drkonqi - en to eu translation catalogue (201 entries)

en: &Restart Application
eu: &Berrabiarazi aplikazioa

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
eu: (C) 2000-2018, DrKonqi-ren egileak

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
eu: (C) 2020-2022, DrKonqi-ren egileak

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
eu: (C) 2009, DrKonqi2-ren garatzaileak

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
eu: <h2>Zer da "aztarna" bat?</h2><p>Aplikazioa kraskatu zenean aplikazioaren barruan zer gertatzen ari zen deskribatzen dute funtsean aztarnek. Haiei esker, arazoa non hasi zen jakin dezakete garatzaileek. Hutsalak irudituko zaizkizu agian, baina informazio baliagarri asko ematen dute.<br />Akatsak arazteko prozesu interaktiboan zehar eta haiek konpondu ondoren erabili ohi dira aztarnak.</p>

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

[ctx: @action]
en: Retry
eu: Berriz saiatu

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
eu: Exekutatu araztaile elkarreragilea

[ctx: @action]
en: See Developer Information
eu: Ikusi Garatzaileen informazioa

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
eu: Bidali txosten automatikoa

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
eu: Berrabiarazi %1

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
eu: %1(e)ren berri eman

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
eu: Berriz saiatu

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
eu: Saiatu berriz bidaltzen

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
eu: &Instalatu arazteko sinboloak

[ctx: @action:button]
en: &Reload
eu: Bi&rzamatu

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
eu: &Berrabiarazi aplikazioa

[ctx: @action:button]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @action:button]
en: Finish
eu: Bukatu

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
eu: Onartzen dut nirekin harremanetan jartzea

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
eu: Instalatu arazteko sinboloak

[ctx: @action:button]
en: Login
eu: Hasi saioa

[ctx: @action:button]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @action:button]
en: No
eu: Ez

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
eu: Aurreikusi txostena

[ctx: @action:button]
en: Reload
eu: Birzamatu

[ctx: @action:button]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
eu: Gorde txostena fitxategian

[ctx: @action:button]
en: Send Message
eu: Bidali mezua

[ctx: @action:button]
en: Submit
eu: Bidali

[ctx: @action:button]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
eu: Gehitu xehetasunak

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
eu: Erlazionatuta egon daitezkeen aplikazioaren ezarpen pertsonalizatuak

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
eu: Mahaigainaren ohiz kanpoko jokabidea

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> has closed unexpectedly.
eu: <application>%1</application> ustekabean itxi da.

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
eu: <note>Kraskadurari eta sistemari buruzko informazioa automatikoki gehituko zaizkio akats-txostenari.</note>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
eu: <para>Kraskadura Maneiatzaileak berak huts egin duenez,
    txostenak aurkezteko prozesu automatikoa ezgaituta dago,
    berriz huts egiteko arriskua murrizteko.<nl /><nl />
    Mesedez, errore hau KDEren akatsen jarraipena egiteko sisteman
    <link url='%1'>eskuz aurkeztu</link>. Ez ahaztu <interface>Garatzaileen
    informazioa</interface> orriko atzerako-aztarna eranstea.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
eu: <para>Kraskadura maneiatzaileak berak huts egin duenez, txostena jakinarazteko prozesu automatikoa ezgaituta dago, berriz huts egiteko arriskua murrizteko.<nl /><nl />Mesedez, akats hau <link url='%1'>eskuz jakinarazi</link> KDEren akatsen jarraipen sistemara. Ez ahaztu <interface>Garatzaileen informazioa</interface> fitxako aztarna eranstea.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
eu: <para>Txostenak egiteko laguntzailea ezgaituta dago,
    antza denez, kraskatutako aplikazioa abiatu ondoren eguneratu
    edo desinstalatu delako. Honek, kraskaduraren gaineko txostena
     zehaztasunez egitea eragozten du, eta kraskadura beraren arrazoia
    izan daiteke.</para><para>Hura eguneratu ondoren gomendagarria
    da saio-itxi eta atzera saio-hastea, eguneraketa erabat ezarri dela eta
    albo eraginik izango ez duela ziurtatzeko.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
eu: <para>Txostenak aurkezteko laguntzailea ezgaituta dago kraskadura maneiatzeko elkarrizketa-koadroa modu seguruan abiatu delako.<nl />
    Akats honi buruzko txostena, eskuz, <link>%1(e)an</link> eman dezakezu (<interface>Garatzaileen informazioa</interface> orriko atzerako-aztarna barne).</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
eu: <para>Txostenak jakinarazteko laguntzailea desgaituta dago kraskadura maneiatzeko elkarrizketa modu seguruan hasi delako.<nl />Akats hau eskuz jakinarazi dezakezu %1-(e)ra (<interface>Garatzailearen informazioa</interface> fitxako aztarna barne).</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
eu: <para>Txostenak egiteko laguntzailea ezgaituta dago, antza denez, kraskatutako aplikazioa abiatu ondoren eguneratu edo desinstalatu delako. Honek galarazi egiten du kraskaduraren gaineko txosten zuzena egitea, eta kraskadura beraren jatorria izan daiteke.</para><para>Eguneratu ondoren gomendagarria da saio-itxi eta atzera saio-hastea, eguneraketa erabat ezarri dela eta albo eraginik ez duela izango ziurtatzeko.</para>

