kcmkonqhtml - en to fa translation catalogue (173 entries)

en: &Black on white
fa: &سیاه روی سفید‌

en: &Export...
fa: &صادرات...‌

en: &Fixed font:
fa: قلم &ثابت:‌

en: &Foreground:
fa: &پیش‌زمینه:‌

en: &Host or domain name:
fa: نام &میزبان یا دامنه:‌

en: &Import...
fa: &واردات...‌

en: &Maximum completions:
fa:  تکمیلهای &بیشینه:‌

en: &Medium font size:
fa: اندازه قلم &متوسط:‌

en: &New...
fa: &جدید...‌

en: &Suppress images
fa: &موقوف کردن تصاویر‌

en: &Use same size for all elements
fa: &استفاده از اندازه یکسان برای همه عناصر‌

en: &White on black
fa: &سفید روی سیاه‌

en: 10
fa: ۱۰

en: 11
fa: ۱۱

en: 12
fa: ۱۲

en: 14
fa: ۱۴

en: 16
fa: ۱۶

en: 20
fa: ۲۰

en: 24
fa: ۲۴

en: 32
fa: ۳۲

en: 48
fa: ۴۸

en: 64
fa: ۶۴

en: 7
fa: ۷

en: 8
fa: ۸

en: 9
fa: ۹

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
fa: <b>زمینه</b><p>پشت این در می‌توان یک زمینه پیش‌فرض سفارشی را انتخاب کرد.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
fa: <b>زمینه</b><p>این رنگ زمینه، به طور پیش‌فرض پشت متن نمایش داده می‌شود. تصویر زمینه‌ای آن را لغو می‌کند.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
fa: <b>سیاه روی سفید</b><p>این چیزی است که به طور عادی می‌بینید.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
fa: <b>سفارشی</b><p>برای تعریف رنگ سفارشی قلم پیش‌فرض، این گزینه را برگزینید.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
fa: <b>خانواده قلم</b><p>یک خانواده قلم، گروهی از قلمهاست که به هم شبیه‌اند، با اعضای خانواده‌‌ای که مثلاً توپر، کج، یا هر تعدادی از موارد بالاست.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
fa: <b>رنگ پیش‌زمینه</b><p>رنگ پیش‌زمینه، رنگی است که متن با آن ترسیم می‌شود.</p>

