plasma-nm - en to eu translation catalogue (478 entries)

en:  bytes
eu: byteak

en: %1 (%2%)
    Frequency: %3 Mhz
    Channel: %4
eu: %1 (%2%)
    Maiztasuna: %3 Mhz
    Kanala: %4

en: %1 (%2%)
    Security: %3
    Frequency: %4 Mhz
eu: %1 (%2%)
    Segurtasuna: %3
    Maiztasuna: %4 Mhz

en: %1 (%2%)
    Security: Insecure
    Frequency: %3 Mhz
eu: %1 (%2%)
    Segurtasuna: Ez seguru
    Maiztasuna: %3 Mhz

en: 1 (default)
eu: 1 (lehenetsia)

en: 2.5 Gb/s
eu: 2,5 Gb/s

en: 802.1x Security
eu: 802.1x segurtasuna

en: <qt>This entry must be one of:<ul><li>DNS: &lt;name or ip address&gt;</li><li>EMAIL: &lt;email&gt;</li><li>URI: &lt;uri, e.g. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>
eu: <qt>Sarrera hau hauetako bat izan behar da:<ul><li>DNS: &lt;izena edo ip helbidea&gt;</li><li>E-posta: &lt;e-posta&gt;</li><li>URI: &lt;uri, adib. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>

en: <qt>You can find more information about these values here:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>
eu: <qt>Balio hauei buruzko informazio zabalagoa aurki dezakezu hemen:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>

[ctx: @info]
en: DNS Servers:
eu: DNS zerbitzariak:

[ctx: @info]
en: Search Domains:
eu: Bilaketa-domeinuak:

[ctx: @info:status]
en: NetworkManager service is not running
eu: NetworkManager sare-kudeatzaile zerbitzua ez dago martxan

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is ADSL
eu: Konexio mota ADSL da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bluetooth
eu: Konexio mota Bluetooth da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bridge
eu: Konexio mota Zubia da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is CDMA
eu: Konexio mota CDMA da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is GSM
eu: Konexio mota GSM da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Generic
eu: Konexio mota Generikoa da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is IP Tunnel
eu: Konexio mota IP Tunela da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Infiniband
eu: Konexio mota Infiniband da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is OLPC Mesh
eu: Konexio mota OLPC Mesh da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is PPOPE
eu: Konexio mota PPOPE da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Team
eu: Konexio mota Taldea da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Tunnel
eu: Konexio mota Tunela da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Unknown
eu: Konexio mota Ezezaguna da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VLAN
eu: Konexio mota VLAN da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VPN
eu: Konexio mota VPN da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wimax
eu: Konexio mota Wimax da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is WireGuard
eu: Konexio mota WireGuard da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wired
eu: Konexio mota Hariduna da

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wireless
eu: Konexio mota Harigabea da

[ctx: @info:tooltip real user name is not available]
en: Not Available
eu: Ez dago eskuragarri

[ctx: @item:intable shortcut for Not Available]
en: N/A
eu: E/E

[ctx: @label Dynamic WEP security]
en: Dynamic WEP
eu: WEP dinamikoa

[ctx: @label OWE security]
en: Enhanced Open (OWE)
eu: Ireki hobetua (OWE)

[ctx: @label no security]
en: Insecure
eu: Ez segurua

[ctx: @label unknown security]
en: Unknown security type
eu: Segurtasun mota ezezaguna

[ctx: @title: window wireguard peers properties]
en: WireGuard peers properties
eu: WireGuard parekoen propietateak

[ctx: @title:column header for list of available network connections]
en: Available
eu: Erabilgarri

[ctx: @title:column header for list of connected network connections]
en: Connected
eu: Konektatuta

[ctx: @title:column header for list of previously connected network connections]
en: Previously Used, Unavailable
eu: Lehen erabilia, eskuraezin

[ctx: @title:tab General configuration]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:window advanced permissions editor]
en: Advanced Permissions Editor
eu: Baimen aurreratuen editorea

[ctx: A network device is connected, but there is only link-local connectivity]
en: Connected
eu: Konektatuta

[ctx: A network device is connected, but there is only site-local connectivity]
en: Connected
eu: Konektatuta

[ctx: A network device is connected, with global network connectivity]
en: Connected
eu: Konektatuta

[ctx: A network device is connecting to a network and there is no other available network connection]
en: Connecting
eu: Konektatzen

en: A score that helps choose the best path for data packets to reach their destination,
    based on factors like distance, delay, and reliability.
    
    Default value -1 means that NetworkManager gets to choose and manage the actual metric of the route.
eu: Datu-paketeak helmugara iristeko biderik onena aukeratzen laguntzen
    duen puntuazioa,
    distantzia, atzerapena eta fidagarritasuna bezalako faktoreetan oinarritua.
    
