konsole - en_US to cs translation catalogue (679 entries)

en_US: %1 is a folder for SSH entries
cs: %1 je složka pro položky SSH

en_US: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
cs: %1 není platné URL, nelze uložit výstup.

en_US: &All Tabs in Current Window
cs: Všechny k&arty v aktuálním okně

en_US: &Close Session
cs: &Ukončit sezení

en_US: &Configure or Rename Tab...
cs: Nas&tavit nebo přejmenovat kartu...

en_US: &Continue Task
cs: &Pokračovat úlohu

en_US: &Default character encoding:
cs: Výchozí kó&dování znaků:

en_US: &Edit...
cs: &Upravit...

en_US: &Hangup
cs: Z&avěsit

en_US: &Interrupt Task
cs: Přeruš&it úlohu

en_US: &Kill Task
cs: Zabí&t úlohu

en_US: &Never
cs: N&ikdy

en_US: &New...
cs: &Nový...

en_US: &Paste Location
cs: Vložit &místo

en_US: &Print Screen...
cs: Vytisknout o&brazovku...

en_US: &Remove
cs: Odst&ranit

en_US: &Select All
cs: Vybr&at vše

en_US: &Select Tabs...
cs: Vybrat ka&rty...

en_US: &Set as Default
cs: Na&stavit jako výchozí

en_US: &Suspend Task
cs: Poza&stavit úlohu

en_US: &Tab title format:
cs: Formá&t názvu karty:

en_US: &Terminal bell mode:
cs: Režim zvonku &terminálu:

en_US: &Terminate Task
cs: Přeruši&t úlohu

en_US: &The whole line
cs: &Celý řádek

en_US: &Window Color Scheme
cs: Barevné sc&héma okna

en_US: &ZModem Upload...
cs: Odesílání skrze &ZModem...

en_US: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
cs: <b>VAROVÁNÍ</b>: Toto má dopad na bezpečnost jelikož umožní zobrazení škodlivých URL jako jiné URL nebo skryté.<br>Před zapnutím se ujistěte, že rozumíte důsledkům takového rozhodnutí.

en_US: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
cs: <p>Zjištěn pokus o přenos souborů skrze ZModem, ale v systému nebyl nalezen použitelný ZModem software.</p><p>Asi si přejete nainstalovat balíček 'rzsz', nebo 'lrzsz'.</p>

en_US: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
cs: <p>V systému  nenalezen použitelný ZModem software.</p><p>Asi si přejete nainstalovat balíček 'rzsz', nebo 'lrzsz'.</p>

en_US: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
cs: <p>V současném sezení již probíhá ZModem přenos.</p>

en_US: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
cs: <qt>Výstup byl <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">potlačen</a> stisknutím Ctrl+S.  Stiskněte <b>Ctrl+Q</b> pro pokračování.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Focus Above Terminal
cs: Přepnout nad terminál

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Focus Below Terminal
cs: Přepnout pod terminál

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Focus Left Terminal
cs: Přepnout na terminál vlevo

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Focus Right Terminal
cs: Přepnout na terminál vpravo

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Last Used Tabs
cs: Naposledy použité karty

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Last Used Tabs (Reverse)
cs: Naposledy použité karty (Pozpátku)

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Move tab to the left
cs: Posunout kartu doleva

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Move tab to the right
cs: Posunout kartu doprava

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Next Tab
cs: Následující karta

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Previous Tab
cs: Předchozí karta

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Setup semantic integration (bash)
cs: Nastavit sémantickou integraci (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Switch to Last Tab
cs: Přepnout na poslední kartu

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Switch to Tab %1
cs: Přepnout na kartu %1

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Toggle Between Two Tabs
cs: Přepnout mezi dvěma kartami

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Toggle maximize current view
cs: Přepnout maximalizaci současného pohledu

[ctx: @action Shortcut entry]
en_US: Toggle semantic hints display
cs: Zapnout zobrazení sémantické nápovědy

[ctx: @action:button]
en_US: &Cancel
cs: Z&rušit

[ctx: @action:button]
en_US: &Paste everything
cs: &Vložit vše

[ctx: @action:button]
en_US: Close &Window
cs: Zavřít o&kno

[ctx: @action:button]
en_US: Close Current &Tab
cs: Zavřít současnou kar&tu

[ctx: @action:button]
en_US: Close Program
cs: Zavřít program

[ctx: @action:button]
en_US: Kill Program
cs: Zabít program

[ctx: @action:button]
en_US: Paste &without control characters
cs: Vložit bez &kontrolních znaků

[ctx: @action:button]
en_US: Run
cs: Spustit

[ctx: @action:button]
en_US: Show all fonts
cs: Zobrazit všechna písma

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
en_US: New...
cs: Nové...

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
en_US: New...
cs: Nový...

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en_US: Next
cs: Následující

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en_US: Previous
cs: Předchozí

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
en_US: Choose...
cs: Vybrat...

[ctx: @action:inmenu]
en_US: &Clone Tab
cs: &Klonovat kartu

[ctx: @action:inmenu]
en_US: &Configure or Rename Tab...
cs: Nas&tavit nebo přejmenovat kartu...

[ctx: @action:inmenu]
en_US: &Detach Tab
cs: &Vytrhnout kartu

[ctx: @action:inmenu]
en_US: &New Tab
cs: &Nová karta

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Close Tab
cs: Zavřít kartu

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Close Window
cs: Zavřít okno

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Delete
cs: Smazat

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Detach Current &Tab
cs: Vytrhnout současnou kar&tu

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Detach Current &View
cs: &Vytrhnout současný pohled

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Equal size to all views
cs: Stejná velikost pro všechny pohledy

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Expand View
cs: Roztáhnout pohled

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Load Tab Layout...
cs: Načíst rozvržení karet...

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Load a new tab with layout 1x2 terminals
cs: Otevřít novou kartu s rozvržením terminálů 1x2

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Load a new tab with layout 2x1 terminals
cs: Otevřít novou kartu s rozvržením terminálů 2x1

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Load a new tab with layout 2x2 terminals
cs: Otevřít novou kartu s rozvržením terminálů 2x2

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Manage Profiles...
cs: Spravovat profily...

[ctx: @action:inmenu]
en_US: New &Window
cs: Nové o&kno

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Save Tab Layout...
cs: Uložit rozvržení karet...

