kcmkonqhtml - en to gl translation catalogue (321 entries)

en:  day |  days
gl[0]:  día
gl[1]:  días

en: &Black on white
gl: &Negro sobre branco

en: &Cache size
gl: Tamaño da &caché

en: &Custom cache directory
gl: &Cartafol de caché personalizado

en: &Custom identification
gl: Identifi&cación personalizada

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Edit...
gl: &Editar…

en: &Enable cache
gl: Activar a cac&hé

en: &Export...
gl: &Exportar…

en: &Fixed font:
gl: &Fonte monoespazo:

en: &Foreground:
gl: &Primeiro plano:

en: &Host or domain name:
gl: &Nome do servidor ou dominio:

en: &Import...
gl: &Importar…

en: &Management
gl: &Xestión

en: &Maximum completions:
gl: Completacións &máximas:

en: &Medium font size:
gl: Tamaño &medio de letra:

en: &New...
gl: &Nova…

en: &Policy
gl: &Directrices

en: &Reload List
gl: &Recargar a lista

en: &Rename...
gl: &Renomear…

en: &Show close button on tabs
gl: &Amosar o botón de pechar nos separadores

en: &Suppress images
gl: &Suprimir as imaxes

en: &Use same size for all elements
gl: Usar o &mesmo tamaño para todos os elementos

en: &White on black
gl: &Branco sobre negro

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
gl: <b>Fondo</b><p>A opción de escoller un fondo predeterminado personalizado.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
gl: <b>Fondo</b><p>Esta é a cor amosada de maneira predeterminada detrás do texto. Unha imaxe de fondo sobrescribiría este valor.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
gl: <b>Negro sobre branco</b><p>Isto é o que normalmente se ve.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
gl: <b>Personalizado</b><p>Escolla esta opción para definir unha cor personalizada para o tipo de letra predeterminado.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
gl: <b>Familia tipográfica</b><p>Unha familia tipográfica é un grupo de tipos de letra que se asemellan, con membros como grosa, itálica, ou calquera número dos de riba.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
gl: <b>Cor do texto</b><p>A cor do texto é a que terán as letras.</p>

en: <b>Images</b>
gl: <b>Imaxes</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
gl: <b>Follas de estilo</b><p>Consulte http://www.w3.org/Style/CSS para máis información sobre as follas de estilo.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
gl: <b>Follas de estilo</b><p>Use estas alternativas para determinar como debuxará Konqueror as follas de estilo.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
gl: <b>Suprimir as imaxes de fondo</b><p>Se sinala esta opción Konqueror non cargará as imaxes de fondo.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
gl: <b>Suprimir as imaxes</b><p>Se sinala esta opción Konqueror non cargará as imaxes.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
gl: <b>Usar unha folla de estilo de accesibilidade </b><p>Se escolle esta alternativa poderá definir un tipo de letra predeterminado, o tamaño das letras e a cor cuns cantos clics do rato. Simplemente abra o diálogo Personalizar… e escolla as opcións desexadas.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
gl: <b>Usar a folla de estilo predeterminada</b><p>Escolla esta opción para usar a folla de estilo predeterminada.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
gl: <b>Usar a mesma cor para todo o texto</b><p>Marque esta opción para aplicar a cor que escollese tanto ao tipo de letra predeterminada como aos tipos de letra personalizados como se indique nunha folla de estilo.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
gl: <b>Usar a mesma familia para todos os textos</b><p>Marque esta opción para ignorar os tipos de letra personalizados en favor dos tipos de letra base.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
gl: <b>Usar o mesmo tamaño para todos os elementos</b><p>Marque esta opción para substituír os tamaños de tipo de letra personalizados polo tamaño de tipo de letra base. Todos os textos han amosarse co mesmo tamaño.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
gl: <b>Usar unha folla de estilo definida polo usuario</b><p>Se marca esta alternativa, Konqueror intentará cargar a folla de estilo definida polo usuario indicada en baixo. A folla de estilo permite redefinir completamente como deben debuxarse as páxinas web no navegador. O ficheiro especificado debe conter unha folla de estilo correcta (consulte http://www.w3.org/style/css para máis información).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
gl: <b>Branco sobre negro</b><p>Isto é a configuración de cor clásica invertida.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
gl: <h1>Follas de estilo de Konqueror</h1>Este módulo permítelle aplicar a súa configuración de cor e tipos de letra a Konqueror usando follas de estilo (CSS). Pode especificar opcións ou aplicar as súas propias follas de estilo apuntando á súa localización.<br/>Lembre que estas preferencias terán sempre preferencia sobre as opcións fornecidas polo autor do sitio. Isto pode ser bo para páxinas mal feitas e para xente con problemas graves na vista.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
gl: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Cabeceira 1</h1>
    <h2>Cabeceira 2</h2>
    <h3>Cabeceira 3</h3>
    
