konsole - en to eu translation catalogue (845 entries)

en: %1 is a folder for SSH entries
eu: %1 SSH sarreretarako karpeta bat da

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
eu: %1 baliogabeko URLa da. Ezin izan da irteera gorde.

en: &All Tabs in Current Window
eu: Uneko leihoko fitxa &guztiak

en: &Close Session
eu: &Itxi saioa

en: &Configure or Rename Tab...
eu: Fitxa &konfiguratu edo berrizendatu...

en: &Continue Task
eu: &Jarraitu atazarekin

en: &Default character encoding:
eu: Karaktere-kodeketa le&henetsia:

en: &Edit...
eu: &Editatu...

en: &Hangup
eu: Ese&ki

en: &Interrupt Task
eu: &Eten ataza

en: &Kill Task
eu: A&kabatu ataza

en: &Never
eu: &Inoiz ez

en: &New...
eu: &Berria...

en: &Paste Location
eu: &Itsatsi kokalekua

en: &Print Screen...
eu: &Pantaila inprimatu...

en: &Remove
eu: &Kendu

en: &Scale output
eu: E&skalatu irteera

en: &Select All
eu: &Hautatu guztia

en: &Select Tabs...
eu: &Hautatu fitxak...

en: &Set as Default
eu: &Ezarri lehenetsi gisa

en: &Suspend Task
eu: E&seki ataza

en: &Tab title format:
eu: Fi&txa-tituluaren formatua:

en: &Terminal bell mode:
eu: Terminaleko t&xirrin modua:

en: &Terminate Task
eu: &Amaitu ataza

en: &The whole line
eu: &Lerro osoa

en: &Window Color Scheme
eu: &Leihoaren kolore-antolaera

en: &ZModem Upload...
eu: &ZModem igoera...

en: /home/username
eu: /home/erabiltzaile-izena

en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
eu: <b>OHARRA</b>: Horrek segurtasun-ondorioak ditu, URL maltzurrak beste URL baten gisa edo ezkutuan erakusteko aukera ematen baitu.<br>Ziurtatu ondorioak ulertzen dituzula, piztu baino lehen.

en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
eu: <html><head/><body><p>KonsolePart erabiltzen duten aplikazioek profilak partekatzen dituzte.</p><p>Ez dituzte Konsolerekin edo beste aplikazioekin partekatzen:<ul><li>lehenetsitako profila</li><li>erakutsi menuan</li> <li>laster-bideak</li></ul></p><p>Askatasun osoz, ireki Konsoleren <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">akats-txosten</a> bat hauek kudeatzeko eran aldaketa bat nahi baduzu.</body></html>

en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Testuaren antolamendu konplexua</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline files</span> in your profile settings.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Ezaugarri hau erabiltzeko, gaitu <span style=" font-weight:600;">Sagua-&gt;Hainbat-&gt;Azpimarra fitxategiak</span> zure profileko ezarpenetan</p></body></html>

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
eu: <p>ZModem fitxategi-transferentziaren saiakera detektatu da, baino ez da ZModem software egokia aurkitu sistema honetan.</p><p>Agian 'rzsz' edo 'lrzsz' paketea instalatzea nahi duzu.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
eu: <p>Ez da ZModem software egokia aurkitu sistema honetan.</p><p>Agian 'rzsz' edo 'lrzsz' paketea instalatzea nahi duzu.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
eu: <p>Uneko saioak dagoeneko ZModem fitxategi-transferentzia bat martxan dauka.</p>

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
eu: <qt>Irteera <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">eten egin da</a> Ktrl+S sakatzeagatik. Sakatu <b>Ktrl+Q</b> berrekiteko.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
eu: Fokatu gaineko terminala

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
eu: Fokatu azpiko terminala

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
eu: Fokatu ezkerreko terminala

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
eu: Fokatu eskuineko terminala

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
eu: Erabilitako azken fitxak

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
eu: Erabilitako azken fitxak (alderantziz)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
eu: Eraman fitxa eskuinera

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
eu: Hurrengo fitxa

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
eu: Aurreko fitxa

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
eu: Ezarri bateratze semantikoa (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
eu: Aldatu azken fitxara

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
eu: Aldatu %1 fitxara

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
eu: Txandakatu bi fitxen artean

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
eu: Txandakatu lerro-zenbakiak azaltzea

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
eu: Txandakatu maximizatu uneko ikuspegia

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
eu: Txandakatu aholku semantikoak azaltzea

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle zoom-maximize current view
eu: Txandakatu zooma maximizatu uneko ikuspegian

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
eu: &Utzi

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
eu: &Itsatsi dena

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
eu: Itxi &leihoa

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
eu: Itxi uneko &fitxa

[ctx: @action:button]
en: Close Program
eu: Itxi programa

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
eu: Akabatu programa

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
eu: Itsatsi aginterako karaktererik &gabe

[ctx: @action:button]
en: Run
eu: Ibili

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
eu: Erakutsi letra-tipo guztiak

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
en: New...
eu: Berria...

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
en: New...
eu: Berria...

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
en: Choose...
eu: Hautatu...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
eu: &Bikoiztu fitxa

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
eu: Fitxa &konfiguratu edo berrizendatu...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
eu: &Bereizi fitxa

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
eu: &Fitxa berria

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
eu: Itxi leihoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
eu: Bereizi uneko &fitxa

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
eu: Bereizi uneko &ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
eu: Neurri bera ikuspegi guztiei

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
eu: Zabaldu ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
eu: Zamatu fitxen antolaera...

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
eu: Zamatu 1x2 terminalen antolaera duen fitxa berri bat

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
eu: Zamatu 2x1 terminalen antolaera duen fitxa berri bat

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
eu: Zamatu 2x2 terminalen antolaera duen fitxa berri bat

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
eu: Kudeatu profilak...

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
eu: &Leiho berria

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
eu: Gorde fitxen antolaera...

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
eu: Txikitu ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
eu: Zatitu ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
eu: Ikuspegia automatikoki zatitu

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
eu: Ikuspegia automatikoki zatitu hurrengo fitxatik aurrera

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
eu: Zatitu ikuspegia ezkerrean/eskuinean

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
eu: Zatitu ikuspegia ezker/eskuin hurrengo fitxatik aurrera

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
eu: Zatitu ikuspegia goian/behean

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
eu: Zatitu ikuspegia gain/azpi hurrengo fitxatik aurrera

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
eu: Txandakatu maximizatu uneko ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle zoom-maximize current view
eu: Txandakatu zooma maximizatu uneko ikuspegian

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
eu: &Bat ere ez

[ctx: @info]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Ezarpenak → Konfiguratu Konsole → Orokorra → Gogoratu leiho-neurria</span> desgaitu behar da sarrera hauek ibil daitezen.</p></body></html>

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
eu: Lehendik ere badago «%1» izeneko profil bat.

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
eu: Ez dago ezarpenak <filename>%1</filename>(e)an gordetzeko baimen nahikorik ez.<nl/>Aldatu fitxategi horren baimenak edo ipini beste izen bat ezarpenak profil berri batean gordetzeko.

[ctx: @info]
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
eu: Tekla-konbinazioek kontrolatzen dute terminal leihoetako tekla-sakatze konbinazioak nola bihurtzen diren terminaleko programetara bidalitako karaktere jarioan. Tekla-konbinazioak norbere erara egokitzeko informazioa aurkituko duzu Konsoleren eskuliburuan.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
eu: Profilaren izena hutsik zegoen; mesedez, ezarri izen bat ezarpenak gorde ahal izateko.

[ctx: @info]
en: Profile name exceeded maximum allowed length (%1).
eu: Profilaren izenak baimendutako gehienezko luzera gainditu du (%1).

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
eu: <resource>%1</resource> antolaera zamatzea huts egin du.

[ctx: @info]
en: The highlighted characters are invalid in profile names: %1.
eu: Nabarmendutako karaktereek ez dute balio profil-izenetan: %1.

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
eu: Leiho honetan %1 terminal irekita daude. Hala ere irten nahi duzu?