    Balio lehenetsiak, -1, esan nahi du NetworkManager sare-kudeatzaileak bidearen benetako metrika aukeratzen eta kudeatzen duela.

en: ARP targets:
eu: ARP helburuak:

en: Access Point
eu: Sarbide-puntua

en: Access Point (SSID)
eu: Sarbide-puntua (SSID)

en: Access Technology
eu: Atzipen teknologia

en: Add
eu: Gehitu

en: Add new Peer
eu: Gehitu pare berria

en: Address of the device:
eu: Gailuaren helbidea:

en: Add…
eu: Gehitu…

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced IP settings
eu: IP ezarpen aurreratuak

en: Advanced…
eu: Aurreratua...

en: Aging time:
eu: Adintze denbora:

en: All users may connect to this network
eu: Erabiltzaile guztiak konektatu daitezke sare honetara

en: Allow roaming if home network is not available
eu: Baimendu ibiltaritza etxeko sarea erabilgarri ez badago

en: Allowed IPs:
eu: Baimendutako IPak:

en: Allows the connection to complete if IPv4 configuration fails
    but IPv6 configuration succeeds
eu: Baimendu konexioa osatzea IPv4 konfigurazioak huts egin arren IPv6 konfigurazioa ondo egiten bada

en: Alternative Subject Matches
eu: Gaian ordezko bat-etortzeak

en: Alternative subject matches:
eu: Gaian ordezko bat-etortzeak:

en: An IP address or comma-separated list of addresses.
eu: IP helbide bat edo komaz banatutako helbide-zerrenda.

[ctx: Analog wireline modem]
en: Analog
eu: Analogikoa

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Anonymous identity:
eu: Nortasun anonimoa:

[ctx: Any cellular access technology]
en: Any
eu: Edozein

en: Ask for this password every time
eu: Galdetu pasahitz hau beti

en: Authenticated
eu: Autentifikatuta

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Authentication:
eu: Autentifikazioa:

en: Automatic (Only DHCP)
eu: Automatikoa (DHCP besterik ez)

en: Automatic (Only addresses)
eu: Automatikoa (helbideak besterik ez)

en: Automatic PAC provisioning
eu: PAC hornitze automatikoa

en: Automatically connect to VPN
eu: Automatikoki konektatu VPNra

en: Autoroute peers:
eu: Parekoen bide-automatikoak:

en: Available Users
eu: Erabiltzaile eskuragarriak

en: Band:
eu: Banda:

[ctx: Band:]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Banner
eu: Iragarki-banda

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Bond
eu: Erlazioa

en: Bonded connections:
eu: Erlazionatutako konexioak:

en: Both
eu: Biak

en: Bridge
eu: Zubia

en: Bridge (%1)
eu: Zubia (%1)

en: Bridged connections:
eu: Zubi konexioa:

en: CA certificate:
eu: CA ziurtagiria:

en: Capabilities
eu: Gaitasunak

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision 0
eu: CDMA2000 EVDO 0 errebisioa

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision A
eu: CDMA2000 EVDO A errebisioa

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision B
eu: CDMA2000 EVDO B errebisioa

[ctx: Cellular access technology]
en: Compact GSM
eu: GSM trinko

en: Change the visibility of the password
eu: Aldatu pasahitzaren ikusgaitasuna

en: Channel:
eu: Kanala:

en: Cloned MAC address:
eu: Klonatutako MAC helbidea:

en: Compression
eu: Konpresioa

en: Configure IPv6 Privacy Extensions for SLAAC, described in RFC4941. If enabled, it makes the kernel generate
    a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address via modified EUI-64.
eu: Konfiguratu SLAACentzako IPv6 pribatutasun hedapenak, RFC4941-ean azaldua. Gaitu ezkero, nukleoak aldi
    baterako IPv6 helbide bat sortzea eragiten du, MAC helbidetik aldatutako EUI-64ren bidez sortutako helbide publikoaz gain.

en: Connect automatically with priority
eu: Konektatu automatikoki lehentasunarekin

en: Connect to these servers only
eu: Konektatu soilik zerbitzari hauetara

en: Connect to these servers:
eu: Zerbitzari hauetara konektatuta:

en: Connected to %1
eu: %1(e)ra konektatuta

en: Connected to %1 (limited connectivity)
eu: Konektatu %1(e)ra (konektagarritasun mugatua)

en: Connected to %1 (log in required)
eu: Konektatuta %1(e)ra (saio-hastea derrigorrezkoa da)

en: Connected to %1 (no connectivity)
eu: Konektatuta %1(e)ra (konektagarritasunik ez)

en: Connecting to %1
eu: %1(e)ra konektatzen

en: Connection %1 has been added
eu: %1 konexioa gehitu da

en: Connection %1 has been removed
eu: %1 konexioa kendu da

en: Connection %1 has been updated
eu: %1 konexioa eguneratu da

en: Connection Speed
eu: Konexioaren abiadura

en: Connection name:
eu: Konexioaren izena:

en: Connection speed
eu: Konexioaren abiadura

en: Connection type:
eu: Konexio mota:

en: DAD timeout:
eu: DAD denbora-muga:

en: DHCP Client ID:
eu: DHCP bezeroaren ID:

en: DHCP hostname:
eu: DHCP ostalari-izena:

en: DNS Servers:
eu: DNS zerbitzariak:

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Device
eu: Gailua

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking
    the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
eu: Gailu loturaren negoziazioa. «Eskuz» aukeratzen bada, «Abiadura» eta «Duplex» balioak behartuko dira
    gailuaren bateragarritasuna egiaztatu gabe. Zalantza baduzu, utzi hemen «Ezikusi» edo hartu «Automatikoa».

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Do you want to remove the connection '%1'?
eu: '%1' konexioa kendu nahi duzu?

