kdelibs4 - en to fa translation catalogue (212 entries)

en: %1 (built against %2)
fa: %1 (ساخته شده بر پایهٔ %2)

en: &Bookmarks
fa: &چوب الفها‌

en: &Edit
fa: &ویرایش‌

en: &File
fa: &پرونده‌

en: &Game
fa: &بازی‌

en: &Go
fa: &برو‌

en: &Help
fa: &کمک‌

en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

en: &Toolbar:
fa: &نوار ابزار:

en: &Tools
fa: &ابزارها‌

en: &View
fa: &نما‌

en: --- expanding spacer ---
fa: --- فضای گسترده ---

en: --- separator ---
fa: ---  جداساز ---

en: <Merge %1>
fa: >ادغام %1<

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
fa: <h2>شتاب‌دهنده‌ها افزوده شدند (صرفاً محض اطلاع)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
fa: <h2>شتاب‌ده‌ها تغییر یافت</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
fa: <h2>شتاب‌ده‌ها حذف شد</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to <a href="%2">join and contribute</a> to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%3">%3</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
fa: <html><b>کی‌دی‌ای</b> جامعه ای جهانی است متشکل از مهندسان کامپیوتر، هنرمندان، نویسندگان، هنرمندان و سازندگانی که متعهدند به توسعهٔ <a href="%1">نرم‌افزار آزاد.</a> کی‌دی‌ای محیط رومیزی پلاسما، صد ها برنامه و خیلی از کتابخانه های نرم‌افزاری پشتیبانشان را می‌سازد.<br /><br />کی‌دی‌ای سازمانی همیار است: هیچ نهادی به تنهایی بر جهت یا ساخته هایش نظارت نمی‌کند. درعوض ما با هم کار می‌کنیم تا به هدف مشترک ساختن بهترین نرم‌افزار آزاد جهان برسیم. مابه هرکسی که بخواهد به کی‌دی‌ای<a href="%2">بپیوندد و مشارکت کند</a> خوش آمد می‌گوییم. حتی شما دوست عزیز. <br /><br />برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ جامعه کی‌دی‌ای و نرم‌افزاری که می‌سازیم <a href="%3">%3</a> را ببینید.</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font></html>
fa: <html><font size="5">کی‌دی‌ای - آزاد باش!</font></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
fa: <html>شارژ KDE رایگان است، اما ایجاد آن رایگان نیست.<br /><br />بنابراین تیم KDE، از .KDE e.V که یک سازمان حقوقی بدون سود در توبینگن آلمان می‌باشد، تشکیل شد. کار .KDE e.V ارائه موارد حقوقی و مالی پروژه KDE می‌باشد. برای اطلاعات پیرامون .KDE e.V به <a href="%1">%1</a> رجوع کنید. <br /><br />تیم KDE به پشتیبانی مالی نیاز دارد. بخش عمده‌ای از این پول صرف بازپرداخت به اعضا و افرادی می‌شود که در KDE مشارکت داشته‌اند، به شما توصیه می‌شود که از طریق اهدای پول، KDE را پشتیبانی کنید. بدین منظور، از یکی از راههای زیر اقدام نمایید. <a href="%2">%2</a><br /><br /> پیشاپیش از حمایت شما متشکریم.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
fa: <html>نرم‌افزار را همیشه می‌توان ارتقا داد، و تیم KDE حاضر به انجام آن است. به هر حال شما به عنوان یک کاربر، در صورتی که چیزی آن گونه که انتظار می‌رود کار نکند و یا بهتر هم بتواند باشد، باید به ما بگویید.<br /><br />محیط رومیزی K یک سیستم ردگیری اشکال دارد. برای گزارش اشکالها به <a href="%1">%1</a> مراجعه کرده، یا از گزینگان «کمک» گزینه‌ی «گزارش اشکال…» برای گزارش اشکالها استفاده کنید.<br /><br />اگر پیشنهادی برای بهبود دارید، لطفاً از سیستم ردیابی اشکال جهت ثبت پیشنهادتان استفاده نمایید. مطمئن شوید که از درجه اهمیتی که «فهرست کام» نامیده می‌شود استفاده می‌کنید.</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