    <p>As follas de estilo definidas polo usuario
    permiten mellorar a accesibilidade da xente
    con algún problema na vista.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
gl: <html><head/><body><p align="justify">Engadir á súa folla de estilo personalizada (incluída a folla de estilo de accesibilidade) unha regra para definir todas as cores de fondo á cor personalizada escollida enriba. Isto evita a necesidade de definir a cor de fondo tanto na folla de estilo como no diálogo de configuración.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notas:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">outras regras de cor de fondo da súa folla de estilo personalizada sobredefinirán a regra, en liña coas regras de CSS habituais,</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">en realidade a regra non se engade ao ficheiro que contén a folla de estilo personalizada; só se insire na copia que Konqueror mantén en memoria. Isto significa que se usa a folla de estilo noutros navegadores, terá que engadirlle manualmente a regra.</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p align="justify">Usar unha cor de fondo personalizada para as páxinas web. Úsase esta cor:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">cando nin a páxina nin unha folla de estilos definen explicitamente a cor de fondo, e</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">antes de cargar unha páxina web.</li></ul><p align="justify">Definir unha cor de fondo predeterminada é útil principalmente se usa unha folla de estilos personalizada que define unha cor de fondo para a páxina (especialmente unha cor escura), para evitar ese instante de fondo branco previo a que se cargue a páxina.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Non almacenar a caché no disco, só en memoria.</p><p>Activar isto fará que a caché se baleire ao saír de Konqueror.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se se marca, desactivar a escolla dunha identificación personalizada e usar a predeterminada.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>A identificación do navegador para usar cando se desactive a identificación personalizada.</p><p>Pode escribila a man ou partir dunha da lista embaixo e cambiala como queira.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>A cor de fondo personalizada para usar para páxinas web.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Isto abrirá os novos separadores no fondo, no canto de no primeiro plano.</p><p>Prema <span style=" font-family:'Fira Code';">Maiús</span> ao abrir unha nova lapela para inverter o comportamento.</p></body></html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
gl: <html>Controla como xestiona Konqueror o subliñado das ligazóns:<br /> <ul><li><b>Activado</b>: Subliña sempre as ligazóns</li> <li><b>Desactivado</b>: Non subliña nunca as ligazóns</li> <li><b>Só ao pasar o rato por riba</b>: Subliña cando o rato está sobre a ligazón</li></ul> <br/><i>Nota: As definicións CSS do sitio pode sobrepor este valor</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
gl: <html>Controla como mostra Konqueror as imaxes animadas: <br /><ul> <li><b>Activadas</b>: Mostra todas as animacións completamente.</li> <li><b>Desactivada</b>: Non mostra nunca as animacións, mostra só a imaxe inicial</li><li><b>Amosar só unha vez</b>: Mostra todas as animacións completamente pero non as repite</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
gl: <html>Determina se Konqueror debe usar pasos suaves no desprazamento polas páxinas HTML, ou pasos enteiros:<br /><ul> <li><b>Sempre</b>: Usar sempre pasos suaves para desprazarse.</li> <li><b>Nunca</b>: Nunha usa pasos suaves, no canto dá pasos enteiros.</li> <li><b>Cando sexa eficiente</b>: Só usa o desprazamento suave en páxinas onde poida acadarse cun consumo moderado dos recursos do sistema.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
gl: <html>Se marca esta opción, Konqueror cargará automaticamente todas as imaxes dunha páxina web. En caso contrario, amosará ocos para as imaxes, e poderá cargalas manualmente premendo o botón de Imaxes.<br />A non ser que teña unha conexión moi lenta á rede, probabelmente quererá marcar esta opción para mellorar a experiencia de navegación.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
gl: <html>Se marca esta opción, Konqueror debuxará un marco arredor das imaxes aínda non cargadas completamente na páxina web.<br />Probabelmente queira marcar esta opción para mellorar a experiencia da navegación, especialmente se ten unha conexión lenta á rede.</html>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
gl: <p>
    Acepta automaticamente os rastros temporais que caducan ao remate da sesión. Os rastros non se almacenarán no disco duro ou dispositivo de almacenamento do seu computador, senón que se han eliminar cando se pechen todas as aplicacións que os estivesen a usar (p. ex. o seu navegador).</p><p><u>Nota:</u> Se marca esta opción sobredefinirá a predeterminada e a política específica do sitio.</p>