en: <b>Images</b>
fa: <b>تصاویر</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
fa: <b>صفحه ‌سبکها</b><p>برای اطلاعات بیشتر در مورد صفحه ‌سبکهای آبشاری، http://www.w3.org/Style/CSS را ببینید. </p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
fa: <b>صفحه ‌سبکها</b><p>برای تعیین اینکه Konqueror چگونه صفحه ‌سبکها را پرداخت کند، از این جعبه گروه استفاده کنید.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
fa: <b>موقوف کردن تصاویر زمینه</b><p>با گزینش این گزینه، Konqueror را از بارگذاری تصاویر زمینه باز می‌دارد.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
fa: <b>موقوف کردن تصاویر</b><p>با گزینش این مورد، Konqueror را از بارگذاری تصاویر باز می‌دارد.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
fa: <b>استفاده از صفحه ‌سبک دستیابی‌پذیری</b><p>با انتخاب این گزینه، با چند فشار ساده موشی، می‌توانید قلم پیش‌فرض، اندازه قلم و رنگ قلم را تعریف کنید. کافی است بر روی محاوره سفارشی کردن...  حرکت کرده و گزینه‌های مورد علاقه خود را بردارید.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
fa: <b>استفاده از صفحه ‌سبک پیش‌فرض</b><p>برای استفاده از صفحه ‌سبک پیش‌فرض، این گزینه را برگزینید.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
fa: <b>استفاده از رنگ مشابه برای همه متن</b><p>برای اعمال رنگ انتخابی خود به قلم پیش‌فرض و همه قلمهای سفارشی که در یک صفحه ‌سبک مشخص شده، این گزینه را انتخاب کنید.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
fa: <b>استفاده از خانواده مشابه برای همه متن </b><p>برای لغو قلمهای سفارشی در هر جای قلمهای پایه، این گزینه را برگزینید.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
fa: <b>استفاده از اندازه یکسان برای همه عناصر</b><p>برای لغو اندازه‌های قلم سفارشی در اندازه قلم پایه، این گزینه را انتخاب کنید. همه قلمها به یک اندازه نمایش داده می‌شوند.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
fa: <b>استفاده از صفحه ‌سبک تعریف‌شده کاربر</b><p>اگر این جعبه را علامت بزنید، Konqueror سعی می‌کند شیوه‌نامه تعریف‌شده کاربر را، که در محل زیر مشخص‌ شده بارگذاری کند. صفحه ‌سبک به شما اجازه می‌دهد‌ روشی که صفحات وب در مرورگر شما پرداخت می‌شوند را به طور کامل لغو کنید. پرونده مشخص‌شده باید شامل شیوه‌نامه معتبر باشد )برای اطلاعات بیشتر در مورد صفحه ‌سبکهای آبشاری، http://www.w3.org/Style/CSS را ببینید(.</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
fa: <b>سفید روی سیاه</b><p>این طرحواره رنگ معکوس کلاسیک شماست.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
fa: <h1>صفحه ‌سبکهای Konqueror </h1> این پیمانه به شما اجازه اعمال تنظیمات رنگ و قلم خود به Konqueror را، با استفاده از صفحه‌ سبکها )CSS( می‌دهد‌. همچنین می‌توانید گزینه‌ها را مشخص کنید، یا صفحه ‌سبکی که خودتان نوشته‌اید را با اشاره به محل آن اعمال نمایید.<br />توجه داشته باشید که این تنظیمات، همیشه قبل از دیگر تنظیمات ایجادشده توسط نویسنده پایگاه، دارای تقدم می‌باشند. این می‌تواند برای افراد معلول یا صفحات وبی که به علت طراحی بد غیرقابل خواندن هستند، مفید باشد.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
fa: <p>این جعبه دارای دامنه‌‌ها و میزبانهایی است که برای آنها یک سیاست مشخص جاوااسکریپت تنظیم کرده‌اید. از این سیاست به جای سیاست پیش‌فرض برای فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی جاوااسکریپت در صفحه‌هایی که توسط این دامنه‌ها یا میزبانها ارسال شده، استفاده می‌شود.</p><p>یک سیاست انتخاب کنید و برای تغییر آن از کنترلهای سمت راست استفاده کنید.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
fa: <p>این خانواده قلمی است که اخیراً گزینش شده است</p>

en: A&nimations:
fa: &پویانماییها:‌

en: A&utomatically load images
fa: بارگذاری &خودکار تصاویر‌

en: Accept
fa: پذیرش

en: Accept all popup window requests.
fa: پذیرش تمام درخواستهای پنجره بالاپر.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
fa: پذیرش درخواستهای پنجره بالاپر، فقط زمانی که پیوندها از طریق یک فشار صریح موشی یا عمل صفحه کلید فعال می‌شوند.

en: Allow
fa: اجازه

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
fa: اجازه دادن به دست‌نوشته‌ها برای تغییر متن میله وضعیت.

en: Allow scripts to change the window position.
fa: اجازه دادن به دست‌نوشته‌ها برای تغییر موقعیت پنجره.

en: Allow scripts to change the window size.
fa: اجازه دادن به دست‌نوشته‌ها برای تغییر اندازه پنجره.

en: Allow scripts to focus the window.
fa: اجازه به دست‌نوشته‌ها برای متمرکز نمودن پنجره.