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
eu[0]: Prozesu bat martxan dago leiho honetan. Hala ere irten nahi duzu?
eu[1]: %1 prozesu daude martxan leiho honetan. Hala ere irten nahi duzu?

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
eu: (c) 1997-2022, «Konsole»ren garatzaileak

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
eu: Akatsak konpontzea

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
eu: Akatsen konponketa eta hobekuntza orokorrak

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
eu: Akatsen konponketa eta abioaren performantzia hobetua

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
eu: Akats zuzenketak eta hobekuntza garrantzitsuak

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
eu: kvt proiektuko kodea
    Hobekuntza orokorrak

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
eu: Kapsulatutako Konsole
    Hobekuntza orokorrak

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
eu: Kapsulatutako Konsole
    Tresna-barra eta saio-izenak

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
eu: FreeBSD eratorpena

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
eu: Hobekuntza orokorrak

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
eu: Mantentzaile orokorra, akatsen konponketa eta hobekuntza orokorrak

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
eu: Birfaktorizatze garrantzitsua, akatsak konpontzea eta hobekuntza garrantzitsuak

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
eu: Markatze hobekuntzak

[ctx: @info:credit]
en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
eu: Aurreko mantentzailea, KDE4ra eratortzea

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
eu: SGI eratorpena

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
eu: Eskema eta testu hautaketa hobekuntzak

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
eu: Solaris-en euskarria eta historia

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
eu: Eskerrik asko beste askori ere.

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
eu: Ikuste-efektuak

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
eu: Komandoari emandako argumentuak

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
eu: Aldatu profil-propietate baten balioa.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
eu: Exekutatu beharreko komandoa. Aukera honek jarraian dituen argumentu guztiak harrapatuko ditu, beraz erabili azken aukera gisa.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
eu: Sortu fitxa berri bat aurrez dagoen leiho batean leiho berria sortu ordez ('Ibili Konsole leiho guztiak prozesu bakarrean' gaitu behar da)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
eu: Sortu fitxak haiek konfiguratzeko fitxategian zehaztu bezala

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
eu: Desgaitu atzealde gardenak, sistemak onartzen dituenean ere.

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
eu: Ez itxi hasierako saioa automatikoki amaitzen denean.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
eu: Behartu dagoen instantzia berrerabiltzea funtzionalitatea hausten badu ere, adib. «--new-tab». Gehienbat arazteko.

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
eu: Ezkutatu menu-barra, lehenetsitako ezarpena indargabetuz

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
eu: Ezkutatu Fitxa-barra, lehenetsitako ezarpena indargabetuz

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
eu: Zerrendatu profil-propietateen izen guztiak eta beraien mota (-p aukerarekin erabiltzeko)

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
eu: Zerrendatu profil erabilgarriak

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
eu: Konsoleren instantzia berriarekin erabiltzeko profilaren izena

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
eu: Ibili banatutako prozesu batean

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
eu: Ezarri «dir», fitxa edo leiho berriaren hasierako laneko direktorio gisa

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
eu: Erakutsi menu-barra, lehenetsitako ezarpena indargabetuz

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
eu: Erakutsi Fitxa-barra, lehenetsitako ezarpena indargabetuz

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
eu: Abiarazi Konsole pantaila-bete moduan

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
eu: Abiarazi Konsole atzealdean eta ekarri aurrealdera Ktrl+Maius+F12 (lehenetsia) sakatzean

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
eu: Erabili berezko profila lehenetsia erabili ordez

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
eu: Konsole-ren instantzia berriekin zamatu beharreko json antolaera-fitxategia

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
eu: Abisua:

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
eu: Amaituta

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
eu: Edozein egokitzapen saio honen iraupen aldirako baino ez da.

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
eu: Bere izaeragatik, terminal programa batek zabalera bereko karakteak dituen letra-tipoak (monospace) behar ditu. Baldintza hori (monospace) betetzen ez duen edozein letra-tipok bistaratze arazoak sor litzake. Halakorik ez litzateke behar kasu arraroetan salbu.

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
eu: Atzealdeko gardentasun ezarpena ez da erabiliko ez dirudielako zure mahaigainak leiho gardenak onartzen dituenik.

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
eu: Berezko profila beti dago erabilgarri

[ctx: @info:tooltip]
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
eu: Terminalean hitz oso bat hautatzeko klik bikoitza egitean, hitz baten zati gisa hartzen diren karaktereak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
eu: Klik egin kolore leuna hautatzeko

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
eu: Klik egin kolorea hautatzeko

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
eu: Klik egin kolore bizia hautatzeko

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
eu: Itxi terminala

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
eu: Itxi bilaketa-barra

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
eu: Itxi fitxa hau

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
eu: Bistaratu aukeren menua

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
eu: Klik-bikoitza egin lasterbidea aldatzeko

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a tab name to search for here
eu: Sartu hemen bilatu beharreko fitxaren izena

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
eu: Sartu hemen bilatu beharreko testua

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
eu: Aurkitu uneko bilaketa esaldiaren hurrengo bat-etortzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
eu: Aurkitu uneko bilaketa esaldiaren aurreko bat-etortzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
eu: Txertatu urruneko tituluaren formatua

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
eu: Txertatu tituluaren formatua

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
eu: Maximizatu terminala

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
eu: Eraman terminal beste fitxa batera

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
eu: Ireki fitxa berri bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
eu: Lehengoratu terminala

[ctx: @info:tooltip]
en: Search Tabs
eu: Bilatu fitxak

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
eu: Bilatu uneko bilaketa esaldia behetik

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
eu: Bilatu uneko bilaketa esaldia goitik

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
eu: Bat datorren testua nabarmendu behar den ezartzen du

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
eu: Bilaketa behetik hasi behar den ezartzen du

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
eu: Bilaketa abiapuntura itzuli ordez gelditu behar duen ezartzen du

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
eu: Bilaketak maiuskulak bereiziko dituen ezartzen du

[ctx: @info:tooltip]
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
eu: Lerro/zutabe jakin batean testu-fitxategien URLak irekitzeko erabili beharreko testu-editorea.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
eu: Aukera hau erabiltzean, Atzerantz kiribiltzeko datuak zifratu gabe idatziko dira aldi baterako fitxategietan. Aldi baterako fitxategi horiek automatikoki ezabatuko dira Konsole era arruntean ixten denean.<nl/>Erabili <emphasis>Ezarpenak → Konfiguratu Konsole → Aldi baterako fitxategiak</emphasis> aldi baterako fitxategien kokalekua hautatzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
eu: Aukera hau erabiltzean, Atzerantz kiribiltzeko datuak RAMean gordeko dira. Balio itzela hautatzen baduzu, zure sistema erabili gabeko RAM gabe gera liteke zure sistemari arazo larriak sortuz.

[ctx: @item]
en: Activate Menu
eu: Aktibatu menua

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
eu: Txandakatu atzealdeko leihoa

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
eu: Izenik gabeko kolore-antolaera

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
eu: Konsoleren ikuspegi antolaera (*.json)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
eu: SSH konfigurazioa

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
eu: Bereizi maiuskulak

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
eu: Nabarmendu bat-etortze guztiak

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
eu: Parekatu adierazpen erregularra

[ctx: @item:inmenu]
en: No wrap
eu: Ez itzuli abiapuntura

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
eu: Bilatu atzerantz

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-Only
eu: Irakurtzeko soilik

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow Mouse Tracking
eu: Baimendu saguaren jarraipena egitea

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
eu: %1 hemen: %2

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
eu: Zenbakia

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
eu: Atzealdea

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
eu: Atzealde (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
eu: Atzealde (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
eu: 1 kolorea

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
eu: 1 kolorea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
eu: 1 kolorea (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
eu: 2 kolorea

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
eu: 2 kolorea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
eu: 2 kolorea (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
eu: 3 kolorea

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
eu: 3 kolorea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
eu: 3 kolorea (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
eu: 4 kolorea

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
eu: 4 kolorea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
eu: 4 kolorea (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
eu: 5 kolorea

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
eu: 5 kolorea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
eu: 5 kolorea (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
eu: 6 kolorea

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
eu: 6 kolorea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
eu: 6 kolorea (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
eu: 7 kolorea

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
eu: 7 kolorea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
eu: 7 kolorea (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
eu: 8 kolorea

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
eu: 8 kolorea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
eu: 8 kolorea (bizia)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
eu: Aurrealdea

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
eu: Aurrealdea (leuna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
eu: Aurrealdea (bizia)

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
en: Miscellaneous:
eu: Hainbat:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
en: (none)
eu: (bat ere ez)

[ctx: @item:intext Search options]
en: Search:
eu: Bilatu:

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
eu: Kolore leuna

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
eu: Kolore bizia

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
eu: Arazo bat gertatu da antolaera zamatzean.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
eu: Arazo bat gertatu da antolaera gordetzean.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
eu: Sartu etiketa deskribatzailea

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
eu: Aurkitu...

