konqueror - en to eo translation catalogue (278 entries)

en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

en: &Close Active View
eo: &Fermi la aktivan rigardon

en: &Close Tab
eo: &Fermi la langeton

en: &Copy Link Address
eo: &Kopii ligilon

en: &Discard Changes
eo: &Forĵeti la ŝanĝojn

en: &Duplicate Current Tab
eo: &Duobligi la nunan langeton

en: &Duplicate Tab
eo: &Duobligi la Langeton

en: &Duplicate Window
eo: &Duobligi la fenestron

en: &Edit
eo: &Modifado

en: &File
eo: &Dosiero

en: &Find File...
eo: &Trovi dosieron...

en: &Force Reload
eo: &Devigi Reŝargon

en: &Go
eo: &Ek

en: &Help
eo: &Helpo

en: &Inspect Current Page
eo: &Inspekti Nunan Paĝon

en: &New Tab
eo: &Nova Langeto

en: &Open File...
eo: Malfermi d&osieron...

en: &Open Location
eo: Malfermi l&okon

en: &Open With
eo: Mal&fermi per

en: &Preferences...
eo: &Preferoj...

en: &Reload
eo: &Reŝargi

en: &Reload All Tabs
eo: &Reŝargi ĉiujn langetojn

en: &Reload Tab
eo: &Reŝargi la Langeton

en: &Remove Entry
eo: &Forigi eron

en: &Settings
eo: &Agordo

en: &Stop
eo: &Halti

en: &Tools
eo: &Iloj

en: &Up
eo: &Supren

en: &View
eo: &Rigardo

en: &Window
eo: &Fenestro

en: (C) 1999-2023, The Konqueror developers
eo: (C) 1999-2023, The Konqueror programistoj

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
eo: <html>Malplenigi lokbreton<br /><br />Forviŝas la enhavon de lokbreto.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
eo: <html>Kopii la elektitan tekston aŭ eron al la poŝo.<br /><br />Tio disponigas ĝin al la <b>Enmeti</b> menuero en Konqueror kaj aliaj KDEaj aplkaĵoj.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
eo: <html>Eltondi la elektitan tekston aŭ eron kaj movi ĝin en la poŝon.<br /><br />Tio disponigas ĝin al la <b>Enmeti</b> menuero en Konqueror kaj aliaj KDEaj aplkaĵoj.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
eo: <html>Enigu la gepatran dosierujon<br /><br />Ekzemple, se la nuna loko estas file:/home/%1, klaki ĉi tiun butonon kondukos vin al file:/home.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
eo: <html>Ek<br /><br />Navigas al la paĝo, kiu estas entajpita en la adresobreto.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
eo: <html>Lokobreto<br /><br />Entajpu retadreson aŭ serĉtekston.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
eo: <html>Navigi al via 'Hejmpaĝo'<br /><br />Vi povas agordi la lokon kie ĉi tiu butono kondukas vin sub <b>Agordoj -> Agordi Konqueror -> Ĝenerala</b>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
eo: <html>Enmeti la poŝenhavon<br /><br />Tio ankaŭ aplikas al teksto kiun vi kopiis aŭ eltondis de aliaj KDEaj aplikaĵoj.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
eo: <html>Presi la nunan vidigatan dokumenton<br /><br />Dialogujo aperos, kiu havas diversajn opciojn, ekzemple la nombron de kopioj presotaj kaj elekton de la presilo.<br /><br /> Tiu dialogujo ankaŭ ebligas la uzon de la specialaj KDE presoservoj, ekzemple krei PDF-dosieron el la nuna dokumento.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
eo: <html>Reŝargi ĉiujn nuntempe montratajn dokumentojn en langetoj<br /><br />Tio povas, ekzemple, bezoni por refreŝigi retpaĝojn kiuj estis modifitaj post kiam ili estis ŝargitaj, por videbligi la ŝanĝojn.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
eo: <html>Reŝargi la nuntempe montratan dokumenton<br /><br />Tio povas, ekzemple, esti bezonata por refreŝigi retpaĝojn kiuj estis modifitaj post kiam ili estis ŝargitaj, por videbligi la ŝanĝojn. Ĉiuj bildoj sur la paĝo estas elŝutitaj denove, eĉ se kaŝmemoritaj kopioj ekzistas.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
eo: <html>Reŝargi la nuntempe montritan dokumenton<br /><br />Tio povas, ekzemple, esti bezonata por refreŝigi retpaĝojn kiuj estis modifitaj post kiam ili estis ŝargitaj, por videbligi la ŝanĝojn.</html>