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Shrink View
cs: Zmenšit pohled

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Split View
cs: Rozdělit pohled

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Split View Automatically
cs: Automaticky rozdělit pohled

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Split View Automatically from next tab
cs: Automaticky rozdělit pohled z následující karty

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Split View Left/Right
cs: Rozdělit pohled vlevo/vpravo

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Split View Left/Right from next tab
cs: Rozdělit pohled vlevo/vpravo z následující karty

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Split View Top/Bottom
cs: Rozdělit pohled nahoře/dole

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Split View Top/Bottom from next tab
cs: Rozdělit pohled nahoře/dole z následující karty

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Toggle maximize current view
cs: Přepnout maximalizaci současného pohledu

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en_US: &None
cs: Žád&né

[ctx: @info]
en_US: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Pro správnou funkci musí být <span style=" font-style:italic;">Nastavení → Nastavit Konsole → Obecné → Zapamatovat si velikost okna</span> vypnuto.</p></body></html>

[ctx: @info]
en_US: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
cs: Načítání schématu <resource>%1</resource> selhalo.

[ctx: @info]
en_US: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
cs: V tomto okně je otevřeno %1 terminálů. Opravdu si přejete skončit?

[ctx: @info]
en_US: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
cs[0]: V tomto okně běží proces. Stále si přejete skončit?
cs[1]: V tomto okně běží %1 procesy. Stále si přejete skončit?
cs[2]: V tomto okně běží %1 procesů. Stále si přejete skončit?

[ctx: @info:credit]
en_US: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
cs: (c) 1997-2022, Vývojáři Konsole

[ctx: @info:credit]
en_US: Bug fixes
cs: Opravy chyb

[ctx: @info:credit]
en_US: Bug fixes and general improvements
cs: Opravy chyb a vylepšení

[ctx: @info:credit]
en_US: Bug fixes and improved startup performance
cs: Opravy chyb a vylepšený rychlost spouštění

[ctx: @info:credit]
en_US: Code from the kvt project
    General improvements
cs: Kód z projektu kvt
    Obecná vylepšení

[ctx: @info:credit]
en_US: Embedded Konsole
    General improvements
cs: Vnořená Konsole
    Obecná vylepšení

[ctx: @info:credit]
en_US: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
cs: Komponenta konzole
    Panel nástrojů a názvy sezení

[ctx: @info:credit]
en_US: FreeBSD port
cs: Port na FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en_US: General improvements
cs: Obecná vylepšení

[ctx: @info:credit]
en_US: General maintainer, bug fixes and general improvements
cs: Hlavní správce, opravy chyb a obecná vylepšení

[ctx: @info:credit]
en_US: Marking improvements
cs: Vylepšení v označování

[ctx: @info:credit]
en_US: Original author
cs: Původní autor

[ctx: @info:credit]
en_US: Previous maintainer, ported to KDE4
cs: Předchozí správce, port na KDE4

[ctx: @info:credit]
en_US: SGI port
cs: Port na SGI

[ctx: @info:credit]
en_US: Schema and text selection improvements
cs: Schémata a vylepšení výběru textu

[ctx: @info:credit]
en_US: Solaris support and history
cs: Podpora pro Solaris a historii

[ctx: @info:credit]
en_US: Thanks to many others.
cs: Díky mnoha ostatním.

[ctx: @info:credit]
en_US: Visual effects
cs: Vizuální efekty

[ctx: @info:shell]
en_US: Arguments passed to command
cs: Argumenty předané příkazu

[ctx: @info:shell]
en_US: Change the value of a profile property.
cs: Změnit hodnotu vlastnosti profilu.

[ctx: @info:shell]
en_US: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
cs: Vytvořit novou kartu v existujícím okně spíše než v okně novém ('Spouštět všechna okna Konsole v jednom procesu' musí být povoleno)

[ctx: @info:shell]
en_US: Create tabs as specified in given tabs configuration file
cs: Vytvořit karty dle nastavení v konfiguračním souboru karet

[ctx: @info:shell]
en_US: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
cs: Zakáže průhledná pozadí, i pokud je systém podporuje.

[ctx: @info:shell]
en_US: Do not close the initial session automatically when it ends.
cs: Nezavírat automaticky počáteční sezení při jeho ukončení.

[ctx: @info:shell]
en_US: Hide the menubar, overriding the default setting
cs: Skrýt hlavní nabídku, ignorovat výchozí nastavení

[ctx: @info:shell]
en_US: Hide the tabbar, overriding the default setting
cs: Skrýt panel karet, ignorovat výchozí nastavení

[ctx: @info:shell]
en_US: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
cs: Vypíše všechny názvy vlastností profilu a jejich typy (pro užití s -p)

[ctx: @info:shell]
en_US: List the available profiles
cs: Vypsat dostupné profily

[ctx: @info:shell]
en_US: Name of profile to use for new Konsole instance
cs: Název profilu pro použití v nové instanci Konsole

[ctx: @info:shell]
en_US: Run in a separate process
cs: Spustit v odděleném procesu

[ctx: @info:shell]
en_US: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
cs: Nastaví výchozí pracovní adresář nové karty, či okna, na 'adresář'

[ctx: @info:shell]
en_US: Show the menubar, overriding the default setting
cs: Zobrazit hlavní nabídku, ignorovat výchozí nastavení

[ctx: @info:shell]
en_US: Show the tabbar, overriding the default setting
cs: Zobrazit panel karet, ignorovat výchozí nastavení

[ctx: @info:shell]
en_US: Start Konsole in fullscreen mode
cs: Spustit Konsole v celoobrazovkovém režimu

[ctx: @info:shell]
en_US: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
cs: Spustí Konsoli na pozadí a do popředí přenese po stisku klávesy Ctrl+Shift+F12 (ve výchozím nastavení)

[ctx: @info:shell]
en_US: Use the built-in profile instead of the default profile
cs: Použít zabudovaný profil namísto výchozího

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en_US: Warning:
cs: Varování:

[ctx: @info:shell This session is done]
en_US: Finished
cs: Hotovo

[ctx: @info:status]
en_US: Any adjustments are only temporary to this session.
cs: Veškeré změny jsou pouze dočasné pro toto sezení.

[ctx: @info:status]
en_US: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
cs: Nastavení průhledného pozadí nebude použito, jelikož vaše plocha nepodporuje průhlednost oken.

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Built-in profile is always available
cs: Zabudovaný profil je vždy dostupný

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
cs: Znaky, které jsou považovány za část slova, při dvojkliku, pro označení celého slova v terminálu.