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
gl: <p>Marque esta opción se quere informar ao sitio web de que non quere que se faga seguimento dos seus hábitos de navegación.</p>
    <p><strong>Aviso:</strong> esta cabeceira considérase obsoleta, así que é probábel que a maioría das páxinas web a ignoren.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
gl: <p>Esta lista contén os dominios e os servidores para os que definiu unha política específica de JavaScript. Usarase esta política en troques da predeterminada para activar ou desactivar JavaScript nas páxinas enviadas por estes dominios ou servidores.</p><p>Escolla unha política e use os controis da dereita para modificala.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
gl: <p>Esta é a familia do tipo de letra escollido</p>

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
gl: <p>Ao amosar en Konqueror ficheiros de ligazóns de páxinas web, usar sempre unha nova lapela.

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    Activa a compatibilidade con rastros. Normalmente quererá ter a compatibilidade con rastros activada e personalizala para axeitala ás súas necesidades de privacidade.<p>
    Desactivar a compatibilidade con rastros podería impedir navegar moitos sitios web.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    Determina como se han xestionar os rastros recibidos desde unha máquina remota:
    <ul>
    <li><b>Preguntar</b> fará que KDE pida unha confirmación antes de almacenar un rastro.</li>
    <li><b>Aceptar</b> fará que todos os rastros se acepten sen preguntarlle</li>
    <li><b>Aceptar nesta sesión</b> fará que os rastros se acepten pero que caduquen ao rematar a sesión.</li>
    <li><b>Rexeitar</b> fará que se rexeiten todos os rastros que se reciban</li>
    </ul><p>
    <u>NOTA:</u> As políticas específicas de dominio, que se poden definir embaixo, teñen preferencia sobre a política predeterminada.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
gl: <qt>
    Insira o servidor ou dominio ao que quere aplicar esta política, p.ex. <b>www.kde.org</b> ou <b>kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
gl: <qt>
    Lista de sitios nos que definiu unha política de rastros específica. As políticas específicas sobredefinen a política predeterminada no caso destes sitios.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
gl: <qt>
    Rexeita todos os rastros que proveñan dun servidor distinto do servidor da páxina que se estea a ver. Se vostede, por exemplo, visita <b>www.trasno.gal</b> mentres esta opción está activada, só se procesarán os rastros que proveñan de www.trasno.gal. Os demais rastros rexeitaranse automaticamente. Isto reduce as posibilidades de que os servidores recompilen información sobre os seus costumes de navegación.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
gl: <qt>
    Escolla a política desexada:
    <ul><li><b>Aceptar</b>: Permítelle ao sitio definir rastros</li>
    <li><b>Aceptar nesta sesión</b>: Permítelle ao sitio definir rastros, pero han caducarse ao rematar a sesión.</li>
    <li><b>Rexeitar</b>: Rexeita todos os rastros enviados por este sitio</li>
    <li><b>Preguntar</b>: Pide confirmación antes de almacenar un rastro deste sitio</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
gl: <qt>
    Para engadir unha nova política, simplemente prema o botón <b>Engadir…</b> e forneza a información precisa. Para cambiar unha política existente, prema o botón <b>Cambiar…</b> e escolla unha nova política no diálogo. Ao premer o botón <b>Eliminar</b> retiraranse as políticas escollidas revertendo para a política predeterminada nese dominio, mentres que <b>Eliminalo todo</b> retirará todas as políticas específicas de sitio.
    </qt>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
gl: <qt><p>Insira unha expresión a filtrar. Os filtros poden definirse como:<ul><li>Expresións estilo consola, como <tt>http://www.example.com/ads*</tt>. Poden usarse os símbolos <tt>*?[]</tt>.</li><li>Expresións regulares, delimitadas por barras inclinadas («<tt>/</tt>»), como <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Calquera expresión de filtrado pode precederse de «<tt>@@</tt>» para permitir os URL que se correspondan con ela. As expresións de filtrado de URL permitidos teñen prioridade sobre calquera lista negra.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
gl: <qt><p>O formato de exportación de filtro é un ficheiro de texto simple. O ficheiro comeza por unha liña de cabeceira «<tt>[AdBlock]</tt>», logo os filtros van cada un na súa liña.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
gl: <qt><p>O formato de importación de filtro é un ficheiro de texto simple. As liñas en branco, as de comentario que comezan por «<tt>!</tt>» e a de cabeceira «<tt>[AdBlock]</tt>» ignóranse. Calquera outra liña engádese como unha expresión de filtro.

