konsole - en to eo translation catalogue (841 entries)

en: %1 is a folder for SSH entries
eo: %1 estas dosierujo por SSH-enskriboj

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
eo: %1 ne estas valida adreso, ne povis konservi la eligon.

en: &All Tabs in Current Window
eo: Ĉiuj L&angetoj en Aktuala Fenestro

en: &Close Session
eo: &Fermi Seancon

en: &Configure or Rename Tab...
eo: &Agordi aŭ Alinomi Langeton...

en: &Continue Task
eo: &Daŭrigi Taskon

en: &Default character encoding:
eo: &Defaŭlta signokodprezento:

en: &Edit...
eo: R&edakti...

en: &Hangup
eo: &Haltigi

en: &Interrupt Task
eo: &Interrompi Taskon

en: &Kill Task
eo: Mortigi Tas&kon

en: &Never
eo: &Neniam

en: &New...
eo: &Nova...

en: &Paste Location
eo: &Alglui Lokon

en: &Print Screen...
eo: &Presi Ekranon...

en: &Remove
eo: Fo&rigi

en: &Scale output
eo: &Skali eligon

en: &Select All
eo: &Selekti ĉiujn

en: &Select Tabs...
eo: &Selekti Langetojn...

en: &Set as Default
eo: &Meti kiel Defaŭlto

en: &Suspend Task
eo: &Suspendi Taskon

en: &Tab title format:
eo: &Titolformato de langeto:

en: &Terminal bell mode:
eo: &Terminalpepa reĝimo:

en: &Terminate Task
eo: Finigi &Taskon

en: &The whole line
eo: La &tuta linio

en: &Window Color Scheme
eo: &Fenestra Kolorskemo

en: &ZModem Upload...
eo: &ZModema Alŝuto...

en: /home/username
eo: /home/uzantnomo

en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
eo: <b>AVERTO</b>: Ĉi tio havas sekurecajn implicojn ĉar ĝi permesas al malicaj URL-oj montriĝi kiel alia URL aŭ kaŝi.<br>Certu, ke vi komprenas la implicojn antaŭ ol ŝalti ĉi tion.

en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aplikoj kiuj uzas KonsolePart kundividas profilojn.</p><p>Ili ne kundividas kun Konsole aŭ aliaj aplikaĵoj:<ul><li>defaŭlta profilo</li><li>montri en menuo</li><li>mallongigoj</li></ul></p><p>Bonvolu malfermi Konsolen <a href="https://bugs.kde.org/ enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">raporto pri eraro</a> se vi deziras ŝanĝi kiel ĉi tiuj estas pritraktitaj.</body></html>

en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kompleksa Teksta Aranĝo</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline files</span> in your profile settings.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Por uzi ĉi tiun funkcion, ebligu <span style=" font-weight:600;">Muso->Diversaj->Substreki dosierojn</span> en viaj profilaj agordoj</p></body></html>

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
eo: <p>Provo de translokigo de dosieroj de ZModem estis detektita, sed neniu taŭga ZModem-programaro estis trovita en ĉi tiu sistemo.</p><p>Vi eble volu instali la pakaĵon 'rzsz' aŭ 'lrzsz'.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
eo: <p>Neniu taŭga ZModem-programaro estis trovita en ĉi tiu sistemo.</p><p>Vi eble volu instali la pakaĵon 'rzsz' aŭ 'lrzsz'.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
eo: <p>La nuna seanco jam havas ZModem-dosiertransdonon en progreso.</p>

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
eo: <qt>Eligo estis <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">interrompita</a> premante Ctrl+S. Premu <b>Ctrl+Q</b> por rekomenci.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
eo: Fokuso Super Terminalo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
eo: Fokuso Sub Terminalo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
eo: Fokuso Maldekstra Terminalo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
eo: Fokuso Dekstra Terminalo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
eo: Laste Uzitaj Langetoj

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
eo: Laste Uzitaj Langetoj (Reverso)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
eo: Movi langeton maldekstren

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
eo: Movi langeton dekstren

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
eo: Sekva Tab

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
eo: Antaŭa Tab

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
eo: Agordi semantikan integriĝon (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
eo: Ŝanĝi al Lasta Langeto

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
eo: Ŝalti al langeto %1

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
eo: Ŝanĝi inter du langetoj

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
eo: Baskuligi lininumerojn montri

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
eo: Ŝaltigi maksimumigi la nunan vidon

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
eo: Baskuligi semantikajn sugestojn

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle zoom-maximize current view
eo: Baskuligi zom-maksimumigi aktualan vidon

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
eo: &Alglui ĉion

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
eo: Fermi &Fenestron

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
eo: Fermi Nunan Lange&ton

[ctx: @action:button]
en: Close Program
eo: Fermi Programon

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
eo: Mortigi Programon

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
eo: Alglui &sen stirsignoj

[ctx: @action:button]
en: Run
eo: Kuri

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
eo: Montri ĉiujn tiparojn

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
en: New...
eo: Nova...

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
en: New...
eo: Nova...

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
en: Choose...
eo: Elekti...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
eo: &Kloni Langeton

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
eo: &Agordi aŭ Alinomi langeton...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
eo: &Dekroĉi langeton

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
eo: &Nova Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
eo: Fermi langeton

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
eo: Fermi Fenestron

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
eo: Forigi Aktualan Lage&ton

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
eo: Forigi Aktualan &Vidon

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
eo: Egala grandeco al ĉiuj vidoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
eo: Etendi rigardon

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
eo: Ŝargi langeton-aranĝon...

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
eo: Ŝargi novan langeton kun aranĝo 1x2-terminaloj

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
eo: Ŝargi novan langeton kun aranĝo 2x1-terminaloj

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
eo: Ŝargi novan langeton kun aranĝo 2x2 terminaloj

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
eo: Administri Profilojn...

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
eo: Nova &Fenestro

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
eo: Konservi Tab-Aranĝon...

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
eo: Maletendi rigardon

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
eo: Dividita rigardo

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
eo: Dividi Vidon Aŭtomate

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
eo: Dividi Vidon Aŭtomate de la sekva langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
eo: Dividi rigardon vertikale

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
eo: Dividi Vidon Maldekstren/Dekstren de la sekva langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
eo: Dividi rigardon horizontale

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
eo: Dividi Vidon Supre/Malsupre de la sekva langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
eo: Ŝaltigi maksimumigi la nunan vidon

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle zoom-maximize current view
eo: Baskuligi zom-maksimumigi nunan vidon

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
eo: &Neniu

[ctx: @info]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Agordoj → Agordu Konsole → Ĝenerala → Memoru fenestrograndon</span> devas esti malŝaltita por ke ĉi tiuj enskriboj funkciu .</p></body></html>

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
eo: Profilo kun la nomo "%1" jam ekzistas.

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
eo: Nesufiĉaj permesoj por konservi agordojn al: <filename>%1</filename>.<nl/>Aŭ ŝanĝu la permesojn de tiu dosiero aŭ agordu alian nomon por konservi la agordojn al nova profilo.

[ctx: @info]
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
eo: Klavligadoj regas kiel kombinaĵoj de klavpremoj en la fina fenestro estas konvertitaj en la fluon de signoj kiuj tiam estas senditaj al la nuna fina programo. Por pliaj informoj pri kiel personecigi la klavojn kontrolu la Konsole-Manlibron.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
eo: Profila Nomo estis malplena; bonvolu meti nomon por povi konservi agordojn.

[ctx: @info]
en: Profile name exceeded maximum allowed length (%1).
eo: Profilnomo superis maksimume allaseblan longon (%1).

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
eo: Skemo <resource>%1</resource> malsukcesis ŝargi.