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
eo: <html>Montras la programilojn por la nuna paĝo<br/><br/>La nuna vido estas dividita en du kaj la programiloj estas montrataj en la dua duono

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
eo: <html>Ĉesigi la ŝargadon de la dokumento<br /><br />La tuta reta transmetado ĉesos kaj Konqueror montros la enhavon haviĝitan ĝis nun.</html>

en: <p>Viewers which aren't supposed to be able to display %1. Using them will most likely fail.</p><p>These choices are provided in case the detected file type is incorrect or if a viewer can display %1 even if it doesn't officially support it.</p>
eo: <p>Vidiloj kiuj supozeble ne povas montri %1. Uzado de ili plej verŝajne malsukcesos.</p><p>Ĉi tiuj elektoj estas disponigitaj se la detektita dosiertipo estas malĝusta aŭ se vidilo povas montri %1 eĉ se ĝi ne oficiale subtenas ĝin.</p>

en: <p>You're running Konqueror as root. This requires enabling a highly insecure mode in the browser component.</p><p>What do you want to do?</p>
eo: <p>Vi rulas Konqueror kiel radiko. Ĉi tio postulas ebligi tre nesekuran reĝimon en la retumila komponanto.</p><p>Kion vi volas fari?</p>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
eo: <qt><b>%1</b> ne estas valida</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
eo: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Lasta vizito: %2<br />Unua vizito: %3<br />Sumo de vizitoj: %4</qt>

[ctx: @action:button]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:button New session]
en: New...
eo: Nova...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
eo: Alinomi...

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
eo: Fermi la Nunan...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
eo: Demandu Min Poste

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
eo: Ne Restarigi

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
eo: Restarigi Seancon

[ctx: @action:inmenu]
en: Display &in %1
eo: Montr&i en %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
eo: Malfermi &per %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Viewers not supporting this file
eo: Vidiloj de subtentantaj ĉi dosieron

[ctx: @action:inmenu]
en: Viewers unlikely to display the file
eo: Vidiloj verŝajne malkapablaj montri la dosieron

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
eo: Plej ofte vizititaj

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
eo: Lastatempe Vizitita

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
eo: Montri Historion

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
eo: Ordigi

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
eo: &Vida moduso

[ctx: @info]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
eo: Ĉu malfermi '%1'?

[ctx: @info]
en: Save '%1'?
eo: Ĉu konservi '%1'?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
eo: <filename>%1</filename> povas esti efektivigita. Ĉu vi volas plenumi ĝin aŭ montri ĝin?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it?
eo: <filename>%1</filename> povas esti efektivigita. Ĉu vi volas ruli ĝin?

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
eo: Ĉi tiu estas la dosiernomo proponita de la servilo

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
eo: Fenestro %1

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
eo: Nomo: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
eo: Tipo: %1

[ctx: @label:button]
en: &Display in
eo: Mon&tri en

[ctx: @label:button]
en: &Display in %1
eo: Montr&i en %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with
eo: Mal&fermi per

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
eo: Mal&fermi per %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
eo: Mal&fermi per...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
eo: Memori agon por dosieroj de ĉi tiu tipo

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
eo: Ŝargas...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
eo: Ĉu forviŝi la historion?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
eo: Konfirmo por fermi la aliajn langetojn

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
eo: Agordi aldonajn programetojn

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
eo: Konfirmo

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
eo: Ĉu forĵeti la ŝanĝojn?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
eo: Donu celon

[ctx: @title:window]
en: History
eo: Historio

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
eo: Mastrumi Seancojn

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
eo: Malfermi legosignojn en novaj langetoj

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
eo: Alinomi Seancon

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
eo: Restarigi Seancon?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
eo: Konservi seancon

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
eo: Seanco ekzistas. Ĉu anstataŭigi?

