apt 3.1.4 - en to ga translation catalogue (298 entries)

en: %c%s... Done
ga: %c%s... Déanta

en: %c%s... Error!
ga: %c%s... Earráid!

en: %lid %lih %limin %lis
ga: %lil %liu %linóim %lis

en: %lih %limin %lis
ga: %liu %linóim %lis

en: %limin %lis
ga: %linóim %lis

en: %s: Credentials for %s match, but the protocol is not encrypted. Annotate with %s:// to use.
ga: %s: Meaitseálann dhintiúir do %s, ach níl an prótacal criptithe. Déan anótáil le %s:// le húsáid.

en: %s: The special 'Pin-Priority: %s' can only be used for 'Package: *' records
ga: %s: Ní féidir an 'Pin-Tosaíocht: %s' speisialta a úsáid ach le haghaidh taifid 'Pacáiste: *'

en: %s: Value %s is outside the range of valid pin priorities (%d to %d)
ga: %s: Tá luach %s lasmuigh den raon tosaíochtaí bioráin bailí (%d go %d)

en: An error occurred during the signature verification. The repository is not updated and the previous index files will be used. OpenPGP signature verification failed: %s: %s
ga: Tharla earráid le linn an fhíoraithe sínithe. Ní dhéantar an stór a nuashonrú agus úsáidfear na comhaid innéacs roimhe seo. Theip ar fhíorú sínithe OpenPGP: %s: %s

en: Archive is too short
ga: Tá an chartlann ró-ghearr

en: Archives directory %s is missing.
ga: Tá eolaire cartlainne %s ar iarraidh.

en: Audit:
ga: Iniúchadh:

en: Be aware that removing the lock file is not a solution and may break your system.
ga: Bí ar an eolas nach réiteach é an comhad glas a bhaint agus go bhféadfadh sé do chóras a bhriseadh.

en: Breaks
ga: Briseann

en: Building dependency tree
ga: Crann spleáchais a thógáil

en: Cache has an incompatible versioning system
ga: Tá córas leaganacha neamh-chomhoiriúnach ag an taisce

en: Calculating upgrade
ga: Ag ríomh an uasghrádaithe

en: Can not write log (%s)
ga: Ní féidir logáil a scríobh (%s)

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
ga: Ní féidir foinse a aimsiú chun leagan '%s' de '%s' a íoslódáil

en: Can't find authentication record for: %s
ga: Ní féidir taifead fíordheimhnithe a fháil do: %s

en: Can't mmap an empty file
ga: Ní féidir comhad folamh a mmap

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
ga: Ní féidir leagan iarrthóra a roghnú ó phacáiste %s mar níl aon iarrthóir aige

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
ga: Ní féidir leagan suiteáilte ná an iarrthóir a roghnú ó phacáiste '%s' mar níl ceachtar acu ann

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
ga: Ní féidir leagan suiteáilte a roghnú ó phacáiste %s toisc nach bhfuil sé suiteáilte

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
ga: Ní féidir an leagan is nua a roghnú ón bpacáiste '%s' toisc go bhfuil sé fíorúil amháin

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
ga: Ní féidir leaganacha a roghnú ón bpacáiste '%s' toisc go bhfuil sé fíorúil go hiomlán

en: Candidate versions
ga: Leaganacha iarrthóra

en: Cannot convert %s to integer: out of range
ga: Ní féidir %s a thiontú go sláimhir: lasmuigh den raon

en: Cannot find a configured compressor for '%s'
ga: Ní féidir comhbhrúiteoir cumraithe a aimsiú do '%s'

en: Cannot find history files: %s
ga: Ní féidir comhaid staire a aimsiú: %s

en: Changelog unavailable for %s=%s
ga: Changelog ar fáil le haghaidh %s=%s

en: Clean of %s is not supported
ga: Ní thacaítear le glan de %s

en: Clearsigned file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
ga: Níl an comhad Clearsigned bailí, fuair sé '%s' (an bhfuil fíordheimhniú ag teastáil ón líonra?)

