gl: Mér

[ctx: Short for tonight]
en: nite
gl: noite

[ctx: credit line, don't change name!]
en: Source: Deutscher Wetterdienst
gl: Fonte: Deutscher Wetterdienst

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from BBC Weather
gl: Datos de BBC Weather

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from Environment and Climate Change Canada
gl: Datos de Environment and Climate Change Canada

[ctx: credit line, keep string short)]
en: Data from NOAA National Weather Service
gl: Datos do Servizo meteorolóxico nacional da NOAA

en: day
gl: día

[ctx: precipitation total, very little]
en: Trace
gl: Trazas

[ctx: visibility]
en: Excellent
gl: Excelente

[ctx: visibility]
en: Good
gl: Bo

[ctx: visibility]
en: Moderate
gl: Moderado

[ctx: visibility]
en: Poor
gl: Malo

[ctx: visibility]
en: Very Good
gl: Moi bo

[ctx: visibility]
en: Very Poor
gl: Moi malo

[ctx: weahter forecast]
en: Showers And Thunderstorms
gl: Chuvascos e tronos

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds
gl: Algunhas nubes

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Breezy
gl: Algunhas nubes e brisa

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Windy
gl: Algunhas nubes e con vento

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds with Haze
gl: Algunhas nubes e bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Blowing Dust
gl: Refachos de po

[ctx: weather condition]
en: Blowing Sand
gl: Refachos de area

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow
gl: Xistra

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow in Vicinity
gl: Xistra próxima

[ctx: weather condition]
en: Breezy
gl: Néboa seca

[ctx: weather condition]
en: Clear
gl: Despexado

[ctx: weather condition]
en: Clear and Breezy
gl: Despexado e de néboa seca

[ctx: weather condition]
en: Clear with Haze
gl: Claro con bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
gl: Anubrado

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
gl: Nubes diminuíndo

[ctx: weather condition]
en: Distant Precipitation
gl: Precipitación distante

[ctx: weather condition]
en: Drifting Snow
gl: Tempestade de neve baixa

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
gl: Chuviscada

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog
gl: Néboa húmida con xeada

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog/Mist
gl: Néboa húmida con xeada/Bruma

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Ice Pellets
gl: Chuvisca de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Snow
gl: Folerpada mollada

[ctx: weather condition]
en: Dust
gl: Poeira

[ctx: weather condition]
en: Dust Devils
gl: Tormentas de po

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm
gl: Tormenta de po

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm in Vicinity
gl: Tormenta de po próxima

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls
gl: Po/Remuíños de area

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls in Vicinity
gl: Po/Remuíños de area próximos

[ctx: weather condition]
en: Fair
gl: Cuberto

[ctx: weather condition]
en: Fair and Breezy
gl: Cuberto e con brisas

[ctx: weather condition]
en: Fair and Windy
gl: Cuberto e con vento

[ctx: weather condition]
en: Fair with Haze
gl: Cuberto e con bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Fog
gl: Brétema

[ctx: weather condition]
en: Fog Bank Near Station
gl: Banco de néboa preto da estación

[ctx: weather condition]
en: Fog Depositing Ice
gl: Néboa con xeada

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
gl: Bancos de néboas

[ctx: weather condition]
en: Fog in Vicinity
gl: Néboa próxima

[ctx: weather condition]
en: Fog/Mist
gl: Néboa/bruma

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle
gl: Chuviscada xélida

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Rain
gl: Choiva de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Snow
gl: Nevarada de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle in Vicinity
gl: Chuviscada xélida próxima

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog
gl: Néboa xélida

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog in Vicinity
gl: Néboa xélida próxima

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain
gl: Choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Rain
gl: Choivas de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Snow
gl: Nevaradas de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain in Vicinity
gl: Choiva xélida próxima

[ctx: weather condition]
en: Freezing drizzle
gl: Chuviscada xélida

[ctx: weather condition]
en: Freezing rain
gl: Chuvia xélida

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud
gl: Nube en funil

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud in Vicinity
gl: Nube en funil próxima

[ctx: weather condition]
en: Hail
gl: Sarabia

[ctx: weather condition]
en: Hail Showers
gl: Sarabiadas

[ctx: weather condition]
en: Haze
gl: Bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Heavy Blowing Snow
gl: Xistra forte

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drifting Snow
gl: Tempestade forte de neve baixa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
gl: Orballo lixeiro

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog
gl: Néboa húmida espesa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog/Mist
gl: Néboas ou brumas húmidas espesas

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Ice Pellets
gl: Forte chuvisca de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Snow
gl: Forte nevarada con chuvisca

[ctx: weather condition]
en: Heavy Dust Storm
gl: Forte tormenta de po

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle
gl: Chuviscada xélida forte

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Rain
gl: Choiva forte de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Snow
gl: Nevarada forte de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Fog
gl: Forte néboa xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain
gl: Choivas xélidas fortes

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Rain
gl: Fortes choivas de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Snow
gl: Fortes nevaradas de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
gl: Sarabia forte

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets
gl: Forte precipitación de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Drizzle
gl: Forte chuviscada de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Rain
gl: Forte choiva de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Drizzle
gl: Chuviscada e choiva forte por momentos

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Snow Shower
gl: Choivas e nevaradas intermitentes fortes e mesturadas

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
gl: Ballóns de chuvia

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog
gl: Forte néboa mexona

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog/Mist
gl: Forte bruma ou néboa mexona

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Drizzle
gl: Forte choiva de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Rain
gl: Fortes choivas de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Ice Pellets
gl: Forte choiva de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers
gl: Chuvascos fortes

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers Fog/Mist
gl: Fortes chuvascos de néboas ou brumas

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Snow
gl: Nevaradas con choiva fortes

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
gl: Ballóns de chuvia e neve

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rainshower
gl: Chuvasco forte