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Dynamic WEP (802.1x)
eu: WEP dinamikoa (802.1x)

en: Echo
eu: Oihartzuna

en: Edit Connection '%1'
eu: Editatu '%1' konexioa

en: Edit DNS search domains
eu: Editatu DNS bilaketa-domeinuak:

en: Edit DNS servers
eu: Editatu DNS zerbitzariak:

en: Edit DNS the list of servers
eu: Editatu DNS zerbitzarien zerrenda

en: Edit IPv4 Routes
eu: Editatu IPv4 bideak

en: Edit IPv6 Routes
eu: Editatu IPv6 bideak

en: Edit advanced permissions for this connection
eu: Editatu konexio honen baimen aurreratuak

en: Edit the list of DNS domains being searched
eu: Editatu bilatu behar diren DNS domeinuen zerrenda

en: Edit the list of DNS servers
eu: Editatu DNS zerbitzarien zerrenda

en: Edit…
eu: Editatu…

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
eu: Gaitu STP ("Spanning Tree" Protokoloa)

en: Enabled (prefer public address)
eu: Gaituta (hobetsi helbide publikoak)

en: Enabled (prefer temporary addresses)
eu: Gaituta (hobetsi behin-behineko helbideak)

en: Endpoint address:
eu: Bukaera-muturreko helbidea:

en: Endpoint port:
eu: Bukaera-muturreko ataka:

en: Enhanced Open (OWE)
eu: Ireki hobetua (OWE)

en: Failed to activate %1
eu: Huts egin du hau %1 aktibatzean

en: Failed to add %1
eu: Huts egin du hau %1 gehitzean

en: Failed to add connection %1
eu: Huts egin du %1 konexioa gehitzean

en: Failed to create hotspot %1
eu: %1 berogunea sortzea huts egin du

en: Failed to deactivate %1
eu: Huts egin du %1 desaktibatzean

en: Failed to get secrets for %1
eu: %1(e)ko sekretuak eskuratzeak huts egin du

en: Failed to remove %1
eu: Huts egin du %1 kentzean

en: Failed to update connection %1
eu: Huts egin du %1 konexioa eguneratzean

en: Fine-grained permissions editor for this connection. It lets you choose which users can activate/modify/delete this connection.
eu: Konexio honetarako ondo xehatutako baimenen editorea. Hautatzen uzten dizu zein erabiltzailek aktibatu/aldatu/ezabatu dezaketen konexio hau.

en: Firewall zone:
eu: Suhesi eremua:

en: First select the SSID
eu: Aurrena hautatu SSID

en: Forward delay:
eu: Aurrera bidaltzeko atzerapena:

en: Frequency
eu: Maiztasuna

[ctx: Frequency (Channel)]
en: %1 (Channel %2)
eu: %1 (%2 kanala)

en: Full
eu: Osoa

en: GARP VLAN Registration Protocol
eu: GARP VLAN erregistratzeko protokoloa

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: Any
eu: Edozein

en: Half
eu: Erdia

en: Hardware based connections
eu: Hardware oinarria duten konexioak

[ctx: Header text for IPv4 address]
en: Address
eu: Helbidea

[ctx: Header text for IPv4 gateway]
en: Gateway
eu: Atebidea

[ctx: Header text for IPv4 netmask]
en: Netmask
eu: Sare-maskara

[ctx: Header text for IPv4 route metric]
en: Metric
eu: Metrikoa

[ctx: Header text for IPv6 address]
en: Address
eu: Helbidea

[ctx: Header text for IPv6 gateway]
en: Gateway
eu: Atebidea

[ctx: Header text for IPv6 netmask]
en: Netmask
eu: Sare-maskara

[ctx: Header text for IPv6 prefix]
en: Prefix
eu: Aurrizkia

[ctx: Header text for IPv6 route metric]
en: Metric
eu: Metrikoa

en: Hello time:
eu: Agurtze denbora:

en: Hidden network
eu: Ezkutuko sarea

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the "Add" button to add
    an IP address
eu: IP helbideek identifikatzen dute zure ordenagailua sarean. Klikatu "Gehitu" botoia IP helbide bat gehitzeko

en: IPv4 Address
eu: IPv4 helbidea

en: IPv4 Default Gateway
eu: IPv4 atebide lehenetsia

en: IPv4 Primary Nameserver
eu: IPv4 izen-zerbitzaria nagusia

en: IPv4 Secondary Nameserver
eu: IPv4 bigarren mailako izen-zerbitzaria

en: IPv4 is required for this connection
eu: IPv4 behar da konexio honetarako

en: IPv6 Address
eu: IPv6 helbidea

en: IPv6 Default Gateway
eu: IPv6 atebide lehenetsia

en: IPv6 Primary Nameserver
eu: IPv6 izen-zerbitzari nagusia

en: IPv6 Secondary Nameserver
eu: IPv6 bigarren mailako izen-zerbitzaria

en: IPv6 ULA Address
eu: IPv6 ULA helbidea

en: IPv6 is required for this connection
eu: IPv6 behar da konexio honetarako

en: Identity:
eu: Nortasuna:

en: If enabled, automatically configured routes are ignored and only routes specified above are used
eu: Gaitu ezkero, automatikoki konfiguratutako bideak baztertu eta soilik goian zehaztutakoak erabiliko dira

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection
eu: Gaituta badago, konexio hau ez da inoiz erabiliko lehenetsitako sare konexio gisa

en: If specified, instruct PPPoE to only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers, this should be left blank. It is only required if there are multiple access concentrators or a specific service is known to be required.
eu: Zehaztu ezkero, PPPoEri agindu zehaztutako zerbitzua hornitzen duten sarbide kontzentratzaileekin baino zerbitzurik ez abiatzera. Hornitzaile gehienekin, hau hutsik utzi beharko litzateke. Beharrezkoa da soilik sarbide kontzentratzaile anitz daudenean edo zerbitzu zehatz bat beharrezkoa dela jakina denean.