[ctx: @title:window]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
eo: Reta flankobreto

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
eo: Malmarki la seancojn, kiujn vi ne volas restarigi

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
eo: Ŝlosita rigardo ne povas ŝanĝi la dosierujon. Uzu kune kun 'Ligi rigardon' por esplori multajn dosierojn de unu dosierujo

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
eo: Seanco kun la nomo '%1' jam ekzistas, ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: A&ll open windows
eo: Ĉiujn ma&lfermitajn fenestrojn

en: Access denied
eo: Aliro malakceptita

en: Activate Next Tab
eo: Aktivigi la sekvan langeton

en: Activate Previous Tab
eo: Aktivigi la antaŭan langeton

en: Activate Tab %1
eo: Aktivigi la Langeton %1

en: Add
eo: Aldoni

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
eo: Ĉu vi volas aldoni novan retaldonaĵon "%1" al via flankobreto?

en: Apple Safari Developers
eo: Programistoj de Apple Safari

en: Bookmark Toolbar
eo: Legosigna ilobreto

en: By &Date
eo: Laŭ &dato

en: By &Name
eo: Laŭ &nomo

en: C&lear History
eo: For&viŝi la historion

en: C&lose Current Tab
eo: &Fermi la Nunan Langeton

en: Canceled.
eo: Ĉesigita.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
eo: Se vi ŝaltas tion en almenaŭ du rigardoj, tiuj rigardoj estos ligitaj. Se vi ekzemple en unu rigardo ŝanĝas dosierujon, la alia ligita rigardo aŭtomate ŝanĝiĝos al la sama dosierujo. Tio estas aparte utila por diversaj rigardotipoj, ekz. dosieruja arbo ligita kun piktograma aŭ detala rigardo, kaj eble terminalfenestro.

en: Clear Location Bar
eo: Malplenigi la lokobreton

en: Close
eo: Fermi

en: Close &Other Tabs
eo: Fermi la &Aliajn Langetojn

en: Close Current Tab
eo: Fermi la nunan langeton

en: Close View
eo: Fermi Vidon

en: Close the current tab
eo: Fermi la nunan langeton

en: Closed Items
eo: Fermitaj Eroj

en: Configure Extensions...
eo: Agordi aldonajn programetojn...

en: Configure Spell Checking...
eo: Agordi Literumkontrolon...

en: Conflicting proxy configuration
eo: Konflikta prokura agordo

en: Copy &Files...
eo: Ko&pii dosierojn...

en: Copy selected files from %1 to:
eo: Kopii elektitajn dosierojn de %1 al:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
eo: Kopii la elektitan tekston/eron al la poŝo

en: Create a new Konqueror process, even if one already exists. Meant to be used only when developing Konqueror itself
eo: Krei novan Konqueror-procezon, eĉ se tia jam ekzistas. Intencita por esti uzata nur dum evoluado de Konqueror mem

en: Current maintainer
eo: Nuna prizorganto

en: D&etach Tab
eo: Disigi la langet&on

en: Detach Current Tab
eo: Disigi la nunan langeton

en: Developer
eo: Programisto

en: Developer (AdBlock filter)
eo: Programisto (AdBlock filtrilo)

en: Developer (HTML rendering engine)
eo: Programisto (HTML-prezenta maŝino)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
eo: Programisto /HTML-maŝino, en/el-biblioteko)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
eo: Programisto (HTML-maŝino, en/el-biblioteko, testregresia framo)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
eo: Programisto (HTML-prezenta maŝino, Ĝavoskripto)

