kate - en to eu translation catalogue (199 entries)

en:  canceled.
eu:  utzita.

en:  error: %1
eu:  errorea: %1

en: "%1" executed successfully: %2
eu: "%1" ondo exekutatu da: %2

en: &Open Containing Folder
eu: &Ireki hau barnean duen karpeta

en: &Projects
eu: &Proiektuak

en: &Rename
eu: Be&rrizendatu

en: '%1' is not installed on your system, %2.<br/><br/>%3. The tool will be run on all project files which match this list of file extensions:<br/><b>%4</b>
eu: '%1' ez dago zure sisteman instalatuta, %2.<br/><br/>%3. Tresna, fitxategi-luzapen zerrenda horrekin bat datozen proiektuko fitxategi guztietan exekutatuko da:<br/><b>%4</b>

[ctx: '%1' refers to project name, e.g,. Code Analysis - MyProject]
en: Code Analysis - %1
eu: Kodearen analisia - %1

en: <untracked>
eu: <aztarna jarraitzeke>

[ctx: @title:tab]
en: Terminal
eu: Terminala

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Base)
eu: Terminala (Oinarria)

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Build)
eu: Terminala (Eraiki)

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Project)
eu: Terminala (Proiektua)

en: Activate Next Project
eu: Aktibatu hurrengo proiektua

en: Activate Previous Project
eu: Aktibatu aurreko proiektua

en: Amend
eu: Zuzendu

en: Amend Last Commit
eu: Zuzendu azken baliozkotzea

en: Amending Commit
eu: Baliozkotzea zuzentzen

en: Analysis failed with exit code %1, Error: %2
eu: Analisiak huts egin du irteerako %1 kodearekin, errorea: %2

en: Apply Last Stash
eu: Aplikatu azken gordelekua

en: Apply Stash
eu: Aplikatu gordelekua

en: Are you sure you want to delete the selected branch? | Are you sure you want to delete the selected branches?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako adarra ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako adarrak ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to discard all changes?
eu: Ziur zaude aldaketa guztiak baztertu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to discard the changes in this file?
eu: Ziur zaude fitxategi honetako aldaketak baztertu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to discard the changes?
eu: Ziur zaude aldaketak baztertu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to remove these files?
eu: Ziur zaude fitxategi hauek ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to remove these untracked changes?
eu: Ziur zaude aztarna jarraitzeke duten aldaketa hauek kendu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to remove this file?
eu: Ziur zaude fitxategi hau ezabatu nahi duzula?

en: Back
eu: Atzera

en: Branch
eu: Adarra

en: Branch %1 checked out
eu: %1 adarra eskuratuta

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Operation
eu: Eragiketa bertan behera utzi

en: Changes committed successfully.
eu: Aldaketak ondo baliozkotu dira.

en: Changes stashed successfully.
eu: Aldaketak gordelekuan ondo ipini dira.

en: Checked out to new branch: %1
eu: Adar berrira eskuratuta: %1

en: Checkout Branch
eu: Eskuratu adarra

en: Checkout Git Branch
eu: Eskuratu Git adarra

en: Choose a directory
eu: Hautatu direktorio bat

en: Close All Projects
eu: Itxi proiektu denak

en: Close Orphaned Projects
eu: Itxi umezurtz gelditutako proiektuak

en: Close Project
eu: Itxi proiektua

en: Close project
eu: Itxi proiektua

en: Code Analysis
eu: Kodearen analisia

en: Code Index
eu: Kodearen indizea

en: CodeAnalysis
eu: Kodearen analisia

en: Commit
eu: Baliozkotu

en: Commit Changes
eu: Baliozkotu aldaketak

en: Commit message cannot be empty.
eu: Baliozkotzek-mezua ezin da hutsik egon.

en: Compare Branch with...
eu: Alderatu aldarra honekin...

en: Confirm project closing: %1
eu: Berretsi proiektua ixtea: %1

en: Conflict
eu: Gatazka

en: Copy Location
eu: Kopiatu kokalekua

en: Create New Branch
eu: Sortu adar berria

en: Create New Branch From...
eu: Sortu adar berri bat honetatik...