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
gl: <qt>Xa existen unhas directrices para <center><b>%1</b></center>Quere substituílas?</qt>

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
gl: <qt>Expresión de filtro (p.ex. <tt>ttp://www.trasno.gal/kde/*</tt>, <a href="filterhelp">máis información</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
gl: <qt>Hai máis información sobre os formatos de <a href="importhelp">importación</a> e <a href="exporthelp">exportación</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
gl: Amosar unha páxina en branco

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
gl: Amosar a páxina de introdución

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
gl: Amosar os meus marcadores

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
gl: Amosar a miña páxina de inicio

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
gl: Cando se crea unha nova &lapela

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
gl: Específica de &dominio

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
gl: Diversos

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
gl: Fontes

[ctx: @title:tab]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
gl: Follas de estilo

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
gl: Cambiar as directrices dos rastros

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
gl: Cambiar a política de JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
gl: Políticas específicas de dominio

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
gl: Duplicar as directrices

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
gl: Novas directrices de rastros

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
gl: Nova política de JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
gl: Escolla a páxina de inicio

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
gl: Escolla a páxina de inicio

[ctx: @title:window Title of dialog to choose name to given to new User Agent]
en: Choose User Agent name
gl: Escoller un nome de axente

en: A&nimations:
gl: A&nimacións:

en: A&utomatically load images
gl: Cargar &automaticamente as imaxes

en: Above contents
gl: Sobre o contido

en: Accep&t all cookies
gl: &Aceptar todos os rastros

en: Accept
gl: Aceptar

en: Accept &until end of session
gl: Aceptar &nesta sesión

en: Accept all popup window requests.
gl: Aceptar todos os pedidos de xanelas emerxentes.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
gl: Acepta pedidos de xanelas emerxentes só cando as ligazóns fosen activadas premendo co rato ou co teclado.

en: Accept until end of session
gl: Aceptar nesta sesión

en: Activate previously used tab when closing the current tab
gl: Activar o separador usado antes cando se peche o separador actual

en: Add custom background color to stylesheet
gl: Engadir unha cor de fondo personalizada á folla de estilo.

en: Allow
gl: Permitir

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
gl: Permitir que os guións cambien o texto da barra de estado.

en: Allow scripts to change the window position.
gl: Permitir que os guións cambien a posición da xanela.

en: Allow scripts to change the window size.
gl: Permite que os guións cambien o tamaño da xanela.

en: Allow scripts to focus the window.
gl: Permitir que os guións dean foco á xanela.

en: Always display files from web pages in a new tab
gl: Sempre amosar os ficheiros das páxinas web nunha nova lapela.

en: Always duplicate current view
gl: Duplicar sempre a vista actual

en: Ask
gl: Preguntar

en: Ask &for confirmation
gl: Pedir &confirmación

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
gl: Preguntar por un nome e un cartafol cando se engadan marcadores

en: Aspect
gl: Proporción

en: Auto
gl: Automático

en: Automatic Filter
gl: Filtro automático

en: Automatic update interval:
gl: Intervalo de actualización:

en: Automaticall&y accept session cookies
gl: Aceptar automat&icamente os rastros de sesión

en: Bac&kground:
gl: Fo&ndo:

en: Base family:
gl: Base da familia:

en: Base font si&ze:
gl: &Tamaño base da letra:

en: Below contents
gl: Baixo o contido

en: Boo&kmarks
gl: Mar&cadores

en: C&ursive font:
gl: Tipo de letra c&ursivo:

en: Cache &Directory
gl: Cartafol &da caché

en: Chan&ge...
gl: Cam&biar…

en: Choose &selected identification
gl: Escoller a identificación &seleccionada

en: Choose where to display the tabs bar
gl: Escoller onde amosar a barra de separadores.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
gl: Prema este botón para cambiar a política para o servidor ou dominio escollido na lista.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
gl: Prema este botón para eliminar a política para o servidor ou dominio escollido na lista.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
gl: Prema este botón para engadir manualmente unha política específica para un servidor ou dominio.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
gl: Prema este botón para escoller o ficheiro que contén as políticas de JavaScript. Estas políticas fusionaranse coas existentes. As entradas duplicadas ignoraranse.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
gl: Prema este botón para gardar a política de JavaScript nun ficheiro zip. O ficheiro, chamado <b>javascript_policy.tgz</b>, gardarase no lugar que vostede escolla.

en: Closing
gl: Pechando

en: Colors
gl: Cores

en: Configure &Policy...
gl: Configurar a &política…

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
gl: Pedir confirmación cando se peche unha xanela con &múltiplos separadores

en: Content
gl: Contido

en: Cookie Name
gl: Nome do rastro

en: Cus&tom
gl: &Personalizado

en: Custom Page Background
gl: Fondo de páxina personalizado

en: Custom&ize...
gl: &Personalizar…

en: D&elete
gl: &Eliminar

en: De&lete
gl: E&liminar

en: Default Policy
gl: Política predeterminada

en: Default encoding:
gl: Codificación predeterminada:

en: Default web browser engine:
gl: Motor predeterminado do navegador web:

en: Delete A&ll
gl: E&liminalo todo

en: Deny
gl: Denegar

en: Details
gl: Detalles

en: Display online PDF files using WebEngine
gl: Amosar os ficheiros PDF de Internet usando WebEngine

en: Domain
gl: Dominio

en: Domain-Specific JavaScript Policies
gl: Políticas de JavaScript específicas do dominio

en: Domain:
gl: Dominio:

en: Dra&w frame around not completely loaded images
gl: Debu&xar un marco arredor das imaxes non completamente cargadas

en: Du&plicate...
gl: Du&plicar…

en: Duplicate current view only for local files
gl: Duplicar a vista actual só para os ficheiros locais

en: Ena&ble JavaScript globally
gl: Activar Java&Script globalmente

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
gl: Activar a activación da &tecla de acceso con Ctrl

en: Enable coo&kies
gl: Activar os &rastros.

en: Enable filters
gl: Activar os filtros

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
gl: Activar ou desactivar filtros AdBlock. Se escolle esta opción deberíanse definir un conxunto de URL na lista de filtros, de xeito que o bloqueo xurda efecto.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
gl: Activa a execución de guións escritos en ECMA-Script (coñecido como JavaScript) que poden estar contidos en páxinas HTML. Lembre que, como con calquera navegador, activar linguaxes de guión pode supor un problema de seguridade.

en: End of session
gl: Fin da sesión

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
gl: Insira o nome do servidor ou do dominio no que se aplica esta política, p.ex. .kde.org.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
gl: Insira o nome dun servidor (como www.kde.org) ou un dominio, empezando cun punto (como .kde.org ou .org)

en: Existing identifications
gl: Identificacións existentes

en: Expires:
gl: Caduca:

en: Export Filters
gl: Exportar filtros

en: Export...
gl: Exportar…

en: Fantas&y font:
gl: Tipo de letra de &fantasía:

en: Focus window:
gl: Focalizar a xanela:

en: Font &size adjustment for this encoding:
gl: A&xuste do tamaño de tipo de letra para esta codificación:

en: Font Family
gl: Familia do tipo de letra

en: Font Si&ze
gl: &Tamaño do tipo de letra

en: Font Size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Global JavaScript Policies
gl: Políticas globais de JavaScript

