spectacle - en to eo translation catalogue (350 entries)

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
eo: Neniu Prokrasto

[ctx: @action]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @action]
en: Copy Location
eo: Kopiejo

[ctx: @action]
en: Export
eo: Eksporto

[ctx: @action]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: @action]
en: Options
eo: Elektebloj

[ctx: @action]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: @action]
en: Save As…
eo: Konservi Kiel…

[ctx: @action accept selection]
en: Accept
eo: Akcepti

[ctx: @action edit screenshot]
en: Edit…
eo: Redakti…

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Active Window
eo: Kapti Aktivan Fenestron

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Current Monitor
eo: Kapti Aktualan Ekranon

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Entire Desktop
eo: Kapti Tutan Labortablon

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Rectangular Region
eo: Kapti Rektangulan Regionon

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Selected Window
eo: Kapti Elektitan Fenestron

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Window Under Cursor
eo: Kapti Fenestron Sub Kursoro

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle
eo: Lanĉi Spectacle

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle without capturing
eo: Lanĉi Spectacle sen kapti

[ctx: @action in capture mode section]
en: Active Window
eo: Aktiva Fenestro

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens
eo: Ĉiuj Ekranoj

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens (Scaled to same size)
eo: Ĉiuj Ekranoj (Skalitaj al sama grandeco)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Current Screen
eo: Nuna Ekrano

[ctx: @action in capture mode section]
en: Full Screen
eo: Plenekrane

[ctx: @action in capture mode section]
en: Rectangular Region
eo: Rektangula Regiono

[ctx: @action in capture mode section]
en: Select Window
eo: Elekti Fenestron

[ctx: @action in capture mode section]
en: Window Under Cursor
eo: Fenestro Sub Kursoro

[ctx: @action select new recording mode]
en: New Recording
eo: Nova Registrado

[ctx: @action select new screenshot mode]
en: New Screenshot
eo: Nova Ekrankopio

[ctx: @action start recording]
en: Record
eo: Registri

[ctx: @action:intoolbar arrow line tool]
en: Arrow
eo: Sago

[ctx: @action:intoolbar blur tool]
en: Blur
eo: Malklarigi

[ctx: @action:intoolbar crop image tool]
en: Crop
eo: Stuci

[ctx: @action:intoolbar ellipse tool]
en: Ellipse
eo: Elipso

[ctx: @action:intoolbar freehand line tool]
en: Freehand
eo: Libermane

[ctx: @action:intoolbar highlighter line tool]
en: Highlighter
eo: Markilo

[ctx: @action:intoolbar no tool, to allow dragging]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @action:intoolbar number stamp tool]
en: Number
eo: Numero

[ctx: @action:intoolbar rectangle tool]
en: Rectangle
eo: Rektangulo

[ctx: @action:intoolbar select annotation tool]
en: Select
eo: Elekti

[ctx: @action:intoolbar straight line tool]
en: Line
eo: Linio

[ctx: @action:intoolbar text tool]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: @info]
en: An error occurred while attempting to record the screen.
eo: Eraro okazis provante registri la ekranon.

[ctx: @info]
en: An error occurred while taking a screenshot.
eo: Eraro okazis prenante ekrankopion.

[ctx: @info]
en: Bad format for KWin screenshot: %1
eo: Malbona formato por KWin-ekrankopio: %1

[ctx: @info]
en: Bad height for KWin screenshot: %1
eo: Malbona alteco por KWin-ekrankopio: %1

[ctx: @info]
en: Bad width for KWin screenshot: %1
eo: Malbona larĝeco por KWin-ekrankopio: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
eo: Ne povas konservi ekrankopion ĉar kreado de la dosierujo malsukcesis:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
eo: Ne povas konservi ekrankopion ĉar kreado de la fora dosierujo malsukcesis:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Could not open file descriptor for reading KWin screenshot.
eo: Ne eblis malfermi dosierpriaĵon por legi KWin-ekrankopion.

[ctx: @info]
en: KWin Screencasting is not available.
eo: KWin Screencasting ne haveblas.

[ctx: @info]
en: KWin screenshot request failed:
    %1
eo: Alpeto pri KWin-ekrankopio malsukcesis:
    %1

[ctx: @info]
en: Potentially relevant information:
    %1
eo: Eble koncerna informo
    %1

[ctx: @info]
en: Screen recording is not available on X11.
eo: Ekranregistrado ne disponeblas en X11.

