kcmkonqhtml - en to csb translation catalogue (157 entries)

en: &Export...
csb: &Ekspòrtëjë...

en: &Fixed font:
csb: S&tałi fònt:

en: &Host or domain name:
csb: &Kòmpùtr abò domena:

en: &Import...
csb: &Impòrtëjë...

en: &Maximum completions:
csb: &Maksymalnô wielëna dofùlowaniów:

en: &Medium font size:
csb: Str&zédnô miara fònta:

en: &New...
csb: &Nowô...

en: &Show close button on tabs
csb: &Wëskrzëni knąpã zamkniącô na kôrtach

en: &White on black
csb: &Białi na czôrnym

en: <b>Images</b>
csb: <b>Òbrôzczi</b>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
csb: <html>Òznôczô ôrt wëskrzënianiô hipertekstowich lënków: <br/><ul><li><b>Włączoné</b>: wiéedno pòdsztrëchiwają lënczi</li><li><b>Wëłączonë</b>: nigdë nie pòdsztrëchiwają lënczi</li><li><b>Blós pòd kùrsorã</b>: pòdsztrëchiwają blóã, jak kùrsor mëszë nachôdô sã pòd lënkã</li></ul><br/> <i>Bôczënk: Definicëjô sztélu CSS starnë mògą zjinczëc nen nastôw</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
csb: <html>Òznôczô to jak Konqueror wëskrzëniô animòwóné òbrôzczi: <br/><ul><li><b>Włączoné</b>: wëskrzëniô wszëtczé animacëje</li> <li><b>Wëłączoné</b>: nigdë nie wëskrzëniwô animacëjów</li> <li><b>Wëskrzëni blós rôz</b>: wëskrzëniôwszëtczé animacëje, rówank nié pòwtôrzô jich</li> </ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
csb: <html>Òznôczô to, czë Konqueror mô ùżëwac lejącégò przewijaniô starnów WWW, w pòsobnicë:<br /><ul><li><b>Wiedno</b>: wiedno brëkòwac lejącégò przewijaniô.</li><li><b>Nigdë</b>: nigdë nie brëkòwac lejącégò przewijaniô..</li><li><b>Jeżlë je to z szëkã</b>: ùżëwac lejącégò przewijaniô jeżlë wëskrzrnianié starnów WW nié òbcążô za baro systemòwëch dostónków.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
csb: <html>Jeżlë na òptacrjô je wëbrónô, to Konqueror bãdze na stranach WWW aùtomatno ladowôł òbrôzczi. Jinaczi w môlu òbrôzków wëskrzënionô bãdze rama. Mòżesz tedë rãczno ladowac òbrôzczi, klëkając na ikònã Òbrôzczi.<br />Jeżlë nié môsz wòlnegò sparłãczeniô z sécą, lepi właczë tã òptacëjã, co zlëtczi ce przezéranié starnów WWW.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
csb: <html>Jeżlë na òptacëjô je wëbrónô, Konqueror bãdze wëskrzëniwôł ramã w placu jesz nié zladowónëch òbrôzków.<br/>Je to dobri wëbiérk jeżlë môsz wòlné sparłãczenié z sécą.</html>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
csb: <p>Ta lësta zamëkô w se kòmpùtrë ë domenë, dlô jaczich òsta ùsôdzonô specyficznô pòlitika JavaScript. Pòlitika ta òstanie ùżëtô w môlu domëszlny, òpisëjąc to, czë akceptowac, czë pòcëskac skriptë z gwësny domenë.</p><p>Wëbierzë pòlitikã ë ùżëjë knąp zprawi, abë jã zmienic.</p>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
csb: Wëskrzëni czëstą starnã

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
csb: Wëskrzëni wprowôdzającą starnã

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
csb: Wëskrzëni mòje załóżczi

