partitionmanager - en to eo translation catalogue (478 entries)

en:  sectors
eo: sektoroj

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
eo: %2Enigu pasfrazon por %1:

en: &Default file system:
eo: &Defaŭlta dosiersistemo:

en: &Label
eo: &Etikedo

en: &Logical
eo: &Logika

en: &Zeros
eo: &Nuloj

en: (icon)
eo: (ikono)

en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
eo: <b>Averto:</b> Ĉi tio detruos ĉiujn datumojn de la aparato!

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
eo: &Altnivela

[ctx: @action:button]
en: &Details
eo: &Detaloj

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
eo: Apliki Pritraktotajn Operaciojn

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
eo: Ŝanĝi la Backend

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
eo: Ŝanĝi la Dosiersistemon

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
eo: Forviŝi Pritraktotajn Operaciojn

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
eo: Krei &Novan Dispartigan Tabelon

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
eo: Krei MS-Dos-Tipon

[ctx: @action:button]
en: Delete It
eo: Forigi Ĝin

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
eo: Ne Ŝanĝi la Backend

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
eo: Ne Ŝanĝi la Dosiersistemon

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
eo: Ne Rekrei la Dosiersistemon

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
eo: Anstataŭigi Diskpartigon

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
eo: Forlasi <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Recreate existing file system
eo: Rekrei ekzistantan dosiersistemon

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
eo: Rekrei la Dosiersistemon

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
eo: Reskani Aparatojn

[ctx: @action:button]
en: Rescan Support
eo: Rescan Subteno

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
eo: Konservi SMART-Raporton

[ctx: @action:button]
en: Save changes
eo: Konservi ŝanĝojn

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
eo: Jes, Nuligi Operaciojn

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
eo: Altnivela

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
eo: Pri KPMcore Biblioteko

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
eo: Rezervo

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
eo: Kontroli

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
eo: Klara Protokolo

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
eo: Malaktivigi Voluman Grupon

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
eo: Redakti Muntejon

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
eo: Eksporto Dispartiga Tabelo

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
eo: Subteno de Dosiera Sistemo

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
eo: Importi Dispartigan Tabelon

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
eo: Munto

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
eo: Nova Dispartiga Tabelo

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
eo: Nova Volumena Grupo

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
eo: Ecoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
eo: Forigi Volumgrupon

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
eo: Aligrandigi Voluman Grupon

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
eo: Regrandigi/Movi

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
eo: Restarigi

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
eo: SMART Statuso

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
eo: Konservi Protokolo

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
eo: Peceto

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
eo: Malŝlosi

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
eo: Apliki

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
eo: Klara

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
eo: Nova

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
eo: Refreŝigi Aparatojn

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
eo: <para><warning>Vi estas perdonta ĉiujn datumojn sur diskparto <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Ŝanĝi la dosiersistemon sur diskparto jam en disko forviŝos ĉiujn ĝiajn enhavojn. Se vi daŭrigas nun kaj aplikas la rezultan operacion en la ĉefa fenestro, ĉiuj datumoj sur <filename>%1</filename> nereveneble perdiĝos.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
eo: <para><warning>Vi estas perdonta ĉiujn datumojn de la subdisko <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Anstataŭigi unu subdiskon per alia (aŭ kun bilddosiero) detruos ĉiuj datumoj sur ĉi tiu celdisko.</para><para>Se vi daŭrigos nun kaj aplikas la rezultan operacion en la ĉefa fenestro, ĉiuj datumoj nuntempe konservitaj sur <filename>%1</filename> estos nereakireblaj anstataŭigeblaj.</para >

