ksystemstats - en to gl translation catalogue (209 entries)

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
gl: Cantidade de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de CPU, en microsegundos.

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
gl: Cantidade de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de entrada e saída, en microsegundos.

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
gl: Cantidade de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de memoria, en microsegundos.

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
gl: Cantidade de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de CPU, en microsegundos.

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
gl: Cantidade de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de entrada e saída, en microsegundos.

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
gl: Cantidade de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de memoria, en microsegundos.

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
gl: Frecuencia media actual entre todas as CPU.

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
gl: Frecuencia actual da CPU

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
gl: Frecuencia máxima actual entre todas as CPU.

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
gl: Frecuencia mínima actual entre todas as CPU.

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
gl: Número de núcleos de CPU en todas as CPU físicas.

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
gl: Número medio de traballos na cola de execución durante 1 minuto.

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
gl: Número medio de traballos na cola de execución durante 15 minutos.

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
gl: Número medio de traballos na cola de execución durante 5 minutos.

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
gl: Número de CPU físicas instaladas no sistema.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
gl: Media de 1 minuto da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de CPU.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
gl: Media de 10 segundos da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de CPU.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
gl: Media de 5 minutos da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de CPU.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
gl: Media de 1 minuto da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de entrada e saída.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
gl: Media de 10 segundos da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de entrada e saída.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
gl: Media de 5 minutos da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de entrada e saída.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
gl: Media de 1 minuto da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de memoria.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
gl: Media de 10 segundos da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de memoria.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
gl: Media de 5 minutos da porcentaxe de tempo que todas as tarefas quedan en espera para obter recursos de memoria.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
gl: Media de 1 minuto da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de CPU.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
gl: Media de 10 segundos da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de CPU.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
gl: Media de 5 minutos da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de CPU.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
gl: Media de 1 minuto da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de entrada e saída.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
gl: Media de 10 segundos da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de entrade e saída.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
gl: Media de 5 minutos da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de entrada e saída.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
gl: Media de 1 minuto da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de memoria.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
gl: Media de 10 segundos da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de memoria.

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
gl: Media de 5 minutos da porcentaxe de tempo que polo menos unha tarefa queda en espera para obter recursos de memoria.

[ctx: @info]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: @title]
en: All
gl: Todo

[ctx: @title]
en: All Disks
gl: Todos os discos

[ctx: @title]
en: All GPUs
gl: Todas as GPU

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
gl: Memoria total de todas as GPU

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
gl: Uso de todas as GPU

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
gl: Memoria en uso de todas as GPU

[ctx: @title]
en: All Network Devices
gl: Todos os dispositivos de rede

[ctx: @title]
en: Application Memory
gl: Memoria das aplicacións

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
gl: Porcentaxe de memoria das aplicacións

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
gl: Frecuencia media da CPU

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
gl: Temperatura media do procesador

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
gl: Memoria de búfer

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
gl: Porcentaxe de memoria de búfer

[ctx: @title]
en: CPU %1
gl: Procesador %1

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
gl: CPU %1 Núcleo %2

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
gl: Presión de CPU

[ctx: @title]
en: Cache Memory
gl: Memoria de caché

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
gl: Porcentaxe de memoria de caché

[ctx: @title]
en: Charge
gl: Cargo

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
gl: Porcentaxe de carga

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
gl: Velocidade de carga

[ctx: @title]
en: Charging Rate
gl: Velocidade de carga

[ctx: @title]
en: Core %1
gl: Núcleo %1

[ctx: @title]
en: Current Capacity
gl: Capacidade actual

[ctx: @title]
en: Current Frequency
gl: Frecuencia actual

[ctx: @title]
en: Current Temperature
gl: Temperatura actual

[ctx: @title]
en: Design Capacity
gl: Capacidade teórica

[ctx: @title]
en: Download Rate
gl: Velocidade de descarga

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
gl: Memoria física libre

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
gl: Porcentaxe de memoria física libre

[ctx: @title]
en: Free Space
gl: Espazo libre

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
gl: Memoria de intercambio libre

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
gl: Porcentaxe de memoria de intercambio libre

[ctx: @title]
en: Frequency
gl: Frecuencia

[ctx: @title]
en: Full (1 minute average)
gl: Total (media de 1 minuto)

[ctx: @title]
en: Full (10 second average)
gl: Total (media de 10 segundos)

[ctx: @title]
en: Full (5 minute average)
gl: Total (media de 5 minutos)

[ctx: @title]
en: Health
gl: Saúde

[ctx: @title]
en: Hostname
gl: Servidor

[ctx: @title]
en: IO Pressure
gl: Presión de e/s

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
gl: Enderezo IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 DNS
gl: DNS de IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
gl: Pasarela de IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
gl: Máscara de subrede de IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
gl: IPv4 con lonxitude de prefixo

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
gl: Enderezo IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 DNS
gl: DNS de IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
gl: Pasarela de IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
gl: Máscara de subrede de IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
gl: IPv6 con lonxitude de prefixo

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
gl: Versión da infraestrutura de KDE

[ctx: @title]
en: KDE Plasma
gl: Plasma de KDE

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
gl: Versión de KDE Plasma

[ctx: @title]
en: Kernel
gl: Núcleo

[ctx: @title]
en: Kernel Name
gl: Nome do núcleo

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
gl: Nome e versión do núcleo

[ctx: @title]
en: Kernel Version
gl: Versión do núcleo

[ctx: @title]
en: Load Averages
gl: Medias de carga

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
gl: Media de carga (1 minuto)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
gl: Media de carga (15 minutos)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
gl: Media de carga (5 minutos)

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
gl: Frecuencia máxima da CPU

