kcmaccess - en to gl translation catalogue (164 entries)

en: %1 min | %1 min
gl[0]: %1 minuto
gl[1]: %1 minutos

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
gl: Configurar as notificacións…

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
gl: Configurar os atallos…

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
gl: &Iniciar a configuración do lector de pantalla Orca…

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
gl: Instáleo, e a continuación peche e reabra esta xanela.

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
gl: O lector de pantalla Orca non está instalado.

[ctx: @info:tooltip]
en: For a key to be accepted, it has to be held until the set amount of time. Useful if you accidentally type more than one key at a time or have difficulty pressing the key you want the first time.
gl: Para que se acepte unha tecla hai que premela unha cantidade de tempo definida. É útil se teclea accidentalmente máis dunha tecla de cada vez ou lle resulta difícil premer a tecla que quere á primeira.

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore rapid, repeated keypresses of the same key. Useful if you have hand tremors that cause you to press a key multiple times when you only intend to press once.
gl: Ignorar premas rápidas e repetidas dunha mesma tecla. É útil se ten tremores nas mans que fan que prema unha tecla varias veces cando só quere premela unha vez.

[ctx: @info:tooltip]
en: Modifier keys like Ctrl, Shift, Alt, and the Meta/Super/Windows key act as though they “stick in place” and no longer need to be held down when typing a keyboard shortcut.
gl: As teclas modificadoras como Ctrl, Maiús, Alt e Meta/Súper/Windows actúan como se se mantivesen premidas e xa non ten que mantelas premidas para usar un atallo de teclado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing a modifier key twice will keep it in active state until pressed again.
gl: Prema unha tecla modificador dúas veces para mantela no estado activo ata volvela premer.

[ctx: @info:tooltip]
en: The locking keys are Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock.
gl: As teclas de bloqueo son Bloq Maiús, Bloq Num e Bloq Despr.

[ctx: @info:tooltip]
en: The numpad key <shortcut>5</shortcut> functions as a mouse click. The keys <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>, and <shortcut>8</shortcut> allow for cardinal movement (down, left, right, and up). The keys <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>, and <shortcut>9</shortcut> allow for diagonal movement.
gl: A tecla <shortcut>5</shortcut> do teclado numérico funciona como clic do rato. As teclas <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut> e <shortcut>8</shortcut> permiten movemento cardinal (abaixo, esquerda, dereita e arriba). As teclas <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut> e <shortcut>9</shortcut> permiten movemento diagonal.

[ctx: @info:tooltip, indicates feature unavailable on X11]
en: Zoom scroll gestures are only available on Wayland.
gl: Os acenos de desprazamento de ampliación só están dispoñíbeis en Wayland.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
gl: Centrada

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled
gl: Desactivada

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Keep
gl: Manter

[ctx: @item:inlistbox]
en: Proportional
gl: Proporcional

[ctx: @item:inlistbox]
en: Push
gl: Puxar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scale
gl: Escala

[ctx: @label]
en: Color blindness correction:
gl: Corrección de daltonismo:

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
gl: Prema Maiús 8 segundos para activar as teclas lentas.

[ctx: @label]
en: Intensity:
gl: Intensidade:

[ctx: @label]
en: Invert:
gl: Inverter:

[ctx: @label]
en: Mode:
gl: Modo:

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
gl: Prema Maiús 5 veces para activar as teclas pegañentas.

[ctx: @label]
en: Scroll gesture modifier keys:
gl: Teclas modificadoras de aceno de desprazamento:

[ctx: @label]
en: Shake cursor to find it:
gl: Axitar o cursor para atopalo:

[ctx: @label Cursor magnification level]
en: Magnification:
gl: Ampliación:

[ctx: @label Hint for invert effect enable button]
en: Use shortcuts to toggle inverting display and window colors
gl: Usar atallos para conmutar a inversión das cores de pantalla e xanela.

[ctx: @label Hint for scroll gestures]
en: Scroll while modifier keys are pressed to zoom
gl: Desprace mentres preme as teclas modificadoras para ampliar.

[ctx: @label Hint for zoom/magnify effect usage]
en: Use shortcuts to control zoom
gl: Use atallos para controlar a ampliación.