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
csb: Nastôw dlô domenów

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
csb: Wszelejaczé

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
csb: Fòntë

[ctx: @title:tab]
en: General
csb: Òglowé

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
csb: Zëstôwczi sztélów

en: A&nimations:
csb: A&nimacëje:

en: A&utomatically load images
csb: Ladëjë &aùtomatno òbrôzczi

en: Accept
csb: Akceptëjë

en: Accept all popup window requests.
csb: Wëskrzëni wszëtczé wëskakùjącé òkna.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
csb: Pòkazëjë wëskakùjącé òkna blós jak òstaną òne wëwòłóné przez klëkniãcé mëszą abò wcësniãcém klawiszë.

en: Activate previously used tab when closing the current tab
csb: Aktiwùjë slédno brëkòwóną kôrtã pò zamkniãcô biéżny

en: Allow
csb: Jo

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
csb: Zezwôlô skriptom zmieniac tekst listwë stónu.

en: Allow scripts to change the window position.
csb: Zezwôlô skriptom zmieniac pòłożenié òkna.

en: Allow scripts to change the window size.
csb: Zezwòlë skriptom na zmianã miarë òkna.

en: Allow scripts to focus the window.
csb: Zezwôlô skriptom aktiwòwac òkno.

en: Ask
csb: Pëtôj

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
csb: Spëtôj ò miono ë katalog przë dodôwaniô załóżków

en: Bac&kground:
csb: S&pòdlé

en: Base family:
csb: Spòdlowi fònt:

en: Base font si&ze:
csb: Str&zédnô miara fònta:

en: Boo&kmarks
csb: &Załóżczi

en: C&ursive font:
csb: &Kùrsywa:

en: Chan&ge...
csb: &Zmieni...

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
csb: Klëkni na tã knapã, abë zjinaczëc pòlitikã dlô wëbrónegò kòmpùtra abò domenë.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
csb: Klëkni na tã knapã, abë rëmnąc pòlitikã dlô wëbrónegò kòmpùtra abò domenë.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
csb: Klëkni na tã knąpã, abë rãczno dodac pòlitikã dlô kòmpùtra abò domenë.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
csb: Klëkni na tã knąpã, abë wëbrac lopk reglów robòtë z JavaScript. Reglë òstaną sparłãczoné z tima co je ju dô, dëbeltné wpisënczi bãdą zignorowóné.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
csb: Klëkni na tã knąpã, abë zapisac pòlitikã JavaScript w skòmpresowónym lopkù. Lopk ò mionie <b>javascript_policy.tgz</b> bãdze zapisóny w wëbrónëm katalogù.

en: Colors
csb: Farwë

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
csb: Pòcwierdzë &zamkniãcé òkna z czile kôrtama

en: Cus&tom
csb: &Swòjé

en: Custom&ize...
csb: &Dopasëjë...

en: De&lete
csb: &Rëmôj

en: Default encoding:
csb: Domëszlné kòdowanié:

en: Deny
csb: Nié

en: Domain-Specific JavaScript Policies
csb: Pòlitika Java Script dlô domenów

en: Dra&w frame around not completely loaded images
csb: &Rama wkół òbrôzków nié zladowónëch pòprôwno

en: Ena&ble JavaScript globally
csb: Włączë ò&bsłużënk JavaScript

en: Enable filters
csb: Właczë filtrë

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
csb: Dôwô mòżnotã zrëszaniô skriptów napisónëch w ECMA-Script (znónëm téż jakno JavaScript), nachôdôjącëch sã na starnach WWW. Niezanóléżno ód przezérnika włączanié òbsłużënkù skriptowich jãzëków je pòtencjalną zagrożbą dlô systemë.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
csb: Wpisz ë miono kòmpùtra (np. www.kde.org) abò domenã (naczënając òd pùnktu, np. .kde.org abò .org)

en: Export...
csb: Ekspòrtëjë...