[ctx: @label:textbox]
en: Profile name
eu: Profilaren izena

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
eu: Bilatu...

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
eu: Onartutako irudiak

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
eu[0]:  lerro
eu[1]:  lerro

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
eu:  [Irakurtzeko soilik]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
eu:  [Lehenetsia]

[ctx: @option:radio Always show the split header]
en: Always
eu: Beti

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
en: Custom:
eu: Norberak finkatua:

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
eu: Sistemaren aldi baterako direktorioa (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
eu: Erabiltzailearen cache direktorioa (%1)

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
en: Hidden
eu: Ezkutuan

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
en: Large
eu: Handia

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
en: Medium
eu: Ertaina

[ctx: @option:radio Never show the split header]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
en: &Left side
eu: E&zker aldea

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
en: Ri&ght side
eu: E&skuin aldean

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
en: Small
eu: Txikia

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
en: When needed
eu: Beharrezkoa denean

[ctx: @title]
en: Confirm Close
eu: Berretsi ixtea

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
eu: Berretsi itsastea

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
eu: Terminal emulatzailea

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title Preferences page name]
en: Memory
eu: Memoria

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
eu: Part-en gaineko informazioa

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
eu: Profilak

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
eu: Fitxa-barra / Banatzaileak

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
eu: Aldi baterako fitxategiak

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
eu: Koadro-txikiak

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
eu: Lasterbidea

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:group]
en: Terminal contents
eu: Terminalaren edukia

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
eu: Laster-&markak

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
eu: Aurreratua

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Appearance
eu: Itxura

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Behavior
eu: Jokabidea

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
eu: Doitu Atzerantz-kiribiltzea

[ctx: @title:window]
en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
eu: Ezabatu SSH konfigurazioak

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
eu: Editatu kolore-antolaera

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
eu: Zamatu fitxen antolaera

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
eu: Kolore-antolaera berria

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
eu: Gorde fitxen antolaera

[ctx: @title:window]
en: Select font
eu: Hautatu letra-tipoa

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
eu: Hautatu horma-paper irudi-fitxategia

en: A descriptive name for the profile
eu: Profilaren izen adierazgarria

en: A duplicate item exists
eu: Bikoiztutako elementu bat dago

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
en: Underline
eu: Azpimarra

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
eu: Tekla konbinazioen antolaera bat ezin da gorde hutsik dagoen azalpen batekin.

en: A name for this ssh entry
eu: ssh sarrera honetarako izen bat

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
eu: Arazoa gertatu da irteera gordetzean.
    %1

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
eu: Saio honetako programa bat ez da hiltzen. Ziur zaude indarrez akabatu nahi duzula?

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
eu: Programa bat exekutatzen ari da saioan. Ziur zaude itxi nahi duzula?

[ctx: A solid rectangular]
en: Block
eu: Blokea

[ctx: A vertical line on the left edge]
en: I-Beam
eu: T bikoitza

en: ASCII characters
eu: ASCII karaktereak

en: Above terminal area
eu: Terminal eremuaren gainetik

en: Activation:
eu: Aktibatzea:

en: Active Terminals:
eu: Terminalaren aktiboak:

en: Activity in '%1' (Session '%2')
eu: «%1»(e)ko jarduera («%2» saioa)

en: Adapt
eu: Egokitu

en: Add
eu: Gehitu

en: Add a new SSH Entry
eu: Gehitu SSH sarrera berri bat

en: Add new SSH Configuration
eu: Gehitu SSH konfigurazio berria

en: Adjust Scrollback...
eu: Doitu Atzerantz kiribiltzea...

en: After current &tab
eu: Uneko fi&txaren ondoren

en: Align to center:
eu: Lerrokatu erdian:

en: All dialogs will be shown again
eu: Elkarrizketa-koadro guztiak berriz erakutsiko dira

en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
eu: Utzi «Ktrl+kiribiltzeko-gurpila»ri testu neurriaren zoom egiten

en: Allow blinking text
eu: Baimendu testu keinukaria

en: Allow escape sequences for links
eu: Esteketarako, baimendu ihes sekuentziak

en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
eu: Utzi irekitako fitxak erdiko klikarekin ixten

en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
eu: Baimendu terminal aplikazioei klikak eta arrastatzea maneiatzea

en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
eu: Utzi terminal programei testu zati keinukariak sortzen

en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
eu: Baimendu irteera etetea Ktrl+S sakatzean

en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
eu: Utzi erabiltzaileei Alt+Tekla konbinazioaren bidez goiko menua atzitzea

en: Allowed link formats:
eu: Baimendutako esteka-formatuak:

en: Alternating background:
eu: Txandakako atzeko planoa:

en: Alternating bars:
eu: Txandakako barrak:

en: Alwa&ys
eu: Bet&i

en: Always
eu: Beti

[ctx: Always]
en: A&lways
eu: &Beti

[ctx: Always]
en: Always
eu: Beti

en: Always invert the colors of selected text
eu: Alderantzikatu beti hautatutako testuaren koloreak

en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
eu: Itsatsi beti jaregindako fitxategiak eta URLak testu gisa, mugitzea, kopiatzea eta estekatzea ekintzak eskaini gabe.

en: An SSH session must have a profile
eu: SSH saio batek profil bat izan behar du

en: Appearance
eu: Itxura

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
eu[0]: Ziur zaude karaktere %1 itsatsi nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %1 karaktere itsatsi nahi dituzula?

en: At &the end
eu: Amaie&ran

en: At least Username or SSHKey must be set
eu: Gutxienez erabiltzaile-izena edo SSH-gakoa ezarri behar da

en: Auto Save Output As...
eu: Gorde automatikoki irteera honela...

en: Automatically copy selected text into clipboard
eu: Automatikoki kopiatu hautatutako testua arbelera

en: Autosave file has been modified externally, preventing further autosaves.
eu: Automatikoki gordetzeko fitxategia kanpotik aldatu da, gordetze automatiko gehiago egitea eragotziz.

en: Background color transparency:
eu: Atzealdeko kolorearen gardentasuna:

en: Background image:
eu: Atzealdeko irudia:

en: Backspace
eu: Atzera-tekla

en: Be&low terminal area
eu: Terminal eremuaren az&pian

en: Bell in '%1' (Session '%2')
eu: Txirrina «%1»(e)an («%2» saioa)

en: Bell: will try to emit an audible warning
eu: Txirrina: Abisu entzungarri bat igortzen saiatuko da

en: Bi-Directional text rendering
eu: Bi norabideetako testua errendatzea

en: Black on Light Yellow
eu: Beltza hori argiaren gainean

en: Black on Random Light
eu: Beltza ausazko argiaren gainean

en: Black on White
eu: Beltza zuriaren gainean

en: Blinking:
eu: Keinukaria:

en: Blue on Black
eu: Urdina beltzean

en: Blur background
eu: Atzealde lausoa

en: Border
eu: Ertza

[ctx: Border color options]
en: Color:
eu: Kolorea:

en: Both
eu: Biak

en: Brahmic scripts characters
eu: Brahma-gidoietako karaktereak

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
eu: Ezin da jaulki SSH komandoa oskol aplikaziotik kanpo (adib. bash, zsh, sh)