[ctx: @info]
en: The highlighted characters are invalid in profile names: %1.
eo: La elstarigitaj signoj estas nevalidaj en profilnomoj: %1.

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
eo: Estas %1 malfermitaj terminaloj en ĉi tiu fenestro. Ĉu vi ankoraŭ volas ĉesi?

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
eo[0]: Estas procezo rulanta en ĉi fenestro. Ĉu vi tamen volas rezigni?
eo[1]: Estas %1 procezoj rulantaj en tiu ĉi fenestro. Ĉu vi tamen volas rezigni?

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
eo: (c) 1997-2022, La Konzol-Programistoj

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
eo: Cimokorektado

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
eo: Cimokorektoj kaj ĝeneralaj plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
eo: Cimokorektado kaj plibonigita lanĉa rendimento

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
eo: Cimkorektoj kaj gravaj plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: Carlos Alves
eo: Karlo Alves

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
eo: Kodo de la kvt-projekto
    Ĝeneralaj plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
eo: Enkorpigita Konzolo
    Ĝeneralaj plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
eo: Enkorpigita Konzolo
    Ilobretaj kaj seancaj nomoj

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
eo: Portado al FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
eo: Ĝeneralaj plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
eo: Ĝenerala prizorganto, korektoj de cimoj kaj ĝeneralaj plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
eo: Grava refactoring, eraroj korektoj kaj gravaj plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
eo: Erarokorekto kaj plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: Original author
eo: Origina aŭtoro

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
eo: Antaŭa prizorganto, portita al KDE4

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
eo: Portado al SGI

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
eo: Skemo- kaj elekto-plibonigoj

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
eo: Solarisa subteno kaj laboro pri la historio

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
eo: Kaj dankon al multaj aliaj.

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
eo: Vidaj efektoj

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
eo: Argumentoj por komando

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
eo: Ŝanĝi la valoron de profila eco.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
eo: Ordono por plenumi. Ĉi tiu opcio kaptos ĉiujn sekvajn argumentojn, do uzu ĝin kiel la lastan opcion.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
eo: Krei novan langeton en ekzistanta fenestro prefere ol krei novan fenestron ('Ruli ĉiujn Konsole-fenestrojn en ununura procezo' devas esti ebligita)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
eo: Krei langetojn kiel specifite en donita agordodosiero de langetoj

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
eo: Malebligi travideblajn fonojn, eĉ se la sistemo subtenas ilin.

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
eo: Ne fermi la komencan seancon aŭtomate kiam ĝi finiĝas.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
eo: Devigi reuzon de la ekzistanta instanco eĉ se ĝi rompas funkciecon, ekz. --new-tab. Plejparte por sencimigado.

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
eo: Kaŝi la menubreton, superregante la defaŭltan agordon

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
eo: Kaŝi la langeton, superregante la defaŭltan agordon

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
eo: Listigu ĉiujn nomojn de profilaj propraĵoj kaj ilia tipo (por uzo kun -p)

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
eo: Listigi uzeblajn profilojn

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
eo: Nomo de uzota profilo por nova Konzol-instancon

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
eo: Ruli en aparta procezo

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
eo: Difini la komencan labordosierujon de la nova langeto aŭ fenestro kiel 'dir'

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
eo: Montri la menubreton, superregante la defaŭltan agordon

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
eo: Montri la langon, superregante la defaŭltan agordon

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
eo: Lanĉi Konsole en plenekrana reĝimo

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
eo: Komenci Konzolon en la fono kaj malfonigi ĝin kiam okazas premo de la F12 klavo

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
eo: Uzi la enkonstruitan profilon anstataŭ la defaŭltan profilon

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
eo: json-aranĝdosiero ŝargenda por uzi novan Konzol-instancon

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
eo: Averto:

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
eo: Finita

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
eo: Ĉiuj alĝustigoj estas nur provizoraj al ĉi tiu seanco.

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
eo: Laŭ sia naturo, fina programo postulas tiparsignojn kiuj estas egallarĝaj (monospaco). Ajna ne unuspaca tiparo povas kaŭzi ekranajn problemojn. Tio ne devus esti necesa krom en maloftaj kazoj.

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
eo: La agordo por fona travidebleco ne estos uzota ĉar via labortablo ŝajne ne subtenas travideblajn fenestrojn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
eo: Enkonstruita profilo ĉiam disponeblas

[ctx: @info:tooltip]
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
eo: Signoj kiuj estas konsiderataj parto de vorto je duobla alklaka por elekti tutajn vortojn en la terminalo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
eo: Klaku por elekti Malfortan koloron

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
eo: Klaku por elekti koloron

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
eo: Klaku por elekti intensan koloron

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
eo: Fermi terminalon

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
eo: Fermi la serĉobreton

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
eo: Fermi ĉi tiun langeton

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
eo: Montri la elekteblomenuon

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
eo: Duoble alklaku por ŝanĝi ŝparvojon

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a tab name to search for here
eo: Enmetu langetnomon serĉendan ĉi tie

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
eo: Enmeti la serĉendan tekston tie

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
eo: Trovi la sekvan kongruon kun la nuna serĉofrazo

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
eo: Trovi la antaŭan kongruon kun la nuna serĉofrazo

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
eo: Enigi foran titolformaton

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
eo: Enigi titolformaton

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
eo: Maksimumigi terminalon

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
eo: Movi terminalon al nova langeto

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
eo: Malfermi novan langeton

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
eo: Restarigi terminalon

[ctx: @info:tooltip]
en: Search Tabs
eo: Serĉi Langetojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
eo: Serĉi la nunan serĉfrazon de la malsupro

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
eo: Serĉi la nunan serĉfrazon de la supro

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
eo: Difinas ĉu teksto kiu kongruas devus esti emfazita

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
eo: Difinas ĉu serĉo devas komenci de malsupre

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
eo: Difinas ĉu serĉo haltu anstataŭ volvi

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
eo: Agordas ĉu la serĉo distingas minusklecojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
eo: Tekstredaktilo por uzi dum malfermado de tekstaj URL-oj ĉe difinita linio/kolumno.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
eo: Uzante ĉi tiun elekteblon, la retrorulumaj datumoj estos skribataj neĉifrite al provizoraj dosieroj. Tiuj provizoraj dosieroj estos aŭtomate forigataj kiam Konsole estas fermita en normala maniero.<nl/>Uzu <emphasis>Agordoj → Agordi Konsole → Provizoraj dosieroj</emphasis> por elekti la lokon de la provizoraj dosieroj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
eo: Uzante ĉi tiun elekteblon, la retrorulumaj datumoj estos konservataj al RAM. Se vi elektas grandegan valoron, via sistemo povus elĉerpiĝi je libera RAM kaj kaŭzus gravajn problemojn kun via sistemo.