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
gl: Alta

[ctx: @label Large cursor size]
en: Large
gl: Grande

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
gl: Baixa

[ctx: @label, followed by 'full screen' or 'magnify region']
en: Zoom:
gl: Ampliación:

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse pointer:
gl: Punteiro do rato:

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse tracking:
gl: Seguimento do rato:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
gl: Atraso da aceleración:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
gl: Tempo de aceleración:

[ctx: @label:spinbox]
en: Height:
gl: Altura:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
gl: Velocidade máxima:

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
gl: Aceleración do punteiro:

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
gl: Intervalo de repetición:

[ctx: @label:spinbox]
en: Show pixel grid at zoom level:
gl: Amosar a grade de píxeles no seguinte nivel de ampliación:

[ctx: @label:spinbox]
en: Width:
gl: Anchura:

[ctx: @label:spinbox]
en: Zoom factor:
gl: Factor de aumento:

[ctx: @option]
en: Deuteranopia (green weak)
gl: Deuteranopía (insensibilidade ao verde)

[ctx: @option]
en: Protanopia (red weak)
gl: Protanopia (insensibilidade ao vermello)

[ctx: @option]
en: Tritanopia (blue-yellow)
gl: Tritanopia (azul e amarelo)

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: @option check, Enable invert effect]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: @option check, Enable shake cursor effect]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
gl: Atallos de activación:

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
gl: Desactivar as teclas pegañentas e lentas tras:

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
gl: Activar o lector de pantalla.

[ctx: @option:check]
en: Enable focus tracking
gl: Activar o seguimento do foco.

[ctx: @option:check]
en: Enable text caret tracking
gl: Activar o seguimento do cursor de texto.

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
gl: Bloquear as teclas pegañentas

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
gl: Facer soar a badalada do sistema cando se usen teclas de bloqueo.

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
gl: Amosar unha notificación cando se usen teclas modificadoras ou de bloqueo.

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
gl: Teclas pegañentas:

[ctx: @option:check]
en: Use number pad to move cursor:
gl: Usar o teclado numérico para mover o cursor:

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
gl: Retroalimentación:

[ctx: @option:check, disable zoom/magnify effect]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: @option:check, enable magnify effect, following 'Zoom:']
en: Magnify region
gl: Ampliar a rexión

[ctx: @option:check, enable zoom effect, following 'Zoom:']
en: Full screen
gl: Pantalla completa

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
gl: Chiscar a pantalla

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
gl: Inverter as cores da pantalla

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
gl: Badalada do sistema

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Zoom & Magnifier
gl: Ampliación e lupa

[ctx: @title Category name in sidebar, for inverting screen colors]
en: Invert
gl: Inverter

en: Activation Shortcuts
gl: Atallos de activación

en: Ask for Confirmation for a gesture
gl: Pedir confirmación de aceno

en: Audible bell:
gl: Badalada audíbel:

en: Beep if a bounce key event is rejected
gl: Emitir un son se se rexeita un evento de tecla rexeitada temporalmente

en: Beep on a rejected keypress
gl: Emitir un son nunha prema de tecla rexeitada

en: Beep on a slow keypress
gl: Emitir un son nunha prema de tecla lenta

en: Beep on a sticky key press
gl: Emitir un son ao premer as teclas pegañentas

en: Beep on an accepted keypress
gl: Emitir un son nunha prema de tecla aceptada

en: Blue
gl: Azul

en: Bounce Keys
gl: Teclas rexeitadas temporalmente

[ctx: Bounce keys delay]
en: Delay:
gl: Atraso:

[ctx: Bounce keys enable]
en: Enable
gl: Activar

en: Bounce keys:
gl: Teclas rexeitadas temporalmente:

en: Button search audio file
gl: Botón para buscar o ficheiro de son

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
gl: Cor

en: Configure Notifications…
gl: Configurar as notificacións…

en: Confirm access to the Keyboard
gl: Confirmar o acceso ao teclado

[ctx: Correction for color blindness]
en: Color Blindness Correction
gl: Corrección de daltonismo

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
gl: Non foi posíbel definir gsettings para Orca: «%1» fallou.

en: Customize system bell
gl: Personalizar a badalada do sistema

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
gl: Son personalizado:

en: Delay for the key press
gl: Atraso da prema de tecla

en: Delay for the mouse movement
gl: Atraso do movemento de rato

en: Delay for timeout
gl: Atrasar durante un tempo fixo

en: Disable when two keys are held down
gl: Desactivar cando se manteñan premidas dúas teclas

en: Display a confirmation dialog
gl: Amosar un diálogo de confirmación

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
gl: Duración:

en: Enable Screen Reader
gl: Activar o lector de pantalla

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: Enable slow keys]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: Enable visual bell]
en: Enable
gl: Activar

en: Error: Could not launch "orca --setup"
gl: Erro: non se puido iniciar «orca --setup».

