ksystemstats - en to eu translation catalogue (210 entries)

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
eu: Ataza guztiak, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denbora, mikrosegundotan neurtua

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
eu: Ataza guztiak, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denbora, mikrosegundotan neurtua

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
eu: Ataza guztiak, memoria-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denbora, mikrosegundotan neurtua

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
eu: Ataza bat gutxienez, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denbora, mikrosegundotan neurtua

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
eu: Ataza bat gutxienez, S/I-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denbora, mikrosegundotan neurtua

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
eu: Ataza bat gutxienez, memoria-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denbora, mikrosegundotan neurtua

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
eu: Uneko batezbesteko maiztasuna PUZ guztien artean

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
eu: PUZaren uneko maiztasuna

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
eu: Uneko gehienezko maiztasuna PUZ guztien artean

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
eu: Uneko gutxieneko maiztasuna PUZ guztien artean

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
eu: PUZ fisiko guztien artean dauden nukleoak

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
eu: Exekuzio ilarako ataza kopurua, minutu 1eko batezbestekoa

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
eu: Exekuzio ilarako ataza kopurua, 15 minutuko batezbestekoa

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
eu: Exekuzio ilarako ataza kopurua, 5 minutuko batezbestekoa

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
eu: Sisteman zenbat PUZ fisiko instalatuta dauden

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
eu: Ataza guztiak, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste minutu 1etik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
eu: Ataza guztiak, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste 10 segundotik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
eu: Ataza guztiak, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste 5 minututik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
eu: Ataza guztiak, S/I-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste minutu 1etik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
eu: Ataza guztiak, S/I-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste 10 segundotik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
eu: Ataza guztiak, S/I-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste 5 minututik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
eu: Ataza guztiak, memoria-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste segundo 1etik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
eu: Ataza guztiak, memoria-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste 10 segundotik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
eu: Ataza guztiak, memoria-baliabide erabilgarrien zain geldituta dauden denboraren ehunekoa, batez beste 5 minututik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
eu: Ataza bat gutxienez, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste minutu 1etik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
eu: Ataza bat gutxienez, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste 10 segundotik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
eu: Ataza bat gutxienez, PUZ-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste 5 minututik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
eu: Ataza bat gutxienez, S/I-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste minutu 1etik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
eu: Ataza bat gutxienez, S/I-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste 10 segundotik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
eu: Ataza bat gutxienez, S/I-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste 5 minututik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
eu: Ataza bat gutxienez, memoria-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste minutu 1etik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
eu: Ataza bat gutxienez, memoria-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste 10 segundotik gora

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
eu: Ataza bat gutxienez, memoria-baliabide erabilgarrien zain geldituta dagoen denboraren ehunekoa, batez beste 5 minututik gora

[ctx: @info]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @title]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: @title]
en: All Disks
eu: Disko guztiak

[ctx: @title]
en: All GPUs
eu: GPU guztiak

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
eu: GPU guztien memoria osoa

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
eu: GPU guztien erabilera

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
eu: GPU guztiek erabilitako memoria

[ctx: @title]
en: All Network Devices
eu: Sareko gailu guztiak

[ctx: @title]
en: Application Memory
eu: Aplikazioen memoria

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
eu: Aplikazioen memoriaren ehunekoa

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
eu: PUZaren batezbestekoko maiztasuna

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
eu: PUZ batezbesteko tenperatura

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
eu: Tarteko-memoria

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
eu: Tarteko-memoriaren ehunekoa

[ctx: @title]
en: CPU %1
eu: %1. PUZ

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
eu: %1. PUZ %2. nukleoa

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
eu: PUZ presioa

[ctx: @title]
en: Cache Memory
eu: Cache memoria

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
eu: Cache memoriaren ehunekoa

[ctx: @title]
en: Charge
eu: Karga

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
eu: Kargaren ehunekoa

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
eu: Kargatzeko abiadura

[ctx: @title]
en: Charging Rate
eu: Kargatzeko abiadura

[ctx: @title]
en: Core %1
eu: %1 nukleoa

[ctx: @title]
en: Current Capacity
eu: Uneko kapazitatea

[ctx: @title]
en: Current Frequency
eu: Uneko maiztasuna

[ctx: @title]
en: Current Temperature
eu: Uneko tenperatura

[ctx: @title]
en: Design Capacity
eu: Diseinuzko kapazitatea

[ctx: @title]
en: Download Rate
eu: Zama-jaiste emaria

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
eu: Memoria fisiko hutsik

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
eu: Memoria fisiko hutsaren ehunekoa

