konqueror - en to eu translation catalogue (278 entries)

[ctx: %p is the percent value, % is the percent sign]
en: %p%
eu: %%p

en: &Bookmarks
eu: &Liburu-markak

en: &Close Active View
eu: &Itxi ikuspegi aktiboa

en: &Close Tab
eu: It&xi fitxa

en: &Copy Link Address
eu: &Kopiatu estekaren helbidea

en: &Discard Changes
eu: &Baztertu aldaketak

en: &Duplicate Current Tab
eu: &Bikoiztu uneko fitxa

en: &Duplicate Tab
eu: &Bikoiztu fitxa

en: &Duplicate Window
eu: &Bikoiztu leihoa

en: &Edit
eu: &Editatu

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &Find File...
eu: &Bilatu fitxategia...

en: &Force Reload
eu: &Derrigortu birkargatzea

en: &Go
eu: &Joan

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Inspect Current Page
eu: &Ikuskatu uneko orria

en: &New Tab
eu: &Fitxa berria

en: &Open File...
eu: &Ireki fitxategia...

en: &Open Location
eu: &Ireki kokalekua

en: &Open With
eu: Ireki &honekin

en: &Preferences...
eu: &Hobespenak...

en: &Reload
eu: &Birkargatu

en: &Reload All Tabs
eu: &Birkargatu fitxa guztiak

en: &Reload Tab
eu: Bir&kargatu fitxa

en: &Remove Entry
eu: &Kendu sarrera

en: &Settings
eu: E&zarpenak

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: &Up
eu: &Gora

en: &View
eu: &Ikusi

en: &Window
eu: &Leihoa

en: (C) 1999-2023, The Konqueror developers
eu: (c) 1999-2023, «Konqueror»en garatzaileak

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
eu: <html>Garbitu helbide-barra<br /><br />Helbide-barraren edukia garbitzen du.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
eu: <html>Kopiatu hautatutako testu edo elementua(k) sistemako arbelera<br /><br />Honek <b>Itsatsi</b> komandoaren bidez erabilgarri jartzen du Konqueror eta gainontzeko KDE aplikazioetan.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
eu: <html>Hautatutako testu edo elementuak ebaki eta sistemako arbelera daramatza<br /><br /> Honek <b>Itsatsi</b> komandoa erabilgarri jartzen du Konqueror eta gainontzeko KDE aplikazioetan.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
eu: <html>Joan guraso karpetara<br /><br />Adibidez, uneko kokapena file:/home/%1 bada, botoi honetan klik egitean file:/home kokapenera eramango zaitu.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
eu: <html>Joan<br /><br />Helbide-barran sartu den orrialdera doa.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
eu: <html>Helbide-barra<br /><br />Sartu web helbide bat edo bilatzeko termino bat.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
eu: <html>Nabigatu zure 'orrialde nagusian'<br /><br />Botoi honek eramaten zaituen kokalekua konfiguratu dezakezu <b>Ezarpenak -> Konfiguratu Konqueror-> Orokorra </b> menua erabiliz.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
eu: <html>Aurrez ebaki edo kopiatutako arbelaren edukiak itsasten ditu<br /><br /> Hau KDE beste aplikazioetan kopiatu edo ebakitako testuan funtzionatzen du baita ere.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
eu: <html>Unean bistaratutako dokumentua inprimatzen du<br /><br />Elkarrizketa-koadroa aurkeztuko zaizu, eta zenbait aukera ezarri ahal izango duzu, inprimatzeko kopia kopurua eta zein inprimagailu erabili.<br /><br /> Elkarrizketa-koadro honek KDE inprimatzeko zerbitzu bereziak erabiltzen utziko dizu ere bai, uneko dokumentutik PDF motako fitxategia sortzea, adibidez.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
eu: <html>Birkargatu fitxetan unean bistaratutako dokumentu guztiak<br /><br /> Beharrezkoa izan daiteke, adibidez, kargatu zirenetik aldatu diren web-orrialdeak freskatzeko, aldaketak ikusteko asmoarekin.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
eu: <html>Birzamatu unean bistaratutako dokumentua<br /><br />Beharrezkoa izan daiteke adibidez, zamatu zirenetik aldatu diren web-orrialdeak freskatzea, aldaketak ikusgai egiteko. Orrialdeko edozein irudi berriz jaitsiko da, nahiz eta cache-an kopiak egon.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
eu: <html>Birkargatu unean erakutsitako dokumentua<br /><br />Beharrezkoa izan daiteke, adibidez, kargatu zirenetik aldatu diren web-orrialdeak freskatzeko, aldaketak ikusteko asmoarekin.</html>

