kcmkio - en to fy translation catalogue (637 entries)

en: %1 contacted. Waiting for reply...
fy: Kontakt makke mei %1. Wachtsje op antwurd...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
fy: %1 is in triem, wylst in map ferwacht wurde.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
fy: %1 is in map, wylst in triem ferwacht wurde.

en: %1 is required by the server, but is not available.
fy: %1 wurdt troch de tsjinner easke, mar is net beskikber.

en: &Accept
fy: Goedk&arre

en: &Application
fy: A&pplikaasje

en: &Browse...
fy: S&neupe...

en: &Description:
fy: &Beskriuwing:

en: &Do not close when command exits
fy: &Net slute as it kommando einige wurdt

en: &Filter:
fy: &Filterje:

en: &Forever
fy: &Tenei altyd

en: &Location:
fy: &Lokaasje:

en: &Management
fy: Be&hear

en: &Name:
fy: &Namme:

en: &New...
fy: &Nij...

en: &No
fy: &Nee

en: &Only show when using this application (%1)
fy: &Allinne brûke in dizze applikaasje (%1)

en: &Only these cookies
fy: Allinne dizze k&oekjes

en: &Only this cookie
fy: Allinne dit k&oekje

en: &Open
fy: &Iepenje

en: &Paste Clipboard Contents
fy: Klamboerdynhâld &plakke

en: &Paste File | &Paste %1 Files
fy[0]: Triem &plakke
fy[1]: %1 Triemen &plakke

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
fy[0]: URL &plakke
fy[1]: %1 URLs &plakke

en: &Permissions
fy: &Tagongsrjochten

en: &Policy
fy: &Belied

en: &Reject
fy: Ofka&rre

en: &Reload List
fy: List op 'e nij &lade

en: &Rename
fy: Omnea&me

en: &Resume
fy: Fe&rfetsje

en: &Server response:
fy: T&sjinner reaksje:

en: &Skip
fy: Oer&slaan

en: &Supported file types:
fy: &Stipe triemtypen

en: &Work path:
fy: &Wurk paad:

en: &Yes
fy: &Jawis

en: *|All Files
fy: *|Alle triemen

en: *|All Folders
fy: *|Alle mappen

en: 1 File | %1 Files
fy[0]: 1 Triem
fy[1]: %1 Triemen

en: 1 Folder | %1 Folders
fy[0]: 1 Map
fy[1]: %1 Mappen

en: 1 file | %1 files
fy[0]: 1 triem
fy[1]: %1 triemen

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
fy: <b>%1</b> by <b>%2</b>

en: <b>Technical reason</b>:
fy: <b>Technyske reden</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
fy: <h1>Koekjesbehear::Fluch Help</h1>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
fy: <h1>Netwurk eigenskippen</h1> Hjir kinne jo it gedrach fan KDE-programma's ûnder it gebrûk fan ynternet en netwurkferbiningen ynstelle. As jo lêst hawwe fan it tiidsferrin, oare swierrichheid, of in modem brûke, dan kinne jo it bêste dizze wearden oanpasse.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
fy: <h1>Proksy</h1><p>In proksytsjinner is in tsjinner dy tusken jo ynterne netwurk en it ynternet sit en de websiden filtert en/of bewarret.</p><p>Cashing-proksytsjinner jouwe fluggere tagong ta siden dy jo al besocht ha troch de ynhâld fan dizze siden lokaal te bewarjen. Dêrtsjin oer biede filterjende proksytsjinner de mooglikheid om bepaalde websiden, lykas reklamesiden, ûnpost en oare siden te warjen.</p><p><u>Taljochting:</u> dêr binne proksytsjinners dy beide mooglikheden oanbiede.</p>

en: <li>Date and time: %1</li>
fy: <li>Datum en tiid: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
fy: <li>Protokol: %1</li>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
fy: <p>Markearret FTP-triemmen dy foar in diel ferstjoerd binne nei de tsjinner.</p><p>As dizze opsje selektearre is ha triemmen dy foar in diel ferstjoerd binne nei de tsjinner de taheaksel ".part". Dizze taheaksel sil fuortsmiten wurde as de oerdracht klear is.</p>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
fy: <qt>
    <p>Dizze opsje aktivearret de koekjesstipe. Under gewoane omstannichheden wolle jo de koekjesstipe aktivearje en oanpasse sadat dizze dy yn jo privacyferlet yn de mjitte komme.</p><p>
    Taljochting: it útskeakeljen fan de koekjesstipe kin derfoar soargje dat in soad websiden net mear tagonklik binne.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
fy: <qt>
    Fier de namme yn fan de omjouwingsfariabele, bgl. <b>NO_PROXY</b>, dy brûkt wurdt foar it bewarjen fan ynternetadressen wêrfoar de proxytsjinner net brûkt wurdt.<p>
    Jo kinne ek op de knop <b>"Auto-ûntdekke"</b> drukke om te besykjen dizze fariabele automatysk op te spoaren.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
fy: <qt>
    Fier de namme fan de host of it domein yn wêr dit belied op fan tapassing is. Bgl. <i>www.kde.nl</i> of <i>.kde.nl</i>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
fy: <qt>
    List mei de websiden wêrfoar dat jo in spesifyk koekjebelied ynsteld hawwe. Spesifyk belied skriuwt it standertbeleid oer foar dizze websiden.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
fy: <qt>
    Saneamde koekjes fan tredden ôfkarre. Dit binne koekjes dy net ôfkomstich binne fan de side dy't jo besikje. Bygelyks, as jo de side <b>www.kde.nl</b> besjogge mei dizze opsje ynskeakele, dan sille allinne koekjes fan www.kde.nl neffens jo ynstellings ferwurke wurde. Alle oare koekjes sille automatysk ôfkarre wurde. Hjirmei beheinne jo de kâns dat sidebehearders in profiel opbouwe kinne fan jo dagelikse ynternetgewoanten.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
fy: <qt>
    Proxykonfiguraasje ynstelle.
    <p>
    In proxytsjinner is in kompjûter dy't tusken jo ynterne netwurk en ynternet sit, en de websiden filtert en/of bewarret. Hjirtroch ha jo flugger tagong ta siden dy jo al besjoen ha. Caching proxies jouwe fluggere tagong ta websiden dy jo al earder besjoen ha troch se lokaal te bewarjen of te cachen. Filterjende proxies binne hannich om bepaalde websiden, lukas reklamesiden, ûnpost en oare siden mei ynformaasje dy jo net ûntfange wolle te warjen.
    <p>
    As jo net wis binne of jo in proxytsjinner brûke moast, nim dan kontakt op mei jo systeembehearder of de hânlieding fan jo ynternetferskaffer.
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
fy: <qt>
    Om in nij belied ta te heakjen, klik ienfâldich op de knop<b>Taheakje...</b> en folje de nedige ynformaasje yn, yn it dialoochfinster. Om in besteand belied te feroarjen kinne jo klikke op de knop <b>Feroarje...</b> en in nij belied yn it dialoochfinster kieze. As jo op de knop <b>Wiskje...</b> klikke, dan wurdt foar it keazen domein it standert koekjebelied brûkt. De knop <b>Alles wiskje</b> sil elts sidespesifyk belied wiskje.
    </qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
fy: <qt><p>Dizze list soe de typen fan triemen wêrjaan moatte dy’t jo applikaasje ôfhannelje kin. Dizze list is oardere op <u>mime-triemtypen</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is in standertprotokol foar it  identifisearen fan triemtypen, basearre op de triemtaheaksel en de oerienkommende <u>mime-triemtypen</u>. Foarbyld: de "bmp" dy efter de punt komt yn de namme blom.bmp jout oan dat it om in spesifike type fan ôfbylding giet, <u>image/x-bmp</u>. Om te witten mei hokker applikaasje in beskate triemtype iepene kin wurde hat it systeem ynformaasje nedich oer de mooglikheid fan eltse applikaasje om dizze taheaksel en mime-triemtypen ôf te hanneljen.</p>
    <p>As jo dizze applikaasje ferbine wolle mei ien of mear mime-triemtypen dy’t net mear yn de list steane, klik dan op de knop <b>Taheakje</b> hjir ûnder. As der ien of mear triemtypen steane wêrmei dizze applikaasje net mei om kin , dan kinne jo dizze wiskje troch te klikken op de knop <b>Fuortsmite</b> </p></qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
fy: <qt>Der is al in belied foar <center><b>%1</b></center>. Wolle jo dizze ferfange?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
fy: <qt>Besykje automatysk de omjouwingsfariabelen dy brûkt wurde foar globale proxy-ynformaasje te finen. <p> Dizze funksje wurket by it sykjen nei algemien brûkte fariabelenammen sa as HTTP_PROXY, FTP_PROXY en NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
fy: <qt>Selektearje in programma. As it programma der net tusken stiet, fier dan de namme yn of klik op de sneupknop.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
fy: <qt>Selektearje it programma foar it triemtype <b>%1</b>. As it programma der net tusken stiet, fier dan de namme yn of klik op de sneupknop.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
fy: <qt>Selektearje it programma wêrmei 't jo it triemtype <b>%1</b> iepenje wolle. At it programma der net tusken stiet, fier dan de namme yn of klik op de sneupknop.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
fy: <qt>Kin de opjûne opdracht net útfiere. De triem of de map <b>%1</b> bestiet net.</qt>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
fy: Unbekend