en: Developer (I/O library)
eo: Programisto (en/el-biblioteko)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
eo: Programisto (En/el-biblioteko, aŭtentigo-subteno)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
eo: programisto (Ĝavo 2 sekurecadministrila subteno,
     kaj aliaj gravaj plibonigoj al subteno de apletoj)

en: Developer (Java applet support)
eo: Programisto (Ĝavo apleto-subteno)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
eo: Programisto (Ĝavo-aplikaĵetoj kaj aliaj enkorpigitaj objektoj)

en: Developer (JavaScript)
eo: Programisto (Ĝavoskripto)

en: Developer (List views)
eo: Programisto (listrigardo)

en: Developer (List views, I/O library)
eo: Programisto (listrigardoj, en/el-biblioteko)

en: Developer (Netscape plugin support)
eo: Programisto (subteno por Netskapaj kromprogrametoj)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
eo: Programisto (SSL, Netskapaj kromprogrametoj)

en: Developer (framework)
eo: Programisto (framo)

en: Developer (framework, parts)
eo: Programisto (framo, partoj)

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
eo: Ellaboranto (kadro, partoj, JavaScript, I/O-biblioteko) kaj iama prizorganto

en: Developer (misc stuff)
eo: Programisto (diversaĵoj)

en: Developer (navigation panel framework)
eo: Programisto (navigilo-framo)

[ctx: Display an executable file inside Konqueror]
en: Display
eo: Montri

en: Do Not Add
eo: Ne aldoni

en: Do not ask again
eo: Ne demandi denove

en: Do you really want to clear the entire history?
eo: Ĉu vi vere volas forviŝi la tutan historion?

en: Do you really want to close all other tabs?
eo: Ĉu vi vere volas fermi ĉiujn aliajn langetojn?

en: Don't use a proxy
eo: Ne uzi prokurilon

en: Dump Debug Info
eo: Ŝuti erarserĉajn informojn

en: Enter the parent folder
eo: Iri al la patra dosierujo

en: Error: %1
eo: Eraro: %1

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute
eo: Ruli

en: Extensions
eo: Aldonaj programetoj

en: Extra Toolbar
eo: Kroma ilobreto

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
eo: Por URLoj kiuj almontriĝas al dosieroj, malfermas la dosierujon kaj elektas la dosieron anstataŭ malfermas la dosieron

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
eo: Devigi reŝargon de la aktuale montrita dokumento kaj iuj ajn enhavitaj bildoj

en: Go
eo: Ek

en: Graphics/icons
eo: Grafikaĵoj/piktogramoj

en: Home
eo: Hejmo

en: Home Folder
eo: Hejma dosierujo

en: Home Page
eo: Hejmpaĝo

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
eo: JavaScript-alirkontroloj
    Etendoj por po-domajnaj politikoj

en: KFM author
eo: Aŭtoro de KFM

en: Kon&queror Introduction
eo: Enkonduko al &Konqueror

en: Konqueror
eo: Konkeranto

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
eo: Konqueror ne ĝuste fermiĝis. Ĉu vi ŝatus restarigi ĉi tiujn antaŭajn seancojn?

en: L&ocation:
eo: L&oko:

en: List available sessions and exit
eo: Listigi disponeblajn seancojn kaj eliri

en: Local
eo: Loka

en: Location Bar
eo: Lokobreto

en: Location Toolbar
eo: Lokobreto

en: Location to open
eo: Dezirata loko

en: Lock to Current Location
eo: Fiksi ĉe la nuna loko

en: M&ove Files...
eo: Mo&vi dosierojn...

en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Manage...
eo: Administri...

