powerdevil - en to eu translation catalogue (143 entries)

[ctx: @accessible:name:button]
en: Choose run conditions for command or script
eu: Aukeratu komandoa edo gidoia ibiltzeko baldintzak

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action performed at critical battery level
eu: Bateriaren maila kritikoan egindako ekintza

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the laptop lid is closed
eu: Magalekoaren tapa ixten denean gauzatu beharreko ekintza

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the power button is pressed
eu: Indar botoia sakatzean gauzatu beharreko ekintza

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the system is idle
eu: Sistema ez-aktibo dagoenean gauzatu beharreko ekintza

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: When sleeping, enter this power-save mode
eu: Lokartzean, sartu energia aurrezteko modu horretan

[ctx: @accessible:name:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to power profile
eu: Aldatu energia profilera,

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Critical battery level
eu: Bateriaren maila kritikoa

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Duration of inactivity before the command or script runs
eu: Komandoa edo gidoia exekutatu aurreko jarduerarik gabeko iraupena

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level
eu: Bateriaren maila apala

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level for peripheral devices
eu: Gailu periferikoetarako bateriaren maila apala

[ctx: @accessible:name:textfield]
en: Command or script when inactive
eu: Ez-aktibo dagoenan komandoa edo gidoia

[ctx: @action:button]
en: Advanced Power &Settings…
eu: Energia-e&zarpen aurreratuak...

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose script file
eu: Hautatu gidoi-fitxategia

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose…
eu: Hautatu...

[ctx: @info]
en: Regularly charging the battery close to 100%, or fully discharging it, may accelerate deterioration of battery health. By limiting the maximum battery charge, you can help extend the battery lifespan.
eu: Bateria, aldiro, % 100etik gertu kargatzea, edo erabat deskargatzea, bateriaren osasuna kaltetzea azkartu dezake. Bateriaren gehienezko karga mugatuz, bateriaren bizi iraupena luzatzen lagun dezakezu.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter command or script file
eu: Sartu komandoa edo gidoi-fitxategia

[ctx: @info:status]
en: Disabling automatic suspend will result in higher energy consumption.
eu: Esekitze automatikoa ezgaituz gero, energiaren kontsumoa handituko da.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for reaching the critical battery level is now unsupported on your system. Please select a different one.
eu: Bateriaren maila kritikora iristen denerako konfiguratuta zenuen ekintzaren zure sistemarako euskarria kendu egin da. Mesedez, aukeratu beste bat.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the lid is closed is now unsupported on your system. Please select a different one.
eu: Tapa ixten denerako konfiguratuta zenuen ekintzaren zure sistemarako euskarria kendu egin da. Mesedez, aukeratu beste bat.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the power button is pressed is now unsupported on your system. Please select a different one.
eu: Indarraren botoia sakatzen denerako konfiguratuta zenuen ekintzaren zure sistemarako euskarria kendu egin da. Mesedez, aukeratu beste bat.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured to happen when inactive is now unsupported on your system. Please select a different one.
eu: Ez-aktibo dagoenerako konfiguratuta zenuen ekintzaren zure sistemarako euskarria kendu egin da. Mesedez, aukeratu beste bat.

[ctx: @info:status]
en: The screen will not be dimmed because it is configured to turn off sooner.
eu: Pantaila ez da motelduko lehenago itzaltzeko konfiguratuta dagoelako.

[ctx: @info:status]
en: The sleep mode you had previously configured is now unsupported on your system. Please select a different one.
eu: Konfiguratuta zenuen lokartze-moduaren zure sistemarako euskarria kendu egin da. Mesedez, aukeratu beste bat.

[ctx: @info:status]
en: You might have to disconnect and re-connect the power source to start charging the battery again.
eu: Baliteke, bateria berriz kargatzen hasteko, elikatze-iturria deskonektatu eta berriz konektatu behar izatea.

[ctx: @info:status A long duration until suspend/shutdown]
en: A long duration will result in higher energy consumption.
eu: Iraupen luze baten ondorioz, energiaren kontsumoa handituko da.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge for peripheral devices will be considered low when it reaches this level.
eu: Gailu periferikoetako bateriaren karga maila horretara iristen denean apala dela joko da.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered critical when it drops to this level. After a brief warning, the system will automatically suspend or shut down, according to the configured critical battery level action.
eu: Bateriaren karga maila horretara jaisten denean, karga kritikoa duela joko da. Abisu labur baten ondoren, konfiguratutako bateriaren maila kritikoaren ekintzaren arabera, sistema automatikoki eseki, edo itzaliko da.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered low when it drops to this level. Settings for low battery will be used instead of regular battery settings.
eu: Bateriaren karga maila horretara jaisten denean, karga apala duela joko da.Bateriaren ezarpen arrunten ordez, bateria apalerako ezarpenak erabiliko dira.

