PackageKit - en to fur translation catalogue (314 entries)

en: (seconds)
fur: (seconts)

en: A correct role is required
fur: E covente une azion juste

en: A destination directory and the package names to download are required
fur: A coventin une cartele di destinazion e i nons dai pachets di discjariâ

en: A filename is required
fur: Al covente un non di file

en: A filename to install is required
fur: Al covente un non di file di instalâ

en: A licence identifier (eula-id) is required
fur: Al covente un identificadôr di licence (eula-id)

en: A package name is required
fur: Al covente un non di pachet

en: A package name to install is required
fur: Al covente un non di pachet di instalâ

en: A package name to remove is required
fur: Al covente un non di pachet di gjavâ

en: A package name to resolve is required
fur: Al covente un non di pachet di risolvi

en: A package provide string is required
fur: Al covente specificâ la stringhe dai pachets furnîts

en: A repo id and autoremove required
fur: Al covente un id di dipuesit e un autoremove

en: A repo name, parameter and value are required
fur: A coventin non di dipuesit, parametri e valôr

en: A repository name is required
fur: Al covente un non di dipuesit

en: A search term is required
fur: Al covente un tiermin di ricercje

en: A search type is required, e.g. name
fur: Al covente un gjenar di ricercje, p.e. non

en: A type, key_id and package_id are required
fur: A coventin un gjenar key_id e package_id

en: Accept EULA
fur: Acete EULA

en: Accepting EULA
fur: Acetazion EULA

en: Affected packages:
fur: Pachets interessâts:

en: Affected packages: None
fur: Pachets interessâts: nissun

en: Agreement
fur: Acuardi

en: Alias to %s
fur: Alias a %s

en: Allow packages to be downgraded during transaction
fur: Permet di regredî i pachets vie pe transazion

en: Allow packages to be reinstalled during transaction
fur: Permet di tornâ a instalâ i pachets vie pe transazion

en: Allow untrusted packages to be installed.
fur: Permet instalazion di pachets no fidâts.

en: An action, e.g. 'update-packages' is required
fur: E covente une azion, p.e. 'update-packages'

en: Application restart required by:
fur: Tornâ a inviâ la aplicazion, necessari par:

en: Authentication is required to accept a EULA
fur: La autenticazion e je necessarie par acetâ une EULA

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
fur: La autenticazion e je necessarie par anulâ une ativitât inviade di altris

en: Authentication is required to change software repository parameters
fur: La autenticazion e je necessarie par cambiâ i parametris di un dipuesit software

en: Authentication is required to clear the offline updates message
fur: La autenticazion e je necessarie par netâ il messaç di inzornament fûr rêt

en: Authentication is required to consider a key used for signing software as trusted
fur: La autenticazion e je necessarie par considerâ fidade une clâf doprade par firmâ software

en: Authentication is required to downgrade software
fur: La autenticazion e je necessarie par regredî software

en: Authentication is required to install software
fur: La autenticazion e je necessarie par instalâ software

en: Authentication is required to install untrusted software
fur: La autenticazion e je necessarie par instalâ software no fidât

en: Authentication is required to refresh the system repositories
fur: La autenticazion e je necessarie par inzornâ i dipuesits di sisteme

en: Authentication is required to reinstall software
fur: La autenticazion e je necessarie par tornâ a instalâ software

en: Authentication is required to remove software
fur: La autenticazion e je necessarie par gjavâ software

en: Authentication is required to repair the installed software
fur: La autenticazion e je necessarie par comedâ il software instalât

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading software
fur: La autenticazion e je necessarie par stabilî il proxy di rêt doprât par discjariâ software

en: Authentication is required to trigger offline updates
fur: La autenticazion e je necessarie par fâ partî i inzornaments fûr rêt

en: Authentication is required to update software
fur: La autenticazion e je necessarie par inzornâ software

en: Authentication is required to upgrade the operating system
fur: La autenticazion e je necessarie par avanzâ di version il sisteme operatîf

en: Author
fur: Autôr

en: Automatically remove unused dependencies
fur: Gjave in automatic lis dipendencis no dopradis

en: Available
fur: Disponibil

en: Blocked
fur: Blocât

en: Bug fix
fur: Corezion erôr

en: Cancel foreign task
fur: Anule ativitât di altris

en: Canceling
fur: Anulament

en: Cancelling
fur: Daûr a anulâ

en: Category
fur: Categorie

en: Change software repository parameters
fur: Cambie i parametris dal dipuesit software

