apt 3.1.4 - en to ga translation catalogue (414 entries)

en:   Candidate:
ga:   Iarrthóir:

en:   Download size: %sB
ga:   Méid íoslódála: %sB

en:   Download size: %sB / %sB
ga:   Méid íoslódála: %sB / %sB

en:   Freed space: %sB
ga:   Spás saortha: %sB

en:   Installed:
ga:   Suiteáilte:

en:   Missing:
ga:   Ar iarraidh:

en:   Mixed virtual packages:
ga:   Pacáistí fíorúla measctha:

en:   Normal packages:
ga:   Pacáistí gnáth:

en:   Pure virtual packages:
ga:   Pacáistí fíorúla íon:

en:   Single virtual packages:
ga:   Pacáistí fíorúla aonair:

en:   Version table:
ga:   Tábla leagan:

en:  Done
ga:  Déanta

en:  [Installed]
ga:  [Suiteáilte]

en:  [Not candidate version]
ga:  [Ní leagan iarrthóra]

en:  [Working]
ga:  [Ag obair]

en:  failed.
ga:  theip air.

en:  or
ga:  nó

en: %i package can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see it.
     | %i packages can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see them.
ga[0]: Is féidir pacáiste %i a uasghrádú. Rith 'apt list --upgradable' chun é a fheiceáil.
ga[1]: Is féidir %i pacáistí a uasghrádú. Rith 'apt list --upgradable' chun iad a fheiceáil.
ga[2]: Is féidir %i pacáistí a uasghrádú. Rith 'apt list --upgradable' chun iad a fheiceáil.
ga[3]: Is féidir %i pacáistí a uasghrádú. Rith 'apt list --upgradable' chun iad a fheiceáil.
ga[4]: Is féidir %i pacáistí a uasghrádú. Rith 'apt list --upgradable' chun iad a fheiceáil.

en: %lu downgraded,
ga: %lu íosghrádaithe,

en: %lu not fully installed or removed.
ga: Níl %lu suiteáilte nó bainte go hiomlán.

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
ga[0]: Suiteáladh an pacáiste %lu go huathoibríoch agus níl gá leis a thuilleadh.
ga[1]: Suiteáladh pacáistí %lu go huathoibríoch agus níl gá leo a thuilleadh.
ga[2]: Suiteáladh pacáistí %lu go huathoibríoch agus níl gá leo a thuilleadh.
ga[3]: Suiteáladh pacáistí %lu go huathoibríoch agus níl gá leo a thuilleadh.
ga[4]: Suiteáladh pacáistí %lu go huathoibríoch agus níl gá leo a thuilleadh.

en: %lu reinstalled,
ga: %lu athshuiteáilte,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
ga: %lu a bhaint agus níl %lu uasghrádaithe.

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
ga: %lu uasghrádaithe, %lu suiteáilte as an nua,

en: %s (due to %s)
ga: %s (mar gheall ar %s)

en: %s -> %s with priority %d
ga: %s -> %s le tosaíocht %d

en: %s can not be marked as it is not installed.
ga: Ní féidir %s a mharcáil toisc nach bhfuil sé suiteáilte.

en: %s does not take any arguments
ga: Ní ghlacann %s aon argóintí

en: %s has no build depends.
ga: Níl aon spleáchais tógála ag %s.

en: %s is already the newest version (%s).
ga: Is é %s an leagan is nua cheana féin (%s).

en: %s set on hold.
ga: %s socraithe ar shealbhadh.

en: %s set to automatically installed.
ga: %s socraithe le suiteáil go huathoibríoch.

en: %s set to manually installed.
ga: %s socraithe le suiteáil de láimh.

en: %s was already not on hold.
ga: Ní raibh %s ar siúl cheana féin.

en: %s was already set on hold.
ga: Bhí %s socraithe cheana féin.

en: %s was already set to automatically installed.
ga: Socraíodh %s cheana féin le suiteáil go huathoibríoch.

en: %s was already set to manually installed.
ga: Bhí %s socraithe cheana féin le suiteáil de láimh.

en: %s will be deprecated in a future release
ga: Déanfar %s a dhíscríobh i scaoileadh amach anseo

en: '%s' not a valid ID.
ga: Ní aitheantas bailí é '%s'.

en: (none)
ga: (níl aon)

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
ga: Ní thacaítear le --fix-missing agus malartú meán faoi láthair

en: --force-yes is deprecated, use one of the options starting with --allow instead.
ga: Tá --force-yes imithe i léig, bain úsáid as ceann de na roghanna ag tosú le --allow ina ionad.

en: Abort.
ga: Tobscoir.

en: Aborting install.
ga: Ag cur deireadh leis an suiteáil.

en: Action
ga: Gníomh

en: After this operation, %sB disk space will be freed.
ga: Tar éis na hoibríochta seo, saorfar %sB de spás diosca.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
ga: Tar éis na hoibríochta seo, úsáidfear %sB de spás diosca breise.

en: All packages are up to date.
ga: Tá gach pacáiste cothrom le dáta.

en: Arguments not in pairs
ga: Argóintí nach bhfuil i bpéirí

en: At least one invalid signature was encountered.
ga: Bhí síniú neamhbhailí amháin ar a laghad.

en: Authentication warning overridden.
ga: Cuireadh rabhadh fíordheimhnithe a athrú.

en: Automatically disabled %s due to incorrect response from server/proxy. (man 5 apt.conf)
ga: Díchumasaíodh %s go huathoibríoch mar gheall ar fhreagra mícheart ón bhfreastalaí/seachfhreastalaí. (man 5 apt.conf)

en: Bad default setting!
ga: Droch-shocrú réamhshocraithe!

en: Bad header data
ga: Droch-shonraí ceanntásc

en: Bad header line
ga: Droch-líne ceanntásc

en: Broken packages
ga: Pacáistí briste

en: Build command '%s' failed.
ga: Theip ar ordú tógála '%s'.

