dolphin - en to eo translation catalogue (832 entries)

en:  level deep |  levels deep
eo[0]:  nivelon profunda
eo[1]:  nivelojn profunda

en: &Edit
eo: R&edakti

en: &Go
eo: Navi&gi

en: &View
eo: &Rigardi

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
eo: %1 kopio

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
eo: <para>La elektitaj dosieroj kaj dosierujoj estis aldonitaj al la Tondujo. Nun la ago <emphasis>Alglui</emphasis> povas esti uzata por translokigi ilin el la Tondujo al iu ajn alia loko. Ili eĉ povas esti translokigitaj al aliaj aplikaĵoj uzante siajn respektivajn <emphasis>Alglui</emphasis> agojn.</para>

[ctx: @accessible rating]
en: %1 and a half stars | %1 and a half stars
eo[0]: %1 kaj duona steloj
eo[1]: %1 kaj duona steloj

[ctx: @accessible rating]
en: %1 star | %1 stars
eo[0]: %1 stelo
eo[1]: %1 steloj

[ctx: @action]
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
eo[0]: Kopii %2 al la Tondujo
eo[1]: Kopii %2 al la Tondujo

[ctx: @action]
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
eo[0]: Kopii la Lokon de %2 al la Tondujo
eo[1]: Kopii la Lokon de %2 al la Tondujo

[ctx: @action]
en: Copy…
eo: Kopii…

[ctx: @action]
en: Create File…
eo: Krei Dosieron…

[ctx: @action]
en: Create Folder…
eo: Krei dosierujon…

[ctx: @action]
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
eo[0]: Tranĉi %2 al la Tondujo
eo[1]: Tranĉi %2 al la Tondujo

[ctx: @action]
en: Cut…
eo: Tondi…

[ctx: @action]
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
eo[0]: Duobligi %2
eo[1]: Duobligi %2

[ctx: @action]
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
eo[0]: Movi %2 al la Rubujo
eo[1]: Movi %2 al la Rubujo

[ctx: @action]
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
eo[0]: Porĉiame Forigi %2
eo[1]: Porĉiame Forigi %2

[ctx: @action]
en: Rename %2 | Rename %2
eo[0]: Alinomi %2
eo[1]: Alinomi %2

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
eo: Forigi (uzante ŝparvojon por Rubujo)

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
eo: Alglui el Tondujo

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
eo: Forĵeti Ĉi tiun Rememorigilon

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
eo: Ne Rememorigi Min Denove

[ctx: @action keep short]
en: More
eo: Pli

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
eo: Aldoni Retan Dosierujon

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
eo: Aldoni Etikedojn

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @action:button]
en: Cancel Copying
eo: Nuligi Kopiadon

[ctx: @action:button]
en: Cancel Cutting
eo: Nuligi Tranĉon

[ctx: @action:button]
en: Cancel Duplicating
eo: Nuligi Duplikadon

[ctx: @action:button]
en: Cancel Moving
eo: Nuligi Movon

[ctx: @action:button]
en: Cancel Renaming
eo: Nuligi renomadon

[ctx: @action:button]
en: Download New Services…
eo: Elŝuti Novajn Servojn…

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
eo: Malplenigi la rubujon

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
eo: Eliri Elektan Reĝimon

[ctx: @action:button]
en: I Understand and Accept These Risks
eo: Mi Komprenas kaj Akceptas Ĉi Riskojn

[ctx: @action:button]
en: Install Filelight…
eo: Instali Filelight…

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
eo[0]: Malfermi %1 Eron
eo[1]: Malfermi %1 Erojn

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
eo[0]: Malfermi %1 Terminalon
eo[1]: Malfermi %1 Terminalojn

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
eo: Alinomi kaj Kaŝi

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
eo: Elekti Hejman Lokon

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
eo: Uzi Nunan Lokon

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
eo: Uzi Defaŭltan Lokon

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
eo[0]: Etikedo: %2
eo[1]: Etikedoj: %2

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
eo: &Forlasi %1

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose…
eo: Elekti…

[ctx: @action:button Finish/Stop/Done acting as an admin]
en: Finish
eo: Fini

[ctx: @action:button shown after acting as admin ended]
en: Act as Administrator Again
eo: Agi kiel Sistemestro Refoje

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
eo: Kopii Lokon

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
eo: Kopii Lokon…

[ctx: @action:inmenu]
en: Act as Administrator
eo: Agi kiel Sistemestro

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
eo: Aŭtomate-ludi aŭdvidaĵajn dosierojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
eo: Aŭtomataj Kolumnaj Larĝoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
eo: Aŭtomata Rulumo

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
eo: Klara Elekto

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
eo: Fermi la aliajn langetojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
eo: Fermi Langeton

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
eo: Kondensita Dato

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
eo: Agordi Rubujon…

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
eo: Agordi…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
eo: Kopii al Alia Vido

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
eo: Kopii al Alia Vido…

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
eo: Propraj Kolumnaj Larĝoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
eo: Eltondi

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
eo: Forigi Tab

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
eo: Malplenigi la rubujon

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Last Tab
eo: Iri al Lasta Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Tab
eo: Iri al Sekva Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Tab
eo: Iri al Antaŭa Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Tab %1
eo: Iri al Langeto %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Last Tab
eo: Lasta Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
eo: Limigi al Hejma Dosierujo

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
eo[0]: Lokobreto
eo[1]: Lokobretoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to New Folder…
eo: Movi al Nova Dosierujo…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
eo: Movi al Alia Vido

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
eo: Movi al Alia Vido…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
eo: Movi rubujen

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
eo: Nova Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
eo: Sekva Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
eo: Malfermi Vojon

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
eo: Malfermi Vojon en Nova Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
eo: Malfermi Vojon en Nova Fenestro

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
eo: Malfermi en Nova Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
eo: Malfermi en Novaj Langetoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
eo: Malfermi en Nova Fenestro

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Split View
eo: Malfermi en Dividita Vido

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
eo: Antaŭa Langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
eo: Ecoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Tab
eo: Alinomi Langeton

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename…
eo: Alinomi…

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Files and Folders
eo: Elekti Dosierojn kaj Dosierujojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
eo: Montri la kaŝitajn dosierojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
eo: Montri Celon

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
eo: Montri Zomŝovilon

[ctx: @action:inmenu]
en: Show item on hover
eo: Montri elementon je musumo

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
eo: Flankŝtopado

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
eo: Baskuligi Filtrilon

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
eo: Baskuligi Serĉbreton

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
eo: Aldoni al lokoj

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Left View
eo: Fermi Maldekstran Vidon

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Right View
eo: Fermi Dekstran Vidon

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type…
eo: R&edakti Dosiertipon…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Other View
eo: Kopii al Alia Vido

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
eo: Inversigi la elektaĵon

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Other View
eo: Movi al Alia Vido

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching…
eo: Elekti Erojn Kongruajn…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
eo: Malelekti Ĉion

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching…
eo: Malelekti Erojn Kongruajn…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
eo: Fermi Langeton

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
eo: Forigi…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
eo: Duobligi Ĉi tie

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
eo: Duobligi Ĉi tie…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
eo: Movi al Rubujo…

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
eo: Nova &Fenestro

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
eo: Nova Langeto

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
eo: Trajtoj

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
eo: Malfari fermi langeton

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
eo: &Retaj Dosierujoj

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
eo: Ap&likaĵoj

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
eo: Aŭtomata lanĉo

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
eo: Rubujo

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
eo: Redaktebla Loko

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
eo: Anstataŭigi Lokon

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
eo: Ŝlosi Panelojn

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
eo: Malŝlosi Panelojn

[ctx: @action:inmenu Restore the selected files that are in the trash to the place they lived at the moment they were trashed. Minimize the length of this string if possible.]
en: Restore to Former Location | Restore to Former Locations
eo[0]: Restaŭri al Antaŭa Loko
eo[1]: Restaŭri al Antaŭaj Lokoj

[ctx: @action:inmenu Shortcut, middle click to trigger menu item, keep short]
en: Middle Click
eo: Mezklako

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
eo: Unue Dosierujoj

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
eo: Kaŝitaj Dosieroj Laste

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
eo: Kompari Dosierojn

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
eo: Malfokusi Terminalpanelon

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter…
eo: Filtri…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File…
eo: Trovi dosieron…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
eo: Fokusi Terminalpanelon

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
eo: Malfermi %1

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
eo: Malfermi &Terminalon

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
eo: Malfermi Preferatan Serĉilon

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
eo: Malfermi Terminalon

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal Here
eo: Malfermi Terminalon Ĉi tie

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style…
eo: Alĝustigi Vidan Montrostilon…

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Places Panel
eo: Malfokusi Panelon de Lokoj

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Terminal Panel
eo: Malfokusi Terminalpanelon

[ctx: @action:inmenu View]
en: Focus Places Panel
eo: Fokusi Panelon de Lokoj

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
eo: Restarigi Zoman Nivelon

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
eo: Montri Pliajn Informojn

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
eo: Montri Panelojn

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
eo: Montri grupope

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
eo: Ordigi laŭ

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
eo: Halti

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
eo: Kompakta

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
eo: Piktogramoj

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
eo: Agordi

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
eo: Zomi

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
eo[0]: Agoj por Unu Elektita Ero
eo[1]: Agoj por %1 Elektitaj Eroj

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
eo: Agoj por Nuna Vido

[ctx: @action:intoolbar]
en: Change View Mode
eo: Ŝanĝi Rigardoreĝimon

[ctx: @action:intoolbar]
en: Filter
eo: Filtrilo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select
eo: Elekti

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
eo: Montri Antaŭrigardojn

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @action:intoolbar Move left view to a new window]
en: Pop out Left View
eo: Elŝprucigi Maldesktran Vidon

[ctx: @action:intoolbar Move right view to a new window]
en: Pop out Right View
eo: Elŝprucigi Desktran Vidon

[ctx: @action:intoolbar Move view in focus to a new window]
en: Pop out
eo: Elŝprucigi

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
eo: Dividi

[ctx: @info]
en: <application>Filelight</application> installed successfully.
eo: <application>Filelight</application> instaliĝis sukcese.