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
eo: MIME-tipo uzota por tiu URLo, (ekz. text/html aŭ inode/directory)

en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: Move Tab Left
eo: Movi la Langeton Maldekstren

en: Move Tab Right
eo: Movi la Langeton Dekstren

en: Move backwards one step in the browsing history
eo: Retropaŝi unufoje en la foliuma historio

en: Move backwards one step in the closed tabs history
eo: Retropaŝi unufoje en la fermfolia historio

en: Move forward one step in the browsing history
eo: Antaŭenpaŝi unufoje en la foliuma historio

en: Move selected files from %1 to:
eo: Movi elektitajn dosierojn de %1 al:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
eo: Movi la elektitan tekston/eron al la poŝo

en: Navigate to your 'Home Folder'
eo: Iri al via 'Hejma Dosierujo'

en: Navigate to your 'Home Page'
eo: Iri al via 'Hejmpaĝo'

en: Navigate to your local 'Home Folder'
eo: Iri al via loka "Hejma Dosierujo"

en: New &Window
eo: Nova &fenestro

en: Onl&y current window
eo: Nur akt&ualan fenestron

en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: Open a new tab
eo: Malfermi novan langeton

en: Open in &New Tab
eo: Malfermi en &Nova Langeto

en: Open in Current Tab
eo: Malfermi en Aktuala Langeto

en: Open in New &Window
eo: Malfermi en nova &fenestro

en: Open in New Tab
eo: Malfermi en Nova Langeto

en: Open in T&his Window
eo: Malfermi en tiu ĉi &fenestro

en: Open tabs inside current window
eo: Malfermi langetojn ene de la nuna fenestro

en: Open the document in a new tab
eo: Malfermi la dokumenton en nova langeto

en: Open the document in a new window
eo: Malfermi la dokumenton en nova fenestro

en: Open the document in current window
eo: Malfermi la dokumenton en nuna fenestro

en: Open with %1
eo: Malfermi per %1

en: Other Tabs
eo: Aliaj Langetoj

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
eo: Parto por uzi (ekz. khtml aŭ kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
eo: Alglui la enhavon de la poŝo

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
eo: Antaŭŝargi por posta uzo. Ĉi tiu reĝimo ne subtenas URL-ojn sur la komandlinio

en: Preview &in %1
eo: Antaŭrigard&i en %1

en: Print the current document
eo: Presi la nunan dokumenton

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
eo: Profilo malfermota (Malrekomendita, IGNORITA)

en: Reload all currently displayed document in tabs
eo: Reŝargi ĉiujn nune vidigatajn dokumentojn en langetoj

en: Reload the currently displayed document
eo: Reŝargi la nunan montratan dokumenton

en: Resend
eo: Resendi

en: S&end File...
eo: S&endi dosieron...

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
eo: Konservi malfermi&tajn langetojn kaj fenestrojn por facila retrovo

en: Search in history
eo: Serĉi en la historio

en: Send &Link Address...
eo: Sendi &ligilan adreson...

en: Session n&ame:
eo: Nomo de la se&anco:

en: Session to open
eo: Seanco malfermenda

en: Sessions
eo: Seancoj

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
eo: Difinas la rigardon kiel 'ligita'. Ligita rigardo sekvas dosierujajn ŝanĝojn faritajn en aliaj ligitaj rigardoj.

en: Show %1
eo: Montri %1

en: Show proxy configuration dialog
eo: Montri dialogon pri agordo de prokurilo

en: Shows the developer tools for the current page
eo: Montras la programilojn por la nuna paĝo

en: Split View &Left/Right
eo: Dividi la rigardon &vertikale

en: Split View &Top/Bottom
eo: Dividi la rigardon &horizontale

en: Stalled
eo: Interrompita

en: Start without a default window, when called without URLs
eo: Komenci sen defaŭlta fenestro, kiam vokita sen URL-oj

en: Stop loading the document
eo: Ĉesigi la ŝargadon de la dokumento

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eo: La dosieroj/URL malfermitaj de la aplikaĵo estos forigitaj post uzo

[ctx: The name of the file the user wants to open]
en: this file
eo: ĉi dosiero

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
eo: Tiu paĝo provas vidigi la rezulton de jam senditaj formularaj datumoj. Se vi resendos la datumojn, la ago kiun la formularo faris (ekzemple serĉo aŭ retaĉeto estos ripetita.

