evolution-data-server master - en to fur translation catalogue (1557 entries)

en: %a %m/%d/%Y
fur: %a %d/%m/%Y

en: %a %m/%d/%Y %H
fur: %a %d/%m/%Y %H

en: %a %m/%d/%Y %H:%M
fur: %a %d/%m/%Y %H:%M

en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
fur: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

en: %a %m/%d/%Y %I %p
fur: %a %d/%m/%Y %I %p

en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
fur: %a %d/%m/%Y %I:%M %p

en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
fur: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: %d day | %d days
fur[0]: %d dì
fur[1]: %d dîs

en: %d hour | %d hours
fur[0]: %d ore
fur[1]: %d oris

en: %d minute | %d minutes
fur[0]: %d minût
fur[1]: %d minûts

en: %d second | %d seconds
fur[0]: %d secont
fur[1]: %d seconts

en: %d week | %d weeks
fur[0]: %d setemane
fur[1]: %d setemanis

en: %d year | %d years
fur[0]: %d an
fur[1]: %d agns

en: %m/%d/%Y
fur: %d/%m/%Y

en: %m/%d/%Y %H
fur: %d/%m/%Y %H

en: %m/%d/%Y %H:%M
fur: %d/%m/%Y %H:%M

en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
fur: %d/%m/%Y %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y %I %p
fur: %d/%m/%Y %I %p

en: %m/%d/%Y %I:%M %p
fur: %d/%m/%Y %I:%M %p

en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
fur: %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: %s Address Book authentication request
fur: Richieste di autenticazion de rubriche %s

en: %s Calendar authentication request
fur: Richieste di autenticazion dal calendari %s

en: %s Mail authentication request
fur: Richieste di autenticazion de pueste di %s

en: %s Memo List authentication request
fur: Richieste autenticazion de liste pro memoria %s

en: %s Task List authentication request
fur: Richieste autenticazion de liste ativitâts %s

en: %s account authentication request
fur: Richieste autenticazion dal account %s

en: %s authentication failed
fur: Autenticazion %s falide

en: %s does not support creating remote resources
fur: %s nol supuarte la creazion di risorsis lontanis

en: %s does not support deleting remote resources
fur: %s nol supuarte la eliminazion di risorsis lontanis

en: %s: HTTP error code %d (%s)
fur: %s: codiç di erôr HTTP %d ( %s)

en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
fur: %s: codiç di erôr HTTP %d (%s): %s

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
fur: %s: al è stât tornât NULL di ldap_first_entry

en: %s: Scanning existing messages
fur: %s: analisi messaçs esistents

en: %s: Scanning new messages
fur: %s: daûr a cirî gnûfs messaçs

en: %s: Unhandled result type %d returned
fur: %s: Al è stât tornât il gjenar di risultât %d no gjestît

en: %s: Unhandled search result type %d returned
fur: %s: Al è stât tornât il gjenar di risultât di ricercje %d no gjestît

en: (%s) expects an array result
fur: (%s) si spiete un risultât array

en: (%s) not allowed inside %s
fur: (%s) no permetût dentri %s

en: (%s) requires a match type string
fur: (%s) al à bisugne di une stringhe di coincidence

en: (%s) requires a single bool result
fur: (%s) al à bisugne di un singul risultât boolean

en: (%s) requires the folder set
fur: (%s) i covente che la cartele e sedi stabilide

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
fur: (Deplorât) URL di configurazion automatiche dal proxy

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
fur: (Deplorât) Non host pes richiestis HTTP

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
fur: (Deplorât) Non host pes richiestis HTTPS

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
fur: (Deplorât) Non host pes richiestis SOCKS

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
fur: (Deplorât) Liste dai host dulà conetisi cence proxy

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
fur: (Deplorât) Numar di puarte pes richiestis HTTP

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
fur: (Deplorât) Numar di puarte pes richiestis HTTPS

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
fur: (Deplorât) Numar di puarte pes richiestis SOCKS

en: (Deprecated) Proxy authentication password
fur: (Deplorât) Password di autenticazion dal proxy

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
fur: (Deplorât) Non utent di autenticazion dal proxy

en: (Deprecated) Proxy type to use
fur: (Deplorât) Gjenar di proxy di doprâ

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
fur: (Deplorât) Indiche se il servidôr proxy al domande autenticazion

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
fur: (Deplorât) Indiche se doprâ http-proxy

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
fur: (Codiç mecanisim GSSAPI no cognossût: %x)

en: (Unknown error)
fur: (Erôr no cognossût)

en: **Internal ONLY module**
fur: **Modul NOME interni**

en: , with one exception | , with %d exceptions
fur[0]: , cuntune ecezion
fur[1]: , cun %d ecezions

en: 10th
fur: 10

en: 11th
fur: 11

en: 12th
fur: 12

en: 13th
fur: 13

en: 14th
fur: 14

en: 15th
fur: 15

en: 16th
fur: 16

en: 17th
fur: 17

en: 18th
fur: 18

en: 19th
fur: 19

en: 1st
fur: 1ⁿ

en: 20th
fur: 20

en: 21st
fur: 21

en: 22nd
fur: 22

en: 23rd
fur: 23

en: 24th
fur: 24

en: 25th
fur: 25

en: 26th
fur: 26

en: 27th
fur: 27

en: 28th
fur: 28

en: 29th
fur: 29

en: 2nd
fur: 2

en: 30th
fur: 30

en: 31st
fur: 31

en: 3rd
fur: 3

en: 4th
fur: 4

en: 5th
fur: 5

en: 6th
fur: 6

en: 7th
fur: 7

en: 8th
fur: 8

en: 9th
fur: 9

en: A PKCS #11 module returned CKR_DEVICE_ERROR, indicating that a problem has occurred with the token or slot.
fur: Un modul PKCS #11 al à tornât CKR_DEVICE_ERROR, indicant che al è capitât un probleme cul gjeton o cul spazi (slot).

en: A PKCS #11 module returned CKR_FUNCTION_FAILED, indicating that the requested function could not be performed.  Trying the same operation again might succeed.
fur: Un modul PKCS #11 al à tornât CKR_FUNCTION_FAILED, indicant che nol è pussibil eseguî la funzion domandade.  Al è pussibil che provant di gnûf la stesse operazion, cheste e ledi a bon fin.

en: A PKCS #11 module returned CKR_GENERAL_ERROR, indicating that an unrecoverable error has occurred.
fur: Un modul PKCS #11 al à tornât CKR_GENERAL_ERROR, indicant che al è capitât un erôr che nol è pussibil ripristinâ.

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
fur: Un pro memoria di calendari al sta par ativâsi. Chest pro memoria al è configurât par eseguî il program chi daurman:
    
            %s
    
    Sigûrs di eseguî chest program?

en: A certificate with the same nickname already exists.
fur: Un certificât cul stes sorenon al esist za.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
fur: Un percors complet a une cartele dulà che i file .source cun opzions pre-configuradis a puedin jessi archiviadis

en: A key with the same nickname already exists.
fur: Une clâf cul stes sorenon e esist za.

en: A list of hints for OAuth2 services
fur: Une liste di sugjeriments pai servizis OAuth2

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
fur: Une liste di variabilis che a puedin jessi part dai file .source di auto-configurazion

en: A password transition is needed
fur: E covente une transizion di password

en: A sensitive key cannot be moved to the slot where it is needed.
fur: Nol è pussibil spostâ une clâf sensisbile sul spazi (slot) là che e covente.

en: AIM Home Screen Name 1
fur: Nominatîf public AIM personâl 1

en: AIM Home Screen Name 2
fur: Nominatîf public AIM personâl 2

en: AIM Home Screen Name 3
fur: Nominatîf public AIM personâl 3

en: AIM Screen Name List
fur: Liste dai nominatîfs pubics AIM

en: AIM Work Screen Name 1
fur: Nominatîf public AIM di vore 1

en: AIM Work Screen Name 2
fur: Nominatîf public AIM di vore 2

en: AIM Work Screen Name 3
fur: Nominatîf public AIM di vore 3

en: AUTH command failed:
fur: Comant AUTH falît:

en: AUTH command failed: Not connected.
fur: Comant AUTH falît: no conetût.

en: Accept _Temporarily
fur: Acete in mût _temporani

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
fur: La vôs dal control di acès e pues jessi dome Grant o Deny, ma no None.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
fur: La vôs dal control di acès e pues jessi dome Grant o Deny, ma no ducj i doi.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
fur: Il privileç de vôs di control dal acès nol pues jessi NULL.

en: Add custom time…
fur: Zonte timp personalizât…

en: Adding contact to LDAP server...
fur: Zonte dal contat al servidôr LDAP...

en: Address Book
fur: Rubriche

en: Address List
fur: Liste recapits

en: Address book authentication request
fur: Richieste di autenticazion de rubriche

en: Address in signing certificate does not match address in message headers.
fur: La direzion tal certificât di firme no corispuint ae direzion tes intestazions dal messaç.

en: Addressbook backend does not support cursors
fur: Il backend de rubriche nol supuarte i cursôrs

en: Algorithm
fur: Algoritmi

en: Algorithm mismatch
fur: Mancjade corispondence di algoritmi

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
fur: L'indiç alfabetic al jere stât stabilît par une localizazion sbaliade

en: Alternative Emails
fur: E-mails alternativis

en: Always check for _new mail in this folder
fur: Controle simpri se si à _gnove pueste in cheste cartele

en: An I/O error occurred during security authorization.
fur: Al è capitât un erôr di I/O dilunc la autorizazion di sigurece.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
fur: Un ID di client OAuth2 di doprâ par conetisi ai servidôrs di Google, al puest di chel furnît inte compilazion

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
fur: Un ID di client OAuth2 di doprâ par conetisi ai servidôrs di Outlook, al puest di chel furnît inte compilazion

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
fur: Un ID di client OAuth2 di doprâ par conetisi ai servidôrs di Yahoo!, al puest di chel furnît inte compilazion

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
fur: Un segret di client OAuth2 di doprâ par conetisi ai servidôrs di Google, al puest di chel furnît inte compilazion

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
fur: Un segret di client OAuth2 di doprâ par conetisi ai servidôrs di Outlook, al puest di chel furnît inte compilazion

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
fur: Un segret di client OAuth2 di doprâ par conetisi ai servidôrs di Yahoo!, al puest di chel furnît in fase di compilazion

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
fur: Un percors assolût dulà che al sta il binari gpg (o gpg2)

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
fur: Un esempli al è “/usr/bin/gpg”; cuant che al ven lassât vueit o al ven metût un valôr sbaliât, alore al vignarà cirût. La modifiche e domande il tornâ a inviâ la aplicazion.

en: Anniversary
fur: Aniversari

en: Anniversary: %s
fur: Aniversari: %s

en: Anonymous
fur: Anonim

en: Apply _filters to new messages
fur: Apliche _filtris ai gnûfs messaçs

en: Apply _filters to new messages in all folders
fur: Apliche _filtris ai gnûfs messaçs in dutis lis cartelis

en: Apply message _filters to this folder
fur: Apliche _filtris messaç a cheste cartele

en: Array of user header names
fur: Array di nons di intestazion dal utent

en: Assistant
fur: Assistent

en: Assistant Phone
fur: Telefon assistent

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
fur: Al à di jessi specificât almancul un cjamp di ordenament par doprâ EbSdbCursor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
fur: Al à di jessi specificât almancul un cjamp di ordenament par doprâ un EbSdbCursor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
fur: Al à di jessi specificât almancul un cjamp di ordenament par doprâ un EbSqlCursor

en: Auth Host: %s
fur: Host autenticazion: %s

en: Auth Host: %s:%d
fur: Host autenticazion: %s:%d

en: Auth Method: %s
fur: Metodi autenticazion: %s

en: Auth Proxy UID: %s
fur: UID proxy autenticazion: %s

en: Auth User: %s
fur: Utent autenticazion: %s

en: Authentication failed
fur: Autenticazion falide

en: Authentication failed.
fur: Autenticazion falide.

en: Authentication mechanism is too weak
fur: Il mecanisim di autenticazion al è masse debil

en: Authentication password not available
fur: Password di autenticazion no disponibile

en: Authentication request
fur: Richieste di autenticazion

en: Authentication required
fur: Autenticazion necessarie

en: Automatically _update on change in source folders
fur: Inzorne in a_utomatic ai cambiaments des cartelis sorzint

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
fur: Impussibil cjatâ il backend di fabriche pe sorzint “%s” ni pe estension “%s”.

en: Backend is busy
fur: Backend impegnât

en: Backend is not opened yet
fur: Il backend nol è ancjemò vierzût

en: Bad authentication response from server.
fur: Rispueste di autenticazion dal servidôr sbaliade.

en: Bad file format.
fur: Formât di file sbaliât.

en: Bad information access location in cert extension
fur: Informazions sbaliadis di posizion di acès te estension dal certificât

en: Bad signature
fur: Firme no juste

en: Birth Date
fur: Date di nassite

en: Birthday
fur: Complean

en: Birthday and anniversary reminder
fur: Promemorie compleans e aniversaris

en: Birthday and anniversary reminder units
fur: Unitâts pro memoria compleans e aniversaris

en: Birthday and anniversary reminder value
fur: Valôr pro memoria compleans e aniversaris

en: Birthday: %s
fur: Complean: %s

en: Birthdays & Anniversaries
fur: Compleans e aniversaris

en: Book UID
fur: UID rubriche

en: Business Fax
fur: Fax ufizi

en: Business Phone
fur: Telefon ufizi

en: Business Phone 2
fur: Telefon ufizi 2

en: CRL already exists.
fur: Il CRL al esist za.

en: C_heck for new messages in all folders
fur: _Controle la presince di gnûfs messaçs in dutis lis cartelis

en: Calendar
fur: Calendari

en: Calendar URI
fur: URI dal calendari

en: Calendar authentication request
fur: Richieste di autenticazion dal calendari

en: Calendar enabled: %s
fur: Calendari abilitât: %s

en: Callback Phone
fur: Telefon dulà tornâ a clamâ

en: Can not make parent directory: %s
fur: Impussibil creâ la cartele gjenitôr: %s

en: Can not open file
fur: Impussibil vierzi il file

en: Cancel
fur: Anule

en: Cancelled
fur: Anulât

en: Cannot add CMS Recipient information
fur: Impussibil zontâ la informazion dal destinatari CMS

en: Cannot add CMS Signer information
fur: Impussibil zontâ lis informazions dal firmatari CMS

en: Cannot add CMS Signing time
fur: Impussibil zontâ la date/ore de firme CMS

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
fur: Impussibil zontâ l'atribût MS SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
fur: Impussibil zontâ l'atribût SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add contact:
fur: Impussibil zontâ il contat:

en: Cannot add encryption certificate
fur: Impussibil zontâ il certificât di cifradure

en: Cannot add timezone with invalid component
fur: Impussibil zontâ un fûs orari cuntun component no valit

en: Cannot add timezone without component
fur: Impussibil zontâ un fûs orari cence component

en: Cannot add timezone without tzid
fur: Impussibil zontâ il fûs orari cence tzid

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
fur: Impussibil assegnâ il spazi pe clâf di cifradure in bloc

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
fur: Impussibil meti in code il messaç te cartele maildir: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
fur: Impussibil meti in code il messaç tal file mbox: %s:

en: Cannot append message to mh folder: %s:
fur: Impussibil meti in code il messaç te cartele mh: %s:

en: Cannot ask for Kerberos ticket. Obtain the ticket manually, like on command line with “kinit” or open “Online Accounts” in “Settings” and add the Kerberos account there. Reported error was: %s
fur: Impussibil domandâ un ticket Kerberos. Oten il ticket a man, come su la rie di comant cun “kinit”, o viert “Account Online” in “Impostazions” e zonte l'account Kermeros lì. L'erôr segnalât al jere: %s

en: Cannot attach CMS Enveloped data
fur: Impussibil alegâ i dâts invuluçâts CMS

en: Cannot attach CMS data
fur: Impussibil alegâ dâts CMS

en: Cannot attach CMS data object
fur: Impussibil alegâ l'ogjet dâts CMS

en: Cannot attach CMS signed data
fur: Impussibil alegâ dâts firmâts CMS

en: Cannot authenticate without a username
fur: Impussibil autenticâ cence un non utent

en: Cannot build locking helper pipe: %s
fur: Impussibil creâ un aiutant di condot (pipe helper) di bloc: %s

en: Cannot calculate digests
fur: Impussibil calcolâ i “disgest”

en: Cannot change value of book property “%s”
fur: Impussibil cambiâ valôr de proprietât di rubriche “%s”

en: Cannot change value of calendar property “%s”
fur: Impussibil cambiâ il valôr de proprietât di calendari “%s”

en: Cannot check folder: %s: %s
fur: Impussibil verificâ la cartele: %s: %s

en: Cannot copy messages to the Junk folder
fur: Impussibil copiâ messaçs su la cartele “Malvolude”

en: Cannot copy messages to the Trash folder
fur: Impussibil copiâ messaçs su la cartele “Scovacere”