en: If the connection is set to autoconnect, connections with higher priority will be preferred. Defaults to 0.
    The higher number means higher priority. A negative number can be used to indicate priority lower than the default.
eu: Konexioa automatikoki konektatzeko ezarrita badago, lehentasun handiagoko konexioak hobetsiko dira. Lehenetsitakoa 0 da.
    Zenbaki handiagoarekin lehentasun handiagoa. Zenbaki negatiboak erabili daitezke lehenetsitakoa baino lehentasun txikiagoa adierazteko.

en: Ignore
eu: Ezikusi

en: Ignore automatically obtained routes
eu: Baztertu automatikoki eskuratutako bideak

en: Import VPN connection…
eu: Inportatu VPN konexioak...

en: Import a saved configuration file
eu: Inportatu gordetako konfigurazio fitxategi bat

en: Import configuration from file…
eu: Inportatu konfigurazioa fitxategitik...

en: Importing this type of VPN is not implemented
eu: VPN mota hau inportatzea ez dago inplementatuta

en: Infrastructure
eu: Azpiegitura

en: Inner authentication:
eu: Barne autentifikazioa:

[ctx: Insert a row]
en: Add
eu: Gehitu

en: Install
eu: Instalatu

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interface name:
eu: Interfazearen izena:

[ctx: Item in the Metered: list]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: JSON config:
eu: JSON konfigurazioa:

en: Key:
eu: Gakoa:

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never used
eu: Inoiz erabili gabe

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: Last used one hour ago | Last used %1 hours ago
eu[0]: Azken erabilera duela ordubete
eu[1]: Azken erabilera duela %1 ordu

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: Last used one minute ago | Last used %1 minutes ago
eu[0]: Azken erabilera duela minutu bat
eu[1]: Azken erabilera duela %1 minutu

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Last used yesterday
eu: Azken erabilera atzo

en: Last used on %1
eu: Azken erabilera %1(e)an

en: Link down delay:
eu: Lotura desaktibatzeko atzerapena:

en: Link monitoring:
eu: Estekak zelatatzea:

en: Link negotiation:
eu: Loturaren negoziazioa:

[ctx: Link negotiation:]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Link up delay:
eu: Lotura aktibatzeko atzerapena:

en: Link-Local
eu: Lotura-lokala

en: Listen port:
eu: Entzuteko ataka:

en: Loopback
eu: Atzera-begizta

en: Loopback Interface (%1)
eu: Atzera-begizta interfazea (%1)

en: Loose binding
eu: Lotura ez-zehatza

en: MAC Address
eu: MAC helbidea

[ctx: MTU:]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Manual
eu: Eskuz

en: Mark this if you want to create a connection for a hidden network
eu: Markatu hau ezkutuko sare batentzako konexio bat sortu nahi baduzu

en: Max age:
eu: Gehieneko adina:

en: Metered:
eu: Tarifatua:

en: Method:
eu: Metodoa:

[ctx: Method:]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Mobile Broadband
eu: Mugikorraren banda-zabala

en: Mobile Broadband (%1)
eu: Mugikorraren banda-zabala (%1)

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: &Select your plan:
eu: &Hautatu zure plana:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
eu: (kasu batzuetan) Zure fakturazio planaren APN (Sarbide-puntuaren izena)

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any CDMA device
eu: Edozein CDMA gailu

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any GSM device
eu: Edozein GSM gailu

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Billing Plan
eu: Hautatu zure fakturazio plana

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider
eu: Hautatu zure hornitzailea

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider's Country
eu: Hautatu zure hornitzailearen herrialdea

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Confirm Mobile Broadband Settings
eu: Berretsi banda zabaleko ezarpenak

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Country List:
eu: Herrialdeen zerrenda:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Create a connection for &this mobile broadband device:
eu: Sortu konexio bat banda zabaleko gailu hone&tarako:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: I cannot find my provider and I wish to enter it &manually:
eu: Ez dut nire hornitzailea aurkitzen eta &eskuz sartu nahi dut:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed CDMA device
eu: Instalatutako CDMA gailua

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed GSM device
eu: Instalatutako GSM gailua

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My country is not listed
eu: Nire herrialdea ez dago zerrendan

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My plan is not listed…
eu: Nire plana ez dago zerrendan...

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: New Mobile Broadband Connection
eu: Mugikorrerako banda zabaleko konexio berria

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Select your provider from a &list:
eu: Hautatu zure hornitzailea &zerrendatik:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Selected plan &APN (Access Point Name):
eu: Hautatu planaren &APN (Sarbide-puntuaren izena):

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Set up a Mobile Broadband Connection
eu: Ezarri mugikorrerako banda zabaleko konexio bat

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
eu: Morroi honek mugikorrerako banda zabaleko konexio bat, (3G) sare zelular batera ezartzen lagunduko dizu.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Unknown Provider
eu: Hornitzaile ezezaguna

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
eu: Abisua: Plan ezegokia hautatzeak zure banda zabaleko kontuaren fakturaziorekin arazoak sor ditzake edo konektibitatea galarazi.
    
