kcmkwm - en to gl translation catalogue (136 entries)

en: &Center snap zone:
gl: Zona de adherencia do &centro:

en: &Click raises active window
gl: Premer eleva a xanela a&ctiva.

en: &Delay focus by:
gl: &Retardar a focalización:

en: &Double-click:
gl: &Dobre clic:

en: &Focus
gl: &Foco

en: &Left click:
gl: Clic &esquerdo:

en: &Middle click:
gl: Clic &central:

en: &Raise on hover, delayed by:
gl: &Elevar ao pasar por riba, atrasado:

en: &Right click:
gl: Clic &dereito:

en: &Separate screen focus
gl: &Separar o foco da pantalla.

en: &Snap windows:
gl: Adherir a&s xanelas:

en: &Titlebar Actions
gl: Accións da barra de &título

en: &Window snap zone:
gl: Zona de adherencia da &xanela:

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
gl: <em>Premer para enfocar (precedencia do rato):</em> como <em>Premer para enfocar</em>, pero se o sistema ten que escoller unha xanela activa (p. ex. ao pechar a activa) a xanela baixo o rato ten preferencia. Unha variante pouco habitual pero posíbel de <em>Premer para enfocar</em>.

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
gl: <em>Premer para enfocar:</em> as xanelas actívanse ao premelas. Este comportamento é o habitual noutros sistemas operativos, e probabelmente o que busca.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
gl: <em>Foco tras o rato:</em> ao mover o rato sobre unha xanela, a xanela activarase. As xanelas que aparezan xa baixo o rato non recibirán o foco. A <em>prevención de roubo do foco</em> funciona como de costume. É como <em>Premer para enfocar</em> pero sen premer.

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
gl: <em>Foco estritamente baixo o rato:</em> O foco está sempre na xanela baixo o rato, en ningures en caso de dúbida, basicamente como o comportamento do foco nun contorno de X11 obsoleto non xestionado.<br/><strong>Aviso:</strong> A <em>prevención de roubo do foco</em> e  a <em>caixa de tabulación («Alt+Tab»)</em> contradín a política de activación e non funcionarán. O máis probábel é que prefira <em>Foco tras o rato (precedencia do rato)</em> en vez de isto!

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
gl: <em>Foco baixo o rato:</em> O foco permanece sempre na xanela baixo o rato.<br/><strong>Aviso:</strong> A <em>prevención de roubo do foco</em> e a <em>caixa de tabulación («Alt+Tab»)</em> contradín a política de activación e non funcionarán. O máis probábel é que prefira <em>Foco tras o rato (precedencia do rato)</em> en vez de isto!

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se activa esta opción as xanelas ensombrecidas desensombreceranse automaticamente cando o cursor do rato leve un tempo sobre a barra de título.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
gl: <html><head/><body><p>A política de colocación determina en que parte do escritorio aparecen as novas xanelas.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Intelixente</span> intentará conseguir unha superposición mínima entre xanelas</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizar</span> intentará maximizar todas as xanelas para que ocupen toda a pantalla. Podería ser útil para afectar de maneira selectiva á colocación dalgunhas xanelas usando a configuración individual das xanelas.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Aleatoria</span> usará unha posición aleatoria</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centrada</span> colocará as xanelas centradas</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Arriba á esquerda</span> colocará as xanelas na esquina superior esquerda</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Baixo o rato</span> colocará as xanelas baixo o cursor</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Esta opción especifica o grao no que KWin intentará evitar outorgar de xeito non desexado o foco a causa da activación de novas xanelas. (Nota: Esta funcionalidade non funciona coas políticas de <span style=" font-style:italic;">Enfocar baixo o rato</span> nin <span style=" font-style:italic;">Enfocar estritamente baixo o rato</span>.)</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Ningunha:</span> A prevención está desactivada e as novas xanelas sempre se activan.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Baixa:</span> A prevención está activada; cando algunha xanela non é compatíbel co mecanismo de decisión de KWin, e este non pode decidir o que facer con ela, a xanela activarase. Esta opción podería ter tanto mellores como peores resultados que o nivel medio, dependendo das aplicacións.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medio:</span> A prevención actívase.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Alta:</span> As novas xanelas actívanse só se non hai unha xanela activa ou se pertencen á aplicación actualmente activada. Esta opción posibelmente non sexa axeitada cando non se usa a política de Focalizar co punteiro.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extrema:</span> Todas as xanelas deben ser activadas explicitamente polo usuario.</li></ul><p>As xanelas ás que non se lles outorga o foco grazas a este sistema han marcarse como demandantes de atención, o que de xeito predeterminado significa que se realzará a súa entrada na barra de tarefas. Isto pode ser cambiado no módulo de control de Notificacións.</p> </body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Esta opción controla o que sucede cando se activa unha xanela aberta nun escritorio virtual distinto do actual. </p><p><span style=" font-style:italic;">Cambiar a ese escritorio virtual</span> cambiará ao escritorio virtual no que se atopa a xanela.</p><p><span style=" font-style:italic;">Traer a xanela a este escritorio virtual</span> fará que a xanela salte ao escritorio virtual actual.</p></body></html>