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
eu: <para><application>%1</application> ustekabean itxi da.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
eu: <para>KDE Softwarea hobetzen lagundu diezagukezu errore hau jakinaraziz.<nl /><link url='%1'>Jakizu gehiago akatsak jakinarazteari buruz.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
eu: <para>Ezin duzu akats hau jakinarazi, <application>%1</application>ek ez duelako akatsaren txostena jakinarazteko helbiderik hornitzen.</para>

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
eu: <subtitle>Deskribatu istripuaren inguruabarrak ahalik eta zehatzen:</subtitle>
    <list>
    <item>Zehaztu, kraskatu aurreko unean, aplikazioan zein aplikaziotik kanpo, ze ekintza egiten ari zinen.</item>
    <item>Kontuan izan, aplikazioan edo ingurune osoan, ezohiko jokabiderik nabaritu duzun.</item>
    <item>Kontuan izan aplikazioan lehenetsitakoa ez den edozein konfigurazio</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
eu: Errore bat aurkitu da arazteko sinboloen paketeak instalatzean.

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
eu: Beste araztaile bat ari da orain aplikazio hori bera arazten. Kraskadurari buruzko informazioa ezin izan da bildu.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
eu: Ezin da <filename>%1</filename> fitxategia idazteko ireki.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
eu: Ezin izan da sortu jakinarazpena gordetzeko fitxategia.

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
eu: Ezin izan dira aurkitu aplikazio honetarako arazteko sinboloen paketeak.

[ctx: @info]
en: Distribution method:
eu: Banaketa-metodoa:

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
eu: Kraskadura datuak atzitzea huts egin du arrazoi ezezagunengatik.

[ctx: @info]
en: Failed to contact %1: <message>%2</message>
eu: %1 harremanean jartzea huts egin du: <message>%2</message>

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
eu: Akats-txostena bidaltzea huts egin du: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
eu: Kraskadurari buruzko datuak biltzea huts egin du arrazoi ezezagunengatik. Berriz saiatu, leihoa itxi, edo <link url='%1'>irteera xehatua ikusi</link> dezakezu.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
eu: Kraskadurari buruzko datuak biltzea huts egin du arrazoi ezezagunengatik. Berriz saiatu edo leihoa itxi dezakezu.

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
eu: Kraskadurari buruzko informazioa:

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
eu: Mesedez eman ondoko informazioa ingelesez.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
eu: <filename>%1</filename> fitxategian gorde da jakinarazpena.

[ctx: @info]
en: Submitting bug report…
eu: Akats txostena bidaltzen...

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
eu: Azpiprozesua kraskatu da. Behatu zure instalazioa.