[ctx: @info]
en: <para>Creating <emphasis>previews</emphasis> for remote folders is very intensive in terms of network resource usage.</para><para>Disable this if navigating remote folders in Dolphin is slow or when accessing storage over metered connections.</para>
eo: <para>Kreado de <emphasis>antaŭrigardoj</emphasis> por foraj dosierujoj estas tre intensiva laŭ uzado de retaj rimedoj.</para><para>Malŝaltu tion se navigado tra foraj dosierujoj en Dolfin estas malrapida aŭ kiam vi aliras konservejon per mezurita konekto.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Make use of your administrator rights in Dolphin:<numberedlist><numbereditem>Navigate to the file or folder you want to change.</numbereditem><numbereditem>Activate the "%1" action either under <interface>Open Menu|More|View</interface> or <interface>Menu Bar|View</interface>.<nl/>Default shortcut: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>After authorization you can manage files as an administrator.</numbereditem></numberedlist></para>
eo: <para>Uzu viajn administrajn rajtojn en Dolphin: <numberedlist><numbereditem>Navigu al la dosiero aŭ dosierujo, kiun vi volas ŝanĝi.</numbereditem><numbereditem>Aktivigi la agon "%1" aŭ sub <interface>Malfermi Menuo|Pli|Vidi</interface> aŭ <interface>Menubreto|Vidi</interface>.<nl/>Defaŭlta ŝparvojo: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>Post rajtigo vi povas administri dosierojn kiel administranto.</numbereditem></numberedlist></para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to use administrator privileges. While acting as an administrator you can change or replace any file or folder on this system. This includes items which are critical for this system to function.</para><para>You are able to <emphasis>delete every users' data</emphasis> on this computer and to <emphasis>break this installation beyond repair.</emphasis> Adding just one letter in a folder or file name or its contents can render a system <emphasis>unbootable.</emphasis></para><para>There is probably not going to be another warning even if you are about to break this system.</para><para>You might want to <emphasis>backup files and folders</emphasis> before proceeding.</para>
eo: <para>Vi estas uzonta administrantajn privilegiojn. Agante kiel administranto vi povas ŝanĝi aŭ anstataŭigi ajnan dosieron aŭ dosierujon en ĉi tiu sistemo. Ĉi tio inkluzivas erojn, kiuj estas kritikaj por ke ĉi tiu sistemo funkciu.</para><para>Vi povas <emphasis>forigi ĉiujn datumojn de uzantoj</emphasis> en ĉi tiu komputilo kaj <emphasis>rompi ĉi tiun instalaĵon neriparebla.</emphasis> Aldonante nur unu literon en dosierujon aŭ dosiernomo aŭ ĝian enhavon povas igi sistemon <emphasis>nelanĉebla.</emphasis></para><para>Verŝajne ne estos alia averto eĉ se vi estas romponta ĉi tiun sistemon.</para><para>Vi eble volos <emphasis>sekurkopii dosierojn kaj dosierujojn</emphasis> antaŭ ol daŭrigi.</para>

[ctx: @info]
en: <title>Selection Mode</title><para>Select files or folders to manage or manipulate them.<list><item>Press on a file or folder to select it.</item><item>Press on an already selected file or folder to deselect it.</item><item>Pressing an empty area does <emphasis>not</emphasis> clear the selection.</item><item>Selection rectangles (created by dragging from an empty area) invert the selection status of items within.</item><item>Moving with <shortcut>arrow keys</shortcut> does <emphasis>not</emphasis> change the selection.</item><item>Pressing <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut>, or <shortcut>%3</shortcut> toggles the selection.</item></list></para><para>The available action buttons at the bottom change depending on the current selection.</para>
eo: <title>Elekta reĝimo</title><para>Elektu dosierojn aŭ dosierujojn por administri aŭ manipuli ilin.<list><item>Premu dosieron aŭ dosierujon por elekti ĝin.</item><item>Premu jam elektitan dosieron aŭ dosierujon por malelekti ĝin.</item><item>Premado de malplena areo <emphasis>ne</emphasis> malplenigas la elekton.</item><item> Elektaj ortanguloj (kreitaj per trenado de malplena areo) inversigas la elektan staton de eroj ene.</item><item>Movi per <shortcut>sagoklavoj</shortcut> <emphasis>ne</emphasis> ŝanĝas la elekton.</item><item>Premi <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut> aŭ <shortcut>%3</shortcut> ŝanĝas la elekton.</item></list></para><para>La disponeblaj agobutonoj ĉe la malsupro ŝanĝiĝas depende de la nuna elekto.</para>

[ctx: @info]
en: Administrator authorization has expired.
eo: Sistemestra rajtigo eksvalidiĝis.

[ctx: @info]
en: Authorization required to enter this folder.
eo: Rajtigo bezonata por eniri ĉi tiun dosierujon.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: No files selected.
eo: Ne eblas kopii al alia vido: Neniuj dosiero elektiĝis.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: The other view already contains these items.
eo: Ne eblas kopii al alia vido: La alia vido jam enhavas tiujn erojn.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
eo: Ne eblas kopii al alia vido: Vi ne havas permeson skribi en la celdosierujon.

[ctx: @info]
en: Cannot create new file: You do not have permission to create items in this folder.
eo: Ne eblas krei novan dosieron: Vi ne havas permeson skribi en ĉi tiun dosierujon.

[ctx: @info]
en: Cannot create new folder: You do not have permission to create items in this folder.
eo: Ne eblas krei novan dosierujon: Vi ne havas permeson skribi en ĉi tiun dosierujon.

[ctx: @info]
en: Cannot cut: You do not have permission to move items from this folder.
eo: Ne eblas tondi: Vi ne havas permeson movi erojn en ĉi tiu dosierujo.

[ctx: @info]
en: Cannot delete: You do not have permission to remove items from this folder.
eo: Ne eblas forigi: Vi ne havas permeson forigi erojn el ĉi tiu dosierujon.

[ctx: @info]
en: Cannot duplicate here: You do not have permission to create items in this folder.
eo: Ne eblas duobligi tien ĉi: Vi ne havas permeson krei erojn en ĉi tiu dosierujo.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: No files selected.
eo: Ne eblas movi al alia vido: Neniuj dosiero elektiĝis.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: The other view already contains these items.
eo: Ne eblas movi al alia vido: La alia vido jam enhavas tiujn erojn.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to move items from this folder.
eo: Ne eblas movi al alia vido: Vi ne havas permeson movi erojn el ĉi dosierujo.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
eo: Ne eblas movi al alia vido: Vi ne havas permeson skribi en la celdosierujon.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: The clipboard is empty.
eo: Ne eblas alglui: La tondujo estas malplena.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: You do not have permission to write into this folder.
eo: Ne eblas alglui: Vi ne havas permeson skribi en ĉi tiun dosierujon.

[ctx: @info]
en: Cannot rename: You do not have permission to rename items in this folder.
eo: Ne eblas alinomi: Vi ne havas permeson alinomi erojn en ĉi tiu dosierujo.

[ctx: @info]
en: Close Tab
eo: Fermi Langeton

[ctx: @info]
en: Close left view
eo: Fermi maldekstran vidon

[ctx: @info]
en: Close right view
eo: Fermi dekstran vidon

[ctx: @info]
en: Compact view mode
eo: Kompakta vidreĝimo

[ctx: @info]
en: Details view mode
eo: Detaloj-vidreĝimo

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control system settings.
eo: Dolfin devas esti rekomencita por apliki la ĝisdatigitajn versio-kontrolsistemajn agordojn.

[ctx: @info]
en: Dolphin will add file system metadata to folders you change view properties for. If that is not possible, a hidden .directory file is created instead.
eo: Dolphin aldonos dosiersistemajn metadatumojn al dosierujoj, por kiuj vi ŝanĝas proprecojn de vido. Se tio ne eblas, kaŝita dosiero .directory estas kreita anstataŭe.

[ctx: @info]
en: Double-click triggers
eo: Duobla klako ekigas

[ctx: @info]
en: Go back
eo: Reiri

[ctx: @info]
en: Go forward
eo: Iri antaŭen

[ctx: @info]
en: Icons view mode
eo: Vidreĝimo de Piktogramoj

[ctx: @info]
en: Move left view to a new window
eo: Movi maldekstran vidon al nova fenestro

[ctx: @info]
en: Move right view to a new window
eo: Movi dekstran vidon al nova fenestro

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
eo: Malfermi novan Dolfin-fenestron

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
eo: Malfermas la stash virtuala dosierujo en dividita fenestro

[ctx: @info]
en: Panel settings are also available through their context menu. Open it by pressing the right mouse button on a panel.
eo: Panelaj agordoj ankaŭ haveblas per ilia kunteksta menuo. Malfermu ĝin per premante la dekstran musbutonon sur panelo.

[ctx: @info]
en: Restart now?
eo: Ĉu rekomenci nun?

[ctx: @info]
en: Searching…
eo: Serĉante…

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
eo: Montri antaŭrigardon de dosieroj kaj dosierujoj

[ctx: @info]
en: Some special views like search, recent files, or trash will still use a custom display style.
eo: Iuj specialaj vidoj kiel serĉo, lastatempaj dosieroj aŭ rubujo ankoraŭ uzos propran ekranstilon.

[ctx: @info]
en: Split view
eo: Dividita vido

[ctx: @info]
en: Stop loading
eo: Ĉesi ŝargadon

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
eo: La loko por la hejma dosierujo estas nevalida aŭ ne ekzistas, ĝi ne estos aplikata.

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
eo: La vidotrajtoj de ĉiuj dosierujoj ŝanĝotas. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
eo: La vidotrajtoj de ĉiuj subdosierujoj ŝanĝiĝis. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
eo: Ĉi tio ĉesigas la ŝargon de la enhavo de la nuna dosierujo.

[ctx: @info]
en: hidden
eo: kaŝita

[ctx: @info %1 is error code]
en: Installation exited without reporting success. (%1)
eo: Instalado eliris sen raporti sukceson. (%1)

[ctx: @info 1 states that the folder is empty and sometimes why, 2 is the full filesystem path]
en: %1 at location %2
eo: %1 ĉe loko %2

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in location %1
eo: en krada aranĝo en loko %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in selection mode in location %1
eo: en krada aranĝo en elekta reĝimo en loko %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in location %1
eo: en loko %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in selection mode in location %1
eo: en elekta reĝimo en loko %1

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in location %2 | %1 selected items in a grid layout in location %2
eo[0]: %1 elektita ero en kradaranĝo en loko %2
eo[1]: %1 elektitaj eroj en kradaranĝo en loko %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in selection mode in location %2 | %1 selected items in a grid layout in selection mode in location %2
eo[0]: %1 elektita ero en kradaranĝo en elekta reĝimo en loko %2
eo[1]: %1 elektitaj eroj en kradaranĝo en elekta reĝimo en loko %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in location %2 | %1 selected items in location %2
eo[0]: %1 elektita ero en loko %2
eo[1]: %1 elektitaj eroj en loko %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in selection mode in location %2 | %1 selected items in selection mode in location %2
eo[0]: %1 elektita ero en kradaranĝo en elekta reĝimo en loko %2
eo[1]: %1 elektitaj eroj en kradaranĝo en elekta reĝimo en loko %2

[ctx: @info enumeration saying this is a link to $1, %1 is mimeType]
en: , link to %1 at %2
eo: , ligilo al %1 ĉe %2

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
eo: Elektu unu dosieron aŭ dosierujon, kies loko estu kopiita.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied over.
eo: Elektu la dosierojn kaj dosierujojn, kiuj devas esti kopiitaj.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
eo: Elektu la dosierojn kaj dosierujojn, kiuj devas esti kopiitaj.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
eo: Elektu la dosierojn kaj dosierujojn, kiuj devas esti tranĉitaj.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
eo: Elektu la dosierojn kaj dosierujojn, kiuj devus esti duobligitaj ĉi tie.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved over.
eo: Elektu la dosierojn kaj dosierujojn, kiujn oni devas movi.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
eo: Elektu la dosierojn kaj dosierujojn, kiuj devas esti movitaj al la Rubujo.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
eo: Elektu la dosierojn kaj dosierujojn, kiuj devas esti konstante forigitaj.