en: Command line option %s is not boolean
ga: Níl an rogha líne ordaithe %s boolean

en: Command line option %s is not understood in combination with the other options
ga: Ní thuigtear an rogha líne ordaithe %s i gcomhar leis na roghanna eile

en: Command line option '%c' [from %s] is not understood in combination with the other options.
ga: Ní thuigtear an rogha líne ordaithe '%c' [ó %s] i gcomhar leis na roghanna eile.

en: Completely removed %s
ga: Bainte go hiomlán %s

en: Completely removing %s
ga: Ag baint %s go hiomlán

en: Configuring %s
ga: Ag cumrú %s

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
ga: Dáileadh contrártha: %s (bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s)

en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s
ga: Socraítear luachanna contrártha do rogha %s maidir le foinse %s %s

en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s: %s != %s
ga: Luachanna contrártha socraithe don rogha %s maidir le foinse %s %s: %s != %s

en: Conflicts
ga: Coimhlintí

en: Copying package lists...
ga: Ag cóipeáil liostaí pacáiste...

en: Corrupted archive
ga: Cartlann truaillithe

en: Could not close file: %s
ga: Níorbh fhéidir an comhad a dhúnadh: %s

en: Could not configure '%s'.
ga: Níor féidir '%s' a chumrú.

en: Could not get lock %s
ga: Ní fhéadfaí glasáil %s a fháil

en: Could not get lock %s. It is held by process %d
ga: Ní fhéadfaí glasáil %s a fháil. Tá sé á choinneáil ag an bpróiseas %d

en: Could not get lock %s. It is held by process %d (%s)
ga: Ní fhéadfaí glasáil %s a fháil. Tá sé á choinneáil ag an bpróiseas %d (%s)

en: Could not open file %s
ga: Ní fhéadfaí comhad %s a oscailt

en: Could not open file '%s'
ga: Ní raibh an comhad '%s' a oscailt

en: Could not open file descriptor %d
ga: Ní fhéadfaí tuairiscí comhad %d a oscailt

en: Could not open file: %s
ga: Níorbh fhéidir an comhad a oscailt: %s

en: Could not open lock file %s
ga: Ní fhéadfaí comhad glasála %s a oscailt

en: Could not parse file: %s
ga: Níorbh fhéidir an comhad a pharsáil: %s

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
ga: Níorbh fhéidir cumraíocht láithreach a dhéanamh ar '%s'. Féach ar man 5 apt.conf faoi APT::Immediate-Configure le haghaidh tuilleadh sonraí. (%d)

en: Could not read meta data from %s
ga: Níorbh fhéidir meiteashonraí a léamh ó %s

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
ga: Níorbh fhéidir tuairisceoir comhaid %i a dhúbailt

en: Couldn't find any package by glob '%s'
ga: Níorbh fhéidir aon phacáiste a aimsiú le glob '%s'

en: Couldn't find any package by regex '%s'
ga: Níorbh fhéidir aon phacáiste a aimsiú le regex '%s'

en: Couldn't find task '%s'
ga: Níorbh fhéidir tasc '%s' a aimsiú

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
ga: Níorbh fhéidir mmap de %llu beart a dhéanamh

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
ga: Níorbh fhéidir mmap de %lu beart a dhéanamh

en: Data from such a repository can't be authenticated and is therefore potentially dangerous to use.
ga: Ní féidir sonraí ó stór den sórt sin a fhíordheimhniú agus dá bhrí sin d'fhéadfadh siad a bheith contúirteach a úsáid.

en: Debug:
ga: Dífhabhtú:

en: Dependency generation
ga: Gineadh spleáchais

en: Depends
ga: Réamh-braitheann

en: Did not understand pin type %s
ga: Níor thuig mé cineál bioráin %s

en: Directory '%s' missing
ga: Eolaire '%s' ar iarraidh

en: Download is performed unsandboxed as root as file '%s' couldn't be accessed by user '%s'.
ga: Déantar íoslódáil gan gaineamh mar fhréamh mar nach bhféadfadh an t-úsáideoir '%s' rochtain a fháil ar chomhad '%s'.