[ctx: @info]
en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
eo: La komuna bildligilo (<a href="%1">%1</a>) estis kopiita al la tondujo.

[ctx: @info]
en: The stream closed because a screen containing the target region changed in a way that disrupted the recording.
eo: La fluo fermiĝis ĉar la ekrano enhavanta la celregionon ŝanĝiĝis en maniero kiu disrompis la registradon.

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target screen changed in a way that disrupted the recording.
eo: La fluo fermiĝis ĉar la celekrano ŝanĝiĝis en maniero kiu disrompis la registradon.

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target window changed in a way that disrupted the recording.
eo: La fluo fermiĝis ĉar la celfenestro ŝanĝiĝis en maniero kiu disrompis la registradon.

[ctx: @info]
en: The video location has been copied to the clipboard.
eo: La filmejo estis kopiita al la tondujo.

[ctx: @info]
en: There was a problem sharing the image: %1
eo: Estis problemo kundividante la bildon: %1

[ctx: @info]
en: Unable to save recording. Could not move file to location: %1
eo: Ne eblas konservi bildon. Ne eblis movi dosieron al loko: %1

[ctx: @info]
en: Unsupported KWin screenshot type metadata: %1
eo: Nesubtenata KWin-ekrankopia tip-metadateno: %1

[ctx: @info]
en: pipe2() failed for KWin screenshot: %1
eo: pipe2() malsukcesis por KWin-ekrankopio: %1

[ctx: @info basic crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
eo: Alklaki kaj treni por fari elekton.

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
eo: Alklaku kaj trenu por fari elekton.
    Duoble alklaku la elekton por akcepti kaj stuci.
    Dekstre alklaku por forigi la elekton.

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a valid mode for --record
eo: %1 ne stas valida reĝimo por --record

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Output file URL must be a valid URL with a file name
eo: Malsukcesis elporti filmeton: Eligdosiera URL devas esti valida URL kun dosiernomo

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Temporary file URL must be an existing local file
eo: Malsukcesis elporti filmeton: Provizora dosier-URL devas esti ekzistanta loka dosiero

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: File URL is not a local file
eo: Malsukcesis registri: Dosier-URL ne estas loka dosiero

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Output file URL is not a local file (%1)
eo: Malsukcesis registri: Eligdosiera URL ne estas loka dosiero (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Temporary file URL is not a local file (%1)
eo: Malsukcesis registri: Provizora dosier-URL ne estas loka dosiero (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Unable to create folder (%1)
eo: Malsukcesis registri: Ne eblas keri dosierujon (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: %1
eo: Malsukcesis elekti ekranon: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: No screen contained the mouse cursor position
eo: Malsukcesis elekti ekranon: Neniu ekrano enhavis la muskorsoran pozicion

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: %1
eo: Malsukcesis elekti fenestron: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: No window found
eo: Malsukcesis elekti fenestron

[ctx: @info:shell]
en: Screen recording canceled
eo: Ekranregistrado nuligita

[ctx: @info:shell]
en: Window recording canceled
eo: Fenestroregistrado nuligita

[ctx: @info:tooltip]
en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc).
    If disabled, the pop-up is captured along with the parent window
eo: Kapti nur la nunan ŝprucfenestron (kiel menuo, konsileto ktp).
    Se malŝaltita, la ŝprucfenestro estas kaptita kune kun la gepatra fenestro

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image
eo: Forlasi Spectacle post permana konservo aŭ kopio de la bildo

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to 45 degree increments
eo: Shift: Kapti per 45-gradaj pliiĝoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to diagonal movements
    Control: Resize from center
eo: Shift: Kapti per diagonalaj movoj
    Control: Kapti de centro

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to straight lines
eo: Shift: Kapti per rektaj linioj

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the recording
eo: Montri la muskursoron en la registraĵo

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the screenshot image
eo: Montri la muskursoron en la ekrankopio

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window shadow
eo: Montri la fenestran ombron

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window title bar, the minimize/maximize/close buttons, and the window border
eo: Montri la fenestran titolbreton, la minimumigi/maksimumigi/fermi butonojn kaj la fenestran randon

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
eo: La forteco de la efekto.

