plasma-welcome - en to eu translation catalogue (152 entries)

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
eu: %1 modulu ezezaguna eskatu da

[ctx: @action:button]
en: &Back
eu: &Atzera

[ctx: @action:button]
en: &Finish
eu: &Bukatu

[ctx: @action:button]
en: &Next
eu: &Hurrengoa

[ctx: @action:button]
en: &OK
eu: Ad&os

[ctx: @action:button]
en: &Skip
eu: &Saihestu

[ctx: @action:button]
en: Change state
eu: Aldatu egoera

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
eu: Konfiguratu lasterbideak…

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
eu: Kopiatu xehetasunak

[ctx: @action:button]
en: Download Anyway
eu: Zama-jaitsi nolanahi ere

[ctx: @action:button]
en: Download Preview
eu: Zama-jaitsi aurreikuspegia

[ctx: @action:button]
en: Get involved
eu: Engaia zaitez

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
eu: Abiarazi %1 orain

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
eu: Plasmaren ezaugarri gehiagori buruz jakitea

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
eu: Jakizu gehiago KDE komunitateari buruz

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
eu: Egin dohaintza

[ctx: @action:button]
en: Open %1
eu: Ireki %1

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
eu: Ireki ezarpenak…

[ctx: @action:button]
en: Open in Browser…
eu: Ireki arakatzailean…

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
eu: Eman akats baten berri…

[ctx: @action:button]
en: Retry
eu: Berriz saiatu

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
eu: Laguntza ematen duten kideak

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
eu: Bisitatu atariko orria

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
eu: Erakutsi «%1» «Discover»ren

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
eu: Jakizu gehiago %1(e)(a)ri buruz

[ctx: @action:button %1 is the selected sort order, e.g. Random]
en: Sort: %1
eu: Sailkatu: %1

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
eu: Sortu jarduera…

[ctx: @action:button Install KDE Connect]
en: Install KDE Connect…
eu: Instalatu KDE Connect…

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
eu: Bisitatu %1

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
eu: KDEri buruz

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
eu: Ongietorri Guneari buruz

[ctx: @action:inmenu An option to sort a list in reverse order]
en: Reverse
eu: Alderantziz

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: First Name
eu: Izena

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Last Name
eu: Abizena

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Random
eu: Ausaz

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list, referring to the date a user has first made a donation]
en: Contribution Date
eu: Laguntza emate data

[ctx: @info]
en: <b>Click to read the announcement</b>
eu: <b>Egin klik iragarpena irakurtzeko</b>

[ctx: @info]
en: Download an embedded preview of the release announcement?
eu: Argitalpen iragarpenaren aurreikuspegi kapsulatu bat zama-jaitsi?

[ctx: @info]
en: KDE Connect is not installed.
eu: KDE Connect ez dago instalatuta.

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
eu: KDEren maskota «Konqi»k KDE komunitatera ongietorria ematen dizu!

[ctx: @info]
en: The preview could not be loaded — a parse error occurred.
eu: Ezin izan da aurreikuspegia zama-jaitsi — analisi-errore bat gertatu da.

[ctx: @info]
en: The preview has not been automatically downloaded because you are using a metered network connection.
eu: Aurreikuspegia ez da automatikoki zama-jaitsi sare-konexio tarifatu bat erabiltzen ari zarelako.

[ctx: @info]
en: This is a “Panel” — a container to hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Show Panel Configuration</interface> to change how it behaves, which screen edge it lives on, and to add, remove or modify widgets.
eu: Hau "Panel" bat da — trepetei eusteko edukiontzi bat. Egin eskuineko klik bere gainean eta hautatu <interface>Erakutsi panelaren konfigurazioa</interface> bere jokabidea eta pantailaren zein ertzetan dagoen aldatzeko, eta trepetak gehitu, kendu eta aldatzeko.

[ctx: @info]
en: This is the “Application Launcher” widget, a multipurpose launcher. Here you can launch apps, shut down or restart the system, access recent files, and more. Click on it to get started!
eu: Hau “Aplikazio abiarazlea” trepeta da, helburu-anizkoitzeko abiarazle bat. Aplikazioak abiarazi, sistema itzali edo berrabiarazi, azken aldiko fitxategietara sartu, eta gehiago egin dezakezu hor. Egin klik bere gainean hasteko!