[ctx: @item]
en: Activate Menu
eo: Aktivigi Menuon

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
eo: Baskuli Fona Fenestro

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
eo: Sennoma koloraro

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
eo: Konsole Vida Aranĝo (*.json)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
eo: SSH-agordo

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
eo: Defaŭlte

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
eo: Emfazi ĉiujn kongruojn

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
eo: Kongrui laŭ regula esprimo

[ctx: @item:inmenu]
en: No wrap
eo: Neniu volvo

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
eo: Serĉi malantaŭen

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-Only
eo: Nur-Legebla

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow Mouse Tracking
eo: Permesi Musan Spuradon

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
eo: %1 sur %2

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
eo: Numero

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
eo: Fono

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
eo: Fono (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
eo: Fono (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
eo: Koloro 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
eo: Koloro 1 (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
eo: Koloro 1 (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
eo: Koloro 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
eo: Koloro 2 (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
eo: Koloro 2 (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
eo: Koloro 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
eo: Koloro 3 (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
eo: Koloro 3 (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
eo: Koloro 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
eo: Koloro 4 (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
eo: Koloro 4 (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
eo: Koloro 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
eo: Koloro 5 (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
eo: Koloro 5 (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
eo: Koloro 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
eo: Koloro 6 (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
eo: Koloro 6 (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
eo: Koloro 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
eo: Koloro 7 (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
eo: Koloro 7 (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
eo: Koloro 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
eo: Koloro 8 (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
eo: Koloro 8 (intensa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
eo: Malfono

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
eo: Malfono (Malforta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
eo: Malfono (intensa)

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
en: Miscellaneous:
eo: Diversaĵoj:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
en: (none)
eo: (neniu)

[ctx: @item:intext Search options]
en: Search:
eo: Serĉu:

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
eo: Malforta koloro

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
eo: Intensa koloro

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
eo: Problemo okazis dum ŝargo de la Aranĝo.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
eo: Problemo okazis dum konservado de la Aranĝo.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
eo: Enigu priskriban etikedon

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
eo: Trovu...

[ctx: @label:textbox]
en: Profile name
eo: Profila nomo

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
eo: Serĉi...

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
eo: Subtenataj Bildoj

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
eo[0]:  linio
eo[1]:  linioj

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
eo: [Nurlegebla]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
eo: [Defaŭlte]

[ctx: @option:radio Always show the split header]
en: Always
eo: Ĉiam

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
en: Custom:
eo: Propra:

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
eo: Sistema provizora dosierujo (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
eo: Dosierujo de uzanta kaŝmemoro (%1)

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
en: Hidden
eo: Kaŝita

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
en: Large
eo: Granda

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
en: Medium
eo: Meza

[ctx: @option:radio Never show the split header]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
en: &Left side
eo: Ma&ldekstra flanko

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
en: Ri&ght side
eo: De&kstra flanko

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
en: Small
eo: Malgranda

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
en: When needed
eo: Kiam necesas

[ctx: @title]
en: Confirm Close
eo: Konfirmi Fermon

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
eo: Konfirmi Paston

[ctx: @title]
en: Konsole
eo: Konzolo

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
eo: Terminalimitilo

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title Preferences page name]
en: Memory
eo: Memoro

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
eo: Parto Informo

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
eo: Profiloj

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
eo: Provizoraj Dosieroj

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
eo: Bildetojn

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
eo: Fulmoklavo

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:group]
en: Terminal contents
eo: Terminal-enhavo

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
eo: Altnivela

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Behavior
eo: Konduto

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
eo: Alĝustigi Retrorulumon

[ctx: @title:window]
en: Configure
eo: Agordi

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
eo: Forigi SSH-Agordojn

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
eo: Redakti koloraron

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
eo: Ŝargi Tab Aranĝo

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
eo: Nova koloraro

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
eo: Konservi langetan aranĝon

[ctx: @title:window]
en: Select font
eo: Elekti tiparon

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
eo: Elekti bildan bilddosieron

en: A descriptive name for the profile
eo: Priskriba nomo por la profilo

en: A duplicate item exists
eo: Duplikata ero ekzistas

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
en: Underline
eo: Substreka

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
eo: Ŝlosilbindaj skemo ne povas esti konservita kun malplena priskribo.

en: A name for this ssh entry
eo: Nomo por ĉi tiu ssh-eniro

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
eo: Problemo okazis dum konservo de eligo.
    %1

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
eo: Programo en ĉi tiu seanco ne mortus. Ĉu vi certas, ke vi volas mortigi ĝin perforte?

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
eo: Vi havas plurajn langetojn en ĉi tiu fenestro, ĉu vi certas ke vi volas finiĝi?

[ctx: A solid rectangular]
en: Block
eo: Bloka

[ctx: A vertical line on the left edge]
en: I-Beam
eo: I-traba

en: ASCII characters
eo: ASCII-signoj

en: Above terminal area
eo: Super fina areo

en: Activation:
eo: Aktivigo:

en: Active Terminals:
eo: Aktivaj Terminaloj:

en: Activity in '%1' (Session '%2')
eo: Agado en '%1' (Seanco '%2')

en: Adapt
eo: Adapti

en: Add
eo: Aldoni

en: Add a new SSH Entry
eo: Aldoni novan SSH-eniron

en: Add new SSH Configuration
eo: Aldoni novan SSH-Agordon

en: Adjust Scrollback...
eo: Alĝustigi Srollback...

en: After current &tab
eo: Post ak&tuala langeto

en: Align to center:
eo: Vicigi al la centro:

en: All dialogs will be shown again
eo: Ĉiuj dialogoj estos montritaj denove

en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
eo: Permesi al Ctrl+rulumrado zomi tekstograndecon

en: Allow blinking text
eo: Permesi pulsantan tekston

en: Allow escape sequences for links
eo: Permesi eskapsekvencojn por ligiloj

en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
eo: Permesi mezklaki sur malfermitaj langetoj por fermi ilin

en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
eo: Permesi terminalajn aplikaĵojn manipuli klakojn kaj trenojn

en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
eo: Permesi terminalajn programojn krei sekciojn de teksto kiuj pulsas

en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
eo: Permesi halton de eligo per premo de Ctrl+S

en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
eo: Permesi al uzantoj aliri supran menuon per Alt+Klavo kombinaĵo

en: Allowed link formats:
eo: Permesitaj ligformatoj:

en: Alternating background:
eo: Alterna fono:

en: Alternating bars:
eo: Alternaj stangoj:

en: Alwa&ys
eo: Ĉ&iam

en: Always
eo: Ĉiam

[ctx: Always]
en: A&lways
eo: Ĉ&iam

[ctx: Always]
en: Always
eo: Ĉiam

en: Always invert the colors of selected text
eo: Ĉiam inversigi la kolorojn de elektita teksto

en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
eo: Ĉiam algluu faligitajn dosierojn kaj URL-ojn kiel tekston sen proponi agojn pri movo, kopio kaj ligo.

en: An SSH session must have a profile
eo: SSH-seanco devas havi profilon

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
eo[0]: Ĉu vi certas ke vi volas alglui %1 signon?
eo[1]: Ĉu vi certas ke vi volas alglui %1 signojn?

en: At &the end
eo: Ĉe la &fino

en: At least Username or SSHKey must be set
eo: Almenaŭ Uzantnomo aŭ SSHKey devas esti agordita

en: Auto Save Output As...
eo: Aŭtokonservi Eligaĵon Kiel...

en: Automatically copy selected text into clipboard
eo: Aŭtomate kopii elektitan tekston en tondujo

en: Autosave file has been modified externally, preventing further autosaves.
eo: Aŭtokonserva dosiero estos modifita de ekstere, preventante pluajn aŭtokonservojn.

en: Background color transparency:
eo: Travidebleco de fonkoloro:

en: Background image:
eo: Fona bildo:

en: Be&low terminal area
eo: Sub termina&la areo

en: Bell in '%1' (Session '%2')
eo: Pepo en '%1' (Seanco '%2')

en: Bell: will try to emit an audible warning
eo: Sonorilo: provos elsendi aŭdeblan averton

en: Bi-Directional text rendering
eo: Dudirekta teksta bildigo

en: Black on Light Yellow
eo: Nigra sur pala flava

en: Black on Random Light
eo: Nigra sur pala

en: Black on White
eo: Nigra sur blanka

en: Blinking:
eo: Pulsante:

en: Blue on Black
eo: Bluo sur Nigro

en: Blur background
eo: Malklarigi fonon

en: Border
eo: Bordero

[ctx: Border color options]
en: Color:
eo: Koloro:

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Brahmic scripts characters
eo: Brahmaj skriptosignoj

en: Breeze
eo: Vento

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
eo: Ne povas doni SSH-komandon ekster la ŝela aplikaĵo (ekz., bash, zsh, sh)

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cancel Add or Edit
eo: Nuligi Aldoni aŭ Redakti

en: Cannot delete this folder
eo: Ne povas forigi ĉi tiun dosierujon

[ctx: Caption of hover tooltip]
en: Color Preview
eo: Kolora Antaŭrigardo

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Change &Directory To
eo: Ŝanĝi &Dosierujon Al

en: Change profile on connect/disconnect
eo: Ŝanĝi profilon ĉe konekti/malkonekti

en: Changes will take effect upon restart. If enabled, sustained memory consumption by Konsole
    exceeding the specified value will cause systemd-oomd to eliminate the tab(s)
    containing the memory-intensive process(es). Note: enabling
    might cause greater slowdowns during high memory consumption and specifying
    excessively low values might still cause Konsole to be killed.
eo: Ŝanĝoj efektiviĝos post rekomenco. Se ebligita, daŭra memorkonsumado de Konsole
    superanta la specifitan valoron igos systemd-oomd elimini la langeto(j)n
    enhavanta la memor-intensa(j)n proceson(j)n. Noto: ebligado
    povus kaŭzi pli grandajn malrapidiĝojn dum alta memorkonsumo kaj specifi
    troe malaltaj valoroj povus ankoraŭ kaŭzi Konsole esti mortigita.

en: Choose the background image
eo: Elektu la fonbildon

en: Choose the initial directory
eo: Elekti la komencan dosierujon

en: Clear Scrollback
eo: Forviŝi rulumhistorion

en: Clear Scrollback and Reset
eo: Klara Scrollback kaj Restarigi

en: Close tab on middle-click
eo: Fermi langeton ĉe mezklako

en: Color of scrollbar markers:
eo: Koloro de rulumbretaj markiloj:

en: Color of scrollbar search highlighting lines:
eo: Koloro de rulumbretserĉaj emfaz-linioj:

en: Color scheme && font
eo: Kolorskemo && tiparo

en: Command
eo: Komando

en: Command and arguments: %c
eo: Komando kaj argumentoj: %c

en: Command can not be empty
eo: Komando ne povas esti malplena

en: Command:
eo: Komando:

en: Complex Text Layout
eo: Kompleksa Teksta Aranĝo

en: Configure Web Shortcuts...
eo: Agordi Retajn Ŝparvojojn...

en: Confirm Close
eo: Konfirmi fermon

en: Confirm Paste
eo: Konfirmi Algluon

en: Control the position of the tab bar
eo: Regi la pozicion de la langeto

en: Control the size of the handle between panels
eo: Regi la grandecon de la tenilo inter paneloj

en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
eo: Regi la videblecon de la butono "Nova Langeto" sur la langeto

en: Control the visibility of 'Search Tabs' button on the tab bar
eo: Regi la videblecon de la butono 'Serĉi Langetojn' sur la langetaro

en: Control the visibility of the whole tab bar
eo: Regi la videblecon de la tuta langeto

en: Control the visual style of the tab bar
eo: Regi la vidan stilon de la langeto

en: Control where the "Close tab" button will be displayed
eo: Regi kie la butono "Fermi langeton" estos montrita

en: Control where to put the new tab
eo: Regi kie meti la novan langeton

en: Control whether child cgroups are created for individual tabs
eo: Regi ĉu infanaj cgroups estas kreitaj por individuaj langetoj

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy Email Address
eo: Kopii retleteran adreson

en: Copy Input
eo: Kopii Enigon

en: Copy Input To
eo: Kopii Enigo Al

en: Copy Link Address
eo: Kopii ligilan adreson

en: Copy Location
eo: Kopii Lokon

en: Copy command output
eo: Kopii komanda eligo

en: Copy except prompts
eo: Kopii krom invitoj

en: Copy on select
eo: Kopii sur elekto

en: Copy options:
eo: Elektebloj de kopiado:

en: Copy text as HTML
eo: Kopii tekston kiel HTML

en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
eo: Kopiu tekston kiel HTML (inkluzive de formatado, tiparoj, koloroj... ktp)

en: Copy user input
eo: Kopii uzanta enigo

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
eo: Ne eblis trovi '%1', komencante '%2' anstataŭe. Bonvolu kontroli viajn profilajn agordojn.

en: Could not find an interactive shell to start.
eo: Ne eblis trovi interagan ŝelon por komenci.

en: Could not find binary:
eo: Ne eblis trovi binaron:

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
eo: Ne eblis ricevi la proceznomon, supozu, ke ni ne povas peti konekton

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
eo: Ne eblis malfermi dosieron kun la tekstredaktilo specifita en la profilagordoj;
    ĝi estos malfermata per la sistemdefaŭlta redaktilo.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
eo: Ne eblis lanĉi programon '%1' kun argumentoj '%2'.

en: Create New Profile
eo: Krei Novan Profilon

en: Create New Profile...
eo: Krei novan profilon...

en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
eo: Krei novan koloraron bazita sur la elektita koloraro

en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
eo: Krei novan klavbindajn skemon bazitan sur la elektitaj ligadoj

en: Create a new profile based on the selected profile
eo: Krei novan profilon bazitan sur la elektita profilo

en: Crop
eo: Rikolto

en: Current Directory (Long): %D
eo: Nuna Dosierujo (Longa): %D

en: Current Directory (Short): %d
eo: Nuna Dosierujo (Mallonga): %d

en: Cursor
eo: Kursoro:

[ctx: Cursor color options]
en: Color:
eo: Koloro:

en: Cursor:
eo: Kursoro:

en: Custom cursor color
eo: Propra kursora koloro

en: Dark Pastels
eo: Malhelaj Paŝteloj

en: Darken
eo: Mallumigi

en: Darkening strength:
eo: Malheliga forto:

en: Default
eo: Defaŭlte

en: Default (XFree 4)
eo: Defaŭlta (XFree 4)

en: Default Profile
eo: Defaŭlta Profilo

en: Default for file type
eo: Defaŭlto por dosiertipo

en: Default profile
eo: Defaŭlta profilo

en: Default profile for new terminal sessions in %1
eo: Defaŭlta profilo por novaj finaj seancoj en %1

en: Defaults
eo: Defaŭltoj

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete Quick Commands Configurations
eo: Forigi Rapidajn Komandojn Agordojn

en: Delete folder and all of its contents
eo: Forigi dosierujon kaj ĝian tutan enhavon

en: Delete selected SSH entry
eo: Forigi elektitan SSH-eniron

en: Delete selected entry
eo: Forigi elektitan eniron

en: Delete the selected color scheme
eo: Forigi la elektitan koloraron

en: Delete the selected key bindings scheme
eo: Forigi la elektitan klavbindajn skemon

en: Delete the selected profile
eo: Forigi la elektitan profilon

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Deselect All
eo: Malelekti ĉion

en: Determines the memory consumption level above which throttling will start
eo: Determinas la memorkonsuman nivelon super kiu la limigado komenciĝos

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
eo: Device Control Three/XOFF: suspendas eliron

en: Disable drag && drop menu for files && URLs
eo: Malebligi tren- kaj falmenuon por dosieroj kaj URL-oj

en: Display Vertical line at column:
eo: Montri Vertikalan linion ĉe kolumno:

en: Do not remember previous output
eo: Ne memori antaŭan eliron

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
en: &None
eo: &Neniu

[ctx: Do not show a close button]
en: None
eo: Neniu

en: Don't Change
eo: Ne Ŝanĝi

en: Double click to change the folder name.
eo: Duoble alklaku por ŝanĝi la dosierujon.