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Add or Edit
eu: Utzi Gehitzea edo Editatzea

en: Cannot delete this folder
eu: Ezin du karpeta hau ezabatu

[ctx: Caption of hover tooltip]
en: Color Preview
eu: Kolore-aurreikuspegia

en: Case sensitive
eu: Bereizi maius./minus.

en: Change &Directory To
eu: Aldatu &Direktorioa hona

en: Change profile on connect/disconnect
eu: Aldatu profila konektatzean/deskonektatzean

en: Changes will take effect upon restart. If enabled, sustained memory consumption by Konsole
    exceeding the specified value will cause systemd-oomd to eliminate the tab(s)
    containing the memory-intensive process(es). Note: enabling
    might cause greater slowdowns during high memory consumption and specifying
    excessively low values might still cause Konsole to be killed.
eu: Aldaketek, berriz abiatzen denean izango dute eragina. Gaituta badago, zehaztutako balioa gainditzen
    duen «Konsole»ren memoria kontsumo iraunkorrak, «systemd-oomd»ek memoria-intentsiboko
    prozesua(k) ditu(zt)en fitxa(k) deuseztatzea eragingo du. Oharra: gaitzeak,
    moteltze handiagoak eragin litzake memoria kontsumo handia ematen denean
    eta balio txikiegiak zehazteak, oraindik, «Konsole» akabatzea eragin lezake.

en: Choose the background image
eu: Hautatu atzealdeko irudia

en: Choose the initial directory
eu: Hautatu hasierako direktorioa

en: Clear Scrollback
eu: Garbitu Atzerantz kiribiltzea

en: Clear Scrollback and Reset
eu: Garbitu Atzerantz kiribiltzea eta berrezarri

en: Close tab on middle-click
eu: Itxi fitxa erdiko klikarekin

en: Color of scrollbar markers:
eu: Kiribiltze-barrako markatzaileen kolorea:

en: Color of scrollbar search highlighting lines:
eu: Kiribiltze-barrako bilaketa nabarmentzeko lerroen kolorea:

en: Color scheme && font
eu: Kolore-antolaera eta letra-tipoa

en: Command
eu: Komandoa

en: Command and arguments: %c
eu: Komandoa eta argumentuak: %c

en: Command can not be empty
eu: Komandoa ezin da hutsik egon

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Complex Text Layout
eu: Testuaren antolamendu konplexua

en: Configure Web Shortcuts...
eu: Konfiguratu web-lasterbideak...

en: Confirm Close
eu: Berretsi itxiera

en: Confirm Paste
eu: Berretsi itsastea

en: Control the position of the tab bar
eu: Kontrolatu fitxa-barraren kokapena

en: Control the size of the handle between panels
eu: Kontrolatu panelen arteko heldulekuaren neurria

en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
eu: Kontrolatu fitxa-barrako 'Fitxa berria' botoiaren ikusgaitasuna

en: Control the visibility of 'Search Tabs' button on the tab bar
eu: Fitxen barran 'Bilatu fitxak' botoiaren ikusgaitasuna kontrolatu

en: Control the visibility of the whole tab bar
eu: Kontrolatu fitxa-barra osoaren ikusgaitasuna

en: Control the visual style of the tab bar
eu: Kontrolatu fitxa-barraren ikus-estiloa

en: Control where the "Close tab" button will be displayed
eu: Kontrolatu "Itxi fitxa" botoia non bistaratuko den

en: Control where to put the new tab
eu: Kontrolatu fitxa berria non ipini

en: Control whether child cgroups are created for individual tabs
eu: Fitxetarako, banakako haur-«cgroup»ak sortu behar diren kontrolatzen du

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Email Address
eu: Kopiatu helbide elektronikoa

en: Copy Input
eu: Kopiatu sarrera

en: Copy Input To
eu: Kopiatu sarrera hemen

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea

en: Copy Location
eu: Kopiatu kokalekua

en: Copy command output
eu: Kopiatu komandoaren irteerakoa

en: Copy except prompts
eu: Kopiatu gonbita salbu

en: Copy on select
eu: Kopiatu hautatzean

en: Copy options:
eu: Kopiatze aukerak:

en: Copy text as HTML
eu: Kopiatu testua HTML gisa

en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
eu: Kopiatu testua HTML gisa (formatua, letra-tipoak, koloreak... etab)

en: Copy user input
eu: Kopiatu erabiltzailearen sarrerakoa

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
eu: Ezin izan da '%1' aurkitu, horren ordez '%2' abiarazten. Egiaztatu zure profilaren ezarpenak.

en: Could not find an interactive shell to start.
eu: Ezin izan da hasteko shell elkarreragile bat aurkitu.

en: Could not find binary:
eu: Ezin izan da bitarra aurkitu:

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
eu: Ezin izan du prozesu-izena lortu, jo ezazu ezin dugula konexio bat eskatu

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
eu: Ezin izan du fitxategia profilaren konfigurazioan zehaztutako testu-editorearekin ireki;
    sistemaren editore lehenetsiarekin irekiko da.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
eu: Ezin izan da '%1' programa '%2' argumentuekin abiarazi.

en: Create New Profile
eu: Sortu profil berria

en: Create New Profile...
eu: Sortu profil berria...

en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
eu: Sortu kolore-antolaera berria hautatutako antolaeran oinarritua

en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
eu: Sortu tekla-konbinazio antolaera berri bat hautatutako konbinazioetan oinarrituta

en: Create a new profile based on the selected profile
eu: Sortu profil berria bat hautatuko profilean oinarrituta

en: Crop
eu: Moztu

en: Ctrl
eu: Ktrl

en: Current Directory (Long): %D
eu: Uneko direktorioa (luzea): %D

en: Current Directory (Short): %d
eu: Uneko direktorioa (laburra): %d

en: Cursor
eu: Kurtsorea

[ctx: Cursor color options]
en: Color:
eu: Kolorea:

en: Cursor:
eu: Kurtsorea:

en: Custom cursor color
eu: Norberak erabakitako kurtsorearen kolorea

en: Dark Pastels
eu: Pastel ilunak

en: Darken
eu: Ilundu

en: Darkening strength:
eu: Iluntzearen sendotasuna:

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default (XFree 4)
eu: Lehenetsia (XFree 4)

en: Default Profile
eu: Profil lehenetsia

en: Default for file type
eu: Fitxategi-motarako lehenetsia

en: Default profile
eu: Profil lehenetsia

en: Default profile for new terminal sessions in %1
eu: %1(e)ko terminal saio berrientzako profil lehenetsia

en: Defaults
eu: Lehenespenak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Quick Commands Configurations
eu: Ezabatu Komando Azkarren konfigurazioak

en: Delete folder and all of its contents
eu: Ezabatu karpeta eta haren eduki guztia

en: Delete selected SSH entry
eu: Ezabatu hautatutako SSH sarrera

en: Delete selected entry
eu: Ezabatu hautatutako sarrera

en: Delete the selected color scheme
eu: Ezabatu hautatutako kolore-antolaera

en: Delete the selected key bindings scheme
eu: Ezabatu hautatutako tekla-konbinazioen antolaera

en: Delete the selected profile
eu: Ezabatu hautatutako profila

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Deselect All
eu: Desautatu guztia

en: Determines the memory consumption level above which throttling will start
eu: Zein memoria kontsumo mailatik gora memoria erregulazioa abiatuko den zehazten du

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
eu: Gailu agintea 3 (DC3)/XOFF: irteerakoa esekitzen du

en: Disable drag && drop menu for files && URLs
eu: Desgaitu arrastatu eta jaregin menua fitxategi eta URLentzako

en: Display Vertical line at column:
eu: Erakutsi lerro bertikal bat zutabean:

en: Do not remember previous output
eu: Ez gogoratu aurreko irteera

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
en: &None
eu: &Bat ere ez

[ctx: Do not show a close button]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Don't Change
eu: Ez aldatu

en: Double click to change the folder name.
eu: Klik-bikoitza karpeta-izena aldatzeko.

en: Drag Handle Size:
eu: Arrasterako heldulekuaren neurria:

en: Draw intense colors in bold font
eu: Marraztu kolore biziak letra-tipo lodian