[ctx: @info]
en: This is the “Desktop”. It shows files and folders that are contained in your <filename>Desktop</filename> folder, and can hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Desktop and Wallpaper…</interface> to configure the appearance of the desktop. You can also choose <interface>Enter Edit Mode</interface> to add, remove or modify widgets.
eu: Hau "Mahaigaina" da. Zure <filename>Mahaigaina</filename> karpetan dauden fitxategiak eta karpetak erakusten ditu, eta trepetak atxiki ditzake. Egin eskuineko klik bere gainean eta hautatu <interface>Mahaigaina eta hormapapera…</interface> mahaigainaren itxura konfiguratzeko. Trepetak gehitu, kendu edo aldatzeko, <interface>Sartu editatzeko moduara</interface> hauta dezakezu.

[ctx: @info]
en: This is the “Digital Clock” widget. Click on it to show a calendar. It can be also configured to show other timezones and events from your digital calendars.
eu: Hau "Erloju digitala" trepeta da. Egin klik bere gainean egutegi bat erakusteko. Beste ordu-eremu batzuk eta zure egutegi digitaletako ekitaldiak erakusteko ere konfigura daiteke.

[ctx: @info]
en: This is the “Peek at Desktop” widget. Click on it to temporarily hide all open windows so you can access the desktop. Click on it again to bring them back.
eu: Hau "Begiratu mahaigainari" trepeta da. Egin klik bere gainean, mahaigaina ikusteko, irekitako leiho denak ezkutatzeko. Egin klik beregan berriz haiek atzera ekartzeko.

[ctx: @info]
en: This is the “System Tray” widget, which lets you control system functions like changing the volume and connecting to networks. Items will become visible here only when relevant. To see all available items, click the ⌃ arrow next to the clock.
eu: Hau "Sistemaren erretilua" trepeta da, bolumena aldatzea eta sarera konektatzea gisako funtzioak agintzen uzten dizu. Beharrezkoa denean, elementuak ikusgai ipiniko dira. Egin klik erlojuaren ondoko ⌃ geziari elementu erabilgarri guztiak ikusteko.

[ctx: @info]
en: This is the “Task Manager” widget, where you can switch between open apps and also launch new ones. Drag app icons to re-arrange them.
eu: Hau "Ataza kudeatzailea" trepeta da, aplikazioen artean aldatzeko eta berriak abiarazteko lekua. Arrastatu aplikazioen ikonoak haiek birrantolatzeko.

[ctx: @info]
en: This page is being shown regardless of network connectivity because you are using a development version. To manually preview the different states of the page, you can use the button.
eu: Orri hau, sare konektibitatea edozein dela erakusten da, garapen bertsio bat erabiltzen ari zarelako. Botoia erabil dezakezu, orri-egoera ezberdinen aurreikuspegia eskuz ikuzteko.

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
eu: Bereizi laneko, eskolako, edo etxeko zereginak

[ctx: @info Caption for Get Keyboard Shortcuts button]
en: Activate features from the keyboard
eu: Aktibatu teklatuko funtzioak

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
eu: Konektatu zure telefonoa eta zure ordenagailua

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
eu: Edozer bilatzeko

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
eu: Zure sistemaren aginte-gunea

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
eu: Babes berezia behar duten fitxategiak era seguruan biltegiratu

[ctx: @info copyright string]
en: © 2021–2024, KDE Community
eu: © 2021–2024, KDE Komunitatea

[ctx: @info, %1 is an error code]
en: The preview could not be downloaded — a network error occurred (%1).
eu: Ezin izan du aurreikuspegia zama-jaitsi — sareko errore bat gertatu da (%1).

[ctx: @info:credit]
en: Author
eu: Egilea

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
eu: Ezin izan du <filename>%1</filename> zamatu. Ziurtatu existitzen dela.

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
eu: Plasmarako sarerako euskarria ez dago instalatuta

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
eu: Konektatuta zaude

[ctx: @info:placeholder Shown when there is insufficient width]
en: Expand the window
eu: Leihoa zabaldu

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
eu: Ez da errore mezurik eman

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
eu: Ezin izan du <command>%1</command> komandoa aurkitu.