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
eu: Azpiprozesua errore honekin itxi da: %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being a part of KDE. You may now close this window.
eu: Eskerrik asko KDEren zati izateagatik. Orain leiho hau itxi dezakezu.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is likely not useful.
eu: Litekeena da kraskadurari buruz sortutako informazioa baliagarria ez izatea.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
eu: Kraskadurari buruz sortutako informazioa ez da baliagarria

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful.
eu: Kraskadurari buruz sortutako informazioa ez da baliagarria.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
eu: Kraskadurari buruz sortutako informazioa ez da baliagarria izango seguru aski

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
eu: Kraskadurari buruz sortutako informazioa baliagarria da

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful.
eu: Kraskadurari buruz sortutako informazioa baliagarria da.

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
eu: Kraskadurari buruz sortutako informazioa baliagarria izan liteke

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful.
eu: Kraskadurari buruz sortutako informazioa baliagarria izan liteke.

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
    If you can't think of any more information, you can close the bug report dialog.
eu: Eman dezakezun informazioa, kasu honetan, ez da nahikoa lagungarria. Informazio gehiago bururatzen ez bazaizu, akats-txostenaren elkarrizketa-koadroa itxi dezakezu.

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
eu: Kraskadurari buruzko informazioaren balorazioa baliogabea da. DrKonqi-ren beraren akatsa da.

[ctx: @info]
en: There was not enough memory to gather crash information. You can close some applications to free up memory and try again.
eu: Ez zegoen kraskaduraren informazioa biltzeko behar adina memoria. Aplikazio batzuk itxi eta berriz saia zaitezke.

[ctx: @info]
en: This backtrace is very limited because there was not enough memory available to generate a full backtrace. You can close some applications and try again.
eu: Atzeranzko aztarna hau oso mugatua da, atzeranzko aztarna oso bat sortzeko adina memoria erabilgarri ez zegoelako. Aplikazio batzuk itxi eta berriz saia zaitezke.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
eu: Akats-txostenaren titulua:

[ctx: @info]
en: Trying to contact %1…
eu: %1(e)rekin harremanean jartzen saiatzen...

[ctx: @info]
en: URL: <link url='%1'>%1</link>
eu: URLa: <link url='%1'>%1</link>

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
eu: Datuen zain...

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
eu: <para>Exekutagarria: <application>%1</application> PID: %2 Seinalea: %3 (%4) Data: %5 %6</para>

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
eu: Kraskadura-txostenak zamatzen

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
eu: Ez dago bilaketarekin bat datorren kraskadurarik

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
eu: Oraindik ez da prozesurik kraskatu

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
eu: Iraganeko kraskaduren ikuspegi zehatza eskaintzen du

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
eu: <placeholder>Esan iezaguzu zehatz-mehatz zer egiten ari zinen aplikazioa kraskatu zenean.</placeholder>

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>First install the debugger application (%1), then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
eu: <emphasis strong='true'>Aurrena instalatu arazteko aplikazioa (%1), ondoren egin klik <interface>Birzamatu</interface> botoiari.</emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    to request further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email addresses.</note>
eu: <note><link url='%1'>KDEren akatsen jarraipena egiteko sisteman</link> erabiltzaile-kontu bat izan behar duzu akats txosten bat aurkezteko, aurrerago,
    informazio gehiago eskatzeko, zurekin harremanean jartzeko beharra izan dezakegulako. Halakorik ez baduzu, askatasun osoz <link url='%2'>hemen bat sor</link> dezakezu. Mesedez, ez erabili erabili eta botatzeko e-posta helbiderik.</note>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
eu: <strong>Lehenenik araztaile aplikazioa (%1) instalatu behar duzu, ondoren klikatu <interface>Birzamatu</interface> botoia.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
eu: Kraskatu den aplikazioari beste arazte-prozesu bat dagokio. Hori dela eta, DrKonqi araztaileak ezin du aztarna lortu. Itxi beste araztaileak eta egin klik <interface>Birzamatu</interface> botoian.