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Click to choose color
cs: Klikněte pro vybrání barvy

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Click to choose intense color
cs: Klikněte pro vybrání intenzivní barvy

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Close terminal
cs: Zavřít terminál

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Close the search bar
cs: Uzavřít panel pro hledání

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Close this tab
cs: Zavřít tuto kartu

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Display the options menu
cs: Zobrazí nabídku možností

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Double click to change shortcut
cs: Dvakrát klikněte pro změnu zkratky

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Enter the text to search for here
cs: Zde zadejte text pro vyhledání

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Find the next match for the current search phrase
cs: Najít následující výskyt hledané fráze

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Find the previous match for the current search phrase
cs: Najít předchozí výskyt hledané fráze

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Insert remote title format
cs: Vložit formát titulku pro vzdálené

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Insert title format
cs: Vložit formát titulku

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Maximize terminal
cs: Maximalizovat terminál

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Open a new tab
cs: Otevřít novou kartu

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Restore terminal
cs: Obnovit terminál

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Search for the current search phrase from the bottom
cs: Najít následující výskyt hledané fráze zespodu

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Search for the current search phrase from the top
cs: Najít následující výskyt hledané fráze shora

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Sets whether matching text should be highlighted
cs: Nastavuje, zda má být odpovídající text zvýrazněn

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Sets whether search should start from the bottom
cs: Nastavuje, zda se má zahájit hledání odspodu

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Sets whether the search is case sensitive
cs: Nastavuje, zda se má rozlišovat velikost písmen

[ctx: @item]
en_US: Activate Menu
cs: Aktivovat nabídku

[ctx: @item]
en_US: Toggle Background Window
cs: Zapnout okno na pozadí

[ctx: @item]
en_US: Un-named Color Scheme
cs: Nepojmenované schéma barev

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en_US: SSH Config
cs: Nastavení SSH

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en_US: Default
cs: Výchozí

[ctx: @item:inmenu]
en_US: Case sensitive
cs: Rozlišovat velká/malá

[ctx: @item:inmenu]
en_US: Highlight all matches
cs: Zvýraznit všechny odpovídající

[ctx: @item:inmenu]
en_US: Match regular expression
cs: Jako regulární výraz

[ctx: @item:inmenu]
en_US: Search backwards
cs: Hledat pozpátku

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en_US: Read-Only
cs: Pouze ke čtení

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en_US: Allow Mouse Tracking
cs: Povolit sledování myši

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en_US: %1 on %2
cs: %1 na %2

[ctx: @item:intable The session index]
en_US: Number
cs: Číslo

[ctx: @item:intable The session title]
en_US: Title
cs: Název

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Background
cs: Pozadí

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Background (Intense)
cs: Pozadí (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 1
cs: Barva 1

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 1 (Intense)
cs: Barva 1 (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 2
cs: Barva 2

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 2 (Intense)
cs: Barva 2 (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 3
cs: Barva 3

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 3 (Intense)
cs: Barva 3 (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 4
cs: Barva 4

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 4 (Intense)
cs: Barva 4 (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 5
cs: Barva 5

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 5 (Intense)
cs: Barva 5 (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 6
cs: Barva 6

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 6 (Intense)
cs: Barva 6 (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 7
cs: Barva 7

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 7 (Intense)
cs: Barva 7 (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 8
cs: Barva 8

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Color 8 (Intense)
cs: Barva 8 (intenzivní)

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Foreground
cs: Popředí

[ctx: @item:intable palette]
en_US: Foreground (Intense)
cs: Popředí (intenzivní)

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
en_US: Miscellaneous:
cs: Různé:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
en_US: (none)
cs: (žádná)

[ctx: @item:intext Search options]
en_US: Search:
cs: Hledat:

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en_US: Name
cs: Název

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en_US: Color
cs: Barva

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en_US: Faint color
cs: Tlumená barva

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en_US: Intense color
cs: Intenzivní barva

[ctx: @label:listbox No color selected]
en_US: None
cs: Nic

[ctx: @label:textbox]
en_US: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
cs: Nastal problém při načítání rozvržení.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en_US: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
cs: Nastal problém při ukládání rozvržení.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en_US: Enter descriptive label
cs: Zde zadejte popisný popisek

[ctx: @label:textbox]
en_US: Find...
cs: Najít...

[ctx: @label:textbox]
en_US: Profile name
cs: Název profilu

[ctx: @label:textbox]
en_US: Search...
cs: Hledat...

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en_US: Supported Images
cs: Podporované obrázky

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en_US:  line |  lines
cs[0]:  řádek
cs[1]:  řádky
cs[2]:  řádků

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en_US:  [Read-only]
cs:  [Pouze čtení]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en_US:  [Default]
cs:  [Výchozí]

[ctx: @option:radio Always show the split header]
en_US: Always
cs: Vždy

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
en_US: Custom:
cs: Vlastní:

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en_US: System temporary directory (%1)
cs: Dočasný adresář systému (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en_US: User cache directory (%1)
cs: Uživatelův adresář s mezipamětí (%1)

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
en_US: Hidden
cs: Skryté

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
en_US: Large
cs: Velký

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
en_US: Medium
cs: Střední

[ctx: @option:radio Never show the split header]
en_US: Never
cs: Nikdy

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
en_US: &Left side
cs: &Levá strana

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
en_US: Ri&ght side
cs: Pravá s&trana

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
en_US: Small
cs: Malý

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
en_US: When needed
cs: Pokud je potřeba

[ctx: @title]
en_US: Confirm Close
cs: Potvrdit uzavření

[ctx: @title]
en_US: Confirm Paste
cs: Potvrdit vložení

[ctx: @title]
en_US: Terminal emulator
cs: Emulátor terminálu

[ctx: @title Preferences page name]
en_US: General
cs: Obecné

[ctx: @title Preferences page name]
en_US: Memory
cs: Paměť

[ctx: @title Preferences page name]
en_US: Profiles
cs: Profily

[ctx: @title Preferences page name]
en_US: Tab Bar / Splitters
cs: Pruh karet / oddělovače

[ctx: @title Preferences page name]
en_US: Temporary Files
cs: Dočasné soubory

[ctx: @title Preferences page name]
en_US: Thumbnails
cs: Náhledy

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en_US: Shortcut
cs: Zkratka

[ctx: @title:column Profile name]
en_US: Name
cs: Název

[ctx: @title:group]
en_US: Terminal contents
cs: Obsah terminálu

[ctx: @title:menu]
en_US: &Bookmarks
cs: &Záložky

[ctx: @title:tab Complex options]
en_US: Advanced
cs: Pokročilé

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en_US: General
cs: Obecné

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en_US: Appearance
cs: Vzhled