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
ga: Bhí spás ídithe ag Dynamic MMap. Méadaigh méid APT::Cache-Start le do thoil. Luach reatha: %lu. (man 5 apt.conf)

en: Empty package cache
ga: Taisce pacáiste folamh

en: Enhances
ga: Feabhsaíonn

en: Error occurred while processing %s (%s%d)
ga: Tharla earráid agus %s (%s%d) á phróiseáil

en: Error reading archive member header
ga: Earráid ag léamh ceanntásc comhalta

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
ga: Earráid, pkgProblemResolver::Resolve bristeacha ginte, d'fhéadfadh sé seo a bheith mar thoradh ar phacáistí atá ar coinneáil.

en: Error:
ga: Earráid:

en: Execute external planner
ga: Pleanálaí seachtrach a chur i gcrích

en: Execute external solver
ga: Réiteoir seachtrach a fhorghníomhú

en: External planner failed without a proper error message
ga: Theip ar phleanálaí seachtrach gan teachtaireacht earráide

en: External solver failed without a proper error message
ga: Theip ar réiteach seachtrach gan teachtaireacht earráide ceart

en: Failed to close file %s
ga: Theip ar an gcomhad %s a dhúnadh

en: Failed to create subprocess IPC
ga: Theip ar IPC fophróisis a chruthú

en: Failed to exec compressor
ga: Theip ar an gcomhbhrúiteoir a execáil

en: Failed to fetch %s  %s
ga: Theip ar %s  %s a fháil

en: Failed to open StateFile %s
ga: Theip ar StatFile %s a oscailt

en: Failed to read the archive headers
ga: Theip ar cheanntásca na cartlainne a léamh

en: Failed to readlink %s
ga: Theip ar an nasc %s a léamh

en: Failed to stat %s
ga: Theip ar statáil %s

en: Failed to stat the cdrom
ga: Theip ar an cdrom a statáil

en: Failed to truncate file
ga: Theip ar an gcomhad a theascadh

en: Failed to write file %s
ga: Theip ar chomhad %s a scríobh

en: Failed to write temporary StateFile %s
ga: Theip ar scríobh StateFile sealadach %s

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
ga: Fuarthas innéacsanna pacáiste %zu, innéacsanna foinse %zu, innéacsanna aistriúcháin %zu agus sínithe %zu

en: Found label '%s'
ga: Lipéad aimsithe '%s'

en: Hash Sum mismatch
ga: Neamhréir Suim Hais

en: Hash mismatch for: %s
ga: Neamhréir hais do: %s

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
ga: Ní raibh mé in ann comhad a aimsiú don phacáiste %s. B’fhéidir go gciallódh sé seo go gcaithfidh tú an pacáiste seo a shocrú de láimh. (mar gheall ar áirse atá ar iarraidh)

en: IO Error saving source cache
ga: Earráid IO agus an taisce foinse á shábháil

en: Identifying...
ga: Á aithint...

en: If you meant to use Tor remember to use %s instead of %s.
ga: Má bhí sé i gceist agat Tor a úsáid cuimhnigh %s a úsáid in ionad %s.

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
ga: Neamhaird a dhéanamh ar '%s' san eolaire '%s' toisc nach comhad rialta é

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
ga: Neamhaird a dhéanamh ar chomhad '%s' san eolaire '%s' toisc go bhfuil síneadh ainm comhaid neamhbhailí aige

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
ga: Neamhaird a dhéanamh ar chomhad '%s' san eolaire '%s' mar níl aon síneadh ainm comhaid aige

en: Index file type '%s' is not supported
ga: Ní thacaítear le cineál comhad innéacs '%s'

en: Installed %s
ga: Suiteáilte %s

en: Installing %s
ga: Ag suiteáil %s

en: Insufficient information available to perform this download securely
ga: Gan dóthain faisnéise ar fáil chun an íoslódáil seo a dhéanamh go slán

en: Internal error, could not locate member %s
ga: Earráid inmheánach, ní fhéadfaí ball %s a aimsiú