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Current Profile...
eu: Editatu uneko profila...

en: Edit Environment
eu: Editatu ingurunea

en: Edit Key Binding List
eu: Editatu tekla-konbinazioen zerrenda

en: Edit Profile
eu: Editatu profila

en: Edit Profile "%1"
eu: Editatu "%1" profila

en: Edit selected entry
eu: Editatu hautatutako sarrera

en: Edit the list of environment variables and associated values
eu: Editatu inguruneko aldagaien zerrenda eta esleitutako balioak

en: Edit the path of the background image
eu: Editatu atzealdeko irudiaren bide-izena

en: Edit the selected color scheme
eu: Editatu hautatutako kolore-antolaera

en: Edit the selected key bindings scheme
eu: Editatu hautatutako tekla-konbinazioen antolaera

en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
eu: Editatu hautatutako profila (botoi hau ezgaitua dago soilik-irakurtzeko profiletan)

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
eu[0]: Profila editatzea: %2
eu[1]: %1 profil editatzen: %2

en: Emoji Font:
eu: Aurpegiera letra-tipoa:

en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
eu: Gaitu pantailako ordezko tarteko-memorian kiribiltzea

en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
eu: Gaitu bi norabideetan bistaratzea terminaletan (soilik erabilgarria Arabiarrarentzat, Farsia edo hebreera)

en: Enable all "Don't Ask Again" messages
eu: Gaitu "Ez berriz galdetu" mezu guztiak

en: Enable memory monitoring:
eu: Gaitu memoria gainbegiratzea:

en: Enable menu accelerators
eu: Gaitu menu azeleratzaileak

en: Enable thumbnails generation
eu: Gaitu koadro txikiak sortzea

en: Enable word mode text rendering
eu: Gaitu hitz-moduko testu errendatzea

en: Enabled
eu: Gaituta

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
eu: Testuaren amaiera/Eten: uneko prozesua itxi lezake

en: End Of Transmission: may exit the current process
eu: Transmisioaren amaiera: uneko prozesua itxi lezake

en: Enlarge Font
eu: Handitu letra-tipoa

en: Environment:
eu: Ingurunea:

en: Error issuing SSH Command
eu: Errorea SSH komandoa jaulkitzean

en: Escape: used for manipulating terminal state
eu: Ihes egin: terminalaren egoerak manipulatzeko erabilia

en: Expand individual tab widths to full window
eu: Zabaldu banakako fitxen zabalera leiho osora

en: Expand the tab widths
eu: Zabaldu fitxen zabalera

en: F&ull screen height
eu: Pantaila &osoaren altuera

en: Failed to create autosave file at %1.
eu: %1(a)n automatikoki gordetzeko fitxategia sortzea huts egin du.

en: Failed to update autosave state on output changes.
eu: Irteera aldaketetan gordetze automatikoaren egoera eguneratzea huts egin du.

en: Fi&xed size:
eu: Neurri &finkoa:

en: File
eu: Fitxategia

en: File Separator/Quit: may abort the current process
eu: Fitxategi banatzailea/Irten: uneko prozesua galaraz dezake

en: Filter...
eu: Iragazi...

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Flow control
eu: Fluxu-kontrola

en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
eu: Arreta terminalei saguaren erakuslea haien gainean ipintzean

en: Folder
eu: Karpeta

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
eu: Antolakuntza helburuetarako, sarrera hau karpeta honen barruan egongo da.

en: For scrollback files, use specified folder location
eu: Atzerantz kiribiltzeko fitxategietarako, erabili zehaztutako karpeta kokalekua

en: For scrollback files, use system-wide folder location
eu: Atzerantz kiribiltzeko fitxategientarako, erabili sistema-osorako karpeten kokalekua

en: For scrollback files, use this folder
eu: Atzerantz kiribiltzeko fitxategietarako, erabili karpeta hau

en: For scrollback files, use user's specific folder location
eu: Atzerantz kiribiltzeko fitxategietarako, erabili erabiltzaileak zehaztutako karpeta kokalekua

en: Form
eu: Inprimakia

en: From clipboard
eu: Arbeletik

en: From mouse position to the end of &line
eu: Saguaren kokalekutik &lerro amaiera arte

en: From selection
eu: Hautapenetik

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Generating Thumbnail
eu: Koadro-txikiak sortzea

en: Get New...
eu: Lortu berria...

en: Green on Black
eu: Berdea beltzaren gainean

en: Group
eu: Taldea

en: Half screen heigh&t
eu: Pantaila erdiaren al&tuera

en: Help
eu: Laguntza

en: Highlight all matches
eu: Nabarmendu bat-etortze guztiak

en: Highlight all search matches
eu: Nabarmendu bilaketako bat-etortze guztiak

en: Highlight the lines coming into view
eu: Nabarmendu ikuspegira datozen lerroak

en: Highlighting:
eu: Nabarmentzea:

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Horizontal Anchor:
eu: Aingura bertikala:

en: Host: %1
eu: Ostalaria: %1

en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
eu: Aurrealdeko eta atzealdeko koloreen tonu eta asetasun balioak ausazkoak dira era lehenetsian. Kolore antolaera batzuek ausazko egiteko ezarpen ezberdinak erabil litzakete.
    Efekturen bat ikusteko, ezarri koloreak 0 baino asetasun balio handiagoetan.

en: I&nitial directory:
eu: &Hasierako direktorioa:

en: Identifier
eu: Identifikatzailea

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
eu: Erabili SSH konfigurazioa ezarrita badago, ez zehaztu SSH-gako edo erabiltzaile-izenik.

en: If enabled, profile settings will be ignored
eu: Gaituta badago, profilaren ezarpenei ez zaie jaramon egingo

en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
eu: Hau ezartzen bada, ez dugu erabiliko goian ezarritako SSH gakoa, «~/.ssh/config» barruko konfigurazioa baizik

en: Ignore Bell Events
eu: Ezikusi txirrin gertaerak

en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
eu: Ezikusi hitz erdiko atributu aldaketak (bestela, errendatzean, atributu aldaketek hitza hausten dute)

en: Ignore wcwidth of problematic characters
eu: Ezikusi karaktere arazotsuen «wcwidth»

en: Imported SSH Profile <br/> Some settings are read only.
eu: SSH profila inportatu da <br/>Ezarpen batzuk bakarrik irakurtzeko dira.

en: Inactive Terminals:
eu: Terminalaren ez-aktiboak:

en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
eu: Adierazi leihoa aktibo dagoen koloreak motelduz

en: Indicate whether the window is active by drawing a border
eu: Adierazi leihoa aktibo dagoen ertz bat marraztuz

en: Initial terminal si&ze:
eu: Terminalaren hasierako ne&urria:

en: Input:
eu: Sarrera:

en: Insert
eu: Txertatu

en: Invert
eu: Alderantzikatu

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous
eu: Hainbat

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous:
eu: Hainbat:

en: Key Combination
eu: Tekla-konbinazioa

en: Key bindings
eu: Tekla-konbinazioak

en: Key combination to show URL hints:
eu: URL-en gaineko aholkuak erakusteko tekla konbinazioa:

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Konsole
eu: Kontsola

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
eu: Konsolek ez du profil hau %1(e)ra gordetzeko baimenik

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
eu: Konsole-k ez daki laster-marka nola ireki:

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
eu: Konsole, mahaigaineko efektuak gaitu aurretik abiarazi da. Konsole berrabiatu behar duzu atzealde gardena ikusteko.