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
fur: Impussibil copiâ o spostâ messaçs intune Cartele Virtuâl

en: Cannot create CMS Enveloped data
fur: Impussibil creâ i dâts invuluçâts CMS

en: Cannot create CMS Message
fur: Impussibil creâ Messaç CMS

en: Cannot create CMS Recipient information
fur: Impussibil creâ la informazion dal destinatari CMS

en: Cannot create CMS Signer information
fur: Impussibil creâ lis informazions dal firmatari CMS

en: Cannot create CMS message
fur: Impussibil creâ messaç CMS

en: Cannot create CMS signed data
fur: Impussibil creâ dâts firmâts CMS

en: Cannot create a folder by this name.
fur: Impussibil creâ une cartele di chest non.

en: Cannot create calendar object:
fur: Impussibil creâ l'ogjet di calendari:

en: Cannot create directory “%s”: %s.
fur: Impussibil creâ la cartele “%s”: %s.

en: Cannot create encoder context
fur: Impussibil creâ il contest dal codificadôr

en: Cannot create folder containing “%s”
fur: Impussibil creâ une cartele che e contegni “%s”

en: Cannot create folder lock on %s: %s
fur: Impussibil creâ il bloc de cartele su %s: %s

en: Cannot create folder “%s”: %s
fur: Impussibil creâ la cartele “%s”: %s

en: Cannot create folder: %s: %s
fur: Impussibil creâ la cartele: %s: %s

en: Cannot create folder: %s: folder exists
fur: Impussibil creâ cartele: %s: la cartele e esist

en: Cannot create spool file:
fur: Impussibil creâ il file code di pueste:

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
fur: Impussibil decifrâ il messaç: formât dal messaç no just

en: Cannot decrypt: encrypted using a disallowed algorithm or key size.
fur: Impussibil decifrâ: cifrât doprant un algoritmi no consintût o une dimension di clâf no consintude.

en: Cannot decrypt: key encryption algorithm does not match your certificate.
fur: Impussibil decifrâ: l'algoritmi di cifradure de clâf nol corispuint al to certificât.

en: Cannot decrypt: you are not a recipient, or matching certificate and private key not found.
fur: Impussibil decifrâ: no tu sês un destinatari, opûr no son stâts cjatât il certificât corispondent o la clâf privade corispondente.

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
fur: Impussibil eliminâ cartele: %s: operazion no valide

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
fur: Impussibil eliminâ la cartele: %s: cartele inesistent

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
fur: Impussibil determinâ il URL di destinazion cence la estension WebDAV

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
fur: Impussibil cjatâ un account corispuindint intal servizi org.gnome.OnlineAccounts di dulà otignî une password par “%s”

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
fur: Impussibil cjatâ un account corispuindint intal servizi org.gnome.OnlineAccounts di dulà otignî un token di acès par “%s”

en: Cannot find certificate chain
fur: Impussibil cjatâ la cjadene dal certificât

en: Cannot find certificate for “%s”
fur: Impussibil cjatâ il certificât par “%s”

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
fur: Impussibil cjatâ un algoritmi comun de cifradure in bloc

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
fur: Impussibil cjatâ il backend de colezion corispondente pe sorzint “%s”

en: Cannot find email address:
fur: Impussibil cjatâ la direzion email:

en: Cannot find signature digests
fur: Impussibil cjatâ i “digest” de firme

en: Cannot find source “%s”
fur: Impussibil cjatâ la sorzint “%s”

en: Cannot fork locking helper: %s
fur: Impussibil sdopleâ il aiutant di bloc (locking helper): %s

en: Cannot get POP summary:
fur: Impussiibl otignî la sintesi POP:

en: Cannot get URI
fur: Impussibil otignî il URI

en: Cannot get contact list uids:
fur: Impussibil otignî i uid de liste contats:

en: Cannot get contact list:
fur: Impussibil otignî la liste contats:

en: Cannot get contact:
fur: Impussibil otignî il contat:

en: Cannot get folder “%s”: %s
fur: Impussibil otignî la cartele “%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
fur: Impussibil otignî la cartele “%s”: la cartele no esist.

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
fur: Impussibil otignî la cartele “%s”: no je une cartele.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
fur: Impussibil otignî la cartele “%s”: no je une cartele maildir.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
fur: Impussibil otignî la cartele “%s”: nol è un file regolâr.

en: Cannot get folder: %s: %s
fur: Impussibil otignî la cartele: %s: %s

en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
fur: Impussibil vê il messaç %s de cartele %s
    %s

en: Cannot get message %s from folder %s:
fur: Impussibil otignî il messaç %s de cartele %s:

en: Cannot get message %s:
fur: Impussibil otignî il messaç %s:

en: Cannot get message %s: %s
fur: Impussibil otignî il messaç %s: %s

en: Cannot get message with message ID %s: %s
fur: Impussibil vê il messaç cul ID messaç %s: %s

en: Cannot issue command, no stream available
fur: Impussibil emeti il comant, nissun flus disponibil

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
fur: Impussibil eseguî l'acès al servidôr POP %s: erôr di protocol SASL

en: Cannot modify all instances from a detached instance. Modify a series instance instead.
fur: Impussibil modificâ dutis lis istancis di une istance distacade. Modifiche invezit une istance di serie.

en: Cannot modify calendar object:
fur: Impussibil modificâ l'ogjet di calendari:

en: Cannot modify contacts:
fur: Impussibil modificâ i contats:

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
fur: Impussibil vierzi il percors de cartele MH: %s: %s

en: Cannot open book:
fur: Impussibil vierzi la rubriche:

en: Cannot open calendar:
fur: Impussibil vierzi il calendari:

en: Cannot open mailbox: %s:
fur: Impussibil vierzi la casele di pueste: %s:

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
fur: Impussibil vierzi il percors de cartele maildir: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
fur: Impussibil vierzi la casele di pueste (mailbox) temporanie: %s

en: Cannot parse ISC file “%s”
fur: Impussibil analizâ il file ISC “%s”

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
fur: Impussibil analizâ la espression di ricercje: %s:
    %s

en: Cannot receive calendar objects:
fur: Impussibil ricevi i ogjets di calendari:

en: Cannot refresh address book:
fur: Impussibil inzornâ la rubriche:

en: Cannot refresh calendar:
fur: Impussibil inzornâ il calendari:

en: Cannot remove calendar object:
fur: Impussibil gjavâ l'ogjet di calendari:

en: Cannot remove contacts:
fur: Impussibil gjavâ i contats:

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
fur: Impussibil cambiâ non ae cartele: %s: operazion no valide

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
fur: Impussibil cambiâ non ae cartele: %s: cartele inesistent

en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
fur: Impussibil recuperâ la liste libar/impegnât di calendari:

en: Cannot retrieve calendar object list:
fur: Impussibil recuperâ la liste dal ogjet di calendari:

en: Cannot retrieve calendar object path:
fur: Impussibil recuperâ il percors dal ogjet di calendari:

en: Cannot save calendar data
fur: Impussibil salvâ i dâts calendari

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
fur: Impussibil salvâ i dâts calendari: URI malformât.

en: Cannot send calendar objects:
fur: Impussibil inviâ i ogjets di calendari:

en: Cannot send message: no recipients defined.
fur: Impussibil inviâ il messaç: nol è stât definît nissun destinatari.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
fur: Impussibil inviâ il messaç: un o plui destinataris no son valits

en: Cannot send message: sender address not valid.
fur: Impussibil inviâ il messaç: la direzion dal mitent no je valide.

en: Cannot send message: service not connected.
fur: Impussibil inviâ il messaç: servizi no conetût.

en: Cannot set message digests
fur: Impussibil stabilî i “digest” dal messaç

en: Cannot sort by a field that is not a string type
fur: Impussibil ordenâ par un cjamp che nol è un gjenar stringhe

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
fur: Impussibil ordenâ par un cjamp che nol è te sintesi

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
fur: Impussibil ordenâ par un cjamp che al pues vê plui valôrs

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
fur: Impussibil archiviâ la vôs dal control di acès basade su proprietât.

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
fur: Impussibil archiviâ la vôs di control dal acès ni ereditade ni protete.

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
fur: Impussibil trasferî il messaç te cartele di destinazion: %s

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
fur: Impussibil inzornâ la base di dâts dai contats di une base di dâts vecje maniere cun plui di une rubriche. Prime elimine une des vôs inte tabele “cartelis”.

en: Cannot verify message signature:
fur: Impussibil verificâ la firme dal messaç:

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
fur: Impussibil verificâ la firme dal messaç: formât messaç no just

en: Cannot write with no base stream
fur: Impussibil scrivi cence un flus base

en: Can’t open database %s: %s
fur: Impussibil vierzi la base di dâts %s: %s

en: Car Phone
fur: Telefon machine

en: Categories
fur: Categoriis

en: Category List
fur: Liste categoriis

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
fur: Aniversari

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
fur: Complean

[ctx: CategoryName]
en: Business
fur: Afârs

[ctx: CategoryName]
en: Competition
fur: Competizion

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
fur: Preferîts

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
fur: Regâi

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
fur: Obietîfs

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
fur: Vacance

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
fur: Cartulinis

[ctx: CategoryName]
en: Hot Contacts
fur: Contats impuartants

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
fur: Ideis

[ctx: CategoryName]
en: International
fur: Internazionâl

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
fur: Client impuartant

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
fur: Variis

[ctx: CategoryName]
en: Personal
fur: Personâl

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
fur: Clamadis di telefon

[ctx: CategoryName]
en: Status
fur: Stât

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
fur: Strategjiis

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
fur: Furnidôrs

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
fur: Timp e spesis

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
fur: In spiete

en: Cert Library: No Response
fur: Librarie dai certificâts: nissune rispueste

en: Cert chain fails policy validation
fur: La cjadene dai certificâts no passe la convalide de politiche

en: Cert validation search is out of search limits
fur: La ricercje de convalide dai certificâts e je fûr dai limits di ricercje

en: Certificate
fur: Certificât

en: Certificate already exists in your database.
fur: Il certificât al esist za te tô base di dâts.

en: Certificate contains unknown critical extension.
fur: Il certificât al conten une estension critiche no cognossude

en: Certificate extension not found.
fur: Estension di certificât no cjatade.

en: Certificate extension value is invalid.
fur: Il valôr de estension dal certificât nol è valit.

en: Certificate import failed
fur: Importazion certificât falide

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
fur: Il certificât al è il sôl messaç, impussibil verificâ i certificâts

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
fur: Il certificât al è il sôl messaç, certificâts impuartâts e verificâts

en: Certificate key usage inadequate for attempted operation.
fur: Utilizazion inadate de clâf dal certificât pe operazion tentade.

en: Certificate signature algorithm disabled
fur: Algoritmi di firme dal certificât disabilitât

en: Certificate trust...
fur: Fiducie dal certificât...

en: Certificate type not approved for application.
fur: Gjenar di certificât no aprovât pe aplicazion.

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
fur: Controle la pr_esince di gnûfs messaçs intes cartelis sotscritis

en: Check new messages for _Junk contents
fur: Controle se il contignût dai gnûfs messaçs al è _malvolût

en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
fur: Control discjariaments dai gnûfs messaçs pe modalitât fûr rêt in “%s : %s”

en: Checking folder consistency
fur: Daûr a verificâ la coerence de cartele

en: Checking for New Mail
fur: Control di gnove pueste

en: Checking for new messages
fur: Daûr a controlâ se si à gnûfs messaçs

en: Checking reachability of account “%s”
fur: Si prove la disponibilitât dal account “%s”

en: Clear custom times
fur: Nete i timps personalizâts

en: Client disappeared
fur: Client sparît

en: Code: %u — Unexpected response from server
fur: Codiç: %u — rispueste dal servidôr inspietade

en: Collection
fur: Colezion

en: Collection/GNOME Online Accounts
fur: Colezion/Account Online di GNOME

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
fur: Colezion/Account Online di Ubuntu

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
fur: Erôr dai argoments te rie di comant, dopre la opzion --help par viodi cemût doprâlu.

en: Command not implemented
fur: Comant no implementât

en: Command parameter not implemented
fur: Parametri comant no implementât

en: Command:
fur: Comant:

en: Common Name
fur: Non comun

en: Company Phone
fur: Telefon dite

en: Complete
fur: Completât

en: Configured OCSP responder's certificate is invalid.
fur: Il certificât configurât dal rispuindidôr OCSP nol è valit.

en: Conflicting UIDs found in added contacts
fur: Cjatâts UID in conflit tra i contats zontâts

en: Connection cancelled
fur: Conession anulade

en: Contact ID already exists
fur: Il ID dal contat al esist za

en: Contact UID of a user
fur: UID dal contat di un utent

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
fur: Cjamp contat “%s” di gjenar “%s” specificât tal somari, ma a son supuartâts nome cjamps booleans, stringhis e listis di stringhis

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
fur[0]: Lis listis di contats intes rubrichis LDAP a àn bisugne che ogni membri al sedi de stesse rubriche LDAP, ma nol è stât pussibil ricognossi un membri.
fur[1]: Lis listis di contats intes rubrichis LDAP a àn bisugne che ogni membri al sedi de stesse rubriche LDAP, ma nol è stât pussibil ricognossi %d membris.

en: Contact not found
fur: Contat no cjatât

en: Contact “%s” not found
fur: Contat “%s” no cjatât

en: Contacts
fur: Contats

en: Contacts enabled: %s
fur: Contats abilitâts: %s

en: Content tampered with or altered in transit
fur: Il contignût al è stât alterât o falsificât tal transit

en: Copy _Link Location
fur: Copie posizion co_legament

en: Copy folder content locally for _offline operation
fur: Copiâ il contignût de cartele in locâl pe _operazion fûr rêt

en: Copying messages
fur: Daûr a copiâ messaçs

en: Could not add calendar time zone:
fur: Impussibil zontâ il fûs orari dal calendari:

en: Could not cancel
fur: Impussibil anulâ

en: Could not check mail file %s: %s
fur: Impussibil controlâ il file di pueste %s: %s

en: Could not close source folder %s: %s
fur: Impussibil sierâ la cartele sorzint %s: %s

en: Could not close temporary folder: %s
fur: Impussibil sierâ la cartele temporanie: %s

en: Could not connect with command “%s”: %s
fur: Impussibil coneti cul comant “%s”: %s

en: Could not create cache file
fur: Impussibil creâ file cache

en: Could not create cache file:
fur: Impussibil creâ il file di cache:

en: Could not create cache for %s:
fur: Impussibil creâ la cache par %s:

en: Could not create folder summary for %s
fur: Impussibil creâ il somari di cartele par %s

en: Could not create folder “%s”:
    %s
fur: Impussibil creâ la cartele “%s”:
    %s

en: Could not create folder “%s”: %s
fur: Impussibil creâ la cartele “%s”: %s

en: Could not create lock file for %s: %s
fur: Impussibil creâ file di bloc par %s: %s

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
fur: Impussibil creâ il condot viers “%s”: %s: pueste no inviade

en: Could not create pipe: %s
fur: Impussibil creâ il condot (pipe): %s

en: Could not decode ASN.1 data. Specified template was invalid.
fur: Impussibil decodificâ i dâts ASN.1. Il model specificât nol jere valit.

