plasma-welcome - en to eo translation catalogue (127 entries)

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
eo: Nekonata modulo %1 postuliĝis

[ctx: @action:button]
en: &Back
eo: &Reen

[ctx: @action:button]
en: &Finish
eo: &Fini

[ctx: @action:button]
en: &Next
eo: &Sekva

[ctx: @action:button]
en: &OK
eo: B&one

[ctx: @action:button]
en: &Skip
eo: Preterla&si

[ctx: @action:button]
en: Change state
eo: Ŝanĝi staton

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
eo: Kopii Detalojn

[ctx: @action:button]
en: Download Anyway
eo: Elŝuti Ĉiukaze

[ctx: @action:button]
en: Download Preview
eo: Elŝuti Antaŭrigardon

[ctx: @action:button]
en: Get involved
eo: Implikiĝu

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
eo: Lanĉi %1 nun

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
eo: Lerni pri pli da Plasmaj funkcioj

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
eo: Eksciu pli pri la KDE-komunumo

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
eo: Fari donacon

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
eo: Malfermi Agordojn…

[ctx: @action:button]
en: Open in Browser…
eo: Malfermi en Retumilo…

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
eo: Raporti Cimon…

[ctx: @action:button]
en: Retry
eo: Reprovi

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
eo: Subtenaj Membroj

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
eo: Viziti hejmpaĝon

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
eo: Montri %1 en Discover

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
eo: Lernu pli pri %1

[ctx: @action:button %1 is the selected sort order, e.g. Random]
en: Sort: %1
eo: Ordigi: %1

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
eo: Krei aktivecon…

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
eo: Viziti %1

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
eo: Pri KDE

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
eo: Pri Bonvena Centro

[ctx: @action:inmenu An option to sort a list in reverse order]
en: Reverse
eo: Renversa

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: First Name
eo: Antaŭnomo

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Last Name
eo: Familinomo

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Random
eo: Ordigi Hazarde

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list, referring to the date a user has first made a donation]
en: Contribution Date
eo: Dato de Kontribuo

[ctx: @info]
en: <b>Click to read the announcement</b>
eo: <b>Klaku por legi la anoncon</b>

[ctx: @info]
en: Download an embedded preview of the release announcement?
eo: Ĉu elŝuti enkonstruitan antaŭrigardon de la eldon-anonco?

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
eo: La KDE-maskoto Konqi bonvenigas vin al la KDE-komunumo!

[ctx: @info]
en: The preview could not be loaded — a parse error occurred.
eo: Ne eblis ŝargi la antaŭrigardon — analiza eraro okazis.

[ctx: @info]
en: The preview has not been automatically downloaded because you are using a metered network connection.
eo: La antaŭrigardo ne estis aŭtomate elŝutita ĉar vi estas uzanta metritan retkonekton.

[ctx: @info]
en: This is a “Panel” — a container to hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Show Panel Configuration</interface> to change how it behaves, which screen edge it lives on, and to add, remove or modify widgets.
eo: Ĉi tio estas “Panelo” — ujo por enteni fenestraĵojn. Dekstre alklaku ĝin kaj elektu <interface>Montri Panelan Agordon</interface> por ŝanĝi kiel ĝi kondutas, sur kiu ekranrando ĝi loĝas, kaj aldoni, forigi aŭ modifi fenestraĵojn.

[ctx: @info]
en: This is the “Desktop”. It shows files and folders that are contained in your <filename>Desktop</filename> folder, and can hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Desktop and Wallpaper…</interface> to configure the appearance of the desktop. You can also choose <interface>Enter Edit Mode</interface> to add, remove or modify widgets.
eo: Ĉi tio estas la “Desktop”. Ĝi montras dosierojn kaj dosierujojn, kiuj estas enhavitaj en via dosierujo <filename>Labortablo</filename> kaj povas enteni fenestraĵojn. Dekstre alklaku ĝin kaj elektu <interface>Labortablo kaj Tapeto…</interface> por agordi la aspekton de la labortablo. Vi ankaŭ povas elekti <interface>Eniri Redaktan Reĝimon</interface> por aldoni, forigi aŭ modifi fenestraĵojn.

[ctx: @info]
en: This is the “Digital Clock” widget. Click on it to show a calendar. It can be also configured to show other timezones and events from your digital calendars.
eo: Ĉi tio estas la fenestraĵo “Digital Clock”. Alklaku ĝin por montri kalendaron. Ĝi povas esti ankaŭ agordita por montri aliajn horzonojn kaj eventojn el viaj ciferecaj kalendaroj.