en: Cross-Project Completion
eu: Proiektu-arteko osatzea

en: Cross-Project Goto Symbol
eu: Proiektu-arteko Joan ikurrera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Branch
eu: Ezabatu adarra

en: Delete File
eu: Ezabatu fitxategia

en: Diff - stash
eu: Diff - gordelekua

en: Directory for index files
eu: Indize fitxategien direktorioa

en: Discard
eu: Baztertu

en: Discard All
eu: Baztertu dena

en: Discard Selected Files
eu: Baztertu hautatutako fitxategiak

en: Do you want to close the project %1 and the related %2 open documents?
eu: %1 proiektua eta harekin erlazioa duten irekitako %2 dokumentuak itxi nahi dituzu?

en: Do you want to delete the file '%1'?
eu: '%1' fitxategia ezabatu nahi duzu?

en: Double click action in the git status view
eu: Klik bikoitzeko ekintza «git status» ikuspegian

en: Drop Stash
eu: Jaregin gordelekua

en: Enable indexing
eu: Gaitu indexatzea

en: Enter name:
eu: Sartu izena:

en: Enter new branch name. Press 'Esc' to cancel.
eu: Sartu adar izen berria. Sakatu 'Ihes' uzteko.

en: Error
eu: Errorea

en: Execute a command in the active project's terminal.
eu: Komando bat exekutatu proiektu aktiboaren terminalean.

en: Extended commit description...
eu: Baliozkotze azalpen hedatua...

en: Failed to apply stash. Error:
eu: Gordelekua aplikatzea huts egin du. Error:

en: Failed to checkout to branch %1, Error: %2
eu: %1 adarrera eskuratzea huts egin du, Errorea: %2

en: Failed to commit: %1
eu: Baliozkotzea huts egin du: %1

en: Failed to compare %1...%2
eu: Alderatzea huts egin du %1...%2

en: Failed to create dir: %1
eu: Karpeta sortzea huts egin du: %1

en: Failed to create file: %1, Error: %2
eu: Fitxategia sortzea huts egin du: %1, Errorea: %2

en: Failed to create new branch. Error "%1"
eu: Adar berria sortzea huts egin du. Errorea "%1"

en: Failed to discard changes. Error:
eu: Aldaketak baztertzea huts egin du. Errorea:

en: Failed to drop stash. Error:
eu: Gordelekua jaregitea huts egin du. Errorea:

en: Failed to find .git directory for '%1', things may not work correctly
eu: '%1' direktorioaren «.git» aurkitzea huts egin du, baliteke gauzak ondo ez ibiltzea

en: Failed to get Diff of file: %1
eu: Fitxategiaren «diff» lortzea huts egin du: %1

en: Failed to get numstat when diffing %1...%2
eu: «numstat» lortzea huts egin du, %1...%2(r)en diff egitean

en: Failed to get stash list. Error:
eu: Gordeleku-zerrenda lortzea huts egin du. Error:

en: Failed to open file at HEAD: %1
eu: HEADen dagoen fitxategia irekitzea huts egin du: %1

en: Failed to pop stash. Error:
eu: Gordelekuari «pop» egitea huts egin du. Errorea:

en: Failed to remove. Error:
eu: Kentzea huts egin du. Errorea:

en: Failed to stage file. Error:
eu: Fitxategia antolaketan ipintzea huts egin du. Errorea:

en: Failed to stash changes %1
eu: %1 aldaketak gordelekuan ipintzea huts egin du

en: Failed to unstage file. Error:
eu: Fitxategia antolaketatik ateratzea huts egin du: Errorea:

en: File
eu: Fitxategia

en: File name already exists
eu: Fitxategi-izena aurretik dago

en: Filter…
eu: ...iragazi

en: Full path to current project excluding the file name, with native path separator (backslash on Windows).
eu: Uneko proiekturako bide-izen osoa fitxategi-izena salbu, bide-izenen berezko banatzekoarekin (alderantzizko barra zeiharra Windows-en).

en: Full path to current project excluding the file name.
eu: Uneko proiekturako bide-izen osoa fitxategi-izena salbu.

