kfileshare - en to gl translation catalogue (109 entries)

[ctx: @action:button cancels permissions change]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action:button changes permissions]
en: Change Permissions
gl: Cambiar os permisos

[ctx: @action:button creates a new samba user with the user-specified password]
en: Set Password
gl: Definir o contrasinal

[ctx: @action:button opens dialog to create new user]
en: Create Samba password
gl: Crear un contrasinal de Samba

[ctx: @action:button opens the change permissions page]
en: Fix Permissions
gl: Corrixir os permisos

[ctx: @button]
en: Install Samba
gl: Instalar Samba

[ctx: @button]
en: Show Samba status monitor
gl: Amosar o vixilante do estado de Samba

[ctx: @button restart the system]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: @info]
en: 
    <para>
    Samba uses a separate user database from the system one.
    This requires you to set a separate Samba password for every user that you want to
    be able to authenticate with.
    </para>
    <para>
    Before you can access shares with your current user account you need to set a Samba password.
    </para>
gl: 
    <para>
    Samba usa unha base de datos de persoas usuarias distinta da do sistema.
    Isto require que defina un contrasinal de Samba distinto para cada persoa
    usuaria coa que queira autenticarse.
    </para>
    <para>
    Para poder acceder a comparticións coa súa conta de persoa usuaria actual ten que definir un contrasinal de Samba.
    </para>

[ctx: @info]
en: 
    <para>The folder <filename>%1</filename> needs extra permissions for sharing to work.</para>
    <para>Do you want to add these permissions now?</para><nl/>
gl: 
    <para>O cartafol <filename>%1</filename> necesita permisos adicionais para que a compartición funcione.</para>
    <para>Quere engadirlle os permisos agora?</para><nl/>

[ctx: @info]
en: 
    Additional user management and password management can be done using Samba's <command>smbpasswd</command>
    command line utility.
gl: 
    Pode usar a ferramenta da liña de ordes <command>smbpasswd</command> de Samba para xestión adicional
    de contas de persoa usuaria e contrasinais.

[ctx: @info]
en: 
    Denying access prevents using this share even when another access rule might grant access. A denial rule always
    takes precedence. In particular denying access to <resource>Everyone</resource> actually disables access for everyone.
    It is generally not necessary to deny anyone because the regular directory and file permissions still apply to shared
    directories. A user who does not have access to the directory locally will still not be able to access it remotely even
    when the Share access rules would allow it.
gl: 
    Denegar acceso evita que se use esta compartición incluso cando outra regra de acceso o garanta. Unha regra
    de denegación. En concreto, denegar acceso a <resource>Toda a xente</resource> desactiva o acceso para toda a xente.
    Non adoita ser necesario denegar a calquera porque os permisos normais de cartafol e de ficheiro tamén afectan a
    cartafoles compartidos. Unha persoa usuaria sen acceso ao directorio en local tampouco o terá en remoto aínda que
    as regras de acceso de Samba o permitisen.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid group name; cannot make user <resource>%2</resource> a member of it.
gl: <resource>%1</resource> non é un nome de grupo válido. Non se lle pode engadir a usuaria <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: Failed to make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>
gl: Non foi posíbel engadir a conta de persoa usuaria <resource>%1</resource> ao grupo <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: File sharing service unavailable
gl: O servizo de compartición de ficheiros non está dispoñíbel.

[ctx: @info]
en: For security reasons, cannot make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>.                                                    The group name is insecure; valid group names do not                                                    include the text <resource>admin</resource> or <resource>root</resource>.
gl: Por motivos de seguridade, non se pode engadir a usuaria <resource>%1</resource> ao grupo <resource>%2</resource>.                                                    O nome do grupo é inseguro. Os nomes de grupo válidos non inclúen texto como <resource>admin</resource> ou <resource>root</resource>.

[ctx: @info]
en: For security reasons, creating Samba users with empty passwords is not allowed.
gl: Por motivos de seguridade, crear usuarias de Samba con contrasinais baleiros non está permitido.

[ctx: @info]
en: No Permissions Found
gl: Non se atoparon permisos

[ctx: @info]
en: The <application>Samba</application> file sharing service must be installed before folders can be shared.
gl: Debe instalar o servizo de compartición de ficheiros  <application>Samba</application> para poder compartir cartafoles.

[ctx: @info]
en: There are probably no SMB/Windows/Advanced permissions set on this file.
gl: Probabelmente non haxa permisos de SMB, de Windows ou avanzados definidos neste ficheiro.

[ctx: @info]
en: This permission entry was inherited from a parent container and can only be modified on that parent (e.g. a higher level directory).
gl: Esta entrada de permisos herdouse dun contedor superior e só pode modificarse nese contedor (p. ex. un cartafol dun nivel superior).

[ctx: @info]
en: User name <resource>%1</resource> is not valid as the name of a Samba user; cannot check for its existence.
gl: O nome de usuaria <resource>%1</resource> non é válido como nome de unha persoa usuaria de Samba. Non se pode comprobar a súa existencia.