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
ga: Iontráil '%s' neamhbhailí i gcomhad Scaoilte %s

en: Invalid archive member header
ga: Ceanntásc ball cartlainne neamhbhailí

en: Invalid archive signature
ga: Síniú cartlainne neamhbhailí

en: Invalid file format
ga: Formáid comhaid neamhbhailí

en: Invalid operation %s
ga: Oibríocht bhailí %s

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
ga: Taifead neamhbhailí sa chomhad roghanna %s, gan ceanntásc Pacáiste

en: Invalid value set for option %s regarding source %s %s (%s)
ga: Luach neamhbhailí socraithe do rogha %s maidir le foinse %s %s (%s)

en: Is /dev/pts mounted?
ga: An bhfuil /dev/pts suite?

en: Is the package %s installed?
ga: An bhfuil an pacáiste %s suiteáilte?

en: List directory %s is missing.
ga: Tá eolaire liosta %s ar iarraidh.

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
ga: Ní féidir liosta na gcomhaid a chruthú mar ní eolaire é '%s'

en: Malformed entry %u in %s file %s (%s)
ga: Iontráil mhífhoirmithe %u i gcomhad %s %s (%s)

en: Malformed line %u in source list %s (type)
ga: Líne mhífhoirmithe %u sa liosta foinse %s (cineál)

en: Malformed stanza %u in source list %s (type)
ga: Véarsa mífhoirmithe %u i liosta foinse %s (cineál)

en: Method %s did not start correctly
ga: Níor thosaigh modh %s i gceart

en: More information about this can be found online in the Release notes at: %s
ga: Is féidir tuilleadh faisnéise faoi seo a fháil ar líne sna nótaí Scaoileadh ag: %s

en: Mounting CD-ROM...
ga: CD-ROM á ghléasadh...

en: No Hash entry in Release file %s
ga: Níl aon iontráil Hash i gcomhad Release %s

en: No Hash entry in Release file %s which is considered strong enough for security purposes
ga: Níl aon iontráil Hash i gcomhad Release %s a mheastar go láidir go leor chun críocha slándála

en: No apport report written because MaxReports is reached already
ga: Níor scríobhadh tuarascáil chomhaontaithe mar go bhfuil MaxReports bainte amach cheana féin

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
ga: Níor scríobhadh tuarascáil chomhaontaithe mar léiríonn an teachtaireacht earráide go bhfuil an diosca lán

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
ga: Níor scríobhadh tuarascáil chomhaontaithe mar léiríonn an teachtaireacht earráide earráid dpkg I/O

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
ga: Níor scríobhadh tuarascáil chomhaontaithe mar léiríonn an teachtaireacht earráide earráid easpa cuimhne

en: No apport report written because the error message indicates an issue on the local system
ga: Níor scríobhadh tuarascáil chomhaontaithe mar go léiríonn an teachtaireacht earráide fadhb ar an gcóras áitiúil

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
ga: Níor scríobhadh tuarascáil chomhaontaithe mar léiríonn an teachtaireacht earráide gur earráid leantach í ó theip roimhe seo.

en: No priority (or zero) specified for pin
ga: Níl aon tosaíocht (nó nialas) sonraithe le haghaidh bioráin

en: No sandbox user '%s' on the system, can not drop privileges
ga: Níl aon úsáideoir bosca gainimh '%s' ar an gcóras, ní féidir le pribhléidí a scaoileadh

en: No sections in Release file %s
ga: Níl aon rannáin i gcomhad scaoilte %s

en: Not locked
ga: Níl faoi ghlas

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
ga: Gan úsáid glasáil le haghaidh comhad glasála %s atá suite ar nfs

en: Not using locking for read only lock file %s
ga: Gan úsáid glasáil le haghaidh comhad glasála %s amháin a léamh

en: Notice:
ga: Fógra:

en: Noting disappearance of %s
ga: Ag tabhairt faoi deara imeacht %s

en: Obsoletes
ga: As feidhm

en: OpenPGP signature verification failed: %s: %s
ga: Theip ar fhíorú sínithe OpenPGP: %s: %s

en: Operation was interrupted before it could finish
ga: Cuireadh isteach ar oibríocht sula bhféadfadh sé críochnú

en: Option %s requires an argument.
ga: Teastaíonn argóint ó rogha %s.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
ga: Éilíonn an rogha %s argóint slánuimhir, ní '%s'