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
gl: Temperatura máxima da CPU

[ctx: @title]
en: Memory
gl: Memoria

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
gl: Frecuencia da memoria

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
gl: Presión da memoria

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
gl: Frecuencia mínima da CPU

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
gl: Temperatura mínima da CPU

[ctx: @title]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title]
en: Network Devices
gl: Dispositivos de rede

[ctx: @title]
en: Network Name
gl: Nome da rede

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
gl: Número de CPU

[ctx: @title]
en: Number of Cores
gl: Número de núcleos

[ctx: @title]
en: Operating System
gl: Sistema operativo

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
gl: Logo do sistema operativo

[ctx: @title]
en: Operating System Name
gl: Nome do sistema operativo

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
gl: Nome e versión do sistema operativo

[ctx: @title]
en: Operating System URL
gl: URL do sistema operativo

[ctx: @title]
en: Operating System Version
gl: Versión do sistema operativo

[ctx: @title]
en: Percentage Free
gl: Porcentaxe libre

[ctx: @title]
en: Percentage Used
gl: Porcentaxe en uso

[ctx: @title]
en: Physical Memory
gl: Memoria física

[ctx: @title]
en: Power
gl: Enerxía

[ctx: @title]
en: Pressure
gl: Presión

[ctx: @title]
en: Qt Version
gl: Versión de Qt

[ctx: @title]
en: Read Rate
gl: Taxa de lectura

[ctx: @title]
en: Signal Strength
gl: Potencia do sinal

[ctx: @title]
en: Some (1 minute average)
gl: Parcial (media de 1 minuto)

[ctx: @title]
en: Some (10 second average)
gl: Parcial (media de 10 segundos)

[ctx: @title]
en: Some (5 minute average)
gl: Parcial (media de 5 minutos)

[ctx: @title]
en: Swap Memory
gl: Memoria de intercambio

[ctx: @title]
en: System
gl: Sistema

[ctx: @title]
en: System Usage
gl: Uso do sistema

[ctx: @title]
en: Temperature
gl: Temperatura

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
gl: Total descargado

[ctx: @title]
en: Total Full Stall Time
gl: Tempo total de espera total

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
gl: Memoria física total

[ctx: @title]
en: Total Some Stall Time
gl: Tempo total de espera parcial

[ctx: @title]
en: Total Space
gl: Espazo total

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
gl: Memoria de intercambio total

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
gl: Total enviado

[ctx: @title]
en: Total Usage
gl: Uso total

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
gl: Memoria total de vídeo

[ctx: @title]
en: Upload Rate
gl: Velocidade de envío

[ctx: @title]
en: Uptime
gl: Tempo desde o último inicio

[ctx: @title]
en: Usage
gl: Uso

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
gl: Memoria física empregada

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
gl: Porcentaxe de memoria física en uso

[ctx: @title]
en: Used Space
gl: Espazo utilizado

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
gl: Memoria de intercambio en uso

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
gl: Porcentaxe de memoria de intercambio en uso

[ctx: @title]
en: User Usage
gl: Uso persoal

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
gl: Memoria de vídeo en uso

[ctx: @title]
en: Video Usage
gl: Uso de vídeo

[ctx: @title]
en: Wait Usage
gl: Uso de espera

[ctx: @title]
en: Window System
gl: Sistema de xanelas

[ctx: @title]
en: Write Rate
gl: Taxa de escritura

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
gl: Núcleo

[ctx: @title Operating System Name and Version]
en: OS
gl: SO

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
gl: Uso

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
gl: En uso

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
gl: Libre

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
gl: Lectura

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
gl: En uso

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
gl: Escritura

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
gl: Descarga

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
gl: Descargado

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
gl: Enviado

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
gl: Envío

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
gl: En uso

[ctx: @title Short of IPv4 DNS]
en: IPv4 DNS
gl: DNS de IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
gl: Pasarela de IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
gl: Máscara de subrede de IPv4

[ctx: @title Short of IPv6 DNS]
en: IPv6 DNS
gl: DNS de IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
gl: Pasarela de IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
gl: Máscara de subrede de IPv6

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
gl: Sinal

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
gl: Media de carga (1m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
gl: Media de carga (15m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
gl: Media de carga (5m)

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
gl: Sistema de %1

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
gl: Persoa usuaria de %1

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
gl: Espera de %1

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
gl: Aplicación

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
gl: Frecuencia media

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
gl: Temperatura media

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
gl: Búfer

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
gl: Caché

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
gl: Libre

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
gl: Libre

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
gl: Frecuencia máxima

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
gl: Temperatura máxima

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
gl: Frecuencia mínima

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
gl: Temperatura mínima

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
gl: Sistema

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
gl: Uso

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
gl: En uso

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
gl: En uso

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
gl: Persoa usuaria

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
gl: Espera

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
gl: Libre

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
gl: En uso

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
gl: CPU

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
gl: Núcleos

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
gl: Cantidade de enerxía que a batería está deseñada para almacenar.

en: Amount of energy that the battery can currently hold
gl: Cantidade de enerxía que a batería pode almacenar actualmente.

en: Amount of energy that the battery is currently holding
gl: Cantidade de enerxía que a batería almacena actualmente.

en: Amount of memory used for caching disk blocks
gl: Cantidade de memoria en uso para caché de bloques de disco.

en: CPUs
gl: CPU

en: Disks
gl: Discos

en: Hardware Sensors
gl: Sensores de soporte físico

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
gl: Porcentaxe da capacidade actual que a batería almacena actualmente.

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
gl: Porcentaxe da capacidade teórica que a batería pode almacenar.

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
gl: Enerxía que se está cargando (positiva) ou descargando (negativa) na batería.