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
eo: Elektu la dosieron aŭ dosierujon, kiu devus esti renomita.
    Granda renomado eblas kiam pluraj eroj estas elektitaj.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Acting as an Administrator — Be careful!
eo: Agante kiel Sistemestro — Estu singardema!

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
eo: Elekta Reĝimo

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
eo: Elekta Reĝimo: Alklaku dosierojn aŭ dosierujojn por elekti aŭ malelekti ilin.

[ctx: @info label above the view explaining the state, keep short]
en: Acting as Admin
eo: Agante kiel Admin

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2025 The Dolphin Developers
eo: (C) 2006-2025 La Dolfin-Programistoj

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eo: Programisto

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
eo: Dokumentaro

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
eo: Fleganto (2012-2014) kaj programisto

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
eo: Prizorganto (2014-2018) kaj programisto

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
eo: Prizorganto (2018-2021) kaj programisto

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
eo: Prizorganto (ekde 2021) kaj programisto

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
eo: Prizorganto (ekde 2021) kaj programisto (ekde 2019)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
eo: Fleganto kaj programisto (2006-2012)

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter home location path
eo: Enigu hejmlokan vojon

[ctx: @info:placeholder for terminal command]
en: Command…
eo: Komando…

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
eo: Nombrante dosierujojn: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
eo: Dosierujoj: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder…
eo: Ŝargante dosierujon…

[ctx: @info:progress]
en: Sorting…
eo: Ordigante…

[ctx: @info:shell]
en: <application>Dolphin</application> requires <application>%1</application> to manage system-controlled files, but it is not installed.<nl/>Press %2 to install <application>%1</application> or %3 to cancel.
eo: <application>Dolphin</application> postulas <application>%1</application> por administri sistemregitajn dosierojn, sed ĝi ne estas instalita.<nl/>Premu %2 por instali <application>%1</application> aŭ %3 por nuligi.

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
eo: Malfermenda dokumento

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
eo: Dolfin eksplicite malfermos en nova fenestro.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
eo: Dolfin komencos kun dividita vido.

[ctx: @info:shell]
en: Set up Dolphin for administrative tasks.
eo: Agordi Dolphin por administraj taskoj.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface).
eo: Komenci Dolfin Daemon (nur bezonata por DBus-Interfaco).

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
eo: La dosieroj kaj dosierujoj pasigitaj kiel argumentoj estos elektitaj.

[ctx: @info:shell %1 is a terminal command]
en: Running <application>Dolphin</application> with <command>sudo</command> is discouraged. Please run <icode>%1</icode> instead.
eo: Ruli <application>Dolphin</application> kun <command>sudo</command> estas malrekomendata. Bonvolu ruli <icode>%1</icode> anstataŭe.

[ctx: @info:shell %1 is package name, %2 is error message, %3 is error e.g. 'ErrorNoNetwork']
en: Installing <application>%1</application> failed: %2 (%3)<nl/>Please try installing <application>%1</application> manually instead.
eo: Instalado de <application>%1</application> malsukcesis: %2 (%3)<nl/>Anstataŭe, bonvolu provu instali <application>%1</application> permane.

[ctx: @info:shell about system packages]
en: Could not find package %1.
eo: Ne eblias trovi pakon %1.

[ctx: @info:status]
en: 0 folders, 0 files
eo: 0 dosierujoj, 0 dosieroj

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
eo[0]: 1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

[ctx: @info:status]
en: 1 file selected | %1 files selected
eo[0]: 1 dosierujo elektita
eo[1]: %1 dosierujoj elektitaj

[ctx: @info:status]
en: 1 folder | %1 folders
eo[0]: 1 dosierujo
eo[1]: %1 dosierujoj

[ctx: @info:status]
en: 1 folder selected | %1 folders selected
eo[0]: 1 dosierujo elektita
eo[1]: %1 dosierujoj elektitaj

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
eo: Kreis dosierujon.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
eo: Forigado plenumita.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
eo: Dolphin ne subtenas ret-paĝojn, retfoliumilo lanĉiĝis.

[ctx: @info:status]
en: Installing Filelight…
eo: Instalante Filelight…

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
eo: Nevalida protokolo

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol '%1'
eo: Nevalida protokolo '%1'

[ctx: @info:status]
en: No items found.
eo: Neniuj eroj trovitaj.

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
eo: Protokolo ne subtenata de Dolphin, defaŭlta aplikaĵo estis lanĉita

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
eo: Sukcese kopiita.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
eo: Sukcese ligita.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
eo: Suksese rubujiĝita.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
eo: Sukcese movita.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
eo: Sukcese renomita.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
eo: La loko '%1' estas nevalida.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
eo: La loko estas malplena.

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
eo: Rubo-operacio finiĝis.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information…
eo: Ĝisdatigante informojn pri versio…

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
eo: %1 libera

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish acting as an administrator
eo: Fini agadon kiel sistemestro

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
eo: Kaŝi la filtrilobreton

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
eo: Konservi Filtrilon Trans Dosierujoŝanĝo

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Places panel.
eo: Movi klavaran fokuson al kaj de la panelo Lokoj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Terminal panel.
eo: Movu klavaran fokuson al kaj el la Terminal-panelo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
eo: Ĉesi serĉi

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
eo: Refreŝigi vidon

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
eo: Serĉi dosierojn kaj dosierujojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
eo: Montri la filtrilobreton

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
eo[0]: Grandeco: 1 rastrumero
eo[1]: Grandeco: %1 rastrumeroj

[ctx: @info:tooltip %1 are the file patterns for mimetype application/x-trash]
en: Backup files are the files whose mime-type is application/x-trash, patterns: %1
eo: Sekurkopiaj dosieroj estas la dosieroj kies mime-tipo estas application/x-trash; ŝablonoj: %1

[ctx: @info:tooltip for the free disk space button]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
    Press to manage disk space usage.
eo: %1 libera el %2 (%3% uzata)
    Premu por administri diskspacan uzadon.