en: Git Pull
eu: Git erakarri

en: Git Push
eu: Git bultzatu

en: Goto: %1
eu: Joan hona: %1

[ctx: Groupbox title]
en: Autoload Repositories && Build Trees
eu: Gordetegiak automatikoki zamatu eta zuhaitzak eraiki

[ctx: Groupbox title]
en: Cross-Project Functionality
eu: Proiektu-arteko funtzionaltasuna

[ctx: Groupbox title]
en: Project Index
eu: Proiektuaren indizea

[ctx: Groupbox title]
en: Projects Properties
eu: Proiektuaren propietateak

[ctx: Groupbox title]
en: Session Behavior
eu: Saioaren jokabidea

en: Indexing is not enabled
eu: Indexatzea ez dago gaitua

en: Kind
eu: Mota

en: Last Commit
eu: Azken baliozkotzea

en: Line
eu: Lerroa

en: Lookup
eu: Bilatzea

en: Lookup: %1
eu: Bilatu: %1

en: Malformed JSON file '%1': %2
eu: Gaizki osatutako JSON fitxategia '%1': %2

[ctx: Message to the user that analysis finished. %1 is the name of the program that did the analysis, %2 is a number. e.g., [clang-tidy]Analysis on 5 files finished]
en: [%1]Analysis on %2 file finished. | [%1]Analysis on %2 files finished.
eu[0]: [%1]Fitxategi %2en gaineko analisia amaitu da.
eu[1]: [%1]%2 fitxategi gaineko analisia amaitu da.

en: Modified
eu: Aldatua

en: Name
eu: Izena

en: New File
eu: Fitxategi berria

en: New File…
eu: Fitxategi berria…

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: New Folder…
eu: Karpeta berria...

en: No Action
eu: Ekintzarik ez

en: No cmd provided
eu: Ez da komandorik eman

en: No diff for %1...%2
eu: Ez dago «diff» %1(e)rako ... %2

en: Notes
eu: Oharrak

en: Nothing to commit. Please stage your changes first.
eu: Baliozkotzeko ezer ez. Mesedez, aurrena ipini zure aldaketak antolaketan.

en: Open &Folder...
eu: Ireki &karpeta...

en: Open .gitignore
eu: Ireki .gitignore

en: Open Commit...
eu: Ireki baliozkotzea...

en: Open External Terminal Here
eu: Ireki kanpoko terminala hemen

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Open Internal Terminal Here
eu: Ireki barneko terminala hemen

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Open at HEAD
eu: Ireki «HEAD»en

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: Open projects list
eu: Ireki proiektuen zerrenda

en: Pop Last Stash
eu: «Pop» azken gordelekua

en: Pop Stash
eu: «Pop» gordelekua

en: Project
eu: Proiektua

en: Project Command
eu: Proiektuaren komandoa

en: Project Completion
eu: Proiektuaren osatze maila

en: Project Manager
eu: Proiektu-kudeatzailea

en: Project TODOs
eu: Proiektuko zereginak

en: Project ctags index settings
eu: Proiektuaren «ctags» indizeen ezarpenak

en: Project plugin is able to autoload repository working copies and build trees when there is no .kateproject file defined yet.
eu: Proiektu-plugina, .kateproject fitxategia zehaztu gabe dagoenean,  gordetegiko laneko kopiak automatikoki zamatzeko eta zuhaitzak eraikitzeko gai da.

en: Project plugin is able to perform some operations across multiple projects
eu: Proiektu plugina proiektu anitzen artean zenbait eragiketa gauzatzeko gai da

en: Projects
eu: Proiektuak

en: Projects Index
eu: Proiektuen indizea

en: Properties
eu: Propietateak

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh git status
eu: Freskatu Git-en egoera

en: Reload Project
eu: Birzamatu proiektua

en: Reload project
eu: Birzamatu proiektua

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove All
eu: Kendu denak

en: Remove Selected Files
eu: Kendu hautatutako fitxategiak

en: Restore Open Projects
eu: Lehengoratu Ireki proiektuak

en: Search
eu: Bilatu

en: Select Branch...
eu: Hautatu adarra...

en: Select branch to checkout from. Press 'Esc' to cancel.
eu: Hautatu hartatik eskuratu beharreko adarra. Sakatu 'Ihes' uzteko.