[ctx: @info/rich]
en: Click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work, read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace, install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
eu: Egin klik <interface>Instalatu arazteko sinboloak</interface> botoian, falta diren arazteko informazio-paketeak automatikoki instalatzeko. Metodo hori ez badabil,
    irakurri <link url='%1'>Kraskadura-txosten baliagarriak nola sortu</link>, atzeranzko aztarna baliagarri bat nola lortu ikasteko;
    instalatu beharrezkoak diren paketeak (<link url='%2'>fitxategien zerrenda</link>) eta egin klik <interface>Birzamatu</interface> botoian.

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
eu: Gogoan duzu kraskatu aurretik zertan ari zinen?

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
eu: Aplikazioa berriz kraskatzen da egoera bera errepikatzen baduzu?

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
eu: Irakurri <link url='%1'>Kraskadurei buruzko jakinarazpen baliagarriak nola sortu</link> atala, aztarna baliagarriak nola sortzen diren ikasteko. Instalatu beharrezko paketeak (<link url='%2'>fitxategi-zerrenda</link>) eta egin klik <interface>Birzamatu</interface> botoian.

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
eu: Mesedez, hautatu zer motatako informazioa eman dezakezun:

[ctx: @info/rich]
en: Read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace, install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
eu: Irakurri <link url='%1'>Kraskadurei buruzko jakinarazpen baliagarriak nola sortu</link>, atzeranzko aztarna baliagarriak nola lortu
    ikasteko; instalatu beharrezko paketeak (<link url='%2'>fitxategi-zerrenda</link>) eta egin klik <interface>Birzamatu</interface> botoiari.

[ctx: @info/rich]
en: The backtrace generation was stopped due to memory pressure. You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
eu: Memoria presioagatik atzeranzko aztarnaren sorrera gelditu egin da.Atzeranzko aztarna berriz sortzen saia zintezke, <interface>Birzamatu</interface> botoiari klik eginez.

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
eu: Laguntzaile honek kraskaduraren informazioa analizatu eta akats-txostena aurkezteko prozesuan gidatuko zaitu.

[ctx: @info/rich]
en: Try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
eu: Atzeranzko aztarna berriz sortzen saiatu, <interface>Birzamatu</interface> botoiari klik eginda.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
eu: Egin klik <interface>Instalatu arazteko sinboloak</interface> botoian, falta diren arazteko informazio-paketeak automatikoki instalatzeko. Metodo horrek funtzionatzen ez badu, irakurri <link url='%1'>Kraskadurei buruzko jakinarazpen baliagarriak nola sortu</link> atala, atzerako aztarna baliagarriak nola sortzen diren ikasteko. Instalatu beharrezko paketeak (<link url='%2'>fitxategi-zerrenda</link>) eta egin klik <interface>Birzamatu</interface> botoian.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
eu: Aztarna berriz sortzen saia zaitezke; horretarako, egin klik <interface>Birzamatu</interface> botoian.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not wish to accept this.</para>
eu: <para><note>Araztea eraginkorra izateko, zu eta garatzaileen arteko harremana beharrezkoa denez,
    akats honen berri emateko txostenarekin jarraitzeko <emphasis strong='true'>beharrezkoa da garatzaileak zurekin harremanean jar daitezkeela onartzea</emphasis>.
    </note></para><para>Hori onartu nahi ez baduzu, lasai itxi elkarrizketa-leiho hau.</para>

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
eu: Huts egin du plataforma zerrenda lortzea

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
eu: Falta diren arazteko sinboloen paketeak instalatzeko eskatzen...

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
eu: Programaren <izena>

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
eu: Exekutagarrirako <bide-izena>

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
eu: Bugzillako produktu izena

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
eu: Desgaitu ausazko disko-atzipena

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
eu: Ez erakutsi jakinarazpen bat, aldiz zuzenean abiarazi arazteko elkarrizketa-leihoa

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
eu: Segi programa exekutatzen eta sortu aztarna abioan

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
eu: Programa abiarazteko <ID>

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
eu: Programaren <PID>

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
eu: Huts egiten duen <hariaren ID>

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
eu: Programaren <bertsioa>

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
eu: Erabili beharreko akats-<helbidea>

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
eu: Dagoeneko berrabiarazi da programa

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
eu: kdeinit-ek abiarazi du programa

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
eu: Harrapatu den seinale <zenbakia>

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
eu: Itzulitako programa-<izena>

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
eu: bugstest.kde.org pasahitza

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
eu: bugstest.kde.org erabiltzaile-izena

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
eu: <strong>Araztaile aplikazioa falta da edo ezin izan da jaurti.</strong>

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
eu: Aztarna sortzen... (baliteke denbora pixka bat behar izatea)

[ctx: @info:status]
en: Loading...
eu: Kargatzen...