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
fur: Impussibil eliminâ il file indiç de cartele “%s”: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
fur: Impussibil eliminâ il meta-file de cartele “%s”: %s

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
fur: Impussibil eliminâ il file sintesi de cartele “%s”: %s

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
fur: Impussibil eliminâ la cartele “%s”:
    %s

en: Could not delete folder “%s”: %s
fur: Impussibil eliminâ la cartele “%s”: %s

en: Could not discard reminder:
fur: Impussibil scartâ il pro memoria:

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
fur: Impussibil eseguî “%s”: pueste no inviade.

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
fur: Impussibil fâ il fork di “%s”: %s: pueste no inviade

en: Could not fork: %s
fur: Impussibil sdopleâ: %s

en: Could not generate encrypting data:
fur: Impussibil gjenerâ i dâts pe cifradure:

en: Could not generate signing data:
fur: Impussibil gjenerâ i dâts de firme:

en: Could not get session bus:
fur: Impussibil otignî il bus de session:

en: Could not load %s: %s
fur: Impussibil cjariâ %s: %s

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
fur: Impussibil cjariâ %s: chest sisteme nol supuarte il cjariament dai modui.

en: Could not load %s: No initialization code in module.
fur: Impussibil cjariâ %s: Nissun codiç di inizializion tal modul.

en: Could not lock “%s”
fur: Impussibil blocâ “%s”

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
fur: Impussibil blocâ “%s”: erôr di protocol cul aiutant di bloc (lock-helper)

en: Could not open file: %s: %s
fur: Impussibil vierzi il file: %s: %s

en: Could not open folder “%s”:
    %s
fur: Impussibil vierzi la cartele “%s”:
    %s

en: Could not open folder: %s: %s
fur: Impussibil vierzi la cartele: %s: %s

en: Could not open mail file %s: %s
fur: Impussibil vierzi il file di pueste %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
fur: Impussibil vierzi il file di pueste temporani %s: %s

en: Could not open the link.
fur: Impussibil vierzi il colegament.

en: Could not parse URL “%s”
fur: Impussibil analizâ il URL “%s”

en: Could not parse arguments
fur: Impussibil analizâ i argoments

en: Could not parse recipient list
fur: Impussibil analizâ la liste dai destinataris

en: Could not read greeting from %s:
fur: Impussibil lei il salût di %s:

en: Could not remove cache entry: %s: %s
fur: Impussibil gjavâ la vôs cache: %s: %s

en: Could not rename folder %s to %s: %s
fur: Impussibil cambiâ il non de cartele %s a %s: %s

en: Could not rename folder: %s
fur: Impussibil cambiâ non ae cartele: %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
fur: Impussibil cambiâ non a “%s” in %s: %s

en: Could not rename “%s”: %s
fur: Impussibil cambiâ non a “%s”: %s

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
fur: Impussibil cambiâ non a “%s”: “%s”: %s

en: Could not retrieve attachment uris:
fur: Impussibil otignî i URI des zontis:

en: Could not retrieve calendar time zone:
fur: Impussibil otignî il fûs orari dal calendari:

en: Could not retrieve weather data
fur: Impussibil otignî dâts meteorologjics

en: Could not scan folder “%s”: %s
fur: Impussibil analizâ la cartele “%s”: %s

en: Could not send message:
fur: Impussibil inviâ il messaç:

en: Could not store folder: %s
fur: Impussibil archiviâ la cartele: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
fur: Impussibil sincronizâ la cartele de code di pueste %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
fur: Impussibil sincronizâ la cartele de code di pueste %s: %s
    La cartele e podarès jessi ruvinade, copie salvade in “%s”

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
fur: Impussibil sincronizâ la cartele temporanie %s: %s

en: Couldn't initialize Fortezza personalities.
fur: Impussibil inizializâ lis personalitâts di Fortezza.

en: Country
fur: Paîs

en: Creating folder “%s”
fur: Creazion cartele “%s”

en: Credentials delete is not supported
fur: La eliminazion des credenziâls no je supuartade

en: Credentials lookup is not supported
fur: La ricercje des credenziâls no je supuartade

en: Credentials prompt was cancelled
fur: La richieste des credenziâls e je stade anulade

en: Credentials store is not supported
fur: La archiviazion des credenziâls no je supuartade

en: Ctrl-click to open a link
fur: Fâ Ctrl-clic par vierzi un colegament

en: Cursor does not support alphabetic indexes
fur: Il cursôr nol supuarte i indiçs alfabetics

en: Cursor does not support setting the search expression
fur: Il cursôr nol supuarte la impostazion de espression di ricercje

en: Cursor does not support step
fur: Il cursôr nol supuarte il passâ

en: D-Bus error
fur: Erôr D-Bus

en: DATA command failed:
fur: Comant DATA falît:

en: DER-encoded message contained extra unused data.
fur: Il messaç codificât in DER al contignive dâts adizionâi no doprâts.

en: Data source is missing a [%s] group
fur: La sorzint dâts e mancje di un grup [%s]

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
fur: La sorzint dâts “%s” no supuarte la autenticazion OAuth 2.0

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
fur: La sorzint dâts “%s” no supuarte la creazion di risorsis lontanis

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
fur: La sorzint dâts “%s” no supuarte la eliminazion des risorsis lontanis

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
fur: La sorzint dâts “%s” no à un backend di colezion par creâ la risorse lontane

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
fur: La sorzint dâts “%s” no à un backend di colezion par eliminâ la risorse lontane

en: Data source “%s” is not removable
fur: La sorzint dâts “%s” no si pues gjavâ

en: Data source “%s” is not writable
fur: La sorzint dâts “%s” no si pues scrivi

en: Decoder failed
fur: Decodificadôr falît

en: Decrypting message
fur: Messaç di decifradure

en: Decryption is not supported by this cipher
fur: Chest cifrari nol supuarte la decifradure

en: Default IMAP port
fur: Puarte IMAP predefinide

en: Default NNTP port
fur: Puarte NNTP predefinide

en: Default POP3 port
fur: Puarte POP3 predefinide

en: Default Proxy Settings
fur: Impostazions proxy predefinidis

en: Default SMTP port
fur: Puarte SMTP predefinide

en: Default reminder for all events in chosen calendars
fur: Pro memoria predefinît par ducj i events tai calendaris sielts

en: Delete _expunged from local Inbox
fur: Elimine i messaçs n_etâts de cartele locâl “In jentrade”

en: Delete meeting from calendar on Decline
fur: Elimine la riunion dal calendari al Decline

en: Detailed error:
fur: Erôr in detai:

en: Details
fur: Detais

en: Digests missing from enveloped data
fur: A mancjin i “digest” dai dâts invuluçâts

en: Digital Signature
fur: Firme digjitâl

en: Disable _support for all POP3 extensions
fur: Disabilite il _supuart par dutis lis estensions POP3

en: Dismiss _All
fur: Scarte _dut

en: Display Reminders window with _notifications
fur: Mostre il barcon dai pro memoria cun lis _notifichis

en: Display reminders for _completed tasks
fur: Mostre i pro memoria pes ativitâts _completadis

en: Display reminders for _past events
fur: Mostre i pro memoria pai events _passâts

en: Do not ask me about this program again
fur: No sta domandâmi plui in merit a chest program

en: Domain Component Name
fur: Non dal component di domini

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
fur: No sta migrâ i dâts utent des versions precedentis di Evolution

en: Download large messages in chunks
fur: Discjame a tocs i messaçs grancj

en: Download only up to %s latest messages
fur: Discjarie dome fin a %s ultins messaçs

en: Downloaded certificate's name duplicates one already in your database.
fur: Il non dal certificât discjariât al dupliche un che al è za te tô base di dâts.

en: Downloading contacts (%d)...
fur: Daûr a discjariâ i contats (%d)...

en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
fur: Daûr a discjariâ i gnûfs messaçs pe modalitât fûr rêt in “%s : %s”

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
fur: Ogni element dal array si spiete che al sedi te forme: non=valôr. Chestis variabilis a vegnin controladis prime des variabilis di ambient, ma dopo des variabilis HOST, REALNAME e USER predefinidis.

en: Email
fur: E-mail

en: Email 1
fur: E-mail 1

en: Email 2
fur: E-mail 2

en: Email 3
fur: E-mail 3

en: Email 4
fur: E-mail 4

en: Email List
fur: Liste des e-mail

en: Empty cache file
fur: File di cache vueit

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
fur: Abilite estension _UTF-8 se il servidôr le supuarte

en: Enable _Unmatched folder
fur: Abilitâ cartele _cence corispondence

en: Enable _audio notifications
fur: Abilite lis notifichis _audio

en: Enable _desktop notifications
fur: Abilite lis notifichis di _scritori

en: Enable audio notifications
fur: Abilite lis notifichis audio

en: Enable desktop notifications
fur: Abilite lis notifichis di scritori

en: Enable full folder update on _metered network
fur: Abilite l'inzornament complet de cartele su pes rêts a _consum

en: Enabled: %s
fur: Abilitât: %s

en: Encrypted content
fur: Contignût cifrât

en: Encrypting message
fur: Messaç di cifradure

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
fur: Il certificât di cifradure par “%s” nol esist

en: Encryption is not supported by this cipher
fur: Chest cifrari nol supuarte la cifradure

en: Encryption required for requested authentication mechanism
fur: Cifradure necessarie pal mecanisim di autenticazion domandade

en: Error adding certificate to database.
fur: Erôr tal zontâ il certificât ae base di dâts.

en: Error appending message
fur: Erôr tal zontâ il messaç

en: Error attempting to export certificates.
fur: Erôr tal cirî di espuartâ i certificâts.

en: Error attempting to import certificates.
fur: Erôr tal cirî di impuartâ i certificâts.

en: Error copying mail temp file: %s
fur: Erôr tal copiâ il file temporani di pueste: %s

en: Error copying messages
fur: Erôr tal copiâ i messaçs

en: Error creating folder
fur: Erôr tal creâ la cartele

en: Error deleting folder
fur: Erôr tal eliminâ la cartele

en: Error executing filter search: %s: %s
fur: Erôr tal eseguî la ricercje tai filtris: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
fur: Erôr tal eseguî il filtri “%s”: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
fur: Erôr tal eseguî il filtri: %s: %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
fur: Erôr tal eseguî la espression di ricercje: %s:
    %s

en: Error expunging message
fur: Erôr tal netâ il messaç

en: Error fetching folders
fur: Erôr tal recuperâ lis cartelis

en: Error fetching message
fur: Erôr tal recuperâ il messaç

en: Error fetching message info
fur: Erôr tal recuperâ lis informazion dal messaç

en: Error fetching subscribed folders
fur: Erôr tal recuperâ lis cartelis sotscrivudis

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
fur: Erôr tal eseguî la introspezion dal cjamp somari “%s”

en: Error moving messages
fur: Erôr tal spostâ i messaçs

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
fur: Erôr tal analizâ il filtri “%s”: %s: %s

en: Error parsing filter: %s: %s
fur: Erôr tal analizâ il filtri: %s: %s

en: Error parsing regular expression
fur: Erôr tal analizâ la espression regolâr

en: Error performing NOOP
fur: Erôr tal eseguî NOOP

en: Error performing search
fur: Erôr tal eseguî la ricercje

en: Error reading mail file: %s
fur: Erôr tal lei il file di pueste: %s

en: Error renaming folder
fur: Erôr tal cambiâ non ae cartele

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
fur: Erôr tal otignî i newsgroup:
    
    %s

en: Error retrieving quota information
fur: Erôr tal recuperâ lis informazions su la cuote

en: Error running IDLE
fur: Erôr tal eseguî IDLE

en: Error running STATUS
fur: Erôr tal eseguî STATUS

en: Error scanning changes
fur: Erôr tal analizâ lis modifichis

en: Error storing “%s”:
fur: Erôr tal archiviâ “%s”:

en: Error subscribing to folder
fur: Erôr tal sotscrivi ae cartele

en: Error syncing changes
fur: Erôr tal sincronizâ lis modifichis

en: Error unsubscribing from folder
fur: Erôr tal gjavâ la sotscrizion de cartele

en: Error writing mail temp file: %s
fur: Erôr tal scrivi il file temporani di pueste: %s

en: Error writing to cache stream
fur: Erôr tal scrivi sul flus cache

en: Events and Tasks Reminders
fur: Events e pro memoria di ativitâts

en: Every day | Every %d days
fur[0]: Ogni dì
fur[1]: Ogni %d dîs

en: Every day forever | Every %d days forever
fur[0]: Ogni dì par simpri
fur[1]: Ogni %d dîs par simpri

en: Every month | Every %d months
fur[0]: Ogni mês
fur[1]: Ogni %d mês

en: Every week | Every %d weeks
fur[0]: Ogni setemane
fur[1]: Ogni %d setemanis

en: Every year | Every %d years
fur[0]: Ogni an
fur[1]: Ogni %d agns

en: Every year forever | Every %d years forever
fur[0]: Ogni an par simpri
fur[1]: Ogni %d agns par simpri

en: Execution of filter “%s” failed:
fur: Esecuzion dal filtri “%s” falide:

en: Expected application/xml response, but %s returned
fur: Si spietave rispueste application/xml, ma al è stât tornât %s

en: Expected application/xml response, but none returned
fur: Si spietave rispueste application/xml, ma nol è stât tornât nuie

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
fur: Si spietave une rispueste multistât, ma si à vût %d (%s)

en: Expires on
fur: E scjât ai

en: Expunging deleted messages
fur: Daûr a netâ i messaçs eliminâts

en: Expunging folder “%s : %s”
fur: Netisie cartele “%s : %s”

en: Expunging old messages
fur: Daûr a netâ i messaçs vecjos

en: Extension dialog “%s” not found.
fur: Dialic di estension “%s” no cjatât.

en: Failed at message %d of %d
fur: Falît al messaç %d di %d

en: Failed on message %d
fur: Falît al messaç %d

en: Failed to add data to CMS encoder
fur: No si è rivâts a zontâ dâts al codificadôr CMS

en: Failed to add data to encoder
fur: No si è rivâts a zontâ dâts al codificadôr

en: Failed to authenticate
fur: No si è rivâts a autenticâ

en: Failed to authenticate on POP server %s:
fur: No si è rivâts a autenticâsi sul servidôr POP %s:

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
fur: No si è rivâts a vincolâ doprant vincui v3 o v2

en: Failed to call %s:
fur: Impussibil clamâ %s:

en: Failed to close the tmp stream
fur: No si è rivâts a sierâ il flus tmp

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
fur: No si è rivâts a conetisi in maniere sigure al servidôr IMAP %s:

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
fur: No si è rivâts a conetisi in maniere sigure al servidôr IMAP %s: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
fur: No si è rivâts a conetisi in modalitât sigure al servidôr NNTP %s:

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
fur: No si è rivâts a conetisi in modalitât sigure al servidôr POP %s%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
fur: No si è rivâts a conetisi in modalitât sigure al servidôr POP %s:

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
fur: No si è rivâts a conetisi in modalitât sigure al servidôr POP %s: %s

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
fur: No si è rivâts a conetisi in modalitât sigure al servidôr SMTP %s:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
fur: No si è rivâts a conetisi in modalitât sigure al servidôr SMTP %s: %s

en: Failed to connect to source registry: %s
fur: No si è rivâts a conetisi al regjistri de sorzint: %s

en: Failed to copy resource
fur: No si è rivâts a copiâ la risorse

en: Failed to copy the tmp file
fur: No si è rivâts a copiâ il file tmp

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
fur: No si è rivâts a creâ la funzion SQLite, codiç di erôr “%d”: %s

en: Failed to create address book
fur: No si è rivâts a creâ la rubriche

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
fur: No si è rivâts a creâ il backend di gjenar “%s” pe sorzint UID “%s”

en: Failed to create cache “%s”:
fur: No si è rivâts a creâ la cache “%s”:

en: Failed to create calendar
fur: No si è rivâts a creâ il calendari

en: Failed to create child process “%s”: %s
fur: No si è rivâts a creâ il procès fi “%s”: %s

en: Failed to create collection
fur: No si è rivâts a creâ la colezion

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
fur: No si è rivâts a creâ il colegament fisic pe risorse  “%s”: %s

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
fur: No si è rivâts a decifrâ la part MIME: clâf segrete no cjatade

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
fur: No si è rivâts a decifrâ la part MIME: erôr di protocol

en: Failed to delete resource
fur: No si è rivâts a eliminâ la risorse

en: Failed to dismiss all:
fur: No si è rivâts a scartâ dut:

en: Failed to dismiss reminder:
fur: No si è rivâts a scartâ il pro memoria:

en: Failed to enable QResync
fur: No si è rivâts a abilitâ QResync

en: Failed to encode data
fur: No si è rivâts a codificâ dâts

en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified (code %d). A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
fur: Impussibil cifrâ: il destinatari specificât %s nol è valit (codiç %d). Un probleme comun al è che %s nol à impuartât la clâf publiche par chest destinatari.

en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
fur: No si è rivâts a cifrâ: il destinatari specificât %s nol è valit. Un probleme comun al è che %s nol à impuartât clâf publiche par chest destinatari.