en: Drag Handle Size:
eo: Tren-Tenila Grandeco:

en: Draw intense colors in bold font
eo: Desegni intensajn kolorojn per grasa tiparo

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit Current Profile...
eo: Modifi nunan profilon...

en: Edit Environment
eo: Redakti ĉirkaŭaĵon

en: Edit Key Binding List
eo: Modifi liston de klavkombinoj

en: Edit Profile
eo: Redakti profilon

en: Edit Profile "%1"
eo: Redakti profilon "%1"

en: Edit selected entry
eo: Redakti elektitan eniron

en: Edit the list of environment variables and associated values
eo: Modifi la liston de mediovariabloj kaj rilataj valoroj

en: Edit the path of the background image
eo: Redakti la vojon de la fonbildo

en: Edit the selected color scheme
eo: Modifi la elektitan koloraron

en: Edit the selected key bindings scheme
eo: Redakti la elektitan klavbindajn skemon

en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
eo: Redaktu la elektitan profilon (ĉi tiu butono estas malŝaltita por nurlegeblaj profiloj)

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
eo[0]: Redaktante profilon: %2
eo[1]: Redaktante %1 profilojn: %2

en: Emoji Font:
eo: Emoji-Tiparo:

en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
eo: Ebligi Alternan Ekranan bufrovolvadon

en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
eo: Ebligu Dudirektan ekranon ĉe terminaloj (valida nur por la araba, la persa aŭ la hebrea)

en: Enable all "Don't Ask Again" messages
eo: Ebligi ĉiujn mesaĝojn "Ne Demandu Denove".

en: Enable memory monitoring:
eo: Ebligi monitoradon de memoro:

en: Enable menu accelerators
eo: Ebligi menuakceliloj

en: Enable thumbnails generation
eo: Ebligi la generadon de bildetoj

en: Enable word mode text rendering
eo: Ebligi tekstoreĝimon de vortreĝimo

en: Enabled
eo: Ebligita

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
eo: Fino de Teksto/Interrompo: povas eliri la nunan procezon

en: End Of Transmission: may exit the current process
eo: Fino de Transdono: povas eliri la nunan procezon

en: Enlarge Font
eo: Pligrandigi tiparon

en: Environment:
eo: Mediovariabloj:

en: Error issuing SSH Command
eo: Eraro dum eldonado de SSH-Komando

en: Escape: used for manipulating terminal state
eo: Fuĝo: uzata por manipuli fina staton

en: Expand individual tab widths to full window
eo: Pligrandigi individuajn langetajn larĝojn al plena fenestro

en: Expand the tab widths
eo: Pligrandigi la langetojn

en: F&ull screen height
eo: Plenekrana altec&o

en: Failed to create autosave file at %1.
eo: Malsukcesis krei aŭtokonservan dosieron ĉe %1.

en: Failed to update autosave state on output changes.
eo: Malsukcesis ĝisdatigi aŭtokonservan staton pri eligaj ŝanĝoj.

en: Fi&xed size:
eo: Fik&sa grandeco:

en: File
eo: Dosiero

en: File Separator/Quit: may abort the current process
eo: Dosiera Disigilo/Ĉu: povas ĉesigi la nunan procezon

en: Filter...
eo: Filtrilo...

en: Filter:
eo: Filtrilo:

en: Flow control
eo: Fluostiro

en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
eo: Enfokusigi terminalojn kiam la musmontrilo estas movita super ili

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Font:
eo: Tiparo:

en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
eo: Por organizaj celoj, ĉi tiu eniro estos ene de ĉi tiu dosierujo.

en: For scrollback files, use specified folder location
eo: Por ruldorsaj dosieroj, uzi specifitan dosierujon

en: For scrollback files, use system-wide folder location
eo: Por ruldorsaj dosieroj, uzi la tutsisteman dosierujon

en: For scrollback files, use this folder
eo: Por ruldorsaj dosieroj, uzi ĉi tiun dosierujon

en: For scrollback files, use user's specific folder location
eo: Por ruldorsaj dosieroj, uzi la specifan dosierujon de uzanto

en: Form
eo: Formo

en: From clipboard
eo: El tondujo

en: From mouse position to the end of &line
eo: De muspozicio ĝis la fino de &linio

en: From selection
eo: El elekto

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

en: Generating Thumbnail
eo: Generante Bildeton

en: Get New...
eo: Ekpreni Novan...

en: Green on Black
eo: Verda sur nigra

en: Group
eo: Grupo

en: Half screen heigh&t
eo: Duonekrana al&teco

en: Help
eo: Helpo

en: Highlight all matches
eo: Emfazi ĉiujn kongruojn

en: Highlight all search matches
eo: Emfazi ĉiujn serĉajn kongruojn

en: Highlight the lines coming into view
eo: Emfazi la liniojn rigardantajn

en: Highlighting:
eo: Emfazado:

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Horizontal Anchor:
eo: Horizontala Ankro:

en: Host: %1
eo: Gastiganto: %1

en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
eo: Nuanc- kaj saturiĝaj valoroj de defaŭltaj malfon- kaj fonkoloroj estas hazardigitaj defaŭlte. Iuj kolorskemoj povus uzi malsamajn hazardajn agordojn.
    Por vidi ajnan efikon, agordu kolorojn kun saturiga valoro pli granda ol 0.

en: I&nitial directory:
eo: Kome&nca dosierujo:

en: Identifier
eo: Identigilo

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
eo: Se Uzi Ssh Config estas agordita, ne specifi sshkey aŭ uzantnomon.

en: If enabled, profile settings will be ignored
eo: Se ĝi estas ebligita, profilaj agordoj estos ignoritaj

en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
eo: Se ĉi tio estas agordita, ni ne dependas de la SSH-ŝlosilo metita supre, sed de la agordo en ~/.ssh/config

en: Ignore Bell Events
eo: Ignori Sonorilajn Events

en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
eo: Ignoru atribuŝanĝojn meze de vorto (alie, atributŝanĝoj rompas vorton dum bildigo)

en: Ignore wcwidth of problematic characters
eo: Ignori wcwidth de problemecaj signoj

en: Imported SSH Profile <br/> Some settings are read only.
eo: Importita SSH-Profilo <br/> Iuj metoj estas nur-legaj.

en: Inactive Terminals:
eo: Neaktivaj Terminaloj:

en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
eo: Indiki ĉu la fenestro estas aktiva mallumigante la kolorojn

en: Indicate whether the window is active by drawing a border
eo: Indiki ĉu la fenestro estas aktiva grafikante borderon

en: Initial terminal si&ze:
eo: Komenca terminal-grande&co:

en: Input:
eo: Enigo:

en: Insert
eo: Enmeti

en: Invert
eo: Inverti

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous:
eo: Diversaĵoj:

en: Key Combination
eo: Klavokombino

en: Key bindings
eo: Klavkombinoj

en: Key combination to show URL hints:
eo: Ŝlosilkombinaĵo por montri URL-sugestojn:

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Konsole
eo: Konzolo

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
eo: Konsole ne havas permeson konservi ĉi tiun profilon al %1

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
eo: Konsole ne scias kiel malfermi la legosignon:

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
eo: Konsole estis komencita antaŭ ol labortablaj efikoj estis ebligitaj. Vi devas rekomenci Konsole por vidi travideblan fonon.