en: Fantas&y font:
csb: &Snôżny fònt:

en: Focus window:
csb: Aktiwùjë òkno:

en: Font &size adjustment for this encoding:
csb: Zmiana &wiôlgòscë fònta dlô tegò kòdowaniô:

en: Font Family
csb: Rodzëzna fòntu

en: Font Si&ze
csb: Miara &fònta

en: Font Size
csb: Miara fònta

en: Global JavaScript Policies
csb: Globalnô pòlitika JavaScript

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
csb: Tuwò mòże nastôwic maksymalna wielënã wôrtnotów pamiãtónëch w pòlu fòrmùlôra.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
csb: Tuwò mòże nastôwic specyficzną pòlitikã JavaScript dlô różnëch kòmpùtrów abò domenów. Abë dodac nową pòlitikã, klëkni na knąpã<i>Dodôj...</i> ë wpiszr mùszebną wëdowiédzã w dialogòwich òknie. Abë zmienic réglã jaką ju dô, klëkni na <i>Zmieni...</i>. <i>Rëmôj</i> dô ce mòżnotã rëmniãcô wrbróny pòliticzi. Knąpë <i>Impòrtëjë</i> é <i>Ekspòrtëjë</i> dô ce mòżnotã dzéleniô sã pòlitiką z jinszëma brëkòwnikama, a to przez mòżnotã zapisu ë czëtaniô ji skòmpresowónegò lopka.

en: Hide filtered images
csb: Zatacë filtrowóné òbrôzczi

en: Hide the tab bar when only one tab is open
csb: Zatacë nagłówk jediczi widzwany kôrtë

en: Home page:
csb: Domôcô starna:

en: Host/Domain
csb: Kòmpùtr/Domena

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
csb: Jeżlë na òptacëjô je włączonô, Konqueror zewòlë na zjinakã titla załóżczi ë wëbiérk kataloga, w chtërnym mô sã òna nalezc.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
csb: Jeżlë na òptacëjô je włączonô, Konqueror bãdze pamiãtôł pòdôwczi wpisëwóné w fòrmùlôrach WWW ë bédowôł je w juwernëch pòlach nôslédnëch fòrmùlarów.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
csb: Jeżlë na òptacëjô je włączonô, Konqueror wëskrzëni na listwie załóżków blós nacéchòwóné załóżczi.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
csb: Jeżlë na òptacëjô je włączonô, prawô knąpa mëszë copô do pòprzedny starnë. Abë włączëc kòntekstowé menu, klëkni prawą knąpã mëszë ë rëszë nią.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
csb: Jeżlë na òptacëjô je włączonô, mòże òtmëkac URL w wëbrónëm teksce klëkając westrzédną knąpą mëszë w òknie Konquerora.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
csb: Jeżlë wëłączysz tã òptacëjã, Konqueror òprzestanié interpretowac pòlét<i>window.open()</i> w programach JavaScript. Je to zdatné, jeżlëczãsto jes na starnach, chtërné intensiwno brëkùją ti fùnkcëji do wëskrzënianiô réklamów. <br/><br/><b>Bôczënk:</b> Wëłączenié ti òptacëji mòże doprowadzëc do tegò, że niejedné starnë nie bãdą robic pòprôwno. Ùżëwôj ti òptacëji òstóżno.

en: Ignore
csb: Nié

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
csb: Ignorëjë próbë zmianë tekstu listwë stónu przez skriptë. Starna WWW bãdze <i>mëszlec</i>, że tekst listwë stónu òstôł zmieniony, równak oryginalny tekst òstanie bez zjinaków.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
csb: Ignorëjë próbë zmianë pòłożenia òkna przez skriptë. Starna WWW bãdze <i>mëszlec</i>, że pòłożenié òkna òstało zjinaczoné, le pò prôwdzë sã nie zmieniło.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
csb: Ignorëjë próbë zmianë miarë òkna przez skriptë. Starna WWW bãdze<i>mëszlec</i>, że miarë òkna òstałë zjinaczoné, le pò prôwdzë miarë sã nie zmieniłë.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
csb: Ignorëjë próbë aktiwòwaniô òkna przez skriptë. Starna WWW bãdze <i>mëszlec</i>, że òkno òstałoaktiwòwóné, le pò prôwdzë taczé próbë bãdą ignorowóné.