[ctx: @info:tooltip of a 'locked' symbol in url navigator]
en: This folder is not writable for you.
eo: Ĉi dosierujo ne estas skribebla por vi.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
eo: <para> Ĉi tio ŝanĝas la panelon <emphasis>informo</emphasis> ĉe la dekstra flanko de la fenestro.</para><para>La panelo provizas profundajn informojn pri la eroj, kiujn via muso ŝvebas super aŭ pri la elektitaj eroj. Alie ĝi informas vin pri la nuntempe rigardata dosierujo.<nl/>Por unuopaj eroj estas provizita antaŭrigardo de ilia enhavo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
eo: <para><emphasis>Tranĉi, Kopiu</emphasis> kaj <emphasis>Alglui</emphasis> funkcias inter multaj aplikaĵoj kaj estas inter la plej uzataj komandoj. Tial iliaj <emphasis>klavaj ŝparvojoj</emphasis> estas elstare lokitaj unu apud la alia sur la klavaro: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> kaj <shortcut>Ctrl +V</shortcut>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
eo: <para>Iru al la dosierujo, kiu enhavas la nuntempe viditan.</para><para >Ĉiuj dosieroj kaj dosierujoj estas organizitaj en hierarkia <emphasis>dosiersistemo</emphasis>. Ĉe la supro de ĉi tiu hierarkio estas dosierujo kiu enhavas ĉiujn datumojn ligitajn al ĉi tiu komputilo—la <emphasis>radika dosierujo</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
eo: <para>Ĉi tiu aplikaĵo scias nur pri kiuj dosieroj aŭ dosierujoj oni devas agi, se ili unue estas <emphasis>elektitaj</emphasis>. Premu ĉi tion por ŝanĝi <emphasis>Elekta reĝimo</emphasis> kiu faciligas elekti kaj malelekti kiel unufoje premi eron.</para><para>Dum en ĉi tiu reĝimo, rapida alirbreto malsupre montras disponeblajn agojn por la aktuale elektitaj eroj.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
eo: <para>Ĉi tio estas la <emphasis>Menubreto</emphasis>. Ĝi provizas aliron al komandoj kaj agordaj elektebloj. Maldekstre alklaku iun el la menuoj sur ĉi tiu breto por vidi ĝian enhavon.</para><para>La Menubreto povas esti kaŝita malmarkante <interface>Agordoj|Montri Menubreton</interface>. Tiam plejparto de ĝia enhavo fariĝas disponebla per butono <interface>Menuo</interface> sur la <emphasis>Ilobreto</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
eo: <para>Ĉi tio estas la panelo <emphasis>Lokoj</emphasis>. Ĝi permesas vin iri al lokoj, kiujn vi markis kaj aliri diskon aŭ datumportilojn ligitajn al la komputilo aŭ al la reto. Ĝi ankaŭ enhavas sekciojn por trovi lastatempe konservitajn dosierojn aŭ dosierojn de certa tipo.</para><para>Alklaku sur enskribo por iri tien. Klaku per la dekstra musbutono anstataŭe por malfermi ajnan enskribon en nova langeto aŭ nova fenestro.</para><para>Novaj enskriboj povas esti aldonitaj trenante dosierujojn sur ĉi tiun panelon. Dekstre alklaku iun ajn sekcion aŭ eniron por kaŝi ĝin. Dekstre alklaku malplenan spacon sur ĉi tiu panelo kaj elektu <interface>Montri Kaŝitajn Lokojn</interface> por montri ĝin denove.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
eo: <para>Ĉi tio estas la <emphasis>Ilobreto</emphasis>. Ĝi permesas rapidan aliron al ofte uzataj agoj.</para><para>Ĝi estas tre agordebla. Ĉiuj eroj kiujn vi vidas en la <interface>Menuo</interface> aŭ en la <interface>Menubreto</interface> povas esti metitaj sur la Ilobreton. Nur dekstre alklaku ĝin kaj elektu <interface>Agordi Ilobretojn…</interface> aŭ trovu ĉi tiun agon en la <interface>menuo</interface>.</para><para>La loko de la breto kaj la stilo de ĝiaj butonoj ankaŭ povas esti ŝanĝitaj en dekstra klaka menuo. Dekstre alklaku butonon se vi volas montri aŭ kaŝi ĝian tekston.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>terminal</emphasis> panel. It behaves like a normal terminal but will match the location of the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
eo: <para>Ĉi tio estas la panelo <emphasis>terminalo</emphasis>. Ĝi kondutas kiel normala terminalo sed kongruos kun la loko de la dosieruja vido, por ke vi povu navigi uzante ambaŭ.</para><para>La terminala panelo ne estas bezonata por baza komputila uzado sed povas esti utila por altnivelaj taskoj. Por ekscii pli pri terminaloj, uzu la helpkapablojn en memstara terminal-aplikaĵo kiel Konsole.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens <emphasis>terminal</emphasis> applications for the selected items' locations.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
eo: <para>Tio malfermas <emphasis>terminalo</emphasis>-aplikaĵojn por la lokoj de la elektitaj eroj.</para><para>Por ekscii pli pri terminaloj, uzu la helpkapablojn en la terminal-aplikaĵo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>terminal</emphasis> application for the viewed location.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
eo: <para>Ĉi tio malfermas <emphasis>terminalo</emphasis>-aplikaĵon por la vidita loko.</para><para>Por ekscii pli pri terminaloj, uzu la helpkapablojn en la terminal-aplikaĵo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
eo: <para>Ĉi tio malfermas <emphasis>retpaĝon</emphasis> kie vi povas donaci por subteni la daŭran laboron pri ĉi tiu aplikaĵo kaj multajn aliajn projektojn de la <emphasis>KDE</emphasis> komunumo.</para><para> Donacado estas la plej facila kaj rapida maniero por efike subteni KDE kaj ĝiajn projektojn. KDE-projektoj disponeblas senpage tial via donaco estas necesa por kovri aferojn, kiuj postulas monon kiel serviloj, kontribuantoj, ktp.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> estas la neprofita organizaĵo malantaŭ la KDE-komunumo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
eo: <para>Ĉi tio malfermas preferatan serĉilon por la vidita loko.</para><para >Uzu la menuon <emphasis>Pliaj Serĉiloj</emphasis> por agordi ĝin.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
eo: <para>Ĉi tio malfermas fenestron en kiu vi povas ŝanĝi kiuj butonoj aperas sur la <emphasis>Ilobreto</emphasis>.</para><para>Ĉiuj eroj kiujn vi vidas en la <interface>Menuo</interface> ankaŭ povas esti metita sur la Ilobreton.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
eo: <para>Ĉi tio malfermas fenestron, kiu listigas la <emphasis>klavkombiojn</emphasis>.<nl/>Tie vi povas agordi klavkombinojn por ekigi agon kiam ili estas premataj samtempe. Ĉiuj komandoj en ĉi tiu aplikaĵo povas esti ekigitaj tiel.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
eo: <para>Tio malfermas fenestron kiu gvidos vin tra raportado de eraroj aŭ difektoj en ĉi tiu aplikaĵo aŭ en alia KDE-programaro.</para><para >Altkvalitaj cimraportoj estas multe aprezataj. Por lerni kiel fari vian cimraporton kiel eble plej efika <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>klaku ĉi tie</link>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
eo: <para>Ĉi tiu panelo provizas profundajn informojn pri la eroj, kiujn via muso ŝvebas, aŭ pri la elektitaj eroj. Alie ĝi informas vin pri la nuntempe vidita dosierujo.<nl/>Por unuopaj eroj antaŭrigardo de ilia enhavo estas provizita.</para><para>Vi povas agordi kiuj kaj kiel detaloj estas donitaj ĉi tie per dekstra klako.</para>>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
eo: <para>Ĉi tiu panelo montras la dosierujojn de la <emphasis>dosiersistemo</emphasis> en <emphasis>arba vido</emphasis>.</para><para>Alklaku dosierujon por iri tien. Alklaku la sagon maldekstre de dosierujo por vidi ĝiajn subdosierujojn. Ĉi tio ebligas rapidan ŝanĝi inter iuj dosierujoj.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having an <interface>%1</interface> button. Both contain mostly the same actions and configuration options.</para><para>The Menubar takes up more space but allows for fast and organized access to all actions an application has to offer.</para><para>The %1 button is simpler and small which makes triggering advanced actions more time consuming.</para>
eo: <para>Ĉi tio ŝanĝas inter havi <emphasis>Menubreton</emphasis> kaj havi <interface>%1</interface> butonon. Ambaŭ enhavas plejparte la samajn agojn kaj agordajn elekteblojn.</para><para>La Menubreto okupas pli da spaco sed ebligas rapidan kaj organizitan aliron al ĉiuj agoj kiujn aplikaĵo proponas.</para><para>La butono %1 estas pli simpla kaj malgranda, kio faras ekigi altnivelajn agojn pli temporaba.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
eo: <para>Ĉi tio ŝanĝas la panelon <emphasis>lokoj</emphasis> ĉe la maldekstra flanko de la fenestro.</para><para>Ĝi ebligas al vi iri al lokoj, kiujn vi markis kaj aliri diskon aŭ datumportilojn ligitajn al la komputilo. aŭ al la reto. Ĝi ankaŭ enhavas sekciojn por trovi lastatempe konservitajn dosierojn aŭ dosierojn de certa tipo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>terminal</emphasis> panel at the bottom of the window.<nl/>The location in the terminal will always match the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
eo: <para>Ĉi tio baskuligas la panelon <emphasis>terminalo</emphasis> ĉe la malsupro de la fenestro.<nl/>La loko en la terminalo ĉiam kongruos kun la dosieruja vido, por ke vi povu navigi uzante ambaŭ.</para><para>La terminala panelo ne estas bezonata por baza komputila uzado sed povas esti utila por altnivelaj taskoj. Por ekscii pli pri terminaloj, uzu la helpkapablojn en memstara terminal-aplikaĵo kiel Konsole.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
eo: <para>Por montri aŭ kaŝi panelojn kiel ĉi iru al <interface>Menuo|Paneloj</interface> aŭ <interface>Vidi|Paneloj</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When this is enabled, <emphasis>hidden</emphasis> files and folders are visible. They will be displayed semi-transparent.</para><para>Hidden items only differ from normal ones in that their name starts with a dot ("."). Typically, there is no need for users to access them, which is why they are hidden.</para><para>Items can also be hidden if their names are listed in a text file named ".hidden". Files with the "application/x-trash" MIME type, such as backup files, can also be hidden by enabling that setting in Configure Dolphin > View > General.</para>
eo: <para>Kiam ĉi tio estas ebligita, <emphasis>kaŝitaj</emphasis> dosieroj kaj dosierujoj estas videblaj. Ili estos montritaj duontravideblaj.</para><para >Kaŝitaj eroj nur diferencas de aliaj en tio, ke ilia nomo komenciĝas per punkto ("."). Tipe, uzantoj ne bezonas aliri ilin, tial ili estas kaŝitaj.</para><para>Eroj ankaŭ povas esti kaŝitaj se iliaj nomoj estas listigitaj en tekstdosiero nomita ".hidden". Dosieroj kun la MIME-tipo "application/x-trash", kiel ekzemple rezervaj dosieroj, ankaŭ povas esti kaŝitaj ebligante tiun agordon en Agordi Dolphin > Vido > Ĝenerala.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go to your <filename>Home</filename> folder.<nl/>Every user account has their own <filename>Home</filename> that contains their personal files, as well as hidden folders for their applications' data and configuration files.
eo: Iru al via <filename>Home</filename>-dosierujo.<nl/>Ĉiu uzantkonto havas sian propran <filename>Home</filename> kiu enhavas iliajn personajn dosierojn samkiel kaŝitajn dosierujojn por iliaj aplikaĵaj datumoj kaj agorddosieroj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the view has been split, this will pop the view in focus out into a new window.
eo: Se la dosieruja vido estis dividita, ĉi tio elŝprucigos la enfokusan vidon en novan fenestron.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
eo: La lasta fojo kiam ĉi tiuj ecoj ŝanĝiĝis de la uzanto.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
eo: Ĉi tio aldonas la elektitan dosierujon al la panelo Lokoj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This closes the currently viewed tab. If no more tabs are left, this closes the whole window instead.
eo: Ĉi tio fermas la aktuale viditan langeton. Se ne restas pliaj langetoj, ĉi tio fermas la tutan fenestron anstataŭe.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This deletes the items in your current selection permanently. They cannot be recovered by normal means.
eo: Ĉi tio forigas la erojn en via nuna elekto porĉiame. Ili ne povas esti reakiritaj per normalaj rimedoj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This displays all places in the places panel that have been hidden. They will appear semi-transparent and allow you to uncheck their "Hide" property.
eo: Ĉi tio montras ĉiujn lokojn en la panelo de lokoj kiuj estis kaŝitaj. Ili aperos duontravideblaj kaj permesos al vi malmarki ilian "Kaŝi"-proprecon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
eo: Ĉi tio grupigas dosierojn kaj dosierujojn laŭ ilia unua litero.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This moves the items in your current selection to the <filename>Trash</filename>.<nl/>The trash is a temporary storage location where items can be deleted later if disk space is needed.
eo: Ĉi tio movas la erojn en via nuna elekto al la <filename>Rubujo</filename>.<nl/>La rubujo estas provizora konservejo de kie eroj povas esti forigitaj poste se diskspaco estas bezonata.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new <emphasis>Tab</emphasis> with the current location.<nl/>Tabs allow you to quickly switch between multiple locations and views within this window. You can drag and drop items between tabs.
eo: Ĉi tio malfermas novan <emphasis>Labeto</emphasis> kun la aktuala loko.<nl/>Langetoj permesas rapide ŝanĝi inter pluraj lokoj kaj vidoj ene de ĉi tiu fenestro. Vi povas treni kaj faligi erojn inter langetoj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new window just like this one with the current location.<nl/>You can drag and drop items between windows.
eo: Ĉi tio malfermas novan fenestron same kiel ĉi tiu kun la aktuala loko.<nl/>Vi povas treni kaj faligi erojn inter fenestroj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
eo: Ĉi tio malfermas fenestron, en kiu ĉiuj dosierujoj-vidaj trajtoj povas esti ĝustigitaj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
eo: Ĉi tio malfermas fenestron, kiu informas vin pri la versio, permesilo, uzitaj bibliotekoj kaj prizorgantoj de ĉi tiu aplikaĵo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
eo: Ĉi tio malfermas fenestron, kie vi povas ŝanĝi multajn agordojn por ĉi tiu aplikaĵo. Por klarigo pri la diversaj agordoj iru al la ĉapitro <emphasis>Agordo de Dolphin</emphasis> en <interface>Helpo|Manlibro pri Dolfin</interface>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
eo: Ĉi tio malfermas fenestron kun informoj pri <emphasis>KDE</emphasis>. La KDE-komunumo estas la homoj malantaŭ ĉi tiu libera programaro.<nl/>Se vi ŝatas uzi ĉi tiun aplikaĵon sed ne scias pri KDE aŭ volas vidi belan drakon, rigardu!