[ctx: @title]
en: Free Space
eu: Espazio hutsa

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
eu: Trukatze-memoria hutsik

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
eu: Trukatze-memoria hutsaren ehunekoa

[ctx: @title]
en: Frequency
eu: Maiztasuna

[ctx: @title]
en: Full (1 minute average)
eu: Betea (minutu 1 batez beste)

[ctx: @title]
en: Full (10 second average)
eu: Betea (10 segundo batez beste)

[ctx: @title]
en: Full (5 minute average)
eu: Betea (5 minutu batez beste)

[ctx: @title]
en: Health
eu: Osasuna

[ctx: @title]
en: Hostname
eu: Ostalari-izena

[ctx: @title]
en: IO Pressure
eu: S/I presioa

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
eu: IPv4 helbidea

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
eu: IPv4 atebidea

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
eu: IPv4 azpisare-maskara

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
eu: IPv4 aurrizki luzerarekin

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
eu: IPv6 helbidea

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
eu: IPv6 atebidea

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
eu: IPv6 azpisare-maskara

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
eu: IPv6 aurrizki luzerarekin

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
eu: KDE Frameworks-en bertsioa

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
eu: KDE Plasmaren bertsioa

[ctx: @title]
en: Kernel
eu: Muina

[ctx: @title]
en: Kernel Name
eu: Muinaren izena

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
eu: Munaren izena eta bertsioa

[ctx: @title]
en: Kernel Version
eu: Munaren bertsioa

[ctx: @title]
en: Load Averages
eu: Batezbesteko zamak

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
eu: Batezbesteko zama (minutu 1)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
eu: Batezbesteko zama (15 minutu)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
eu: Batezbesteko zama (5 minutu)

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
eu: PUZaren gehienezko maiztasuna

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
eu: PUZaren gehienezko tenperatura

[ctx: @title]
en: Memory
eu: Memoria

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
eu: Memoriaren maiztasuna

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
eu: Memoriaren presioa

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
eu: PUZaren gutxieneko maiztasuna

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
eu: PUZaren gutxieneko tenperatura

[ctx: @title]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title]
en: Network Devices
eu: Sareko gailuak

[ctx: @title]
en: Network Name
eu: Sare-izena

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
eu: PUZ kopurua

[ctx: @title]
en: Number of Cores
eu: Nukleo kopurua

[ctx: @title]
en: Operating System
eu: Sistema eragilea

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
eu: Sistema eragilearen logotipoa

[ctx: @title]
en: Operating System Name
eu: Sistema eragilearen izena

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
eu: Sistema eragilearen izena eta bertsioa

[ctx: @title]
en: Operating System URL
eu: Sistema eragilearen URLa

[ctx: @title]
en: Operating System Version
eu: Sistema eragilearen bertsioa

[ctx: @title]
en: Percentage Free
eu: Hutsik dagoen ehunekoa

[ctx: @title]
en: Percentage Used
eu: Erabilitako ehunekoa

[ctx: @title]
en: Physical Memory
eu: Memoria fisikoa

[ctx: @title]
en: Power
eu: Energia

[ctx: @title]
en: Pressure
eu: Presioa

[ctx: @title]
en: Qt Version
eu: Qt bertsioa

[ctx: @title]
en: Read Rate
eu: Irakurtze-emaria

[ctx: @title]
en: Signal Strength
eu: Seinalearen indarra

[ctx: @title]
en: Some (1 minute average)
eu: Partziala (5 minutu batez beste)

[ctx: @title]
en: Some (10 second average)
eu: Partziala (10 segundu batez beste)

[ctx: @title]
en: Some (5 minute average)
eu: Partziala (5 minutu batez beste)

[ctx: @title]
en: Swap Memory
eu: Trukatze-memoria

[ctx: @title]
en: System
eu: Sistema

[ctx: @title]
en: System Usage
eu: Sistemaren erabilera

[ctx: @title]
en: Temperature
eu: Tenperatura

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
eu: Zama-jaitsitako guztizkoa