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
ga: Tá an taisce as sioncrónú, ní féidir comhad pacáiste a x-thagairt

en: Can not find a package '%s' with release '%s'
ga: Ní féidir pacáiste ‘%s’ a aimsiú leis an eisiúint ‘%s’

en: Can not find a package '%s' with version '%s'
ga: Ní féidir pacáiste '%s' a aimsiú le leagan '%s'

en: Can not find a package for architecture '%s'
ga: Ní féidir pacáiste a aimsiú don ailtireacht '%s'

en: Can not find version '%s' of package '%s'
ga: Ní féidir leagan '%s' den phacáiste '%s' a aimsiú

en: Canceled hold on %s.
ga: Cealaíodh coinneáil ar %s.

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
ga: Ní féidir an nasc le %s:%s (%s) a thionscnamh.

en: Changes
ga: Athruithe

en: Changing held packages:
ga: Athrú pacáistí atá ar coimeád:

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
ga: Seiceáil an bhfuil an pacáiste 'dpkg-dev' suiteáilte.

en: Clearsigned file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
ga: Níl an comhad Clearsigned bailí, fuair sé '%s' (an bhfuil fíordheimhniú ag teastáil ón líonra?)

en: Command line
ga: Líne ordaithe

en: Comment
ga: Trácht

en: Configuration options and syntax is detailed in apt.conf(5).
    Information about how to configure sources can be found in sources.list(5).
    Package and version choices can be expressed via apt_preferences(5).
    Security details are available in apt-secure(8).
ga: Tá sonraí faoi roghanna cumraíochta agus comhréir le fáil in apt.conf(5).
    Is féidir eolas faoi conas foinsí a chumrú a fháil i sources.list(5).
    Is féidir roghanna pacáiste agus leaganacha a chur in iúl trí apt_preferences(5).
    Tá sonraí slándála ar fáil in apt-secure(8).

en: Configure build-dependencies for source packages
ga: Cumraigh spleáchas tógála do phacáistí foinse

en: Connected to %s (%s)
ga: Ceangailte le %s (%s)

en: Connecting to %s
ga: Ag nascadh le %s

en: Connecting to %s (%s)
ga: Ag nascadh le %s (%s)

en: Connection failed
ga: Theip ar an nasc

en: Connection timed out
ga: Chuaigh an nasc amach as an am

en: Consider migrating all sources.list(5) entries to the deb822 .sources format
ga: Smaoinigh ar gach iontráil sources.list(5) a aistriú go dtí an fhormáid .sources deb822

en: Continue anyway?
ga: Lean ar aghaidh ar aon nós?

en: Continue?
ga: Lean ar aghaidh?

en: Correcting dependencies...
ga: Ag ceartú spleáchais...

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
ga: Níorbh fhéidir nascadh le %s:%s (%s), an nasc uair amach

en: Could not connect to %s:%s (%s).
ga: Níorbh fhéidir nascadh le %s:%s (%s).

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
ga: Níorbh fhéidir soicéad a chruthú do %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Could not execute 'gpgv' to verify signature (is gnupg installed?)
ga: Ní fhéadfaí 'gpgv' a fhorghníomhú chun síniú a fhíorú (an bhfuil gnupg suiteáilte?)

en: Could not find given version %s of %s
ga: Níorbh fhéidir an leagan %s de %s a aimsiú

en: Could not find package %s
ga: Níorbh fhéidir pacáiste %s a aimsiú

en: Could not read %s
ga: Níorbh fhéidir %s a léamh

en: Could not read: %s
ga: Níorbh fhéidir léamh: %s

en: Could not resolve '%s'
ga: Níorbh fhéidir '%s' a réiteach

en: Couldn't determine free space in %s
ga: Níorbh fhéidir spás saor in %s a chinneadh

en: Couldn't find package %s
ga: Níorbh fhéidir pacáiste %s a aimsiú

en: DOWNGRADING:
ga: ÍOSGHRÁDÚ:

en: Date and Time
ga: Dáta agus Am

en: Direct connection to %s domains is blocked by default.
ga: Cuirtear bac ar nasc dhíreach le fearainn %s de réir réamhshocraithe.

en: Disk not found.
ga: Níor aimsíodh diosca.

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
ga: Uasghrádú dáilte, féach apt-get(8)

en: Do you want to accept these changes and continue updating from this repository?
ga: Ar mhaith leat glacadh leis na hathruithe seo agus leanúint ar aghaidh ag nuashonrú ón stór seo?

en: Do you want to continue?
ga: Ar mhaith leat leanúint ar aghaidh?

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
ga: Ar mhaith leat aon chomhaid .deb a íoslódáil roimhe seo a scriosadh?

en: Downgrade
ga: Íosghrádú

en: Downgrading: %lu,
ga: Íosghrádú: %lu,

en: Download Failed
ga: Theip ar an Íoslódáil

en: Download and display the changelog for the given package
ga: Íoslódáil agus taispeáin an changelog don phacáiste tugtha

en: Download complete and in download only mode
ga: Íoslódáil críochnaithe agus i mód íoslódála amháin

en: Download source archives
ga: Íoslódáil cartlanna foinse

en: Download the binary package into the current directory
ga: Íoslódáil an pacáiste dénártha isteach san eolaire reatha

en: Empty files can't be valid archives
ga: Ní féidir le comhaid folamh a bheith ina gcartlanna bailí

en: End time
ga: Am deiridh

en: Erase downloaded archive files
ga: Scrios comhaid chartlainne íoslódáilte

en: Erase old downloaded archive files
ga: Scrios comhaid chartlainne sean-íoslódáilte

en: Err:%lu %s
ga: Earráid:%lu %s

en: Error
ga: Earráid

en: Error reading from server
ga: Earráid ag léamh ón freastalaí

en: Error reading from server. Remote end closed connection
ga: Earráid ag léamh ón bhfreastalaí. Ceangal dúnta iargúlta

en: Error writing to file
ga: Earráid ag scríobh chuig comhad

en: Essential packages were removed and -y was used without --allow-remove-essential.
ga: Baineadh pacáistí riachtanacha agus úsáideadh -y gan --allow-remove-essential.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
ga: Theip ar fhorghníomhú dpkg. An bhfuil tú fréamh?

en: Failed
ga: Theip air

en: Failed to fetch %s  %s
ga: Theip ar %s  %s a fháil

en: Failed to fetch some archives.
ga: Theip ar roinnt cartlanna a fháil.