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
fur: No si è rivâts a cifrâ: Nissun destinatari valit specificât.

en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is disabled.
fur: Impussibil cifrâ: la clâf pal destinatari %s e je disabilitade.

en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is expired.
fur: Impussibil cifrâ: la clâf pal destinatari %s e je scjadude.

en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is not trusted.
fur: Impussibil cifrâ: la clâf pal destinatari %s no je fidade.

en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is revoked.
fur: Impussibil cifrâ: la clâf pal destinatari %s e je stade revocade.

en: Failed to encrypt: The public key for recipient %s was not found.
fur: Impussibil cifrâ: no je stade cjatade la clâf publiche pal destinatari %s.

en: Failed to execute gpg.
fur: No si è rivâts a eseguî gpg.

en: Failed to execute gpg: %s
fur: No si è rivâts a eseguî gpg: %s

en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
fur: Falît a cjatâ ASUrl e OABUrl inte rispueste di autodiscover

en: Failed to find Account element
fur: No si è rivâts a cjatâ l'element Account

en: Failed to find Autodiscover element
fur: No si è rivâts a cjatâ l'element Autodiscover

en: Failed to find Response element
fur: No si è rivâts a cjatâ l'element Response

en: Failed to get XML request content
fur: No si è rivâts a vê il contignût de richieste XML

en: Failed to get access control list
fur: No si è rivâts a otignî la liste di control acès

en: Failed to get capabilities
fur: No si è rivâts a otignî lis funzionalitâts

en: Failed to get input XML content
fur: No si è rivâts a otignî il contignût XML di input

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
fur: No si è rivâts a ve il bloc doprant fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
fur: No si è rivâts a ve il bloc doprant flock(2): %s

en: Failed to get password from GOA:
fur: No si è rivâts a vê la password di GOA:

en: Failed to get properties
fur: No si è rivâts a otignî lis proprietâts

en: Failed to get the DN for user “%s”
fur: No si è rivâts a vê il DN pal utent “%s”

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
fur: No si è rivâts a emeti ENABLE UTF8=ACCEPT

en: Failed to issue ID
fur: Impussibil emeti l'ID

en: Failed to issue NAMESPACE
fur: Emission NAMESPACE falide

en: Failed to issue NOTIFY
fur: Emission NOTIFY falide

en: Failed to issue REPORT
fur: Emission REPORT falide

en: Failed to issue STARTTLS
fur: Emission STARTTLS falide

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
fur: No si è rivâts a emeti STARTTLS pal servidôr NNTP %s:

en: Failed to launch URI “%s”:
fur: No si è rivâts a inviâ il URI “%s”:

en: Failed to lock resource
fur: No si è rivâts a blocâ la risorse

en: Failed to lookup credentials:
fur: No si è rivâts a cirî lis credenziâls:

en: Failed to make directory %s: %s
fur: No si è rivâts a creâ la cartele %s: %s

en: Failed to move resource
fur: No si è rivâts a spostâ la risorse

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
fur: No si è rivâts a otignî un token di acès de direzion “%s”: %s

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
fur: No si è rivâts a otignî un token di acès par “%s”:

en: Failed to open browser: %s
fur: Impussibil vierzi il navigadôr: %s

en: Failed to open client “%s”: %s
fur: No si è rivâts a vierzi il client “%s”: %s

en: Failed to parse XML data
fur: No si è rivâts a analizâ i dâts XML

en: Failed to parse arguments: Unknown error
fur: No si è rivâts a analizâ i argoments: erôr no cognossût

en: Failed to parse autodiscover response XML
fur: Analisi falide dal contignût XML te rispueste autodiscover

en: Failed to parse gpg passphrase request.
fur: No si è rivâts a analizâ la domande di passphrase di gpg.

en: Failed to parse gpg userid hint.
fur: No si è rivâts a analizâ il sugjeriment dal id utent di gpg.

en: Failed to parse response data
fur: No si è rivâts a analizâ i dâts de rispueste

en: Failed to post data
fur: No si è rivâts a inviâ i dâts

en: Failed to put data
fur: No si è rivâts a meti dâts

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
fur: No si è rivâts a meti i dâts sul servidôr, codiç di erôr %d (%s)

en: Failed to read From address
fur: No si è rivâts a lei la direzion “Di”

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
fur: No si è rivâts a lei un salût valit dal servidôr POP %s

en: Failed to read resource
fur: No si è rivâts a lei la risorse

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
fur: No si è rivâts a inzornâ il token di acès. Torne jentre tal servidôr, par plasê.

en: Failed to refresh lock
fur: No si è rivâts a inzornâ il bloc

en: Failed to remove file “%s”: %s
fur: No si è rivâts a gjavâ il file “%s”: %s

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
fur: No si è rivâts a cambiâ non di “%s” a “%s” ae base di dâts vecje: %s

en: Failed to retrieve message
fur: No si è rivâts a recuperâ il messaç

en: Failed to select mailbox
fur: No si è rivâts a selezionâ la casele di pueste

en: Failed to setup authentication
fur: Impussibil configurâ la autenticazion

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
fur: No si è rivâts a archiviâ la pueste intal file temporani %s: %s

en: Failed to transfer messages: %s
fur: No si è rivâts a trasferî i messaçs: %s

en: Failed to unlock
fur: No si è rivâts a sblocâ

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
fur: No si è rivâts a sblocâ la clâf segrete: furnidis 3 passphrase sbaliadis.

en: Failed to update properties
fur: No si è rivâts a inzornâ lis proprietâts

en: Failed with HTTP error %d: %s
fur: Falît cun erôr HTTP %d: %s

en: Failed with HTTP error code %d (%s)
fur: Falît cun codiç di erôr HTTP %d (%s)

en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
fur: Falît cun codiç di erôr HTTP %d (%s): %s

en: Family Name
fur: Cognon

en: Fetch new messages in
fur: Recupere i gnûfs messaçs in

en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
fur: Daûr a recuperâ lis informazions di sintesi pai gnûfs messaçs in “%s : %s”

en: File Under
fur: Archivie come

en: File must have a “.source” extension
fur: Il file al scugne vê une estension “.source”

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
fur: Il file “%s” nol è un component VCALENDAR

en: Filtering folder “%s : %s”
fur: Filtrament cartele “%s : %s”

en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
fur[0]: Daûr a filtrâ un gnûf messaç in “%s : %s”
fur[1]: Daûr a filtrâ i gnûfs messaçs in “%s : %s”

en: Folder %s already exists
fur: La cartele %s e esist za

en: Folder already exists
fur: La cartele e esist za

en: Folder “%s/%s” does not exist.
fur: La cartele “%s/%s” no esist.

en: Folder “%s” does not exist.
fur: La cartele “%s” no esist.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
fur: La cartele “%s” no je vueide. No je stade eliminade.

en: Folders
fur: Cartelis

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
fur: Par conetisi e discjarâ la pueste dai servidôrs POP.

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
fur: Par consegnâ la pueste tacantsi a un grop di distribuzion di pueste lonane (mailhub) doprant SMTP.

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
fur: Par consegnâ la pueste passantle al program “sendmail” sul sisteme locâl.

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
fur: Pe leture e memorizazion de pueste locâl in file esternis di code di pueste mbox standard.
    Si pues ancje doprâ par lei un arbul di cartelis in stîl Elm, Pine o Mutt.

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
fur: Par lei e archiviâ pueste su servidôrs IMAP.

en: For reading mail as a query of another set of folders
fur: Par lei la pueste come une interogazion di altri grup di cartelis

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
fur: Par ricevi (spostâ) la pueste locâl, che e ven des codis di pueste tal formât standard mbox, intes cartelis gjestidis di Evolution.

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
fur: Par archiviâ la pueste locâl in cartelis di gjenar MH.

en: For storing local mail in maildir directories.
fur: Par archiviâ la pueste locâl intes cartelis maildir.

en: Forecast
fur: Prevision

en: Fortezza card has not been properly initialized.  Please remove it and return it to your issuer.
fur: La schede Fortezza no je stade inizializade ben.  Gjavile e tornile al to emitent.

en: Forwarding messages is not supported
fur: Il mandâ indenant messaçs nol è supuartât

en: Free/Busy URL
fur: URL par libar/impegnât

en: Full Name
fur: Non complet

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
fur: Te cache no son memorizâts i search_contacts complets. Duncje a son supuartadis dome lis interogazions de sintesi.

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
fur: Te cache no son memorizâts i search_contacts complets. Impussibil tornâ i vcards.

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
fur: Te cache no son memorizâts i vcards complets. Duncje a son supuartadis dome lis interogazions de sintesi.

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
fur: Non GIO dal GNetworkMonitor di doprâ par une istance ENetworkMonitor

en: Gadu-Gadu Home ID 1
fur: ID Gadu-Gadu personâl 1

en: Gadu-Gadu Home ID 2
fur: ID Gadu-Gadu personâl 2

en: Gadu-Gadu Home ID 3
fur: ID Gadu-Gadu personâl 3

en: Gadu-Gadu ID List
fur: Liste ID Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Work ID 1
fur: ID Gadu-Gadu di vore 1

en: Gadu-Gadu Work ID 2
fur: ID Gadu-Gadu di vore 2

en: Gadu-Gadu Work ID 3
fur: ID Gadu-Gadu di vore 3

en: Geographic Information
fur: Informazion gjeografiche

en: Getting message %d (%d%%)
fur: Ricezion dal messaç %d (%d%%)

en: Getting message %d of %d
fur: Ricezion dal messaç %d di %d

en: Given Name
fur: Non

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
fur: L'URL “%s” furnît nol fâs riferiment a un calendari CalDAV

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
fur: Il URL “%s” furnît nol fâs riferiment a une rubriche CardDAV

en: Good signature
fur: Firme buine

en: Google Talk Home Name 1
fur: Nominatîf Google Talk personâl 1

en: Google Talk Home Name 2
fur: Nominatîf Google Talk personâl 2

en: Google Talk Home Name 3
fur: Nominatîf Google Talk personâl 3

en: Google Talk Name List
fur: Liste nominatîfs Google Talk

en: Google Talk Work Name 1
fur: Nominatîf Google Talk di vore 1

en: Google Talk Work Name 2
fur: Nominatîf Google Talk di vore 2

en: Google Talk Work Name 3
fur: Nominatîf Google Talk di vore 3

en: Google server is busy, waiting to retry (%d second) | Google server is busy, waiting to retry (%d seconds)
fur[0]: Il servidôr di Google al è impegnât, in spiete par tornâ a provâ (%d secont)
fur[1]: Il servidôr di Google al è impegnât, in spiete par tornâ a provâ (%d seconts)

en: Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
fur[0]: Il servidôr di Google al è impegnât, in spiete par tornâ a provâ (%d:%02d minût)
fur[1]: Il servidôr di Google al è impegnât, in spiete par tornâ a provâ (%d:%02d minûts)

en: GroupWise Home Screen Name 1
fur: Nominatîf public GroupWise personâl 1

en: GroupWise Home Screen Name 2
fur: Nominatîf public GroupWise personâl 2

en: GroupWise Home Screen Name 3
fur: Nominatîf public GroupWise personâl 3

en: GroupWise ID List
fur: Liste di ID GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 1
fur: Nominatîf public GroupWise di vore 1

en: GroupWise Work Screen Name 2
fur: Nominatîf public GroupWise di vore 2

en: GroupWise Work Screen Name 3
fur: Nominatîf public GroupWise di vore 3

en: HELO command failed:
fur: Comant HELO falît:

en: Handles OAuth2 responses and passes them to the OAuth2 prompter implementation
fur: Al gjestìs lis rispuestis OAuth2 e lis passe ae implementazion dal "prompter" OAuth2

en: Height of the reminder notification dialog
fur: Altece dal dialic di notifiche dal pro memoria

en: Help message
fur: Messaç di jutori

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
fur: Sugjeriment: dopre 0 dîs par tignî i messaçs sul servidôr in maniere indefinide.

en: Home Address
fur: Recapit di cjase

en: Home Address Label
fur: Etichete recapit di cjase

en: Home Fax
fur: Fax di cjase

en: Home Phone
fur: Telefon di cjase

en: Home Phone 2
fur: Telefon di cjase 2

en: Homepage URL
fur: URL de pagjine iniziâl

en: Host lookup failed
fur: Ricercje dal host falide

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
fur: Ricercje dal host “%s” falide. Controle che il non dal host nol vedi erôrs di scriture.

en: Host lookup “%s” failed: %s
fur: Ricercje dal host “%s” falide: %s

en: How many days the reminders-past can hold back. Reminders older than these days are automatically removed from the list of the past reminders. Use '0' to not remove old reminders.
fur: Trop dîs che i pro memoria passâts a puedin tratignîsi. I pro memoria plui vecjos di chei dîs a vegnin gjavâts in automatic de liste dai pro memoria passâts. Dopre '0' par no fâ gjavâ i pro memoria vecjos.

en: ICQ Home ID 1
fur: ID di ICQ personâl 1

en: ICQ Home ID 2
fur: ID di ICQ personâl 2

en: ICQ Home ID 3
fur: ID di ICQ personâl 3

en: ICQ ID List
fur: Liste di ID ICQ

en: ICQ Work ID 1
fur: ID di ICQ di vore 1

en: ICQ Work ID 2
fur: ID di ICQ di vore 2

en: ICQ Work ID 3
fur: ID di ICQ di vore 3

en: ICS Calendar
fur: Calendari ICS

en: IMAP over TLS
fur: IMAP sore TLS

en: IMAP server %s
fur: Servidôr IMAP %s

en: IMAP server %s does not support %s authentication
fur: Il servidôr IMAP %s nol supuarte la autenticazion %s

en: IMAP server does not support quotas
fur: Il servidôr IMAP nol supuarte lis cuotis

en: IMAP service for %s on %s
fur: Servizi IMAP par %s su %s

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
fur: Archivi

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
fur: Pueste in sdrume

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
fur: Elements eliminâts

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
fur: Messaçs eliminâts

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
fur: Stampon

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
fur: Stampons

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
fur: Malvolude

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
fur: E-mail malvolude

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
fur: Email malvolude

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
fur: Inviade

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
fur: Elements inviâts

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
fur: Messaçs inviâts

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
fur: Modei

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
fur: Scovacere

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Drafts
fur: [Gmail]/Stampons

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
fur: [Gmail]/Inviade

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
fur: [Gmail]/Scovacere

en: Identity
fur: Identitât

en: Ignore other users namespace
fur: Ignore il spazi dai nons dai altris utents

en: Ignore shared folders namespace
fur: Ignore il spazi dai nons des cartelis condividudis

en: Improperly formatted time string.
fur: Stringhe di ore formatade mâl.