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
ga: Rogha %s: Ní mór =<luach> a bheith i sonraíocht na míre cumraíochta.

en: Option '%s' is too long
ga: Tá rogha '%s' ró-fhada

en: Packaging system '%s' is not supported
ga: Ní thacaítear le córas pacáistithe '%s'

en: Please insert the disc labeled: '%s' in the drive '%s' and press [Enter].
ga: Cuir isteach an diosca lipéadaithe: '%s' sa tiomáint '%s' agus brúigh [Iontráil].

en: PreDepends
ga: Réamh-spleáchais

en: Prepare for receiving solution
ga: Ullmhaigh chun réiteach a fháil

en: Preparing %s
ga: Ag ullmhú %s

en: Preparing for removal of %s
ga: Ag ullmhú chun %s a bhaint

en: Preparing to completely remove %s
ga: Ag ullmhú chun %s a bhaint go hiomlán

en: Preparing to configure %s
ga: Ag ullmhú chun %s a chumrú

en: Problem closing the file %s
ga: Fadhb a dhúnadh an comhad %s

en: Problem closing the gzip file %s
ga: Fadhb a dhúnadh an comhad gzip %s

en: Problem renaming the file %s to %s
ga: Fadhb ag athainmniú an chomhaid %s go %s

en: Problem syncing the file
ga: Fadhb ag sioncrónú an chomhaid

en: Problem unlinking the file %s
ga: Fadhb a dhínascadh an comhad %s

en: Progress: [%3li%%]
ga: Dul chun cinn: [%3li%%]

en: Read error
ga: Léigh earráid

en: Reading package lists
ga: Liostaí pacáiste a léamh

en: Reading state information
ga: Faisnéis stáit a léamh

en: Recommends
ga: Molann

en: Regex compilation error - %s
ga: Earráid tiomsú Regex - %s

en: Release '%s' for '%s' was not found
ga: Níor aimsíodh scaoileadh '%s' do '%s'

en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
ga: Tá an comhad scaoilte do %s in éag (neamhbhailí ó %s). Ní chuirfear nuashonruithe don stór seo i bhfeidhm.

en: Release file for %s is not valid yet (invalid for another %s). Updates for this repository will not be applied.
ga: Níl comhad scaoilte do %s bailí fós (neamhbhailí do %s eile). Ní chuirfear nuashonruithe don stór seo i bhfeidhm.

en: Removing %s
ga: Ag baint %s

en: Replaces
ga: Athsholáthraíonn

en: Repositories should provide a clear-signed InRelease file, but none found at %s.
ga: Ba chóir do stórais comhad InRelease soiléir sínithe a sholáthar, ach níl aon cheann acu le fáil ag %s.

en: Repository '%s' changed its '%s' value from '%s' to '%s'
ga: D'athraigh an stórlann '%s' a luach '%s' ó '%s' go '%s'

en: Repository '%s' changed its default priority for %s from %hi to %hi.
ga: D'athraigh an stórlann '%s' a tosaíocht réamhshocraithe do %s ó %hi go %hi.

en: Retrieving file %li of %li
ga: Aisghabháil comhad %li de %li

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
ga: Aisghabháil comhad %li de %li (%s atá fágtha)

en: Running dpkg
ga: Ag rith dpkg

en: Running post-installation trigger %s
ga: Truicear iar-shuiteála %s á rith

en: Scanning disc for index files...
ga: Ag scanadh diosca le haghaidh comhad innéacs...

en: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
ga: Féach manpage apt-secure(8) le haghaidh cruthú stór agus sonraí cumraíochta úsáideora.

en: Selection %s not found
ga: Níor aimsíodh roghnú %s

en: Send request to planner
ga: Seol iarratas chuig an bpleanálaí

en: Send request to solver
ga: Seol iarratas chuig an réiteoir

en: Send scenario to planner
ga: Seol cás chuig an bpleanálaí

en: Send scenario to solver
ga: Seol cás chuig an réiteoir

en: Sense %s is not understood, try true or false.
ga: Ní thuigtear ciall %s, bain triail as fíor nó bréagach.