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
eu: <html>Uneko orrirako garatzailearen tresnak erakusten ditu<br/><br/>Uneko ikuspegia bitan zatitzen da eta garatzailearen tresnak bigarren erdian azaltzen dira

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
eu: <html>Gelditu dokumentua kargatzea<br /><br />Sareko transferentzia guztiak geldituko dira, eta Konqueror-ek orain arte eskuratutako edukia bistaratuko du.</html>

en: <p>Viewers which aren't supposed to be able to display %1. Using them will most likely fail.</p><p>These choices are provided in case the detected file type is incorrect or if a viewer can display %1 even if it doesn't officially support it.</p>
eu: <p>%1 azaltzeko gai ez direla suposatzen den erakusleak. Horien erabilerak, ziurrenik, huts egingo du.</p><p>Aukera hauek ematen dira hautemandako fitxategi-mota okerra den kasurako, edo ofizialki harentzako euskarririk ez badu ere erakusle batek %1 azaldu dezakeen kasurako.</p>

en: <p>You're running Konqueror as root. This requires enabling a highly insecure mode in the browser component.</p><p>What do you want to do?</p>
eu: <p>«Konqueror» «root» gisa ibiltzen ari zara. Horrek, arakatzaile-osagaian oso ez-segurua den modu bat gaitzea eskatzen du.</p><p>Zer egin nahi duzu?</p>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
eu: <qt><b>%1</b> baliogabea da</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
eu: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Azken aldiz bisitatuta: %2<br />Lehen aldiz bisitatuta: %3<br />Zenbat aldiz bisitatuta: %4</qt>

[ctx: @action:button]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:button New session]
en: New...
eu: Berria...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
eu: Aldatu izena...

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
eu: Gorde uneko...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
eu: Galdetu beranduago

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
eu: Ez lehengoratu

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
eu: Lehengoratu saioa

[ctx: @action:inmenu]
en: Display &in %1
eu: Azaldu %1(&e)n

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
eu: Ireki %1(&r)ekin

[ctx: @action:inmenu]
en: Viewers not supporting this file
eu: Erakusleek ez dute onartzen fitxategi hau

[ctx: @action:inmenu]
en: Viewers unlikely to display the file
eu: Erakusleek nekez azalduko dute fitxategi hau

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
eu: Bisitatuenak

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
eu: Oraintsu bisitatuak

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
eu: Erakutsi historia

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
eu: Ordenatu

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
eu: Ikuspegiaren &modua

[ctx: @info]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
eu: Ireki '%1'?

[ctx: @info]
en: Save '%1'?
eu: Gorde '%1'?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
eu: <filename>%1</filename> exekuta daiteke. Exekutatu edo azaltzea nahi duzu?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it?
eu: <filename>%1</filename> exekuta daiteke. Exekutatzea nahi duzu?

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
eu: Hau da zerbitzariak iradokitako fitxategi-izena

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
eu: %1 leihoa

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
eu: Izena: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
eu: Mota: %1

[ctx: @label:button]
en: &Display in
eu: A&zaldu hemen

[ctx: @label:button]
en: &Display in %1
eu: A&zaldu %1(e)n

[ctx: @label:button]
en: &Open with
eu: &Ireki honekin

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
eu: &Ireki %1(r)ekin

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
eu: &Ireki honekin...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
eu: Gogoratu ekintza, mota honetarako fitxategietarako

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
eu: Kargatzen...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
eu: Historia garbitu?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
eu: Gainontzeko fitxak ixteko berrespena

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
eu: Konfiguratu hedapenak

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
eu: Berrespena

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
eu: Baztertu aldaketak?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
eu: Sartu helburua

[ctx: @title:window]
en: History
eu: Historia

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
eu: Kudeatu saioak

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
eu: Ireki liburu-marken karpeta fitxa berrietan

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
eu: Aldatu saioaren izena

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
eu: Saioa leheneratu?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
eu: Gorde saioa

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
eu: Badago saioa lehendik ere. Gainidatzi?