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
fur: Tal _dialic di sotscrizion, mostre nons relatîfs des cartelis

en: Inbox
fur: In jentrade

en: Insufficient memory
fur: Memorie insuficient

en: Internal error: UID in invalid format: %s
fur: Erôr interni: UID intun formât no valit: %s

en: Interval of the default reminder for all events in chosen calendars
fur: Dade di timp de solecitazion predefinide par ducj i events tai calendaris sielts

en: Invalid DN syntax
fur: Sintassi DN no valide

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
fur: Regjistrât GType no valit pal protocol “%s”

en: Invalid Query
fur: Interogazion no valide

en: Invalid Query “%s”
fur: Interogazion “%s” no valide

en: Invalid URL
fur: URL no valit

en: Invalid argument
fur: Argoment no valit

en: Invalid arguments to (message-location)
fur: Argoments no valits par (message-location)

en: Invalid arguments to (system-flag)
fur: Argoments no valits par (system-flag)

en: Invalid arguments to (user-tag)
fur: Argoments no valits par (user-tag)

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
fur: Cjamp di contat “%d”, specificât tal somari, no valit

en: Invalid country calling code
fur: Codiç di clamade internazionâl no valit

en: Invalid email address trace information:
    %s
fur: Informazions segnadure de direzion e-mail no validis:
    %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
fur: Flus di messaçs no valit ricevût di %s: %s

en: Invalid module path/filename
fur: Percors/non di file dal modul no valit

en: Invalid object
fur: Ogjet no valit

en: Invalid opaque trace information:
    %s
fur: Informazions di segnadure opache no validis:
    %s

en: Invalid query
fur: Interogazion no valide

en: Invalid query for EbSqlCursor
fur: Interogazion no valide par EbSqlCursor

en: Invalid query for a book cursor
fur: Interogazion no valide par un cursôr di libri

en: Invalid query:
fur: Interogazion no valide:

en: Invalid query: %s
fur: Interogazion no valide: %s

en: Invalid range
fur: Interval no valit

en: Invalid spool
fur: Code di pueste no valide

en: Issuer
fur: Emitent

en: Issuer's Certificate Revocation List has an unknown version number.
fur: La liste dal emitent pe revoche dai certificâts e à un numar di version no cognossût.

en: Issuer's OCSP responder reports certificate is revoked.
fur: Il certificât dai rapuarts dal rispuindidôr OCSP dal emitent al è revocât.

en: Issuer's V1 Certificate Revocation List has a critical extension.
fur: La liste dal emitent pe revoche dai certificâts V1 e à une estension critiche.

en: Issuer's V2 Certificate Revocation List has an unknown critical extension.
fur: La liste pe revoche dai certificâts V2 e à une estension critiche no cognossude.

en: Jabber Home ID 1
fur: ID di Jabber personâl 1

en: Jabber Home ID 2
fur: ID di Jabber personâl 2

en: Jabber Home ID 3
fur: ID di Jabber personâl 3

en: Jabber ID List
fur: Liste di ID Jabber

en: Jabber Work ID 1
fur: ID di Jabber di vore 1

en: Jabber Work ID 2
fur: ID di Jabber di vore 2

en: Jabber Work ID 3
fur: ID di Jabber di vore 3

en: Junk
fur: Malvolude

en: Keep reminder notification window always on _top
fur: _Ten il barcon di notifiche pro memoria simpri denant

en: Keep running after the last client is closed
fur: Continue la esecuzion dopo che l'ultin client al è sierât

en: Key Encipherment
fur: Cifradure de clâf

en: Key ID
fur: ID clâf

en: Key information was not found in the provided data
fur: Lis informazions de clâf no son stadis cjatadis tai dâts furnîts

en: LDAP contact lists cannot be empty.
fur: Lis listis di contats LDAP no puedin jessi vueidis.

en: LDAP error 0x%x (%s)
fur: Erôr LDAP 0x%x (%s)

en: Last Revision
fur: Ultime revision

en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
fur[0]: Daûr a imparâ un gnûf messaç autentic in “%s : %s”
fur[1]: Daûr a imparâ i gnûfs messaçs autentics in “%s : %s”

en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
fur[0]: Daûr a imparâ un gnûf messaç di spam in “%s : %s”
fur[1]: Daûr a imparâ i gnûfs messaçs di spam in “%s : %s”

en: Libpkix internal error occurred during cert validation.
fur: Al è capitât un erôr interni di Libpkix dilunc la convalide dal certificât.

en: Limit only to sources with given extension name
fur: Limite dome a sorzints cul non de estension furnît

en: List
fur: Liste

en: List Shows Addresses
fur: Liste mostre direzions

en: Loading...
fur: Daûr a cjariâ...

en: Local delivery
fur: Consegnis locâls

en: Local mail file %s
fur: File di pueste locâl %s

en: Local stores do not have an inbox
fur: Lis archiviazions locâls no àn une cassete de pueste in jentrade

en: Locality
fur: Localitât

en: Login
fur: Acès

en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
fur: Jentre tal to account %s e acete lis condizions par podê acedi al to account “%s”.

en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
fur: Jentre tal to account %s e acete lis condizions par podê acedi ae tô rubriche “%s”.

en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
fur: Jentre tal to account %s e acete lis condizions par podê acedi al to calendari “%s”.

en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
fur: Jentre tal to account %s e acete lis condizions par podê acedi al to account di pueste “%s”.

en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
fur: Jentre tal to account %s e acete lis condizions par podê acedi al to traspuart de pueste “%s”.

en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
fur: Jentre tal to account %s e acete lis condizions par podê acedi ae tô liste dai pro memoria “%s”.

en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
fur: Jentre tal to account %s e acete lis condizions par podê acedi ae tô liste des ativitâts “%s”.

en: MAIL FROM command failed:
fur: Comant MAIL FROM falît:

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
fur: Il file MBOX al è ruvinât, justilu. (Si spietave une rie “Di” ma no je stade vude.)

en: MH-format mail directories
fur: Cartelis di pueste in formât MH

en: MIME Type: %s
fur: Gjenar MIME: %s

en: MSN Home Screen Name 1
fur: Nominatîf public MSN personâl 1

en: MSN Home Screen Name 2
fur: Nominatîf public MSN personâl 2

en: MSN Home Screen Name 3
fur: Nominatîf public MSN personâl 3

en: MSN Screen Name List
fur: Liste di nominatîfs publics MSN

en: MSN Work Screen Name 1
fur: Nominatîf public MSN di vore 1

en: MSN Work Screen Name 2
fur: Nominatîf public MSN di vore 2

en: MSN Work Screen Name 3
fur: Nominatîf public MSN di vore 3

en: Mail Account
fur: Account di pueste

en: Mail Identity
fur: Identitât pueste

en: Mail Signature
fur: Firme de pueste

en: Mail Submission
fur: Inviament pueste

en: Mail Transport
fur: Traspuart pueste

en: Mail authentication request
fur: Richieste autenticazion di pueste

en: Mail delivery via the sendmail program
fur: Consegne de pueste midiant dal program sendmail

en: Mail enabled: %s
fur: Pueste abilitade: %s

en: Maildir-format mail directories
fur: Cartelis di pueste intal formât Maildir

en: Mailer
fur: Gjestôr di pueste

en: Malformed URI “%s”: %s
fur: URI “%s” malformât: %s

en: Malformed signature
fur: Firme malformade

en: Malformed, no message body set
fur: Malformât, nol è stât stabilît nissun cuarp dal messaç

en: Matrix Home ID 1
fur: ID di cjase di Matrix 1

en: Matrix Home ID 2
fur: ID di cjase di Matrix 2

en: Matrix Home ID 3
fur: ID di cjase di Matrix 3

en: Matrix ID List
fur: Liste di ID di Matrix

en: Matrix Work ID 1
fur: ID di vore di Matrix 1

en: Matrix Work ID 2
fur: ID di vore di Matrix 2

en: Matrix Work ID 3
fur: ID di vore di Matrix 3

en: Memo List
fur: Liste pro memoria

en: Message Storage
fur: Archivi messaçs

en: Message send in offline mode is disabled
fur: L'inviâ i messaçs in modalitât fûr rêt al è disabilitât

en: Message submission port
fur: Puarte par inviâ i messaçs

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. You can try to remove it and restart background evolution-data-server processes. Cache file: %s
fur: E mancje une informazions sul URL dal component, la cache locâl e podarès jessi incomplete o ruvinade. Tu puedis provâ a gjavâle e tornâ a inviâ i procès evolution-data-server in sotfont. File de cache: %s

en: Mobile Phone
fur: Celulâr

en: Modifying contact from LDAP server...
fur: Modifiche dal contat dal servidôr LDAP...

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
fur: Il modul “%s” pe sorzint UID “%s” nol pues jessi cjariât

en: Movemail program failed: %s
fur: Il program movemail al à falît: %s

en: Moving messages
fur: Daûr a spostâ messaçs

en: Multiple reminders are selected.
fur: A son selezionâts plui pro memoria.

en: NNTP Command failed:
fur: Comant NNTP falît:

en: NNTP over TLS
fur: NNTP sore TLS

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
fur: Il servidôr NNTP %s nol supuarte STARTTLS: %s

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
fur: Il servidôr NNTP %s al à tornât il codiç di erôr %d: %s

en: NSS could not shutdown. Objects are still in use.
fur: Nol è pussibil distudâ NSS. I ogjets a son ancjemò in ûs.

en: NSS is not initialized.
fur: Il NSS nol è inizializât.

en: Name
fur: Non

en: Name or Org
fur: Non o org

en: Namespace:
fur: Spazi dai nons:

en: New CKL has different issuer than current CKL.  Delete current CKL.
fur: Il gnûf CKL al à un emitent diviers di chel dal CKL atuâl.  Elimine il CKL atuâl.

en: New CRL has an invalid format.
fur: Il gnûf CRL nol à un formât valit.

en: New CRL is not later than the current one.
fur: Il gnûf CRL nol è sucessîf di chel atuâl.

en: New KRL has an invalid format.
fur: Il gnûf KRL nol à un formât valit.

en: New KRL is not later than the current one.
fur: Il gnûf KRL nol è sucessîf di chel atuâl.

en: New note
fur: Gnove note

en: New password entered incorrectly.  Please try again.
fur: E je stade inseride mâl la gnove password.  Torne prove.

en: Nickname
fur: Sorenon

en: No Fortezza cards Found
fur: Nissune schede Fortezza cjatade

en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
fur: Nissune casele di pueste IMAP disponibile pe cartele “%s : %s”

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
fur: Nissun spazi non IMAP pal percors di cartele “%s”

en: No IMAPx connection object provided
fur: Nissun ogjet di conession IMAPx furnît

en: No JSON object returned by the server
fur: Nissun ogjet JSON tornât dal servidôr

en: No KRL for this site's certificate has been found.
fur: Nol è stât cjatât nissun KRL pal certificât di chest sît.

en: No SASL mechanism was specified
fur: Nissun mecanisim SASL al jere specificât

en: No Summary
fur: Nissune sintesi

en: No UID in the contact
fur: Nissun UID tal contat

en: No content available
fur: Nissun contignût disponibil

en: No destination folder specified
fur: Nissune cartele di destinazion specificade

en: No details are available.
fur: Nissun detai disponibil.

en: No email address provided
fur: Nissune direzion e-mail furnide

en: No matching CRL was found.
fur: Nissun CRL corispondent cjatât.

en: No message with UID %s
fur: Nissun messaç cun UID %s

en: No more information on that Personality
fur: Nissune altre informazion su chê Personalitât

en: No new slot event is available at this time.
fur: In chest moment nol è disponibil nissun gnûf event di spazi (slot).

en: No provider available for protocol “%s”
fur: Nissun furnidôr disponibil pal protocol “%s”

en: No public key was found in the provided data
fur: No je stade cjatade nissune clâf publiche tai dâts furnîts

en: No quota information available for folder “%s : %s”
fur: Nissune informazion di cuote disponibile pe cartele “%s : %s”

en: No reminder is selected.
fur: Nol è selezionât nissun pro memoria.

en: No signature available
fur: Nissune firme disponibile

en: No signed data in signature
fur: Nissun dât firmât te firme

en: No sources had been found
fur: No je stade cjatade nissune risorse

en: No space
fur: No spazi

en: No such book
fur: Rubriche inesistente

en: No such calendar
fur: Calendari inesistent

en: No such folder %s
fur: Cartele %s inesistente

en: No such folder “%s”.
fur: Cartele “%s” inesistente.

en: No such folder: %s
fur: Cartele inesistente: %s

en: No such message
fur: Messaç inesistent

en: No such message %s in “%s : %s”
fur: Messaç %s in “%s : %s” inesistent

en: No such message available.
fur: Nissun messaç dal gjenar disponibil.

en: No such source
fur: Sorzint inesistente

en: No such source for UID “%s”
fur: Sorzint inesistente pal UID “%s”

en: No support for %s authentication
fur: Nissun supuart pe autenticazion %s

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
fur: Nol è stât cjatât nissun certificât valit o adat par “%s”

en: Not After
fur: No dopo

en: Not Before
fur: No prime

en: Not a calendar.
fur: Nol è un calendari.

en: Not a phone number
fur: Nol è un numar di telefon

en: Not connected
fur: No tacât

en: Not connected.
fur: No conetût.

en: Not encrypted or signed: you do not yet have an email certificate.
fur: No cifrât o firmât: no tu âs ancjemò un certificât di e-mail.

en: Not encrypted: you do not have certificates for each of the recipients.
fur: No cifrât: no tu âs i certificâts par ognun dai destinataris.

en: Not imported, already in database.
fur: No impuartât, za te base di dâts.

en: Not supported
fur: No supuartât

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
fur: Viôt che il contignût cifrât nol ten informazions suntun destinatari, duncje e vignarà domandade une password par ogni clâf privade memorizade.

en: Notes
fur: Notis

en: Numbe_r of concurrent connections to use
fur: Numa_r di conessions contemporaniis di doprâ

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
fur: Numar di unitâts par determinâ un pro memoria di complean o aniversari

en: OAuth2 secret not found
fur: Segret OAuth2 no cjatât

en: OUTPUTFILE
fur: FILEJESSUDE

en: O_pen Link in Browser
fur: V_ierç colegament tal navigadôr

en: O_verride server-supplied folder namespace
fur: Passe s_ore al spazi dai nons des cartelis furnît dal servidôr

en: Object ID already exists
fur: ID ogjet al esist za

en: Object is out of sync
fur: L'ogjet al è fûr sincronie

en: Object not found
fur: Ogjet no cjatât

en: Object to save is not a valid vCard
fur: L'ogjet di salvâ nol è un valit vCard

en: Object with extra “%s” not found
fur: Ogjet cun “%s” adizionâl no cjatât

en: Object “%s” not found
fur: Ogjet “%s” no cjatât

en: Object “%s”, “%s” not found
fur: Ogjet “%s”, “%s” no cjatât

en: Office
fur: Ufizi

en: Offline unavailable
fur: Fûr rêt no disponibil

en: Old password entered incorrectly.  Please try again.
fur: Inseride password vecje sbaliade.  Torne prove.

en: On LDAP Servers
fur: Su servidôrs LDAP

en: On The Web
fur: Sul web

en: On This Computer
fur: Su chest computer

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
fur: Controle dome pai messaçs malvolûts te cartele “In jentrade”

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
fur: Cun CamelHttpStream al è supuartât dome il ristabilî dal inizi

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
fur: Cun CamelStreamFilter al è supuartât dome il ristabilî dal inizi

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
fur: Dome lis interogazions de sintesi a son supuartadis di EbSdbCursor

en: Open the above URL in a browser and go through the OAuth2 wizard there. Copy the resulting authorization code, or the URL the OAuth2 wizard finished with, below to continue the authentication process.
fur: Vierç l'URL parsore intun navigadôr e lì va daûr de procedure vuidade OAuth2. Copie chi sot il codiç di autorizazion che al ven fûr, o l'URL finâl de procedure vuidade OAuth2, par continuâ il procès di autenticazion.

en: Opening folder “%s”
fur: Daûr a vierzi la cartele “%s”

en: Operation failed: %s
fur: Operazion falide: %s

en: Options
fur: Opzions

en: Organization
fur: Organizazion

en: Organization Unit
fur: Unitât de organizazion

en: Organizational Unit
fur: Unitât organizative

en: Other Address
fur: Altri recapit

en: Other Address Label
fur: Etichete altri recapit

en: Other Fax
fur: Altri fax

en: Other Phone
fur: Altri telefon

en: Other error
fur: Altri erôr

en: Out of memory
fur: Memorie finide

en: Out of sync revision while moving cursor
fur: Revision fûr sincronie dilunc il moviment dal cursôr

en: Output from %s:
fur: Jessude di %s:

en: Override SMTP HELO/EHLO argument
fur: Passe sore dal argoment HELO/EHLO SMTP

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
fur: Passe parsore ae opzion di backend par procès stabilide in fase di compilazion; dopre 1 par abilitâ, 0 par disabilitâ, cualsise altri valôr al dopre la opzion stabilide in fase di compilazion

en: PGP Certificate
fur: Certificât PGP

en: PKCS #11 driver violates the spec in an incompatible way.
fur: Il driver PKCS #11 al viole la specifiche in un maniere incompatibile.