en: Failed to mount '%s' to '%s'
ga: Theip ar '%s' a fheistiú ar '%s'

en: Failed to parse %s. Edit again?
ga: Theip ar %s a pharsáil. Cuir in eagar arís?

en: Failed to process build dependencies
ga: Theip ar spleáchas tógála a phróiseáil

en: Failed to set modification time
ga: Theip ar an am modhnaithe a shocrú

en: Failed to stat
ga: Theip ar statáil

en: Failed to stat %s
ga: Theip ar statáil %s

en: Fetch source %s
ga: Faigh foinse %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
ga: Fuarthas %sB i %s (%sB/s)

en: File has unexpected size (%llu != %llu). Mirror sync in progress?
ga: Tá méid gan choinne ar an gcomhad (%llu != %llu). An bhfuil sioncrónú scátháin ar siúl?

en: File not found
ga: Níor aimsíodh an comhad

en: Follow dselect selections
ga: Lean roghanna dselect

en: Full Text Search
ga: Cuardach Téacs Iomlán

en: Get:%lu %s
ga: Faigh:%lu %s

en: GetSrvRec failed for %s
ga: Theip ar GetSrVrec le haghaidh %s

en: Held packages were changed and -y was used without --allow-change-held-packages.
ga: Athraíodh pacáistí coinnithe agus úsáideadh -y gan --allow-change-held-packages.

en: Hit:%lu %s
ga: Buail:%lu %s

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
ga: Hmm, is cosúil gur scrios an AutoRemover rud éigin a bhí i ndáiríre
    níor chóir go dtarlódh. Déan tuarascáil fabht a chomhdú i gcoinne apt.

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
ga: Cé chomh aisteach... Níor mheaitseáil na méideanna, ríomhphost chuig apt@packages.debian.org

en: However the following packages replace it:
ga: Mar sin féin, cuirtear na pacáistí seo a leanas ina áit:

en: If you meant to use Tor remember to use %s instead of %s.
ga: Má bhí sé i gceist agat Tor a úsáid cuimhnigh %s a úsáid in ionad %s.

en: Ign:%lu %s
ga: Neamhaird:%lu %s

en: Incorrect usage, no ID was given.
ga: Úsáid mhícheart, níor tugadh aon aitheantas.

en: Install
ga: Suiteáil

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
ga: Suiteáil pacáistí nua (is é pkg libc6 ní libc6.deb)

en: Install these packages without verification?
ga: Suiteáil na pacáistí seo gan fíorú?

en: Installing dependencies:
ga: Ag suiteáil spleáchais:

en: Installing:
ga: Ag suiteáil:

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
ga: Earráid Inmheánach, bhris AutoRemover rudaí

en: Internal error
ga: Earráid inmheánach

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
ga: Earráid inmheánach, glaoíodh InstallPackages le pacáistí briste!

en: Internal error, Ordering didn't finish
ga: Earráid inmheánach, Níor chríochnaigh ordú

en: Internal error, problem resolver broke stuff
ga: Earráid inmheánach, bhris réiteach fadhbanna stuif

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
ga: Earráid inmheánach: Síniú maith, ach ní raibh in ann méarlorg lárnach a chinneadh?!

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
ga: URI neamhbhailí, ní féidir le URIS áitiúil tosú le //

en: Invalid operator '%c' at offset %d, did you mean '%c%c' or '%c='? - in: %s
ga: Oibreoir neamhbhailí '%c' ag an fhritháireamh %d, an raibh tú i gceist '%c%c' nó '%c='? - i: %s

en: List the names of all packages in the system
ga: Liostaigh ainmneacha na bpacáistí go léir sa chóras

en: Listing
ga: Liostú

en: Mark a package as held back
ga: Marcáil pacáiste mar atá coinnithe siar

en: Mark all dependencies of meta packages as automatically installed.
ga: Marcáil gach spleáchas ar phacáistí meitea mar atá suiteáilte go huathoibríoch.

en: Mark the given packages as automatically installed
ga: Marcáil na pacáistí tugtha mar atá suiteáilte

en: Mark the given packages as manually installed
ga: Marcáil na pacáistí tugtha mar atá suiteáilte

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press [Enter]
ga: Athrú na meáin: cuir isteach an diosca lipéadaithe le
     '%s'
    sa tiomáint '%s' agus brúigh [Iontráil]

en: Merging available information
ga: Faisnéis atá ar fáil a chumasc

en: Missing Signed-By in the %s entry for '%s'
ga: Signed-By ar iarraidh san iontráil %s do '%s'

en: More space needed in %s than available: %sB > %sB, installation may fail
ga: Níos mó spáis ag teastáil i %s ná mar atá ar fáil: %sB > %sB, d'fhéadfadh teip a bheith ar an suiteáil

en: More space needed than available: %sB > %sB, installation may fail
ga: Níos mó spáis ag teastáil ná mar atá ar fáil: %sB > %sB, d'fhéadfadh teip a bheith ar an suiteáil

en: Most used commands:
ga: Orduithe is mó a úsáidtear:

en: Must specify at least one package to check builddeps for
ga: Ní mór pacáiste amháin ar a laghad a shonrú le seiceáil a dhéanamh ar na builddeps

en: Must specify at least one package to fetch source for
ga: Ní mór pacáiste amháin ar a laghad a shonrú chun foinse a fháil

en: Must specify at least one pair url/filename
ga: Ní mór péire amháin ar a laghad de url/ainm comhaid a shonrú

en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
ga: NÓTA: Níl anseo ach insamhalta!
          Teastaíonn pribhléidí fréimhe ag teastáil ó %s chun
          Coinnigh i gcuimhne freisin go ndéantar glasáil díghníomhachtaithe,
          mar sin ná bí ag brath ar an ábharthacht don staid fíor reatha!

