katepart4 - en to cs translation catalogue (992 entries)

en:  lines
cs:  řádky

en:  seconds
cs:  sekund

en: "%1" is mapped to "%2"
cs: "%1" je mapován na "%2"

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
cs: Při změně jakékoli vlastnosti stylu bude automaticky vypnuta volba "Použít výchozí styl".

en: % of View Width
cs: % šířky pohledu

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
cs[0]: Provedeno 1 nahrazení v %2
cs[1]: Provedeny %1 nahrazení v %2
cs[2]: Provedeno %1 nahrazení v %2

en: %v character | %v characters
cs[0]: %v znak
cs[1]: %v znaky
cs[2]: %v znaků

en: &Always On
cs: Vždy z&apnuto

en: &Autocenter cursor:
cs: &Automaticky centrovat kurzor:

en: &Background
cs: &Pozadí

en: &Backspace key in leading blank space unindents
cs: Klávesa &Backspace zpětně odsazuje v úvodních mezerách

en: &Bold
cs: &Tučné

en: &Bookmarks
cs: &Záložky

en: &Clean Indentation
cs: Smazat od&sazení

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Code Folding
cs: S&kládání kódu

en: &Color theme:
cs: &Barevný motiv:

en: &Delete
cs: &Smazat

en: &Don't indent lines wider than:
cs: Neo&dsazovat řádky delší než:

en: &Draw vertical line at the word wrap column
cs: Na&kreslit svislou čáru v místě slupce pro zalomení slova

en: &Dynamic Word Wrap
cs: &Pohyblivé zalamování řádků

en: &Edit
cs: Ú&pravy

en: &Encoding detection:
cs: &Detekce kódování:

en: &Encoding:
cs: &Kódování:

en: &End of Line
cs: Kon&ec řádku

en: &Fallback encoding:
cs: &Záložní kódování:

en: &File
cs: &Soubor

en: &Filetype:
cs: Typ sou&boru:

en: &Find All
cs: &Najít vše

en: &Force RTL Direction
cs: Vyn&utit směr zprava doleva

en: &Format Indentation
cs: Odsazení &formátu

en: &Format:
cs: &Formát:

en: &Go
cs: Pře&jít

en: &Highlighting
cs: Z&výraznění

en: &Highlighting:
cs: Z&výraznění:

en: &Ignore
cs: &Ignorovat

en: &Indent
cs: Odsaz&ování

en: &Indentation
cs: Od&sazování

en: &Indentation mode:
cs: Rež&im odsazování:

en: &Indentation width:
cs: &Odsadit pomocí:

en: &Italic
cs: &Skloněné

en: &Keep extra spaces
cs: &Uchovávat mezery navíc

en: &Keyword completion
cs: Doplňování &klíčových slov

en: &Language:
cs: &Jazyk:

en: &Line Height Multiplier:
cs: Ná&sobič výšky řádků:

en: &Line:
cs: Čá&ra:

en: &Local files
cs: &Místní soubory

en: &Margin:
cs: &Okraj:

en: &Mode
cs: Reži&m

en: &Mode:
cs: Reži&m:

en: &Name:
cs: &Název:

en: &New
cs: &Nový

en: &Next: %1 - "%2"
cs: &Následující: %1 - "%2"

en: &Off
cs: Vypnut&o

en: &PageUp/PageDown moves cursor
cs: &PageUp/PageDown přesouvá kurzor

en: &Previous: %1 - "%2"
cs: &Předchozí: %1 - "%2"

en: &Print/Export
cs: &Tisknout/Exportovat

en: &Read Only Mode
cs: &Režim pouze pro čtení

en: &Reload
cs: Znovu načís&t

en: &Remote files
cs: Vzdálené soubo&ry

en: &Replace
cs: Nah&radit

en: &Scripts
cs: &Skripty

en: &Section:
cs: &Sekce:

en: &Settings
cs: Nastav&ení

en: &Spaces
cs: &Mezer

en: &Tabulators
cs: &Tabulátorů

en: &Theme:
cs: &Motiv:

en: &Tools
cs: &Nástroje

en: &Underline
cs: &Podtržené

en: &Unindent
cs: Z&pětné odsazení

en: &Variables:
cs: P&roměnné:

en: &View
cs: Po&hled

en: '%1' %2,  Hex %3,  Octal %4
cs: '%1' %2,  šestnáctkově %3,  osmičkově %4

en: (Selection of)
cs: (Výběr z)

en: << Add to Dictionary
cs: << Přidat do slovníku

en: <Unchanged>
cs: <Nezměněný>

en: <a> through <b> occurrences
cs: <a> až <b> výskytů

en: <b>misspelled</b>
cs: <b>chybně napsáno</b>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Tab key action (if no selection exists) <a href="If you want <b>Tab</b> to align the current line in the current code block like in Emacs, make <b>Tab</b> a shortcut to the action <b>Format Indentation</b>."><span>More ...</span></a></p></body></html>
cs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Činnost klávesy Tab (pokud není nic vybráno) <a href="Pokud chcete aby <b>Tab</b> zarovnával současný řádek v současném bloku kódu jako v Emacs, nastavte <b>Tab</b> jako zkratku na činnost <b>Odsazení formátu</b>."><span>Více ...</span></a></p></body></html>

en: <p><b>[v]new &mdash; split view and create new document</b></p><p>Usage: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Splits the current view and opens a new document in the new view. This command can be called in two ways:<br /> <tt>new</tt> &mdash; splits the view horizontally and opens a new document.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; splits the view vertically and opens a new document.<br /></p>
cs: <p><b>[v]new &mdash; rozdělí pohled a vytvoří nový dokument</b></p><p>Použití: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Rozdělí aktuální pohled a otevře nový pohled v novém pohledu. Příkaz má dvě varianty:<br /> <tt>new</tt> &mdash; rozdělí pohled vodorovně a otevře nový dokument.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; rozdělí pohled svisle a otevře nový dokument<br /></p>

en: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [write and] quit</b></p><p>Usage: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Quits the application. If <tt>w</tt> is prepended, it also writes the document(s) to disk. This command can be called in several ways:<br /> <tt>q</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; writes the current document to disk and closes its view.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; writes all documents to disk and quits.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p>
cs: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [zapsat ] skončit</b></p><p>Použití: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Ukončí aplikaci. Jestliže následuje po <tt>w</tt> jsou všechny dokumenty zapsány na disk. Tento příkaz může být zavolán několika způsoby:<br /> <tt>q</tt> &mdash; zavře aktuální dokument.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; zavře všechny dokumenty, což znamená ukončení aplikace.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; zapíše aktuální dokument na disk a uzavře jej.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; zapíše všechny dokumenty na disk a skončí.</p><p>Ve všech případech: pokud je aplikace ukončena, pokud je uzavřen poslední dokument. V případě, že má být na disk uložen zatím nepojmenovaný dokument, je zobrazen dialog uložení souboru.</p>

en: <p><b>vs,vsplit&mdash; Split vertically the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
cs: <p><b>vs,vsplit&mdash; Svisle rozdělit aktuální pohled na dva</b></p><p>Použití: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>Výsledkem jsou dva pohledy na stejný dokument.</p>

en: <p><b>w/wa &mdash; write document(s) to disk</b></p><p>Usage: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Writes the current document(s) to disk. It can be called in two ways:<br /> <tt>w</tt> &mdash; writes the current document to disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; writes all documents to disk.</p><p>If no file name is associated with the document, a file dialog will be shown.</p>
cs: <p><b>w/wa &mdash; zapíše dokument(y) na disk</b></p><p>Použití: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Zapíše aktuálně otevřené dokumenty na disk. Lze volat dvěma způsoby:<br /> <tt>w</tt> &mdash; zapíše aktuální dokument disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; zapíše všechny dokumenty disk.</p><p>Pokud nemá dokument jméno, zobrazí se dialog uložení souborů.</p>

en: <p><b>x/xa &mdash; write and quit</b></p><p>Usage: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saves document(s) and quits (e<b>x</b>its). This command can be called in two ways:<br /> <tt>x</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p><p>Unlike the 'w' commands, this command only writes the document if it is modified.</p>
cs: <p><b>x/xa &mdash; zapsat a skončit</b></p><p>Použití: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Uloží dokument(y) a skončí (e<b>x</b>it). Příkaz má dvě varianty:<br /> <tt>x</tt> &mdash; ukončí současný pohled.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; ukončí všechny pohledy, což znamená ukončení aplikace.</p><p>Ve všech případech: pokud je aplikace ukončena, pokud je uzavřen poslední dokument. V případě, že má být na disk uložen zatím nepojmenovaný dokument, je zobrazen dialog uložení souboru.</p><p>Stejně jako u příkazu 'w', jsou uloženy pouze změněné soubory.</p>

en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
cs: <p>Automaticky začne další řádek textu, překročí-li délka aktuálního řádku délku zadanou volbou <b>Zalomit řádky na sloupci:</b>.</p><p>Tato volba nezalamuje již existující řádky textu - k tomu slouží volba <b>Zalomit řádky napevno</b> v nabídce <b>Nástroje</b>.</p><p>Pokud si přejete řádky pouze <i>vizuálně zalomit</i> dle současné šíře náhledu, povolte <b>Pohyblivé zalamování řádků</b> na stránce nastavení <b>Vzhled</b>.</p>

en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
cs: <p>Povolí svislé zarovnání začátku pohyblivě zalomeného řádku na úrovni odsazení prvního řádku, což umožňuje lepší čitelnost kódu a značek.</p><p>Navíc máte možnost nastavit maximální šíři obrazovky v procentech. Po překročení této hodnoty nebudou již pohyblivě zalomené řádky svisle zarovnány. Například hodnota 50% znamená, že u řádku s úrovní odsazení větší než 50% šíře obrazovky už nebudou pokračující pohyblivě zalomené řádky svisle zarovnány.</p>

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
cs: <p>Nápovědu k jednotlivým příkazům získáte provedením <code>'help &lt;příkaz&gt;'</code></p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
cs: <p>Formát zápatí stránky. Podporovány jsou následující značky:</p>

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
cs: <p>Formát záhlaví stránky. Podporovány jsou následující značky:</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
cs: <p>Je-li zvoleno, pak bude kolem obsahu každé stránky vykreslen rám, který je definován níže uvedenými vlastnostmi. Záhlaví a zápatí budou odděleny od obsahu čarou.</p>