en: PKCS #11 module could not be removed because it is still in use.
fur: Nol è pussibil gjavâ il modul PKCS #11 parcè che al è ancjemò in ûs.

en: PLAIN
fur: IN CLÂR

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
fur: Provade autenticazion POP prime di SMTP cuntun servizi %s

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
fur: Autenticazion POP prime di SMTP doprant un traspuart no cognossût

en: POP Source UID
fur: UID sorzint POP

en: POP before SMTP
fur: POP prime di SMTP

en: POP3 over TLS
fur: POP3 sore TLS

en: POP3 server %s
fur: Servidôr POP3 %s

en: POP3 server for %s on %s
fur: Servidôr POP3 par %s su %s

en: POP3 stores have no folder hierarchy
fur: I archivis POP3 no àn une gjerarchie di cartelis

en: Pager
fur: Ciridôr/Bip

en: Parent UID: %s
fur: UID gjenitôr: %s

en: Password entered is invalid.  Please pick a different one.
fur: La password inseride no je valide.  Sielç une diferente.

en: Password not found
fur: Password no cjatade

en: Past reminders for EReminderWatcher
fur: Pro memoria passâts par EReminderWatcher

en: Permanently accept the certificate
fur: Acete par simpri il certificât

en: Permanently reject the certificate
fur: Refude par simpri il certificât

en: Permission denied
fur: Permès dineât

en: Personal
fur: Personâl

en: Photo
fur: Fotografie

en: Plaintext authentication disallowed on insecure connections. Change encryption to STARTTLS or TLS for account “%s”.
fur: La autenticazion a test sempliç no je permetude su conessions no siguris. Cambie la cifradure a STARTTLS o TLS pal account “%s”.

en: Please enter the password for account “%s”.
fur: Inderìs la password pal account “%s”.

en: Please enter the password for address book “%s”.
fur: Inserìs la password pe rubriche “%s”.

en: Please enter the password for calendar “%s”.
fur: Inserìs la password pal calendari “%s”.

en: Please enter the password for mail account “%s”.
fur: Inserìs la password pal account de pueste “%s”.

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
fur: Inserìs la password pal traspuart de pueste “%s”.

en: Please enter the password for memo list “%s”.
fur: Inserìs la password pe liste dai pro memoria “%s”.

en: Please enter the password for task list “%s”.
fur: Inserìs la password pe liste des ativitâts “%s”.

en: Please select a personality to get more info on
fur: Selezione une personalitât par otignî plui informazions in merit

en: Posting failed:
fur: Publicazion falide:

en: Posting failed: %s
fur: Publicazion falide: %s

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
fur: Ogjet pre-cjariât pal UID “%s” nol è valit

en: Primary Phone
fur: Telefon principâl

[ctx: Priority]
en: High
fur: Elevade

[ctx: Priority]
en: Low
fur: Basse

[ctx: Priority]
en: Normal
fur: Normâl

[ctx: Priority]
en: Undefined
fur: No definide

en: Processing error
fur: Erôr di elaborazion

en: Programs that are allowed to be run by reminders
fur: I programs che a puedin jessi eseguîts dai pro memoria

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
fur: Furnît gjenar principâl no valit pe vôs di control dal acès.

en: Public Key
fur: Clâf publiche

en: QUIT command failed:
fur: Comant QUIT falît:

en: Query contained unsupported elements
fur: La interogazion e contignive elements no supuartâts

en: Query refused
fur: Interogazion refudade

en: Query “%s” not supported
fur: Interogazion “%s” no supuartade

en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
fur: Informazion su la cuote no supuartade pe cartele “%s : %s”

en: RCPT TO <%s> failed:
fur: RCPT TO <%s> falît:

en: RCPT TO command failed:
fur: Comant RCPT TO falît:

en: RSET command failed:
fur: Comant RSET falît:

en: Reason:
fur: Reson:

en: Received incorrect response from server “%s”.
fur: Ricevude rispueste sbaliade dal servidôr “%s”.

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
fur: Ogjet ricevût pal UID “%s” nol conten nissun component spietât

en: Received object for UID “%s” is invalid
fur: Ogjet ricevût pal UID “%s” nol è valit

en: Received object is not a valid vCard
fur: L'ogjet ricevût nol è un valit vCard

en: Receiving LDAP search results...
fur: Daûr a ricevi i risultâts de ricercje LDAP...

en: Reconnecting to LDAP server...
fur: Daûr a tornâ a conetisi al servidôr LDAP...

en: Refresh skipped due to being disabled on metered network.
fur: Al è stât evitât l'inzornament par vie che al è disabilitât su conessions a consum.

en: Refresh skipped due to enabled Power Saver mode. Disable Power Saver mode and repeat the action.
fur: Inzornament saltât par vie che e je abilitade la modalitât di sparagn energjetic. Disabilite la modalitât di sparagn energjetic e ripet la azion.

en: Refreshing folder “%s : %s”
fur: Inzornament cartele “%s : %s”

en: Refreshing spool folder
fur: Daûr a inzornâ la cartele de code di pueste

en: Refreshing…
fur: Daûr a inzornâ…

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
fur: Compilazion de espression regolâr falide: %s: %s

en: Release unused memory for folder “%s : %s”
fur: Liberâ memorie no doprade pe cartele “%s : %s”

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
fur: Il test restant daspò il codiç di clamade internazionâl al è masse curt par jessi un numar di telefon

en: Reminder programs
fur: Programs pro memoria

en: Reminders
fur: Pro memoria

en: Reminders Options:
fur: Opzions pro memoria:

en: Removing contact from LDAP server...
fur: Daûr a gjavâ il contat dal servidôr LDAP...

en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
fur: Daûr a gjavâ i file di cache laîts inte cartele “%s : %s”

en: Repository offline
fur: Repository fûr rêt

en: Requested action aborted: error in processing
fur: E je stade interote la azion domandade: erôr te elaborazion

en: Requested action not taken: insufficient system storage
fur: No si à cjapât in caric la azion domandade: archivi di sisteme no suficient

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
fur: Azion domandade no eseguide: non de casele di pueste no permetût

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
fur: No si à cjapât in caric la azion domandade: casele di pueste no disponibile

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
fur: E je stade interote la azion di pueste domandade: assegnazion di archivi superade

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
fur: No si à cjapât in caric la azion di pueste domandade: casele di pueste no disponibile

en: Requested mail action okay, completed
fur: La azion di pueste domandade e je juste, completade

en: Requested to delete an unrelated cursor
fur: Si à domandât di eliminâ un cursôr no relazionât

en: Requesting access token, please wait…
fur: Daûr a domandâ il token di acès, spiete…

en: Resolving: %s
fur: Daûr a risolvi: %s

en: Retrieving POP message %d
fur: Daûr a ricevi il messaç POP %d

en: Retrieving POP summary
fur: Daûr a ricevi la sintesi POP

en: Retrieving folder list for “%s”
fur: Daûr a recuperâ la liste di cartelis par “%s”

en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
fur: Daûr a recuperâ il messaç “%s” in “%s : %s”

en: Retrieving quota information for “%s : %s”
fur: Daûr a recuperâ informazions su la cuote par “%s : %s”

en: Role
fur: Cualifiche

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
fur: Decifradure S/MIME: nissun contignût cifrât cjatât

en: SHA-256 Fingerprint
fur: Impront SHA-256

en: SIP address
fur: Direzion SIP

en: SMTP Greeting
fur: Salût dal SMTP

en: SMTP mail delivery via %s
fur: Consegne de pueste SMTP midiant di %s

en: SMTP over TLS
fur: SMTP sore TLS

en: SMTP server %s
fur: Servidôr SMTP %s

en: SMTP server %s does not support %s authentication
fur: Il servidôr SMTP %s nol supuarte la autenticazion %s

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
fur: Il certificât SSL/TLS par “%s” nol è fidât. Acetâlu?

en: STARTTLS command failed:
fur: Comant STARTTLS falît:

en: STARTTLS not supported
fur: STARTTLS no supuartâts

en: STLS not supported by server
fur: STLS nol è supuartât dal servidôr

en: Scanning folders in “%s”
fur: Analisi cartelis in “%s”

en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
fur: Daûr a cirî messaçs modificâts in “%s : %s”

en: Search Folders
fur: Cartelis di ricercje

en: Search by email not supported
fur: Cîr par e-mail no supuartade

en: Search failed
fur: Ricercje falide

en: Search size limit exceeded
fur: Limit di dimension di ricercje superât

en: Search time limit exceeded
fur: Limit di timp di ricercje superât

en: Searching server sources...
fur: Daûr a cirî lis sorzints dal servidôr...

en: Searching...
fur: Daûr a cirî...

en: Send Options
fur: Opzions di inviament

en: Send client I_D to the server
fur: Mande l'I_D dal client al servidôr

en: Sending message
fur: Daûr a inviâ il messaç

en: Serial Number
fur: Numar di serie

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
fur: La sfide (challenge) dal servidôr e contignive un token “Quality of Protection” no valit

en: Server challenge invalid
fur: Sfide (challenge) servidôr no valide

en: Server challenge too long (>2048 octets)
fur: Sfide dal servidôr (server challenge) masse lungje (>2048 votets)

en: Server didn’t return object’s ETag
fur: Il servidôr nol à tornât l'ogjet di ETag

en: Server didn’t return object’s href
fur: Il servidôr nol à tornât l'ogjet di href

en: Server response contained incomplete authorization data
fur: La rispueste dal servidôr e contignive dâts di autorizazion incomplets

en: Server response did not contain authorization data
fur: La rispueste dal servidôr no conten dâts di autorizazion

en: Server response does not match
fur: La rispueste dal servidôr no corispuint

en: Server returned bad HTTP response
fur: Il servidôr al à tornât une rispueste HTTP sbaliade

en: Server returned bad LDAP response
fur: Il servidôr al à tornât une rispueste LDAP sbaliade

en: Service closing transmission channel
fur: Il servizi al sta sierant il canâl di trasmission

en: Service not available, closing transmission channel
fur: Servizi no disponibil, daûr a sierâ il canâl di trasmission

en: Service ready
fur: Servizi pront

en: Set a custom snooze time for
fur: Stabilìs un timp di ritart personalizât par

en: Show cards as vcard or csv file
fur: Mostre lis tessaris come vcard o file csv

en: Show only enabled sources
fur: Mostre dome lis sorzints abilitadis

en: Show reminder notification dialog always on top
fur: Ten simpri denant il dialic des notifichis dai pro memoria

en: Show reminder notification for completed tasks
fur: Mostre la notifiche dal pro memoria pes ativitâts completadis

en: Show reminder notification for past events
fur: Mostre la notifiche dal pro memoria pai events passâts

en: Show reminders in notification tray only
fur: Mostre i pro memoria dome te guantiere des notifichis

en: Show source’s UID
fur: Mostre UID de sorzint

en: Show source’s authentication information
fur: Morte lis informazions di autenticazion de sorzint

en: Signature Algorithm
fur: Algoritmi di firme

en: Signature algorithm disabled
fur: Algoritmi di firme disabilitât

en: Signature algorithm unknown
fur: Algoritmi di firme no cognossût

en: Signature algorithm unsupported
fur: Algoritmi di firme no supuartât

en: Signature script must be a local file
fur: Il script de firme al scugne jessi un file locâl

en: Signature verification failed: no signer found, too many signers found, or improper or corrupted data.
fur: Erôr te verifiche de firme: nissun firmatari cjatât, masse firmataris cjatâts, o dâts inadats o ruvinâts.

en: Signer: %s <%s>: %s
fur: Firmatari: %s <%s>: %s

en: Signing certificate not found
fur: Certificât di firme no cjatât

en: Signing certificate not trusted
fur: Certificât di firme no fidât

en: Signing is not supported by this cipher
fur: Chest cifrari nol supuarte la firme

en: Signing message
fur: Messaç di firme

en: Single client mode
fur: Modalitât client singul

en: Size in pixels of the event list in the reminder notification dialog
fur: Dimensions in pixels de liste di events intal dialic di notifiche dal pro memoria

en: Skype Home Name 1
fur: Nominatîf Skype personâl 1

en: Skype Home Name 2
fur: Nominatîf Skype personâl 2

en: Skype Home Name 3
fur: Nominatîf Skype personâl 3

en: Skype Name List
fur: Liste nominatîfs Skype

en: Skype Work Name 1
fur: Nominatîf Skype di vore 1

en: Skype Work Name 2
fur: Nominatîf Skype di vore 2

en: Skype Work Name 3
fur: Nominatîf Skype di vore 3

en: Snoozed reminders for EReminderWatcher
fur: Pro memoria ritardâts par EReminderWatcher

en: Source already loaded
fur: Sorzint za cjariade

en: Source file is missing a [%s] group
fur: Il file sorzint al mancje di un grup [%s]

en: Source not loaded
fur: Sorzint no cjariade

en: Source stream returned no data
fur: Il flus sorzint nol à tornâ tornât nissun dât

en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
fur: La sorzint “%s” (%s) no je une sorzint OAuth2 valide

en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
fur: La sorzint “%s” (%s) no je valide pal servizi OAuth2 “%s”

en: Source “%s” does not support proxy lookups
fur: La sorzint “%s” no supuarte lis ricercjis tal proxy

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
fur: La sorzint “%s” no supuarte il “prompt” pes credenziâls

en: Source “%s” is not a collection source
fur: La sorzint “%s” no je une sorzint di colezion

en: Specify the output file instead of standard output
fur: Specifiche il file di jessude al puest de jessude standard (stdout)

en: Spool folder tree %s
fur: Arbul di cartele de code di pueste %s

en: Spool folders cannot be deleted
fur: No si puedin eliminâ lis cartelis de code di pueste (spool)

en: Spool folders cannot be renamed
fur: No si pues cambiâ non aes cartelis de code di pueste (spool)

en: Spool mail file %s
fur: File di pueste de code di pueste %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
fur: La code di pueste “%s” no pues jessi vierte: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
fur: La code di pueste “%s” no je un file regolâr o une cartele

en: Spouse’s Name
fur: Non coniugât

en: Standard Unix mbox spool directory
fur: Cartele code di pueste mbox unix standard

en: Standard Unix mbox spool file
fur: File code di pueste mbox di unix standard

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
fur: Tache a inserî la pueste; finî cun <CRLF>.<CRLF>

en: State
fur: Stât

en: Store does not support an INBOX
fur: L'archivi nol supuarte une cassete de pueste in jentrade

en: Store folder changes after %s second(s)
fur: La cartele di archiviazion e cambie dopo %s secont(s)

en: Store root %s is not a regular directory
fur: La lidrîs di archiviazion %s no je une cartele regolâr

en: Store root %s is not an absolute path
fur: La lidrîs di archiviazion %s no je un percors assolût

en: Storing changes in folder “%s : %s”
fur: Salvament des modifichis inte cartele “%s : %s”

en: Storing folder
fur: Cartele di archiviazion

en: Stream type “%s” is not seekable
fur: Tal gjenar di flus “%s” no si pues cirî

en: Subject
fur: Ogjet

en: Subscribing to folder “%s”
fur: Sotscrizion ae cartele “%s”

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
fur: Sintesi e cartele no corispuindin, ancje daspò une sincronizazion

en: Supports
fur: Al supuarte

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
fur: Sincroni_zâ localmentri la pueste lontane in dutis lis cartelis

en: Synchronizing junk database
fur: Sincronizazion base di dâts de malvolude

en: Syncing folder
fur: Sincronizazion cartele

en: Syncing folders
fur: Sincronizazion cartelis

en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
fur: Daûr a sincronizâ sul disc il messaç %d di %d te cartele “%s : %s”

en: Syncing messages in account “%s” to disk
fur: Daûr a sincronizâ sul disc i messaçs dal account “%s”

en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
fur: Daûr a sincronizâ sul disc i messaçs te cartele “%s : %s”

en: Syntax error in parameters or arguments
fur: Erôr di sintassi tai parametris o tai argoments

en: Syntax error, command unrecognized
fur: Erôr di sintassi, comant no ricognossût

en: System status, or system help reply
fur: Stât di sisteme o rispueste di aiût dal sisteme

en: TLS not available
fur: TLS no disponibil

en: Task List
fur: Liste ativitâts

en: Telephone
fur: Telefon

en: Temporarily accept the certificate
fur: Acete in mût temporani il certificât

en: Temporarily reject the certificate
fur: Refude in mût temporani il certificât

en: Temporary authentication failure
fur: Autenticazion temporanie falide

en: Text is too long for a phone number
fur: Test masse lunc par jessi un numar di telefon

en: Text is too short for a phone number
fur: Test masse curt par jessi un numar di telefon

en: The Certifying Authority for this certificate is not permitted to issue a certificate with this name.
fur: La CA (autoritât di certificazion) par chest certificât no à i permès par emeti un certificât cun chest non.