[ctx: The session asked by the user doesn't exist or can't be opened]
en: Session %1 couldn't be opened
eo: Seanco %1 ne povis esti malfermita

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
eo: Ŝajne estas misagordo. Vi asociis Konqueror kun %1, sed ĝi ne povas trakti dosierojn de tiu tipo.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
eo: Okazis eraro dum ŝargado de la modulo %1.
    Diagnozo:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
eo: Ĉi tiu breto enhavas la liston de nuntempe malfermitaj langetoj. Alklaku langeton por aktivigi ĝin. Vi ankaŭ povas uzi klavarajn ŝparvojojn por navigi tra langetoj. La teksto sur la langeto montras la enhavon nuntempe malfermita en ĝi; metu vian muson super la langeton por vidi la plenan titolon, se ĝi estis mallongigita por konveni al la langeto larĝeco.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
eo: Malplena Fermita Eroj Historio

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
eo: &Ligita rigardo

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
eo: Ĉi tiu langeto havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermo de la fenestro forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
eo: Ĉi tiu paĝo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La reŝargo de la paĝo forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
eo: Ĉi tiu langeto havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermado de aliaj langetoj forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
eo: Ĉi tiu langeto havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermado de la langeto forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
eo: Ĉi tiu langeto havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermo de la fenestro forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
eo: Ĉi tiu langeto havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La disigado de la langeto forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
eo: Ĉi tiu langeto havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La reŝargado de ĉiuj langetoj forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
eo: Ĉi tiu rigardo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermado de la rigardo forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: Throbber
eo: Pulpisto

en: Und&o
eo: &Malfari

en: Und&o: Closed Tab
eo: Malfari: Fermis f&olion

en: Und&o: Closed Window
eo: Malfar&o: Fermita Fenestro

en: Unsupported proxy configuration
eo: Nesubtenata prokura agordo

en: Use HTTP proxy (only this time)
eo: Uzi HTTP-prokurilon (nur ĉi-foje)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
eo: Uzi HTTPS-prokurilon (nur ĉi-foje)

en: Web browser, file manager and document viewer.
eo: Retumilo, dosieradministrilo kaj dokumenta rigardilo.

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
eo: Vi ne povas pasi URL-ojn kiam vi uzas la --preload-ŝaltilon. La URL-oj estos ignoritaj

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
eo: Vi eniris Plenan Plenan Ekranan reĝimon (la uzantinterfaco estas tute kaŝita). Vi povas eliri ĝin premante la klavkombinon por Plenekrana Reĝimo (%1)

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
eo: Vi havas kelkajn langetojn malfermitaj en ĉi tiu fenestro. Ĉu vi certas ke vi volas ĉesi?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
eo: Vi petis malfermi pli ol 20 legosignojn en langetoj. Ĉi tio eble daŭros iom da tempo. Ĉu daŭrigi?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
eo: Via prokura agordo ne povas esti uzata kun la HTML-motoro de QtWebEngine ĉar ĝi ne subtenas havi malsamajn prokurojn por la protokoloj HTTP kaj HTTPS. Viaj nunaj agordoj estas:<p><b>HTTP-prokurilo:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTP-prokurilo: </b><tt>%2</tt></p>Kion vi volas fari?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
eo: Via prokura agordo ne povas esti uzata kun la HTML-motoro de QtWebEngine. Neniu prokurilo estos uzata
    
     QtWebEngine nur subtenas fiksan prokurilon, do prokurilo aŭtomata agordo (PAC) kaj protokolo de Aŭtomata Malkovro de Web Proxy ne povas esti uzataj kun QtWebEngine. Se vi bezonas prokurilon, bonvolu elekti la sisteman prokurilon agordon aŭ specifi prokurilon permane en la agorda dialogo. Ĉu vi volas ŝanĝi prokurajn agordojn nun?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
eo: Via flankobreto ne funkcias aŭ ne estas uzebla. Ne povas aldoni novan eron.

en: mimetype
eo: mimetipo

en: no name
eo: sennoma

en: profile
eo: Profilo

en: service
eo: servo

en: session
eo: seanco