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en_US: Behavior
cs: Chování

[ctx: @title:window]
en_US: Adjust Scrollback
cs: Upravit zpětné rolování

[ctx: @title:window]
en_US: Configure
cs: Nastavit

[ctx: @title:window]
en_US: Delete SSH Configurations
cs: Smazat nastavení SSH

[ctx: @title:window]
en_US: Edit Color Scheme
cs: Upravit barevné schéma

[ctx: @title:window]
en_US: Load Tab Layout
cs: Načíst rozvržení karet

[ctx: @title:window]
en_US: New Color Scheme
cs: Nové barevné schéma

[ctx: @title:window]
en_US: Save Tab Layout
cs: Uložit rozvržení karet

[ctx: @title:window]
en_US: Select font
cs: Vybrat písmo

[ctx: @title:window]
en_US: Select wallpaper image file
cs: Zvolte soubor s tapetou

en_US: A descriptive name for the profile
cs: Popis profilu

en_US: A duplicate item exists
cs: Existuje duplicitní položka

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
en_US: Underline
cs: Podtržítko

en_US: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
cs: Schéma klávesových zkratek nelze uložit s prázdným popisem.

en_US: A problem occurred when saving the output.
    %1
cs: Nastal problém při ukládání výstupu.
    %1

en_US: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
cs: V tomto sezení zůstal viset nějaký program. Opravdu si přejete vynutit jeho ukončení?

en_US: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
cs: V tomto sezení právě běží nějaký program, opravdu si přejete skončit?

[ctx: A solid rectangular]
en_US: Block
cs: Blok

en_US: ASCII characters
cs: Znaky ASCII

en_US: Above terminal area
cs: Nad terminály

en_US: Activation:
cs: Aktivace:

en_US: Active Terminals:
cs: Aktivní terminály:

en_US: Activity in '%1' (Session '%2')
cs: Aktivita v '%1' (Sezení '%2')

en_US: Adapt
cs: Uzpůsobit

en_US: Add
cs: Přidat

en_US: Add a new SSH Entry
cs: Přidat novou položku SSH

en_US: Add new SSH Configuration
cs: Přidat nové nastavení SSH

en_US: Adjust Scrollback...
cs: Nastavit rolování zpět...

en_US: After current &tab
cs: Za ak&tuální kartou

en_US: Align to center:
cs: Zarovnat na střed:

en_US: All dialogs will be shown again
cs: Všechny dialogy budou znovu zobrazovány

en_US: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
cs: Povolit zvětšování textu pomocí Ctrl+kolečko myši

en_US: Allow blinking text
cs: Povolit blikající text

en_US: Allow middle-clicking on open tabs to close them
cs: Povolit zavření karty kliknutím prostředním tlačítkem

en_US: Allow terminal applications to handle clicks and drags
cs: Povolit aplikaci terminálu používat kliknutí a přetažení

en_US: Allow terminal programs to create blinking sections of text
cs: Povolí terminálovým aplikacím vytvářet blikající části textu

en_US: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
cs: Povolí umlčení výstupu stiskem Ctrl+S

en_US: Allowed link formats:
cs: Povolené formáty odkazu:

en_US: Alternating background:
cs: Měnící se pozadí:

en_US: Alternating bars:
cs: Měnící se pruhy:

en_US: Alwa&ys
cs: Vžd&y

en_US: Always
cs: Vždy

[ctx: Always]
en_US: A&lways
cs: Vž&dy

[ctx: Always]
en_US: Always
cs: Vždy

en_US: Always invert the colors of selected text
cs: Vždy obrátit barvy vybraného textu

en_US: Appearance
cs: Vzhled

en_US: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
cs[0]: Opravdu chcete vložit znak?
cs[1]: Opravdu chcete vložit %1 znaky?
cs[2]: Opravdu chcete vložit %1 znaků?

en_US: At &the end
cs: Na kon&ci

en_US: Auto Save Output As...
cs: Automaticky uložit výstup jako...

en_US: Automatically copy selected text into clipboard
cs: Automaticky kopírovat označený text do schránky

en_US: Background color transparency:
cs: Průhlednost barvy pozadí:

en_US: Background image:
cs: Obrázek pozadí:

en_US: Be&low terminal area
cs: Pod terminá&ly

en_US: Bell in '%1' (Session '%2')
cs: Zvonek v  '%1' (sezení '%2')

en_US: Bi-Directional text rendering
cs: Obousměrné vykreslování textu

en_US: Black on Light Yellow
cs: Černá na světle žluté

en_US: Black on Random Light
cs: Černá na náhodné světlé

en_US: Black on White
cs: Černá na bílé

en_US: Blinking:
cs: Blikání:

en_US: Blue on Black
cs: Modrá na černé

en_US: Blur background
cs: Rozmazat pozadí

en_US: Border
cs: Okraj

[ctx: Border color options]
en_US: Color:
cs: Barva:

en_US: Both
cs: Oboje

en_US: Cancel
cs: Zrušit

en_US: Cancel Add or Edit
cs: Zrušit přidání nebo úpravy

en_US: Cannot delete this folder
cs: Tuto složku nelze smazat

[ctx: Caption of hover tooltip]
en_US: Color Preview
cs: Náhled barvy

en_US: Case sensitive
cs: Rozlišovat VELKÁ/malá

en_US: Change &Directory To
cs: Změnit a&dresář na

en_US: Choose the background image
cs: Vyberte obrázek na pozadí

en_US: Choose the initial directory
cs: Vyberte počáteční adresář

en_US: Clear Scrollback
cs: Vyčistit rolování

en_US: Clear Scrollback and Reset
cs: Vyčistit rolování a obnovit

en_US: Close tab on middle-click
cs: Zavřít kartu při kliknutí prostředním tlačítkem

en_US: Color scheme && font
cs: Barevné schéma && písmo

en_US: Command
cs: Příkaz

en_US: Command and arguments: %c
cs: Příkaz a argumenty: %c

en_US: Command can not be empty
cs: Příkaz nesmí být prázdný

en_US: Command:
cs: Příkaz:

en_US: Complex Text Layout
cs: Komplexní rozvržení textu

en_US: Configure Web Shortcuts...
cs: Nastavit webové zkratky...