en: Left
eo: Maldekstre

en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
eo: Limigi la memoritan eligon al fiksita nombro de linioj

en: Line Numbers:
eo: Linionombroj:

en: Line numbers
eo: Linia nombroj

en: Line spacing:
eo: Linia interspaco:

en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
eo: Linioj ĉiam estas LTR, prefere ol determinitaj per unua forta signo

en: Linux Colors
eo: Linuksaj koloroj

en: Linux console
eo: Linuksa konzolo

en: Local Host: %h
eo: Loka Gastiganto: %h

en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

en: Make the cursor blink regularly
eo: Pulsigi la kursoron periode

en: Manage profile
eo: Administri profilon

en: Margins:
eo: Marĝenoj:

en: Match current character
eo: Kongrui nunan signon

en: Match using regular expressions
eo: Parigi uzante regulajn esprimojn

en: Memory limit:
eo: Memorlimo:

en: Middle-click pastes:
eo: Mezklakaj algluaĵoj:

en: Missing Folder
eo: Mankas Dosierujo

en: Missing Hostname
eo: Mankas Gastnomo

en: Missing Name
eo: Mankas Nomo

en: Monitor for &Activity
eo: Monitoro por &Aktiveco

en: Monitor for &Prompt
eo: Monitoro por Ŝel&invitilo

en: Monitor for &Silence
eo: Monitoro por &Silento

en: Monitor for Process Finishing
eo: Monitoro por Proceza Finado

en: Mouse
eo: Muso

en: Mouse click in input line moves cursor
eo: Musklako en eniglinio movas kursoron

en: Mouse hover plus
eo: Musŝvebado plus

en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
eo: Musa rulrado kopios klavopremojn supren/malsupren en programoj kiuj uzas la Alternan Ekranan bufron (ekz. malpli)

[ctx: Name of the built-in profile]
en: Built-in
eo: Enkonstruita

en: Never
eo: Neniam

[ctx: Never]
en: &Never
eo: &Neniam

[ctx: Never]
en: Never
eo: Neniam

en: New Key Binding List
eo: Nova listo de klavkombinoj

[ctx: New profile name, %1 is a number]
en: Profile %1
eo: Profilo %1

en: Next Profile
eo: Sekva Profilo

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
eo: Neniu klavara interpretilo haveblas. La informoj por konverti klavpremoj en signojn por sendi al la terminalo mankas.

en: No plugins available
eo: Neniuj kromaĵoj haveblaj

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
eo: Neniuj fulmkomandoj trovitaj. Vi povas aldoni tian per Kromaĵoj -> Fulmokomandoj

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
eo: Trovis neniun konservitan SSH-agordon. Vi povas aldoni tian per Kromaĵoj -> SSH-Administrilo

en: No wrap
eo: Neniu volvo

en: Normal tab title format
eo: Normala langeta titolformato

en: Notifications:
eo: Sciigoj:

en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
eo: Nombraj URL-sugestoj inverse, komencante de la malsupro

en: Number of lines of output to remember
eo: Nombro de eligaj linioj por memori

en: On &the tab bar
eo: Sur la lange&tbreto

en: On ea&ch tab
eo: Sur ĉiu langet&o

en: One environment variable per line
eo: Unu mediovariablo per linio

en: One-Shot Monitors
eo: Unufojaj Monitoroj

en: Open Current Folder With
eo: Malfermi Nunan Dosierujon Kun

en: Open File Manager
eo: Malfermi Dosieran Administranton

en: Open Link
eo: Malfermi ligilon

en: Open files/links by direct click
eo: Malfermi dosierojn/ligilojn per rekta klako

en: Output
eo: Eligo

en: Output Options
eo: Elektebloj de Eligo

en: Output:
eo: Eligo:

en: Override wcwidth
eo: Superregi wcwidth

en: Paste Selection
eo: Enmeti elekton

en: Percent
eo: Elcento

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
eo: Bonvolu ripari ĉiujn avertojn antaŭ ol provi ruli ĉi tiun skripton

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Plugins - Quick Commands
eo: Kromprogramoj - Fulmokomandoj

en: Plugins - SSH Manager
eo: Kromprogramoj - SSH-Administrilo

en: Port
eo: Pordo

en: Position:
eo: Pozicio:

en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
eo: Premante Ctrl+rolumrado pliigos/malgrandigos la tekstan grandecon.

en: Preview Colors on hover
eo: Antaŭrigardo Koloroj surŝvebi

en: Previous Profile
eo: Antaŭa Profilo

en: Print Shell
eo: Presa Ŝelo

en: Printer &friendly mode (black text, no background)
eo: Presil-amika reĝimo (nigra teksto, sen &fono)

en: Process and window:
eo: Procezo kaj fenestro:

en: Profile
eo: Profilo

en: Program '%1' crashed.
eo: Programo '%1' paneis.

en: Program '%1' exited with status %2.
eo: Programo '%1' finiĝis kun stato %2.

en: Program Name: %n
eo: Nomo de Programo: %n

en: Put new tabs:
eo: Metu novajn langetojn:

en: Quick Commands
eo: Fulmokomandoj

en: Randomly adjust colors for each session
eo: Hazarde ĝustigi kolorojn por ĉiu seanco

en: Red error background:
eo: Ruĝa erarfono:

en: Red error bars:
eo: Ruĝaj eraraj stangoj:

en: Red on Black
eo: Ruĝa sur Nigra

en: Reflow Lines:
eo: Ĉirkaŭfluigi Liniojn:

en: Reflow lines when terminal resizes
eo: Ĉirkaŭfluigi liniojn kiam terminalo regrandiĝas

en: Remember all output produced by the terminal
eo: Memori ĉiun eligon kiun la terminalo eligas

en: Remember window size
eo: Memori fenestrograndecon

en: Remote Host (Long): %H
eo: Fora Gastiganto (Longa): %H

en: Remote Host (Short): %h
eo: Fora Gastiganto (Mallonga): %h

en: Remote tab title format:
eo: Aranĝo por foraj langetaj titoloj:

en: Remove
eo: Forpreni

en: Remove window titlebar and frame
eo: Forigi fenestrotitolon kaj kadron

en: Rename
eo: Alinomi

en: Render words of ASCII characters together
eo: Redoni vortojn de ASCII-signoj kune

en: Render words of Brahmic scripts characters together
eo: Kunigi vortojn de brahmaj skribaj signoj

en: Require Ctrl key for drag && drop
eo: Postuli Ctrl-klavon por treni && faligi

en: Reset Font Size
eo: Restarigi Tiparo Grandeco

en: Reset the selected color scheme settings to the default values
eo: Restarigi la elektitajn kolorskemojn al la defaŭltaj valoroj

en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
eo: Restarigi la elektitan klavbindajn skemon al ĝiaj defaŭltaj valoroj

en: Reverse URL hint numbering
eo: Inversa URL-sugesta numerado

en: Run
eo: Kuri

en: Run all Konsole windows in a single process
eo: Ruli ĉiujn Konsole-fenestrojn en ununura procezo

en: S&crollback
eo: Retro&rulumo

en: SSH Config
eo: SSH-agordo

en: SSH Entries
eo: SSH Eniroj

en: SSH Hostname
eo: SSH Gastigantonomo

en: SSH Key
eo: Ŝlosilo SSH

en: SSH Manager
eo: SSH-Administrilo

en: Save
eo: Konservi

en: Save Output &As...
eo: Konservi elig&aĵon Kiel...

en: Save Output From %1
eo: Konservi eligon el %1

en: Save ZModem Download to...
eo: Konservi ZModem Elŝutu al...