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
eo: <para><warning>Vi estas perdonta ĉiujn datumojn sur diskparto <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Rekrei dosiersistemon forviŝos ĝian tutan enhavon. Se vi daŭrigas nun kaj aplikas la rezultan operacion en la ĉefa fenestro, ĉiuj datumoj sur <filesystem>%1</filesystem> nereveneble perdiĝos.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
eo: <para>Ĉu vi certas, ke vi volas konservi la ŝanĝojn, kiujn vi faris al la sistemtabel-dosiero <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>Ĉi tio anstataŭigos la ekzistantan dosieron sur via disko. veturi nun. Ĉi tio <emphasis strong='1'>ne povas esti malfarita</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
eo: <para >Ĉu vi vere volas apliki la atendatajn operaciojn listigitajn sube?</para><para><warning>Ĉi tio konstante modifos viajn diskojn.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
eo: <para >Ĉu vi vere volas ŝanĝi la backend?</para><para><warning>Ĉi tio ankaŭ resanigos aparatojn kaj tiel malplenigos la liston de pritraktotaj operacioj.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
eo: <para>Ĉu vi vere volas krei MS-Dos-dispartigan tabelon ĉe <filename>%1</filename>?</para><para>Ĉi tiu aparato havas pli ol 2^32 sektorojn. Tio estas la plej subtenas la tipo de diskpartiga tabelo MS-Dos, do vi ne povos uzi la tutan aparaton.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
eo[0]: <para>Ĉu vi vere volas forlasi la aplikaĵon?</para><para>Estas ankoraŭ operacio pritraktota.</para>
eo[1]: <para>Ĉu vi vere volas forlasi la aplikaĵon?</para><para>Estas ankoraŭ %1 operacioj pritraktotaj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
eo: <para>Ĉu vi vere volas resanigi la aparatojn?</para><para><warning>Tio ankaŭ malplenigos la liston de pritraktotaj operacioj.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
eo: <para >Ne eblas krei la celdiskon sufiĉe granda por teni la fonton.</para><para >Tio povas okazi se ne ĉiuj subdiskoj sur aparato estas ĝuste vicigitaj aŭ kiam kopias primaran subdiskon en plilongigitan diskparton. </para>

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
eo: <para>Nek la agordita ("%1") nek la defaŭlta ("%2") kromprogramo povus esti ŝargita.</para><para>Bonvolu kontroli vian instaladon.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
eo: <para>Neniaj subtenaj iloj estis trovitaj por dosiersistemoj nuntempe ĉeestantaj sur malmolaj diskoj en ĉi tiu komputilo:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold; padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Dispartigo</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Dosiersistemo</td> <td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Subtenaj Iloj</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white- space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Dum la subtenaj iloj por ĉi tiuj dosiersistemoj ne estas instalitaj, vi ne povos modifi ilin.</para> <para>Vi devus trovi pakaĵojn kun ĉi tiuj subtenaj iloj en la pakaĵadministrilo de via distribuo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
eo: <para>La agordita malantaŭa kromaĵo "%1" ne povis esti ŝargita.</para><para>Anstataŭe ŝarĝante la defaŭltan malantaŭan kromprogramon "%2".</para>

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
eo: <para >La subdisko <filename>%1</filename> nuntempe ne povas esti forigita ĉar unu aŭ pluraj subdiskoj kun pli altaj logikaj nombroj ankoraŭ estas muntitaj.</para><para >Bonvolu malmunti ĉiujn subdiskojn kun pli altaj logikaj nombroj ol %2 unue.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
eo: <para >La elektita diskparto ne estas sufiĉe granda por teni la fontan diskparton aŭ la rezervan dosieron.</para><para >Elektu alian celon aŭ regrandigu ĉi tiun subdiskon tiel ke ĝi estu same granda kiel la fonto.</para>

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
eo[0]: <para>Estas jam unu primara subdisko sur ĉi tiu aparato. Tio estas la maksimuma nombro kiun ĝia subdisktabeltipo povas pritrakti.</para><para>Vi ne povas krei, alglui aŭ restaŭri primaran subdiskon sur ĝi antaŭ ol vi forigas ekzistantan.</para>
eo[1]: <para>Estas jam %1 primaraj subdiskoj sur ĉi tiu aparato. Tio estas la maksimuma nombro kiun ĝia subdisktabeltipo povas pritrakti.</para><para>Vi ne povas krei, alglui aŭ restaŭri primaran subdiskon sur ĝi antaŭ ol vi forigas ekzistantan.</para>

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
eo: Ne eblis krei provizoran dosieron <filename>%1</filename> por skribado.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
eo: Ne eblis krei provizoran dosieron provante konservi al <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
eo: Ne eblis krei provizoran eligdosieron por konservi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
eo: Ne eblis malfermi enigdosieron <filename>%1</filename> por importo

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
eo: Ne eblis malfermi enigdosieron <filename>%1</filename> por importo: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
eo: Ne eblis malfermi provizoran dosieron <filename>%1</filename> dum provante importi el <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
eo: Ne eblis konservi muntajn punktojn al dosiero <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
eo: Ĉu vi vere volas nuligi?