en_US: Confirm Close
cs: Potvrdit uzavření

en_US: Confirm Paste
cs: Potvrdit vložení

en_US: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
cs: Ovládání viditelnosti tlačítka 'Nová karta' v panelu karet

en_US: Copy
cs: Kopírovat

en_US: Copy Email Address
cs: Zkopírovat e-mailovou adresu

en_US: Copy Input
cs: Kopírovat vstup

en_US: Copy Input To
cs: Kopírovat vstup do

en_US: Copy Link Address
cs: Kopírovat adresu odkazu

en_US: Copy Location
cs: Kopírovat umístění

en_US: Copy command output
cs: Kopírovat výstup příkazu

en_US: Copy on select
cs: Kopírovat při vybrání

en_US: Copy options:
cs: Kopírovat možnosti:

en_US: Copy text as HTML
cs: Kopírovat text jako HTML

en_US: Copy user input
cs: Kopírovat uživatelský vstup

en_US: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
cs: Nelze najít '%1', spouštím '%2' jako náhradu. Prosím, zkontrolujte nastavení svého profilu.

en_US: Could not find an interactive shell to start.
cs: Nelze najít interaktivní shell ke spuštění.

en_US: Could not find binary:
cs: Nelze najít program:

en_US: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
cs: Nepovedlo se spustit program '%1' s argumenty '%2'.

en_US: Create New Profile
cs: Vytvořit nový profil

en_US: Create New Profile...
cs: Vytvořit nový profil...

en_US: Create a new color scheme based upon the selected scheme
cs: Vytvořit nové barevné schéma založené na vybraném tématu

en_US: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
cs: Vytvořit nové schéma klávesových zkratek založený na vybraných zkratkách

en_US: Crop
cs: Oříznout

en_US: Current Directory (Long): %D
cs: Aktuální adresář (dlouhý): %D

en_US: Current Directory (Short): %d
cs: Aktuální adresář (krátký): %d

en_US: Cursor
cs: Kurzor

[ctx: Cursor color options]
en_US: Color:
cs: Barva:

en_US: Cursor:
cs: Kurzor:

en_US: Custom cursor color
cs: Vlastní barva kurzoru

en_US: Dark Pastels
cs: Tmavé pastely

en_US: Darken
cs: Ztmavit

en_US: Default
cs: Výchozí

en_US: Default (XFree 4)
cs: Výchozí (XFree 4)

en_US: Default Profile
cs: Výchozí profil

en_US: Default profile
cs: Výchozí profil

en_US: Default profile for new terminal sessions in %1
cs: Výchozí profil pro nová sezení terminálu v %1

en_US: Defaults
cs: Výchozí

en_US: Delete
cs: Smazat

en_US: Delete Quick Commands Configurations
cs: Smazat nastavení rychlých příkazů

en_US: Delete folder and all of its contents
cs: Smazat složku a všechen její obsah

en_US: Delete selected SSH entry
cs: Odstranit vybranou položku SSH

en_US: Delete selected entry
cs: Smazat vybraný záznam

en_US: Delete the selected color scheme
cs: Smaže vybrané barevné schéma

en_US: Delete the selected key bindings scheme
cs: Smazat vybrané schéma klávesových zkratek

en_US: Delete the selected profile
cs: Smazat vybraný profil

en_US: Description:
cs: Popis:

en_US: Deselect All
cs: Zrušit výběr

en_US: Disable drag && drop menu for files && URLs
cs: Vypnout nabídku uchopení && přetažení menu pro soubory && URL

en_US: Do not remember previous output
cs: Nepamatovat si předchozí výstup

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
en_US: &None
cs: &Nic

[ctx: Do not show a close button]
en_US: None
cs: Nic

en_US: Don't Change
cs: Neměnit

en_US: Draw intense colors in bold font
cs: Vykreslí ostré barvy tučným fontem

en_US: Edit
cs: Úpravy

en_US: Edit Current Profile...
cs: Upravit současný profil...

en_US: Edit Environment
cs: Upravit prostředí

en_US: Edit Key Binding List
cs: Upravit seznam klávesových zkratek

en_US: Edit Profile
cs: Upravit profil

en_US: Edit Profile "%1"
cs: Upravit profil "%1"

en_US: Edit selected entry
cs: Upravit vybranou položku

en_US: Edit the list of environment variables and associated values
cs: Upravit seznam proměnných prostředí a jejich přiřazených hodnot

en_US: Edit the path of the background image
cs: Upravit cestu k obrázku na pozadí

en_US: Edit the selected color scheme
cs: Upravit zvolené barevné schéma

en_US: Edit the selected key bindings scheme
cs: Upravit vybrané schéma klávesových zkratek

en_US: Edit...
cs: Upravit...

en_US: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
cs[0]: Upravuji profil: %2
cs[1]: Upravuji %1 profily: %2
cs[2]: Upravuji %1 profilů: %2

en_US: Emoji Font:
cs: Písmo emotikonu:

en_US: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
cs: Povolí obousměrné zobrazení na terminálech (platné pouze pro Arabštinu, Hebrejštinu a Perštinu)

en_US: Enable all "Don't Ask Again" messages
cs: Povolit všechny zprávy typu "Znovu se nedotazovat"

en_US: Enable menu accelerators
cs: Povolit akcelerátory nabídky

en_US: Enable thumbnails generation
cs: Povolit vytváření náhledů

en_US: Enabled
cs: Povoleno

en_US: End Of Transmission: may exit the current process
cs: Konec přenosu: může ukončit současný proces

en_US: Enlarge Font
cs: Zvětšit písmo

en_US: Environment:
cs: Prostředí:

en_US: Error issuing SSH Command
cs: Chyba při vykonávání příkazu SSH

en_US: Expand individual tab widths to full window
cs: Roztáhnout jednotlivé karty na celé okno

en_US: Expand the tab widths
cs: Roztáhnout šířky karet

en_US: F&ull screen height
cs: Na výšk&u celé obrazovky

en_US: Failed to create autosave file at %1.
cs: Nelze vytvořit soubor pro automatické uložení v "%1"

en_US: Fi&xed size:
cs: Pevná vel&ikost:

en_US: File
cs: Soubor

en_US: Filter...
cs: Filtr...

en_US: Filter:
cs: Filtr:

en_US: Flow control
cs: Řízení toku

en_US: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
cs: Zaměřit terminály, pokud je přes ně přesouvána myš

en_US: Folder
cs: Složka

en_US: Font:
cs: Písmo:

en_US: Form
cs: Formulář

en_US: From clipboard
cs: Ze schránky

en_US: From mouse position to the end of &line
cs: Od pozice myši až po konec řád&ku

en_US: From selection
cs: Z výběru

en_US: General Settings
cs: Obecná nastavení

en_US: Generating Thumbnail
cs: Generuji náhled

en_US: Get New...
cs: Získat nové...