en: Changes
fur: Modifichis

en: Checking applications in use
fur: Daûr a control lis aplicazions in ûs

en: Checking libraries in use
fur: Daûr a controlâ lis librariis in ûs

en: Checking signatures
fur: Control des firmis

en: Cleaned up
fur: Netât

en: Cleaning up
fur: Netisie

en: Cleaning up packages
fur: Netisie dai pachets

en: Clear offline update message
fur: Nete il messaç di inzornament fûr rêt

en: Command failed
fur: Comant falît

en: Command line
fur: Rie di comant

en: Command not found, valid commands are:
fur: Comant no cjatât, i comants valits a son:

en: Committing changes
fur: Daûr a inviâ lis modifichis

en: Copying files
fur: Daûr a copiâ i file

en: Debugging Options
fur: Opzions di debug

en: Description
fur: Descrizion

en: Details about the update:
fur: Detais sul inzornament:

en: Directory not found
fur: Cartele no cjatade

en: Disable the idle timer
fur: Disabilite il contadôr di inativitât

en: Disabled
fur: Disabilitât

en: Distribution
fur: Distribuzion

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
fur: No sta instalâ chescj pachets, gjavât che tu sedis sigûr/sigure che a sedin afidabii.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
fur: No sta instalâ chest pachet, gjavât che tu sedis sigûr/sigure che al sedi afidabil.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
fur: No sta inzornâ chescj pachets, gjavât che tu sedis sigûr/sigure che a sedin afidabii.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
fur: No sta inzornâ chest pachet, gjavât che tu sedis sigûr/sigure che al sedi afidabil.

en: Do you accept this agreement?
fur: Acetâ chest acuardi?

en: Do you accept this signature?
fur: Acetâ cheste firme?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
fur: Permeti la instalazion di software cence firme?

en: Don't clear environment on startup
fur: No sta netâ l'ambient al inviament

en: Downloaded
fur: Discjariât

en: Downloading
fur: Discjariament

en: Downloading details about the software repositories.
fur: Si discjarie i detais sui dipuesits software.

en: Downloading file lists
fur: Daûr a discjariâ lis listis dai file

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
fur: Si discjarie la liste dai file (al podarès tirâle a dilunc prime di finî).

en: Downloading groups
fur: Daûr a discjariâ i grups

en: Downloading list of packages
fur: Daûr a discjariâ la liste dai pachets

en: Downloading lists of changes
fur: Daûr a discjariâ lis listis des modifichis

en: Downloading packages
fur: Daûr a discjariâ i pachets

en: Downloading repository information
fur: Daûr a discjariâ lis informazions dal dipuesit

en: Downloading update information
fur: Daûr a discjariâ lis informazions sul inzornament

en: Duration
fur: Durade

en: Enabled
fur: Abilitât

en: End user licence agreement required
fur: Acuardi de licence pal utent finâl necessari

en: Enhancement
fur: Miorament

en: Exit after a small delay
fur: Jes daspò un piçul ritart

en: Exit after the engine has loaded
fur: Jes daspò che il motôr al è stât cjariât

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
fur: Si spietave un non di pachet, ma si à vût un file. Prove doprant 'pkcon install-local %s'.

en: Failed to contact PackageKit
fur: No si è rivâts a contatâ PackageKit

en: Failed to get daemon state
fur: No si è rivâts a otignî il stât dal demoni

en: Failed to get properties
fur: No si è rivâts a otignî lis proprietâts

en: Failed to get the time since this action was last completed
fur: No si è rivâts a otignî la ore di cuant che cheste azion e je stade completade la ultime volte

en: Failed to install packages
fur: No si è rivâts a instalâ i pachets

en: Failed to launch:
fur: No si è rivâts a inviâ:

en: Failed to load the backend
fur: No si è rivâts a cjariâ il motôr di gjestion

en: Failed to load the config file
fur: No si è rivâts a cjariâ il file di configurazion

en: Failed to parse arguments
fur: No si è rivâts a analizâ i argoments

en: Failed to parse command line
fur: No si è rivâts a analizâ la rie di comant

en: Failed to search for file
fur: No si è rivâts a cirî file

en: Failed to unload the backend
fur: No si è rivâts a molâ vie il motôr di gjestion