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
fy: Oaren

[ctx: @title job]
en: Copying
fy: Dwaande mei kopiearjen

[ctx: @title job]
en: Creating directory
fy: Triemtafel wurdt oanmakke

[ctx: @title job]
en: Deleting
fy: Dwaande mei wiskjen

[ctx: @title job]
en: Examining
fy: Dwaande mei ûndersykjen

[ctx: @title job]
en: Mounting
fy: Dwaande mei oankeppeljen

[ctx: @title job]
en: Moving
fy: Dwaande mei ferpleatsen

[ctx: @title job]
en: Unmounting
fy: Dwaande mei ôfkeppeljen

[ctx: @title:column]
en: Date
fy: Datum

[ctx: @title:column]
en: Group
fy: Groep

[ctx: @title:column]
en: Name
fy: Namme

[ctx: @title:column]
en: Owner
fy: Eigner

[ctx: @title:column]
en: Permissions
fy: Tagongsrjochten

[ctx: @title:column]
en: Size
fy: Grutte

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
fy: &Algemien

en: A file named %1 already exists.
fy: Der bestiet al in triem mei de namme %1.

en: A file or folder named %1 already exists.
fy: In triem of map mei de namme %1 bestiet al.

en: A folder named %1 already exists.
fy: Der bestiet al in map mei de namme %1.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
fy: Mooglik hat in netwurk-brânmuorre (in apparaat dat tagong ta it Ynternet beheind) dy 't jo netwurk óf it netwurk fan de tsjinner beskermet, jo fersyk opkeard.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
fy: It kin wêze dat him in protokolflater foardien hat, wêrtroch de tsjinner de ferbining ferbruts as reaksje op dy flater.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
fy: Mooglik die him in protokolflater of in ynkompabilteit foar.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
fy: In helpboarne kin net oanmakke wurde op de bestimming oant ien of mear tuskentiidse kolleksjes (mappen) oanmakke binnen.

en: A similar file named '%1' already exists.
fy: In soartgelyk triem mei de namme '%1' bestiet al.

en: A&dvanced Permissions
fy: Ava&nsearre tagongsrjochten

en: Accep&t all cookies
fy: Alle koekjes aksep&tearje

en: Accept
fy: Akseptearje

en: Access Denied
fy: Tagong wegere

en: Access Permissions
fy: Tagongsrjochten

en: Access denied to %1.
fy: Tagong wegere ta %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
fy: Tagong wegere. 
    Koe net nei %1 skriuwe.

en: Access to restricted port in POST denied.
fy: Tagong ta beheinde poarte yn POST wegere.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
fy: De tagong ta de opjûne boarne <b>%1</b>, is wegere.

en: Accessed:
fy: Iepene:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
fy: Tagong ta triemen wurdt net stipe mei protokol %1.

en: Ad&vanced Options
fy: A&vansearre Opsjes

en: Add File Type for %1
fy: Heakje triemtype ta foar %1

en: Add...
fy: Taheakje...

en: Advanced Options for %1
fy: Avansearre opsjes foar %1

en: Advanced Permissions
fy: Avansearre tagongsrjochten

en: All &cookies
fy: Alle &koekjes

en: All Supported Files
fy: Alle stipe triemen

en: All cookies from this do&main
fy: Alle koekjes fan dit do&mein

en: Already Exists as Folder
fy: Bestiet al as map

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
fy: Alhoewol der in ferbining ta stân kaam mei <strong>%1</strong>, waard de ferbining by de kommunikaasje op in ûnferwacht momint ferbrutsen.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
fy: Alhoewol net wierskynlik, is it mooglik dat him in hurdguodflater foardie.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
fy: Alhoewol jo mooglik de goeie autentikaasje oanlevere hawwe, is de autentikaasje mislearre trochdat de metoade dy 't de tsjinner brûkt net stipe wurdt troch it KDE-programma dat it protokol %1 oanleveret.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
fy: It besykjen om de tagongsrjochten fan de opjûne boarne <strong>%1</strong> te wizigjen, milslearre.

en: An attempt to create the requested folder failed.
fy: It besykjen om de fersochte map oan te meitsjen mislearre.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
fy: It besykjen om de opjûne boarne <strong>%1</strong> fuort te goaien, mislearre.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
fy: In fersyk om ynformaasje oer de status fan de boarne <strong>%1</strong> te krijen, lykas de namme fan de boarne, it type, de grutte ensfh. wie fergees.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
fy: In fersyk om oan te melden om de frege hanneling út te fieren wie fergees.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
fy: It besykjen om de opjûne map, <strong>%1</strong>, fuort te smiten is mislearre.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
fy: It besykjen om de opjûne boarne <strong>%1</strong> op'e nij te beneamen, mislearre.

en: An older item named '%1' already exists.
fy: In âlder item neamd '%1' bestiet al.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
fy: De flatermelding "Unbekende host" betsjut dat de tsjinner mei de namme <b>%1</b> net op it Ynternet te finen is.

en: Apply Choice To
fy: Kar tapasse op

en: Apply changes to all subfolders and their contents
fy: Wizigings tapasse op alle submappen en harren ynhâld

en: Ask
fy: Freegje

en: Ask &for confirmation
fy: &Freegje om befêstiging

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
fy: Besykje in oare wize te finen om deselde útkomst te krijen.

en: Authentication Failed.
fy: Authentikaasje mislearre.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
fy: Autentifikaasje mislearre: metoade %1 wurdt net stipe

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
fy: Autorisaasje mislearre, %1-autentikaasje wurdt net stipe.

en: Automaticall&y accept session cookies
fy: Sesje-koekjes automat&ysk akseptearje

en: Automatically select filename e&xtension
fy: Automatysk triemnammetahea&ksels selektearje