fa: <html>نیاز نیست یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار باشید تا عضو تیم کی‌دی‌ای شوید. می‌توانید به تیم های ملی که واسطه های برنامه ها را ترجمه می‌کنند، بپیوندید. می‌توانید نگاره‌، چهره‌، صدا و مستنداتی بهتر فراهم کنید. خودتان تصمیم بگیرید!<br /><br />برای اطلاعات پیرامون برخی پروژه‌هایی که می‌توانید در آنها مشارکت کنید، از <a href="%1">%1</a> دیدن فرمایید.<br /><br />اگر به اطلاعات یا مستندات بیشتری احتیاج دارید، یک مراجعه به <a href="%2">%2</a> هر چه نیاز داشته باشید برای شما فراهم می‌‌کند.</html>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
fa: <p> درجهٔ اهمیت <b>بحرانی</b> را انتخاب کرده‌اید. لطفاً، توجه کنید که این درجهٔ اهمیت فقط برای اشکال‌هایی است که: </p><ul><li>نرم‌افزار نامرتبط در سامانه (یا تمام سامانه) را خراب می‌کند </li> <li> باعث از دست رفتن داده‌های مهم می‌شود</li> <li>جایی که بستهٔ مورد تثیر نصب شده است، یک حفرهٔ امنیتی روی سامانه ایجاد می‌کند</li></ul>
    <p>آیا اشکالی که گزارش می‌کنید، باعث هر یک از آسیب‌های بالا می‌شود؟ اگر نه، لطفاً درجهٔ اهمیت پایین‌تری را انتخاب کنید. با تشکر از شما!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
fa: <p>شما درجهٔ اهمیت <b>خطرناک</b> را انتخاب کرده‌اید. لطفاً توجه کنید که این درجهٔ اهمیت فقط برای اشکال‌هایی است که: </p><ul><li>بسته‌های داخل پرسش را غیرقابل‌استفاده می‌سازند </li><li>باعث از دست رفتن داده‌ها می‌شوند </li><li>یک حفرهٔ امنیتی ایجاد می‌کند که اجازهٔ دسترسی به حساب‌های کاربرانی که از بسته‌های مورد تأثیر استفاده می‌کنند را می‌دهد.</li></ul>
    <p>آیا اشکالی که گزارش می‌کنید، باعث هر یک از آسیب‌های بالا می‌شود ؟ اگر نه، لطفاً درجهٔ اهمیت پایین‌تری را انتخاب کنید. با تشکر از شما! </p>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
fa: <qt>ترکیب کلید '%1' قبلاً توسط عمل <b>%2</b> استفاده شده است.<br>لطفاً ترکیب متفاوتی انتخاب کنید.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="%1">%2</a>.</qt>
fa: <qt > برای ارسال گزارش اشکال، دکمه زیر را فشار دهید. این، پنجره مرورگر وب را روی <a href="%1">%2</a> باز می‌کند.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
fa: <qt > برای ارسال گزارش اشکال، دکمه زیر را فشار دهید. این، پنجره مرورگر وب را روی   <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>  باز می‌کند، که فرمی برای پر کردن خواهید یافت. اطلاعات نشان داده‌شده بالا به آن کارساز منتقل می‌شود.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Launch Bug Report Wizard
fa: &راه‌اندازی جادوگر گزارش اشکال‌

[ctx: @action:button]
en: &Send
fa: &ارسال‌

[ctx: @action:button]
en: &Submit Bug Report
fa: &ارسال گزارش اشکال

[ctx: @action:button]
en: Add Fallback Language
fa: افزودن زبان پشتیبان

[ctx: @action:button]
en: Change &Icon...
fa: تغییر &نقشک…

[ctx: @action:button]
en: Change Te&xt...
fa: تغییر &متن…

[ctx: @action:button]
en: Configure Email...
fa: پیکربندی رایانامه…

[ctx: @action:button]
en: Delete
fa: حذف

[ctx: @action:button]
en: More Actions
fa: کنش‌های بیشتر

[ctx: @action:button]
en: New...
fa: جدید…

[ctx: @action:button]
en: Reassign
fa: انتساب دوباره

[ctx: @action:button]
en: Remove
fa: برداشتن

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Shortcut...
fa: پیکربندی میان‌بر…