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la liston de pritraktotaj operacioj?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
eo: Ĉu vi vere volas forigi la subdiskon kiu estas nuntempe en la tondujo? Ĝi ne plu estos disponebla por alglui post kiam ĝi estas forigita.

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
eo: Trovis pli ol unu diskpartigan tipon en importdosiero (linio %1).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
eo: Trovis subdiskon sed neniun dispartigan tabeltipon (linio %1).

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
eo: Neniu valida subdiskotabelo estis trovita sur ĉi tiu aparato.

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
eo: La subdisko %1 finiĝis antaŭ komenca sektoro (linio %2).

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
eo: Partition Manager postulas privilegiojn por funkcii. Bonvolu refreŝigi la aparatojn kaj aŭtentikigi kiam vi petas.

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
eo: Diskpartiga tabeltipo "%1" ne estas subtenata por importo (linio %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
eo: Diskpartiga tabeltipo "%1" estas nekonata (linio %2).

[ctx: @info]
en: Please select a device.
eo: Bonvolu elekti aparaton.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
eo: La ĉifrita dosiersistemo sur diskparto <filename>%1</filename> ne povis esti ŝlosita.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
eo: La ĉifrita dosiersistemo sur diskparto <filename>%1</filename> ne povis esti malŝlosita.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
eo: La dosiersistemo en la bilddosiero <filename>%1</filename> estas tro granda por esti restarigita al la elektita diskparto.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
eo: La dosiersistemo sur subdisko <filename>%1</filename> ne povis esti muntita.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
eo: La dosiersistemo sur diskparto <filename>%1</filename> ne povis esti malmuntita.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
eo: La importdosiero <filename>%1</filename> ne enhavas validan diskpartigan tabelon.

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
eo: La diskpartiga tipo "%1" ne subtenas plilongigitajn subdiskojn, sed troviĝis tia (linio %2).

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
eo: Nerekonita aparato "%1"

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
eo: Nerekonita subdisko "%1"

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
eo: Ne eblis krei dosiersistemon "%1" por diskparto %2 (linio %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
eo: Neniu gepatra subdisko aŭ subdiskotabelo trovita por subdisko %1 (linio %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
eo: La subdisko %1 estus ekster la limoj de la aparato (linio %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
eo: Nerekonita diskpartigorolo "%1" por subdisko %2 (linio %3).

[ctx: @info:credit]
en: Andrius Štikonas
eo: Andrius Ŝtikonas

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
eo: Iama prizorganto de Calamares

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
eo: Iama prizorganto

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
eo: Plibonigita SMART-subteno

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
eo: LVM-subteno

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
eo: Prizorganto

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
eo: Dispartiga Widget-Dezajno

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
eo: UDF-subteno

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
eo: Ĉiuj operacioj sukcese finiĝis.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
eo: Operacioj nuligitaj.

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
eo: Skanado finiĝis.

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
eo: Skanantaj aparatoj...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
eo: Agordi...

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
eo: Estis eraroj dum aplikado de operacioj. Abortita.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
eo: Suma Tempo: %1

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
eo: Uzante kromprogramon: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
eo: Atendante la finiĝon de operacio...

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
eo: Aparato por administri

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
eo: Apliki la pritraktotajn operaciojn en la listo.

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
eo: Aplikante operaciojn...

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
eo: Rezervi subdiskon al bilddosiero.

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
eo: Kontroli dosiersistemon sur subdisko por eraroj.

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
eo: Forigi la protokolan eligpanelon.

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
eo: Forigante la liston de pritraktotaj operacioj.

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
eo: Kopii ekzistantan subdiskon.

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
eo: Ne eblis analizi linion %1 el importdosiero. Ignorante ĝin.

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
eo: Krei novan LVM Volume Group kiel aparaton.

