plasma-welcome - en to gl translation catalogue (135 entries)

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
gl: Solicitouse un módulo descoñecido: «%1».

[ctx: @action:button]
en: &Back
gl: &Volver

[ctx: @action:button]
en: &Finish
gl: &Rematar

[ctx: @action:button]
en: &Next
gl: &Seguinte

[ctx: @action:button]
en: &OK
gl: &Aceptar

[ctx: @action:button]
en: &Skip
gl: &Omitir

[ctx: @action:button]
en: Change state
gl: Cambiar o estado

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
gl: Copiar os detalles

[ctx: @action:button]
en: Download Anyway
gl: Descargar aínda así

[ctx: @action:button]
en: Download Preview
gl: Descargar unha vista previa

[ctx: @action:button]
en: Get involved
gl: Colabore

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
gl: Iniciar %1

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
gl: Descubrir máis funcionalidades de Plasma

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
gl: Informarse sobre a comunidade KDE

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
gl: Doe

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
gl: Abrir a configuración…

[ctx: @action:button]
en: Open in Browser…
gl: Abrir no navegador…

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
gl: Informar dun fallo…

[ctx: @action:button]
en: Retry
gl: Intentalo de novo

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
gl: Apoios

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
gl: Visitar a páxina principal

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
gl: Amosar %1 en Discover

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
gl: Informarse sobre %1

[ctx: @action:button %1 is the selected sort order, e.g. Random]
en: Sort: %1
gl: Orde: %1

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
gl: Crear unha actividade…

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
gl: Visitar %1

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
gl: Sobre KDE

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
gl: Sobre o centro de benvida

[ctx: @action:inmenu An option to sort a list in reverse order]
en: Reverse
gl: Inverter

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: First Name
gl: Nome

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Last Name
gl: Apelidos

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Random
gl: Aleatoria

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list, referring to the date a user has first made a donation]
en: Contribution Date
gl: Data da primeira achega

[ctx: @info]
en: <b>Click to read the announcement</b>
gl: <b>Prema para ler o anuncio</b>

[ctx: @info]
en: Download an embedded preview of the release announcement?
gl: Quere descargar unha vista previa incrustada do anuncio da publicación?

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
gl: A mascota de KDE, Konqi, dálle a benvida á comunidade KDE!

[ctx: @info]
en: The preview could not be loaded — a parse error occurred.
gl: Non foi posíbel cargar a vista previa: produciuse un erro de análise.

[ctx: @info]
en: The preview has not been automatically downloaded because you are using a metered network connection.
gl: A vista previa non se descargou automaticamente porque está a usar unha conexión de rede contabilizada.

[ctx: @info]
en: This is a “Panel” — a container to hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Show Panel Configuration</interface> to change how it behaves, which screen edge it lives on, and to add, remove or modify widgets.
gl: Isto é un «panel», un contedor de trebellos. Faga clic dereito e escolla <interface>Amosar a configuración do panel</interface> para cambiar o seu comportamento, en que extremo se coloca, e para engadir, retirar ou modificar trebellos.

[ctx: @info]
en: This is the “Application Launcher” widget, a multipurpose launcher. Here you can launch apps, shut down or restart the system, access recent files, and more. Click on it to get started!
gl: Este é o trebello de «iniciador de aplicacións», un iniciador polivalente. Pode iniciar aplicacións, apagar ou reiniciar o sistema, acceder a ficheiros recentes, e máis. Prema nel para comezar!

[ctx: @info]
en: This is the “Desktop”. It shows files and folders that are contained in your <filename>Desktop</filename> folder, and can hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Desktop and Wallpaper…</interface> to configure the appearance of the desktop. You can also choose <interface>Enter Edit Mode</interface> to add, remove or modify widgets.
gl: Isto é o «escritorio». Amosa ficheiros e cartafoles do cartafol <filename>Escritorio</filename>, e pode ter trebellos. Faga clic dereito sobre el e escolla <interface>Escritorio e fondo…</interface> para configurar a aparencia do escritorio. Tamén pode escoller <interface>Activar o modo de edición</interface> para engadir, retirar ou modificar os trebellos.