en: Select branch to checkout. Press 'Esc' to cancel.
eu: Hautatu eskuratu beharreko adarra. Sakatu 'Ihes' uzteko.

en: Session settings for projects
eu: Proiektuetarako saioaren ezarpenak

en: Show Commit
eu: Erakutsi baliozkotzea

en: Show Diff
eu: Erakutsi «Diff»

en: Show Git History
eu: Erakutsi Git historia

en: Show Last Commit
eu: Erakutsi azken baliozkotzea

en: Show Stash Content
eu: Erakutsi gordelekuaren edukia

en: Show in External Git Diff Tool
eu: Erakutsi kanpoko «Git diff» tresna batean

en: Show stash failed. Error:
eu: «Erakutsi gordelekua»k huts egin du. Errorea:

en: Sign off
eu: Saioa itxi

en: Single click action in the git status view
eu: Klik bakarreko ekintza «git status» ikuspegian

en: Stage / Unstage
eu: Ipini / Atera antolaketa(tan/tik)

en: Stage All
eu: Ipini dena antolaketan

en: Stage File
eu: Ipini fitxategia antolaketan

en: Stage Selected Files
eu: Ipini antolaketan hautatutako fitxategiak

en: Staged
eu: Antolaketan ipinita

en: Start Analysis...
eu: Hasi analisiarekin...

en: Stash
eu: Gordelekua

en: Stash (Include Untracked)
eu: Gordelekua (Barneratu jarraipenik gabeak)

en: Stash (Keep Staged)
eu: Gordelekua (Mantendu gordeta)

en: Stash applied successfully.
eu: Gordelekua ondo aplikatu da.

en: Stash dropped successfully.
eu: Gordelekua ondo jaregin da.

en: Stash message (optional). Enter to confirm, Esc to leave.
eu: Gordeleku mezua (hautazkoa). «Sartu» berresteko, «Ihes» irteteko.

en: Stash popped successfully.
eu: Gordelekuaren «pop» ondo egin da.

en: The directory already exists
eu: Direktorioa lehendik ere badago

en: The file already exists
eu: Fitxategia lehendik ere badago

en: The index could not be created. Please install 'ctags'.
eu: Indizea ezin izan da sortu. Instalatu «ctags».

en: The system temporary directory is used if not specified, which may overflow for very large repositories
eu: Sistemaren aldi baterako direktorioa erabiltzen da besterik adierazi ezean, gainezka egin dezake gordetegi oso handiekin.

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' branch is checked out]
en: Active branch: %1
eu: Adar aktiboa: %1

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' commit is checked out]
en: HEAD at commit %1
eu: HEAD %1 baliozkotzean

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' tag is checked out]
en: HEAD is at this tag %1
eu: HEAD etiketa horretan dago %1

en: Type to filter, Enter to pop stash, Esc to leave.
eu: Tekleatu iragazteko, «Sartu» gordelekuari «pop» egiteko, «Ihes» irteteko.

en: Unable to load %1 based project because either %1 is not installed or it wasn't found in PATH environment variable. Please install %1 or alternatively disable the option 'Autoload Repositories && Build Trees' in project settings.
eu: Ez da %1 oinarri duen proiektua zamatzeko gai, %1 ez dagoelako instalatuta edo ez duelako PATH ingurune aldagaian aurkitu. Mesedez, instalatu %1 edo, bestela, ezgaitu proiektu ezarpenetako 'Gordetegiak automatikoki zamatu eta zuhaitzak eraiki' aukera.

en: Unstage All
eu: Atera dena antolaketatik

en: Unstage File
eu: Atera fitxategia antolaketatik

en: Unstage Selected Files
eu: Atera antolaketatik hautatutako fitxategiak

en: Untracked
eu: Aztarna jarraitzeke

en: Using %1 installed at: %2.<br/><br/>%3. The tool will be run on all project files which match this list of file extensions:<br/><b>%4</b>
eu: %1 erabiltzen, hemen instalatua: %2.<br/><br/>%3. Tresna, fitxategi-luzapen zerrenda horrekin bat datozen proiektuko fitxategi guztietan exekutatutako da:<br/><b>%4</b>

en: Write commit message...
eu: Idatzi baliozkotze-mezua...