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
fy: Automatysk triemnammetahea&ksels selektearje (%1)

en: Bookmarks
fy: Blêdwizers

en: C&onnect
fy: F&erbine

en: C&ontinue
fy: &Trochgean

en: C&ontinue Loading
fy: Tr&ochgean mei laden

en: Calculate
fy: Berekkenje

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
fy: Berekenje... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
fy: Kin ynhâld besjen en oanpasse

en: Can View/Read & Modify/Write
fy: Kin besjen/lêze en oanpasse/skriuwe

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
fy: It protokol %1 koe net inisjalisearre wurde

en: Cannot Open Resource For Reading
fy: Helpboarne net iepene wurde foar lêzen

en: Cannot Open Resource For Writing
fy: Helpboarne kin net iepene wurde foar skriuwen

en: Cannot Read From Resource
fy: Der koe net fan de boarne lêzen wurde

en: Cannot Write to Resource
fy: Der koe net nei dizze boarne skreaun wurde

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
fy: Triem kin net fan %1 nei %2 kopiearre wurde. (flaterkoade: %3)

en: Chan&ge...
fy: Wizi&gje...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
fy: Skaaimerken fan triemen feroarje wurdt net stipe mei protokol %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
fy: Kontrolearje of der gjin applikaasjes binne dy 't tagong hawwe ta it apparaat, en besykje it op'e nij.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
fy: Kontrolearje of it apparaat klear is, yn media-apparaten moat media sitte en draachbere apparaten moatte ferbûn wêze en oan stean, en besykje it op'e nij.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
fy: Selektearje dizze opsje as de applikaasje dy jo útfiere wolle in tekstbasearre applikaasje is, of as jo tagong wolle ta ynformaasje dy levere wurdt troch it terminalfinster.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
fy: Selektearje dizze opsje as de tekstbasearre applikaasje oanlange ynformaasje levert by it útgean. Troch it terminalfinster iepen te litten ha jo tagong ta dizze ynformaasje

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
fy: Selektearje dizze opsje as jo in notifikaasje sjen wolle as jo applikaasje begûn is. De fisuele notifikaasje sil ferskine as in dwaande-rinnerke, of yn de taakbalke.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
fy: Selektearje dizze opsje as jo dizze applikaasje útfiere wolle ûnder in oar wêrmei it is assosjearre. Dit brûkers-id beskied de triemtagong en oare foech. Foar dizze hanneling ha jo it wachtwurd fan de brûker nedich.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
fy: Bewissigje jo derfan dat gjin inkelde oare brûker of applikaasje dit triem brûkt of ôfskoattele hat.

en: Check your access permissions on this resource.
fy: Kontrolearje jo tagongsrjochten op dizze boarne.

en: Check your network connection status.
fy: Kontrolearje de status fan jo netwurkferbining.

en: Choose Application
fy: Applikaasje kieze

en: Choose Application for %1
fy: Kies in applikaasje foar %1

en: Choose a different filename for the destination file.
fy: Kies in oare triemnamme foar de doeltriem.

en: Choose an &icon:
fy: Kies in byldka&ike:

en: Choose an alternate filename for the new file.
fy: Kies in oare namme foar it nije triem.

en: Choose an alternate name for the new folder.
fy: Kies in oare name foar de nije map.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
fy: Kies de namme fan it programma wêrmei 't jo de selektearre triemen iepenje wolle.

en: Class
fy: Klasse

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
fy: Klik hjirre om troch jo triemsysteem te sneupen om de winske út te fieren triem te finen.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
fy: Klik op dizze knop as jo in triemtype, wêrmei jo applikaasje omgean kin, taheakje wolle.

en: Click this button to create a new folder.
fy: Klik op dizze knop om in nije map oan te meitsjen.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
fy: Klik op dizze knop om in stap tebek te gean in de sneup-skiednis.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
fy: Klik op dizze knop om in stap foarút te gean yn de sneup-skiednis.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
fy: Klik op dizze knop om de ynhâld fan de aktive lokaasje op'e nij te laden.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
fy: It sluten fan ferbinings wurdt net stipe troch it protokol %1.

en: Co&ntinue
fy: Trochgea&n

en: Comm&ent:
fy: Komm&intaar:

en: Common name:
fy: Faak brûkte namme:

en: Connect to the Internet directly.
fy: Direkte ferbining mei ynternet.

en: Connected to host %1
fy: Ferbûn mei host %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
fy: Ferbining mei de tsjinner ûnferwachte ôfbrutsen

en: Connection to Server Refused
fy: Ferbining mei de tsjinner wegere

en: Connection to host %1 is broken.
fy: Ferbining mei host %1 is ferbrutsen.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
fy: Nim kontakt op mei de systeembehearder fan de tjinner foar fierdere assistinsje.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
fy: Nim kontakt op mei de systeembehearder fan de tsjinner om dy op de hichte te stellen fan dit probleem.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
fy: Nim kontakt op mei jo kompjûterhelp foar fierdere assistinsje. Dat kin jo systeembehearder, jo leveransier, ensfh. wêze.

en: Cookie Alert
fy: Cookie-melding

en: Cookie Details
fy: Koekje details

en: Copy
fy: Kopiearje

en: Copying files within %1 is not supported.
fy: Triemen kopiearje binnen %1 wurdt net stipe.

en: Could Not Accept Network Connection
fy: Der koene gjin netwurkferbiningen akseptearre wurde

en: Could Not Alter Permissions of Resource
fy: De tagongsrjochten fan de boarne koene net wizige wurde.

en: Could Not Bind
fy: Koe gjin ferbining meitsje

en: Could Not Cancel Listing
fy: Listwerjefte koe net annuleare wurde

en: Could Not Create Folder
fy: Koe map net oanmeitsje

en: Could Not Create Link
fy: De keppeling koe net makke wurde

en: Could Not Create Network Connection
fy: Koe gjin netwurkferbining meitsje.

en: Could Not Create Socket
fy: Hâlder koe net oanmakke wurde

en: Could Not Create Symbolic Link
fy: De symboalyske keppeling koe net makke wurde

en: Could Not Delete Original File
fy: De orizjinele triem koe net fuortsmiten wurde

en: Could Not Delete Resource
fy: De boarne koe net fuortgoaid wurde

en: Could Not Delete Temporary File
fy: De tydlike triem koe net fuortsmiten wurde

en: Could Not Determine Resource Status
fy: De tastân fan de boarne koe net bepaald wurde

en: Could Not Listen
fy: Koe net harkje

en: Could Not Listen for Network Connections
fy: Koe net harkje nei netwurkferbiningen.

en: Could Not Login: %1
fy: Koe net oanmelde: %1

en: Could Not Mount Device
fy: It apparaat koe net oankeppele wurde

en: Could Not Remove Folder
fy: Koe map net fuortsmite

en: Could Not Rename Original File
fy: De orizjinele triem koe net op'e nij beneamd wurde

en: Could Not Rename Resource
fy: De boarne koe net op'e nij beneamd wurde

en: Could Not Rename Temporary File
fy: De orizjinele triem koe net op'e nij beneamd wurde

en: Could Not Resume File Transfer
fy: De triemoerdracht koe net ferfette wurde

en: Could Not Stat Resource
fy: Tastân fan de boarne koe net bepaald wurde

en: Could Not Unmount Device
fy: It apparaat koe net ôfkeppele wurde ("unmount")

en: Could not accept %1.
fy: Koe net akseptearje %1.

en: Could not access %1.
fy: Koe net berikke %1.

en: Could not bind %1.
fy: Kon %1 niet verbinden.

en: Could not change permissions for
    %1
fy: Koe de tagongsrjochten foar
    %1 net feroarje

en: Could not change permissions for %1.
fy: Koe de tagongsrjochten foar %1 net feroarje.

en: Could not connect to host %1.
fy: Koe net ferbine mei host %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
fy: Der koe gjin socket oanmakke wurde foar de tagong ta %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
fy: De symb. keppeling %1 koe net makke wurde.
    Kontrolearje de tagongsrjochten.

en: Could not delete file %1.
fy: Koe triem %1 net fuortsmite.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
fy: Koe it orizjinele triem %1 net fuortsmite.
    Kontrolearje de tagongsrjochten.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
fy: Koe it dieltriem %1 net fuortsmite.
    Kontrolearje de tagongsrjochten.

en: Could not download the proxy configuration script
fy: It proksykonfiguraasjeskript koe net ophelle wurde

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
fy: It proksyconfiguratiescript koe net ophelle wurde:
    %1

en: Could not enter folder %1.
fy: Koe net yn map %1 komme.

en: Could not find a usable proxy configuration script
fy: Koe gjin brûkber proksykonfiguraasjeskript fine

en: Could not find program "mount"
fy: Koe it programma "mount" net fine

en: Could not find program "umount"
fy: Koe it programma "umount" net fine

en: Could not find the program '%1'
fy: Koe programma '%1' net fine

en: Could not listen %1.
fy: Koe net harkje %1.