[ctx: @label:button]
en: Related pages:
eu: Lotura duten orriak:

[ctx: @label:button]
en: Run command or script:
eu: Exekutatu komandoa edo gidoia:

[ctx: @label:checkbox]
en: &Battery protection:
eu: &Bateriaren babesa:

[ctx: @label:checkbox]
en: &Media playback:
eu: Eus&karri atzera-jotzea:

[ctx: @label:combobox After X minutes]
en: &Turn off screen:
eu: I&tzali pantaila:

[ctx: @label:combobox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically:
eu: &Moteldu automatikoki:

[ctx: @label:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to po&wer profile:
eu: Aldatu energia profilera:

[ctx: @label:combobox Power action such as sleep/hibernate that will be executed when the critical battery level is reached]
en: A&t critical level:
eu: Maila kri&tikoan:

[ctx: @label:combobox Sleep mode selection - suspend to memory, disk or both]
en: When sleeping, enter:
eu: Lokartzean, sartu:

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When &power button pressed:
eu: &Indarraren botoia sakatzean:

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When laptop &lid closed:
eu: Magalekoaren &tapa ixten denean:

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the system is idle]
en: When &inactive:
eu: E&z-aktibo dagoenean:

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change key&board brightness:
eu: Aldatu &teklatuaren distira:

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change scr&een brightness:
eu: Aldatu pantailar&en distira:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Run command or script after:
eu: Exekutatu komandoa edo gidoia hau igarotakoan :

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Turn off screen after:
eu: I&tzali pantaila hau igarotakoan:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: When locked, turn off screen after:
eu: Giltzatuta dagoenean, itzali pantaila hau igarotakoan:

[ctx: @label:spinbox Battery will start charging again when this charge percentage is reached, after having hit the stop-charging threshold earlier]
en: Start charging once &below:
eu: Hasi kargatzen honetatik &jaistean:

[ctx: @label:spinbox Battery will stop charging when this charge percentage is reached]
en: &Stop charging at:
eu: &Utzi kargatzeari honetara iristean:

[ctx: @label:spinbox Critical battery level percentage for the main power supply battery]
en: Cr&itical level:
eu: Maila kr&itikoa:

[ctx: @label:spinbox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically after:
eu: &Moteldu automatikoki hau igarotakoan:

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for peripheral devices]
en: Low level for peripheral d&evices:
eu: &Gailu periferikoen maila apala:

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for the main power supply battery]
en: &Low level:
eu: Maila apa&la:

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Enter command or choose script file
eu: Sartu komandoa edo aukeratu gidoi-fitxategia

[ctx: @label:textfield Command or script to run]
en: When i&nactive:
eu: E&z-aktibo dagoenean:

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&ntering "%1" state:
eu: "%1" egoeran sartzea&n:

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&xiting "%1" state:
eu: "%1" egoeratik i&rtetean:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when entering "%1" state
eu: "%1" egoeran sartzean komandoa edo gidoia

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when exiting "%1" state
eu: "%1" egoeratik irtetean komandoa edo gidoia

[ctx: @option:combobox]
en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: @option:combobox]
en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 minute | After %1 minutes
eu[0]: minutu %1 igarotakoan
eu[1]: %1 minutu igarotakoan

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 second | After %1 seconds
eu[0]: segundo %1 igarotakoan
eu[1]: %1 segundo igarotakoan

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 minute | Run after %1 minutes
eu[0]: Exekutatu minutu %1 igarotakoan
eu[1]: Exekutatu %1 minutu igarotakoan

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 second | Run after %1 seconds
eu[0]: Exekutatu segundo %1 igarotakoan
eu[1]: Exekutatu %1 segundo igarotakoan

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values]
en: Custom…
eu: Neurrira…

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values (caution: watch for string length)]
en: Custom…
eu: Neurrira…

[ctx: @option:combobox Dim screen automatically]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
eu: Orekatua

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
eu: Errendimendua

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
eu: Energia aurrezpena

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 minute | When locked: %1 minutes
eu[0]: Giltzatuta dagoenean: %1 minutu
eu[1]: Giltzatuta dagoenean: minutu %1

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 second | When locked: %1 seconds
eu[0]: Giltzatuta dagoenean: segundo %1
eu[1]: Giltzatuta dagoenean: %1 segundo

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: Immediately
eu: Giltzatuta dagoenean: Berehala

[ctx: @option:combobox Turn off screen after X minutes regardless of lock screen (caution: watch for string length)]
en: When locked and unlocked
eu: Giltzatuta edo gabe dagoenean

[ctx: @text:action:menu Command or script to run]
en: When inactive
eu: Ez-aktibo dagoenean

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When entering "%1" state
eu: "%1" egoeran sartzean

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When exiting "%1" state
eu: "%1" egoeratik irtetean

[ctx: @text:button Determine what will trigger a command or script to run in this power state]
en: Choose run conditions
eu: Aukeratu ibiltzeko baldintzak