[ctx: weather condition]
en: Heavy Sand Storm
gl: Forte tormenta de area

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain
gl: Fortes chuvascos

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain Fog/Mist
gl: Fortes chuvascos de bruma ou néboa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow
gl: Fortes nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog
gl: Fortes nevaradas intermitentes con néboa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog/Mist
gl: Fortes nevaradas intermitentes con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
gl: Neve intensa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Blowing Snow
gl: Forte nevarada con xistra

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog
gl: Forte néboa con neve

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog/Mist
gl: Forte néboa ou bruma con neve

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Drizzle
gl: Nevarada forte de chuviscada xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Rain
gl: Fortes nevaradas de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Grains
gl: Fortes gránulos de neve

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Low Drifting Snow
gl: Puvisada con neve arremuiñada baixa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Pellets
gl: Neve granulada forte

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Rain
gl: Auganeve forte

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers
gl: Fortes nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog
gl: Forte néboa con nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog/Mist
gl: Fortes nevaradas intermitentes con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snowshower
gl: Folerpada forte

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain
gl: Forte choiva de tronada

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog
gl: Forte néboa con auga de tronada

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog and Windy
gl: Forte néboa con auga de tronada e vento

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog/Mist
gl: Forte néboa ou bruma con auga de tronada

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail
gl: Forte choiva de tronada con sarabiada

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog
gl: Forte choiva de tronada con sarabiada e néboa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog/Hail
gl: Forte choiva de tronada con sarabiada e néboa/sarabia

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Haze
gl: Forte choiva de tronada con sarabiada e bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Haze
gl: Forte choiva de tronada con bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
gl: Forte choiva de tronada con sarabia miúda ou neve granulada

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Snow
gl: Forte tronada con neve

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Hail
gl: Treboadas fortes con sarabia

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Rain
gl: Treboadas fortes con chuvia

[ctx: weather condition]
en: Heavy small Hail/Snow Pellets
gl: Forte sarabiada miúda ou neve granulada

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
gl: Cristais de xeo

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
gl: Bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Drizzle
gl: Chuviscada de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Rain
gl: Choiva de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets in Vicinity
gl: Precipitación de bolas de xeo próxima

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
gl: Nubes en aumento

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle
gl: Orballo lixeiro

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog
gl: Néboa húmida lixeira

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog/Mist
gl: Néboa ou bruma húmida lixeiras

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Ice Pellets
gl: Chuviscada débil de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Snow
gl: Nevarada con chuvisca débil

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle
gl: Chuviscada xélida débil

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Rain
gl: Choiva débil de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Snow
gl: Nevarada débil de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Fog
gl: Néboa xélida débil

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain
gl: Choiva xélida débil

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Rain
gl: Choivas débiles de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Snow
gl: Nevaradas débiles de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets
gl: Débil precipitación de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Drizzle
gl: Chuviscada débil de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Rain
gl: Choiva débil de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Light Rain
gl: Chuvasco

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog
gl: Néboa húmida lixeira

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog/Mist
gl: Néboa ou choiva débil

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Drizzle
gl: Choiva débil e chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Rain
gl: Choivas débiles de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Ice Pellets
gl: Choiva débil de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers
gl: Treboadas débiles

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers Fog/Mist
gl: Treboadas débiles con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Snow
gl: Auganeve débil

[ctx: weather condition]
en: Light Rain and Breezy
gl: Choiva débil e brisa

[ctx: weather condition]
en: Light Rainshower
gl: Chuvasco débil

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain
gl: Treboadas débiles

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain Fog/Mist
gl: Treboadas débiles con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow
gl: Treboadas débiles

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog
gl: Treboadas débiles con néboa

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog/Mist
gl: Treboadas débiles con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Light Small Hail/Snow Pellets
gl: Sarabiada débil e miúda ou neve granulada

[ctx: weather condition]
en: Light Snow
gl: Puvisada

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow
gl: Puvisada con xistra

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow Fog/Mist
gl: Néboa/brétema de puvisada con xistra

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Drizzle
gl: Folerpas de puvisada

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog
gl: Néboas de puvisada

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog/Mist
gl: Néboa ou bruma de puvisada

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Drizzle
gl: Puvisada de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Rain
gl: Puvisada con choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Grains
gl: Gránulos de neve débiles

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Low Drifting Snow
gl: Puvisada con neve arremuiñada baixa

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Pellets
gl: Neve granulada lixeira

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Rain
gl: Auganeve débil

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers
gl: Nevaradas intermitentes débiles

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog
gl: Néboa con nevaradas intermitentes débiles

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog/Mist
gl: Néboa ou brétema con nevaradas intermitentes débiles

[ctx: weather condition]
en: Light Snowshower
gl: Auganeve débil

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain
gl: Choiva de tronada débil

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog
gl: Choiva de tronada con néboa

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog/Mist
gl: Choiva de tronada débil con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail
gl: Orballo de tronada con sarabia

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog
gl: Orballo de tronada con sarabia e néboa

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
gl: Orballo de tronada con sarabia e néboa/brétema

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Haze
gl: Choiva de tronada débil con sarabia e bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Haze
gl: Orballo de tronada con bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
gl: Choiva de tronada débil con sarabiado débil ou neve granulada

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Snow
gl: Tronada débil de nevarada

[ctx: weather condition]
en: Lightning Visible
gl: Lóstrego visíbeis

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Dust
gl: Po arremuiñado baixo

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Sand
gl: Area arremuiñada baixa

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Snow
gl: Neve arremuiñada baixa

[ctx: weather condition]
en: Mainly Clear
gl: Maioritariamente despezado

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
gl: Maioritariamente soleado

[ctx: weather condition]
en: Mist
gl: Bruma

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Drizzle
gl: Orballo fino e choiva mesturados

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Snow Shower
gl: Choivas e nevaradas intermitentes mesturadas