en: Could not login to %1.
fy: Koe net oanmelde yn %1.

en: Could not make folder %1.
fy: Koe map %1 net oanmeitsje.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
fy: Koe it triemsysteem net oankeppelje.
    De flatermelding wie:
    %1

en: Could not read %1.
fy: Koe %1 net lêze.

en: Could not read file %1.
fy: Koe triem %1 net lêze.

en: Could not remove folder %1.
fy: Koe map %1 net fuortsmite.

en: Could not rename file %1.
fy: Koe de namme fan triem %1 net feroarje.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
fy: Koe it orizjinele triem %1 net op'e nij beneame.
    Kontrolearje de tagongsrjochten.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
fy: Koe it dieltriem %1 net op'e nij beneame.
    Kontrolearje de tagongsrjochten.

en: Could not resume file %1.
fy: Koe net fjirder gean mei triem %1.

en: Could not start process %1.
fy: Koe proses %1 net starte.

en: Could not terminate listing %1.
fy: Kon het maken van een lijst van %1 niet beëindigen.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
fy: Koe it triemsysteem net ôfkeppelje.
    De flatermelding wie:
    %1

en: Could not write to %1.
fy: Koe net nei %1 skriuwe.

en: Could not write to file %1.
fy: Koe net nei triem %1 skriuwe.

en: Country:
fy: Lân:

en: Created:
fy: Oanmakke:

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
fy: Mappen oanmeitsje wurdt net stipe mei protokol %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
fy: It oanmeitsjen fan symboalyske keppelings wurdt net stipe troch protokol %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
fy: De hjoeddeiske ferbining is NET befeilige mei SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
fy: De hjoeddeiske ferbining is befeilige mei SSL.

en: Cyclic Link Detected
fy: Syklyske keppeling fûn

en: Cyclic Link Detected During Copy
fy: Syklyske keppeling ûntdekt by it kopiearjen.

en: D&elete
fy: Wiskj&e

en: D-Bus Communication Error
fy: D-Bus-kommunikaasjeflater

en: Data format:
fy: Data opmaak:

en: De&lete
fy: W&iskje

en: Default Policy
fy: Standert belied

en: Default for new files in this folder
fy: Standert foar nije triemen yn dizze map

en: Default password:
fy: Standert wachtwurd:

en: Default user name:
fy: Standert brûkersnamme:

en: Delete A&ll
fy: A&lles wiskje

en: Delete Files
fy: Triemen wiskje

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
fy: Helje in diel fan de luds fuort om der foar te soargjen dat dy net in ûneinige luds feroarsaket, en besykje it op'e nij.

en: Delete the current file and try again.
fy: Smyt it aktive triem fuort en besykje it op'e nij.

en: Delete the current folder and try again.
fy: Smyt dizze map fuort en besykje it op'e nij.

en: Deleting
fy: Dwaande mei wiskjen

en: Deleting files from %1 is not supported.
fy: Triemen fuortsmite fan %1 wurdt net stipe.

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Detailed View
fy: Detaillearre werjefte

en: Device
fy: Apparaat

en: Directory
fy: Triemtafel

en: Disable Passive FTP
fy: Passive FTP útskeakelje

en: Disk Full
fy: Skiif fol

en: Display SSL &Information
fy: SSL-&ynformaasje sjen litte

en: Domain
fy: Domein

en: Domain:
fy: Domein:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
fy: Kontrolearje of jo de goede lokaasje ynfierd hawwe en besykje it op'e nij.

en: Double-check your proxy settings and try again.
fy: Kontrolearje jo proksy-ynstellings goed en besykje it op'e nij.

en: Edit
fy: Bewurkje

en: Edit ACL Entry
fy: ACL-item bewurkje

en: Effective
fy: Effektyf

en: Enable coo&kies
fy: Koe&kjes oansette

en: Enable passive &mode (PASV)
fy: Passive &modus (PASV) ynskeakelje

en: Enable this flag to allow entering the folder.
fy: Aktivearje dizze flagge om tagong te jaan dizze map binnen te gean.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
fy: Set dizze flagge oan at jo wolle dat de triem útfiert wurde kin as in programma.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
fy: Selektearje dizze opsjes at jo wolle dat allinne de eigner fan dizze map tastimming hat om de triemen en mappen yn dy map in oare namme te jaan of te wiskjen. Oare brûkers kinne allinnich nije triemmen taheakje, wat it rjocht fan 'Ynhâld oanpasse' fereasket.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
fy: Selektearje dizze opsje om de triem as útfierber te merken. Dit is allinnich fan tapassing op programma's en skripts. Dizze binne it útfiermark nedich om útfiert wurde te kinnen.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
fy: Skeakelt de passive modus fan FTP yn. Dit is nedich om FTP wurkje te litten fan efter de brânmuorre.

en: Encoding:
fy: Kod&earring:

en: End of session
fy: It ein fan de sesje

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
fy: Ferwissigje jo der fan dat de map bestiet en leech is, en besykje it op 'e nij.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
fy: Bewissigje jo der fan dat de boarne bestiet en besykje it op'e nij.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
fy: Iepenje

en: Enter the address for the proxy configuration script.
fy: Fier it adres yn foar it proxykonfiguraasjeskript.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
fy: Fier hjir it adres yn fan de FTP-proxytsjinner.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
fy: Fier hjir it adres yn fan de HTTP-proxytsjinner.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
fy: Fier hjir it adres yn fan de HTTPS-proxytsjinner.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
fy: Fier hjirre de brûkersnamme yn wêrûnder jo de applikaasje útfiere wolle.

en: Enter the user name you want to run the application as.
fy: Fier de brûkersnamme yn wêrûnder jo de applikaasje útfiere wolle.

en: Entry Type
fy: Itemtype

en: Error. Out of memory.
    %1
fy: Flater. Te min ûnthâld.
    %1

en: Exec
fy: Utfiere

en: Expires:
fy: Ferrint op:

en: FTP Options
fy: FTP-opsjes

en: File
fy: Triem

en: File Already Exists
fy: Triem bestiet al

en: File Expected
fy: Triem ferwachte

en: File or Folder Does Not Exist
fy: Triem as map bestiet net

[ctx: File permission]
en: Sticky
fy: Plakkerich

en: Filename for clipboard content:
fy: Triemnamme foar de prikboerd-ynhâld:

en: Folder Already Exists
fy: Map bestiet al

en: Folder Expected
fy: Map ferwachte

en: Folder Listing Unavailable
fy: Mappen yn in rige sjen litte is net beskikber

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
fy: Jo kinne yn it kommando ferskate plakhâlders brûke dy't ferfongen wurde sille troch de wurklike wearden at it programma útfiert wurdt:
    %f - in losse triemnamme
    %F - in list mei triemen; brûk by tapassings dy't meardere lokale triemen tagelyk iepenje kinne
    %u - in los URL-adres
    %U - in list mei URL-adressen
    %d - de map fan de te iepenjen triem
    %D - in list mei mappen
    %i - it byldkaike
    %m - it mini-byldkaike
    %c - it kommintaar

en: Found a cyclic link in %1.
fy: Cyclische keppeling fûn yn %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
fy: Cyclische keppeling fûn ûnder it kopiearjen fan %1.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
fy: Meitsje foldwaande skiifromte frij troch 1) ûnnedige en tydlike triemen te wiskjen, 2) triemen argyfearje op losse media lykas CD roms, of 3) soargje foar mear opslachkapasiteit.

en: Gro&up:
fy: Groe&p:

en: Group
fy: Groep

en: Group:
fy: Groep:

en: Group:
fy: Groep:

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
fy[0]: Hjir kinne jo de wearden fan tiidsferrin ynstelle. By trage ferbinings is it oan te rieden dizze ynstelling oan te passen. De maksimum tasteane wearde is 1 sekonde.
fy[1]: Hjir kinne jo de tiidsferrin wearden ynstelle. By trage ferbinings is it oan te rieden dizze ynstelling oan te passen. De maksimum tasteane wearde is %1 sekonden.