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Desktop Session
eu: Mahaigaineko saioa

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Screen Locking
eu: Pantaila giltzatzea

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management notification category]
en: Notifications: Power Management
eu: Jakinarazpenak: Energia kudeaketa

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management shortcut category]
en: Shortcuts: Power Management
eu: Lasterbideak: Energia kudeaketa

[ctx: @text:checkbox]
en: Limit the maximum battery charge
eu: Mugatu bateriaren gutxieneko karga

[ctx: @text:checkbox]
en: Pause media players when suspending
eu: Euskarri jotzaileen etenaldia esekitzean

[ctx: @text:checkbox Trigger laptop lid action even when an external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
eu: Kanpo-monitore bat konektatuta dagoenean ere

[ctx: @text:placeholdermessage]
en: Power Management settings could not be loaded
eu: Energia kudeatzeko ezarpenak ezin izan ditu zamatu

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: days
eu: egun

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: hours
eu: ordu

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: milliseconds
eu: milisegundo

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: minutes
eu: minutu

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: months
eu: hilabete

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: seconds
eu: segundo

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: weeks
eu: aste

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: years
eu: urte

[ctx: @title]
en: Advanced Power Settings
eu: Energia-ezarpen aurreratuak

[ctx: @title:group]
en: Battery Levels
eu: Bateria-mailak

[ctx: @title:group]
en: Charge Limit
eu: Karga-muga

[ctx: @title:group]
en: Display and Brightness
eu: Pantaila eta distira

[ctx: @title:group]
en: Other Settings
eu: Beste ezarpen batzuk

[ctx: @title:group]
en: Suspend Session
eu: Saioa egonean utzi

[ctx: @title:group Miscellaneous power management settings that didn't fit elsewhere]
en: Other Settings
eu: Beste ezarpen batzuk

[ctx: @title:window]
en: Choose script file
eu: Hautatu gidoi-fitxategia

[ctx: @title:window]
en: Custom Duration
eu: Neurrira ipinitako iraupena

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: Hybrid sleep
eu: Lokartze hibridoa

en: Leave unchanged
eu: Utzi aldatzeke

en: Lock screen
eu: Giltzatu pantaila

en: On AC Power
eu: Entxufatuta

en: On Battery
eu: Bateriarekin

en: On Low Battery
eu: Bateria apalean

en: Open "Activities" settings page
eu: Ireki "Jarduerak" ezarpen-orria

en: Open "Desktop Session" settings page
eu: Ireki "Mahaigaineko saioa" ezarpen-orria

en: Open "Notifications" settings page, "Power Management" section
eu: Ireki "Jakinarazpenak" ezarpen-orria, "Energia kudeaketa" atalean

en: Open "Screen Locking" settings page
eu: Ireki "Pantaila giltzatzea" ezarpen-orria

en: Open "Shortcuts" settings page, "Power Management" section
eu: Ireki "Lasterbideak" ezarpen-orria, "Energia kudeaketa" atalean

[ctx: Percentage value example, used for formatting battery levels in the power management settings]
en: 10%
eu: % 10

[ctx: Percentage value example, used for formatting brightness levels in the power management settings]
en: 10%
eu: % 10

en: Perform laptop lid action even when an external monitor is connected
eu: Gauzatu magalekoaren taparako ekintza kanpoko monitore bat konektatuta dagoenean ere

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
eu: Itzali

en: Show logout screen
eu: Erakutsi saioa ixteko botoia

en: Standby, then hibernate
eu: Egonean, ondoren hibernatu

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
eu: Saioa bietan gorde, memorian eta diskoan

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
eu: Gorde saioa memorian

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
eu: Aldatu hibernatzera jarduerarik gabeko aldi baten ondoren

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation when battery runs low
eu: Aldatu hibernatzera bateriaren karga agortzen ari denean

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
eu: Egin lo

[ctx: Suspend to RAM]
en: Standby
eu: Egonean

en: The Power Management Service appears not to be running.
eu: Ematen du energia kudeatzeko zerbitzua ez dagoela martxan.

[ctx: The unit of the time input field]
en: day | days
eu[0]: egun
eu[1]: egun

[ctx: The unit of the time input field]
en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

[ctx: The unit of the time input field]
en: millisecond | milliseconds
eu[0]: milisegundo
eu[1]: milisegundo

[ctx: The unit of the time input field]
en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

[ctx: The unit of the time input field]
en: month | months
eu[0]: hilabete
eu[1]: hilabete

[ctx: The unit of the time input field]
en: second | seconds
eu[0]: segundo
eu[1]: segundo

[ctx: The unit of the time input field]
en: week | weeks
eu[0]: aste
eu[1]: aste

[ctx: The unit of the time input field]
en: year | years
eu[0]: urte
eu[1]: urte

en: Toggle screen on/off
eu: Txandakatu pantaila piztea/itzaltzea

en: Turn off screen
eu: Itzali pantaila