[ctx: @title]
en: Total Full Stall Time
eu: Geldialdi betearen denbora guztira

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
eu: Memoria fisiko osoa

[ctx: @title]
en: Total Some Stall Time
eu: Geldialdi partzialaren denbora guztira

[ctx: @title]
en: Total Space
eu: Espazioa guztira

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
eu: Trukatze-memoria osoa

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
eu: Zama-igotako guztizkoa

[ctx: @title]
en: Total Usage
eu: Erabilitako guztizkoa

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
eu: Bideo memoria osoa

[ctx: @title]
en: Upload Rate
eu: Zama-igotze emaria

[ctx: @title]
en: Uptime
eu: Jardun-denbora

[ctx: @title]
en: Usage
eu: Erabilera

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
eu: Erabilitako memoria fisikoa

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
eu: Erabilitako memoria fisikoaren ehunekoa

[ctx: @title]
en: Used Space
eu: Erabilitako espazioa

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
eu: Erabilitako trukatze-memoria

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
eu: Erabilitako trukatze-memoriaren ehunekoa

[ctx: @title]
en: User Usage
eu: Erabiltzailearen erabilera

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
eu: Erabilitako bideo memoria

[ctx: @title]
en: Video Usage
eu: Bideoaren erabilera

[ctx: @title]
en: Wait Usage
eu: Itxaronaldiaren erabilera

[ctx: @title]
en: Window System
eu: Leiho-sistema

[ctx: @title]
en: Write Rate
eu: Idazte-emaria

[ctx: @title %1 is GPU number]
en: GPU %1
eu: %1. GPU

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
eu: Muina

[ctx: @title Operating System Name and Version]
en: OS
eu: SE

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
eu: Guztira

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
eu: Erabilera

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
eu: Erabilita

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
eu: Hutsik

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
eu: Irakurtzea

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
eu: Guztira

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
eu: Erabilita

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
eu: Idaztea

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
eu: Zama-jaistea

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
eu: Zama-jaitsita

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
eu: Zama-igota

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
eu: Guztira

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
eu: Zama-igotzea

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
eu: Erabilita

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
eu: IPv4 atebidea

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
eu: IPv4 azpisare-maskara

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
eu: IPv6 atebidea

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
eu: IPv6 azpisare-maskara

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
eu: Seinalea

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
eu: Batezbesteko zama (1 m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
eu: Batezbesteko zama (15 m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
eu: Batezbesteko zama (5 m)

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
eu: %1 sistema

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
eu: %1 erabiltzailea

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
eu: %1 itxaronaldia

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
eu: Aplikazioa

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
eu: Batezbesteko maiztasuna

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
eu: Batezbesteko tenperatura

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
eu: Tarteko-memoria

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
eu: Cachea

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
eu: Hutsik

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
eu: Hutsik

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
eu: Gehienezko maiztasuna

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
eu: Gehieneko tenperatura

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
eu: Gutxieneko maiztasuna

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
eu: Gutxieneko tenperatura

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
eu: Sistema

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
eu: Guztira

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
eu: Guztira

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
eu: Erabilera

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
eu: Erabilita

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
eu: Erabilita

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
eu: Erabiltzailea

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
eu: Itxaronaldia

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
eu: Hutsik

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
eu: Erabilita

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
eu: PUZak

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
eu: Nukleoak

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
eu: Bateria zein energia kopuru eusteko diseinatu zen

en: Amount of energy that the battery can currently hold
eu: Bateriak gaur egun eutsi dezakeen energia

en: Amount of energy that the battery is currently holding
eu: Bateria une honetan eusten ari den energia kopurua

en: Amount of memory used for caching disk blocks
eu: Diskoko blokeak cacheratzeko erabilitako memoria kopurua

en: CPUs
eu: PUZak

en: Disks
eu: Diskoak

en: Hardware Sensors
eu: Hardware-sentsoreak

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
eu: Bateria une honetan eusten ari den gaur egungo kapazitatearen ehunekoa

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
eu: Bateriak eutsi dezakeen diseinuzko kapazitatearen ehunekoa

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
eu: Bateria kargatzen (positiboa) edo deskargatzen (negatiboa) ari den potentzia