en: Signature error
ga: Earráid sínithe

en: Size mismatch
ga: Méid neamhréir

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' does not seem to provide it (sources.list entry misspelt?)
ga: Ní cosúil nach soláthraíonn sé an comhad cumraithe '%s' a fháil mar stór '%s' é (iontráil sources.list mí-litrithe?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't have the component '%s' (component misspelt in sources.list?)
ga: Ag scipeáil fáil an chomhaid chumraithe '%s' mar nach bhfuil an chomhpháirt '%s' sa stórlann '%s' (an bhfuil an chomhpháirt litrithe go mícheart i sources.list?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't support architecture '%s'
ga: Ní thacaíonn an stórlann '%s' le hailtireacht '%s' ag scipeáil an chomhaid chumraithe '%s'.

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' provides only weak security information for it
ga: Ní sholáthraíonn fáil comhaid chumraithe '%s' mar stórlann '%s' ach faisnéis slándála lag dó

en: Solving dependencies
ga: Ag réiteach spleáchais

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
ga: Theip ar roinnt comhad innéacs a íoslódáil. Rinneadh neamhaird orthu, nó úsáideadh cinn aosta ina n-ionad.

en: Source list entries for this disc are:
ga: Is iad iontrálacha liosta foinse don diosca seo:

en: Stored label: %s
ga: Lipéad stóráilte: %s

en: Sub-process %s exited unexpectedly
ga: D'éirigh an fho-phróiseas %s gan choinne

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
ga: Fuair fo-phróiseas %s locht deighilte.

en: Sub-process %s received signal %u.
ga: Fuair fo-phróiseas %s comhartha %u.

en: Sub-process %s returned an error code (%u)
ga: Chuir fo-phróiseas %s cód earráide ar ais (%u)

en: Suggests
ga: Molann

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: Tosaíonn an bloc gan aon ainm.

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: Ní féidir treoracha a dhéanamh ach ag an leibhéal is airde

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: Bruscar breise tar éis luacha

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: Bruscar breise ag deireadh an chomhaid

en: Syntax error %s:%u: Included from here
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: San áireamh as seo

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: Clib mhífhoirmithe

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: Cuimsíonn an iomarca neadaithe

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: Treoir gan tacaíocht '%s'

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
ga: Earráid comhréireachta %s:%u: teastaíonn crann rogha mar argóint ag treoir shoiléir

en: Tar checksum failed, archive corrupted
ga: Theip ar sheiceáil Tar, truaillíodh an chartlann

en: Target %s (%s) is configured multiple times in %s and %s
ga: Tá sprioc %s (%s) cumraithe arís agus arís eile i %s agus %s

en: Target %s wants to acquire the same file (%s) as %s from source %s
ga: Is mian le sprioc %s an comhad céanna (%s) a fháil le %s ó fhoinse %s

en: That is not a valid name, try again.
ga: Ní ainm bailí é sin, déan iarracht arís.

en: The dpkg executable set in Dir::Bin::dpkg is missing, falling back to using default dpkg.
ga: Tá an comhad inrite dpkg atá leagtha síos i Dir::Bin::dpkg ar iarraidh, agus úsáidtear an dpkg réamhshocraithe arís.

en: The list of sources could not be read.
ga: Ní fhéadfaí liosta na bhfoinsí a léamh.

en: The method '%s' is explicitly disabled via configuration.
ga: Tá an modh '%s' díchumasaithe go sainráite trí chumraíocht.

en: The method driver %s could not be found.
ga: Ní fhéadfaí an tiománaí modh %s a aimsiú.

