plasma-workspace - en to eu translation catalogue (143 entries)

en: &Cancel
eu: &Utzi

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:button]
en: Collapse
eu: Tolestu

[ctx: @action:button]
en: Expand
eu: Zabaldu

[ctx: @action:button]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action:button Copy to clipboard]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
eu: &Editatu edukia...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
eu: Erakut&si barra-kodea...

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
eu: &Garbitu arbeleko historia

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
eu: Eskuz deitu uneko arbeleko ekintzari

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
eu: Historiako hurrengo elementua

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
eu: Historiako aurreko elementua

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Clipboard Items at Mouse Position
eu: Erakutsi arbeleko elementuak saguaren kokalekuan

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
eu: Ekintza automatikoaren menu gainerakorra

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
eu: Komando bateko <placeholder>&#37;s</placeholder> arbeleko eduki osoarekin ordeztuko da. <placeholder>&#37;0</placeholder> eta <placeholder>&#37;9</placeholder> artekoak bat-etortze ereduan atzemandako dagokion testuekin ordezkatuko dira.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
eu: Ekintza bat indarrean jartzen da bere <interface>bat-etortze eredua</interface> arbeleko edukiarekin bat datorrenean. Hori gertatzen denean, ekintzaren <interface>komandoak</interface> Klipper-ren menu gainerakorrean agertzen dira; haietako bat hautatzen bada, komandoa exekutatuko da.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
eu: Hautatutako <resource>%1</resource> ekintza<nl/>eta bere komando guztiak ezabatu?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
eu: Hautatutako <resource>%1</resource> komandoa ezabatu?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
eu: Ekintzen gainerakorra ez da leiho hauetarako automatikoki erakutsiko, ezta gaituta dagoenean ere. Honen arrazoia da, adibidez, web arakatzaile batek, helbide-barran tekleatu bitartean URL bat nabarmendu dezakeela, eta horrekin menua tekla-sakatze bakoitzarekin erakutsiko lukeela.<nl/><nl/>Aplikazio jakin bat erabiltzean Ekintza-menua ustekabean agertzen bada, orduan gehitu ezazu zerrenda honetara. <link>Nola aurkitu sartu beharreko izena</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
eu: Bat-etortze honetarako komandoak ekintza gainerakor automatikoan erantsiko dira, <interface>Ekintza menu</interface> orrian gaituta badago. Aukera hau itzalita badago, bat-etortze honetarako komandoak ez dira gainerakor automatikoan erantsiko, baina erantsiko dira gainerakorra <shortcut>%1</shortcut> tekla lasterbidearen bidez eskuz aktibatzen bada.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
eu: Bat-etortze eredua adierazpen erregular bat da. Gai honen informazio gehiagorako begiratu <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipediako sarrera</link>.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
eu: Ekintza hauek menu gainerakorrean agertzen dira, <interface>Ekintza menua</interface> orritik konfigura daitezkeelarik.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
eu: <interface>bat-etortze eredu</interface> bat arbeleko edukiarekin bat datorrenean, bere <interface>komandoak</interface> Klipper-ren menu gainerakorrean agertzen dira eta exekutatu daitezke.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
eu: Ekintza-eredu batekin bat datorren testua hautatzen denean, edo arbeleko historiatik hautatzen denean, automatikoki erakutsi dagokion ekintzak dituen menu gainerakorra. Menu automatikoa hemen itzaltzen bada, edo ez bada erakusten kanpoan utzitako leiho baterako, <shortcut>%1</shortcut> tekla lasterbidea erabiliz erakuts daiteke.

[ctx: @info:status]
en: An image of the QR code has been copied to clipboard
eu: QR-kodearen irudi bat arbelean kopiatu da

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy QR code image to clipboard
eu: Kopiatu QR-kodearen irudia arbelean

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
eu: Hemen sartu behar den izena baztertu beharreko leihoaren WM_CLASS izena da. Leiho baten WM_CLASS izena aurkitzeko, beste terminal-leiho batean sartu ondoko komandoa:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp; <icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>eta egin klik baztertu nahi duzun leihoaren gainean. Berdintza ikurraren ondoren azaltzen duen izena da sartu behar duzuna.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
eu: Testua edo pantailako azalera bat saguarekin edo teklatuarekin nabarmentzen denean, hori da <emphasis>hautapena</emphasis>. Saguaren erdiko botoia erabiliz itsas daiteke.<nl/><nl/>Hautapena esplizituki kopiatzen bada, <interface>Kopiatu</interface> edo <interface>Ebaki</interface> ekintza erabiliz, <emphasis>arbelean</emphasis> gordetzen da. <interface>Itsatsi</interface> ekintza erabiliz itsas daiteke.<nl/><nl/>Aukera hau piztuta dagoenean, hautapena eta arbelaren edukiaberdinak mantentzen ditu, horrela, hautapen guztiak berehala erabilgarri daude itsasteko. Itzalita dagoenean, hautapena oraindik gorde liteke arbeleko historian (beheko aukeren arabera), baina saguaren erdiko botoia erabiliz baino ezin daiteke itsatsi.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Text edit area
eu: Testua editatzeko azalera