[ctx: @title:window]
en: Warning
eu: Abisua

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
eu: Webeko albo-barra

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
eu: Desmarkatu lehengoratzerik nahi ez dituzun saioak

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
eu: Blokeatutako Ikuspegi bat ezin da karpetaz aldatu. Erabili 'Estekatu ikuspegia'rekin batera karpeta bateko fitxategiak arakatzeko

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
eu: '%1' izeneko saioa badago lehendik ere. Gainidatzi nahi duzu?

en: A&ll open windows
eu: Irekitako leiho &guztiak

en: Access denied
eu: Sarbidea ukatu da

en: Activate Next Tab
eu: Aktibatu hurrengo fitxa

en: Activate Previous Tab
eu: Aktibatu aurreko fitxa

en: Activate Tab %1
eu: Aktibatu %1 fitxa

en: Add
eu: Gehitu

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
eu: Gehitu "%1" web hedapen berria albo-barrari?

en: Apple Safari Developers
eu: Apple Safari garatzaileak

en: Bookmark Toolbar
eu: Liburu-marken tresna-barra

en: By &Date
eu: &Dataren arabera

en: By &Name
eu: &Izenaren arabera

en: C&lear History
eu: &Garbitu historia

en: C&lose Current Tab
eu: It&xi uneko fitxa

en: Canceled.
eu: Bertan behera utzita.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
eu: Koadro hau aktibatuz, gutxienez bi ikuspegi 'estekatu'ko dituzu. Ondoren, ikuspegi batean direktorioz aldatzean, estekatutako beste ikuspegiak automatikoki eguneratuko dira uneko direktorioa erakusteko. Oso erabilgarria izan daiteke ikuspegi mota desberdinekin, adib. direktorioen zuhaitz bat ikono edo xehetasunezko ikuspegi batekin, eta, agian, terminalaren emuladore batekin.

en: Clear Location Bar
eu: Garbitu helbide-barra

en: Close
eu: Itxi

en: Close &Other Tabs
eu: Itxi &gainontzeko fitxak

en: Close Current Tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Close View
eu: Itxi ikuspegia

en: Close the current tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Closed Items
eu: Itxitako elementuak

en: Configure Extensions...
eu: Konfiguratu hedapenak...

en: Configure Spell Checking...
eu: Konfiguratu ortografia-egiaztapena...

en: Conflicting proxy configuration
eu: Gatazkan dagoen proxy konfigurazioa

en: Copy &Files...
eu: Kopiatu &fitxategiak...

en: Copy selected files from %1 to:
eu: Kopiatu hautatutako fitxategiak %1(e)tik hona:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testu edo elementuak arbelean

en: Create a new Konqueror process, even if one already exists. Meant to be used only when developing Konqueror itself
eu: Sortu «Konqueror» prozesu berri bat, aurretik bat egonda ere. «Konqueror» bera garatzeko, beste ezertarako ez.

en: Current maintainer
eu: Uneko mantentzailea

en: D&etach Tab
eu: B&ereizi fitxa

en: Detach Current Tab
eu: Bereizi uneko fitxa

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Developer (AdBlock filter)
eu: Garatzailea (AdBlock iragazkia)

en: Developer (HTML rendering engine)
eu: Garatzailea (HTML errendatzeko motorra)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
eu: Garatzailea (HTML errendatzeko motorra, S/I lib)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
eu: Garatzailea (HTML errendatze motorra, S/I lib, atzerakada probatzeko lan-markoa)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
eu: Garatzailea (HTML errendatzeko motorra, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
eu: Garatzailea (S/I lib)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
eu: Garatzailea (S/I lib, autentifikazioaren euskarria)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
eu: Garatzailea (Java 2 segurtasun kudeatzailearen euskarria,
    eta beste hobekuntza garrantzitsuak miniaplikazioen euskarrirako)