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
cs: <p>Je-li zvoleno, pak budou na levé straně tištěných stran uvedena čísla řádků.</p>

en: <p>If enabled, the background color of the editor will be used.</p><p>This may be useful if your color theme is designed for a dark background.</p>
cs: <p>Je-li zvoleno, pak bude bude použita barva pozadí editoru.</p><p>To může být užitečné v případě, že je váš barevný motiv navržen pro tmavé pozadí.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
cs: <p>Je-li zvolena tato volba, pak v každém novém pohledu bude na levé straně zobrazen proužek s ikonami.</p><p>Proužek s ikonami zobrazuje například značku záložky.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
cs: <p>Je-li zvolena tato volba, pak v každém novém pohledu bude svislý posuvník zobrazovat značky.</p><p>Tyto značky reprezentují například záložky.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
cs: <p>Vytiskne kolonku, ve které budou v souladu s použitým zvýrazňováním zobrazeny typografické konvence použité pro daný typ dokumentu.</p>

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pozadí zvoleného typu značky.</p><p><b>Poznámka</b>: Kvůli průhlednosti je barva značky světlejší.</p>

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pozadí nahrazeného textu.</p>

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pozadí výsledků hledání.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pozadí právě aktuální řádky, tj. řádky na níž je umístěn kurzor.</p>

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pozadí editační oblasti.</p>

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pozadí proužku ikon.</p>

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pozadí výběru.</p><p>K nastavení barvy vybraného textu, použijte dialog &quot;<b>Nastavení zvýrazňování</b>&quot;.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
cs: <p>Nastaví barvu odpovídající závorky. To znamená, že umístíte-li kurzor např. na <b>(</b>, pak odpovídající uzavírací <b>)</b> bude touto barvou zvýrazněna.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
cs: <p>Nastaví barvu značek zalomení řádků:</p><dl><dt>Pevné zalomení řádků</dt><dd>Svislá čára ukazující sloupec, kde bude text zalomen.</dd><dt>Pohyblivé zalomení řádků</dt><dd>Šipka nalevo od vizuálně zalomených řádků</dd></dl>

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pruhu skládaní kódu.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
cs: <p>Nastaví barvu značky pro změněné řádky.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
cs: <p>Nastaví barvu značky pro uložené řádky .</p>

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
cs: <p>Nastaví barvu řádku, která je použita pro vyznačení překlepů.</p>

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
cs: <p>Nastaví barvu pozadí značek tabulátoru.</p>

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
cs: <p>Nastaví barvu svislých čar odsazování.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
cs: <p>Barva bude použita pro čísla řádků (pokud je jejich zobrazení povoleno).</p>

en: <p>This color will be used to draw the number of the current line (if enabled).</p>
cs: <p>Barva bude použita pro čísla řádků (pokud je jejich zobrazení povoleno).</p>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
cs: <p>Toto je <b>příkazový řádek</b> Katepart.<br />Použití: <code><b>příkaz [ argumenty ]</b></code><br />Pro seznam dostupných příkazů zadejte <code><b>help list</b></code><br />Pro nápovědu k jednotlivým příkazům zadejte <code><b>help &lt;příkaz&gt;</b></code></p>

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
cs: <p>Tento seznam zobrazuje kontexty aktuálního režimu syntaktického zvýrazňování a umožňuje jejich úpravu. Název kontextu zohledňuje aktuální nastavení stylu.</p><p>K úpravám s použitím klávesnice stiskněte <strong>&lt;Mezerník&gt;</strong> a vyberte vlastnost ve vyskakovací nabídce.</p><p>K úpravě barev buďto klikněte na barevné čtverečky, anebo vyberte upravovanou barvu ve vyskakovací nabídce.</p>

en: <p>This list displays the default styles for the current color theme and offers the means to edit them. The style name reflects the current style settings.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the popup menu when appropriate.</p>
cs: <p>Tento seznam zobrazuje výchozí styly aktuálního barevného motivu a umožňuje jejich úpravu. Název stylu zohledňuje aktuální nastavení.</p> <p>Pro úpravu barev klikněte na barevné čtverečky, anebo vyberte barvu z vyskakovací nabídky.</p><p>Pomocí vyskakovací nabídky také můžete zrušit barvy pro pozadí nebo pozadí výběru.</p>

en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
cs: <p>Tento řetězec umožňuje nadefinovat nastavení Kate pro typ souborů tohoto typu MIME za použití proměnných Kate. Mohou být zadány téměř všechny možnosti konfigurace jako je například zvýraznění, režim odsazení, kódování a jiné.</p><p>Podívejte se do příručky na kompletní seznam proměnných.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Klikněte sem pro ponechání všech výskytů slova tak, jak jsou.</p>
    <p>Tato činnost je užitečná, pokud je slovo akronymem, cizím slovem, nebo jiným neznámým slovem, které si nepřejete přidat do slovníku.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Klikněte sem pro ponechání tohoto výskytu slova tak, jak je.</p>
    <p>Tato činnost je užitečná, pokud je slovo akronymem, cizím slovem, nebo jiným neznámým slovem, které si nepřejete přidat do slovníku.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Klikněte sem pro nahrazení všech výskytů neznámého slova textem zadaným do vstupního pole nahoře vlevo.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Klikněte sem pro nahrazení tohoto výskytu neznámého slova textem zadaným do vstupního pole nahoře vlevo.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p> Pokud je neznámé slovo chybně napsáno, měli byste sem zapsat správné slovo nebo jej vybrat ze seznamu níže.</p>
    <p>K opravě tohoto slova klikněte na <b>Nahradit</b>, pokud si přejete opravit pouze tento výskyt nebo na <b>Nahradit vše</b> pro nahrazení všech výskytů.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Zde vyberte jazyk kontrolovaného dokumentu.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Toto slovo je považováno za neznámé, protože není obsaženo ve slovníku. <br>
    Klikněte sem, pokud si myslíte, že neznámé slovo není chybně napsáno a vy si jej nepřejete znovu v budoucnu kontrolovat. Pokud si jej přejete ponechat tak, jak je, a nepřidávat do slovníku, klikněte na <b>Ignorovat</b> popř. <b>Ignorovat vše</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
cs: <qt><p>Toto slovo je považováno za neznámé, protože neodpovídá žádné položce v právě používaném slovníku. Možná je to také slovo v cizím jazyce.</p>
    <p>Pokud je slovo napsáno správně, můžete je <b>přidat do slovníku</b>. Pokud si jej nepřejete přidávat, ale přejete si jej ponechat nezměněné, stiskněte <b>Ignorovat</b> nebo <b>Ignorovat vše</b>.</p>
    <p>Pokud je ovšem slovo špatně napsáno, můžete se pokusit pro něj najít vhodnou náhradu v seznamu níže. Pokud náhradu nenajdete, můžete ji stále zapsat do textového políčka níže a zvolit <b>Nahradit</b> nebo <b>Nahradit vše</b>.</p>
    </qt>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
cs: <ul> <li><tt>%u</tt>: aktuální uživatelské jméno</li><li><tt>%d</tt>: plné datum/čas v krátkém formátu</li><li><tt>%D</tt>: plné datum/čas v dlouhém formátu</li><li><tt>%h</tt>: aktuální čas</li><li><tt>%y</tt>: aktuální datum v krátkém formátu</li><li><tt>%Y</tt>: aktuální datum v dlouhém formátu</li><li><tt>%f</tt>: název souboru</li><li><tt>%U</tt>: plné URL dokumentu</li><li><tt>%p</tt>: číslo stránky</li><li><tt>%P</tt>: celkový počet stran</li></ul><br />

en: <value>
cs: <hodnota>

[ctx: @action]
en: &Align On…
cs: &Zarovnat na…

[ctx: @action]
en: &Configure Editor…
cs: Nastavit e&ditor…

[ctx: @action]
en: &Save As…
cs: Uložit &jako…

[ctx: @action]
en: Change Dictionary…
cs: Změnit slovník…

[ctx: @action]
en: E&xport as HTML…
cs: E&xportovat do HTML…

[ctx: @action]
en: Save As with Encodin&g…
cs: Uložit jako s &kódováním…

[ctx: @action]
en: Save Cop&y As…
cs: Uložit kop&ii jako…

[ctx: @action]
en: Spelling (from Cursor)…
cs: Kontrola pravopisu (od kurzoru)...

[ctx: @action:button]
en: &Copy…
cs: &Kopírovat…

[ctx: @action:button]
en: Background Color…
cs: Barva pozadí…

[ctx: @action:button]
en: Export…
cs: Exportovat…

[ctx: @action:button]
en: Import…
cs: Importovat…

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
cs: &Zavřít soubor

[ctx: @action:inmenu]
en: &Background Color…
cs: &Barva pozadí…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Selected Color…
cs: Barva &výběru…

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal &Color…
cs: &Normální barva…

[ctx: @action:inmenu]
en: S&elected Background Color…
cs: Barva &pozadí výběru…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
cs: Hledat…

[ctx: @info:progress]
en: Spell checking in progress…
cs: Probíhá kontrola pravopisu…

[ctx: @item:inmenu]
en: Other…
cs: Jiné…

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
cs: Komentáře a dokumentace

[ctx: @item:intable]
en: Miscellaneous
cs: Různé

[ctx: @item:intable]
en: Normal Text & Source Code
cs: Normální text a zdrojový kód

[ctx: @item:intable]
en: Numbers, Types & Constants
cs: Čísla, typy a konstanty

[ctx: @item:intable]
en: Strings & Characters
cs: Řetězce a znaky

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
cs: Upozornění

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
cs: Poznámka

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
cs: Atribut

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
cs: Celé číslo (Base-N)

[ctx: @item:intable Text context]
en: Built-in
cs: Vestavěno

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
cs: Znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
cs: Komentář

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment Variable
cs: Proměnná komentáře

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
cs: Konstanta

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
cs: Datový typ

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
cs: Decimální/Hodnota

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
cs: Dokumentace

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
cs: Chyba

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
cs: Přípona

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
cs: Plovoucí řádová čárka

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
cs: Funkce

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
cs: Informace

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
cs: Klíčové slovo

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
cs: Normální

[ctx: @item:intable Text context]
en: Operator
cs: Operátor

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
cs: Jiné

[ctx: @item:intable Text context]
en: Preprocessor
cs: Preprocesor

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
cs: Značka regionu

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
cs: Speciální znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
cs: Speciální řetězec

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
cs: Řetězec

[ctx: @item:intable Text context]
en: Variable
cs: Proměnná

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
cs: Varování

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
cs: Kontext

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
cs: Pozadí

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
cs: Pozadí vybraného

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
cs: Normální

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
cs: Vybrané

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
cs: Zkontrolovat pravopis

[ctx: @title:window]
en: Screenshot saving failed
cs: Uložení snímku obrazovky selhalo