[ctx: @info '%1 %2' together make up a terminal command; %3 is the command's output]
en: Command <command>%1 %2</command> failed:<nl/><nl/>%3
gl: A orde <command>%1 %2</command> fallou:<nl/><nl/>%3

[ctx: @info detailed error messsage]
en: An access rule's user is not valid.
gl: A persoa usuaria dunha regra de acceso non é válida.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: Enabling guest access is not allowed.
gl: Non se permite activar o acceso para persoas invitadas.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The 'Guest' access rule is invalid.
gl: A regra de acceso de «persoa invitada» non é válida.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The access rule is invalid.
gl: A regra de acceso non é válida.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path does not exist.
gl: A ruta non existe.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is invalid.
gl: A ruta non é válida.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is not a directory.
gl: A ruta non corresponde a un cartafol.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is relative.
gl: A ruta é relativa.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is already in use for a different directory.
gl: O nome da compartición xa está en uso para outro cartafol.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is invalid.
gl: O nome da compartición non é válido.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: This path may not be shared.
gl: A ruta non pode compartirse.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: You have exhausted the maximum amount of shared directories you may have active at the same time.
gl: Esgotou a cantidade máxima de cartafoles compartidos que pode ter activos ao mesmo tempo.

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to share the directory. The share has not been created.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar compartir o cartafol. Non se creou a compartición.</para><para>Internamente Samba informa do seguinte:</para><message>%1</message>

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to un-share the directory. The share has not been removed.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar deixar de compartir o cartafol. Non se retirou a compartición.</para><para>Internamente Samba informa do seguinte:</para><message>%1</message>

[ctx: @info error while looking up uid from dbus]
en: Could not resolve calling user.
gl: Non foi posíbel resolver a persoa usuaria que chamou.

[ctx: @info/title]
en: Failed to Create Network Share
gl: Non foi posíbel crear a compartición de rede

[ctx: @info/title]
en: Failed to Remove Network Share
gl: Non foi posíbel retirar a compartición de rede

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing.
gl: Este erro prodúcese porque a súa distribución non configurou as comparticións de Samba correctamente. Envíe un informe de fallo á súa distribución ou revise a documentación da súa distribución sobre a configuración de comparticións de Samba.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing. Error:<nl/><message>%1</message>
gl: Este erro prodúcese porque a súa distribución non configurou as comparticións de Samba correctamente. Envíe un informe de fallo á súa distribución ou revise a documentación da súa distribución sobre a configuración de comparticións de Samba. Erro:<nl/><message>%1</message>

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by creating that folder manually. Then close and re-open this window.
gl: Este erro prodúcese porque a súa distribución non configurou a compartición de Samba correctamente. Para corrixila vostede cree o cartafol manualmente, e logo peche e abra de novo esta xanela.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> does not exist.
gl: Este cartafol non pode compartirse porque <filename>%1</filename> non existe.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account doesn't have permission to write into <filename>%1</filename>.
gl: Este cartafol non pode compartirse porque a súa conta de persoa usuaria non ten permiso para escribir en <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account isn't a member of the <resource>%1</resource> group.
gl: Este cartafol non pode compartirse porque a súa conta de persoa usuaria non está no grupo <resource>%1</resource>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by ensuring that the <resource>%1</resource> group has write permission for <filename>%2</filename>. Then close and re-open this window.
gl: Para corrixilo asegúrese de que o grupo <resource>%1</resource> ten permiso de escritura en <filename>%2</filename>, e peche e reabra esta xanela.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by making your user a member of that group. Then restart the system.
gl: Para corrixilo engada a súa conta de persoa usuaria ao grupo e reinicie o sistema.

[ctx: @info:status]
en: Your Samba installation appears to be broken.
gl: A súa instalación de Samba parece estar rota.

[ctx: @label]
en: Applies to:
gl: Afecta a:

[ctx: @label]
en: Could not change permissions for: %1. All permission changes have been reverted to initial state.
gl: Non se puideron cambiar os permisos de: %1. Todos os cambios de permisos revertéronse ao estado inicial.

[ctx: @label]
en: Group:
gl: Grupo:

[ctx: @label]
en: Guest access is disabled by the system's Samba configuration.
gl: O acceso de persoa invitada está desactivado pola configuración de Samba do sistema.

[ctx: @label]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @label]
en: Owner:
gl: Persoa:

[ctx: @label]
en: Restart the computer to complete the changes.
gl: Reinicie o computador para completar os cambios.

[ctx: @label]
en: The Samba package failed to install.
gl: Non se puido instalar o paquete de Samba.

[ctx: @label]
en: The share might not work properly because share folder or its paths has Advanced Permissions: %1
gl: Esta compartición poderían non funcionar correctamente porque o cartafol de compartición ou as súas rutas teñen permisos avanzados: %1

[ctx: @label]
en: This folder needs extra permissions for sharing to work
gl: Este cartafol necesita permisos adicionais para que a compartición funcione.