en: Ask
fa: سؤال

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
fa: هنگام افزودن چوب الفها، به دنبال نام و پوشه بگردید

en: Bac&kground:
fa: &زمینه‌:‌

en: Base family:
fa: خانواده پایه:

en: Boo&kmarks
fa: &چوب الفها‌

en: C&ursive font:
fa: قلم &شکسته:‌

en: Chan&ge...
fa: &تغییر...‌

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
fa: برای تغییر سیاست میزبان یا دامنه برگزیده در جعبه فهرست، این دکمه را فشار دهید.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
fa: برای حذف سیاست میزبان یا دامنه برگزیده در جعبه فهرست، این دکمه را فشار دهید.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
fa: برای این که یک میزبان یا سیاست مشخص دامنه را به طور دستی اضافه کنید، این دکمه را فشار دهید.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
fa: این دکمه را فشار دهید تا پرونده‌ای که حاوی سیاستهای جاوااسکریپت می‌باشد انتخاب شود. این سیاستها با سیاستهای موجود ادغام می‌شوند. از مدخلهای تکراری چشم‌پوشی می‌شود.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
fa: برای ذخیره سیاست جاوااسکریپت در یک پرونده فشرده، این دکمه را فشار دهید. پرونده، با نام <b>javascript_policy.tgz</b>، در محل انتخابتان ذخیره می‌شود.

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
fa: تأیید &هنگام بستن پنجره‌ها با تبهای متعدد‌

en: Cus&tom
fa: &سفارشی‌

en: Custom&ize...
fa: &سفارشی کردن...‌

en: De&lete
fa: &حذف‌

en: Default encoding:
fa: کدبندی پیش‌فرض:

en: Deny
fa: رد

en: Domain-Specific JavaScript Policies
fa: سیاستهای دامنه مشخص جاوا‌اسکریپت

en: Dra&w frame around not completely loaded images
fa: &ترسیم قابک دور تصاویری که کاملاً بارگذاری نشده‌اند‌

en: Ena&ble JavaScript globally
fa: &فعال‌سازی سراسری دست‌نوشته جاوا‌

en: Enable filters
fa: فعال‌سازی پالایه‌ها

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
fa: اجرای دست‌نوشته‌های نوشته‌شده در دست‌نوشته ECMA )که به عنوان جاوا‌اسکریپت هم شناخته شده( را فعال می‌کند، که می‌تواند در صفحه‌های زنگام قرار بگیرد. توجه داشته باشید که نظیر هر مرورگری، فعال‌سازی زبانهای دست‌نوشته، می‌تواند یک مسئله امنیتی باشد.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
fa: وارد کردن نام یک میزبان )مثل: www.kde.org( یا یک دامنه که با یک نقطه آغاز می‌‌شود )مثل: .kde.org یا .org(

en: Export...
fa: صادرات...

en: Fantas&y font:
fa: قلم &فانتزی:‌

en: Focus window:
fa: متمرکز نمودن پنجره:

en: Font &size adjustment for this encoding:
fa: تنظیم &اندازه قلم برای این کدبندی:‌

en: Font Family
fa: خانواده قلم

en: Font Si&ze
fa: &اندازه قلم‌

en: Global JavaScript Policies
fa: سیاستهای سراسری جاوااسکریپت

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
fa: در اینجا می‌توانید انتخاب کنید که Konqueror برای یک حوزه برگه، چند مقدار را به‌ یاد می‌آورد.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
fa: در اینجا می‌توانید سیاستهای مشخص جاوا‌اسکریپت را برای هر میزبان یا دامنه خاص تنظیم کنید. برای افزودن یک سیاست جدید، کافی است دکمه <i> جدید... </i> را فشار داده و اطلاعات لازم درخواست‌شده توسط جعبه محاوره را فراهم کنید. برای تغییر سیاست موجود، دکمه <i> تغییر... </i> را فشار داده و سیاست جدید را از جعبه محاوره سیاست انتخاب کنید. فشار دکمه <i> حذف </i>، باعث حذف سیاست انتخاب‌شده، که باعث می‌شود تنظیم سیاست پیش‌فرض برای آن دامنه استفاده شود، می‌گردد. دکمه <i> واردات</i> و <i> صادرات </i> به شما اجازه می‌دهد که به سهولت سیاستهایتان را با افراد دیگر تقسیم کنید، و به شما اجازه می‌دهد که آنها را از یک پرونده فشرده ذخیره و بازیابی کنید.