en: Activate
gl: Activar

en: Activate and lower
gl: Activar e baixar

en: Activate and pass click
gl: Activar e pasar o clic

en: Activate and raise
gl: Activar e elevar

en: Activate and scroll
gl: Activar e desprazar

en: Activate, pass click and raise on release
gl: Activar, pasar o clic e elevar ao soltar

en: Activate, raise and move
gl: Activar, elevar e mover

en: Activate, raise and pass click
gl: Activar, elevar e pasar o clic

en: Activate, raise and scroll
gl: Activar, elevar e desprazar

en: Active
gl: Activa

en: Adva&nced
gl: Ava&nzado

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
gl: Permitir ás aplicacións lembrar a posición das súas xanelas, se poden.

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
gl: Comportamento cando se fai <em>duplo-clic</em> na barra de título.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
gl: Comportamento cando se preme co botón <em>esquerdo</em> na barra de título ou no marco dunha xanela <em>activa</em>.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
gl: Comportamento cando se preme co botón <em>esquerdo</em> na barra de título ou no marco dunha xanela <em>inactiva</em>.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
gl: Comportamento cando se preme o botón <em>esquerdo</em> no botón de maximizado.

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
gl: Comportamento cando se preme co botón <em>central</em> no botón de maximizado.

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
gl: Comportamento cando se despraza a <em>roda do rato</em> na barra de título.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
gl: Comportamento cando se preme co botón <em>secundario</em> no botón de maximizado.

en: Bring window to current Virtual Desktop
gl: Traer a xanela ao escritorio virtual actual

en: Centered
gl: Centrar

en: Change opacity
gl: Cambiar a opacidade

en: Click to focus (mouse precedence)
gl: Premer para enfocar (precedencia do rato)

en: Close
gl: Pechar

en: Decrease opacity
gl: Diminuír a opacidade

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Extreme
gl: Extremo

en: Focus &stealing prevention:
gl: Nivel de prevención no outorgamento do &foco:

en: Focus follows mouse
gl: O foco segue ao rato

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
gl: O foco segue ao rato (precedencia do rato)

en: Focus strictly under mouse
gl: Enfocar estritamente baixo o rato

en: Focus under mouse
gl: Enfocar baixo o rato

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
gl: Aquí pode personalizar o comportamento de KDE cando se use a roda do rato nunha xanela mentres se preme a tecla modificadora.

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
gl: Aquí pode definir que as xanelas só se adhiran se intenta sobrepolas, é dicir, non se adherirán se as xanelas só se achegan á beira doutras.

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
gl: Aquí pode definir a zona de adherencia para as esquinas da pantalla, é dicir, a intensidade do campo magnético que fará que as xanelas se xunten á beira cando se acheguen a ela.

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
gl: Aquí pode definir a zona de adherencia do centro da pantalla, é dicir, a intensidade do campo magnético que fará que as xanelas se xunten no centro cando se acheguen a el.

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
gl: Aquí pode definir a zona de adherencia das xanelas, é dicir, a intensidade do campo magnético que fará que as xanelas se xunten con outras cando se acheguen a elas.

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
gl: Aquí pode escoller se ao manter premida a tecla Meta ou a Alt se lle permitirá a realización das seguintes accións.

en: High
gl: Alto

en: Horizontally maximize
gl: Maximizar horizontalmente

en: In Top-Left Corner
gl: Na esquina superior esquerda

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
gl: Nesta fila pode personalizar o comportamento ao mover a roda nunha xanela interna inactiva (interna significa sen barra de título e sen marco).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
gl: Nesta fila pode personalizar o comportamento ao premer co botón esquerdo nunha xanela interna inactiva (interna significa sen barra de título e sen marco).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
gl: Nesta fila pode personalizar o comportamento cando prema co botón esquerdo na barra de título ou no marco.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
gl: Nesta fila pode personalizar o comportamento ao premer co botón central nunha xanela interna inactiva (interna significa sen barra de título e sen marco).

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
gl: Nesta fila pode personalizar o comportamento cando se preme co botón central na barra de título ou no marco.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
gl: Nesta fila pode personalizar o comportamento ao premer co botón dereito nunha xanela interna inactiva («interna» significa que non ten barra de título nin marco).