[ctx: @info]
en: This is the “Digital Clock” widget. Click on it to show a calendar. It can be also configured to show other timezones and events from your digital calendars.
gl: Este é o trebello do «reloxo dixital». Prémao para amosar o calendario. Tamén pode configurarse para amosar outros fusos horarios e eventos dos seus calendarios dixitais.

[ctx: @info]
en: This is the “Peek at Desktop” widget. Click on it to temporarily hide all open windows so you can access the desktop. Click on it again to bring them back.
gl: Este é o trebello de «ollar o escritorio». Prémao para agochar temporalmente todas as xanelas abertas para acceder ao escritorio. Prémao de novo para amosalas de novo.

[ctx: @info]
en: This is the “System Tray” widget, which lets you control system functions like changing the volume and connecting to networks. Items will become visible here only when relevant. To see all available items, click the ⌃ arrow next to the clock.
gl: Este é o trebello de «área de notificación», que lle permite controlar funcións do sistema como cambiar o volume e conectar a redes. Só se amosarán os elementos relevantes. Prema a frecha ⌃ canda o reloxo para ver os elementos dispoñíbeis.

[ctx: @info]
en: This is the “Task Manager” widget, where you can switch between open apps and also launch new ones. Drag app icons to re-arrange them.
gl: Este é o trebello de «xestor de tarefas», desde onde pode cambiar entre as aplicacións abertas e iniciar novas. Arrastre as iconas das aplicacións para recolocalas.

[ctx: @info]
en: This page is being shown regardless of network connectivity because you are using a development version. To manually preview the different states of the page, you can use the button.
gl: Esta páxina amósase independentemente da conectividade de rede porque está a usar unha versión de desenvolvemento. Use o botón para obter manualmente unha vista previa dos distintos estados da páxina.

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
gl: Separe as tarefas do traballo, dos estudos e da casa.

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
gl: Conecte o teléfono co computador.

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
gl: Busque calquera cousa.

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
gl: O centro de mando do sistema.

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
gl: Garde ficheiros privados de maneira segura.

[ctx: @info copyright string]
en: © 2021–2024, KDE Community
gl: © 2021–2024 Comunidade KDE

[ctx: @info, %1 is an error code]
en: The preview could not be downloaded — a network error occurred (%1).
gl: Non foi posíbel descargar a vista previa: produciuse un erro de rede (%1).

[ctx: @info:credit]
en: Author
gl: Autoría.

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
gl: Non foi posíbel cargar <filename>%1</filename>. Asegúrese de que existe.

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
gl: A funcionalidade de rede de Plasma non está instalada.

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
gl: Conectouse

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
gl: Non se forneceu unha mensaxe de erro.

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
gl: Non foi posíbel atopar a orde <command>%1</command>.

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
gl: A orde <command>%1</command> fallou: %2

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
gl: En uso agora mesmo

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
gl: Usouse hai 3 horas

[ctx: @info:tooltip]
en: The preview will be loaded automatically when this page is shown for future Plasma updates, except when using a metered network connection.
gl: A vista previa cargarase automaticamente cando se amose esta páxina a raíz de futuras actualizacións de Plasma, salvo cando estea a usar unha conexión de rede contabilizada.

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for “Home”, “School”, “Work”, and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, “Favorite” apps, and desktop widgets.
gl: As actividades poden usarse para separar proxectos ou fluxos de traballo a alto nivel, para permitirlle centrarse nunha cousa de cada vez. Pode ter actividades de «casa», «estudos», «traballo», etc. Cada actividade ten acceso a todos os ficheiros pero ten unha serie de cousas de seu: aplicacións e xanelas abertas, documentos recentes, aplicacións favoritas e trebellos de escritorio.

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
gl: Asistente de introdución a Plasma.

[ctx: @info:usagetip]
en: If you find Plasma to be useful, consider getting involved or donating. KDE is an international volunteer community, not a big company; your contributions make a real difference!
gl: Se Plasma lle resulta útil, considere colaborar ou doar. KDE é unha comunidade de voluntariado internacional, non unha gran empresa; a súa colaboración é fundamental.

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
gl: En KDE levamos catro meses traballando nesta versión. Esperamos que lle guste tanto usala como a nós facela!