    Ez badakizu ziur zure plana zein den, galdetu zure hornitzaileari zure planaren APNri buruz.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: You will need the following information:
eu: Ondorengo informazioa beharko duzu:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Plan:
eu: Zure plana:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Provider:
eu: Zure hornitzailea:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband billing plan name
eu: Zure banda zabaleko fakturazio planaren izena

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband provider's name
eu: Zure banda zabaleko hornitzailearen izena

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
eu: Zure mugikorrerako banda zabaleko konexioa ondoko ezarpenekin konfiguratuta dago:

en: Mobile broadband
eu: Mugikorraren banda-zabala

en: Mode:
eu: Modua:

en: Monitoring frequency:
eu: Zelatatze maiztasuna:

en: Name
eu: Izena

en: Network ID
eu: Sarearen IDa

en: Network ID:
eu: Sareko ID:

[ctx: Network connections are being cleaned up]
en: Disconnecting
eu: Deskonektatzen

en: NetworkManager 0.9.8 required, found %1.
eu: NetworkManager 0.9.8 behar da, %1 aurkitu da.

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore
    data usage should be restricted.
eu: NetworkManager sare-kudeatzaileak aplikazioei konexioa tarifatua den eta ondorioz datuen
    erabilera mugatu beharko litzatekeen adierazten die.

en: NetworkManager is missing support for '%1' VPN connections.
eu: NetworkManager sare-kudeatzaileari '%1' VPN konexioen euskarria falta zaio.

[ctx: Networking is inactive and all devices are disabled]
en: Inactive
eu: Inaktiboa

en: New %1 connection
eu: %1 konexio berria

en: New Connection (%1)
eu: Konexio berria (%1)

en: No
eu: Ez

en: No VPN plugin found for type %1
eu: Ez da %1 motaren VPN pluginik aurkitu

en: Not implemented
eu: Inplementatu gabe

en: Number:
eu: Zenbakia:

en: Olpc mesh
eu: Olpc sareta

en: Only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up
    into multiple Ethernet frames
eu: Only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up
    into multiple Ethernet frames
    
    Transmititu soilik zehaztutako neurrikoak edo txikiagoak diren paketeak, handiagoak
    direnak ethernet bilbe txikiagotan zatituz

en: Open System
eu: Sistema irekia

en: Operator
eu: Operadorea

en: Optional.
                A base64 preshared key generated by wg genpsk.
                This option adds an additional layer of symmetric-key
                cryptography to be mixed into the already existing
                public-key cryptography, for post-quantum resistance.
eu: Aukerakoa.
                «wg genpsk» bidez sortutako base64 motako aurrez
                partekatutako gako bat. Aukera honek gako-simetrikoko
                zifratze geruza osagarri bat gehitzen du, aurretik dagoen
                gako-publikoko zifratzearekin nahastuko dena, kuantiko-
                ondoko erresistentziarako.

en: Optional.
                A seconds interval, between 1 and 65535 inclusive, of
                how often to send an authenticated empty packet to
                the peer for the purpose of keeping a stateful firewall
                or NAT mapping valid persistently. For example, if the
                interface very rarely sends traffic, but it might at
                anytime receive traffic from a peer, and it is behind
                NAT, the interface might benefit from having a
                persistent keepalive interval of 25 seconds. If set to
                0 or "off", this option is disabled. By default or
                when unspecified, this option is off. Most users will not
                need this.
eu: Aukerakoa.
                Segundo bitarte bat, 1 eta 65535 (barne) artekoa,
                egoera kudeatzen duen suhesi bat edo NAT mapaketa
                bat etengabe baliodun mantentzeko parekoari
                autentifikatutako pakete huts bat bidaltzeko maiztasuna
                adierazten duena. Adibidez, interfazeak trafikoa oso
                noizbehinka bidali baino edozein unetan parekoaren
                trafikoa jaso dezakeenean, eta NAT-aren atzean badago,
                interfazeak probestu lezake 25 segundoko konexio
                iraunkorra izatea. Aukera hau ezgaitzen da 0 edo "off"
                ezarrita. Era lehenetsian edo zehaztu gabe dagoenean,
                aukera hau ezgaitua dago. Erabiltzaile gehienek ez dute
                hau beharko.

en: Optional.
                An endpoint for the connection. Can be an
                IPv4 address, IPv6 address, or FQDN (fully
                qualified domain name such as abc.com). If
                present, Endpoint port must also be set.
eu: Aukerakoa.
                Konexiaren bukaerako-mutur bat izan daiteke
                IPv4 helbide bat, IPv6 helbide bat, edo FQDN
                («fully qualified domain name», domeinu-izen
                oso bat, eitb.eus modukoa) bat. Egongo balitz,
                bukaerako-muturreko ataka ere ezarri behar da.

en: Optional.
                The port number of an endpoint. If present Endpoint
                Address must also be set.
eu: Aukerakoa.
                Bukaera-muturreko ataka zenbakia. Egongo balitz,
                bukaera-muturreko helbidea ere ezarri behar da.

en: Optional.
    An fwmark for outgoing packets. If set to 0 or 'off', this
    option is disabled. May be specified in hexadecimal by
    prepending '0x'.
eu: Aukerakoa.
    «fwmark» marka bat kanporako paketeetan. '0' edo 'off'
    ezarriz gero, aukera hau desgaitu egiten da. Hamaseitarrean
    zehaztu liteke aurretik '0x' ipinita.

en: Optional.
    If not specified, the MTU is automatically determined
    from the endpoint addresses or the system default route,
    which is usually a sane choice. However, to manually
    specify an MTU and to override this automatic discovery,
    this value may be specified explicitly.
eu: Aukerakoa.
    Zehazten ez bada, MTU-a automatikoki erabakiko da
    bukaera-muturreko helbidetik edo sistemaren bide
    lehenetsitik, zentzuzko aukera izan ohi da. Hala ere,
    MTU bat eskuz zehaztu eta automatikoki aurkitzea
    indargabetzeko, balio hau esplizituki zehaztu daiteke.

