konqueror - en to gl translation catalogue (276 entries)

en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

en: &Close Active View
gl: &Pechar a vista activa

en: &Close Tab
gl: &Pechar o separador

en: &Copy Link Address
gl: &Copiar o enderezo da ligazón

en: &Discard Changes
gl: &Descartar os cambios

en: &Duplicate Current Tab
gl: &Duplicar o separador actual

en: &Duplicate Tab
gl: &Duplicar o separador

en: &Duplicate Window
gl: &Duplicar a xanela

en: &Edit
gl: &Editar

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Find File...
gl: Atopar un &ficheiro…

en: &Force Reload
gl: &Forzar a recarga

en: &Go
gl: &Ir a

en: &Help
gl: A&xuda

en: &Inspect Current Page
gl: Inspeccionar a páxina actual

en: &New Tab
gl: &Novo separador

en: &Open File...
gl: Abrir o &ficheiro…

en: &Open Location
gl: Abrir o &lugar

en: &Open With
gl: &Abrir con

en: &Preferences...
gl: &Preferencias…

en: &Reload
gl: &Cargar de novo

en: &Reload All Tabs
gl: &Cargar de novo os separadores

en: &Reload Tab
gl: &Cargar de novo o separador

en: &Remove Entry
gl: &Retirar a entrada

en: &Settings
gl: &Configuración

en: &Stop
gl: &Deter

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Up
gl: &Subir

en: &View
gl: &Vista

en: &Window
gl: &Xanela

en: (C) 1999-2023, The Konqueror developers
gl: © 1999-2023 Equipo desenvolvedor de Konqueror

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
gl: <html>Baleirar a barra de lugares<br /><br />Baleira o contido da barra de lugares.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
gl: <html>Copiar o texto ou os elementos escollidos no portapapeis<br /><br />Isto pono a disposición da orde <b>Pegar</b> en Konqueror e outras aplicacións de KDE.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
gl: <html>Cortar o texto ou os elementos escollidos e movelos ao portapapeis do sistema<br /><br />Isto pono a disposición da orde <b>Pegar</b> en Konqueror e noutras aplicacións de KDE.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
gl: <html>Entrar no cartafol superior<br /><br />Por exemplo, se a localización actual é file:/home/%1 premendo este botón irá a file:/home.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
gl: <html>Ir a<br /><br />Vai á páxina inserida na barra de lugares.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
gl: <html>Barra de enderezo<br /><br />Insira un enderezo web ou un termo a buscar.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
gl: <html>Ir á súa «Páxina de inicio»<br /><br />Pode configurar o lugar ao que o leva este botón en <b>Configuración -> Configurar Konqueror -> Xeral</b>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
gl: <html>Pegar o contido do portapapeis<br /><br />Isto tamén é correcto para texto copiado ou cortado doutras aplicacións de KDE.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
gl: <html>Imprimir o documento que se amosa<br /><br />Presentaráselle un diálogo onde poida definir varias opcións, como o número de copias para imprimir ou a impresora a usar.<br /><br />Este diálogo tamén fornece acceso a servizos especiais de impresión de KDE, como crear un ficheiro PDF a partir do documento actual.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
gl: <html>Cargar de novo os documentos amosados nos separadores<br /><br />Isto podería, por exemplo, ser preciso para actualizar páxinas web que se modificaron desde que se cargaron, de xeito que os cambios sexan visíbeis.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
gl: <html>Cargar de novo o documento amosado<br /><br />Isto podería, por exemplo, ser preciso para actualizar páxinas web que se modificasen desde que se cargaron, de xeito que os cambios sexan visíbeis. As imaxes da páxina descárganse de novo, mesmo se existe unha copia na caché.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
gl: <html>Cargar de novo o documento amosado<br /><br />Isto podería, por exemplo, ser preciso para actualizar as páxinas web que fosen modificadas desde que se cargasen, de xeito que os cambios sexan visíbeis.</html>

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
gl: <html>Amosa as ferramentas de desenvolvemento da páxina actual.<br/><br/>A vista actual está dividida en dous e as ferramentas de desenvolvemento amósanse na segunda metade.