[ctx: weather condition]
en: Mostly Clear
gl: Maioritariamente despexado

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
gl: Maioritariamente anubrado

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Breezy
gl: Maioritariamente anubrado con brisa

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Windy
gl: Maioritariamente anubrado e con vento

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy with Haze
gl: Maioritariamente anubrado con bruma seca

[ctx: weather condition]
en: N/A
gl: N/D

[ctx: weather condition]
en: Not Reported
gl: Non se informou

[ctx: weather condition]
en: Overcast
gl: Totalmente anubrado

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Breezy
gl: Totalmente anubrado e con brisa

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Windy
gl: Totalmente anubrado e con vento

[ctx: weather condition]
en: Overcast with Haze
gl: Totalmente anubrado bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog
gl: Parcialmente cuberto de néboa

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog in Vicinity
gl: Néboa con cobertura parcial próxima

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
gl: Parcialmente anubrado

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Breezy
gl: Parcialmente anubrado e con brisa

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Windy
gl: Parcialmente anubrado e con vento

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy with Haze
gl: Parcialmente anubrado con bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog
gl: Petadas de néboa

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog in Vicinity
gl: Petadas de néboa próximas

[ctx: weather condition]
en: Patchy Freezing Fog
gl: Zonas de néboa xélida

[ctx: weather condition]
en: Rain
gl: Chuvia

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog
gl: Choiva de néboa

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog/Mist
gl: Choiva de néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Drizzle
gl: Choiva de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Rain
gl: Choivas de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Rain Ice Pellets
gl: Choiva de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers
gl: Treboadas

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers Fog/Mist
gl: Treboadas de néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity
gl: Treboadas próximos

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity Fog/Mist
gl: Treboadas próximos con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Rain Snow
gl: Choiva de nevarada

[ctx: weather condition]
en: Rain and Snow
gl: Choiva e neve

[ctx: weather condition]
en: Rainshower
gl: Chuvasco

[ctx: weather condition]
en: Recent Drizzle
gl: Chuviscada recente

[ctx: weather condition]
en: Recent Dust or Sand Storm
gl: Poeira e tormentas de area recentes

[ctx: weather condition]
en: Recent Fog
gl: Néboa recente

[ctx: weather condition]
en: Recent Freezing Precipitation
gl: Precipitación xélida recente

[ctx: weather condition]
en: Recent Hail
gl: Sarabia

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain
gl: Choiva recente

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain and Snow
gl: Choiva e neve recentes

[ctx: weather condition]
en: Recent Rainshower
gl: Chuvasco recente

[ctx: weather condition]
en: Recent Snow
gl: Nevarada recente

[ctx: weather condition]
en: Recent Snowshower
gl: Folerpada recente

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm
gl: Tronada recente

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Hail
gl: Tronada recente con sarabia

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Hail
gl: Tronada recente con forte sarabiar

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Rain
gl: Tronada recente con chuvasco forte

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Rain
gl: Tronada recente con choiva

[ctx: weather condition]
en: Sand
gl: Area

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm
gl: Tormenta de area

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm in Vicinity
gl: Tormenta de area próxima

[ctx: weather condition]
en: Sand or Dust Storm
gl: Area e tormenta de po

[ctx: weather condition]
en: Severe Sand or Dust Storm
gl: Tempestade de area e po forte

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog
gl: Néboa lixeira

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog in Vicinity
gl: Néboa espesa próxima

[ctx: weather condition]
en: Showers Hail
gl: Sarabiado

[ctx: weather condition]
en: Showers Ice Pellets
gl: Chuvascos de bola de xeo

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain
gl: Treboadas

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain Fog/Mist
gl: Néboa ou bruma con treboadas

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity
gl: Treboadas próximos

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity Fog/Mist
gl: Treboadas próximos con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow
gl: Treboadas de neve

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog
gl: Treboadas de neve con néboa

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog/Mist
gl: Treboadas de neve con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Fog
gl: Treboadas próximos con néboa

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Snow
gl: Treboadas próximos con neve

[ctx: weather condition]
en: Small Hail/Snow Pellets
gl: Sarabiados ou neve granulada

[ctx: weather condition]
en: Smoke
gl: Fume

[ctx: weather condition]
en: Snow
gl: Neve

[ctx: weather condition]
en: Snow Blowing Snow
gl: Nevarada con xistra

[ctx: weather condition]
en: Snow Crystals
gl: Cristais de neve

[ctx: weather condition]
en: Snow Drizzle
gl: Orballo moi fino

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog
gl: Neve e néboa

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog/Mist
gl: Néboa ou bruma e neve

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Drizzle
gl: Nevarada de chuvisca xélida

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Rain
gl: Nevarada de choiva xélida

[ctx: weather condition]
en: Snow Grains
gl: Gránulos de neve

[ctx: weather condition]
en: Snow Low Drifting Snow
gl: Nevarada de neve arremuiñada baixa

[ctx: weather condition]
en: Snow Rain
gl: Auganeve

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers
gl: Nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog
gl: Néboa con nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog/Mist
gl: Néboas ou brumas con nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity
gl: Nevaradas intermitentes próximas

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog
gl: Néboa con nevaradas intermitentes próximas

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog/Mist
gl: Néboas ou brumas con nevaradas intermitentes próximas

[ctx: weather condition]
en: Squalls
gl: Refachos

[ctx: weather condition]
en: Sunny
gl: Sol

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm
gl: Trono

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Fog
gl: Tronos con néboa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail
gl: Sarabiado de tormenta

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail Fog
gl: Sarabiado de tormenta e néboa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity
gl: Tronada con bruma seca próxima

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity Hail
gl: Tronada con bruma seca e con sarabiada próxima

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain
gl: Choiva forte de tronada

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog
gl: Choiva forte de tronada con néboa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog/Mist
gl: Choiva forte de tronada con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail
gl: Forte choiva de tronada con sarabia