[ctx: @info:tooltip subtitle for recording tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to finish recording
eo: Tempdaŭro registrita: %1
    Klaku por fini registradon

[ctx: @info:tooltip title for recording tray icon]
en: Spectacle is Recording
eo: Spectacle estas Registranta

[ctx: @item 0 delay special value]
en: No Delay
eo: Neniu Prokrasto

[ctx: @item recording mode]
en: Full Screen
eo: Plenekrana

[ctx: @item recording mode]
en: Rectangular Region
eo: Ortangula Regiono

[ctx: @item recording mode]
en: Window
eo: Fenestro

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: Animated WebP (better than GIF)
eo: Animaciita WebP (pli bona ol GIF)

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: GIF (compatible, but inefficient)
eo: GIF (kongrua, sed neefika)

[ctx: @label:slider strength of effect]
en: Strength:
eo: Forto:

[ctx: @label:spinbox]
en: Delay:
eo: Prokrasto:

[ctx: @option:check]
en: Capture On Click
eo: Kapti Sur Klako

[ctx: @option:check]
en: Capture the current pop-up only
eo: Kapti nur la nunan ŝprucfenestron

[ctx: @option:check]
en: Include window shadow
eo: Inkluzivi fenestran ombron

[ctx: @option:check]
en: Include window titlebar and borders
eo: Inkluzivi fenestra titolbreto kaj limoj

[ctx: @option:check]
en: Quit after manual Save or Copy
eo: Forlasi post permana Konservado aŭ Kopiado

[ctx: @option:check for recordings]
en: Include mouse pointer
eo: Inkluzivi musmontrilon

[ctx: @option:check for screenshots]
en: Include mouse pointer
eo: Inkluzivi musmontrilon

[ctx: @title:group]
en: Make a Recording:
eo: Fari Registradon:

[ctx: @title:group]
en: Options
eo: Elektebloj

[ctx: @title:group]
en: Screenshot Settings
eo: Agordoj de Ekrankopio

[ctx: @title:group]
en: Take a Screenshot:
eo: Preni Ekrankopion:

[ctx: @title:menu]
en: Export
eo: Eksporto

[ctx: @title:menu]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: @title:menu]
en: Recording Modes
eo: Reĝimoj de Registrado

[ctx: @title:menu]
en: Recording Settings
eo: Registradaj Agordoj

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Modes
eo: Reĝimoj de Ekrankopio

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Settings
eo: Agordoj de Ekrankopio

[ctx: @title:tab]
en: Recording
eo: Registrado

[ctx: @title:tab]
en: Screenshot
eo: Ekrankopio

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
eo: Nekonservite

en: A recording was saved as '%1' to '%2' and the file path of the recording has been saved to your clipboard.
eo: Registraĵo estis konservita kiel '%1' al '%2' kaj la dosiervojo de la registraĵo estis konservita al via tondujo.

en: A recording was saved as '%1' to '%2'.
eo: Ekrankopio estis konservita kiel '%1' al '%2'.

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
eo: Ekrankopio estis konservita kiel '%1' al '%2' kaj la dosiervojo de la ekrankopio estis konservita al via tondujo.

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
eo: Ekrankopio estis konservita kiel '%1' al '%2'.

en: A screenshot was saved to your clipboard.
eo: Ekrankopio estis konservita en via tondujo.

en: Accept on click-and-release
eo: Akcepti je klako-kaj-malteno

en: After taking a screenshot:
eo: Post preno de ekrankopio:

en: Always
eo: Ĉiam

en: Annotate
eo: Komenti

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
eo[0]: Nuligi (%1 sekundo)
eo[1]: Nuligi (%1 sekundoj)

en: Cancel:
eo: Nuligi:

en: Cannot save an empty screenshot image.
eo: Ne povas konservi malplenan ekrankopion.

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
eo: Ne povas konservi ekrankopion. Eraro dum skribado de dosiero.

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
eo: Ne povas konservi ekrankopion. Eraro dum skribado de provizora loka dosiero.

