kcmkwm - en to eo translation catalogue (136 entries)

en: &Center snap zone:
eo: &Centra klakzono:

en: &Click raises active window
eo: &Alklako levas aktivan fenestron

en: &Delay focus by:
eo: &Prokrasti fokuson je:

en: &Double-click:
eo: &Duobla klako:

en: &Focus
eo: &Fokuso

en: &Left click:
eo: Ma&ldekstra klako:

en: &Middle click:
eo: &Meza klako:

en: &Raise on hover, delayed by:
eo: &Levo dum ŝvebado, prokrastita je:

en: &Right click:
eo: Dekst&ra klako:

en: &Separate screen focus
eo: Apartigi ekranan foku&son

en: &Snap windows:
eo: Kapti fene&strojn:

en: &Titlebar Actions
eo: &Titolobretaj agoj

en: &Window snap zone:
eo: &Fenestra kaptozono:

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
eo: <em>Klaku por fokusigi (musan prioritaton):</em> Plejparte samas kiel <em>Klaku por fokusigi</em>. Se aktiva fenestro devas esti elektita de la sistemo (ekz. ĉar la nuntempe aktiva estis fermita) la fenestro sub la muso estas la preferata kandidato. Nekutima, sed ebla varianto de <em>Klaku por fokusigi</em>.

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
eo: <em>Klaku por enfokusigi:</em> Fenestro fariĝas aktiva kiam vi alklakas ĝin. Ĉi tiu konduto estas ofta en aliaj operaciumoj kaj verŝajne kion vi volas.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
eo: <em>Fokuso sekvas muson:</em> Movante la muson sur fenestron aktivigos ĝin. Ekz. fenestroj hazarde aperantaj sub la muso ne akiros la fokuson. <em>Preventado pri ŝtelado de fokuso</em> okazas kiel kutime. Pensu kiel <em>Klaku por fokusigi</em> nur sen devi fakte klaki.

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
eo: <em>Foku strikte sub muso:</em> La fokuso ĉiam estas sur la fenestro sub la muso (certe nenie) tre simila al la fokusa konduto en neadministrata heredaĵa X11-medio.<br/><strong>Averto:</strong> <em>Foku preventadon de ŝtelado</em> kaj la <em>langujo ('Alt+Tab')</em> kontraŭdiras la aktivigan politikon kaj ne funkcios. Vi tre verŝajne volas uzi <em>Foku sekvas muson (musan prioritaton)</em> anstataŭe!

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
eo: <em>Foku sub muso:</em> La fokuso ĉiam restas sur la fenestro sub la muso.<br/><strong>Averto:</strong> <em>Foku antaŭŝtelado</em> kaj la <em> tabbox ('Alt+Tab')</em> kontraŭdiras la aktivigan politikon kaj ne funkcios. Vi tre verŝajne volas uzi <em>Foku sekvas muson (musan prioritaton)</em> anstataŭe!