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog
gl: Forte choiva de tronada con sarabiado e néboa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog/Mist
gl: Forte choiva de tronada con sarabia e néboa ou brétema

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Haze
gl: Forte choiva de tronada con sarabia e bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Haze
gl: Forte choiva de tronada con bruma seca

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Ice Pellets
gl: Tronadas de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain
gl: Chuviscada de tronada

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog
gl: Chuviscada de tronada con néboa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog/Mist
gl: Chuviscada de tronada con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail
gl: Orballo de tronada con sarabia

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog
gl: Orballo de tormenta con sarabia e néboa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog/Mist
gl: Orballo de tormenta con sarabia e néboa ou brétema

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Haze
gl: Orballo de tormenta con sarabia e pouca visibilidade

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Haze
gl: Orballo de tronada con néboa seca

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain
gl: Choiva de tronada

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Fog/Mist
gl: Choiva de tronada con néboa ou bruma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
gl: Choiva de tormenta con sarabia e néboa ou brétema

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
gl: Choiva con sarabia miúda ou neve granulada

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity
gl: Treboadas de tronada próximos

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity Hail
gl: Treboadas de tronada con sarabiado próximo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Small Hail/Snow Pellets
gl: Tronada con sarabiado miúdo ou neve granulada

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Snow
gl: Neve de tronada

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity
gl: Tronada próxima

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog
gl: Tronada próxima con néboa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog/Mist
gl: Tronada con néboa ou bruma próxima

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail
gl: Tronada con sarabiada próxima

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail Haze
gl: Tronada con sarabia e pouca visibilidade próximas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Haze
gl: Tronada con bruma próxima

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Hail
gl: Tronada con sarabia

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Rain
gl: Tronada con choiva

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Sand or Dust Storm
gl: Tronada con tempestade de area ou po

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with heavy rainshowers
gl: Tronada con chuvascos fortes

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with light rainshowers
gl: Tronada con chuvascos débiles

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm without Precipitation
gl: Tronada sen precipitacións

[ctx: weather condition]
en: Tornado/Water Spout
gl: Tornado ou tromba de auga

[ctx: weather condition]
en: Windy
gl: Ventoso

[ctx: weather condition]
en: clear
gl: despexado

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
gl: despexado por intervalos

[ctx: weather condition]
en: clear sky
gl: ceo despexado

[ctx: weather condition]
en: cloudy
gl: anubrado

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
gl: anubrado con sarabia

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
gl: anubrado con nevaradas fortes

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
gl: anubrado con puvisada

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
gl: anubrado con bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: drizzle
gl: chuviscada

[ctx: weather condition]
en: few clouds
gl: poucas nubes

[ctx: weather condition]
en: fog
gl: brétema

[ctx: weather condition]
en: fog with icing
gl: Néboa con xeo

[ctx: weather condition]
en: foggy
gl: bretemoso

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
gl: chuviscada xélida

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
gl: chuvia xélida

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
gl: nube gris

[ctx: weather condition]
en: hail
gl: sarabia

[ctx: weather condition]
en: hail shower
gl: choiva de sarabia

[ctx: weather condition]
en: hail showers
gl: choivas de sarabia

[ctx: weather condition]
en: haze
gl: brétema

[ctx: weather condition]
en: hazy
gl: de néboa seca

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
gl: orballo forte

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
gl: chuviscada xélida forte

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
gl: forte choiva

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
gl: forte ballón

[ctx: weather condition]
en: heavy rain showers
gl: chuvascos fortes

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
gl: nevaradas con choiva fortes

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
gl: forte treboada

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
gl: fortes treboadas

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
gl: nevarada forte

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
gl: fortes nevaradas con choivas

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
gl: fortes nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
gl: fortes nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: heavy thunderstorm
gl: Tormenta forte con tronada

[ctx: weather condition]
en: light cloud
gl: nube lixeira

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
gl: orballo lixeiro

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
gl: choiva xélida débil

[ctx: weather condition]
en: light rain
gl: chuviscada

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
gl: treboada débil

[ctx: weather condition]
en: light rain showers
gl: treboadas débiles

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
gl: auganeve débil

[ctx: weather condition]
en: light shower
gl: treboada débil

[ctx: weather condition]
en: light showers
gl: treboadas débiles

[ctx: weather condition]
en: light snow
gl: puvisada

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
gl: nevaradas intermitentes débiles

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
gl: nevarada intermitente débil

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
gl: nevaradas intermitentes débiles

[ctx: weather condition]
en: light thunderstorm
gl: Tormenta con tronada débil

[ctx: weather condition]
en: mist
gl: bruma

[ctx: weather condition]
en: misty
gl: bretemoso

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
gl: choiva moderada

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
gl: neve moderada

[ctx: weather condition]
en: n/a
gl: n/d

[ctx: weather condition]
en: na
gl: n/d

[ctx: weather condition]
en: overcast
gl: totalmente anubrado

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
gl: parcialmente anubrado

[ctx: weather condition]
en: rain
gl: chuvia

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
gl: tormenta de area

[ctx: weather condition]
en: showers
gl: chuvascos

[ctx: weather condition]
en: sleet
gl: bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: sleet shower
gl: choiva de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: sleet showers
gl: choivas de bolas de xeo

[ctx: weather condition]
en: snow
gl: neve

[ctx: weather condition]
en: snow showers
gl: nevaradas intermitentes

[ctx: weather condition]
en: sunny
gl: sol

[ctx: weather condition]
en: sunny intervals
gl: intervalos de sol

[ctx: weather condition]
en: thick cloud
gl: nube espesa

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
gl: tormenta de tronos

[ctx: weather condition]
en: thundery shower
gl: choivas de tronada

[ctx: weather condition]
en: thundery showers
gl: choivas de tronada

[ctx: weather condition]
en: tropical storm
gl: tormenta tropical

[ctx: weather condition]
en: white cloud
gl: nube brancas

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
gl: Algunhas nubes

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries
gl: Algunha folerpada

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries mixed with ice pellets
gl: Algunha folerpada con algunhas bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or rain showers
gl: Algunha folerpada ou chuvasco