en: Optional.
    Listen port number. Chosen randomly if left as 'Automatic'.
eu: Aukerakoa.
    Entzun ataka zenbakian. Ausaz aukeratua 'Automatikoa' gisa uzten bada.

en: Other
eu: Beste bat

en: Other DNS Servers:
eu: Beste DNS zerbitzariak:

en: Output packet headers reordering
eu: Irteera paketeen goiburuen birrantolatzea

en: PAC file:
eu: PAC fitxategia:

[ctx: PEAP version]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: PEAP version:
eu: PEAP bertsioa:

en: Parent interface:
eu: Guraso interfazea:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Peer 1
eu: 1 parea

en: Peers…
eu: Pareak...

en: Persistent keepalive:
eu: Bizirik-mantendu iraunkorra:

en: Plasma is missing support for '%1' VPN connections.
eu: Plasmari '%1' VPN konexioen euskarria falta zaio.

en: Preshared key:
eu: Aurrez partekatutako gakoa:

en: Priority:
eu: Lehentasuna:

en: Privacy:
eu: Pribatutasuna:

en: Private key password:
eu: Gako pribatuaren pasahitza:

en: Private key:
eu: Gako pribatua:

en: Protected EAP (PEAP)
eu: Babestutako EAP (PEAP)

en: Public key:
eu: Gako publikoa:

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Random…
eu: Ausazkoa...

en: Real Name
eu: Benetako izena

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove Connection
eu: Kendu konexioa

[ctx: Remove a selected row]
en: R&emove
eu: &Kendu

[ctx: Remove a selected row]
en: Remove
eu: Kendu

en: Remove this Peer
eu: Kendu pare hau

en: Report Bug
eu: Eman errorearen berri

en: Request that the device use only the specified speed.
eu: Eskatu gailuak soilik zehaztutako abiadura erabiltzea.

en: Request that the device use the specified duplex mode. Either "half" or "full"
eu: Eskatu gailuak zehaztutako duplex modua erabiltzea. Edo "half" (erdia) edo "full" (osoa)

en: Require 128-bit encryption
eu: Eskatu 128 biteko zifratzea

en: Required.
                A base64 public key calculated by wg pubkey 
                from a private key, and usually transmitted 
                out of band to the author of the configuration file.
eu: Beharrezkoa.
                Base64 motako gako publiko bat «wg pubkey» 
                bidez gako pribatu batetik kalkulatua, eta 
                konfigurazio fitxategiaren egileari bandatik at 
                bidali ohi zaiona.

en: Required.
                A comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses 
                with CIDR masks from which incoming traffic for 
                this peer is allowed and to which outgoing traffic 
                for this peer is directed. The catch-all 0.0.0.0/0 
                may be specified for matching all IPv4 addresses, 
                and ::/0 may be specified for matching all IPv6 addresses.
eu: Beharrezkoa.
                Komaz banatutako IP (v4 edo v6) helbide zerrenda bat
                CIDR maskarekin, nondik kide honetarako sarrerako
                trafikoa baimendua dagoen eta kide honen irteerako
                trafikoa bideratzen den. IPv4 helbide guztiekin bat
                datorren 0.0.0.0/0 zehaztu daiteke helbide guztiak
                hartzeko, eta ::/0 zehaztu daiteke IPv6 helbide guztiak
                hartzeko.

en: Required.
    A base64 private key generated by wg genkey.
eu: Beharrezkoa.
    «wg genkey» bidez sortutako base64 motako gako pribatu bat.

en: Required.
    Network interface name.
eu: Beharrezkoa.
    Sareko interfazearen izena.

en: Restrict to device:
eu: Murriztu gailu honetara:

en: Route Metric:
eu: Bidearen metrika:

en: Routes…
eu: Bideak...

en: Security Type
eu: Segurtasun mota

en: Security:
eu: Segurtasuna:

en: Select file to import
eu: Hautatu inportatzeko fitxategia

en: Send PPP echo packets
eu: Bidali PPP oihartzun paketeak

en: Send hostname:
eu: Bidali ostalari-izena:

en: Service:
eu: Zerbitzua:

en: Shared Key
eu: Partekatutako gakoa

en: Shared to other computers
eu: Beste ordenagailu batzuekin partekatuta

en: Signal Quality
eu: Seinalearen kalitatea

en: Signal Strength
eu: Seinalearen indarra

en: Some DSL description
eu: DSLaren nolabaiteko deskribapena

en: Some bond description
eu: Loturaren nolabaiteko deskribapena

en: Some infiniband description
eu: InfiniBand-aren nolabaiteko deskribapena

en: Some mobile broadband description
eu: Mugikorreko banda zabalaren nolabaiteko deskribapena

en: Some team description
eu: Taldearen nolabaiteko deskribapena

en: Some vlan description
eu: VLANaren nolabaiteko deskribapena

en: Some wi-fi description
eu: Wi-Fiaren nolabaiteko deskribapena

en: Some wired ethernet description
eu: Hari bidezko ethernetaren nolabaiteko deskribapena

en: Speed:
eu: Abiadura:

en: Store password for all users (not encrypted)
eu: Gorde pasahitzak erabiltzaile guztientzat (zifratu gabe)

en: Store password for this user only (encrypted)
eu: Gorde pasahitzak erabiltzaile honentzat besterik ez (zifratua)

en: Subject match:
eu: Gaian bat-etortzea:

en: Team
eu: Taldea

en: Teamed connections:
eu: Taldekatutako konexioak:

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the
    network device this connection is activated on. This feature is known as MAC
    cloning or spoofing. Example 11:22:33:44:55
eu: Hemen sartutako MAC helbidea konexio hau aktibatzen duen sareko
     gailuaren hardware helbide gisa erabiliko da. Ezaugarri honi MAC klonatzea
     edo 'spoofing' esaten zaio. Adibidez: 11:22:33:44:55

[ctx: The VPN connection failed]
en: Failed
eu: Huts egin du

[ctx: The VPN connection is active]
en: Activated
eu: Aktibatuta

[ctx: The VPN connection is being established]
en: Connecting
eu: Konektatzen

[ctx: The VPN connection is disconnected]
en: Failed
eu: Huts egin du

[ctx: The VPN connection is getting an IP address]
en: Setting network address
eu: Sare helbidea ezartzen

[ctx: The VPN connection is preparing to connect]
en: Preparing to connect
eu: Konektatzeko prestatzen

[ctx: The VPN connection needs authorization credentials]
en: Needs authorization
eu: Baimena behar da

[ctx: The state of the VPN connection is unknown]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: There is no active network connection]
en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: This option locks the connection to the Wi-Fi network associated to the specified band. This setting depends
     on specific driver capability and may not work with all drivers
eu: Aukera honek konexioa zehaztutako bandari elkartutako Wi-Fi sarearekin giltzatzen du. Ezarpen hau
     gidariaren berariazko gaitasunen mendekoa da eta baliteke gidari guztiekin ez ibiltzea

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the
     BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
eu: Aukera honek, konexio hau, hemen sartutako «BSSID»k adierazitako Wi-Fi
    sarbide-puntuarekin (AP) giltzatzen du. Adibidez: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its
    permanent MAC address entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
eu: Aukera honek konexio hau hemen sartutako MAC helbide
     iraunkorrarekin zehaztutako sare gailura giltzatzen du. Adibidez: 00:11:22:33:44:55

en: This password is not required
eu: Ez da behar pasahitz hau

en: Transport mode:
eu: Garraio modua:

en: Tunneled TLS (TTLS)
eu: Tunel bidez TLS (TTLS)

en: Type
eu: Mota

[ctx: Unknown cellular access technology]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown connection type
eu: Konexio mota ezezaguna

en: Use 802.1x security for this connection
eu: Erabili 802.1x segurtasuna konexio honekin

en: Use BSD data compression
eu: Erabili BSDren data konprimatzea

en: Use Deflate data compression
eu: Erabili 'Deflate' datu konprimatzea

en: Use TCP header compression
eu: Erabili TCP goiburu konprimatzea

en: Use only for resources on this connection
eu: Erabili soilik konexio honetako baliabideekin

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
eu: Erabili puntutik-puntura zifratzea (MPPE)

en: Use stateful MPPE
eu: Erabili 'stateful' MPPE

en: Use this field to specify one or more DNS domains to search. Use ',' to separate entries.
eu: Erabili eremu hau bilaketarako DNS domeinu bat edo gehiago zehazteko. Erabili ',' sarrerak banatzeko.

en: Use this field to specify the DHCP client ID which is a string sent to the DHCP server
    to identify the local machine that the DHCP server may use to customize the DHCP
    lease and options.
eu: Erabili eremu hau DHCP bezero-ID zehazteko. DHCP zerbitzariari zure makina lokala
    identifikatzeko bidaltzen zaion kate bat da, DHCP zerbitzariak DHCP alokairua (lease)
    eta aukerak pertsonalizatzeko baliatu dezakeena.

en: Use this field to specify the IP address(es) of one or more DNS servers. Use ',' to separate entries.
eu: Erabili eremu hau DNS zerbitzari baten edo gehiagoren IP helbidea(k) zehazteko. Erabili ";" sarrerak banatzeko.

en: User certificate:
eu: Erabiltzaile-ziurtagiria:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Users allowed to activate the connection
eu: Erabiltzaileek konexioa aktibatzeko baimena dute

en: VLAN interface name:
eu: VLAN interfazearen izena:

en: VPN Plugin
eu: VPN plugina

en: VPN connections
eu: VPN konexioak

en: Version 0
eu: 0 bertsioa

en: Version 1
eu: 1 bertsioa

en: Virtual connections
eu: Alegiazko konexioak

en: Visibility:
eu: Ikusgaitasuna

en: WEP index:
eu: WEP indizea:

en: WEP key 128 bits
eu: WEP gakoa 128 bits

en: WEP key 40/128 bits (Hex or ASCII)
eu: WEP gakoa 40/128 bit (Hex edo ASCII)

en: WPA/WPA2 Enterprise
eu: WPA/WPA2 Enpresa

en: WPA/WPA2 Personal
eu: WPA/WPA2 Pertsonala

en: WPA3 Enterprise 192-bit
eu: WPA3 Enpresa 192-bit

en: WPA3 Personal
eu: WPA3 Pertsonala

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if
    IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds
eu: IPv4-gaitasuna duten sareetara konektatzean, baimentzen du konexioa osatzea
    IPv6 konfigurazioak huts egin arren IPv4 konfigurazioa ondo egiten bada

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges
    of the peers.
eu: Parekoen baimendutako IP barrutietara («AllowedIPs») bideak
     automatikoki gehitu edo ez.