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
gl: <html>Deter a carga do documento<br /><br />Todas as transferencias de rede deteranse e Konqueror amosará o contido que fose recibido ata agora.</html>

en: <p>Viewers which aren't supposed to be able to display %1. Using them will most likely fail.</p><p>These choices are provided in case the detected file type is incorrect or if a viewer can display %1 even if it doesn't officially support it.</p>
gl: <p>Visores que se supón que non poden amosar %1. Probabelmente non podan amosalo.</p><p>Estas opcións fornécense por se o tipo de ficheiro detectado é incorrecto ou un visor pode amosar %1 aínda que non sexa compatíbel oficialmente.</p>

en: <p>You're running Konqueror as root. This requires enabling a highly insecure mode in the browser component.</p><p>What do you want to do?</p>
gl: <p>Está a executar Konqueror como root. Isto require activar un modo altamente inseguro no compoñente do navegador.</p><p>Que quere facer?</p>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
gl: <qt><b>%1</b> non é correcto</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
gl: <qt><center><b>%1</b></center><hr/>Última visita: %2<br/>Primeira visita: %3<br/>Número de visitas: %4</qt>

[ctx: @action:button]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @action:button New session]
en: New...
gl: Nova…

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
gl: Renomear…

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
gl: Gardar a actual…

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
gl: Preguntarme máis tarde

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
gl: Non recuperalas

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
gl: Recuperar a sesión

[ctx: @action:inmenu]
en: Display &in %1
gl: &Amosar en %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
gl: &Abrir con %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Viewers not supporting this file
gl: Visores incompatíbeis con este ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Viewers unlikely to display the file
gl: Visores que probabelmente non amosen o ficheiro

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
gl: As visitadas máis a miúdo

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
gl: As visitadas recentemente

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
gl: Amosar o historial

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
gl: Ordenar

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
gl: Modo da &vista

[ctx: @info]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
gl: Quere abrir «%1»?

[ctx: @info]
en: Save '%1'?
gl: Quere gardar «%1»?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
gl: <filename>%1</filename> pode executarse. Quere executalo ou amosalo?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it?
gl: <filename>%1</filename> pode executarse. Quere executalo?

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
gl: Este é o nome de ficheiro suxerido polo servidor.

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
gl: Xanela %1

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
gl: Nome: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
gl: Tipo: %1

[ctx: @label:button]
en: &Display in
gl: &Amosar en

[ctx: @label:button]
en: &Display in %1
gl: &Amosar en %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with
gl: Abrir c&on

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
gl: Abrir c&on %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
gl: Abrir c&on…

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
gl: Lembrar a acción para os ficheiros deste tipo.

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
gl: Cargando…

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
gl: Desexa limpar o historial?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
gl: Confirmación do peche dos outros separadores

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
gl: Configurar as extensións

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
gl: Confirmación

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
gl: Desexa descartar os cambios?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
gl: Inserir o destino

[ctx: @title:window]
en: History
gl: Historial

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
gl: Xestionar as sesións

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
gl: Abrir o cartafol de marcadores en novos separadores

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
gl: Renomear a sesión

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
gl: Desexa recuperar a sesión?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
gl: Gardar a sesión

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
gl: Esa sesión xa existe. Desexa sobrescribila?

[ctx: @title:window]
en: Warning
gl: Aviso

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
gl: Barra lateral web

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
gl: Desmarque as sesións que non queira recuperar

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
gl: Nunha vista trancada non se pode cambiar de cartafol. Úseo xunto con «ligar vista» para examinar moitos ficheiros desde un cartafol.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
gl: Xa existe unha sesión co nome «%1», quere sobrescribila?

en: A&ll open windows
gl: Todas as xane&las abertas

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Activate Next Tab
gl: Activar o seguinte separador

en: Activate Previous Tab
gl: Activar o separador anterior

en: Activate Tab %1
gl: Activar o separador %1

en: Add
gl: Engadir

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
gl: Desexa engadir a nova extensión web «%1» á barra lateral?

en: Apple Safari Developers
gl: Os desenvolvedores do Safari de Apple

en: Bookmark Toolbar
gl: Barra de Marcadores

en: By &Date
gl: Segundo a &data

en: By &Name
gl: Segundo o &nome

en: C&lear History
gl: &Limpar o historial

en: C&lose Current Tab
gl: Pechar o separador actua&l

en: Canceled.
gl: Cancelado.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
gl: Se marca esta opción en polo menos dúas vistas, estas serán «ligadas». Deste xeito, cando cambie de directorio nunha vista, as ligadas a ela actualizaranse automaticamente para amosar o directorio actual. Isto é especialmente útil con distintos tipos de vistas, como unha árbore de directorios cunha vista de iconas ou unha vista detallada, e posibelmente unha xanela de terminal.