en_US: Green on Black
cs: Zelená na černé

en_US: Group
cs: Skupina

en_US: Half screen heigh&t
cs: Na výšku po&loviny obrazovky

en_US: Help
cs: Nápověda

en_US: Highlight all matches
cs: Zvýraznit všechny odpovídající

en_US: Highlight all search matches
cs: Zvýraznit všechny odpovídající nálezy

en_US: Highlight the lines coming into view
cs: Zvýraznit nové řádky v pohledu

en_US: Highlighting:
cs: Zvýraznění:

en_US: Horizontal
cs: Vodorovně

en_US: Horizontal Anchor:
cs: Vodorovná kotva:

en_US: Host: %1
cs: Počítač: %1

en_US: I&nitial directory:
cs: Počáteč&ní adresář:

en_US: Identifier
cs: Identifikátor

en_US: If enabled, profile settings will be ignored
cs: Pokud je povoleno, nastavení profilu budou ignorována

en_US: Ignore wcwidth of problematic characters
cs: Ignorovat wcwidth problematických znaků

en_US: Indicate whether the window is active by dimming the colors
cs: Ukazuje, zda je okno aktivní ztlumením barev

en_US: Initial terminal si&ze:
cs: Výcho&zí velikost terminálu:

en_US: Input:
cs: Vstup:

en_US: Insert
cs: Vložit

en_US: Invert
cs: Invertovat

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en_US: Miscellaneous
cs: Různé

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en_US: Miscellaneous:
cs: Různé:

en_US: Key Combination
cs: Kombinace kláves

en_US: Key bindings
cs: Klávesové zkratky

en_US: Key combination to show URL hints:
cs: Kombinace kláves pro zobrazení nápovědy URL:

en_US: Keyboard
cs: Klávesnice

en_US: Konsole does not have permission to save this profile to %1
cs: Konsole nemá oprávnění pro uložení tohoto profilu do %1

en_US: Konsole does not know how to open the bookmark:
cs: Konsole neví jak otevřít záložku:

en_US: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
cs: Konsole byla spuštěna před zapnutím efektů plochy. Pro zobrazení průhledného pozadí je třeba aplikaci restartovat.

en_US: Left
cs: Vlevo

en_US: Limit the remembered output to a fixed number of lines
cs: Omezit zapamatovaný výstup na pevný počet řádků

en_US: Line Numbers:
cs: Čísla řádků:

en_US: Line numbers
cs: Čísla řádků

en_US: Line spacing:
cs: Rozestupy řádků:

en_US: Linux Colors
cs: Linuxové barvy

en_US: Linux console
cs: Linuxová konzole

en_US: Local Host: %h
cs: Místní hostitel: %h

en_US: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en_US: Make the cursor blink regularly
cs: Pravidelně blikat kurzorem

en_US: Manage profile
cs: Spravovat profil

en_US: Margins:
cs: Okraje:

en_US: Match current character
cs: Odpovídat současnému znaku

en_US: Match using regular expressions
cs: Porovnávat pomocí regulárních výrazů

en_US: Memory limit:
cs: Limit paměti:

en_US: Middle-click pastes:
cs: Vložení prostředním tlačítkem myši:

en_US: Missing Folder
cs: Chybí složka

en_US: Missing Hostname
cs: Chybějící název počítače

en_US: Missing Name
cs: Chybějící jméno

en_US: Monitor for &Activity
cs: Monitorovat &aktivitu

en_US: Monitor for &Silence
cs: Monitorovat tic&ho

en_US: Monitor for Process Finishing
cs: Monitorování dokončení procesů

en_US: Mouse
cs: Myš

en_US: Mouse click in input line moves cursor
cs: Kliknutí myši ve vstupním řádku posune kurzorem

[ctx: Name of the built-in profile]
en_US: Built-in
cs: Vestavěno

en_US: Never
cs: Nikdy

[ctx: Never]
en_US: &Never
cs: N&ikdy

[ctx: Never]
en_US: Never
cs: Nikdy

en_US: New Key Binding List
cs: Nový seznam klávesových zkratek

[ctx: New profile name, %1 is a number]
en_US: Profile %1
cs: Profil %1

en_US: Next Profile
cs: Následující profil

en_US: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
cs: Není dostupný překladač klávesnice. Chybí informace potřebná pro převod stisků kláves na znaky pro terminál.

en_US: No plugins available
cs: Nejsou dostupné žádné moduly

en_US: NoFlip
cs: Nepřevracet

en_US: NoScaling
cs: Neměnit velikost

en_US: Normal tab title format
cs: Formát titulku normální karty

en_US: Notifications:
cs: Upozornění:

en_US: Number of lines of output to remember
cs: Počet řádků výstupu k zapamatování

en_US: On &the tab bar
cs: Na panelu s kar&tami

en_US: On ea&ch tab
cs: Na &každé kartě

en_US: One environment variable per line
cs: Jedna proměnná prostředí na řádek

en_US: Open Current Folder With
cs: Otevřít současnou složku pomocí

en_US: Open File Manager
cs: Otevřít správce souborů

en_US: Open Link
cs: Otevřít odkaz

en_US: Open files/links by direct click
cs: Otevřít soubory/odkazy po přímém kliknutí

en_US: Output
cs: Výstup

en_US: Output Options
cs: Možnosti výstupu

en_US: Output:
cs: Výstup:

en_US: Override wcwidth
cs: Předefinovat wcwidth

en_US: Paste Selection
cs: Vložit výběr

en_US: Percent
cs: Procent

en_US: Please fix all the warnings before trying to run this script
cs: Prosím opravte varování před spuštěním tohoto skriptu

en_US: Plugins
cs: Moduly

en_US: Plugins - Quick Commands
cs: Moduly - Rychlé příkazy

en_US: Plugins - SSH Manager
cs: Moduly - Správce SSH

en_US: Position:
cs: Pozice:

en_US: Preview Colors on hover
cs: Zobrazit náhled barvy při přejetí myší

en_US: Previous Profile
cs: Předchozí profil

en_US: Printer &friendly mode (black text, no background)
cs: Tis&kový režim (černý text, žádné pozadí)

en_US: Process and window:
cs: Proces a okno:

en_US: Profile
cs: Profil

en_US: Program '%1' crashed.
cs: Program '%1' zhavaroval.

en_US: Program '%1' exited with status %2.
cs: Program '%1' ukončen se stavem %2.