en: Images
csb: Òbrôzczi

en: Import...
csb: Impòrtëjë...

en: Insert
csb: Wstôwi

en: JavaScript policy:
csb: Pòlitika dlô JavaScript:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
csb: Konqueror nie bãdze wëskrzëniwôł tekstu mniejszegò jakno ta miara<br />nôdpisëjąc wszëtczé jinszé nastôwë.

en: M&iddle click opens URL in selection
csb: Westrzé&dnô knąpa mëszë òtmëkô URL w wëbiérkù

en: M&inimum font size:
csb: &Minimalnô miara fònta:

en: Middle-click on a tab to close it
csb: Klëkniãcé westrzédną knąpą zamëkô kôrtã

en: Modify status bar text:
csb: Zmieni tekst listwë stónu:

en: Mouse Beha&vior
csb: Ùchòwanié &mëszë

en: Move window:
csb: Przeniesë òkno:

en: O&pen new tabs in the background
csb: Ò&tmëkôj nowé kôrtë jakno niéaktiwné

en: Only on Hover
csb: Blós pòd kùrsorã

en: Open &links in new tab instead of in new window
csb: Òtemkni &lënczi w nowi kôrce, a nié w nowim òknie

en: Open &new tab after current tab
csb: Òtmëkôj nowé kôrtë za &biéżną

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
csb: Òtmrkôj bùtnowé adresë URL w kôrtach òtemkłégò òkna Konquerora

en: Open new windows:
csb: Òtemkni nowé òkna:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
csb: Òtemkni wëskakùjącé òkna w nowi &kôrce, a nié w nowim òknie

en: Policy
csb: Pòlitika

en: Preview
csb: Pòdzérk

en: Prompt every time a popup window is requested.
csb: Pëtôj przë kòżdi próbie òtemkniãcô wëskakùjącégò òkna.

en: Reject
csb: Pòcësnié

en: Reject all popup window requests.
csb: Nie pòkazëjë wëskakùjącëch òknów.

en: Remove
csb: Rëmôj

en: Resize window:
csb: Zmieni miarã òkna:

en: Right click goes &back in history
csb: &Prawô knąpa mëszë copô w historëji

en: S&erif font:
csb: Sz&erifòwi fònt

en: S&mooth scrolling:
csb: &Lejącé przewijanié:

en: S&tandard font:
csb: &Sztandardowi fònt:

en: Sa&ns serif font:
csb: &Bezszerifòwi fònt

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
csb: Wëbierzë pòlitikã JavaScript dlô wëbróny serwerë abò domenë.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
csb: Wëbierzë domëszlny ôrt kòdowaniô. Zwëczajno sygô 'Brëkùjë kòdowaniô dlô wëbrónegò jãzëka' ë nie je nót tegò zjinaczac.

en: Show Only Once
csb: Wëskrzëni blós rôz

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
csb: Wëskrzëni w listwie załóżków blós nacéchòwóné załóżczi.

en: Smart
csb: Inteligentno

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
csb: Niejedné starnë WWW zmieniają tekst listwë stónu ùżëwając pòlétu<i>window.defaultStatus()</i>, co czasã utrudniô wëskrzënianié wëdowiédzë ò prôwdzëwich adresach lënków. Na òptacëjô zezwôlô na kònfigùracëjã òbsłużënków taczich pòlétów.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
csb: Niejedné starnë WWW zmieniają pòłożenié òkna brëkùjąc pòlétów <i>window.moveBy()</i> abò <i>window.moveTo()</i>. Na òptacëjô zezwôlô na kònfigùracëjã òbsłużënkù taczich pòlétów.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
csb: Niejedné starnë WWW zmieniają miarã òkna brëkùjąc pòlétów <i>window.resizeBy()</i> abò <i>window.resizeTo()</i>. Na òptacëjô zezwôlô na kònfigùracëjã òbsłużënkù taczich pòlétów.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
csb: Niejedné starnë WWW aktiwùją òkna ùżëwając pòlétu <i>window.focus()</i>. Zwëczajno doprowôdzô to do przerwaniô aktualnegò dzejaniô brëkòwnika. Na òptacëjô zezwôlô na kònfigùracëjã òbsłużënkù taczich pòlétów.