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
eo: Ne povas konservi ekrankopion. La konserva dosiernomo estas nevalida.

en: Capture a rectangular region of the screen
eo: Kapti rektangulan regionon de la ekrano

en: Capture on click
eo: Kapti alklakante

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
eo: Kapti nur la nunan ŝprucfenestron (kiel menuo, konsileto ktp) dum ekrankopio de fenestro. Se malebligita, la ŝprucfenestro estas kaptita kune kun la gepatra fenestro.

en: Capture the active window
eo: Kapti la aktivan fenestron

en: Capture the current monitor
eo: Kapti la nunan ekranon

en: Capture the current pop-up only
eo: Kapti nur la nunan ŝprucfenestron

en: Capture the entire desktop (default)
eo: Kapti la tutan labortablon (defaŭlte)

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
eo: Kapti la fenestron nuntempe sub la kursoro, krom gepatroj de ŝprucmenuoj

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
eo: Kapti la fenestron nuntempe sub la kursoro, inkluzive de gepatroj de ŝprucmenuoj

en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
eo: Ago de tondujo, kiu devus esti efektivigita post kiam la ekrankopio estas prenita

en: Compression Quality:
eo: Kunprema Kvalito:

en: Compression quality for lossy file formats
eo: Kunprema kvalito por perdaj dosierformatoj

en: Configure Spectacle…
eo: Agordi Spectacle…

en: Copy file location to clipboard
eo: Kopii dosierlokon al tondujo

en: Copy image to clipboard
eo: Kopii bildon al tondujo

en: Create new selection rectangle:
eo: Krei novan elektan rektangulon:

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
eo:  sekundoj

[ctx: Decimal number of seconds]
en: %1 seconds
eo: %1 sekundoj

en: Default filename
eo: Defaŭlta dosiernomo

en: Default save image format
eo: Defaŭlta konserva bildoformato

en: Default video format
eo: Defaŭlta filmetformato

en: Delay
eo: Prokrasto

en: Delay:
eo: Prokrasto:

en: Do not copy anything
eo: Ne kopii ion ajn

en: Do not take a screenshot automatically
eo: Ne preni ekrankopion aŭtomate

en: Filename:
eo: Dosiernomo:

en: Fill Color
eo: Pleniga Koloro

en: Fill color for ellipse annotation tool
eo: Pleniga koloro por elipsa prinotilo

en: Fill color for number annotation tool
eo: Pleniga koloro por numera prinotilo

en: Fill color for rectangle annotation tool
eo: Pleniga koloro por ortangula prinotilo

en: Fill:
eo: Plenigi:

en: Finish recording
eo: Fini registradon

en: Font Color
eo: Tiparo Koloro

en: Font color for annotations
eo: Tipara koloro por komentarioj

en: Font for number annotations
eo: Tiparo por numeraj komentarioj

en: Font for text annotations
eo: Tiparo por tekstaj komentarioj

en: Font:
eo: Tiparo:

en: For lossy image formats like JPEG
eo: Por perdformatoj kiel JPEG

en: General:
eo: Ĝenerala:

en: Help
eo: Helpo

en: Image Zoom
eo: Bildo Zoom

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
eo: En fona reĝimo, kopii ekrankopan dosiervojon al tondujo

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
eo: En fona reĝimo, kopii ekrankopion al tondujo, krom se ankaŭ -o estas uzata.

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
eo: En fona reĝimo, prokrasti antaŭ preni la pafon (en milisekundoj)

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
eo: En fona reĝimo, ne aperigi sciigon kiam la ekrankopio estas prenita

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
eo: En fona reĝimo, ekskludi ornamadojn en la ekrankopio

en: In background mode, exclude shadows in the screenshot
eo: En fona reĝimo, ekskludi ombrojn en la ekrankopio

en: In background mode, include pointer in the screenshot
eo: En fona reĝimo, inkludi montrilon en la ekrankopio

en: In background mode, save image to specified file
eo: En fona reĝimo, konservi bildon al specifita dosiero

en: Include mouse pointer
eo: Inkluzivi musmontrilon

en: Include window shadow
eo: Inkluzivi fenestran ombron

en: Include window titlebar and borders
eo: Inkluzivi fenestra titolbreto kaj limoj

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

[ctx: Integer number of seconds]
en: %2 second | %2 seconds
eo[0]: %2 sekundo
eo[1]: %2 sekundoj

en: KDE Screenshot Utility
eo: KDE-Ekrankapta Utilo

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
eo: + Shift: Lupeo

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
eo: + Shift: Movi en 1-rastrumeraj paŝoj

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
eo: + Shift: Regrandigi en 1-rastrumeraj paŝoj

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
eo: Sagoklavoj

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
eo: Sagoklavoj + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: Enter
eo: Eniga klavo

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
eo: Eskapi

en: Last path used for "save as" action
eo: Lasta vojo uzata por ago "konservi kiel".