[ctx: @title:window]
en: Take Screenshot of Selection
cs: Zachytit snímek výběru

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
cs: Vašemu hledání neodpovídá žádná položka

en: A&uto word completion
cs: A&utomatické doplnění slov

en: A&utomatic end of line detection
cs: A&utomatická detekce konce řádku

en: Accessibility:
cs: Zpřístupnění:

en: Activate/deactivate %1
cs: Zapnout/vypnout %1

en: Active Breakpoint
cs: Aktivní zarážka

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
cs: Přidat značku pořadí &bajtů (BOM)

en: Add Placeholder...
cs: Přidat zástupný symbol...

en: Add new mapping
cs: Přidat nové mapování

en: Add to Dictionary
cs: Přidat do slovníku

en: Add...
cs: Přidat...

en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
cs: Upra&vit odsazení kódu vloženého ze schránky

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Alignment pattern:
cs: Vzorec zarovnání:

en: All documents written to disk
cs: Všechny dokumenty byly zapsány na disk

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
cs: Všem přispěvatelům o kterých jsem se zapomněl zmínit

en: Allow scrolling past the end of the document
cs: Povolit rolování za konec dokumentu

en: Always
cs: Vždy

en: Always Off
cs: Vždy vypnuto

en: Always On
cs: Vždy zapnuto

en: Always advance to the &next tab position
cs: Vždy se posunout na pozici &následujícího tabulátoru

en: Always increase indentation &level
cs: Vždy zvýšit ú&roveň odsazení

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Append newline at end of file on save
cs: Před uložením ukončit poslední řádek znakem nového řádku

en: Apply &Word Wrap
cs: Za&lomit řádky napevno

en: Argument-hints
cs: Nápověda parametrů

en: At the end of a line
cs: Na konci řádku

en: Auto Completion
cs: Doplňování

en: Auto Reload Document
cs: Automaticky znovu načíst dokument

en: Auto Word Completion
cs: Automatické doplnění slov

en: Auto reload files in version control
cs: Automaticky opětovně načíst soubory ve správě verzí

en: Auto save document when the active document is losing focus
cs: Automaticky uložit dokument když uživatel přepne jinam

en: Auto save interval:
cs: Interval automatického ukládání:

en: Auto select &first completion entry
cs: Automaticky vybrat &první položku pro doplnění

en: Autocorrect
cs: Automatická oprava

[ctx: Autoindent mode]
en: C Style
cs: Styly C

[ctx: Autoindent mode]
en: C++/boost Style
cs: C++/Styl boost

[ctx: Autoindent mode]
en: None
cs: Žádný

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
cs: Normální

[ctx: Autoindent mode]
en: XML Style
cs: Styl XML

en: Automatic Cleanups on Save
cs: Automatické vyčištění při uložení

en: Automatic Spell Checking
cs: Automatická kontrola pravopisu

en: Automatically close brackets when opening bracket is typed
cs: Automaticky zavírat závorky pokud je napsána otevírací závorka

en: Automatically detect file indentation
cs: Automaticky detekovat odsazení textu

en: Available Commands
cs: Dostupné příkazy

en: Bac&kground
cs: Poz&adí

en: Background
cs: Pozadí

en: Background Area
cs: Oblast pozadí

en: Backslash
cs: Zpětné lomítko

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
cs: Chybný argument '%1'. Použití: %2 on|off|1|0|true|false

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
cs: Špatné uvozovky při volání: %1. Prosím, dejte před jednoduché uvozovky zpětné lomítko.

en: Begin lowercase conversion
cs: Začátek převodu na malá

en: Begin uppercase conversion
cs: Začátek převodu na velká

en: Beginning of line
cs: Začátek řádku

en: Best matches
cs: Nejlepší shody

en: Bl&ock Selection Mode
cs: Režim bl&okového výběru

en: Bookmark
cs: Záložka

en: Borders
cs: Okraje

en: Bottom of file reached. Continue from top?
cs: Dosaženo konce souboru, pokračovat od začátku?

en: Box Properties
cs: Vlastnosti rámu

en: Bracket Highlight
cs: Zvýraznění závorky

en: Bracket matching:
cs: Párování závorek:

en: Brackets:
cs: Závorky:

en: Bundled read-only theme. To modify the theme, please copy it.
cs: Přidaný motiv pouze pro čtení. Pokud jej chcete upravit, musíte jej zkopírovat.

en: By date created
cs: Podle data vytvoření

en: By line number
cs: Podle čísla řádku

en: C&omment
cs: K&omentář

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Capitalization
cs: Převod na velká písmena

en: Capitalize
cs: Velká počáteční písmena

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
cs: Převést výběr na počáteční velká písmena (nebo slovo vpravo od kurzoru, pokud není vybrán žádný text).

en: Change dictionary
cs: Změnit slovník

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
cs: Změní slovník použitý ke kontrole pravopisu.

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
cs: Zkontrolovat pravopis od kurzoru dále

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
cs: Vyberte, kdy mají být ukazatele pohyblivého zalomení zobrazeny

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
cs: Vyberte, kdy budou značky pohyblivého zalomení řádků zobrazeny.

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
cs: Vyberte si, zda má být vámi vložený text vkládán, anebo má přepisovat stávající text.

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
cs: Vyberte si, jaké znaky konce řádků budou používány při ukládání dokumentu

en: Clear &All Bookmarks
cs: Vym&azat všechny záložky

en: Clear Dictionary Ranges
cs: Smazat rozsahy slovníku

en: Close
cs: Zavřít

en: Close Document
cs: Uzavřít dokument

en: Close Nevertheless
cs: Přesto uzavřít

[ctx: Close the message being displayed]
en: Close message
cs: Zavřít zprávu

en: Co&lor:
cs: Ba&rva:

en: Code Folding
cs: Skládání kódu

en: Code block folding:
cs: Skládání bloků kódu

en: Color Themes
cs: Barevné motivy

en: Color theme
cs: Barevný motiv

en: Colors
cs: Barvy

en: Colors:
cs: Barvy:

en: Column must be at least 1.
cs: Sloupec musí být alespoň 1.

en: Command
cs: Příkaz

en: Command "%1" failed.
cs: Příkaz "%1" selhal.

en: Command not found: %1
cs: Příkaz nenalezen: %1

en: Complete Date/Time (long format)
cs: Plné datum a čas (dlouhý formát)

en: Complete Date/Time (short format)
cs: Plné datum a čas (krátký formát)

en: Configure
cs: Nastavit

en: Configure various aspects of this editor.
cs: Nastavit různé vlastnosti tohoto editoru.

en: Continue search?
cs: Pokračovat v hledání?

en: Convert Indentation to Spaces
cs: Převést odsazení na mezery.

en: Convert Indentation to Tabs
cs: Převést odsazení na Tabulátory.

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
cs: Převést výběr na malá písmena (nebo znak vpravo od kurzoru, pokud není vybrán žádný text).

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
cs: Převést výběr na velká písmena (nebo znak vpravo od kurzoru, pokud není vybrán žádný text).

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy File Location
cs: Kopírovat umístění souboru

en: Copy Theme
cs: Kopírovat motiv

en: Copy and paste:
cs: Kopírovat a vložit:

en: Copy as &HTML
cs: Kopírovat jako &HTML

en: Copy the current file name and line number
cs: Kopírovat současný název souboru a číslo řádku

en: Copy theme
cs: Kopírovat motiv

en: Copy/cut the current line if invoked without any text selected
cs: Kopírovat/vyjmout aktuální řádek pokud zavoláno bez toho, že by byl vyznačen nějaký text

en: Core Developer
cs: Přední vývojář

en: Could not access view
cs: Nelze přistupovat k pohledu

en: Counts:
cs: Počet:

en: Create a new file type.
cs: Vytvořit nový typ souboru.

en: Current Date (long format)
cs: Aktuální datum (dlouhý formát)

en: Current Date (short format)
cs: Aktuální datum (krátký formát)

en: Current Line
cs: Současný řádek

en: Current Line Number
cs: Číslo současného řádku

en: Current Time
cs: Aktuální čas

en: Current User Name
cs: Jméno současného uživatele:

en: Current value: %1
cs: Současná hodnota: %1

en: Current value: %1<value>
cs: Současná hodnota: %1<value>

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
cs: Vyjmout vybraný text a přesunout jej do schránky

en: Cycle through the list of completions using Tab / Shift+Tab
cs: Procházet seznam doplňování pomocí Tab / Shift+Tab

en: D&ynamic word wrap indicators:
cs: Ukazatele d&ynamického zalamování slov:

en: Default Text Styles
cs: Výchozí styly textu

en: Default Theme
cs: Výchozí motiv

en: Default indentation mode:
cs: Výchozí režim odsazení:

en: Default input mode:
cs: Výchozí vstupní režim:

en: Delete Line
cs: Smazat řádek

en: Delete Nevertheless
cs: Přesto smazat

en: Delete Next Character
cs: Smazat následující znak

en: Delete Word Left
cs: Smazat slovo doleva

en: Delete Word Right
cs: Smazat slovo doprava

en: Delete the current file type.
cs: Smazat současný typ souboru.

en: Deletes tag under cursor
cs: Smaže značku pod kurzorem

en: Deletes the current line.
cs: Smaže současný řádek.

en: Developer
cs: Vývojář

en: Dictionary:
cs: Slovník:

en: Diff Output
cs: Výstup z diffu

en: Digit
cs: Číslice

en: Disable Annotation Bar
cs: Zakázat panel poznámek

en: Disable Feature
cs: Zakázat vlastnost

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Disabled Breakpoint
cs: Zakázaná zarážka

en: Discard
cs: Zahodit

en: Display relative line numbers
cs: Zobrazit relativní čísla řádků

en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
cs: Zobrazí průvodce, který vám pomůže vybrat typy MIME.

en: Disregard word boundaries for dynamic wrapping
cs: Při dynamickém zalamování slov nehledět na okraje slov

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
cs: Opravdu si přejete uzavřít tento soubor? Může dojít ke ztrátě dat.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
cs: Opravdu si přejete uložit tento soubor? Otevřený soubor i soubor na disku byly změněny. Může dojít ke ztrátě dat.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
cs: Opravdu si přejete uložit tento nezměněný soubor? Mohli byste přepsat změněná data souboru na disku.

en: Document written to disk
cs: Dokument zapsán na disk

en: Documentation with completion
cs: Dokumentace s doplněním

en: Don't move the text cursor when pasting by mouse
cs: Nehýbat kurzorem při vkládání myší

en: Draw &boxes
cs: Vykreslit &rámy

en: Draw bac&kground color
cs: &Kreslit barvu pozadí

en: Duplicates the selected lines down.
cs: Duplikuje vybrané řádky dolů.

en: Duplicates the selected lines up.
cs: Duplikuje vybrané řádky nahoru.

