konqueror - en to eu translation catalogue (322 entries)

en:  day |  days
eu[0]: egun
eu[1]:  egun

en: &Black on white
eu: &Beltza zuriaren gainean

en: &Cache size
eu: &Cachearen neurria

en: &Custom cache directory
eu: &Neurrira ipinitako cache-direktorioa

en: &Custom identification
eu: &Neurrira egindako identifikazioa

en: &Delete
eu: E&zabatu

en: &Edit...
eu: &Editatu...

en: &Enable cache
eu: &Gaitu cachea

en: &Export...
eu: &Esportatu...

en: &Fixed font:
eu: Letra-tipo &finkoa:

en: &Foreground:
eu: &Aurreko planoa:

en: &Host or domain name:
eu: &Ostalari edo domeinuaren izena:

en: &Import...
eu: &Inportatu...

en: &Management
eu: &Kudeaketa

en: &Maximum completions:
eu: &Gehienezko osaketak:

en: &Medium font size:
eu: Letra-tamaina &ertaina:

en: &New...
eu: &Berria...

en: &Policy
eu: &Gidalerroak

en: &Reload List
eu: Bi&rzamatu zerrenda

en: &Rename...
eu: Be&rrizendatu...

en: &Show close button on tabs
eu: &Erakutsi ixteko botoia fitxetan

en: &Suppress images
eu: &Kendu irudiak

en: &Use same size for all elements
eu: &Erabili tamaina bera elementu guztietan

en: &White on black
eu: &Zuria beltzaren gainean

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
eu: <b>Atzeko planoa</b><p>Ate honen atzean atzeko plano lehenetsi pertsonalizatua aukeratzeko gaitasuna datza.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
eu: <b>Atzeko planoa</b><p>Atzeko planoko kolorea testu atzean erakutsitakoa da lehenetsiz. Atzeko planoko irudiek ez diete honi jaramonik egingo.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
eu: <b>Beltza zuriaren gainean</b><p>Hauxe ikusten duzu gehienetan.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
eu: <b>Pertsonalizatu</b><p>Hautatu aukera hau letra-tipo lehenetsiaren kolore pertsonalizatua adierazteko.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
eu: <b>Letra-tipoaren familia</b><p>Letra-tipoaren familia letra-tipo batak bestearen itxura duen letra-tipoez osatutako taldea da, adibidez lodia, etzanda, edo aipatutakoen nahasketa.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
eu: <b>Aurreko planoko kolorea</b><p>Aurreko planoko kolorea testuaren kolorea da.</p>

en: <b>Images</b>
eu: <b>Irudiak</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
eu: <b>Estilo-orriak</b><p>Ikus http://www.w3.org/Style/CSS informazio gehiagorako kaskadako estilo-orriez.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
eu: <b>Estilo-orriak</b><p>Erabili talde-koadro hau Konqueror-ek nola errendatuko dituen estilo-orriak ezartzeko.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
eu: <b>Kendu atzeko planoko irudiak</b><p>Aukera hau hautatuz Konqueror-ek ez du atzealdeko irudirik kargatuko.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
eu: <b>Kendu irudiak</b><p>Aukera hau hautatuz Konqueror-ek ez du irudirik kargatuko.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
eu: <b>Erabili erabilerraztasunerako estilo-orriak</b><p>Aukera hau hautatzeak letra-tipo, letra-tamaina, eta letra-kolorea lehenetsia adierazten utziko dizu, saguaren klik erraz batzuen bidez. Pertsonalizatu... elkarrizketa-koadroa hartu eta nahi dituzun aukerak hautatu baino ez duzu egin behar.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
eu: <b>Erabili estilo-orri lehenetsia</b><p>Hautatu aukera hau estilo-orri lehenetsia erabiltzeko.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
eu: <b>Erabili kolore berdina testu guztietan</b><p>Hautatu aukera hau zuk hautatutako kolorea letra-tipo lehenetsiari ezartzeko, bai eta letra-tipo pertsonalizatu guztiei ere, estilo-orrian adierazten den bezala.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
eu: <b>Erabili familia bera testu guztirako</b><p>Hautatu aukera hau letra-tipo pertsonalizatuei jaramonik ez egiteko eta oinarrizko letra-tipoak erabiltzeko haien ordez.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
eu: <b>Erabili tamaina bera elementu guztietan</b><p>Hautatu aukera hau letra-tipoen tamaina pertsonalizatuei jaramonik ez egiteko eta oinarrizko letra-tipo tamaina erabiltzeko. Letra-tipo guztiak tamaina berdinarekin erakutsiko dira.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
eu: <b>Erabili erabiltzaileak definitutako estilo-orriak</b><p>Koadro hau hautatuta badago, Konqueror-ek erabiltzaileak definitutako estilo-orria kargatzen saiatuko da behean. Estilo-orriak web orriak errendatzeari jaramonik ez egitea uzten dizu. Emandako fitxategiak baliozko estilo-orria izan beharko luke (ikus http://www.w3.org/Style/CSS informazio gehiagorako kaskadako estilo-orriak).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
eu: <b>Zuria beltzaren gainean</b><p>Hauxe da zure kolore eskema alderantzikatua.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
eu: <h1>Konqueror estilo orriak</h1>Modulu honek zeure kolore eta letra-tipo ezarpenak konqueror-i aplikatzen uzten dizu estilo-orrien bidez (CSS). Aukerak ere aplika ditzakezu edo zeuk egindako estilo-orriak erabili nahi duzun kokapenean klik eginez<br /> Oharra: ezarpen hauek beti lehentasuna izango dute webgunearen egileak egindakoen aurrean. Honek baliagarria izan daiteke ikusmen arazoak dituen jendearentzat edo gaziki eginda egoteagatik irakur ezinak diren orrialdeetan.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
eu: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>1. izenburua</h1>
    <h2>2. izenburua</h2>
    <h3>3. izenburua</h3>
    