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
fur: Il token di acès al è scjadût e nol à rivât a inzornâsi. Torne jentre tal servidôr, par plasê.

en: The account does not support folder hierarchy. Create the folder on the account level instead.
fur: L'account nol supuarte la jerarchie des cartelis. Cree invezit la cartele a nivel dal account.

en: The backend does not support bulk additions
fur: Il backend nol supuarte zontis in bloc

en: The backend does not support bulk modifications
fur: Il backend nol supuarte modifichis in bloc

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
fur: Il certificât nol corispuint ae identitât spietade dal sît di dulà che al è stât recuperât.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
fur: Il certificât al è stât revocât in acuardi ae liste di revoche dal certificât de conession.

en: The certificate has expired.
fur: Il certificât al è scjadût.

en: The certificate issuer's certificate has expired.  Check your system date and time.
fur: Il certificât dal emitent di certificâts al è scjadût.  Controle la date e la ore dal to sisteme.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
fur: Le date di ativazion dal certificât e je ancjemò in divignî.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
fur: L'algoritmi dal certificât nol è considerât sigûr.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
fur: I controi di consistence fats su la credenziâl a àn falît.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
fur: I controi di consistence fats sul input_token a àn falît.

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
fur: Al semee che la cartele e sedi ruvinade e cence nissune pussibilitât di recuperâle.

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
fur: Il non de cartele “%s” nol è valit parcè che al conten il caratar “%c”

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
fur: Il input_token al conten une firme no valide o une firme che no pues jessi verificade.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
fur: Il input_token al conten vincui di canâl diferents a chei specificâts cul parametri input_chan_bindings.

en: The last used snooze time, in minutes
fur: L'ultin timp di ritart doprât, in minûts

en: The library was built without phone number support.
fur: La librarie e je stade compilade cence il supuart pai numars di telefon.

en: The new folder name is illegal.
fur: Il gnûf non de cartele al è ilegâl.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
fur: L'analizadôr di numars di telefon al à segnalât un codiç di erôr ancjemò no cognossût.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
fur: Il parametri target_name furnît al contignive un gjenar di non no valit o no supuartât.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
fur: Il parametri target_name furnît al jere malformât.

en: The referenced credentials have expired.
fur: Lis credenziâls di riferiment a son scjadudis.

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
fur: Il servidôr al à rispuindût cuntune pagjine HTML, che al pues significâ che al è un erôr sul servidôr o cun la richieste dal client.

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
fur: Il servidôr al à rispuindût cuntune pagjine HTML, che al pues significâ che al è un erôr sul servidôr o cun la richeiste dal client. Il URI doprât al jere: %s

en: The signing certificate authority is not known.
fur: La firme de autoritât di certificazion no je cognossude.

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
fur: Il mecanisim specificât nol è supuartât des credenziâls furnidis o nol è stât ricognossût de implementazion.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
fur: Il gjestôr dal contest furnît nol fâs riferiment a un contest valit.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
fur: Lis credenziâls furnidis no jerin validis pe inizializazion dal contest o il gjestôr des credenziâls no si riferive a nissune credenziâl.

en: These headers can be stored in the folder summary, possibly being visible in the GUI. The value can contain a pipe character ('|'), which delimits the display name from the header name. Example: 'Spam Score|X-Spam-Score'
fur: Chestis intestazions a puedin jessi memorizadis tal somari de cartele, se pussibil restant visibilis te GUI. Il valôr al pues contignî un caratar condot/pipe ('|'), che al delimite il non visualizât da chel di intestazion. Esempli: 'Spam Score|X-Spam-Score'

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
fur: Ancje cheste cartele, se jemplade cuntun percors esistent, e je controlade in diplui aes cartelis di configurazion XDG.

en: This is a digitally encrypted message part
fur: Cheste e je une part dal messaç cifrade in digjitâl

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
fur: Chest al è un provider pe leture e publicazion sui newgroups USENET.

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
fur: Cheste clâf e je stade deplorade te version 3.12 e no varès di jessi plui doprade. Lis impostazions proxy a son cumò integradis intal sisteme di account di Evolution-Data-Server. Viodi la documentazion de API ESourceProxy pai detais.

en: This message is not currently available
fur: Chest messaç nol è pal moment disponibil

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
fur: Opzion pe autenticazion cul servidôr NNTP doprant une password in test sempliç.

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
fur: Cheste opzion e autorizarà une conession POP prime di provâ SMTP

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
fur: Opzion par conessions a un servidôr basât su Windows doprant NTLM / Secure Password Authentication.

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
fur: Cheste opzion us conetarà al servidôr IMAP doprant la password in test sempliç.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
fur: Cheste opzion ti conetarà al servidôr NNTP in maniere anonime, cence autenticazion.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
fur: Opzion par conetisi al servidôr POP doprant une password a test semplic. Cheste e je la uniche opzion supuartade di tancj servidôrs POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
fur: Opzion par conetisi al servidôr POP doprant une password cifrade cul protocol APOP. Cheste e podarès no funzionâ par ducj i utents, ancje su servidôrs che a contindin di supuartâlu.

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
fur: Opzion par conessions al servidôr doprant Kerberos 5 pe autenticazion.

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
fur: Opzion par conessions al servidôr doprant une password sigure CRAM-MD5, se il servidôr la supuarte.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
fur: Opzion par conessions al servidôr doprant une password sigure DIGEST-MD5, se il servidôr la supuarte.

en: This option will connect to the server using a simple password.
fur: Opzion par conessions al servidôr doprant une password semplice.

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
fur: Cheste opzion e conetarà al servidôr doprant un acès anonim.

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
fur: Cheste opzion e doprarà un token di acès OAuth 2.0 par conetisi al servidôr di Google

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
fur: Cheste opzion e doprarà un token di acès OAuth 2.0 par conetisi al servidôr Outlook.com

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Yahoo! server
fur: Cheste opzion e doprarà un token di acès OAuth 2.0 par conetisi al servidôr Yahoo!

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
fur: Cheste opzion e doprarà un token di acès OAuth 2.0 par conetisi al servidôr

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
fur: Timp scjadût cirint di vê il file di bloc su %s.  Torne prove plui tart.

en: Timeout was reached
fur: Si à passât il timp massim

en: Title
fur: Titul

en: Too many redirects
fur: Masse indreçaments

en: Transaction failed
fur: Transazion falide

en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
fur: Daûr a trasferî i messaçs filtrâts in “%s : %s”

en: Trash
fur: Scovacere

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
fur: Si è cirût di modificâ il contat “%s” cuntune revision no sincronizade

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
fur: Si è cirût di passâ un cursôr indenant, ma il cursôr al è za ae fin de liste dai contats

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
fur: Si è cirût di passâ un cursôr in sens inviers, ma il cursôr al è za al inizi de liste dai contats

en: Twitter Name List
fur: Liste nominatîfs Twitter

en: UID “%s” is already in use
fur: Il UID “%s” al è za in ûs

en: URI not set
fur: URI no stabilît

en: USENET News via %s
fur: Notiziis USENET vie %s

en: USENET news
fur: Notiziis USENET

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
fur: Impussibil conetisi al servidôr POP %s.
    Erôr tal abilitâ la modalitât UTF-8:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
fur: Impussibil conetisi al servidôr POP %s.
    Erôr tal inviâ la password:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
fur: Impussibil conetisi al servidôr POP %s.
    Erôr tal inviâ il non utent%s

en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
fur: Impussibil conetisi al servidôr POP %s:	ricevût ID APOP no valit. Pussibil atac di sostituzion di persone. Contatâ l'aministradôr.

en: Unable to connect to “%s”:
fur: Impussibil tacâsi a “%s”:

en: Unable to create cache path
fur: Impussibil creâ il percors pe cache

en: Unable to move deleted messages
fur: Impussibil spostâ i messaçs eliminâts

en: Unable to move junk messages
fur: Impussibil spostâ i messaçs malvolûts

en: Unable to open spool folder
fur: Impussibil vierzi la cartele code di pueste

en: Unable to process spool folder
fur: Impussibil elaborâ la cartele code di pueste

en: Unable to remove the db file: errno %d
fur: Impussibil gjavâ il file db: erôr num. %d

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
fur: Incontrât messaç di stât di GnuPG inspietât:
    
    %s

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
fur: Domande inspietade di GnuPG par “%s”

en: Unexpected response from GnuPG: %s
fur: Rispueste inspietade di GnuPG: %s

en: Unexpected server response from head: %s
fur: Rispueste servidôr inspietade dal head: %s

en: Unexpected server response from listgroup: %s
fur: Rispueste servidôr inspietade de liste di grup: %s

en: Unexpected server response from xover: %s
fur: Rispueste servidôr inspietade dal xover: %s

en: Unhandled error
fur: Erôr no gjestît

en: Unique ID
fur: ID univoc

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
fur: Unitâts di timp par un pro memoria di complean o aniversari, “minutes”, “hours” o “days”

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Unknown authentication state.
fur: Stât di autenticazion no cognossût.

en: Unknown book property “%s”
fur: Proprietât di rubriche “%s” no cognossude

en: Unknown calendar property “%s”
fur: Proprietât calendari “%s” no cognossude

en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: Unknown error: %s
fur: Erôr no cognossût: %s

en: Unknown reason
fur: Motîf no cognossût

en: Unknown user
fur: Utent no cognossût

en: Unmatched
fur: No corispondents

en: Unnamed
fur: Cence non

en: Unnamed List
fur: Liste cence non

en: Unrecognized cursor origin
fur: Origjin dal cursôr no ricognossude

en: Unsubscribing from folder “%s”
fur: Anulament sotscrizion de cartele “%s”

en: Unsupported authentication method
fur: Metodi di autenticazion no supuartât

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
fur: Cjamp di contat “%d”, specificât te sintesi, no supuartât

en: Unsupported method
fur: Metodi no supuartât

en: Unsupported security layer.
fur: Nivel di sigurece no supuartât.

en: Untitled appointment
fur: Apontament cence titul

en: Unverified
fur: No verificade

en: Updating Unmatched search folder
fur: Inzornament cartele di ricercje cence corispondence

en: Updating folder “%s”
fur: Daûr a inzornâ la cartele “%s”

en: Updating search folder “%s”
fur: Daûr a inzornâ la cartele di ricercje “%s”

en: Usage
fur: Ûs

en: Use _Quick Resync if the server supports it
fur: Dopre la sincronizazion _rapide se il servidôr le supuarte

en: Use shell command for connecting to the server
fur: Dopre il comant de shell par conetisi al servidôr

en: User not local; please try <forward-path>
fur: Utent no locâl; prove <forward-path>

en: User not local; will forward to <forward-path>
fur: Utent no locâl; si mandarà indenant a <forward-path>

en: User-defined snooze times, in minutes
fur: Timps di ritart definîts dal utent, in minûts

en: User-specified OAuth2 client ID for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
fur: ID di client OAuth2 specificât dal utent pai servidôrs di Google. Une stringhe vueide e significhe che si dopre chel furnît in fase di compilazion. Se si modifiche chest valôr si scugne tornâ a inviâ.

en: User-specified OAuth2 client ID for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
fur: ID di client OAuth2 specificât dal utent pai servidôrs di Outlook. Une stringhe vueide e significhe che si dopre chel furnît in fase di compilazion. Se si modifiche chest valôr si scugne tornâ a inviâ.

en: User-specified OAuth2 client ID for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
fur: ID di client OAuth2 specificât dal utent pai servidôrs di Yahoo!. Une stringhe vueide e significhe che si dopre chel furnît in fase di compilazion. Se si modifiche chest valôr si scugne tornâ a inviâ.

en: User-specified OAuth2 client secret for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
fur: Segret di client OAuth2 specificât dal utent pai servidôrs di Google. Une stringhe vueide e significhe che si dopre chel furnît in fase di compilazion. Se si modifiche chest valôr si scugne tornâ a inviâ.

en: User-specified OAuth2 client secret for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
fur: Segret di client OAuth2 specificât dal utent pai servidôrs di Outlook. Une stringhe vueide e significhe che si dopre chel furnît in fase di compilazion. Se si modifiche chest valôr si scugne tornâ a inviâ.

en: User-specified OAuth2 client secret for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
fur: Segret di client OAuth2 specificât dal utent pai servidôrs di Yahoo!. Une stringhe vueide e significhe che si dopre chel furnît in fase di compilazion. Se si modifiche chest valôr si scugne tornâ a inviâ.

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where “servicename” is the actual service name; the “-protocol” is optional, and if written, then the service can be used only if both “protocol” and “hostnameX” match; the “hostnameX” is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for “mail.company.com” host Company-CalDAV:caldav.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for any “CalDAV” source, which reads data from “caldav.company.com” host
fur: I utents a puedin estindi la liste dai protocoi supuartâts e dai nons host pai servizis OAuth2 definîts, a chei codificâts in maniere fisse. Ogni rie e pues jessi de forme: nonservizi[-protocol]:nonhost1,nonhost2,... dulà che “nonservizi” al è il non dal servizi atuâl; il “-protocol” al è opzionâl e, se scrit, il servizi al pues jessi doprât dome se ducj i doi, “protocol” e “nonhostX”, a corispuindin; il “nonhostX” al è il non host atuâl che cun chel si à di comparâ, indiferent se maiuscul o minuscul. Ogni rie e pues contignî plui valôrs separâts di virgule. Lì a puedin jessi furnidis plui riis par un servizi OAuth2. Viôt che il URL atuâl, dulà che il token al è domandât e inzornât, nol pues jessi cambiât achì, il nonhost al è par permeti altris servidôrs, dulà che il servizi OAuth2 al pues jessi doprât. Esemplis: Compagnie:pueste.compagnie.com — al abilite la autenticazion OAuth2 di “Compagnie” pal host “pueste.compagnie.com” Company-CalDAV:caldav.company.com — al abilite la autenticazion OAuth2 di “Company” par ogni sorzint “CalDAV” che e lei dâts dal host “caldav.company.com”

en: Verifying is not supported by this cipher
fur: Chest cifrari nol supuarte la verifiche

en: Video Conferencing URL
fur: URL di video conference

en: Virtual folder email provider
fur: Furnidôr des cartelis e-mail virtuâls

en: Wait running until at least one client is connected
fur: Spiete di eseguî fin a che almancul un client al è conetût

en: Wants HTML Mail
fur: Al vûl pueste in HTML

en: Warning
fur: Avertiment

en: Weather
fur: Condizions meteo

en: Weather: Clear Night
fur: Timp: gnot stelade

en: Weather: Cloudy
fur: Timp: nulât

en: Weather: Cloudy Night
fur: Timp: gnot nulade

en: Weather: Fog
fur: Timp: fumate

en: Weather: Overcast
fur: Timp: nulât

en: Weather: Showers
fur: Timp: sglavinadis

en: Weather: Snow
fur: Timp: nêf

en: Weather: Sunny
fur: Timp: soreli

en: Weather: Thunderstorms
fur: Timp: temporâi

en: WebDAV Notes
fur: Notis WebDAV

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
fur: Contats

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
fur: Promemorie

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
fur: Ativitâts

en: Weblog URL
fur: URL dal blog

en: Welcome response error:
fur: Erôr te rispueste di benvignût:

en: When not empty, it's used as the SMTP HELO/EHLO argument, instead of the local host name/IP.
fur: Cuant che nol è vueit, al ven doprât tant che argoment SMTP HELO/EHLO, al puest dal non/IP dal host locâl.