[ctx: @info]
en: This is the “Peek at Desktop” widget. Click on it to temporarily hide all open windows so you can access the desktop. Click on it again to bring them back.
eo: Ĉi tio estas la fenestraĵo “Peek at Desktop”. Alklaku ĝin por provizore kaŝi ĉiujn malfermajn fenestrojn por ke vi povu aliri la labortablon. Alklaku ĝin denove por ree vidigi ilin.

[ctx: @info]
en: This is the “System Tray” widget, which lets you control system functions like changing the volume and connecting to networks. Items will become visible here only when relevant. To see all available items, click the ⌃ arrow next to the clock.
eo: Ĉi tio estas la fenestraĵo “System Tray”, kiu ebligas al vi regi sistemajn funkciojn kiel ŝanĝi la laŭtecon kaj konekti al retoj. Eroj fariĝos videblaj ĉi tie nur kiam koncernas. Por vidi ĉiujn disponeblajn erojn, alklaku la ^ sagon apud la horloĝo.

[ctx: @info]
en: This is the “Task Manager” widget, where you can switch between open apps and also launch new ones. Drag app icons to re-arrange them.
eo: Ĉi tio estas la fenestraĵo “Task Manager”, kie vi povas ŝanĝi inter malfermitaj programoj kaj ankaŭ lanĉi novajn. Trenu aplikajn piktogramojn por reordigi ilin.

[ctx: @info]
en: This page is being shown regardless of network connectivity because you are using a development version. To manually preview the different states of the page, you can use the button.
eo: Ĉi tiu paĝo estas montrita sendepende de retkonektebleco ĉar vi estas uzanta evoluan version. Por permane antaŭrigardi la diversajn statojn de la paĝo, vi povas uzi la butonon.

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
eo: Apartigi laborajn, lernejajn aŭ hejmajn taskojn

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
eo: Konektu vian telefonon kaj vian komputilon

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
eo: Serĉi ion ajn

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
eo: Via sistema komandcentro

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
eo: Konservi konfidencajn dosierojn sekure

[ctx: @info copyright string]
en: © 2021–2024, KDE Community
eo: © 2021–2024, Komunumo de KDE

[ctx: @info, %1 is an error code]
en: The preview could not be downloaded — a network error occurred (%1).
eo: Ne eblis elŝuti la antaŭrigardon — reta eraro okazis (%1).

[ctx: @info:credit]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
eo: Ne eblis ŝargi <filename>%1</filename>. Certigu ke ĝi ekzistas.

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
eo: Retumada subteno por Plasma aktuale ne estas instalita

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
eo: Vi estas enreta

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
eo: Neniu erarmesaĝo provizita

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
eo: La komando <command>%1</command> ne trovebliĝis.

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
eo: La komando <command>%1</command> malsukcesis: %2

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
eo: Aktuale en uzo

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
eo: Uzita antaŭ 3 horoj

[ctx: @info:tooltip]
en: The preview will be loaded automatically when this page is shown for future Plasma updates, except when using a metered network connection.
eo: La antaŭrigardo estos ŝargata aŭtomate kiam ĉi paĝo estos montrata por estontaj Plasma-ĝisdatigoj, escepte de kiam metrita retkonekto estas uzata.

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for “Home”, “School”, “Work”, and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, “Favorite” apps, and desktop widgets.
eo: Agadoj povas esti uzataj por apartigi altnivelajn projektojn aŭ laborfluojn, por ke vi povu koncentriĝi pri unu samtempe. Vi povas havi agadon por “Hejmo”, “Lernejo”, “Laboro”, ktp. Ĉiu Agado havas aliron al ĉiuj viaj dosieroj sed havas sian propran aron de malfermitaj aplikaĵoj kaj fenestroj, lastatempaj dokumentoj, “Preferataj” aplikaĵoj kaj labortablaj fenestraĵoj.

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
eo: Amika enskipiĝa sorĉisto por Plasma

[ctx: @info:usagetip]
en: If you find Plasma to be useful, consider getting involved or donating. KDE is an international volunteer community, not a big company; your contributions make a real difference!
eo: Se vi trovas Plasmon utila, konsideru partopreni aŭ donaci. KDE estas internacia volontula komunumo, ne granda firmao; viaj kontribuoj faras veran diferencon!

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
eo: KDE-kontribuantoj pasigis la lastajn kvar monatojn laborante pri ĉi tiu eldono. Ni esperas, ke vi ĝuas uzi Plasmon tiom kiom ni ĝuis fari ĝin!