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens the <emphasis>Filter Bar</emphasis> at the bottom of the window.<nl/> There you can enter text to filter the files and folders currently displayed. Only those that contain the text in their name will be kept in view.
eo: Ĉi tio malfermas la <emphasis>Filtrilon</emphasis> ĉe la malsupro de la fenestro.<nl/> Tie vi povas enigi tekston por filtri la dosierojn kaj dosierujojn aktuale montratajn. Nur tiuj, kiuj enhavas la tekston en sia nomo, estos tenataj en vido.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
eo: Ĉi tiu elekteblo regas la stilon de la rigardo. Aktuale elekteblaj valoroj inkludas piktrograman (0), detalan (1) kaj kolumnan (2) rigardojn.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines the used version of the view properties.
eo: Ĉi tiu elekteblo difinas la uzatan version de la vidaj trajtoj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
eo: Ĉi tiu elekteblo difinas la atributon (nomo, grandeco, dato, ktp.) laŭ kiu la ordigado fariĝas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This renames the items in your current selection.<nl/>Renaming multiple items at once results in their new names differing only in a number.
eo: Ĉi tio renomas la erojn en via nuna elekto.<nl/>Alinomi plurajn erojn samtempe rezultigas iliajn novajn nomojn malsami nur en nombro.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
eo: Ĉi tio elektas ĉiujn dosierojn kaj dosierujojn en la nuna loko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
eo: Ĉi tio ŝanĝas inter havi panelojn <emphasis>ŝlositaj</emphasis> aŭ <emphasis>malŝlositaj</emphasis>. <nl/>Malŝlositaj paneloj povas esti trenitaj al la alia flanko de la fenestro kaj havi fermbutonon.<nl/>Ŝlositaj. paneloj estas enigitaj pli pure.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
eo: Ĉi tio ŝanĝas al redaktado de la loko kaj elektas ĝin por ke vi povu rapide enigi alian lokon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>Location Bar</emphasis> to be editable so you can directly enter a location you want to go to.<nl/>You can also switch to editing by clicking to the right of the location and switch back by confirming the edited location.
eo: Ĉi tio ŝanĝas la <emphasis>Lokbreto</emphasis> por esti redaktebla, por ke vi povu rekte enigi lokon, al kiu vi volas iri.<nl/>Vi ankaŭ povas ŝanĝi al redaktado klakante dekstre de la loko kaj ŝanĝi reen per konfirmante la redaktitan lokon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
eo: Ĉi tio ŝanĝas la panelon <emphasis>dosierujoj</emphasis> ĉe la maldekstra flanko de la fenestro. <nl/><nl/>Ĝi montras la dosierujojn de la <emphasis>dosiersistemo</emphasis> en <emphasis>arba vido.</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This undoes the last change you made to files or folders.<nl/>Such changes include <interface>creating</interface>, <interface>renaming</interface> and <interface>moving</interface> them to a different location or to the <filename>Trash</filename>. <nl/>Any changes that cannot be undone will ask for your confirmation beforehand.
eo: Ĉi tio malfaras la lastan ŝanĝon, kiun vi faris al dosieroj aŭ dosierujoj.<nl/>Tiaj ŝanĝoj inkluzivas ilian <interface>kreadon</interface>, <interface>alinomadon</interface> kaj <interface>movadon</interface> al alia loko aŭ al la <filename>Rubujo.</filename>. <nl/>Ajn ŝanĝoj, kiuj ne povas esti malfarataj, petos vian antaŭan konfirmon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
eo: Kiam ĉi tio estas ebligita, la piktogramoj baziĝas sur la reala dosiero aŭ dosierujo enhavo.<nl/>Ekzemple la piktogramoj de bildoj fariĝas malgrandigitaj versioj de la bildoj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
eo: Kiam ĉi tiu elekteblo estas aktiva, kaŝitaj dosieroj kiel tiuj, kiuj komenciĝas per '.', estos montritaj en la dosiera rigardo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
eo: Kiam ĉi tiu elekteblo estas aktiva, antaŭrigardo de la dosiera enhavo montriĝas kiel piktogramo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
eo: Kiam ĉi tiu elekteblo estas aktiva, la ordigitaj dosieroj estas resumitaj laŭ ilia kategorio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
eo: Per tio vi povas ŝanĝi la lingvon, kiun ĉi tiu aplikaĵo uzas.<nl/>Vi eĉ povas agordi malĉefajn lingvojn, kiuj estos uzataj se tekstoj ne disponeblas en via preferata lingvo.

[ctx: @info:whatsthis Compact view mode]
en: <para>This switches to a compact view mode that lists the folders and files in columns with the names beside the icons.</para><para>This helps to give you an overview in folders with many items.</para>
eo: <para>Ĉi tio ŝanĝas al kompakta rigardreĝimo, kiu listigas la dosierujojn kaj dosierojn en kolumnoj kun la nomoj apud la piktogramoj.</para><para>Ĉi tio helpas doni al vi superrigardon en dosierujoj kun multaj eroj.</para>

[ctx: @info:whatsthis Copy]
en: This copies the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
eo: Ĉi tio kopias la elektitajn erojn de la enfokusa vido al la alia vido. (Nur disponebla dum en reĝimo Dividita Vido.)

[ctx: @info:whatsthis Details view mode]
en: <para>This switches to a list view mode that focuses on folder and file details.</para><para>Click on a detail in the column header to sort the items by it. Click again to sort the other way around. To select which details should be displayed click the header with the right mouse button.</para><para>You can view the contents of a folder without leaving the current location by clicking the region to the left of it. This way you can view the contents of multiple folders in the same list.</para>
eo: <para>Ĉi tio ŝanĝas al listvido-reĝimo kiu fokusiĝas al dosierujaj kaj dosieraj detaloj.</para><para>Alklaku detalon en la kolumna kaplinio por ordigi la erojn laŭ ĝi. Klaku denove por ordigi inverse. Por elekti kiujn detalojn montri alklaku la kaplinion per la dekstra musbutono.</para><para>Vi povas vidi la enhavon de dosierujo sen forlasi la aktualan lokon alklakante la regionon maldekstre de ĝi. Tiel vi povas vidi la enhavon de pluraj dosierujoj en la sama listo.</para>

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
eo: <para>Ĉi tio ŝanĝas al vidoreĝimo, kiu fokusiĝas al la dosierujoj kaj dosier-piktogramoj. Ĉi tiu reĝimo faciligas distingi dosierujojn de dosieroj kaj detekti erojn kun karakterizaj <emphasis>dosiertipoj</emphasis>.</para><para>Ĉi tiu reĝimo estas oportuna por foliumi bildojn kiam la <interface>Antaŭrigardo</interface>-elekteblo estas ebligita.</para>

[ctx: @info:whatsthis Move]
en: This moves the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
eo: Ĉi tio movas la elektitajn erojn de la enfokusa vido al la alia vido. (Nur disponebla dum en reĝimo Dividita Vido.)

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
eo: <para>Ĉi tio estas la <emphasis>Statusbreto</emphasis>. Ĝi enhavas tri elementojn defaŭlte (de maldekstre al dekstre):<list><item><emphasis>teksta kampo</emphasis> kiu montras la grandecon de elektitaj eroj. Se nur unu ero estas elektita, la nomo kaj tipo ankaŭ montriĝas.</item><item><emphasis>zom-ŝovilo</emphasis> kiu ebligas al vi alĝustigi la grandecon de la piktogramoj en la vido.</item> <item><emphasis>Spaca informo</emphasis> pri la aktuala konserva aparato.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis View Mode Toolbutton]
en: This cycles through all view modes.
eo: Tiu ciklas tra ĉiuj rigardoreĝimoj.

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
eo: Ĉi tio kopias la erojn en via nuna elekto al la <emphasis>tondujo</emphasis>. <nl/>Uzu la agon <emphasis>Alglui</emphasis> poste por kopii ilin de la tondujo al nova loko.

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
eo: Ĉi tio kopios la vojon de la unua elektita elemento en la tondujo.

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
eo: Ĉi tio kopias la erojn en via nuna elekto al la <emphasis>tondujo</emphasis>. <nl/>Uzu la agon <emphasis>Alglui</emphasis> poste por kopii ilin de la tondujo al nova loko. La aĵoj estos forigitaj de sia komenca loko.

[ctx: @info:whatsthis find]
en: <para>This helps you find files and folders by opening a <emphasis>search bar</emphasis>. There you can enter search terms and specify settings to find the items you are looking for.</para><para>Use this help again on the search bar so we can have a look at it while the settings are explained.</para>
eo: <para>Ĉi tio helpas vin trovi dosierojn kaj dosierujojn malfermante <emphasis>serĉobreton</emphasis>. Tie vi povas enigi serĉajn terminojn kaj specifi agordojn por trovi la objektojn, kiujn vi serĉas.</para><para>Uzu ĉi tiun helpon denove sur la serĉbreto por ke ni povu rigardi ĝin dum la klarigo de la agordoj.</para>

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
eo: <para>Ĉi tio helpas vin trovi dosierojn kaj dosierujojn. Enigu <emphasis>serĉan terminon</emphasis> kaj specifu serĉajn agordojn per la butonoj malsupre:<list><item>Dosiernomo/Enhavo: Ĉu la objekto, kiun vi serĉas, enhavas la serĉajn terminojn en sia dosiernomo aŭ ĝia enhavo? <nl/>La enhavo de bildoj, sondosieroj kaj filmetoj ne estos serĉataj.</item><item>De Ĉi tie/Ĉie: Ĉu vi volas serĉi en ĉi tiu dosierujo kaj ĝiaj subdosierujoj aŭ ĉie?</item> <item>Pliaj Elektebloj: Alklaku ĉi tion por serĉi laŭ tipo de komunikilo, tempo de aliro aŭ takso.</item><item>Pliaj Serĉiloj: Instalu aliajn rimedojn por trovi objekton.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
eo: Reiri al la antaŭe vidita dosierujo.

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
eo: Ĉi tio malfaras agon <interface>Iri|Reen</interface>.

[ctx: @info:whatsthis handbook]
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
eo: <para>Ĉi tio malfermas la Manlibron por ĉi tiu aplikaĵo. Ĝi disponigas klarigojn por ĉiu parto de <emphasis>Dolfin</emphasis>.</para><para>Se vi volas pli detalaj enkondukoj al la malsamaj trajtoj de <emphasis>Dolfin</emphasis> <link url='https:/ /userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>klaku ĉi tie</link>. Ĝi malfermos la dediĉitan paĝon en la Uzantbazo de KDE-Vikio.</para>

[ctx: @info:whatsthis invert]
en: This selects all items that you have currently <emphasis>not</emphasis> selected instead.
eo: Ĉi tio elektas ĉiujn objektojn, kiujn vi nun <emphasis>ne</emphasis> elektis anstataŭe.

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
eo: <para>Ĉi tio priskribas la lokon de la dosieroj kaj dosierujoj montrataj malsupre.</para><para>La nomo de la aktuale vidita dosierujo legeblas dekstre. Maldekstre de ĝi estas la nomo de la dosierujo kiu enhavas ĝin. La tuta linio nomiĝas la <emphasis>vojo</emphasis> al la nuna loko ĉar sekvi ĉi tiujn dosierujojn de maldekstre dekstren kondukas ĉi tien.</para><para>Tiu ĉi interaga vojo estas pli potenca ol oni atendus. Por lerni pli pri la bazaj kaj altnivelaj funkcioj de la lokbreto <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>klaku ĉi tie</link>. Ĉi tio malfermos la dediĉitan paĝon en la Manlibro.</para>

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
eo: <para>Ĉi tie vi povas vidi la <emphasis>dosierujojn</emphasis> kaj <emphasis>dosieroj</emphasis> kiuj estas ĉe la loko priskribita en la supre <interface>Lokobreto</interface>. Ĉi tiu areo estas la centra parto de ĉi tiu aplikaĵo kie vi navigas al la dosieroj kiujn vi volas uzi.</para><para >Por detabla kaj ĝenerala enkonduko al ĉi tiu aplikaĵo <link url='https://userbase.kde.org /Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>alklaku ĉi tie</link>. Ĉi tio malfermos enkondukan artikolon el la <emphasis>KDE UserBase-Vikio</emphasis>.</para><para>Por mallongaj klarigoj pri ĉiuj funkcioj de ĉi tiu <emphasis>vido</emphasis> <link url='help: /dolphin/dolphin-view.html'>alklaku ĉi tie</link> anstataŭe. Ĉi tio malfermos paĝon el la <emphasis>Manlibro</emphasis> kiu kovras la bazaĵojn.</para>

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
eo: Ĉi tio kopias la erojn de via <emphasis>tondujo</emphasis> al la nuntempe vidita dosierujo. <nl/>Se la eroj estis aldonitaj al la tondujo per la ago <emphasis>Tranĉi</emphasis> ili estas forigitaj de sia malnova loko. .