en: Home Folder
fy: Thúsmap

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
fy: At de flagge "Plakkerich" oanstiet op in map, dan kinne allinnich de eigner en de haadgebrûker triemen fuortsmite of nammen feroarje. oars kin elts dy't skriuwrjochten hat dit dwaan.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
fy: At dizze triem in programma of skript is en dizze flagge stiet oan, dan sil it útfiert wurde mei de tagongsrjochten fan de groep.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
fy: At dizze triem in programma of skript is en dizze flagge stiet oan, dan kinne jo it úftiere mei de tagongsrjochten fan de eigner.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
fy: At dizze flagge oanstiet, dan sille nije triemen by de groep fan dizze map hearre.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
fy: At dizze flagge oanstiet, dan sil de eigner fan dizze map ek fansels eigner wurde fan nije triemen dy't, troch allikefolle wa, yn dizze map oanmakke wurde.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
fy: At jo witte wa 't de skriuwers fan it tsjinnersêftguod binne, tsjinje dan rjochtstreeks in programmearflaterrapport yn.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
fy: As jo in triemtype wêrmei jo applikaasje net omgean kin fuortsmite wolle, selektearje dan it triemtype yn de list en klik op dizze knop.

en: Improperly Formatted URL
fy: Unjildich URL-adres

en: Information Lookup Failure
fy: It opsykjen fan ynformaasje is mislearre

en: Internal Error
fy: Ynterne flater

en: Internal Error in Server
fy: Ynterne fout yn tsjinner

en: Internal error in server
    %1
fy: Ynterne flater yn tsjinner
    %1

en: Is &executable
fy: Is útfi&erber

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
fy[0]: 1 Item
fy[1]: %1 items

en: KDE SSL Information
fy: KDE SSL Ynformaasje

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
fy: KDE is by steat om te kommunisearjen fia in protokol yn in protokol. Dit fersyk stjut in protokol oan dat op dy wize brûkt wurde moat, mar dit protokol is net gaadlik foar sa'n aksje. Dit is in seldsum barren, en wurdt nei alle gedachten feroarsake troch in programmearflater.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
fy: KDE is by steat om te kommunisearjen fia in protokol yn in protokol. It opjûne protokol is inkeld bedoeld foar dy sitewaasjes en dy docht him no spiternôch net foar. Dit is in seldsum barren, en wurdt nei alle gedachten feroarsake troch in programmearflater.

en: Known Applications
fy: Bekende applikaasjes

en: Launching %1
fy: Opstarte fan %1

en: Link
fy: Keppeling

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
fy: Mappen op in rige sjen litte wurdt net stipe foar protokol %1.

en: Location:
fy: Lokaasje:

en: Login OK
fy: Oanmelding yn oarder

en: Malformed URL
    %1
fy: Ferkeard foarme URL-adres:
    %1

en: Malformed URL %1.
fy: Ongeldig URL-adres: %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
fy: Proxytsjinnerkonfiguraasje mei de hân ynfiere.

en: Mark &partially uploaded files
fy: Foar in diel fer&stjoerde triemmen markearje

en: Mark partially uploaded files
fy: Foar in diel ferstjoerde triemmen markearje

en: Mask
fy: Masker

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
fy: Berjocht ferstjoert:
    Oanmeld mei brûkersnamme=%1 en wachtwurd=[ferside]
    
    De tsjinner antwurdde:
    %2

en: Modified:
fy: Wizige:

en: Mount
fy: Oankeppelje (mount)

en: Mountpoint
fy: Keppelpunt

en: Move to Trash
fy: Nei it Jiskefet

en: Moving
fy: Dwaande mei ferpleatsen

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
fy: Multiple get wordt niet ondersteund door protocol %1.

en: Name
fy: Namme

en: Name:
fy: Namme:

en: Named group
fy: Beneamde groep

en: Named user
fy: Beneamde brûker

en: New Folder...
fy: Nije map...

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
fy: &Fierder >>

en: No Content
fy: Gjin ynhâld

en: No host specified.
fy: Gjin host oantsjutte.

en: No hostname specified.
fy: Gjin hostnamme oantsjutte.

en: No media in device for %1
fy: Gjin media yn apparaat foar %1

en: Nothing to Delete
fy: Neat te wiskjen

en: Nothing to Trash
fy: Neat foar it Jiskefet

en: O&thers:
fy: Oa&ren:

en: O&wner:
fy: Ei&gner:

en: Only acce&pt cookies from originating server
fy: Allinnich koekjes fan de orizjinele tsjinner akse&ptearje

en: Only executables on local file systems are supported.
fy: Allinne útfierbere triemen op lokale triemsystemen wurde stipe.

en: Only own&er can rename and delete folder content
fy: Allinne de &eigner kin de mapynhâld nije nammen jaan of fuortsmite.

en: Only the owner can change permissions.
fy: Allinne de eigner kin tagongsrjochten oanpasse.

en: Open
fy: Iepenje

en: Open With
fy: Iepenje mei

en: Open file dialog
fy: Triem-iepenje-dialooch

en: Opening connection to host %1
fy: Dwaande mei it ferbininen mei host %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
fy: It iepenjen fan ferbinings wurdt net stipe troch it protokol %1.

en: Organization:
fy: Organisaasje:

en: Organizational unit:
fy: Organisaasjeûnderdiel:

en: Others
fy: Oaren

en: Otherwise, the request would have succeeded.
fy: Oarsom wie it fersyk wol slagge.

en: Out of Memory
fy: Te min ûnthâld

en: Owner
fy: Eigner

en: Ownership
fy: Eigendom

en: Owning Group
fy: Eigendomgroep

en: Parent Folder
fy: Haadmap

en: Paste
fy: Plakke

en: Path:
fy: Paad:

en: Points to:
fy: Ferwiist nei:

en: Policy
fy: Belied

en: Pro&xy connect:
fy: Pro&ksy ferbine:

en: Properties for %1
fy: Eigenskippen foar %1

en: Protocol %1 does not support action %2.
fy: Protokol %1 stipet aksje %2 net.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
fy: It protokol %1 is gjin triemsysteem

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
fy: It protokol %1 is gjin filterprotokol.

en: Protocol is a Filter Protocol
fy: It protokol is in filterprotokol

en: Proxy Authentication Failed.
fy: Proksy-authentikaasje mislearre.

en: Proxy:
fy: Proksy:

en: Re&ject all cookies
fy: Alle koekjes ô&fkarre

en: Read
fy: Lêze

en: Refresh
fy: Ferfarskje

en: Reject
fy: Ofkarre

en: Remote Files Not Accepted
fy: Net-lokale triemen wurde net akseptearre

en: Remove
fy: Fuortsmite

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
fy: Triemen herneame of ferpleatse binnen %1 wurdt net stipe.

en: Replace
fy: Ferfange

en: Request Aborted
fy: Fersyk ôfbrutsen

en: Request Aborted By User
fy: Fersyk troch de brûker ôfbrutsen

en: Retrieving %1 from %2...
fy: Dwaande %1 te ûntfangen fan %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
fy: Data ophelje fan %1 wurdt net stipe.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
fy: Opheljen fan mimetype ynformaasje fan %1 wurdt net stipe.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
fy: Besykje it fersyk op 'e nij en ferwissigje jo der fan dat de autentikaasje details goed ynfierd binne.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
fy: Probearje it fersyk op'e nij sûnder te besykjen om de oerdracht te ferfetsjen.

en: Retry the request.
fy: It fersyk op'e nij útfiere.