en: False
fur: Fals

en: Fatal error
fur: Erôr fatâl

en: File already exists: %s
fur: Il file al esist za: %s

en: Finished
fur: Finît

en: Generating package lists
fur: Daûr a gjenerâ lis listis dai pachets

en: Getting categories
fur: Recupar des categoriis

en: Getting dependencies
fur: Recupar des dipendencis

en: Getting details
fur: Recupar dai detais

en: Getting file list
fur: Recupar liste dai file

en: Getting information
fur: Daûr a otignî informazions

en: Getting packages
fur: Recupar dai pachets

en: Getting provides
fur: Recupar dai pachets furnîts

en: Getting repositories
fur: Recupar dai dipuesits

en: Getting requires
fur: Recupar dai pachets necessaris

en: Getting system upgrades
fur: Recupar avanzaments di sisteme

en: Getting the list of files failed
fur: No si è rivâts a otignî la liste dai file

en: Getting transactions
fur: Recupar des transazions

en: Getting update details
fur: Recupar dai detais di inzornament

en: Getting updates
fur: Recupar dai inzornaments

en: Getting upgrades
fur: Recupar dai inzornaments

en: Icon
fur: Icone

en: Important
fur: Impuartant

en: Install already installed package again
fur: Torne instale il pachet za instalât

en: Install older version of installed package
fur: Instale une version plui vecje dal pachet instalât

en: Install package
fur: Instale pachet

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
fur: Instalâ il pachet '%s' che al furnìs il comant '%s'?

en: Install signed package
fur: Instale pachet firmât

en: Install the packages without asking for confirmation
fur: Instale il pachet cence domandâ confermis

en: Install untrusted local file
fur: Instale il file locâl no fidât

en: Installed
fur: Instalât

en: Installing
fur: Instalazion

en: Installing System Upgrade
fur: Instalazion avanzament di sisteme

en: Installing Updates
fur: Instalazion inzornaments

en: Installing files
fur: Instalazion dai file

en: Installing packages
fur: Instalazion pachets

en: Installing signature
fur: Instalazion firme

en: Installing system upgrade; this could take a while...
fur: Instalazion avanzament di sisteme; al podarès tirâle a dilunc...

en: Installing updates
fur: Instalazion inzornaments

en: Installing updates; this could take a while...
fur: Instalazion dai inzornaments; al podarès tirâle a dilunc...

en: Issued
fur: Publicât

en: Key ID
fur: ID de clâf

en: Key Timestamp
fur: Date/ore de clâf

en: Key URL
fur: URL de clâf

en: Key fingerprint
fur: Impronte digjitâl de clâf

en: Key user
fur: Utent de clâf

en: Loading cache
fur: Daûr a cjariâ la cache

en: Loading list of packages.
fur: Si cjarie la liste dai pachets.

en: Media change required
fur: Al covente cambiâ il supuart multimediâl

en: Media label
fur: Etichete dal supuart multimediâl

en: Media type
fur: Gjenar di supuart

en: Modifying repository
fur: Modifiche dipuesit

en: More than one package matches:
fur: Plui di un pachet al corispuint:

en: Name
fur: Non

en: No files
fur: Nissun file

en: No packages require updating to newer versions.
fur: Nissun pachet al à bisugne di inzornâsi ae gnove version.

en: No packages were found
fur: Nol è stât cjatât nissun pachet

en: Normal
fur: Normâl

en: Obsoleted
fur: Deventât sorpassât

en: Obsoletes
fur: Al sostituìs

en: Obsoleting
fur: Si rint sorpassât

en: Obsoleting packages
fur: Daûr a rindi sorpassâts i pachets

en: Option '%s' is not supported
fur: Opzion '%s' no supuartade

en: Package
fur: Pachet

en: Package description
fur: Descrizion pachet

en: Package files
fur: File dal pachet

en: Package not found
fur: Pachet no cjatât

en: PackageKit Console Interface
fur: Interface par Console di PackageKit

en: PackageKit Monitor
fur: Monitor di PackageKit

en: PackageKit service
fur: Servizi PackageKit

en: Packages providing this file are:
fur: I pachets che a furnissin chest file a son:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
fur: Motôr di gjestion dai pachets di doprâ, p.e. dnf

en: Parent
fur: Grup superiôr

en: Percentage
fur: Percentuâl

en: Please choose a command to run
fur: Sielç un comant di eseguî

en: Please choose a package to install
fur: Sielç un pachet di instalâ

en: Please choose the correct package:
fur: Par plasê, sielç il pachet just:

en: Please enter a number from 1 to %i:
fur: Inserìs un numar di 1 a %i:

en: Please insert the correct media
fur: Par plasê inserìs il supuart just

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
fur: Par plasê, jes e torne jentre par completâ l'inzornament, viodût che impuartants inzornaments di sigurece a son stâts instalâts.