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
eo: Ĉi tio montras kompletan liston de propraĵoj de la nuntempe elektitaj eroj en nova fenestro.<nl/>Se nenio estas elektita, la fenestro traktos anstataŭe la nune viditan dosierujon.<nl/>Vi povas agordi altnivelajn elekteblojn tie kiel administri leg- kaj skrib-permesojn.

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
eo: Tio fermas ĉi fenestron.

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
eo: <para>Tio refreŝigas la dosierujan vidon.</para><para>Se la enhavo de tiu dosierujo ŝanĝiĝis, refreŝo reskanos ĝin kaj montros al vi novĝisdatigitanvidon de la dosieroj kaj dosierujoj ĉi enhavataj.</para><para>Se la vido estas partigita, tio refreŝigos tiun kiu aktuale estas en fokuso.</para>

[ctx: @info:whatsthis split]
en: <para>This presents a second view side-by-side with the current view, so you can see the contents of two folders at once and easily move items between them.</para><para>The view that is not "in focus" will be dimmed. </para>Click this button again to close one of the views.
eo: <para >Tio ĉi prezentas duan vidon flank-al-flanke kun la aktuala vido, tiel ke vi povas vidi la enhavon de du dosierujoj samtempe kaj facile movi erojn inter ili.</para><para>La vido kiu ne estas "en fokuso" estos malklarigita.</para>Alklaku ĉi tiun butonon denove por fermi unu el la vidoj.

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
eo: Ĉi tio reportas vin al la antaŭe fermita langeto.

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
eo: <para>Ĉi tiu estas la butono, kiu alvokas la helpan funkcion, kiun vi uzas nun! Alklaku ĝin, tiam alklaku iun ajn komponanton de ĉi tiu aplikaĵo por demandi "Kio estas ĉi tio?" pri ĝi. La muskursoro ŝanĝos aspekton se neniu helpo disponeblas por loko.</para><para>Estas du aliaj manieroj ricevi helpon: La <link url='help:/dolphin/index.html'>Manlibro pri Dolfin</link> aj la <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase-Vikio</link>.</para><para>La helpo "Kio ĉi tio estas?" mankas en la plej multaj aliaj fenestroj do ne tro kutimiĝu al tio.</para>

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
eo: Ĉi tio pliigas la piktogramgrandon.

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
eo: Ĉi tio reduktas la grandecon de piktogramo.

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
eo: Ĉi tio restarigas la piktogramgrandon al defaŭlta.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
eo: 1 aŭ pli

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
eo: 2 aŭ pli

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
eo: 3 aŭ pli

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
eo: 4 aŭ pli

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
eo: Ajna Dato

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
eo: Ajna Taksado

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
eo: Ajna Tipo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
eo: Sondosieroj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
eo: Kompakta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Command
eo: Propra Komando

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
eo: Dokumentoj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
eo: Dosierujoj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
eo: Plej Alta Taksado

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
eo: Piktogramoj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
eo: Bildoj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Nothing
eo: Nenio

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
eo: Ĉi tiu monato

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
eo: Ĉi-semajne

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
eo: Ĉijare

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
eo: Videoj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
eo: Hieraŭ

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
eo: Propra tiparo

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
eo: Sistema tiparo

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
eo: Grandega

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
eo: Granda

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
eo: Meza

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
eo: Malgranda

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
eo: Senlima

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
eo: Granda

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
eo: Meza

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
eo: Malgranda

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
eo: Senlima

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
eo: Kreskante

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
eo: Malkreskante

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
eo: Montri Kaŝitajn Lokojn

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
eo[0]: %1 ero
eo[1]: %1 eroj

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
eo: Rulado,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
eo: Malpermesita

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
eo: Legado,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
eo: Skribado,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
eo[0]: %1 ero elektita
eo[1]: %1 eroj elektitaj

[ctx: @label]
en: Accessed
eo: Alirita

[ctx: @label]
en: Additional Information
eo: Pliaj informoj

[ctx: @label]
en: Album
eo: Albumo

[ctx: @label]
en: Artist
eo: Artisto

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
eo: Bildformato

[ctx: @label]
en: Audio
eo: Aŭdio

[ctx: @label]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: @label]
en: Bitrate
eo: Bitrapideco

[ctx: @label]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @label]
en: Created
eo: Kreita

[ctx: @label]
en: Date Photographed
eo: Dato Fotita

[ctx: @label]
en: Deletion Time
eo: Tempo de Forigo

[ctx: @label]
en: Document
eo: Dokumento

[ctx: @label]
en: Downloaded From
eo: Elŝutite de

[ctx: @label]
en: Duration
eo: Daŭro

[ctx: @label]
en: File Extension
eo: Dosiera Etendo

[ctx: @label]
en: Frame Rate
eo: Framfrekvenco

[ctx: @label]
en: Genre
eo: Ĝenro

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
eo: Grupigita Ordigo

[ctx: @label]
en: Header column widths
eo: Larĝoj de kolumnoj de kaplinio

[ctx: @label]
en: Height
eo: Alteco

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
eo: Montriĝas kaŝitaj dosieroj

[ctx: @label]
en: Image
eo: Bildo

[ctx: @label]
en: Line Count
eo: Liniokalkulo

[ctx: @label]
en: Link Destination
eo: Liga Celo

[ctx: @label]
en: Modified
eo: Ŝanĝita

[ctx: @label]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
eo: Ordo laŭ kiu ordigi dosierojn

[ctx: @label]
en: Orientation
eo: Orientiĝo

[ctx: @label]
en: Other
eo: Alia

[ctx: @label]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: @label]
en: Page Count
eo: Paĝkalkulo

[ctx: @label]
en: Path
eo: Vojo

[ctx: @label]
en: Permissions
eo: Permesoj

[ctx: @label]
en: Previews shown
eo: Antaŭrigardoj montritaj

[ctx: @label]
en: Properties last changed
eo: Laste ŝanĝitaj ecoj

[ctx: @label]
en: Publisher
eo: Eldonisto

[ctx: @label]
en: Rating
eo: Pritakso:

[ctx: @label]
en: Release Year
eo: Eldonjaro

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
eo: Montri unue dosierujon kiam ordigas dosierojn kaj dosierujojn

[ctx: @label]
en: Show hidden files and folders last
eo: Montri kaŝitajn dosierojn kaj dosierujojn laste

[ctx: @label]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @label]
en: Sort files by
eo: Ordigi dosierojn laŭ

[ctx: @label]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: @label]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @label]
en: Track
eo: Trako

[ctx: @label]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @label]
en: Use {path} to get the path of the current folder. Example: dolphin {path}
eo: Uzu {path} por ekhavi la vojon de la aktuala dosierujo. Ekzemplo: dolphin {path}

[ctx: @label]
en: User Group
eo: Uzantgrupo

[ctx: @label]
en: Version
eo: Versio

[ctx: @label]
en: View Mode
eo: Rigarda moduso

[ctx: @label]
en: Visible roles
eo: Videblaj roloj

[ctx: @label]
en: Width
eo: Larĝo

[ctx: @label]
en: Word Count
eo: Sumo da vortoj

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
eo: Dimensioj

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
eo: Elektu kiujn datumojn montru:

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
eo: Dosierujoj:

[ctx: @label:checkbox]
en: Information Panel:
eo: Informpanelo:

[ctx: @label:checkbox]
en: Opening Folders:
eo: Malfermante Dosierujojn:

[ctx: @label:checkbox]
en: Window:
eo: Fenestro:

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
eo: Defaŭlta piktogramograndeco:

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
eo: Etikeda tiparo:

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
eo: Larĝo de etikedo:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
eo: Maksimumaj linioj:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
eo: Maksimuma larĝo:

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
eo: Antaŭrigardi piktogramgrandecon:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
eo: Ordigado:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
eo: Rigarda reĝimo:

[ctx: @label:spinbox]
en: Show previews for
eo: Montri antaŭrigardojn por

[ctx: @label:textbox]
en: Search…
eo: Serĉi…

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
eo: Elektu kiujn servojn montru en la kunteksta menuo:

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
eo: Montri ĉe ekfunkciiĝo:

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
eo: 'Kopii Al' kaj 'Movi Al' komandoj

[ctx: @option:check]
en: Auto-play media files
eo: Aŭtomate ludi aŭdvidaĵajn dosierojn

[ctx: @option:check]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @option:check]
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: @option:check]
en: Do not warn me about these risks again
eo: Ne reaverti min pri tiuj riskoj

[ctx: @option:check]
en: Expandable
eo: Vastebla

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
eo: Malfermi arkivon kiel dosierujo

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
eo: Montri unue dosierujon

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
eo: Montri kaŝitajn dosierojn laste

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
eo: Montri grupope

[ctx: @option:check]
en: Show item information on hover
eo: Montri objekt-informon je musumo

[ctx: @option:check]
en: Show item on hover
eo: Montri elementon je musoŝvebo

[ctx: @option:check]
en: Show preview
eo: Montri antaŭrigardon

[ctx: @option:check]
en: Show previews
eo: Montri antaŭrigardojn

[ctx: @option:check]
en: Show previews for folders
eo: Montri antaŭrigardojn por dosierujoj

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
eo: Montri elektan markilon

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
eo: Montri zoman ŝovilon

[ctx: @option:check]
en: Use &condensed date, for example '%1'
eo: Uzi &kunpremitan daton, ekzemple '%1'

[ctx: @option:check]
en: Use &long date, for example '%1'
eo: Uzi &longan daton, ekzemple '%1'

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
eo: Uzi kiel defaŭltajn rigardagordojn

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Closing windows with multiple tabs
eo: Fermante fenestron kun pluraj langetoj

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many folders at once
eo: Malfermante multajn dosierujojn samtempe

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many terminals at once
eo: Malfermante multajn terminalojn samtempe

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Switching to act as an administrator
eo: Ŝaltante por agi kiel administranto

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
eo: Fermante fenestrojn kun programo funkcianta en la Terminal-panelo

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
eo: Forigante dosierojn aŭ dosierujojn

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
eo: Malplenigante rubon

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
eo: Movante dosierojn aŭ dosierujojn al la rubujo

[ctx: @option:check Opening Folders]
en: Keep a single Dolphin window, opening new folders in tabs
eo: Teni solan Dolfin-fenestron, malfermante novajn dosierujojn en langetoj

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
eo: Komenci en apartigita vidreĝimo

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
eo: Fari lokobreton redaktebla

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
eo: Montru plenan vojon en titolbreto

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
eo: Montri plenan vojon ene de lokobreto

[ctx: @option:check Window Startup Settings]
en: Show filter bar
eo: Montri filtrilobreton

[ctx: @option:radio]
en: Full width
eo: Plena larĝeco

[ctx: @option:radio]
en: Remember display style for each folder
eo: Memori montrostilon por ĉiu dosierujo