en: Dynamic Word Wrap Indicators
cs: Ukazatele pohyblivého zalamování řádků

en: Dynamic Word Wrap:
cs: Dynamické zalamování slov:

en: E&ncoding
cs: Kódová&ní

en: E&nd of line:
cs: Ko&nec řádku:

en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
cs: Každá nová záložka bude přidána na konec nezávisle na jejím umístění dokumentu.

en: Editable Placeholder
cs: Upravitelný zástupný symbol

en: Editing
cs: Úpravy

en: Editing Options
cs: Možnosti editace

en: Editor Background Colors
cs: Barvy pozadí pro editor

en: Editor font:
cs: Písmo pro editor:

en: Embeddable editor component
cs: Komponenta vestavěného editoru

en: Enable &auto completion
cs: Povolit &automatické doplňování

en: Enable Auto Reload
cs: Povolit automatické opětovné načtení

en: Enable Auto Save (local files only)
cs: Povolit automatické ukládání (pouze místní soubory)

en: Enable byte order mark (BOM)
cs: Povolit značku pořadí bajtů (BOM)

en: Enable/disable adding of byte order marks for UTF-8/UTF-16 encoded files while saving
cs: Při ukládání povolit/zakázat přidání značky pořadí bajtů pro soubory v kódování UTF-8/UTF-16

en: Enable/disable automatic spell checking
cs: Povolit/zakázat automatickou kontrolu pravopisu

en: Enabled, Store In Custom Directory
cs: Povoleno. Ukládat ve vlastním adresáři

en: Enabled, Store In Default Directory
cs: Povoleno. Ukládat ve výchozím adresáři

en: Enclosing characters:
cs: Uzavírací znaky:

en: Encoding
cs: Kódování

en: End case conversion
cs: Konec převodu velikosti

en: End of line
cs: Konec řádku

en: Enlarge Font
cs: Zvětšit písmo

en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
cs: Zadejte předponu, která se přidá před název souboru se zálohou.

en: Enter the suffix to append to the backup file names.
cs: Zadejte příponu, která se přidá za název souboru se zálohou.

en: Error
cs: Chyba

en: Error Creating Diff
cs: Chyba při vytvoření rozdílu

en: Error calling %1
cs: Chyba při volání %1

en: Error calling 'help %1'
cs: Chyba při volání 'help %1'

en: Error: No range allowed for command "%1".
cs: Chyba: Příkaz "%1" nedovoluje zadat žádný rozsah.

en: Escape sequences
cs: Escape sekvence

en: Execution
cs: Vykonání

en: Export File as HTML
cs: Exportovat soubor do HTML

en: F&ind:
cs: Na&jít:

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
cs: Převod argumentu '%1' na celé číslo se nezdařil.

en: Failed to create backup copy.
cs: Vytvoření záložní kopie selhalo.

en: Feature is not active
cs: Vlastnost není aktivní

en: File Format
cs: Formát souboru

en: File Name
cs: Název souboru

en: File Opening & Saving
cs: Otevírání a ukládání souborů

en: File e&xtensions:
cs: Přípon&y souboru:

en: Filter
cs: Filtr

en: Fin&d:
cs: Na&jít:

en: Find Selected
cs: Najít vybrané

en: Find Selected Backwards
cs: Najít vybrané zpět

en: Find Variants
cs: Najít varianty

en: Finds all occurrences of the word under cursor and selects them.
cs: Najde všechny výskyty slova pod kurzorem a vybere je.

en: Finds next occurrence of selected text.
cs: Vyhledat následující výskyt vybraného textu.

en: Finds previous occurrence of selected text.
cs: Vyhledat předchozí výskyt hledaného textu.

en: Flash matching bracket when cursor moves to other bracket in pair
cs: Zvýraznit odpovídající závorku pokud kurzor přejede k její párové závorce

en: Flash matching brackets
cs: Zvýraznit odpovídající závorky

en: Focused Editable Placeholder
cs: Zaměřený upravitelný zástupný symbol

en: Fold Toplevel Nodes
cs: Sbalit vrchní úroveň

en: Fold first line:
cs: Skládat první řádek:

en: Folding arrows visibility:
cs: Viditelnost skládacích šipek:

en: Follow &Line Numbers
cs: Nás&ledovat čísla řádků

en: Follow Line Numbers
cs: Následovat čísla řádků

en: Follow System Color Scheme
cs: Následovat barevné schéma systému

en: Font:
cs: Písmo:

en: Footer Properties
cs: Vlastnosti zápatí

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
cs: Před uložením souboru %1 nemohla být vytvořena záložní kopie. Pokud při ukládání dojde k chybě, můžete ztratit všechny změny v tomto souboru. To by mohlo být způsobeno plným médiem na které si přejete zapisovat, nebo nemáte oprávnění k zápisu do tohoto souboru.

en: For&mat:
cs: For&mát:

en: Force RTL Text Direction
cs: Vynutit směr textu zprava doleva

en: Foreground:
cs: Popředí:

en: Former Core Developer
cs: Bývalý přední vývojář

en: Full document URL
cs: Celé URL dokumentu

en: Function '%1' not found in script: %2
cs: Funkce '%1' nebyla ve skriptu: %2 nalezena

en: General
cs: Obecné

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
cs: Funkce JavaScriptu předaná jako parametr je zavolána pro (vybraný) seznam řádků a odstraní řádky pro které funkce vrací nepravdu (false).<br>Například (podívejte se také na <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>Takto si můžete ušetřit trochu psaní, výsledek bude stejný:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace the line with the return value of the callback.<br>Example (see also <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>
cs: Funkce JavaScriptu předaná jako parametr je zavolána pro (vybraný) seznam řádků a nahradí řádky výsledkem volání.<br>Například (podívejte se také na <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>Takto si můžete ušetřit trochu psaní, výsledek bude stejný:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
cs: Funkce JavaScriptu předaná jako parametr je zavolána pro (vybraný) seznam řádků  a nahradí je výsledkem volání.<br>Například (sloučení vybraných řádků):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>Takto si můžete ušetřit trochu psaní, výsledek bude stejný:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>

en: Go to
cs: Přejít na

en: Go to the next bookmark.
cs: Jít na následující záložku.

en: Go to the previous bookmark.
cs: Jít na předcházející záložku.

en: Group, capturing
cs: Skupina, zachytávání

en: Group, non-capturing
cs: Skupina nezachytávací

en: H&ighlight:
cs: &Zvýraznění:

en: Hea&der && Footer
cs: Záhlaví a záp&atí

en: Header Properties
cs: Vlastnosti záhlaví

en: Header/footer font:
cs: Písmo pro záhlaví a zápatí:

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
cs: Zde si můžete vybrat jak bude současný dokument zvýrazňovaný.

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
cs: Zde si můžete vybrat režim pro současný dokument. Výběr ovlivní například použití zvýrazňování a skládání kódu.

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
cs: Šestnáctkový znak 0000 až FFFF (2^16-1)

en: Highlight changed and unsaved lines
cs: Zvýraznit změněné a neuložené řádky

en: Highlight range between selected brackets
cs: Zvýraznit rozsah mezi zvolenými závorkami

en: Highlighting Text Styles
cs: Zvýrazněné styly textu

en: Highlighting for Ferite
cs: Zvýraznění pro Ferite

en: Highlighting for ILERPG
cs: Zvýraznění pro ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
cs: Zvýraznění pro LaTeX

en: Highlighting for Lua
cs: Zvýraznění pro Lua

en: Highlighting for Makefiles, Python
cs: Zvýraznění pro Makefile, Python

en: Highlighting for Python
cs: Zvýraznění pro Python

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
cs: Zvýraznění pro soubory RPM Spec, Perl, Diff a ostatní

en: Highlighting for SQL
cs: Zvýraznění pro SQL

en: Highlighting for Scheme
cs: Zvýraznění pro Scheme

en: Highlighting for VHDL
cs: Zvýraznění pro VHDL

en: Honor settings in .editorconfig file
cs: Dodržet nastavení v souboru .editorconfig

en: I&gnore All
cs: I&gnorovat vše

en: I&ndent wrapped lines:
cs: Odsadit zalome&né řádky:

en: INSERT
cs: VLOŽIT

en: Icon Border
cs: Okraj ikony

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
cs: Nemá-li ještě řádek žádnou, bude záložka přidána. V opačném případě bude odebrána.

en: If checked, hovering over a folded region shows a preview of the folded text in a popup.
cs: Pokud zaškrtnuto, při přejetí myší nad sbalenou oblastí zobrazí náhled sbaleného textu ve vyskakovacím okně.

en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
cs: Je-li zvoleno zalamování řádků, pak toto pole určuje délku řádku (ve znacích), po kdy bude editor automaticky začínat nový řádek.

en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
cs: Pokud je povoleno, editor zobrazí svislé čáry pro snazší rozeznání odsazených řádků.

en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
cs: Pokud je povoleno, bude obsah mezi odpovídajícími závorkami zvýrazněn.

en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
cs: Je-li zvolena tato volba, pak v každém se na levé straně zobrazí ukazatel změněných a uložených řádků.

en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
cs: Je-li zvolena tato volba, pak v každém novém pohledu budou na levé straně zobrazeny čísla řádků.

en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
cs: Je-li zvolena tato volba, pak v každém novém pohledu budou zobrazovány značky pro skládání.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
cs: Je-li zvolena tato volba, pak v každém novém pohledu bude u svislého posuvníku zobrazena minimapa celého dokumentu.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
cs: Je-li zvolena tato volba, pak v každém novém pohledu bude u svislého posuvníku zobrazena minimapa.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the view border on the screen.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
cs: Je-li zvolena tato volba, pak budou řádky textu zalamovány na hranici pohledu.<br /><br />Tato volba je pouze o prohlížení. Dokument nebude změněn.

en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
cs: Pokud je volba zakázána, změna úrovně odsazení zarovná řádek na násobek šířky zadané v poli <b>Šířka odsazení</b>

en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
cs: Pokud je zatrženo, editor spustí autodetekci typu konce řádky. První nalezený konec řádky bude použit pro celý dokument.

en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete zálohovat místní soubory při ukládání.

en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete zálohovat vzdálené soubory při ukládání.

en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
cs: Pokud je zatrženo, je vložený kód ze schránky odsazen. Vyvolání akce <b>Zpět</b> odsazení odstraní.

en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
cs: Pokud je zatrženo, sníží klávesa <b>Backspace</b> úroveň odsazení (pokud je kurzor umístěn v úvodních mezerách).