[ctx: @info:usagetip]
en: KRunner is Plasma’s exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more.
gl: KRunner é o sistema de busca de Plasma, tan potente como versátil. Pode usarse desde o menú iniciador de aplicacións, desde a pantalla de vista xeral, e desde a barra de busca independente que se abre co atallo de teclado <shortcut>Alt + Espazo</shortcut>.<nl/><nl/>Ademais de atopar ficheiros e cartafoles, KRunner pode iniciar aplicacións, buscar en Internet, converter entre divisas, resolver problemas matemáticos, e moito máis.

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
gl: Os nosos equipos desenvolvedores usarán estes datos anónimos para mellorar os programas de KDE. Pode escoller canto compartir na configuración do sistema ou aquí.

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.
gl: A vista xeral é unha capa a pantalla completa que amosa as xanelas abertas, para que poida acceder a elas facilmente. Tamén amosa os escritorios virtuais e permítelle xestionalos. Ademais, ten un campo de busca de KRunner que tamén permite filtrar as xanelas abertas.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.
gl: Os cofres de Plasma permiten crear cartafoles cifrados, chamados <interface>cofres</interface>. Dentro de cada cofre pode almacenar de maneira segura contrasinais, ficheiros, imaxes e documentos, a salvo de ollos alleos. Os cofres poden ademais estar en cartafoles que se sincronicen con sistemas de almacenamento na nube, para maior protección.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you would expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Below is a visual representation of a typical Plasma Desktop; move the pointer over or click on something to learn about it!
gl: Plasma está deseñado para ser fácil de usar de entrada. As cousas están onde se espera, e normalmente non fai falla configurar nada para empezar a usalo de maneira cómoda e produtiva.<nl/><nl/>A continuación amósase unha representación visual dun escritorio típico de Plasma. Para aprender sobre algo, coloque o punteiro enriba ou faga clic!

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
gl: Grazas por probar esta versión de Plasma. A súa colaboración é fundamental para axudarnos a melloralo! Informe de calquera fallo que atope para que poidamos solucionalo.

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
gl: Non foi posíbel cargar a páxina.

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by Welcome Center could not be loaded
gl: Non foi posíbel cargar a páxina fornecida polo «Centro de benvida».

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by your distribution could not be loaded
gl: Non foi posíbel cargar a páxina fornecida pola distribución.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
gl: Para comezar, prema a frecha da <interface>área de notificación</interface> para amosar os elementos agochados, e prema a icona de <interface>cofres</interface>.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “Activities”. On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Q</shortcut> keyboard shortcut.
gl: Para comezar, inicie <interface>Configuración do sistema</interface> e busque «Actividades». Nesa páxina pode crear máis actividades. Despois pode cambiar entre elas co atallo de teclado <shortcut>Meta+Q</shortcut>.

[ctx: @info:usagetip]
en: To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
gl: Para máis información, abra a barra de busca de KRunner co atallo de teclado <shortcut>Alt + Espazo</shortcut> e prema a icona de signo de interrogación.

[ctx: @info:usagetip]
en: We hope you love Plasma as much as we loved making it for you! Now it’s time to jump right in. Explore its features, install your favorite apps and games, and get busy doing what makes you you!
gl: Xa pode usar Plasma! Esperamos que lle guste usalo tanto como a nós facelo! Explore as súas funcionalidades, instale as súas aplicacións e xogos favoritos, e póñase a facer o que lle gusta!

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
gl: Agradecemos ás seguintes persoas as súas doazóns periódicas a KDE:

[ctx: @info:usagetip]
en: You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut, or by moving your mouse into the top-left corner of the screen. You can also press <shortcut>Meta+G</shortcut> for Grid View, which shows Virtual Desktops in a grid.
gl: Pode acceder á vista xeral co atallo de teclado <shortcut>Meta+W</shortcut>, ou movendo o rato á esquina superior esquerda da pantalla. Prema <shortcut>Meta+G</shortcut> para activar a vista de grade, que amosa os escritorios virtuais nunha grade.

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
gl: Pode conectarse a Internet e xestionar as súas conexións de rede coa <interface>miniaplicación de redes</interface>. Para acceder a el, prema a icona de <interface>Redes</interface> na <interface>área de notificación</interface>, que está na esquina inferior dereita da pantalla.