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
ga: FÓGRA: Coinnítear pacáistiú '%s' sa chóras rialaithe leagan '%s' ag:
    %s

en: Need one URL as argument
ga: Teastaíonn URL amháin mar argóint

en: Need to get %sB of archives.
ga: Ní mór %sB de chartlann a fháil.

en: Need to get %sB of source archives.
ga: Ní mór %sB de na cartlanna foinse a fháil.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
ga: Ní mór %sB/%sB de chartlann a fháil.

en: Need to get %sB/%sB of source archives.
ga: Ní mór %sB/%sB de chartlanna foinse a fháil.

en: No CD-ROM could be auto-detected or found using the default mount point.
    You may try the --cdrom option to set the CD-ROM mount point.
    See 'man apt-cdrom' for more information about the CD-ROM auto-detection and mount point.
ga: Ní fhéadfaí aon CD-ROM a bhrath go huathoibríoch nó a fháil ag baint úsáide as an bpointe gléasta réamh
    Féadfaidh tú triail a bhaint as an rogha --cdrom chun an pointe gléasta CD-ROM a shocrú.
    Féach 'man apt-cdrom' le haghaidh tuilleadh faisnéise faoin bpointe braite agus gléasta uathoibríoch CD-ROM.

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
ga: Níl aon fhaisnéis ailtireachta ar fáil do %s. Féach ar apt.conf(5) APT::Architectures le haghaidh thusála

en: No changes necessary
ga: Níl aon athruithe riachtanach

en: No packages found
ga: Níor aimsíodh aon phacáistí

en: Not upgrading yet due to phasing:
ga: Gan uasghrádú fós mar gheall ar chéimniú:

en: Not upgrading:
ga: Gan uasghrádú:

en: Note, selecting '%s' for glob '%s'
ga: Tabhair faoi deara, roghnú '%s' le haghaidh glob '%s'

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
ga: Tabhair faoi deara, roghnú '%s' le haghaidh regex '%s'

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
ga: Tabhair faoi deara, roghnú '%s' le haghaidh tasc '%s'

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
ga: Tabhair faoi deara, roghnú '%s' in ionad '%s'

en: Note, using directory '%s' to get the build dependencies
ga: Nóta, eolaire '%s' a úsáid chun na spleáchais tógála a fháil

en: Note, using file '%s' to get the build dependencies
ga: Nóta, comhad '%s' a úsáid chun na spleáchais tógála a fháil

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
ga: Nóta: Déantar é seo go huathoibríoch agus ar chuspóir ag dpkg.

en: Package %s is a virtual package provided by:
ga: Is pacáiste fíorúil é pacáiste %s a sholáthraíonn:

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
ga: Níl pacáiste %s ar fáil, ach tagraíonn pacáiste eile dó.
    D'fhéadfadh sé seo a chiallú go bhfuil an pacáiste ar iarraidh, go bhfuil sé as dáta, nó
    níl sé ar fáil ach ó fhoinse eile

en: Package %s version %s has an unmet dep:
ga: Tá spleáchas neamhchomhlíonta ag an bpacáiste %s leagan %s:

en: Package '%s' has no installation candidate
ga: Níl aon iarrthóir suiteála ag an bpacáiste '%s'

en: Package '%s' is not installed, so not removed
ga: Níl an pacáiste '%s' suiteáilte, mar sin níl sé bainte

en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
ga: Níl an pacáiste '%s' suiteáilte, mar sin ní bhaintear é. An raibh i gceist agat '%s'?

en: Package files:
ga: Comhaid Pacáiste:

en: Packages changed
ga: Pacáistí athraithe

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
ga: Ní mór pacáistí a bhaint ach tá an bhaint díchumasaithe.

en: Packages were downgraded and -y was used without --allow-downgrades.
ga: Rinneadh íosghrádú ar phacáistí agus úsáideadh -y gan --allow-downgrades.

en: Perform an upgrade
ga: Déan uasghrádú

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
ga: Ag roghnú '%s' mar phacáiste foinse in ionad '%s'

en: Pinned packages:
ga: Pacáistí pionáilte:

en: Please insert a Disc in the drive and press [Enter]
ga: Cuir isteach Diosca sa tiomáint le do thoil agus brúigh [Iontráil]

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
ga: Tabhair ainm don Diosca seo le do thoil, mar shampla 'Debian 5.0.3 Diosca 1'

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
ga: Úsáid apt-cdrom le do thoil chun an CD-ROManna seo a aithint ag APT. Ní féidir nuashonrú apt-get a úsáid chun CD-ROManna nua a chur leis

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
ga: Úsáid le do thoil:
    %s
    na nuashonruithe is déanaí (b'fhéidir gan eisiúint) ar an bpacáiste a aisghabháil.

en: Press [Enter] to continue.
ga: Brúigh [Iontráil] chun leanúint ar aghaidh.

en: Print the list of automatically installed packages
ga: Priontáil an liosta de na pacáistí atá suiteáilte go huathoibríoch

en: Print the list of manually installed packages
ga: Priontáil an liosta de na pacáistí atá suiteáilte de láimh

en: Print the list of packages on hold
ga: Priontáil an liosta pacáistí atá ar feitheamh

en: Problem hashing file
ga: Fadhb le haisáil comhaid

en: Purge
ga: Purgú

en: REMOVING:
ga: AG BAINT:

en: Recommended packages:
ga: Pacáistí molta:

en: Regex compilation error - %s
ga: Earráid tiomsú Regex - %s

en: Reinstall
ga: Athshuiteáil

en: Reinstall packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
ga: Athshuiteáil pacáistí (is é pkg libc6 ní libc6.deb)

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
ga: Ní féidir %s a athshuiteáil, ní féidir é a íoslódáil.

en: Reinstalling: %lu,
ga: Ag athshuiteáil: %lu,

en: Remove
ga: Bain

en: Remove automatically all unused packages
ga: Bain go huathoibríoch gach pacáiste

en: Remove packages
ga: Bain pacáistí

en: Remove packages and config files
ga: Bain pacáistí agus comhaid chumraithe

en: Removing essential system-critical packages is not permitted. This might break the system.
ga: Ní cheadaítear pacáistí riachtanacha atá criticiúil don chóras a bhaint D'fhéadfadh sé seo an córas a bhriseadh.

en: Removing: %lu, Not Upgrading: %lu
ga: Ag baint: %lu, Gan uasghrádú: %lu

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
ga: Déan an próiseas seo arís don chuid eile de na CDanna i do shraith.

en: Requested by
ga: Iarrtha ag

en: Result calculated by the 3.0 solver.
ga: Toradh ríofa ag an réiteach 3.0.