en: Clear Location Bar
gl: Baleirar a barra de lugares

en: Close
gl: Pechar

en: Close &Other Tabs
gl: Pechar os &outros separadores

en: Close Current Tab
gl: Pechar o separador actual

en: Close View
gl: Pechar a vista

en: Close the current tab
gl: Pechar o separador actual

en: Closed Items
gl: Elementos pechados

en: Configure Extensions...
gl: Configurar as extensións…

en: Configure Spell Checking...
gl: Configurar a corrección ortográfica…

en: Conflicting proxy configuration
gl: Configuración de mandatario en conflito

en: Copy &Files...
gl: Copiar os &ficheiros…

en: Copy selected files from %1 to:
gl: Copiar os ficheiros escollidos de %1 a:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
gl: Copiar o texto/elementos escollidos ao portapapeis

en: Create a new Konqueror process, even if one already exists. Meant to be used only when developing Konqueror itself
gl: Crear un novo proceso de Konqueror aínda que xa exista un. Só está pensado para usarse durante o desenvolvemento do propio Konqueror.

en: Current maintainer
gl: Mantedor actual.

en: D&etach Tab
gl: D&esprender o separador

en: Detach Current Tab
gl: Desprender o separador actual

en: Developer
gl: Desenvolvedor.

en: Developer (AdBlock filter)
gl: Desenvolvedor (filtro AdBlock)

en: Developer (HTML rendering engine)
gl: Desenvolvedor (motor de representación de HTML).

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
gl: Desenvolvedor (motor de representación de HTML, biblioteca de E/S).

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
gl: Desenvolvedor (motor de representación de HTML, biblioteca de E/S, infraestrutura de probas de regresión).

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
gl: Desenvolvedor (motor de representación de HTML, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
gl: Desenvolvedor (biblioteca de E/S)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
gl: Desenvolvedor (Biblioteca de E/S, funcionalidade de autenticación)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
gl: Desenvolvedor (compatibilidade co xestor de seguridade de Java 2,
    e outras melloras na compatibilidade con miniaplicativos)

en: Developer (Java applet support)
gl: Desenvolvedor (compatibilidade con miniaplicativos de Java)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
gl: Desenvolvedor (miniaplicativos de Java e outros obxectos incluídos)

en: Developer (JavaScript)
gl: Desenvolvedor (JavaScript)

en: Developer (List views)
gl: Desenvolvedor (Vistas en lista).

en: Developer (List views, I/O library)
gl: Desenvolvedor (Vistas en lista, biblioteca de E/S).

en: Developer (Netscape plugin support)
gl: Desenvolvedor (compatibilidade con complementos de Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
gl: Desenvolvedor (SSL, complementos de Netscape)

en: Developer (framework)
gl: Desenvolvedor (infraestrutura).

en: Developer (framework, parts)
gl: Desenvolvedor (infraestrutura, compoñentes).

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
gl: Desenvolvedor (framework, compoñentes, JavaScript, biblioteca de E/S) e antigo mantedor.

en: Developer (misc stuff)
gl: Desenvolvedor (traballo diverso)

en: Developer (navigation panel framework)
gl: Desenvolvedor (infraestrutura de panel de navegación)

[ctx: Display an executable file inside Konqueror]
en: Display
gl: Amosar

en: Do Not Add
gl: Non engadir

en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

en: Do you really want to clear the entire history?
gl: Seguro que quere limpar o historial enteiro?

en: Do you really want to close all other tabs?
gl: Seguro que quere pechar os outros separadores?

en: Don't use a proxy
gl: Non usar un mandatario.

en: Dump Debug Info
gl: Envorcar a información de depuración

en: Enter the parent folder
gl: Entrar no cartafol superior

en: Error: %1
gl: Erro: %1

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute
gl: Executar

en: Extensions
gl: Extensións

en: Extra Toolbar
gl: Barra de ferramentas Extra

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
gl: Para URL que apuntan a ficheiros, abre o directorio e escolle o ficheiro, no canto de abrir realmente o ficheiro