en: Please logout and login to complete the update.
fur: Par plasê, jes e torne jentre par completâ l'inzornament.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
fur: Par plasê, torne invie il computer par completâ l'inzornament, viodût che impuartants inzornaments di sigurece a son stâts instalâts.

en: Please restart the computer to complete the update.
fur: Par plasê, torne invie il computer par completâ l'inzornament.

en: Prepare the transaction by downloading packages only
fur: Prepare la transazion dome discjariant i pachets

en: Prepared updates:
fur: Inzornaments preparâts:

en: Print to screen a machine readable output, rather than using animated widgets
fur: Stampe a schermi une jessude che e pues jessi elaborade de machine, pitost che doprâ widget animâts

en: Proceed with changes?
fur: Procedi cu lis modifichis?

en: Querying
fur: Interogazion

en: Real name
fur: Non reâl

en: Rebooting after installing updates…
fur: Si torne a inviâ daspò la instalazion dai inzornaments…

en: Refresh system repositories
fur: Inzorne i dipuesits di sisteme

en: Refresh the cache
fur: Inzorne la cache

en: Refresh the cache (forced)
fur: Inzorne la cache (sfuarçât)

en: Refreshing cache
fur: Inzornament de cache

en: Refreshing software list
fur: Inzornament de liste software

en: Reinstalled
fur: Tornât a instalâ

en: Reinstalling
fur: Si torne a instalâ

en: Remove package
fur: Gjave pachet

en: Removed
fur: Gjavât

en: Removing
fur: Rimozion

en: Removing packages
fur: Daûr a gjavâ i pachets

en: Removing repository
fur: Rimozion dal dipuesit

en: Repackaging files
fur: Daûr a tornâ a impachetâ i file

en: Repair System
fur: Comede il sisteme

en: Requesting data
fur: Richieste dâts

en: Resolving
fur: Risoluzion

en: Resolving dependencies
fur: Risoluzion des dipendencis

en: Restart
fur: Tornâ a inviâ

en: Results:
fur: Risultâts:

en: Role
fur: Azion

en: Run similar command:
fur: Eseguî un comant simil:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
fur: Eseguìs il comant doprant la largjece di bande inative e ancje doprant mancul energjie

en: Running
fur: In esecuzion

en: Running hooks
fur: Esecuzion dai atuadôrs

en: Scanning applications
fur: Analisi des aplicazions

en: Search by details
fur: Cîr par detais

en: Search by files
fur: Cîr par file

en: Search by names
fur: Cîr par nons

en: Searching by details
fur: Ricercje par detais

en: Searching by file
fur: Ricercje par file

en: Searching by name
fur: Ricercje par non

en: Searching groups
fur: Ricercje par grups

en: Security
fur: Sigurece

en: Session restart (security) required:
fur: Tornâ a iniziâ la session (pe sigurece), necessari par:

en: Session restart required:
fur: Tornâ a iniziâ la session, necessari par:

en: Set network proxy
fur: Stabilìs proxy di rêt

en: Set repository options
fur: Stabilìs opzions dal dipuesit

en: Set the filter, e.g. installed
fur: Stabilìs il filtri, p.e. instalât

en: Setting data
fur: Impostazion dai dâts

en: Show debugging information for all files
fur: Mostre lis informazions di debug par ducj i file

en: Show debugging options
fur: Mostre opzions di debug

en: Show the program version and exit
fur: Mostre la version dal program e jes

en: Show version and exit
fur: Mostre la version e jes

en: Shutting down after installing updates…
fur: Si distude daspò la instalazion dai inzornaments…

en: Similar command is:
fur: Un comant simil al è:

en: Similar commands are:
fur: I comants simii a son:

en: Software source name
fur: Non de sorzint dal software

en: Software source signature required
fur: Firme dal sorzint software necessarie