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
cs: Pokud je zatrženo, klávesa <b>Tab</b> vždy odsadí současný řádek o počet znaků zadaných v poli <b>Šířka odsazení</b>.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
cs: Pokud je zatrženo, klávesa <b>Tab</b> vždy vloží bílé mezery až do následující pozice dosažitelné tabulátorem. Pokud jsou v sekci <b>Úpravy</b> vybrány <b>Mezery</b>, budou vloženy mezery; v opačném případě bude vložen znak tabulátoru.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
cs: Pokud je zatrženo, klávesa <b>Tab</b> odsadí současný řádek nebo posune na následující pozici tabulátoru.<p> Pokud je kurzor na nebo před prvním ne-mezerovém znaku na řádce, nebo je ve výběru, bude současný řádek odsazen počtem znaků zadaným ve volbě <b>Šířka odsazení</b>.<p> Pokud je kurzor za prvním ne-mezerovém znaku na řádce a řádek není součástí výběru, je vložen bílý znak a je dosaženo následující pozice tabulátoru: Pokud jsou v sekci <b>Úpravy</b> vybrány <b>Mezery</b>, budou vloženy mezery; v opačném případě bude vložen znak tabulátoru.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
cs: Jestliže jste v současném dokumentu něco vybrali, pak bude tento výběr zrušen.

en: Ignore Word
cs: Ignorovat slovo

en: Ignores the changes on disk without any action.
cs: Ignoruje změny na disku bez jakékoliv činnosti.

en: Import Nevertheless
cs: Přesto importovat

en: Import from vimrc file
cs: Importovat soubor vimrc

en: Importing Color Theme
cs: Importuje se barevný motiv

en: In Entire Document
cs: V celém dokumentu

en: Increase indentation level if in l&eading blank space
cs: Zvýšit úroveň odsazení v ú&vodních mezerách

en: Indent using
cs: Odsazovat pomocí

en: Indentation
cs: Odsazování

en: Indentation Actions
cs: Činnosti odsazování

en: Indentation Line
cs: Čára odsazování

en: Indentation Mode
cs: Režim odsazování

en: Indentation Properties
cs: Pravidla odsazování

en: Indentation Width
cs: Šířka odsazování

en: Input Modes
cs: Vstupní režimy

en: Insert Smart Newline
cs: Vložit chytrý nový řádek

en: Insert mode
cs: Režim vkládání

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
cs: Vložit nový řádek, a to včetně těch úvodních znaků současného řádku, jenž nejsou písmeny nebo číslicemi.

en: Insert variable
cs: Vložit proměnnou

en: Invoke Code Completion
cs: Provést doplnění kódu

en: Join Lines
cs: Spojit řádky

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
cs: Slouží vybrané řádky nebo celý dokument. Volitelně lze zadat oddělovač který bude mezi řádky vložen :<br>Například <code>join ', '</code> sloučí řádky a oddělí je čárkou.

en: Jump to next match
cs: Přejít na následující výskyt

en: Jump to previous match
cs: Přejít na předchozí výskyt

en: KWrite Undo History, Kspell integration
cs: Historie pro operaci zpět, začlenění KSpell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
cs: Podpora zvýrazňování XML syntaxe

en: KWrite port to KParts
cs: Převod KWrite do KParts

en: Kate Handbook.
cs: Příručka Kate.

en: Kate Styles
cs: Styly Kate

en: Key Mapping
cs: Mapování kláves

en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
cs: Mapování kláves se používá pro změnu významu stisknutých kláves. Toto umožňuje přesunout příkazy na jiné klávesy nebo vytvořit speciální klávesy vkládající sérii příkazů.
    
    Například:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    Po stisku klávesy F2 bude na začátek řádky vložen řetězec "-- ".

en: Keyword completion provides suggestions based on the keywords which exist in the document's language.
cs: Doplňování klíčových slov poskytuje návrhy klíčových slov která existují v jazyce dokumentu.

en: L&ayout
cs: &Rozvržení

en: Language Selection
cs: Výběr jazyka

en: Language keywords
cs: Klíčová slova jazyka

en: Large scale bug fixing
cs: Rozsáhlé opravy chyb

en: Left side:
cs: Levá strana:

en: Let Vi commands override Kate shortcuts
cs: Příkazy Vi mají přednost před zkratkami Kate

en: Lets you select a location and save the file again.
cs: Umožní vám vybrat umístění a uložit soubor znovu.

en: Line %1 of %2, Column %3
cs: Řádek %1 z %2, Sloupec %3

en: Line %1, Column %2
cs: Řádek %1, sloupec %2

en: Line Numbers
cs: Čísla řádků

en: Line break
cs: Zalomení řádku

en: Line length limit:
cs: Limit délky řádku:

en: Lock/unlock the document for writing
cs: Zamknout/odemknout dokument pro zápis

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
cs: Vyhledat řetězec nebo regulární výraz a nahradit výsledek daným textem.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
cs: Vyhledat první výskyt části textu nebo regulárního výrazu.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
cs: Vyhledat následující výskyt hledaného výrazu.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
cs: Vyhledat předchozí výskyt hledaného výrazu.

en: Lowercase
cs: Malá písmena

en: Lowercase first character conversion
cs: Převést první znak na malé písmeno

en: MIME &types:
cs: &Typy MIME:

en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: Maintainer
cs: Správce

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
cs: Manuálně vyvolá doplnění příkazu, obvykle pomocí přiřazené klávesové zkratky.

en: Map the whole document
cs: Mapa celého dokumentu

en: Mark Type %1
cs: Značka typu %1

en: Mark not set: %1
cs: Značka nenastavena: %1

en: Mark set: %1
cs: Značka nenastavena: %1

en: Marker Colors
cs: Barvy značkovačů

en: Match any character excluding new line (by default)
cs: Jakýkoliv znak kromě nových řádků (výchozí)

en: Match case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Max Clipboard History Entries:
cs: Max záznamů v historii schránky:

en: Minim&ap width:
cs: Šířka minim&apy:

en: Minimal word length to complete:
cs: Minimální délka doplňovaného slova:

en: Minimap:
cs: Minimapa:

en: Misc
cs: Různé

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
cs: Chybějící argument(y). Použití: %1 <od> [<do>]

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
cs: Chybějící argument(y). Použití: %1 <od>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
cs: Chybějící argument. Použití: %1 <hodnota>

en: Mode
cs: Režim

en: Modes && Filetypes
cs: Režimy a typy souborů

en: Modified Lines
cs: Změněné řádky

en: Move Cursor Left
cs: Přesunout kurzor doleva

en: Move Cursor Right
cs: Přesunout kurzor doprava

en: Move Word Left
cs: Přesunout slovo doleva

en: Move Word Right
cs: Přesunout slovo doprava

en: Move cursor to next matching indent
cs: Přejít na následující odpovídající odsazení

en: Move cursor to previous matching indent
cs: Přesunout kurzor na předchozí odpovídající odsazení

en: Move selected lines down.
cs: Přesunout vybrané řádky dolů.

en: Move selected lines up.
cs: Přesunout vybrané řádky nahoru.

en: Move selected text when dragged
cs: Přesunout vybraný text při přetažení

en: Move to Beginning of Document
cs: Přesunout na začátek dokumentu

en: Move to Beginning of Line
cs: Přesunout na začátek řádku

en: Move to Bottom of View
cs: Přesunout se na konec pohledu

en: Move to End of Document
cs: Přesunout na konec dokumentu

en: Move to End of Line
cs: Přesunout na konec řádku

en: Move to Next Line
cs: Přejít na následující řádek

en: Move to Previous Line
cs: Přejít na předchozí řádek

en: Move to Top of View
cs: Přesunout se na začátek pohledu

en: Multicursor
cs: Mnohonásobné kurzory

en: Multiple Cursor Modifiers
cs: Modifikátory mnohonásobných kurzorů

en: Negative lookahead
cs: Záporný dopředný výrok

en: Negative set of characters
cs: Záporná sada znaků

en: Never
cs: Nikdy

en: New Filetype
cs: Nový typ souboru

en: Next Bookmark
cs: Následující záložka

en: No Backup Suffix or Prefix
cs: Žádná přípona ani předpona zálohy

en: No entries in clipboard history
cs: Žádné záznamy v historii schránky

en: No help for '%1'
cs: Pro '%1' není nápověda

en: No help specified for command '%1' in script %2
cs: Nápověda pro příkaz '%1' není ve skriptu %2 obsažena

en: No mapping found for "%1"
cs: Mapování pro "%1" nebylo nalezeno

en: No such command <b>%1</b>
cs: Takový příkaz neexistuje: <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
cs: Takový příkaz neexistuje: "%1"

en: No such highlighting '%1'
cs: Takové zvýrazňování neexistuje '%1'

en: No such mode '%1'
cs: Takový režim neexistuje: '%1'

[ctx: No text or background color set]
en: None set
cs: Nic nenastaveno

en: Non-digit
cs: Ne-číslice

en: Non-word character
cs: Ne-slovní znak

en: None
cs: Nic

en: Normal
cs: Normální

en: Normal Mode
cs: Normální režim

en: Normal mode
cs: Normální režim

en: Not Editable Placeholder
cs: Neupravitelný zástupný symbol

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Not word boundary
cs: Ne-hranice slova

en: Nothing in register %1
cs: Prázdný registr %1

en: OVERWRITE
cs: PŘEPOSLAT

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
cs: Osmičkový znak 000 až 377 (2^8-1)

en: Off
cs: Vypnout

en: On Modified Lines
cs: Na změněných řádcích

en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
cs: Před uložením je poslední řádek souboru zakončen znakem nového řádku, pokud tam ještě žádný není. Nový řádek je viditelný teprve po dalším načtení souboru.

en: On-the-fly spell checking
cs: Kontrola pravopisu za běhu

en: One or more occurrences
cs: Jeden nebo více výskytů

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Open/Save
cs: Otevřít/Uložit

en: Or
cs: Nebo

en: Original KWrite Author
cs: Původní autor KWrite

en: Other (%1) | Other (%1)
cs[0]: Jiné (%1)
cs[1]: Jiné (%1)
cs[2]: Jiné (%1)

en: Overwr&ite Mode
cs: Rež&im přepisování

en: P&riority:
cs: P&riorita:

en: PHP Keyword/Datatype list
cs: Seznam párů klíčové slovo/datový typ pro PHP

en: Page Number
cs: Číslo stránky

en: Paste From File
cs: Vložit ze souboru

en: Paste Selection
cs: Vložit výběr

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
cs: Vložit dříve zkopírovaný nebo vyjmutý obsah stránky

en: Patches and more
cs: Záplaty a ostatní

en: Persistent
cs: Trvalý

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Please select a variable.
cs: Prosím, zasejte proměnnou.

en: Positive Lookahead
cs: Pozitivní vyhlížení

en: Possible Data Loss
cs: Možná ztráta dat

en: Pr&int header
cs: T&isknout záhlaví

en: Prefix for backup files:
cs: Předpona souborů zálohy:

en: Previous Bookmark
cs: Předchozí záložka

en: Pri&nt footer
cs: Tisk&nout zápatí

en: Print &legend
cs: Tisknout vysvět&livky

en: Print line &numbers
cs: Tisknout čís&la řádků

en: Print the current document.
cs: Vytisknout aktuální dokument.