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
gl: Obriga a que se cargue de novo o documento que se está a amosar e as imaxes que contén

en: Go
gl: Ir a

en: Graphics/icons
gl: Gráficos/iconas

en: Home
gl: Páxina de inicio

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

en: Home Page
gl: Páxina de inicio

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
gl: Controis de acceso a JavaScript
    Extensións de políticas por dominio

en: KFM author
gl: Autor de KFM

en: Kon&queror Introduction
gl: Introdución a Kon&queror

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
gl: Konqueror non se pechou correctamente. Desexa recuperar estas sesións previas?

en: L&ocation:
gl: L&ugar:

en: List available sessions and exit
gl: Listar as sesións dispoñíbeis e saír

en: Location Bar
gl: Barra de lugar

en: Location Toolbar
gl: Barra de ferramentas de lugares

en: Location to open
gl: Lugar para abrir

en: Lock to Current Location
gl: Trancar na localización actual

en: M&ove Files...
gl: M&over os ficheiros…

en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Manage...
gl: Xestionar…

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
gl: Tipo MIME a usar para este URL (p.ex. text/html ou inode/directory)

en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: Move Tab Left
gl: Mover o separador á esquerda

en: Move Tab Right
gl: Mover o separador á dereita

en: Move backwards one step in the browsing history
gl: Mover cara atrás un paso no historial de navegación

en: Move backwards one step in the closed tabs history
gl: Mover cara atrás un paso no historial de separadores pechados

en: Move forward one step in the browsing history
gl: Mover cara diante un paso no historial de navegación

en: Move selected files from %1 to:
gl: Mover os ficheiros escollidos de %1 a:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
gl: Mover o texto/elementos escollidos ao portapapeis

en: Navigate to your 'Home Folder'
gl: Ir ao seu «Cartafol persoal»

en: Navigate to your 'Home Page'
gl: Ir á súa «Páxina de inicio»

en: Navigate to your local 'Home Folder'
gl: Ir ao seu «Cartafol persoal» local

en: New &Window
gl: Nova &xanela

en: Onl&y current window
gl: Só a &xanela actual

en: Open File
gl: Abrir o ficheiro

en: Open a new tab
gl: Abrir un novo separador

en: Open in &New Tab
gl: Abrir nun &novo separador

en: Open in Current Tab
gl: Abrir na lapela actual

en: Open in New &Window
gl: Abrir nunha &xanela nova

en: Open in New Tab
gl: Abrir nun novo separador

en: Open in T&his Window
gl: Abrir nesta &xanela

en: Open tabs inside current window
gl: Abrir os separadores na xanela actual

en: Open the document in a new tab
gl: Abre o documento nun novo separador

en: Open the document in a new window
gl: Abre o documento nunha nova xanela

en: Open the document in current window
gl: Abrir o documento na xanela actual

en: Open with %1
gl: Abrir con %1

en: Other Tabs
gl: Outros separadores

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
gl: A compoñente para usar (p.ex. khtml ou kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
gl: Pegar o contido do portapapeis

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
gl: Precargar para usar máis tarde. Este modo non admite URL na liña de ordes

en: Preview &in %1
gl: Pre&visualizar en %1

en: Print the current document
gl: Imprimir este documento

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
gl: Perfil para abrir (OBSOLETO, IGNORADO)

en: Reload all currently displayed document in tabs
gl: Cargar de novo os documentos amosados nos separadores

en: Reload the currently displayed document
gl: Cargar de novo o documento amosado

en: Resend
gl: Enviar de novo

en: S&end File...
gl: Enviar o &ficheiro…

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save As...
gl: Gardar como…

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
gl: Lembrar as xanelas e &separadores abertos para recuperalos facilmente

en: Search in history
gl: Buscar no historial

en: Send &Link Address...
gl: Enviar o enderezo da &ligazón…

en: Session n&ame:
gl: Nome d&a sesión:

en: Session to open
gl: Sesión para abrir

en: Sessions
gl: Sesións

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
gl: Define a vista como «ligada». Unha vista ligada segue os cambios de cartafol feitos noutras vistas ligadas.

en: Show %1
gl: Amosar %1

en: Show proxy configuration dialog
gl: Amosar o diálogo de configuración de mandatario

en: Shows the developer tools for the current page
gl: Amosa as ferramentas de desenvolvemento da páxina actual.

en: Split View &Left/Right
gl: Dividir a vista en &esquerda/dereita

en: Split View &Top/Bottom
gl: Dividir a vista en &superior/inferior

en: Stalled
gl: Atascado

en: Start without a default window, when called without URLs
gl: Comezar sen unha xanela predeterminada, cando se chama sen URL

en: Stop loading the document
gl: Deter a carga do documento

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
gl: Os ficheiros ou enderezos URL abertos pola aplicación eliminaranse despois de usalos

[ctx: The name of the file the user wants to open]
en: this file
gl: o ficheiro

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
gl: A páxina que intenta ver é o resultado dun formulario de envío de datos. Se envía de novo os datos, calquera acción que realice o formulario (unha busca ou mercar por Internet) repetirase.