[ctx: @option:radio]
en: Show home location on startup
eo: Montri hejmlokon je ekfunkciiĝo

[ctx: @option:radio]
en: Small
eo: Malgranda

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
eo: Uzi komunan ekranstilon por ĉiuj dosierujoj

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
eo: Ĉiuj dosierujoj

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
eo: Nuna dosierujo

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
eo: Nuna dosierujo kaj subdosierujoj

[ctx: @option:radio Show on startup]
en: Folders, tabs, and window state from last time
eo: Dosierujoj, langetoj kaj fenestra stato de la lasta fojo

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
eo: Klakante ie ajn sur la vico

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
eo: Klakante sur piktogramo aŭ nomo

[ctx: @title]
en: <para>Install additional software to view disk usage statistics<nl/>and identify big files and folders.</para>
eo: <para>Instali kroman programaron por vidi statistikojn pri uzado<nl/>de disko kaj identigi grandajn dosierojn kaj dosierujojn.</para>

[ctx: @title]
en: File Manager
eo: Dosiera administrilo

[ctx: @title]
en: Free Up Disk Space
eo: Liberigi Diskospacon

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
eo: Demandi Rezultojn de '%1'

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
eo: Pliaj informoj

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
eo: Apliki al:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
eo: Peti konfirmon en Dolfin kiam:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
eo: Peti konfirmon en ĉiuj KDE-aplikaĵoj kiam:

[ctx: @title:group]
en: Background:
eo: Fono:

[ctx: @title:group]
en: Browsing:
eo: Foliumante:

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
eo: Kunteksta Menuo

[ctx: @title:group]
en: Date style:
eo: Datstilo:

[ctx: @title:group]
en: Display style:
eo: Bildiga stilo:

[ctx: @title:group]
en: Folder size:
eo: Dosieruja grandeco:

[ctx: @title:group]
en: Local storage:
eo: Loka konservejo:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
eo: Diversaĵoj:

[ctx: @title:group]
en: Open files and folders:
eo: Malfermi dosierojn kaj dosierujojn:

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
eo: Malfermi novajn langetojn:

[ctx: @title:group]
en: Others
eo: Aliaj

[ctx: @title:group]
en: Permissions style:
eo: Stilo de permesoj:

[ctx: @title:group]
en: Remote storage:
eo: Fora konservejo:

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
eo: Montri antaŭrigardojn en la vido por:

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
eo: Ordiga reĝimo:

[ctx: @title:group]
en: Split view:
eo: Dividita vido:

[ctx: @title:group]
en: Status Bar:
eo: Statusbreto:

[ctx: @title:group]
en: Trash
eo: Rubujo

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
eo: Uzanto Reago

[ctx: @title:group]
en: View
eo: Rigardi

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
eo: Kiam vi malfermas plenumeblan dosieron:

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
eo: Antaŭe tiu monato

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
eo: Antaŭ Unu Semajno

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
eo: Tri semajnoj antaŭ

[ctx: @title:group Date]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
eo: Du semajnoj antaŭ

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
eo: Hieraŭ

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
eo: 'Pli frue' MMMM, yyyy

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
eo: 'Antaŭ Unu Semajno' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
eo: "Antaŭ Tri Semajnoj" (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
eo: "Antaŭ Du Semajnoj" (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
eo: 'Hieraŭ' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: The week day name: dddd]
en: dddd
eo: ddd

[ctx: @title:group Date: The week day name: dddd, MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number.]
en: dddd (MMMM, yyyy)
eo: jjj (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
eo: Uzanto: %1 | Grupo: %2 | Aliaj: %3

[ctx: @title:group Interface settings]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: @title:group Size]
en: Big
eo: Granda

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
eo: Dosierujoj

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
eo: Meza

[ctx: @title:group Size]
en: Small
eo: Malgranda

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
eo: Dolfin-ilobreto

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
eo: Lokobreto

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilbreto

[ctx: @title:menu]
en: Selection
eo: Elekto

[ctx: @title:menu]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
eo: Krei novan

[ctx: @title:tab]
en: Compact
eo: Kompakta

[ctx: @title:tab]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @title:tab]
en: Icons
eo: Piktogramoj

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
eo: Konduto

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
eo: Konfirmoj

[ctx: @title:tab Folders & Tabs settings]
en: Folders && Tabs
eo: Dosierujoj && Langetoj

[ctx: @title:tab General View settings]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:tab Panels settings]
en: Panels
eo: Paneloj

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
eo: Antaŭrigardo

[ctx: @title:tab Status & Location bars settings]
en: Status && Location bars
eo: Status- kaj Lokobretoj

[ctx: @title:tab how file items columns are displayed]
en: Content Display
eo: Montro de Enhavo

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
eo: Aplikante vidotrajtojn

[ctx: @title:window]
en: Configure
eo: Agordi

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
eo: Konfirmo

[ctx: @title:window]
en: Folders
eo: Dosierujoj

[ctx: @title:window]
en: How to Administrate
eo: Kiel Administri

[ctx: @title:window]
en: Information
eo: Informoj

[ctx: @title:window]
en: Places
eo: Lokoj

[ctx: @title:window]
en: Risks of Acting as an Administrator
eo: Riskoj pri Agado kiel Sistemestro

[ctx: @title:window]
en: Select
eo: Elekti

[ctx: @title:window]
en: Unselect
eo: Malelekti

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
eo: Vidi Vidigan Stilon

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
eo: Terminalo

[ctx: @title:window for text input]
en: Rename Tab
eo: Alinomi Langeton

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
eo: Ĉesi ŝargi

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
eo: La datformato povas esti elektita en agordoj.

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
eo: La formato de permesoj povas esti ŝanĝata en agordoj. Elektebloj estas Simbola, Numera (okuma) aŭ Kombinita formato

[ctx: Accessible description for combobox with actions of double click view background setting]
en: Action to trigger when double clicking view background
eo: Ago ekigenda kiam oni duoble alklakas la videjan fonon

[ctx: Accessible description for custom command text field of double click view background setting]
en: Enter custom command to trigger when double clicking view background
eo: Enigu propran komandon por ekigi kiam oni duoble alklakas vidfonon

en: Actions for %1
eo: Agoj por %1

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
eo: Aldonante punkton al la komenco de la nomo de ĉi tiu dosiero kaŝos ĝin de vido.
    Ĉu vi ankoraŭ volas renomi ĝin?

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
eo: Aldonante punkton al la komenco de la nomo de ĉi tiu dosierujo kaŝos ĝin de vido.
    Ĉu vi ankoraŭ volas renomi ĝin?

en: Also hide files with application/x-trash mimetype
eo: Kaŝi ankaŭ dosierojn kun mime-typo application/x-trash

en: Always ask
eo: Ĉiam demandi

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
eo[0]: Ĉu vi certas ke vi volas malfermi 1 objekton?
eo[1]: Ĉu vi certas ke vi volas malfermi %1 objektojn?

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas malfermi 1 terminalfenestron?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas malfermi %1 terminalfenestrojn?

en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
eo: Peti konfirmon kiam vi fermas fenestrojn per programo, kiu ankoraŭ funkcias en la Terminal-panelo.

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
eo: Demandi konfirmon por fermi fenestron kun pluraj langetoj.

en: Ask for confirmation when opening many folders at once.
eo: Demandi konfirmon kiam malfermante multajn dosierujojn samtempe.

en: Ask for confirmation when opening many terminals at once.
eo: Demandi konfirmon kiam malfermante multajn terminalojn samtempe.

en: Auto-Play media files
eo: Aŭtomate-ludi aŭdvidaĵajn dosierojn

en: Automatic scrolling
eo: Aŭtomata rulumo

en: Browse through archives
eo: Foliumi la arkivojn

en: C&lose Current Tab
eo: Fermi la &langeton

en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
eo: Elekti Naturan, Usklecdistingan aŭ Ne-Usklecdistingan ordigon de la eroj

en: Choose what to see on each file or folder:
eo: Elektu kion vidi en ĉiu dosiero aŭ dosierujo:

en: Close the view in focus when turning off split view
eo: Fermi la enfokusan vidon je malŝalto de dividita vido

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
eo: Nuna loko ŝanĝiĝis, <filename>%1</filename> ne plu estas alirebla.

en: Custom Action
eo: Tajlorita Ago

en: Date display format
eo: Dato-montra formato

en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
eo: Agordas la grandecon de la dosierbildoj.

en: Disk Usage Statistics - all devices
eo: Diska Uzado-Statistiko - ĉiuj aparatoj

en: Disk Usage Statistics - current device
eo: Diska Uzado-Statistiko - aktuala aparato

en: Disk Usage Statistics - current folder
eo: Diska Uzado-Statistiko - aktuala dosierujo

en: Do not ask again
eo: Ne plu demandi

en: Do not show any directory size
eo: Ne montri iun dosierujan grandecon

en: Empties Trash to create free space
eo: Malplenigas Rubujon por krei liberan spacon

en: Empty Recently Closed Tabs
eo: Malplenaj Lastatempe Fermitaj Langetoj

en: Enabled plugins
eo: Ebligitaj kromprogramoj

en: Enlarge Small Previews
eo: Pligrandigi Malgrandajn Antaŭrigardojn

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
eo: Enigu la URL de la servilo (ekz. smb://[ip-adreso])

en: Expandable folders
eo: Etendeblaj dosierujoj

en: Filter…
eo: Filtri…

en: Folder is empty
eo: Dosierujo estas malplena

en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
eo: Ĉu la komencaj agordoj estis modifitaj (interna agordo ne montrita en la UI)

en: Hidden files shown
eo: Montriĝas kaŝitaj dosieroj

en: Hide this File?
eo: Ĉu kaŝi ĉi tiun dosieron?

en: Hide this Folder?
eo: Ĉu kaŝi ĉi tiun dosierujon?

en: Highlight entire row
eo: Emfazi la tutan vicon

en: Home URL
eo: Hejma URL

en: How we display the size of directories
eo: Kiel ni montras la grandecon de dosierujoj

en: Icon size
eo: Piktograma grando

en: Install Konsole
eo: Instali Konsole

en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
eo: Interna agorda versio de Dolphin, ĉefe Uzita por determini ĉu ĝisdatigita versio de Dolphin funkcias, por migri agordajn enskribojn kiuj estis forigitaj/renomitaj ... ktp.