en: Starting
fur: Si scomence

en: State
fur: Stât

en: Status
fur: Stât

en: Subcommands:
fur: Sot-comants:

en: Succeeded
fur: Lade a bon fin

en: Suitable packages are:
fur: I pachets adats a son:

en: Summary
fur: Somari

en: System restart (security) required by:
fur: Tornâ a inviâ il sisteme (pe sigurece), necessari par:

en: System restart required by:
fur: Tornâ a inviâ il sisteme, necessari par:

en: System time
fur: Ore di sisteme

en: Testing changes
fur: Verifiche des modifichis

en: Text
fur: Test

en: The agreement was not accepted.
fur: L'acuardi nol è stât acetât.

en: The correct media was not inserted.
fur: Nol è stât inserît il just supuart multimediâl.

en: The daemon crashed mid-transaction!
fur: Il demoni al è colassât tal mieç de transazion!

en: The filter specified was invalid
fur: Il filtri specificât nol jere valit

en: The following packages are untrusted:
fur: I pachets chi daurman no son fidâts:

en: The following packages have to be downgraded:
fur: I pachets chi sot a son stâts regredîts:

en: The following packages have to be installed:
fur: I pachets chi sot a son stâts instalâts:

en: The following packages have to be obsoleted:
fur: I pachets chi sot a àn di jessi fats deventâ sorpassâts:

en: The following packages have to be reinstalled:
fur: I pachets chi sot a son stât instalâts di gnûf:

en: The following packages have to be removed:
fur: I pachets chi sot a son stâts gjavâts:

en: The following packages have to be updated:
fur: I pachets chi sot a son stâts inzornâts:

en: The package providing this file is:
fur: Il pachet che al furnìs chest file al è:

en: The proxy could not be set
fur: Nol è stât pussibil stabilî il proxy

en: The signature was not accepted.
fur: La firme no je stade acetade.

en: The software is not from a trusted source.
fur: Il software al rive di une sorzint no fidade.

en: The transaction did not proceed.
fur: La transazion no je stade eseguide.

en: The transaction failed
fur: La transazion e je falide

en: The unsigned software will not be installed.
fur: Il software cence firme nol vignarà instalât.

en: There are no packages to update.
fur: No son pachets di inzornâ

en: There are no updates available at this time.
fur: Pal moment no son inzornaments disponibii.

en: There are no upgrades available at this time.
fur: Pal moment no son avanzaments di version disponibii.

en: This tool could not find all the packages: %s
fur: Chest strument nol à podût cjatâ ducj i pachets: %s

en: This tool could not find any available package: %s
fur: Chest strument nol à podût cjatâ cualsisei pachet disponibil: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
fur: Chest strument nol à podût cjatâ il pachet instalât: %s

en: This tool could not find the package: %s
fur: Chest strument nol à podût cjatâ il pachet: %s

en: Time since
fur: Timp passât

en: Transaction
fur: Transazion

en: Trigger offline updates
fur: Fâs tacâ i inzornaments fûr rêt

en: Trivial
fur: Triviâl

en: True
fur: Vêr

en: Trust a key used for signing software
fur: Fidâsi di une clâf doprade par firmâ il software

en: Type
fur: Gjenar

en: Unavailable
fur: No disponibil

en: Unknown role type
fur: Gjenar di azion no cognossût

en: Unknown state
fur: Stât no cognossût

en: Update software
fur: Inzorne software

en: Update text
fur: Test dal inzornament

en: Updated
fur: Inzornât

en: Updates
fur: Al inzorne

en: Updating
fur: Inzornament

en: Updating packages
fur: Inzornament dai pachets

en: Updating running applications
fur: Daûr a inzornâ lis aplicazions in esecuzion

en: Upgrade System
fur: Avanze di version il sisteme

en: User ID
fur: ID utent

en: User aborted selection
fur: L'utent al à anulât la selezion

en: Username
fur: Non utent

en: Vendor
fur: Vendidôr

en: Waiting for authentication
fur: In spiete pe autenticazion

en: Waiting for package manager lock
fur: In spiete pal bloc dal gjestôr dai pachets

en: Waiting for package manager lock.
fur: Si spiete il bloc dal gjestôr dai pachets.

en: Waiting in queue
fur: In spiete in code

en: You need to specify a list file to create
fur: Tu scugnis specificâ un file liste di creâ

en: command not found
fur: comant no cjatât