en: Retrieve new lists of packages
ga: Liostaí nua pacáistí a aisghabháil

en: Rewrite %zu sources?
ga: Foinsí %zu a athscríobh?

en: Satisfy dependency strings
ga: Sásaigh teaghráin spleáchais

en: Search the package list for a regex pattern
ga: Cuardaigh an liosta pacáiste le haghaidh patrún regex

en: See %s for more details.
ga: Féach %s le haghaidh tuilleadh sonraí.

en: See %s for more information about the available commands.
ga: Féach %s le haghaidh tuilleadh eolais faoi na horduithe atá ar fáil.

en: See apt-secure(8) for best practices in configuring repository signing.
ga: Féach apt-secure(8) le haghaidh dea-chleachtais maidir le síniú stórais a chumrú.

en: Select failed
ga: Theip ar roghnú

en: Selected %s for installation.
ga: Roghnaithe %s le haghaidh suiteála.

en: Selected %s for purge.
ga: Roghnaigh %s le haghaidh glanadh.

en: Selected %s for removal.
ga: Roghnaithe %s le haghaidh bhaint.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
ga: Leagan roghnaithe '%s' (%s) do '%s'

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
ga: Leagan roghnaithe '%s' (%s) do '%s' mar gheall ar '%s'

en: Show a readable record for the package
ga: Taispeáin taifead inléite don phacáiste

en: Show policy settings
ga: Taispeáin socruithe beartais

en: Show raw dependency information for a package
ga: Taispeáin faisnéis spleáchais amh do phacáiste

en: Show reverse dependency information for a package
ga: Taispeáin faisnéis spleáchais droim ar ais le haghaidh pacáiste

en: Show source records
ga: Taispeáin taifid foinse

en: Signature by key %s uses weak algorithm (%s)
ga: Úsáideann síniú leis an eochair %s algartam lag (%s)

en: Signed file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
ga: Níl an comhad sínithe bailí, fuair '%s' (an bhfuil fíordheimhniú ag teastáil ón líonra?)

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
ga: Ag scipeáil %s, tá sé suiteáilte cheana féin agus níl uasghrádú socraithe.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
ga: Ag scipeáil %s, níl sé suiteáilte agus ní iarrtar ach uasghrádú.

en: Skipping already downloaded file '%s'
ga: Ag scipeáil comhad '%s' íoslódáilte cheana féin

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
ga: Ag scipeáil díphacáil foinse atá díphacáilte cheana féin i %s

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
ga: Tharla roinnt earráidí agus iad ag díphacáil. Pacáistí a bhí suiteáilte

en: Some files failed to download
ga: Theip ar roinnt comhaid a íoslódáil

en: Some packages could not be authenticated
ga: Ní fhéadfaí roinnt pacáistí a fhíordheimhniú

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
ga: Ní fhéadfaí roinnt pacáistí a shuiteáil. D'fhéadfadh sé seo a chiallú go bhfuil tú
    d'iarr staid dodhéanta nó má tá an éagobhsaí á úsáid agat
    dáileadh nár cruthaíodh roinnt pacáistí riachtanacha go fóill
    nó bogadh amach as Isteach.

en: Some sources can be modernized. Run 'apt modernize-sources' to do so.
ga: Is féidir roinnt foinsí a nuachóiriú. Rith 'apt modernize-sources' chun é sin a dhéanamh.

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
ga: Tharla rud éigin olc ag réiteach '%s:%s' (%i - %s)

en: Sorting
ga: Sórtáil

en: Space needed: %sB
ga: Spás ag teastáil: %sB

en: Space needed: %sB / %sB available
ga: Spás ag teastáil: %sB / %sB ar fáil

en: Start time
ga: Am tosaithe

en: Suggested packages:
ga: Moltaí pacáiste:

en: Summary:
ga: Achoimre:

en: Supported modules:
ga: Modúil tacaithe:

en: System error resolving '%s:%s'
ga: Earráid an chórais ag réiteach '%s:%s'

en: Temporary failure resolving '%s'
ga: Teip sealadach a réiteach '%s'

en: The %s entry for '%s' should be upgraded to deb822 .sources
ga: Ba chóir an iontráil %s do '%s' a uasghrádú go deb822 .sources

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
ga: Sheol an freastalaí HTTP ceanntásc Content-Length neamhbhailí

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
ga: Sheol an freastalaí HTTP ceanntásc Content-Range neamhbhailí

en: The HTTP server sent an invalid reply header
ga: Chuir an freastalaí HTTP ceannteideal freagra neamhbhailí

en: The deb822 .sources format supports both embedded as well as external OpenPGP keys
ga: Tacaíonn an fhormáid deb822 .sources le heochracha OpenPGP leabaithe agus seachtracha araon

en: The following NEW packages will be installed:
ga: Suiteálfar na pacáistí NUA seo a leanas:

en: The following additional packages will be installed:
ga: Suiteálfar na pacáistí breise seo a leanas:

en: The following held packages will be changed:
ga: Athrófar na pacáistí seo a leanas:

en: The following information may help to resolve the situation:
ga: D'fhéadfadh an t-eolas seo a leanas cabhrú leis an staid a réiteach:

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
ga[0]: D'imigh an pacáiste seo a leanas ó do chóras mar
    tá na comhaid go léir athscríofa ag pacáistí eile:
ga[1]: D’imigh na pacáistí seo a leanas as do chóras mar 
    gur scríobhadh na comhaid uile os cionn na bpacáistí eile:
ga[2]: D’imigh na pacáistí seo a leanas as do chóras mar 
    gur scríobhadh na comhaid uile os cionn na bpacáistí eile:
ga[3]: D’imigh na pacáistí seo a leanas as do chóras mar 
    gur scríobhadh na comhaid uile os cionn na bpacáistí eile:
ga[4]: D’imigh na pacáistí seo a leanas as do chóras mar 
    gur scríobhadh na comhaid uile os cionn na bpacáistí eile:

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
ga[0]: Suiteáladh an pacáiste seo a leanas go huathoibríoch agus níl gá leis a thuilleadh:
ga[1]: Suiteáladh na pacáistí seo a leanas go huathoibríoch agus níl gá leo a thuilleadh:
ga[2]: Suiteáladh na pacáistí seo a leanas go huathoibríoch agus níl gá leo a thuilleadh:
ga[3]: Suiteáladh na pacáistí seo a leanas go huathoibríoch agus níl gá leo a thuilleadh:
ga[4]: Suiteáladh na pacáistí seo a leanas go huathoibríoch agus níl gá leo a thuilleadh:

en: The following packages have been kept back:
ga: Coinníodh na pacáistí seo a leanas ar ais:

en: The following packages have unmet dependencies:
ga: Tá spleáchais neamhchomhlíonta ag na pacáistí seo a leanas:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
ga: Déanfar na pacáistí seo a leanas a ÍOSGHRÁDÁIL:

en: The following packages will be REMOVED:
ga: BAINFEAR na pacáistí seo a leanas:

en: The following packages will be marked as automatically installed:
ga: Marcálfar na pacáistí seo a leanas mar phacáistí suiteáilte go huathoibríoch:

en: The following packages will be upgraded:
ga: Uasghrádófar na pacáistí seo a leanas:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
ga: Ní fhéadfaí na sínithe seo a leanas a fhíorú toisc nach bhfuil an eochair phoiblí ar fáil:

en: The following signatures were invalid:
ga: Ba bhailí na sínithe seo a leanas:

en: The following upgrades have been deferred due to phasing:
ga: Cuireadh na huasghrádaithe seo a leanas siar mar gheall ar chéimniú:

en: The list of sources could not be read.
ga: Ní fhéadfaí liosta na bhfoinsí a léamh.

en: The update command takes no arguments
ga: Ní ghlacann an t-ordú nuashonraithe aon argóintí

en: There is %i additional record. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional records. Please use the '-a' switch to see them.
ga[0]: Tá taifead breise %i ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun é a fheiceáil
ga[1]: Tá %i taifead breise ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun iad a fheiceáil.
ga[2]: Tá %i taifead breise ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun iad a fheiceáil.
ga[3]: Tá %i taifead breise ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun iad a fheiceáil.
ga[4]: Tá %i taifead breise ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun iad a fheiceáil.

en: There is %i additional version. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional versions. Please use the '-a' switch to see them.
ga[0]: Tá leagan breise %i ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun é a fheiceáil
ga[1]: Tá %i leaganacha breise ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun iad a fheiceáil.
ga[2]: Tá %i leaganacha breise ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun iad a fheiceáil.
ga[3]: Tá %i leaganacha breise ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun iad a fheiceáil.
ga[4]: Tá %i leaganacha breise ann. Úsáid an lasc '-a' le do thoil chun iad a fheiceáil.

en: There were unauthenticated packages and -y was used without --allow-unauthenticated
ga: Bhí pacáistí neamh-fhíordheimhnithe ann agus úsáideadh -y gan --allow-unauthenticated

en: This APT has Super Cow Powers.
ga: Tá Super Cumhachtaí Bó ag an APT seo.

en: This APT helper has Super Meep Powers.
ga: Tá Cumhachtaí Super Meep ag an gcúntóir APT seo.

en: This HTTP server has broken range support
ga: Tá tacaíocht raon briste ag an bhfreastalaí HTTP seo

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
ga: Tá an t-ordú seo imithe i léig. Bain úsáid as 'apt-mark auto' agus 'apt-mark manual' ina ionad.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
ga: Tá an t-ordú seo imithe i léig. Bain úsáid as 'apt-mark showauto' ina ionad.

en: Total Desc/File relations:
ga: Caidrimh iomlán Desc/Comhad:

en: Total Provides mappings:
ga: Soláthraíonn Iomlán mapálacha:

en: Total dependencies:
ga: Spleáchais iomlána:

en: Total distinct descriptions:
ga: Tuairiscí ar leith iomlán:

en: Total distinct source versions:
ga: Leaganacha foinse ar leith iomlána:

en: Total distinct versions:
ga: Leaganacha ar leith iomlána:

en: Total globbed strings:
ga: Teagáin globáilte iomlána:

en: Total package names:
ga: Ainmneacha pacáiste iomlána:

en: Total package structures:
ga: Struchtúir iomlána pacáiste:

en: Total slack space:
ga: Spás slack iomlán:

en: Total space accounted for:
ga: Cuireadh an spás iomlán san áireamh:

en: Total ver/file relations:
ga: Caidreamh iomlán leagan/comhad:

en: Transaction ID
ga: Aitheantas Idirbhirt

en: Transaction ID '%ld' out of bounds.
ga: ID idirbhirt '%ld' lasmuigh de theorainneacha.

en: Tried to remove %s, but it is not installed
ga: Rinneadh iarracht %s a bhaint, ach níl sé suiteáilte

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
ga: Trivial Sonraithe amháin ach ní oibríocht thábhachtach é seo.

en: Unable to connect to %s:%s:
ga: Ní féidir ceangal le %s:%s:

en: Unable to correct dependencies
ga: Ní féidir spleáchais a cheartú

en: Unable to correct missing packages.
ga: Ní féidir pacáistí ar iarraidh a cheartú.

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt update or try with --fix-missing?
ga: Ní féidir roinnt cartlann a fháil, b'fhéidir apt update a rith nó triail a bhaint as --fix-missing?

en: Unable to find a source package for %s
ga: Ní féidir pacáiste foinse a aimsiú do %s

en: Unable to get build-dependency information for %s
ga: Ní féidir faisnéis faoi spleáchas tógála a fháil do %s

en: Unable to locate package %s
ga: Ní féidir pacáiste %s a aimsiú

en: Unable to lock the download directory
ga: Ní féidir an t-eolaire íoslódála a ghlasáil

en: Unable to minimize the upgrade set
ga: Ní féidir an tacar uasghrádaithe a íoslaghdú

en: Unable to read the cdrom database %s
ga: Ní féidir bunachar sonraí cdrom %s a léamh

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
ga: Ní féidir an CD-ROM a dhíshuiteáil i %s, b'fhéidir go mbeadh sé in úsáid fós.