en: Developer (Java applet support)
eu: Garatzailea (Java miniaplikazioen euskarria)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
eu: Garatzailea (Java miniaplikazioen euskarria eta bestelako objektu txertagarriak)

en: Developer (JavaScript)
eu: Garatzailea (JavaScript)

en: Developer (List views)
eu: Garatzailea (Zerrenden ikuspegiak)

en: Developer (List views, I/O library)
eu: Garatzailea (Zerrenden ikuspegiak, S/I lib)

en: Developer (Netscape plugin support)
eu: Garatzailea (Netscape-ko pluginen euskarria)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
eu: Garatzailea (SSL, Netscape-ren pluginak)

en: Developer (framework)
eu: Garatzailea (egitura)

en: Developer (framework, parts)
eu: Garatzailea (egitura, zatiak)

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
eu: Garatzailea (frameworks, parts, JavaScript, S/I liburutegia) eta mantentzaile ohia

en: Developer (misc stuff)
eu: Garatzailea (hainbat gauza)

en: Developer (navigation panel framework)
eu: Garatzailea (nabigazio panelaren egitura)

[ctx: Display an executable file inside Konqueror]
en: Display
eu: Azaldu

en: Do Not Add
eu: Ez gehitu

en: Do not ask again
eu: Ez galdetu berriz

en: Do you really want to clear the entire history?
eu: Benetan garbitu nahi duzu historia osoa?

en: Do you really want to close all other tabs?
eu: Benetan gainontzeko fitxa guztiak ixtea nahi dituzula?

en: Don't use a proxy
eu: Ez erabili proxyrik

en: Dump Debug Info
eu: Irauli arazketaren informazioa

en: Enter the parent folder
eu: Joan guraso karpetara

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute
eu: Exekutatu

en: Extensions
eu: Hedapenak

en: Extra Toolbar
eu: Tresna-barra gehigarria

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
eu: Fitxategiak erakusten dituzten URLetarako, direktorioa ireki eta fitxategia hautatzen du, uneko fitxategia ireki ordez

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
eu: Derrigortu unean bistaratutako dokumentuaren eta dituen irudi guztiak birkargatzea

en: Go
eu: Joan

en: Graphics/icons
eu: Grafikoak/ikonoak

en: Home
eu: Orrialde nagusia

en: Home Folder
eu: Karpeta nagusia

en: Home Page
eu: Orrialde nagusia

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
eu: JavaScript atzitzeko kontrolak
    Domeinukako gidalerroen hedapenak

en: KFM author
eu: KFM egilea

en: Kon&queror Introduction
eu: Konqueror-en &sarrera

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
eu: Konqueror ez zen modu egokian itxi. Aurreko saioa hauek lehengoratu nahi zenituzke?

en: L&ocation:
eu: &Helbidea:

en: List available sessions and exit
eu: Zerrendatu saio erabilgarriak eta irten

en: Local
eu: Lokala

en: Location Bar
eu: Helbide-barra

en: Location Toolbar
eu: Helbide-barra

en: Location to open
eu: Kokalekua irekitzeko

en: Lock to Current Location
eu: Blokeatu uneko kokalekua

en: M&ove Files...
eu: &Aldatu fitxategiak lekuz...

en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Manage...
eu: Kudeatu...

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
eu: URL honekin erabiliko den MIME mota, (adib. text/html edo inode/directory)