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or thundershowers
gl: Algunha folerpada ou tormentas

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or flurries
gl: Algún orballo con folerpadas

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or wet flurries
gl: Algunha folerpada con folerpadas húmidas

[ctx: weather forecast]
en: A few showers
gl: Algunha orballada

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or drizzle
gl: Algún orballo ou chuviscada

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thundershowers
gl: Algún orballo ou tormenta

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thunderstorms
gl: Algún orballo con tronos

[ctx: weather forecast]
en: A few thundershowers
gl: Algunha tormenta

[ctx: weather forecast]
en: A few thunderstorms
gl: Algúns tronos

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries
gl: Algunha folerpada húmida

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries or rain showers
gl: Algunha folerpada húmida ou chuvasco

[ctx: weather forecast]
en: A mix of sun and cloud
gl: Unha mestura de sol e nubes

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Cloudy
gl: Nubes aumentando

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Sunny
gl: Tornando soleado

[ctx: weather forecast]
en: Blizzard
gl: Tormenta de neve

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Dust
gl: Refachos de po

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Sand
gl: Refachos de area

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Snow
gl: Nevarada con xistra

[ctx: weather forecast]
en: Blustery
gl: Borrascoso

[ctx: weather forecast]
en: Breezy
gl: Néboa seca

[ctx: weather forecast]
en: Chance Drizzle
gl: Posibilidade de orballo

[ctx: weather forecast]
en: Chance Flurries
gl: Posibilidade de folerpadas

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Drizzle
gl: Posibilidades de chuviscas xélidas

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Rain
gl: Choivas de choiva xélida moi probábeis

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain
gl: Posibilidade de choiva

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain Showers
gl: Posibilidade ballóns de chuvia

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Freezing Rain
gl: Posibilidade de choiva ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Sleet
gl: Posibilidade de choiva ou bólas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Snow
gl: Posibilidade de choiva ou nevarada

[ctx: weather forecast]
en: Chance Showers And Thunderstorms
gl: Posibilidade de chuvasco e tronos

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow
gl: Posibilidade de neve

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow Showers
gl: Posibilidade de nevaradas intermitentes

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow/Sleet
gl: Posibilidade de neve ou bólas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Chance Thunderstorms
gl: Posibilidade de tronos

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle
gl: Posibilidade de orballo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with freezing drizzle
gl: Posibilidade de chuviscada con chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with rain
gl: Posibilidade de chuviscada con auga

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle or rain
gl: Posibilidade de chuviscada ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries
gl: Posibilidade de folerpadas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries at times heavy
gl: Posibilidade de folerpada por veces forte

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries mixed with ice pellets
gl: Posibilidade de folerpadas con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or ice pellets
gl: Posibilidade de folerpadas con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or rain showers
gl: Posibilidade de folerpadas ou treboadas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or thundershowers
gl: Posibilidade de folerpadas ou tormentas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing drizzle
gl: Posibilidade de chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain
gl: Posibilidade de choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain mixed with snow
gl: Posibilidade de choiva xélida mesturada con neve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or rain
gl: Posibilidade de choiva xélida o u choiva

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or snow
gl: Posibilidade de choiva xélida o ou neve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow
gl: Posibilidade de puvisada

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow and blowing snow
gl: Posibilidade de puvisada e xistra

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with freezing drizzle
gl: Posibilidade de puvisada con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with ice pellets
gl: Posibilidade de puvisada con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with rain
gl: Posibilidade de puvisada con auga

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or freezing rain
gl: Posibilidade de puvisada ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or ice pellets
gl: Posibilidade de puvisada ou bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or rain
gl: Posibilidade de puvisada ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light wet snow
gl: Posibilidade de auganeve débil

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
gl: Posibilidade de choiva

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain at times heavy
gl: Posibilidade de choiva por veces forte

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain mixed with snow
gl: Posibilidade de choiva mesturada con neve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or drizzle
gl: Posibilidades de choiva ou chuviscada

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or freezing rain
gl: Posibilidade de choiva ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or snow
gl: Posibilidade de choiva ou nevarada

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or flurries
gl: Posibilidade de treboadas ou folerpadas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or wet flurries
gl: Posibilidade de treboadas ou folerpadas húmidas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of severe thunderstorms
gl: Posibilidade de fortes tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
gl: Posibilidade de chuvasco

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy
gl: Posibilidade de chuvasco por veces forte

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thundershowers
gl: Posibilidade de chuvasco por veces forte ou tronada

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thunderstorms
gl: Posibilidade de chuvasco por veces forte ou tronada

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or drizzle
gl: Posibilidade de chuvasco ou chuviscada

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thundershowers
gl: Posibilidade de chuvasco ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thunderstorms
gl: Posibilidade de chuvasco ou tronos

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow
gl: Posibilidade de neve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow and blizzard
gl: Posibilidade de neve e tormentas de neve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing drizzle
gl: Posibilidade de neve con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing rain
gl: Posibilidade de neve mesturada con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with rain
gl: Posibilidade de neve mesturada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow or rain
gl: Posibilidade de neve ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow squalls
gl: Posibilidade de nevarío

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thundershowers
gl: Posibilidade de tronada

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms
gl: Posibilidade de tronos

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms and possible hail
gl: Posibilidade de tronada e posíbel sarabia

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries
gl: Posibilidade de nevaradas húmidas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries at times heavy
gl: Posibilidade de nevaradas húmidas por veces forte

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries or rain showers
gl: Posibilidade de folerpas ou chuvascos