[ctx: @info:usagetip]
en: KRunner is Plasma’s exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more.
eo: KRunner estas la escepte potenca kaj diverstalenta serĉsistemo de Plasma. Ĝi funkciigas la serĉfunkcion en la menuo de Apliko-Lanĉilo kaj la ekrano Superrigardo, kaj ĝi povas esti alirebla kiel memstara serĉbreto uzante la klavarkombinon <shortcut>Alt+Spaceto</shortcut>.<nl/><nl/>Krom trovi viajn dosierojn kaj dosierujojn, KRunner povas lanĉi programojn, serĉi en la reto, konverti inter valutoj, kalkuli matematikajn problemojn kaj multe pli.

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
eo: Niaj programistoj uzos ĉi tiujn anonimajn datumojn por plibonigi KDE-programaron. Vi povas elekti kiom dividi en Sistemaj Agordoj, kaj ankaŭ ĉi tie.

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.
eo: Superrigardo estas plenekrana superkovraĵo, kiu montras ĉiujn viajn malfermitajn fenestrojn, ebligante vin facile aliri iun ajn el ili. Ĝi ankaŭ montras viajn aktualajn Virtualajn Labortablojn, ebligante al vi aldoni pli, forigi kelkajn kaj ŝanĝi inter ili. Fine, ĝi ofertas serĉkampon funkciigitan de KRunner, kiu ankaŭ povas filtri tra malfermitaj fenestroj.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.
eo: Plasma Vaults permesas krei ĉifritajn dosierujojn, nomitajn <interface>Vaults.</interface> Ene de ĉiu Trezorejo, vi povas sekure konservi viajn pasvortojn, dosierojn, bildojn, kaj dokumentojn, sekura de malklaraj okuloj. Trezorejoj povas vivi en dosierujoj kiuj estas sinkronigitaj kun nubkonservaj servoj ankaŭ, provizante kroman privatecon por tiu enhavo.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you would expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Below is a visual representation of a typical Plasma Desktop; move the pointer over or click on something to learn about it!
eo: Plasma estas desegnita por esti simpla kaj uzebla el la skatolo. Aferoj estas tie kie vi atendus, kaj ĝenerale ne necesas agordi ion ajn antaŭ ol vi povas esti komforta kaj produktiva.<nl/><nl/>Malsupre estas vida reprezento de tipa Plasma-Labortablo; movu la montrilon superen aŭ klaku al io por ekscii pri ĝi!

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
eo: Dankon pro provi ĉi tiun beta-eldonon de Plasma — viaj komentoj estas fundamentaj por helpi nin plibonigi ĝin! Bonvolu raporti iujn ajn cimojn kiujn vi trovas por ke ni povu ripari ilin.

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
eo: Tiu paĝo ne povis esti ŝargita

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by Welcome Center could not be loaded
eo: Ĉi tiu paĝo provizita de Bonvena Centro ne povis esti ŝargita

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by your distribution could not be loaded
eo: Ĉi tiu paĝo provizita de via distribuo ne povis esti ŝargita

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
eo: Por komenci, alklaku la sagon sur la <interface>Sistempleto</interface> por montri kaŝitajn erojn, kaj poste alklaku la piktogramon <interface>Vaults</interface>.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “Activities”. On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Q</shortcut> keyboard shortcut.
eo: Por komenci, lanĉu <interface>Sistemagordoj</interface> kaj serĉu “Agadoj”. En tiu paĝo, vi povas krei pli da Agadoj. Vi povas tiam ŝanĝi inter ili uzante la klavaran ŝparvojon <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @info:usagetip]
en: To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
eo: Por ekscii pli, malfermu la serĉbreton de KRunner uzante la klavkombinon <shortcut>Alt+Spaceto</shortcut> kaj alklaku la demandsigno-piktogramon.

[ctx: @info:usagetip]
en: We hope you love Plasma as much as we loved making it for you! Now it’s time to jump right in. Explore its features, install your favorite apps and games, and get busy doing what makes you you!
eo: Ni esperas, ke vi amas Plasma tiom kiom ni amis fari ĝin por vi! Nun estas tempo por eksalti enen. Esploru ĝiajn funkciojn, instalu viajn plej ŝatatajn programojn kaj ludojn kaj okupiĝu pri tio, kio vin igas vin!