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
gl: Aquí pode indicar cantos valores deberá lembrar Konqueror para un campo de formulario.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
gl: Aquí pode definir políticas JavaScript específicas para un servidor ou dominio particular. Para engadir unha nova política, prema o botón <i>Engadir…</i> e indique a información necesaria solicitada polo diálogo. Para cambiar unha política existente, prema o botón <i>Cambiar…</i> e escolla a nova política no diálogo. Premendo o botón <i>Eliminar</i> retirará a política escollida, pasándose a usar a política predeterminada para ese dominio. Os botóns <i>Importar</i> e <i>Exportar</i> permítenlle compartir as súas políticas con outra xente dun xeito sinxelo ao permitirlle gardar e recuperalas dun ficheiro zip.

en: Hide filtered images
gl: Agochar as imaxes filtradas

en: Hide the tab bar when only one tab is open
gl: Agochar a barra de separadores cando só estea aberta unha lapela.

en: Home page:
gl: Páxina de inicio:

en: Host/Domain
gl: Servidor/Dominio

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
gl: Se marca esta opción, Konqueror permitiralle cambiar o título do marcador e escoller un cartafol no que gardalo cando engada un novo marcador.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
gl: Se marca esta opción, Konqueror lembrará os datos que inseriu nos formularios web e proporá eses datos nos campos equivalentes de todos os formularios.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
gl: Se marca esta opción, Konqueror amosará só os marcadores da barra de ferramentas de marcadores marcados para tal fin no editor de marcadores.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
gl: Se marca esta opción, pode ir cara atrás no historial premendo co botón secundario na vista de Konqueror. Para acceder ao menú contextual, prema o botón secundario do rato e móvao.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
gl: Se marca esta opción, pode abrir un URL na selección facendo clic central nunha vista de Konqueror.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
gl: Se desactiva isto, Konqueror parará de interpretar a orde de JavaScript <i>window.open()</i>. Isto é útil se vostede visita regularmente sitios que fan uso extensivo desta orde para as xanelas emerxentes e a publicidade.<br/><br/><b>Nota:</b> Desactivar esta opción podería tamén causar o mal funcionamento de certos sitios que requiren de <i>window.open()</i> para un funcionamento correcto. Use esta funcionalidade con coidado.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
gl: Ignora os intentos dos guións de cambiar o texto da barra de estado. A páxina web <i>pensará</i> que o texto se cambiou pero quedará sen cambios.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
gl: Ignorar os intentos dos guións de cambiar a posición da xanela. A páxina web <i>pensará</i> que se moveu a xanela pero a posición actual non se verá afectada.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
gl: Ignorar os intentos dos guión de cambiar o tamaño da xanela. A páxina web <i>pensará</i> que cambiou o tamaño pero en realidade quedará como estaba.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
gl: Ignora os intentos dos guións de focalizar a xanela. A páxina web <i>pensará</i> que efectivamente se lle concedeu o foco, pero o foco non cambiará.

en: Images
gl: Imaxes

en: Import Filters
gl: Importar filtros

en: Import...
gl: Importar…

en: Insert
gl: Inserir

en: JavaScript policy:
gl: Política de JavaScript:

en: Keep cache in &memory
gl: Manter a caché na &memoria

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
gl: Konqueror nunca amosará texto nun tamaño máis pequeno que este, <br />independentemente de calquera outra indicación.

en: Left of contents
gl: Á esquerda do contido

en: M&iddle click opens URL in selection
gl: Facer clic central do &rato abre o URL na selección

en: M&inimum font size:
gl: Tamaño mí&nimo de letra:

en: Manual Filter
gl: Filtro manual

en: Middle-click on a tab to close it
gl: Facer clic central do rato nun separador pecharao

en: Modify status bar text:
gl: Modificar o texto da barra de estado:

en: Mouse Beha&vior
gl: Comportamento do ra&to

en: Move window:
gl: Mover a xanela:

en: Name
gl: Nome

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
gl: Nome de axente

en: Name:
gl: Nome:

en: New Tab Behavior
gl: Comportamento das novas lapelas

en: O&pen new tabs in the background
gl: A&brir os novos separadores no fondo

en: Offer to save website passwords
gl: Ofrecer gardar os contrasinais do sitio web

en: Only acce&pt cookies from originating server
gl: Aceptar &só os rastros procedentes o servidor orixinario

en: Only on Hover
gl: Só ao pasar o rato por riba

en: Open &links in new tab instead of in new window
gl: Abrir as &ligazóns nun novo separador no canto de nunha nova xanela

en: Open &new tab after current tab
gl: Abrir os &novos separadores despois do actual