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Properties of %1
cs: Vlastnosti %1

en: QA and Scripting
cs: QA a skriptování

en: R&eplace All
cs: N&ahradit vše

en: Re&move trailing spaces:
cs: Odstranit &mezery na konci řádku:

en: Reached Breakpoint
cs: Dosažená zarážka

en: Reached bottom, continued from top
cs: Dosaženo konce, pokračuje se od začátku

en: Reached top, continued from bottom
cs: Dosaženo začátku, pokračuje se od konce

en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
cs: Přečíst soubor vimrc a pokusit se importovat mapování určené příkazem "[n]noremap".

en: Recover Data
cs: Obnovit data

en: Recursive?
cs: Rekurzivně?

en: Reference
cs: Odkaz

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Reloa&d
cs: Znovu načís&t

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
cs: Znovu načíst všechny soubory JavaScript (odsazovače, skripty příkazové řádky a jiné).

en: Reload the current document from disk.
cs: Obnovit současný dokument z disku.

en: Reloads the file from disk. Unsaved changes will be lost.
cs: Znovu načte soubor z disku. Neuložené změny budou ztraceny.

en: Remove Duplicate Lines
cs: Odstranit duplicitní řádky

en: Remove Duplicates and Sort Text Alphabetically
cs: Odstranit duplikáty a seřadit podle abecedy

en: Remove Trailing Spaces
cs: Odstranit mezery na konci řádku

en: Remove all bookmarks of the current document.
cs: Odstranit všechny záložky ze současného dokumentu.

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
cs: Odstranit všechny oddělené rozsahy slovníku jež byly nastaveny pro kontrolu pravopisu.

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
cs: Odstranit duplicitní řádky z vybraného textu nebo celého dokumentu.

en: Remove selected
cs: Odstranit vybrané

en: Removes empty lines from selection or whole document.
cs: Odstraní z dokumentu nebo výběru všechny prázdné řádky.

en: Rep&lace:
cs: &Nahradit:

en: Replace &All
cs: N&ahradit vše

en: Replace Highlight
cs: Zvýraznění nahrazení

en: Replace all matches
cs: Nahradit všechny výskyty

en: Replace next match
cs: Nahradit následující výskyt

en: Replace with:
cs: Nahradit za:

en: Replacement
cs: Nahrazení

en: Replacement counter (for Replace All)
cs: Počítadlo nahrazování (pro nahrazení všech)

en: Reset Font Size
cs: Resetovat velikost písma

en: Reuse Word Above
cs: Znovu využít slovo nahoře

en: Reuse Word Below
cs: Znovu využít slovo dole

en: Revert the most recent editing actions
cs: Vrátit zpět poslední úpravy

en: Revert the most recent undo operation
cs: Vrátit zpět poslední operaci návratu úprav

en: S&trikeout
cs: Přeškr&tnuté

en: S&uggest
cs: Navrhno&ut

en: Save
cs: Uložit

en: Save Copy of File
cs: Uložit kopii souboru

en: Save File
cs: Uložit soubor

en: Save Nevertheless
cs: Přesto uložit

en: Save a copy of the current document to disk.
cs: Uložit kopii současného dokumentu na disk.

en: Save failed
cs: Uložení selhalo

en: Save swap files every:
cs: Uložit odkládací soubory každých:

en: Save the current document
cs: Uložit současný dokument

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
cs: Uložit současný dokument na disk a pojmenovat dle volby uživatele.

en: Saved Lines
cs: Uložené řádky

en: Screenshot saving failed: %1
cs: Uložení snímku obrazovky selhalo: %1

[ctx: Script command category]
en: Editing
cs: Úpravy

[ctx: Script command category]
en: Navigation
cs: Procházení

[ctx: Script command name]
en: Delete Tag Under Cursor
cs: Smazat značku pod kurzorem

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Down
cs: Duplikovat vybrané řádky dolů

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Up
cs: Duplikovat vybrané řádky nahoru

[ctx: Script command name]
en: Duplicate selected text
cs: Duplikovat vybraný text

[ctx: Script command name]
en: Expand Abbreviation
cs: Rozbalit zkratku

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Paragraph
cs: Přejít na následující odstavec

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Paragraph
cs: Přejít na předchozí odstavec

[ctx: Script command name]
en: Join Lines
cs: Spojit řádky

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Matching Tag
cs: Přesunout kurzor na odpovídající značku

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Matching Indent
cs: Přejít na následující odpovídající odsazení

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Down
cs: Přesunout řádky dolů

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Up
cs: Přesunout řádky nahoru

[ctx: Script command name]
en: Remove Empty Lines
cs: Odstranit prázdné řádky

[ctx: Script command name]
en: Remove Leading Spaces
cs: Odstranit mezery na začátku řádku

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing Spaces
cs: Odstranit mezery na konci řádku

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing and Leading Spaces
cs: Odstranit mezery na začátku a na konci řádku

[ctx: Script command name]
en: Split or Join a Tag
cs: Rozdělit nebo spojit značku

[ctx: Script command name]
en: Toggle Comment
cs: Přepnout komentář

[ctx: Script command name]
en: URI-decode Selected Text
cs: URI-Dešifrovat vybraný text

[ctx: Script command name]
en: URI-encode Selected Text
cs: URI-Zašifrovat vybraný text

[ctx: Script command name]
en: Wrap with Tag
cs: Zalamovat se značkou

en: Scro&llbars visibility:
cs: Vidite&lnost posuvníku:

en: Scroll Line Down
cs: Posun o řádku dolů

en: Scroll Line Up
cs: Posun o řádku nahoru

en: Scroll Page Down
cs: Posun o jednu stránku dolů

en: Scroll Page Up
cs: Posun o jednu stránku nahoru

en: Scrollbars:
cs: Posuvníky:

en: Search Highlight
cs: Zvýraznění hledání

en: Search bar back- and front-end
cs: Panel hledání - podpůrná vrstva a rozhraní

en: Search in the selection only
cs: Nastavit pouze ve výběru

en: Search mode
cs: Režim hledání

en: SearchHighLight
cs: Zvýraznění hledání

en: Select Character Left
cs: Vybrat znak doleva

en: Select Character Right
cs: Vybrat znak doprava

en: Select Mime Types
cs: Vybrat typy MIME

en: Select Page Down
cs: Vybrat stránku dolů

en: Select Page Up
cs: Vybrat stránku nahoru

en: Select Word Left
cs: Vybrat slovo doleva

en: Select Word Right
cs: Vybrat slovo doprava

en: Select text to paste.
cs: Vyberte text pro vložení.

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
cs: Vyberte typy MIME, pro tento typ souboru.
    Prosím uvědomte si, že to též automaticky změní přiřazené přípony souborů.

en: Select the color theme to use for the print.
cs: Vyberte barevný motiv pro tisk.

en: Select the entire text of the current document.
cs: Vybrat celý text současného dokumentu.

en: Select the filetype you want to change.
cs: Vyberte typ souboru, který si přejete změnit.

en: Select theme:
cs: Zvolte motiv:

en: Select to Beginning of Document
cs: Vybrat do začátku dokumentu

en: Select to Beginning of Line
cs: Vybrat do začátku řádku

en: Select to Bottom of View
cs: Vybrat text do konce pohledu

en: Select to End of Document
cs: Vybrat do konce dokumentu

en: Select to End of Line
cs: Vybrat do konce řádku

en: Select to Matching Bracket
cs: Vybrat text do odpovídající závorky

en: Select to Next Line
cs: Vybrat následující řádek

en: Select to Previous Line
cs: Vybrat předcházející řádek

en: Select to Top of View
cs: Vybrat text do začátku pohledu

en: Selected Text
cs: Vybraný text

en: Selection
cs: Výběr

en: Selection, KColorScheme integration
cs: Výběr textu, začlenění KColorScheme

en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
cs: Zvolí, jestli klávesy PageUp a PageDown mění svislou pozici kurzoru vzhledem k prvnímu řádku pohledu.

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Set Default Mark Type
cs: Nastavit výchozí typ značky

en: Set of characters
cs: Sada znaků

en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
cs: Nastaví prioritu pro tento typ souboru. Pokud bude tentýž soubor vybrán více typy souborů, bude použit typ s nejvyšší prioritou.

en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
cs: Nastaví počet řádků viditelných nad a pod kurzorem, kdykoliv to bude možné.

en: Shell Completion
cs: Doplnění na příkazové řádce

en: Show &Icon Border
cs: Ukázat pruh s &ikonami

en: Show &Line Numbers
cs: Zobrazovat čís&la řádků

en: Show &line numbers
cs: Zobrazovat čís&la řádků

en: Show &tab indicators:
cs: Zobrazit ukazatele &tabulátoru:

en: Show Always
cs: Vždy zobrazit

en: Show Extra Decorations
cs: Zobrazit extra dekorace

en: Show File Encoding
cs: Zobrazit kódování souboru

en: Show Folding &Markers
cs: Zobrazit značky sklá&dání

en: Show Line Ending Type
cs: Zobrazit typ ukončení řádku

en: Show Scroll&bar Marks
cs: Zo&brazit značky na posuvnících

en: Show Scrollbar Mini-Map
cs: Zobrazit minimapu posuvníku

en: Show Static &Word Wrap Marker
cs: Zobrazit značky pevného za&lamování řádků

en: Show When Needed
cs: Zobrazit je-li třeba

en: Show Window Decorations
cs: Zobrazit dekorace oken

en: Show active dictionary
cs: Zobrazit aktivní slovník

en: Show arrows to collapse code blocks
cs: Zobrazit šipky pro sbalení bloků kódu

en: Show documentation beside completion box. If disabled, documentation can be shown by pressing Alt key.
cs: Zobrazit dokumentaci vedle doplňovací nabídky. Pokud vypnuto, dokumentaci lze zobrazit stiskem klávesy Alt.

en: Show highlighting mode
cs: Zobrazit režim zvýrazňování

en: Show i&ndentation lines:
cs: Zobrazit čáry odsaze&ní:

en: Show input mode
cs: Zobrazit vstupní režim

en: Show line column
cs: Zobrazit sloupec s řádky

en: Show line count
cs: Zobrazit počet řádek

en: Show list of valid variables.
cs: Zobrazit seznam platných proměnných.

en: Show marks
cs: Zobrazit značky

en: Show minimap
cs: Ukázat minimapu

en: Show on Hover
cs: Zobrazit při přejetí myší

en: Show preview of folded blocks on hover
cs: Zobrazit náhledy složených bloků při přejetí myši

en: Show preview of matching open bracket
cs: Zobrazit náhled odpovídající otevřené závorky

en: Show preview when hovering over scrollbar
cs: Zobrazit náhled při najetí myší nad posuvník

en: Show print preview of current document
cs: Zobrazit náhled tisku pro současný dokument

en: Show tab setting
cs: Zobrazit nastavení karet

en: Show the line number relative to the line with the cursor in front of each line.
cs: Zobrazit před řádkem číslo řádku vzhledem k řádku, kde se nachází kurzor.

en: Show whitespace indicators:
cs: Zobrazit ukazatele mezer

en: Show word count
cs: Zobrazit počet slov

en: Show/hide line count in status bar
cs: Zobrazit/skrýt počet řádek ve stavové liště

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
cs: Zobrazit/schovat znak zalomení řádků, tedy svislou čáru na pozici zalamování (podle nastavení ve vlastnostech úprav)

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
cs: Zobrazit/skrýt příkazovou řádku v dolní části pohledu.