[ctx: @label]
en: This name cannot be used. Share names must not be user names and there must not be two shares with the same name on the entire system.
gl: Este nome non pode usarse. Os nomes de comparticións non deben ser nomes de usuaria non debe haber comparticións co mesmo nome en todo o sistema.

[ctx: @label]
en: This name may be too long. It can cause interoperability problems or get rejected by Samba.
gl: Este nome podería ser longo de máis. Pode causar problemas de interoperabilidade ou ser rexeitado por Samba.

[ctx: @label]
en: Type:
gl: Tipo:

[ctx: @label error message]
en: Passwords must match
gl: Os contrasinais deben coincidir

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Checking if Samba user '%1' exists
gl: Comprobando se a persoa usuaria de Samba «%1» existe.

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Creating new Samba user '%1'
gl: Creando unha nova persoa usuaria de Samba, «%1».

[ctx: @label kauth action description %1 is a username %2 a group name]
en: Adding user <resource>%1</resource> to group <resource>%2</resource> so they may configure Samba user shares
gl: Engadir a conta de persoa usuaria <resource>%1</resource> ao grupo <resource>%2</resource> para poder configurar as comparticións de persoa usuaria de Samba.

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

[ctx: @label:textbox]
en: Password
gl: Contrasinal

[ctx: @option:check]
en: Allow guests
gl: Permitir persoas invitadas

[ctx: @option:check]
en: Change permissions
gl: Cambiar os permisos.

[ctx: @option:check]
en: Create files / write data
gl: Crear ficheiros / escribir datos.

[ctx: @option:check]
en: Create folders / append data
gl: Crear cartafoles / engadir datos.

[ctx: @option:check]
en: Delete
gl: Eliminar.

[ctx: @option:check]
en: Delete subfolders and files
gl: Eliminar os subcartafoles e ficheiros.

[ctx: @option:check]
en: List folder / read data
gl: Listar o cartafol / ler os datos.

[ctx: @option:check]
en: Only apply these permissions to objects and/or containers within this container
gl: Só aplicar estes permisos a obxectos ou a contedores dentro deste.

[ctx: @option:check]
en: Read attributes
gl: Ler os atributos.

[ctx: @option:check]
en: Read extended attributes
gl: Ler os atributos estendidos.

[ctx: @option:check]
en: Read permissions
gl: Ler os permisos.

[ctx: @option:check]
en: Share this folder with other computers on the local network
gl: Compartir este cartafol con outros computadores da rede local.

[ctx: @option:check]
en: Take ownership
gl: Tomar posesión.

[ctx: @option:check]
en: Traverse folder / execute file
gl: Percorrer o cartafol / executar o ficheiro.

[ctx: @option:check]
en: Write attributes
gl: Escribir atributos.

[ctx: @option:check]
en: Write extended attributes
gl: Escribir os atributos estendidos.

[ctx: @option:radio an entry allowing permissions]
en: Allow
gl: Permitir

[ctx: @option:radio an entry denying permissions]
en: Deny
gl: Denegar

[ctx: @option:radio an unknown permission entry type (doesn't really happen)]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Files only
gl: Só ficheiros

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders and files only
gl: Só subcartafoles e ficheiros

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders only
gl: Só subcartafoles

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and files
gl: Este cartafol e ficheiros

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and subfolders
gl: Este cartafol e subcartafoles

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder only
gl: Só este cartafol

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder, subfolders and files
gl: Este cartafol, subcartafoles e ficheiros

[ctx: @option:radio permission applicability type (doesn't really happen)]
en: Unknown
gl: Descoñecida

[ctx: @option:radio user can read]
en: Read Only
gl: Só lectura

[ctx: @option:radio user can read&write]
en: Full Control
gl: Control absoluto

[ctx: @option:radio user not allowed to access share]
en: No Access
gl: Sen acceso

[ctx: @title]
en: Access Control Entries
gl: Entradas de control de acceso

[ctx: @title]
en: Current Permissions
gl: Permisos actuais

[ctx: @title]
en: Denying Access
gl: Denegar acceso

[ctx: @title]
en: File Path
gl: Ruta de ficheiro

[ctx: @title]
en: Required Permissions
gl: Permisos necesarios

[ctx: @title]
en: Set password
gl: Definir o contrasinal

[ctx: @title file/folder owner info]
en: Ownership
gl: Pertenza

[ctx: @title:tab]
en: Remote Permissions
gl: Permisos remotos

en: Please ensure the Samba service is enabled and running.
    If you haven't disabled it manually, consider reporting a bug to your distribution.
gl: Asegúrese de que o servizo Samba está activado e en execución.
    Se non o desactivou manualmente, considere informar do fallo á súa distribución.

en: Report a bug
gl: Informar dun fallo

[ctx: action@button makes user a member of the samba share group]
en: Make me a Group Member
gl: Engadirme ao grupo