en: Hide filtered images
fa: مخفی کردن تصاویر پالایش‌شده

en: Hide the tab bar when only one tab is open
fa: مخفی کردن میله تب، زمانی که فقط یک تب باز است

en: Host/Domain
fa: میزبان/دامنه

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
fa: اگر این جعبه علامت زده شود، Konqueror به شما اجازه می‌دهد که عنوان چوب الف را تغییر دهید و پوشه‌ای انتخاب کنید که وقتی یک چوب الف جدید اضافه می‌کنید، در آن ذخیره کنید.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
fa: در صورت علامت زدن این جعبه، Konqueror داده‌ای که در برگه‌های شبکه وارد می‌کنید را به یاد می‌آورد و در حوزه‌های مشابه در تمام برگه‌ها به آن اشاره می‌کند.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
fa: در صورت علامت زدن این جعبه، Konqueror فقط آن دسته از چوب الفهای موجود در میله ابزار چوب الف را نمایش می‌دهد، که برای این گونه عمل کردن در ویرایشگر چوب الف مشخص کرده‌اید.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
fa: در صورت علامت زدن این جعبه، با فشار راست روی یک نمای Konqueror  می‌توانید به تاریخچه برگردید. برای دستیابی به گزینگان متن، دکمه راست موشی را فشار داده و حرکت کنید.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
fa: در صورت علامت زدن این جعبه، می‌توانید با فشار دکمه میانی روی یک نمای Konqueror، نشانی وب را در گزینش باز کنید.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
fa: اگر این را غیرفعال کنید، Konqueror تفسیر فرمان <i>window.open()</i> جاوا‌اسکریپت را متوقف می‌کند. اگر به طور منظم پایگاههایی را مشاهده کنید که کاربرد این فرمان را برای بالاپر کردن ad banners وسیع می‌سازد، این کار سودمند می‌‌باشد.<br /><br /><b>نکته:</b>  ممکن است غیرفعال کردن این انتخاب هم پایگاه‌های معینی که برای عمل خاص به <i>window.open()</i> نیاز دارند را بشکند. از این ویژگی با دقت استفاده کنید.

en: Ignore
fa: چشم‌پوشی

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
fa: چشم‌پوشی از تلاشهای دست‌نوشته‌ها برای تغییر متن میله وضعیت. صفحه وب <i> فکر می‌کند </i> که متن را تغییر داد، اما متن واقعی بدون تغییر می‌ماند.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
fa: چشم‌پوشی از تلاشهای دست‌نوشته‌ها برای تغییر موقعیت پنجره. صفحه وب <i> فکر می‌کند</i> که پنجره را حرکت داد، اما موقعیت واقعی تحت تأثیر واقع نمی‌شود.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
fa: چشم‌پوشی از تلاشهای دست‌نوشته‌ها برای تغییر اندازه پنجره. صفحه وب <i>فکر می‌کند</i>  اندازه را تغییر داد، اما پنجره واقعی تحت تأثیر واقع نمی‌شود.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
fa: چشم‌پوشی از تلاشهای دست‌نوشته‌ها برای تمرکز بر پنجره. صفحه وب <i> فکر می‌کند </i> کانون را به پنجره آورده، اما کانون واقعی بدون تغییر می‌ماند.

en: Images
fa: تصاویر

en: Import...
fa: واردات...