en_US: Program Name: %n
cs: Název programu: %n

en_US: Put new tabs:
cs: Přidávat nové karty:

en_US: Quick Commands
cs: Rychlé příkazy

en_US: Randomly adjust colors for each session
cs: Náhodně uprav barvy pro každé sezení

en_US: Red on Black
cs: Červená na černé

en_US: Reflow Lines:
cs: Překreslit řádky:

en_US: Reflow lines when terminal resizes
cs: Překreslit řádky při změně velikosti terminálu

en_US: Remember all output produced by the terminal
cs: Zapamatovat si veškerý výstup terminálem vyprodukovaný

en_US: Remember window size
cs: Zapamatovat si velikost okna

en_US: Remote Host (Long): %H
cs: Vzdálený hostitel (dlouhý): %H

en_US: Remote Host (Short): %h
cs: Vzdálený hostitel (krátký): %h

en_US: Remote tab title format:
cs: Formát názvu karty pro vzdálené připojení:

en_US: Remove
cs: Odstranit

en_US: Remove window titlebar and frame
cs: Odstranit titulku a rám okna

en_US: Rename
cs: Přejmenovat

en_US: Require Ctrl key for drag && drop
cs: Pro přetažení vyžadovat klávesu Ctrl

en_US: Reset Font Size
cs: Resetovat velikost písma

en_US: Reset the selected color scheme settings to the default values
cs: Vrátit nastavení vybraného barevného schématu na výchozí hodnoty

en_US: Reset the selected key bindings scheme to its default values
cs: Vrátit nastavení vybraného schématu klávesových zkratek na výchozí hodnoty

en_US: Reverse URL hint numbering
cs: Zpětné číslování tipů URL

en_US: Run
cs: Spustit

en_US: Run all Konsole windows in a single process
cs: Spouštět všechna okna Konsole v jednom procesu

en_US: S&crollback
cs: Rolování

en_US: SSH Config
cs: Nastavení SSH

en_US: SSH Entries
cs: Položky SSH

en_US: SSH Key
cs: Klíč SSH

en_US: SSH Manager
cs: Správce SSH

en_US: Save
cs: Uložit

en_US: Save Output &As...
cs: Uložit výstup jako...

en_US: Save Output From %1
cs: Uložit výstup z %1

en_US: Save ZModem Download to...
cs: Uložit stahování ZModem do ...

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
en_US: &Unlimited
cs: &Bez omezení

en_US: Scroll Page Up/Down:
cs: Rolování nahoru/dolů:

en_US: Scroll the page the full height of window
cs: Rolovat stránku o plnou výšku okna

en_US: Scroll the page the half height of window
cs: Rolovat stránku o polovinu výšky okna

en_US: Scrollback file location:
cs: Umístění souboru pro rolování zpět:

en_US: Scrollback:
cs: Zpětné rolování:

en_US: Scrollbar position:
cs: Pozice posuvníku:

en_US: Scrolling
cs: Rolování

en_US: Search backwards
cs: Hledat pozpátku

en_US: Search for '%1' with
cs: Hledat '%1' pomocí

en_US: Search is case sensitive
cs: Při hledání rozlišovat velikost písmen

en_US: Select &Line
cs: Vybrat řáde&k

en_US: Select &Mode
cs: Vyberte režim

en_US: Select All
cs: Vybrat vše

en_US: Select Files for ZModem Upload
cs: Vyberte soubory pro odesílání ZModem

en_US: Select Initial Directory
cs: Zvolit počáteční adresář

en_US: Select the color used to draw the border
cs: Vyberte barvu, jakou bude vykreslen okraj

en_US: Select the color used to draw the character underneath the cursor
cs: Vyberte barvu, jakou bude vykreslen znak pod kurzorem

en_US: Select the color used to draw the cursor
cs: Vyberte barvu, jakou bude vykreslen kurzor

en_US: Select the icon displayed on tabs using this profile
cs: Vyberte ikonu zobrazenou na kartách využívajících tento profil

en_US: Semantic Integration
cs: Sémantická informace

en_US: Semantic hints
cs: Sémantická nápověda

en_US: Semantic hints:
cs: Sémantická nápověda

en_US: Send Email To...
cs: Poslat e-mail...

en_US: Send Signal
cs: Poslat signál

en_US: Session Number: %#
cs: Číslo sezení: %#

en_US: Session Toolbar
cs: Nástrojový panel sezení

en_US: Set &Encoding
cs: Nastavit &kódování

en_US: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
cs: Nastaví kurzor tak aby odpovídal barvě znaku pod ním.

en_US: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
cs: Nastaví vybraný profil jako výchozí pro nová terminálová sezení

en_US: Sets whether matching text should be highlighted
cs: Nastavuje, zda má být odpovídající text zvýrazněn

en_US: Sets whether search should start from the bottom
cs: Nastavuje, zda se má zahájit hledání odspodu

en_US: Sets whether the search is case sensitive
cs: Nastavuje, zda se má rozlišovat velikost písmen

en_US: Settings
cs: Nastavení

en_US: Shape:
cs: Tvar:

en_US: Shortcut
cs: Zkratka

en_US: Shortcut:
cs: Zkratka:

en_US: Show 'New Tab' button
cs: Zobrazit tlačítko 'Nová karta'

en_US: Show Close Tab button:
cs: Zobrazit tlačítko pro zavření karty:

en_US: Show Header:
cs: Zobrazovat hlavičku:

en_US: Show Quick Access
cs: Zobrazit rychlý přístup

en_US: Show Quick Access for SSH Actions
cs: Zobrazit rychlý přístup pro činnosti SSH

en_US: Show Quick Commands
cs: Zobrazit rychlé příkazy

en_US: Show SSH Manager
cs: Zobrazit správce SSH

en_US: Show hint for terminal size after resizing
cs: Zobrazit informaci pro terminál po změně velikosti

en_US: Show session
cs: Zastavit sezení

en_US: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
cs: Zobrazí ve středu okna velikost terminálu v řádcích a sloupcích po změně velikosti

en_US: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
cs: Zobrazovat posuvník na levé straně okna terminálu

en_US: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
cs: Zobrazí posuvný panel na pravé straně terminálového okna

en_US: Show window title on the titlebar
cs: Zobrazovat název okna v pruhu názvu

en_US: Show:
cs: Zobrazit:

en_US: Shrink Font
cs: Zmenšit písmo

en_US: Silence in '%1' (Session '%2')
cs: Ticho v '%1' (sezení '%2')

en_US: Size:
cs: Velikost:

en_US: Size: %1 x %2
cs: Velikost: %1 x %2

en_US: Smooth fonts
cs: Vyhlazená písma

en_US: Solaris console
cs: Konzole Solaris

en_US: Solarized Light
cs: Solarized světlé

en_US: Split View
cs: Rozdělit pohled

en_US: Split View Left-Right
cs: Rozdělit pohled vlevo/vpravo

en_US: Split View Top-Bottom
cs: Rozdělit pohled nahoře/dole

en_US: Splits
cs: Počet záznamů v transakcích

en_US: Start in same directory as current session
cs: Začít ve stejné složce jako v současném sezení

en_US: Stop Auto Save
cs: Zastavit automatické ukládání

en_US: Stretch
cs: Roztáhnout

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en_US:  column |  columns
cs[0]:  sloupec
cs[1]:  sloupce
cs[2]:  sloupců