en: Left side padding
eo: Maldesktraflanka ŝtopado

en: Limit folders panel to home directory if inside home
eo: Limigi dosierujopanelon al hejma dosierujo se en la hejmo

en: Loading canceled
eo: Ŝargo nuligita

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: Location
eo: Loko

en: Location bar:
eo: Lokobreto:

en: Lock the layout of the panels
eo: Ŝlosi la aranĝon de la paneloj

en: Maximum text width index (0 means unlimited)
eo: Maksimuma teksta larĝa indekso (0 signifas senlima)

en: Maximum textlines (0 means unlimited)
eo: Maksimumaj tekstlinioj (0 signifas senlima)

en: New tab name:
eo: Nova langetnomo:

en: New tab will be open after last one
eo: Nova langeto estos malfermita post la lasta

en: New windows:
eo: Novaj fenestroj:

en: No Apple devices found
eo: Neniuj Apple-aparatoj trovitaj

en: No Bluetooth devices found
eo: Neniuj Bluetooth-aparatoj trovitaj

en: No MTP-compatible devices found
eo: Neniuj MTP-kongruaj aparatoj trovitaj

en: No files tagged with "%1"
eo: Neniuj dosieroj etikeditaj kun "%1"

en: No items matching the filter
eo: Neniuj eroj kongruas kun la filtrilo

en: No items matching the search
eo: Neniuj eroj kongruas kun la serĉo

en: No recently used items
eo: Neniuj lastatempe uzataj eroj

en: No relevant network resources found
eo: Neniuj rilataj retaj rimedoj trovitaj

en: No shared folders found
eo: Neniuj komunaj dosierujoj trovitaj

en: No tags
eo: Neniuj etikedoj

en: Open %1
eo: Malfermi %1

en: Open in application
eo: Malfermi en aplikaĵo

en: Permissions style format
eo: Stilformato de permesoj

en: Place two views side by side
eo: Meti du vidojn flank-al-flanke

en: Position of columns
eo: Posicio de kolumnoj

en: Preview size
eo: Antaŭrigarda grandeco

en: Previews shown
eo: Antaŭrigardoj montritaj

en: Recently Closed Tabs
eo: Laste Fermitaj Langetoj

en: Recursive directory size limit
eo: Rekursiva dosierujo grandeco limo

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Remember open folders and tabs
eo: Memori malfermitajn dosierujojn kaj langetojn

en: Rename single items inline
eo: Alinomi unuopajn erojn enlinie

en: Renaming multiple items is always done with a dialog window.
eo: Alinomado de pluraj eroj estas ĉiam farata per dialogfenestro.

en: Right side padding
eo: Desktraflanka ŝtopado

en: Run script
eo: Lanĉi skripton

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
eo: Ruligi Dolfin kiel radiko povas esti danĝera. Bonvolu esti singarda.

en: Search
eo: Serĉi

en: Search for %1
eo: Serĉi %1

en: Search for %1 in %2
eo: Serĉi %1 en %2

en: Search…
eo: Serĉi…

en: Select Action
eo: Elekti Agon

en: Select Remote Charset
eo: Elekti foran signarkodon

en: Select all items matching this pattern:
eo: Elekti ĉiujn aĵojn kongruajn kun ĉi tiu ŝablono:

en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
eo: Ĉu ekstere nomita dosierujo malfermiĝas en nova langeto en ekzistanta Dolphin-instanco

en: Should the URL be editable for the user
eo: Ĉu la URL redakteblas de la uzanto

en: Should the filter bar be shown
eo: Ĉu montri la filtrilobreton

en: Should the full path be shown in the title bar
eo: Ĉu la plena vojo estu montrata en la titolbreto

en: Should the full path be shown inside the location bar
eo: Montri la tutan lokon en la adresejo

en: Should the view properties be used for all folders
eo: Ĉu la vidaj propraĵoj estu uzataj por ĉiuj dosierujoj

en: Show &Terminal Panel
eo: Montri &Terminalpanelon

en: Show 'Add to Places' in context menu.
eo: Montri 'Aldoni al Lokoj' en kunteksta menuo.

en: Show 'Copy Location' in context menu.
eo: Montri 'Kopii Lokon' en kunteksta menuo.

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
eo: Montri la 'Kopii al' kaj 'Movi al' komandojn ĉe la kunteksta menuo

en: Show 'Copy to other split view' in context menu.
eo: Montri 'Kopii al alia dividita vido' en kunteksta menuo.

en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
eo: Montri 'Duobligi Ĉi tien' en kunteksta menuo.

en: Show 'Move to other split view' in context menu.
eo: Montri 'Movi al alia dividita vido' en kunteksta menuo.

en: Show 'Open In Split View' in context menu.
eo: Montri 'Malfermi en Dividita Fenestro' en kunteksta menuo.

en: Show 'Open Terminal' in context menu.
eo: Montri 'Malfermi Terminalon' en kunteksta menuo.

en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
eo: Montri "Malfermi en Nova langeto" kaj "Malfermi en Novaj langetoj" en kunteksta menuo.

en: Show 'Open in New Window' in context menu.
eo: Montri 'Malfermi en Nova Fenestro' en kunteksta menuo.

en: Show 'Sort By' in context menu.
eo: Montri 'Ordigi laŭ' en kunteksta menuo.

en: Show 'View Mode' in context menu.
eo: Montri 'Vida Reĝimo' en kunteksta menuo.

en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
eo: Montri breton por facile alglui post kiam tranĉo aŭ kopio estis farita uzante la elektreĝiman malsupran stangon.

en: Show item information on hover
eo: Montri objekt-informon je musumo

en: Show item on hover
eo: Montri elementon je musumo

en: Show selection toggle
eo: Montri la elektokomutilon

en: Show the content count
eo: Montri la kalkulon de enhavo

en: Show the content size
eo: Montri la grandecon de enhavo

en: Show zoom slider in the statusbar
eo: Montri zomŝovilon en la statusbreto

en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "automatic")
eo: Grandeco de piktogramoj en la Lokoj-Panelo (-1 signifas "aŭtomata")

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
eo: Kreskante

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
eo: Plej malsupra Unue

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
eo: Plej malnova Unue

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
eo: Plej Malgranda Unue

[ctx: Sort descending]
en: Descending
eo: Malkreskante

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
eo: Plej Alta Unue

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
eo: Plej Granda Unue

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
eo: Plej Nova Unue

en: Statusbar
eo: Statusbreto

en: Stop
eo: Halti

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
eo: Terminalo ne povas esti montrita ĉar Konsole ne estas instalita. Bonvolu instali ĝin kaj poste remalfermi la panelon.

en: Text completion mode of the URL Navigator
eo: Reĝimo de Teks-kompletigo de URL Navigilo

en: Text width index
eo: Tekstlarĝeca indekso

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
eo[0]: Unu Ero
eo[1]: %1 Eroj

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
eo[0]: Unu Dosiero
eo[1]: %1 Dosieroj

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
eo: "%1", "%2", "%3", "%4" kaj "%5"

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
eo[0]: Unu Dosierujo
eo[1]: %1 Dosierujoj

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
eo: "%1", "%2", "%3" kaj "%4"

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
eo[0]: Unu Elektita Ero
eo[1]: %1 Elektitaj Eroj

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
eo[0]: Unu Elektita Dosiero
eo[1]: %1 Elektitaj Dosieroj

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
eo[0]: Unu Elektita Dosierujo
eo[1]: %1 Elektitaj Dosierujoj

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
eo: "%1", "%2" kaj "%3"

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
eo: "%1" kaj "%2"

en: The Trash was emptied.
eo: La Rubujo estis malplenigita.

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
eo: La programo '%1' ankoraŭ funkcias en la Terminal-panelo. Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesi?

en: Timestamp since when the view properties are valid
eo: Tempindiko ekde kiam la rigardotrajtoj estas validaj

en: Trash Emptied
eo: Rubujo Malplenigita

en: Trash is empty
eo: Rubujo estas malplena

en: Unselect all items matching this pattern:
eo: Malelekti ĉiujn aĵojn kongruajn kun ĉi tiu ŝablono:

en: Use auto-expanding folders for all view types
eo: Uzi aŭtomate vastiĝantajn dosierujojn por ĉiuj vidospecoj

en: Use system font
eo: Uzi la sistemtiparon

en: Use tab for switching between right and left view
eo: Uzi langeton por ŝanĝi inter dekstra kaj maldekstra vido

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
eo: Zomo:

en: View options:
eo: Vidi elekteblojn:

en: Warning
eo: Averto

en: What
eo: Kio

en: When unchecked, the opposite view will be closed. The Close icon always illustrates which view (left or right) will be closed.
eo: Kiam nemarkita, la kontraŭa vido estos fermita. La piktogramo Fermi ĉiam ilustras kiu vido (maldekstra aŭ dekstra) estos fermita.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
eo: Vi havas plurajn malfermitajn langetoj en tiu fenestro, ĉu vi certas deziri forlasi ?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
eo: Vi havas nekonservitajn ŝanĝojn. Ĉu vi volas apliki la ŝanĝojn aŭ forĵeti ilin?

en: Zoom
eo: Zomi

en: Zoom To Default
eo: Zomo al Defaŭlto

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode disabled
eo: Elekta reĝimo malŝaltita

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode enabled
eo: Elekta reĝimo ŝaltita

[ctx: accessible name of Dolphin's view container]
en: Location View
eo: Loka Vido

[ctx: action:button]
en: Content
eo: Enhavo

[ctx: action:button]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: action:button]
en: From Here
eo: De ĉi-tie

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
eo: De Ĉi tie (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
eo: Limigi serĉon al '%1' kaj ĝiaj subdosierujoj

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
eo: Konservi ĉi tiun serĉon por rapide aliri ĝin denove estonte

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
eo: Serĉi en via hejma dosierujo

[ctx: action:button]
en: Your files
eo: Viaj dosieroj

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
eo: Subaro de Dolfin-agordoj.

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
eo: Nombro de disponeblaj Retkomunaĵoj

[ctx: e.g. 'Show previews for [files of any size]']
en: files of any size
eo: dosieroj de ajna grandeco

[ctx: e.g. 'Show previews for [no file]']
en: no file
eo: neniu dosiero

en: if true we use short relative dates, if not short dates
eo: se vera ni uzas mallongajn relativajn datojn, se ne mallongajn datojn

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
eo: Lokoj

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: option:check]
en: Also hide backup files while hiding hidden files
eo: Kaŝi ankaŭ sekurkopiajn dosierojn dum kaŝado de kaŝendaj dosieroj

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
eo: Malfermi dosierujojn dum trenaj operacioj

[ctx: option:check]
en: Rename single items inline
eo: Alinomi unuopajn erojn enlinie

[ctx: option:check]
en: Turning off split view closes the view in focus
eo: Malŝalto de dividita vido fermas la enfokusan vidon

[ctx: option:check split view panes]
en: Switch between views with Tab key
eo: Ŝalti inter vidoj per Tab-klavo

[ctx: option:radio]
en: After current tab
eo: Post aktuala langeto

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
eo: Alfabeta, uskleco

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
eo: Alfabeta, uskleco

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
eo: Fine de la langeto

[ctx: option:radio]
en: Natural
eo: Natura

[ctx: option:radio]
en: Show no size
eo: Montri neniun grandecon

[ctx: option:radio]
en: Show number of items
eo: Montri nombron de eroj

[ctx: option:radio]
en: Show size of contents, up to
eo: Montri grandecon de enhavo, ĝis

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
eo: Kombinita (ekz. 'drwxr-xr-x (755)')

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
eo: Absoluta (ekz. '%1')

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
eo: Relativo (ekz. '%1')

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
eo: Nombra (Okuma) (ekz. '755')

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
eo: Simbola (ekz. 'drwxr-xr-x')

en: pause
eo: paŭzo

en: play
eo: aŭdigi

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
eo: %1 libera el %2 (%3% uzata)

[ctx: used as a prefix in a spinbox showing e.g. 'Show previews for [files below 3 MiB]']
en: files below
eo: dosieroj sub