[ctx: @info:usagetip %1 is 'Discover', the name of KDE's software center app, and %2 is the distro name.]
en: There’s no need to search the web to download app installers or use a command-line package manager; KDE’s app store <application>%1</application> does it all for you!<nl/><nl/>Click on any of the icons below to give it a try!
gl: Non necesita buscar en Internet para descargar instaladores de aplicacións nin usar un xestor de paquetes na liña de ordes. A tenda de aplicacións de KDE, <application>%1</application>, dállo todo!<nl/><nl/>Prema calquera das iconas embaixo para probala!

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
gl: %1<nl/><nl/>Este sistema operativo está executando Plasma, un contorno de escritorio libre creado por KDE, unha comunidade internacional de voluntariado que desenvolve programas. Plasma está deseñado para ser simple de entrada, cunha experiencia impecábel, e potente cando cómpre, para que saque o traballo adiante. Esperamos que lle guste!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
gl: Premer a icona embaixo comezará a instalación de %1. Tamén pode pechar a xanela para explorar o contorno en vivo ou continuar aquí para descubrir máis sobre KDE Plasma.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
gl: Plasma necesita <icode>plasma-nm</icode> instalado para xestionar conexións de rede. Informe deste problema a %1.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
gl: Dámoslle a benvida ao sistema operativo %1 que está executando KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma é un contorno de escritorio libre creado por KDE, unha comunidade internacional de voluntariado que desenvolve programas. Plasma está deseñado para ser simple de entrada, cunha experiencia impecábel, e potente cando cómpre, para que saque o traballo adiante. Esperamos que lle guste!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
gl: Pode pechar a xanela para explorar o contorno en vivo ou continuar aquí para descubrir máis sobre KDE Plasma.

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
gl: …e moito máis!

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language.]
en: time Shanghai
gl: hora Camberra

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
gl: 25 km en millas

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the currency conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 200 EUR in USD
gl: 200 EUR en USD

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
gl: Listo!

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
gl: Acceso a Internet

[ctx: @info:window]
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
gl: Produciuse un erro ao cargar a páxina.

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
gl: Cofres de Plasma

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
gl: Potente cando cómpre

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
gl: Simple de entrada

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
gl: Vista xeral

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Beta
gl: %1 de proba

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Dev
gl: %1 en desenvolvemento

[ctx: @label %1 is the Plasma version, %2 is the beta release number]
en: %1 Beta %2
gl: %1 proba %2

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
gl: Obter axuda nos foros de discusión de KDE

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
gl: Informarse sobre a comunidade KDE

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
gl: Informar dun fallo

[ctx: @option:check]
en: Load preview automatically
gl: Cargar a vista previa automaticamente.

[ctx: @option:check]
en: Show after Plasma is updated
gl: Amosar tras actualizar Plasma.

[ctx: @title]
en: Image loading failed
gl: Produciuse un erro ao cargar a imaxe.

[ctx: @title]
en: Welcome
gl: Benvida

[ctx: @title]
en: Welcome Center
gl: Centro de benvida

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
gl: Escritorio 1

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
gl: Casa

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
gl: Estudos

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
gl: Traballo

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
gl: Documentos importantes

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
gl: Fotos persoais

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
gl: Compartir información anónima de uso

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
gl: Vista xeral

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
gl: Cofres

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
gl: Góceo!

[ctx: @title:window]
en: Find Great Apps
gl: Atope as mellores aplicacións

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
gl: Plasma actualizouse a %1

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
gl: Apoios

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
gl: Benvida a %1!

[ctx: @title:window Title of the Plasma Vaults popup]
en: Vaults
gl: Cofres

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
gl: Actividades

en: Display release notes for the current Plasma release.
gl: Amosar as notas de publicación da versión actual de Plasma.

en: Display the live page intended for distro live environments.
gl: Amosar a páxina pensada para contornos en vivo de distribucións.

en: Search…
gl: Buscar…

en: Specify comma-delimited list of page(s) (by internal name) to be displayed.
gl: Indique unha lista de páxinas para amosar. Use unha lista de nomes internos separados por comas.

en: This settings module could not be loaded
gl: Non foi posíbel cargar o módulo de configuración.

en: Unlock and Open
gl: Abrir e amosar