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow
gl: Posibilidade de auganeve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow mixed with rain
gl: Posibilidade de auganeve mesturada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow or rain
gl: Posibilidade de auganeve ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Clear
gl: Despexado

[ctx: weather forecast]
en: Clearing
gl: Despexando

[ctx: weather forecast]
en: Clearing Late
gl: Despexando ao final do día

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy
gl: Anubrado

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy periods
gl: Períodos anubrados

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy with sunny periods
gl: Anubrado con períodos de sol

[ctx: weather forecast]
en: Cold
gl: Frío

[ctx: weather forecast]
en: Decreasing Clouds
gl: Nubes diminuíndo

[ctx: weather forecast]
en: Dense Fog
gl: Brétema mesta

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle
gl: Chuviscada

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle Likely
gl: Chuviscadas moi probábeis

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with freezing drizzle
gl: Chuviscada con chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with rain
gl: Chuviscada con xeada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or freezing drizzle
gl: Chuviscada ou chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or rain
gl: Chuviscada ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Flurries
gl: Folerpadas

[ctx: weather forecast]
en: Flurries Likely
gl: Folerpadas moi probábeis

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy
gl: Folerpadas por veces fortes

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy or rain showers
gl: Folerpadas por veces fortes ou chuvascos

[ctx: weather forecast]
en: Flurries mixed with ice pellets
gl: Folerpas mesturadas con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or ice pellets
gl: Folerpas ou bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or rain showers
gl: Folerpadas ou chuvascos

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or thundershowers
gl: Folerpadas ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Fog
gl: Néboa

[ctx: weather forecast]
en: Fog developing
gl: Néboa desenvolvéndose

[ctx: weather forecast]
en: Fog dissipating
gl: Despexándose de néboa

[ctx: weather forecast]
en: Fog patches
gl: Petadas de néboa

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle
gl: Chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle Likely
gl: Chuviscadas xélidas moi probábeis

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Fog
gl: Néboa xélida

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain
gl: Choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain Likely
gl: Choivas de choiva xélida moi probábeis

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Spray
gl: Choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Freezing drizzle
gl: Chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain
gl: Choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with ice pellets
gl: Choiva xélida mesturada con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with rain
gl: Choiva xélida mesturada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with snow
gl: Choiva xélida mesturada con neve

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or ice pellets
gl: Choiva xélida ou bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or rain
gl: Choiva xélida ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or snow
gl: Choiva xélida ou neve

[ctx: weather forecast]
en: Frost
gl: Xeo

[ctx: weather forecast]
en: Gradual Clearing
gl: Despexando

[ctx: weather forecast]
en: Haze
gl: Bruma seca

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Rain
gl: Ballóns de chuvia

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Snow
gl: Neve intensa

[ctx: weather forecast]
en: Hot
gl: Quente

[ctx: weather forecast]
en: Ice Crystals
gl: Cristais de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Ice Fog
gl: Néboa con cristais de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog
gl: Néboa con cristais de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog developing
gl: Néboa con cristais de xeo desenvolvéndose

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog dissipating
gl: Néboa con cristais de xeo despexándose

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets
gl: Bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with freezing rain
gl: Bolas de xeo mesturadas con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with snow
gl: Bolas de xeo mesturadas con neve

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or freezing rain
gl: Bolas de xeo ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or snow
gl: Bolas de xeo ou neve

[ctx: weather forecast]
en: Increasing Clouds
gl: Nubes en aumento

[ctx: weather forecast]
en: Increasing cloudiness
gl: Nebulosidade crecente

[ctx: weather forecast]
en: Increasing clouds
gl: Nubes en aumento

[ctx: weather forecast]
en: Light snow
gl: Puvisada

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard
gl: Puvisada e xistra

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard and blowing snow
gl: Puvisada con xistra e cebrisca

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blowing snow
gl: Puvisada de cebrisca

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing drizzle
gl: Puvisada con chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing rain
gl: Puvisada mesturada con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with ice pellets
gl: Puvisada mesturada con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with rain
gl: Puvisada mesturada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing drizzle
gl: Folerpada lixeira ou chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing rain
gl: Puvisada con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or ice pellets
gl: Puvisada ou bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or rain
gl: Puvisada ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow
gl: Auganeve débil

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow or rain
gl: Auganeve débil ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Local snow squalls
gl: Nevaríos locais

[ctx: weather forecast]
en: Mainly cloudy
gl: Parcialmente anubrado

[ctx: weather forecast]
en: Mainly sunny
gl: Maiormente soleado

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Clear
gl: Maioritariamente despexado

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Cloudy
gl: Maiormente anubrado

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Sunny
gl: Maiormente soleado

[ctx: weather forecast]
en: Near blizzard
gl: Tormenta de neve próxima

[ctx: weather forecast]
en: Overcast
gl: Totalmente anubrado

[ctx: weather forecast]
en: Partly Cloudy
gl: Parcialmente anubrado

[ctx: weather forecast]
en: Partly Sunny
gl: Parcialmente soleado

[ctx: weather forecast]
en: Partly cloudy
gl: Parcialmente anubrado

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle
gl: Períodos de orballo con xeada

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with freezing drizzle
gl: Períodos de chuviscada mesturados con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with rain
gl: Períodos de chuviscada mesturada con choivas

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or freezing drizzle
gl: Períodos de chuvisca con chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or rain
gl: Períodos de chuviscada ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle
gl: Períodos de chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or drizzle
gl: Períodos de chuvisca xélida ou chuvisca

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or rain
gl: Períodos de chuviscada xélida ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain
gl: Períodos de choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with ice pellets
gl: Períodos de choiva xélida mesturados con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with rain
gl: Períodos de choiva xélida mesturada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with snow
gl: Períodos de choiva xélida mesturados con neve