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Scheme...
fa: استخراج طرح…

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Scheme...
fa: وارد کردن طرح…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save shortcuts to scheme
fa: ذخیرهٔ میان‌برها در طرح

[ctx: @info:tooltip]
en: <small><font color="%1">Press <b>Shift</b> for more Info.</font></small>
fa: <small><font color="%1">رای اطلاعات بیش‌تر <b>تبدیل</b> را بفشارید.</font></small>

[ctx: @info:tooltip]
en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
fa: یک زبان بیش‌تر را اضافه می‌کند که در صورت نبود ترجمهٔ مناسب در ترجمه‌های دیگر، استفاده می‌شود.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
fa: روی دکمه کلیک کنید، سپس میان‌بر را -مانند درون برنامه- وارد کنید.
    مثلاً برای «مهار+ش»: دکمهٔ «مهار» را نگه دارید و «ش» را بفشارید.

[ctx: @info:tooltip]
en: Send bug report.
fa: ارسال گزارش اشکال.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
fa: این زبانی است که در صورتی که هیچ یک زبان‌های قبلی شامل ترجمهٔ مناسب نباشند، استفاده می‌شود.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
fa: این زبان اصلی برنامه است که ابتدا، قبل از هر زبان دیگری استفاده می‌شود.

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit components's homepage
    %1
fa: رویهٔ نخست بخش ها را ببینید 
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit contributor's homepage
    %1
fa: رویه‌ٔ مشارکت کننده
    %1 را ببینید

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit contributor's profile on %1
    %2
fa: نمایه‌ٔ مشارکت کننده را در %1
    %2 ببینید

[ctx: @info:tooltip Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
fa: به مشارکت‌کننده %1 
    رایانامه بزنید

[ctx: @info:tooltip keep short]
en: %1<br/><small><font color="%2">Press <b>Shift</b> for more.</font></small>
fa: %1<br/><small><font color="%2">برای بیش‌تر <b>تبدیل</b> را بفشارید.</font></small>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send this bug report to %1.
fa: ارسال گزارش این اشکال به %1.

[ctx: @item:inmenu]
en: Icons Only
fa: فقط نقشک‌ها

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Alongside Icons
fa: متن کنار نقشک‌ها

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Only
fa: فقط متن

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Under Icons
fa: متن زیر نقشک‌ها

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
fa: پیش‌گزیده

[ctx: @option:check]
en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
fa: &نهفتن متن هنگامی که نوار ابزار، متن را در کنار نقشک‌ها نمایش می‌دهد

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
fa: از کار انداختن بررسی خودکار

[ctx: @option:radio]
en: Custom:
fa: سفارشی:

[ctx: @option:radio]
en: Default:
fa: پیش‌گزیده:

[ctx: @title:group]
en: Se&verity
fa: &شدت‌

[ctx: @title:group]
en: Shortcut Schemes
fa: طرح‌های میان‌بر

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
fa: نمایش متن

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
fa: تنظیمات نوار ابزار

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
fa: &حرکت‌

[ctx: @title:tab]
en: &Join KDE
fa: به کی‌دی‌ای ب&پیوندید

[ctx: @title:tab]
en: &Report Bugs or Wishes
fa: اشکال‌ها یا خواسته‌ها‌ را &گزارش کنید

[ctx: @title:tab]
en: &Support KDE
fa: از &کی‌دی‌ای پشتیبانی کنید

[ctx: @title:tab]
en: About
fa: درباره‌

[ctx: @title:tab]
en: Components
fa: اجزا

[ctx: @title:tab]
en: Thanks To
fa: با سپاس از

[ctx: @title:tab]
en: Translation
fa: ترجمه

[ctx: @title:tab About KDE]
en: &About
fa: &درباره‌

[ctx: @title:window]
en: About %1
fa: درباره‌ٔ %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
fa: درباره‌ٔ کی‌دی‌ای