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
gl: Nesta fila pode personalizar o comportamento cando se preme co botón secundario na barra de título ou no marco.

en: Inactive
gl: Inactiva

en: Inactive Inner Window Actions
gl: Accións de xanela interna inactiva

en: Increase opacity
gl: Aumentar a opacidade

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
gl: Xanela interna, barra de título e accións de marco

en: Keep above/below
gl: Manter sobre ou baixo

en: L&eft click:
gl: Clic &esquerdo:

en: Low
gl: Baixo

en: Lower
gl: Cara atrás

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Maximize Button Actions
gl: Accións do botón de maximizar

en: Maximize window by double clicking its frame
gl: Premer dúas veces o marco maximiza a xanela.

en: Maximize/restore
gl: Maximizar ou restaurar

en: Maximized
gl: Maximizada

en: Medium
gl: Media

en: Middle &click:
gl: Clic &central:

en: Middle c&lick:
gl: C&lic central:

en: Minimal Overlapping
gl: Superposición mínima

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Mo&difier key:
gl: Tecla mo&dificadora:

en: Mo&use wheel:
gl: &Roda do rato:

en: Mo&vement
gl: Mo&vemento

en: Mouse &wheel:
gl: &Roda do rato:

en: Move
gl: Mover

en: Move to previous/next desktop
gl: Mover ao anterior ou ao seguinte escritorio

en: Multiscreen behavior:
gl: Comportamento con varias pantallas

en: None
gl: Ningún

en: Note that "Activate, pass click and raise on release" doesn't work on X11, and falls back to "Activate, raise and pass click" instead
gl: Teña en conta que «Activar, pasar o clic e elevar ao soltar» non funciona en X11, e no seu lugar úsase «Activar, elevar e pasar o clic».

en: On titlebar hover after:
gl: Tras cubrir a barra de título durante:

en: Only when overlapping
gl: Só cando se superpoñan.

en: Raise
gl: Elevar

en: Raise/lower
gl: Elevar ou baixar

en: Raising windows:
gl: Elevar as xanelas:

en: Random
gl: Aleatoria

en: Resize
gl: Cambiar o tamaño

en: Right clic&k:
gl: Clic &dereito:

en: Screen &edge snap zone:
gl: Zona de adh&erencia das esquinas da pantalla:

en: Scroll
gl: Desprazar

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
gl: Define o tempo en milisegundos antes de que a xanela se desenrole cando o punteiro do rato se pouse sobre a xanela enrolada.

en: Shade
gl: Enrolar

en: Shade/unshade
gl: Enrolar ou despregar

en: Show actions menu
gl: Amosar o menú de accións

en: Show on all desktops
gl: Amosar en todos os escritorios

en: Switch to that Virtual Desktop
gl: Cambiar a ese escritorio virtual

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
gl: Isto é o mesmo que <em>Foco tras o rato</em>. Se o sistema debe escoller unha xanela activa (p. ex. porque a actual se pechase) a xanela baixo o punteiro é a candidata preferida. Escolla isto se quere un foco controlado ao pousar o punteiro.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
gl: Este é o retardo despois do cal a xanela sobre a que está o punteiro do rato vén automaticamente cada diante.

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
gl: Este é o retardo despois do cal a xanela sobre a que está o punteiro do rato recibirá automaticamente o foco.

en: Titlebar A&ctions
gl: A&ccións da barra de título

en: Titlebar Actions
gl: Accións da barra de título

en: Titlebar and Frame Actions
gl: Barra de título e accións de marco

en: Toggle raise and lower
gl: Conmutar elevar e baixar

en: Under mouse
gl: Debaixo do rato

en: Vertically maximize
gl: Maximizar verticalmente

en: Virtual Desktop behavior:
gl: Comportamento dos escritorios virtuais:

en: W&indow Actions
gl: Acc&ións da xanela

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
gl: Ao activar unha xanela noutro escritorio virtual:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
gl: Se activa esta opción unha xanela do fondo volverá automaticamente á fronte cando o punteiro do rato permaneza sobre ela un tempo.

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
gl: Se escolle esta opción as operacións de focalización limitaranse só á pantalla activa

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
gl: Se escolle esta opción a xanela activa levarase ao primeiro plano cando prema calquera lugar do contido da xanela. Para cambialo para as xanelas inactivas, precise cambiar as opcións no separador de Accións.

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
gl: Cando se activa, ás aplicacións que poden lembrar as posicións das súas xanelas permíteselles facelo. Isto sobredefinirá o modo de colocación de xanelas definido enriba.

en: Window &activation policy:
gl: Política de &activación de xanelas:

en: Window &placement:
gl: &Colocación das xanelas:

en: Window &unshading:
gl: &Desensombrecer xanelas:

en: Window Actio&ns
gl: Accións da &xanela

en: Window activation policy description
gl: Descrición da política de activación de xanelas

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
gl: Con esta opción pode indicar como e cando asignar o foco ás xanelas.

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
gl: Premer para enfocar