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or ice pellets
gl: Períodos de choiva xélida ou bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or rain
gl: Períodos de choiva xélida ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or snow
gl: Períodos de choiva xélida ou neve

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets
gl: Períodos de bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with freezing rain
gl: Períodos de bolas de xeo mesturadas con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with snow
gl: Períodos de bolas de xeo mesturadas con neve

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or freezing rain
gl: Períodos de bolas de xeo mesturadas con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or snow
gl: Períodos de bolas de xeo ou neve

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow
gl: Períodos de puvisada

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard
gl: Períodos de puvisada de xistra

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard and blowing snow
gl: Períodos de puvisada e xistra e cebrisca

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blowing snow
gl: Períodos de puvisada e xistra

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing drizzle
gl: Períodos de puvisada con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing rain
gl: Períodos de puvisada mesturados con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with ice pellets
gl: Períodos de puvisada mesturado con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with rain
gl: Períodos de puvisada mesturada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing drizzle
gl: Períodos de puvisada con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing rain
gl: Períodos de puvisada con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or ice pellets
gl: Períodos de puvisada con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or rain
gl: Períodos de puvisada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow
gl: Períodos de auganeve débil

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow mixed with rain
gl: Períodos de auganeve débil mesturados con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow or rain
gl: Períodos de auganeve débil ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain
gl: Períodos de choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with freezing rain
gl: Períodos de choiva mesturada con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with snow
gl: Períodos de choiva mesturada con neve

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or drizzle
gl: Períodos de choiva ou chuviscada

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or freezing rain
gl: Períodos de choiva ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or snow
gl: Períodos de choiva ou neve

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thundershowers
gl: Períodos de choiva ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thunderstorms
gl: Períodos de choiva ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow
gl: Períodos de nevaradas

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard
gl: Períodos de neve e tormentas de neve

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard and blowing snow
gl: Períodos de nevarada e tormenta de neve e xistra

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blowing snow
gl: Períodos de nevaradas e xistra

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing drizzle
gl: Períodos de nevarada mesturados con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing rain
gl: Períodos de neve mesturados con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with ice pellets
gl: Períodos de neve mesturados con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with rain
gl: Períodos de nevaradas mesturadas con choivas

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing drizzle
gl: Períodos de nevaradas ou chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing rain
gl: Períodos de neve mesturados con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or ice pellets
gl: Períodos de neve con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or rain
gl: Períodos de nevaradas ou choivas

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow
gl: Períodos de auganeve

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow mixed with rain
gl: Períodos de auganeve mesturados con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow or rain
gl: Períodos de auganeve ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Rain
gl: Chuvia

[ctx: weather forecast]
en: Rain Likely
gl: Choiva moi probábel

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers
gl: Treboadas

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers Likely
gl: Treboadas moi probábeis

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy
gl: Choiva por veces forte

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with freezing rain
gl: Choiva por veces forte mesturada con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with snow
gl: Choivas por veces fortes e mesturadas con neve

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or drizzle
gl: Choiva por veces forte ou chuviscadas

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or freezing rain
gl: Choiva por veces forte ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or snow
gl: Choivas por veces fortes ou nevaradas

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thundershowers
gl: Choiva por veces forte ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thunderstorms
gl: Choivas por veces fortes ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with freezing rain
gl: Choiva mesturada con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with snow
gl: Choivas mesturadas con nevaradas

[ctx: weather forecast]
en: Rain or drizzle
gl: Choiva ou chuviscadas

[ctx: weather forecast]
en: Rain or freezing rain
gl: Choiva ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Rain or snow
gl: Choivas ou nevaradas

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thundershowers
gl: Choiva ou tronada

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thunderstorms
gl: Choiva ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or flurries
gl: Chuvascos ou folerpadas

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or wet flurries
gl: Chuvascos ou folerpadas húmidas

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain
gl: Choivas ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain Likely
gl: Posíbel choiva ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet
gl: Choiva ou bólas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet Likely
gl: Posíbel choiva ou bólas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow
gl: Choiva ou nevaradas

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow Likely
gl: Choiva de nevarada moi probábel

[ctx: weather forecast]
en: Severe Tstms
gl: Tronadas fortes

[ctx: weather forecast]
en: Showers
gl: Chuvascos

[ctx: weather forecast]
en: Showers And Thunderstorms Likely
gl: Posibilidade de chuvascos e tronos

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy
gl: Chuvascos por veces fortes

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thundershowers
gl: Chuvascos por veces forte ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thunderstorms
gl: Chuvascos por veces fortes ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Showers or drizzle
gl: Chuvascos ou chuviscada

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thundershowers
gl: Chuvascos ou tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thunderstorms
gl: Chuvascos ou tronos

[ctx: weather forecast]
en: Sleet
gl: Bólas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Drizzle
gl: Lixeira posibilidade de chuviscas

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Flurries
gl: Lixeira posibilidade de folerpadas

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Drizzle
gl: Lixeira posibilidade de chuviscas xélidas

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Rain
gl: Lixeira posibilidade de choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain
gl: Lixeira posibilidade de choiva

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain Showers
gl: Lixeira posibilidade de choivas intermitentes

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Freezing Rain
gl: Lixeira posibilidade de choiva ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Sleet
gl: Lixeira posibilidade de choiva e torba

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Snow
gl: Lixeira posibilidade de choiva ou neve

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Showers And Thunderstorms
gl: Pequena posibilidade de chuvasco e tronos

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow
gl: Lixeira posibilidade de neve

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow Showers
gl: Lixeira posibilidade de nevaradas intermitentes

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow/Sleet
gl: Lixeira posibilidade de neve e torba

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Thunderstorms
gl: Pequena posibilidade de tronos