en: Undefined
ga: Gan Sainmhíniú

en: Unknown date format
ga: Formáid dáta anaithnid

en: Unknown error executing gpgv
ga: Earráid anaithnid ag cur gpgv á dhéanamh

en: Unmerged usr is no longer supported, use usrmerge to convert to a merged-usr system.
ga: Ní thacaítear a thuilleadh le usr neamh chumaiscthe, bain úsáid as usrmerge chun tiontú go córas merged-usr.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
ga: Spleáchais neamhchomhlíonta. Bain triail as 'apt --fix-broken install' gan aon phacáistí (nó sonraigh réiteach).

en: Unpack command '%s' failed.
ga: Theip ar an ordú '%s' a dhíphacáil.

en: Unsatisfied dependencies:
ga: Spleáchais neamhshásúla:

en: Unset a package set as held back
ga: Díshocraigh pacáiste atá leagtha amach mar a choinneáil siar

en: Unsupported file %s given on commandline
ga: Comhad neamh-thacaithe %s a thugtar ar líne ordaithe

en: Upgrade
ga: Uasghrádú

en: Upgrading:
ga: Ag uasghrádú:

en: Upgrading: %lu, Installing: %lu,
ga: Ag uasghrádú: %lu, Ag suiteáil: %lu,

en: Usage of %s should be preferred over embedding login information directly in the %s entry for '%s'
ga: Ba chóir go mbeadh sé níos fearr le húsáid %s seachas faisnéis logála isteach a leabú go díreach san iontráil %s do '%s'

en: Usage: apt [options] command
    
    apt is a commandline package manager and provides commands for
    searching and managing as well as querying information about packages.
    It provides the same functionality as the specialized APT tools,
    like apt-get and apt-cache, but enables options more suitable for
    interactive use by default.
ga: Úsáid: apt [options] ordú
    
    Is bainisteoir pacáiste ordlíne é apt agus soláthraíonn sé orduithe do
    cuardach agus bainistíocht chomh maith le faisnéis faoi phacáistí a cheistiú.
    Soláthraíonn sé an fheidhmiúlacht chéanna leis na huirlisí speisialaithe APT,
    cosúil le apt-get agus apt-cache, ach cuireann sé ar chumas roghanna níos oiriúnaí
    úsáid idirghníomhach de réir réamhshocrú.

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] show pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache queries and displays available information about installed
    and installable packages. It works exclusively on the data acquired
    into the local cache via the 'update' command of e.g. apt-get. The
    displayed information may therefore be outdated if the last update was
    too long ago, but in exchange apt-cache works independently of the
    availability of the configured sources (e.g. offline).
ga: Úsáid: apt-cache [roghanna] ordú
           apt-cache [roghanna] show pkg1 [pkg2...]
    
    ceisteanna apt-cache agus taispeánann faisnéis atá ar fáil faoi shuiteáilte
    agus pacáistí inshuiteáilte. Oibríonn sé go heisiach ar na sonraí a fuarthas
    isteach sa taisce áitiúil tríd an ordú 'update' m.sh. apt-get. An
    D'fhéadfadh an fhaisnéis a thaispeántar a bheith as dáta dá mba rud é go raibh
    ró-fhada ó shin, ach mar mhalairt oibríonn apt-cache go neamhspleách ar an
    infhaighteacht na bhfoinsí cumraithe (m.sh. as líne).

en: Usage: apt-cdrom [options] command
    
    apt-cdrom is used to add CDROM's, USB flashdrives and other removable
    media types as package sources to APT. The mount point and device
    information is taken from apt.conf(5), udev(7) and fstab(5).
ga: Úsáid: apt-cdrom [options] ordú
    
    Úsáidtear apt-cdrom chun CDROManna, tiomántáin USB agus cineálacha 
    meán inbhainte eile a chur leis mar fhoinsí pacáiste le APT. Tógtar an pointe 
    gléasta agus an fhaisnéis faoin ngléas ó apt.conf(5), udev(7) agus fstab(5).

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is an interface to the configuration settings used by
    all APT tools, mainly intended for debugging and shell scripting.
ga: Úsáid: apt-config [roghanna] ordú
    
    Is comhéadan é apt-config leis na socruithe cumraíochta a úsáideann
    gach uirlis APT, atá beartaithe go príomha le haghaidh dífhabhtú agus scriptithe sliogáin.

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a command line interface for retrieval of packages
    and information about them from authenticated sources and
    for installation, upgrade and removal of packages together
    with their dependencies.
ga: Úsáid: apt-get [roghanna] ordú
           apt-get [roghanna] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [roghanna] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    Is comhéadan líne ordaithe é apt-get chun pacáistí a aisghabháil
    agus faisnéis fúthu ó fhoinsí fíordheimhnithe agus
    le haghaidh suiteáil, uasghrádú agus bainte pacáistí le chéile
    lena spleáchas.

en: Usage: apt-helper [options] command
           apt-helper [options] cat-file file ...
           apt-helper [options] download-file uri target-path
    
    apt-helper bundles a variety of commands for shell scripts to use
    e.g. the same proxy configuration or acquire system as APT would.
ga: Úsáid: apt-helper [roghanna] ordú
           apt-helper [roghanna] cat-comhad comhad ...
           apt-helper [roghanna] comhad-íoslódála uri cosán-sprice
    
    Cuireann apt-helper beartáin orduithe éagsúla le haghaidh scripteanna blaosc le húsáid
    m.sh. an chumraíocht seachfhreastalaí céanna nó an córas a fháil mar a dhéanfadh APT.

en: Usage: apt-mark [options] {auto|manual} pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-mark is a simple command line interface for marking packages
    as manually or automatically installed. It can also be used to
    manipulate the dpkg(1) selection states of packages, and to list
    all packages with or without a certain marking.
ga: Úsáid: apt-mark [roghanna] {auto|manual} pkg1 [pkg2 ...]
    
    Is comhéadan simplí líne ordaithe é apt-mark chun pacáistí a mharcáil
    mar atá suiteáilte de láimh nó go huathoibríoch. Is féidir é a úsáid freisin chun
    státanna roghnúcháin dpkg(1) na bpacáistí a ionramháil, agus chun gach 
    pacáiste a liostáil le nó gan mharcáil áirithe.