en: Insert
fa: درج

en: JavaScript policy:
fa: سیاست جاوا‌اسکریپت:

en: M&iddle click opens URL in selection
fa: با فشار دکمه &میانی، نشانی وب را در گزینش باز می‌کند‌

en: M&inimum font size:
fa: &کمینه اندازه قلم:‌

en: Modify status bar text:
fa: تغییر متن میله وضعیت:

en: Mouse Beha&vior
fa: &رفتار موشی‌

en: Move window:
fa: حرکت پنجره:

en: O&pen new tabs in the background
fa: &باز کردن تبهای جدید در زمینه‌

en: Only on Hover
fa: فقط هنگام پلکیدن

en: Open &links in new tab instead of in new window
fa: باز کردن &پیوندها در تب جدید به جای پنجره جدید‌

en: Open &new tab after current tab
fa: باز کردن تب &جدید پس از تب جاری‌

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
fa: باز کردن به عنوان تب در  Konqueror موجود، زمانی که نشانی وب بیرونی خوانده می‌شود

en: Open new windows:
fa: باز کردن پنجره‌های جدید:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
fa: باز کردن &بالاپرها در تب جدید به جای پنجره جدید‌

en: Policy
fa: سیاست

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Prompt every time a popup window is requested.
fa: اعلان در هر زمان که یک پنجره بالاپر درخواست می‌شود.

en: Reject
fa: رد

en: Reject all popup window requests.
fa: رد تمام درخواستهای پنجره بالاپر.

en: Remove
fa: حذف

en: Resize window:
fa: تغییر اندازه پنجره:

en: Right click goes &back in history
fa: با فشار راست در تاریخچه به &عقب بر می‌گردد‌

en: S&erif font:
fa: قلم &سریف:‌

en: S&tandard font:
fa: قلم &استاندارد:‌

en: Sa&ns serif font:
fa: قلم &سن سریف:‌

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
fa: برگزیدن یک سیاست جاوا‌اسکریپت برای میزبان یا دامنه بالا.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
fa: برگزیدن کدبندی پیش‌فرضی که استفاده می‌شود؛ معمولاً، بهتر است که با »استفاده از کدبندی زبان« کار کنید و نباید آن را تغییر دهید.

en: Show Only Once
fa: نمایش فقط برای یک بار

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
fa: فقط نمایش چوب الفهای مشخص‌شده در میله ابزار چوب الف

en: Smart
fa: هوشمند

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
fa: برخی وب‌گاهها، متن میله وضعیت را با تنظیم <i>window.status</i> یا <i>window.defaultStatus</i> تغییر می‌‌دهند؛ بنابراین، گاهی اوقات از نمایش نشانیهای وب واقعی فوق پیوندها جلوگیری می‌کنند. این گزینه، طرز عمل چنین تلاشهایی را مشخص می‌‌کند.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
fa: برخی وب‌گاهها خودشان موقعیت پنجره را با استفاده از <i>window.moveBy()</i> یا <i>window.moveTo()</i> تغییر می‌دهند. این انتخاب، طرز عمل چنین تلاشهایی را مشخص می‌کند.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
fa: برخی وب‌گاهها اندازه پنجره را خودشان با استفاده از <i>window.resizeBy()</i> یا <i>window.resizeTo()</i> تغییر می‌دهند. این گزینه، طرز عمل چنین تلاشهایی را مشخص می‌کند.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
fa: برخی وب‌گاهها خودشان کانون را در پنجره مرورگرشان با استفاده از <i>window.focus()</i> تنظیم می‌کنند. این کار معمولاً باعث می‌شود که هر چه کنش کارساز در آن زمان اختصاصی شود، پنجره به وقفه جلویی حرکت داده شود. این گزینه، طرز عمل چنین تلاشهایی را مشخص می‌کند.