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en_US:  row |  rows
cs[0]:  řada
cs[1]:  řady
cs[2]:  řad

en_US: Switch Profile
cs: Přepnout profil

en_US: System Bell
cs: Systémový zvonek

en_US: System Notifications
cs: Systémová upozornění

en_US: Tab Co&lor:
cs: Barva &karty:

en_US: Tab Monitoring
cs: Sledování karet

en_US: Tab Properties
cs: Vlastnosti sešitu

en_US: Tab Titles
cs: Názvy karet

en_US: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
cs: Formát titulku karty při spuštění vzdáleného příkazu (např. připojení k jinému pc pomocí SSH)

en_US: Tabs
cs: Karty

en_US: Text Editor Command:
cs: Editor textu:

en_US: Text interaction
cs: Interakce s textem

en_US: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
cs: Text rozpoznaný jako soubor bude podtržen pokud je přes něj přesouvána myš.

en_US: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
cs: Text rozpoznaný jako soubor, odkaz nebo e-mailová adresa může být otevřen kliknutím myši.

en_US: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
cs: Text rozpoznaný jako odkaz nebo e-mailová adresa bude podtržen pokud je přes něj přesouvána myš.

en_US: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
cs: Příkaz, který bude spuštěn, při vytvoření nového terminálového sezení, používajícího tento profil

en_US: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
cs: Výchozí pracovní adresář, pro nové terminálové sezení, používající tento profil

en_US: The number of pixels between two lines
cs: Počet pixelů mezi dvěma řádky

en_US: The private key
cs: Soukromý klíč

en_US: The process '%1' has finished running in session '%2'
cs: Proces '%1' dokončil svůj běh v sezení '%2'

en_US: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
cs: V tomto sezení právě běží program '%1', opravdu si přejete skončit?

en_US: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
cs: Text, který se pokoušíte vložit obsahuje skryté ovládací znaky. Chcete je odfiltrovat?

en_US: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
cs: Práh ticha detekovaného Konsole v sekundách

en_US: The window size will be saved upon exiting Konsole
cs: Velikost okna bude uložena při ukončení Konsole

en_US: There are some errors on the script, do you really want to run it?
cs: Skript obsahuje chyby. Opravdu jej chcete spustit?

en_US: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
cs: Toto schéma používá průhledné pozadí, což vaše plocha zřejmě nepodporuje

en_US: This terminal is read-only.
cs: Tento terminál je pouze pro čtení.

en_US: Threshold for continuous silence:
cs: Práh pro pokračující nečinnost:

en_US: Thumbnail Width
cs: Šířka náhledu

en_US: Tile
cs: Dlaždice

en_US: Title
cs: Název

en_US: Title can not be empty or blank
cs: Název nemůže být prázdný

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
en_US: Test Area
cs: Testovací oblast

en_US: Tooltip
cs: Nástrojový tip

en_US: Top
cs: Nahoře

en_US: Trim leading spaces
cs: Odstranit mezery na začátku

en_US: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
cs: Odstranit mezery na začátku řádků, užitečné v některých případech

en_US: Trim trailing spaces
cs: Odstranit mezery na konci

en_US: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
cs: Odstranit mezery na konci řádků, užitečné v některých případech

en_US: Triple-click selects:
cs: Výběr trojitým kliknutím:

en_US: Underline files
cs: Podtrhávat názvy souborů

en_US: Underline links
cs: Podtrhávat odkazy

[ctx: Unit of time]
en_US:  second |  seconds
cs[0]:  sekunda
cs[1]:  sekundy
cs[2]:  sekund

en_US: Up/Down Arrows emulation
cs: Emulace šipek nahoru/dolů

en_US: Update
cs: Aktualizovat

en_US: Use a custom, fixed color for the cursor
cs: Použije vlastní, pevně danou barvu, pro kurzor

en_US: Use a user-defined .css file for the tab bar
cs: Použít uživatelem určený soubor .css pro panel karet

en_US: Use current window size on next startup
cs: Použít současnou velikost okna při příštím spuštění

en_US: Use line characters contained in font
cs: Použít znaky řádky obsažené v písmu

en_US: Use the same attributes for whole word
cs: Použít stejné atributy pro celé slovo

en_US: Use user-defined stylesheet:
cs: Uživatelem definovaný styl:

en_US: Use ~/.ssh/config for key
cs: Použít pro klíč ~/.ssh/config

en_US: User Name: %u
cs: Uživatelské jméno: %u

en_US: User Signal &1
cs: Uživatelský signál &1

en_US: User Signal &2
cs: Uživatelský signál &2

en_US: Username
cs: Uživatelské jméno

en_US: Vertical
cs: Svisle

en_US: Vertical Anchor:
cs: Svislá kotva:

en_US: View
cs: Pohled

en_US: Visual Bell
cs: Vizuální zvonek

en_US: Wallpaper flip:
cs: Otočení tapety:

en_US: Wallpaper scaling:
cs: Měřítko tapety:

en_US: Wallpaper transparency:
cs: Průhlednost tapety:

en_US: Warnings
cs: Varování

en_US: Warnings (*)
cs: Varování (*)

en_US: Web Search
cs: Hledání na webu

en_US: When needed
cs: Pokud je potřeba

[ctx: When showing URL hints]
en_US: When &URL hints show
cs: Při zobrazení nápovědy &URL

[ctx: When showing URL hints]
en_US: When URL hints show
cs: Při zobrazení nápovědy URL

en_US: White on Black
cs: Bílá na černé

en_US: Window Title Set by Shell: %w
cs: Titulek okna nastavený shellem: %w

en_US: Window:
cs: Okno:

en_US: Word characters:
cs: Znaky slova:

en_US: Word mode
cs: Režim slov

en_US: You are about to delete %1, are you sure?
cs: Chystáte se smazat %1. Jste si jisti?

en_US: Your username
cs: Vaše uživatelské jméno

en_US: ZModem Progress
cs: ZModem průběh

en_US: force LTR line direction
cs: Vynutit směr zleva doprava