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
eo: Krei novan kaj malplenan disktabelon sur aparato.

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
eo: Krei novan subdiskon.

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
eo: Malaktivigi elektitan Voluman Grupon antaŭ ol malŝalti forpreneblajn aparatojn.

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
eo: Forigi subdiskon.

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
eo: Redakti la muntejon kaj opciojn de subdisko.

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
eo: Malplenigi la liston de pritraktotaj operacioj.

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
eo: Eksporti la subdisktabelon de la aparato al tekstdosiero.

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
eo: Etendi aŭ redukti elektitan Voluman Grupon.

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
eo: Importi subdiskotabelon el tekstdosiero.

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
eo: Munti aŭ malmunti subdiskon.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
eo[0]: Unu pritraktota operacio
eo[1]: %1 pritraktotaj operacioj

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
eo: La subdisko <filename>%1</filename> estis kopiita al la tondujo.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
eo: Disparto <filename>%1</filename> havas la saman pozicion kaj grandecon post regrandigo/movo. Ignorante operacion.

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
eo: Alglui kopiitan subdiskon.

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
eo: Forigi elektitan Volumgrupon.

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
eo: Forigi la lastan operacion el la listo.

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
eo: Renovigi la liston de aparatoj.

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
eo: Restarigi subdiskon de bilddosiero.

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
eo: Konservi la protokolan eligon al dosiero.

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
eo: Montri la dialogon Pri KPMcore.

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
eo: Montri informojn pri subtenataj dosiersistemoj.

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
eo: Montri la SMART-statuson de la aparato se subtenata

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
eo: Disŝiri subdiskon por ke ĝia enhavo ne estu restaŭrita.

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
eo: Ŝrumpi, kreski aŭ movi ekzistantan subdiskon.

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
eo: Malfarante operacio: %1

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
eo: Malŝlosi aŭ ŝlosi ĉifritan subdiskon.

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
eo: Rigardi kaj modifi aparatojn

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
eo: Rigardu kaj modifi dispartrajtojn (etikedo, dispartigoflagoj, ktp.)

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
eo: Apliki ĉiujn operaciojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
eo: Rezerva subdisko

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
eo: Kontroli subdiskon

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
eo: Forigi ĉiujn operaciojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
eo: Forigi la protokolan eligon

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
eo: Kopii subdiskon

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
eo: Krei novan LVM Volume Group

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
eo: Krei novan subdiskotabelon

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
eo: Malaktivigi elektitan Voluman Grupon

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
eo: Forigi subdiskon

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
eo: Redakti muntopunkton

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
eo: Eksporti diskpartigan tabelon

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
eo: Importi subdiskotabelon

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
eo: Munti aŭ malmunti subdiskon

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
eo: Nova subdisko

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
eo: Alglui subdiskon

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
eo: Refreŝigi ĉiujn aparatojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
eo: Forigi elektitan Volumgrupon

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
eo: Regrandigi aŭ movi subdiskon

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
eo: Regrandigi elektitan Voluman Grupon

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
eo: Restarigi subdiskon

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
eo: Konservi la protokolan eligon

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
eo: Montri Pri-KPMcore dialogon

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
eo: Montri SMART-statuson

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
eo: Montri dialogon pri aparataj proprietoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
eo: Montru dialogon pri partiaj proprietoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
eo: Shred vando

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
eo: Malfari la lastan operacion

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
eo: Malŝlosi aŭ ŝlosi ĉifritan subdiskon

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
eo: Rigardi informojn pri subteno de dosiersistemaj

[ctx: @item device path]
en: (not found)
eo: (ne trovita)

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
eo: (neniu trovita)

[ctx: @item uuid]
en: (none)
eo: (neniu)

[ctx: @item:intable]
en: Offline
eo: Senrete

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
eo: Maljuneco

[ctx: @item:intable]
en: Online
eo: Rete

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
eo: Antaŭ-Malsukceso

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
eo: %1 [ĉifrita]

[ctx: @label]
en: &Flags:
eo: &Flagoj:

[ctx: @label]
en: &Label:
eo: &Etikedo:

[ctx: @label]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

[ctx: @label]
en: Align partitions per default
eo: Vicigi subdiskojn defaŭlte

[ctx: @label]
en: Backend plugin
eo: Backend kromaĵo

[ctx: @label]
en: File system colors
eo: Koloroj de dosieroj

[ctx: @label]
en: First sector:
eo: Unua sektoro:

[ctx: @label]
en: Hide log messages below
eo: Kaŝi protokolmesaĝojn sube

[ctx: @label]
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
eo: Ĉu ĉi tio estas la unua fojo, kiam KDE Partition Manager estas rulata?