en: Run in &terminal
fy: Yn in &terminal útfiere

en: Save As
fy: Bewarje as

en: Search
fy: Sykje

en: Search interactively for domains
fy: Ynteraktyf sykje om domeinen

en: Search interactively for domains and hosts
fy: Ynteraktyf sykje om hosts en domeinen

en: Secure:
fy: Is befeiligd:

en: Security Information
fy: Befeiligingsynformaasje

en: See or modify the cookie information
fy: Lit de koekje ynformaasje sjen of pas dizze oan

en: Select one or more file types to add:
fy: Selektearje ien as mear triemtypen om ta te heakjen:

en: Sending data to %1
fy: Dwaande data te ferstjoeren nei %1

en: Sending login information
fy: Dwaande mei it ferstjoeren fan oanmeldynformaasje

en: Server Authentication
fy: Tsjinnerautentikaasje

en: Server co&nnect:
fy: Tsjinner ferbi&ne:

en: Server processing request, please wait...
fy: Tsjinner ferwurket de oanfraach, in amerijke...

en: Set GID
fy: GID ynstelle

en: Set UID
fy: UID ynstelle

en: Sets the working directory for your application.
fy: Steld de wurktafel yn foar de applikaasje

en: Short View
fy: Beheinde werjefte

en: Show
    Entries
fy: Lês-
    yngongen

en: Show Hidden Files
fy: Ferburgen triemen sjen litte

en: Show Preview
fy: Foarbyld sjen litte

en: Show details of the next cookie
fy: Lit de details foar de neikommende koekje sjen

en: Show the &value of the environment variables
fy: Wearde fan de omjouwings%fariabele sjen litte

en: Site Policy
fy: Side belied

en: Site:
fy: Webside:

en: Size:
fy: Grutte:

en: Skip
fy: Oerslaan

en: Soc&ket read:
fy: Soc&ket lêze:

en: Sorting
fy: Sortearje

en: Source and Destination Files Identical
fy: Boarne en doel triemen binne gelyk

en: Special
fy: Spesjaal

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
fy: Spesjale flagge. De krekte betsjutting fan de flagge sjogge jo yn de rjochter kolom.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
fy: Spesjale flagge. Jildich foar de hiele map. De krekte betsjutting fan de flagge sjogge jo yn de rjochter kolom.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
fy: Tsjut de aksjes oan dy't alle brûkers, dy't gjin eigner of lid fan de groep binne, útfiere meie.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
fy: tsjut de aksjes oan dy't de leden fan de groep útfiere meie.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
fy: Tsjut de aksjes oan dy't de eigner útfiere mei.

en: Stop
fy: Ophâlde

en: Suggest New &Name
fy: Stel nije &namme foar

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
fy: It URL-adres dat jo ynfiere ferwiist net nei in spesifike boarne.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
fy: It URL-adres dat jo ynfierd hawwe ferwiist net nei in jildich meganisme foar tagong ta de spesifike boarne, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
fy: It URL-adres (<strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) dat jo ynfierden is net just opmakke. De opmaak fan in URL-adres is oer it generaal: <blockquote><strong>protokol://brûker@wachtwurd:www.foarbyld.nl:poarte/map/triemnamme.taheaksel?fariabele=wearde</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
fy: De lês-flagge lit ta dat de ynhâld fan de triem besjoen wurde kin.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
fy: De flagge 'Plakkerich' op in triem wurdt negearre troch Linux, mar kin brûkt wurde op guon oare systemen.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
fy: De skriuw-flagge lit ta dat de ynhâld fan de triem oanpast wurde kin.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
fy: Utjouwer

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
fy: Jawis

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
fy: It klamboerd is nei dat jo 'plakken' brûkt ha wizige: De útsochte dataopmaak is net mear tapasber. Kopiearje wat jo plakke wolle opnij.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
fy: De búroblêdtriem
    %1
    is fan it type FSDevice, mar hat gjin Dev=... yngong.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
fy: De búroblêdtriem
    %1
    is fan it type Link, mar hat gjin URL=... yngong.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
fy: Yn de búroblêdtriem %1 mist de yngong Type=...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
fy: De búroblêdyngong fan it type 
    %1
    is ûnbekend.

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
fy: Bestimming

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
fy: De bestimmingshelpboarne hat net genôch romte om de steat fan de helpboarne nei it útfieren fan dizze metoade op te nimmen.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
fy: It apparaat kin beset wêze, oftewol it wurdt noch brûkt troch in oare applikaasje of brûker. Sels soksawat as in iepen sneupskerm op in lokaasje op dit apparaat kin it triemsysteem beset hâlde.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
fy: Mooglik is it apparaat noch net klear, sa kin der bygelyks noch gjin media yn in media apparaat sitte (byg. gjin cd-rom yn in cd-romspiler) of, yn it gefal fan râne-apparatuer/draachbere apparatuer, is it apparaat mooglik net goed oansletten.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
fy: De triem wurdt mooglik brûkt (en ôfskoattele) troch in oare brûker of applikaasje.

en: The file or folder %1 does not exist.
fy: De triem of map %1 bestiet net.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
fy: De lokaasje wêr't de map oanmakke wurde moast bestiet mooglik net.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
fy: It haaddiel fan dit dokumint is befeilige mei SSL, mar guon dielen net.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
fy: De namme (%1) dy 't jo ynfierd hawwe bestiet mooglik net of is ferkeard typt.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
fy: De netwurkferbining is mooglik net goed ynsteld, of de netwurkkeppeling is net ynskeakele.

en: The new file name is empty.
fy: De nije triemnamme is leech.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
fy: De hanneling koe net ôfmakke wurde omdat de boarne en it doel deselde triemen binne.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
fy: It proses foar it protokol %1 stoppe ûnferwachts.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
fy: It programma op jo kompjûter dat tagong ferlient oan it protokol <strong>%1</strong> koe it ûnthâld, fereaske om fierder te gean, net reservearje.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
fy: It programma op jo kompjûter dat tagong jout ta it protokol <b>%1</b> hat in ynterne fout melden.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
fy: It programma op jo kompjûter dat tagong jout ta it protokol <strong>%1</strong> rapportearre in ûnderbrekking fan in ûnbekend type: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
fy: It programma op jo kompjûter dat tagong jout ta it protokol <strong>%1</strong> rapportearre in ûnbekende flater: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
fy: It programma op jo kompjûter dat tagong ferlient oan it protokol <strong>%1</strong> waard ûnferwachte beëinige.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
fy: It programma dat kompabiliteit mei dit protokol leveret is mooglik net aktualisearre by jo lêste opwurdearring fan KDE. Dêrtroch kin it programma ynkompatibel wêze mei jo aktive KDE-ferzje en dêrom net starte.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
fy: It protokol %1 ymplementearret gjin mappentsjinst.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
fy: Protokol %1 is net in filterprotokol.

en: The protocol %1 is not supported.
fy: It protokol %1 wurdt net stipe.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
fy: It protokol %1 is allinne in filterprotokol.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
fy: It protokol <strong>%1</strong> wurdt net stipe troch de KDE-programma's dy 't op dit stuit op jo kompjûter ynstallearre binne.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
fy: It protokol of de tsjinner stipet mooglik net it ferfetsjen fan triemoerdrachten.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
fy: It proksykonfiguraasjeskript is ûnjildich:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
fy: It proksykonfiguraasjeskript joech in flater:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
fy: Underwerp

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
fy: It fersyk ferwachtte in triem, mar ynstee waard de map <strong>%1</strong> fûn.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
fy: It fersyk ferwachtte in map, mar ynstee waard de triem <strong>%1</strong> fûn.

en: The request was not completed because it was aborted.
fy: It fersyk is net ôfmakke omdat it ôfbrutsen is.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
fy: De frege aksje wurdt net stipe troch it KDE-programma dat it protokol <b>%1</b> oanlevere hat.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
fy: It fersochte apparaat koe net inisjalisearre wurde ("mounted"). De flatermelding wie: <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
fy: It frege apparaat koe net ôfkeppele wurde ("unmounted"). De flatermelding wie: <strong>%1</strong>.