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
eo: Lanĉi Spectacle sen preni ekrankopion

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
eo: Duobla klako

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
eo: Trenaj teniloj

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
eo: Treni en elektan rektangulon

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
eo: Treni eksteren de elekta rektangulo

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
eo: Malteni maldekstran klakon

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
eo: Dekstra alklako

en: Move selection rectangle:
eo: Movi elektan rektangulon:

en: Never
eo: Neniam

en: New Screenshot
eo: Nova Ekrankopio

en: Number for number annotations
eo: Nombro por numeraj komentarioj

en: Number:
eo: Nombro:

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
eo: Sur Wayland, Spectacle postulas la KWin-komponiston de KDE Plasma, kiu ŝajnas ne esti disponebla. Uzu Spectacle sur KDE-Plasmo aŭ uzu alian ekrankopiilon.

en: Only capture the current pop up menu
eo: Kapti nur la nunan ŝprucmenuon

en: Open Default Screenshots Folder
eo: Malfermi Defaŭltan Ekrankopiojn Dosierujon

en: Open a new Spectacle window
eo: Malfermi novan Spectacle-fenestron

en: Open and edit existing screenshot file
eo: Malfermi kaj redakti ekzistantan ekrankopian dosieron

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
eo: Malfermi

en: Pause
eo: Paŭzo

[ctx: Placeholder is filename]
en: A recording was saved as '%1' to your Videos folder.
eo: Registraĵo estis konservita kiel '%1' al via dosierujo de Filmetoj.

[ctx: Placeholder is filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
eo: Ekrankopio estis konservita kiel '%1' al via dosierujo de Bildoj.

en: Play
eo: Ludi

en: Press screenshot key to:
eo: Premu ekrankopian klavon por:

[ctx: Preview of the user configured filename]
en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
eo: Presado malsukcesis. La presilo malsukcesis pravalorigi.

en: QImageWriter cannot write image: %1
eo: QImageWriter ne povas skribi bildon: %1

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
eo: Forlasi Spectacle post permana konservado aŭ kopiado de bildo.

en: Quit after manual Save or Copy
eo: Forlasi post permana Konservado aŭ Kopiado

en: Quit after saving or copying an image
eo: Forlasi post konservi aŭ kopii bildon

en: Record the screen using the given mode. Modes:
    - r, region
    - s, screen
    - w, window
eo: Registri la ekranon uzante la donitan reĝimon. Reĝimoj:
    - r, regiono
    - s, screen (ekrano)
    - w, window (fenestro)

en: Recording Settings
eo: Registradaj Agordoj

en: Recording:
    %1
eo: Registrado:
    %1

en: Rectangular Region Selection
eo: Rektangula Regiona Elekto

en: Redo
eo: Refari

en: Remember selected area:
eo: Memori elektitan areon:

en: Remember the last rectangular region
eo: Memori la lastan rektangulan regionon

en: Reset selection:
eo: Restarigi elekton:

en: Resize selection rectangle:
eo: Regrandigi elektan rektangulon:

en: Return focus to Spectacle
eo: Redoni fokuson al Spectacle

en: Save &Location:
eo: &Loko de Konservado:

en: Save Location:
eo: Konservejo:

en: Save file to default folder
eo: Konservi dosieron al defaŭlta dosierujo

en: Save screenshot automatically after it is taken
eo: Konservi ekrankopion aŭtomate post kiam ĝi estas prenita

[ctx: Settings category]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: Settings category]
en: Image Saving
eo: Konservado de Bildo

[ctx: Settings category]
en: Shortcuts
eo: Ŝparvojoj

[ctx: Settings category]
en: Video Saving
eo: Konservado de Filmeto

en: Shadow
eo: Ombro

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Shortcuts
eo: Ŝparvojoj

en: Show magnifier:
eo: Montri lupeon:

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
eo: Montri la muskursoron en la ekranregistrado.