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
eu: Mugatu gogoratzen diren irteerak lerro kopuru finkora

en: Line Numbers:
eu: Lerro-zenbakiak:

en: Line numbers
eu: Lerro-zenbakiak

en: Line spacing:
eu: Lerroartea:

en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
eu: Lerroak beti LTR dira, aurreneko karaktere sendoak zehaztu beharrean

en: Linux Colors
eu: Linux-en koloreak

en: Linux console
eu: linux-eko kontsola

en: Local Host: %h
eu: Bertako ostalaria: %h

en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Make the cursor blink regularly
eu: Egin kurtsorea erregularki keinu egitea

en: Manage profile
eu: Kudeatu profila

en: Margins:
eu: Marjinak:

en: Match current character
eu: Bat etorri uneko karakterearekin

en: Match using regular expressions
eu: Bat-etortzeak adierazpen erregularrak erabiliz

en: Memory limit:
eu: Memoria muga:

en: Middle-click pastes:
eu: Erdiko Klikak itsasten du:

en: Missing Folder
eu: Karpeta falta da

en: Missing Hostname
eu: Ostalari-izena falta da

en: Missing Name
eu: Izena falta da

en: Monitor for &Activity
eu: Gainbegiratu &jarduerak

en: Monitor for &Prompt
eu: Gainbegiratu &gonbita

en: Monitor for &Silence
eu: Gainbegiratu &isiltasuna

en: Monitor for Process Finishing
eu: Gainbegiratu prozesuen amaitzea

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse click in input line moves cursor
eu: Saguaren klik sarrera-lerroan sagua kurtsorea mugitzen du

en: Mouse hover plus
eu: Sagua gainetik igarotzea gehi

en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
eu: Saguaren kiribiltzeko gurpilak gora/behera gezi teklen sakatzea emulatuko du pantailako ordezko tarteko-memoria erabiltzen duten programetan (adib. less)

[ctx: Name of the built-in profile]
en: Built-in
eu: Barneratua

en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: Never]
en: &Never
eu: I&noiz ez

[ctx: Never]
en: Never
eu: Inoiz ez

en: New Key Binding List
eu: Tekla-konbinazioen zerrenda berria

[ctx: New profile name, %1 is a number]
en: Profile %1
eu: Profila %1

en: Next Profile
eu: Hurrengo profila

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
eu: Ez dago teklatuaren itzultzailerik erabilgarri. Teklen sakatzeak terminalera bidaliko diren karaktereetan bihurtzeko behar den informazioa falta da.

en: No plugins available
eu: Ez dago pluginik erabilgarri

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
eu: Ez da komando azkarrik aurkitu. Bat gehitzeko, Pluginak -> Komando azkarrak

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
eu: Ez da gordetako SSH konfiguraziorik aurkitu. Bat gehitzeko, Pluginak -> SSH Kudeatzailea

en: No wrap
eu: Ez itzuli abiapuntura

en: NoFlip
eu: Ez irauli

en: NoScaling
eu: EzEskalatu

en: Normal tab title format
eu: Fitxa arruntaren tituluaren formatua

en: Notifications:
eu: Jakinarazpenak:

en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
eu: Zenbakitu URL-en gaineko aholkuak atzekoz aurrera, behetik hasita

en: Number of lines of output to remember
eu: Irteeraren lerro kopurua gogoratzeko

en: On &the tab bar
eu: Fitxa-&barran

en: On ea&ch tab
eu: Fitxa bakoi&tzean

en: One environment variable per line
eu: Inguruneko aldagai bat lerroko

en: One-Shot Monitors
eu: Erabilera bakarreko begiraleak

en: Open Current Folder With
eu: Ireki uneko karpeta honekin,

en: Open File Manager
eu: Ireki fitxategi-kudeatzailea

en: Open Link
eu: Ireki esteka

en: Open files/links by direct click
eu: Ireki fitxategiak/estekak zuzeneko klik baten bidez

en: Output
eu: Irteera

en: Output Options
eu: Irteeraren aukerak

en: Output:
eu: Irteera:

en: Override wcwidth
eu: Gainidatzi «wcwidth»

en: Paste Selection
eu: Itsatsi hautapena

en: Percent
eu: Ehunekoa

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
eu: Mesedez, konpondu abisu guztiak gidoia ibiltzen saiatu aurretik

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Plugins - Quick Commands
eu: Pluginak - Komando azkarrak

en: Plugins - SSH Manager
eu: Pluginak - SSH Kudeatzailea

en: Port
eu: Ataka

en: Position:
eu: Kokapena:

en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
eu: Sakatu «Ktrl+kiribiltzeko-gurpila» testuaren neurria handiagotu/txikiagotuko du.

en: Preview Colors on hover
eu: Aurreikusi koloreak gainetik igarotzean

en: Previous Profile
eu: Aurreko profila

en: Print Shell
eu: Inprimatu Shell

en: Printer &friendly mode (black text, no background)
eu: Inprimatzeko modu adiskidetsua (testu beltza, atzealderik gabe)

en: Process and window:
eu: Prozesua eta leihoa:

en: Profile
eu: Profila

en: Program '%1' crashed.
eu: '%1' programa kraskatu egin da

en: Program '%1' exited with status %2.
eu: '%1' programa %2 egoerarekin amaituta.

en: Program Name: %n
eu: Programaren izena: %n

en: Put new tabs:
eu: Ipini fitxa berriak:

en: Quick Commands
eu: Komando azkarrak

en: Randomly adjust colors for each session
eu: Koloreak ausaz doitu saio bakoitzerako

en: Red error background:
eu: Erroreen atzeko plano gorria:

en: Red error bars:
eu: Erroreen barra gorriak:

en: Red on Black
eu: Gorria beltzean

en: Reflow Lines:
eu: Lerroak berregokitu:

en: Reflow lines when terminal resizes
eu: Lerroak berregokitu terminalaren neurria aldatzean

en: Remember all output produced by the terminal
eu: Gogoratu terminalak sortutako irteera guztiak

en: Remember window size
eu: Gogoratu leihoaren neurria

en: Remote Host (Long): %H
eu: Urruneko ostalaria (luzea): %H

en: Remote Host (Short): %h
eu: Urruneko ostalaria (laburra): %h

en: Remote tab title format:
eu: Urruneko fitxaren tituluaren formatua:

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove window titlebar and frame
eu: Kendu leihoaren titulu-barra eta markoa

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Render words of ASCII characters together
eu: Errendatu ASCII karaktereko hitzak elkarrekin

en: Render words of Brahmic scripts characters together
eu: Errendatu Brahma-gidoietako karaktereak elkarrekin

en: Require Ctrl key for drag && drop
eu: Eskatu Ktrl tekla arrastatu eta jaregiteko

en: Reset Font Size
eu: Berrezarri letra-tipoaren neurria

en: Reset the selected color scheme settings to the default values
eu: Berrezarri hautatutako kolore-antolaera ezarpenak balio lehenetsietara

en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
eu: Berrezarri hautatutako tekla-konbinazioen antolaera haien balio lehenetsietara

en: Reverse URL hint numbering
eu: URL-en gaineko aholkuak atzekoz aurrera zenbakitzea

en: Run
eu: Ibili

en: Run all Konsole windows in a single process
eu: Ibili Konsoleren leiho guztiak prozesu bakarrean

en: S&crollback
eu: Atzerantz &kiribiltzea

en: SSH Config
eu: SSH konfigurazioa

en: SSH Entries
eu: SSH sarrerak

en: SSH Hostname
eu: SSH ostalari-izena

en: SSH Key
eu: SSH gakoa

en: SSH Manager
eu: SSH kudeatzailea

en: Save
eu: Gorde

en: Save Output &As...
eu: Gorde irteera &honela...

en: Save Output From %1
eu: Gorde irteera %1(e)tik

en: Save ZModem Download to...
eu: Gorde ZModem-ek jaitsitakoa hemen...