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
cs: Ukázat/skrýt proužek s ikonami<br /><br />Proužek ikon zobrazuje například symbol záložek.

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
cs: Zobrazit/skrýt čísla řádků na levé straně pohledu.

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
cs: Zobrazit/skrýt značky na svislém posuvníku<br /><br />Značky zobrazují například symboly záložek.

en: Show/hide word count in status bar
cs: Zobrazit/skrýt počet slov ve stavové liště

en: Shrink Font
cs: Zmenšit písmo

en: Size of the visible highlight marker.
cs: Velikost viditelného značkovače zvýraznění.

en: Smart ho&me and smart end
cs: Chytrá klávesa Ho&me a End

en: Sort bookmarks menu:
cs: Řadit nabídku se záložkami:

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
cs: Seřadit vybraný text nebo celý dokument dle přirozené posloupnosti.<br>Následující příklad ukazuje rozdíl oproti normální metodě řazení:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10

en: Sort the selected text or whole document.
cs: Setřídit vybraný text nebo celý dokument.

en: Spaces
cs: Mezery

en: Spell check canceled.
cs: Zrušena kontrola pravopisu.

en: Spell check complete.
cs: Kontrola pravopisu dokončena.

en: Spellcheck
cs: Kontrola pravopisu

en: Spelling
cs: Kontrola pravopisu

en: Spelling '%1'
cs: Kontrola pravopisu '%1'

en: Spelling Mistake Line
cs: Řádek s překlepem

en: Splits or joins a tag
cs: Rozdělí nebo sloučí značku

en: Start the Marked Selection
cs: Spustit Označený výběr

en: Static Word Wrap
cs: Pevné zalamování řádků

en: Statusbar
cs: Stavový panel

en: Store swap files in:
cs: Ukládat odkládací soubory v:

en: Success:
cs: Úspěch:

en: Suffix for backup files:
cs: Přípona souborů zálohy:

en: Swap file mode:
cs: Režim odkládacího souboru:

en: Switch to Command Line
cs: Přepnout na příkazovou řádku

en: Switch to Next Input Mode
cs: Přepnout do následujícího vstupního režimu

en: Switch to incremental search bar
cs: Přepnout na panel pro přírůstkové vyhledávání

en: Switch to power search and replace bar
cs: Přepnout panel do režimu rozšířeného hledání a nahrazování

en: Switch to the next input mode.
cs: Přepnout do následujícího vstupního režimu.

en: Syntax highlighting
cs: Zvýraznění syntaxe

en: Tab
cs: Tabulátor

en: Tab Size: %1
cs: Velikost tabulátoru: %1

en: Tab Width
cs: Šířka tabulátoru

en: Tab and Space Markers
cs: Značky tabulátoru a mezer

en: Tab wi&dth:
cs: Šířka ta&bulátoru:

en: Tabulators
cs: Tabulátory

en: Tabulators && Spaces
cs: Tabulátory && mezery

en: Tabulators &and Spaces
cs: Tabulátory &a mezery

en: Take Screenshot of Selection
cs: Zachytit snímek výběru

en: Te&xt Settings
cs: Nastavení te&xtu

en: Testing, ...
cs: Testování, ...

en: Text Area
cs: Textová oblast

en: Text Cursor Movement
cs: Pohyb kurzoru v textu

en: Text Decorations
cs: Dekorace textu

en: Text Navigation
cs: Pohyb v textu

en: Text Templates & Snippets
cs: Šablony a úryvky textu

en: Text selection mode:
cs: Režim výběru textu:

en: Text to Speech
cs: Hlasová syntéza

en: Text to replace with
cs: Text k nahrazení

en: Text to search for
cs: Hledat text

en: The Editing Commands
cs: Příkazy pro úpravy

en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
cs: Záložky budou tříděny podle čísla řádky, na kterých jsou umístěny.

en: The byte order mark is a special sequence at the beginning of Unicode encoded documents. It helps editors to open text documents with the correct Unicode encoding. The byte order mark is not visible in the displayed document.
cs: Značka pořadí bajtů (BOM) je speciální posloupnost bajtů Unicode dokumentu. Pomáhá editoru otevřít dokument ve správném Unicode kódování. Značka pořadí bajtů není v otevřeném souboru viditelná.

en: The cool buffersystem
cs: Skvělý systém vyrovnávací paměti

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
cs: Spuštění příkazu 'diff' selhalo. Ujistěte se, že je nainstalován a v proměnné PATH.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
cs: Dokument "%1" byl změněn.
    Přejete si uložit změny nebo je zapomenout?

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
cs: Dokument nelze uložit, protože nelze zapisovat do %1.
    Zkontrolujte, zda máte oprávnění k zápisu do tohoto souboru a že je na disku dostatek místa.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
    The original file may be lost or damaged. Don't quit the application until the file is successfully written.
cs: Dokument nelze uložit, protože nelze zapisovat do %1.
    Zkontrolujte, zda máte oprávnění k zápisu do tohoto souboru a že je na disku dostatek místa.
    Původní soubor může být ztracen nebo poškozen. Neukončujte aplikaci dokud není soubor úspěšně zapsán.

en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
cs: Editor bude zobrazovat symbol pro zviditelnění tabulátorů v textu.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
cs: Soubor %1 nelze načíst, protože z něj nelze číst.<br />Zkontrolujte práva ke čtení.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br />The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
cs: Právě otevřený soubor %1 obsahoval řádky delší než nastavené omezení (%2 znaků).<br />Nejdelší z těchto řádků byl %3 znaků dlouhý.<br/>Tyto řádky byly zalomeny a dokument byl přepnut do režimu pouze pro čtení, jelikož uložením se pozmění jeho obsah.

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters.<br />It is set to read-only mode, as saving might destroy its content.<br />Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
cs: Soubor %1 otevřený v kódování %2 obsahuje neplatné znaky.<br />Soubor byl přepnut do režimu pouze pro čtení, protože jeho uložení může poškodit jeho obsah.<br />Buď soubor znovu otevřete se správně zvoleným kódováním, nebo si v nabídce nástrojů přepněte vstupní režim souboru na zápis.

en: The file '%1' was deleted or moved on disk.
cs: Soubor '%1' byl smazán nebo přesunut na disku.

en: The file was not closed properly.
cs: Soubor nebyl zavřen správně.

en: The files are identical.
cs: Soubory jsou stejné.

en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
cs: Šířka odsazení udává počet mezer použitých pro odsazení řádky. Pokud je v sekci <b>Editace</b> vybrán jako znak odsazování tabulátor, bude k odsazení použit znak <b>Tab</b> pokud je šířka odsazení dělitelná šíří tabulátoru.

en: The line color to use for boxes
cs: Barva čáry použité pro rám

en: The margin inside boxes, in pixels
cs: Velikost okraje vevnitř rámu, měřený v pixelech

en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
cs: Maska typu MIME umožňuje výběr souboru dle typu MIME. Řetězec vzoru je seznam masek oddělených středníkem, například <code>text/plain; text/english</code>.

en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
cs: Název typu souboru bude tvořit text odpovídající položky nabídky.

en: The section name is used to organize the file types in menus.
cs: Jméno sekce je použito pro organizaci typů souborů v nabídkách.

en: The selected encoding cannot encode every Unicode character in this document. Do you really want to save it? There could be some data lost.
cs: Zvolené kódování nepojme všechny obsažené znaky Unicode v dokumentu. Opravdu si jej přejete uložit? Může dojít ke ztrátě dat.

en: The width of the box outline
cs: Šířka obrysu rámu

en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
cs: Zástupné znaky umožňují výběr souborů dle jejich názvu. Typická maska obsahuje hvězdičku a příponu souboru, například <code>*.txt; *.text</code>. Řetězec vzoru je seznam masek oddělených středníkem.

en: Theme Editor
cs: Editor motivů

en: There are no more chars for the next bookmark.
cs: Pro následující záložku nejsou žádné další znaky.

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
cs: Tento příkaz umožní přepnutí mezi normálním (řádkovým) a blokovým režimem výběru.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
cs: Tento příkaz umožňuje exportovat současný dokument s veškerou informací o zvýrazňování do HTML dokumentu.

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
cs: Tento příkaz zakomentuje aktuální řádek nebo vybraný blok textu. <br /><br />Znaky použité k zakomentování jsou definovány v rámci schématu syntaktického zvýraznění daného jazyka.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
cs: Tento příkaz otevře dialog a nechá vás vybrat řádku, na kterou si přejete přesunou kurzor.