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
eo: Montri la muskursoron en la ekrankopio.

en: Show the window shadow when taking a screenshot of a window.
eo: Montri la fenestran ombron kiam vi prenas ekrankopion de fenestro.

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
eo: Montri la fenestran titolbreton kaj randon kiam vi prenas ekrankopion de fenestro.

en: Start in DBus-Activation mode
eo: Komenci en DBus-Aktiviga reĝimo

en: Start in GUI mode (default)
eo: Komenci en GUI-reĝimo (defaŭlte)

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
eo: Lanĉas novan GUI-okazaĵon de Spectacle sen registriĝi al DBus

en: Stroke Color
eo: Strekokoloro

en: Stroke Width
eo: Larĝo de streko

en: Stroke color for arrow annotation tool
eo: Trakkoloro por sago komenta ilo

en: Stroke color for ellipse annotation tool
eo: Trakkoloro por elipsa prinotilo

en: Stroke color for freehand annotation tool
eo: Trakkoloro por libermana prinotilo

en: Stroke color for highlighter annotation tool
eo: Trakkoloro por reliefiga prinotilo

en: Stroke color for line annotation tool
eo: Trakkoloro por linia prinotilo

en: Stroke color for rectangle annotation tool
eo: Trakkoloro por ortangula prinotilo

en: Stroke width for arrow annotation tool
eo: Larĝo de streko por sago-prinotilo

en: Stroke width for ellipse annotation tool
eo: Larĝo de streko por elipsa prinotilo

en: Stroke width for freehand annotation tool
eo: Larĝo de streko por libermana prinotilo

en: Stroke width for highlighter annotation tool
eo: Larĝo de streko por prinotilo de lumigilo

en: Stroke width for line annotation tool
eo: Larĝo de streko por linia prinotilo

en: Stroke width for rectangle annotation tool
eo: Larĝo de streko por prinotilo de rektangulo

en: Stroke:
eo: Bato:

en: Take Screenshot:
eo: Preni Ekrankopion:

en: Take a new Screenshot
eo: Preni novan Ekrankopion

en: Take a new screenshot
eo: Preni novan ekrankopion

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
eo: Preni ekrankopion kaj eliri sen montri la GUI

en: Take full screen screenshot
eo: Preni plenekranan ekrankopion

en: Take rectangular screenshot
eo: Preni rektangulan ekrankopion

en: Take screenshot on click
eo: Preni ekrankopion alklakante

en: The filename template used when saving screencasts
eo: La dosiernoma ŝablono uzata dum konservado de ekranregistraĵoj

en: The filename template used when saving screenshots
eo: La dosiernoma ŝablono uzata dum konservado de ekrankopioj

en: The last used annotation tool type
eo: La laste uzita prinotiltipo

en: The last used region the user selected
eo: La lasta uzata regiono kiun la uzanto elektis

en: The path of the file saved last
eo: La vojo de la dosiero konservita lasta

en: The strength of the blur effect.
eo: La forteco de la malkarig-efekto.

en: The strength of the pixelate effect.
eo: La forteco de la bilderig-efekto.

en: To save to a sub-folder
eo: Por konservi en subdosierujo

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
eo: Ne eblas konservi bildon. Ne eblis alŝuti dosieron al fora loko.

en: Undo
eo: Malfari

en: Until Spectacle is closed
eo: Ĝis Spectacle estas fermita

en: Use last-used capture mode
eo: Uzi la laste uzatan kaptoreĝimon

en: Use light background
eo: Uzi helan fonon

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
eo: Atendi klakon antaŭ fari ekrankopion. Nuligas prokraston

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
eo: Atendu musklakon antaŭ ol kapti la ekrankopion.