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
gl: Abrir como lapela nun Konqueror aberto cando o URL se chame externamente.

en: Open new windows:
gl: Abrir novas xanelas:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
gl: Abrir as xanelas emerxentes nun novo separador no canto de n&unha nova xanela

en: Path:
gl: Ruta:

en: Policy
gl: Política

en: Policy:
gl: Política:

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
gl: Se preme Ctrl mentres ve páxinas web activará as teclas de acceso. Se desmarca esta opción desactivará esta funcionalidade de accesibilidade (debe reiniciar Konqueror que os cambios xurdan efecto).

en: Preview
gl: Vista previa

en: Prompt every time a popup window is requested.
gl: Preguntar cada vez que se solicite unha xanela emerxente.

en: Re&ject all cookies
gl: Re&xeitar todos os rastros

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Reject all popup window requests.
gl: Rexeitar todos os pedidos de xanelas emerxentes.

en: Remove
gl: Retirar

en: Replace
gl: Substituír

en: Resize window:
gl: Cambiar o tamaño da xanela:

en: Right click goes &back in history
gl: Facer clic dereito vai &cara atrás no historial

en: Right of contents
gl: Á dereita do contido

en: S&erif font:
gl: Tipo de letra S&erif:

en: S&mooth scrolling:
gl: Desprazamento &suave:

en: S&tandard font:
gl: Tipo de letra es&tándar:

en: Sa&ns serif font:
gl: Tipo de letra sa&ns serif:

en: Search
gl: Buscar

en: Search interactively for domains
gl: Buscar interactivamente dominios.

en: Search interactively for domains and hosts
gl: Buscar interactivamente dominios e servidores.

en: Search...
gl: Buscar…

en: Search:
gl: Buscar:

en: Secure:
gl: Seguro:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
gl: Escolla unha política de JavaScript para o servidor ou dominio de riba.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
gl: Escolla a codificación predeterminada; xeralmente, iralle ben con «Usar a codificación do idioma», e non debería precisar cambiala.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
gl: Enviar a cabeceira DNT para indicarse aos sitios web que non quere rastrexarse

en: Show Only Once
gl: Amosar só unha vez

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
gl: Amosar só os marcadores sinalados na barra de ferramentas de marcadores

en: Site
gl: Sitio

en: Site Policy
gl: Política do sitio

en: Site name:
gl: Nome do sitio:

en: Smart
gl: Intelixente

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
gl: Algúns sitios web cambian o texto da súa barra de estado coa opción <i>window.status</i> ou <i>window.defaultStatus</i>, facendo a veces que non se amose o URL real das ligazóns. Esta opción indica o xeito de xestionar eses intentos.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
gl: Algúns sitios web cambian a posición da xanela usando <i>window.moveBy()</i> ou <i>window.moveTo()</i>. Esta opción especifica o tratamento destes intentos.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
gl: Algúns sitios web cambian o tamaño da xanela usando <i>window.resizeBy()</i> ou <i>window.resizeTo()</i>. Esta opción especifica o tratamento destes intentos.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
gl: Algúns sitios web focalizan a súa xanela de navegador usando <i>window.focus()</i>. Isto trae aparellado que a xanela sexa normalmente movida ao primeiro plano interrompendo calquera acción que o usuario estivera a realizar nese momento. Esta opción indica o xeito de xestionar eses intentos.

en: Stylesheets
gl: Follas de estilo

en: Suppress background images
gl: Suprimir as imaxes de fondo

en: Tab bar position
gl: Posición da barra de separadores

en: Tabs Behavior
gl: Comportamento das lapelas

en: The custom directory to store cache
gl: O cartafol personalizado para almacenar a caché.

en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
gl: O espazo máximo en disco ou memoria que pode usar a caché. Cando se acada este límite, as páxinas anteriores retiraranse para facer espazo para novas.

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
gl: Inserir a páxina de inicio personalizada

[ctx: The user gave a custom user agent string an empty or duplicate name]
en: Invalid user agent names:
gl: Nomes de axente non válidos:

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
gl: Este é o URL da páxina web que Konqueror amosará ao iniciar.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
gl: Este é o URL da páxina web que Konqueror abrirá cando prema o botón «Inicio».