[ctx: @title:window]
en: Ambiguous shortcut detected
fa: میانبر مبهم پیدا شده

[ctx: @title:window]
en: Application Language Changed
fa: زمان برنامه تغییر کرد

[ctx: @title:window]
en: Change Text
fa: تغییر متن

[ctx: @title:window]
en: Close Message
fa: بستن پیام

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard Shortcuts
fa: پیکربندی میان‌برهای صفحه‌کلید

[ctx: @title:window]
en: Configure Language
fa: پیکربندی زبان

[ctx: @title:window]
en: Configure Toolbars
fa: پیکربندی نوارهای ابزار

[ctx: @title:window]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
fa: ناسازگاری با میان‌بر استاندارد برنامه

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
fa: خطایابی شتاب‌ده Dr. Klash

[ctx: @title:window]
en: Export Shortcuts
fa: برون‌ریزی میان‌برها

[ctx: @title:window]
en: Import Shortcuts
fa: درون‌ریزی میان‌برها

[ctx: @title:window]
en: License Agreement
fa: توافق‌نامهٔ پروانه

[ctx: @title:window]
en: Name for New Scheme
fa: نام برای طرح جدید

[ctx: @title:window]
en: Shortcut conflict
fa: ناسازگاری میان‌برها

[ctx: @title:window]
en: Submit Bug Report
fa: ارسال گزارش اشکال

en: A scheme with this name already exists.
fa: طرحی با همین نام وجود دارد.

en: A&vailable actions:
fa: کنشهای &دسترس‌پذیر:

en: About %1
fa: دربارهٔ %1

en: Action
fa: کنش

en: Action Name
fa: نام کنش

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
fa: به مشارکت کننده رایانامه بزنید

en: ActionList: %1
fa: فهرست کنش: %1

en: Add to Toolbar
fa: افزودن به نوار ابزار

en: Alternate
fa: تغییر

en: Alternate:
fa: تغییر:

en: Ambiguous Shortcuts
fa: میانبر های مبهم

en: Application Language Changed
fa: زبان برنامه تغییر کرد

en: Application:
fa: برنامه:

en: Bug report sent, thank you for your input.
fa: گزارش اشکال ارسال شد، با تشکر از ورودی شما.

en: Change Icon
fa: تغییر نقشک

en: Close and discard
    edited message?
fa: بستن و دور انداختن 
    پیام ویرایش‌شده؟

en: Connection timed out.
fa: وقت اتصال تمام شد.

en: Curr&ent actions:
fa: کنشهای &جاری:

en: Current scheme:
fa: شمای جاری:

en: Description
fa: توصیف

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
fa: آیا واقعاً می‌خواهید که طرح %1 را حذف کنید؟
    توجه داشته باشید که این هیچ طرح میان‌بر روی سراسر سامانه را بر نخواهد داشت.

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
fa: آیا واقعاً می‌خواهید همه میله‌ابزارهای این کاربرد را به پیش‌فرضشان باز نشانید؟ تغییرات فوراً اعمال می‌شوند.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
fa: به:

[ctx: Email sender address]
en: From:
fa: از:

en: Enabling this will fetch images from an online location
fa: با فعال کردن این تصویر ها از یک مکان آنلاین دریافت خواهند شد

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
fa: متنی را )در صورت امکان به انگلیسی ( که می‌خواهید برای گزارش اشکال ارسال کنید، وارد نمایید.
    اگر  «ارسال» را فشار دهید، پیام‌ نامه به نگه‌دارنده این برنامه ارسال می‌شود.

en: Error connecting to server.
fa: خطا در اتصال به کارساز.

en: Error saving the shortcut scheme.
fa: خطا در ذخیرهٔ طرح میان‌بر.

en: Fallback language:
fa: زبان پشتیبان:

en: Filter
fa: پالایه

en: Find Action…
fa: یافتن کنش…

en: Global
fa: سراسری

en: Global Alternate
fa: تغییر سراسری

en: Global alternate:
fa: تغییر سراسری:

en: Global:
fa: سراسری:

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
fa: در اینجا می‌توانید فهرستی از مقیدسازیهای کلید، یعنی ارتباط بین کنشهای نشان داده شده در ستون چپ )مثلاً »رونوشت«( و کلیدها یا ترکیبی از کلیدها )مثلاً مهار+V( نمایش داده‌شده در ستون راست را ببینید.

en: Huge (%1x%2)
fa: بسیار بزرگ (‎%1×%2)

en: Icon Size
fa: اندازهٔ نقشک

en: Icon te&xt:
fa: متن نقشک:

en: KDE Frameworks
fa: چارچوب کی‌دی‌ای

en: Large (%1x%2)
fa: بزرگ (‎%1×%2)

en: License: %1
fa: پروانه: %1

en: Lock Toolbar Positions
fa: قفل مکان نوار ابزار

en: Main Toolbar
fa: نوار ابزار اصلی

en: Main:
fa: اصلی:

en: Manage &Schemes
fa: مدیریت &طرح‌ها

en: Medium (%1x%2)
fa: متوسط (‎%1×%2)

en: Mouse Button Gesture
fa: وضعیت دکمهٔ موشی

en: Mouse Shape Gesture
fa: وضعیت شکل موشی

en: Name for new scheme:
fa: نام برای الگوی جدید:

en: New Scheme
fa: طرح جدید

en: New Text
fa: متن جدید

[ctx: No shortcut defined]
en: None
fa: هیچ

en: No text
fa: بدون متن

en: Not connected.
fa: وصل نیست.

en: OS:
fa: سیستم‌عامل:

en: Old Text
fa: متن قدیمی

en: Please choose the language which should be used for this application:
fa: لطفاً زبانی را که باید برای این برنامه استفاده شود را برگزینید:

en: Primary language:
fa: زبان اصلی:

en: Redo
fa: انجام دوباره

[ctx: Reference to email address]
en: Please report bugs to %1.
fa: لطفاً اشکال‌ها را به %1 گزارش کنید.

[ctx: Reference to website]
en: Please use %1 to report bugs.
fa: لطفاً از %1 برای گزارش اشکال‌ها استفاده کنید.

en: Reserved Shortcut
fa: میان‌بر رزرو شده

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Reset Toolbars
fa: بازنشانی نوار ابزارها

en: S&ubject:
fa: &موضوع:‌

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
fa: برای نامهای میانبر (مانند رونوشت) یا ترکیبی از کلیدها (مانند مهار+C) با تایپ در این محل جستجو کنید.

en: Sends a bug report by email.
fa: یک گزارش خطا با رایانامه ارسال کرد.

en: Server said: "%1"
fa: کارساز گفت: «%1»

en: Shortcut
fa: میان‌بر

en: Shortcut '%1' for action '%2'
fa: میان‌بر '%1' برای عمل '%2'

en: Shortcut '%1' in Application '%2' for action '%3'
fa: میان‌بر «%1» در برنامهٔ «%2» برای کنش «%3»

en: Shortcut scheme successfully saved.
fa: طرح میان‌بر با موفقیت ذخیره شد.

en: Shortcuts
fa: میان‌برها

en: Shortcuts (*.shortcuts)
fa: میان‌برها (‎*.shortcuts)

en: Show author photos
fa: نمایش عکس‌های نویسنده

en: Small (%1x%2)
fa: کوچک (‎%1×%2)

en: Submit Bug Report
fa: ارسال گزارش اشکال

en: Text Position
fa: موقعیت متن

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
fa: کلید ترکیبی «%1» قبلاً به کنش استاندارد «%2» که بعضی از برنامه‌ها استفاده می‌کنند، اختصاص یافته است.
    آیا واقعاً می‌خواهید از آن به عنوان میان‌بری سراسری نیز استفاده کنید؟

en: The <em>%1</em> windowing system
fa: سامانه پنجره‌بندی <em>%1</em>

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
fa: کلید اف۱۲ در ویندوز رزرو شده است. پس نمی‌تواند به عنوان میان‌بر سراسر استفاده شود.
    یکی دیگر انتخاب کنید.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
fa: اگر برنامه‌ای که می‌خواهید که برای آن گزارش اشکال کنید اشتباه است، لطفاً از درون برنامهٔ درست، گزینهٔ گزارش اشکال را انتخاب کنید