en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
eo: Kio devus okazi se presa klavo estas premita kiam Spectacle jam funkcias

en: What to do when Spectacle is launched
eo: Kion fari kiam Spectacle estas lanĉita

en: When launching Spectacle:
eo: Dum lanĉo de Spectacle:

en: Whether arrow annotation tool has a drop shadow
eo: Ĉu sago-komenta ilo havas falombron

en: Whether ellipse annotation tool has a drop shadow
eo: Ĉu elipskomenta ilo havas falombron

en: Whether freehand annotation tool has a drop shadow
eo: Ĉu libermana komenta ilo havas falombron

en: Whether line annotation tool has a drop shadow
eo: Ĉu linia komenta ilo havas falombron

en: Whether number annotation tool has a drop shadow
eo: Ĉu numerkomenta ilo havas falombron

en: Whether rectangle annotation tool has a drop shadow
eo: Ĉu rektangula komenta ilo havas falombron

en: Whether text annotation tool has a drop shadow
eo: Ĉu tekstkomenta ilo havas falombron

en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
eo: Ĉu la muskursoro estas inkluzivita en la ekrankopio

en: Whether the mouse cursor is included in the video
eo: Ĉu la muskursoro estas inkluzivita en la filmeto

en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
eo: Ĉu la ekrankopio devas esti kaptita post elekto de la regiono kaj liberigado de la muso

en: Whether the window decorations are included in the screenshot
eo: Ĉu la fenestraj dekoracioj estas inkluzivitaj en la ekrankopio

en: Whether the window shadow is included in the screenshot
eo: Ĉu la fenestra ombro estas inkluzivita en la ekrankopio

en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
eo: Ĉu uzi lumkoloran maskon en la dialoga elekto de regiono

en: While Spectacle is running
eo: Dum Spectacle funkcias

en: While holding Shift
eo: Tenante Shift

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:
eo: Vi povas uzi la sekvajn anstataŭaĵojn en la dosiernomo, kiu estos anstataŭigita per reala teksto kiam la dosiero estas konservita:

en: Zoom:
eo: Zomi:

[ctx: filename placeholder description]
en: AM/PM
eo: ATM/PTM

[ctx: filename placeholder description]
en: AM/PM or am/pm (localized)
eo: ATM/PTM aŭ atm/ptm (lokalizita)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (01–31)
eo: Tago (01–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (1–31)
eo: Tago (1–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (long name)
eo: Tago (longa nomo)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (short name)
eo: Tago (mallonga nomo)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (00–23)
eo: Horo (00–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (01–12)
eo: Horo (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (0–23)
eo: Horo (0–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (1–12)
eo: Horo (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (000–999)
eo: Milisekundo (000–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (0–999)
eo: Milisekundo (0–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (00–59)
eo: Minuto (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (0–59)
eo: Minuto (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (01–12)
eo: Monato (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (1–12)
eo: Monato (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (long name)
eo: Monato (longa nomo)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (short name)
eo: Monato (mallonga nomo)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (00–59)
eo: Sekundo (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (0–59)
eo: Sekundo (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Seconds since the Unix epoch
eo: Sekundoj ekde la Uniksa epoko

[ctx: filename placeholder description]
en: Sequential numbering, padded by inserting additional '#' characters
eo: Sinsekva nombrado, remburita enmetante aldonajn signojn '#'

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (long name)
eo: Horzono (longa nomo)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (short name)
eo: Horzono (mallonga nomo)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±0000)
eo: Horzona deŝovo (±0000)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±00:00)
eo: Horzona deŝovo (±00:00)

[ctx: filename placeholder description]
en: Window Title
eo: Fenestra Titolo

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (2 digit)
eo: Jaro (2-cifera)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (4 digit)
eo: Jaro (4-cifera)

[ctx: filename placeholder description]
en: am/pm
eo: atm/ptm

[ctx: missing webp support notification message]
en: Please install Qt Image Formats to get animated system tray icons for Spectacle, and then report this packaging issue to your distributor.
eo: Bonvolu instali Qt Image Formats por ekhavi animaciitajn sustempletajn piktogramojn por Spectacle, kaj tiam raportu tiun pakproblemon al via distribuanto.

[ctx: missing webp support notification title]
en: WebP support is missing.
eo: Subteno por WebP mankas.

[ctx: part of default image filename template]
en: Screenshot
eo: Ekrankopio

[ctx: part of default video filename template]
en: Screencast
eo: Ekranregistraĵoj

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Recording
eo: Spectacle estas Registranta

[ctx: show fewer filename placeholder templates]
en: Show Fewer
eo: Montri Malpliajn

[ctx: show more filename placeholder templates]
en: Show More
eo: Montri Pliajn

[ctx: translatable folder name]
en: Screencasts
eo: Ekranregistraĵoj

[ctx: translatable folder name]
en: Screenshots
eo: Ekrankopioj