[ctx: @title:column]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
eu: Bat-etortze eredua eta komandoak

en: Action Menu
eu: Ekintza-menua

en: Action Properties
eu: Ekintzaren propietateak

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
eu: Ekintzen konfigurazioa

en: Actions Configuration
eu: Ekintzen konfigurazioa

en: Add Action...
eu: Gehitu ekintza...

en: Add Command...
eu: Gehitu komandoa...

en: Add to Clipboard
eu: Gehitu arbelean

en: All History
eu: Historia osoa

en: Always ignore images
eu: Ez ikusi egin beti irudiei

en: Always save in history
eu: Gorde beti historian

en: Append to clipboard
eu: Erantsi arbelean

en: Automatic action menu time:
eu: Ekintza automatikoen menuaren denbora:

en: Change the QR code type
eu: Aldatu QR kode mota

en: Clear Clipboard History
eu: Garbitu arbeleko historia

en: Clear Everything
eu: Garbitu dena

en: Clear History
eu: Garbitu historia

en: Clipboard Popup
eu: Arbelaren leiho gainerakorra

en: Clipboard history
eu: Arbeleko historia

en: Clipboard history:
eu: Arbeleko historia:

en: Clipboard is empty
eu: Arbela hutsik dago

en: Command
eu: Komandoa

en: Command Properties
eu: Komandoaren propietateak

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Confirm Delete Action
eu: Berretsi ezabatzeko ekintza

en: Confirm Delete Command
eu: Berretsi Ezabatzeko komandoa

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
eu: Kurtsorearekin hautatutako edukia, baina arbelera esplizituki kopiatu ez dena, ez da arbeleko historian automatikoki gordeko, eta erdiko klik erabiliz baino ezin da itsatsi.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
eu: Kurtsorearekin hautatutako edukia automatikoki kopiatuko da arbelera, itsasteko ekintzarekin edo erdiko klik eginez itsatsi dadin.<br/><a href="1">Hautapena eta arbelari buruzko gehiago</a>.

en: Creating QR code failed
eu: QR kode sortzea huts egin du

en: Data Matrix
eu: Datu matrizea

en: Delete Action
eu: Ezabatu ekintza

en: Delete Command
eu: Ezabatu komandoa

en: Description
eu: Deskribapena

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Display the automatic action popup menu for this time.
eu: Azaldu ekintza automatikoen menu gainerakorra adierazitako denboran.

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
eu: Ez baimendu arbela garbitu dadin, aplikazio bat irteten denean adibidez.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
eu: Ez gorde irudirik arbeleko historian, ezta esplizituki kopiatuta ere.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
eu: Benetan garbitu eta ezabatu nahi duzu arbeleko historia osoa?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
eu: Ekintza baten zuhaitz-trepetako aldaketak adierazteko adibide-sarrera

en: Edit Action...
eu: Editatu ekintza...

en: Edit Command...
eu: Editatu komandoa...

en: Edit contents
eu: Editatu edukia

en: Enter a description for the action
eu: Sartu ekintzaren deskribapen bat

en: Enter a description for the command
eu: Sartu komandoaren deskribapen bat

en: Enter a pattern to match against the clipboard
eu: Sartu arbelarekin bat etorri behar den eredu bat

en: Enter the command and arguments
eu: Sartu komandoa eta argumentuak

en: Exclude Windows
eu: Kanpoan utzi leihoak

en: Exclude Windows...
eu: Kanpoan utzi leihoak...

en: For an item chosen from history
eu: Historiatik aukeratutako elementu batentzat

[ctx: General Config]
en: General
eu: Orokorra

en: General Configuration
eu: Konfigurazio orokorra

en: History size:
eu: Historiaren neurria:

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
eu: Fitxategi-izen bat edo URL bat hautatzen bada, sartu bere MIME mota onar dezaketen aplikazioak menu gainerakorrean.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Ignore the selection
eu: Ez ikusi egin hautapenari

en: Immediately on selection
eu: Hautatzean berehala

en: Include MIME actions
eu: MIME ekintzak sartu

en: Include in automatic popup
eu: Sartu gainerakor automatikoan

en: Invoke action
eu: Deitu ekintza

en: Keep Starred Items
eu: Mantendu elementu izardunak

en: Keep the selection and clipboard the same
eu: Mantendu berdin hautapena eta arbela

en: Klipper version
eu: Klipper bertsioa

en: Match pattern:
eu: Bat-etortze eredua:

en: Mobile Barcode
eu: Mugikorretarako barra-kodea

en: Never save in history
eu: Ez gorde inoiz historian

en: No actions for WM_CLASS
eu: Ekintzarik ez WM_CLASSerako

en: No matches
eu: Ez dago bat datorrenik

[ctx: No timeout]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Non-text selection:
eu: Testua ez den hautapena:

[ctx: Number of entries]
en: %v entry | %v entries
eu[0]: sarrera %v
eu[1]: %v sarrera

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
eu: Arbeleko historian testu hautapenak bakarrik gorde, ez irudirik edo beste datu motarik.

en: Only when explicitly copied
eu: Bakarrik esplizituki kopiatzen denean

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Output
eu: Irteerakoa

en: Output from command:
eu: Komandoaren irteerakoa:

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
eu: Ekintza-menua

en: Prevent the clipboard from being cleared
eu: Galarazi arbela garbitu dadin

en: QR Code
eu: QR kodea

en: Remove Star
eu: Kendu izarra

en: Remove Starred Item
eu: Kendu elementu izarduna

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
eu: Kendu hautatutako testuaren hasieran eta bukaeran egon litezkeen zuriuneak ekintza gauzatu baino lehen. Adibidez, horrekin ziurtatzen da arakatzaile batean itsatsitako URL bat behar bezala interpretatuko dela.

en: Remove from history
eu: Kendu historiatik

en: Replace Clipboard
eu: Ordeztu arbela

en: Replace current clipboard
eu: Ordeztu uneko arbela

en: Reset the icon to the default for the command
eu: Berrezarri komandoaren ikonoa lehenetsitakora

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
eu: Gorde arbeleko historia, saio-hasten duzun hurrengoan erabilgarri egon dadin.

en: Return to Clipboard
eu: Itzuli arbelera

en: Save history across desktop sessions
eu: Gorde historia mahaigaineko saioen artean

en: Selection and Clipboard:
eu: Hautapena eta arbela:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Shortcuts Configuration
eu: Lasterbideen konfigurazioa

en: Show QR code
eu: Erakutsi QR kodea

en: Show action popup menu:
eu: Erakutsi ekintza menu gainerakorra:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
eu: Erakutsi ekintza aplikagarrien menu gainerakorra hautapen bat egin bezain pronto.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
eu: Erakutsi ekintza aplikagarrien menu gainerakorra, arbeleko historiatik sarrera bat aukeratzen bada.

en: Star
eu: Izarra

en: Starred Only
eu: Izardunak bakarrik

en: Text selection only
eu: Testu-hautapena soilik

en: Text selection:
eu: Testu-hautapena:

en: The clipboard history contains starred items. Clear them too?
eu: Arbeleko historiak elementu izardunak ditu. Haiek ere garbitu?

en: The clipboard history will store up to this many items.
eu: Arbeleko historiak gehienez elementu kopuru hau gordeko du.

en: There is not enough space to display the QR code. Try resizing this applet.
eu: Ez dago QR kodea azaltzeko behar adina leku. Saiatu aplikaziotxo honen neurria aldatzen.

en: This item is starred. Do you really want to remove it from history?
eu: Elementu honek izarra du. Ziur zaude hura historiatik benetan kendu nahi duzula?

en: Trim whitespace from selection
eu: Moztu hautapeneko zuriuneak

[ctx: Unit of time]
en: %v second | %v seconds
eu[0]: segundo %v
eu[1]: %v segundo

en: Use graphical regexp editor
eu: Erabili adierazpen erregularren editore grafikoa

en: What happens to the standard output of the command executed.
eu: Exekutatutako komandoaren irteerako estandarrari zer gertatzen zaio.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
eu: Testua ez diren hautapenak (irudiak esaterako) arbeleko historian gorde behar diren ala ez.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
eu: Testu hautapenak arbeleko historian gorde behar diren ala ez.

en: current
eu: unekoa

en: down
eu: behera

en: up
eu: gora