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
eu: Kraskadurari buruzko informazioa ezin izan da bildu.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
eu: Kraskadurari buruzko informazioa ezin izan da sortu.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
eu: Araztailea ustekabean itxi da.

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
eu: %1 kontuarekin hasi behar duzu saioa aurrera egiteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system, with no manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
eu: Bidali beti kraskadura txosten bat automatikoki KDEren kraskaduren jarraipenerako sistemara. Eskuz ezer sartu beharrik izan gabe.
    Ez duzu kraskadura jakinarazpen gehiago jasoko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
eu: Itxi elkarrizketa-leihoa (kraskadurari buruzko informazioa galdu egingo duzu).

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage, will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
eu: Kraskadura-txostenek balio handikoagoa izan dezakete, aurrena zure banatzailearengandik arazteko baliabide gehigarriak zama-jaisten badituzu.
    Horrek memoriaren erabilera handitzea ere ekar lezake, denbora gehiago beharko du, eta neurri ezezaguneko zama-jaitsierak eragiten ditu kraskadurak gertatzen direnean. Hori automatikoki baztertzen da Interneteko konexio tarifatua erabiltzen denean.

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
eu: Akatsak jakinarazteko laguntzailea abiarazten da.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
eu: Sinboloen instalazioa ezin da erabili aplikazioa abiatu ondoren eguneratu edo desinstalatu delako.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
eu: Erabili botoi hau kraskadurari buruzko informazioa (aztarna) arbelean kopiatzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
eu: Erabili botoi hau falta diren arazteko sinboloen paketeak instalatzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the packages for missing debug symbols.
eu: Erabili botoi hau falta diren arazteko sinboloen paketeak instalatzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided email address and password.
eu: Erabili botoi hau KDEren akatsen jarraipenerako sisteman dagokizun e-posta eta pasahitzarekin saioa hasteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
eu: Erabili botoi hau kraskadurari buruzko informazioa (atzerako aztarna) birzamatzeko.
    Arazteko sinboloen pakete egokiak instalatuta izanda atzerako aztarna hobea lortu nahi duzunean da baliagarria aukera hau.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
eu: Erabili botoi hau kraskadurari buruzko informazioa (aztarna) birzamatzeko. Arazte-sinboloen pakete egokiak instalatuta dituzunean eta atzerako aztarna hobea lortu nahi duzunean da baliagarria aukera hau.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
eu: Erabili botoi hau kraskatu den aplikazioa berrabiarazteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
eu: Erabili botoi hau kraskadurari buruzko informazioa (aztarna) fitxategi batean gordetzeko. Informazioa berriz begiratu nahi baduzu edo akatsa geroago jakinarazi nahi baduzu da baliagarria aukera hau.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
eu: Erabili botoi hau kraskaduraren informazioa fitxategi batean gordetzeko, eskuz jakinarazteko.

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
eu: <subtitle>Izenburu egokien adibideak:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma kraskatu egin da, Oharren «Notes» trepeta gehitu eta hartan idaztean</item>
    <item>Konqueror kraskatu egin da, Facebook-eko 'X' aplikazioa atzitzean</item>
    <item>Kopete itxi egin da ordenagailua berrekin eta MSNko lagun batekin hitz egin ondoren</item>
    <item>Kate itxi egin da egunkari fitxategi bat editatzean Ezabatzeko tekla bizpahiru aldiz sakatu ondoren</item>
    </list>

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
eu: Ez naiz berriz saiatu

[ctx: @item:inlistbox placeholder while loading]
en: Loading…
eu: Zamatzen...