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
en: &Unlimited
eo: Sen&lima

en: Scroll Page Up/Down:
eo: Rulumi Paĝon Supren/Malsupren:

en: Scroll the page the full height of window
eo: Rulumi la paĝon laŭ la plena alteco de la fenestro

en: Scroll the page the half height of window
eo: Rulumi la paĝon la duonan altecon de fenestro

en: Scrollback file location:
eo: Scrollback dosierloko:

en: Scrollback:
eo: Rulumo malantaŭen:

en: Scrollbar position:
eo: Pozicio de rulumskalo:

en: Scrolling
eo: Rulumado

en: Search backwards
eo: Serĉi malantaŭen

en: Search for '%1' with
eo: Serĉi '%1' per

en: Search highlighting line opacity:
eo: Opakeco de serĉ-reliefiga linio:

en: Search is case sensitive
eo: Serĉo distingas majusklojn

en: Search stops instead of wrapping
eo: Serĉo haltas anstataŭ volvi

en: Select &Line
eo: Elekti &Linion

en: Select &Mode
eo: Elekti Reĝi&mon

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select Files for ZModem Upload
eo: Elekti Dosieroj por ZModem Alŝuto

en: Select Initial Directory
eo: Elekti komencan dosierujon

en: Select the color used to draw the border
eo: Elektu la koloron por desegni la borderon

en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
eo: Elekti la koloron uzatan por desegni la signon sub la kursoro

en: Select the color used to draw the cursor
eo: Elekti koloron de la kursoro

en: Select the icon displayed on tabs using this profile
eo: Elekti la piktogramon kiu montriĝas sur langetoj en ĉi tiu profilo

en: Selected text will require control key plus click to drag.
eo: Elektita teksto postulos stirklavon kaj klakon por treni.

en: Semantic Integration
eo: Semantika Integriĝo

en: Semantic hints
eo: Semantikaj sugestoj

en: Semantic hints:
eo: Semantikaj sugestoj:

en: Send Email To...
eo: Sendi retleteron al...

en: Send Signal
eo: Sendi Signalon

en: Session Number: %#
eo: Seanca Nombro: % #

en: Session Toolbar
eo: Seanca Ilobreto

en: Set &Encoding
eo: M&eti Kodigon

en: Set interval between autosaves:
eo: Meti intervalon inter aŭtokonservadoj:

en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
eo: Kongruigi la kursoron kun la koloro de la signo kiu estas sub ĝi.

en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
eo: Fiksi la elektitan profilon kiel defaŭltan por novaj terminalaj seancoj

en: Sets the width of the thumbnail
eo: Agordas la larĝon de la bildeto

en: Sets whether matching text should be highlighted
eo: Difinas ĉu teksto kiu kongruas devus esti emfazita

en: Sets whether search should start from the bottom
eo: Difinas ĉu serĉo devas komenci de malsupre

en: Sets whether search should stop instead of wrapping
eo: Difinas ĉu serĉo haltu anstataŭ volvi

en: Sets whether the search is case sensitive
eo: Agordas ĉu la serĉo distingas minusklecojn

en: Settings
eo: Agordo

en: Shape:
eo: Formo:

en: Shell Errors
eo: Ŝelaj Eraroj

en: Shortcut
eo: Fulmoklavo

en: Shortcut for peeking the primary screen:
eo: Ŝparvojo por kaŝrigardi la ĉefan ekranon:

en: Shortcut:
eo: Ŝparvojo:

en: Show 'New Tab' button
eo: Montri la butonon "Nova langeto".

en: Show Close Tab button:
eo: Montri la butonon Fermi Langeton:

en: Show Header:
eo: Montru kaplinion:

en: Show Quick Access
eo: Montri Rapidan Aliron

en: Show Quick Access for SSH Actions
eo: Montri Rapidan Aliron por SSH-Agoj

en: Show Quick Commands
eo: Montri Fulmkomandojn

en: Show SSH Manager
eo: Montri SSH-Administrilon

en: Show Search Tabs button:
eo: Montri la butonon Serĉi Langetoin:

en: Show entries that don't match the filter
eo: Montri enskribojn kiuj ne kongruas kun la filtrilo

en: Show hint for terminal size after resizing
eo: Montri helpeton pri terminalgrandeco post regrandigo

en: Show session
eo: Montri seancon

en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
eo: Montru fina grandecon en kolumnoj kaj linioj en la centro de fenestro post regrandigo

en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
eo: Vidigi la rulumskalon maldekstre de la terminala fenestro

en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
eo: Vidigi la rulumskalon dekstre de la terminala fenestro

en: Show window title on the titlebar
eo: Montri fenestrotitolon sur la titolbreto

en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
eo: Montri fenestrotitolon agordita per eskapa sekvenco sur la titolbreto

en: Show:
eo: Montru:

en: Shrink Font
eo: Ŝrumpi Tiparo

en: Silence in '%1' (Session '%2')
eo: Silento en '%1' (Seanco '%2')

en: Size of each marker (as a percentage of scrollbar length):
eo: Grandeco de ĉiu markilo (kiel procento de rulumbreta longo):

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Size: %1 x %2
eo: Grando: %1 x %2

en: Smooth fonts
eo: Glataj tiparoj

en: Solaris console
eo: Solaris-konzolo

en: Solarized
eo: Sunigita

en: Solarized Light
eo: Sunigita Lumo

en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
eo: Iuj terminalaj aplikoj havas musan subtenon, tio ebligas al ili akiri ĝin defaŭlte. Ĝi ankaŭ povas esti ŝaltita/malŝaltita dum kurado.

en: Split View
eo: Dividita rigardo

en: Split View Left-Right
eo: Dividi Perspektivon Maldekstre-Dekstre

en: Split View Top-Bottom
eo: Dividi Perspektivon Supre-Malsupre

en: Splits
eo: Splitoj

en: Start in same directory as current session
eo: Komenci en la sama dosierujo kiel nuna seanco

en: Stop Auto Save
eo: Halti Aŭtokonservon

en: Stopping autosave due to switching of screens.
eo: Haltigante aŭtokonservon pro ŝanĝado de ekranoj.

en: Stretch
eo: Streĉi

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
eo: Anstataŭaĵo/Suspendi: povas suspendi la nunan procezon

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
eo[0]:  kolumno
eo[1]:  kolumnoj

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
eo[0]:  vico
eo[1]:  vicoj

en: Switch Profile
eo: Ŝanĝi Profilon

en: System Bell
eo: Sistempepo

en: System Notifications
eo: Sistema Sciigoj

en: Tab Co&lor:
eo: Ko&loro de langeto:

en: Tab Monitoring
eo: Monitorado de Langetoj

en: Tab Properties
eo: Tabeto Propraĵoj

en: Tab Titles
eo: Titoloj por Langetoj

en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
eo: Aranĝo por langetaj titoloj dum uzo de fora komando (ekz. dum konekto al alia komputilo per SSH)

en: Table characters BiDi mode override
eo: Tabelsignoj BiDi reĝimo anstataŭas

en: Tabs
eo: Langetoj

en: Text Editor Command:
eo: Komando de Teksta Redaktilo:

en: Text Editor Custom Command
eo: Tekstredaktilo Propra Komando

en: Text interaction
eo: Teksta interago

en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
eo: Teksto rekonita kiel dosiero estos substrekita kiam ŝvebata per la musmontrilo.

en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
eo: Teksto rekonita kiel dosiero, ligilo aŭ retadreso povas esti malfermita per rekta musklako.

en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
eo: Teksto rekonita kiel ligilo aŭ retadreso estos substrekita kiam ŝvebata per la musmontrilo.

en: Text:
eo: Teksto:

en: The .css file to use for the tab bar style
eo: La .css-dosiero por uzi por la stilo de langeto

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
eo: La D-Bus-metodoj sendText/runCommand ĵus estis uzitaj. Estas sekurecaj zorgoj pri permeso al ĉi tiuj metodoj esti publikaj. Se vi deziras, ĉi tiuj metodoj povas esti ŝanĝitaj al nur interna uzo per rekompilo de Konsole. <p>Ĉi tiu averto aperos nur unufoje por ĉi tiu kazo de Konsole.</p>

en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
eo: La vokota plenumebla komando kiam ĉi tiu profilo kreas novajn terminalajn seancojn