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
eu: <command>%1</command> komandoak huts egin du: %2

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
eu: Une honetan erabilia

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
eu: Duela 3 ordu erabilia

[ctx: @info:tooltip]
en: The preview will be loaded automatically when this page is shown for future Plasma updates, except when using a metered network connection.
eu: Aurreikuspegia automatikoki zamatuko da, Plasmaren etorkizuneko eguneratzeetan orrialde hau erakusten denean, sare-konexio tarifatu bat erabiltzen duzunean izan ezik.

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for “Home”, “School”, “Work”, and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, “Favorite” apps, and desktop widgets.
eu: Jarduerak, maila altuko proiektuak edo lan-fluxuak bereizteko erabil daitezke, uneoro, bakarrean fokatzeko aukera izan dezazun. "Etxea", "Eskola", "Lana2, eta abarrerako jarduera bana izan dezakezu. Jarduera guztiek dute zure fitxategietara sarbidea baina bakoitzak irekitako leiho-multzo, azkenaldiko dokumentu, "Gogoko" aplikazio, eta mahaigaineko trepeta propioak ditu.

[ctx: @info:usagetip]
en: Almost anything in Plasma can be done with the keyboard, using shortcuts that mostly involve the <shortcut>Meta</shortcut> key.<nl/><nl/>On a Mac keyboard, this is the “Command” key:
eu: Plasman ia dena egin daiteke teklatuarekin, gehienbat <shortcut>Meta</shortcut> tekla duten lasterbideak erabiliz.<nl/><nl/>Mac teklatuetan, hori "komando" tekla da:

[ctx: @info:usagetip]
en: Almost anything in Plasma can be done with the keyboard, using shortcuts that mostly involve the <shortcut>Meta</shortcut> key.<nl/><nl/>This key is usually located between the left <shortcut>Ctrl</shortcut> and <shortcut>Alt</shortcut> keys, and contains either a symbol of some kind, or the word “Super:”
eu: Plasman ia dena egin daiteke teklatuarekin, gehienbat <shortcut>Meta</shortcut> tekla duten lasterbideak erabiliz.<nl/><nl/>Tekla hori ezkerreko <shortcut>Ktrl</shortcut> eta <shortcut>Alt</shortcut> teklen artean egon ohi da, eta nolabaiteko ikur bat edo "Super" hitza izaten du.

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
eu: Plasmarako sarrera-morroi lagunkoia

[ctx: @info:usagetip]
en: If you find Plasma to be useful, consider getting involved or donating. KDE is an international volunteer community, not a big company; your contributions make a real difference!
eu: Plasma erabilgarria iruditzen bazaizu, kontuan hartu parte hartzea edo dohaintza egitea. KDE boluntarioen nazioarteko komunitate bat da, ez da konpainia handi bat; zure ekarpenak benetako diferentzia eragiten du!

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it’s been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list>
eu: «KDE Connect»ek zure telefonoa zure ordenagailuarekin hainbat eratan bateratzen uzten dizu:<nl/><list><item>Ikusi zure telefonoko jakinarazpenak zure ordenagailuan</item><item>Erantzun zure telefonoko mezuei zure ordenagailutik</item><item>Sinkronizatu arbeleko edukiak zure ordenagailuaren eta telefonoaren artean</item><item>Egin zarata zure telefonoan, galdu duzunean</item><item>Kopiatu argazkiak, bideoak, eta beste fitxategi batzuk zure telefonotik zure ordenagailua eta alderantziz</item><item>…Eta askoz gehiago!</item></list>

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
eu: KDE kolaboratzaileak azken lau hilabeteetan askapen honetarako gogor lan egiten aritu dira. Espero dugu Plasma erabiltzen, gu hura egiten bezainbeste gozatuko duzula!

[ctx: @info:usagetip]
en: KRunner is Plasma’s exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more.
eu: KRunner Plasmaren trebezia anitzeko bilaketa sistema txit ahaltsua da. Aplikazioak abiarazteko menuko bilaketa funtzionalitatea eta Ikuspegi orokorra pantaila elikatzen ditu, eta bilaketa-barra autonomo gisa ere atzi daiteke teklatuko <shortcut>Alt+Zuriunea</shortcut> lasterbidea erabiliz.<nl/><nl/>Zure fitxategiak eta karpetak bilatzeaz gain, «KRunner»rek aplikazioak abiarazi, webean bilatu, moneten arteko bihurketak egin, matematika eragiketak kalkulatu, eta askoz gehiago egin dezake.

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
eu: Gure garatzaileek datu anonimo horiek KDE softwarea hobetzeko erabiliko dituzte. Sistemaren ezarpenetatik zenbat partekatu aukera dezakezu, baita hemendik ere.

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.
eu: Ikuspegi orokorra, irekita dituzun leiho guztiak erakusten dituen leiho osoko estaldura bat da, haietako edozein erraz atzitzen uzten dizuna. Zure uneko alegiazko mahaigain guztiak ere erakusten ditu, gehiago gehitu, batzuk ezabatu, eta haien artean aldatzeko aukera emanez. Azkenik, irekitako leihoak iragaz ditzakeen, «KRunner»rek elikatutako bilaketa eremu bat eskaintzen du.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.
eu: Plasma Kutxa-gotorrak (Vaults), <interface>Kutxa-gotorrak</interface> deituriko zifratutako karpetak sortzeko aukera eskaintzen dizu. Zure kutxa-gotorren barruan, inoren begiradatik salbu, zure pasahitzak, fitxategiak, argazkiak, eta dokumentuak era seguruan gorde ditzakezu. Kutxa-gotorrak hodeietako zerbitzuetan sinkronizatzen diren karpeten barruan ere egon daitezke.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity!<nl/><nl/>Click the cards below to see just a smattering of what it can do for you:
eu: Plasma, ezaugarrietan oso aberatsa den ingurune bat da, zure emankortasuna hobetzeko diseinatua!<nl/><nl/>Egin klik beheko txarteletan, zuretzat zer egin dezakeen pittin bat ikusteko:

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you would expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Below is a visual representation of a typical Plasma Desktop; move the pointer over or click on something to learn about it!
eu: Plasma, lehen unetik erraza eta erabilgarria izateko diseinatua dago. Gauzak esperoko zenukeen lekuan daude, eta orokorrean ez da ezer konfiguratu behar hartan eroso edo emankor izateko.<nl/><nl/>Behean ohiko Plasma mahaigain baten ikusizko irudikapena dago; mugitu erakuslea haren gainetik edo egin klik zerbaiten gainean hari buruz ikasteko!

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
eu: Eskerrik asko Plasmaren beta argitalpen hau probatzeagatik — zure atzerako elikadura, guri hura hobetzen laguntzeko funtsezkoa da! Mesedez, eman aurkitzen dituzun akats guztien berri, haiek konpon ditzagun.

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
eu: Orri hau ezin izan du zamatu

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by Welcome Center could not be loaded
eu: Ongietorri Guneak hornitutako orri hori ezin izan du zamatu

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by your distribution could not be loaded
eu: Zure banaketak hornitutako orri hori ezin izan du zamatu

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the <interface>%1</interface> button. You can pair your phone there.
eu: Hasteko, egin klik <interface>%1</interface> botoian. Han zure telefonoa parekatu dezakezu.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
eu: Hasteko, egin klik <interface>Sistemaren erretiluko</interface> gezian, ezkutuko elementuak erakusteko, eta ondoren egin klik <interface>Kutxa-gotorrak</interface> ikonoan.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “Activities”. On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Q</shortcut> keyboard shortcut.
eu: Hasteko, abiarazi <interface>Sistemaren ezarpenak</interface> eta bilatu "Jarduerak". Orri horretan, jarduera gehiago sor ditzakezu. Haien artean aldatzeko, teklatuko <shortcut>Meta+Q</shortcut> lasterbidea erabil dezakezu.

[ctx: @info:usagetip]
en: To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
eu: Gehiago jakiteko, ireki «KRunner»ren bilaketa barra teklatuko <shortcut>Alt+Zuriunea</shortcut> lasterbidea erabiliz eta egin klik galdera-markaren ikonoan.

[ctx: @info:usagetip]
en: We hope you love Plasma as much as we loved making it for you! Now it’s time to jump right in. Explore its features, install your favorite apps and games, and get busy doing what makes you you!
eu: Plasma maiteko duzula espero dugu, zuretzako hura egitea maite izan dugun bezain beste. Orain hartan murgiltzeko unea da. Aztertu bere ezaugarriak, instalatu zure gogoko aplikazioak eta jokoak, eta egin zu zeu egiten zaituzten gauzak!

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
eu: Eskerrak eman nahi dizkiegu babesa ematen duten ondoko kideei beraien dohaintza errepikatuengatik:

[ctx: @info:usagetip]
en: What can you do with the <shortcut>Meta</shortcut> key? Here are a few examples:<list><item>Press it: Open the Application Launcher widget</item><item>Press <shortcut>Meta+[arrow keys]</shortcut>: Tile window to screen edges or corners</item><item>Press <shortcut>Meta+[number keys]</shortcut>: Launch pinned Task Manager apps</item><item>Press <shortcut>Meta+R</shortcut>: Start a screen recording</item><item>Press <shortcut>Meta+L</shortcut>: Lock the screen</item><item>Press <shortcut>Meta+Shift+S</shortcut>: Toggle screen reader on/off</item><item>Press <shortcut>Meta+Alt+P</shortcut>: Move keyboard focus to panel</item><item>Press <shortcut>Meta+Esc</shortcut>: Launch System Monitor app</item><item>Press <shortcut>Meta+.</shortcut>: Launch Emoji Selector app</item><item>Press <shortcut>Meta+D</shortcut>: Show the desktop</item></list>
eu: Zer egin dezakezu <shortcut>Meta</shortcut> teklarekin? Hemen adibide batzuk:<list><item>Sakatu: Aplikazioak abiarazteko trepeta irekitzen du</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+[gezi tekla]</shortcut>: Leihoak pantailaren ertzetan edo erpinetan teilakatu</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+[zenbaki teklak]</shortcut>: Iltzatutako ataza kudeatzaileko aplikazioak abiarazi</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+R</shortcut>: Pantaila grabatzen hasi</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+L</shortcut>: Giltzatu pantaila</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+Maius+S</shortcut>: Txandakatu pantaila irakurle piztea/itzaltzea</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+Alt+P</shortcut>: Mugitu teklatuaren fokua panelera</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+Ihes</shortcut>: Abiarazi sistema begirale aplikazioa</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+.</shortcut>: Abiarazi emojiak hautatzeko aplikazioa</item><item>Sakatu <shortcut>Meta+D</shortcut>: Erakutsi mahaigaina</item></list>

[ctx: @info:usagetip]
en: You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut, or by moving your mouse into the top-left corner of the screen. You can also press <shortcut>Meta+G</shortcut> for Grid View, which shows Virtual Desktops in a grid.
eu: Ikuspegi orokorra atzitzeko, teklatuko <shortcut>Meta+W</shortcut> lasterbidea erabiliz, edo zure sagua pantailaren goi-ezker ertzera mugituz egin dezakezu. <shortcut>Meta+G</shortcut> ere saka dezakezu Sareta ikuspegirako, alegiazko mahaigainak sareta batean erakusten dituena.

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
eu: Internetera konektatu eta zure sareko konexioa <interface>Sareko aplikaziotxoa</interface> erabiliz kudea dezakezu. Hartara iristeko, egin klik pantailaren beheko eskuineko ertzean dagoen <interface>Sistemaren erretiluko</interface> <interface>Sareak</interface> ikonoan.

[ctx: @info:usagetip %1 is 'Discover', the name of KDE's software center app, and %2 is the distro name.]
en: There’s no need to search the web to download app installers or use a command-line package manager; KDE’s app store <application>%1</application> does it all for you!<nl/><nl/>Click on any of the icons below to give it a try!
eu: Aplikazio instalatzaileak aurkitzeko ez dago amaraunean bila ibili beharrik, ezta komando-lerroko pakete kudeatzaile bat erabili beharrik ere; KDEren <application>%1</application> aplikazio biltegiak hori guztia zuretzako egiten du!<nl/><nl/>Egin klik beheko ikonoetako edozeinetan proba egiteko!

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
eu: %1<nl/><nl/>Sistema eragile honek Plasma ibiltzen du, KDEk sortutako mahaigain ingurune aske eta sorburu irekiko bat, boluntarioen nazioarteko software komunitate bat. Esperientzia leun bat eskaintzeko, era lehenetsian samurra, baina beharrezkoa denean, gauzak egiten laguntzeko, ahaltsua izateko diseinatuta dago. Maiteko duzulakoan gaude!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
eu: Beheko ikonoa sakatuta %1 instalatzen hasiko da. Horren ordez leihoa itxi dezakezu ingurune «bizia» esploratzeko edo hemen jarrai dezakezu KDE Plasmari buruzkoak jakiteko.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
eu: Sareko konexioak kudeatzeko, Plasmak <icode>plasma-nm</icode> instalatuta egotea behar du. Mesedez eman ez-egite honen berri %1(e)n.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
eu: Ongi etorri KDE Plasma darabilen %1 sistema eragilera!<nl/><nl/>Plasma, boluntarioen nazioarteko software komunitate bat osatzen duen KDEk sortutako sorburu irekiko mahaigain ingurune aske bat da. Esperientzia leun bat eskaintzeko, era lehenetsian samurra, baina beharrezkoa denean, gauzak egiten laguntzeko, ahaltsua izateko diseinatuta dago. Maiteko duzulakoan gaude!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
eu: Leihoa itxi dezakezu ingurune «bizia» esploratzeko edo hemen jarrai dezakezu KDE Plasmari buruzkoak jakiteko.

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
eu: …eta askoz gehiago!

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language.]
en: time Shanghai
eu: ordua Shanghai

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
eu: 25 milia -> km

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the currency conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 200 EUR in USD
eu: 200 EUR -> USD

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
eu: Dena prest!

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
eu: Internetera sartu

[ctx: @info:window]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
eu: Errorea orria zamatzean

[ctx: @info:window]
en: Keyboard Shortcuts
eu: Teklatuko lasterbideak

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
eu: Plasmako Kutxa-gotorrak

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
eu: Ahaltsua beharrezkoa denean

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
eu: Erraza izatez

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Dev
eu: %1 Gar.

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
eu: Lortu laguntza KDEren eztabaida-foroetan

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
eu: Jakizu gehiago KDE komunitateari buruz

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
eu: Eman akats baten berri

[ctx: @option:check]
en: Load preview automatically
eu: Zamatu aurreikuspegia automatikoki

[ctx: @option:check]
en: Show after Plasma is updated
eu: Erakutsi Plasma eguneratu ondoren

[ctx: @title]
en: Image loading failed
eu: Irudiak zamatzea huts egin du

[ctx: @title]
en: Welcome
eu: Ongi etorri

[ctx: @title]
en: Welcome Center
eu: Ongietorri Gunea

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
eu: 1 mahaigaina

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
eu: Etxea

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
eu: Eskola

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
eu: Lana

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
eu: Dokumentu garrantzitsuak

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
eu: Nire argazkiak

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
eu: Partekatu erabileraren informazio anonimoa

[ctx: @title:row]
en: Keyboard Shortcuts
eu: Teklatuko lasterbideak

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
eu: Kutxa-gotorrak

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
eu: Goza ezazu!

[ctx: @title:window]
en: Find Great Apps
eu: Aplikazio apartak aurkitu

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
eu: Plasma %1(e)ra eguneratu da

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
eu: Laguntza ematen duten kideak

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
eu: Ongi etorri %1(e)ra!

[ctx: @title:window Title of the Plasma Vaults popup]
en: Vaults
eu: Kutxa-gotorrak

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
eu: Jarduerak

en: Display release notes for the current Plasma release.
eu: Azaldu uneko Plasma argitalpenaren oharrak.

en: Display the live page intended for distro live environments.
eu: Azaldu, banaketa «bizi» inguruneetarako prestatutako orri «bizia».

en: Search…
eu: Bilatu…

en: Specify comma-delimited list of page(s) (by internal name) to be displayed.
eu: Zehaztu erakutsi beharreko orrien zerrenda (barneko izenaren arabera) koma bidez bereizita.

[ctx: The actual translated label for 'command' on a Mac keyboard]
en: command
eu: komando

[ctx: The actual translated label for 'control' on a Mac keyboard]
en: control
eu: kontrol

[ctx: The actual translated label for 'option' on a Mac keyboard]
en: option
eu: aukera

[ctx: The typical label for the keyboard's Ctrl key]
en: Ctrl
eu: Ktrl

[ctx: This is a terrible dad joke about the meta key on the keyboard being able to have many symbols. Translate it into one of similar groanworthiness if this is possible; if not, translate it as an empty string.]
en: I never meta key I didn't like
eu: Tekla-meta zure egunerokoa errazteko

en: This settings module could not be loaded
eu: Ezin izan du ezarpenen modulua hori zamatu

en: Unlock and Open
eu: Giltzatik askatu eta ireki