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
ga: Ní mór an pacáiste %s a athshuiteáil, ach ní féidir liom cartlann a aimsiú dó.

en: The package cache file is an incompatible version
ga: Is leagan neamh-chomhoiriúnach é comhad taisce an phacáiste

en: The package cache file is corrupted
ga: Tá an comhad taisce pacáiste truaillithe

en: The package cache file is corrupted, it has the wrong hash
ga: Tá an comhad taisce pacáiste truaillithe, tá an hais mícheart ann

en: The package cache was built for different architectures: %s vs %s
ga: Tógadh taisce an phacáiste le haghaidh ailtireachtaí éagsúla: %s vs %s

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ga: Ní fhéadfaí na liostaí pacáiste nó an comhad stádais a pháirseáil nó a oscailt.

en: The repository '%s' does not have a Release file.
ga: Níl comhad Release ag an stórlann '%s'.

en: The repository '%s' is no longer signed.
ga: Níl an stórlann '%s' sínithe a thuilleadh.

en: The repository '%s' is not signed.
ga: Níl an stórlann '%s' sínithe.

en: The repository '%s' no longer has a Release file.
ga: Níl comhad Release ag an stórlann '%s' a thuilleadh.

en: The repository '%s' provides only weak security information.
ga: Ní sholáthraíonn an stór '%s' ach faisnéis slándála lag.

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
ga: Tá an luach '%s' neamhbhailí do APT::Default-Release mar nach bhfuil scaoileadh den sórt sin ar fáil sna foinsí

en: This APT does not support the versioning system '%s'
ga: Ní thacaíonn an APT seo leis an gcóras leaganacha '%s'

en: This disc is called: 
    '%s'
ga: Tugtar ar an diosca seo: 
    '%s'

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
ga: Beidh ort an pacáiste riachtanach %s a bhaint go sealadach leis an suiteáil seo mar gheall ar lúb Coimhlintí/Réamh-spleáchais. Is minic a bhíonn sé seo dona, ach más mian leat é a dhéanamh i ndáiríre, gníomhaigh an rogha APT::Force-LoopBreak.

en: This is normally not allowed, but the option Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories was given to override it.
ga: De ghnáth ní cheadaítear é seo, ach tugadh an rogha Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories chun é a shárú.

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
ga: Ní cartlann DEB bailí é seo, ball '%s' in easnamh

en: This must be accepted explicitly before updates for this repository can be applied. See %s manpage for details.
ga: Ní mór glacadh leis seo go sainráite sula bhféadfar nuashonruithe don stór seo a chur i bhfeidhm. Féach manpage %s le haghaidh sonraí.

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
ga: Níl an cineál '%s' ar eolas ar líne %u i liosta foinse %s

en: Type '%s' is not known on stanza %u in source list %s
ga: Níl an cineál '%s' ar eolas ar an stanza %u sa liosta foinse %s

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), are you root?
ga: Ní féidir an glas tosaigh dpkg a fháil (%s), an tusa an fréamh-úsáideoir?

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), is another process using it?
ga: Ní féidir an glas tosaigh dpkg a fháil (%s), an bhfuil próiseas eile á úsáid?

en: Unable to close mmap
ga: Ní féidir mmap a dhúnadh

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
ga: Ní féidir fadhbanna a cheartú, tá pacáistí briste agat.

en: Unable to determine a suitable packaging system type
ga: Ní féidir cineál córais pacáistithe oiriúnach a chinneadh

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
ga: Ní féidir méid an MMap a mhéadú mar go bhfuil an fás uathoibríoch díchumasaithe ag an úsáideoir.

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
ga: Ní féidir méid an MMap a mhéadú mar go bhfuil an teorainn de %lu beart sroichte cheana féin.

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
ga: Ní féidir aon chomhad pacáiste a aimsiú, b'fhéidir nach Diosca Debian nó an ailtireacht mhícheart é seo?

en: Unable to locate package %s
ga: Ní féidir pacáiste %s a aimsiú

en: Unable to lock directory %s
ga: Ní féidir eolaire %s a ghlasáil

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
ga: Níorbh fhéidir an t-eolaire riaracháin (%s) a chur faoi ghlas. An tusa an fréamh-úsáideoir?