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: Move Tab Left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

en: Move Tab Right
eu: Eraman fitxa eskuinera

en: Move backwards one step in the browsing history
eu: Eraman bat atzera arakatze-historian

en: Move backwards one step in the closed tabs history
eu: Eraman bat atzera itxitako fitxen historian

en: Move forward one step in the browsing history
eu: Eraman bat aurrera arakatze-historian

en: Move selected files from %1 to:
eu: Eraman hautatutako fitxategiak %1(e)tik hona:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
eu: Eraman hautatutako testua edo elementuak arbelera

en: Navigate to your 'Home Folder'
eu: Nabigatu zure 'karpeta nagusian'

en: Navigate to your 'Home Page'
eu: Nabigatu zure 'orrialde nagusian'

en: Navigate to your local 'Home Folder'
eu: Nabigatu zure lokaleko 'karpeta nagusian'

en: New &Window
eu: &Leiho berria

en: Onl&y current window
eu: &Uneko leihoa bakarrik

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Open a new tab
eu: Ireki fitxa berri bat

en: Open in &New Tab
eu: Ireki fitxa &berrian

en: Open in Current Tab
eu: Ireki uneko fitxan

en: Open in New &Window
eu: Ireki &leiho berrian

en: Open in New Tab
eu: Ireki fitxa berrian

en: Open in T&his Window
eu: Ireki leiho &honetan

en: Open tabs inside current window
eu: Ireki fitxak uneko leihoan

en: Open the document in a new tab
eu: Ireki dokumentua fitxa berrian

en: Open the document in a new window
eu: Ireki dokumentua leiho berrian

en: Open the document in current window
eu: Ireki dokumentua uneko leihoan

en: Open with %1
eu: Ireki %1(r)ekin

en: Other Tabs
eu: Beste fitxak

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
eu: Erabili beharreko osagaia (adib khtml edo kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
eu: Itsatsi arbelaren edukia

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
eu: Aurrekargatu beranduago erabiltzeko. Modu honek ez ditu URLak onartzen komando-lerroan

en: Preview &in %1
eu: &Aurreikusi %1(e)n

en: Print the current document
eu: Inprimatu uneko dokumentua

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
eu: Ireki beharreko profila (ZAHARKITUA, BAZTERTUA)

en: Reload all currently displayed document in tabs
eu: Birkargatu fitxetan bistaratutako dokumentu guztiak

en: Reload the currently displayed document
eu: Birkargatu unean bistaratutako dokumentua

en: Resend
eu: Birbidali

en: S&end File...
eu: Bidali &fitxategia...

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
eu: Gorde irekitako &fitxak eta leihoak erraz berreskuratzeko

en: Search in history
eu: Bilatu historian

en: Send &Link Address...
eu: Bidali &estekaren helbidea...

en: Session n&ame:
eu: Saioaren izen&a:

en: Session to open
eu: Saioa irekitzeko

en: Sessions
eu: Saioak

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
eu: Ikuspegia 'estekatuta' gisa ezartzen du. Estekatutako ikuspegi batek beste estekatutako ikuspegietan egindako aldaketei jarraitzen dizkie.

en: Show %1
eu: Erakutsi %1

en: Show proxy configuration dialog
eu: Erakutsi proxy konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa

en: Shows the developer tools for the current page
eu: Uneko orrirako garatzailearen tresnak erakusten ditu

en: Split View &Left/Right
eu: Zatitu ikuspegia &ezker/eskuin

en: Split View &Top/Bottom
eu: Zatitu ikuspegia &goian/behean

en: Stalled
eu: Trabatuta

en: Start without a default window, when called without URLs
eu: Hasi leiho lehenetsirik gabe, URLrik gabe deitzen denean

en: Stop loading the document
eu: Gelditu dokumentua kargatzea

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eu: Aplikazioak irekitako fitxategiak/URLak ezabatu egingo dira erabili ondoren

[ctx: The name of the file the user wants to open]
en: this file
eu: fitxategi hau

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
eu: Ikusten saiatzen ari zaren orrialdea igorritako inprimaki baten datuetatik datoz. Datuak birbidaltzen badituzu, inprimakiak zekarren edozein ekintza (bilatze edo lineako erosketa) berregingo da.