en: Wi-Fi (shared)
eu: Wi-Fi (partekatua)

en: Wi-Fi Security
eu: Wi-Fi Segurtasuna

[ctx: WiFi signal strength percentage indicator]
en: %1%
eu: %%1

en: Wifi Security
eu: Wifi Segurtasuna

en: WireGuard Interface
eu: WireGuard interfazea

en: WireGuard Settings
eu: WireGuard ezarpenak

en: Wired
eu: Hariduna

en: Wired Ethernet
eu: Kable bidezko Ethernet

en: Wired Ethernet (shared)
eu: Kable bidezko Ethernet (partekatua)

en: Wired Interface (%1)
eu: Kable bidezko interfazea (%1)

en: Wireless Interface (%1)
eu: Haririk gabeko interfazea (%1)

en: Wireless channel to use for the Wi-Fi connection. The device will only join (or create for Ad-Hoc networks)
    a Wi-Fi network on the specified channel
eu: Wi-Fi konexiorako erabili beharreko haririk gabeko kanala. Gailua batuko da Wi-Fi sareetara (edo sortuko du
    Ad-Hoc sareak) soilik zehaztutako kanalean

en: Yes
eu: Bai

[ctx: a secondary connection (e.g. VPN) has to be activated first to continue]
en: Waiting for a secondary connection
eu: Bigarren mailako konexio baten zain

[ctx: bond link monitoring]
en: MII (recommended)
eu: MII (gomendatua)

[ctx: bond mode]
en: Active backup
eu: Babes-kopia aktiboa

[ctx: bond mode]
en: Adaptive load balancing
eu: Zama orekatze moldakorra

[ctx: bond mode]
en: Adaptive transmit load balancing
eu: Transmisio zama orekatze moldakorra

[ctx: bond mode]
en: Broadcast
eu: Difusioa

[ctx: description of configuring hardware network interface state]
en: Configuring interface
eu: Interfazea konfiguratzen

[ctx: description of preparing to connect network interface state]
en: Preparing to connect
eu: Konektatzeko prestatzen

[ctx: description of unavailable network interface state]
en: Unavailable
eu: Ez erabilgarri

[ctx: description of unconnected network interface state]
en: Not connected
eu: Konektatu gabe

[ctx: description of unknown network interface state]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: description of unmanaged network interface state]
en: Unmanaged
eu: Kudeatu gabea

[ctx: description of waiting for authentication network interface state]
en: Waiting for authorization
eu: Baimenaren zain

[ctx: global connection state]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: infiniband transport mode]
en: Connected
eu: Konektatuta

[ctx: infiniband transport mode]
en: Datagram
eu: Datagrama

[ctx: interface state]
en: Error: Invalid state
eu: Errorea: Egoera baliogabea

[ctx: is other action required to fully connect? captive portals, etc.]
en: Checking further connectivity
eu: Haragoko konexioa egiaztatzen

[ctx: like in Username for athentication]
en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

[ctx: like in this setting is Disabled]
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: like in this setting is Disabled]
en: Ignored
eu: Ezikusia

[ctx: like in use Manual configuration]
en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected
eu: Konektatuta

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected to %1
eu: %1(e)ra konektatuta

[ctx: network interface connection failed state label]
en: Connection Failed
eu: Konexikoak huts egin du

[ctx: network interface disconnecting state label]
en: Deactivating connection
eu: Konexioa desaktibatzen

[ctx: network interface doing dhcp request in most cases]
en: Setting network address
eu: Sare helbidea ezartzen

[ctx: no security]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Lock reason unknown.
eu: Blokeo-arrazoi ezezaguna.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem is unlocked.
eu: Modema desblokeatuta dago.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
eu: Modemak PH-FSIM PIN kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
eu: Modemak PH-FSIM PUK kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PIN code.
eu: Modemak PIN kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PIN code.
eu: Modemak PIN kode korporatiboa behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PUK code.
eu: Modemak PUK kode korporatiboa behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PIN code.
eu: Modemak sareko PIN kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PUK code.
eu: Modemak sareko PUK kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PIN code.
eu: Modemak sare-azpitaldeko PIN kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PUK code.
eu: Modemak sare-azpitaldeko PUK kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PIN code.
eu: Modemak zerbitzu hornitzailearen PIN kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PUK code.
eu: Modemak zerbitzu hornitzailearen PUK kodea behar du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN code.
eu: SIM txartelak PIN kodea eskatu du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN2 code.
eu: SIM txartelak PIN2 kodea eskatu du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK code.
eu: SIM txartelak PUK kodea eskatu du.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK2 code.
eu: SIM txartelak PUK2 kodea eskatu du.

[ctx: privacy disabled]
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Loopback
eu: Atzera-begizta

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Mobile Broadband
eu: Mugikorraren banda-zabala

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Serial Modem
eu: Serieko modem

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bond)
eu: Alegiazko (erlazioa)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bridge)
eu: Alegiazko (zubia)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (team)
eu: Alegiazko (taldea)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (vlan)
eu: Alegiazko (vlan)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wired Ethernet
eu: Kable bidezko Ethernet

[ctx: wireless network cipher]
en: Group CCMP
eu: Talde CCMP

[ctx: wireless network cipher]
en: Group TKIP
eu: Talde TKIP

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP104
eu: Talde WEP104

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP40
eu: Talde WEP40

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise CCMP
eu: CCMP bikoteka

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise TKIP
eu: TKIP bikoteka

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP104
eu: WEP104 bikoteka

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP40
eu: WEP40 bikoteka

[ctx: wireless network operation mode]
en: Access point
eu: Sarbide-puntua

[ctx: wireless network operation mode]
en: Infrastructure
eu: Azpiegitura

[ctx: wireless network operation mode]
en: Unknown
eu: Ezezaguna