[ctx: @label]
en: Label:
eo: Etikedo:

[ctx: @label]
en: Last sector:
eo: Lasta sektoro:

[ctx: @label]
en: Maximum size:
eo: Maksimuma grandeco:

[ctx: @label]
en: Minimum size:
eo: Minimuma grandeco:

[ctx: @label]
en: Mount point:
eo: Muntejo:

[ctx: @label]
en: Number of sectors:
eo: Nombro da sektoroj:

[ctx: @label]
en: Partition sector alignment
eo: Dispartiga sektor-vicigo

[ctx: @label]
en: Partition type:
eo: Tipo de subdisko:

[ctx: @label]
en: Preferred unit:
eo: Preferata unuo:

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
eo: Skanante aparaton: <filename>%1</filename>

[ctx: @label]
en: Scanning…
eo: Skanante…

[ctx: @label]
en: Show the application's menu bar
eo: Montri la menubreton de la aplikaĵo

[ctx: @label]
en: Size:
eo: Grando:

[ctx: @label]
en: Status:
eo: Statuso:

[ctx: @label]
en: This file system does not support setting a label.
eo: Ĉi tiu dosiersistemo ne subtenas agordon de etikedo.

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
eo: MALBONA

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
eo: bona

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
eo: neniu

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
eo: %1 (nurlega)

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
eo: Asignita PE:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
eo: Tabelo Grandeco:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
eo: Kapacito:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
eo: Peco Grandeco:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
eo: Senpaga PE:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
eo: Logika sektoro grandeco:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
eo: PE Grandeco:

[ctx: @label device]
en: Path:
eo: Vojo:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
eo: Grando de fizika sektoro:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
eo: Primaraj/Maksimumoj:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
eo: RAID-Nivelo:

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
eo: Programaro RAID-Aparato

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
eo: Tuta Peco:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
eo: Totala PE:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
eo: Totalaj sektoroj:

[ctx: @label device]
en: Type:
eo: Tipo:

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
eo: Volumo-Manaĝera Aparato

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
eo: Volumo-Tipo:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
eo: Asignita PE:

[ctx: @label partition]
en: Available:
eo: Disponebla:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
eo: Kapacito:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
eo: Ĉifrreĝimo:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
eo: Ĉifronomo:

[ctx: @label partition]
en: File system:
eo: Dosier-sistemo:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
eo: Unua sektoro:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
eo: Senpaga PE:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
eo: Ŝlosila grandeco:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
eo: Lasta sektoro:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
eo: Nombro da sektoroj:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
eo: PE Grandeco:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
eo: Utila ŝarĝo kompenso:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
eo: Totala PE:

[ctx: @label partition]
en: Used:
eo: Uzita:

[ctx: @label partition capacity available]
en: Available:
eo: Disponebla:

[ctx: @label partition capacity used]
en: Used:
eo: Uzita:

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
eo: Almenaŭ unu logika subdisko estas muntita.

[ctx: @label partition state]
en: idle
eo: senlabore

[ctx: @label partition state]
en: mounted
eo: muntita

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
eo: muntita sur <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
en: F&ree space before:
eo: Libe&ra spaco antaŭe:

[ctx: @label:listbox]
en: File syste&m:
eo: Dosier-siste&mo:

[ctx: @label:listbox]
en: File system:
eo: Dosier-sistemo:

[ctx: @label:listbox]
en: First sector:
eo: Unua sektoro:

[ctx: @label:listbox]
en: Free space after:
eo: Libera spaco post:

[ctx: @label:listbox]
en: Last sector:
eo: Lasta sektoro:

[ctx: @label:listbox]
en: Partition type:
eo: Tipo de subdisko:

[ctx: @label:listbox]
en: Si&ze:
eo: Grande&co:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
eo: <application>KDE Dispartiga Administranto</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
eo: Administru viajn diskojn, subdiskojn kaj dosiersistemojn

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
en: Time
eo: Tempo

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
en: Message
eo: Mesaĝo

[ctx: @title:menu]
en: Columns
eo: Kolumnoj

[ctx: @title:menu]
en: Device
eo: Aparato

[ctx: @title:menu]
en: Panels Shown
eo: Paneloj Montritaj

[ctx: @title:menu]
en: Partition
eo: Subdisko

[ctx: @title:menu]
en: Partition Manager Toolbar
eo: Ilobreto de Subdisk-Administranto

[ctx: @title:menu]
en: Select Current Device
eo: Elekti Aktualan Aparaton

[ctx: @title:menu]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
eo: Dosiersistemaj Koloroj

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
eo: Altnivela

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
eo: Ĉu apliki pritraktotajn operaciojn?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
eo: Nuligi Kurantajn Operaciojn

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
eo: Ne Povas Krei Celon Diskcion.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
eo: Ne Povas Forigi Diskpartigon.

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
eo: Ĉu forigi pritraktotajn operaciojn?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
eo: Ne Eblis Lanĉi Retumilon.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
eo: Ne Eblis Ŝlosi Ĉifritan Dosiersistemon.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
eo: Ne Eblis Munti Dosiersistemon.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
eo: Ne Eblis Konservi Raporton.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
eo: Ne Eblis Konservi SMART-Raporton.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
eo: Ne Eblis Malŝlosi Ĉifritan Dosiersistemon.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
eo: Ne Eblis Malmunti Dosiersistemon.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
eo: Krei Novan Dispartigan Tabelon ĉe <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
eo: Krei novan subdiskon

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
eo: Krei novan Voluman Grupon

[ctx: @title:window]
en: Device Information
eo: Informoj pri Aparato

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
eo: Propraĵoj de Aparato: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Devices
eo: Aparatoj

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
eo: Forĵeti pritraktotajn operaciojn kaj ĉesi?

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
eo: Redakti pliajn munt-opciojn

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
eo: Redakti muntpunkton por <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
eo: Eraro dum Eksporto de Dispartiga Tabelo

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
eo: Eraro dum Importo de Dispartiga Tabelo

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
eo: Eraro dum Konservado de Protokolo

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
eo: Eraro dum Importado de Dispartiga Tabelo

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
eo: Eraro dum Konservado de Muntejoj

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
eo: Eraro dum malfermo de subdisko

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
eo: Eraro: Ne Eblis Ŝargi Backend Kromaĵo

[ctx: @title:window]
en: File System Support
eo: Subteno de Dosiera Sistemo

[ctx: @title:window]
en: Information
eo: Informoj

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
eo: Enmeti dispartaĵon

[ctx: @title:window]
en: KDE Partition Manager
eo: KDE Diskpartiga Administranto

[ctx: @title:window]
en: Log Output
eo: Protokol-Eligo

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
eo: Mankas Dosiersistemaj Subtenopakoj

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
eo: Ne Sufiĉa Spaco por Restarigi Dosiersistemon.

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
eo: Dispartiga Informo

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
eo: Subdiskaj proprecoj: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Pending Operations
eo: Pritraktotaj Operacioj

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
eo: Ĉu vere Ŝanĝi Backend?

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
eo: Ĉu vere krei MS-Dos Dispartigan Tabel-Tipon?

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
eo: Ĉu vere Forigi Subdiskon en la Tondujo?

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
eo: Ĉu vere anstataŭigi Ekzistantan Diskpartigon?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
eo: Ĉu vere rekrei <filename>%1</filename> kun Dosiersistemo %2?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
eo: Ĉu vere rekrei Dosiersistemon ĉe <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
eo: Ĉu vere reskani la aparatojn?

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
eo: Ĉu vere konservi ŝanĝojn?