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
ga: Ní féidir an t-eolaire riaracháin (%s) a ghlasáil, an bhfuil próiseas eile á úsáid?

en: Unable to mkstemp %s
ga: Ní féidir %s a mkstemp

en: Unable to parse Release file %s
ga: Ní féidir an comhad Scaoilte %s a pháirseáil

en: Unable to parse package file %s (%d)
ga: Ní féidir comhad an phacáiste a pharsáil %s (%d)

en: Unable to read %s
ga: Ní féidir %s a léamh

en: Unable to stat %s.
ga: Ní féidir %s a statáil.

en: Unable to stat the mount point %s
ga: Ní féidir an pointe gléasta %s a statáil

en: Unable to synchronize mmap
ga: Ní féidir mmap a shioncronú

en: Unable to write to %s
ga: Ní féidir scríobh chuig %s

en: Unexpected end of file
ga: Deireadh gan choinne an chomhaid

en: Unknown TAR header type %u
ga: Cineál ceanntásc TAR anaithnid %u

en: Unknown flag: %s
ga: Bratach anaithnid: %s

en: Unmounting CD-ROM...
ga: CD-ROM á dhíghléasadh...

en: Unpacking %s
ga: Ag díphacáil %s

en: Unparsable control file
ga: Comhad rialaithe neamh-pharsáilte

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
ga: Giorrúchán cineál neamhaitheanta: '%c'

en: Unsupported file %s given on commandline
ga: Comhad neamh-thacaithe %s a thugtar ar líne ordaithe

en: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
ga: Ní féidir nuashonrú ó stór den sórt sin a dhéanamh go slán, agus dá bhrí sin tá sé díchumasaithe de réir réamhshocraithe.

en: Using CD-ROM mount point %s
ga: Ag baint úsáide as pointe gléasta CD-ROM %s

en: Version '%s' for '%s' was not found
ga: Níor aimsíodh leagan '%s' do '%s'

en: Waited for %s but it wasn't there
ga: Ag fanacht le %s ach ní raibh sé ann

en: Waiting for cache lock: %s
ga: Ag fanacht le glas taisce: %s

en: Waiting for disc...
ga: Ag fanacht le diosca...

en: Warning:
ga: Rabhadh:

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
ga: M'anam, sháraigh tú líon na spleáchais atá in ann an APT seo a dhéanamh.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
ga: M'anam, sháraigh tú líon na dtuairiscí atá in ann an APT seo a dhéanamh.

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
ga: M'anam, sháraigh tú líon na n-ainmneacha pacáiste atá in ann an APT seo a dhéanamh.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
ga: M'anam, sháraigh tú líon na leaganacha atá in ann an APT seo a dhéanamh.

en: Write error
ga: Earráid scríobh

en: Writing new source list
ga: Liosta foinse nua a scríobh

en: Wrote %i records with %i mismatched files
ga: Scríobh %i taifead le %i comhad neamh-mheaitseáilte

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
ga: Scríobh %i taifead le %i comhad ar iarraidh agus %i comhad neamh-mheaitseálach

en: Wrote %i records with %i missing files.
ga: Scríobh %i taifead le %i comhad ar iarraidh.

en: Wrote %i records.
ga: Scríobh %i taifead.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
ga: B'fhéidir gur mhaith leat nuashonrú apt-get a rith chun na fadhbanna seo a cheartú

en: You must put some 'deb-src' URIs in your sources.list
ga: Ní mór duit roinnt URIanna 'deb-src' a chur ar do liosta foinsí

en: dependency problems - leaving unconfigured
ga: fadhbanna spleáchais - ag fágáil gan chumraíocht

en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
ga: cuireadh isteach ar dpkg, ní mór duit '%s' a rith de láimh chun an fhadhb a cheartú.

en: extra
ga: breise

en: important
ga: tábhachtach

en: optional
ga: roghnach

en: read, still have %llu to read but none left
ga: léigh, tá %llu fós le léamh ach níl aon rud fágtha

en: rename failed, %s (%s -> %s).
ga: theip ar athainmniú, %s (%s -> %s).

en: required
ga: riachtanach

en: standard
ga: caighdeánach

en: write, still have %llu to write but couldn't
ga: scríobh, tá %llu le scríobh fós ach níorbh fhéidir é