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
gl: Este é o tipo de letra co que se amosa o texto de anchura fixa (non proporcional).

en: This is the font used to display normal text in a web page.
gl: Este é o tipo de letra co que se amosa o texto normal nunha páxina web.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
gl: Este é o tipo de letra co que se amosa o texto marcado como fantasía.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
gl: Este é o tipo de letra co que se amosa o texto marcado como cursivo.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
gl: Este é o tipo de letra co que se amosa o texto marcado como sans-serif.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
gl: Este é o tipo de letra co que se amosa o texto marcado como serif.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
gl: Esta é a lista de filtros URL que se aplicarán a todas as imaxes e obxectos multimedia.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
gl: Este é o tamaño de tipo de letra relativo que usa Konqueror para amosar os sitios web.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
gl: Preguntaráselle se quere realmente pechar unha xanela cando teña múltiplos separadores abertos nela.

en: This will display close buttons inside each tab.
gl: Isto amosará o botón de pechar dentro de cada separador.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
gl: Isto amosará a barra de separadores só se hai dúas ou máis lapelas. En caso contrario, amosarase sempre.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
gl: Isto abrirá un novo separador no canto dunha nova xanela en varios casos, tales como escoller unha ligazón ou un cartafol co botón central do rato.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
gl: Isto abrirá un novo separador desde unha páxina despois do separador actual, no canto de despois do último separador.

en: U&se accessibility stylesheet
gl: Usar unha folla de estilo de &accesibilidade

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
gl: Desmarque esta caixa para amosar os ficheiros PDF de Internet segundo a configuración do sistema

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
gl: Desmarque esta opción para que non se lle pregunte se gardar os contrasinais dos sitios web

en: Und&erline links:
gl: &Subliñar as ligazóns:

en: Update
gl: Actualizar

en: Us&e default stylesheet
gl: Usar a folla de estilo &predeterminada

en: Usage
gl: Uso

en: Use &default identification
gl: Usar a identificación pre&determinada

en: Use &user-defined stylesheet
gl: Usar unha folla de estilo definida polo &usuario

en: Use Global
gl: Usar a global

en: Use Language Encoding
gl: Usar a codificación do idioma

en: Use a custom directory to keep the cache
gl: Usar un cartafol automático para manter a caché.

en: Use custom &background color
gl: Usar unha cor de &fondo personalizada.

en: Use global
gl: Usar a global

en: Use same color for all text
gl: Usar a mesma cor para todo o texto

en: Use same family for all text
gl: Usar a mesma familia para todos os textos

en: Use setting from global policy.
gl: Usar a opción da política global.

en: Value:
gl: Valor:

en: When Efficient
gl: Cando sexa eficiente

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
gl: Se marca esta opción o separador usado ou aberto antes ha activarse cando peche o separador activo no canto de activar o da dereita.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
gl: Se activa esta opción as imaxes bloqueadas retiraranse completamente da páxina, doutro xeito usarase unha imaxe de substitución para o bloqueo.

en: When splitting a view
gl: Ao dividir unha vista

en: When starting up, restore state from last time
gl: Ao iniciar, restaurar o estado anterior

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
gl: Cando prema un URL noutro programa de KDE ou chame a kfmclient para abrir un URL, buscarase no escritorio actual unha xanela non minimizada de Konqueror e, se a atopa, abrirase o URL nun novo separador dentro dela. En caso contrario, abrirase unha xanela de Konqueror co URL solicitado.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
gl: Se preme co botón central ou coa roda do rato nun separador, pecharao.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
gl: Indica se as xanelas emerxentes de JavaScript deben abrirse nun novo separador ou nunha nova xanela.

en: Yes
gl: Si

en: You must first enter a domain name.
gl: Primeiro ten que inserir un nome de dominio.

en: You must first select a policy to be changed.
gl: Primeiro ten que escoller unha política para cambiar.

en: You must first select a policy to delete.
gl: Primeiro ten que escoller unha política para eliminala.

[ctx: animations]
en: Disabled
gl: Desactivadas

[ctx: animations]
en: Enabled
gl: Activadas

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
gl: Sempre

[ctx: soft scrolling]
en: Never
gl: Nunca

en: there are multiple templates with the same name
gl: hai varios modelos co mesmo nome

en: there are templates with empty names
gl: hai modelos con nomes baleiros

[ctx: underline]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: underline]
en: Enabled
gl: Activado