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
fa: طرح میان‌بر کنونی تغییر یافته است. پیش از تعویض به مورد جدید، ذخیره شود؟

en: The email address this bug report is sent to.
fa: نشانی رایانامه‌ای که این گزارش اشکال به‌ آن فرستاده می‌شود.

en: The email address to send the bug report to.
fa: نشانی رایانامه‌ای که این گزارش اشکال به‌ آن ارسال می‌شود.

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Keyboard Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
fa: کلید فعال سازی «%1» مبهم است. برای از بین بردن ابهام از «تنظیم میانبرهای صفحه کلید» 
    از منوی تنظیمات استفاده کنید.
    هیچ عملی روی نخواهد داد.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
fa: زبان برای این برنامه تغییر یافته است. تغییر به محض آغاز بعدی برنامه اثر می‌کند.

[ctx: The second arg is 'kde-cli-tools' which is the package that contains kcmshell5 (the first arg)]
en: Could not find <application>%1</application> executable (usually it's part of the "%2" package).
fa: نتوانست اجرا شوندهٔ <application>%1</application> را پیدا کند. (معمولا بخشی از بستهٔ «%2» است.)

en: The subject line of the email.
fa: خط موضوع رایانامه.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
fa: نگارش این برنامه - لطفاً پیش از ارسال گزارش اشکال از در دسترس نبودن نگارشی جدیدتر مطمئن شوید

en: There are two actions (%1, %2) that want to use the same shortcut (%3). This is most probably a bug. Please report it in <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>
fa: دو کنش (%1، %2) هست که می‌خواهند از میان‌بر یک‌سان (%3) استفاده کنند. به احتمال زیاد این یک اشکال است. لطفاً آن را به <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a> گزارش کنید.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
fa: این عنصر جایگزین عناصر مؤلفه نهفته خواهد شد.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
fa: این فهرست پویایی از کنشهاست. می‌توانید آن را حرکت دهید، ولی اگر آن را حذف کنید، قادر نیستید دوباره آن را اضافه کنید.

en: Time out waiting for server interaction.
fa: اتمام مهلت در انتظار برای واکنش کارساز.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
fa: جهت

en: Toolbars Shown
fa: نوار ابزارهای نمایش داده شده

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See https://bugs.kde.org/ for instructions.
fa: ناتوانی در ارسال گزارش اشکال.
    لطفاً، گزارش اشکال را دستی ثبت کنید…
    دستورالعمل را در http://bugs.kde.org/ ببینید.

en: Undo
fa: واگرد

en: Version %1
fa: نگارش %1

[ctx: Version version-number]
en: Version %1
fa: نگارش %1

en: Version:
fa: نگارش:

en: Visit component's homepage
fa: رویهٔ نخست بخش را ببینید

en: Visit contributor's homepage
fa: رویه‌ٔ مشارکت کننده را ببینید

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
fa: ورودی

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
fa: پیش از آنکه بتوان گزارش اشکال را ارسال کرد می‌بایست هم موضوع و هم توضیحات آن را مشخص کنید.

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
fa: نشانی رایانامه شما. اگر نادرست است، برای تغییر آن از دکمه پیکربندی رایانامه استفاده کنید

[ctx: bug severity]
en: Critical
fa: بحرانی

[ctx: bug severity]
en: Grave
fa: بزرگ

[ctx: bug severity]
en: Normal
fa: عادی

[ctx: bug severity]
en: Translation
fa: ترجمه

[ctx: bug severity]
en: Wishlist
fa: فهرست‌کام

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
fa: میان‌برها برای %1

en: no version set (programmer error)
fa: نگارشی تنظیم نشده (خطای برنامه‌نویس)

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
fa: پایین

[ctx: toolbar position string]
en: Left
fa: چپ

[ctx: toolbar position string]
en: Right
fa: راست

[ctx: toolbar position string]
en: Top
fa: بالا