en: Stylesheets
fa: صفحه سبکها

en: Suppress background images
fa: موقوف کردن تصاویر زمینه

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
fa: قلمی است که برای نمایش متن با عرض ثابت )یعنی نامتناسب( استفاده می‌شود.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
fa: قلمی است که برای نمایش متن عادی در یک صفحه وب استفاده می‌شود.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
fa: قلمی است که برای نمایش متنی که به عنوان قلم فانتزی مشخص می‌شود، استفاده می‌گردد.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
fa: قلمی است که برای نمایش متنی که به عنوان حروف کج مشخص می‌شود، استفاده می‌‌‌گردد.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
fa: قلمی است که برای نمایش متنی که به عنوان سن سریف مشخص می‌شود، استفاده می‌گردد.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
fa: قلمی است که برای نمایش متنی که به عنوان سریف مشخص می‌شود، استفاده می‌گردد.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
fa: این اندازه نسبی قلمی است که  Konqueror از آن برای نمایش وب‌گاهها استفاده می‌کند.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
fa: از شما می‌‌پرسد که آیا مطمئن هستید، که می‌‌خواهید پنجره‌ای که چندین تب بازشده دارد را ببندید.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
fa: اگر دو یا چند تب وجود داشته باشد، فقط میله تب را نمایش خواهد داد. در غیر این صورت، همیشه نمایش داده می‌شود.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
fa: به جای یک پنجره جدید در وضعیتهای گوناگون، مانند انتخاب یک پیوند یا یک پوشه با دکمه میانی موشی، یک تب جدید باز می‌کند.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
fa: از یک صفحه پس از تب جاری، به جای پس از آخرین تب، یک تب جدید باز می‌کند.

en: U&se accessibility stylesheet
fa: &استفاده از صفحه ‌سبک دستیابی‌پذیری‌

en: Und&erline links:
fa: پیوندهای &دارای خط زیر:‌

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Us&e default stylesheet
fa: &استفاده از صفحه ‌سبک پیش‌فرض‌

en: Use &user-defined stylesheet
fa: استفاده از صفحه ‌سبک تعریف‌شده &کاربر‌

en: Use Global
fa: استفاده سراسری

en: Use Language Encoding
fa: استفاده از کدبندی زبان

en: Use global
fa: استفاده سراسری

en: Use same color for all text
fa: استفاده از رنگ مشابه برای همه متن

en: Use same family for all text
fa: استفاده از خانواده قلم برای همه متن

en: Use setting from global policy.
fa: استفاده تنظیم از سیاست سراسری.

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
fa: هنگام علامت زدن این، زمانی که تب فعال جاری را به جای تب سمت راست تب جاری می‌‌بندید، تب بازشده یا استفاده‌شده قبلی فعال می‌شود.

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
fa: زمانی که بر یک نشانی وب در برنامه دیگری از KDE فشار می‌‌دهید، یا kfmclient را برای باز کردن یک نشانی وب فرا می‌‌خوانید، رومیزی جاری به جستجوی یک Konqueror کمینه‌نشده می‌‌پردازد. اگر یافت شد، نشانی وب به عنوان یک تب جدید در آن باز می‌‌شود. در غیر این صورت، پنجره جدید Konqueror با نشانی وب مورد نیاز باز خواهد شد.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
fa: که آیا اگر بالاپرهای جاوا‌اسکریپت مجاز باشند، در یک تب جدید یا در یک پنجره جدید باز می‌شوند یا خیر.

en: You must first enter a domain name.
fa: ابتدا باید یک نام دامنه وارد کنید.

en: You must first select a policy to be changed.
fa: ابتدا سیاستی که باید تغییر کند را انتخاب کنید.

en: You must first select a policy to delete.
fa: ابتدا سیاستی که باید حذف شود را انتخاب کنید.

[ctx: animations]
en: Disabled
fa: غیرفعال

[ctx: animations]
en: Enabled
fa: فعال

[ctx: underline]
en: Disabled
fa: غیرفعال

[ctx: underline]
en: Enabled
fa: فعال