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, ombrita fenestro malombriĝos aŭtomate kiam la musmontrilo estas super la titolbreto dum kelka tempo.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La lokiga politiko determinas kie nova fenestro aperos sur la labortablo.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right :0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> provos atingi minimuman interkovron de fenestroj </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maksimumigo</span> provos maksimumigi ĉiun fenestron por plenigi la tutan ekranon. Povas esti utile elekti selekteme influi lokigon de iuj fenestroj uzante la fenestrospecifajn agordojn.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right: 0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Hazarda</span> uzos hazardan pozicion</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centrita</span> metos la fenestron centrita</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Nul-angula</span> metos la fenestron en la supra-maldekstra angulo</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; teksto -indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Sub muso</span> metos la fenestron sub la montrilon</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tiu opcio specifas kiom multe KWin provos malhelpi nedeziratan fokusŝtelon kaŭzitan de neatendita aktivigo de novaj fenestroj. (Noto: Ĉi tiu funkcio ne funkcias kun la <span style=" font-style:italic;">Foku sub muso</span> aŭ <span style=" font-style:italic;">Forkuri strikte sub muso</span> fokusaj politikoj.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent : 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px ;"><span style=" font-style:italic;">Nenio:</span> Antaŭzorgo estas malŝaltita kaj novaj fenestroj ĉiam aktiviĝas.</li><li style=" margin-top: 0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:kursivo; ">Malalta:</span> Antaŭzorgo estas ebligita; kiam iu fenestro ne havas subtenon por la subesta mekanismo kaj KWin ne povas fidinde decidi ĉu aktivigi la fenestron aŭ ne, ĝi estos aktivigita. Ĉi tiu agordo povas havi kaj pli malbonajn kaj pli bonajn rezultojn ol la meza nivelo, depende de la aplikaĵoj.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right :0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Mezulo:</span> Antaŭzorgo estas ebligita.</li> <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Alta:</span> Novaj fenestroj aktiviĝas nur se neniu fenestro estas nuntempe aktiva aŭ se ili apartenas al la nuntempe aktiva aplikaĵo. Ĉi tiu agordo verŝajne ne estas vere uzebla kiam ne uzas musan fokuspolitikon.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Ekstrema:</span> Ĉiuj fenestroj devas esti eksplicite aktivigitaj de la uzanto.</li></ul><p>Fenestroj, kiuj estas malhelpitaj ŝteli fokuson, estas markitaj kiel postulantaj atenton, kio defaŭlte signifas, ke ilia taskobreta eniro estos reliefigita. Ĉi tio povas esti ŝanĝita en la Modulo de kontrolo de Sciigoj.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tiu agordo kontrolas kio okazas kiam malfermita fenestro situanta sur Virtuala Labortablo krom la nuna estas aktivigita. </p><p><span style=" font-style:italic;">Ŝanĝu al tiu Virtuala Labortablo</span> ŝanĝos al la Virtuala Labortablo kie la fenestro nuntempe troviĝas. </p><p><span style=" font-style:italic;">Alporti fenestron al nuna Virtuala Labortablo</span> igos la fenestron salti al la aktiva Virtuala Labortablo. </p></body></html>

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Activate and lower
eo: Aktivigu kaj malaltigu

en: Activate and pass click
eo: Aktivigi kaj transdoni klakon

en: Activate and raise
eo: Aktivigi kaj altigi

en: Activate and scroll
eo: Aktivigi kaj rulumi

en: Activate, pass click and raise on release
eo: Aktivigi, transdoni klakon kaj altigi je malpremo

en: Activate, raise and move
eo: Aktivigu, levi kaj movi

en: Activate, raise and pass click
eo: Aktivigi, levi kaj transdoni klakon

en: Activate, raise and scroll
eo: Aktivigi, levi kaj rulumi

en: Active
eo: Aktiva

en: Adva&nced
eo: Alt&nivela

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
eo: Permesu al aplikaĵoj memori la poziciojn de siaj propraj fenestroj, se ili subtenas ĝin

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
eo: Konduto de <em>duklako</em> al la titolobreto.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
eo: Konduto de alklako per la <em>maldekstra</em> musbutono al la titolobreto aŭ kadro de la <em>aktiva</em> fenestro.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
eo: Konduto de alklako per la <em>maldekstra</em> musbutono al la titolobreto aŭ kadro de <em>neaktiva</em> fenestro.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
eo: Konduto de <em>maldekstra</em> alklako al la maksimumiga butono.

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
eo: Konduto de <em>meza</em> alklako al la maksimumiga butono.

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
eo: Konduto dum <em>musrada</em> rulumo super la titolbreto.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
eo: Konduto de <em>dekstra</em> alklako al la maksimumiga butono.

en: Bring window to current Virtual Desktop
eo: Alporti fenestron al nuna Virtuala Labortablo

en: Centered
eo: Centrigita

en: Change opacity
eo: Ŝanĝi opakecon

en: Click to focus (mouse precedence)
eo: Klaku por fokusigi (musan prioritaton)

en: Close
eo: Fermi

en: Decrease opacity
eo: Malpliigi opakecon

en: Do nothing
eo: Fari nenion

en: Extreme
eo: Tre alta

en: Focus &stealing prevention:
eo: Antaŭzorgo pri foku&s-ŝtelado:

en: Focus follows mouse
eo: Fokuso sekvas muson

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
eo: Fokuso sekvas muson (musan prioritaton)

en: Focus strictly under mouse
eo: Fokusi strikte sub muso

en: Focus under mouse
eo: Fokuso sub muso

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
eo: Jen vi agordas la konduton de musklakoj al fenestro kun samtempa klavopremo.