[ctx: The session asked by the user doesn't exist or can't be opened]
en: Session %1 couldn't be opened
gl: Non foi posíbel abrir a sesión %1.

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
gl: Semella que hai un erro de configuración. Asociou Konqueror con %1, pero non pode manexar este tipo de ficheiro.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
gl: Produciuse un erro ao cargar o módulo %1.
    O diagnóstico é:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
gl: Esta barra contén unha lista dos separadores abertos. Prema un separador para activar a páxina. Pode tamén usar os atallos de teclado para navegar polos separadores. O texto do separador mostra o contido que estea aberto na páxina, poña o rato no separador para ver o título completo no caso de truncarse para couber dentro do separador.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
gl: Baleirar o historial de elementos pechados

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
gl: Li&gar a vista

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
gl: Esta páxina contén cambios que non se enviaron.
    Se pecha a xanela descartaranse os cambios.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
gl: Esta páxina contén cambios que non se enviaron.
    Se carga de novo a páxina descartará estes cambios.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
gl: Este separador contén cambios que aínda non se enviaron.
    Se pecha os outros separadores descartará os cambios.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
gl: Este separador contén cambios que non se enviaron.
    Se pecha o separador descartará os cambios.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
gl: Este separador contén cambios que non se enviaron.
    Se pecha a xanela descartaranse os cambios.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
gl: Este separador contén cambios que non se enviaron.
    Se desprende o separador descartaranse os cambios.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
gl: Este separador contén cambios que aínda non se enviaron.
    Se carga de novo os separadores descartará os cambios.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
gl: Esta vista contén cambios que non se enviaron.
    Se pecha a vista descartará os cambios.

en: Throbber
gl: Indicador de actividade

en: Und&o
gl: &Desfacer

en: Und&o: Closed Tab
gl: &Desfacer: pechouse un separador

en: Und&o: Closed Window
gl: &Desfacer: Pechar unha xanela

en: Unsupported proxy configuration
gl: Configuración de mandatario non permitida

en: Use HTTP proxy (only this time)
gl: Usar o mandatario de HTTP (só esta vez)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
gl: Usar o mandatario de HTTPS (só esta vez)

en: Web browser, file manager and document viewer.
gl: Navegador web, xestor de ficheiros e visor de documentos.

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
gl: Non pode pasar URL ao usar a opción «--preload». Os URL ignoraranse.

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
gl: Entrou no modo de pantalla completa (a interface agóchase completamente). Pode saír premendo o atallo de teclado do modo de pantalla completa (%1).

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
gl: Ten varios separadores abertos nesta xanela, seguro que quere saír?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
gl: Pediu abrir máis de 20 marcadores en separadores. Isto pode levar un tempo, quere continuar?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
gl: A súa configuración de mandatario non pode usarse co motor de HTML QtWebEngine porque non permite ter distintos mandatarios para os protocolos HTTP e HTTPS. A súa configuración actual é:<p><b>Mandatario para HTTP:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>Mandatario para HTTPS: </b><tt>%2</tt></p>Que quere facer?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
gl: A súa configuración de mandatario non pode usarse co motor de HTML de QtWebEngine. Non se usará ningún mandatario.
    
     QtWebEngine só permite un mandatario fixo, así que a configuración automática de mandatario (PAC) e o protocolo de descubrimento automático de mandatario web non poden usarse con QtWebEngine. Se necesita un mandatario, seleccione a configuración de mandatario do sistema ou indique un URL de mandatario manualmente no diálogo de configuración. Quere cambiar a configuración de mandatario agora?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
gl: A barra lateral non é funcional ou non está dispoñíbel. Non se pode engadir unha nova entrada.

en: mimetype
gl: tipo MIME

en: no name
gl: sen nome

en: profile
gl: perfil

en: service
gl: servizo

en: session
gl: sesión