[ctx: weather forecast]
en: Smoke
gl: Fume

[ctx: weather forecast]
en: Snow
gl: Neve

[ctx: weather forecast]
en: Snow Likely
gl: Neve moi probábel

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers
gl: Nevaradas intermitentes

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers Likely
gl: Nevaradas intermitentes moi probábeis

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard
gl: Neve e tormenta de neve

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard and blowing snow
gl: Neve e tormenta de neve e xistra

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blowing snow
gl: Neve e xistra

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy
gl: Neve forte por veces

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blizzard
gl: Nevaradas por momentos fortes e tormentas de neve

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blowing snow
gl: Nevaradas por veces fortes e máis xistra

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing drizzle
gl: Neve por veces forte mesturada con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing rain
gl: Nevaradas por veces fortes mesturadas con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with ice pellets
gl: Nevaradas por veces fortes mesturadas con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with rain
gl: Nevaradas por veces fortes e mesturadas con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or freezing rain
gl: Nevaradas por veces fortes ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or ice pellets
gl: Nevaradas por veces fortes ou bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or rain
gl: Nevaradas por veces fortes ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing drizzle
gl: Neve mesturada con chuviscada xélida

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing rain
gl: Neve mesturada con choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with ice pellets
gl: Neve mesturada con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with rain
gl: Nevaradas mesturadas con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing drizzle
gl: Neve ou chuvisca xélida

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing rain
gl: Neve ou choiva xélida

[ctx: weather forecast]
en: Snow or ice pellets
gl: Neve con bólas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Snow or rain
gl: Neve ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Snow squalls
gl: Nevarío

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet
gl: Neve/Bólas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet Likely
gl: Posíbel neve ou bólas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: Sunny
gl: Sol

[ctx: weather forecast]
en: Sunny with cloudy periods
gl: Sol con nubes por momentos

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms
gl: Tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms Likely
gl: Posibilidade de tronadas

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms and possible hail
gl: Tronadas con posibilidade de sarabia

[ctx: weather forecast]
en: Volcanic Ash
gl: Cinza volcánica

[ctx: weather forecast]
en: Water Spout
gl: Trompa de auga

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries
gl: Nevaradas húmidas

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy
gl: Nevaradas húmidas por veces forte

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy or rain showers
gl: Nevaradas húmidas por veces fortes ou chuvascos

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries or rain showers
gl: Nevaradas húmidas ou chuvascos

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow
gl: Períodos de auganeve

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy
gl: Auganeve por veces forte

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy mixed with rain
gl: Auganeve por veces forte mesturados con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow mixed with rain
gl: Auganeve mesturada con choiva

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow or rain
gl: Auganeve ou choiva

[ctx: weather forecast]
en: Windy
gl: Ventoso

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix
gl: Precipitacións sólidas

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix Likely
gl: Precipitacións sólidas probábeis

[ctx: weather forecast]
en: clear
gl: despexado

[ctx: weather forecast]
en: clear intervals
gl: intervalos despexado

[ctx: weather forecast]
en: clear sky
gl: ceo despexado

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
gl: anubrado

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with hail
gl: nubrado con sarabia

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with heavy snow
gl: anubrado con fortes nevaradas

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with light snow
gl: anubrado con puvisada

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with sleet
gl: anubrado con bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: drizzle
gl: chuviscada

[ctx: weather forecast]
en: fog
gl: néboa

[ctx: weather forecast]
en: foggy
gl: con néboa

[ctx: weather forecast]
en: grey cloud
gl: nube gris

[ctx: weather forecast]
en: hail
gl: sarabia

[ctx: weather forecast]
en: hail shower
gl: choiva de sarabia

[ctx: weather forecast]
en: hail showers
gl: choivas de sarabia

[ctx: weather forecast]
en: hazy
gl: con néboa seca

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain
gl: forte choiva

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain shower
gl: treboada forte

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain showers
gl: chuvascos fortes

[ctx: weather forecast]
en: heavy shower
gl: fortes choivas

[ctx: weather forecast]
en: heavy showers
gl: fortes choivas

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow
gl: forte nevarada

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow shower
gl: nevarada intermitente fortes

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow showers
gl: nevaradas intermitentes fortes

[ctx: weather forecast]
en: light cloud
gl: nube lixeira

[ctx: weather forecast]
en: light rain
gl: chuviscada

[ctx: weather forecast]
en: light rain shower
gl: treboada débil

[ctx: weather forecast]
en: light rain showers
gl: treboadas débiles

[ctx: weather forecast]
en: light shower
gl: choiva débil

[ctx: weather forecast]
en: light showers
gl: choivas débiles

[ctx: weather forecast]
en: light snow
gl: puvisada

[ctx: weather forecast]
en: light snow shower
gl: nevarada intermitente débil

[ctx: weather forecast]
en: light snow showers
gl: nevaradas intermitentes débiles

[ctx: weather forecast]
en: mist
gl: bruma

[ctx: weather forecast]
en: misty
gl: bretemoso

[ctx: weather forecast]
en: na
gl: n/d

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
gl: parcialmente anubrado

[ctx: weather forecast]
en: sandstorm
gl: tormenta de area

[ctx: weather forecast]
en: sleet
gl: bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: sleet shower
gl: choiva de bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: sleet showers
gl: choivas de bolas de xeo

[ctx: weather forecast]
en: sunny
gl: sol

[ctx: weather forecast]
en: sunny intervals
gl: intervalos de sol

[ctx: weather forecast]
en: thick cloud
gl: nube espesa

[ctx: weather forecast]
en: thunderstorm
gl: tormenta de tronos

[ctx: weather forecast]
en: thundery shower
gl: choivas de tronada

[ctx: weather forecast]
en: thundery showers
gl: choivas de tronada

[ctx: weather forecast]
en: tropical storm
gl: tormenta tropical

[ctx: weather forecast]
en: white cloud
gl: nube branca