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
cs: Tento příkaz zruší zakomentování aktuálního řádku nebo vybraného bloku textu. <br /><br />Znaky použité k zakomentování jsou definovány v rámci schématu syntaktického zvýraznění daného jazyka.

en: This decreases the display font size.
cs: Zmenší velikost zobrazovaného písma.

en: This defines the fallback encoding to try for opening files if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file.  Before this is used, an attempt will be made to determine the encoding to use by looking for a byte order mark at start of file: if one is found, the right Unicode encoding will be chosen; otherwise encoding detection will run, if both fail the fallback encoding will be tried.
cs: Zde je určeno záložní kódování, které se použije, pokud kódování obsahu souboru neodpovídá kódování zadanému jako standardní, ani zadanému v dialogu otevřít/uložit soubor, nebo zadanému jako parametr příkazové řádky a selže-li i automatická detekce. Ta nejprve hledá značku pořadí bajtů (BOM). Pokud ji nalezne, použije se správné kódování Unicode. V případě neúspěchu se spustí detekce kódování. Pokud neuspěje ani ta, použije se záložní kódování.

en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
cs: Tato volba definuje standardní kódování pro nahrání/uložení souboru, pokud není v dialogu otevření/zavření změněno, nebo není použita volba příkazová řádky.

en: This increases the display font size.
cs: Zvětší velikost zobrazovaného písma.

en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
cs: Toto je seznam dostupných režimů odsazování. Zadaný režim odsazení bude použit pro všechny nové dokumenty. Všimněte si, že režim odsazení lze taktéž nastavit pomocí proměnných nebo režimů dokumentu, a taktéž pomocí souboru .kateconfig.

en: This value will be multiplied with the font's default line height. A value of 1.0 means that the default height will be used.
cs: Tato hodnota bude vynásobena výchozí velikostí písma. Hodnota 1.0 znamená, že bude použita výchozí výška.

[ctx: Title (in plural) of the best results in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Matches
cs: Nejlepší shody hledání

[ctx: Title (in singular) of the best result in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Match
cs: Nejlepší shoda hledání

en: Toggle Comment
cs: Přepnout komentář

en: Top of file reached. Continue from bottom?
cs: Dosaženo začátku souboru. Pokračovat od konce?

en: Total Amount of Pages
cs: Celkový počet stran

en: Transpose Characters
cs: Zaměnit znaky

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
cs: Ořízne úvodní a nadbytečné mezery z výběru nebo celého dokumentu.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
cs: Ořízne úvodní mezery z výběru nebo celého dokumentu.

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
cs: Ořízne nadbytečné mezery z výběru nebo celého dokumentu.

en: Try to Save Nevertheless
cs: Pokusit se přesto uložit

en: Trying to Save Unmodified File
cs: Pokus se uložení nezměněného souboru

en: Typographical Conventions for %1
cs: Typografické konvence pro %1

en: Unable to open file
cs: Nelze otevřít soubor

en: Unable to open the config file for reading.
cs: Nelze otevřít konfigurační soubor pro čtení.

en: Unco&mment
cs: Odstranit ko&mentář

en: Unfold Toplevel Nodes
cs: Rozbalit vrchní úroveň

en: Unknown command '%1'
cs: Neznámý příkaz '%1'

en: Unknown word
cs: Neznámé slovo

en: Unknown word:
cs: Neznámé slovo:

en: Unlimited
cs: Bez omezení

en: Unset Background Color
cs: Zrušit barvu pozadí

en: Unset Selected Background Color
cs: Zrušit barvu pozadí výběru

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: Uppercase
cs: Velká písmena

en: Uppercase first character conversion
cs: Převést první znak na velké písmeno

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
cs: Použití: %1 on|off|1|0|true|false

en: Use &Default Style
cs: Použít vý&chozí styl

en: Use Default
cs: Použít výchozí

en: Use Default Colors
cs: Použít výchozí barvy

en: Use Default Style
cs: Použít výchozí styl

en: Use Enter key to insert selected completion
cs: Použijte klávesu Enter pro vložení vybraného dokončení

en: Use default color from the color theme
cs: Použít výchozí barvu ze barevného motivu

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
cs: Použijte tento příkaz ke kopírování aktuálně vybraného textu do schránky systému.

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
cs: Použijte tuto funkci k vyčištění odsazení vybraného textového bloku (pouze tabulátory/mezery).<br /><br />V dialogu nastavení můžete nastavit zda-li mají být zohledňovány a požívány tabulátory nebo zda mají být nahrazeny mezerami.

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
cs: Použijte toto pro odsazení vybraného bloku textu.<br /><br />Můžete v dialogu nastavení určit, zda mají být zohledňovány a používány tabulátory nebo zda budou nahrazeny mezerami.

en: Use this to unindent a selected block of text.
cs: Toto použijte ke zrušení odsazení vybraného bloku textu.

en: VI: INSERT MODE
cs: VI: REŽIM VKLÁDÁNÍ

en: VI: NORMAL MODE
cs: VI: NORMÁLNÍ REŽIM

en: VI: REPLACE
cs: VI: NAHRAZOVÁNÍ

en: Variables
cs: Proměnné

en: Various bugfixes
cs: Různé opravy chyb

en: Very nice help
cs: Velmi pěkná nápověda

en: Vi Input Mode
cs: Vstupní režim Vi

en: View &Difference
cs: Zobrazit roz&díl

en: View Changes
cs: Zobrazit změny

en: Visual mode
cs: Vizuální režim

en: W&idth:
cs: Šíř&ka:

en: Warning
cs: Varování

en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
cs: Je-li vybráno, bude kurzor po stisknutí klávesy Home přeskakovat bílé znaky a přecházet na začátek textu řádky. Totéž platí pro klávesu End.

en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
cs: Pokud je zatrženo, nahradí Vi příkazy vestavěné příkazy Kate. Například: Ctrl+R bude znamenat Zpět a nahradí standardní činnost (zobrazující dialog hledání a nahrazení).

en: When you type these characters while text is selected, they will surround the selected text instead of replacing it.
cs: Pokud napíšete tyto znaky zatímco je text vybrán, obklopí daný text namísto jeho nahrazení.

en: Whitespace (excluding line breaks)
cs: Mezery (kromě zalomení řádků)

en: Whitespace indicator si&ze:
cs: Velikost ukazatele me&zer:

en: Whole match reference
cs: Odkaz na celou shodu

en: Whole words
cs: Celá slova

en: Width must be at least 1.
cs: Šířka musí být alespoň 1.

en: Word Completion
cs: Doplňování slov

en: Word Wrap
cs: Lámání slov

en: Word Wrap Marker
cs: Značka zalomení řádku

en: Word boundary
cs: Hranice slova

en: Word character (alphanumerics plus '_')
cs: Znak slova (písmena, číslice a '_')

en: Word completion provides suggestions based on the words found in the document
cs: Doplňování slov poskytuje návrhy slov podle slov nalezených v dokumentu

en: Word wrap:
cs: Zalamování slov:

en: Wra&p words at:
cs: &Zalamovat slova na:

en: Wrap &words at a fixed column
cs: Zalamovat slov&a na pevném sloupci

en: Wrap dynamically at static word wrap marker
cs: Dynamicky zalamovat na statické značce pro zalomení textu

[ctx: Wrap words at (value is at 20 or larger)]
en: %v character | %v characters
cs[0]: %v znak
cs[1]: %v znaky
cs[2]: %v znaků

en: Write a backup file on save for:
cs: Vytvořit zálohu při uložení pro:

en: Wrong arguments
cs: Chybné argumenty

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
cs: Můžete si vybrat, zda mají být zobrazovány značky skládání (je-li skládání kódu možné).

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
cs: Neposkytli jste příponu ani předponu pro zálohu. Používám výchozí příponu: '~'

en: Zero or more occurrences
cs: Žádný nebo více výskytů

en: Zero or one occurrences
cs: Žádný nebo jeden výskyt

en: Zoom: %1%
cs: Přiblížení: %1%

en: [BLOCK] %1
cs: [BLOK] %1

en: false
cs: nepravda

en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
cs: Pokud obsahu souboru neodpovídá kódování zadané jako standardní, ani v dialogu otevřít/uložit soubor nebo zadanému jako parametr příkazové řádky, bude použita tato detekce.

en: recording
cs: nahrává se

en: replace with %1?
cs: nahradit za %1?

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
cs[0]: Nalezena 1 shoda
cs[1]: Nalezeny %1 shody
cs[2]: Nalezeno %1 shod

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
cs[0]: Provedena 1 náhrada
cs[1]: Provedeny %1 náhrady
cs[2]: Provedeno %1 náhrad

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
cs: Upravit odsazení textu vloženého ze schránky.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
cs: Povolit zvláštní úroveň odsazení (není násobek normálního).

[ctx: short translation please]
en: Enable automatic insertion of brackets.
cs: Povolit automatické vkládání závorek

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
cs: Povolit režim blokového výběru.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
cs: Povolit pohyblivé zalamování u dlouhých řádků.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
cs: Povolit značky skládání kódu na okraji editoru.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding preview in the editor border.
cs: Povolit náhled skládání kódu na okraji editoru.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
cs: Povolit v dokumentu režim přepisování.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
cs: Povolit trvalý výběr textu.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
cs: Povolit chytrou Home klávesu.

[ctx: short translation please]
en: Enable the byte order mark (BOM) when saving Unicode files.
cs: Povolit značku pořadí bajtů při ukládání souborů v Unicode.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
cs: Povolit proužek s ikonami v pohledu na editor.

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
cs: Povolit zalamování řádků při vkládání.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
cs: Před uložením ukončit poslední řádek.

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
cs: Stiskem Tabulátoru se odsazuje.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
cs: Klávesa backspace zpětně odsazuje v úvodních mezerách.

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
cs: Odstranit koncové mezery při ukládání dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
cs: Při uložení dokumentu nahradit tabelátory mezerami.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
cs: Nahradit tabelátory mezerami.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
cs: Nastavit styl automatického odsazení.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
cs: Nastavit barvu pozadí aktuálního řádku.

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
cs: Vyberte barvu pro zvýraznění závorek.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
cs: Nastavit barevné schéma.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
cs: Nastavit výchozí slovník použitý ke kontrole pravopisu.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
cs: Nastavit barvu pozadí dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
cs: Nastavit písmo dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
cs: Nastavit barvu panelu ikon.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
cs: Nastavit hloubku odsazení pro každou úroveň.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
cs: Nastavit počet řádků pro automatické centrování.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
cs: Omezit počet zapamatovaných kroků pro zpět (0 = bez omezení).

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
cs: Nastavit velikost písma dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
cs: Nastavit zvýrazňování syntaxe.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
cs: Nastavit šířku tabulátoru.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
cs: Nastavit barvu pro výběr textu.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
cs: Nastavit sloupec pro zalomení řádků.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
cs: Nastavit barvu značky zalomení řádků.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
cs: Nastavit režim pro konce řádků.

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
cs: Zobrazit čísla řádků.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar minimap.
cs: Zobrazovat minimapu posuvníku

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar preview.
cs: Zobrazit náhled v posuvném panelu.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
cs: Zvýrazňovat tabelátory a koncové mezery.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
cs: Nový soubor

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
cs[0]: 1 řádek
cs[1]: %1 řádky
cs[2]: %1 řádků

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
cs: Zkusit znovu

en: true
cs: pravda

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: all
cs: vše

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
cs: změněno

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
cs: nic

en: vi-mode
cs: Režim Vi