[ctx: The session asked by the user doesn't exist or can't be opened]
en: Session %1 couldn't be opened
eu: Ezin izan du %1 saioa ireki

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
eu: Badirudi konfigurazioko errore bat dagoela. Konqueror %1(r)ekin esleitu duzu, baina ezin du fitxategi mota hori kudeatu.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
eu: Errorea gertatu da %1 modulua kargatzean.
    Diagnostikoa:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
eu: Barra honek irekita dauden fitxen zerrenda dauka. Egin klik fitxa batean hura aktibatzeko. Teklatuko lasterbideak erabili ditzakezu fitxen artean nabigatzeko. Fitxako testuak bertan irekitako edukia erakusten du; ipini sagua fitxaren gainean izenburu osoa ikusteko, fitxaren zabalerara egokitzeko laburtu bada.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
eu: Hustu itxitako elementuen historia

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
eu: &Estekatu ikuspegia

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
eu: Orrialde honek bidali gabeko aldaketak ditu.
    Leihoa ixteak aldaketak baztertuko ditu.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
eu: Orrialde honek bidali gabeko aldaketak ditu.
    Orrialde hau birkargatzean aldaketak baztertuko dira.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
eu: Fitxa honek bidali gabeko aldaketak ditu.
    Gainontzeko fitxak ixtean aldaketak baztertuko dira.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
eu: Fitxa honek bidali gabeko aldaketak ditu.
    Fitxa hau ixtean aldaketak baztertuko dira.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
eu: Fitxa honek bidali gabeko aldaketak ditu.
    Leihoa ixteak aldaketak baztertuko ditu.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
eu: Fitxa honek bidali gabeko aldaketak ditu.
    Fitxa hau bereiztean aldaketak baztertuko dira.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
eu: Fitxa honek bidali gabeko aldaketak ditu.
    Fitxa guztiak birkargatzean aldaketak baztertuko dira.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
eu: Ikuspegi honek bidali gabeko aldaketak ditu.
    Ikuspegi hau ixtean aldaketak baztertuko dira.

en: Throbber
eu: Taupada

en: Und&o
eu: &Desegin

en: Und&o: Closed Tab
eu: &Desegin: itxi fitxa

en: Und&o: Closed Window
eu: &Desegin: itxitako leihoa

en: Unsupported proxy configuration
eu: Onartzen ez den proxy konfigurazioa

en: Use HTTP proxy (only this time)
eu: Erabili HTTP proxy (oraingoan bakarrik)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
eu: Erabili HTTPS proxy (oraingoan bakarrik)

en: Web browser, file manager and document viewer.
eu: Web arakatzailea, fitxategi-kudeatzailea, eta dokumentuen ikustailea.

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
eu: Ezin duzu URLrik pasatu «--preload» aldarazlea erabiltzean. URLa ezikusi egingo da

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
eu: Pantaila bete osoko modura sartu zara (erabiltzailearen interfazea erabat ezkutatuta dago). Honetatik irteteko Pantaila betea moduko teklatuko lasterbidea erabil dezakezu (%1)

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
eu: Fitxa bat baino gehiago dituzu irekita leihoan, benetan irten nahi duzu?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
eu: Fitxak erabiliz 20 liburu-marka baino gehiago irekitzea eskatu duzu. Denbora apur bat eraman dezake. Jarraitu?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
eu: Zure proxy konfigurazioa ezin da erabili QtWebEngine HTML motorrarekin, honek ez duelako onartzen HTTP eta HTTPS protokoloentzako proxy ezberdinak izatea. Zure uneko ezarpenak:<p><b>HTTP proxy</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>Zer egin nahi duzu?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
eu: Zure proxy konfigurazioa ezin da erabili QtWebEngine HTML motorrarekin. Ez da proxyrik erabiliko
    
    QtWebEngine-k proxy finko bat baino ez du onartzen, beraz proxy auto-konfigurazioa (PAC) eta Web proxy auto-hautemate protokoloa ezin dira erabili QtWebEngine-kin. Proxy bat behar baduzu, aukeratu sistemako proxy konfigurazioa edo zehaztu proxy URL bat eskuz ezarpenen elkarrizketa-koadroan. Proxy ezarpenak orain aldatu nahi dituzu?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
eu: Albo-barra ez dabil edo ez dago erabilgarri. Ezin da sarrera berririk gehitu.

en: mimetype
eu: MIME-mota

en: no name
eu: izenik ez

en: profile
eu: profila

en: service
eu: zerbitzua

en: session
eu: saioak