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
en: &Unlimited
eu: M&ugagabea

en: Scroll Page Up/Down:
eu: Kiribildu orria gora/behera:

en: Scroll the page the full height of window
eu: Kiribildu orria leihoaren altuera osoa

en: Scroll the page the half height of window
eu: Kiribildu orria leihoaren altueraren erdia

en: Scrollback file location:
eu: Atzerantz kiribiltzeko fitxategiaren kokalekua:

en: Scrollback:
eu: Atzerantz kiribiltzea:

en: Scrollbar position:
eu: Kiribiltze-barraren kokapena:

en: Scrolling
eu: Kiribiltzea

en: Search backwards
eu: Bilatu atzerantz

en: Search for '%1' with
eu: Bilatu '%1' honekin

en: Search highlighting line opacity:
eu: Bilaketa nabarmentzeko lerroaren opakutasuna:

en: Search is case sensitive
eu: Bilaketak maius./minus. bereizten ditu

en: Search stops instead of wrapping
eu: Bilaketa gelditu behar du abiapuntura itzuli ordez

en: Select &Line
eu: Hautatu &lerroa

en: Select &Mode
eu: Hautatu &modua

en: Select All
eu: Hautatu guztia

en: Select Files for ZModem Upload
eu: Hautatu fitxategiak ZModem-ekin igotzeko

en: Select Initial Directory
eu: Hautatu hasierako direktorioa

en: Select the color used to draw the border
eu: Hautatu ertza marrazteko erabilitako kolorea

en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
eu: Hautatu kurtsorearen azpiko karakterea marrazteko erabilitako kolorea

en: Select the color used to draw the cursor
eu: Hautatu kurtsorea marrazteko erabilitako kolorea

en: Select the icon displayed on tabs using this profile
eu: Hautatu profil hau erabiltzen duten fitxetan azaldutako ikonoa

en: Selected text will require control key plus click to drag.
eu: Hautatutako testuak «kontrol» tekla gehi klik beharko du arrastatzeko.

en: Semantic Integration
eu: Bateratze semantikoa

en: Semantic hints
eu: Aholku semantikoak

en: Semantic hints:
eu: Aholku semantikoak:

en: Send Email To...
eu: Bidali posta elektronikoa honi...

en: Send Signal
eu: Bidali seinalea

en: Session Number: %#
eu: Saioaren zenbakia: %#

en: Session Toolbar
eu: Saioko tresna-barra

en: Set &Encoding
eu: Ezarri &kodeketa

en: Set interval between autosaves:
eu: Ezarri gordetze automatikoen arteko bitartea:

en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
eu: Ezarri kurtsorea bere azpian dagoen karakterearen kolorearekin bat etortzeko.

en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
eu: Ezarri hautatutako profila lehenetsi gisa terminal saio berrientzat

en: Sets the width of the thumbnail
eu: Koadro-txikiaren zabalera ezartzen du

en: Sets whether matching text should be highlighted
eu: Bat datorren testua nabarmendu behar den ezartzen du

en: Sets whether search should start from the bottom
eu: Bilaketa behetik hasi beharko litzatekeen ezartzen du

en: Sets whether search should stop instead of wrapping
eu: Bilaketa abiapuntura itzuli ordez gelditu behar duen ezartzen du

en: Sets whether the search is case sensitive
eu: Bilaketak maius./minus. bereiziko dituen ezartzen du

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Shape:
eu: Forma:

en: Shell Errors
eu: Oskolaren erroreak

en: Shift
eu: Maius

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Shortcut for peeking the primary screen:
eu: Pantaila nagusiari kirika egiteko lasterbidea:

en: Shortcut:
eu: Lasterbidea:

en: Show 'New Tab' button
eu: Erakutsi 'fitxa berria' botoia

en: Show Close Tab button:
eu: Erakutsi «Itxi fitxa» botoia:

en: Show Header:
eu: Erakutsi goiburua:

en: Show Quick Access
eu: Erakutsi sarbide azkarrak

en: Show Quick Access for SSH Actions
eu: Erakutsi SSH ekintzetarako sarbide azkarra

en: Show Quick Commands
eu: Erakutsi komando azkarrak

en: Show SSH Manager
eu: Erakutsi SSH kudeatzailea

en: Show Search Tabs button:
eu: Erakutsi fitxak bilatzeko botoia:

en: Show entries that don't match the filter
eu: Erakutsi iragazkiarekin bat ez datozen sarrerak

en: Show hint for terminal size after resizing
eu: Erakutsi terminalaren neurriari buruzko argibidea neurriz aldatu ondoren

en: Show session
eu: Erakutsi saioa

en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
eu: Erakutsi terminalaren neurria zutabe eta lerrotan leiho erdian neurria aldatu ondoren

en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
eu: Erakutsi kiribiltze-barra terminala-leihoaren ezkerreko aldean

en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
eu: Erakutsi kiribiltze-barra terminal-leihoaren eskuineko aldean

en: Show window title on the titlebar
eu: Erakutsi leihoaren titulua titulu-barran

en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
eu: Erakutsi titulu-barran ihes sekuentziaren bidez ezarritako leihoaren titulua

en: Show:
eu: Erakutsi:

en: Shrink Font
eu: Txikitu letra-tipoa

en: Silence in '%1' (Session '%2')
eu: Isiltasuna «%1»(e)an (Saioa «%2»)

en: Size of each marker (as a percentage of scrollbar length):
eu: Markatzaile bakoitzaren neurria (kiribiltze-barraren luzeraren ehuneko gisa):

en: Size:
eu: Neurria:

en: Size: %1 x %2
eu: Neurria: %1 x %2

en: Smooth fonts
eu: Letra-tipo leunak

en: Solaris console
eu: Solaris-eko kontsola

en: Solarized Light
eu: Solarized argia

en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
eu: Terminal aplikazio batzuk saguaren euskarria dute, horrek era lehenetsian hura eskuratzea baimentzen die. Ibiltzean piztu/itzali ere txandakatu daiteke.

en: Split View
eu: Zatitu ikuspegia

en: Split View Left-Right
eu: Zatitu ikuspegia ezker-eskuin

en: Split View Top-Bottom
eu: Zatitu ikuspegia goian-behean

en: Splits
eu: Zatiak

en: Start in same directory as current session
eu: Hasi uneko saioko direktorio berean

en: Stop Auto Save
eu: Gelditu gordetze automatikoa

en: Stopping autosave due to switching of screens.
eu: Pantaila aldaketa dela eta gordetze automatikoa gelditzen.

en: Stretch
eu: Luzatu

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
eu: Ordeztu/Eseki: uneko prozesua eseki lezake

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
eu[0]:  zutabe
eu[1]:  zutabe

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
eu[0]:  errenkada
eu[1]:  errenkada

en: Switch Profile
eu: Aldatu profila

en: System Bell
eu: Sistemako txirrina

en: System Notifications
eu: Sistemaren jakinarazpenak

en: Tab Co&lor:
eu: Fitxaren ko&lorea:

en: Tab Monitoring
eu: Fitxak gainbegiratzea

en: Tab Properties
eu: Fitxen propietateak

en: Tab Titles
eu: Fitxen tituluak

en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
eu: Urruneko komando bat exekutatzean erabiltzen den fitxen tituluaren formatua (adb. beste ordenagailu batera SSH bidez konektatzean)

en: Table characters BiDi mode override
eu: Tauletako karaktereen BiDi modua gainidaztea

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Text Editor Command:
eu: Testu editore komandoa:

en: Text Editor Custom Command
eu: Testu-editore norberak finkatutako komandoa

en: Text interaction
eu: Testuarekiko elkarrekintza

en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
eu: Fitxategi gisa antzemandako testua azpimarratuko da saguaren erakuslea gainetik igarotzean.

en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
eu: Esteka edo e-posta helbide gisa antzemandako testua zuzenean saguaren klik baten bidez ireki daiteke.

en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
eu: Esteka edo e-posta helbide gisa antzemandako testua azpimarratuko da saguaren erakuslea gainetik igarotzean.

en: Text:
eu: Testua:

en: The .css file to use for the tab bar style
eu: Fitxa-barraren estilorako erabili beharreko .css fitxategia

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
eu: "D-Bus"en sendText/runCommand metodoak erabili berri dira. Segurtasun aferak daude bi metodo hauek publiko izaten uztearekin. Hala nahi izan ezkero, metodo hauek soilik barneko erabilerarako izateko alda daitezke Konsole bir-konpilatuta. <p>Abisua behin baino ez da erakutsiko Konsoleren instantzia honentzat.</p>

en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
eu: Exekutatu beharreko komandoa profil hau erabiliz terminal saio berriak sortzen direnean

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
eu: Formatua honakoa da, adib. «editorExec BIDE-IZENA:LERROA:ZUTABEA»
    