en: Stylesheets
csb: Zëstôwczi sztélów

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
csb: Fònt, jaczi wëskrzëniwô tekst ò stałi szérzë (niépropòrcjonalno).

en: This is the font used to display normal text in a web page.
csb: Fònt, w jaczim wëskrzëniwóny je tekst na starnie.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
csb: Fònt, jaczi wëskrzëniô tekst jakno snôżi.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
csb: Fònt, jaczi wëskrzëniô teskt kùrsywą.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
csb: Fònt, jaczi wëskrzëniô tekst jakno bezszerifòwi.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
csb: Fònt, jaczi wëskrzëniô tekst jakno szerifòwi.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
csb: Wzglãdnô miara fònta, jakô wëskrzëniô sã na starnach WWW.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
csb: Aktwùje pëtanié ò zamkniãcé òkna zamëkającegò w se wicy jakno jedną òtemkłą kôrtã.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
csb: Wëbiérk ti òptacëji doprowôdzy do tegò, że kôrtë bãdze widzec blós, jak òtemkłëch je wicy jakno jednô. Jinaczi kôrtë wëskrzëniwóné bãdą wiedno.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
csb: Na òptacëjô doprowôdzy do teŋò, że w placu òtmëkaniô nowégò òkna (np. pò kliëkniãcô lënka abò katalogù westrzédną knąpą mëszë) dodónô bãdze kôrta w tim sómëm òknie.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
csb: Wëbiérk ti òptacëji doprowôdzy do tegò, że nowô kôrta bãdze otmëkónô prosto za biéżną, a nié jakno slédnô.

en: Und&erline links:
csb: &Pòdsztrëchiwanié lënków:

en: Update
csb: Aktualizëjë

en: Use Global
csb: Ùżëjë globalnëch nastôwów

en: Use Language Encoding
csb: Ùżëjë domëszlnégò kòdowaniô

en: Use global
csb: Ùżëjë globalnëch nastôwów

en: Use same family for all text
csb: Brëkùjë rodzëznë tegò samégò fòntu dlô wszëtczégò tekstu

en: Use setting from global policy.
csb: Ùżëjë nastôwów z globalny pòliticzi

en: When Efficient
csb: Jeżlë je to z szëkã

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
csb: Jeżlë na òptacëjô je włączonô, to slédno brëkòwónô abò òtemkłô kôrta bãdze aktiwòwónô pò tim jak zamkniãté bãdzé jinszô, a nié ta z prawi od biéżny.

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
csb: Jeżlë na òptacëjô je właczonô, a na pùlce nachôdô sã niézminimalizowóné òkno Konquerora, wszëtczé adresë URL wëbróné w jinszëch programach KDE bãdą òtmëkóné w nowich kôrtach tegò òkna. Jinaczi dlô taczich adresów òtmëkóné bãdą nowé òkna Konquerora.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
csb: Czë wëskakùjącé òkna mają bëc wëskrzëniwóné w nowi kôrce, czë w nowim òknie.

en: You must first enter a domain name.
csb: Je nót wpisac wprzód domenã.

en: You must first select a policy to be changed.
csb: Wprzód je nót wëbrac pòlitikã do zjinaczi.

en: You must first select a policy to delete.
csb: Wprzód je nót wëbrac pòlitikã do rëmniãcô.

[ctx: animations]
en: Disabled
csb: Wëłączoné

[ctx: animations]
en: Enabled
csb: Włączoné

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
csb: Wiedno

[ctx: soft scrolling]
en: Never
csb: Nigdë

[ctx: underline]
en: Disabled
csb: Wëłączoné

[ctx: underline]
en: Enabled
csb: Włączoné