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
eo: Se enŝaltita, la fenestroj kungluiĝas nur se vi ŝovas unu fenestron super la alia. Apudeco ne sufiĉas.

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
eo: Ĉi tie vi povas agordi la klakzonon por ekranaj randoj, t.e. la "forto" de la magneta kampo, kiu igos fenestrojn klaki al la limo kiam movitaj proksime de ĝi.

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
eo: Ĉi tie vi povas agordi la klakzonon por la ekrancentro, t.e. la "forto" de la magneta kampo kiu igos fenestrojn klaki al la centro de la ekrano kiam movitaj proksime de ĝi.

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
eo: Jen vi donas la kaptodistancon de fenestroj, t.e. la distanco inter fenestroj antaŭ oli ili kungluiĝas.

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
eo: Jen vi elektas, ĉu vi lanĉas la sekvajn agojn per uzo de la Meta-klavo aŭ la Alt-klavo.

en: High
eo: Alta

en: Horizontally maximize
eo: Horizontale maksimumigi

en: In Top-Left Corner
eo: En Supra-Maldekstra Angulo

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
eo: En ĉi tiu vico vi povas agordi konduton kiam rulumas en neaktivan internan fenestron ('interna' signifas: ne titolbreto, ne kadro).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
eo: Jen vi agordas la konduton de alklako de la maldekstra musbutono al la interno de fenestro. La interno estas ĉio krom titolobreto kaj kadro.

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
eo: Jen vi agordas la konduton de alklako de la maldekstra musbutono en la titolobreto aŭ kadro de fenestro.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
eo: Jen vi agordas la konduton de alklako al la meza musbutono al la interno de fenestro. La interno estas ĉio krom titolobreto kaj kadro.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
eo: Jen vi agordas la konduton de alklako de la meza musbutono al la titolobreto aŭ kadro de fenestro.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
eo: Jen vi agordas la konduton de alklako de la dekstra musbutono al la interno de fenestro. La interno estas ĉio krom titolobreto kaj kadro.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
eo: Jen vi agordas la konduton de alklako de la dekstra musbutono al la titolobreto aŭ kadro de fenestro.

en: Inactive
eo: Malaktiva

en: Inactive Inner Window Actions
eo: Neaktivaj Internaj Fenestraj Agoj

en: Increase opacity
eo: Pliigi opakecon

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
eo: Interna Fenestro, Titolobreto kaj Kadro-Agoj

en: Keep above/below
eo: Teni supre/malsupre

en: L&eft click:
eo: Mald&ekstra klako:

en: Low
eo: Malalta

en: Lower
eo: Fonigi

en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: Maximize Button Actions
eo: Maksimumigi Butonajn Agojn

en: Maximize window by double clicking its frame
eo: Maksimumigu fenestron duoble alklakante ĝian kadron

en: Maximize/restore
eo: Maksimumigi/restarigi

en: Maximized
eo: Maksimumigita

en: Medium
eo: Meza

en: Middle &click:
eo: Meza &klako:

en: Middle c&lick:
eo: Meza k&lako:

en: Minimal Overlapping
eo: Minimuma Interkovro

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Mo&difier key:
eo: Ŝlosilo de mo&difilo:

en: Mo&use wheel:
eo: M&usa rado:

en: Mo&vement
eo: Mo&vado

en: Mouse &wheel:
eo: Mus&rado:

en: Move
eo: Movi

en: Move to previous/next desktop
eo: Movi al antaŭa/sekva labortablo

en: Multiscreen behavior:
eo: Multiekrana konduto:

en: None
eo: Neniu

en: Note that "Activate, pass click and raise on release" doesn't work on X11, and falls back to "Activate, raise and pass click" instead
eo: Rimkarku ke "Aktivigi, transdoni klakon kaj altigi je malpremo" ne funcias en X11 kaj retrofalas al "Aktivigi, levi kaj transdoni klakon" anstataŭe

en: On titlebar hover after:
eo: Sur titolbreto ŝvebi post:

en: Only when overlapping
eo: Nur kiam interkovras

en: Raise
eo: Malfonigi

en: Raise/lower
eo: Levu/malaltigi

en: Raising windows:
eo: Levante fenestrojn:

en: Random
eo: Hazarda

en: Resize
eo: Regrandigi

en: Right clic&k:
eo: Dekstra kla&ko:

en: Screen &edge snap zone:
eo: Ekranranda klakr&egiono:

en: Scroll
eo: Rulumo

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
eo: Donas la tempon en milisekundoj por la fenestra malvolviĝo, post ŝvebado de la muso super la volvita fenestro.

en: Shade
eo: Suprenvolvi

en: Shade/unshade
eo: Ombri/malombrigi

en: Show actions menu
eo: Montru menuon de agoj

en: Show on all desktops
eo: Montri sur ĉiuj labortabloj

en: Switch to that Virtual Desktop
eo: Ŝanĝi al tiu Virtuala Labortablo

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
eo: Ĉi tio estas plejparte la sama kiel <em>Fokuso sekvas muson</em>. Se aktiva fenestro devas esti elektita de la sistemo (ekz. ĉar la nuntempe aktiva estis fermita) la fenestro sub la muso estas la preferata kandidato. Elektu ĉi tion, se vi volas ŝveban kontrolitan fokuson.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
eo: Tio estas la prokrasta tempo de la musa ŝvebado, post kiu la ŝvebata fenestro malfoniĝas.

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
eo: Tio estas la prokrasta tempo post kiu la fenestro super kiu la musindikilo ŝvebas, aŭtomate ricevos fokuson.

en: Titlebar A&ctions
eo: Titolbretaj A&goj

en: Titlebar Actions
eo: Titolbret-Agoj

en: Titlebar and Frame Actions
eo: Titolbret- kaj Kadro-Agoj

en: Toggle raise and lower
eo: Baskuli altigon kaj malaltigon

en: Under mouse
eo: Sub muso

en: Vertically maximize
eo: Vertikale maksimumigi

en: Virtual Desktop behavior:
eo: Konduto de Virtuala Labortablo:

en: W&indow Actions
eo: &Fenestro-Agoj

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
eo: Kiam vi aktivigas fenestron sur malsama Virtuala Labortablo:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
eo: Se ĉi tiu opcio estas enŝaltita, fona fenestro aŭtomate venas antaŭen, kiam la musmontrilo restas sur ĝi certan tempon.

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
eo: Kiam ĉi tiu opcio estas ebligita, fokusaj operacioj estas limigitaj nur al la aktiva ekrano

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
eo: Se enŝaltita, la aktiva fenestro venos antaŭen, kiam vi alklakas ĝin ie en ĝia interno. Por ŝanĝi tion por neaktivaj fenestroj, vi bezonas iri al la Agoj-langeto.

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
eo: Kiam estas ŝaltite, aplikaĵoj kiuj kapablas memori la poziciojn de siaj fenestroj rajtas fari tion. Ĉi tio anstataŭigos la fenestran lokigan reĝimon difinitan supre.

en: Window &activation policy:
eo: Fenestra &aktiviga politiko:

en: Window &placement:
eo: Fenestra &lokigo:

en: Window &unshading:
eo: Fenestra mal&ombrigo:

en: Window Actio&ns
eo: &Fenestraj agoj

en: Window activation policy description
eo: Priskribo de fenestro-aktiviga politiko

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
eo: Per ĉi tiu opcio vi povas specifi kiel kaj kiam fenestroj estos fokusitaj.

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
eo: Klaki por fokusigi