    BIDE-IZENA    testu-fitxategirako bide-izenarekin ordezkatuko da
    LERROA    lerro-zenbakiarekin ordezkatuko da
    ZUTABEA    (aukerakoa) zutabe-zenbakiarekin ordezkatuko da
    Oharra: «BIDE-IZENA:LERROA:ZUTABEA» ordezkatu beharko duzu
    erabili nahi duzun editoreak onartzen duen sintaxiarekin; adib.:
    gedit +LERROA:ZUTABEA BIDE-IZENA
    
    Komandoan BIDE-IZENA edo LERROA falta badira, ezarpen honi
    ezikusi egingo zaio eta fitxategia testu-editore lehenetsiarekin
    irekiko da.

en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
eu: Esteka posibleen formatuak, hala nola http://, https:// and file://

en: The hostname of the server
eu: Zerbitzariaren ostalari-izena

en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
eu: Profil hau darabilten terminalen saio berrien haserako laneko-direktorioa

en: The name of this entry on the list
eu: Sarrera honen izena zerrendan

en: The number of pixels between two lines
eu: Bi lerroren arteko pixel kopurua

en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
eu: Zerbitzariaren ataka, 22 da lehenetsia ssh konexioetarako

en: The private key
eu: Gako pribatua

en: The private key to be used for this connection
eu: Konexio honekin erabili beharreko gako pribatua

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
eu: «%1» prozesuaren exekuzioa amaitu da «%2» saioan

en: The profile to be active when the ssh session starts
eu: ssh saioa hasten denean aktibo egon behar duen profila

en: The program '%1' in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
eu: Saio honetako '%1' programa ez da hiltzen. Ziur zaude indarrez akabatu nahi duzula?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
eu: '%1' programa exekutatzen ari da saioan. Ziur zaude itxi nahi duzula?

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
eu: Oskoleko gonbita '%1' saioan azaltzen da

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
eu: Itsatsi nahian zabiltzan testuak ezkutuko aginterako karaktereak ditu, haiek iragazi nahi dituzu?

en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
eu: Ixiltasun jarrairako atalasea Konsolek hauteman behar du

en: The username for the connection
eu: Konexiorako erabiltzaile-izena

en: The window size will be saved upon exiting Konsole
eu: Leihoaren neurria gordeko da Konsoletik irtetean

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
eu: Gidoian errore batzuk daude, benetan ibili nahi duzu?

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
eu: Kolore-antolaera honek atzealde gardena erabiltzen du eta ez dirudi zure mahaigainak onartzen duenik

en: This terminal is read-only.
eu: Terminal hau soilik-irakurtzeko da.

en: Threshold for continuous silence:
eu: Ixiltasun jarrairako atalasea:

en: Thumbnail Width
eu: Koadro-txikiaren zabalera

en: Tile
eu: Lauza

en: Title
eu: Titulua

en: Title can not be empty or blank
eu: Titulua ezin da hutsik edo bete gabe egon

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
en: Test Area
eu: Probako area

en: To the &right of terminal area
eu: Terminal eremuaren e&skuinean

en: To the left of terminal area
eu: Terminal-eremuaren ezkerrean

en: Tooltip
eu: Tresna-argibidea

en: Top
eu: Goian

en: Treat table drawing characters as strong LTR.
eu: Taulak marrazteko karaktereak LTR sendotzat hartu.

en: Trim leading spaces
eu: Kendu hasierako zuriuneak

en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
eu: Ezabatu hautatutako testuko hasierako zuriuneak, baliagarria zenbaitetan

en: Trim trailing spaces
eu: Kendu amaierako zuriuneak

en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
eu: Kendu hautatutako testuko bukaerako zuriuneak, baliagarria zenbaitetan

en: Triple-click selects:
eu: Klik hirukoitzak hautatzen du:

en: Underline files
eu: Azpimarratu fitxategiak

en: Underline links
eu: Azpimarratu estekak

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundo

en: Up/Down Arrows emulation
eu: Gora/Behera gezien emulazioa

en: Update
eu: Eguneratu

en: Use Alt to display a thumbnail
eu: Erabili «Alt» koadro-txiki bat azaltzeko

en: Use Ctrl to display a thumbnail
eu: Erabili «Ktrl» koadro-txiki bat azaltzeko

en: Use Shift to display a thumbnail
eu: Erabili «Maius» koadro-txiki bat azaltzeko

en: Use a custom, fixed color for the cursor
eu: Erabili norberak erabakitako kurtsorearen kolore finko bat

en: Use a user-defined .css file for the tab bar
eu: Erabili erabiltzaileak finkatutako .css fitxategi bat fitxa-barrarako

en: Use current window size on next startup
eu: Erabili uneko lehio-neurria hurrengo abioan

en: Use line characters contained in font
eu: Erabili letra-tipoan dauden lerroko karaktereak

en: Use the same attributes for whole word
eu: Erabili atributu berdinak hitz osoan

en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
eu: Erabili hautatutako letra-tipoa lerroko karaktereekin barneratutako kodearen ordez

en: Use the selected font for unicode Braille characters instead of the builtin code
eu: Erabili hautatutako letra-tipoa unicode Braille karaktereetarako barneratutako kodearen ordez

en: Use unicode Braille characters contained in font
eu: Erabili letra-tipoko unicode Braille karaktereak

en: Use user-defined stylesheet:
eu: Erabili erabiltzaileak finkatutako estilo-orria:

en: Use ~/.ssh/config for key
eu: Erabili «~/.ssh/config» gako gisa

en: User Name: %u
eu: Erabiltzaile-izena: %u

en: User Name@ (if given): %U
eu: Erabiltzaile-izena@ (adieraziz gero): %U

en: User Signal &1
eu: Erabiltzailearen seinalea &1

en: User Signal &2
eu: Erabiltzailearen seinalea &2

en: User's Bourne prompt sigil: %B
eu: Erabiltzailearen Bourne gonbitaren zigilua: %B

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Vertical Anchor:
eu: Aingura bertikala:

en: View
eu: Ikuspegia

en: Visual Bell
eu: Irudizko txirrina

en: Wallpaper flip:
eu: Horma-papera irauli:

en: Wallpaper scaling:
eu: Horma-papera eskalatzea:

en: Wallpaper transparency:
eu: Horma-paper gardentasuna:

en: Warnings
eu: Abisuak

en: Warnings (*)
eu: Abisuak (*)

en: Web Search
eu: Web bilaketa

en: When launching Konsole re-use existing process if possible
eu: Konsole abiaraztean berrerabili dagoen prozesua ahal denean

en: When needed
eu: Behar denean

en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
eu: Sagua kolore hamaseitar baten gainean kokatzean, marko batean azalduko da, sagu-erakuslearen ondoan

[ctx: When showing URL hints]
en: When &URL hints show
eu: &URL aholkuak erakustean

[ctx: When showing URL hints]
en: When URL hints show
eu: URL aholkuak erakustean

en: White on Black
eu: Zuria beltzaren gainean

en: Window Title Set by Shell: %w
eu: Shell-ak ezarritako leihoaren titulua: %w

en: Window:
eu: Leihoa:

en: Word characters:
eu: Hitzetako karaktereak:

en: Word mode
eu: Hitz modua

en: You are about to delete %1, are you sure?
eu: %1 ezabatzera zoaz, ziur zaude?

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
eu: %1 karpeta ezabatzera zoaz, SSH konfigurazio
    anitz dituena, ziur zaude?

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
eu: %1 taldea ezabatzera zoaz, konfigurazio anitz dituena,
    ziur zaude?

en: You can't delete an automatically added entry.
eu: Ezin duzu ezabatu automatikoki gehitutako sarrera bat.

en: Your username
eu: Marcos,Juan Irigoien,Asier Urío Larrea,Iñaki Larrañaga Murgoitio,Iñigo Salvador Azurmendi

en: ZModem Progress
eu: ZModem-aren aurrerapena

en: force LTR line direction
eu: behartu LTR lerro noranzkoa

[ctx: key on keyboard]
en: Ctrl
eu: Ktrl

[ctx: key on keyboard]
en: Shift
eu: Maiuskula