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
fy: Der koe net nei de frege triem <strong>%1</strong> skreaun wurde omdat der te min skiifromte beskikber is.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
fy: It frege triem koe net oanmakke wurde omdat der al in triem mei deselde namme bestiet.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
fy: De frege map koe net oanmakke wurde omdat der al in map mei dizze namme bestiet.

en: The requested lock could not be granted. %1
fy: De fersochte beskoatteling koe net tastien wurde. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
fy: De frege hanneling fereaske in oanmeitsjen fan in tydlike triem, <strong>%1</strong>, mar dy koe net oanmakke wurde.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
fy: De frege hanneling fereasket it oanmeitsjen fan in tydlike triem wêryn de nije triem opslein wurdt by it oerheljen. Dizze tydlike triem <strong>%1</strong> koe net fuortsmiten wurde.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
fy: De frege hanneling fereasket it wiskjen fan de orizjinele triem, net wierskynlik oan it ein fan it ferpleatsen fan triemen. De orizjinele triem <strong>%1</strong> koe net wiske wurde.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
fy: De frege hanneling fereaske it op'e nij beneamen fan de orizjinele triem <strong>%1</strong>, mar dy koe net op'e nij beneamd wurde.

en: The requested protocol may not be supported.
fy: It frege protokol wurdt mooglik net stipe.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
fy: De frege symboalyske keppeling %1 koe net makke wurde.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
fy: De tjinnser <strong>%1</strong> wegeret ta te stean dat dizze kompjûter ferbining makket.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
fy: De tsjinner stipet it WebDAV-protokol net.

en: The server does not support the request type of the body.
fy: De tsjinner stipet net it fersochte type fan it lichem.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
fy: De tsjinner wie te drok mei it beantwurdzjen fan oare fersiken om te reagearjen.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
fy: De tsjinner dy 't op dit stuit mei it Ynternet ferbûn is, is mooglik net ynsteld foar it tastean fan fersiken.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
fy: De tsjinner dy 't op dit stuit mei it Ynternet ferbûn is, hat mooglik de fersochte tsjinst (%1) net draaien.

en: The source and destination are the same file.
    %1
fy: De boarne en it doel binne itselde triem.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
fy: Boarne

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
fy: De opjûne triem of map <strong>%1</strong> bestiet net.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
fy: De opjûne map bestiet net of is net te lêzen.

en: The specified folder may not be empty.
fy: De oantsjutte map is mooglik net leech.

en: The specified folder may not exist.
fy: De oantsjutte map bestiet mooglik net.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
fy: It opjûne fersyk frege oft de oerdracht fan de triem <strong>%1</strong> ferfette wurde koe op in bepaald punt yn de oerdracht. Dat wie net mooglik.

en: The specified resource may not exist.
fy: De opjûne boarne bestiet mooglik net.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
fy: De opjûne boarne bestiet mooglik net of is mooglik net tagonklik.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
fy: De ferzjes fan it protokol %1 dy 't stipe wurde troch dizze kompjûter en de tsjinner kinne net te kombinearjen wêze.

en: There are no special actions available for protocol %1.
fy: Der binne gjin spesjale aksjes beskikber foar protokol %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
fy: Mooglik is der earne op de netwurkrûte tusken jo kompjûter en de tsjinner in probleem.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
fy: Der kin in probleem wêze mei jo netwurkkonfiguraasje, byg. jo proksy's hostnamme. As jo koartlyn noch probleemleas tagong ta Ynternet hân hawwe, dan is dat net wierskynlik.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
fy: Mooglik is der in probleem mei jo netwurkkonfiguraasje. As jo koartlyn sûnder swierrichheden tagong ta it Ynternet hiene, dan is dat net wierskynlik.

en: There may have been a problem with your network connection.
fy: Mooglik is der in probleem mei jo netwurkferbining.

en: These files use advanced permissions.
fy: Dizze triemen brûke avansearre tagongsrjochten.

en: These settings apply to network browsing only.
fy: Dizze ynstellings jilde allinne foar it sneupen oer it netwurk

en: This action was prevented by another error.
fy: Dizze aksje waard wjerhâlden troch in oare flater.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
fy: Dizze aksje soe '%1' mei himsels oerskriuwe.
    Jou in nije triemnamme op:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
fy: Dizze flatermelding is slim ôfhinklik fan it KDE-programma. Jo hawwe mear oan de oanfoljende ynformaasje as oan de ynformaasje beskikber fia KDE's input/output-arsjitektuer.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
fy[0]: Dizze triem is een keppeling en hat gjin tagongsrjochten.
fy[1]: Alle triemen binne keppelingen en hawwe gjin tagongsrjochten.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
fy: Dizze flagge stiet it taehakjen, in oare namme jaan en wiskjen fan triemen ta. Tink derom: mei de flagge 'Plakkerich' kinne jo it wiskje en in oare namme jaan fan triemen beheine.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
fy: Dizze flagge lit ta de ynhâld fan de map sjen te litten.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
fy: Dit is oer it algemien in technyske flater, wêrby in apparaat fereaske foar netwurkkommunikaasjes (in hâlder) net oanmakke wurde koe.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
fy: Yn prinsipe is dit in technyske flater, wêrby it fereaske apparaat foar netwurkkommunikaasje (in socket) net ta stân brocht wurde koe om te harkjen nei ynkommende netwurkferbiningen.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
fy: Yn prinsipe is dit in technyske flater werby him in flater foardie by it besykjen om in ynkommende netwurkferbining te akseptearjen.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
fy: Dit is nei alle gedachten feroarsake troch in flater yn it programma. Oerweagje in folslein programmearflaterrapport yn te stjoeren, lykas hjirûnder oanjûn is.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
fy: Dit wurdt wierskynlik feroarsake troch in flater yn it tsjinnerprogramma. Oerwaagje a.j.w. in folslein programmearflater-rapport yn te tsjinjen lykas hjirûnder oanjûn.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
fy: Dit is in list mei te iepenjen triemen. Jo kinne mear dan ien triem oantsjutte troch meardere triemnammen, skieden troch spaasjes, op te jaan.

en: This is the name of the file to open.
fy: Dit is de namme fan de te iepenjen triem.

en: This is the name to save the file as.
fy: Dit is de namme dy't jo de triem jouwe by it bewarjen.

en: This may be an error on the server side.
fy: Dit kin in flater wêze fan de kant fan de tsjinner.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
fy: Dit betsjut dat in fersyk dien waard om de ynhâld fan de map te bepalen, mar dat it KDE-programma foar dit protokol dit net stipet.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
fy: Dat betsjut dat, alhoewol de boarne, <strong>%1</strong>, iepene wurde koe, him in flater foardie by it lêzen fan de boarne.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
fy: Dat betsjut dat, alhoewol de boarne, <strong>%1</strong>, iepene wurde koe, him in flater foardie by it skriuwen nei de boarne.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
fy: Dit betsjut dat it besykjen om de opjûne map <strong>%1</strong> te iepenjen ôfkitst waard.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
fy: Dit betsjut dat in fersyk om nei de triem <b>%1</b> te skriuwen ôfkart is.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
fy: Dit betsjut dat de ynhâld fan de frege map <strong>%1</strong> net ophelle wurde koe, om't der gjin lêstagong krigen wurde koe.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
fy: Dit betsjut dat de triem, <strong>%1</strong>, net opslein wurde koe, omdat der gjin skriuwtagong jûn wurdt.

en: Timeout Error
fy: Tiidslimyt-flater

en: Timeout Values
fy: Wearden fan tiidsferrin

en: Timeout on server
    %1
fy: Tsjinner joech gjin antwurd binnen de tiidslimyt.
    %1

en: Try again, either now or at a later time.
fy: Besykje it no of letter op'e nij.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
fy: Besykje it aktive triem earst te ferpleatsen en besykje it op'e nij.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
fy: Besykje de hjoeddeiske map earst te ferpakken, en besykje it op 'e nij.

en: Type any comment you think is useful here.
fy: Typ hjir allyk hokker kommintaar dat jo brûkber fine.