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
eo: Aligrandigi Voluman Grupon

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
eo: Regrandigi/movi diskparton: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
eo: SMART Propraĵoj: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Scanning Devices…
eo: Skanante aparatojn…

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
eo: Celo Ne Sufiĉe Granda

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
eo: Tro Multaj Primaraj Subdiskoj.

en: A valid path is required.
eo: Valida vojo estas postulata.

en: Active backend:
eo: Aktiva backend:

en: Advanced Settings
eo: Plia agordo

en: Align partition
eo: Vicigi subdiskon

en: Align partitions per default
eo: Vicigi subdiskojn defaŭlte

en: Allow everyone to write and read on this device
eo: Permesi al ĉiuj skribi kaj legi sur ĉi tiu aparato

en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
eo: Permesu nur al radiko skribi kaj legi sur ĉi tiu aparato, vi devos agordi permesojn per dosierujo

en: Assessment
eo: Takso

en: Attribute
eo: Atributo

en: Available
eo: Disponebla

en: Backup
eo: Rezervo

en: Bad sectors:
eo: Malbonaj sektoroj:

en: Byte
eo: Bajto

en: Capacity:
eo: Kapacito:

en: Check
eo: Kontroli

en: Choose the type of partition table you want to create:
eo: Elektu la tipon de subdiskotabelo, kiun vi volas krei:

en: Copy
eo: Kopii

en: Create
eo: Krei

en: Current
eo: Nuna

en: De&vice Node
eo: Apara&to-Nodo

en: Debug
eo: Sencimigi

en: Device path:
eo: Aparatvojo:

en: Don't prevent the system from booting if not mountable
eo: Ne bloki la sistempraŝargon se ne muntebla

en: Dump &Frequency:
eo: O&fteco de Ŝuto:

en: E&xtended
eo: E&tendata

en: Edit Mount Options
eo: Redakti Muntajn Opciojn

en: Edit the mount options for this file system:
eo: Redakti la muntajn opciojn por ĉi tiu dosiersistemo:

en: Enable LUKS2
eo: Ebligi LUKS2

en: Encrypt with LUKS
eo: Ĉifri per LUKS

en: Error
eo: Eraro

en: Everyone
eo: Ĉiuj

en: Failure Type
eo: Fiasko Tipo

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: File System Color Settings
eo: Agordo de Dosiersistemaj Koloroj

en: File Systems
eo: Dosiersistemoj

en: Firmware revision:
eo: Firmware revizio:

en: First Sector
eo: Unua Sektoro

en: Flags
eo: Flagoj

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

en: Grow
eo: Kreskigi

en: Hide messa&ges below:
eo: Kaŝi mesaĝojn &sub:

en: Identify by:
eo: Identigi per:

en: Information
eo: Informoj

en: Label
eo: Etikedo

en: Last Sector
eo: Lasta Sektoro

en: Linux RAID:
eo: Linuksa RAID:

en: Linux Swap:
eo: Linukso Interŝanĝo:

en: Logging
eo: Protokolado

en: Logical Volume Name:
eo: Nomo de Logika Volumo:

en: Logical sector size:
eo: Logika sektoro grandeco:

en: Model:
eo: Modelo:

en: More...
eo: Plia...

en: Mount Point
eo: Kroĉpunkto

en: Move
eo: Movi

en: No automatic mount
eo: Neniu aŭtomata munto

en: No binary execution
eo: Neniu duuma efektivigo

en: No update of directory access times
eo: Neniu ĝisdatigo de dosierumaj alirtempoj

en: No update of file access times
eo: Neniu ĝisdatigo de dosieraj alirtempoj

en: Number of Sectors
eo: Nombro de Sektoroj

en: O&nly Root
eo: &Nur Radiko

en: Open in External Browser
eo: Malfermi en ekstera retumilo

en: Operation: %p%
eo: Operacio: %p%

en: Operations and Jobs
eo: Operacioj kaj Taskoj

en: Option1,Option2
eo: Opcio1, Opcio2

en: Options:
eo: Opcioj:

en: Overall assessment:
eo: Ĝenerala takso:

en: Overwrite with:
eo: Anstataŭigi per:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
eo: Nevalida pasfrazo.

en: Partition
eo: Subdisko

en: Partition Alignment
eo: Dispartiga vicigo

en: Partition Name
eo: Subdiska Nomo

en: Partition Name:
eo: Dispartiga Nomo:

en: Partition UUID
eo: Subdiska UUID

en: Partition UUID:
eo: Dispartiga UUID:

en: Partition table:
eo: Dispartiga tablo:

en: Pass &Number:
eo: Paŝo &Numero:

en: Path:
eo: Vojo:

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Physical Extent Size:
eo: Grandeco de Fizika Amplekso:

en: Physical sector size:
eo: Grando de fizika sektoro:

en: Power cycles:
eo: Potencaj cikloj:

en: Powered on for:
eo: Ŝaltita por:

en: Preferred unit:
eo: Preferata unuo:

en: Primar&y
eo: Pr&imara

en: Primaries/Max:
eo: Primaraj/Maksimumoj:

en: Random data
eo: Hazardaj datumoj

en: Raw
eo: Kruda

en: Read Label
eo: Legi Etikedon

en: Read Usage
eo: Legi Uzadon

en: Read-only
eo: Nurlege

en: Remove
eo: Forigi

en: Restore
eo: Restarigi

en: SMART status:
eo: SMART-statuso:

en: Save
eo: Konservi

en: Sec&tor alignment:
eo: Sek&tora paraleligo:

en: Select...
eo: Elekti...

en: Self tests:
eo: Memtestoj:

en: Serial number:
eo: Seria numero:

en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
eo: Agordu ĉifradon por ĉi tiu dosiersistemo kun LUKS. Oni petos vin provizi pasfrazon.

en: Severity
eo: Severeco

en: Shredding
eo: Disŝirado

en: Shrink
eo: Ŝrumpi

en: Size
eo: Grandeco

en: Status
eo: Stato

en: Support Tools
eo: Subtenaj Iloj

en: Synchronous access
eo: Sinkrona aliro

en: Temperature:
eo: Temperaturo:

en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
eo: Ĉi tiu tabelo montras kiuj dosiersistemoj estas subtenataj kaj kiuj specifaj operacioj povas esti faritaj sur ili.
    Kelkaj dosiersistemoj bezonas eksterajn ilojn por esti instalitaj por ke ili estu subtenataj. Sed ne ĉiuj operacioj povas esti faritaj sur ĉiuj dosiersistemoj, eĉ se ĉiuj bezonataj iloj estas instalitaj. Bonvolu vidi la dokumentaron por detaloj.

en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
eo: Ĉi tio reformatigos la dosiersistemon, perdante ĉiujn enhavojn, sed konservante la saman dosiersistemon.

en: Threshold
eo: Sojlo

en: Time Elapsed
eo: Tempo Pasis

en: Total LV:
eo: Totala LV:

en: Total Sectors:
eo: Sektoroj Entute:

en: Total Size:
eo: Tuta Grandeco:

en: Total Time: 00:00:00
eo: Suma Tempo: 00:00:00

en: Total sectors:
eo: Totalaj sektoroj:

en: Total: %p%
eo: Totalo: %p%

en: Type
eo: Tipo

en: Type:
eo: Tipo:

en: Update Type
eo: Ĝisdatigi Tipon

en: Update access times relative to modification
eo: Ĝisdatigi alirtempojn rilate al modifo

en: Use LUKS2 instead of LUKS1 for better security, but compatibility may be compromised.
eo: Uzi LUKS2 anstataŭ LUKS1 por pli bona sekureco, sed retrokongruo povus esti kcompromitita.

en: Used
eo: Uzita

en: Used Size:
eo: Uzita Grandeco:

en: Users can mount and unmount
eo: Uzantoj povas munti kaj malmunti

en: Value
eo: Valoro

en: Volume Group Name:
eo: Nomo de Volumgrupo:

en: Volume Group Type:
eo: Volumgrupa Tipo:

en: Warning
eo: Averto

en: Worst
eo: Plej malbona

en: Write Label
eo: Skribi Etikedon

en: exFAT:
eo: eksFAT:

en: ext2:
eo: ekst2:

en: ext3:
eo: ekst3:

en: ext4:
eo: ekst4:

en: extended:
eo: etendita:

en: unformatted:
eo: neformatita:

en: unknown:
eo: nekonata:
