kcmkonqhtml - en to eo translation catalogue (317 entries)

en:  day |  days
eo[0]:  tago
eo[1]:  tagoj

en: &Black on white
eo: &Nigra sur blanka

en: &Cache size
eo: &Kaŝmemora grandeco

en: &Custom cache directory
eo: &Propra kaŝmemor-dosierujo

en: &Custom identification
eo: &Propra identigilo

en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Edit...
eo: R&edakti...

en: &Enable cache
eo: &Ebligi kaŝmemoron

en: &Export...
eo: &Eksporti...

en: &Fixed font:
eo: &Egallarĝa tiparo:

en: &Foreground:
eo: &Teksto:

en: &Host or domain name:
eo: &Servilo- aŭ regiona nomo:

en: &Import...
eo: &Importi...

en: &Management
eo: &Mastrumado

en: &Maximum completions:
eo: &Maksimumaj kompletigoj:

en: &Medium font size:
eo: Me&za tiparogrando:

en: &New...
eo: &Nova...

en: &Policy
eo: &Politiko

en: &Reload List
eo: &Reŝargi Liston

en: &Rename...
eo: &Renomi...

en: &Show close button on tabs
eo: Mon&tri fermbutonon sur langetoj

en: &Suppress images
eo: &Forigi la bildojn

en: &Use same size for all elements
eo: Uzi la &saman grandecon por ĉiuj elementoj

en: &White on black
eo: &Blanka sur nigra

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
eo: <b>Fono</b><p>Jen la ebleco elekti propran aprioran fonon.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
eo: <b>Fono</b><p>Tiu fonkoloro estas defaŭlte uzata fone de la paĝenhavo. Se vi elektasfonbildon, vi ne vidos tion koloron.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
eo: <b>Nigra sur blanka</b><p>Tio estas, kion vi normale vidas.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
eo: <b>Propra</b><p>Elektu tion por difini propran koloron por la normala tiparo.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
eo: <b>Tiparofamilio</b><p>Tiparofamilio estas grupo de tiparoj kun sama aspekto, sed kies membroj estas ekz. grasaj, oblikvaj ktp.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
eo: <b>Tekstkoloro</b><p>La tekskoloro estas la koloro, per kiu teksto estas prezentata.</p>

en: <b>Images</b>
eo: <b>Bildoj</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
eo: <b>Stildifinoj</b><p>Vidu http://www.w3.org/Style/CSS por pliaj informoj pri vicigeblaj stildifinoj.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
eo: <b>Stildifinoj</b><p>Uzu tiun opcio-grupon por influi, kiel Konkeranto aplikos stildifinojn.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
eo: <b>Forigi la fonbildojn</b><p>Elektu tion, se Konkeanto ne prenu kaj prezentu la fonbildojn de TTT-paĝoj.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
eo: <b>Forigi la bildojn</b><p>Elektu tion, se Konkeranto ne prenu kaj prezentu la bildojn de TTT-paĝoj.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
eo: <b>Uzi alireblecan stilfolion</b><p>Se elektita, vi povas agordi defaŭltan tiparon, tipargrandecon kaj koloron per kelkaj klakoj de la muso. Simple iru al la paĝo "Agordo" kaj elektu la deziratajn opciojn.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
eo: <b>Uzi la defaŭltajn stildifinojn</b><p>Elektu tion por uzi defaŭltajn stildifinojn.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
eo: <b>Uzi la saman koloron por ĉiuj tekstoj</b><p>Elektu tion, se ĉia teksto de la TTT-paĝoj prezentiĝu en sama koloro.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
eo: <b>Uzi la saman familion por ĉiuj tekstoj</b><p>Elektu tion, por uzi ĉie la saman bazan tiparon anstataŭ diversajn.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
eo: <b>Uzi la saman grandecon por ĉiuj elementoj</b><p>Elektu tion, se la paĝoj estu prezentataj per sama tipargrandeco anstataŭ diversaj grandecoj.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
eo: <b>Uzi la uzanto-difinitajn stildifinojn</b><p>Se elektita, Konkeranto provos legi uzantodifinitajn stildifinojn el dosiero malsupre donita. Tio permesas komplete ŝanĝi la aspekton de TTT-paĝoj en via TTT-legilo. La donita dosiero enhavu validajn stildifinojn laŭ la CSS-normo (vidu http://www.w3.org/Style/CSS por pliaj informoj pri vicigeblaj stildifinoj).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
eo: <b>Blanka sur nigra</b><p>Jen la klasika inversa koloraĵo.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
eo: <h1>Konkeranto stildifinoj</h1> Tiu modulo permesas uzi viajn proprajn kolorojn kaj tiparojn en Konkeranto uzante stildifinojn (CSS). Vi povas elekti inter kelkaj opcioj aŭ uzi memskribitan stildifinaron donante ĝian situon.<br /> Atentu, ke tiuj difinoj havos prioritaton antaŭ la difinojn de la farintoj de la TTT-paĝoj. Tio povas esti utila al vidhandikapitoj aŭ por TTT-paĝoj nelegeblaj pro maltaŭga aranĝo.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
eo: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Titolo 1</h1>
    <h2>Titolo 2</h2>
    <h3>Titolo 3</h3>
    
    <p>Uzant-difinitaj stilfolioj permesas pliigi
    alireblecon por vidhandikapitoj
    personoj.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Aldonu al via propra stilfolio (inkluzive de la alirebla stilfolio) regulo por agordi ĉiujn fonkolorojn al la propra koloro, kiun vi elektis supre. Ĉi tio evitas la bezonon agordi la fonkoloro kaj en la stilfolio kaj en la agorda dialogo.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notoj:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="pravigi" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">la regulo estos anstataŭita de aliaj reguloj por fonkoloroj en via propra stilfolio laŭ la kutimaj CSS-reguloj</li><li align="pravigi" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">la regulo ne estas fakte aldonita al la dosiero enhavanta vian propran stilfolion; ĝi estas nur enmetita en la kopion kiun Konqueror konservas en memoro. Tio signifas, ke se vi uzas la stilfolion en aliaj retumiloj, vi devos mane aldoni la regulon al ĝi.</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Uzi propran fonkoloron por retpaĝoj. Ĉi koloro estas uzata:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">kiam la fonkoloro ne estas eksplicite metata per la paĝo aŭ per propra stilfolio</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">antaŭ ol retpaĝo estas ŝargita</li></ul><p align="justify">Agordo de propra fonkoloro estas plej utila se vi uzas propran stilfolion kiu metas fonan koloron por la paĝo (precipe malhela koloro), por eviti blankan fulmon antaŭ ol la paĝo estas ŝargita</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ne konservi la kaŝmemoron en disko sed nur en memoron.</p><p>Enŝalti ĉi tion signifas, ke la kaŝmemoro estos forigita elirante de Konqueror</p> </body></html>

en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markite, malebligi elektadon de propra identigo kaj uzi la defaŭltan</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La retumila identigo uzenda kiam la defaŭlta identigo estas malŝaltita.</p><p>Vi povas enigi ĝin permane aŭ komenci de unu en la suba listo kaj ŝanĝi ĝin laŭ viaj bezonoj.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La propra paĝfona koloro uzenda por TTT-paĝoj<br/></p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tio malfermos novan langeton en la fono, anstataŭ en la fono.</p><p>Premu <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> malfermante novan langeton por renversigi ĉi konduton</p></body></html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
eo: <html>Kontrolas kiel Konqueror traktas substreki hiperligilojn:<br /><ul><li><b>Ebligita</b>: Ĉiam substreki ligilojn</li><li><b>Malŝaltita</b>: Neniam substreki ligilojn</li><li><b>Nur ŝvebi</b>: Substreki kiam la muso estas movita super la ligilo</li></ul><br /><i>Noto: La CSS-difinoj de la retejo povas anstataŭi ĉi tiun valoron.</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
eo: <html>Regas kiel Konqueror montras viglajn bildojn:<br /><ul><li><b>Ebligita</b>: Montri ĉiujn animaciojn tute.</li><li><b>Malŝaltita</b>: Neniam montru animaciojn, montru nur la komencan bildon.</li><li><b>Montri nur unufoje</b>: Montru ĉiujn animaciojn tute sed ne ripetu ilin.</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
eo: <html>Determinas ĉu Konqueror devas uzi glatajn paŝojn por rulumi HTML-paĝojn, aŭ tutajn paŝojn:<br /><ul><li><b>Ĉiam</b>: Ĉiam uzu glatajn paŝojn dum rulumado.</li><li><b>Neniam</b>: Neniam uzu glatan movadon, movu per tutaj paŝoj anstataŭe.</li><li><b>Kiam Efika</b>: Uzu nur glatan movadon en paĝoj kie ĝi povas esti atingita. kun modera uzado de sistemaj rimedoj.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
eo: <html>Se ĉi tiu skatolo estas markita, Konqueror aŭtomate ŝargos iujn ajn bildojn, kiuj estas enigitaj en retpaĝon. Alie, ĝi montros anstataŭaĵojn por la bildoj, kaj vi tiam povas mane ŝargi la bildojn alklakante la bildbutonon.<br />Krom se vi havas tre malrapidan retkonekton, vi verŝajne volos marki ĉi tiun skatolon por plibonigi vian foliumadon. sperto.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
eo: <html>Se ĉi tiu skatolo estas markita, Konqueror desegnos kadron kiel anstataŭigilon ĉirkaŭ bildoj enigita en retpaĝo kiu ankoraŭ ne estas plene ŝargita.<br />Vi verŝajne volos marki ĉi tiun skatolon por plibonigi vian foliuman sperton, precipe se havas malrapidan retkonekton.</html>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
eo: <p>
    Aŭtomate akcepti provizorajn kuketojn destinitajn eksvalidiĝi ĉe la fino de la nuna seanco. Tiaj kuketoj ne estos konservitaj en la malmola disko aŭ konserva aparato de via komputilo. Anstataŭe, ili estas forigitaj kiam vi fermas ĉiujn aplikaĵojn (ekz. via retumilo) kiuj uzas ilin.</p><p><u>NOTU</u> Markante ĉi tiun opcion anstataŭigas viajn defaŭltajn kaj ankaŭ retejspecifajn politikojn pri seancokuketoj.</p>

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
eo: <p>Marku ĉi tiun skatolon se vi volas informi retejon, ke vi ne volas, ke viaj retfoliumaj kutimoj estu spuritaj.</p><p><strong>Averto:</strong> ĉi tiu kapo estas konsiderata malaktuala, do ĝi verŝajne estos ignorita de la plej multaj retpaĝoj.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
eo: <p>Tiu kesto enhavas la retregionojn kaj komputilojn por kiuj vi difinis apartan politikon de Ĝavoskripto. Tiu politiko aplikiĝos anstataŭ la defaŭlta por enŝalti aŭ malŝalti Ĝavoskripton en paĝoj senditaj el tiuj retregionoj aŭ komputiloj.</p><p>Elektu politikon kaj uzu la dekstrajn elementojn por ŝanĝi ĝín.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
eo: <p>Jen la momente elektita tiparofamilio</p>

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
eo: <p>Montrante en Konqueror dosierojn el ligiloj en retpaĝoj, ĉiam uzi novan langeton

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Ebligi kuketsubtenon. Kutime vi volos havi kuketsubtenon ebligita kaj agordi ĝin laŭ viaj privatecaj bezonoj.</p><p>
    Bonvolu rimarki, ke malŝalti kuketsubtenon povus igi multajn retejojnneretumebla.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Difinas kiel kuketoj ricevitaj de fora maŝino estos pritraktitaj: 
    <ul>
    <li><b>Demandi</b> igos KDE peti vian konfirmon kiam ajn servilo volas agordi kuketon .</li>
    <li><b>Akcepti</b> akceptos kuketojn sen peti vin.</li>
    <li><b>Akceptu ĝis fino de la seanco</b> faros kaŭzos ke kuketoj estu akceptitaj sed ili eksvalidiĝos ĉe la fino de la seanco.</li>
    <li><b>Malakcepto</b> igos la kuketon rifuzos ĉiujn kuketojn kiujn ĝi ricevas.</li>
     </ul><p>
    <u>RIMARKO:</u> Domajnaj specifaj politikoj, kiuj povas esti agordeblaj sube, ĉiam havas prioritaton super la defaŭlta politiko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
eo: <qt>
    Enigu la gastiganton aŭ domajnon al kiu ĉi tiu politiko aplikas, ekz. <b>www.kde.org</b> aŭ <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
eo: <qt>
    Listo de retejoj, por kiuj vi starigis specifan kuketpolitikon. Specifaj politikoj anstataŭas la defaŭltan politikan agordon por ĉi tiuj retejoj.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
eo: <qt>
    Malakcepti la tiel nomatajn triapartajn kuketojn. Ĉi tiuj estas kuketoj, kiuj devenas de alia retejo ol tiu, kiun vi nuntempe foliumas. Ekzemple, se vi vizitas <b>www.foobar.com</b> dum ĉi tiu opcio estas aktiva, nur kuketoj kiuj devenas de www.foobar.com estos prilaboritaj laŭ viaj agordoj. Kuketoj de iu ajn alia retejo estos malakceptitaj. Ĉi tio reduktas la ŝancojn, ke retejo-funkciigistoj kompilos profilon pri viaj ĉiutagaj foliumkutimoj.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
eo: <qt>
    Elektu la deziratan politikon:
    <ul>
    <li><b>Akcepti</b> - Permesas al ĉi tiu retejo agordi kuketojn</li>
    <li><b>Akceptu ĝis fino de seanco</b> - Permesas al ĉi tiu retejo agordi kuketojn sed ili eksvalidiĝos ĉe la fino de la seanco.</li>
    <li><b>Malakcepti</b> - Rifuzu ĉiujn kuketojn senditajn de ĉi tiu retejo</li>
    <li><b>Demandi</b> - Peti kiam kuketoj estas ricevitaj de ĉi tiu retejo</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
eo: <qt>
    Por aldoni novan politikon, simple alklaku la butonon <b>Aldoni...</b> kaj provizu la necesajn informojn. Por ŝanĝi ekzistantan politikon, uzu la butonon <b>Ŝanĝi...</b> kaj elektu la novan politikon el la politika dialogujo. Klakante sur la butono <b>Forigi</b> forigos la nun elektitan politikon kaŭzante la defaŭltan politik-agordon uzota por tiu domajno, dum <b>Forigi Ĉiujn</b> forigos ĉiujn specifajn politikojn de la retejo.
    </qt>Jen vi povas agordi la politikojn de Ĝavo por apartaj serviloj aŭ retregionoj. Por aldoni novan politikon, alklaku la butonon <i>Aldoni...</i> kaj donu la necesajn informojn en la dialogeroj. Por ŝanĝi ekzistantan regulon, premu sur <i>Ŝanĝi...</i> kaj elektu novan regulon el la dialogujo. Premo sur <i>Forigi</i> forigos la elektitan politikon, anstataŭante ĝin per la defaŭlta politiko.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
eo: <qt><p>Enigu esprimon por filtri. Filtriloj povas esti difinitaj kiel aŭ:<tl><li>ŝelstila ĵokero, ekz. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, la ĵokeroj <tt>*?[]</tt> povas esti uzataj</li><li>plenan regula esprimo ĉirkaŭante la ĉeno kun '<tt>/</tt>', ekz. <tt>/\/(ad|standardo)\./</tt></li></ul><p>Ajna filtrila ĉeno povas esti antaŭita de '<tt>@@</tt>' al Blanka listo (permesi) ajna kongrua URL, kiu havas prioritaton super ajna nigra listo (blokado) filtrilo.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
eo: <qt><p>La filtrila eksportformato estas simpla teksta dosiero. La dosiero komenciĝas per kaplinio <tt>[AdBlock]</tt>, tiam ĉiuj filtriloj sekvas ĉiun sur aparta linio.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
eo: <qt><p>La filtrila importformato estas simpla teksta dosiero. Blankaj linioj, komentlinioj komencantaj per '<tt>!</tt>' kaj la kaplinio <tt>[AdBlock]</tt> estas ignorataj. Ajna alia linio estas aldonita kiel filtrila esprimo.

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
eo: <qt>Filtrila esprimo (ekz. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">pliaj informoj</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
eo: <qt>Pliaj informoj pri <a href="importhelp">importformato</a>, <a href="exporthelp">exportformato</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
eo: Montri Blankan Paĝon

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
eo: Montri Enkondukan Paĝon

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
eo: Montri Miajn Legosignojn

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
eo: Montri Mian Komencan Paĝon

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
eo: Kiam nova &Lapeto estas kreita

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
eo: Laŭ &retregiono

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
eo: Tiparoj

[ctx: @title:tab]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
eo: Stildifinoj

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
eo: Ŝanĝi Kuketan Politikon

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
eo: Ŝanĝi Ĝavoskriptan politikon

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
eo: Politikoj laŭ retregiono

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
eo: Duobliga Politiko

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
eo: Nova Kuket-Politiko

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
eo: Nova politiko por Ĝavoskripto

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
eo: Elektu hejman dosierujon

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
eo: Elekti Komencan Paĝon

en: A&nimations:
eo: &Animacioj:

en: A&utomatically load images
eo: &Aŭtomate montri bildojn

en: Above contents
eo: Super enhavo

en: Accep&t all cookies
eo: Akcep&ti ĉiujn kuketojn

en: Accept
eo: Akcepti

en: Accept &until end of session
eo: Akcepti ĝis fin&o de seanco

en: Accept all popup window requests.
eo: Akcepti ĉiujn petojn de ŝprucfenestroj.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
eo: Akcepti petojn de ŝprucfenestroj nur kiam la ligiloj estas aktivigitaj per musklako aŭ klavpremo.

en: Accept until end of session
eo: Akcepti ĝis fino de la seanco

en: Activate previously used tab when closing the current tab
eo: Aktivigi antaŭan langeton dum fermo de la nuna langeto

en: Add custom background color to stylesheet
eo: Aldoni propran paĝfonan koloron al stilfolio

en: Allow
eo: Permesi

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
eo: Permesas skriptojn ŝanĝi la tekston de la statobreto.

en: Allow scripts to change the window position.
eo: Permesi skriptojn ŝanĝi la fenestran pozicion.

en: Allow scripts to change the window size.
eo: Permesi skriptojn ŝanĝi fenestran grandecon.

en: Allow scripts to focus the window.
eo: Permesi skriptojn enfokusigi la fenestron.

en: Always display files from web pages in a new tab
eo: Ĉiam montri dosierojn de retpaĝoj en nova langeto

en: Always duplicate current view
eo: Ĉiam dupliki nunan vidon

en: Ask
eo: Demandi

en: Ask &for confirmation
eo: Demandi pri kon&firmo

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
eo: Demandu nomon kaj dosierujon por legosignoj

en: Aspect
eo: Aspekto

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Automatic Filter
eo: Aŭtomata Filtrilo

en: Automatic update interval:
eo: Aŭtomata ĝisdatiga intervalo:

en: Automaticall&y accept session cookies
eo: Aŭtomat&e akcepti seancajn kuketojn

en: Bac&kground:
eo: &Fono:

en: Base family:
eo: Baza familio:

en: Base font si&ze:
eo: Baza tiparogrande&co:

en: Below contents
eo: Sub enhavo

en: Boo&kmarks
eo: &Legosignoj

en: C&ursive font:
eo: &Kursiva tiparo:

en: Cache &Directory
eo: Kaŝmemora &Dosierujo

en: Chan&ge...
eo: Ŝa&nĝi...

en: Choose &selected identification
eo: Elekti &selektitan identigilon

en: Choose where to display the tabs bar
eo: Elektu kie montri la langetbreton

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
eo: Alklaku tiun butonon por ŝanĝi la politikon pri la komputilo aŭ retregiono kiu estaselektita en la listo.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
eo: Alklaku tiun butonon por forigi la politikon pri la komputilo aŭ retregiono kiu estas elektita en la listo.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
eo: Alklaku tiun butonon por mane aldoni politikon specifa al servilo aŭ retregiono.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
eo: Alklaku tiun butonon por elekti la dosieron kiu enhavas la politikojn pri Ĝavoskripto. Tiuj reguloj estos kunfanditaj kun la ekzistantaj. Duoblaj eroj estas ignorataj.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
eo: Alklaku tiun butonon por konservi la Ĝavan politikon en kunpremita dosiero. La dosiero <b>javascript_policy.tgz</b> estos konservita en loko laŭ via elekto.

en: Closing
eo: Fermante

en: Colors
eo: Koloroj

en: Configure &Policy...
eo: Agordi &Politikon...

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
eo: Peti konfirmon dum &fermado de fenestroj kun multaj langetoj

en: Content
eo: Enhavo

en: Cookie Name
eo: Kuketnomo

en: Cus&tom
eo: &Propra

en: Custom Page Background
eo: Propra Paĝfono

en: Custom&ize...
eo: Propr&igi...

en: D&elete
eo: &Forigi

en: De&lete
eo: &Forigi

en: Default Policy
eo: Defaŭlta Politiko

en: Default encoding:
eo: Defaŭlta kodoprezento:

en: Default web browser engine:
eo: Defaŭlta retumila motoro:

en: Delete A&ll
eo: Forigi Ĉio&n

en: Deny
eo: Malpermesi

en: Details
eo: Detaloj

en: Display online PDF files using WebEngine
eo: Montri interretajn PDF-dosierojn per WebEngine

en: Domain
eo: Retregiono

en: Domain-Specific JavaScript Policies
eo: Politikoj por Ĝavoskripto laŭ retregiono

en: Domain:
eo: Retregiono:

en: Dra&w frame around not completely loaded images
eo: Meti &kadron ĉirkaŭ bildoj kiuj ankoraŭ ne finis ŝargon

en: Du&plicate...
eo: Duo&bligi...

en: Duplicate current view only for local files
eo: Duobligi aktualan vidon nur por lokaj dosieroj

en: Ena&ble JavaScript globally
eo: Ebligi Ĝavo&skripton ĝenerale

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
eo: Ebligi Aktivigon de Alirklavo&j per Ctrl-klavo

en: Enable coo&kies
eo: Ebligi &kuketojn

en: Enable filters
eo: Ebligi filtrilojn

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
eo: Ebligi aŭ malebligi AdBlock-filtrilojn. Se vi ebligas ĝin, vi bezonas difini aron de esprimoj en la filtra listo por efikigi la blokadon.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
eo: Enŝaltas la plenumon de skriptoj kiuj estas skribitaj en ECMA-Skripto (ankaŭ nomata Ĝavoskripto), kiujn HTML-paĝoj povas enhavi. Notu ke la ebligado de skriptolingvoj povas esti sekurecoproblemo por ĉiuj retumiloj.

en: End of session
eo: Fino de seanco

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
eo: Enigu la gastigantan aŭ domajnan nomon, ekz. .kde.org, ĉi tiu politiko validas por.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
eo: Donu la nomon de servilo (ekz. www.kde.org) aŭ retregiono, komencante per punkto (ekz. .kde.org aŭ .org)

en: Existing identifications
eo: Ekzistantaj identigoj

en: Expires:
eo: Eksvalidiĝas:

en: Export Filters
eo: Eksporti Filtrilojn

en: Export...
eo: Eksporti...

en: Fantas&y font:
eo: &Fantazia tiparo:

en: Focus window:
eo: Enfokusigi fenestron:

en: Font &size adjustment for this encoding:
eo: Adapto de la tiparo&grandeco por tiu kodoprezento:

en: Font Family
eo: Tiparofamilio

en: Font Si&ze
eo: &Tiparogrando

en: Font Size
eo: Tiparogrando

en: Global JavaScript Policies
eo: Ĉieaj Ĝavaj politikoj

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
eo: Jen vi difinas, kiom multe da valoroj Konkeranto memoras por formularkampo.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
eo: Jen vi povas agordi la politikojn de Ĝavoskripto por apartaj serviloj aŭ retregionoj. Por aldoni novan politikon, alklaku la butonon <i>Aldoni...</i> kaj donu la necesajn informojn en la dialogeroj. Por ŝanĝi ekzistantan regulon, premu sur <i>Ŝanĝi...</i> kaj elektu novan regulon el la dialogujo. Premo sur <i>Forigi</i> forigos la elektitan politikon anstataŭante ĝin per la defaŭlta politiko. La butonoj <i>Importi</i> kaj <i>Eksporti</i> permesas interŝanĝon de politikoj kun aliaj homoj per uzo de kunpremitaj pakaĵoj.

en: Hide filtered images
eo: Kaŝi filtritajn bildojn

en: Hide the tab bar when only one tab is open
eo: Kaŝi la langetobreton kiam estas nur unu langeto

en: Home page:
eo: Hejma paĝo:

en: Host/Domain
eo: Servilo/Retregiono

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
eo: Se vi elektas ĉi tiun eblon, Konkeranto permesos ŝanĝon de la titolo de legosigno kaj elekton de dosierujo en kiu vi volas meti ĝin, kiam vi aldonas novan legosignon.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
eo: Se enŝaltita, Konkeranto memoras la datumojn, kiujn vi metas en TTT-formularojn kaj proponas ilin por la plenigo de similaj eroj en novaj formularoj.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
eo: Se vi elektas ĉi tiun markobutonon, Konkeranto videbligos en la legosigna ilobreto nur tiujn legosignojn kiujn vi jam elektis videbligi per la legosigna redaktilo.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
eo: Se elektita, vi povas reiri en la paĝohistorio alklakante per dekstra musbutono en rigardo de Konkeranto. Por atingi la kuntekstan menuon, premu la dekstran musbutonon kaj aldone movu la muson.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
eo: Se vi markas ĉi tiun markobutonon, vi povas malfermi la retadreson kiu estas en la elekto per meza alklako.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
eo: Se vi malŝaltas tion, Konkeranto ĉesas interpreti la Ĝavoskripto-komandon <i>window.open()</i>. Tio estas utila se vi regule vizitas TTT-ejojn kiuj multe uzas tiun komandon por aperigi reklamofenestrojn.<br /><br /><b>Atentu:</b> Malŝalto de tiu opcio povus ankaŭ misfunkciigi iujn TTT-ejojn, kiuj bezonas tiun funkcion por ĝusta funkciado. Do uzu la opcion zorge.

en: Ignore
eo: Ignori

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
eo: Ignori penojn de skriptoj ŝanĝi la tekston de la statobreto. La retpaĝo <i>opinios</i> ke ĝi ja ŝanĝis la tekston sed nenio ŝanĝiĝos.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
eo: Ignori penojn de skriptoj ŝanĝi la fenestran pozicion. La retpaĝo <i>opinios</i> ke ĝi ja movis la fenestron sed la fenestro ne ŝanĝiĝos.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
eo: Ignori la penojn de skriptoj ŝanĝi la fenestran grandecon. La retpaĝo <i>opinios</i> ke ĝi ja ŝanĝis la grandecon, sed la fenestro ne ŝanĝiĝos.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
eo: Ignori penojn de skriptoj enfokusigi la fenestron. La retpaĝo <i>opinios</i> ke ĝi ja enfokusigis tiun fenestron, sed la fokuso vere restos ĉe la sama fenestro.

en: Images
eo: Bildoj

en: Import Filters
eo: Importi Filtrilojn

en: Import...
eo: Importi...

en: Insert
eo: Enmeti

en: JavaScript policy:
eo: Ĝavoskripta politiko:

en: Keep cache in &memory
eo: Konservi kaŝmemoron en &memoro

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
eo: Konqueror neniam montros tekston pli malgrandan ol ĉi tiu grandeco,<br />anstataŭante iujn ajn aliajn agordojn.

en: Left of contents
eo: Maldekstre de enhavo

en: M&iddle click opens URL in selection
eo: Meza &alklako malfermas retadreson en elekto

en: M&inimum font size:
eo: &Minimuma tiparogrando:

en: Manual Filter
eo: Mana Filtrilo

en: Middle-click on a tab to close it
eo: Mezbutono sur langeto por fermi ĝin

en: Modify status bar text:
eo: Modifi tekston de statobreto:

en: Mouse Beha&vior
eo: &Musa konduto

en: Move window:
eo: Movi fenestron:

en: Name
eo: Nomo

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
eo: Uzant-Agenta nomo

en: Name:
eo: Nomo:

en: New Tab Behavior
eo: Nova Langetkonduto

en: O&pen new tabs in the background
eo: &Malfermi novajn langetojn en la fono

en: Offer to save website passwords
eo: Proponi konservi retejajn pasvortojn

en: Only acce&pt cookies from originating server
eo: Nur akce&pti kuketojn el origina servilo

en: Only on Hover
eo: Nur dum ŝvebo

en: Open &links in new tab instead of in new window
eo: Malfermi &ligilon en nova langeto anstataŭ en nova fenestro

en: Open &new tab after current tab
eo: Malfermi &novan langeton post la nuna

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
eo: Malfermi kiel langeton en ekzistanta Konkeranto kiam estas ekstera retadresa voko

en: Open new windows:
eo: Malfermas novajn fenestrojn:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
eo: Malfermi &ligilojn en nova langeto anstataŭ en nova fenestro

en: Path:
eo: Vojo:

en: Policy
eo: Politiko

en: Policy:
eo: Politiko:

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
eo: Premante la Ctrl-klavon dum rigardado de retpaĝoj aktivigas Alirklavojn. Malmarki ĉi tiun skatolon malŝaltos ĉi tiun alireblecon. (Konqueror devas esti rekomencita por ke ĉi tiu ŝanĝo efektiviĝu.)

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Prompt every time a popup window is requested.
eo: Ĉiam demandi ĉu montri la ŝprucfenestron aŭ ne.

en: Re&ject all cookies
eo: Malakcepti ĉiu&jn kuketojn

en: Reject
eo: Malakcepti

en: Reject all popup window requests.
eo: Malpermesi ĉiun ŝprucfenestron.

en: Remove
eo: Forpreni

en: Resize window:
eo: Regrandigi fenestron:

en: Right click goes &back in history
eo: Dekstra alklako &reiras en la historio

en: Right of contents
eo: Dekstre de enhavo

en: S&erif font:
eo: S&erifa tiparo:

en: S&mooth scrolling:
eo: Glata rulu&mado:

en: S&tandard font:
eo: &Normala tiparo:

en: Sa&ns serif font:
eo: &Senserifa tiparo:

en: Search
eo: Serĉi

en: Search interactively for domains
eo: Serĉi interage por domajnoj

en: Search interactively for domains and hosts
eo: Serĉi interage domajnojn kaj gastigantojn

en: Search...
eo: Serĉi...

en: Search:
eo: Serĉi:

en: Secure:
eo: Sekura:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
eo: Elektu Ĝavoskriptan politikon por la supra servilo aŭ retregiono.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
eo: Elekti la defaŭltan kodoprezenton. Normale la opcio 'uzi kodoprezenton de la lingvo' estas en ordo kaj ne ŝanĝinda.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
eo: Sendi la DNT-kapon por diri al retejoj, ke vi ne volas esti spuritaj

en: Show Only Once
eo: Montri nur unufoje

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
eo: Montri nur markitajn legosignojn en legosigna ilobreto

en: Site
eo: Ejo

en: Site Policy
eo: Reteja Politiko

en: Site name:
eo: Reteja nomo:

en: Smart
eo: Inteligenta

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
eo: Kelkaj retpaĝoj ŝanĝas la tekston de la statobreto per uzo de <i>window.status</i> aŭ <i>window.defaultStatus</i>, kiu preventus la montradon de la veraj retadresoj de ligiloj. Ĉi tiu opcio traktas tiajn penojn.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
eo: Kelkaj retpaĝoj ŝanĝas la fenestran pozicion per <i>window.moveBy()</i> aŭ <i>window.moveTo()</i>. Ĉi tiu opcio traktas tiajn penojn.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
eo: Kelkaj retpaĝoj ŝanĝas la fenestran grandecon per <i>window.resizeBy()</i> aŭ <i>window.resizeTo()</i>Ĉi tiu opcio traktas tiajn penojn.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
eo: Kelkaj retpaĝoj enfokusigas sian propran fenestron per <i>window.focus()</i>. Tiu fenestro moviĝus supre de la aliaj, kiu interrompas tion, kio okupis la uzanton. Ĉi tiu opcio traktas tiajn penojn.

en: Stylesheets
eo: Stilfolioj

en: Suppress background images
eo: Forigi la fonbildojn

en: Tab bar position
eo: Pozicio de langetbreto

en: Tabs Behavior
eo: Konduto de Langetoj

en: The custom directory to store cache
eo: La propra dosierujo por konservi kaŝmemoron

en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
eo: La maksimuma spaco sur disko aŭ memoro kiun la kaŝmemoro povas uzi. Kiam ĉi tiu sojlo estas atingita, malnovaj paĝoj estos forigitaj por fari spacon por novaj

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
eo: Bonvolu enmeti la propran komencan paĝon

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
eo: Ĉi tiu estas la URL de la retpaĝo, kiun Konqueror montros dum la komenco.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
eo: Ĉi tiu estas la URL de la retpaĝo al kiu Konqueror saltos kiam la butono "Hejmo" estas premata.

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
eo: Tio estas la tiparo por prezenti tekston kun egallarĝaj (ne-proporciaj) literoj.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
eo: Tio estas la tiparo uzata por prezenti normalan tekston en TTT-paĝoj.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
eo: Tio estas la tiparo uzata por prezenti fantazian (kaprica) tekston.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
eo: Tio estas la tiparo uzata por prezenti kursivan (klinita) tekston.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
eo: Tio estas la tiparo uzata por prezenti senserifan (sen streketoj) tekston.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
eo: Tio estas la tiparo uzata por prezenti serifan (kun streketoj) tekston.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
eo: Jen la listo de URL-filtriloj, kiuj estos aplikitaj al ĉiuj enigitaj bildoj kaj amaskomunikilaj objektoj.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
eo: Tio estas la relativa tiparograndeco kiun Konkeranto uzas por prezenti TTT-paĝojn.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
eo: Tio petas vian konfirmon pri la fermado de fenestro en kiu ankoraŭ estas pli ol unu langeto.

en: This will display close buttons inside each tab.
eo: Tio montros fermbutonojn ene de ĉiu langeto.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
eo: Ĉi tio montros la langetobreton nur se ekzistas almenaŭ du langetoj. Alie, la langetobreto ĉiam videblos.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
eo: Tio malfermas novan langeton en la sama fenestro anstataŭ nova fenestro, se vi ekz. elektas ligilon aŭ dosierujon per la meza musbutono.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
eo: Tio malfermos novan langeton tuj post la nuna langeto, anstataŭ ĉe la lasta pozicio.

en: U&se accessibility stylesheet
eo: U&zi alireblecan stilfolion

en: URL
eo: Retadreso

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
eo: Malmarki ĉi tiun skatolon por montri interretajn PDF-dosierojn kiel agorde en Sistemaj Agordoj

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
eo: Malmarku ĉi tiun skatolon por eviti ke oni petos konservi pasvortojn de la retejo

en: Und&erline links:
eo: &Substreki ligilojn:

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Us&e default stylesheet
eo: Uzi la &defaŭltajn stildifinojn

en: Usage
eo: Uzado

en: Use &default identification
eo: Uzi &defaŭltan identigilon

en: Use &user-defined stylesheet
eo: Uzi la &uzanto-difinitajn stildifinojn

en: Use Global
eo: Uzi ĉiean

en: Use Language Encoding
eo: Uzi kodoprezenton de la lingvo

en: Use a custom directory to keep the cache
eo: Uzi propran dosierujon por konservi la kaŝmemoron

en: Use custom &background color
eo: Uzi propran &paĝfonan koloron

en: Use global
eo: Uzi ĉiean

en: Use same color for all text
eo: Uzi la saman koloron por ĉiuj tekstoj

en: Use same family for all text
eo: Uzi la saman familion por ĉiuj tekstoj

en: Use setting from global policy.
eo: Uzi agordon de ĉiea politiko.

en: Value:
eo: Valoro:

en: When Efficient
eo: Kiam Rendimente Efika

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
eo: Se markita, la antaŭe uzita aŭ malfermita langeto estos aktivigita kiam vi fermas la nunan langeton anstataŭ aktivigo de la apuda dekstra langeto.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
eo: Kiam tio estas ebligita, blokitaj bildoj estos forprenitaj el la paĝo, aŭ vi vidos la uzon de lokokupilo - 'blokita' bildo.

en: When splitting a view
eo: Dum disigo de vido

en: When starting up, restore state from last time
eo: Ekfunkciigante, restarigi staton de la lasta fojo

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
eo: Kiam vi alklakas retadreson en alia KDE-programo aŭ uzas kfmclient por malfermi retadreson, okazos serĉo de la nuna labortablo por neminimumigita Konkeranto en kiu la retadreso povas esti lanĉita. Alie, nova Konkeranta okazo lanĉos la retadreson.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
eo: Kiam vi klakas sur langeto uzante la mezan musbutonon aŭ musradon, ĝi fermos tiun langeton.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
eo: Ĉu permesataj Ĝavoskriptaj ŝprucfenestroj malfermiĝos en nova langeto aŭ nova fenestro.

en: Yes
eo: Jes

en: You must first enter a domain name.
eo: Vi devas unue entajpi nomon de retregiono.

en: You must first select a policy to be changed.
eo: Vi devas unue elekti politikon kiun vi volas ŝanĝi.

en: You must first select a policy to delete.
eo: Vi devas unue elekti la politikon kiun vi volas forigi.

[ctx: animations]
en: Disabled
eo: Malebligita

[ctx: animations]
en: Enabled
eo: Ebligita

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
eo: Ĉiam

[ctx: soft scrolling]
en: Never
eo: Neniam

en: there are templates with empty names
eo: ekzistas ŝablonoj kun malplena nomo

[ctx: underline]
en: Disabled
eo: Malebligita

[ctx: underline]
en: Enabled
eo: Ebligita