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
eo: Ni dankas la sekvajn subtenajn membrojn pro ilia ripetiĝanta donaco al KDE:

[ctx: @info:usagetip]
en: You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut, or by moving your mouse into the top-left corner of the screen. You can also press <shortcut>Meta+G</shortcut> for Grid View, which shows Virtual Desktops in a grid.
eo: Vi povas aliri Superrigardon uzante la klavaran ŝparvojon <shortcut>Meta+W</shortcut> aŭ movante vian muson en la supran maldekstran angulon de la ekrano.Vi ankaŭ povas premi <shortcut>Meta+G</shortcut> por Krada Vido, kiu montras Virtualajn Labortablojn en krado.

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
eo: Vi povas konektiĝi al la interreto kaj administri viajn retajn konektojn per la <interface>Retoj-apleto</interface>. Por aliri ĝin, alklaku la piktogramon <interface>Retoj</interface> en via <interface>Sistema Pleto</interface>, kiu loĝas en la malsupra dekstra angulo de la ekrano.

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
eo: %1<nl/><nl/>Ĉi operaciumo estas rulanta KDE Plasma, liberan kaj malfermfontan labortablomedion kreitan de KDE, internacia programara komunumo de volontuloj. Ĝi estas dezajnita esti simpla defaŭlte por glata sperto, sed potenca kiam necesas por helpi vin vere finfari aferojn. Ni esperas, ke vi amas ĝin!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
eo: Premante la piktogramon sube komencos instalon de %1. Alternative vi povas fermi la fenestron por esplori la envivan medion aŭ daŭrigi ĉi tie por eltrovi pri KDE Plasma.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
eo: Por administri retkonektojn, Plasma postulas instalon de <icode>plasma-nm</icode>. Bonvolu raportu tiun preterlason al %1.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
eo: Bonvenon al la %1 operaciumo rulanta KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma estas libera kaj malfermfonta labortabla medio kreita de KDE, internacia programara komunumo de volontuloj. Ĝi estas dezajnita esti simpla defaŭlte por glata sperto, sed potenca kiam necesas por helpi vin vere finfari aferojn. Ni esperas, ke vi amas ĝin!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
eo: Vi povas fermi la fenestron por esplori la envivan medion aŭ daŭrigi ĉi tie por eltrovi pri KDE Plasma.

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
eo: ...kaj multe pli!

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
eo: 25 mejloj en km

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the currency conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 200 EUR in USD
eo: 200 EUR en USD

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
eo: Ĉio bona por eki!

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
eo: Aliri la Interreton

[ctx: @info:window]
en: Activities
eo: Aktivecoj

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
eo: Eraro ŝargante paĝon

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
eo: Plasmaj Volboj

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
eo: Potenca Kiam Bezonata

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
eo: Simpla defaŭlte

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
eo: Superrigardo

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
eo: Ricevu helpon ĉe la diskutforumoj de KDE

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
eo: Eksciu pli pri la KDE-komunumo

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
eo: Raporti cimon

[ctx: @option:check]
en: Load preview automatically
eo: Ŝargi antaŭrigardon aŭtomate

[ctx: @option:check]
en: Show after Plasma is updated
eo: Montri post kiam Plasma ĝisdatiĝis

[ctx: @title]
en: Image loading failed
eo: Bildŝargo malsukcesis

[ctx: @title]
en: Welcome
eo: Bonvenon

[ctx: @title]
en: Welcome Center
eo: Bonvena Centro

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
eo: Labortablo 1

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
eo: Lernejo

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
eo: Laboro

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
eo: Gravaj Dokumentoj

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
eo: Miaj Fotoj

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
eo: Kunhavigi Anonimajn Uzajn Informojn

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
eo: Aktivecoj

[ctx: @title:row Name of the 'KDE Connect' feature]
en: KDE Connect
eo: KDE Konekti

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
eo: Superrigardo

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
eo: Ĝuu Ĝin!

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
eo: Plasmo estis ĝisdatigita al %1

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
eo: Subtenaj Membroj

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
eo: Bonvenon al %1!

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Display release notes for the current Plasma release.
eo: Montri eldonnotojn por la nuna Plasma eldono.

en: Display the live page intended for distro live environments.
eo: Montri la envivan paĝon intencitan por envivaj distribumedioj.

en: Search…
eo: Serĉi…

en: Specify comma-delimited list of page(s) (by internal name) to be displayed.
eo: Specifu kome apartigitan liston de paĝoj (laŭ ena nomo) montrendaj.

en: This settings module could not be loaded
eo: Tiu agordmodulo ne povis esti ŝargita

en: Unlock and Open
eo: Malŝlosi kaj Malfermi