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
fy: Feir hjir de omskriuwing yn fan dizze applikaasje. Foarbyld: in programma as KPPP wêrmei jo in ynternetferbining opbouwe kinne wurdt omskreaun as "Ynbelprogramma".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
fy: Fier hjirûnder de namme yn dy jo oan de applikaasje jaan wolle. De applikaasje sil ûnder dizze namme ferskine yn it KDE-menu en yn it paniel.

en: U&RL
fy: U&RL-adres

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
fy: Yn UNIX-kriten is it meastentiids mooglik om in triem of map te keppeljen oan in oare namme en/of lokaasje. Under it kopiearjen detektearre KDE in keppeling of in searje keppelings dy't liede ta in ûneinige luds. Oftewol de triem wie (mooglik fia in omwei) oan himsels keppele.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
fy: Yn UNIX-kriten is it meastentiids mooglik om in triem of map te keppeljen oan in oare namme en/of lokaasje. KDE detektearre in keppeling of in searje keppelings dy't liede ta in ûneinige luds. Oftewol de triem wie (mooglik fia in omwei) oan himsels keppele.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
fy: URL-adres ferwiist net nei in boarne.

en: URL Resource Invalid
fy: URL-adres fan boarne is net jildich

en: URL:
fy: URL-adres:

en: Unable to Enter Folder
fy: Net by steat map binnen te kommen

en: Unable to Initialize Input/Output Device
fy: Net by steat it i/o apparaat te inisjalisearjen

en: Unable to Launch Process
fy: Net by steat it proses te starten

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
fy: Net by steat it i/o apparaat ôf te keppeljen

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
fy: Der wie gjin kommunikaasje mooglik mei de koekje-handlertsjinst.
    Eltse feroaring dy't jo makke ha sil gjin effekt ha oant de tsjinst op 'e nij úteinsetten wurdt.

en: Unable to delete all the cookies as requested.
fy: It slagge net om al de koekjes te wiskjen lykas jo frege ha.

en: Unable to delete cookies as requested.
fy: It slagge net om de koekjes te wiskjen lykas jo frege ha.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
fy: Der koe gjin ynformaasje ynwûn wurde oer de koekjes dy bewarre binne op jo kompjûter.

en: Undocumented Error
fy: Net dokumintearre flater

en: Unexpected Program Termination
fy: Unferwachte programma-stop

en: Unknown Error
fy: Unbekende flater

en: Unknown Host
fy: Unbekende host

en: Unknown Interruption
fy: Unbekende ûnderbrekking

en: Unknown Proxy Host
fy: Unbekende proksy-host

en: Unknown error
    %1
fy: Unbekende flater
    %1

en: Unknown host %1
fy: Unbekende host: %1

en: Unknown interrupt
    %1
fy: Unbekende ûnderbrekking
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
fy: Unbekend protokol '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
fy: Unbekende proksy-host
    %1

en: Unmount
fy: Ofkeppelje (unmount)

en: Unsupported Action: %1
fy: Net stipe aksje: %1

en: Unsupported Protocol %1
fy: Net stipe protokol: %1

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
fy: Wurkje jo sêftguod by nei de lêste ferzje. Jo distribúsje hat de helpmiddels levere om jo sêftguod te aktualisearjen.

en: Updating System Configuration
fy: Systeem Konfiguraasje oan't bywurkjen

en: Updating system configuration.
fy: Systeemkonfiguraasje oan't bywurkjen.

en: User
fy: Brûker

en: User canceled action
    %1
fy: De brûker annulearre de hanneling
    %1

en: User:
fy: Brûker:

en: User:
fy: Brûker:

en: Username:
fy: Brûkersnamme:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
fy: It gebrûk fan sub-URL-adressen mei %1 wurdt net stipe.

en: Value:
fy: Wearde:

en: Varying (No Change)
fy: Feroaring (gjin wiziging)

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
fy: As in brûker in fersyk dat om in trien te ûntfangen wurdt in datastream opsetten. By aktive FTP wurdt dizze datastream start troch de tsjinner, mar omdat folle brânmuorren dit warje kinne jo brûk meitsje fan passive FTP, wêrby de datastream start wurdt fan út de client. Aldere ftp-tsjinners stypje dit miskien net.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
fy: Under it ferstjoeren fan in triem krijt it de taheaksel  "*.part". As de triem folslein fersjoerd is wurdt dit taheaksel wer ferwidere en wurdt it oarspronkelike taheaksel wer taheakke.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
fy: By it opheljen fan ynformaasje oer de opjûne proksy-host, <strong>%1</strong> die him de flater "Unbekende host" foar. In ûnbekende-host-flater jout oan dat de fersochte namme net fûn wurde koe op it Ynternet.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
fy: Wolle jo dit sertifikaat tenei altyd akseptearje sûnder warskôge te wurden?

en: Write
fy: Skriuw

en: Write
    Entries
fy: Skriuw-
    yngongen

en: Write Access Denied
fy: Skriuwtagong wegere

en: Writing to %1 is not supported.
fy: Skriuwe nei %1 wurdt net stipe.

en: Yes
fy: Jawis

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
fy: Jo steane op it punt de feilige modus yn te gean. Alle oerdrachten sille fersifere wurde, behalve as it oars oanjûn wurdt.
    Dat betsjut dat oaren net by steat wêze sille om jo dataferkear op ienfâldige wize te observearjen.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
fy: Jo steane op it punt de feilige modus te ferlitten. De oerdrachten wurde net mear fersifere.
    Dat betsjut dat oaren by steat binne jo dataferkear te observearjen.

en: You are not authorized to execute this file.
fy: Jo binne net autorisearre om dizze triem út te fieren.

en: You can only select local files.
fy: Jo kinne allinne lokale triemen selektearje.

en: You did not select a file to delete.
fy: Jo hawwe net in triem selekteare om te wiskjen.

en: You did not select a file to trash.
fy: Jo hawwe net in triem selektearre foar it jiskefet.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
fy: Jo hawwe net de nedige rjochten foar tagong ta protokol %1.

en: You do not have permission to create that folder.
fy: Jo hawwe net de nedige rjochten om dy map oan te meitsjen.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
fy: Start KDE opnij op om de feroarings te aktivearje.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
fy: Om dizze ynstellings te aktivearjen moat de rinnende applikaasjes werstart wurde.

en: You may have encountered a bug in the program.
fy: Mooglik kamen jo in flater yn it programma tsjin.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
fy: Mooglik hawwe jo in ferkearde autentikaasje oanlevere of alhiel gjin.

en: You may not have permissions to accept the connection.
fy: Mooglik beskikke jo net oer de fereaske tagongsrjochten om de ferbining te akseptearjen.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
fy: Mooglik beskikke jo net oer de tagongsrjochten dy't nedich binne om it apparaat te inisjalisearjen ("mount"). Op UNIX-systemen binne privileezjes nedich om in apparaat te inisjalisearjen.

en: You may not have permissions to read from the resource.
fy: Mooglik beskikke jo net oer de fereaske tagongsrjochten om fan dizze boarne te lêzen.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
fy: Wierskynlik hawwe jo net de nedige rjochten om de triem te lêzen of de map te iepenjen.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
fy: Mooglik beskikke jo net oer de fereaske tagongsrjochten om it apparaat fan it triemsysteem ôf te keppeljen ("unmount"). Op UNIX-systemen is it brûkme dat de privileezjes fan de systeembehearder nedich binne om in triemsysteem ôf te keppeljen.

en: You may not have permissions to write to the resource.
fy: Mooglik beskikke jo net oer de fereaske tagongsrjochten om nei dizze boarne te skriuwen.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
fy: Jo moatte in brûkersnamme en in wachtwurd opjaan foar de neikommende proksytsjinners, foardat jo tagong krije kinne ta hokker webside ek mar.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
fy: Jo moatte in brûkersnamme en in wachtwurd opjaan om dizze webside te besjen.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
fy: Jo tagongsrjochten kinne wolris ûnfoldwaande wêze om de fersochte hanneling op dizze boarne út te fieren.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
fy: Mooglik hat jo abonnemint net de rjochten dy't nedich binne foar tagong ta de opjûne boarne.

en: a suitable extension
fy: in gaadlik taheaksel

en: the extension <b>%1</b>
fy: it taheaksel <b>%1</b>