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
ga[0]: Úsáid '%s' chun é a bhaint.
ga[1]: Úsáid '%s' chun iad a bhaint.
ga[2]: Úsáid '%s' chun iad a bhaint.
ga[3]: Úsáid '%s' chun iad a bhaint.
ga[4]: Úsáid '%s' chun iad a bhaint.

en: Verify that there are no broken dependencies
ga: Fíoraigh nach bhfuil aon spleáchais bhriste ann

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
ga: Ní féidir pacáistí fíorúla cosúil le '%s' a bhaint

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
ga: RABHADH: Bainfear na pacáistí riachtanacha seo a leanas.
    NÍOR chóir é seo a dhéanamh mura bhfuil a fhios agat go díreach cad atá á dhéanamh agat!

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
ga: RABHADH: Ní féidir na pacáistí seo a leanas a fhíordheimhniú!

en: Waiting for headers
ga: Ag fanacht le ceanntásca

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
ga: Nílimid ceaptha rudaí a scriosadh, ní féidir linn AutoRemover a thosú

en: Writing error report
ga: Tuairisc earráide scríbhneoireachta

en: Wrong CD-ROM
ga: CD-ROM mícheart

en: Y
ga: T

en: You don't have enough free space in %s.
ga: Níl go leor spáis saor agat i %s.

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
ga: B'fhéidir gur mhaith leat 'apt --fix-broken install' a reáchtáil chun iad seo a cheartú.

en: You must give at least one search pattern
ga: Ní mór duit patrún cuardaigh amháin ar a laghad a thabhairt

en: You should explicitly select one to install.
ga: Ba chóir duit ceann a roghnú go sainráite le suiteáil.

en: Your '%s' file changed, please run 'apt-get update'.
ga: D'athraigh do chomhad '%s', reáchtáil 'apt-get update' le do thoil.

en: [Y/n]
ga: [T/n]

en: [installed,auto-removable]
ga: [suiteáilte,inbhainte go huathoibríoch]

en: [installed,automatic]
ga: [suiteáilte,uathoibríoch]

en: [installed,local]
ga: [suiteáilte,áitiúil]

en: [installed,upgradable to: %s]
ga: [suiteáilte,inuasghrádaithe go: %s]

en: [installed]
ga: [suiteáilte]

en: [residual-config]
ga: [cumraíocht-iarmharach]

en: [upgradable from: %s]
ga: [inuasghrádaithe ó: %s]

en: [y/N]
ga: [t/N]

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
ga: os cionn an teachtaireacht seo tábhachtach. Socraigh iad le do thoil agus rith [I]nstall arís

en: analyse a pattern
ga: anailís a dhéanamh ar phatrún

en: automatic
ga: uathoibríoch

en: automatically remove all unused packages
ga: bain gach pacáiste neamhúsáidte go huathoibríoch

en: but %s is installed
ga: ach tá %s suiteáilte

en: but %s is to be installed
ga: ach tá %s le suiteáil

en: but it is a virtual package
ga: ach is pacáiste fíorúil é

en: but it is not going to be installed
ga: ach níl sé chun a shuiteáil

en: but it is not installable
ga: ach níl sé inshuiteáilte

en: but it is not installed
ga: ach níl sé suiteáilte

en: concatenate files, with automatic decompression
ga: comhaid a chomhcheangal, le díchomhbhrú uathoibríoch

en: detect proxy using apt.conf
ga: braith seachfhreastalaí ag baint úsáide as apt.conf

en: download the given uri to the target-path
ga: íoslódáil an uri a thugtar chuig an sprioc-chonair

en: drop privileges before running given command
ga: scaoil pribhléidí sula ritheann tú an t-ordú tugtha

en: edit the source information file
ga: cuir an comhad faisnéise foinse

en: get configuration values via shell evaluation
ga: faigh luachanna cumraíochta trí mheasúnú bhlaosc

en: hash file
ga: comhad hais

en: in %s:  %sB / %sB available
ga: i %s:  %sB / %sB ar fáil

en: install packages
ga: shuiteáil pacáistí

en: list packages based on package names
ga: liostaigh pacáistí bunaithe ar ainmneacha pacáistí

en: lookup a SRV record (e.g. _http._tcp.ftp.debian.org)
ga: cuardaigh taifead SRV (m.sh. _http. _tcp.ftp.debian.org)

en: modernize .list files to .sources files
ga: comhaid .list a nuachóiriú chuig comhaid .sources

en: not a real package (virtual)
ga: ní pacáiste fíor (fíorúil)

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
ga: nó earráidí de bharr spleáchais atá in easnamh. Tá sé seo ceart go leor, ach na hearráidí

en: phased
ga: céimnithe

en: produce a reason trace for the current state of the package
ga: rian cúis a tháirgeadh do staid reatha an phacáiste

en: redo transactions
ga: athdhéan idirbhearta

en: reinstall packages
ga: athshuiteáil pacáistí

en: remove packages
ga: bain pacáistí

en: rollback transactions
ga: idirbhearta rolladh siar

en: satisfy dependency strings
ga: sásaigh teaghráin spleáchais

en: search in package descriptions
ga: cuardaigh i gcur síos pacáiste

en: show info on specific transactions
ga: taispeáin faisnéis faoi idirbhearta sonracha

en: show list of history
ga: taispeáin liosta staire

en: show package details
ga: taispeáin sonraí pacáiste

en: show the active configuration setting
ga: taispeáin an suíomh cumraíochta gníomhach

en: undo transactions
ga: cealaigh idirbhearta

en: unknown
ga: anaithnid

en: untrusted public key algorithm: %s
ga: algartam eochair phoiblí gan iontaofa: %s

en: update list of available packages
ga: nuashonraigh liosta na bpacáistí atá ar fáil

en: upgrade the system by installing/upgrading packages
ga: uasghrádaigh an córas trí phacáistí a shuiteáil/uasghrádú

en: upgrade the system by removing/installing/upgrading packages
ga: uasghrádaigh an córas trí phacáistí a bhaint/a shuiteáil/a uasghrádú

en: wait for system to be online
ga: fanacht go mbeidh an córas ar líne

en: will be configured. This may result in duplicate errors
ga: déanfar é a chumrú. D'fhéadfadh earráidí dúblacha a bheith mar thoradh air