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
eu: Aldiro

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
eu: Zenbait aldiz

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
eu: Zama-jaitesi arazketa-ikurrak automatikoki kraxkadura-txostenak hobetzeko

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
eu: Kraxkaduren berri automatikoki ematea

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
eu: Kraskadura-txostena bidali da

[ctx: @label]
en: Details:
eu: Xehetasunak:

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
eu: Etorkizunean:

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
eu: Ezaguzu kraskadurari buruz gehiago...

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
eu: Kraxkaduraren datuak biltzen. Bildutako datuak automatikoki entregatuko dira atzeko planoan.

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the contents of the report which will be sent.</para><para>If you want to modify the report, return to the previous pages.</para>
eu: <para>Hau bidaliko den txostenaren edukiaren aurreikuspegi bat da.</para><para>Txostena aldatu nahi baduzu, joan aurreko orrietara.</para>

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: Email Address:
eu: E-posta helbidea:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
eu: Pasahitza:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
eu: KDE plataforma sorburuetatik konpilatuta dago

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
eu: Gorde saioa hasteko informazioa KDEren zorro-sistema erabiliz

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
eu: Zer egiten ari nintzen <application>%1</application> aplikazioa kraskatu denean

[ctx: @title]
en: Automatic Report
eu: Txosten automatikoa

[ctx: @title]
en: Bug Report Preview
eu: Akats-txostenaren aurreikuspegia

[ctx: @title]
en: Crash Handler
eu: Kraskadura maneiatzailea

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
eu: Kraskadura-txostena bidali da

[ctx: @title]
en: Crashes
eu: Kraskadurak

[ctx: @title]
en: Details
eu: Zehaztasunak

[ctx: @title]
en: Enter Details About the Crash
eu: Sartu kraskadurari buruzko xehetasunak

[ctx: @title]
en: Failure
eu: Akatsa

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
eu: Ez da nahikoa erabilgarria

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
eu: Kraskatutako prozesuen erakuslea

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
eu: &Garatzaileen informazioa

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
eu: &Orokorra

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
eu: Garatzaileen informazioa

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
eu: Errorea gertatu da arazteko sinboloak instalatzean

[ctx: @title:window]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
eu: Atzeranzko aztarna lortzen (kraskaduraren informazio automatikoa)

[ctx: @title:window]
en: Log in to the Bug Tracking System
eu: Saioa hasi akatsen jarraipena egiteko sisteman

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
eu: Falta diren arazteko sinboloak

[ctx: @title:window]
en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

[ctx: @title:window]
en: Reporting Assistant
eu: Txostenetarako laguntzailea

[ctx: @title:window]
en: Save Report
eu: Gorde txostena

[ctx: @title:window]
en: Your Knowledge
eu: Zure ezagutza

en: A file containing the backtrace.
eu: Atzerako aztarna duen fitxategi bat.

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Crash Handler
eu: Kraskadura maneiatzailea

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
eu: Kraskadura-maneiatzaileak, programa bat kraskatu bada, erabiltzaileari itzulerako informazioa ematen dio.

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
eu: Jakinarazi akatsa

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
eu: Berrabiarazi aplikazioa

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
eu: Mesedez, jakinarazi errore hau software hau hobetzen laguntzeko.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
eu: Aplikazioa ustekabean itxi da.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
eu: Aplikazioa ustekabean itxi da. Txosten bat automatikoki bidali da.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
eu: %1 ustekabean itxi da

en: Please report this error to help improve this software.
eu: Mesedez, jakinarazi errore hau software hau hobetzen laguntzeko.

en: Report &Bug
eu: Jakinarazi &akatsa

en: Test application for bugtracker manager lib
eu: Akatsen jarraipena kudeatzeko liburutegirako probako aplikazioa

en: The debugger name passed to the parser factory
eu: Aztertzaile sintaktikoari pasatutako araztailearen izena

en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
eu: Aplikazio eta liburutegi hauei buruzko arazte-informazioa duten paketeak falta dira:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
eu: Falta diren arazte-informazioko paketeak

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
eu: Gutxieneko luzerara iritsi da

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
eu: Eman informazio gehiago