en: Green
gl: Verde

en: Invert the system colors on the bell
gl: Inverter as cores do sistema na badalada

en: Lock the sticky keys
gl: Bloquear as teclas pegañentas

en: Magnification
gl: Ampliación

en: Maximum Velocity
gl: Velocidade máxima

en: Mouse Key Curve
gl: Curva de tecla de rato

en: Move Down
gl: Baixar

en: Move Left
gl: Mover á esquerda

en: Move Mouse to Center
gl: Mover o rato ao centro

en: Move Mouse to Focus
gl: Mover o rato ao foco

en: Move Right
gl: Mover á dereita

en: Move Up
gl: Subir

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
gl: Ficheiros de son ogg, oga e wav (*.ogg *.oga *.wav)

en: Notify when a keyboard modifier is pressed
gl: Notificar cando se prema o modificador de teclado

en: Please choose an audio file
gl: Escolla un ficheiro de son

en: Purple
gl: Púrpura

en: Red
gl: Vermello

en: Repetition interval for the mouse movement
gl: Intervalo de repetición do movemento de rato

en: Ring system bell when modifier keys are used
gl: Facer soar a badalada do sistema cando se usen teclas modificadoras

en: Ring system bell when rejected
gl: Facer soar a badalada do sistema cando se rexeite

en: Ring system bell:
gl: Facer soar a badalada do sistema:

en: Ring the system bell
gl: Facer soar a badalada do sistema

en: Search audio file for the system bell
gl: Buscar o ficheiro de son para a badalada do sistema

[ctx: Shake cursor to find it]
en: Shake Cursor
gl: Axitar o cursor

en: Show a notification
gl: Amosar unha notificación

[ctx: Slow keys Delay]
en: Delay:
gl: Atraso:

en: Slow keys:
gl: Teclas lentas:

en: Sound file for the Bell
gl: Ficheiro de son da badalada

[ctx: System Modifier Keys]
en: Modifier Keys
gl: Teclas modificadoras

[ctx: System keyboard filters]
en: Keyboard Filters
gl: Filtros de teclado

[ctx: System mouse navigation]
en: Mouse Navigation
gl: Navegación co rato

[ctx: System mouse navigation]
en: Screen Reader
gl: Lector de pantalla

en: Time to hit maximum velocity
gl: Tempo para acadar a velocidade máxima

en: Toggle Invert Effect
gl: Conmutar o efecto de inversión

en: Toggle Invert Effect on Window
gl: Conmutar o efecto de inversión na xanela

en: Toggle keys beep
gl: Son de alternancia de teclas

en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
gl: Desactivar as teclas pegañentas cando se preman á vez dúas teclas

en: Use Gestures
gl: Usar acenos

en: Use System Bell
gl: Usar a badalada do &sistema

en: Use a beep for access
gl: Usar un son para o acceso

en: Use a delay for bouncing
gl: Usar un atraso para rexeitar temporalmente

en: Use a timeout delay
gl: Usar un atraso de tempo fixo

en: Use a visual bell instead of a sound
gl: Usar unha badalada visual en vez dun son

en: Use keys to control the mouse
gl: Usar teclas para controlar o rato

en: Use slow keypresses
gl: Usar premas de tecla lentas

en: Use sticky Keys
gl: Usar teclas pegañentas

[ctx: Use system bell when a key is accepted]
en: when any key is &accepted
gl: cando se &acepte calquera tecla

[ctx: Use system bell when a key is pressed]
en: when any key is &pressed
gl: cando se &preme calquera tecla

[ctx: Use system bell when a key is rejected]
en: when any key is &rejected
gl: cando se &rexeite calquera tecla

en: Visual bell:
gl: Badalada visual:

en: When a shortcut is used:
gl: Cando se use un atallo:

en: Whether Colorblindness Correction is enabled
gl: Se a opción de «corrección de daltonismo» está activada.

en: Whether Shake Cursor is enabled
gl: Se a opción de «axitar o cursor» está activada.

en: Whether the Invert effect is enabled
gl: Se o efecto de inversión está activado.

en: Whether the Magnifier effect is enabled
gl: Se o efecto de lupa está activado.

en: Whether the Zoom effect is enabled
gl: Se o efecto de ampliación está activado.

[ctx: short for minute(s)]
en: min | min
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos