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
eo: La formato estas ekz. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH estos anstataŭigita per la vojo al la tekstdosiero
    LINE estos anstataŭigita per la linionumero
    KOLONO (laŭvola) estos anstataŭigita per la kolumnombro
    Noto: vi devos anstataŭigu 'PATH:LINE:COLUMN' per la reala
    sintakso kiun la redaktilo kiun vi volas uzi subtenas; ekz.:
    gedit +LINE:KOLONA PATH
    
    Se PATH aŭ LINE ne ĉeestas en la komando, ĉi tiu agordo
    estos ignorita kaj la dosiero estos malfermita per la defaŭlta tekst-
    redaktilo.

en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
eo: La formatoj de eblaj ligiloj, kiel http://, https:// kaj file://

en: The hostname of the server
eo: La gastiga nomo de la servilo

en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
eo: La komenca labordosierujo por novaj terminalaj seancoj en ĉi tiu profilo

en: The name of this entry on the list
eo: La nomo de ĉi tiu eniro en la listo

en: The number of pixels between two lines
eo: La nombro da pikseloj inter du linioj

en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
eo: La pordo de la servilo, 22 estas la defaŭlta por ssh-konektoj

en: The private key
eo: La privata ŝlosilo

en: The private key to be used for this connection
eo: La privata ŝlosilo uzota por ĉi tiu konekto

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
eo: La procezo '%1' finiĝis en la seanco '%2'

en: The profile to be active when the ssh session starts
eo: La profilo por esti aktiva kiam la ssh-seanco komenciĝas

en: The program '%1' in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
eo: La programo '%1' en ĉi tiu seanco ne mortus. Ĉu vi certas, ke vi volas mortigi ĝin perforte?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
eo: La programo '%1' nuntempe funkcias en ĉi tiu seanco. Ĉu vi certas, ke vi volas fermi ĝin?

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
eo: La ŝelinvito estas montrata en seanco '%1'

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
eo: La teksto, kiun vi provas alglui, enhavas kaŝitajn stirsignojn, ĉu vi volas filtri ilin?

en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
eo: La sojlo por kontinua silento detektata de Konsole

en: The username for the connection
eo: La uzantnomo por la konekto

en: The window size will be saved upon exiting Konsole
eo: La fenestra grandeco estos konservita post eliro de Konsole

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
eo: Estas kelkaj eraroj sur la skripto, ĉu vi vere volas ruli ĝin?

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
eo: Ĉi tiu koloraro uzas travideblan fonon kiun ŝajne via labortablo ne subtenas.

en: This terminal is read-only.
eo: Ĉi tiu terminalo estas nurlegebla.

en: Threshold for continuous silence:
eo: Sojlo por daŭra silento:

en: Thumbnail Width
eo: Bildeto Larĝo

en: Tile
eo: Kahelo

en: Title
eo: Titolo

en: Title can not be empty or blank
eo: Titolo ne povas esti malplena aŭ malplena

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
en: Test Area
eo: Testloko

en: To the &right of terminal area
eo: Dekst&re de la terminala areo

en: To the left of terminal area
eo: Maldekstre de la terminala areo

en: Tooltip
eo: Konsileto

en: Top
eo: Supre

en: Treat table drawing characters as strong LTR.
eo: Trakti tabelajn desegnajn signojn kiel fortan LTR.

en: Trim leading spaces
eo: Tondi antaŭajn spacojn

en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
eo: Tondi antaŭajn spacojn en elektita teksto, utila en iuj okazoj

en: Trim trailing spaces
eo: Tranĉi malantaŭajn spacojn

en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
eo: Tondi postajn spacojn en elektita teksto, utila en iuj okazoj

en: Triple-click selects:
eo: Triobla klako elektas:

en: Underline files
eo: Substreki dosierojn

en: Underline links
eo: Substreki ligilojn

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

en: Up/Down Arrows emulation
eo: Supren/Malsupren Sagoj emulado

en: Update
eo: Ĝisdatigo

en: Use Alt to display a thumbnail
eo: Uzi Alt por montri bildeton

en: Use Ctrl to display a thumbnail
eo: Uzi Ctrl por montri bildeton

en: Use Shift to display a thumbnail
eo: Uzi Shift por montri bildeton

en: Use a custom, fixed color for the cursor
eo: Uzi propran, senŝanĝan koloron por kursoro

en: Use a user-defined .css file for the tab bar
eo: Uzi uzant-difinitan .css-dosieron por la langeto

en: Use current window size on next startup
eo: Uzi la nunan fenestran grandecon ĉe la sekva ekfunkciigo

en: Use line characters contained in font
eo: Uzi liniajn signojn enhavitajn en tiparo

en: Use the same attributes for whole word
eo: Uzi la samajn atributojn por tuta vorto

en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
eo: Uzu la elektitan tiparon por liniosignoj anstataŭ la enkonstruita kodo

en: Use the selected font for unicode Braille characters instead of the builtin code
eo: Uzi la elektitan tiparon por unikodaj Braille-signoj anstataŭ la enkonstruitan kodon

en: Use unicode Braille characters contained in font
eo: Uzi unikodajn Braille-signojn enhavitajn en tiparo

en: Use user-defined stylesheet:
eo: Uzi stilfolion difinitan de uzanto:

en: Use ~/.ssh/config for key
eo: Uzi ~/.ssh/config por ŝlosilo

en: User Name: %u
eo: Uzantnomo: %u

en: User Name@ (if given): %U
eo: Uzantnomo@ (se donita): %U

en: User Signal &1
eo: Uzanta Signalo &1

en: User Signal &2
eo: Uzanta Signalo &2

en: User's Bourne prompt sigil: %B
eo: Sigilo de Bourne de uzanto: %B

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Vertical
eo: Vertikala

en: Vertical Anchor:
eo: Vertikala Ankro:

en: View
eo: Rigardo

en: Visual Bell
eo: Vida Sonorilo

en: Wallpaper flip:
eo: Fundirado de fundo:

en: Wallpaper scaling:
eo: Tapeto-skalado:

en: Wallpaper transparency:
eo: Tapeta travidebleco:

en: Warnings
eo: Avertoj

en: Warnings (*)
eo: Avertoj (*)

en: Web Search
eo: TTT-serĉo

en: When launching Konsole re-use existing process if possible
eo: Dum lanĉo de Konsole reuzi ekzistantan procezon se eble

en: When needed
eo: Kiam necesas

en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
eo: Kiam oni metas la muson super deksesuma koloro, ĝi montriĝos en kadro apud la musmontrilo

[ctx: When showing URL hints]
en: When &URL hints show
eo: Kiam montriĝas &URL-helpetoj

[ctx: When showing URL hints]
en: When URL hints show
eo: Kiam montriĝas URL-sugestoj

en: White on Black
eo: Blanka sur nigra

en: Window Title Set by Shell: %w
eo: Fenestra Titolo Agordita de Ŝelo: %w

en: Window:
eo: Fenestro:

en: Word characters:
eo: Vortsignoj:

en: Word mode
eo: Vorta reĝimo

en: You are about to delete %1, are you sure?
eo: Vi estas forigonta %1, ĉu vi certas?

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
eo: Vi estas forigonta la dosierujon %1,
     kun pluraj SSH-agordoj, ĉu vi certas?

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
eo: Vi estas forigonta la grupon %1,
     kun pluraj agordoj, ĉu vi certas?

en: You can't delete an automatically added entry.
eo: Vi ne povas forigi aŭtomate aldonitan enskribon.

en: Your username
eo: Via uzantnomo

en: ZModem Progress
eo: Progreso de ZModem

en: force LTR line direction
eo: devigi LTR-linian direkton