    <p>Erabiltzaileak-finkatutako estilo-orriek ikusmen
    oztopoak dituen jendearen irisgarritasuna hobetzen
    uzten du.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
eu: <html><head/><body><p align="justify">Gehitu arau bat neurrira ipinitako zure estilo-orrian (irisgarritasun estilo-orria barne) hondoko kolore guztiak goran neurrira hautatu duzun kolorera ezartzeko. Horrek hondoko kolorea estilo-orrian eta konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan, bietan, ezarri beharra saihesten du.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Oharrak:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">araua, neurrira ipinitako zure estilo-orriko hondoko kolorerako beste arau batzuek gainezarriko dute ohiko CSS arauak jarraituz</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">araua ez da neurrira ipinitako zure estilo-orrian gehitzen; «Konqueror»rek memorian mantentzen duen kopian gehitzen da bakarrik. Horrek esan nahi du, estilo-orria beste arakatzaile batzuetan erabiltzen baduzu, araua eskuz gehitu beharko diozula.</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p align="justify">Web-orrietarako neurrira ipinitako hondoko kolore bat erabili. Kolore hau erabiltzen da:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Orriak edo neurrira ipinitako estilo-orri batek hondoko kolorea esplizituki ezartzen ez duenean</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">web-orribat zamatu aurretik</li></ul><p align="justify">Atzeko planoko kolore bat neurrira ipintzea erabilgarria da, gehien bat, orria zamatu aurreko flash zuriak saihesteko, orriaren hondoko kolorea (bereziki kolore ilun bat) ezartzen duen neurrira ipinitako estilo-orri bat erabiltzen baduzu</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Ez gorde cachea diskoa, memorian bakarrik baizik.</p><p>Hau pizteak, «Konqueror»retik irtetean cachea garbitu egingo dela esan nahi du</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Markatuta badago, ezgaitu neurrira ipinitako identifikazio bat aukeratzea eta lehenetsitakoa erabili</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Arakatzailearen identifikazio lehenetsia ezgaituta dagoenean erabili beharreko identifikazioa.</p><p>Eskuz sartu dezakezu edo beheko zerrendako batekin hasi eta zure beharren arabera alda dezakezu.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Web-orrietarako erabili beharreko neurrira ipinitako hondoko kolorea</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Horrek, fitxa berri bat aurrealdean ireki ordez, atzealdean irekiko du.</p><p>Sakatu <span style=" font-family:'Fira Code';">Maius.</span> fitxa berri bat irekitzean jokabide hori iraultzeko</p></body></html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
eu: <html>Konqueror-ek estekak nola azpimarratzen dituen kontrolatzen du:<br /><ul><li><b>Gaituta</b>: beti azpimarratu estekak</li><li><b>Desgaituta</b>: inoiz ez azpimarratu estekak</li><li><b>Gainetik pasatzean soilik</b>: sagua estekaren gainetik pasatzean azpimarratu bakarrik</li></ul><br /><i>Oharra: gunearen CSSko zehaztapenek jokabide hori gainidatz dezakete</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
eu: <html>Konqueror-ek animaziodun irudiak nola erakusten dituen kontrolatzen du:<br /><ul><li><b>Gaituta</b>: erakutsi animazio guztiak osorik.</li><li><b>Desgaituta</b>: ez erakutsi animaziorik, hasierako irudia baizik.</li><li><b>Erakutsi behin bakarrik</b>: erakutsi animazio guztiak osorik, baina ez errepikatu.</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
eu: <html>Konqueror-ek urrats leunak edo osoak erabiliko dituen HTML korritzeko zehazten du:<br /> <ul><li><b>Beti</b>: korritzeko beti urrats leunak erabiltzen ditu.</li><li><b>Inoiz ez</b>: ez erabili inoiz urrats leunak korritzeko, korritu urrats osoekin.</li><li><b>Eraginkorra denean</b>: erabili urrats leunak orrietan korritzeko bakarrik sistemaren baliabideen erabilera mugatu batekin lor daitekeenean.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
eu: <html>Koadro hau aktibatuta dagoenean, Konqueror-ek automatikoki kargatuko ditu web orrietan murgildurik dauden irudiak. Bestela, irudien marko hutsak erakutsiko ditu, eta irudiaren botoian klik eginez, banan-banan kargatu ahal izango dituzu.<br />Daukazun sare-konexioa oso geldoa ez bada, nahiago izango duzu kontrol hau aktibatzea zure arakatze-lana atseginagoa izan dadin.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
eu: <html>Koadro hau aktibatuta dagoenean, Konqueror-ek automatikoki irudien marko hutsak erakutsiko ditu irudiak guztiz kargatu ez badira.<br />Daukazun sare-konexioa oso geldoa ez bada, nahiago izango duzu koadro hau aktibatzea zure arakatze-lana atseginagoa izan dadin.</html>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
eu: <p>
    Automatikoki onartu uneko saioaren amaieran iraungiko diren aldi baterako «cookie»ak. Halako «cookie»ak ez dira zure ordenagailuko disko zurrunean edo biltegiratzeko gailuan gordeko. Aitzitik, ezabatu egiten dira beraiek erabiltzen dituzten aplikazio guztiak (adib. zure arakatzailea) ixten dituzunean.</p><p> <u>OHARRA</u> Aukera hori markatzeak, zure «cookie»n gidalerro lehenetsia eta guneko berariazko cookie gidalerroak saiorako «cookie»kin gainidazten ditu.</p>

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
eu: <p>Markatu lauki hau webgune bati jakinarazi nahi badiozu ez duzula zure web arakatze ohituren aztarnak bildu ditzaten nahi.</p><p><strong>Abisua:</strong> goiburu hau zaharkituta dagoela jotzen da, beraz, litekeena da web orri gehienek ezikusiarena egitea.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
eu: <p>Koadro honek JavaScript gidalerro bat ezarri diezun domeinuak eta ostalariak ditu. Gidalerro hori lehenetsitakoaren ordez erabiliko da domeinu edo ostalari horietatik bidalitako orrietan JavaScript gaitzeko edo ezgaitzeko.</p><p>Hautatu gidalerro bat eta erabili eskuineko aginteak hura aldatzeko.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
eu: <p>Hauxe da unean hautatutako letra-tipoaren familia</p>

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
eu: <p>Konqueror-ren web orrietako esteketako fitxategiak erakustean, erabili beti fitxa berri bat

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Gaitu «cookie»n euskarria. Normalean «cookie»n euskarria gaituta eta zure pribatutasun beharretara egokituta izan nahiko duzu.</p><p>
    Mesedez, kontuan izan «cookie»en euskarria ezgaitzeak webgune asko arakaezin utziko dituela.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    Urruneko makina batetik jasotako «cookie»ak nola maneiatuko diren zehazten du: 
    <ul>
    <li><b>Galdetu</b> aukerak, zerbitzari batek cookie bat ipini nahi duen bakoitzean KDEk zure berrespena eskatu dezan eragingo du.</li>
    <li><b>Onartu saioa amaitu arte</b> «cookie»ak onartzea eragingo du baino saioa amaitzean iraungiko dira.</li>
    <li><b>Onartu</b> aukerak, zuri galdetu gabe «cookie»ak onartzea eragingo du.</li>
    <li><b>Errefusatu</b> aukerak, jasotako cookie guztiak errefusatzea eragingo du.</li>
    </ul><p>
    <u>OHARRA:</u> behean ezar daitezkeen domeinuetako berariazko gidalerroek lehentasuna dute beti gidalerro lehenetsiekiko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
eu: <qt>
    Sartu gidalerro hau aplikatuko zaion ostalari edo domeinua, adibidez, <b>www.kde.org</b> edo <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
eu: <qt>
    Berariazko cookie gidalerro bat ezarri diezun guneen zerrenda. Berariazko gidalerroek, gune horietan, lehenetsitako gidalerroak gainidazten dituzte.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
eu: <qt>
    Errefusatu hirugarrenen «cookie»ak deiturikoak. Une horretan arakatzen ari zaren webgunean ez, beste batean jatorria duten «cookie»ak dira. Adibidez, aukera hori jarrita dagoen bitartean <b>www.foobar.com</b> bisitatzen baduzu, jatorria www.foobar.com duten «cookie»ak bakarrik prozesatuko dira, zure ezarpenen arabera. Beste edozein guneko «cookie»ak errefusatu egingo dira. Horrek, gune operatzaileek zure arakatze ohiturei buruzko profil bat biltzeko aukerak murrizten ditu.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
eu: <qt>
    Hautatu nahi duzun gidalerroa:
    <ul>
    <li><b>Onartu</b> - Gune horri «cookie»ak ezartzen uzten dio</li>
    <li><b>Onartu saioa amaitu arte</b> - Gune horri «cookie»ak ezartzen uzten dio, baina saioa amaitzean iraungitzen dira.</li>
    <li><b>Errefusatu</b> - Errefusatu gune horretatik bidalitako «cookie» guztiak</li>
    <li><b>Galdetu</b> - Galdetu gune horretatik «cookie»ak jasotzen direnean</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
eu: <qt>
    Gidalerro berria gehitzeko, <b>Gehitu...</b> botoia sakatu eta eman beharrezko informazioa. Dagoen gidalerroa aldatzeko, erabili <b>Aldatu...</b> botoia eta aukeratu gidalerro berria gidalerroen elkarrizketa-koadrotik. <b>Ezabatu</b> botoia sakatzeak aukeratutako gidalerroa ezabatuko du eta domeinu horretarako gidalerroaren konfigurazio lehenetsia erabiliko da. <b>Ezabatu denak</b> botoiak, ordea, guneko gidalerro berezi guztiak ezabatuko ditu.
    </qt>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
eu: <qt><p>Sartu iragazi beharreko adierazpen bat. Iragazkiak honela definitu daitezke:<ul><li>shell-eko komodin gisa, adib <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, <tt>*?[]</tt> komodinak erabili daitezke</li><li>adierazpen erregular oso bat katea '<tt>/</tt>' bitartez inguratuz, adib <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Edozein iragazki katek '<tt>@@</tt>' izan dezake aurretik bat datorren edozein URL zerrenda zurikotzat jotzeko (onartu), zerrenda beltzeko (ukatu) edozein iragazkirekiko lehentasuna hartzen du.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
eu: <qt><p>Iragazkiaren esportatzeko formatua testu laua duen fitxategi bat da. Fitxategia <tt>[AdBlock]</tt> goiburu lerro batekin hasten da, ondoren iragazki guztiak bata bestearen atzetik bere lerroan.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
eu: <qt><p>Iragazkiaren inportatzeko formatua testu laua duen fitxategi bat da. Lerro hutsak, iruzkin lerroak '<tt>!</tt>' hasieran dute eta <tt>[AdBlock]</tt> goiburu lerroa ez dira aintzakotzat hartzen. Beste edozein lerro iragazki adierazpen bezala eransten da.

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
eu: <qt>Jada badago<center><b>%1</b>(e)ren</center> gidalerro bat. Hura ordezkatu nahi duzu?</qt>

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
eu: <qt>Iragazteko adierazpena (adib <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">informazio gehiago</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
eu: <qt>Informazio gehiago: <a href="importhelp">inportatzeko formatua</a>, <a href="exporthelp">esportatzeko formatua</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
eu: Erakutsi orri hutsa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
eu: Erakutsi sarrerako orria

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
eu: Erakutsi nire laster-markak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
eu: Erakutsi nire orrialde nagusia

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
eu: Fi&txa berri bat sortzen denean

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
eu: Domeinuaren &berariazkoa

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
eu: Hainbat

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

[ctx: @title:tab]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
eu: Estilo-orriak

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
eu: Aldatu Cookien gidalerroak

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
eu: Aldatu JavaScript gidalerroa

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
eu: Domeinuen berariazko gidalerroak

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
eu: Bikoiztu gidalerroak

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
eu: Cookien gidalerro berria

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
eu: JavaScript gidalerro berria

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
eu: Hautatu orrialde nagusia

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
eu: Hautatu orrialde nagusia

[ctx: @title:window Title of dialog to choose name to given to new User Agent]
en: Choose User Agent name
eu: Aukeratu Erabiltzaile-agentearen izena

en: A&nimations:
eu: &Animazioak:

en: A&utomatically load images
eu: Kargat&u irudiak automatikoki

en: Above contents
eu: Edukiaren gainean

en: Accep&t all cookies
eu: Onar&tu cookie guztiak

en: Accept
eu: Onartu

en: Accept &until end of session
eu: Onartu saioa amaitu &arte

en: Accept all popup window requests.
eu: Onartu laster-leihoen eskaera guztiak.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
eu: Laster-leihoen eskabideak onartu saguaren botoiarekin klik egitean edo teklatuaren eragiketaren bidez estekak aktibatzen direnean.

en: Accept until end of session
eu: Onartu saioa amaitu arte

en: Activate previously used tab when closing the current tab
eu: Aktibatu lehen erabilitako fitxa, uneko fitxa ixtean

en: Add custom background color to stylesheet
eu: Gehitu neurrira ipinitako hondoko kolorea estilo-orrian

en: Allow
eu: Baimendu

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
eu: Utzi script-ei egoera-barrako testua aldatzen.

en: Allow scripts to change the window position.
eu: Utzi script-ei leihoaren posizioa aldatzen.

en: Allow scripts to change the window size.
eu: Utzi script-ei leihoaren tamaina aldatzen.

en: Allow scripts to focus the window.
eu: Utzi script-ei leihoari fokua ematea..

en: Always display files from web pages in a new tab
eu: Eraktsi beti web orrietako fitxategiak fitxa berri batean

en: Always duplicate current view
eu: Beti bikoiztu uneko ikuspegia

en: Ask
eu: Galdetu

en: Ask &for confirmation
eu: &Eskatu berrespena

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
eu: Eskatu izena eta karpeta laster-markak gehitzean

en: Aspect
eu: Itxura

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Automatic Filter
eu: Iragazki automatikoa

en: Automatic update interval:
eu: Eguneraketa automatikoen bitartea:

en: Automaticall&y accept session cookies
eu: Automatikok&i onartu saioko «cookie»ak

en: Bac&kground:
eu: &Atzeko planoa:

en: Base family:
eu: Oinarrizko familia:

en: Base font si&ze:
eu: Oinarrizko letra-&tamaina:

en: Below contents
eu: Edukiaren azpian

en: Boo&kmarks
eu: Laster-&markak

en: C&ursive font:
eu: Letra-tipo e&tzana:

en: Cache &Directory
eu: Cache-&direktorioa

en: Chan&ge...
eu: &Aldatu...

en: Choose &selected identification
eu: Hautatu &aukeratutako identifikazioa

en: Choose where to display the tabs bar
eu: Aukeratu fitxen-barra non azaldu

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
eu: Egin klik botoi honetan zerrendan hautatutako ostalari edo domeinuaren gidalerroa aldatzeko.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
eu: Egin klik botoi honetan zerrendan hautatutako ostalari edo domeinuaren gidalerroa ezabatzeko.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
eu: Egin klik botoi honetan ostalari edo domeinu bati berariazko gidalerro bat eskuz gehitzeko.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
eu: Egin klik botoi honetan JavaScript gidalerroak dituen fitxategia aukeratzeko. Gidalerro hauek aurretik daudenekin bateratuko dira. Bikoiztutako sarrerei ezikusi egingo zaie.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
eu: Egin klik botoi honetan JavaScript gidalerroa konprimitutako zip fitxategi batean gordetzeko. <b>javascript_policy.tgz</b> izendatutako fitxategia zuk hautatutako kokalekuan gordeko da.

en: Closing
eu: Ixtea

en: Colors
eu: Koloreak

en: Configure &Policy...
eu: Konfiguratu &gidalerroak...

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
eu: Berretsi &fitxa bat baino gehiago dituzten leihoak ixtean

en: Content
eu: Edukia

en: Cookie Name
eu: «Cookie»aren izena

en: Cus&tom
eu: &Pertsonalizatu

en: Custom Page Background
eu: Neurrira ipiniatako orriaren atzeko planoa

en: Custom&ize...
eu: &Pertsonalizatu...

en: D&elete
eu: E&zabatu

en: De&lete
eu: E&zabatu

en: Default Policy
eu: Gidalerro lehenetsia

en: Default encoding:
eu: Kodifikazio lehenetsia:

en: Default web browser engine:
eu: Web arakatzailearen motor lehenetsia:

en: Delete A&ll
eu: De&na ezabatu

en: Deny
eu: Ukatu

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Display online PDF files using WebEngine
eu: Azaldu lerroko PDF fitxategiak WebEngine erabiliz

en: Domain
eu: Domeinua

en: Domain-Specific JavaScript Policies
eu: Domeinuaren berariazko JavaScript gidalerroak

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Dra&w frame around not completely loaded images
eu: &Marraztu markoa guztiz kargatu ez diren irudien inguruan

en: Du&plicate...
eu: Bi&koiztu...

en: Duplicate current view only for local files
eu: Bikoiztu uneko ikuspegia, soilik tokiko fitxategiekin

en: Ena&ble JavaScript globally
eu: &Gaitu JavaScript orokorrean

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
eu: Gaitu erraztasuneko &teklak aktibatzea Ktrl teklarekin

en: Enable coo&kies
eu: Gaitu «coo&kie»ak

en: Enable filters
eu: Gaitu iragazkiak

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
eu: Gaitu edo desgaitu AdBlock iragazkiak. Gaituta dagoenean, iragazkien zerrendan URL adierazpen multzo bat definitu beharko litzateke blokeatzea gauzatu dadin.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
eu: HTML orrien barnean egon daitekeen ECMA-Scripten bidez (baita JavaScript izenaz ezagutua) idatzitako scripten abiaratzea gaitzen du. Oharra: beste edozein arakatzailerekin gertatzen den bezala, script hizkuntzak gaitzeak segurtasun arazoak ekar ditzake.

en: End of session
eu: Saioaren amaiera

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
eu: Sartu gidalerro hau aplikatzen zaion ostalariaren edo domeinuaren izena, adib. .kde.org.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
eu: Sartu ostalari (www.kde.org bezalakoa) edo domeinu baten izena, puntu batez hasita (.kde.org edo .org bezalakoa).

en: Existing identifications
eu: Dauden identifikazioak

en: Expires:
eu: Iraungitzea:

en: Export Filters
eu: Esportatu iragazkiak

en: Export...
eu: Esportatu...

en: Fantas&y font:
eu: &Fantasia letra-tipoa:

en: Focus window:
eu: Fokua leihoan:

en: Font &size adjustment for this encoding:
eu: Egokitu letra-&tamaina kodifikazio honetarako:

en: Font Family
eu: Letra-tipoaren familia

en: Font Si&ze
eu: Letra-&tamaina

en: Font Size
eu: Letra-&tamaina

en: Global JavaScript Policies
eu: JavaScript gidalerro orokorrak

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
eu: Konqueror-ek inprimakiaren eremu baterako zenbat balio gogoratuko dituen hauta dezakezu hemen.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
eu: Hemen, edozein ostalari edo domeinurako JavaScript gidalerro zehatzak ezar ditzakezu. Gidalerro berri bat gehitzeko, <i>Berria...</i> botoian klik egin eta elkarrizketa-koadroak eskatutako beharrezko informazioa gehitzea besterik ez duzu egin behar. Dagoen gidalerro bat aldatzeko, <i>Aldatu...</i> botoian klik egin eta hautatu gidalerro berria gidalerro elkarrizketa-koadrotik. <i>Ezabatu</i> botoian klik eginez gero, hautatutako gidalerroa ezabatuko da, domeinu horretarako gidalerro lehenetsia erabiliko delarik. <i>Inportatu</i> eta <i>Esportatu</i> botoiak zure gidalerroak besteekin erraz partekatzeko aukera ematen dizu, konprimitutako zipfitxategi batean gorde eta bertatik berreskuratzeko aukera emanez.

en: Hide filtered images
eu: Ezkutatu iragazitako irudiak

en: Hide the tab bar when only one tab is open
eu: Ezkutatu fitxa-barra, fitxa bakarra irekita dagoenean

en: Home page:
eu: Orrialde nagusia:

en: Host/Domain
eu: Ostalaria/Domeinua

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
eu: Kontrol hau aktibatuta egonez gero, Konqueror-ek laster-markaren izena aldatzen eta laster-marka berriak non gordeko diren zehazten utziko dizu.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
eu: Kontrol hau aktibatuz gero, Konqueror-ek gogoratu egingo ditu web inprimakietan sartutako datuak eta eremu berdina duten beste guztietan proposatu egingo ditu.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
eu: Koadro hau aktibatuta egonez gero, Konqueror-ek zuk laster-marken editorean markatutako laster-markak baino ez ditu erakutsiko laster-marken tresna-barran.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
eu: Kontrol hau aktibatuta dagoenean, eskuineko botoiarekin klik egitean historian atzera joatea izango duzu Konqueror-en. Testuinguruko menua ikusteko klik egin eskuineko botoiarekin eta mugitu.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
eu: Koadroa aktibatuta dagoenean, hautapeneko URLa ireki ahalko duzu saguaren erdiko botoiarekin  klik eginez Konqueror-eko ikuspegi batean

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
eu: Hau desgaitzen baduzu, Konqueror-ek ez du JavaScript-eko <i>window.open()</i> komandoa interpretatuko. Iragarkiak irekitzeko komando hau gehiegi erabiltzen duten webguneak sarritan ikusten badituzu, erabilgarria da.<br /><br /><b>Oharra:</b> aukera hau desgaituz gero, <i>window.open()</i> komandoa behar duten leku jakin batzuen eragiketak honda ditzakezu. Erabil ezazu aukera hau kontu handiz.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
eu: Ez ikusi egin egoera-barrako testua aldatzeko script-en ahaleginei. Web-orrialdeak testua aldatu duela <i>uste</i> izango du, baina uneko testuak ez du aldaketarik edukiko.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
eu: Ez ikusi egin leihoaren posizioa aldatzeko script-en ahaleginei. Web-orrialdeak leihoa lekuz aldatu duela <i>uste</i> izango du, baina uneko posizioa ez da aldatuko.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
eu: Ez ikusi egin leihoaren tamaina aldatzeko script-en ahaleginei. Web-orrialdeak tamaina aldatu duela <i>uste </i>izango du, baino uneko leihoa ez da aldatuko.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
eu: Ez ikusi egin leihoari fokua emateko script-en ahaleginei. Web-orrialdeak leihoari fokua eman diola <i>uste</i> izango du, baina uneko fokua ez da aldatuko.

en: Images
eu: Irudiak

en: Import Filters
eu: Inportatu iragazkiak

en: Import...
eu: Inportatu...

en: Insert
eu: Txertatu

en: JavaScript policy:
eu: JavaScript gidalerroa:

en: Keep cache in &memory
eu: Mantendu cachea &memorian

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
eu: Konqueror-ek ez du sekula erakutsiko testua hau baino tamaina txikiagoan <br /> beste edozein ezarpeni jaramonik egingo ez diolarik.

en: Left of contents
eu: Edukiaren ezkerrean

en: M&iddle click opens URL in selection
eu: E&rdiko botoiak URLa irekitzen du hautapenean

en: M&inimum font size:
eu: G&utxieneko letra-tamaina:

en: Manual Filter
eu: Eskuzko iragazkia

en: Middle-click on a tab to close it
eu: Erdiko botoiaren klik egin fitxan hori ixteko

en: Modify status bar text:
eu: Aldatu egoera-barrako testua:

en: Mouse Beha&vior
eu: Saguaren joka&bidea

en: Move window:
eu: Aldatu leihoa lekuz:

en: Name
eu: Izena

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
eu: Erabiltzaile-agentearen izena

en: Name:
eu: Izena:

en: New Tab Behavior
eu: Fitxa berriaren jokabidea

en: O&pen new tabs in the background
eu: Ireki fitxa berriak a&tzeko planoan

en: Offer to save website passwords
eu: Eskaini webguneetako pasahitzak gordetzea

en: Only acce&pt cookies from originating server
eu: Cookie-ak &jatorrizko zerbitzaritik baino ez onartu

en: Only on Hover
eu: Gainetik pasatzean soilik

en: Open &links in new tab instead of in new window
eu: Ireki estekak &fitxa berrian (leiho berrian zabaldu ordez)

en: Open &new tab after current tab
eu: Ireki fitxa &berria uneko fitxaren ondoren

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
eu: Ireki abiatuta dagoen Konqueror-eko fitxa bezala URLa kanpotik deitzen denean

en: Open new windows:
eu: Ireki leiho berriak:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
eu: Ireki &laster-leihoa fitxa berrian (leiho berrian zabaldu ordez)

en: Path:
eu: Bide-izena:

en: Policy
eu: Gidalerroak

en: Policy:
eu: Gidalerroak:

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
eu: Web orrialdeak ikustean Ktrl tekla sakatzean erraztasuneko teklak aktibatzen ditu. Kontrol hau desaktibatuz erraztasun tekla hauek desgaituko dituzu. (Konqueror berrabiarazi behar duzu, aldaketek eragina izateko)

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Prompt every time a popup window is requested.
eu: Eskatu baimena laster-leihoa eskatzen den bakoitzean.

en: Re&ject all cookies
eu: Erre&fusatu cookie guztiak

en: Reject
eu: Ukatu

en: Reject all popup window requests.
eu: Ukatu laster-leihoen eskaera guztiak.

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Resize window:
eu: Aldatu leihoaren tamaina:

en: Right click goes &back in history
eu: Eskuineko &botoiak historian atzera egiten du

en: Right of contents
eu: Edukiaren eskuinean

en: S&erif font:
eu: S&erif letra-tipoa:

en: S&mooth scrolling:
eu: &Korritze leuna:

en: S&tandard font:
eu: Letra-tipo &arrunta:

en: Sa&ns serif font:
eu: Sa&ns serif letra-tipoa:

en: Search
eu: Bilatu

en: Search interactively for domains
eu: Bilatu domeinuak interaktiboki

en: Search interactively for domains and hosts
eu: Bilatu interaktiboki domeinu eta ostalariak

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Secure:
eu: Segurua:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
eu: Hautatu goiko ostalari edo domeinurako JavaScript gidalerroa.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
eu: Hautatu erabiliko den kodifikazio lehenetsia. Gehienetan, 'Erabili hizkuntzaren kodifikazioa' aukeratuz gero zuzen ibiliko zara, eta ez zenuke zertan ezer aldatu.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
eu: Bidali DNT goiburua webguneei jakinarazteko ez duzula nahi zure aztarnak bildu ditzaten

en: Show Only Once
eu: Erakutsi behin bakarrik

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
eu: Erakutsi markatutako laster-markak soilik laster-marken tresna-barran

en: Site
eu: Gunea

en: Site Policy
eu: Guneko gidalerroak

en: Site name:
eu: Gunearen izena:

en: Smart
eu: Azkarra

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
eu: Webgune batzuk egoera-barra aldatzen dute <i>window.status()</i> edo <i>window.defaultStatus</i> erabilita, batzuetan benetako esteken URLak erakusten uzten ez dutelarik. Aukera honek ahalegin horiek zelan tratatu zehazten du.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
eu: Webgune batzuk euren leihoaren posizioa aldatzen dute <i>window.moveBy()</i>edo <i>window.moveTo()</i> erabilita. Aukera honek ahalegin horiek nola tratatu zehazten du.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
eu: Webgune batzuk euren leihoaren tamaina aldatzen dute <i>window.resizeBy()</i> edo <i>window.resizeTo()</i> erabilita. Aukera honek ahalegin horiek nola tratatu zehazten du.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
eu: Webgune batzuk euren leihora eramaten dute fokua <i>window.focus()</i> erabilita. Honek normalean leihoa aurreko planora ekarriko du, erabiltzailea une horretan egiten ari dena moztuz. Aukera honek ahalegin horiek zelan tratatu zehazten du.

en: Stylesheets
eu: Estilo-orriak

en: Suppress background images
eu: Kendu atzeko planoko irudiak

en: Tab bar position
eu: Fitxa-barraren kokalekua

en: Tabs Behavior
eu: Fitxen jokabidea

en: The custom directory to store cache
eu: Cachea gordetzeko neurrira ipinitako direktorioa

en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
eu: Cacheak diskoan edo memorian gehienez erabil dezakeen lekua. Atalase horretara iristean, orri zaharrak, berrientzako lekua uzteko, ezabatu egingo dira

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
eu: Mesedez, txertatu norberak finkatutako hasierako orria

[ctx: The user gave a custom user agent string an empty or duplicate name]
en: Invalid user agent names:
eu: Erabiltzaile-agentearen izen baliogabeak:

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
eu: Hau da Konquerorrek hastean erakutsiko duen web orriaren URL-a.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
eu: Hau da web orriaren URL-a, \"Etxe\" botoia sakatzean Konquerorrek hartara salto egingo duena.

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
eu: Letra-tipo hau zabalera finkoko testua (ez-proportzionala) erakusteko erabiliko da.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
eu: Letra-tipo hau web orrietan testu arrunta erakusteko erabiltzen da.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
eu: Letra-tipo hau 'Fantasia' gisa markatutako testua erakusteko erabiltzen da.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
eu: Letra-tipo hau 'etzana' gisa markatutako testua erakusteko erabiltzen da.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
eu: Letra-tipo hau 'sans-serif' gisa markatutako testua erakusteko erabiltzen da.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
eu: Letra-tipo hau 'serif' gisa markatutako testua erakusteko erabiltzen da.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
eu: Txertatutako irudi eta multimediako objektuei aplikatuko zaizkien URL iragazki zerrenda da.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
eu: Konqueror-ek webguneak erakusteko erabiltzen duen letra-tipoaren tamaina erlatiboa da.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
eu: Honek leihoa itxi nahi duzun galdetuko dizu bertan fitxa bat baino gehiago irekita dituzunean.

en: This will display close buttons inside each tab.
eu: Honek ixteko botoiak bistaratuko ditu fitxa bakoitzaren barruan.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
eu: Honek, bi fitxa edo gehiago daudenean baino ez du erakutsiko fitxa-barra. Bestela beti erakutsiko da.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
eu: Honek leiho berria zabaldu beharrean, fitxa berria irekiko du zenbait egoeratan, saguaren erdiko botoiarekin esteka edo karpeta hautatzen denean, esate baterako.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
eu: Honek fitxa berria irekiko du unekoaren ondoren, azken fitxaren ondoren ireki ordez.

en: U&se accessibility stylesheet
eu: Erabili erabilerraztasunerako &estilo-orriak

en: URL
eu: URLa

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
eu: Kendu marka koadro honi lerroko PDF fitxategiak Sistemako Ezarpenetan konfiguratu bezala azaltzeko

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
eu: Desmarkatu lauki hau webguneetako pasahitzak gordetzea galdegitea ekiditeko.

en: Und&erline links:
eu: A&zpimarratu estekak:

en: Update
eu: Eguneratu

en: Us&e default stylesheet
eu: &Erabili estilo-orri lehenetsia

en: Usage
eu: Erabilera

en: Use &default identification
eu: Erabili identifikazio &lehenetsia

en: Use &user-defined stylesheet
eu: Erabili erabiltzaileak &definitutako estilo-orriak

en: Use Global
eu: Erabili orokorra

en: Use Language Encoding
eu: Erabili hizkuntzaren kodifikazioa

en: Use a custom directory to keep the cache
eu: Erabili neurrira ipinitako direktorio bat cachea mantentzeko

en: Use custom &background color
eu: Erabili neurrira ipinitako &hondoko kolorea

en: Use global
eu: Erabili orokorra

en: Use same color for all text
eu: Erabili kolore berdina testu guztietan

en: Use same family for all text
eu: Erabili familia bera testu guztietan.

en: Use setting from global policy.
eu: Erabili gidalerro orokorretako ezarpena.

en: Value:
eu: Balioa:

en: When Efficient
eu: Eraginkorra denean

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
eu: Hau hautatuz, aurreko erabilitako edo irekitako fitxa aktibatuko da uneko fitxa ixtean, haren eskuinekoaren ordez.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
eu: Gaituta dagoenean blokeatutako irudiak orrialdetik erabat ezabatuko dira, bestela kokapena adierazteko 'blokeatuta' irudia erabiliko da.

en: When splitting a view
eu: Ikuspegi bat zatitzean

en: When starting up, restore state from last time
eu: Abiatzean, lehengoratu azken aldiko egoerara

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
eu: URLa beste KDE programa batetik klik egitean, edo kfmclient deitzean URL bat irekitzeko, uneko mahaigaina aztertua izango da minimizatu gabeko Konqueror bat bilatzeko, eta, aurkituz gero, URLa fitxa berri bezala irekiko da bertan. Bestela Konqueror leiho berrian irekiko da eskatutako URLarekin.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
eu: Fitxa batean saguaren erdiko botoiarekin edo saguaren gurpilarekin klik egiten duzunean, fitxa itxiko du.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
eu: Javascript laster-leihoan edo fitxa berrian irekiko diren, baimenduta badaude

en: Yes
eu: Bai

en: You must first enter a domain name.
eu: Domeinu-izen bat sartu behar duzu lehenago.

en: You must first select a policy to be changed.
eu: Aurrena aldatu beharreko gidalerroa hautatu behar duzu.

en: You must first select a policy to delete.
eu: Aurrena ezabatu beharreko gidalerroa hautatu behar duzu.

[ctx: animations]
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: animations]
en: Enabled
eu: Gaituta

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
eu: Beti

[ctx: soft scrolling]
en: Never
eu: Inoiz ez

en: there are multiple templates with the same name
eu: izen bera duten hainbat txantiloi daude

en: there are templates with empty names
eu: izen hutsak dituzten txantiloiak daude

[ctx: underline]
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: underline]
en: Enabled
eu: Gaituta