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
fur: Cuant che al è metût a un valôr no cognossût, alore il valôr predefinît di GNetworkMonitor al ven doprât intal secont plan (background). un valôr speciâl “always-online” al ven doprât par no monitorâ la rêt.

en: When set to true, the audio reminders will be played, otherwise audio reminders will be silently ignored
fur: Cuant che al è metût a vêr, i pro memoria audio a vignaran riprodusûts, in câs contrari i pro memoria audio a vignaran ignorâts in maniere cidine

en: When set to true, the desktop/system notifications are shown
fur: Cuant che al ven metût a vêr, a vegnin mostradis lis notifichis di scritori/sisteme

en: When set to true, the reminders are shown only in the notification tray, otherwise the reminders dialog is shown immediately
fur: Cuant che al è metût a vêr, i pro memoria a vegnin mostrâts dome te guantiere des notifichis, in câs contrari il dialic dai pro memoria al ven mostrât subite

en: When set to “true”, possibly expensive operations required to refresh books/calendars/mail accounts/... are skipped when the machine is in the Power Saver mode.
fur: Se metût a “true“, se pussibil, lis operazions pesantis necessaris par inzornâ libris/calendaris/accounts di e-mail/... a vegnin saltadis cuant che l'elaboradôr al è in modalitât sparagn energjetic.

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
fur: Cuant che al è metût a “true”, al cîr di cjariâ ancje la foto dai firmataris/cifradôrs, se disponibile te clâf/certificât.

en: Whether or not to show reminder notification dialog always on top. Note this works only as a hint for the window manager, which may or may not obey it.
fur: Indiche se mostrâ o no il dialic des notifichis dai pro memoria simpri denant di dut. Viôt che chest al funzione dome come sugjeriment pal gjestôr dai barcons (window manager), che al pues decidi se lâ daûr o no di chel sugjeriment.

en: Whether the migration of old setting was already done
fur: Indiche se la migrazion de impostazion vecje e jere za fate

en: Whether to limit operations in Power Saver mode
fur: Indiche se limitâ lis operazions in modalitât sparagn energjetic

en: Whether to load photos of signers/encrypters
fur: Indiche se cjariâ lis fotos dai firmataris/cifradôrs

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
fur: Indiche se stabilî un pro memoria pai compleans e aniversaris

en: Width of the reminder notification dialog
fur: Largjece dal dialic di notifiche dal pro memoria

en: Work Address
fur: Recapit di vore

en: Work Address Label
fur: Etichete recapit di vore

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
fur: Scrîf in formât leibil de machine (une sorzint par rie, cence nons di proprietât localizâts e tabulazion par separâ)

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
fur: Scriture su la casele di pueste (mailbox) temporanie falide: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
fur: Scriture su la casele di pueste (mailbox) temporanie falide: %s: %s

en: X position of the reminder notification dialog
fur: Posizion X dal dialic di notifiche dal pro memoria

en: X.509 Certificate
fur: Certificât X.509

en: XML data does not have root node
fur: I dâts XML no àn il grop lidrîs

en: XML data doesn't have required structure (%s)
fur: I dâts XML no àn la struture domandade (%s)

en: Y position of the reminder notification dialog
fur: Posizion Y dal dialic di notifiche dal pro memoria

en: Yahoo! Home Screen Name 1
fur: Nominatîf public Yahoo! personâl 1

en: Yahoo! Home Screen Name 2
fur: Nominatîf public Yahoo! personâl 2

en: Yahoo! Home Screen Name 3
fur: Nominatîf public Yahoo! personâl 3

en: Yahoo! Screen Name List
fur: Liste di nominatîfs publics Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 1
fur: Nominatîf public Yahoo! di vore 1

en: Yahoo! Work Screen Name 2
fur: Nominatîf public Yahoo! di vore 2

en: Yahoo! Work Screen Name 3
fur: Nominatîf public Yahoo! di vore 3

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
fur: No si pues copiâ i messaçs di une cartele NNTP

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
fur: Impussibil creâ une cartele intun archivi di notiziis: pitost fâ une sotscrizion.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
fur: Impussibil gjavâ une cartele intun archivi di notiziis: pitost anulâ la sotscrizion.

en: You cannot rename a folder in a News store.
fur: Impussibil cambiâ non a une cartele intun archivi di notiziis.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
fur: Impussibil sotscrivisi a chest newsgroup:
    
    Nol esist. L'element selezionât al è probabil che al sedi une cartele superiôr.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
fur: Impussibil gjavâ la sotscrizion a chest newsgroup:
    
    il newsgroup nol esist!

en: You have %d reminder | You have %d reminders
fur[0]: Tu âs %d pro memoria
fur[1]: Tu âs %d pro memoria

en: You must be working online to complete this operation
fur: Si scugne lavorâ in rêt par completâ cheste operazion

en: You must be working online to complete this operation (%s)
fur: Si scugne lavorâ in rêt par completâ cheste operazion (%s)

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
fur: Al covente un PIN par sblocâ la clâf pe tô
    SmartCard: “%s”

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
fur: E covente une passphrase par sblocâ la clâf pal
    utent: “%s”

en: _Accept Permanently
fur: _Acete par simpri

en: _Add Snooze time
fur: _Zonte timp di ritart

en: _Add this password to your keyring
fur: _Zonte cheste password al to puarteclâfs

en: _Apply filters to new messages in Inbox
fur: _Apliche filtris ai gnûfs messaç te “In jentrade”

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
fur: _Apliche filtris ai gnûfs messaçs te “In jentrade” su chest servidôr

en: _Authorization code:
fur: Codiç di _autenticazion:

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Delete after %s day(s)
fur: _Elimine dopo %s dì/dîs

en: _Dismiss
fur: _Scarte

en: _Index message body data
fur: Met in _indiç i dâts dal cuarp dal messaç

en: _Leave messages on server
fur: _Lasse i messaçs sul servidôr

en: _Listen for change notifications
fur: _Reste in scolte pes notifichis des modifichis

en: _Listen for server change notifications
fur: _Reste in scolte pes notifichis di modifiche dal servidôr

en: _Re-encode message before send
fur: To_rne-codifiche il messaç prime di inviâ

en: _Reject
fur: _Refude

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
fur: _Mostre cartelis inte notazion curte (p.e. c.o.linux alpuest di comp.os.linux)

en: _Show only subscribed folders
fur: _Mostre dome cartelis sotscrivudis

en: _Snooze
fur: _Ritarde

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
fur: Arc_hiviâ lis intestazions di stât tal formât Elm/Pine/Mutt

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
fur: _Doprâ il file di sintesi de cartele “.folders” (exmh)

en: _User Name:
fur: Non _utent:

en: _User mail:
fur: E-mail dal _utent:

en: _Yes
fur: _Sì

en: ascending order
fur: ordin cressint

en: attachment.dat
fur: zonte.dat

en: descending order
fur: ordin decressent

en: error while creating baggage object
fur: erôr dilunc la creazion dal ogjet bagai

en: every day | every %d days
fur[0]: ogni dì
fur[1]: ogni %d dîs

en: every day forever | every %d days forever
fur[0]: ogni dì par simpri
fur[1]: ogni %d dîs par simpri

en: every month | every %d months
fur[0]: ogni mês
fur[1]: ogni %d mês

en: every week | every %d weeks
fur[0]: ogni setemane
fur[1]: ogni %d setemanis

en: every year | every %d years
fur[0]: ogni an
fur[1]: ogni %d agns

en: every year forever | every %d years forever
fur[0]: ogni an par simpri
fur[1]: ogni %d agns par simpri

en: for one occurrence | for %d occurrences
fur[0]: par une volte
fur[1]: par %d voltis

en: mailbox: %s (%s)
fur: casele di pueste: %s (%s)

en: not a maildir directory
fur: no je une cartele maildir

[ctx: overdue]
en: now
fur: cumò

[ctx: overdue]
en: overdue
fur: scjadût

en: parse error
fur: erôr tal analizâ

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
fur:  e vinars

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
fur:  e lunis

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
fur:  e sabide

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
fur:  e domenie

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
fur:  e joibe

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
fur:  e martars

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
fur:  e miercus

[ctx: recur-description]
en: , Friday
fur: , vinars

[ctx: recur-description]
en: , Monday
fur: , lunis

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
fur: , sabide

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
fur: , domenie

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
fur: , joibe

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
fur: , martars

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
fur: , miercus

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
fur: L'apontament al cole

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
fur: La riunion e cole

[ctx: recur-description]
en: The memo recurs
fur: Il pro memoria al cole

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
fur: La ativitât e cole

[ctx: recur-description]
en: forever
fur: par simpri

[ctx: recur-description]
en: on Friday
fur: di vinars

[ctx: recur-description]
en: on Monday
fur: di lunis

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
fur: di sabide

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
fur: di domenie

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
fur: di joibe

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
fur: di martars

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
fur: di miercus

[ctx: recur-description]
en: on the 10th day
fur: ai 10

[ctx: recur-description]
en: on the 11th day
fur: ai 11

[ctx: recur-description]
en: on the 12th day
fur: ai 12

[ctx: recur-description]
en: on the 13th day
fur: ai 13

[ctx: recur-description]
en: on the 14th day
fur: ai 14

[ctx: recur-description]
en: on the 15th day
fur: ai 15

[ctx: recur-description]
en: on the 16th day
fur: ai 16

[ctx: recur-description]
en: on the 17th day
fur: ai 17

[ctx: recur-description]
en: on the 18th day
fur: ai 18

[ctx: recur-description]
en: on the 19th day
fur: ai 19

[ctx: recur-description]
en: on the 1st day
fur: al 1ⁿ

[ctx: recur-description]
en: on the 20th day
fur: ai 20

[ctx: recur-description]
en: on the 21st day
fur: ai 21

[ctx: recur-description]
en: on the 22nd day
fur: ai 22

[ctx: recur-description]
en: on the 23rd day
fur: ai 23

[ctx: recur-description]
en: on the 24th day
fur: ai 24

[ctx: recur-description]
en: on the 25th day
fur: ai 25

[ctx: recur-description]
en: on the 26th day
fur: ai 26

[ctx: recur-description]
en: on the 27th day
fur: ai 27

[ctx: recur-description]
en: on the 28th day
fur: ai 28

[ctx: recur-description]
en: on the 29th day
fur: ai 29

[ctx: recur-description]
en: on the 2nd day
fur: ai 2

[ctx: recur-description]
en: on the 30th day
fur: ai 30

[ctx: recur-description]
en: on the 31st day
fur: ai 31

[ctx: recur-description]
en: on the 3rd day
fur: ai 3

[ctx: recur-description]
en: on the 4th day
fur: ai 4

[ctx: recur-description]
en: on the 5th day
fur: ai 5

[ctx: recur-description]
en: on the 6th day
fur: ai 6

[ctx: recur-description]
en: on the 7th day
fur: ai 7

[ctx: recur-description]
en: on the 8th day
fur: ai 8

[ctx: recur-description]
en: on the 9th day
fur: ai 9

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
fur: tal cuint vinars

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
fur: tal cuint lunis

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
fur: la cuinte sabide

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
fur: te cuinte domenie

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
fur: te cuinte joibe

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
fur: tal cuint martars

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
fur: tal cuint miercus

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
fur: tal prin vinars

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
fur: tal prin lunis

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
fur: la prime sabide

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
fur: te prime domenie

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
fur: te prime joibe

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
fur: tal prin martars

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
fur: tal prin miercus

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
fur: tal cuart vinars

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
fur: tal cuart lunis

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
fur: la cuarte sabide

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
fur: te cuarte domenie

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
fur: te cuarte joibe

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
fur: tal cuart martars

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
fur: tal cuart miercus

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
fur: tal ultin vinars

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
fur: tal ultin lunis

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
fur: te ultime sabide

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
fur: te ultime domenie

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
fur: te ultime joibe

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
fur: tal ultin martars

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
fur: tal ultin miercus

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
fur: tal secont vinars

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
fur: tal secont lunis

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
fur: la seconde sabide

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
fur: te seconde domenie

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
fur: te seconde joibe

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
fur: tal secont martars

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
fur: tal secont miercus

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
fur: tal tierç vinars

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
fur: tal tierç lunis

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
fur: la tierce sabide

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
fur: te tierce domenie

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
fur: te tierce joibe

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
fur: tal tierç martars

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
fur: tal tierç miercus

[ctx: recur-description]
en: until %s
fur: fintremai %s

[ctx: reminders-snooze]
en: _hours
fur: _oris

[ctx: reminders-snooze]
en: _minutes
fur: _minûts

[ctx: reminders-snooze]
en: da_ys
fur: _dîs

en: security library has experienced an input length error.
fur: la librarie di sigurece e à cjatât un erôr di lungjece dal input.

en: security library: bad database.
fur: librarie di sigurece: base di dâts sbaliade.

en: security library: improperly formatted DER-encoded message.
fur: librarie di sigurece: messaç codificât in DER formatât mâl.

en: security library: invalid AVA.
fur: librarie di sigurece: AVA no valit.

en: security library: invalid algorithm.
fur: librarie di sigurece: algoritmi no valit.

en: security library: invalid arguments.
fur: librarie di sigurece: parametris no valits.

en: security library: memory allocation failure.
fur: librarie di sigurece: erôr te assegnazion de memorie.

en: security library: need random data.
fur: librarie di sigurece: a coventin dâts casuâi.

en: security library: no nodelock.
fur: librarie di sigurece: nissune nodelock.

en: security library: no security module can perform the requested operation.
fur: librarie di sigurece: nissun modul di sigurece al rive a eseguî la operazion domandade.

en: security library: output length error.
fur: librarie di sigurece: erôr de lungjece dal output.

en: security library: read-only database.
fur: librarie di sigurece: base di dâts in dome-leture.

en: security library: received bad data.
fur: librarie di sigurece: ricevûts dâts sbaliâts.

en: until start time
fur: fin ae ore di inizi

en: yes
fur: sì

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
fur: “%s” al è jessût cul segnâl %s: pueste no inviade.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
fur: “%s” jessude cul stât %d: pueste no inviade.

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
fur: “%s” si spiete che ducj i argoments a sedin stringhis o che un e dome un argoment al sedi un boolean fals (#f)

en: “%s” expects at least one argument
fur: “%s” si spiete almancul un argoment

en: “%s” expects no arguments
fur: “%s” no si spiete nissun argoment

en: “%s” expects none or two arguments
fur: “%s” si spiete nissun o doi argoments

en: “%s” expects one argument
fur: “%s” si spiete un argoment

en: “%s” expects the first argument to be a string
fur: “%s” si spiete che il prin argoment al sedi une stringhe

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
fur: “%s” si spiete che il prin argoment al sedi un time_t

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
fur: “%s” si spiete che il prin argoment al sedi une stringhe date/ore ISO 8601

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
fur: “%s” si spiete che il prin argoment al sedi un tra ”any”, “summary”, “description”, “location”, “attendee”, “organizer” o “classification”

en: “%s” expects the second argument to be a string
fur: “%s” si spiete che il secont argoment al sedi une stringhe

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
fur: “%s” si spiete che il secont argoment al sedi un time_t

en: “%s” expects the second argument to be an integer
fur: “%s” si spiete che il secont argoment al sedi un intîr

en: “%s” expects the third argument to be a string
fur: “%s” si spiete che il tierç argoment al sedi un stringhe

en: “%s” expects two arguments
fur: “%s” si spiete doi argoments

en: “%s” expects two or three arguments
fur: “%s” si spiete doi o trê argoments

en: “%s” is not a mailbox file.
fur: “%s” nol è un file di casele di pueste.

en: “%s” is not a regular file.
fur: “%s” nol è un file regolâr.
